......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384062

14 MAYIS NE İFADE EDİYOR!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 10 ay, 3 hafta önce / 31.01.2023 13:18:35 | Görüntüleme : 1292

“14 MAYIS” Türk siyasi tarihi açısından büyük bir anlam taşıdığını yediden yetmişe herkes bilir.

14 MAYIS anlamlıdır. Çünkü bu tarihte tek parti iktidarı o zaman CHP idi. Milletin iradesi ve dirayeti, sağduyusu ve sağlam duruşu ile ders verdiği gündür. O gün CHP’nin hepimizin bildiği üzere sandığa gömüldüğü gündür.

14 MAYIS, göstermelik seçimlerin sona erdiği, hesapların bozulduğu, tuzak kuranların tuzaklarının başlarına geçirildiği gün olarak tarihe geçen gündür.

14 MAYIS, ezilen, hor görülen, üçüncü sınıf muamelesi yapılan aziz halkın tertemiz oylarıyla hak edenlerin iş başına getirdiği önemli siyasi bir gündür.

14 MAYIS, SÖZ VE KARAR MİLLETİNDİR denildiği gündür.

14 MAYIS, Merhum Adnan Menderes ve değerli ekibinin iş başına getirildiği gündür.

14 MAYIS, siyasal gücün hak etmeyenlerden alınıp hak edenlere teslim edildiği, milletin iradesinin tecelli ettiği gündür.

27 MAYIS ta idam edilen Sayın Merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarının iktidara geldiği gündür 14 MAYIS..

14 MAYIS, aziz milletin bizzat kendisi tarafından, öz evlatları tarafından ceddine, tarihine yakışır şekilde yönetilmeye başlandığı gündür.

14 MAYIS, yanlışlıklara, zulme, hakaretlere, “Öz yurdunda garipsin, öz yurdunda parya” zincirinin koparıldığı ve hak edenlere hakkının teslim edildiği gündür..

14 MAYIS, darbe severlerin, darbecilerin, vesayet odaklarının gücünün sonlandırıldığı günün adıdır.

14 MAYIS, milleti önemseyenlerin, onunla istişare edenlerin, milletinden aldığı güçle dünyaya meydan okuyanların günüdür..

14 MAYIS, Demokrasiyi ABD vb. batılı ülkelerden aldıkları icazetle değil, bizzat milletin o muhteşem iradesinden aldıkları güçle taçlandırdıkları ve yine taçlandıracakları günün adıdır…

14 MAYIS ifadesini ancak ve ancak temel hak ve özgürlükleri elinden alınanlar, 28 şubattan çekenler, kılık ve kıyafetten dolayı zulme uğrayanlar, inancından dolayı takip edilenler, istiklal ve istikbal mücadelesini her daim devam ettirenler ve ne demek olduğunu bilenler anlayabileceği gündür..

MİLLETİNE SAYGI DUYMAK, İNANÇLARINA SAYGI DUYMAK, MUKADDESATINA, TERCİHLERİNE SAYGILI OLMAK ÇOK KIYMETLİDİR.

Afişlerle, geçici pansuman tedavileriyle, bir takım hormonlu ve samimi olmayan yöntemlerle milletin aklını ve kalbini çalacağını zannedenler inanın çok yanılıyor.

14 MAYIS milletin YETER SÖZ MİLLETİN iradesinin sandıklarda tecelli edeceği vakte az kaldı. Biz aziz milletin değerlerinin, ülkemizin bekasının yanındayız.

Vatanına, devletine, bayrağına, milletine, değerlerine hürmetkâr olanların, maddi ve manevi milli projelerin istikrarı için sandığa gidenlerin gereğini yapacağı bir gündür ve çok kıymetlidir.

                                                                                                                             Hürmetle 31.01.2023

                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ

 

 MİLLET İTTİFAKINDA KAFALAR KARIŞIK!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 11 ay, 1 hafta önce / 16.01.2023 07:14:22 | Görüntüleme : 768

Evet, yanlış okumadınız, hakikaten millet ittifakında kafalar karışık. Her kafadan bir ses çıkıyor..

Tabiri yerinde ise masanın her tarafı çatırdıyor gibi.. İzlenimler bu yönde..

Altılı Masa olarak tabir edilen oluşumda, “imza yetkisi” tartışması devam ediyor.

Yakın zamanda Millet ittifakı paydaşı Gelecek Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu “Seçilecek kimse, eğer söz dinlemezse kriz olur, gerekirse tekrar seçime gidilir” ifadeleri ortalığı bayağı germiş vaziyette.

İttifakın büyük paydaşı CHP ise bu ifadeye destek verecek şekilde “Altı lider eşittir ve başkan yardımcısıdır” diyebilmiştir.

Yine ittifakın diğer büyük paydaşı İyi Parti’nin bir milletvekili ise tam tersine bu durumun, söylemlerin sıkıntılı olduğunu  “Siz daha iktidar olmadan makam ve mevkileri paylaşmaya başlarsanız, Türk milletinin gözünde ve gönlünde farklı konumlandırılırsınız. Ahmet Davutoğlu gönlünden geçenleri diline dökmüş. Suskun kaldığımız çok şeyler var. Biz Parti olarak gönlümüzden geçen çok şeyi dillendiremiyoruz. Ortak masada söylenen ve bizi çok rahatsız eden söylemler karşısında susuyoruz. Altılı Masa’ ya uygun hareket etmek zorundayız.” İfadelerini kullanarak aslında ittifakta işlerin çokta uyumlu ve sağlıklı olmadığını dillendirmiş olmuyorlar mı?

Aslında millet ittifakının etrafında bir araya gelenler;  aziz milletin gözü önünde birbirlerini yıpratan, ortak hiçbir yönlerinin olmadığını hissettiren, ülkenin geleceği adına doğru projeleri olmayan, hal ve hareketleriyle, söylemleriyle kendi seçmenlerini de üzmüş durumdalar.

%1, %2 gibi oranlara sahip partilerin genel başkanları, seçilecek %50 + 1 lik Cumhurbaşkanına kafa tutabileceklerini, kendi rızaları dışında hiçbir atamanın olamayacağını, aralarında yapılacak protokole uyulması gerektiğini, aksi takdirde birlikteliğin asla yürüyemeyeceğini defalarca ekranlar karşısında dillendirebiliyorlar.

Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkanlar, söylemleriyle Altı Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemini istemiş olmuyorlar mı?

Şahsım olarak; güven vermeyen, krizden beslenmeyi marifet sayan, sonuç odaklı değilde sorunları konuşan “Millet ittifakı” liderlerini şaşkınlıkla izliyorum.  

Bu nakıs bakış açısı ve zihniyet, asla ve asla ülkemizin, aziz milletimizin geleceğine müspet anlamda bir katma değer katacak bir zihniyet değildir. Ki bunu beden dilleriyle, söylemleriyle çok açık göstermektedirler. Milletimiz bu tarz koalisyon yapılarından çok çektiği için sandıkta gereken cevabı verecektir.

Sadece kendi siyasi ikballeri için, koltuk beklentileri için bir araya gelenleri, koalisyon vb. artık tarihe karışmış sistemleri geri getirmek niyetinde olanları milletimiz görüyor.

Bu millettir ki; küresel anlamdaki sıkıntıların yansımalarından oluşan aksaklıklara rağmen, samimiyetle İstiklal ve istikbal mücadelesini, 20 yılda yapılan muhteşem icraatları, Tam Bağımsız Büyük Türkiye olma yolundaki gayretleri ve tabiki liderini yarı yolda bırakmayacak necip bir millettir.

#HEDEF2023 ve tabiki bir vizyonu olmayanların sandığa gömülecekleri bir seçim olarak tarihe yazılacaktır.

Feraset ve basirete sahip halkımız gereğini yaparak #DurmakYokYolaDevam diyerek, istikrarda karar kılacaktır. Hürmetle,

                                                                                                                                                             14.01.2023

                                                                                                                                                       CENGİZ YILDIZ                                                      

 AK PARTİNİN 20 YILLIK İKTİDARI! 2023 ve SONRASI!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 11 ay, 3 hafta önce / 02.01.2023 07:19:36 | Görüntüleme : 825

Köşe yazıma başlarken geride artılarıyla eksileriyle koca bir 2022 yılını bıraktık. Bu zaman zarfında vefat edenlere Allah’tan rahmet, hasta kardeşlerimize şifalar diliyorum. 2023 yılının daha hayırlı, huzurlu, sağlıklı, bereketli, birlik ve beraberliğin perçinlendiği bir yıl olmasını dileyerek, siz değerli okuyucularımızla bir fikir teatisi kıvamındaki yazıma başlamak istiyorum.

Yakın zamanda çok değerli ve farklı görüşte olmasına rağmen, sağ duyulu olduğuna inandığım bir hemşerim, arkadaşım tarafıma bir soru yöneltti. Soru şuydu:

“Sayın üstad, ortada bir bilgi kirliliği var, lütfen sizin samimi, teknik ve memleket sevdalısı olduğunuza olan inancımdan dolayı soruyorum. Mensubu olduğunuz AK Parti iktidarı özetle 20 yılda neler yaptı? Daha neler yapmayı taahhüt ediyor? “

Evvela teşekkür ettim.  Hakkımda beslediği hüsnü teveccühlerinden dolayı teşekkür ettim. Cevaben arkadaşıma dedim ki;

80 yılda yapılmayan, eksik bırakılan, ertelenen, üretilmeyen, tam bağımsız Türkiye olma yolunda ne tür engeller varsa hepsi tek tek aşılarak yapılmaya çalışıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel Başkanı yönetiminde; Ak Parti memurundan, çalışanına, işverenine, öğrencisine, emeklisine kadar, onların hayat standartını artırmak için tüm gayretiyle, imkanlarını sonuna kadar kullanarak önemli adımlar attı.

DOĞALGAZI olmayan ilin kalmadığı, Ülkemizin dört bir tarafının duble yollarla donatıldığı, can ve mal kaybının azaltıldığı, Sosyal konut hamleleriyle bir milyon ailenin Toki vesilesiyle yuvalarına kavuşturulduğu, Önceden 540 milyar  m3 doğalgaz rezervinden 710 milyar m3 seviyesine, 6 adet sismik ve sondaj gemilerimizle denizleri tarayarak, bir Trilyon Dolar hacminde bir gaz hacmininin bulunduğu, Hızlı trenlere kavuşan ve bunu ilk defa yaşayan bir TÜRKİYE, % 15 seviyesinden % 85 seviyesine ulaşan yerli ve milli savunma hamlelerimiz, İHALAR, SİHALAR, YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARIMIZ, GEMİLERİMİZ, TANKLARIMIZ, UÇAKLARIMIZ….

Borcun sıfırlanarak IMF Yani dünya para fonundan kurtularak, kendi öz kaynaklarıyla ayakta duran bir Türkiye, Emeklisine büyük bayramlarda 1100 TL ikramiye, ki bu ikramiye inşallah 2023 te 2000 TL nın da üstünde olacağı, 2000 yılı öncesi maaş farklılıklarının olduğu adaletsizlik, 2012 yılında çıkartılan İNTİBAK YASASI ile giderilmiş ve iki milyon Emeklinin maaşlarına artış olarak yansıdığı, Ortalama 6 Milyon Emekli ve Memuru yakından alakadar eden 3600 EK GÖSTERGE meselesinin kökten çözüme kavuşturulduğu, Mevcut iktidar yani Ak Parti önceden uygulanan Yeşil Kart uygulamasını kaldırmış, yerine milyonlarca vatandaşın rahatlıkla ulaşabileceği Genel Sağlık sigortası sisteminin getirildiği,

Malumunuz 500 bin sözleşmeli Personel Kadro müjdesi bekliyordu. Teknik olarak çalışmalar bitmiş olup, yakın zamanda Meclise sunularak kanunlaşacağı, (hayırlı olsun)

Milyonlarca öğrenciye bedava ders kitapların sunulduğu, Üniversiteye girişlerde bir zamanlar uygulanan KATSAYI ZULMÜ bu iktidar döneminde sonlandırılmış,  Başörtüsü engelinin ortadan kaldırıldığı, Üç küsur milyon öğrencinin 27 Milyar TL lık KYK kredi yurtlar kurumu borçlarının faizlerinin silindiği, HARÇ Parasının bu dönemde tamamen kaldırıldığı, Takip edildiği üzere yakın zamanda kimyevi gübre ve karma hayvan yeminde İNDİRİM yapılmış ve FİYAT sabitlemesine gidilmişti.

20 yıllık iktidarda ÇİFTÇİYE 500 milyar TL DESTEK ÖDEMESİ yaptığı, Mazot ve Gübre desteğinde bulunduğu, Mevcut Ak Parti Hükümeti 2002 yılından bu yana Hayvancılığa yapılan desteği %4,4 ten Yüzde 25 seviyesine çıkardığı, Elektrik faturalarındaki TRT PAYININ kaldırıldığı, Elektrik faturalarında 75-150 kilowatt arası sarfiyatta Geliri düşük hanelere NAKDİ DESTEK SAĞLADIĞI, EVDE BAKIM PARASI ile Engelli vatandaşlara sahip çıkıldığı, Sosyal güvencesi olmayan, net geliri asgari ücretin altında olan engelli vatandaşlarımıza, engellilik oranına göre 1227 ile 1840 TL arası Maddi yardım sağlandığı,

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişiyi ve eşini de kapsayacak şekilde 65 yaş üstü vatandaşlara aylık 1537 TL MAAŞ bağlandığı, Yine hükümet annesi, babası vefat etmiş çocuklarda maaş bağladığı, Yine Hükümet sosyal yardımlar kapsamında tüberküloz ve SSPE Hastalığı nedeniyle bir takım maddi manevi travmalar yaşayan hastalarına aylık 3336 TL yardım yaptığı ve daha nice eser yatırımları, tüneller, köprüler, yollar, barajlar, şehir hastaneleri, üniversiteler, muhteşem sosyal konut projeleri…

………………….. ülkemizin yüzünü güldüren diplomasi zaferleri,

………………….  Ülkemizin yakın zamanda uyguladığı akılcı politikalarla, gaz merkezi haline geleceği,

………………….  Bölgesinde hem sahada ve hem de masada gücünü ispat eden ve artık Türkiye olmaksızın karar verilemeyecek bir potansiyele sahip Güçlü bir TÜRKİYE,

2023 YILI 20 Yılda kazanılan muhteşem kazanımların berhava edilmeden, üstüne katarak Tam ve Bağımsız bir TÜRKİYE olma yolunda yoluna devam edeceği bir yıl olacaktır.

Hep birlikte, erdemle, irade ve cesaretle… 

Hürmetle 2053-2071 hedeflerine ulaşmak dua ve temennisi ile….    01.01.2023

                                                                                  Bağımsız Denetçi-Mali Müşavir

                                                                                  CENGİZ YILDIZPİYASALARI ANLAMSIZ FİYAT ARTIŞLARIYLA MANİPÜLE ETMEK!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 yıl, 2 hafta önce / 13.12.2022 13:47:40 | Görüntüleme : 824

Önceki yazılarımda da bu konuya çok değinmiştim.

Piyasalarda sıkıntının olduğunu, fakat küresel ürün tedarik zincirinin kopmasında, bu süreci en iyi yöneten ülkenin Türkiye olduğunu da sık sık belirtmiştim.

Son 4-5 aydır döviz kurlarındaki dalgalanmanın sona erdiği, yakıtlardaki artışın yerini % 40-50 seviyelerindeki indirimlerin olduğu, tüm halkımız tarafından açıkça görülmektedir.

Peki, ne oluyor da bir takım firmalar, girdi maliyetleri artmadığı halde keyfi ve indi bir şekilde ürünlere zamlar yapıyorlar?

Bu konuda denetim mekanizmasının daha disiplinli ve etkili olması gerektiğini de belirtmiştik.

Bu tarz stok fırsatçılığı yapanlara karşı zaman zaman cezalar kesildiğini de biliyoruz. Hatta yakın zamanda kartelleşme cezası dahi kesilmişti. 2.5 milyar TL civarında..

Bu konuda vergi indirimleri yapıldığı, ürünlerin bol olduğu halde halen birileri, bazı haddini aşan firmalar kim veya kime ait olduğu önemli değil, önemli olan fiilin ta kendisi.. Yine de durduk yerde zamlar yaparak halkın alım gücünü azaltarak, piyasaları manipüle edebiliyorlar.

Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız yakın zamanda, hatta dünkü Kabine toplantısı sonrasında bazı açıklamalarda bulundu.. Şöyle ki;

“Çalışanların refah seviyesindeki gerilemeyi telafi gayretimizin, enflasyon maskesi ardına sığınan haramzadelerce akamete uğratılmasına rıza gösteremeyiz. Açıkça söylüyorum: Herkes hesabını 2023’te yüzde 20 ler seviyesindeki enflasyona göre yapsın” şeklinde.

Yine okuyan öğrencilerimizle alakalı “Üniversite öğrencilerinin kredi ve burs miktarlarının 850 TL dan 1250 TL ya, yüksek lisans katkısının 2500 TL ya, doktora öğrencilerinin ise 3750 TL yükseltildiğini, sosyal yardım alan ailelerin devlet okullarında okuyan, dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ı kadar destek sağlanacağı” şeklindeki müjdeleri hakikaten takdire şayandı.

Özellikle TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU hedefine zarar verecek bir takım hırs sahiplerinin hadlerini aşarak, art niyetli yaklaşımlarına izin vermeyeceklerini,  ekonomik işleyişe zarar verecek şekilde anormal fiyatlandırmalara imkân tanımayacaklarını net belirten,

Kuru muhalefet yaparak, siyaseti halka dayanarak yapmak yerine, küresel vesayet araçlarının ülkemizdeki temsilciliğine soyunmanın asırlık Cumhuriyet tecrübesinden nasiplenmemek anlamına geldiğini,

6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar  iddiasında; meselenin medyada yer alana kadar bakanlıkların, kurumların her türlü hukuki işlemleri bihakkın yerine getirdikleri, reşit yaşa ulaşmadan evlilik gibi hususlardaki hassasiyeti kimseye sorgulatmayacaklarını, 13 yaşında nişan, 14 yaşında evliliğin kabulünün mümkün olmadığı, hele hele küçük yaşlardaki istismar iddialarının bir facia olduğunu belirten, olayları dikkatle takip eden bir Cumhurbaşkanı.. Allah razı olsun.

Özetle; Türkiye’miz tüm organlarıyla çalışıyor. Milletimizi hassas konularda üzerinden kaşımanın, değerlerine, inancına, samimi inananlarına yönelik saldırıların boşa çıkacağının bilinmesini isterim. Zira bizim milletimiz ferasetlidir, basiretlidir, ariftir, akıllıdır.

Yanlışın, sapkınlığın dini, dili, mezhebi yoktur. Kimden gelirse gelsin, devletimizin bağımsız yargısı gereğini yerine getirecektir. Bundan şüphemiz yoktur. Masumiyet karinesi gereği, yargı sürecinde devam eden bir dava olması ve cezanın şahsiliği gereği kışkırtıcı ve tahrik edici söylemlerden şiddetle kaçınılması gerekmektedir. Aziz milletimizi asla kimse birbirine düşüremeyecektir.

Hep beraber Büyük, müreffeh, bağımsız bir TÜRKİYE için el ele vermemiz gereken bir süreçteyiz. Hürmetle..                                                                 13.12.2022                       Cengiz YILDIZ

 

 

 EMEKLİLİK YAŞINA TAKILANLAR (EYT) VE SON DURUM!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 yıl, 3 hafta önce / 06.12.2022 13:38:27 | Görüntüleme : 761

Tabi bu konu, yıllardır konuşulan, enine boyuna tüm kesimlerin, çalışanında, işverenin de beklentilerini dikkate alırken, ödemeleri yapacak olan devlet tarafının da hesaplar yaptığı, mağduriyetler oluşturmadan, imkanları insanı için seferber etmeye çalıştığı bir konu.. Şimdiden hayırlı olsun..

 

EYT’DE Son durum ise; bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarında özetle, hem beklenen emeklilik yaşına takılanların hem de asgari ücretli çalışanlarla alakalı konu 2023 başı itibariyle artık netliğe kavuştuğu  ve son halini aldığı, olgunlaştığı bir hale dönüşmüş durumda..

EYT konusu hem bütçeyi, hem çalışanı, hem işvereni, hem emekliyi, hülasa tüm kesimleri yakinen alakadar ediyor. Bu konu öteden beri küresel sıkıntıların ekonomileri zor duruma düşürdüğü bir süreçte, memleketimin insanını enflasyona ezdirmeden, makul ve karşılıklı görüşmelerle bir çözüme kavuşmuş bir kıvama geldi çok şükür.

Şimdi gelelim EMEKLİLİK YAŞINA TAKILANLARIN merak ettikleri konulara ve cevaplarına:

1-      Emeklilik Düzenlemesinde neler var ve en önemli 1. Şartı

·         8 EYLÜL 1999 ve öncesi sigortalı başlangıcın olması,

·         5000 prim gün şartının mevcudiyeti

·         Kadınlarda 20 hizmet yılı, Erkeklerde ise 25 hizmet yılının olması

·         Bunlardan hizmet yıllarını henüz doldurmayanlar o tarihi bekleyecek, koşul yerine geldiğinde emekli olunacak

2-      EYT lilerde KIDEM TAZMİNATI :  Bu konuda emeklilik şartlarını taşıyan çalışanların eyt den emekli olacak olması yüklü Kıdem Tazminatı ödeyecek olmalarından dolayı, İŞVERENİ zor durumda bırakabilir. Bu konuda hükümet yaptığı çalışmalarla Kredili Garanti Fonu ile (KGF) uygun vereceği kredi ile işverene yardımcı olacağı,

3-      EYT lilerde İSTİFA ŞARTININ OLUP OLMAYACAĞI:

·         Evet . Erken emeklilik şartlarından biriside sigortalı çalışanlara İSTİFA şartının olması. İşyeri kodunda “Emeklilik nedeniyle İstifa” kodlu SGK YA bildirimin olması. Mevzuatta hem çalışıp hem de emekli aylığını bağlama gibi bir sistemin olmadığını belirtmek isterim.

4-      EYT lilerde emekli olduktan sonra TEKRAR İŞE DÖNÜŞ İMKANI VAR MI? Sorusu ..

·         Çalışan ile işveren karşılıklı anlaşma sağlaması halinde DÖNÜŞ imkanı var.

Mecliste son durum netleştikten sonra, tekraren bu kardeşiniz son haline yönelik durumu sizlerle paylaşacaktır.

Şuna emin olabilirsiniz. Çalışan dünyası ile işveren dünyasının mevcut ekonomik durumlar dahil, ileride hiçbir tarafın mağduriyetine sebebiyet vermeyecek tarzda sıkı, titiz çalışmaların yapıldığı yönünde kanaatim tamdır.

Şimdiden tüm taraflara hayırlı olsun.

Rabbim devletimize, insanımıza zeval vermesin. Hep beraber tüm sıkıntıları kendi yerli ve milli akla, bilgiye, düşünceye sahip evlatlarımızla, Tam Bağımsız Büyük Türkiye hayallerimiz mutlaka ama mutlaka gerçekleşecektir biiznillah.. Hürmetle 06.12.2022

                                                                      Bağımsız Denetçi/Mali Müşavir Cengiz YILDIZ

 TERÖR SALDIRISI VE PERDE ARKASI!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 yıl, 1 ay önce / 15.11.2022 09:24:33 | Görüntüleme : 876

Milletimizin, Türkiye’mizin başı sağ olsun. Ölenlere rahmet ve yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Milletin birlik ve beraberliğine kastedilen terör saldırısında iyi niyetli olmayan iç ve dış mihrakların saldırı yeri oldukça manidar..

Saldırı yeri oldukça manidar dedik ki öyledir. Çünkü, İstanbul gibi bir şehrin en güzide, en kalbi yeri olan İSTİKLAL CADDESİ..

Buradan bir takım mesajlar verildiği açık. İstiklal Caddesi hem yerli hem yabancıların en uğrak yeri ve turizmin kalbi olan bir yer..

Bizim milletimiz çok şükür ki; kalbi akli, ferasetli, basiretli ve terörün belini kıran güçlü Türkiye Devletinin gücünün farkında ve her daim onun yanında..

Türkiye düşmanları tarafından verilen mücadelelere köstek olacak, itibar suikastı yapacaklara, teröristlere ve destekçilerine gereken cevapları aziz milletimiz, gereken cevapları istikrarlı iş hayatlarına, rutin şekilde devam ederek, olgun ve vakur bir duruşla gösteriyorlar..

Çünkü birileri aziz milletimize korku salmak, kargaşa ortamı oluşturmak, kardeş kavgası başlatmak istiyorlar. Fakat bu hususta asla muvaffak olamayacaklarını ifade etmek isterim.

Türkiye devleti, Kuzey Suriye’de, Kuzey Irak’ta vb. bir çok bölgede şanlı ordumuz ve güvenlik güçlerimizin kahraman mensupları, Vatan topraklarını korumak adına operasyonlarını yapıyor ve hamd olsun başarılarını da tüm dünya görüyor..

İşte bu şerefli başarıyı, tam bağımsız bir Türkiye olma yolunda hızla ilerleyen ülkemizi ve kıymetli yöneticilerini sekteye uğratmak ve yıpratmak isteyenler var.. Başarılı olamayacaklar..

Yurtiçi ve Yurtdışı terör faaliyetlerini, saldırıları engellendikçe, terör örgütü PKK ve uzantıları radikalleşip hırçınlaşmaya ve sivil ortamlarda varlıklarını hissettirme gayretine girdiler..

Terör Örgütü mensupları, Suriye’nin kuzeyinde PKK ile bağlantılı PYD/YPG terör örgütünden gelen talimatlarla eyleme giriştikleri dünkü menfur canlı bomba girişimi vb. açıkça anlaşılmakta..

Bir de birileri çıkmış “Türkiye neden sınır ötesi harekâtlar yapıyor?” diyor. Yahu yapmayacakta ne yapacak!? Ne yapsın? Türkiye’nin haklılığı bir daha ortaya çıktı.

Türkiye devletimiz sınırlarını, vatanının korumak adına tekrar operasyonlara başlaması ihtimal dahilinde.

“Söz konusu Türkiye ve çıkarları” olunca, içerideki bir takım kısır çekişmelerin bir tarafa bırakılarak, 85 milyon insanımızın birlik ve beraberlik adına kenetlenmesi gereken bir süreci yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm terör faaliyetlerini ayırım yapmaksızın kınıyor ve kalben telin ediyorum. Hürmetle 14.11.2022

                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ MİLLİ GURURUMUZ TOGG!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 yıl, 2 ay önce / 01.11.2022 09:48:42 | Görüntüleme : 924
Dostun Yüzünü Güldüren, Düşmanın, Hasetçilerin Yüzünü Ekşiten Ve Korkutan, 21. Asrın İlk Muhteşem Yerli Ve Milli Projesi Olan TOGG Otomobilimiz, 60 Yıllık Hasretimiz, Ülkemize, Milletimize Hayırlı Ve Mübarek Olsun..

Sayın Cumhurbaşkanımız 28 Ekim 2022 Cuma günü #Türkiye Yüzyılı temalı, ülkemizin dört bir yanından gelen, salonun içi ve dışı hınca hınc dolan, heyecanlı ve samimiyetleri, destekleri gözlerinden okunan teşkilat mensuplarına, halkına, çalışma arkadaşlarına, ayrıca buna şahitlik yapmak adına yapılanları ve yapılacakları paylaşmak adına muhalif gazeteciler dahil tüm gazetecilere yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

2002-2022 arası “Nereden Nereye” başlığında, Türkiye’mizin kat ettiği muhteşem süreci, milyonlarca yatırımı, projeleri tek tek heyecanla, zevkle, bıkmadan usanmadan anlattı ve tekrar tekrar anlattı..

Tabiri caizse enkaz devralınan bir dönemden, başı dik dolaşılan, hem masada hem sahada başarıdan başarıya koşulan, terörle mücadelen tutunda, tüm sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi konularda imkanları sonuna kadar milleti için en verimli şekilde değerlendiren bir DÜNYA LİDERİ Sayın Recep Tayyip Erdoğan..

Gururluyuz. Zira milleti için, mağdur ve mazlum coğrafya için çırpınan, insanlığın vicdanı olan “Dünya beşten büyüktür” diyen bir Cumhurbaşkanımız, Liderimiz var..

Hemen ertesi gün.. Tarih 29 Ekim 2022. Tam 4 yıl önce işveren dünyasına talimatını verdiği ve Türkiye’mize yakışan “YERLİ VE MİLLİ BİR OTOMOBİL İSTİYORUM ARTIK”  talimatı, talebi hamd olsun şerefle, başımız dik bir şekilde yerine getirildi.

Hep beraber ekranlardan, kimimiz bizzat giderek bu anlara şahitlik yapmak üzere canlı bir  şekilde tarihe şahitlik yaptı..

TOGG Yani Yerli Ve Milli Aracımız, Milli Gururumuz Banttan İndi..

Davetli sayısı yaklaşık 4 binin üzerinde olan o tarihi törende diğer otomobil markalarının yöneticilerinin de olduğu gözlemlendi.  

Birileri her zamanki gibi dillerine pelesenk ettikleri, kuru ve maalesef yapıcı olmayan bir muhalif dille “Bu otomobil asla üretilemez. Hani bu otomobilin fabrikası nerede?” gibi absürt, iyi niyetli olmayan, soyut ve negatif söylemlerle sorular sordular..

Hepsi mahcup oldu. Çünkü 60 yıllık hayal bizzat fiili olarak gerçekleştirildi. Hamd olsun.

Sayın Cumhurbaşkanımız; bir otomobilin ötesinde muhteşem bir teknoloji harikası, görselliği ve emek yoğun YERLİ VE MİLLİ OTOMOBİLİMİZE bizzat binerek geleceğimizin inşasında önemli bir rol oynadı. Allah razı olsun. Emeği geçenlere kalben teşekkür ediyoruz.

An itibariyle 1300 kişiye istihdam, yakında 4000 küsur bir seviyeye ve hatta dolaylı /dolaysız bu sayının çok üstünde katkı sunacağı aşikardır.

Milli Gururumuz TOGG fabrikasının açıldığı gibi,  yakında BATARYA fabrikasının da açılacağı müjdesi verildi. Hem de 81 ilimizde 1500 noktaya kurulacak şarj istasyonları vesilesiyle.. 

Yarım saatte bataryalar % 80 seviyesine gelecek şekilde..

Özetle; artık dünyada BİZDE VARIZ DİYEN BİR TÜRKİYE VAR.. Silah teknolojisi, fabrikaları savunma sanayii yanı sıra, Yerli /Milli aracımız ve yedek parça üretimi ile TAM BAĞIMSIZ, GÜÇLÜ VE MÜREFFEH BİR TÜRKİYE’MİZ VAR.

21. ASRA DAMGASINI VURAN VE VURMAYA DEVAM EDECEK #TÜRKİYE YÜZYILI ifadesinin içini dolduracak LİDERİMİZ ve Kıymetli Ekibi Var.

Keşke muhalif kanadın siyasi temsilcileri, destekçileri de “Siyaset üstü bir refleksle, yaklaşımla “Çok Güzel bir otomobil olmuş, Gurur duyduk” diyebilseler..

Son sözüm şudur ki; TOGG Aracımızla iftihar ettim. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen kim varsa astından üstüne, destekçisine kadar teşekkür ediyor ve Allah razı olsun diyorum. #hedef2023 ve nice başarılar..                                           31.10.2022

                                                                                                                          CENGİZ YILDIZTÜRKİYE YÜZYILI!

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 yıl, 3 ay önce / 05.10.2022 09:16:03 | Görüntüleme : 986

Başlıktan anlaşılacağı üzere, ümidimiz ve beklentimiz, hiç şüphesiz Bağımsız ve Güçlü bir Müreffeh Bir TÜRKİYE olma yolunda, asra damga vurmak…

Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinde, hedefler çok yüksek, çok anlamlı ve hakikaten içerik ve zengin vizyona sahipler..

#2023, #2053, #2071 göğsümüzü kabartan, milli ve ancak birlik beraberlik ruhu içerisinde, akılla, istişare ile, ehil liyakatli kadrolarla, mefkuresi, misyonu samimi olanlarla gerçekleştirilebilecek menzillerdir..

#2023 hedefine az kaldı. Herkes, iktidarı ile muhalefeti ile heyecanla, bir kazaya bir anormal duruma duçar olmadan, milletin iradesine dayanarak varmayı düşündüğü bir kritik yıl..

Maalesef yitirdiğimiz, içerisini tam anlamıyla dolduramadığımız koca geçen bir yüzyıl..

Milletin inancıyla, kılığı, kıyafeti ile uğraşmaktan, yıkıcı menfi bir muhalefet anlayışından kaynaklı, üretime, yatırıma, büyümeye, istihdama, geleceğimizi inşa etmeye fırsat verilmeden heder edilen koca bir asır..

Başbakanların, bakanların, yiğit vatan evlatlarının kısır kavgalar, anlamsız didişmeler, düzen politikaları uğruna katledildiği bir yüzyıl..

Son 20 yılda heder edilen, enerjisi tüketilen, hak etmediği muamelelere, yönetimlere mahkum bırakılan bu aziz milletin, temel hak ve özgürlüklerden tutunda, her konuda içten ve dıştan tüm engellemelere rağmen, yeniden ayağa kalkmaya çalıştığı bir mücadele süreci..

Peki, yetti mi? Hayır maalesef yetmedi! Yapacak daha çok iş var.. Müspet ve halkın lehine yapılacak, hizmet edilecek epey yolumuz, hayallerimiz, projelerimiz var..

Artık önümüzde, bu geçen Yüzyıl içerisindeki kaybı telafi edecek ve millete yaslanarak, sandıklardan milletin feraset ve basireti ile tecelli edecek bir seçim dönemi, asrın yılı var.. Yine Millet ve Milletin Adamı ve adamlarının kazanacağı ve kazanması gereken bir kritik yıl..

Sonrasında tabi ki hiç şüphesiz İstanbul’un Fethini sembolize eden 2053, akabinde 2071 Büyük Cihan Devleti olma yolundaki hedefler..

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la hakikaten bir ayağa kalkma, kendimize gelme, özümüze dönme, ceddimize yakışır bir millet olmanın emarelerini gördük ve görmeye de devam ediyoruz.  

Hatırlanacağı üzere Merhum Turgut Özal bir zamanlar “21. Asır Türk Asrı olacak” demişti. Birileri bunu hayal ve gerçekleşmesi mümkün değil diyordu. Ama an itibariyle asker savunmanın zirve yaptığı, iha, siha, tank, helikopter, uçak, silah imali vb.. ile, teröre, terör destekçilerine, dünyaya biz Büyük bir Devletiz, Biz Büyük Türkiye’yiz diyerek varlığımızı hissettirdik.

İslam ahlakıyla ahlaklanmış, milli şuurla derinleşmiş, her bakımdan sağlam, gaye ve dava sahibi çelik iradeli nesillerin yetiştirilmesiyle, şüphesiz 21.Yüzyıl Türk Yüzyılı olacaktır biiznillah..

İnancımız gereği “İnanıyorsanız üstünsünüz, zafer mutlaka inananlarındır” düsturunu unutmadan, hep birlikte “Büyük ve Müreffeh Tam Bağımsız Türkiye” hayalini mutlaka ama mutlaka gerçekleştireceğiz.  Hürmetle                                                                               04.10.2022

                                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ

 TERÖRÜN HEDEFİ 2023 SEÇİMLERİ Mİ?

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 yıl, 3 ay önce / 29.09.2022 13:44:55 | Görüntüleme : 936
Evvela yazıma başlarken ifade edeyim “Asla başaramayacaklar!”.

Birileri seçim sürecini sabote etmeye çalışıyor. Yurt dışında olan bir takım art niyetli menfi şer odakları, yurt içi hainler tarafından desteklenerek, yetiştirdikleri teröristleri ülkemize sızdırarak, bir kaos ortamı oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Yakın zamanda komşu illerimizden Mersin’de, kahraman güvenlik mensuplarından bir polisimizin şehit edildiğini hep beraber gözyaşlarıyla, olayın faillerini şiddetle telin ederek izledik, takip ettik.

Türkiye’mizin bölgesel güç haline gelmesi, 2023 seçimlerine giderken, toplumda bir korku, bir endişe ortamı oluşturmak adına planlı, programlı saldırıları, birileri başlatma kararı vermiş anlaşılan.

Geçmişte bu ve benzer birçok kargaşa ortamı oluşturmaya çalışan, şer odaklarını bu devlet yakından biliyor. Devletin, bu hain tezgahların % 99’unu bertaraf ettiğini, engellediğini, hadlerinden geldiğini bilmenizi isterim.

Başaramayacaklar, çünkü artık millet eski millet değil, her şeyin farkında, oynanan ve yapılmak istenenin farkında olan bir ferasetli, basiretli aziz milletimiz var..

Başaramayacaklar, çünkü devlet o eski devlet değil, akıllı, istihbarat ağı güçlü, terör planlarını, yapılmak istenen, kurgulanan hain hesapları anında bozuyor ve başlarına çöküyor, etkisiz hale getiriyor çok şükür…

Polis evine düzenlenen ve bir polis kardeşimizin şehit olduğu, yaralanan gazi polislerimizin olduğu menfur olayda, saldırının failinin terör örgütü üyeliği olduğu, cezaevinde yattığı ve özel olarak yetiştirilen hain teröristlerden olduğunu öğreniyoruz.

Peki bu kadar olaya, olaylara karışan bombacı hain teröristlerin hamiliğini, bu milletin gazi meclisinde yer alan ve onları 2013 tarihinde kamuoyuna açıklanan “Cumhuriyet Halk Partisi Tutuklu Gazeteciler Raporu Dünyanın En Büyük Gazeteci Cezaevi” başlıklı raporunda mağdur gazeteciler olarak tanıtıldığı bir akla ziyan yaklaşımlar..

Hülasa, bu memleketin bir vatandaşı, evladı olarak; Teröre yardım ve yataklık eden, o şer odaklarını bir şekilde besleyen ve koruyan, destek veren kimler varsa, “Terörün Siyasi ayağı asla olamaz” ilkesince, Anayasa Mahkemesinde devam eden dosyanın bir an önce millet adına görüşülmesi ve gereğinin yapılması en büyük talebimizdir.

Birileri hain terör saldırısında, Devlete saldıracağına, birazda teröristlere bir çift laf etmesi gerekmez mi?

Rabbim, birliğimize beraberliğimize, devletimize, samimi devlet büyüklerimize, milletimize zeval vermesin. Hürmetle.. 29.09.2022

                                                                                                                                             CENGİZ YILDIZ2022-2023 YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ve GENÇLİĞİMİZ..

Yazar : Cengiz Yıldız | Tarih : 1 yıl, 3 ay önce / 13.09.2022 14:22:16 | Görüntüleme : 1108
Yeni Eğitim ve öğretim yılımız hayırlı olsun.
19 Milyon Küsur gencimiz ders başı yaptı. Geleceğimizi inşa edecek evlatlarımız, hakikaten çok büyük bir önem arz etmektedir.

 

Her yönden mücehhez, maddi ve manevi her tür ilimle donatılmış, teknojide zirve yapmış ve yapacak, Teknofest gençliğimiz, hayırlı nesillerimizin yetiştirilmesine vesile olacak süreç başladı..

Kendi ayakları üzerinde duran, özünden asla kopmadan, tarihini unutmayan, sövmeyen, ecdadını tahkir etmeyen, rahmet ve minnetle anan bir gençlik istiyoruz..

Bu gençlikte var çok şükür..

Denize döktüğümüz Yunan zalimlerinin ismini bile anmaktan çekinen siyasetçiler var aramızda.. Ne diyelim. Allah ıslah etsin.

Aziz milletimiz her şeyi olanca şeffaflığı ile görüyor ve gerektiği şekilde tepkisini veriyor..

Biz genç nüfusu oldukça yüksek olan ve bu konuda da zengin bir milletiz.

Bu zenginliği iyi değerlendirilerek geleceğimizi; sistemini oturtmuş, nitelikli, genç ve dinamik bir toplum yapısı ile, istikrarlı ve kaliteden ödün vermeyen bir eğitimle devam ettirmemiz şarttır.

Mevcut hükümet 2002 den bu yana her yıl en büyük bütçeyi Milli Eğitime ayırdı. Bunu bir bütçe uzmanı olarak takip eden ve takdir edenlerdenim.

Okul laboratuvarları üçe katlanmış, okul kitaplarının ücretsiz dağıtımı, okulların kaliteli ve fiziki koşullarının iyileştirilmesi ve artırılması, spor salonlarının % 500 artması vb… maddi yatırımlar..

Ele alınması gereken diğer bir konu Mesleki Eğitim. Bu konuya da el atıldı.. Mesleki ve teknik anlamdaki okulların sayısı artırıldı.. Fakat henüz yeterli seviyede değil.. Bunların dikkatle takip edilip, ara elemanlara, nitelikli vasıflı çalışanlara kadrolara ihtiyacımız her zamankinden çok daha fazla olduğu bilinen bir gerçek..

Yani Mesleki ve teknik eğitimde Orta öğretimdeki evlatlarımızın üçte ikisini yani % 65’ini mutlaka alana yani mesleki eğitime kanalize etmemiz elzemdir.

Bir ülkenin hızlı ve kaliteli bir şekilde kalkınması tüm unsurların, aktörlerin bir araya getirilmesi ile olur.

Yani Üniversitesi, sanayisi, Milli Eğitimi, odaları, dernekleri, sivil inisiyatif vb.. bir araya gelip Söz konusu “TÜRKİYE” olunca her şey teferruattır denmesi kadar, insanın içini ısıtan olmaz diye düşünüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Milli şuuru aşılamak adına söylediği şu muhteşem sözlerle yazımı bitirmek istiyorum:

“Tüm çabalarımızın gayesi ülkemizi kalkındıracak dünyada söz sahibi olacak, donanımlı, okuyan, araştıran, katma değer üreten, başarılı, ahlaklı ve erdemli gençler yetiştirmektir. Zihni ve kalbi boş avare bir gençlik değil ilim, fikir ve erdem sahibi bir gençlik istiyoruz. Geleceğimizi kendi devletine kinle, nefretle, öfkeyle bakan değil tarihinden gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz. Tarihinden gurur duyan, ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla yanan gençlere emanet etmek istiyoruz. Bunun adı TEKNOFEST kuşağıdır.  Hürmetle,           13.09.2022

                                                                                                                              Cengiz YILDIZ