......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261175
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

HATAY’DA EKONOMİK VE SİYASİ KRİZ KONUŞULDU

CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile PM Üyesi ve Hatay Denetmeni Ali Haydar Hakverdi Hatay’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

  Böke ile Hakverdi'nin katılımıyla CHP Hatay İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi.  CHP il başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hatay Milletvekili Serkan Topal, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, ilçe başkanları, yöneticiler ve partililer katıldı.

CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, “Bir kararname ile Cumhuriyet Mirasını ipotek altına almış olan varlık fonunu doğrudan Cumhurbaşkanına, Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile bağladılar.

Geçmediğimiz yollar, kullanmadığımız köprüler, müşterisi olarak görüldüğümüz şehir hastanelerinde rantçı sermayeyi zenginleştirmek için döviz garantili iş yapılmaktadır. Oysaki ihtiyacımız bu garantilerin halka verilmesidir.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 4 gün önce / 14.09.2018 09:48:47   

CANKURTARAN KURSU AÇILIYOR

Yıllardır Hatay ilinde can kurtaranlık kursu veren, eğitmen asistan milli antrenör Murat Şaydak, yaz aylarının gelmesiyle yeni bir kurs açıyor. Dursunlu Yüzme Havuzunda, 6 ile 8 Mayıs tarihlerinde açacağı cankurtaranlık kursu ile gençlere istihdam sağlamayı hedefleyen Şaydak, kursa katılmak isteyenlerin 0532 763 8192 numaralı telefonla kayıt yaptırabileceklerini söyledi.

Tatil sektöründe, cankurtaranlar konusunda ciddi bir eksiklik olduğunu söyleyen Şaydak, halka açık yüzme havuzlarında, tatil köylerinde, otellerde, halka açık plajlarda bulundurulması zorunla olan cankurtaranların çok kolay iş bulabildiğini söyledi.

Cankurtaran kursu, Türkiye Sualtı Spor Federasyonu eğitmenleri tarafından verildiğini söyleyen Eğitmen asistan, milli antrenör Murat Şaydak, ilimizde bu kursu açarak gençlerimize iş istihdamı sağlıyor.

Özellikle üniversite öğrencileri tarafından ve 18 yaşını doldurmuş olan gençlerin tercih ettiği, cankurtaranlık kursu aynı zamanda yüzme becerilerini de geliştiriyor.

10 yılı aşkı bir süredir Hatay’da yüzme alanında büyük işler başaran Murat Şaydak, düzenleyecekleri bu kurs ile istihdamın büyük ölçüde sağlanabileceğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)


7 ay, 3 hafta önce / 04.05.2018 09:36:29   

SABAH ÇORBASI İKRAMI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Müftülüğü işbirliği ile her Cumartesi günü Habib-i Neccar Camii’nde sabah namazına müteakip vatandaşlara çorba ikramında bulunmaya devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada Habib-i Neccar Camii’nde cami cemaatinin yanı sıra sabahın erken saatlerinde iş yerlerini açan esnafa da çorba dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Müftülüğü işbirliğiyle sosyal belediyecilik çatısı altında kurduğu, binlerce kişiye ikramda bulunma kapasitesine sahip mobil mutfak ile her Cumartesi günü sabah namazına müteakip vatandaşlara sabah çorbası ikramını gerçekleştirmeye devam ediyor.

(Haber Merkezi)


1 ay, 1 hafta önce / 06.11.2018 09:20:23   

HİBA BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Defne Belediyesi destekleriyle, Defne Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince oluşturulan Hevesli İnsan Bilim Atölyesi (HİBA) Projesi kapsamında 1. HİBA Bilim Şenliği başlıyor.

HİBA Projesi ile standartların dışına çıkılarak öğrencilerin hayata bakış açılarını, ideallerini ve hedeflerini tayin etmeleri konusunda gençlere yol göstermeyi amaçlayan Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi; farklı ve nitelikli projeleri ile takdir topluyor.

4-5 Ağustos 2018 tarihlerinde, saat 10.00- 18.00 saatleri arasında Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan HİBA Bilim Şenliği’nde; Meslek Seçim Paneli, Hümanizm, Tarih, Küresel Isınma, İnsan Evrimi, Yapay Zekâ, Antropoloji gibi bilimsel konular yer alacak.

Bilim Stantlarının kurulacağı ve Gökyüzü Gözleminin yapılacağı Bilim Şenliğinde Prof. Dr. Sinan Canan, Öğr.Üyesi Dr. Nuri Emrahoğlu, Prof. Dr. Erol Eroğlu, Prof. Dr. Mehmet Emin Özel, Öğr.Üyesi Dr. Kudret Eminoğlu, Prof.Dr. Ergi Deniz Özsoy gibi akademisyenler konferans verecek.

1.HİBA BİLİM ŞENLİĞİ PROGRAMI ŞÖYLE:

4 AĞUSTOS CUMARTESİ

10.00 - Meslek Seçimi Paneli

12.00 - Öğle Arası

12.45 - Açılış Konuşması

13.00 - Humanizm ve Transhumanizm  - Araştırma Gör. Cenk ÖZDAĞ

13.50 - Mola

14.00 - Kim Bu Deniz Paganları? - Süleyman MİRİOĞLU

14.50 - Mola

15.00 - Tarih Ne Ola ki? - Okt. Dr. Taner ZORBAY

15.50 - Mola

16.00 - Bilmek Kimin İşi? - Prof. Dr. Sinan CANAN

16.50 - Mola

17.00 - Küresel Isınma - Öğr. Üyesi Dr. Nuri EMRAHOĞLU

17.50 - Mola

18.00 - İnsan Evriminin Temel Noktaları - Prof. Dr. Erol EROĞLU

5 AĞUSTOS PAZAR

10.00 - Meslek Seçimi Paneli v.2

12.00 - Öğle Arası

13.00 - Başka Dünyalar Başka Canlılar - Prof. Dr. Mehmet Emin ÖZEL

13.45 - Mola

14.00 - Paradoksal Döngüler - Berna AKPINAR

14.50 - Mola

15.00 - Yapay Zeka ve Mesleklere Etkisi - Ozan Demir

15.50 - Mola

16.00 - Tarihten Bugüne Antropoloji - Öğr. Üyesi Dr. Kudret EMİNOĞLU

16.50 - Mola

17.00 - Yaşayan Fosil Ne Demektir? - Prof. Dr. Ergi Deniz ÖZSOY

18.00 - Kapanış Konuşması

 


4 ay, 2 hafta önce / 03.08.2018 09:57:48   

İSTE’DEN TEKNOVERSİTE ETKİNLİĞİ

İSTE 3.Teknoversite Günleri nedeniyle, konferans düzenlendi.

Konferansta ilk konuşmayı yapan, İSTE Rektörü Prof.Dr.Türkay Dereli konuşmasında, farklı olmaya, farklı söylemeye çalıştıklarını ifade ederek”İnsanları üretmeye ve girişimciliğe yönlendiriyoruz.” dedi.

Rektörden sonra söz alan Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, etkinlik nedeniyle, Rektör Dereli’ye teşekkür etti.

Konferansı sunan, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Çelik, bölgesel bağlamda İskenderun’un Milli Ekınomik gelişmeyi tetikleyecek çık önemli bir ekosistemi oluşturabileceğini ifade ederek”İSTE bunun en önemli aynası olabilir.” dedi.

Konferanstan sonra, ASELSAN ile İSTE arasında işbirliğini geliştirmek üzere, İSTE Rektörü Türkay Dereli ile ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Çelik arasında “ Savunma Sanayi için Araştırma Yetiştirme Programı” mutabakat metni imzalandı.

İmza töreninden sonra, İSTE İskenderun MYO El Sanatı Bölümü Öğretim görevlileri Adem Çolak ve Merve Düzağaç Çolak tarafından hazırlanan “El Sanatları ve Ebru Sanat Sergisi” açıldı.

(Haber/Ersen Korkmaz)


7 ay, 3 hafta önce / 08.05.2018 09:51:51   

ÖMER CİHANGİR İLE SPOR SAATİ BAŞLIYOR

Bir süre önce test yayınına başlayan Ergin Medya TV, 26 Haziran Salı Günü ilk canlı yayın programıyla izleyicileriyle buluşacak.

Ergin Medya TV yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, “Ömer Cihangir ile Spor Saati” programının haftada iki gün Salı ve Cuma günleri saat: 20.00’de yayınlanacağını belirtti.

İlk Canlı yayının yapılacağı 26 Haziran’da Ömer Cihangir yapımcı ve sunucu olarak görev alacak.

Program konuğu olarak Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Ergin Medya TV yönetim kurulu Başkanı Sadullah Ergin, Ergin Medya TV Spor Koordinatörü Hasan Yetmez programda önemli bilgiler verecek.

Ergin Medya TV’nin Facebook hesabı üzerinden canlı yayın, youtube üzerinden video paylaşımı olarak yayınlanacak. Yayınlanacak Programın sporseverler tarafından merakla bekleniyor.

(Yorum Haber Merkezi)


6 ay, 9 saat önce / 26.06.2018 09:36:03   

DEV TESİS, SU ALMAYA BAŞLADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Küçükdalyan-Narlıca MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi’nin atıksu alımına başlandığını duyurdu.

Dünyanın 5., Avrupa’nın 2., Türkiye’nin ise en büyük kapasitesine sahip Membran tesisin fiziki inşaatı ile  elektrik ve teknik ekipmanların montaj çalışmalarının tamamlandığını aktaran İdare, HATSU teknik heyeti tarafından yapılan tetkiklerin ardından tesisin atık su almaya başladığını ve tesisin arıtım sağlaması için gerekli olan bakteri üretimine başlandığını bildirdi.

Tesise alınan atık suların arıtılmasını sağlamak amacı ile çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken İdare, uygun ortamın sağlanmasıyla birlikte temiz su deşarjının sağlanacağını kaydetti.

Maliyeti 62 milyon 899 bin TL değerinde olan tesise şimdiye kadar 58 milyon 600 TL harcandığını açıklayan HATSU, tesisin çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarının devam ettiğini belirterek, dev tesis sayesinde evsel atıksuların Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımın yanı sıra sulama suyu kriterine sahip yaklaşık yüzde 99.99 giderim verimi ile Asi Nehri’ne deşarjı sağlanacak.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 29.06.2018 09:30:24   

HATAY MUTFAĞINA TAM NOT

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘Uluslararası Gastronomi Festivali’ne katıldı.

Bu yıl ilki düzenlenen ve 40 ülkeden 41 şefin katılımıyla gerçekleşen festivalde, HBB ve Hatay Mutfak Uzmanı Abdulcelil Erkan, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Yaratıcı Şehirler Ağı'na katılarak gastronomi ödülüne layık görülen Hatay’ı başarılı bir şekilde temsil etti.
Türk mutfağının zengin lezzetlerinin yerelden ulusala taşındığı renkli festivalde, Hatay mutfağını tanıtan Erkan, kentin yöresel lezzeti künefeyi katılımcıların beğenisine sundu. Hatay’ın damak çatlatan lezzetlerinden künefeye hayran kalan UNESCO Gastronomi kenti üyeleri,  kentin zengin yemek kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu.
HBB ekipleri festival kapsamında gerçekleştirdikleri sunumda,  gastronomi alanında Hatay olarak bugüne kadar ne yapıldığını ve ileride neler yapmayı planladıklarını katılımcılarla paylaştı. Festivalin sonunda HBB temsilcileri, sunduğu imkanlar, destek ve güven için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. De. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


2 ay, 3 hafta önce / 25.09.2018 09:17:35   

ÖMER CİHANGİR İLE SPOR SAATİ BU AKŞAM

Ergin Medya TV’de canlı olarak yayınlanmakta olan ‘’Ömer Cihangir İle Spor Saati’’ bu akşam saat:20.00’den itibaren Facebook üzerinden sporseverlerle buluşacak.

Haftada iki gün canlı yayınla izleyicileri ile buluşan ‘’Ömer Cihangir İle Spor Saati’’ programı sporseverler tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Facebook’ta Ergin Medya TV sayfasından canlı olarak yayınlanan ‘’Ömer Cihangir İle Spor Saati’’  programı yüzlerce yorum ve beğenilerle dikkat çekiyor.

Bu akşam saat 20.00’de başlayacak spor saatinde Ömer Cihangir’in önemli konukları gerek Hatayspor gerekse diğer spor konularında izleyicilere açıklamada bulunması bekleniyor.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 03.07.2018 09:31:06   

ZAMMIN %70’İ ŞİMDİDEN ERİDİ


Türkiye Kamu-Sen Hatay il Başkanı Hayrettin Şahin, Mart ayı enflasyon rakamlarına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

   Memur ve emeklilerin maaşlarına yılın ilk altı ayında %4 zam yapıldığını hatırlatan Şahin, verilen zammın %70’inin üçüncü ay itibarı ile eridiğini ifade ederek açıklamasında şunları söyledi: “Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde kararlaştırıldığı üzere kamu görevlilerine ve emeklilere 2018’in ilk altı ayı için %4 maaş zammı yapılmıştı. TÜİK’in hesapladığı enflasyona göre daha ilk üç ayda memur ve emeklilere yapılan zammın %2,77’si erimiş oldu. Yani memur ve emeklilere sene başında verilen zammın %70’i şimdiden enflasyona yenik düştü.

Kamu görevlileri yılın ikinci altı aylık dilimi için öngörülen %3,5 zammı alabilmek için nisan, mayıs ve haziran aylarını da bu maaş zammı ile geçirmesi gerekiyor. Memur ve emeklilerin, ilk üç ayda verilen zamdan ellerinde kalan yalnızca %1,23 oranındaki zam oldu. Eğer önümüzdeki üç ay içinde toplam enflasyon %1,23’ü aşarsa memur maaşları her sene olduğu gibi bu sene de erimiş olacak.

Neresinden bakarsak bakalım ülkemizde hem nimetten faydalanma hem de külfeti paylaşma adına büyük bir adaletsizlik yaşandığı görülüyor. Birkaç yıldan beri yeniden çift haneli rakamlara yükselen enflasyona rağmen memur ve emekli maaşlarına yapılan tek haneli artışlar, çalışan kesimin enflasyon karşısında korunmadığını, sonradan yapılan enflasyon farkı ödemelerinin ise yalnızca memur ve emeklilere gerçek anlamda verilen sıfır zammın tescili olduğunu belgeliyor.

Hal böyle olunca, ekonominin temel gerçeklerini görmekten uzak sözde memur temsilcilerinin imzasıyla toplu sözleşme ile belirlenen maaş zamlarının, iktisadi bir açıklamasının ve dayanağının bulunmadığı, aileleriyle birlikte 20 milyon vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin gerek iktidar gerekse yetkili ama etkisiz sendikalarca bir teferruat olarak görüldüğü açıkça ortaya çıkıyor. Yaşanan bu adaletsizliği düzeltmenin yegâne yolu ise memurların gerçek temsilcisi Türkiye Kamu-Sen’in toplu sözleşme masasına yetkili konfederasyon olarak oturmasından geçiyor.” dedi.

(Haber Merkezi)


8 ay, 3 hafta önce / 06.04.2018 10:13:23