......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265601
YORUM MANŞET
EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ
GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ Cumhur İttifakı adayları seçim çalışmaları kapsamında Antakya Uzunçarşı esnafını ziyaret etti.

Çarşı esnafı Cumhur İttifakı heyetini Mehteran Takımı ile karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, yerel seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da çarşı esnafını ziyaret etti.

Birlikteliğimizin Hatay'ın mutluluk ve refah seviyesini sürekli olarak artıracağına inanıyor, Hatay için her zaman daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum diyen AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler “Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz” dedi.

Tarihi Uzunçarşı’da esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı heyeti, esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için destek istedi.

Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır diyen MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Cumhur İttifakı genelde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde hak ettiği noktaya gelmiştir. Bizde onların izinde yol alarak bu ittifakın Hatay'da şahlanması için çaba göstereceğiz. Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de, Hatay'ın önceliklerini belirleyerek bir hizmet haritası ortaya çıkaracaklarını ve her aşamada istişare anlayışı ile hareket edeceklerini belirterek “Har vurup harman savuran değil, akılcı bir anlayışla kalıcı hizmetler yapacağız. Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz. Cumhur İttifakı, ilimizin kurtuluşu, refahı ve hizmete doyacağının adıdır." diye konuştu.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz da, çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek, tek tek not aldı ve çözüm konusunda istişarelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

HATAYSPOR’UN ŞAMPİYONLUK ESERİ BAŞKAN SAVAŞ’A AİT HABER & YORUM: SADULLAH ERGİN

Kurulduğu 1967 yılından beri Hataylı sporseverlerin futbol gururu olan Hatayspor, uzun yıllar maddi ve manevi desteği görmemesi nedeniyle hak ettiği seviyelere ulaşamamıştır,

 Çok değil bundan iki yıl önce Hatayspor’da Jan Baram başkanlığında ki yönetim, beklediği desteği bulamayınca kongre kararı aldı. Maddi zorluklar nedeniyle tesislerin elektriği kesik, kaloriferleri çalışmıyor durumdaydı. Borçlar giderek artıyor ve Hatayspor herkese ve her kuruma borçlu durumdaydı.

Mali tablonun karanlık olduğu bu ortam nedeniyle yönetime kimse talip olmayınca Hatayspor’un kayyuma kalması söz konusuydu. İşte bu ortamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş takıma sahip çıkma kararı almasıyla, Bordo-Beyazlı kulüpte yeni bir dönem başladı.

10 Şubat 2016 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede; Başkan Savaş’ın desteğiyle Aydın Toksöz başkanlığında yeni yönetim göreve seçildi. Bu andan itibaren sorunların giderilmesi adına adeta seferberlik ilan edildi. Hatayspor Kulübünün ve Tesislerin ihtiyaçları karşılandı. Futbolcu kadrosunun kısıtlı olması dolayısıyla Hatayspor’un kümede kalması için büyük çabalar sarf edildi.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın takımın yanında olması ve her türlü desteği vermesiyle 24 Nisan 2016 tarihinde oynanan Bandırmaspor ve 30 Nisan 2016 tarihinde oynanan Nazilli Belediyespor maçlarının kazanılması ile Hatayspor son maçta kurtuldu. Hatayspor yerine Bayrampaşaspor kümeye düştü.

Ancak 13 milyon liralık borç tablosu ve sayısız sorunlar nedeniyle yeni sezon kâbusu Hatayspor’u bekliyordu. İşte bu durumda Başkan Savaş, takıma sahip çıkarak olağanüstü kongrede dönemin HBB Başkanvekili Serdar Güven başkanlığında yeni bir yönetim oluşturdu. 3 Haziran 2016 tarihinde yapılan kongrede oluşan Hatayspor yeni yönetimi, Başkan Savaş’ın maddi ve manevi desteğiyle Hatayspor’u 2016-2017 sezonuna hazırladı. Borçların azaltılıp ligde kalacak bir takım hedeflendi.

Bu şartlar altında başlayan Hatayspor, zaman zaman skor anlamında zor maçlar yaşasa da ligi 4. sırada tamamlayıp Play-Off oynama şansı elde etti. Kastamonuspor’a penaltılarla elenen Hatayspor’da umutlar yeni sezona kaldı.

8 Ağustos 2017 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında ki yeni yönetim göreve seçildi. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Play-Off istemiyorum direkt olarak şampiyon olunsun talimatı üzerine güçlü bir kadro oluşturuldu. 2017-2018 sezonu beklendiği gibi zorlu geçti.

Başkan Savaş’ın tam desteğiyle sezon sonunda Afjet Afyonspor’u 2-0 yenen Hatayspor, 50. Yılında 17 yıllık hasrete son vererek 2017-2018 sezonu sonunda adını 1.Lige yazdırdı. Bu şampiyonlukta elbette Hatayspor Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden ve yönetimin, teknik direktör İlhan Palut ve teknik heyetin, futbolcuların, tesis çalışanlarının, taraftarın, basının önemi var.

Ancak, Sezar’ın hakkın Sezar’a vermek gerekirse en büyük pay;

Hatayspor’a maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ait…


9 ay, 3 hafta önce / 15.05.2018 09:03:55   

HATAYSPOR’UN ERZURUM KAMPI BAŞLADI

Yeni sezon hazırlıklarına Antakya’da başlayan Hatayspor, kamp dönemi için tercih ettiği Erzurum’a gitti.

Erzurum kampında lig hazırlıklarına devam edecek olan Bordo-Beyazlı temsilcimiz, orda bol bol oksijen ve güç toplayacak. Fizik ve kondisyon ağırlıklı başlayan çalışmalarda aynı zamanda eski ve yeni futbolcuların kaynaşması planlanıyor.

Teknik direktör İlhan Palut ve yardımcı antrenörler nezaretinde günde çift idmanla çalışmalarını sürdüren Hataysporlu futbolcuların hayli istekli ve hırslı çalışmaları teknik heyetin yüzünü güldürdü.

İç transferi büyük ölçüde tamamlayan, dış transferde nokta atışlar yapan Güneyin yıldızı Hatay, tecrübeli oyunculardan kurulu listeyi tamamlamak için yoğun bir şekilde çaba harcıyor.

(Yorum Haber Merkezi)


8 ay, 6 gün önce / 03.07.2018 09:26:10   

YENİ STADYUMUN SU İHTİYACI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay’a yapılan 25 bin kişilik yeni stadyumun su ihtiyacını karşılamak amacıyla sondaj çalışmalarını sürdürüyor.

Spora ve eğitime yaptığı çalışmalarla katkı sağlamaya devam eden HATSU, şampiyon Hatayspor’un maçlarını oynayacağı müsabakalara gelecek olan vatandaşların içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla başladığı sondaj işinde deneme çalışmalarına başlandı.

Taraftarlara ve maça çıkacak takımlara temiz ve sağlıklı su iletimini sağlamak amacıyla yapılan 2 adet sondaj çalışmasında saniyede 5 litre su elde edileceğini belirten İdare, yapılan çalışmada 1 sondaj kamyonu ve 3 personelin görev yaptığını aktardı.

(Haber Merkezi)


9 ay, 2 hafta önce / 25.05.2018 09:23:32   

TATVAN FESTİVALİNDE HATAY RÜZGÂRI ESTİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Halk Oyunları Ekibi, Bingöl’ün Tatvan ilçesinde düzenlenen “Tatvan Festivali”nde kenti en iyi şekilde temsil etti.

Tatvan festivalinde Hatay halk oyunları ekibi yöreye ait oyunlarıyla izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Her geçen yıl katılımların çoğaldığı festivalde, Hatay Halk Oyunları Ekibi, 17 il arasında ilk 4'e girmeyi başardı.

Bu yıl 50. düzenlenen ve birlik beraberliğin vurgulandığı festivalde, Türkiye’nin tanıtımına dikkat çekildi.

(Haber Merkezi)


7 ay, 3 hafta önce / 10.07.2018 10:30:10   

ALTYAPIDA BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kanalizasyon ana muayene bacaları ve yağmur suyu hatlarında kapsamlı şekilde temizlik çalışmalarına devam ediyor.

İl genelinde kanalizasyon sorunlarını çözüme kavuşturma adına çalışmaların hummalı şekilde devam ettiğini belirten Genel Müdürlük, Kırıkhan ilçesine bağlı Kurtuluş ve Cumhuriyet mahallelerindeki altyapı hatlarında temizlik ve deforme olmuş kanal hatlarında bakım ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildiğini aktardı.

Kırıkhan ilçesinin muhtelif noktalarındaki muayene bacalarının temizlenmesi ile kötü koku ve çevre kirliliğinin önlendiğini aktaran İdare, yağmursuyu mazgallarında da temizlik faaliyetlerinin sürdüğünü hatırlatarak, Hatay’ın her noktasında kapsamlı şekilde altyapı hizmetlerinin sürdüğüne dikkat çekti. 

İdare ayrıca, karşılaşılan altyapı problemlerinin daha hızlı çözüme kavuşturulması adına ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne bildirilmesi konusunda çağrıda bulundu.

(Haber Merkezi)


7 ay, 2 hafta önce / 17.07.2018 09:16:26   

BAŞSAVCILAR TÜRKOĞLU VE ÖZTÜRK'TEN VALİ DOĞAN’A NEZAKET ZİYARETİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, nezaket ziyaretleri kapsamında Dörtyol Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Türkoğlu ve Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcısı Osman Öztürk’ü kabul etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Vali Doğan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konukları ile bir süre sohbet etti.

Başsavcı Türkoğlu ve Öztürk ise nazik kabulünden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


2 ay, 2 hafta önce / 04.12.2018 09:38:52   

ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

Karayolları Trafik Kanunu’nda 2018 yılında yapılan değişiklikle; araç sürücüleri, görevli kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmasa da kavşaklarda, yaya geçitlerinde yavaşlamak, geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak geçiş hakkını vermek zorunluluğu getirildi.

 Bu amaçla İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde olduğu gibi Hatay İlimizde de farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Künefeciler Meydanı karşısında bulunan yaya geçidinde Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATB Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı, kurum il müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu “Hayatımızda trafik önemli. 2019 yılı İçişleri Bakanlığımızca “Yaya Öncelikli Yıl” ilan edildi. Bugün “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturması kampanyasını başlatıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın bu kampanyaya desteklerini bekliyoruz. Hep birlikte kampanyayı başlatarak farkındalık yaratalım.” dedi.

Daha sonra konuşan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ise “ İçişleri Bakanlığımız Türkiye genelinde trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” isimli bir kampanya başlatmıştır. Amacımız sürücülerin kavşak, yaya geçidi ve okul önlerine yaklaştıklarında hızlarını azaltarak önceliği yayalara vermeleri konusunda farkındalık oluşturmaktır. Biz de Emniyet ve Jandarma ekipleri ile birlikte ölümlü ve yaralanmalı trafik kazlarının azaltılması için tüm gücümüzle mücadele edip bu konudaki denetimlerimizi artırarak farkındalık yaratmaya çalışacağız” dedi.

Etkinlik kapsamında protokol ve öğrenciler tarafından yayalara ve kavşaktan geçmekte olan araçlara broşür ve karanfil dağıtıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:46:46   

HATAYSPOR ALTYAPI SEÇMELERİ BAŞLADI

Altyapısında yetiştirdiği birçok yıldız ismi Türk futboluna armağan eden Hatayspor, gelecek yılların planlamasını yapmak için işi sıkı tutuyor.

Kulüp geleneklerini sürdürebilecek ahlaklı sporcuları bünyesine katmak için yoğun çaba harcayan bordo-beyazlılar, bu alandaki çalışmalarına start verdi.

17-21 yaş arasındaki yüzlerce genç futbolcu, büyük Hatayspor ailesinde yer alabilmek için yeteneklerini sergiledi.

Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut ve altyapı antrenörleri, sadece Türkiye’nin farklı illerinden değil Almanya ve Hollanda gibi Avrupa’nın farklı ülkelerinden de gelen futbolcuları yakından takip etti.

Gelecek vadeden ve başarılı olacağına inanılan isimler bordo-beyazlıların tecrübeli antrenörleri tarafından teknik takibe alınarak değerlendirildi.

(Haber Merkezi)


8 ay, 3 hafta önce / 14.06.2018 09:35:38   

1500’E YAKIN HASTAYA ANJİYO YAPILDI

Hatay Devlet Hastanesinde 24 Ocak 2018 tarihinde hizmet vermeye başlayan Koroner Anjiyografi ünitesinde bugüne kadar 1500’e yakın hastaya, tanı –teşhis ve tedavi hizmet verildi. Bu hastalardan 27 sine kalp pili uygulaması başarıyla gerçekleştirildi.

   Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal; yaptığı açıklamada  “Kardiyoloji Ünitesinde, koroner anjiografik görüntüleme, acil ve elektif perkutan koroner girişim ve stentleme, geçici ve kalıcı kalp pillerin takılması, elektrofizyolojik çalışma (EPS), periferik anjiografi ve stentleme işlemleri, transtorasik ekokardiyografi, transozefagial ekokardiyografi, kontrast ekokardiyografi, stres ekokardiyografi, treadmill efor testi gibi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Ünitemiz de 9 kardiyoloji uzmanı, 6 kalp damar cerrahi uzmanı hekim kadrosu ile hizmet vermekteyiz. Ünitede ayrıca 6 hemşire 2 radyoloji teknisyeni 4 destek personeli görev yapmaktadır. Ünitenin normal çalışma saatleri 08.00-16.00 saatleri arasında olmakla beraber hasta işlemleri tamamlana kadar sağlık ekibimiz mesai saati gözetmeksizin görev yapmaya devam etmektedir.

Anjiyografi ünitemizde Kardiyoloji uzmanlığı dalında; Uzm.Dr. Barış Kavvasoğlu, Uzm.Dr. Yeliz Sökmen, Uzm.Dr. Sefa Nuri Aldemir, Uzm.Dr. Selahattin Danahaliloğlu, Uzm.Dr. Güven Gül, Uzm.Dr. Şule Büyükkaya, Uzm.Dr. Ali Kılınç, Uzm.Dr. Sayın Çağlar, Uzm.Dr. Habbaş Fırıncıoğulları ile Kalp Damar Cerrahisi uzmanlığı dalında; Opr.Dr. Mehmet Aslan, Opr.Dr. Mahmut Kış, Opr.Dr. Mustafa Mavi, Opr.Dr. İlker Dal, Opr.Dr. Ferruh Elbir, Opr.Dr. Hakan Göçer görev yapmaktadır.” dedi.

SIRADA BY-PASS VAR

Kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade eden Günal; Anjiyografi Ünitesinin hizmete girmesi ile birlikte; vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçildiğini, By-pass ameliyatını gerçekleştirecek alt yapı hazırlıklarının da çok yakında tamamlanacağını ve açık kalp ameliyatlarına başlanacağını söyledi.

İskenderun Devlet Hastanesi Anjiyografi ünitesi 2016 Ocak ayında hizmete girmiş olup, o tarihten bu güne kadar 6000 hasta ’ya Anjiyo işlemi başarıyla gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sağlık Bakanlığımızın 2018 yılı içerisinde hastanemiz bünyesi için tedarik edeceği ikinci Anjiyografi cihazı ile birlikte hizmet kapsamı daha da genişleyecek olup; yapılacak olan personel planlaması ile birlikte 24 saat esası ile akut gelişen durumlarda acil müdahaleye uygun hale getirilecektir.

Hatay Devlet Hastanesi ve İskenderun Devlet hastanesinde yapılan operasyonların hiç birinde her hangi bir komplikasyon gelişmemiş olup, başarı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanelerimiz de başarılı operasyonlara imza atan başta uzman hekimlerimiz olmak üzere diğer tüm sağlık çalışanlarımızı yürekten kutlar, başarılarının devamını dilerim.” dedi.


7 ay, 1 hafta önce / 27.07.2018 09:55:56   

SPOR GÜVENLİK KURULUDAN MARDİNLİ’YE ZİYARET

Hatay Vali Yardımcısı iken Spor güvenlik kurulu başkanlığını da yapmış olan vali yardımcısı Orhan Mardinli, bir süre önce Antakya kaymakamlığı görevine atanmıştı.

Yıllarca il spor güvenlik kurulu görevinde bulunan Kaymakam Mardinliye, kurul üyeleri toplu halde hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Kaymakam Mardinli, kurul üyelerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

(Haber Merkezi)


3 ay, 3 hafta önce / 02.11.2018 09:27:09