......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384058

YERLİ VE MİLLİ SANAYİNİN ŞAHLANIŞININ MİMARI, BABASI Özdemir BAYRAKTAR!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 2 yıl, 3 ay önce / 19.10.2021 11:08:30 | Görüntüleme : 1820

Kimden bahsettiğimi anladığınızı düşünüyorum. Yakın zamanda 72 yaşında vefat eden Baykar İnsansız Hava Aracı Sistemlerinin (İHA) Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir BAYRAKTAR’ DAN bahsediyorum.

                Mekânı cennet olsun… Hakikaten Milli Sanayiinin %15 lerden %75 lere ve daha yukarılara gelmesinde müthiş bir payı olan, gayretiyle, samimiyetiyle, inancından, değerlerinden asla taviz vermeden, yılmadan, usanmadan, pes etmeden, o muazzam araştırmacı ruhuyla ömrünü ülkesine, milletine, insanlığa adadı.. Adam gibi adam merhum Özdemir BAYRAKTAR…

                Hani bizim Anadolu kültüründe, inancımızın, ecdadımızın yapısında  var ya “Ahilik prensipleri” ..İşte tam da o Ahilik prensiplerini iliklerine kadar yaşayan, yaşatan ve uygulayan bir mucit..

                O Ahilik prensipleri dediğimiz aslında ahlaki yaşantının ta kendisi olan bir büyüğümüz.. Maddi, ilmi, teknik birikimin yanı sıra manevi, ahlaki, etik kuralları birleştiren ve hayata geçiren numune bir şahsiyet..                          

                O bu birikimini sadece kendisiyle bırakmamış, eser bırakmış, kendisi gibi çıtayı daha da yukarılara çıkartacak hayırlı, ahlaki yönden bozulmamış, kendilerini vatana, millete, ülkesine adamış, ilmi teknik yönden de teçhizatlı evlatlar bırakmış.. Maşallah.. Rabbim emsallerini çoğaltsın..

                Selçuk ve Haluk Bayraktar kardeşler, inanıyorum ki; merhum babalarının bıraktığı bayrağı Allah rızası için, insanlığın faydasına olacak şekilde en yukarılara taşıyacaklardır.. Ne mutlu o babaya, ne mutlu o evlatlara, ne mutlu ki onlara bu fırsatı tanıyan devlet büyüklerimize, Sayın Cumhurbaşkanına ve onlara sahip çıkan aziz milletimize..

                Sosyal Medyada twıtter hesabında Sihaların mucitlerinden, Türkiye’mizin düşmanlarının korkulu rüyası, yerli ve milli evladımız Selçuk Bayraktar kardeşimiz hislerini şu şekilde paylaşmış:

“Babam, canım, arkadaşım, rehberim, dava yoldaşım Hakkın rahmetine yürüdü, Kanını, canını, sağlığını, varlığını milletimizin tam bağımsızlık mücadelesine vakfetti. İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun. O’ndan geldik O’na döneceğiz.” 

                Maşallah.. Bu ifadesiyle Tam Bağımsızlık yolundaki mücadeleye vurgu yapılırken, bir yandan da manevi yönden teslimiyeti en güzel şekilde anlatan mü’mince bir duruş.. Rabbimden sabır diliyorum.

                Savunma sanayinde dışa bağımlılığa neşter vuran, Merhum Özdemir Bayraktar abimiz ve değerli evlatlarının hayat hikâyeleri ibretliktir.  Hep bir mücadele ile 7/24 çalışarak, gayretle, bu millet için ne yapabiliriz koşturmacası.. Gecikmiş ilerlemenin, hak edilen yere ulaşmanın beyin fırtınaları, araştırma geliştirme ve sabırla, samimiyetle sonuçlara ulaşma… Tebrik ediyorum.  Hedefleri ve vizyonları olan bir aile, bir milli duruş..

                İHALARIN, SİHALARIN babası olan merhum Özdemir BAYRAKTAR büyüğümüze Allah’tan rahmet ve değerli evlatlarına, Türkiye’mize sabır diliyorum.

                Bayraktar ailesi ve daha nice başarılı, hasbi, kalbi ve akli kendini milletine adayan nesillere ihtiyacımız var.. Başarılarının devamını canı gönülden diliyoruz. Her daim millet olarak maddi ve manevi destekçileri olmaya devam edeceğiz..

                Hürmet ve muhabbetle.. 19.10.2021                                    

                                                                                                              CENGİZ YILDIZCUMHURBAŞKANI ADAYI!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 2 yıl, 3 ay önce / 13.10.2021 12:34:50 | Görüntüleme : 1803
Uzun bir süredir 2023 tarihinde Cumhurbaşkanının kim olacağı hususunda, kulislerde, televizyonlarda, radyolarda, gazetelerde, velhasıl herkesin dilinde bu konu… 2023 Cumhurbaşkanı kim olacak? Halkın % 52 lik oyuyla ikinci kez seçilen mevcut Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan mı? Yoksa diğer ittifak paydaşlarının adayı mı?

   

                İşte tüm mesele burada kilitleniyor.. Aslında kilitlenmişte değil.. Fakat birileri, özellikle Millet ittifakının paydaşları, bileşenleri ısrarla Cumhurbaşkanın kim olacağı ve erken seçim konusunda gündemi devamlı sıcak ve tartışmalı halde tutmaya devam ediyorlar..

                Cumhur İttifakının adayını bilmeyen yok.. Mevcut Cumhurbaşkanı aynı zamanda Ak Parti Genel Başkanı ve halkın oylarıyla seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan..

                Peki diğer Millet ittifakının paydaşlarının adayı var mı? Şahsım okuyan, izleyen, dinleyen, yazan, programlar yapan birisi olarak halen kim olduğu ve olabileceği hususunda bir fikir edinebilmiş değilim. Eminim toplumun ekseriyatı da aynı şekilde kafaları karışmış durumda..

                Bu kafa karışıklığını oluşturan kesimde, bizatihi Millet İttifakının ta kendisi! Kimi Ana Muhalefet lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu diyor, kimisi İyi Partinin Lideri Meral Akşener diyor, kimisi İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerini kazanan Belediye Başkanlarının olması gerekir diyor… Velhasıl her kafadan bir ses çıkıyor. Ama şöyle milleti tatmin edecek bir söylem, ortak bir ses ortak bir adayın kim olduğu hususunda kimsenin bir malumatı yok desem yeridir..

                Millet İttifakının Ana muhalefet lideri adayda olması gereken özellikleri sıralarken;

Bilgi birikimi, liyakatli, devleti tanıyan, ekonomiyi bilen, kavga etmeyen, nefsine hakim olan, başarı öyküsü olan birisi olarak özetliyor…

İyi de bu nitelikleri sıralayan parti liderinin başarı öyküsünü 11 seçimde, girdiği her seçimde mağlubiyet yaşayan birisi olarak bilinir,

Terörle, Türkiye’nin güçlenmesi, bağımsız bir duruşun daha da ileriye taşınması hususunda, ekonominin pandemiye, küresel salgına, darbe girişimlerine, iç ve dış mihrakların saldırılarına, piyasaların manipüle edilmesine karşı nasıl  mukavemet edilebileceği, ne tür çözümlerin formüllerin olduğu konularında henüz bir tatmin edici söylem, dosya göremedik..

Yine önem arz eden bir konu Güçlenlendirilmiş Parlamenter sistem.. Ne demekse?

Geçmişte yarım asır boyunca ortalama 1-1,5 yılda bir hükümetlerin el değiştiği, dünyadaki tüm bu sistemle hükümet olanların eyvah eyvah! Dedikleri, pişmanlıklarını dile getirdikleri, resmen çökmüş, işlevi olmayan, zararı faydasından çok olan bir sistem.

Parlamenter sisteme geçiş için öncelikle 360 vekil sayısına ulaşmanız gerekiyor… Hayallerle makam beklentileri, olmayacak duaya amin demenin topluma, partinize ve hassaten Türkiye’mizin geleceğine bir faydası, bir katkısı olmayacaktır..

Hepinizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum… 13.10.2021

                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ

 

 19 YILLIK İKTİDARIN 2002-2021 ARASI İCRAATLARI, YATIRIMLARI.. -1-

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 2 yıl, 4 ay önce / 06.10.2021 08:52:07 | Görüntüleme : 1613

Ak Parti 2002 yılından yani iktidara gelişinden bu yana tam 19 yıl geçti. Şimdiye kadar yapılan yatırımları, katkıları birkaç yazıda sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Takdiri elbette sizlerin olmak kaydıyla, lütfen elimizi kalbimize, vicdanımıza ve aklımıza götürüp değerlendirme yapmanızı rica ediyorum. Öz eleştiriler ve daha yapılması gerekenler için de elbette ihtiyaçların henüz bitmediğini ve daha yapacak çok şeylerin olduğunu ifade ederek yazıma başlıyorum.

 

Son zamanlarda tarafıma; “Değerli kardeşim, samimiyetinize inanıyorum ama 19 yıldır bu ülkeye ne tür katkılarda bulunuldu? Şeklinde sorular yöneltildi. Ben de içtenlikle yapılan yatırımların, katkıların artılarını ve varsa eksilerini, yapılması gerekenleri dilimin döndüğünce, aklımın ve bilgimin yettiğince cevaplamaya çalıştım. Şöyle ki;

 • Öncelikle PKK vb. tüm terör örgütlerini hezimete uğrattığını ve ülke sınırları içinde bellerinin kırıldığını, eylem yapamaz hale getirildiğini,
 • Kahraman askerlerimizin sınırlarda, emniyet teşkilatımızın yekvücut şehirlerde, istihbaratımızın her yerde 7/24 aziz milletin huzuru, mutluluğu için gece gündüz vazifesinin başında olduğunu,
 • Mahalli idarelerin yerel problemlerin giderilmesi için, mevzuattan kaynaklanan düzenlemelerin ve aksaklıkların talepleri dikkate alarak giderilmeye çalışıldığını, yerel yönetimlerin güçlendirildiğini,
 • 2002-2021 arası 950 milyar TL geçen yatırımların ülkemize kazandırıldığını,
 • Karayollarında ulaşımda 2002 de 6 bin KM iken, 2021 yılı itibariyle bunun 29000 KM ulaştığını,
 • Otoyol uzunluğunun 1714 kilometreden an itibariyle 3523 Kilometre olduğunu,
 •  Karayolları tünel sayısı 83 iken 438 âdete eriştiği,
 • Karayolları tünel uzunluğu toplam kilometre iken 595 kilometre
 • Hakikaten göğsümüzü kabartan projelerden birkaç tanesi;

-         Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Nissibi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Marmaray, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli, Erkenek, Cankurtaran, Sabuncubeli, Ovit Tünelleri

 • 1213 kilometrelik demiryollarında hızlı tren ağı
 • 11590 km uzunluğundaki mevcut demiryolu ağını sıfırdan yeniden inşa ederek hizmete alınması,
 • HAVAYOLLARINDA HAVALİMANI SAYISI 2002 de 26 iken 56 sayısına eriştiğini,
 • Yurtdışı uçuş noktası 60 iken 2021 itibariyle 329 olduğunu,
 • Uçuş yapılan ülkesi sayısı 50 iken 126 ya erişildiğini,
 • Tüm bunların KÜRESEL SALGIN PANDEMİYE rağmen gerçekleştiğini, büyüme trendlerinin hızla iyileşme yolunda seyrettiğini izah etmeye çalıştım.
 • İletişim alanında 2002 yılında 3000 geniş bant ağı var iken, abone sayısının 85 milyona ulaştığını,
 • E-Devlet kullanıcı sayısının 54 milyon ile dünyanın en önde ülkeleri arasına girdiğini,
 • 2002 yılında 37 milyar olan Tarımsal gayri safi yurtiçi hasılatı, 2020 sonu itibariyle 333 Milyar TL ya ulaştığını,
 • Tarım ve gıda ürünlerinin ihracatının 20 milyar TL olduğu,
 • ÇİFTÇİLERE ödenen toplam tarımsal Desteklerin 160 Milyar TL. Ya yaklaştığını,
 • Ülkemizin, Türkiye’mizin iklim/coğrafi koşullar nedeniyle üretimi sınırlı olan bazı ürünler dışında, tarımda dışa bağımlılığının kesinlikle söz konusu olmadığı,
 • 19 yıllık süreçte tarla ve sebze üretiminin % 20, meyve üretiminin % 67 süt ve et üretiminin iki katına yakın artış gösterdiğini,
 • ORMAN varlığı: 21 milyon hektardan 23 milyon hektara, 16 olan tabiat parkı sayısının 250’ye çıkartıldığını,  Baraj sayısının 2002 yılında 276 iken 2021 tarihi itibariyle 876 olduğunu
 • İçme suyu tesislerinin sayısının 84 iken 346 rakamına ulaştığını,
 • Sulama tesislerinin 1764 ten 3221 adete ulaştığını,

Not: Diğer yazımda EKONOMİ, SOSYAL YARDIMLAR, ADALET ALANINDA, SPOR ALANINDA, SAĞLIK ALANINDAKİ İCRAATLARI PAYLAŞACAĞIM. Hürmet ve selamlarımla,     05.10.2021

                                                                                                              Cengiz YILDIZ