......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265652
YORUM MANŞET
ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ
ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ

ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ SEN), bakanlığın ve eğitim çalışanlarının sorunlarını dile getirerek üvey evlat olmadıklarını dile getirdi.

  Dün Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan TEÇ-SEN Hatay Şubesi başkanı Cuma Karagön, Yönetim kurulu üyeleri ve sendika üyeleri, sorunlarını dile getirip çözümü noktasında fikirlerini, beklentilerini Milli Eğitim Bakanı’na iletmek üzere bir araya geldi.

Eğitim çalışanlarının haklı taleplerini ve eğitim çalışanları üzerinde oluşmuş üvey evlat hissesini öz evlat hissine dönüştürülmesi noktasında adımların atılmasını beklediklerini söyleyen TEÇ-SEN Hatay Şubesi başkanı Cuma Karagön, açıklamasına şöyle devam etti: “Bilindiği üzere 24 Haziran seçimleri sonrasında ülkemiz Parlamenter Hükümet Sisteminden, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş yaptı. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı Görevinde de Prof. Dr. Ziya Selçuk hocamız atandı.

Sayın bakanımız; akademisyen ve eğitimci olması, daha önceki çalışmaları, eğitime ve eğitimciye bakışı ve bunun yanı sıra insanı vasıfları önde tutan tavır ve tarzıyla, bu önemli görevi layıkıyla yerine getireceğini düşünüyoruz.

Kendisinin bu haliyle, eğitim camiamızda ve toplumumuzun büyük bir kesiminde memnuniyetle karşılandığı görüyoruz. Tabi bu memnuniyetin yansıması olarak da eğitim alanında atılacak adımlar, yapılacak yeni çalışmalar konusunda beklentilerin çok yüksek hale geldiğinin de farkındayız. Bu sebeple; Niyet hayır ise akıbetinde hayır olmasını temenni ediyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığının bugün 40 bin civarında yardımcı hizmet sınıfı, 25 bin civarında genel idare hizmetler sınıfı ve 10 bin civarında teknik hizmetler sınıfı olmak üzere en az 75 bin eğitim çalışanı açığı vardır. Okullarımız da Memur, Hizmetli, Kaloriferci, Bekçi, teknisyen kadroları kalmamıştır. Tek hizmetliye veya kaloriferciye okulun tüm işleri yöneticiler tarafından yaptırılmaktadır. Aşırı iş yükü karşında okul ve kurumlarda günlük 2 ,le 4 saat arasında fazla çalışma yapılmaktadır.

Bizler belki bir fiil eğitim vermiyoruz ama bugün bu şartlara rağmen, sınıflar pırıl pırıl tertemizse, sıralarımız ve kapılarımız kırık değilse, kaloriferlemiz yanıyorsa, tüm yazışmalarımız zamanında yapılıyorsa, okullarımızın gündüz ve gece güvenliği sağlanıyorsa, eğitim öğretim faaliyetinin koordinasyonu bin bir fedakârlıkla yerine getiriliyorsa, eğitim çalışanları, görevlerinin başındadır ve hakkıyla layıkıyla görevlerini yerine getiriyor demektir.

Bizler eğitim çalışanları olarak yıllardır üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getiriyoruz ancak tüm bu fedakârlıklarımızın ve gayretlerimizin karşılığında, kurum içinde uygulanan politikalarda üvey evlat muamelesine tabi tutuluyoruz.

Sizden istediğimiz eğitim çalışanlarının haklı taleplerini dinlemeniz ve eğitim çalışanlarını üzerinde oluşmuş üvey evlat hissini, öz evlat hissine dönüştürülmesi yönünde adımların atılmasını, bir an önce sağlamanızdır.

Kamuda görev yapan ve kamuoyuyla paylaşılan kısmıyla da sadece belirli unvanlara verileceğine ifade edilen 3600 ek göstergeye kavuşan personellerden emekliliği gelmiş olanlar daha rahat emekli olabilecek böylece gençlerimize yeni istihdam yaratılabilecek bir alan oluşacaktır. Bu yüzden 3600 ek gösterge artışı sadece bazı unvanlar ile sınırlı tutulmalıdır. 657 tabi personelin tümüne, eğitim durumlarına göre verilmelidir. Çünkü ek ödemem artışı sadece bazı unvanlarla yapılırsa emekli maaşları arasında farklılıklar orantısız bir şekilde açılmış olacaktır.

Emeklilik için aranan yaş şartı 1999 yılından sonra işe başlamış kamu görevlileri için adeta bir ceza, 2008 yılından sonra göreve başlayanlar için ise eziyet haline gelmiştir.

Memur maaşının alım gücü gözle görülür bir şekilde azalmıştır. Bir de bunlara ilave olarak memur maaşlarında Temmuz ve Ağustos aylarından itibaren diğer yılın Ocak ayına kadar geçen sürelerde gelir vergisinden kaynaklı maaş kesintileri yaşanmıştır. Bu yüzden %15 Gelir vergisine tabi 18,000 TL’nin 36000 TL olarak güncellenmesini istiyoruz.

Bugün burada kamuoyuna Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan eğitim çalışanlarının sorunlarını, geleceğe dair beklentilerini çözüm önerileri ile aktarmaya çalıştık. Taleplerimizin önümüzde ki dönemde yapacağınız çalışmalara ışık tutmasını diliyor eğitim çalışanlarının bu haklı taleplerine kayıtsız kalamayarak çözümü noktasında çalışmaları bir an önce hayata geçirmenizi bekliyoruz.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

PEYGAMBERİMİZİN HAYATINI KENDİMİZE PRENSİP EDİNMELİYİZ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İslam Alemi olarak 29 Kasım 2017 Çarşamba günü idrak edeceğimiz “Mevlid Kandili” münasebetiyle bir açıklama yaparak, tüm Antakyalıların, Hataylıların ve İslam aleminin kandilini kutladı.

Sevgili Peygamberimizin örnek hayatını hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz diyen Başkan Kimyeci, mesajına şöyle devam etti: “Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun kutlandığı, bireysel ve toplumsal hayatı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatı onun ahlakıyla güzelleştirecek bir tazelenme mevsimidir.

İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Antakyalı hemşerilerim olmak üzere, tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili'ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesini temenni ederim” dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 3 ay önce / 29.11.2017 10:08:13   

HATAYSPOR KONGREYE GİDİYOR

Sezonu şampiyon olarak tamamlayıp TFF 1. Lige yükselen Hatayspor, kongreye gidiyor.

4 Temmuz Çarşamba günü yapılacak kongrede çoğunluk sağlanamadığı takdirde kongre 11 Temmuz tarihinde çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi HATMEK salonunda yapılacak kongre sat: 17.30’da yapılacak.

Hatayspor Kulübünden yapılan açıklamada “Hatayspor yönetim kurulu başkanı Mehmet Maden başkanlığında dernek merkezinde toplandı.

Derneğimiz olağanüstü seçimli genel kurulu 4 Temmuz 2018 tarihinde Hatay Büyükşehir Belediyesi HATMEK salonunda saat: 17.30’da çoğunluk sağlanamadığı takdirde 11 Temmuz 2018 tarihinde çoğunluk aranmaksızın yapılmasına karar verildi.

Hatayspor’un kongredeki gündemi şöyle:  Açılış ve yoklama, divan seçimi saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Faaliyet raporu ve gelir gider raporunun okunması görüşülmesi ve ibrası, denetleme kurulu raporunun okunması görüşülmesi ve ibrası, tüzük değişikliğinin görüşülmesi 10. Madde ve kabulü, organ seçimleri, dilek ve temenniler ve kapanış.

(Haber Merkezi)


8 ay, 3 hafta önce / 19.06.2018 09:31:29   

ÇTV’DE SON ÖDEME 30 KASIM

Antakya Belediyesi emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisi 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım 2018 olduğunu hatırlatarak vatandaşlara bilgilendirme açıklaması yaptı.

Antakya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “ Antakya Belediyesi olarak 95 mahalleye en iyi hizmeti götürmek için gece gündüz aralıksız çalışıyoruz. Bu kapsamda şehrimizin tüm mahallelerinde temizlik çalışmalarımız ile tertemiz bir Antakya oluşturduk.

Antakya Belediyesi olarak hizmetlerimizin temel kaynağı olan emlak vergisi ve iş yerleri çevre temizlik vergisi 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım 2018 tarihinde sona erecektir. Mükelleflerin, ödemelerini bu tarihe kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 30 Kasım 2018 tarihinden sonra ödenecek emlak vergileri ve işyerlerine ait çevre temizlik vergilerine kanunen gecikme faizi uygulama zorunluluğu bulunmaktadır.

Mükelleflerin mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 30 Kasım 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımız vergilerini belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekler.

(Haber Merkezi)


3 ay, 3 hafta önce / 06.11.2018 09:22:20   

KİCK BOKS TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Takımı, 5 Ocak Cuma günü Hatay Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Okullar Arası Yıldızlar Kick Boks Point Fighting, Hard ve Soft stil müsabakalarına katıldı.

Ponint Fighting, Hard Stil Bayanlar, Hard Sitil Erkekler, Soft Stil Bayanlar, Soft Stil Erkekler eleme ve final müsabakalarında 17 sporcu ile katılım gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Takımı, elde ettiği başarılarına yenisini ekledi.

Eleme ve final müsabakalarında başarılar elde eden HBB Spor Kulübü Kick Boks Takımı, 10 birincilik, 5 ikincilik ve 2 üçüncülük elde ederek Kick Boks Okul Sporları il seçmelerine damga vurdular.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 ay önce / 12.01.2018 09:23:15   

YEŞİL ÇEVRE, ESTETİK HATAY

Gelecek nesillerin yeşil ve sağlıklı alanlarda yaşaması için çalışmalarına ara vermeden devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), kent estetiğine yakışan yollar oluşturmaya ve Hatay’daki yeşil alanların sayısını arttıramaya özen gösteriyor.

Vatandaşlardan gelen taleplere kulak vererek çalışmalarını Hatay’ın tüm ilçelerinde büyük titizlikle sürdüren HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, Antakya Atatürk Caddesi’nde bulunan dikey bahçede peyzaj çalışması gerçekleştirdi.

95 metre boyundaki dikey bahçe panellerine mevsimlik çiçek ve bitki yerleştiren Büyükşehir ekipleri, kentin estetik görüntüsüne yeni ve farklı bir hava kattı.

Kentin birçok noktasında devam eden çalışmaların tamamlanarak bitirileceğini ifade eden HBB yetkilileri, gerçekleştirilen çalışmaların korunması konusunda vatandaşları daha duyarlı olmaya devam etti.

(Haber Merkezi)


6 ay, 3 hafta önce / 10.08.2018 09:17:47   

İHH'DAN SURİYE'DE SARGI BEZİ ÜRETİMİ

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin İdlib kentine bağlı Atme kasabasında 3 ay önce kurulan fabrikada şu ana kadar 2,5 ton sargı bezi üretilerek ihtiyaç duyulan hastanelere ulaştırıldı.

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun yaptığı açıklamada, Suriye içerisindeki hastanelerde tıbbi malzeme yetersizliğinin giderek arttığını söyledi.

Bu eksikliği ellerinden geldiğince gidermeye çalıştıklarını aktaran Tosun, "Hastanelerde her türlü tıbbi malzemeye ihtiyaç duyuluyor. Sargı bezi de önemli bir ihtiyaç. Bu nedenle İdlib'e bağlı Atme kasabasında kurduğumuz sargı bezi fabrikasıyla her gün yaklaşık 45 kilogram sargı bezi üretiyoruz." dedi.

Üretilen sargı bezlerinin İdlib merkez ve kırsalındaki çeşitli hastanelere ücretsiz şekilde dağıtıldığını aktaran Tosun, şunları kaydetti: "Fabrikanın açılmasında Kuveyt Kızılayı bize destek oldu. Bu fabrika sayesinde daha az bir maliyetle daha fazla sargı bezi üretebiliyoruz. Eylül ayından bu yana 2,5 ton sargı bezi ürettik. Bu sargı bezlerini ücretsiz bir şekilde hastanelere dağıttık. İhtiyaç devam ettiği sürece fabrikamız çalışmaya devam edecektir. Üretim aralıksız sürecek." dedi. (AA)


1 yıl, 3 ay önce / 13.12.2017 09:42:57   

FEHİM DEDE, PLAKET VERECEK

 

 

Hatay Büyükşehir Gönüllüleri Çalışma Grup Başkanı ve CHP Defne Belediye Başkan Aday Adayı Fehim Dede, 21 Kasım Çarşamba günü (Yarın) plaket takdiminde bulunacak.

Çarşamba günü saat: 15.00’te AGC Onursal Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, AGC Başkanı Murat Berber’e aynı gün saat: 17.00’de Hatay Dernekleri Platformu Federasyon Başkanı Ali Kılıç’a nezaket ziyaretinde bulunacak olan Fehim Dede, 3 başkana vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür plaketi sunacak.

(Yorum Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 20.11.2018 09:45:29   

Sağlık Müdürlüğünden anlamlı pankart

Hatay Sağlık İl Müdürlüğü, kadına karşı şiddete karşı dikkat çekmek için Antakya Atatürk Stadyumuna pankartlı mesajda bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonu Antakya’da oynanan Hatayspor- Amedspor maçında maraton tribününe asılan “KADINA KARŞI ŞİDDETE DUR DE!” yazılı pankartta kadına karşı şiddete dikkat çekildi.

Sağlık İl Müdürlüğünün hazırladığı bu pankart, tribünleri dolduran sporseverlere önemli mesajlar verdi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 3 ay önce / 15.12.2017 09:41:23   

1.Amatör Kümede heyecan sürüyor

Hatay 1.Amatör Kümeye ait geçen hafta oynanan maçlarda heyecan devam ederken fileler adeta gollerle doldu taştı.

A Grubunun zirvesinde bulunan Yeniçağspor, bay takım olarak maç yapmadığı haftada önceden oynadığı 4 maçta topladığı 12 puanla liderlik tahtında. Grubun önemli maçında Maşukluspor, gol düellosu şeklinde geçen maçta Kırıkhangücü’nü 4-3 yenerek önemli bir galibiyete imza attı.

Ligin diğer iddialı takımı Antakyaspor Futbol Kulübü (Hatay Şirincespor), kritik maçta Dursunluspor’u 2-0 yenerek zirve yarışını sürdürdü. Diğer maçlarda ise Nişrinspor, Altınözü Belediyespor’a karşı, Dörtyolspor’da Tavla Gençlik’e karşı 3-0 hükmen galip geldiler.

Bu sonuçların ardından Yeniçağspor 12 puanla grup lideri, Kırıkhangücü 10 puanla ikinci, Antakyaspor FK 10 puan ve averaj farkıyla grupta üçüncü sırada yer aldı.

B Grubunda İFFOspor fırtınası esmeye devam ediyor. İFFOspor son olarak deplasmanda Aşkarbeylispor’u 5-2 yenerek 5’te 5 yaptı. Dörtyol Belediyespor’da Defne Gençlikspor’u deplasmanda 8-0 yenerek haftanın en farklı skorunu elde etti.

Son haftaların formda takımı Kaan Temizlik Antakya Gençlik’te kritik Hassa deplasmanında rakibi Hassa Belediyespor’u 2-1 yenerek önemli bir galibiyete imza attı. Grubun diğer maçında Harbiyespor ile Ürgenpaşa Gençlik 3-3’lük beraberlikle sahadan birer puanla ayrıldılar.

Bu sonuçların ardından İFFOspor 5 maçta 15 puanla grupta liderliğini sürdürürken, 5 maçta 12 puan toplayan Dörtyol Belediyespor ikinci, 4 maçta 9 puan kazanan Kaan Temizlik Antakya Gençlik üçüncü sırada yer aldı.

(Haber: S.Ergin)


1 yıl, 5 ay önce / 25.10.2017 09:08:19   

GÜREŞÇİLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET

Almanya’nın Stutgart şehrinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Aba Güreşi Şampiyonası’na katılarak ülkemizi temsilen katılan Hatay Büyükşehir Belediyesporlu güreşçiler Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Sporcuların katılım gösterdiği ziyarete HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Bozkurt da eşlik etti.

Almanya, Türkiye, İran, Gürcistan, Bulgaristan, Moldova ve Afganistan gibi ülkelerin katıldığı Uluslararası Aba Güreşi Şampiyonası birçok ülkenin da katılımıyla yoğun ilgi gördü. Almanya takım halinde şampiyon olurken Türkiye de takım halinde 2’inci sırada yerini aldı

Avrupa Aba Güreşi Başkanı Hamdan İflazoğlu,” Aba Güreşi ata sporumuzdur. Ve bizim milli değerlerimizdendir. Bu değerleri yaşatarak geleceğe taşımamız gerekmektedir. Hatay’dan gelerek Türkiye’yi temsil eden sporcularımız da oldukça başarılı performans sergileyerek bizleri çok mutlu ettiler. Ata sporumuz olan Aba Güreşi’ni tüm dünyaya tanıtan ve sporuna büyük destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’yi temsilen katılan sporculardan 60 kg’da Bünyamin Özdal 3’üncü, 70 kg’da Cuma Akkuş, 90+ kg’da Mahmut Çayırcı da 3’üncü olarak Hataylılara büyük mutluluk yaşattı.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 3 ay önce / 19.12.2017 11:14:47