......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 315253
YORUM MANŞET
AMİK OVASININ GAP’I SUYA KAVUŞTU
AMİK OVASININ GAP’I SUYA KAVUŞTU

AMİK OVASININ GAP’I SUYA KAVUŞTUKorona günlerinde fark edilmese de son 2 yılda Hatay çok büyük DSİ yatırımlarına kavuştu. 1970’li yılların ortasında başlayan ve yaklaşık yarım asır süren dev projelerin sonuna gelindi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Başbakan Süleyman Demirel tarafından 1974 yılında inşaatı başlayan ve 1977’de işletmeye açılan Tahtaköprü Barajı 2020 yılında korona salgının gölgesinde sessizce Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan tarafından tamamlandı.

Tahtaköprü barajının 10 metre yükselmesiyle Amik ovasının suya hasreti son buldu. Su tutma kapasitesi 3 katına, sulama alanı 4 katına çıkan baraj ovaya can verdi.

İKİNCİ ÜRÜN EKİLMEYE BAŞLANDI

Tahtaköprü Barajı yükseltilmeden önce sadece tek ürünün ekildiği Amik ovasında şimdi iki ürün alınmaya başladı. Çiftçinin yüzü güldü. Derin kuyulardan alınan su yerine kanallardan alınan su enerji maliyetlerini yüzde 70 oranında düşürdü.

Aktaş, Kazkeli, Aşağıoba, Hamamiskanı, Güventaş köylerine su ulaştı. Geçmişte bu köylerin derelerinde kurbağalar, balıklar, kaplumbağalar dahi yaşanmazken bugün derelerde su bulunuyor. Çiftçiler, kuyular yerine buradan su alıyorlar ve mahsüllerini suluyorlar.” ifadelerini kullandı.

NEHİR GİBİ KANAL AÇILDI

DSİ Genel müdürlüğünün üstün ve yorucu çalışmalarıyla Ceyhan nehrinin suyu Amik ovasına getirildi.

123 km kanal uzunluğu, 22 metre kanal genişliği, 7 metre derinliği, Debisi 80 metreküp, 6 km tünel var.

Devlet Su işleri genel müdürlüğünün yıllara varan çalışmalarıyla Ceyhan nehri üzerindeki Menzelet ve Kılavuzlu barajlarındaki su günümüzde Tahtaköprü barajına taşınıyor.

Tahtaköprü’den Amik Ovasına aktarılan su ovanın suya hasretine son verdi. Suyun gelmesiyle ovaya can ve bereket geldi. Ovada verim yükseldi çiftçinin cebine daha fazla para girmeye başladı.

Kazkeli Muhtarı Mustafa Tüfek, suyu getirenden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bölge Vekilimiz Hüseyin Yayman’a özellikle teşekkür ederiz dedi.

Güventaş Muhtarı İbrahim Akcan’da yaptığı açıklamada “Derelerimizde balıklar ölüyordu. Su yoktu. İkinci ürünü ekmek bir yana birinci ürün İçin dahi su yoktu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Vekilimiz Hüseyin Yayman’a teşekkür ederiz, Allah razı olsun dedi.

KARASU KANALI HIZLA İLERLİYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bizzat gelip yerinde incelediği Karasu kanalı ise hızla sona doğru ilerliyor.

Karasu kanalı ise Tahtaköprü’nün suyunu Reyhanlı barajına taşıyacak. 37 km uzunluğundaki yeni kanalla birlikte DSİ yaklaşık 160 kilometrelik bir kanal yapmış olacak.

Karasu kanalı tamamen bittiğinde Ceyhan nehrinin suyu Reyhanlı havzasına taşınmış olacak.

Karasu kanalı, Uzunluğu 36 km, kanal Genişliği 7 metre, kanal Derinliği 5 metre, Kanal debisi 50 metreküp, 3.402 km tünel olacak.

Hatay vilayetinin GAP’ı olacak bu proje entegre bir sulama sistemi getiriyor. Su dev kanallarla K. Maraş, Gaziantep, Kilis illerinden geçerek Hatay’a geliyor.

Yayman açıklamasında Yaparsa AK Parti yapar diyoruz. Amik Ovasının GAP’ı olacak bu dev proje için Cumhurbaşkanımıza özellikle teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımızın desteği olmasaydı asla bunu başaramazdık. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve DSİ’ye teşekkür ederiz. Allah onlardan razı olsun.

Eser siyaseti Budur. AK Parti siyaseti Budur. Milletimiz kendine hizmet edeni unutmaz diyerek 5 vekilimizle gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz sözlerini kullandı.

(Haber Merkezi)

OLGUNLAR, ŞAKŞAK ANTAKYA YOLU YAPILMAYI BEKLİYOR
OLGUNLAR, ŞAKŞAK ANTAKYA YOLU YAPILMAYI BEKLİYOR

OLGUNLAR, ŞAKŞAK ANTAKYA YOLU YAPILMAYI BEKLİYORYayladağı ilçesine bağlı Olgunlar, Şakşak Mahallesi ile Antakya kara yolu yapılmayı bekliyor.

Vatandaşlar yolun çok kötü durumda olduğunu ifade ederek yolun yarım bırakıldığını ifade etti. Yarım bırakılan yerin de tamamlanmasını bekleyen vatandaşlar, çalışmaların bir an önce başlamasını ve en kısa sürede tamamlanmasını istedi.

Hataylı Suskun Şair olarak bilinen Necip Demir söz konusu bozuk olan yolla ile ilgili mizah amaçlı Büyükşehir Belediye Başkanına “ Lütfü Başkanım Yaptıralım Yolumuzu” isimli şiiri yazarak yolun videosunu çekti.

Suskun Şair Demir, yaklaşık 50.000 kişiye erişilen videonun dikkate alınması ve yolun en kısa sürede tamamlanmasını istediklerini söyledi.

Hataylı Suskun Şair Necip Demir, yaptığı açıklamada “Yayladağı ilçesine bağlı Olgunlar, Şakşak Mahallesi ile Antakya kara yoluna bağlanan kısmının çok kötü olmasından dolayı mahalle halkı bu durumdan şikayetçidir. Bu yola kadar olan bütün kısımlar asfalt kaplanmış sadece bu alan yapılmamıştır.

Gerekli imzalar toplanıp CİMER’e başvuru yapılmış konuyla ilgili Yayladağı Belediyesi söz konusu yolun Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu bildirmiş Büyükşehir’de yolun yapımını üstlenmiştir. Ancak konuyla ilgili hiçbir çalışma yapılamamıştır.

Çalışmaların bir an önce başlayarak bir an önce yolun asfaltlanmasını bekliyoruz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

HBB ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR
HBB ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

  HBB ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORAntakya’daki Vakıf İşhanı alanının Kent Meydanı olarak düzenlenmesi için kolları sıvayan Hatay Büyükşehir Belediyesi bu konudaki çalışmalarına başladı.

Şehrin merkezindeki bölgenin Antakya’nın tarihi ve kültürel yapısına uygun olarak düzenlenmesi için ulusal çapta yarışma düzenleneceğini sık sık dile getiren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu yarışmada görev alacak jüri üyeleri ile bir araya geldi.

HBB BAŞKANI SAVAŞ JÜRİ ÜYELERİ İLE BULUŞTU

Aralarında mimarlar, şehir planlamacıları ve arkeologların da yer aldığı jüri üyeleri Başkan Savaş ve yarışmayı organize edecek iş insanı İbrahim Seyfittinoğlu ile beraber yeniden tasarlanacak bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Savaş ve beraberindekiler ilk olarak Hatay Gastronomi Evi’nde buluştu. Lütfü Savaş, burada yarışmanın düzenleneceği bölgenin ve şehrin genel durumunu konuklarıyla paylaştı.

Antakya Kültürel Mirası Koruma Derneği Başkanı Kenan Yurttagül, şehrin zengin tarihi ve kültür mirası hakkında jüri üyelerine sunum yaptı.

SEYFİTTİNOĞLU YARIŞMA HAKKINDA KONUŞTU

Yarışma hakkında konuşan İbrahim Seyfettinoğlu da, “Yıkılan alanın Kent Meydanı olarak yeniden yapılma fikri kamuoyu tarafından sahiplenildi. Sayın Valimize ve Belediye Başkanımıza ulusal çapta yarışma yapılması için öncülük yapmak için söz verdim. Verdiğim sözü tutmak ve yarışma yapmak için çalışmalara başladık” dedi.

SEYFİTTİNOĞLU: İNANIYORUM Kİ SES GETİRECEK VE HERKES TARAFINDAN BEĞENİLECEK BİR ÇALIŞMA OLACAK

Jüri üyelerinin Antakya’ya gelerek incelemelerde bulunduğunu da söyleyen Seyfittinoğlu, “Jüri üyelerimiz yapacakları çalışma sonrası projenin şartnamesine son şeklini verecek. Bir aksilik olmazsa 1-2 hafta sonra yarışmayı ilan edeceğiz. Projeyle ilgili herkes gibi ben de çok heyecanlıyım. İnanıyorum ki ses getirecek ve herkes tarafından beğenilecek bir çalışma olacak” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜRKİYE, KENDİ KENDİNE YETEN BİR ÜLKE
TÜRKİYE, KENDİ KENDİNE YETEN BİR ÜLKE

TÜRKİYE, KENDİ KENDİNE YETEN BİR ÜLKETarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kırıkhan ilçesi Topboğazı mevkisinde buğday hasadına katıldı.

 Ülkemizin yeterli stoğu olduğuna dikkat çeken Bakan Pakdemirli, Türkiye’nin kendi kendine yeten bir ülke konumunda bulunduğunu belirtti.

Medeniyetler diyarı, barış ve kardeşlik şehri Hatay’da çiftçimizin alın teriyle yoğrulan bereketli topraklarımızda buğday hasadımızı gerçekleştirdik diyen Bakan Pakdemirli, “Yaptığımız doğru işler sayesinde bu yıl ekilen alanlarda ciddi oranda artış var.

Çiftçi ve üreticilerimiz fiyatlardan memnun. Bizim bir sözümüz var, her zaman üretici dostu olacağız. Başta Cumhurbaşkanımızın büyük destekleriyle çiftçimizi mağdur etmeyecek fiyat politikası açıklayacağız ve bu sözümüzü tuttuk.

Bakanlık olarak piyasayı yakından takip ediyoruz. Piyasa dengesi ve regülasyonu sağlanacak. İlk günlerde borsalarda verilen fiyatlar gerçekçi değil. Üreticiyi memnun ettik, koruduk, tüketicileri de kollayacağız. Yem maliyetlerini kontrol altında tutacağız. TMO hasat sonu satış fiyatları, başa baş maliyetlerle açıklanacak. Stok takviyesi için yetkimiz var ve gerekli olan her türlü tedbirleri alacağız.

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) de alımlara başladıktan sonra, hasat sonundaki fiyatlarını en kısa zamanda açıklayıp, çiftçimizin, üreticimizin malı üzerinden kimsenin spekülasyon yapmaması hedefiyle çalışmalarını sürdürecektir.

Amik Ovası'nda, Hatay'da en önemli avantajımız, son 3 yılda DSİ olarak 1.5 milyarın üzerinde yatırım yaptık. 2 tane barajı tamamladık. İnşallah sulamaları tamamlayarak, suya hasret kalan, henüz suya ulaşamayan çiftçilerimize de en kısa zamanda suyu ulaştırıyor olacağız” dedi.

(Haber Merkezi)

PARKLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLAR TEMİZLEYECEK
PARKLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLAR TEMİZLEYECEK

PARKLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLAR TEMİZLEYECEKHatay Büyükşehir Belediyesi, kent temizliği, sulama ve yük taşıma işlerinde kullanılacak yeni araçlarla mevcut araç filosunu güçlendirdi.

Yeni araçların tesliminde konuşan Başkan Lütfü Savaş, “Artık parklarımızı çevreye duyarlı, karbon ayak izin sıfır olan ve oldukça hafif araçlarımızla temizleyeceğiz. Bu çalışmayı ülkemizde sadece iki ilçe belediyesi ve biz yapıyoruz. Bundan sonra da çevreye daha uyumlu, elektrikli ve karbon ayak izi sıfır olan araçlarla çalışmayı tercih edeceğiz” dedi.

Araçların Hatay’a hizmet etmek için görev yapacağını söyleyen Savaş, “Bu araçları parklarda kullanarak en azından parklarda hava kirliliğine son demek istiyoruz.  Bununla birlikte diğer alanlarımızda da hava kirliliğini azaltacak önlemleri almaya devam ediyoruz” dedi.

İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ VE ERLERİMİZ YALNIZ DEĞİL

Başkan Lütfü Savaş, hem sulama hem de yangınlarda kullanabilecek kamyonlar hakkında da konuştu. Yeni kamyonların su taşımada, geniş alanların sulamasında ve yangınlara müdahalede mahir olduğunu da belirten Savaş, “Bu araçlarımız da Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek. Artık İtfaiye teşkilatımız ve erlerimiz yalnız değil. Onların yardımına her an koşabilecek bir ekibimiz daha var. Filomuz daha da güçlü hale geldi. Hatay’ımıza hayırlı, uğurlu olsun” diyerek durmadan, yorulmadan Hatay’a hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Başkan Lütfü Savaş konuşmasının ardından parklarda hizmet verecek elektrikli temizlik araçlarının test sürüşünü yaptı.

(Haber Merkezi)

ATATÜRK CADDESİ TRAFİĞE KAPALI

Antakya Atatürk Caddesi (Vali Göbeği ile Köprü arası) Toroslar A.Ş. tarafından yapılacak aydınlatma ve enerji altyapısı çalışmaları sebebiyle 5 gün trafiğe kapatıldı.

Çift yön olarak trafiğe kapatılan caddede yayaların uyarı ve ikaz levhalarına dikkat etmesi gerektiği belirtildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Antakya Atatürk Caddesi (Vali Göbeği ile Köprü arası) Toroslar A.Ş. tarafından yapılacak aydınlatma ve enerji altyapısı çalışmaları sebebi ile 14 Haziran Pazartesi ile 18 Haziran Cuma günleri arasında çift yönlü trafiğe kapatılacaktır. Yayaların çalışma ikaz ve uyarı levhalarına dikkat etmesi rica olunur.” Denildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:18:41   

ANTAKYA'DA ASFALT ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri şehirde asfalt çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın direktifleri doğrultusunda hafta içi olduğu gibi hafta sonu da çalışmalarını sürdüren ekipler, Kışlasaray Mahallesinde bulunan ara sokaklarda asfalt çalışması yaptı.

Asfalt önceliği olan tüm mahallelere hizmet götüren Antakya Belediyesi tarafından diğer mahallelere de öncelik sırasına göre kaliteli asfaltın götürüleceği belirtildi.

ANTAKYA'MIZA HAYIRLI OLSUN

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Kışlasaray Mahallesinde dökülen asfaltın hayırlı olmasını diledi.

Antakya’ya daha modern bir görünüm kazandırmak için ellerinden gelen çabayı harcamaya çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Şehrimizde vatandaşlarımızın daha rahat ve konforlu ulaşımı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Antakya'mıza yakışmayan her türlü kusuru ve eksikliği tespit edip anında düzeltme yoluna gidiyoruz. Bugün Kışlasaray Mahallemizde yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Modern bir görünüme kavuşturduğumuz asfalt yolumuz şehrimize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN YILMAZ'A TEŞEKKÜR

Kışlasaray Mahallesi'nde sokağa çıkma yasağının uygulandığı Pazar gününde hiçbir vatandaşı mağdur etmeden gerçekleşen asfalt çalışmasından son derece memnun olan vatandaşlar, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'a ve ekiplere teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:14:40   

YAZGAN, ŞUBELERDE TEMASLARDA BULUNDU

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Halil Küçükdevlet ile birlikte teşkilat çalışmaları kapsamında, Nevşehir, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir ve Kırıkkale’de temaslarda bulundu.

Büro Memur-Sen Şubelerini ve illerdeki kamu kurumlarını ziyaret eden Genel Başkan Yusuf Yazgan, kamu görevlilerinin beklenti ve talepleri hakkında istişarelerde bulundu.

Başkan Yusuf Yazgan, Başkan Yardımcısı Küçükdevlet ve Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Özkan Aslan ile birlikte Orta Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ceylan Er, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret ve Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevvitoğlu, Hatay Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Malik Yılmaz, Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve Hatay Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret etti.

Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nun sorun ve taleplerinin görüşüldüğü ziyaretlerde konuşan Genel Başkan Yazgan, “Ülkemiz ve milletimiz için mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerimiz maalesef emeklerinin karşılığını alamıyor. Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda çalışan kamu görevlilerimizin iş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğunu her platformda dile getiriyoruz. Bu nedenle Hizmet Kolumuzdaki çalışanların mali ve özlük haklarında iyileştirme yapılması için sendika olarak mücadele ediyoruz. İnşallah verdiğimiz mücadelenin karşılığını 6. Dönem Toplu Sözleşme ’de alacağız ve çalışanlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacağız.” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Halil Küçükdevlet ve Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ertuğrul Göçmen ile birlikte Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Akman ve Hatay Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Taceddin Pınar’ı ziyaret eden Başkan Yazgan, yapılan görüşmelerde adliyelerde çalışan kamu görevlilerinin sorun ve talepleri üzerine fikir alışverişinde bulundu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:14:10   

JANDARMA’DAN VALİ DOĞAN’A ZİYARET

Hatay Valisi Rahmi Doğan Jandarma Teşkilatı’nın 182. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Vali Doğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanan, eğitimli ve donanımlı kadrosuyla görev ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getiren Jandarma teşkilatının 182. Kuruluş yıldönümü kutladı.

Jandarma Teşkilatı mensuplarımızın hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak devletinin ve milletinin emrinde olduğunu ifade eden Vali Doğan, görevi başında şehit olan Jandarma Teşkilatı mensuplarına Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı gazilerimize ise sağlıklı uzun ömürler dilediğinde bulundu.

İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük ise Jandarma Teşkilatı’nın 182. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirdikleri ziyarette Vali Rahmi Doğan’a kabulünden dolayı arkadaşları ve şahsı adına teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:13:32   

HEDİYE PAKETİ İÇERİSİNDE EXTACY HAP ÇIKTI

İskenderun ilçesinde şüphe üzerine takip edilen bir kişinin elindeki hediye paketinde 197 adet extacy hap yakalandı.

İskenderun Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda şüpheli hareketler sergilemesi üzerine takibe alınan şahısın elindeki paketi başka bir şahsa vermek istediği esnada müdahale edildi, yapılan müdahalede hediye paketi içerisinde 197 adet extacy hap ele geçirildi.

Operasyon sonunda N.D. ile K.Ç. isimli şahıslar yakalanıp gözaltına alındı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:12:54   

BAKAN YARDIMCISI YAVUZ ANTAKYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Antakya’nın tarihi ve turistik açıdan önemli noktaları hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundu.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör ve Müze Müdürü Ayşe Ersoy eşliğinde Hatay Müzesi, St. Pierre Kilisesi ve Uzun Çarşı’da incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Hatay’ın tarihi değerlerinin gün yüzüne çıkarılması, kültürel mirasının geleceğe taşınması konusunda desteklerine devam edeceklerini vurguladı.

Antakya Belediyesi tarafından projelendirilen ve Kültür Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile hayata geçirilen tarihi Uzun Çarşı restorasyon projesinde de incelemelerde bulunan Yavuz, şehrin tarihi ve kültürel mirasını geleceğe taşıyacak olan bu önemli projede emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Başkan Yılmaz ise program sonrası yaptığı açıklamada; “ Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Özgül Özkan Yavuz Hanımefendinin şehrimize gerçekleştirmiş olduğu ziyaret programı kapsamında Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Hüsnü Işıkgör ve Müze Müdürümüz Ayşe Ersoy'un da refakatleri ile Hatay Müzemizde, St. Pierre Kilisesi'nde ve tarihi Uzun Çarşı'da incelemelerde bulunduk.

Şehrimizin kadim tarihine, kültürel değerlerine ve bunların geleceğe taşınmasına verdikleri önemden dolayı Bakan Yardımcımız Özgül Özkan Yavuz Hanımefendi'ye şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:11:58   

ASİ NEHRİ İÇERİSİNDE UYUŞTURUCU BULUNDU

Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, Suriye sınırında bulunan Varışlı mahallesindeki Asi Nehri içerisinden uyuşturucu madde geçirileceği bilgisi alındı.

Konuyla ilgili Demirbüken Piyade Hudut Karakol Komutanlığı ile birlikte icra edilen faaliyet sonucunda, Suriye tarafından Asi Nehri içerisine bırakılmış 1 adet poşet içerisinde 1.900 adet sentetik bir uyuşturucu madde olan Captagon hap ele geçirilmiş olup konuyla ilgili adli işlemlere başlandı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:11:17   

HBB VE HATSU YÖNETİCİLERİ MİLLET İTTİFAKI YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARADA

Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, HATSU Genel Müdürü İkbal Polat, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık ve HBB’nin bazı daire başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti'nin ilçe başkanları ve parti yöneticileri ile bir araya geldi.

Spor kompleksinde gerçekleşen görüşmede parti yöneticilerine, 2020 yılında tamamlanan işler ve 2021 yılı içerisinde HBB ile HATSU'nun yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

Yeni projelerin detaylarının da paylaşıldığı toplantıda, ilçe başkanları bilgilendirme ve hayata geçirilen projeler dolayısıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU yöneticilerine teşekkür etti.

Parti yöneticileri kendi ilçeleri için yapılmasını istedikleri bazı projeleri de HBB ve HATSU yöneticilerine sundu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:10:40   

JANDARMA, 182 YAŞINDA

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Türk Jandarma Teşkilatı'nın 182. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Kurulduğu 1839 yılından bu güne kadar, yurdumuzun dört bir yanında, huzur ve güvenliğimiz için fedakârca ve kahramanca görevini ifa eden Jandarma Teşkilatımızın 182. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz diyen Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatımız, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılık göstererek   milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Bu güzide Teşkilatımız, bu güne kadar olduğu gibi gelecekte de, vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini, korku ve endişeden uzak, güven içerisinde yaşaması için, sarsılmaz disiplini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile bugün ulaşmış olduğu başarı çizgisini daha da üst seviyelere yükseltecek ve kendisine tevdi edilecek her türlü görevi başarı ile yerine getirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın Kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum." dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:10:04   

İSKENDERUN KIYISINDA MUSİLAJ KONTROLÜ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun kıyılarında musilaj ihbarlarını yerinde inceledi.

 İskenderun sahilinden gelen musilaj ihbarları üzerine İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Deniz Bilimleri Fakültesi dekanı Prof. Dr. Cemal Turan'ı konu ile ilgili inceleme yapmak üzere görevlendirdi.

Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Turan, 13 Haziran Pazar günü İSTE Araştırma Teknesi 2 ve Sahil Güvenlik Ekipleri ile yerinde inceleme çalışması yaptı. İskenderun Merkezden Arsuz Konacık limanına kadar tüm kıyı seride boyunca tarama yapıldı.

Yetkililerin yaptıkları incelemenin ilk bulgularına göre musilaj olarak tanımlanan yapıların musilaj olmadığı tespit edilmiş olup gerekli örneklemeler yapıldı. Yapılacak analiz sonuçlara göre kesin tanı önümüzdeki günlerde ilgili makam ve kuruluşlar ile paylaşılacak.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 15.06.2021 10:08:59