......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 315253
YORUM MANŞET
AMİK OVASININ GAP’I SUYA KAVUŞTU
AMİK OVASININ GAP’I SUYA KAVUŞTU

AMİK OVASININ GAP’I SUYA KAVUŞTUKorona günlerinde fark edilmese de son 2 yılda Hatay çok büyük DSİ yatırımlarına kavuştu. 1970’li yılların ortasında başlayan ve yaklaşık yarım asır süren dev projelerin sonuna gelindi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Başbakan Süleyman Demirel tarafından 1974 yılında inşaatı başlayan ve 1977’de işletmeye açılan Tahtaköprü Barajı 2020 yılında korona salgının gölgesinde sessizce Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan tarafından tamamlandı.

Tahtaköprü barajının 10 metre yükselmesiyle Amik ovasının suya hasreti son buldu. Su tutma kapasitesi 3 katına, sulama alanı 4 katına çıkan baraj ovaya can verdi.

İKİNCİ ÜRÜN EKİLMEYE BAŞLANDI

Tahtaköprü Barajı yükseltilmeden önce sadece tek ürünün ekildiği Amik ovasında şimdi iki ürün alınmaya başladı. Çiftçinin yüzü güldü. Derin kuyulardan alınan su yerine kanallardan alınan su enerji maliyetlerini yüzde 70 oranında düşürdü.

Aktaş, Kazkeli, Aşağıoba, Hamamiskanı, Güventaş köylerine su ulaştı. Geçmişte bu köylerin derelerinde kurbağalar, balıklar, kaplumbağalar dahi yaşanmazken bugün derelerde su bulunuyor. Çiftçiler, kuyular yerine buradan su alıyorlar ve mahsüllerini suluyorlar.” ifadelerini kullandı.

NEHİR GİBİ KANAL AÇILDI

DSİ Genel müdürlüğünün üstün ve yorucu çalışmalarıyla Ceyhan nehrinin suyu Amik ovasına getirildi.

123 km kanal uzunluğu, 22 metre kanal genişliği, 7 metre derinliği, Debisi 80 metreküp, 6 km tünel var.

Devlet Su işleri genel müdürlüğünün yıllara varan çalışmalarıyla Ceyhan nehri üzerindeki Menzelet ve Kılavuzlu barajlarındaki su günümüzde Tahtaköprü barajına taşınıyor.

Tahtaköprü’den Amik Ovasına aktarılan su ovanın suya hasretine son verdi. Suyun gelmesiyle ovaya can ve bereket geldi. Ovada verim yükseldi çiftçinin cebine daha fazla para girmeye başladı.

Kazkeli Muhtarı Mustafa Tüfek, suyu getirenden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bölge Vekilimiz Hüseyin Yayman’a özellikle teşekkür ederiz dedi.

Güventaş Muhtarı İbrahim Akcan’da yaptığı açıklamada “Derelerimizde balıklar ölüyordu. Su yoktu. İkinci ürünü ekmek bir yana birinci ürün İçin dahi su yoktu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Vekilimiz Hüseyin Yayman’a teşekkür ederiz, Allah razı olsun dedi.

KARASU KANALI HIZLA İLERLİYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bizzat gelip yerinde incelediği Karasu kanalı ise hızla sona doğru ilerliyor.

Karasu kanalı ise Tahtaköprü’nün suyunu Reyhanlı barajına taşıyacak. 37 km uzunluğundaki yeni kanalla birlikte DSİ yaklaşık 160 kilometrelik bir kanal yapmış olacak.

Karasu kanalı tamamen bittiğinde Ceyhan nehrinin suyu Reyhanlı havzasına taşınmış olacak.

Karasu kanalı, Uzunluğu 36 km, kanal Genişliği 7 metre, kanal Derinliği 5 metre, Kanal debisi 50 metreküp, 3.402 km tünel olacak.

Hatay vilayetinin GAP’ı olacak bu proje entegre bir sulama sistemi getiriyor. Su dev kanallarla K. Maraş, Gaziantep, Kilis illerinden geçerek Hatay’a geliyor.

Yayman açıklamasında Yaparsa AK Parti yapar diyoruz. Amik Ovasının GAP’ı olacak bu dev proje için Cumhurbaşkanımıza özellikle teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımızın desteği olmasaydı asla bunu başaramazdık. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve DSİ’ye teşekkür ederiz. Allah onlardan razı olsun.

Eser siyaseti Budur. AK Parti siyaseti Budur. Milletimiz kendine hizmet edeni unutmaz diyerek 5 vekilimizle gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz sözlerini kullandı.

(Haber Merkezi)

OLGUNLAR, ŞAKŞAK ANTAKYA YOLU YAPILMAYI BEKLİYOR
OLGUNLAR, ŞAKŞAK ANTAKYA YOLU YAPILMAYI BEKLİYOR

OLGUNLAR, ŞAKŞAK ANTAKYA YOLU YAPILMAYI BEKLİYORYayladağı ilçesine bağlı Olgunlar, Şakşak Mahallesi ile Antakya kara yolu yapılmayı bekliyor.

Vatandaşlar yolun çok kötü durumda olduğunu ifade ederek yolun yarım bırakıldığını ifade etti. Yarım bırakılan yerin de tamamlanmasını bekleyen vatandaşlar, çalışmaların bir an önce başlamasını ve en kısa sürede tamamlanmasını istedi.

Hataylı Suskun Şair olarak bilinen Necip Demir söz konusu bozuk olan yolla ile ilgili mizah amaçlı Büyükşehir Belediye Başkanına “ Lütfü Başkanım Yaptıralım Yolumuzu” isimli şiiri yazarak yolun videosunu çekti.

Suskun Şair Demir, yaklaşık 50.000 kişiye erişilen videonun dikkate alınması ve yolun en kısa sürede tamamlanmasını istediklerini söyledi.

Hataylı Suskun Şair Necip Demir, yaptığı açıklamada “Yayladağı ilçesine bağlı Olgunlar, Şakşak Mahallesi ile Antakya kara yoluna bağlanan kısmının çok kötü olmasından dolayı mahalle halkı bu durumdan şikayetçidir. Bu yola kadar olan bütün kısımlar asfalt kaplanmış sadece bu alan yapılmamıştır.

Gerekli imzalar toplanıp CİMER’e başvuru yapılmış konuyla ilgili Yayladağı Belediyesi söz konusu yolun Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu bildirmiş Büyükşehir’de yolun yapımını üstlenmiştir. Ancak konuyla ilgili hiçbir çalışma yapılamamıştır.

Çalışmaların bir an önce başlayarak bir an önce yolun asfaltlanmasını bekliyoruz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

HBB ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR
HBB ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

  HBB ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORAntakya’daki Vakıf İşhanı alanının Kent Meydanı olarak düzenlenmesi için kolları sıvayan Hatay Büyükşehir Belediyesi bu konudaki çalışmalarına başladı.

Şehrin merkezindeki bölgenin Antakya’nın tarihi ve kültürel yapısına uygun olarak düzenlenmesi için ulusal çapta yarışma düzenleneceğini sık sık dile getiren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu yarışmada görev alacak jüri üyeleri ile bir araya geldi.

HBB BAŞKANI SAVAŞ JÜRİ ÜYELERİ İLE BULUŞTU

Aralarında mimarlar, şehir planlamacıları ve arkeologların da yer aldığı jüri üyeleri Başkan Savaş ve yarışmayı organize edecek iş insanı İbrahim Seyfittinoğlu ile beraber yeniden tasarlanacak bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Savaş ve beraberindekiler ilk olarak Hatay Gastronomi Evi’nde buluştu. Lütfü Savaş, burada yarışmanın düzenleneceği bölgenin ve şehrin genel durumunu konuklarıyla paylaştı.

Antakya Kültürel Mirası Koruma Derneği Başkanı Kenan Yurttagül, şehrin zengin tarihi ve kültür mirası hakkında jüri üyelerine sunum yaptı.

SEYFİTTİNOĞLU YARIŞMA HAKKINDA KONUŞTU

Yarışma hakkında konuşan İbrahim Seyfettinoğlu da, “Yıkılan alanın Kent Meydanı olarak yeniden yapılma fikri kamuoyu tarafından sahiplenildi. Sayın Valimize ve Belediye Başkanımıza ulusal çapta yarışma yapılması için öncülük yapmak için söz verdim. Verdiğim sözü tutmak ve yarışma yapmak için çalışmalara başladık” dedi.

SEYFİTTİNOĞLU: İNANIYORUM Kİ SES GETİRECEK VE HERKES TARAFINDAN BEĞENİLECEK BİR ÇALIŞMA OLACAK

Jüri üyelerinin Antakya’ya gelerek incelemelerde bulunduğunu da söyleyen Seyfittinoğlu, “Jüri üyelerimiz yapacakları çalışma sonrası projenin şartnamesine son şeklini verecek. Bir aksilik olmazsa 1-2 hafta sonra yarışmayı ilan edeceğiz. Projeyle ilgili herkes gibi ben de çok heyecanlıyım. İnanıyorum ki ses getirecek ve herkes tarafından beğenilecek bir çalışma olacak” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜRKİYE, KENDİ KENDİNE YETEN BİR ÜLKE
TÜRKİYE, KENDİ KENDİNE YETEN BİR ÜLKE

TÜRKİYE, KENDİ KENDİNE YETEN BİR ÜLKETarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kırıkhan ilçesi Topboğazı mevkisinde buğday hasadına katıldı.

 Ülkemizin yeterli stoğu olduğuna dikkat çeken Bakan Pakdemirli, Türkiye’nin kendi kendine yeten bir ülke konumunda bulunduğunu belirtti.

Medeniyetler diyarı, barış ve kardeşlik şehri Hatay’da çiftçimizin alın teriyle yoğrulan bereketli topraklarımızda buğday hasadımızı gerçekleştirdik diyen Bakan Pakdemirli, “Yaptığımız doğru işler sayesinde bu yıl ekilen alanlarda ciddi oranda artış var.

Çiftçi ve üreticilerimiz fiyatlardan memnun. Bizim bir sözümüz var, her zaman üretici dostu olacağız. Başta Cumhurbaşkanımızın büyük destekleriyle çiftçimizi mağdur etmeyecek fiyat politikası açıklayacağız ve bu sözümüzü tuttuk.

Bakanlık olarak piyasayı yakından takip ediyoruz. Piyasa dengesi ve regülasyonu sağlanacak. İlk günlerde borsalarda verilen fiyatlar gerçekçi değil. Üreticiyi memnun ettik, koruduk, tüketicileri de kollayacağız. Yem maliyetlerini kontrol altında tutacağız. TMO hasat sonu satış fiyatları, başa baş maliyetlerle açıklanacak. Stok takviyesi için yetkimiz var ve gerekli olan her türlü tedbirleri alacağız.

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) de alımlara başladıktan sonra, hasat sonundaki fiyatlarını en kısa zamanda açıklayıp, çiftçimizin, üreticimizin malı üzerinden kimsenin spekülasyon yapmaması hedefiyle çalışmalarını sürdürecektir.

Amik Ovası'nda, Hatay'da en önemli avantajımız, son 3 yılda DSİ olarak 1.5 milyarın üzerinde yatırım yaptık. 2 tane barajı tamamladık. İnşallah sulamaları tamamlayarak, suya hasret kalan, henüz suya ulaşamayan çiftçilerimize de en kısa zamanda suyu ulaştırıyor olacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

PARKLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLAR TEMİZLEYECEK
PARKLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLAR TEMİZLEYECEK

PARKLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLAR TEMİZLEYECEKHatay Büyükşehir Belediyesi, kent temizliği, sulama ve yük taşıma işlerinde kullanılacak yeni araçlarla mevcut araç filosunu güçlendirdi.

Yeni araçların tesliminde konuşan Başkan Lütfü Savaş, “Artık parklarımızı çevreye duyarlı, karbon ayak izin sıfır olan ve oldukça hafif araçlarımızla temizleyeceğiz. Bu çalışmayı ülkemizde sadece iki ilçe belediyesi ve biz yapıyoruz. Bundan sonra da çevreye daha uyumlu, elektrikli ve karbon ayak izi sıfır olan araçlarla çalışmayı tercih edeceğiz” dedi.

Araçların Hatay’a hizmet etmek için görev yapacağını söyleyen Savaş, “Bu araçları parklarda kullanarak en azından parklarda hava kirliliğine son demek istiyoruz.  Bununla birlikte diğer alanlarımızda da hava kirliliğini azaltacak önlemleri almaya devam ediyoruz” dedi.

İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ VE ERLERİMİZ YALNIZ DEĞİL

Başkan Lütfü Savaş, hem sulama hem de yangınlarda kullanabilecek kamyonlar hakkında da konuştu. Yeni kamyonların su taşımada, geniş alanların sulamasında ve yangınlara müdahalede mahir olduğunu da belirten Savaş, “Bu araçlarımız da Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek. Artık İtfaiye teşkilatımız ve erlerimiz yalnız değil. Onların yardımına her an koşabilecek bir ekibimiz daha var. Filomuz daha da güçlü hale geldi. Hatay’ımıza hayırlı, uğurlu olsun” diyerek durmadan, yorulmadan Hatay’a hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Başkan Lütfü Savaş konuşmasının ardından parklarda hizmet verecek elektrikli temizlik araçlarının test sürüşünü yaptı.

(Haber Merkezi)

ŞEHİT AİLELERİNDEN MEHMETÇİĞE DESTEK


Ömer Halisdemir ve Eren Bülbül'ün de yakınlarının aralarında olduğu bir grup şehit ailesi, Zeytin Dalı Harekatı'na destek için Hassa'ya gitti.

15 Temmuz darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışan Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Ömer Halisdemir, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde şehit olan polis Ahmet Alp Taşdemir, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, Tunceli-Pülümür karayolunda şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminde helikopterden atılan bomba sonucu şehit olan veteriner Ramazan Konuş ve teröristler tarafından şehit eden 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün yakınları Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlilerince Hassa ilçesinde ağırlandı.

Şehit yakınları, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görevli askerlere kurban kesen ve bu görüntüleri sosyal medyaya da yansıyan "Yörük Teyze" lakaplı Döndü Deveci'yi Suriye sınırındaki çadırında ziyaret etti.

Deveci, karşıladığı şehit yakınlarına tek tek sarıldı, Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in elini öptü.

Ağabeyinin üniformasını giyen Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir de Deveci'nin elini öptü. Deveci, daha sonra şehit aileleri için 6 kurban kesti, Soner Halisdemir'in alnına kan sürdü.

Koyunlardan biri ise şehit polis Ahmet Alp Taşdemir'in cenaze namazını da kıldıran babası imam İbrahim Taşdemir tarafından kesildi.

HAİNLERE KARŞI SAVAŞMAYA HAZIRIM

Deveci, yaptığı açıklamada, şehitler için sürekli dua ettiğini, onlarla çok gurur duyduğunu dile getirdi.

Hasan Hüseyin Halisdemir de Mehmetçik'e moral için geldiklerini söyledi.

Mehmetçik ile savaşmaya hazır olduğunu belirten Halisdemir, "Askerlerimizle birlikte hainlere karşı savaşmaya hazırım. Eğer devletimiz kabul ederse ben şu anda hazırım, kalmayı da düşünüyorum ve Mehmetçiklerle kucak kucağa gidip savaşmaya hazırım. Bütün şehitlerimizin kanını almaya hazırım." diye konuştu.

Ömer Halisdemir'i vatan için yetiştirdiğini, vatan için de şehit verdiğini anlatan Halisdemir, "Bütün Türk halkına bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Bütün Türk annelerine teşekkür ediyorum. Anneler Ömer Halisdemir'in ismini yaşatıyorlar." dedi.

Halisdemir, Mehmetçik'in her daim yanında olduklarını kaydederek, şunları söyledi: "Ordumuzla, Mehmetçik'imizle, devletimizle, milletimizle bir yumruk olarak moral ve güç vermeye geldik. Şehitlerimizin bıraktığı emaneti biz aldık. Buraya savaşmaya geldik. Vatanımızı, milletimizi, sancağımızı korumaya geldik. Zeytin Dalı Harekatı başladığında askerlerimiz telsizden 'Ömer Halisdemir burada, Ömer ağabeyimiz burada bizimle ön cephede savaşıyor.' diye konuşuyordu. Bizde Ömer Halisdemirler, Muhammetler bitmez, Erenler bitmez, Fethiler bitmez." dedi. (AA)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:46:29   

AFRİN'DEKİ TERÖR MEVZİLERİ, VURULUYOR


Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri topçu birlikleri tarafından ateş altına alındı.

Hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı devam ediyor.

Harekât kapsamında Afrin'in batı ve kuzey kırsalındaki teröristlere ait mevziler, topçu birlikleri tarafından vuruluyor.

Sınıra askeri araç sevkiyatı devam ederken bölgede insansız hava aracı uçuyor. (AA)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:45:35   

DASİFED’TE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

 

DASİFED’in geçtiğimiz hafta sonu yapılan Olağan Genel Kurulu ile isminde yer alan “iş adamları” sözcüğü kadın girişimciliğinin arttırılması hassasiyetinden dolayı değiştirilerek “Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu” yapıldı, federasyonun Yeni Yönetim Kurulu Başkanı ise Ekinciler Holding eş başkanı Faruk Ekinci oldu.
DASİFED Olağan Genel Kurul Antakya’da DASİFED Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısı Divan Kurulu seçimi ile başladı. Divan teşkili yönünde verilen önergenin kabulü ile divan başkanlığına Işık Narin, başkan yardımcılığına Gökhan Tutar ve yazmanlığa Mithat Ceritbinmez seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar’ın açılış konuşmasıyla genel kurula geçildi.
DASİFED Olağan Genel Kurulu’na federasyonun çatısı altında olan Antakya’dan HASİAD ve KAGİD, İskenderun’dan İSSİAD ve ATSİAD, Arsuz’dan ARİAD ve Osmaniye’den OSSİAD gibi derneklerin başkanları ve delegeleri katıldı.
Faaliyet ve denetleme raporlarının okunup, ibra edilmesinin ardından tüzük değişikliğine gidilerek, “Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu” ismi kadınların iş dünyasındaki yeri hassasiyetinden dolayı Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu olarak değiştirildi.
Tek liste ile gidilen seçimde DASİFED yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Faruk Ekinci, Belgin Ünal, Gökhan Alkan, Adnan Ağır, Züher Bulgurcu, Alparslan Yücel, Rana Atalay, Müfit Tennioğlu, Sezai Boncuk, M. Fatin Bereketoğlu, Kemal Arslanoğlu, Kerem Özdemir, Şakir Yiğit.

Denetleme Kurulu ise; Murat Hayzaran, Tuban Güçlü, Mehmet Yıldırım, Mithat Ceritbinmez şeklinde oluştu.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:43:36   

100. ANJİYO BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde hizmete açılan Anjiyografi Ünitesi kesintisiz olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Anjiyo Ünitesi'nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler veren Hatay Devlet Hastanesi Anjiyografi Ünitesi sorumlusu Kardiyoloji Uzmanı Dr.Barış Kavvasoğlu, 15 gün içerisinde 100'ün üzerinde anjiyo ameliyatının başarıyla yapıldığını belirterek “Daha önce kalp krizi geçiren hastalarımızı çevre illerde bulunan kamu hastanelerine sevk etmekteydik. Ancak şuan için  hastalarımıza 15-20 dakika gibi çok kısa sürede müdahale edebilmekteyiz. Bir hasta dahi olsa sağlığına kavuşmasını sağlayabiliyorsak hayatta kalmasına sebep  olabiliyorsak bizler için çok büyük mutluluk.

Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte günün hangi saatinde olursa olsun kalp krizi ile gelen hastaya hızlı bir şekilde Acilde müdahalesi yapılıp tanısı konularak hızlı bir şekilde gerekirse Anjiyoya yapılmaktadır. Hizmetin nitelikli sürdürülebilir olması çok önemli, çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz.

Ünitenin açılışından bu güne kadar yüzü aşkın hasta anjiyo olmak üzere bizleri tercih etmiştir. Öncelikle anjiyo hastasının damarlarına kataterlerle  ilerleyip görüntüler alınarak  damarlarda tespit edilen tıkanıklıkların tekrar eski sağlığına kavuşturulduğu bir sistemdir.

Ünitemiz son teknoloji ile donatılmış olup, hastalarımıza,  modern malzemeler ve en kaliteli stent kullanmaktayız.

Koroner arter hastalığı bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ölümlerin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Biz anjiyografi ünitemizle birlikte erken teşhis  ve tedavi noktasında bir avantaj sağlamış durumdayız, Anjiyografi ünitemizde halen 8 Kardiyoloji Uzmanı, 3 Anjiyo teknisyeni ve 7 Hemşire ile birlikte hizmet vermekteyiz” dedi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:41:44   

INOTECH -İNOKSAN’DAN HATAYSPOR’A TAM DESTEK


Türkiye’de endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün en önemli markası İnoksan’ın Hatay bölge yetkili satıcısı Inotech firması, grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Hatayspor’a destek vermeye devam ediyor.

İnoksan markasının endüstriyel mutfak, medikal ürünler, soğuk oda, çamaşırhane ekipmanları satışını yapan Inotech firması, Hatayspor’a desteğini sürdürüyor.

Antakya Atatürk Stadyumunda tabela ve şehrin muhtelif caddelerinde “İnoksan Hatayspor’a başarılar diler” yazılı pankartlar asan firma, ayrıca 30 kişilik çalışanlarıyla birlikte maçlara giderek Hatayspor’a tam destekte bulunuyor.

Bu arada Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, Büyükburç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Musa Horoz ile birlikte ziyaret ettiği İnoksan yetkili satıcısı Inotech firması sahibi İmadettin Bayraktar’ı ziyaret etti.

Spor üzerine yapılan sohbette ilimizin gururu olan Hatayspor’a herkesin maddi ve manevi destek vermesi gerektiği belirtilerek sezon sonunda Hatayspor’un şampiyonluk temennisinde bulunuldu.

(Yorum Haber Merkezi)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:40:25   

VALİ ATA’DAN ABİGEM’E ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya Mobilya Geliştirme Merkezi (ANMOGEP) ve Antakya Sanayi ve Ticaret Odasına bağlı Avrupa Birliği Girişimcilik Eğitim Merkezini (ABİGEM) ziyaret etti.

Vali Ata ilk olarak Antakya Mobilya Geliştirme Merkezini ziyaret ederek, ANMOGEB Proje Müdürü M. Ali Kanlı'dan yapılan faaliyetler hakkında bilgiler aldı.

Vali Ata'ya ziyareti sırasında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin ve Antakya Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar'da eşlik etti. ANMOGEB Proje Müdürü M. Ali Kanlı ise Vali Ata’nın ziyaretinden şeref duyduklarını dile getirerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Vali Ata daha sonra Antakya Sanayi ve Ticaret Odasına bağlı Avrupa Birliği Girişimcilik Eğitim Merkezini ziyaret etti.

İncelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgiler aldı. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin ise çalışmalar hakkında Vali Ata’ya bilgiler verdi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:39:29   

HARBİYELİ, YENİDEN BAŞKAN

İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, yeniden başkanlığa seçildi.

13.Dönem Olağan Genel Kurul ve Organ Seçimi yapılan İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube başkanlığına seçilen Harbiyeli, güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde 13.Dönem Olağan Genel Kurul ve Organ Seçimi sonucu yönetim kurulu şöyle oluştu: Selim Harbiyeli (Başkan), Cemil Tileylioğlu (Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi), Metin Şerbetçioğlu, Hüseyin Kimyonoğlu,  Durmuş Görür, İnal Büyükaşık, Cemil Çil, yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:38:26   

İPEK ONGUN, TED HATAY KOLEJİNDE

Gençleri, özellikle de genç kızları aydınlatmayı toplumsal sorumluluk bilinciyle işlemiş, onlarda farkındalık oluşturarak çağdaş bir kadının çağdaş bir toplum yaratacağı düşüncesini yazarak başarmış TED’li yazar İpek Ongun, Hatay Soroptimist Derneği’nin de katılımıyla TED Hatay Kolejinde genç meşalelerle bir aradaydı.

Söyleşisinde Atatürk’ün kurduğu bir kurum olarak hem ulusal hem de evrensel değerleri bir arada yaşatan TED okulunda olmaktan mutluluk ve gurur duyduğunu söyleyen yazar;  gençlere sorgulayarak düşünmeyi, akıllarını özgürleştirmeyi, kendilik değerlerinin farkında olmayı, sanal ortamı doğru bir şekilde kullanmayı, spor, sanat ve edebiyatı hayatlarından çıkarmamayı önemle vurguladı.

Keyifle geçen söyleşinin ardından aldıkları kitapları imzalatan TED Hatay Koleji öğrencileri, yazarla bir röportaj gerçekleştirerek mutlu anılar bıraktı.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:36:38   

İHH DOĞU GUTA’DA GIDA PAKETİ DAĞITACAK

Suriye rejimi tarafından kuşatma altında tutulan Doğu Guta’da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca 5 bin 655 gıda paketi dağıtılacak. 

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, 5 yıldır rejim tarafından kuşatma altında tutulan Şam’ın Doğu Guta bölgesine insani yardım ulaştırmaya devam edeceklerini söyledi. 

Yaklaşık 400 bin sivilin yaşadığı Doğu Guta’da artan hava saldırıları nedeniyle bölge halkının sığınıklara indiğini anlatan Tosun, bölgede ciddi sorunlar yaşandığını kaydetti.

İnsanların yaşamak için ihtiyaç duydukları gıdaları temin edemediğine dikkati çeken Tosun, ''Bu nedenle açlıkla ve ölümle karşı karşıya kalan Doğu Gutalı sivillere 5 bin 655 gıda kolisi ulaştıracağız. Yaklaşık 5 yıldır kuşatma altındaki Doğu Guta’da insani yardım çalışmalarımızı koordine eden ekiplerimiz gıda kolilerini hazırlamaya başladı.'' dedi.

Tosun, bölgede kurdukları günlük 30 bin adet ekmek üreten fırının ve her gün 2 bin kişiye sıcak yemek çıkartan aşevinin de sivillere ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ettiğini sözlerine ekledi. (AA)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:35:15   

VALİ ATA'DAN AFAD'A ZİYARET


Hatay Valisi Erdal Ata, 112 Acil Durum Yönetim Merkezini (AFAD) ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Vali Ata'ya, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel,  39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay ve Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu'da eşlik etti.

Vali Ata, Acil Durum Yönetim Merkezinde oluşturulan Kriz Yönetim Merkezi'nde 20 Ocak 2018 gününden itibaren 7/24 esası ile görev yapan personeli ziyaret etti.

Burada çalışanlarla bir süre sohbet eden Vali Ata, Zeytin Dalı Harekatı başladığı günden bu yana cephede yürütülen operasyon ile ilgili her türlü ihtiyaca cevap vermek üzere faaliyet yürüten 26 hizmet grubunun temsilcilerine yürüttükleri çalışmalar dolayısıyla teşekkür ederek bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


3 yıl, 7 ay önce / 27.02.2018 10:33:18