......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384067

HATAY BÜYÜKŞEHİR OLMANIN AVANTAJINI KULLANAMADI

Yazar : | Tarih : 11 ay, 1 hafta önce / | Görüntüleme : 1126
HATAY BÜYÜKŞEHİR OLMANIN AVANTAJINI KULLANAMADICHP’li büyükşehir belediyelerin olduğu illerde çalışma yürüten AK Partili 11 grup başkanvekili Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın ev sahipliğinde Hatay’da bir araya geldi.

 Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere CHP’li büyükşehir belediyelerinin çalışmalarına yönelik eleştirilerin paylaşıldığı toplantıda Başkan Altan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili M.Tevfik Göksu, Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Antalya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ali Çetin, Aydın Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Arı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Mersin Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hürol Önder, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Cüneyt Yüksel de hazır bulundu.

Antakya Ottoman Palace Osmanlı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; “Cumhuriyet Halk Partisi, milli meselelerde dahi yalan siyasetiyle kaos çıkarmayı alışkanlık haline getirmiş bir zihniyettir. Siyasetlerini algı ve yalan üzerine kurmuş siyasi bir partiden ve onun belediye başkanlarından hizmet beklemek nafiledir. CHP zihniyeti tarafından yönetilen Büyükşehirlerde söylenen algı ve yalanları bugün Hatay özelinde milletimizle paylaşmak istiyoruz.

Yönettikleri şehirlerin geleceğine dair söyleyecek sözleri bulunmayan ve beceriksizliklerini türlü bahanelerle saklamaya çalışan CHP'li 11 başkanın yalanlarını, daha önceki bildirilerimizde rakamlarla çürütmüş, yalan söylemelerinin en büyük sebebinin korku olduğunu ifade etmiştik. CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının, halka verecekleri hesap günü yaklaştıkça iyice paniklediğini ve yalanlarının dozunu arttırdığını ibretle izliyoruz.

2014 yılından bu yana CHP tarafından yönetilen Hatayımız, beceriksiz bu zihniyet yüzünden, büyükşehir olmanın avantajını hak ettiği ölçüde kullanamamıştır. İlçelerimizde yapılması gereken altyapı çalışmalarının yapılmadığı ve hatta her geçen gün daha da geriye gittiği hepimizin malumudur. Yolların toz, çukur ve çamurdan gidilemediği, atık suların sokaklara taşarak çevre felaketlerine davetiye çıkardığı Hatay'da, Büyükşehir belediyeciliği alarm vermektedir. Ne yazıktır ki mevcut yönetim bu sese hala kulak tıkamaktadır.

EXPO 2021 için 100 milyon dolar borçlanma yetkisi yine bu meclisten geçmedi mi? Aldığınız ve harcadığınız milyonlarca lirayı Hatay'ın gelişimi için bir fırsata çeviremediniz. EXPO'daki başarısızlığınızı şov, reklam ve konserlere milyonlarca lira ödeyerek kapatmaya çalıştınız. Dünya EXPO'ları; düzenlendikleri kentleri köklü bir şekilde değiştirdikleri gibi, bu kentlere görkemli anıtsal yapılar da kazandırmışlardır. Peki, bilinmez bir denkleme dönüşen EXPO 2021 sonucunda CHP'li Hatay Büyükşehir Belediyesi şehrimize ne kazandırdı?

Devlet Su İşleri, Hatay'a son 20 yılda 5 Milyar 287 Milyon TL değerinde 117 tesis inşa etmesine rağmen; suyu yönetemeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay'ı tüm ilçeleri ile "suya" muhtaç etmiştir. HATSU meclis oturumunda "Bunu söylemek çok acı ama biz şu anda elektrik faturamızı ödeyemiyoruz" diyen HATSU genel müdürü, HATSU'nun iflasını ilan etmiştir.

Hükümetimiz, dünyada yaşanan ve ülkemize de yansımaları olan ekonomik sorunlar karşısında, tüm imkânlarıyla milletimizin yükünü hafifletecek tedbirler almıştır. Bununla birlikte yerel yönetimlerimizin de halka hizmet noktasında sıkıntı yaşamaması için, hiçbir ayrım gözetmeksizin, tüm belediyelerimizin gelirlerini ciddi oranda artırmıştır. Örneğin; Hatay Büyükşehir Belediyesinin son dönemde gerçekleşen bütçesinin yüzde 96 'sı merkezi bütçeden gelmiştir. Hükümetin verdiği destekle Hatay Büyükşehir Belediyesinin geliri, Büyükşehir Belediyeleri arasında 8. sıraya yükselmiştir. Hatay Büyükşehir Belediyesi bu gelirle hangi hizmeti gerçekleştirmiştir; sormak lazım.

'Engelleniyoruz' yalanıyla oluşturduğunuz konforlu alanlarınızdan çıkın ve şehirlerinize bir bakın. Şehirlerinizin önündeki en büyük engelin, sizler ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP'si olduğunu göreceksiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'si tarafından yönetilen bu 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak, bizlere verilen meşru muhalefet sorumluluğunu, ülkemiz ve şehirlerimiz için en faydalı şekilde kullanmaya devam ederek yapılmayan her işin takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

(Haber Merkezi)