......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 252254
YORUM MANŞET
HEDEF; ÜRETEN, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE
HEDEF; ÜRETEN, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE

HEDEF; ÜRETEN, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYEHatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) yönetim kurulu, son dönemde piyasalardaki çalkantı ve Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybını üzüntüyle takip ettiklerini ifade etti.

   Türk Lirası’nın başta Dolar ve Avro olmak üzere döviz karşısındaki değer kaybının sadece sermaye piyasalarında değil, tüm sektörlerdeki olumsuz etkilerini yakından hissettiklerini belirten HASİAD yönetimi, Dışa bağımlı olmayan, üreten güçlü bir Türkiye olmalıyız” dedi.

HASİAD Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Başkan Gökhan Alkan, şu açıklamalarda bulundu: “Kurlarda yaşanan büyük değişim, son yıllarda politik ve ekonomik durumdan büyük zararlar görmüş olan ülkemizi muhtemel krizlere karşı savunmasız hale getirmektedir. Yaşanan belirsizlik yatırımları azaltmakla kalmayıp, dövizdeki ani ve yüksek artış iş dünyasının ödemelerinde aksamalara neden olmaktadır.

Faiz oranlarının yükselmesi esnaf ve sanayicinin belini bükmektedir. Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesi, ekonomik istikrarsızlık, yerli ve yabancı yatırımların azalması, yüksek enflasyon ve faiz ile işsizlik artışı, uzun vadede ülkemizin kalkınmasını ve refah seviyesini olumsuz yönde etkileyecektir.

İçinde bulunduğumuz bu dönemde siyasi iktidara düşen ekonomik istikrarsızlığı sona erdirerek Türk Lirası’na değer kazandıracak icraatları ivedilikle hayata geçirmektir. Bunun için kamuda tasarruf tedbirleri acilen alınarak, tüketime dayalı ekonominin önüne geçilmeli, üretim ve ihracata dayalı ekonomi modeli geliştirilmelidir. Bunun yolu da katma değeri yüksek üretimden geçmektedir. Başta yazılım ve bilgi teknolojileri gibi sektörlerde yapılacak yatırımların önü açılmalı ve mevcut teşviklere ek yeni uygulamalar geliştirilmelidir.

Hedefimiz dışa bağımlı olmayan, üreten güçlü bir Türkiye yaratmaktır. Bunun da yolu, başta elektronik, teknoloji, gıda, tekstil, otomotiv ve enerji gibi temel alanlarda lüks tüketimin önüne geçilerek gerekli tasarruf önlemlerini almaktan geçmektedir. Burada da sorumluluk şüphesiz ki bizlere düşmektedir. Devletimizin yerli üretimi artırmak amacıyla sunmuş olduğu ve sunacağı teşvikler, ilk önce bizim gibi sanayici ve iş adamlarının alacağı tasarruf tedbirleri ile hayata geçecektir. Unutulmamalıdır ki birer birey ve vatandaş olarak tasarruf bilincini geliştirebildiğimiz sürece kalkınma mümkün olacaktır.

Tüm bu süreç içerisinde HASİAD olarak alınacak ekonomik tedbirlerin hayata geçirilebilmesi adına elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmak isteriz.” dedi.

(Haber Merkezi)

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar: EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar: EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar:  EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZEğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği ifade ederek”Daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz” dedi.

  Eğitim-Bir-Sen olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükûmetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Son aylarda Türk ekonomisine karşı yapılan manipülatif saldırılar, Trump’ın twitter üzerinden yaptığı “Türk lirası dolar karşısında hızla düşerken, Türkiye’yle çelik ve alüminyum ticaretinde gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasını az önce onayladım. Bundan böyle vergi alüminyumda yüzde 20, çelikte yüzde 50 olacak. Türkiye’yle ilişkilerimiz şu anda iyi durumda değil” şeklindeki açıklamayla yeni bir evreye girdi. Aslında ABD başkanının bu açıklamaları aşikârın beyanından başka bir anlam taşımamaktadır. Zira biz, son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği “grand stratejinin” daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz.

Mesele, rahip Brunson değildir, batmakta olan bir stratejidir. Ülkemizde bazı kesimlerin yaşadığımız süreci hâlâ Brunson üzerinden okumaya çalışmaları ve hatta hukuku hiçe sayarcasına “ver Brunson’u, krizden kurtul” kolaycılığı, 15 Temmuz’da büyük bir yenilgiye uğrattığımız emperyal güçlerin yeniden mevzi kazanmasından başka bir şeye hizmet etmeyecektir.

Aslında mesele açık seçik bir şekilde karşımızda durmaktadır. Küresel emperyalizmin öncüsü ABD, kendi içindeki krizi gizlemek için dünya devletlerine savaş açmış durumdadır. Öte yandan, geçen yüzyıl ortasında Amerikan hegemonyasını sağlamak için sahaya sürülen bütün kavramlar ve bu kavramların kurumsal yapılarının güvenirliliği kalmamıştır.

Bu hakikati göremeyenlerin, geçen yüzyıl askeri ve siyasi darbelerle ülkemize yerleşen vesayetin dilinden kurtulamayanların, Amerikan hegemonyasının/emperyalizminin temel aygıtlarından biri olan ve “küresel rezerv para” olarak deklare edilen doları tek hakikat olarak görmeleri de kaçınılmazdır. Onun içindir ki, vesayet döneminde oluşan ezberle konuşanların milletimizin hilafına kurdukları cümleler bizim için felaket tellallığı mesabesindedir.

Bütün bunlardan hareketle, emperyalizmin yaşadığı krizin oluşturacağı muhtemel yıkıntılardan kurtulmanın ve son yıllarda bütün olumsuzluklara, bütün saldırılara rağmen adım adım hayata geçirdiğimiz güçlü ve büyük Türkiye idealinin tam anlamıyla tecellisinin sağlanmasının tek yolu, toplumsal dayanışmamızı koruyarak devlet ve millet birlikteliğini güçlendirmektir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükûmetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz.

Yaşasın bağımsızlık, yaşasın millî ekonomi, var olsun güçlü ve büyük Türkiye” dedi.

(Haber Merkezi)

İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLER
İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLER

 İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLERToplum yararına hayırlı hizmetlerde bulunan İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şubesi, istişare ve dayanışma amaçlı toplantı düzenleyerek yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilerde bulundu.

Pazar günü Antikhan Plaza’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Müftü vekili Mehmet Emin Okuyucu, İŞ-Kur Müdürü Ziya Yüksel, Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, Eğitim Bir-Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, HBB Meclis Üyesi Cengiz Yıldız ile çok sayıda davetli katıldı.

Mehmet Bayram Keser’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda davetlilere hitap eden İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı M.Hanifi Tuncer, “İlim Yayma Cemiyeti bir cemaat değil cemiyettir. Topluma faydalı, Çanakkale ruhu taşıyan nesiller yetiştirmeyi hedeflemiştir, bu inanç ve azimle İlim Yayma Cemiyeti sadece Türkiye’de 176 şube,195 yurt ve 30 bin öğrenciyle hizmetine devam etmektedir. Bu yurtlarımızda yıllık 20 bin faaliyet yapılmaktadır. İlim Yayma Cemiyetinin dışında ayrıca 73 yılında 98 kişilik bir grup tarafından İlim Yayma Vakfı da kurulmuştur, akademik çalışmaları desteklemektedir. İlim Yayma Cemiyeti Hatay’da kuruluşunun hemen ardından Habib-i Neccar gibi önemli bir şahsiyet hakkında çeşitli çalışmalar yapmıştır ve her yıl Habib-i Neccar hakkında gençlere oyunlar sergilemekte ve gençleri bilinçlendirmektedir. İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik Arapça başta olmak üzere tefsir, Fıkıh, Hadis, İslam hukuku gibi dersler verilmektedir. Yine akademik çalışmalara yönelik öğrencilerimize yabancı dil kursları verilmektedir, halka açık haftalık sohbetler Hadis ve Tefsir dersleri devam etmektedir ayrıca akademisyen hocalar tarafından verilen seminerlerle halkı bilinçlendirme çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

Düzenlenen istişare toplantısında MKÜ Rektörü Kaya, AK Parti İl Başkanı Güler ve Antakya Belediye Başkanı Kimyeci’de cemiyetin yapmış olduğu hizmetlere teşekkür ederek hayırlı faaliyetlerde daima yanlarında olacaklarını ifade etti.

(Yorum Haber Merkezi)

YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR
YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

  YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri Festivali bugün düzenlenecek programlarla başlıyor. Pazar günü yapılacak Aba Güreşi festivali ile festivalin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yayladağı Kaymakamlığı ve Yayladağı Belediyesi organizasyonu ile düzenlenecek olan 18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri Festivali bugün başlıyor.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, 3 gün sürecek olan festivalde birbirinden farklı etkinlikler ile kutlamaların yapılacağını belirterek “Yedi Pare top atışı ile başlayacak program aba güreşleri ile devam edecek.” dedi.

Güreş müsabakalarında toplam 6 bin 400 TL para ödülü yanında 98 adet çeyrek altının ödül olarak dağıtılacağını delirten Başkan Kalkan ve Güreş Ağası Mustafa Sayın, amaçlarının Türk sporunun vazgeçilmezlerinden olan aba güreşini topluma kazandırmak, gençlerin ilgisini arttırmak ve Türkiye’de ve Dünya’da aba güreşini bilinir hale getirmek olduğunu söylediler.

Festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan “Türkiye’de son yıllarda yaşanan özellikle terör olayları, yurt dışı terör odaklı Türkiye üzerinde yapılan oyunlar ve Hatay’da da Suriye olayı ile birlikte bu bölgede insanların artık rahat nefes alıp verecekleri, huzur içerisinde yaşayacakları ortamı sürekli arıyor. Ama bu tür sosyal etkinlikler, festivaller insanlarımızı bu tür olumsuz atmosferden kurtarıp, daha olumlu, iyi şeyler düşündürüyor.  Bu yılda 3-5 Ağustos tarihleri arasında geleneksel hale gelen festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalimizin esası aba güreşidir.  Hatay genelinde aba güreşi yaygın ama anavatanı Yayladağı diyoruz. Türk sporunun vazgeçilmezlerinden olan aba güreşini topluma kazandırmak, gençlerin ilgisini arttırmak ve Türkiye’de ve Dünya’da aba güreşini bilinir hale getirmek için yaptığımız çalışmadır.

3 Ağustos Cuma günü (Bugün) Yedi Pare top atışı ile başlayacak olan festival, aynı gün Atatürk Anıtı programı, festival açılışı, satranç ve dama yarışması ile son bulacak. 4 Ağustos Cumartesi günü  (Yarın) çocuk etkinliği ile start alacak olan festival, uçurtma şenliği, amatör bisiklet yarışması, halı saha minikler final maçı, toplu nikah töreni ve düğün ile gün tamamlanacak. Festivalin son günü ise güreş programı ve güreş müsabakaları ile başlayacak ve yapılacak olan ödül töreni ile son bulacak” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

CUMA GÜNÜ

13.00: Yedi Pare Top Atışı

13,30: Atatürk Anıtı Programı

14.00: Festival açılışı (Belediye önü)

15.00: Satranç & Dama Yarışması (Belediye Önü)

CUMARTESİ GÜNÜ

11.00: Çocuk etkinliği Animasyon (Çok Amaçlı Salon)

12.30: Uçurtma Şenliği (İlçe Stadyumu)

15.00: Amatör Bisiklet Yarışması (Belediye önü)

16.00: Halı Saha Minikler Final Maçı (Avcılar Çeşmesi)

19.00: Toplu Nikah Töreni (Hükümet Konağı Önü)

20.00: Düğün (Hükümet Konağı önü)

PAZAR GÜNÜ

08.00: Güreş programı (Tartı)

10.00: Güreş Müsabakaları (Şenköy Güreş Alanı)

19.00: Ödül Töreni

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DİKKAT BUGÜN SON GÜN 7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.
DİKKAT BUGÜN SON GÜN 7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.

DİKKAT BUGÜN SON GÜN  7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, bu kanuni fırsattan tüm Hatay halkının mutlaka faydalanmalarını isteyerek, 7143 sayılı kanun ile vatandaşların birikmiş borçlarına büyük ödeme kolaylığının yanı sıra birçok fırsat sunduğunu ve bu fırsattan bütün Hatay halkının faydalanmasını istedi.

7143 Sayılı Vergi ve diğer alacakların yeniden yapılandırılması fırsatı buğun mesai saati bitiminde sona eriyor diyen Erol, açıklamasına şöyle devam etti: “Bütün vatandaşlarımızın bu kanundan faydalanması için ben ve arkadaşlarım canla başla gece gündüz demeden çalıştılar. Kanunun vermiş olduğu bu tarihi fırsat için vatandaşlarımızı vergi dairelerine bekliyoruz.

Başvurular bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden veya www.turkiye.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapılabilecek.

Başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden biri tercih edilecek. Yapılandırılan tutarlar 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek. Taksitler 2 ayda bir ödemeli olacak. Unutmamamız gereken bir husus matrah artırımından kaynaklanan ödemeler peşin veya 6 taksitte yapılabilecek.

Peşin veya ilk taksit ödemelerinin 1 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

PEŞİN ÖDEMEDE % 25 İNDİRİM

Yapılandırmada birikmiş vergi borçlarının varsa vergi ziyaı cezaları silinecek, hesaplanan gecikme faizi ve zamları ise Yİ-ÜFE uygulanarak yeniden yapılandırılacak.

Borçların peşin 1 Ekim 2018’e kadar ödenmesi halinde, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılacak. Peşin ödeme yapamayan vatandaşlar, taksitle ödeme seçeneğini kullanabilecek. Bu durumda ikinci taksitin ödeme süresinde, kalan borcunun tamamını ödeyen mükelleflere de indirim yapılacak. Bu kez Yİ-ÜFE tutarından yüzde 50, idari para cezalarının aslından yüzde 12.5 indirim uygulanacak. Peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde, ödenecek tutarda katsayı artışı olmayacak.

7143 SAYILI KANUN NELER GETİRİYOR

Yapılandırma kanunuyla;  vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak. Yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacak

Borçlar taksitler halinde ödenebilecek. Vergi ihtilafları sonlandırılacak. Devam eden vergi incelemeleri için Kanundan yararlanılabilecek. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak. Daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilecek. Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıklar belli tarihe kadar vergisiz ve ayrıcalıklı imkânlarla milli ekonomiye kazandırılacak. 6552, 6736 ve 7020 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan ve ödemeleri devam eden alacakların tamamının ilk taksit veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde kalan taksit tutarları içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarları üzerinden indirim yapılacak.” dedi.

(Haber Merkezi)

YUNUSHANI’DA ARIZALANAN DALGIÇ POMPASI YENİLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), su iletiminin sürekli halde sağlanması adına içme suyu tesislerinde ve kuyularında bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Altınözü ilçesine bağlı Yunushanı Mahallesi’ne su iletimi görevi gören kuyuda arızalanan dalgıç pompanın yenilendiğini aktaran Genel Müdürlük, yapılan çalışma ile su iletiminin ve içme suyu deposundaki su seviyesinin normale döndüğünü belirtti.

HATSU Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yapılan yenileme çalışması sayesinde hatlara su iletiminin de düzene girdiğine vurgu yapan HATSU, tesislerdeki elektrik panolarında, jeneratörlerde, haberleşme sistemleri, kuyu pompaları ve diğer ekipmanlarda da bakımlarının yapıldığını aktardı.

Gece-gündüz demeden oluşabilecek problemlere hızlı şekilde müdahale etmek için ekiplerin vardiyalı şekilde görev yaptığını aktaran HATSU, yapılan planlı çalışmalar sayesinde depo taşmaları ve su israfının önüne geçildiğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 31.07.2018 09:30:10   

TARAFTARLARDAN “PASSOLİG” TEPKİSİ

Bordo-Beyazlı renklere gönül veren taraftarlar, Hatayspor passolig almak için Antakya Atatürk Stadyumunda bulunan passolig gişelerinden satış yapılmamasına tepki gösterdi.

   Sabahın erken saatlerinden itibaren Antakya Atatürk Stadyumu’nda bulunan gişelere giden Hatayspor taraftarları, gişelerin kapalı olduğunu ve herhangi bir yetkilinin bulunmaması dolayısıyla tepkisini gösterdi.

Passolig almak istediklerini fakat gişelerde herhangi bir yetkilinin bulunmadığını ifade eden taraftarlar, “Passolig sıralamasında Hatayspor en alt sıralarda yer alıyor. Takımımıza destek vermek için gişelere geldik, fakat saatlerce beklememize rağmen passolig alamadık. Yetkililerden soruna çözüm bulmalarını ve bir an önce satışlara başlanmasını bekliyoruz” dedi.

BU arada Hatayspor Kulübünden yapılan açıklamada başvuruların sistem arızası nedeniyle gerçekleşemediği belirtilerek arızanın en kısa sürede giderilmeye çalışıldığı ifade edildi.

Hatayspor Kulübünden yapılan açıklamada “Bu sabah stadımızda başlayan Passolig kart başvuruları, sistem arızası nedeniyle gerçekleşememektedir.

Sabahın erken saatleri itibariyle Hatayspor Passolig kartı için stat önünde bekleyen taraftarlarımızdan yaşanan bu sistem arızası nedeniyle özür diler, sistemdeki arızanın en kısa süre düzeltilerek satışa başlanacağını bildiririz.” denildi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


2 hafta, 3 saat önce / 03.08.2018 09:54:37   

DEFNELİ ÇOCUKLAR YÜZME ÖĞRENİYOR

Defne Belediyesince çocuklara karne hediyesi olarak geleneksel hale getirilen yüzme kurslarının ikinci etabı coşkuyla sürüyor.

2 ayrı etapta toplamda 1000 çocuğun yüzme öğrenme imkânı yakaladığı Defne Belediyesi Yüzme Kursları, çocukların yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Defne Belediyesi Dursunlu Yüzme Havuzunda gerçekleşen yüzme kurslarında çocuklar; uzman antrenörler eşliğinde hem yüzme öğreniyor, hem de tatillerinin tadını çıkarıyor.

Yaz Kursları oluşturulurken öncelikli amacı, çocukların tatillerini olumlu yönde değerlendirmeleri ve sportif aktiviteleri hobi edinmelerini sağlamak üzerine kuran Defne Belediyesi; çocuklara ve gençlere yönelik hayata geçirdiği projelerle vatandaşların takdir ve beğenisini kazanmaya devam ediyor.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 saat önce / 03.08.2018 10:01:38   

İKİ MAÇTA 13 GOL ATILDI

Ayakkabıcılar Çarşısı esnafının kendi arasında düzenlediği futbol turnuvası tüm heyecanıyla devam ederken seyirciler zevkli ve gollü maç izlemenin keyfini yaşıyor.

   Ayakkabıcılar Çarşısı Dernek Başkanı Ömer Gürbüz’ün manevi desteğinde, Armağan Öztürk, Murat Cevrioğlu, Ahmet Çete ve Uğur Yılmaz’ın organizatörlüğünde yapılan maçların ikinci haftasında Öztürk takımı Gençler Kundura’yı 4-3 yenerek iddialı olduğunu gösterdi.

Diğer maçta Yılmazlar takımı, Ahmet Kundura’yı 4-2 yenerek önemli bir galibiyete imza attı.

Bu arada maçı izleyenler arasında Hatay Esnaf Odaları Birliği Abdulkadir Teksöz, Ayakkabıcılar Çarşısı Dernek Başkanı Ömer Gürbüz, Hatayspor kalecisi Ömer Alıcı ve çok sayıda sporsever yer aldı.

Tertip komitesi, Antakya Belediyesi’ne ait Karlısu Sahasında oynanan maçlarda yardımcı olan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve Spor İşleri Müdürü Cengiz Şenkule’ye teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 07.08.2018 10:46:55   

HBB SANAYİ ALANLARINA İLİŞKİN PROJELENDİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

  Hatay Büyükşehir Belediyesi, mevcut sanayi alanlarının rehabilitasyonu ve genişlemesi, kurulması öngörülen sanayi alanlarının uygunluğu, uygun görülen projelerin yatırım programına alınması, yerleşim alanları içerisinde kalmış gayrisıhhi müesseselerin sanayi alanlarına taşınması hedeflerine ulaşmak için gerekli faaliyetlerin düzenlenmesi ve icrası hususlarında planlama ve projelendirme çalışmalarına devam ediyor.

Hatay’da yatırımı planlanan Mahrukatçılar Sitesi ve Oto Galericiler Sitesi yatırımlarının hazırlık çalışmalarına katkı sunmak ve örnek yatırımları yerinde incelemek amacı ile HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Proje Koordinasyon Merkezi uzmanları tarafından Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası ve Gaziantep Mahrukatçılar Odasına ziyarette bulunarak inceleme gezisi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen bu çalışmalarla, yeni iş alanları yaratıcı ve istihdam sağlayıcı sektörleri hareketlendirmenin yanı sıra, sosyal altyapının iyileştirilmesi ve kaliteli kentsel mekanların oluşturulması, ticari alan kullanımlarının rehabilitasyonu gibi faktörlere hız kazandırılması hedefleniyor.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 31.07.2018 09:32:22   

ANTAKYA BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik hizmetleri çatısı altında hayata geçirdiği “Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş” projesi kapsamında hayırseverler tarafından bağışlanan giysiler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde teslim edilmek üzere ihtiyaç sahiplerini bekliyor.

Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşan Kurban Bayramı’nda da yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Yürütülen çalışmalar kapsamında bayramlık giysi ihtiyacı olan vatandaşlar, 7 parçaya kadar istedikleri giysiyi Antakya Belediyesi Odabaşı Ek Hizmet Binası’nda bulunan Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi mağazasından seçerek alabilecekler.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için 0326 213 16 15 numaralı telefondan bilgi alınabilir.”

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamanın devamında Bayramlık Giysi çalışmasının başlatılması itibariyle vatandaşların yoğun talep gösterdiği ifade edildi. Açıklamaya göre ihtiyaç sahibi vatandaşlar mahallelerinden Antakya Belediyesi servisleri ile alınarak, bayramlık giysilerini seçmek üzere Odabaşı ek hizmet binası içerisindeki mağazaya getiriliyor, sonrasında yine servis araçları ile mahallelerine bırakılıyorlar. Yürütülen çalışma kapsamında İplikpazarı, Dutdibi ve Şirince mahallelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar mübarek Kurban Bayramı öncesinde, kişi başı 7 parçadan oluşan giysilerini Antakya Belediyesi’nden temin etmenin mutluluğu ile Başkan Kimyeci’ye teşekkürlerini ilettiler.


2 hafta, 3 saat önce / 03.08.2018 10:02:40   

ÜCRETSİZ KUAFÖR VE FİZYOTERAPİST HİZMETİ BAŞLADI

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Mahfel Sosyal Tesislerinde bulunan Hanımlar Lokali’nde Kuaför ve Fizyoterapist hizmetinin açılışını gerçekleştirdi.

   Hanımlar Lokali’nde gerçekleşen ziyarette Başkan Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci tüm hanım misafirlerle tek tek ilgilendi, hallerini hatırlarını sordu, sohbet etti.

Ziyaret esnasında devam eden Aile Danışmanlık Semineri’ne katılan Başkan Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Aile Danışmanı Sosyolog Sibel Hersanlıoğlu’na çalışmalarında kolaylıklar diledi. Başkan Kimyeci Aile Danışmanlık hizmeti hakkında yaptığı açıklamada; “Değerli hanım vatandaşlarımız buraya her hafta belirlenen program kapsamında geliyorlar. Aile bağlarını kuvvetlendirmek, çocuk – aile ilişkilerini, eşler arası diyalogu pekiştirmek, kısaca Türk Milletinin temel yapı taşı olan aile bağlarını kuvvetlendirmek için çok önemli bir görev üstlenmiş oldunuz. Şahsınızda emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu güzel seminerlere katılan hanım vatandaşlarımıza da teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Kimyeci Hanımlar Lokali’nde ücretsiz hizmet veren Diyetisyeni de ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Diyetisyen hizmeti ile 6 ayda 40 kilo veren hanım vatandaşla sohbet eden Başkan Kimyeci, “Toplumun temel yapıtaşı aile, aileler sağlıklı olursa toplum mutlu olacak. Fazla kilolar sağlık açısından herkese tehdit oluşturur. Bu anlamda fedakârlıklarından dolayı diyetisyen arkadaşımıza ve zaman ayırmak sureti ile buraya gelen hanım vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.”

Başkan Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Hanımlar Lokali içerisinde hizmet verecek olan, Kuaförlük ve Fizyoterapist çalışmalarının gerçekleştirileceği yeni salonun açılışını gerçekleştirdiler. Başkan Kimyeci açılış esnasında yapmış olduğu konuşmada; “ Sayın Cumhurbaşkanımızın “Hanımlar hizmetlerin en güzeline layık.” Düsturu karşısında açtığımız hanımlar lokalimizde, spor hizmetleri, fitness, aerobik hizmetleri veriyoruz. Ücretsiz çay, kahve ikramlarımız, çocuklarımız için salon tipi oyun grubumuz, aynı zamanda diyetisyen hizmetimiz, Sosyolog eşliğinde Aile Danışmanlığı hizmetimiz devam ediyor. Bugün de hanımlar lokalimizde kuaförlük hizmeti ve fizyoterapist tedavi uygulamalarını hizmete sunmak bizler için büyük bir şeref. Katılımlarınızdan, desteklerinizden dolayı ben sizlere teşekkür ederim. Sizlere bu güzel hizmetleri yapma konusunda imkan sağladığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Nursel Kimyeci ise konuşmasında; “Sosyal Belediyecilik çalışmalarında değerli eşim İsmail Kimyeci, hanımlara yönelik çok güzel hizmetlerde bulunuyor. Ona çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 saat önce / 03.08.2018 10:06:04   

AK KADINLAR, ANKARA YOLCUSU

Ak Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanlığı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi için tüm hazırlıkları tamamladı.

4. Olağan kongreyle görevi devralan AK Parti Ankara Milletvekili Selva Çam ve ekibi, verimli bir dönemin ardından Genel Merkez Kadın Kolları olarak 5. Olağan kongresini 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü Ankara Spor Salonunda düzenlenecek.

Hatay’dan yoğun bir katılımla Ankara’da yapılacak olan kongreye katılacaklarını belirten Ak Parti Hatay Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Yüksel Ersöz: “81 İlden olduğu gibi Hatay’dan da toplam 5 otobüs ortalama 350 kadın kolları teşkilat mensuplarımızla 3 Ağustosta yola çıkacağız. Genel Merkez Kadın Kollarımız İller ve ilçeler bazında güçlü bir teşkilat yapısı ile birçok projeyi gerçekleştirdi. Tüm Türkiye’ye yayılan 4 Milyon 600 binin üzerinde üyesi ve on binlerce teşkilat mensubuyla evlere girmeyi başaran kadın kolları teşkilatı, AK Parti’nin sokağa bakan yüzü olmanın yanında gerçekleştirdiği projelerle de Türkiye gündemi ve siyasete yön veren politikalar üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Saha çalışmaları, çalıştaylar, zirveler, eğitimler, ziyaretler ve bölgelere özel yürüttüğü faaliyetlerle çok geniş bir alanı taramayı başaran AK Parti Kadın Kolları, 4 Ağustos’ta 5. Olağan Kongresi ve yeni bir dönem ile çalışmalarına ilk günkü heyecanla devam edecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 saat önce / 03.08.2018 10:07:42   

ŞAHİN: KALLEŞ SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde hainler tarafından kurulan pusuda şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya ve oğlu 11 aylık bebeği Mustafa Karakaya tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

   Hain saldırıyı lanetleyen Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen İl Başkanı hayrettin Şahin, “Terör örgütünün gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştır” diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Yüksekova'da astsubay eşinin kullandığı aracın geçişi esnasında hain  terör örgütü El Yapımı Patlayıcı infilak ettirmiş, askerimizin eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa’mız şehadete erişmiştir.

Yıllardan beri kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden kalleşçe katliamlar yapan eli kanlı terör örgütü, gerçek yüzünü bu olayda bir kere da göstermiştir. Bu örgüt açıkça bebek katili, vatan haini soysuzlardan oluşan uluslararası bir suç şebekesidir.

Bu kalleş örgüte destek veren yerli ve yabancı tüm mihraklarla mücadele noktasında konfederasyonumuz geçmişte olduğu gibi bugünde devletinin yanındadır. İnsan hakları savunucuları, demokrasi havarileri, sözde barışseverler Türk askerinin, Türk milletinin meşru müdafaa hakkını kullandığı durumlarda ayağa kalkanlar bakalım terör örgütünün gerçek yüzünün bir kere daha ortaya çıktığı bugün, katledilen iki masum için ne diyecekler, nasıl bir tavır takınacaklardır?

Biz Türkiye Kamu-Sen olarak terörü, teröristi ve onların iç ve dış destekçilerini bir kere daha lanetliyor, devletimizin  bu hainlere hak ettiği cevabı vereceğinden şüphemiz duymuyoruz.

Şehit anne ve bebeğine bir kez daha yüce Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 saat önce / 03.08.2018 10:10:11   

HBB SU TOPU TAKIMI TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Türkiye Sutopu Federasyonu'nun 2017-2018 sezonu Faaliyet Programında yer alan U14 Erkekler Sutopu Federasyon Kupası’ndan Türkiye şampiyonu olarak dönen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su Topu Takımı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’ı spor kenti yapmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar, medeniyetler kentine başarı olarak dönmeye devam ediyor. 27 - 29 Temmuz 2018  tarihleri arasında Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen ve 26 takımın madalya için mücadele ettiği federasyon kupasında, katıldığı birçok şampiyonada derece elde eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Su Topu Takımı, erkekler B kategorisinde grubunu birinci olarak tamamlayarak, Türkiye şampiyonluğu kupasını almaya hak kazandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, “ Hatay’ı bir spor kenti yapmak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin spora yönelmesi ve başarılar elde etmesi bizleri mutlu ediyor. HBB Su Topu Takımı’na ve teknik heyetine kazandıkları Türkiye şampiyonluğu için tebriklerimi iletiyorum. HBB olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

HBB Su Topu Takım Antrenörlerinden Ömer Hattapoğlu, kazandıkları başarıdan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken antrenör Mustafa Savaş ise “Çalışmalarımızın karşılığını şampiyonlukla almak oldukça gurur verici. Tüm takımı ve teknik ekibi kutluyorum. Bizden desteğini esirgemeyen değerli başkanlarımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Prof. Dr. Mehmet Maden’e teşekkür ediyorum. Elde ettiğimiz bu şampiyonluk kentimize armağan olsun” açıklamasında bulundu.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 saat önce / 03.08.2018 10:05:21