......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 361881

TSK’YA HALKTAN TAM DESTEK

Yazar : | Tarih : 5 yıl, 9 ay önce / | Görüntüleme : 3207
 TSK’YA HALKTAN TAM DESTEKKırıkhan ilçesindeki Beyazid Bestami Türbesi'nde bir araya gelen 30 imam, burada Mehmetçik için Kur'an-ı Kerim okudu.

Duaların edildiği programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, AK Parti Hatay milletvekilleri Mehmet Öntürk, Orhan Karasayar ve vatandaşlar katıldı.

Altınözü ilçesinde toplanan bir grup da Türk bayraklarıyla süslenen konvoyla sınır ilçesi Hassa'ya geldi.

Zeytin Dalı ve Türk bayrağı taşıyan grup, "Her Türk asker doğar", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "En büyük asker bizim asker" sloganları attı.

Grup, Hatay-Kilis karayolunda Hassa ilçesine sevk edilen askeri araçları ve komanda birliklerini taşıyan otobüsleri durdurmak istedi. Askerler gruba selam vererek yola devam etti.

Konvoya katılanlardan Nazif Doğurca, yaptığı açıklamada, askere moral ve destek olmak için geldiklerini söyledi.

Vatan sevgisinin imandan geldiğini belirten Doğurca, "İmanı güçlü olan vatanını, devletini, askerini sever. Allah onların yardımcıları olsun. Onları seviyoruz, onların yanındayız." dedi.

Reyhanlı ilçesindeki bir lokantanın sahibi de güvenlik güçlerine ücretsiz yemek verme kararı aldı.

İşletme sahibi Hüseyin Erol, yaptığı açıklamada, harekâta bu şekilde destek olmak istediğini söyledi.

Atılan roketlerin esnafı yıldırmadığını ifade eden Erol, "Roket değil dünyayı üzerimize yıksalar asla bu yoldan dönmeyeceğiz memleketimizi terk etmeyeceğiz, sonuna kadar devletimizin askerimizin yanındayız." dedi. (AA)