......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384060

Batı’ın ikircikli halinin temelinde yatan ne?

Yazar : Nizamettin DURAN | Tarih : 4 yıl, 3 hafta önce / 05.03.2020 09:27:23 | Görüntüleme : 3257
4 milyon civarında mülteciyi ülkesinde barındıran Türkiye'ye beş kuruş yardımda bulunmayan ve destek vermeyen Avrupa, Türkiye'nin Avrupa kapılarını açıp da mülteciler, Yunanistan sınırına dayanınca, Cenevre 1951 Antlaşması'na göre de mültecileri kabul etmesi gereken Yunan hükümeti, sizce ne yapmıştır?

 Hasta ruhlarını ve vahşi temayüllerini tahmin etmek için insanları, günlerce aç bırakılan aslanların önüne atan, arena kültürünün sahibi Yunan polisi, misafirperverliklerini (!) çoluk çocuk demeden gaz bombalarıyla ve üzerlerine kurşun yağdırarak gösterdi.

Hak hukuk bilmez, insan evrensel hakları nedir tanımaz, özgürlüklere saygısız, insana düşman bir zihniyetin mensubu olan, Avrupa'nın bu şımarık çocuğunun bu yaptığına karşılık tepki mi gösterildi? Kınandı mı? Uyarıldı mı? Tabii ki hiç biri yapılmadı. Zaten ve eğer Avrupa'nın/Batı’nın bunu yapmasını bekliyor ve umuyorsanız, siz daha bu yapıyı tanımıyorsunuz demektir.

Kan üzerine inşa olmuş bu Zulüm Kulübü, Yunan polisinin mültecilere sıktığı kurşunları ödüllendirircesine, daha sınırdan içeriye bile girmeyen, sözüm ona mülteciler için Yunanistan'a 700 milyon Euro, "mülteci yardımı"nda bulundu.

Peki, bu çifte standardın ötesinde insan hakları ve özgürlük düşmanı ve insanı imhaya yönelik bu hali bizi şaşırttı mı? Doğrusunu söylemek gerekirse, hayır! Şaşırtmadı. Onlar, ruhlarının derinliklerinden getirdikleri yapıya göre hareket etmişlerdir ve etmektedirler. Ancak asıl bizi şaşırtan ve hayrete düşüren husus, ülkemizde, Batı denilince ağızlarının salyası akan, iğrenç komplekslerinin içinde debelenen karaktersiz, şahsiyetsiz, ruhsuz olanların akıl, fikir ve zihniyetlerini kan emici bu vampirlere ipotek etmeleridir. Ne diyordu barış, selamet ve insanlık dininin elçisi Hz. Muhammed (sav)?

(Öyle bir zaman gelecek ki), "Sizler, karış karış, arşın arşın sizden öncekilerin yolunu izleyeceksiniz. Onların inançlarını, yaşayışlarını ölçü edineceksiniz. İnsanın giremeyeceği küçük bir keler (kertenkele) deliğine girecek olsalar, Siz de onları takip edeceksiniz." Sahabeler: Ya Resulallah (bu topluluklar) Yahudiler ve Hristiyanlar mı?" diye sorunca, şu mucizevi ve ibretlik cevabı verir: "Ya başka kimler olacaktı?" ( Buhari, Enbiya 50; Müslüm, ilm 6)

Omurgasız bir heyula gibi bohem hayatını yaşamaya talip olanların, insan hak ve hürriyeti için, şeref ve haysiyeti için, iman için, Vatan, bayrak ve tüm değerler için yaşamanın ne demek olduğunu asla bilemezler ve hatta bu uğurda can vermenin manasını ve değerini de! Hele ki, yaşanan bu mülteci olaylarıyla birlikte bu daha net görülmüştür. Tabi görmek isteyenler için.