......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384058

Bakara Suresi Mucizesi..

Yazar : | Tarih : 1 yıl, 6 gün önce / | Görüntüleme : 726
 Bakara Suresi Mucizesi..
Yıllar önce, bir gazetede okumuştum. Bir bayan şöyle diyordu, gelin hep birlikte dikkatlice dinleyelim... “Eşimle 10 yıllık evliyiz. 3 çocuğumuz var. Aramızda belli bir problem yoktu. Bir gün eşim, artık boşanmak istediğini söyledi.

 “Neden diye sordum? Sorun ne? Bilmek istiyorum”. “Bilmiyorum” dedi. “İçimde anlam veremediğim bir soğukluk var sanki”. Tamam dedim ve o gün boşanmaya karar verdik. Sonra düşününce, bunun şeytandan olabileceği aklıma geldi. Allah Resulü (s.a.v), Bakara Suresi okunan eve şeytanın giremeyeceğini haber vermişti. ‘Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz! Muhakkak şeytan, içinde Bakara Suresi okunan evden kaçar!’ (Müslim 780/212, Tirmizi 3036) Ertesi günden itibaren 3 gün boyunca Bakara Suresini sesli olarak açıp dinledim, ama eşime bir şey demedim. Bu arada, boşanma isteği sonrasını konuşmaya devam ediyorum. 3. gün eşimi işe yolladım ve yine Bakara Suresini açtım. Saat 11 gibi Sure bitti. 12 civarı eşim aradı ve: “Akşam boşanma işini yeniden konuşalım” dedi. Akşam oldu. Yemeğimizi yedik. Eşim bana dedi ki; “Bugün bana bir şey oldu. Sanki karanlık bir kuyudaydım ve o kuyudan çıktım. Bir düğüm çözemediğim ve o düğüm çözüldü” Beni çok sevdiğini söyledi. Af diledi. Sanki o gitmiş yerine bambaşka biri gelmişti.” Allahu ekber! Nasıl ağlamayalım, kalbimiz nasıl coşmasın kardeşlerim. Bu Kur’an bir şifa kitabı. Her ne sıkıntınız varsa ona deva. Yeter ki, hakkıyla iman edelim. Yeter ki, ihmal etmeyelim, unutmayalım Rabbimizi. Ve düşündüm; Bir evde sürekli haram görüntüler izleniyorsa, çirkin sözlü müzikler dinleniyorsa, o evde Allah’a secde edilmiyor, Allah’ın

zikri geçmiyorsa, Kur’an tozlu raflarda kalmışsa, o evi şeytanlar mesken tutmaz mı?

Evinize huzur veren bir şeyler yapın. Namaz kılın, Allah’ı sık sık zikredin. Sesli Kur’an dinleyin. Fe firrû ilâllâh! Allah’a koşun, Allah’a sığının!..