......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 300785
YORUM MANŞET
6 AY SONRA İLK DERS ZİLİ ÇALDI
6 AY SONRA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

6 AY SONRA İLK DERS ZİLİ ÇALDICovid-19 salgını nedeniyle geçen yıl ara verilen yüz yüze eğitimde 6 ay sonra ilk ders zili çaldı. Anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitim dün başladı.

 Millî Eğitim Bakanlığınca, okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı.  

Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek. Okul yönetimlerinin 21-25 Eylül haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar vereceği uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak. 

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek. Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecek.

OKULLARA ZİYARETÇİ KABUL EDİLMEYECEK

Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek. 

UYUM HAFTASINDAN SONRA HAFTADA İKİ GÜN OKULA GİDECEKLER

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında ise Türkçe dersi haftada 2 gün 3'er ders saati olmak üzere 6 ders saati, matematik haftada 2 gün 1'er ders saati olmak üzere 2 ders saati, hayat bilgisi haftada 2 gün 1'er ders saati olmak üzere 2 ders saati yüz yüze eğitimle verilecek. Söz konusu derslerin yüz yüze işlenemeyen ders saatleriyle ilkokul 1'inci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle uygulanacak.

(Haber Merkezi)

CİĞERLERİMİZ YANDI
CİĞERLERİMİZ YANDI

  CİĞERLERİMİZ YANDISamandağ ilçesinde çıkan yangında büyük bir alan zarar görürken adeta ciğerlerimiz yandı. Yangının başlamasıyla birlikte 10 dakika içinde müdahale edildiğini belirten yetkililer, rüzgarın sık sık yön değiştirmesiyle büyüdüğünü ve ilerlediğini ifade ederek en büyük tesellinin her hangi bir can kaybının olmadığı açıklandı.

Yangın söndürme ekipleri karadan ve havadan yangına müdahale ederek söndürmeye çalışıyor. Hatay’daki söndürme ekipleri ve itfaiye ekipleri yanında çevre illerden ve diğer illerden gelen takviye ekiplerde yangına müdahale ederek yoğun bir çaba harcıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile Antakya'ya bağlı Ballıöz Mahallesi'ne gelerek yangınla ilgili bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Pakdemirli, bugün tüm Türkiye'de 24 yangının çıktığını, bunlardan 13'ünün kontrol altına alındığını, 8'inin söndürüldüğünü, 3'ünün devam ettiğini kaydetti.

Yangınlardan birinin Kahramanmaraş Andırın, diğerinin İzmir Kınık ve bir diğerinin de Hatay Samandağ'da çıktığını ifade eden Pakdemirli, diğer yangınların göreceli olarak buraya göre daha iyi durumda olduğunu söyledi.

Hatay'daki yangının dün Yeniköy ilçesi yakınlarında saat 10.40'ta çıktığını, 10 dakika içinde müdahale edildiğini belirten Pakdemirli, şunları kaydetti: "Rüzgarın sık sık yön değiştirmesi ve sürekli atlamalar yapması, arazi şartlarının gerçekten çok engebeli olması, tabii ki meteorolojik şartlarda da havanın çok kuru olması sebebiyle yangınla ilgili bugünkü noktaya kadar geldik. Şu an Antakya ilçesi, İçmeler, Kisecik ve Karlısu mahallelerine yangın ulaştı. Yangına tabii ki şu saatlerde uçamıyor ama 2 uçak, 12 helikopter, 182 arazöz, 24 iş makinesi, 45 teknik personel ve toplamda da 792 personelle müdahale ediyoruz. Öncelikle can kaybımızın olmadığını söyleyelim. Yaylacık ve Kisecik mahallelerinde birer samanlık bir miktar zarar gördü. Bunlara da müdahale edildi. Bir mahallemizin de özellikle uç kısımlarıyla ilgili tedbiren bir tahliye gerçekleşti.

YERLEŞİM YERLERİYLE İLGİLİ TEHDİT BULUNMUYOR

Buradaki ana amaçlarının yerleşim yerlerinin tam emniyetini sağladıktan sonra da yangının etrafını çevirerek tam anlamıyla kontrol altına almak olacağını söyleyen Pakdemirli, şu an yerleşim yerleriyle alakalı önemli bir tehdidin bulunmadığını, ekiplerin yerleşim yerlerinin etrafında konuşlandığını vurguladı.

Gece boyu çalışmaların sürdüğünü dile getiren Pakdemirli, "Sabahın ilk ışıklarıyla beraber de talimat verdim su atar araçlarımız, hava araçlarımız, helikopterlerimiz ve uçaklarımız da gün doğumundan yaklaşık yarım saat önce havalanarak yangına müdahale etmeye devam edeceğiz. Zorlu arazi koşullarında geçen bu mücadelede inşallah sabaha kadar önemli bir mesafe almayı da hedefliyoruz." dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay’ın Kağıt Kebabı Tescillendi ATSO, HATAY LEZZETLERİNİ MARKALAŞTIRIYOR
Hatay’ın Kağıt Kebabı Tescillendi ATSO, HATAY LEZZETLERİNİ MARKALAŞTIRIYOR

Hatay’ın Kağıt Kebabı Tescillendi  ATSO, HATAY LEZZETLERİNİ MARKALAŞTIRIYORAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Hatay’ın lezzetlerini markalaştırmaya devam ediyor.

  ATSO, ilk olarak Hatay’ın dünyaca ünlü künefeyi markalaştırmasının ardından Antakya Sürkü (Çökelek), Antakya Küflü Sürkü, Antakya Kâğıt Kebabının da patenti alarak öncü bir kuruluş olduğunu ir kez daha gösterdi.

ATSO, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili yeni sürprizlerin olduğunu belirterek tüm paydaşlarına teşekkür etti.

ATSO’dan yapılan açıklamada “Odamız Gastronomi̇ Şehri̇ Hatay'ın lezzetlerini̇ markalaştırmaya devam ediyor. Antakya Künefesi, Antakya Sürkü̈ (çökeleğı̇), Antakya Küflü̈ Sürkü'nden (çökeleğı̇) sonra Antakya Kâğıt Kebabının da Coğrafi işaretini alarak bu konuda oncü kuruluş̧ olduğunu bir kez daha göstermiş̧ oldu.
Konu ile ilgili emeği gecen tüm paydaşlarımızı tebrik ediyor, ayrıca önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili açıklayacağımız yeni sürprizlerimiz olduğunu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.” denildi.

(Haber Merkezi)

UZUNÇARŞI İÇİN DERSİMİZE ÇALIŞALIM
UZUNÇARŞI İÇİN DERSİMİZE ÇALIŞALIM

UZUNÇARŞI İÇİN DERSİMİZE ÇALIŞALIMHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Antakya’nın cazibe merkezilerinden biri olan tarihi Uzunçarşı için birlikte çözüm üretilmesi gerektiğini ifade ederek birlikte dersimize çalışalım dedi.

 Kışın yağan yağmurlarla birlikte Uzunçarşı’da bulunan esnafın el emeği ve alınterinin büyük zarar gördüğüne dikkat çeken HESOB Başkanı Teksöz, dağdan gelen suya bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Giresun’da yaşanan afetten ders çıkarılması gerektiğine dikkat çeken HESOB Başkanı Teksöz, açıklamasına şöyle devam etti: “Kış gelmeden Uzunçarşımızı aşırı yağışlar ve sel baskınlarına karşı korumak için HATSU'nun çözüm üretmesi gerekmektedir.

Esnaf ve vatandaşlarımız bu yıl da tarihi Uzunçarşı’mızda mağdur olmasin. Allah muhafaza can kaybımız olmadı, olmayacak diye birşey de yok. Vicdanlar rahatsız olur. Olmadan tedbir almamız lazım. Esnafımızın el emeği ve alınteri sel felaketlerinde büyük zarar görüyor.

Allah muhafaza işte Giresun da yaşananlar ortada, bundan ders çıkartıp dağdan gelen su ya bir çözüm bulunarak Uzunçarşı ve çevresi bu kış bu sıkıntıları yaşamasın.
Yeni genel müdürüm bu işe bir çözüm bulalım bu halkta bizlerde sizi ayakta alkışlayalım.” dedi.

(Haber Merkezi)

EXPO, HATAY’A DİNAMİZM GETİRECEK
EXPO, HATAY’A DİNAMİZM GETİRECEK

EXPO, HATAY’A DİNAMİZM GETİRECEKHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO’nun şehrimizin ticaretine ve turizmine dinamizm getirmesini amaçladıklarını söyledi.

 Toplam 350 dönümlük alan içerisinde yapacağımız organizasyonda 2 milyon misafiri ağırlamayı hedefliyoruz diyen Başkan Savaş, “Bu alanlar kalıcı olacak. Expo sonrası da hem şehrimize hem de vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edecek. Expo’nun şehrimiz ticaretine ve turizmine dinamizm getirmesini amaçlıyoruz.

Topraklarımızda yaşamış on üç medeniyetin bize bıraktığı miraslardan biri de mutfak kültürü. UNESCO tarafından onaylı bu zenginliğimizi dünyayla paylaşmak istiyoruz. Bunun için hem yurt içinden hem de yurt dışından insanlarımızı şehrimize davet ediyor ve yemeklerimizi tatmaya davet ediyoruz. Hem Suriye savaşının hem de pandeminin olumsuz etkisini üzerimizden atarak şehrimizin ticaretine, turizmine katkı sağlamak istiyoruz.

BÜYÜK ÇABA SARF ETTİK

Pandemi sürecinde Dünya Sağlık Örgütü ve Bilim Kurulu kararlarına uygun hareket ettiklerini belirten Başkan Savaş, “Özellikle 65 yaş üstü ve 20 yaş altı hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını gidermek için büyük çaba sarf ettik. Şehrimizdeki tüm toplu taşıma araçlarını periyodik aralıklarla dezenfekte ettik. İhtiyaç sahibi ailelere temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kartları dağıttık. Sosyal Marketlerimiz aracılığıyla giyim, gıda gibi ürünleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.

Hatay’daki vaka artışının komşu illerdeki gibi çok olmadığını belirten Başkan Savaş, ildeki vaka sayısının 300-400 civarında olduğunu belirtti.

HBB’NİN PROJELERİ KONUŞULDU

Hatay’ın büyükşehir statüsüne alındıktan sonra var olan eksikliklerini giderme noktasında altyapıya büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Savaş, “Büyükşehir olana kadar şehrimizde sadece iki tane arıtma tesisi vardı. 6 yıl içerisinde 9 tane arıtma tesisi yaptık. Kaderine terk edilen Asi Nehri’ni yeniden canlandırdık. Asi Nehri tertemiz akıyor. Amik Ovası’nda bir tane bile arıtma tesisi yokken şu anda sadece ovada 5 tane arıtma tesisi yaptık. Hala altyapı yapmaya devam ediyoruz. 2017 yılında altyapıya en çok yatırım yapan belediye olduk. Bu sene de böyle olacağını düşünüyorum. Bu sene 700 milyon liralık altyapı yatırımı yapacağız. HADO projemiz devam ediyor. Akdeniz’den yeteri kadar faydalanamadığımız için bu projeyi hayata geçireceğiz” diyerek hiçbir çalışmanın pandemi sürecinden etkilenmediğini ifade etti.

KIRSAL KALKINMA MODELİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Başkan Savaş, kırsal kalkınma ile ilgili hayata geçirdiği ve geçireceği projeler hakkında da konuştu. Kırsal kalkınmaya can suyu olacak desteklere devam edeceklerini ifade eden HBB Başkanı, “Desteklerimiz devam edecek ancak asıl amacımız kırsal bölgede yaşayan vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilecek hale getirmek. Üreticilerimiz gün geçtikçe fakirleşiyor. Çünkü ürünün yetiştirilme sürecindeki her şey zamlanıyor. Hal böyle olunca köyden kente göç kaçınılmaz oluyor” dedi.

Tarımsal kalkınma projelerindeki amaçlarının üreticinin kazanması olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Bu atılımı kooperatifler ve şirket aracılığıyla yapacağız. 52 kooperatifimiz var. Tarımı endüstriyle buluşturacağız. Amacımız üreticimizin kazanması ve kendi köyünü, toprağını terk etmemesi. 2-3 yıl sonra bu projemiz birçok şehre örnek olacak. Yerel kalkınma modelini başlatıp herkese rol model olacağız” dedi.

Hatay’a ait GDO’suz ata tohum ali bayır ve karakılçık buğdaylarının üretimine katkı sağlayarak da yerelden kalkınmaya önemli bir katkı sağladıklarını ifade eden Başkan Savaş, “Başlattığımız “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projemiz kapsamında şehrimize özgü ve GDO’suz ali bayır ve karakılçık buğdaylarını toprakla buluşturduk. Şimdi de bunun karşılığını alıyoruz. Toplam 60 dönümlük arazide buğday ektik. Amacımız bu ürünleri çoğaltarak ülkemizde yaygın hale getirmek. Biz istiyoruz ki çocuklarımız GDO’suz, sağlıklı ve organik ürünler tüketsin. Ektiğimiz buğdayların vitamin değeri çok yüksek ve birçok hastalığa faydası var” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

17 GOLLE TÜRKİYE GOL KRALI OLDU


Bölgemiz takımlarından Payasspor'un alt yapısında yetişen, daha sonra da Karaağaçspor ile Hatayspor formasını giymesinin ardından Süper Lig takımlarından Aytemiz Alanyaspor'a transfer olan 17 yaşındaki Alperen Soysal Türkiye gol kralı oldu.

 


(U-16) Kategorisinde 6, (U-17) Kategorisinde de 2 olmak üzere 8 Kez Türk Milli takımımızın formasını giyen 17 yaşındaki Alperen Soysal, aralarında Trabzon Spor, Fenerbahçe, Beşiktaş ile Galatasaray'ın da bulunduğu Süper Lig takımlarının katıldığı Spor Toto Gelişim Elit Ligi (U-17) kategorisinde Aytemiz Alanya Spor formasıyla 17 gol atarak Türkiye gol kralı oldu.
Alperen Soysal'ı 13 golle Trabzon Sporlu Süleyman Cebeci, 12 golle de Galatasaray'dan Bartuğ Elmaz takip ediyor.
Orta saha oyuncusu olmasına rağmen attığı gollerle Süper lig takımlarının gözdesi haline gelen Alperen Soysal'ın Türkiye gol kralı olması bölgemizde sevinçle karşılandı.
Bu arada Alperen Soysal 2021 yılı sonuna kadar Aytemiz Alanya Spor ile Profesyonel sözleşmesi bulunuyor.

(Haber: Yaşar Güllü)


3 ay, 1 hafta önce / 23.06.2020 10:06:14   

TEBRİKLER HATAYSPOR


Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, TFF 1. Ligde şampiyon oaln Hatayspor’u kutladı.

 Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada “53 yıllık hasreti sonlandırıp, Hatay halkına ve Hataylı sporseverlere Süper Lig'e çıkma başarısı göstererek gurur yaşatan Hatayspor Takımını canı gönülden tebrik ediyor, şampiyonlukta emeği geçen başta Hatayspor taraftarları ve futbolcuları olmak üzere teknik kadro ile yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Bu gurur hepimize yeter. Şampiyon Hatayspor…” dedi.

(Haber Merkezi)


2 ay, 2 hafta önce / 14.07.2020 09:23:43   

LÖSEV, ÖNCE SAĞLIKLI BESLENME DİYOR

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) En yüksek protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek önce sağlıklı beslenme dedi.

  LÖSEV Vakfı tarafından yapılan açıklamada Et ve diğer gıdalardan zengin beslenen hastaların vücut direnci yükseliyor, vücut savunmaları güçleniyor ve böylece hastalıkları kolayca yenerek iyileştiği belirtilerek şu açıklamalara yer verildi “Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. En yüksek protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Yüksek protein içerikli et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. LÖSEV’e kayıtlı ve yüzde 90’ı asgari ücret altında geliri olan lösemi ve kanser hastaları yalnızca Kurban Bayramı’nda değil, tüm yıl taze et ürünleri ile beslenebiliyor. Et ve diğer gıdalardan zengin beslenen hastaların vücut direnci yükseliyor, vücut savunmaları güçleniyor ve böylece hastalıkları kolayca yenerek iyileşiyor.

EVLERE KADAR ET YARDIMI

Et dağıtım desteklerini dokuz ilde bulunan LÖSEV Şubelerinin yanı sıra Türkiye genelindeki ev ziyaretlerinde ve anlaşmalı marketlerden ulaştıran LÖSEV, yıl boyunca ailelerin düzenli olarak et ve et ürünleri yemesini sağlıyor. Kurban Bayramına çok az bir süre kala hala binlerce LÖSEV’e kayıtlı hasta ailesi geçen sene yapılan kurban bağışları sayesinde hala taze et ve et ürünleri tüketebiliyorlar.

KURBAN BAĞIŞLARI HAYAT VERİYOR

Kurban Bayramı’nda LÖSEV’in aldığı kurban vekâletleri yıl boyunca ihtiyacı olan ailelere eşit ve adil şekilde dağıtılıyor. Yerinde ve uzaktan yapılan sosyal incelemeler sonucu ihtiyacı olduğu tespit edilen ailelere destek veriliyor.

Hatay İlinde gerçekleştirilen organizasyonda Hatay ilinde yaşayan ve LÖSEV’e kayıtlı ailelere taze et ve et ürünleri destekleri sunuldu. Hastalar ve onların aileleri LÖSEV’e destek olan tüm hayırseverlere dua ederek bu zor günlerinde onları yalnız bırakmayan bağışçılara ve LÖSEV Çalışanlarına teşekkürlerini ilettiler.

Sizde LÖSEV e destek vermek ve “bu çorbada benimde tuzum olsun” demek isterseniz 0322 999 16 05 no’lu telefondan ulaşabilir, www.losev.org.tr internet sayfasından tüm çalışmaları inceleyebilirsiniz.

(Haber Merkezi)


2 ay, 1 hafta önce / 21.07.2020 09:44:25   

BAŞHEKİM’DEN BAYRAMDA HASTANE TURU

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, Ramazan Bayramı’nın ilk günü hastanede bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 Başhekim Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, hasta ve hasta yakınları ile yakından ilgilenerek bayramlarını kutladı.

Hatay Devlet Hastanesi Tanıtım İletişim Birimi’nden yapılan açıklamada “Başhekimimiz Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, Başhekim Yardımcılarımız, Hastane Yönetimimiz ve Birim sorumlularımızla ile birlikte, Bayramın ilk günü Hastanemize ziyaret gerçekleştirdi.
Ek hizmet binasında hizmet veren Palyatif Servisimize, Acil Servisimize ve Ana Binada ki Acil Servislerimize ziyarette bulunan Başhekimimiz Dr. Bayrakçıoğlu, görevleri başında olan sağlık çalışanlarımızın ve tedavi gören hastalarımızın, Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Bu esnada, Başhekimimiz hasta ve hasta yakınlarıyla da yakından ilgilenerek tedavilerine yardımcı oldu.” Denildi.

(Haber Merkezi)


4 ay, 6 gün önce / 28.05.2020 10:49:46   

HATAYSPOR’A AJAX MODELİ

 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor tesisleri için Ajax modeli ile altyapı ve A takımın aynı anda bir alanda bir proje üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

Defne’de gösterilen alanın Hatayspor tesisleri için yeterli olmayacağına karar verdiklerini ifade eden Başkan Savaş, yeni tesislerin Gülderen Mahallesi’nde yapılmasını planladıklarını belirtti.

HATAYSPOR BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ

Hatayspor için 'Birlikte Daha Güçlü' adı altında başlatılan yardım kampanyası ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, "Yönetici arkadaşlarımız ile uzun zamandır bu konuyu konuşuyorduk. Ben de HADO'nun temel atma töreni sırasında bunu dile getirdim. Önümüzdeki yıla kambur olarak başlamak istemiyoruz. Daha önce Sayın Valimiz ile bu işi yapmıştık. Bu ikincisi olacak. Ben Barselona'yı burada Hataylı futbolseverlere izletmek istiyorum. O yüzden kalıcı olmak istiyoruz. Bunun için de hemşehrilerimizin gücü nispetinde katkı sağlamasını istiyoruz. Şeffaf ve tertemiz yönetilen bir Hatayspor var. Yapılan bağışlar, Hatayspor'un lehine ve ihtiyaçları doğrultusunda harcanacaktır" ifadelerine yer verdi.

Hatayspor’un tüm Hatay’ın takımı olduğunu vurgulayan Başkan Savaş, “Hatayspor içerisinde her ilçeden yöneticimiz olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü bu takımın tüm Hatay’ı temsil etmesini önemsiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Hatayspor’un başarısının özel bir formülü olduğunun altını çizen Başkan Savaş, “Hatayspor’un başarılarını ahenk ve istikrara borçluyuz. Hatayspor’a aldığımız oyuncularımızda önce karakter sonra başarı arıyoruz. Hatayspor’da ilk kez defter tutuluyor. Her şeyimiz şeffaf. Biz bunu tek başımıza yapmıyoruz. Hatayspor’daki tüm arkadaşlarımızın bunda payı var” ifadelerine yer verdi.

“YENİ STADYUMA İSİM SPONSORU BULUNDU”

Başkan Savaş yeni stadyum ile ilgili de bir müjde paylaşarak, ”Yeni stadyuma isim sponsoru bulundu. Sponsorumuz 3 milyon verecek. Stadımız Eylül ayına yetişecek” diyerek taraftarlara müjde verdi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 2 hafta önce / 16.06.2020 10:03:44   

KEMAL İŞLEK’E FORMASI TESLİM EDİLDİ

 Ergin Medya TV’de yayınlanan Gündem Özel programını paylaşanlar arasında yapılan çekilişte Hatayspor forması kazanan Kemal İşlek’e forması teslim edildi.

Ergin Medya TV ofisini ziyaret eden Hatayspor taraftarı Kemal İşlek, formasını Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin’den aldı.

Hatayspor’u her zaman desteklediğini ve sevdiğini belirten Kemal İşlek, “Bordo-Beyazlı takımımızı her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Sezon sonunda inşallah Süper Lige çıkan taraf biz oluruz.” Dedi.

Bu arada yapılan çekilişte hediye atkı ve bayrak kazanan talihlilerimize hediyelerin dağıtımı devam ediyor.

(Haber Merkezi)


3 ay, 2 hafta önce / 16.06.2020 10:13:27   

EK GÖSTERGE, KAMU ÇALIŞANLARININ EN ÖNEMLİ MESELESİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, 3600 ek gösterge düzenlemesinin sadece belli meslek gruplarının değil, bütün kamu çalışanlarının en önemli meselesi olduğunu belirtti.

 Belli mesleklerin ek gösterge rakamlarının yükseltilip diğer çalışanların görmezden gelinmesinin hem hiyerarşik yapıda hem de emekli maaşlarında var olan adaletsizlikleri artıracağını bu nedenle ek gösterge konusunun bütüncül bir şekilde ele alınarak tüm memurları kapsayacak şekilde çözüme kavuşturulmasını istediklerini belirten Şahin, “Teklifimiz TBMM Plan Ve Bütçe Komıisyonu'nda bekliyor” dedi.

Taleplerimizle ilgili kanun teklifinin TBMM'ye sunulduğunu hatırlatan Şahin, "Bu taleplerimizi lafta bırakmamış, elimizi taşın altına koyarak kısa süre içerisinde imam, öğretmen, polis ve hemşireler yanında bütün kamu görevlilerini içeren bir ek gösterge kanun teklifi hazırlamıştık. MHP Konya Milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı, hazırladığımız bu tekliften yola çıkarak bizim hassasiyetlerimizi de içeren bir kanun teklifini TBMM’ye sundu. Bu teklif halen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bekliyor.

Bugün bütün dünya bir salgın belası ile mücadele ediyor. Ülkemiz, salgına karşı diğer ülkelere oranla son derece başarılı bir mücadele yürütüyor. Dünyanın hemen her ülkesinde sağlık hizmetleri başta olmak üzere kamu hizmetleri akamete uğrarken ülkemizde kamu hizmetleri sorunsuz olarak sunuluyor.

Bu başarıda canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımız başrolü oynarken, güvenlik görevlileri, zabıtalar, posta dağıtıcıları, öğretmenler, enerji, ulaşım, haberleşme, tarım, 112 Acil Çağrı Merkezi, büro hizmetleri, gümrük çalışanları, din görevlileri velhasıl tüm kamu çalışanları sürekli alanlarda, işlerinin başında, milletimizin hizmetindeydiler.

Bu süreçte herkes çok çalıştı, çok mücadele etti, çok yoruldu ve çok yıprandı. Sağlık çalışanlarımız, bütün kamu görevlileriyle birlikte son derece düşük ücretlerle geçim sıkıntısı yaşıyor. Hayat pahalılığı nedeniyle alım gücü her geçen gün düşüyor. Bir taraftan salgınla bir taraftan ekonomik açmazlarla mücadele ediyorlar.

Memurlarımız emekli olduklarında ise adeta sefalet ücretine mahkûm oluyor, asgari ücretin biraz üzerinde emekli maaşı alıyor. Başta hemşirelerimiz, polislerimiz, imamlarımız ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm kamu çalışanları bu zor günlerde yüzlerini güldürecek bir haber bekliyor.

EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ DAHA FAZLA GECİKTİRİLMEMELİDİR

Canlarını ortaya koyarak hizmet üreten kamu çalışanlarının emeklerinin maddî bir karşılığı yoktur. Emeklerine paha biçilemez.

Milyonlarca kamu çalışanı verilen bu sözün hayata geçmesini ve sorunlarına çare bulunmasını bekliyor. Ek gösterge konusunda ayrıca bir çalışma yapmaya gerek yok, çare 2 yıldır TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bekleyen tekliftedir.

Ek gösterge sözünün talebimiz doğrultusunda hayata geçirilmesi, canları pahasına görev yapan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm memurlarımızın emeklerine bir teşekkür niteliği de taşıyacaktır. Milyonlar, kendilerine verilen sözün tutulmasını 3600 ek gösterge konusunda bir müjde beklemektedir. Bu müjde daha fazla geciktirilmemelidir" dedi. 

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 gün önce / 30.06.2020 09:23:08   

MUCİZENİN ADI; HATAYSPOR

TFF 1. Ligin tamamlanmasına bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Hatayspor, 53 yıllık tarihi boyunca bir mucizeyi gerçekleştirerek taraftarlarını sevince boğdu

 TFF 1. Ligin 33 haftasında Adana’ya konuk olan Hatayspor, rakibin 2-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Maçın 59. Dakikasında Adanaspor 1-0 öne geçmesine rağmen maçı bırakmayan Bordo-Beyazlılar rakibini Helder Barbosa ve Yusuf’un attığı gollerle 2-1 yenerek bitime bir hafta kala şampiyon olarak Süper Lige çıkan takım oldu.

13. dakikada Adanaspor’un atağında rakip savunmanın arkasına sarkan Ahmet Dereli, kaleciyle karşı karşıya kaldı. Ahmet Dereli’nin şutunda top kaleye paralel giderek auta çıktı.

35. dakikada sol kanattan atağa kalkan Hatayspor’da topla rakip kaleye sokulan Ouali, yakın direğe çektiği şutu Karacic topu kornere çeldi.

59. dakikada Adanaspor’da sağ kanattan çalımlarla ilerleyen Ahmet, topu Ronei’ye gönderdi. Kaleciyle karşı karşıya kalan Ronei, düzgün vuruşla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. 1-0

69. dakikada Hatayspor’da Aabid’in pasında ceza sahası içerisinde topu alan Hamza’ya Uğurcan müdahale ederek şut çekmesini engelledi.

78. dakikada Hatayspor’da ceza sahası içerisinde topu alan Barbosa, Karacic’i çalım atarak geçerek topu ağlarla buluşturdu. 1-1

89. dakikada Hatayspor'da Buğra'nın ortasıyla kafa vuruşu yapan Yusuf, meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. 1-2

Geride kalan dakikalarda sonuç değişmeyince Bordo-Beyazlılar rakibini 2-1 yenerek 53 yıllık hasrete son verdi ve Süper Lige adını yazdırdı.

ADANASPOR: Goran Karacıc, Savaş Polat, Uğurcan Yazğılı, Evren Korkmaz, Mustafa Gökay Eğer, Celil Yüksel, Umut Sözen, Moussa Bagayoko, Roneı Gleıson Rodrıgues Dos Reıs, Serges Flavıer, Bılla Etame, Ahmet Dereli

HATAYSPOR: Akın Alkan, Yusuf Abdioğlu, Sadi Karaduman (Soner Örnek), Strahıl Venkov Popov, Kubilay Sönmez, Aabıd Rayane, Gökhan Karadeniz (Hamza Gür), Idır Qualı (Caner Hüzeyin Bağ), Selim Ilgaz (Helder Barbosa), Mesut Çaytemel, Mirkan Aydın 8rahman Buğra Çağran)

(Yorum Haber Merkezi)


2 ay, 2 hafta önce / 14.07.2020 09:27:07   

PARK VE YEŞİL ALANLAR GÜZELLEŞTİRİLİYOR


Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde bulunan park ve yeşil alanlarda güzelleştirme çalışmalarına devam ediyor.

 Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Antakya’nın 95 Mahallesi’nde bulunan parkların bakım, onarım, temizlik ve yenileme çalışmaları aralıksız sürüyor. Mahallelerin ihtiyaçlarına göre yeni park yapım çalışmalarının da sürdürüldüğü belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre son olarak gerçekleştirilen hizmetler şöyle sıralandı;

Hürriyet (Saray) Caddesi üzerinde bulunan süs havuzlarının bakım ve onarım çalışmaları

Kışlasaray Mahallesi Atatürk Parkı banklar, aydınlatma direkleri ve sulama sistemleri döşeme çalışması

Saraykent Mahallesi Şehit Hava Pilot Sabri Aksu Parkı fitness aletlerinin bakım ve onarımı

(Haber Merkezi)


2 ay, 2 hafta önce / 14.07.2020 09:39:21   

ÖZDEMİR, HATAY STADYUMUNU İNCELEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF yönetim kurulu üyeleri ile birlikte çalışmalarında son aşamaya gelinen Hatay Stadyumunu inceledi.

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan ve Hatayspor Yönetim Kurulu üyeleri, Hatayspor’a kupasını vermek üzere Hatay’a gelen TFF Başkanı Nihat Özdemir ve TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Süper Lig’de Hataysporumuza ev sahipliği yapacak olan yeni stadyumda incelemelerde bulundu.

TFF Başkanı Özdemir, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alarak stadyumun zamanında bitmesi temennisinde bulundu.

(Haber Merkezi)


2 ay, 1 hafta önce / 21.07.2020 09:31:43