......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256562
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

201 VATANDAŞA YARDIM ELİ

 

 

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Hayırseverler tarafından yapılan yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldığı proje kapsamında, Haziran ayı boyunca toplam 201 vatandaşa her biri 7’şer parçadan oluşan giyim, eşya, oyuncak, ayakkabı, kırtasiye ve gıda yardımları ulaştırıldı.

Veren elin, alan eli görmediği, alan elin mahcubiyet yaşamadığı Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi, Antakya’nın 95 Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmaya bundan sonraki süreçte de devam edecek.

(Haber Merkezi)


3 ay, 2 hafta önce / 06.07.2018 11:07:29   

ADIMLAR ŞEHİTLER İÇİN ATILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Koşusu, 15 Temmuz Pazar günü Antakya Atatürk Parkı'nda gerçekleşti.
Onlarca genç 4 ve 6 kilometrelik koşu parkurunda adımlarını demokrasi uğruna hayatlarını feda eden şehitler için attı.

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde gerçekleştirilen koşu anlamlı olduğu kadar büyük mücadeleye sahne oldu. 
Hatay Büyükşehir Belediyesporlu sporcuların damga vurduğu koşuda genç kızlar 4 bin metre kategorisinde Seçil Akpınar birinci, Eda Gençoğlu ikinci ve İnçi Çiçek üçüncü oldu.
Genç erkekler 6 bin metre kategorisinde yine Hatay Büyükşehir Belediyespor sporcuları birincilik ve üçüncülük elde etti. Ali İsmail Çiçek'in birinci olduğu koşuda Yusuf Gülaç ikinci, Burak Dönmez de üçüncü oldu.


3 ay, 1 hafta önce / 17.07.2018 09:09:48   

EĞİTİMDE SORUNLAR BÜYÜYOR

Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, 2017/2018 Öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirmesinde eğitimde sorunların büyüdüğünü, çözüm beklediğini söyledi.

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kendilerini yenileyerek başlayacakları yeni dönemden önce yetkililerin ve yöneticilerin çözmesi gereken birçok sorun, iyi bir gelecek için ortadan kaldırması gereken pek çok engel bulunmaktadır diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Son yıllarda bütçeden en çok pay ayrılmasına rağmen, yapılan birçok yanlışlık, akamete uğrayan uygulamalar, ders kitaplarındaki hatalar, değişen sınav sistemlerindeki belirsizlikler, öğretmene uygulanmak istenen performans garabeti, şiddetin aramızdan ayırdığı öğretmenlerimiz, şiddet mağduru birçok eğitimcimiz, eğitimin düzeleceğine dair azalan umutlar ve her geçen gün büyüyerek devam eden sorunlar, ‘ülkenin en önemli ve öncelikli sorunu eğitimdir’ dedirtmektedir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Türkiye’nin en stratejik, en hassas ve en önemli meselesinin eğitim olduğuna inanıyoruz. Demokratikleşme yolunda kararlı adımlarla ilerleyen, hem ekonomik hem de siyasal alanda küresel bir aktör olma hedefiyle hareket eden Türkiye’nin eğitime daha fazla önem vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Aslında son yıllarda, okullaşma oranlarının artması, okulların fizikî ve teknolojik kapasitesinin gelişmesi, öğretmen açığının her geçen yıl azalması ve GSYH’den eğitime ayrılan kaynağın artırılması gibi fiziki ve eğitimin dış etmenlerindeki iyileşmeler eğitimin nitelik problemini çözmemekte; eğitim, pedagojik boyutuyla da usta dokunuşlara ihtiyaç duymaktadır.

Milletimizin geleceğe güvenle bakabileceği, ülkemizin verimli bir eğitim sistemine kavuşabileceği, eğitimin niteliğinin artacağı, eğitimin sorunlarının çözüleceği, eğitimcilerin daha fazla itibar göreceği ve kalıcı politikaların izleneceği yeni bir dönem istiyoruz.

Eğitim ve öğretim, mevzuatın üstünde, müfredatın dışında, ders programlarıyla sınırlanamayacak derecede hayatın her anını kuşatan bir faaliyet olarak görülmeli; yaz, bir tatil değil, daha iyi bir başlangıç için bir mola olarak değerlendirilmelidir. ‘Hayat her anıyla bir okul, her yenilik gelişim için bir merhale, edinilen her güzel davranış yeni bir kazanımdır’ anlayışıyla yeni başlangıçlar için nitelikli dokunuşlar gerçekleştireceğimiz, kendimize ve gelişimimize katkıda bulunacak faaliyetlere ağırlık vereceğimiz bir dönem olması temennisiyle yoğun emeklerinden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize güzel bir gelecek diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 ay, 2 hafta önce / 08.06.2018 09:44:21   

EKİPLER BAYRAM BOYUNCA TEYAKKUZDA OLACAK

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bayram süresince tüm birimleriyle vatandaşların olası istek ve şikâyetlerini karşı teyakkuzda olunacağını, vatandaşların Zabıta Müdürlüğü’nün 0326 221 20 00 numaralı telefondan ekiplere ulaşabileceğini bildirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, mübarek Ramazan Bayramı’nın Antakya ilçesinde huzur ve güven içerisinde geçirilmesi ve kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla belediye ekipleri tarafından gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi.

Açıklamaya göre, belediye hizmetleri ile ilgili vatandaşların olası istek ve şikâyetlerini bildirebilecekleri belirtilirken bayram boyunca zabıta ve temizlik ekiplerinin görevleri başında olacakları bildirildi.

(Haber Merkezi)


4 ay, 2 hafta önce / 12.06.2018 15:54:34   

SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ AÇILDI

Hassa ilçesinde Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne bağlı Hassa Sosyal Güvenlik Merkezinin açılışı yapıldı.

Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay milletvekilli Mehmet Öntürk, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde açılış konuşmasını yapan Hatay İl Müdürü Bal; “Hizmet için vatandaşı beklemiyoruz. Hizmeti vatandaşın ayağına götürüyoruz. Vatandaş odaklı kaliteli hizmeti sunmak, işlemleri en kısa sürede sonuçlandırmak ve Hassa halkına en iyi şekilde hizmet vermek için Hassa Sosyal güvenlik Merkezimizi açmış bulunmaktayız, bundan böyle Hassalı vatandaşlarımız sosyal güvenlikle ilgili iş ve işlemleri için Merkezimize başvurabilirler” dedi.

İl Müdürü Bal; Hassa Sosyal Güvenlik Merkezinin açılmasında destek ve katılarından dolayı Hassa Kaymakamlığına, bedelsiz arsa tahsisi yapılması, yol ve alt yapı çalışmalarından dolayı Hassa Belediyesi Başkanlığına teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 ay, 1 hafta önce / 14.06.2018 09:46:36   

CHP’Lİ GÜZELMANSUR ŞANLIURFA’DA

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, başkanlığını yaptığı bir heyetle birlikte ekonomik krizi ve krizden çıkış yollarını konuşmak üzere Şanlıurfa’da 2 gün süren bir inceleme programında bulundu.

 Şanlıurfa’da sanayicisinden, ticaret erbabına, çiftçisinden medya mensubuna, esnafından müteahhidine kadar hemen hemen tüm kesimlerle bir araya gelme ve ekonomik krizi değerlendirme imkânı yakaladıklarını belirten Güzelmansur edindikleri bilgi ve izlenimleri raporlaştırarak Genel Merkeze ileteceklerini söyledi.

Yaşadığımız ekonomik krizi kökten çözebilmek için öncelikle sorun doğru teşhis edilmeli, ardından zaman kaybetmeden kararlı ve güçlü adımlar atılmalı diyen Güzelmansur,  şu değerlendirmelerde bulundu: “Ekonomi için en çok ihtiyaç duyulan güven sağlanmalı. Güven olmadan krizlerin üstesinden gelinemez. Alınması gereken önlemlerin geciktirilmesi maliyeti her gün kat be kat artırmaktadır.

Genel Başkanımız bir süre önce Ekonomik ve Siyasal krizden çıkış için CHP’nin 13 Maddelik Çözüm Önerisini açıkladı bunlar: Devlette Liyakat Sisteminin yeniden inşaa edilmeli, Demokrasiye Geçilmeli, Hukukun Üstünlüğü ve Hukuk Güvenliği Sağlanmalıdır, Merkez Bankası’nın Bağımsızlığı Sağlanmalıdır.

Akılcı Bir Dış Kaynak Yönetimine geçilmelidir. Dolar Esas Alınarak Yapılan İhaleler Süratle Türk Lirasına Dönüştürülmelidir. Kamu İhale Yasası Değiştirilmelidir. Sayıştay Uluslararası standartlarda denetim yapmalıdır. Bütçe Disiplini Sağlanmalı, Bütçe dışı uygulamalara son verilmeli. Dış Politika 180 derece değişmeli, dış politikada hamasete son verilmeli, iç politika malzemesi yapılmamalıdır.

Geleciğimizi ipotek altına alan kontrolsüz borçlanmalardan kaçınılmalıdır.  Rantiye'nin korunduğu, emeğin ve üretenlerin cezalandırıldığı vergi politikasına son verilmeli. Üretimi önceleyen bir planlama ve teşvik politikası yaşama geçirilmelidir. Türkiye israftan kaçınmalı, tasarruf yapmalıdır: israf, dengeli ve adil büyümenin düşmanıdır.

CHP’nin bu 13 maddelik çözüm önerisi istişarede bulunduğumuz tüm kesimler tarafından kabul edilmektedir. Bunları siyasi iktidarın da biran önce kabul ederek hayata geçirmesini diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 5 gün önce / 14.09.2018 09:40:46   

HATAY HEYETİNDEN HİSARCIKLIOĞLU’NA ZİYARET

  Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Celal Mursaloğlu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Zaroğlu ve Reyhanlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karaca’dan oluşan bir heyet ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na “Hataylı Firmalarının Bankalar İle Yaşadığı Finansal Sorunları” ile ilgili bilgi verildi.

Ziyaret ile ilgili konuşan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, bölgemizdeki ekonomik gelişmeler ile ilgili oda Başkanlarımız ile firmalarımızın ve iş adamlarımızın sorunlarını üst mercilere aktarmak için uyum içinde çalıştıklarını, bu çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini hızlı ve etkin bir şekilde çözüm üretmek için Bölge Oda Başkanları ile sık sık istişare ettiklerini dile getirdi.

Çinçin, büyük bir hassasiyetle bizleri dinleyen TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini sundu.

(Haber Merkezi)


1 ay, 5 gün önce / 14.09.2018 09:41:31   

HBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sportif bir sorumluluk üstlenerek Hatay halkına kazandırdığı Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı ikinci spor kompleksi ve yaşam merkezi olarak gösterilen dev kompleksten vatandaşların faydalanması için, 7-14 yaş grubu için sporun çeşitli branşlarında kayıtlar almaya devam ediyor.

Yaz tatillerini verimli ve kaliteli geçirebilmeleri adına öğrencilere fırsatlar sağlayan HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi, bireylere ayda en fazla 2 farklı branşta spor yapma imkanı oluşturuyor.  2018 Yaz Kursları kapsamında Haziran ayı içerisinde 465 yüzme, 265 basketbol, 66 voleybol, 314 futbol, 80 okçuluk, 42 masa tenisi, 43 kort tenis, 102 judo, 91 dans, 143 satranç ve 10 kişi güreş branşında olmak üzere toplamda 1621 öğrencinin spor yapması adına kayıt alındı.

53 FARKLI NOKTADAN ÜCRETSİZ ULAŞIM

HBB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, yaz aylarında kurslardan yararlanmak isteyen tüm gençlere 5 adet servisle toplam 53 farklı noktadan  HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ne gidiş-dönüş için ücretsiz ulaşım imkânı sağlanacağı bildirildi.

2 saatte bir gerçekleşecek olan servis güzergâhları şu şekilde; Servis 1 – Saat 07.45’te Cezaevi’nin önünden kalkış, Defne Hastanesi, Kupon Park, Güven Taksi, Zübeyde Hanım Anaokulu, Nüfus Müdürlüğü, 75. Yıl Bulvarı, Akkent Sitesi Önü, Bilkent Sitesi Önü, Akasya Cuma Pazarı, Aksaray Çarşamba Pazarı, Devlet Hastanesi Caddesi’ni dolaşarak saat 08.15’te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ne varış.

Servis 2- Saat 07.45’te Köy Garajlarının önünden kalkış, Balıkçılar, Habib-i Neccar, Kurtuluş Caddesi, Garnizon Komutanlığı, M. Yeloğlu Köprüsü, Armutlu Semt Pazarı, Kültür Merkezi, Oskar Düğün Salonu, Esenlik Cuma Pazarı, Esentepe Merkez Marketi dolaşarak saat 08.15’te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ne varış.

Servis 3 – Saat 07.45’te Mavi Market (H. Özbuğday) önünden kalkış, Fatih Camii, Orman Dairesi, Vakıf Bank, Köprü, Meclis Kültür Merkezi, Cumhuriyet Caddesi, TEDAŞ, HATSU’yu dolaşarak saat 08.15’te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ne varış.

Servis 4 – Saat 07.45’te Hatay Hastane Kavşağı’nın önünden kalkış, Doğuş Koleji, Necmi Asfuroğlu Lisesi, Uğur Mumcu Bulvarı, Hacı Ali Nurlu Anadolu Lisesi, Çekmece Caddesi, Çekmece Kavşağı, Defne Belediyesi, Yüksel Kemal Behzatoğlu Anadolu Lisesi’ni dolaşarak saat 08.15’te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ne varış.

Servis 5 – Saat 07.45’te Vali Göbeği Alanı’nın önünden kalkış, Eski Ali Haydar Hastanesi, Emlakbank Evleri, Asri Mezarlık, HBB İtfaiye Müdürlüğü, Simge Market, Ufuk Petrol, Gençlik Merkezi, Primemall AVM, Adalet Sarayı Önü, Devlet Hastanesi Caddesi, TOKİ Camii’ni dolaşarak saat 08.15’te HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ne varış.

5 ayrı servisin güzergahına göre 7.45’te hareket eden otobüsün dönüş saati 10.30, 9.45’te hareket eden otobüsün dönüş saati 12.30, 11.45’te hareket eden otobüsün saati 14.30 ve 13.45’te hareket eden otobüsün dönüş saati 16.30 olarak belirtildi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 3 hafta önce / 03.07.2018 09:38:35   

VERGİ BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKÂNI

11 Mayıs 2018 tarihinde TBMM Genel Kurulunun onayı ile yürürlüğe giren 7143 sayılı Torba Yasa ile başlatılan Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinde faiz indirimi ve yapılandırma imkânına ilişkin son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018 olduğu bildirildi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, 7143 Sayılı Torba Yasa’nın geçmişe yönelik tüm borç ve faizlerini kapsadığı, ödeme şeklinin peşin ya da taksitlendirme yöntemi ile yapılabildiği bildirildi.

Açıklamaya göre yasa gereği belediyelere verilen yetkiler doğrultusunda Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan vatandaşların geriye dönük tüm borç ve faizlerine yönelik ödemelerini Antakya Belediyesi ana hizmet binası içerisinde bulunan Emlak Servisi’ne nakit ya da kredi kartı ile yapabilirler.

Söz konusu taksitlendirme 6, 9, 12 ve 18 ay vadeye kadar yapılabilecek. Ayrıca mükelleflerin borçlarının tamamını peşin olarak ödemeleri durumunda gecikme zammından kaynaklanan faiz silinecek.

Yapılan açıklamaya göre vatandaşların, taksitlendirme imkânından ve faiz indiriminden yararlanabilmeleri için 31 Temmuz 2018 Salı günü mesai bitimine kadar Antakya Belediyesi’ne başvurmaları gerektiği vurgulandı.

(Haber Merkezi)


3 ay, 2 hafta önce / 06.07.2018 10:55:40   

3 BİN 281 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE PARA CEZASI

Trafiğin denetlenmesi ve düzenlenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; son bir hafta içinde yapılan kontrollerde kusuru tespit edilen 3 bin 281 araç sürücüsüne para cezası kesildi. 54 motosikletin trafikten men edildiği kontrollerde ayrıca hatalı görülen 13 okul servis aracına da para cezası uygulandığı belirtildi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimiz genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 14 -20 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde; 13.269 araç kontrol edilmiş, kusuru tespit edilen 3.281 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış, 53 motosiklet trafikten men edilmiş, 268 okul servis aracı kontrol edilmiş, 13 hatalı görünen okul servis araç sürücüsüne para cezası tatbik edilmiştir.

Meydana gelen 58’i yaralanmalı, 39’u maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 97 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 90 vatandaşımız yaralanmıştır.

Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 14 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 8 sürücü hakkında da adli işlem yapılmıştır.” denildi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 1 hafta önce / 22.05.2018 09:53:57