......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 315253

YAYLADAĞI SULAMASINA KAZMA VURULUYOR

Yazar : | Tarih : 2 ay, 2 gün önce / | Görüntüleme : 198
YAYLADAĞI SULAMASINA KAZMA VURULUYORHatay İli Yayladağı İlçesi Aydınbahçe, Ayışığı, Çabala, Leylekli ve Kulaç Mahallelerinde Depolama Havuzları ile yaklaşık 420 dekar tarım arazisi borulu şebeke ile sulanacak.

Projenin Hatay ilimize hayırlı olmasını DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Hatay Yayladağı Sulaması İkmali işi kapsamında bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yılda 840.000 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

DSİ, son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyor. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.

Hatay ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda; Hatay Yayladağı Sulaması (Aydınbahçe-Ayışığı-Çabala-Leylekli-Kulaç) işinin ihalesinin yapıldığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Hatay Yayladağı Sulaması (Aydınbahçe-Ayışığı-Çabala-Leylekli-Kulaç) işinin ihale süreci tamamlanmış olup, işin yapım sözleşmesini imzaladık. Projenin tamamlanması ile Hatay İli Yayladağı İlçesi Aydınbahçe, Ayışığı, Çabala, Leylekli ve Kulaç Mahallelerinde Depolama Havuzları ile yaklaşık 420 dekar tarım arazisi borulu şebeke ile sulanacaktır. Projenin Hatay ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Genel Müdür Yıldız, “Hatay Yayladağı Sulaması İkmali işi kapsamında bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yılda 840.000 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

(Haber Merkezi)