......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384067

MAYIS 2023’TE BİTECEK

Yazar : | Tarih : 11 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 1210
MAYIS 2023’TE BİTECEKAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, bölgedeki tarım alanlarına hayat verecek Karasu Regülatörü ve Derivasyon kanalı çalışmaları yerinde inceledi. Milletvekili Yayman, İnşallah söz verdiğimiz gibi,2023 yılının Mayıs –Haziran ayında bu tünelden Reyhanlı Barajı’na suyu akıtacağız” dedi.

 TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, seçim bölgesindeki yatırımlarda incelemelerde bulundu. Hafta sonu seçim bölgesine gelen Yayman, yağan yağmura ve sert soğuğa rağmen saha çalışmalarına devam etti.

Tahtaköprü Barajının tamamlanması ardından bölge çiftçisine hayat verecek diğer proje olan Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı Yapımı İnşaatındaki çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Milletvekili Hüseyin Yayman son gelişmeleri aktardı.

Sucu köyünde devam eden beton kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen ve mühendislerden bilgi alan Yayman, “Tahtaköprü Barajından Reyhanlı Barajına su taşıyacak olan Karasu Derivasyon kanalı 37 km.lik bir uzunluğa sahip. Karasu İletim kanalında T1 ve T2 tünelleri geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. 37 km.lik kanalların betonlanması çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah söz verdiğimiz gibi,2023 yılının Mayıs –Haziran ayında bu tünelden Reyhanlı Barajı’na suyu akıtacağız. Reyhanlı Barajına saniyede 50 metreküp suyu iletecek olan Karasu iletim kanalı ile çiftçimizi su probleminden tamamen kurtarmış olacağız. İnanılmaz bir projeyi daha tamamlamak üzereyiz. ‘Yaparsa, Ak Parti Yapar’ sözü bir daha gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Recep Tayyip Erdoğan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DSİ Genel Müdürlüğümüz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

(Haber Merkezi)