......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 344651
YORUM MANŞET
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI

VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞIVakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü, yeni yıl öncesi kiracılarına gönderdiği ihbarnamede görülen kira artışı, esnafı şok etti.

Devlet yöneticilerinin geçen dönemde kiralarla ilgili yapmış olduğu kira bedeli yüzde 25 artış oranına tezat Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kendi kiracılarına talep ettiği yüzde 100-120 oranındaki artış tepkilere yol açtı.

Bu konuda gazete yönetim evini arayan çok sayıda esnaf, bu artışlar karşısında şaşkınlık yaşadıklarını belirterek özetle şu açıklamada bulundu: “Uzun yıllardır Vakıflar kurumunun kiracısıyız. Kiralarımızı düzenli şekilde ödeyen, işyerlerini kendi malımız gibi özenle koruyan esnaflarız.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından adreslerimize gönderilen ihbarname bizleri adeta şok etmiştir. Son dönemde yaşanan ekonomik kriz dolayısıyla zaten işletmelerimizi zorla yaşatmaya çalışıyoruz. Bir devlet kurumu olan Vakıflar Bölge Müdürlüğü, bu zor dönemde esnafa destek olacağına adeta bizim iflasımıza ve işyerlerimizin kapanmasına zemin hazırlamaktadır.

Devlet yetkilileri özelde kira fiyatlarını yüzde 25 olarak belirleyip ilan ederken, resmi kira fiyatlarının yüzde 100-120 oranında arttırılması insani ve vicdani bir uygulama değildir.

Bu oranda yapılan kira bedellerini kabul etmemiz mümkün değildir. Devlet yetkililerini ve Hatay Bölge Müdürlüğü’nün bu konuda esnafa yardımcı olmasını ve makul bir fiyat artışı yapmasını talep ediyoruz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN
BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİNAntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, eğitime, bilime ve gençliğe yaptığı yatırımın karşılığını almaya devam ediyor.

Antakya'nın göğsünü kabartan son gelişme Estonya’nın başkenti Talinn’de gerçekleşti. Başkan İzzettin Yılmaz'ın tam desteğiyle dünyanın her bölgesinde Antakya'yı temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü oldu.

BAŞKAN YILMAZ BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Estonya’nın başkenti Talinn’de 16 ülke ve 400’den fazla katılımcı ile düzenlenen Robotex International'da bizleri başarıyla temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Bu gurur hepimizin diyen Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, "Öğrencilerimiz Enes Bakımlı, Gökalp Kiraz, Hüseyin Keseroğlu, Hüseyin Bakımlı’yı gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK
ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

Hatay'ın meşhur tatlı çeşitlerinden biri olan Antakya Künefesi'nin dünya çapında tanıtımının yapılması için büyük yol kat eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, künefe başvurusunun askı sürecinde olduğunu söyledi.

Sürkten kağıt kebabına, Antakya tuzlu yoğurdundan, Samandağ neyine, carra peynirinden Samandağ biberine varıncaya kadar onlarca çeşit Hatay’ın yöresel lezzetine ulusal arenada çok sayıda patent kazandırarak üreticilere önemli iş kolları açılmasını sağlayan ATSO, bu projesiyle Hatay’daki künefecilere ürünlerini dünya genelinde pazarlama imkanı sunacak. Antakya künefesi ismiyle Türkiye genelinde satışı yapılan tescilli tatlı, dünyanın da ağzını tatlandıracak.

İLİMİZİN ULUSLARARASI TESCİLLİ İLK ÜRÜNÜ OLACAK

Coğrafi işaret başvurusu yapılan Antakya Künefesi'nin uluslararası tescilli ilk ürün olacağını belirten Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin yaptığı açıklamada, "Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak uluslararası coğrafi işareti için başvurusunu yaptığımız Antakya Künefesi, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde de yayınlandığı üzere 3 aylık askı-itiraz süresi sonunda ilimizin uluslararası tescilli ilk ürünü olacak. Gururluyuz" dedi.

(Haber Merkezi)

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ
HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programlara katılmak üzere Hatay'a geldi. Valilik ziyaretinin ardından il eğitim değerlendirme toplantısı öncesinde bir açıklama yapan Özer, Taksim'deki terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek hiçbir saldırının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin aziz milletiyle geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne engel olamayacağını ifade etti.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Valiliğini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Sonrasında gazetecilere açıklama yapan Bakan Özer, Taksim'deki terör saldırısında 6 vatandaşın şehit olduğunu hatırlatarak "Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabrıcemil diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletiyle birlikte geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Hiçbir saldırı, bu yürüyüşten geri adım atmasına vesile olamayacaktır. Yıldıramayacaktır." dedi.

Bakan Özer, ziyaretinde Hatay'da eğitimde gelinen noktayı ayrıntılı olarak değerlendireceklerini, ilave yatırımlar planlayacaklarını belirterek "Hatay, özellikle mesleki eğitimde Türkiye'de öncü atılımların yapıldığı şehir. Eğitimde kalitede çok önemli projelere imza atan bir ilimiz." dedi. Kentte, Kovid-19 salgını sürecinde solunum cihazı, maske makinelerinin üretiminde önemli projelere imza atıldığını belirten Özer, Hatay İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

HATAY'IN EĞİTİM YATIRIMI BÜTÇESİ 2 MİLYAR 591 MİLYON LİRAYA ÇIKARILDI

Bakan Özer, il eğitim değerlendirme toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada kentin 2022 yılı eğitim yılı için 619 milyon lira olarak planlanan eğitim yatırımı bütçesinin 1 milyar 982 milyonluk ilave ile 2 milyar 591 milyon liraya çıkarıldığını açıkladı.    

Hatay'ın eğitim alanında geldiği noktanın ayrıntılı olarak ele alındığını ifade eden Özer; tüm Türkiye'de okulların güvenli eğitim ortamları olması için güçlendirme çalışmalarının yıl sonuna kadar nihayetlendirileceğini belirterek Hatay'daki okulların depreme karşı güçlendirme çalışmaları için 500, okulların büyük onarım ihtiyaçları için 100 milyon liralık bütçe ilave edildiğini söyledi.

Bakan Özer, en fazla yatırımın ise okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için ayrıldığını belirterek şunları kaydetti: "Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde 3 bin yeni anaokulu yapmak için yola çıktık ve şu ana kadar 2 bin 50'si bağımsız anaokulu, 15 bin 500'ü de ana sınıfı olmak üzere aslında 5 bin 150 bağımsız anaokulu kapasitesini oluşturmuş bulunuyoruz. Böylece Türkiye'de beş yaştaki okullaşma oranlarını bir sene gibi kısa sürede yüzde 65'ten yüzde 97'ye ulaştırdık. Üç yaştaki okullaşma oranını yüzde 9'lardan yüzde 16'lara ve dört yaştaki okullaşma oranlarını da yüzde 16'dan yüzde 35 gibi bir orana yükselttik. İnşallah, yılın sonunda bu oranları çok daha yüksek noktalara taşıyıp özellikle beş yaşı yüzde yüze tamamlayıp üç ve dördü de önemli oranda artırarak ortalamasını inşallah yaklaştırmış olacağız." Dedi.

HATAY'A 42 YENİ OKUL YAPILACAK

Hatay'da 3'ü özel eğitim olmak üzere 17 bağımsız anaokulu yapılacağını söyleyen Özer, merkez ve ilçelerde ihtiyaç olan yerlerde 15 ilkokul, 10 da ortaokul olmak üzere kentte toplam 42 yeni okul yapılacağını belirtti. 

 Tüm yatırımların Hatay'a hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bakan Özer, kentte eğitim süreçlerini başarıyla yürüten tüm yönetici ve eğitimcilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU
ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYUAntakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini Mavi listenin adayı Hikmet Çinçin kazandı. ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve ekibi, üyelerden güvenoyu alarak tekrar seçildi.

 Uzun süreden bu yana Hatay gündemini meşgul eden seçim sonuçlandı. Beyaz listede Ali Kavak ile yarışan Çinçin, yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            7130 kişinin oy kullandığı seçim Cumartesi günü gerçekleşirken, seçim ortamı demokratik olgunluk içerisinde yapıldı.

            Kamuoyunun sonucunu merak ettiği ATSO seçimlerin-de sandığa yansıyan irade doğrultusunda Hikmet Çinçin 20 grupta birinci olurken 4 grupta da Ali Kavak kazandı.

            Bu sonuçlara göre mevcut başkan Hikmet Çinçin güven tazeleyerek yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            Seçim günü ve oy sayımının ardından gösterilen centilmenlik, Hatay ilimizin hoşgörü iklimine yakıştı.

(Haber Merkezi)

BAŞKAN SARI, HERKESİ FESTİVALE DAVET ETTİ

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, 6. Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali hazırlıkları kapsamında Hatay basınıyla bir araya geldi. Başkan Sarı, ilçeye yapılan hizmetleri anlattı ve festivale ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Altınözü 15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisinde bulunan Zeytin Kafe’de düzenlenen basın toplantısına çok sayıda gazeteci katıldı.

22-23 Ekim tarihlerinde Altınözü 15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisinde gerçekleşecek olan festivalin çok çeşitli organizasyonları barındırdığını belirten Başkan Sarı, “Hasretle beklediğimiz festivale kavuşuyoruz. Tüm Hataylı hemşerilerimizi de selamlıyorum. 6’ncısını düzenleyeceğimiz festivali 22-23 Ekim’de gerçekleştireceğiz. Sizlerin de desteğiyle Altınözü zeytinyağı dünyada aranır oldu. Biz de Altınözü zeytinini ve zeytinyağını tanıtmak için çalışıyoruz” dedi.

Belediye başkanı seçildikten sonra ilçeye kazandırdıkları hizmetleri anlatan Başkan Sarı, “2014'ten bu yana Altınözü'nde sosyal kültürel ekonomik anlamda ne yapabiliriz diye düşündük, bunun derdine düştük. Öncelikle neler yaptık. İlk geldiğimiz gün içinde bulunduğumuz sosyal tesisimiz dahi yoktu. Biz şimdi Hatay’ın her yerinden ve çevre illerden misafirleri ağırlıyoruz. 100 bin metrekare alanda parkı ilçemize kazandırdık. İlçemizde gençlere önem veriyoruz. 2014’te ilçede 1 tane halı saha yokken bugün 20 adet saha bulunuyor. Hemen yanımızda kapalı spor salonu yaptık. Öğrencilerimiz tüm aktiviteleri burada yapıyor. 15 ilçede değil Türkiye’nin birçok yerinden misafirimizi ilçede misafir ediyoruz. Eğitimde her projede gençlerin yanında olduk. Tüm Altınözü'nde 150 km sıcak asfalt döktük. Ana arter yollarımızın yüzde 80’ini bitirdik. Mahallelerin çok ihtiyaç duyduğu 16 çok amaçlı salonu tamamladık. 6 salonun inşaatı devam ediyor. Kıt kaynaklarla bunları yapıyoruz. Zeytin ve zeytinyağını tanıtma konusunda çalışmalarımız sürüyor. Çok renkli görüntülere sahne olacak bir festival olacağına inanıyorum. Her yıl çıtayı bir adım daha arttırıyoruz” diye konuştu

Festivalle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Sarı, “Zeytinyağı kutsal ve her menüde yer alıyor. Bu nedenle Gastronomi konusunda biz de varız dedik. Burada zeytinyağı konusunda iş yapan iş insanlarımız ile bir araya geldik. 7 milyon zeytin ağacının olduğu ilçede kurumsallaşmış markalarla Altınözü zeytini ve zeytinyağı yerini alacak. Zeytincilik Araştırma Enstitüsü 11 ilin tüm işlemlerini göreceği bir yer haline gelecek.

AMACIMIZ ZEYTİNİMİZİ VE ZEYTİNYAĞIMIZI DÜNYAYA TANITMAK

Bu yıl festivalimize Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu katılım sağlayacak. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar aramızda olacak. Bunun yanı sıra Ankara'dan, İstanbul’dan çok sayıda davetlimiz olacak. Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıkgöz, Sahrap Soysal, Turgay Başyayla'nın yanı sıra ilk gün konserde Rafet el Roman sahne alacak. İkinci gün ise Tuğçe Kandemir bizlerle olacak. Altınözü zeytini ve zeytinyağını dünyaya tanıtmak için bu festivali düzenliyoruz. 7 milyon zeytin ağacı ata dede yöntemiyle yetiştiriliyordu. Ancak biz yaptığımız araştırmalarda burada yetişen zeytinin çok kaliteli bir zeytin olduğunu öğrendik. Biz buradaki üreticilerimize yönelik çalıştaylarla üreticilerimizi bilgilendirerek zeytine hak ettiği değeri kazandıracağız. Tüm vatandaşlarımızı festivalimize davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

(Haber Merkezi)


1 ay, 3 hafta önce / 18.10.2022 09:22:24   

ANTAKYA BELEDİYESİ GÜREŞ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Antakya Belediyesi GSK Güreş Takımı, 21 Ağustos 2022 Pazar günü Altınözü'nde düzenlenen Aba Güreşleri Türkiye Şampiyonası’nda birçok derece alarak büyük gurur yaşattı.

Antakya Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “Altınözü’nde düzenlenen Aba Güreşleri Türkiye Şampiyonası’nda Antakya Belediyesi GSK sporcularımızdan; 30.kg Mustafa Güven birinci,  35 kg Cuma Hanelçi ikinci, 45 kg Mehmet Hanifi Sarp birinci, 55 kg Hammut Hanelçi üçüncü, 70 kg Ali Kuyucu ikinci, 75 kg Abdurrahman Tekgöz üçüncü olarak bizleri gururlandırdı.”

Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımının antrenörü Ali Arıkoğlu ve sporcuları tebrik eden Başkan Yılmaz yayınladığı mesajda: “Antakya’da güreşi seven ve bu spora yetenekli zengin bir potansiyelimiz var. Sporcularımızın başarıları ve ata sporumuz güreşin Antakya’da öneminin devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Sporcularımızı, sporcularımızın ailelerini, hocalarını ve bu başarıda emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 3 hafta önce / 23.08.2022 08:57:44   

KURTULUŞ CADDESİ RESTORASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın girişimleri, Antakya Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü işbirlikleri ile hayata geçirilen Tarihi HEROD günümüzdeki adı ile Kurtuluş Caddesi’nin layık olduğu görünüme kavuşması amacıyla başlatılan restorasyon çalışmaları 4. Etap ile devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Antakya’nın en önemli değerlerinden biri olan ve dünyada ilk ışıklandırılan cadde olarak kabul edilen Kurtuluş (Herod) Caddesi’ni tarihteki ihtişamına ve hak ettiği görünüme kavuşturmak, yeniden canlandırmak amacıyla başlanan çalışmalar 4. Etap ile devam ediyor.

Çalışmaların Kurtuluş Caddesi’ndeki esnafın işlerini aksatmadan gerçekleştirildiği ve hızlı bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 2 hafta önce / 30.08.2022 09:09:51   

ANTAKYA GENÇLİK, YENİ SEZONA KAAN TEMİZLİK İLE GÜÇLÜ GİRECEK

İlimizde 1926 yılında kurulan asırlık çınar Antakya Gençlik ve Spor Kulübü, bu sezon yer alacağı 1. Amatör Kümeye anasponsoru Kaan Temizlik ile yine güçlü girecek.

 Sarı-Siyahlı ekip, yeni sezon hazırlıklarını antrenör Ufuk Gülüm idaresinde sürdürürken, 7 yıldır Antakya Gençlik’e isim sponsorluğu yapan Kaan Temizlik ve Sağlık firmasıyla yoluna devam edecek.

Kaan Temizlik Antakya Gençlik Kulübü Başkanı Sadullah Ergin ve Başkanvekili Ahmet Davut, takımın onursal başkanı aynı zamanda firma sahibi olan Mükerrem Taşçıoğlu’nu ofisinde ziyaret ederek maddi ve manevi destekten ötürü teşekkür etti.

Ergin ve Davut, asırlık çınar Antakya Gençlik’e sahip çıkan, kulüp bünyesinde spor yapan 100 gencimize destek veren Onursal Başkan Mükerrem Taşçıoğlu’na yönetim kurulu, teknik heyet ve sporcular adına şükranlarını iletti.

Taşçıoğlu da amatörlere ve gençlere sahip çıkmanın toplumsal bir görev olduğunu belirterek her zaman Antakya Gençlik’in yanında olacağını ifade etti.

(Haber Merkezi)


2 ay, 3 hafta önce / 20.09.2022 09:13:20   

ANTAKYA BELEDİYESİ GÜREŞ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Antakya Belediyesi GSK Güreş Takımı, 24 Eylül’de Adana Kozan’da düzenlenen Karakucak Güreşlerinde ve 25 Eylül’de Kahramanmaraş’ta düzenlenen Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda birçok derece alarak büyük gurur yaşattı.

 Antakya Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “24 Eylül’de Adana Kozan’da düzenlenen Karakucak Güreşlerinde Antakya Belediyesi GSK sporcularımızdan; 30 kg Mustafa Güven birinci, 35 kg Cuma Hanelçi birinci, 30 kg Miri Güven ikinci, 40 kg Halil İbrahim Güven ikinci, 55 kg Hammut Hanelçi üçüncü, 60 kg Murat Arıkoğlu üçüncü olurken Kahramanmaraş’ta düzenlenen Şalvar Güreşi Türkiye Şampiyonası’nda 35 kg Cuma Hanelçi birinci, 55 kg Rıfat Karaoğlan birinci, 30 kg Mustafa Güven ikinci, 35 kg ve Bekir Kuyucu üçüncü olarak bizleri gururlandırdı.” 

Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımının antrenörü Ali Arıkoğlu ve sporcuları tebrik eden Başkan Yılmaz yayınladığı mesajda: “Antakya’da güreşi seven ve bu spora yetenekli zengin bir potansiyelimiz var. Sporcularımızın başarıları ve ata sporumuz güreşin Antakya’da öneminin devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Sporcularımızı, sporcularımızın ailelerini, hocalarını ve bu başarıda emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 ay, 2 hafta önce / 27.09.2022 09:06:48   

DEV ESERLER İÇİN KARINCALAR GİBİ ÇALIŞIYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 3.5 yılını özetledi:

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, görev süresinin geride kalan 3,5 yıllık döneminde yaptığı ve yapmaya çalışacaklarını anlatırken, “Dev gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım. İşte biz, böyle çalışıyoruz” mesajını verdi.

Başkan İzzettin Yılmaz, geçtiğimiz hafta sonunda, Antakya ilçesinin 94 Mahalle Muhtarına yaptıkları hizmetleri anlattı. Yılmaz’ın kahvaltılı basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, İlçe Başkanı, Partililer ile basın mensupları katıldı.

Antakya Belediyesi’nde; 8 başkan yardımcısı, 23 aktif müdürlük, 123 memur, 96 kadrolu işçi, 116 sözleşmeli personeli ve 843 şirket personeli ile hizmet verdiklerini söyleyen Başkan İzzettin Yılmaz, şöyle devam etti: “Gönül Belediyeciliği anlayışı ile göreve başladığımız günden itibaren, ‘halka hizmet hakka hizmettir’ ilkesiyle, 95 mahallemize, sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp geç saatlere kadar, durmadan ve yorulmadan çalışarak, eşit şekilde hizmet vermeyi hedef edindik. Bu hedefimiz doğrultusunda, bugüne dek ilçemizde 232 bin ton asfalt dökerek, 179 kilometre asfalt yol yaptık. Kilit taşı parke döşeme çalışmalarımız ile de gerek merkez gerekse kırsal mahallelerimizde, 845 bin metrekare parke yol ve 20 bin metrekare kaldırım yaptık. Buna ek olarak, 95 kilometre sathi kaplama ve 268 kilometre stabilize yol yaptık. Yeni parklarımızı inşa ederken, 35 bin metrekare yeşil alana 10 bin 500 metrekare parke kullandık. 190 parkımızın 130 adetini yeniledik. Akasya, Küçükdalyan, Esenlik, Bitiren, Serinyol, Karaali ve Odabaşı Mahallelerimizde toplam 8 adet yeni park inşa ettik. Park ve bahçelerimizde kullanılan bitkilerimizi, Bitki Üretim Merkezimizde üretmekteyiz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Birinci derece deprem bölgesinde olan ilçede olmazsa olmazımız, Kentsel Dönüşümdür. Bu amaçla, Kentsel Dönüşüm Projemiz için göreve geldiğimiz ilk süreçte, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile Emek ve Aksaray Mahallelerinde ikamet eden kanaat önderlerimizle bir araya gelerek buradaki durumu arz ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Antakya Belediyesi arasında imzaladığımız protokolle, 35 dönümlük Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yapım işi TOKİ tarafından üstlenilmiştir. Bu alan üzerinde 1390 bina ve 3312 bağımsız bölüm yeniden inşa edilecektir. Kentsel Dönüşüm kapsamında, Aksaray Mahallesi 1. Etap 464 adet konut ve 24 adet işyeri inşaatının yapım ihalesi 23.09.2022 günü gerçekleşti. TOKİ, şuan değerlendirme aşamasındadır.

KÜLTÜR ŞEHRİ ANTAKYA

Bu hedef doğrultusunda; Bilim Merkezi’ni, El Sanatları Müzesini, Gastronomi Akademisi’ni, Antakya El Sanatları Teşhir Mağazası ve Turizm Danışma Ofisi’ni, Kadın Kooperatifleri Satış Mağazası’nı, Çok Amaçlı Salonlarımızı ve Toplum Merkezi’ni hizmete sunduk. Etkinlikler, çalıştaylar, festivaller, konferanslar, eğitim programları, konserler, sergiler, bilim şenlikleri, uygulama atölyeleri ile şehrimizin ve hatta ülkemizin tanınmış sanatçılarını sanatseverlerle buluşturduk. Antakya’nın ilk Lezzet Festivali’ne ev sahipliği yaptık. Lezzet Festivali kapsamında, şehrimizin damak çatlatan lezzetlerini misafirlerimize tattırdık. Şehrimizde hizmet veren pek çok firma, el sanatçılarımız, kurumlarımız, Lezzet Festivali’ne katılarak, yöresel ürünlerimizi sergileme, satış ve tanıtım imkanı buldular.

İstanbul ve Ankara’da düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri fuarlarında, Antakya Belediyesi Mobil Sahne Tırı aracılığı ile düzenlediğimiz workshoplarda yöresel lezzetlerimizi tanıttık.

EĞİTİME HİZMETE DEVAM

Bilim Merkezi’mizde robotik kodlama alanında eğitim gören öğrencilerimiz, Antalya’da TUBİTAK tarafından düzenlenen Robotik Yarışması’na katılarak, Türkiye birinciliği ve iki ikincilik elde etmişlerdir. 2022 Kasım ayında Estonya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na gitmeye de hak kazanmışlardır. Resim, gitar, bağlama, keman, ney, şan eğitimi, çocuk korosu, halk oyunları, satranç, İngilizce, sınavlara hazırlık kurslarımızla da gençlerimizin her alanda yanındayız. Eğitime destek hizmetleri kapsamında, pandemi döneminde, belediyemize ait gezici EBA destek tırımız ile bilgisayarı olmayan öğrencilerimize hizmet sunduk. Yeni kurmuş olduğumuz Dijital Eğitim Platformu’yla da anaokulundan üniversite mezunu seviyesine kadar tüm öğrencilerimize ücretsiz, dijital eğitim imkanı sağladık. Öğrencilerimiz, konusunda uzman eğitmenler tarafından hazırlanan programlara bir tıklama ile ücretsiz olarak ulaşabiliyorlar.

Göreve geldikten sonra Esenlik, Esentepe ve Akasya Mahallelerimizde inşa edilen ve Şehitlerimizin adını yaşattığımız Çok Amaçlı Salonlarımız, halkımızın hizmetine sunulmuştur. Tayfur Sökmen Kapalı Semt Pazarını şehrimize kazandırdık. Şehrimizi en iyi hizmetle buluşturmak için gayretle çalışmaya, bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz. Dev gibi eserler bırakmak için ‘karıncalar gibi çalışmak lazım’ ilkesi ile hareket etmekteyiz.

(Haber Merkezi)


1 ay, 3 hafta önce / 18.10.2022 09:25:10   

PARKLARDA BAKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde bulunan tüm parkları yeniliyor. Bakım, onarım, oyun grubu yenileme, sulama, temizlik, çim biçme ve ağaç budama çalışmaları gerçekleştiren ekipler şehrin dört bir köşesinde eş zamanlı olarak hizmet veriyor.

 Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre parklarda hasar gören kent mobilyaları, çöp kovaları, oyun grupları, fitness aletleri, aydınlatma ve sulama sistemleri onarılıyor, boyanıyor, ihtiyaca göre yenisi ile değiştiriliyor.

Yürütülen hizmet programı kapsamında son olarak, Küçükdalyan Mahallesi, Bohşin Parkı, Altınçay Mah. Şehit J. Er Sedat Ölmez Parkı, Akasya Mahallesi Sedat Gürbüz Parkı, Aksaray Mahallesi Cemil Şensöz Parkı, Akasya Parkları, Aksaray Parkı, 2. Etap TOKİ Farklı Yaşam Sitesi önü, Suvatlı Parkı ve Kuyulu Parkı, Şehit Piyade Er Mehmet Günay Parkı’nda çalışmalar gerçekleştirildiği bildirildi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 3 hafta önce / 23.08.2022 09:25:14   

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ, YENİ EĞİTİM YILI ÖNCESİ KURBAN KESTİ

Antakya ilçesinde öğrenci taşımacılığı yapan servis firmaları, yeni eğitim yılı öncesi kurban keserek yeni eğitim yılının kazasız – belasız geçmesi temennisinde bulundu.

Yeni otogar civarı fuar alanında Pazar günü yapılan kurban kesme törenine Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, Hatay Hızarcılar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Hatay Öğrenci Servisi, Altın Damlalar Öğrenci Servisi, Dört Hasat Öğrenci Servisi, Yüce Öğrenci Servisi ve Akdeniz Öğrenci Servisi yöneticileri ile çok sayıda şoför esnafı katıldı.

Yeni eğitim yılının kazasız ve huzurlu geçmesi temennisiyle kurbanlar kesilerek kan akıtıldı.

Not: Fotoğraf için Gazeteci Levent Aşkar’a teşekkürler.

(Yorum Haber Merkezi)


3 ay, 4 saat önce / 13.09.2022 09:18:18   

FUTBOL OTORİTELERİ, ERGİN MEDYA TV’DE TRABZONSPOR – HATAYSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRECEK


Sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınlarla 22 bin takipçisine ulaşan Ergin Medya TV, futbol otoritelerini ağırlayacak.

 Her hafta Ergin Medya TV’de yayınlanan Şeref Tribünü programında Hatayspor’un efsane oyuncularından ve ilk milli oyuncusu Ahmet Daloğlu ile duayen gazeteci, Özyurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Dingil, Trabzonspor-Hatayspor maçının değerlendirmesini yapacak.

16 Ağustos Salı günü (Bu akşam) Ergin Medya TV facebook sayfasından yayınlanacak Şeref Tribünü programı, Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin moderatörlüğünde saat: 20.00’de başlayacak.

(Haber Merkezi)


4 ay, 4 saat önce / 16.08.2022 09:33:23   

HATAY BAROSUNA 3 YENİ AVUKAT

Hatay Barosuna 3 yeni Avukat daha katıldı. Staj dönemlerini başarı ile tamamlayan Aydın Noyan Durğun, Mustafa Tolga Seferoğlu ve Gaye Çay, Hatay Adliyesinde düzenlenen yemin töreni ile ruhsatlarını Hatay Baro Başkanı Av. Cihat Açıkalın'ın elinden aldı.

Mustafa Tolga Seferoğlu'na cübbesini Av. Sinan Taş ve Av. Ecevit Alkan, Aydın Noyan Durğun'a cübbesini Av.Bedia Öztürk, Av. Ersin Kuş ve Av. Serkan Sahillioğlu, Gaye Çay'a cübbesini Av. Servet Mullaoğlu ve Av. İlkem Ceren Çay Mullaoğlu giydirdi.

Törene yönetim kurulu üyesi Av. Özgür Önder Diyapoğulları, Avukatlar ve yemin eden genç avukatların aileleri katıldı.

Baro Başkanı Açıkalın yemin eden meslektaşlarını kutladı ve başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


2 ay, 3 hafta önce / 20.09.2022 09:18:45