......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 298493
YORUM MANŞET
EXPO 2021 PROJELERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR
EXPO 2021 PROJELERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

EXPO 2021 PROJELERİ GÖZ KAMAŞTIRIYORHatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan-29 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek EXPO 2021 Hatay’ın alan inşaatlarının tamamlanma sürecinde geri sayım başladı.

  Hatay’ın doğal zenginliklerini ve çok renkli yapısını yerinde görmesi için herkesi Hatay’a davet eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Expo 2021 projelerinin adeta göz kamaştırdığını söyledi.

‘Medeniyetler Bahçesi’ ana temasıyla Antakya ve İskenderun’da 300 dönümlük bir arazide gerçekleştirilecek ve 6 ay sürecek uluslararası organizasyonun inşaat çalışmalarının önümüzdeki kasım ve aralık aylarında tamamlanması planlanıyor.

EXPO alanlarında, Medeniyetler Bahçesi’nin yanı sıra, Türkiye ve dünyadaki kentlerin hortikültürel zenginliklerini sergileyecekleri Ulusal ve Uluslararası Şehir Bahçeleri, Hatay başta olmak üzere çeşitli bölgelerin mutfak kültürlerinin tanıtılacağı Gastronomi Köyü de yer alacak.

Meyve ağaçları ve süs bitkileriyle zenginleşecek bir Hortikültür Serası’nın da yer alacağı Antakya ve İskenderun EXPO alanları; Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, çocuklar için özel olarak tasarlanan oyun alanı ve 5 bin kişilik amfi tiyatro gibi daha pek çok alanla da zenginleşecek.

Hatay’ın kültürel zenginliğinin, eşsiz doğal güzelliklerinin ve dünya otoritelerince tescillenmiş mutfak kültürünün tüm dünyaya tanıtılma fırsatının yakalanacağı EXPO ile şehrin uluslararası bir turizm ve cazibe merkezi haline gelmesi öngörülüyor.

Şehrin sosyal, kültürel zenginliklerini dünyayla paylaşarak şehre ekonomik değer kazandırmak isteyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın doğal zenginliklerini ve çok renkli yapısını yerinde görmesi için herkesi Hatay’a davet ediyor.

(Haber Merkezi)

HATAYLI FOTOĞRAFÇI, DÜNYA İKİNCİSİ
HATAYLI FOTOĞRAFÇI, DÜNYA İKİNCİSİ

  HATAYLI FOTOĞRAFÇI, DÜNYA İKİNCİSİAntakya’da Cumhuriyet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Ferhat Karagündüz adlı Hataylı fotoğrafçı, Düğün Fotoğrafı kategorisinde Dünyanın en iyi 100 fotoğrafçısı arasında ikinci sırada yer alarak kıl payı birinciliği kaçırdı.

Daha önce de çeşitli ödüller alan Ferhat Karagündüz, Fransa’da yapılan profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı yarışmasında 5 tane Dünya İkinciliği kazandı. Birinciliği 1,5 puanla maalesef kaçırmış oldu.

Mesleğine 1973 yılında başlayan ve fotoğrafçılık sektöründe 47 yıl başarılı hizmet veren Ferhat Karagündüz, 50. Yılında meslek hayatına son noktayı koyacak.

50. yılında ödüllü fotoğraflarını sergilemeyi hedefleyen Ferhat Karagündüz, mesleğini birinci olarak altın bir ödülle taçlandırmak amacında.

(Yorum Haber Merkezi)

ATSO, HATAY’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİNİ AKTARDI
ATSO, HATAY’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİNİ AKTARDI

ATSO, HATAY’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİNİ AKTARDIAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile zoom üzerinde bir araya gelerek Hatay’ın sorunlarını ve çözüm önerini aktardı.

 ATSO Başkanı Çinçin, Suudi Arabistan’ın Türk menşeli ürünlerin ithalatını durdurmak, Suriyeli vatandaşların kayıtsız olarak açmış oldukları yerlerin bakanlıkça denetimi ve gümrük kapılarının durumu hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

ATSO Başkanı Çinçin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Odamızın talebi doğrultusunda ilimizde bulunan Oda ve Borsa Başkanları, İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ile birlikte TOBB İletişim Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu ile zoom üzerinden bir araya gelerek Hatay’ın Sorunları ve çözüm önerilerimizi aktardık. Sayın Başkanımıza ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz.

AKTARDIĞIMIZ SORUNLAR;

1- Suudi Arabistan Türk Menşeli ürünlerin ithalatını engellemek amacıyla kendi vatandaşlarından bir daha Türk ürünlerinin ithalatını yapmayacaklarına dair taahhüt almaktadır. Bu durum Hataylı ihracatçıları ve Ülke ekonomisi acısından çözülmesi gereken bir sorundur.

2- Suriyeli vatandaşların kayıtsız olarak açmış̧ oldukları market ve bakkallarda Türk gıda kodeksine aykırı ürünlerin ve ülkemizde yasak olan et, balık tavuk gibi konserve ürünlerinin piyasaya sunulduğunu ve bu durumun ilgili Bakanlıklarca denetiminin yapılması üyelerimizin talebidir.

3- 2011 yılı Suriye iç karışıklığından itibaren Ortadoğu’ya açılan kapımız Yayladağı, Cilvegözü̈ ve Zeytindalı Gümrük kapıları maalesef Ticarete kapalı bu konuda yardım talep etmekteyiz.

4- Pandemi ile ilgili alınan tedbirler büyük oranda yürürlükten kaldırıldı. Fakat Halı saha işletmeleri için yasak hala kaldırılmadı. Bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için yardım talep etmekteyiz.” Dedi.

(Haber Merkezi)

HATAYSPOR’A SÜPER KUPA
HATAYSPOR’A SÜPER KUPA

HATAYSPOR’A SÜPER KUPATFF 1. Ligi 2019-2020 sezonu şampiyonu Hatayspor’a kupası Antakya Atatürk stadında düzenlenen törenle teslim edildi.

  TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan, Hatayspor Kulübü yöneticileri, teknik heyet ve futbolcuların katıldığı törenle şampiyonluk kupası Hatayspor’a teslim edildi.

Şampiyonluk kupasını teslim alan Hatayspor kaptanı Mesut Çaytemel, kupayı coşkuyla havaya kaldırdı. Büyük bir sevinç yaşayan Bordo-Beyazlılar ellerinde kupayla şampiyonluk pozu verdi.

Kupa törenine pandemi tedbirleri gereğince taraftarlar alınmazken, il protokolü ve futbolcuların aileleri törene katıldı.

Kupa töreninde konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, şampiyon Hatayspor’u kutlayarak “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan yeni stadı inceledik. Yüzde 95’i bitmiş durumda. Yeni sezon 11 Eylül’de başlayacak. Biz Hatayspor’un yeni stadının 20 Eylül gibi tamamlanmasını bekliyoruz.

Eğer seyircili başlayabilirsek, Hatayspor önümüzdeki sezon kendi saha ve seyircisi önünde maçlarını oynayabilecek” dedi.

(Haber Merkezi)

ŞAMPİYON HATAYSPOR SÜPER LİGDE
ŞAMPİYON HATAYSPOR SÜPER LİGDE

ŞAMPİYON HATAYSPOR SÜPER LİGDE
53 yıllık hasret ve özlem muhteşem vuslatla taçlandı. Süper ligi çok isteyen Hatayspor bu hedefine ulaşırken Bordo-Beyazlı taraftarlar, bayram coşkusu yaşadı

 1967 yılında kurulan ve 53 yıldır profesyonel liglerde yer alan Hatayspor, tarihinde ilk kez Süper lige yükslemenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyor.

HBB Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Kurlübü Başkanı Nihat Tazearslan ve yönetim kurulunun çabaları sonucu Teknik Direktör Mehmet Altıparmak idaresinde Hatayspor takımı Adanaspor’u deplasmanda 2-1 yenere matematiksel olarak Süper Lige çıkmayı garantiledi.

Maçı gerek dev ekranlardan gerekse televizyonun başında izleyen Bordo-Beyazlı taraftarlar maçın zor da olsa kazanılıp Süper Lige çıkmanın garantilenmesinin ardından Hatay’ın ilçelerindeki caddeleri adeta karnavala çevirdi.

Caddelerde konvoylar oluşturan, ellerinde Hatayspor bayrağı ile yollara dökülen taraftarlar, bazı yerlerde müzik eşliğinde sevinç gösterisinde bulundu.

Bu arada Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun ve Belen ilçelerinde yollara dökülen Hataylılar, üstü açık otobüsle Antakya’ya gelmekte olan Hatayspor kafilesine büyük sevgi gösterinde bulundu.

2 saatlik Adan yolu 8 saatte aşılırken esas gösterinin Pazar günü Antakya’da yapılacağı öğrenildi.

(Yorum Haber Merkezi)

YOLLAR İYİLEŞTİRİLİYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Haraparası Mahallesi’nde yol iyileştirme çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; şehir genelinde sürdürülen hizmetler kapsamında Haraparası Mahallesi 11. Sokak’ta yol iyileştirme çalışması gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada; çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanarak yolların kısa sürede hizmete sunulacağı vurgulandı.

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca, Haraparası Mahallesi’nde bulunan Semt Pazarı’nda zemin düzenleme çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde ihtiyaç duyulan yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 hafta önce / 27.08.2019 09:38:03   

5 YILDA HATAY’A 2050 KM İÇME SUYU HATTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vatandaşlara temiz, sağlıklı ve güçlü bir içme suyu iletme adına Hatay’a 5 yılda 2050 km yeni içme suyu hattı çalışması gerçekleştirdi.
 “Her Şeyden Önce Sağlık” ilkesiyle içme suyu çalışmalarını kent genelinde sürdüren Genel Müdürlük, gerçekleştirilen içme suyu hattı sayesinde paslı, kireçli ve içi toprak dolu borular yerine temiz boruların yerleştirildiğini belirtti. 
Sağlık açısından tehlike arz edecek durumların ortadan kaldırıldığını vurgulayan İdare, vatandaşların sağlıklı bir içme suyundan faydalanmasını sağlamanın yanında kayıp kaçak oranını minimuma çekme adına çalışmaların devam ettiğini hatırlattı.
Kent genelinde oluşan içme suyu arızalarına da müdahalelerin ivedi şekilde yapıldığına dikkat çeken HATSU, 5 yıllık süreç içerisinde 205 bin 606 adet içme suyu arızasına müdahale ettiklerinin altını çizdi.  
HATSU, yıllardır kullanılan paslı borular ve tespit edilerek iptal edilen borular ile döşenen dayanıklı ve sağlıklı boruların fotoğrafları haberle birlikte servis edildiğini aktardı.
(Haber Merkezi)

11 ay, 3 hafta önce / 17.09.2019 10:00:07   

Ergin Medya TV canlı yayınına 18 BİN GÖRÜNTÜLEME

Bilim Kurulu’nun tavsiyesi İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile Türkiye genelinde hafta sonu iki gün uygulanan sokağa çıkma yasağına Hataylılar uyarak önemli bir sınavı geçti.

  Bu arada Ergin Medya TV’de sorumlu yayıncılık ilkesi doğrultusunda cadde ve sokaklardaki görüntüleri izleyicilerine iletmek amacıyla şehir genelinde canlı yayın yaptı.

Ergin Medya TV facebook sayfasında yayınlanan canlı görüntüler vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin’in sunuculuk, Yorum Gazetesi Yazı İşleri Müdürü A.Vahit Güraslan’ın kameramanlık yaptığı görev esnasında izleyiciler gelişmeleri canlı izleme imkânı buldu.

Görüntüler doğrultusunda cadde ve sokakların emniyet ve sağlık görevlileri dışında bomboş olduğu, Hataylıların alınan bu karara uyduğu ekrana yansıdı.

Bu arada Ergin Medya TV canlı yayını online yayını yüksek rakamda seyrederken bu canlı yayını 18 bini aşkın kişi izledi.


4 ay, 1 hafta önce / 14.04.2020 10:27:25   

ALLAH TEMİZDİR, TEMİZLİĞİ SEVER

Temizlenme imkânına sahip olduğu halde, üstü başı kirli, saçı sakalı bakımsız, evi barkı düzensiz olan kişi, insanların yanında olduğu gibi Allah’ın katında da makbul değildir.

 Çünkü Allah’a hakkıyla ibadet ederek O’nun rızasını kazanmak ancak temizlikle mümkündür. Unutmayalım ki abdest ve gusül, eşsiz bir temizlik sistemidir ve başta namaz olmak üzere birçok ibadetimizin ön şartıdır. Beden temizliğine, ağız ve tırnak bakımına özen göstermek, haftada en az bir defa bilhassa Cuma günü yıkanmak Peygamberimizin sünnetidir.

Rabbimizin sevgisi, sade, temiz ve takva sahibi kimseleri kuşatır. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyrulur: “Mescid-i Dırâr’da asla namaza durma! Daha ilk günden temeli takva üzerine kurulan mescit, içinde namaz kılmana elbette daha layıktır. Orada temizlenmeyi seven adamlar vardır. Allah da tertemiz olanları sever.”

Peygamberimiz, bu ayette övülen Kubâ ehline “Siz nasıl temizleniyorsunuz ki Allah Kur’an’da sizden övgüyle bahsediyor?” diye sorunca “Biz su kullanarak her türlü kirden temizlenmeye özen gösteriyoruz.” cevabını almıştır.

Hayatta her iyiliğin ve güzelliğin başı sağlık, sağlığın başı ise temizliktir. Geçmişte olduğu gibi bugün de salgın hastalıklar, yeryüzünü dolaşmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir köşesini tehdit eden virüsler, toplu kayıplara sebep oluyor. Rabbimize şükürler olsun ülkemizde bir vakaya rastlanmadı. Ama kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için hepimize sorumluluk düşüyor.

Çeşitli virüs salgınlarından etkilenmemek için tedbiri elden bırakmayalım. Temizlik kurallarına her zamankinden daha fazla riayet edelim. Ellerimizi günde birkaç defa sabunlu suyla ovalayarak yıkayalım. Ellerimiz kirli iken gözümüze, burnumuza ve ağzımıza dokunmayalım. Bedenimizin zayıf düşmemesi için bol sıvı tüketelim. Dengeli beslenelim ve düzenli uyuyalım. Hapşırırken ya da öksürürken bir mendille, mendil yoksa dirseğimizin içiyle ağzımızı kapayalım. Yaşadığımız mekânları sık sık havalandıralım. Dinimizin haram kıldığı ve bedenimizi hastalıklara açık hale getiren sigara, alkol, uyuşturucu ve benzeri zararlı maddelerden uzak duralım.

Peygamber Efendimiz, “Hastalıktan önce sağlığın kıymetini bilmeyi” bize tavsiye etmiştir. Bazen Peygamberimizin bu uyarısını unutuyoruz. Sıhhatli bir

bedene sahip olmanın değerini ancak kaybettikten sonra anlıyoruz. Oysa temiz yaşamak ve sağlığımızı korumak öncelikle bizim görevimizdir. Tedbir bizden, takdir ise Cenâb-ı Hak’tandır. Unutmayalım ki Peygamberimiz şöyle buyurur: “Allah güzeldir, güzel olanı sever; temizdir, temizliği sever; kerem sahibidir; cömertliği sever.”

Yüce Rabbim, başta ülkemiz ve İslam beldeleri olmak üzere tüm insanlığı salgın hastalıklardan, bela ve musibetlerden muhafaza buyursun.

Şu an sınır ötesinde istiklal ve istikbalimiz için şanlı bir mücadele veren kahraman ordumuza zafer nasip eylesin. Âmin!


5 ay, 3 hafta önce / 06.03.2020 07:40:10   

TAHTAKÖPRÜ, KÜÇÜK BİR DENİZE DÖNÜŞTÜ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Amik Ovasını sulayan Tahtaköprü Barajının kışın yağan yağmurlarla birlikte küçük bir denize dönüştüğünü söyledi.

  Milletvekili Yayman, Tahtaköprü Barajında 150 milyon Metreküp suyun depolanmış durumda olduğunu belirterek yaz aylarında ovada su sıkıntısının olmayacağını açıkladı.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Yayman, yaptığı açıklamada “Korona var ama Hayat Devam ediyor! Amik Ovasını sulayan Tahtaköprü Barajımız kış yağan yağmurlarla küçük bir denize dönüştü.

Barajımızda bugün itibarıyla 150 milyon m³ su depolanmış durumda. Bunun anlamı yazın ovada 1. ve 2. üründe su sorunu olmayacak. Teşekkürler Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


5 ay, 4 gün önce / 24.03.2020 08:49:50   

SAHTE PARA ELE GEÇİRİLDİ

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucunda 84 adet sahte 100 TL ele geçirdi.

  Antakya ilçesine bağlı Odabaşı Mahallesi’nde yapılan çalışma sonucunda 3 şüpheli üzerinde yapılan aramada 84 adet sahte 100 TL’lik banknot ele geçirilirken şüpheliler gözaltına alındı.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Hatay KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Antakya İlçesi Odabaşı Mahallesi üzerinde Parada Sahtecilik suçuna yönelik yapılan çalışma sonucunda; A.C, H.K, M.İ, İ.İ isimli şüpheliler yakalanmış olup, şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramada, 84 adet sahte olduğu değerlendirilen 100 TL banknot ele geçirilmiş olup. Şüpheli şahıslar gözaltına alınmışlardır.” denildi.

(Haber Merkezi)


3 gün, 23 saat önce / 11.08.2020 11:06:40   

DENİZ ÜS KOMUTANI’NDAN VALİ DOĞAN’A VEDA

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun Deniz Üs Komutanı iken 2019 yılı genel atamaları ile Mersin Akdeniz Bölge Komutanlığı görevine atanan Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve göreve yeni atanan Albay Fuat Gedik’i kabul etti.

Valilik Makamında gerçekleşen kabulde Vali Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tuğamiral Kireçtepe’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni görevinde başarılar dileyen Vali Doğan, Albay Gedik’e de ilimize hoş geldiniz diyerek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tuğamiral Kireçtepe ve Albay Gedik ise kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 hafta önce / 27.08.2019 09:41:28   

HATSU, ELEKTRİK ENERJİSİ PANELLERİNİ YERLEŞTİRİYOR

 Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İskenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin elektrik enerjisine katkıda bulunacak olan ‘Hatay Güneş Enerji Santrali’nin panellerinde montaj çalışmalarını sürdürüyor.

Zararlı gazların salınımını engelleyerek küresel iklim değişikliği probleminin ortadan kalkmasına, kurumun bütçesine katkıda bulunmasına ve enerjide tasarrufu sağlayacak tesiste çalışmalarını sürdüren HATSU, güneş enerjisinin kullanılması noktasında büyük önem taşıyan panellerde montaj çalışmalarını sürdürüyor. 

Santralin 780 kiloWatt kurulu güce sahip olacağına ve yılda 1 milyon 316 bin kiloWattSaat elektrik enerjisi üreteceğine dikkat çeken HATSU, üretilecek elektrik enerjisi sayesinde HATSU’nun yılda yaklaşık 1 milyon ile 1 milyon 200 bin TL arasında tasarruf sağlayacağını vurguladı.

(Haber Merkezi)


4 ay, 4 gün önce / 21.04.2020 10:15:39   

ANTAKYA ÖĞRETMENEVİNİN BAZI BÖLÜMLERİ KORUMA ÖNLEMİ AMAÇLI HİZMETE KAPATILDI

İçişleri Bakanlığını tarafından yayınlanan genelgeyle yurt genelinde toplu alanlarda bulunulmaması kararı uyarınca Antakya Öğretmenevinin bazı bölümleri kapatıldı.

Gereken hassasiyeti tüm toplum olarak göstermemiz gerekir diyen Antakya Öğretmenevi ve ASO Müdürü Ömer Bilgin, açıklamasına şöyle devam etti: Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünya’yı tehdit etmeye başlayan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” ilan edilen Coronavirüs (Kovid- 19) salgını sonrasında, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı koordinasyonu ile bazı koruyucu tedbirler alınmıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıya istinaden umuma açık olarak faaliyet gösteren birçok yerin kapatılmasına karar verilmiştir. Tüm Dünya’yı yakından ilgilendiren bu virüs ile mücadele konusunda yetkililerin uyarıları ve ilgili birimlerin talimatları doğrultusunda hareket etmek her kurum ve kuruluşun görevidir.

Kurumumuz Antakya Öğretmenevi, yıllardır hem Hatay halkına hem de Hatay dışından gelen misafirlerimize itinayla hizmet etmektedir. Fakat mevcut durumun vehameti ve talimatlar doğrultusunda kurumumuzun bazı birimlerinin ikinci bir talimat gelene kadar kapatılması kararı alınmıştır.

Kurumumuzda 17 Mart sabahı itibariyle umuma açık olarak hizmet veren Lobi, Fitness Salonu, Çay bahçesi, Kütüphane, Düğün ve toplantı salonları, Kütüphane ve Çok Amaçlı salonun faaliyetleri durdurulmuş, bu birimler kullanıma kapatılmıştır. Kurumumuzun sadece Otel ve Restaurant kısımları hizmete devam edecektir.

Pandemi ilan edilen bu salgının bir an önce sona ermesi hem ülkemiz hem de Dünya ülkeleri için en büyük temennimizdir.” Dedi.


5 ay, 1 hafta önce / 18.03.2020 07:52:00   

ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

Hatay Böbrek ve Diyaliz Hastaları Derneği’nin düzenlemiş olduğu organ bağışı ve böbrek sağlığı konferansına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çok sayıda hayırsever insan organlarını bağışlayarak kampanya formunu imzaladı.
Hatay Böbrek ve Diyaliz Hastaları Derneğinin düzenlemiş olduğu organ bağışı ve böbrek sağlığı konferansına Türk Bilim Kurulu üyesi ve İstinye Üniversitesi Organ Nakil Birimi Başkanı Prof.Dr. Ayhan Dinçkan, İstinye Üniversitesi Nefroloji Doktoru Bora Uslu Koordinatör Ayşe Özkan,  MKÜ Nefroloji Ana bilimdalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Hilmi Turgut, Hatay Diyalizder Başkanı Hasan Kozkıran’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen programa çok sayıda böbrek ve diyaliz hastası ve yakınları katıldı.
Türk Bilim Kurulu üyesi ve İstinye Üniversitesi Organ Nakil Birimi Başkanı Prof.Dr. Ayhan Dinçkan, organ bağışı ve böbrek sağlığı konusunda katılımcıları bilgilendirdi.
(Haber Merkezi)

9 ay, 3 hafta önce / 12.11.2019 09:30:27