......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254817
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

KÜLTÜR’E YAKIŞIR DAVRANIŞ

Bölgemizin başarılı eğitim kurumlarının başında yer alan ve farklı eğitim modelleri ile elde ettikleri başarıların yanı sıra sosyal faaliyetleri ile her zaman fark oluşturan Kültür Temel Lisesi öğrencilerinin de yardımıyla ihtiyaç sahibi köy okuluna yardımda bulundu.

   Antakya Kültür Temel Lisesi öğrencileri tarafından daha önce yapılan yardım kermesinin gelirleriyle bir köy okuluna köy okuluna öğrencilere giysi, kırtasiye, eğitim malzemeleri yardımında bulunurken okula park yaptırdı. Antakya Kültür Temel Lisesi öğretmenlerinden Ulaş Yeşildağ ve Zekiye Kılıçoğlu’nun organize etmesiyle ve Antakya Kültür Temel Lisesi yönetiminde gelişen köy okuluna yardım kampanyasında amacın ‘Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, memleketin her köşesine bu imkanı ulaştırmak oluğunu belirterek güzel bir gelecek için eğitimin şart olduğunu aktardılar.

Antakya Kültür Temel Lisesi öğretmenlerinden Ulaş Yeşildağ ve Zekiye Kılıçoğlu yaptıkları açıklamada, “Yardım edeceğimiz okul ile irtibata geçip eğitim gören öğrencilerin yaşlarını, boylarını, kilolarını ve ayakkabı numarasını aldık. Okulumuzda eğitim gören çocuklarımıza durumu izah ettiğimizde öğrencilerimizin tam desteğini gördük. Öğrencilerimizin daha önce yaptığı yardım kermesinin gelirlerini bu yönde kullandık. Okulumuzun yönetimine çok destek oldu. Okul yönetiminin girişimleri ile Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım yaptığımız okula park yaptı. Biz buradan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ve tüm emeği geçen belediye çalışanlarına bize destek oldukları için teşekkür ederiz. Aldığımız kıyafetleri, ayakkabıları ve kırtasiye malzemelerini kendimiz getirip daha önce adını dahi duymadığımız bir köy okulunda eğitim gören bu şirin öğrencilere dağıttık. Böylesine güzel bir hayır işine aracı olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Bu kampanyaya destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.

MUTLULUKLARI YÜZLERINDEN OKUNUYORDU

Yardım kampanyası içinde bulunan Antakya Kültür Temel Lisesi öğrencileri ise, “Bu yardımları ulaştırdığımızda çocukların yüzündeki mutluluğu tarif etmek imkânsızdı. Tüm çocukları tepeden tırnağa giydirdik. Onlara bu mutluluğu yaşatmak bizim içinde tarifi imkânsız güzel bir duygu oldu. Cennetteki sevinç saraylarına sadece çocukları sevindirenler girecektir. Biz her zaman böyle projelerin içinde olmaktan mutluluk duyarız. Bu anlamda elini taşın altına sokan başta okulumuz öğretmenleri Ulaş Yeşildağ ve Zekiye Kılıçoğlu olmak üzere tüm Antakya Kültür Temel Lisesi kurucularına, idarecilerine ve öğretmenlere herkese teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını ifade ettiler.

(Haber Merkezi)


5 ay, 2 hafta önce / 20.04.2018 09:34:51   

EFSANELERE MADALYA

Hatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, muhteşem bir programla gerçekleşirken uzun yıllar Hatayspor’da forma giyen efsane futbolculara Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takıldı.

Geçen hafta HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katılmıştı.

Düzenlenen gecede Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Daha önce Esat Lengerli, Emin Kavvasoğlu, Yurtsever Özdeniz, İhsan Elmas, Tahir Kaya, Mehmet Hünkaroğlu, Bekir Kahraman, İzzet Kakil, Fadıl Ergin, Ahmet Daloğlu, Mahmut Celalettin Maraşlıoğlu, Erdoğan Hün, Hasan Küçüköğretmen, Ali Cücük, Mehmet Ağrı, Yüksel Coşkun, Muzaffer Tozlu, Şenol Koyuncuoğlu, Gökhan Zan, İlhan Palut, Necip Aydın, Bayram Toysal’a madalyaları takdim edilmişti.

Bu uygulamanın her yıl 11 efsane futbolcuya madalya verilmesi ile devam edeceği bildirildi.

(Yorum Haber Merkezi)


5 ay, 1 hafta önce / 24.04.2018 09:38:39   

MELEKLER, PLAY-OFF MARATONUNA BAŞLIYOR

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin normal sezonunu ikinci sırada tamamlayan Hatay Büyükşehir Belediyespor, Play-Off ilk maçında lig yedincisi Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşı karşıya geliyor.

24 Nisan Salı günü saat 18.00’te başlayacak karşılaşma Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak. Kendi evinde sahaya mutlak galibiyet parolasıyla çıkacak olan Hatay’ın Melekleri, rakibini yenerek seride 1-0 öne geçmek istiyor.

Sezon boyunca sergilediği başarılı performansı bu seride de devam ettirmek isteyen mavi-beyazlılar, kendilerine inanan taraftarları yanlarında görmek istediklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)


5 ay, 1 hafta önce / 24.04.2018 09:53:45   

HATAY’DAKİ FUAR VE ETKİNLİKLERE TESCİL BELGESİ

Çukurova Marka, Patent ve Kalite Danışmanlığı yetkilileri, T.C Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanan Hatay Büyükşehir Belediyesi logosunu, gerçekleştirilen çeşitli fuar ve etkinliklere ait tescil belgelerini Başkan Savaş’a teslim etti.

Hatay’a dev projeler kazandırarak halkın gönlünde taht kuran Başkan Savaş, gerçekleştirdiği fuar ve etkinliklere ait tescil belgelerini teslim alarak Hatay’a bir kez daha gurur yaşattı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a tescil belgelerini takdim eden Çukurova Marka, Patent ve Kalite Danışmanlığı yetkilileri tescil belgelerinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Logosu, Hatay Meslek Edindirme Kursları, Hatay Yöresel Ürünler ve Gıda Fuarı, Hatay Ayakkabı Fuarı, Kitap ve Kırtasiyecilik Fuarı, Hatay Otomotiv Fuarı, Hatay Evlilik Öncesi ve Hediyelik Eşyalar Fuarı, Hatay Fotoğraf Fuarı, Hatay Tarım Fuarı ve Hatay Mobilya Fuarı'na ait olduğunu açıkladı.
Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil işlemleri tamamlanan çeşitli fuar ve etkinliklerin ardından konuşma yapan Başkan Savaş,” Hatay’ı geleceğe taşımak ve kentimizi tüm dünyaya tanıtmak amacıyla birbirinden önemli projelere imza atıyoruz. Hatay’ın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz birbirinden önemli projelerimiz ile halkımıza en güzel şekilde hizmet verme gayesi içerisindeyiz. Bu gerçekleştirmiş olduğumuz proje ve organizasyonlarımız Hatay’ın ekonomisinin gelişmesine de oldukça katkı sağlamaktadır. Tescil belgelerimizi de Çukurova Marka, Patent ve Kalite Danışmanlığı yetkililerinden teslim aldık. Hatay’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


4 ay, 2 hafta önce / 15.05.2018 09:06:06   

HASİAD’DAN KİMYECİ’YE ZİYARET

Hatay Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ziyarette bulundu.

HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, İş Dünyası Çözüm Platformu’nu yeniden başlatmak istediklerini ve bu konuda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin de desteklerini beklediklerini ifade ettiği konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Şehrimizi son süreçte gerek turizm, gerek gelişme ve büyüme açısından en çok etkileyen Suriye savaşının etkilerinin silineceğine, buraya olan ziyaretlerin artması gerektiğine olan inancımızla iş adamları olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu kapsamda 2015 yılında hayata geçirdiğimiz İş Dünyası Çözüm Platformu’nu yeniden başlatmak istiyoruz. Bu anlamda da sizlerin desteklerini bekliyoruz. İş adamları olarak Hatay’ımıza yeni yatırımlar nasıl yaparız, şehir ve ülke dışından yatırımcıları buraya nasıl çekeriz sorularının yanıtı üzerinde sürekli olarak çalışıyoruz ve çok yakın zamanlarda yeni çalışmalarımız olacak. Bu konularda da sizleri yanımızda görmek isteriz.” dedi.

Başkan Kimyeci ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında şunları kaydetti; “HASİAD yeni yönetimi olarak, Başkan ve yönetim kurulu üyeleriniz ile yeni dönem, yeni bakış ve yeni heyecan hissiyatını taşıyor olmanız ve bunu şehrimize katma değer sağlayacak olarak değerlendirdiğinizi görmek bizleri gururlandırdı. Öncelikli olarak gerçekleştirdiğiniz bu ziyaretten dolayı onur duydum.

Hatay’ımız ihracat anlamında ülke genelinde ilk 10’da yer alan büyük bir şehir. Nüfus potansiyeli açısından da ülkemizin büyük şehirlerinden bir tanesi. Dolayısıyla yeni iş alanlarının oluşturulması, yapılan hizmet ve mal üretimlerinin yeni pazarlara, yeni alanlara pazarlanması, yeni üretim sahalarının oluşturulması konusunda bu girişiminiz çok önemli. Ben gerek şahsınız, yönetim kurulu üyeleriniz ve HASİAD bünyesinde görev alan tüm sanayici iş adamlarımız ile birçok önemli yatırıma imza atacağınıza inanıyorum.

Ben gerek şahsım olarak gerekse Hükümetimiz adına milletvekillerimiz vasıtası ile yapılacak tüm yatırımlar konusunda hemen yanı başınızda olmaya devam edeceğiz. Şehrimizi, ülkemizi kalkındırma gayretlerimizi el birliği ile sürdüreceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 ay, 2 hafta önce / 15.05.2018 09:06:51   

EFE ÇELİK KAPI’NIN GÖRKEMLİ AÇILIŞI

Hatay’da Yapı-İnşaat sektörüne hizmet veren Efe Çelik Kapı’nın üretim fabrikası, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Antakya-Altınözü yolu Kuruyer mevkiinde düzenlenen görkemli bir törenle açıldı.

Mustafa Çakıcı, Salih Bilgin ve Mehmet Osmanoğulları’nın ortak olduğu Efe Çelik Kapı fabrika açılış törenine; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AK Parti Milletvekilleri aday adayları Cengiz Yıldız, Mehmet Özkan, AK Parti Defne İlçe Başkanı Kenan Türkmen ve yüzlerce davetli katıldı.

Geniş bir alanda kurulu olan Efe Çelik Kapı fabrikasında, birbirinden güzel tasarımlı kapılar imal ediliyor. Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olan Milletvekili aday adayı Cengiz Yıldız’ın yaptığı duaya “Âmin” denilmesinin ardından protokol ve fabrika sahipleri “Bismillah” deyip fabrikanın açılış kurdelesini kestiler.

Çelik Kapı imalat fabrikasını gezen davetliler, yatırım dolayısıyla Mustafa Çakıcı, Salih Bilgin ve Mehmet Osmanoğulları’nı tebrik ederek hayırlı olsun dileğinde bulundular.

(Haber: S.Ergin)


4 ay, 2 hafta önce / 15.05.2018 09:08:16   

DEFNE’DE YAZ BOYU KIŞA HAZIRLIK VAR

Defne Belediyesi, olası taşkınlar için İlçe genelinde gerçekleştirdiği yağmur suyu tahliye kanalı ve büz döşeme çalışmalarını ihtiyaç olan noktalarda sürdürmeye devam ediyor.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak Defne'ye bağlı Çekmece Mahallesi 139.Sokak ile Subaşı Mahallesi Ördek Sokak’ta çalıştıklarını belirterek, yağmur suyu tahliye kanal ve büz döşeme çalışmaları gerçekleştirdiklerini duyurdular.

Çalışmaların aksatılmadan devam ettiğini, konut ve işyerlerini olumsuz yönde etkileyebilecek noktalarda yağmur suyu kanallarının onarılıp, gerektiğinde de yeni kanalların döşendiğini belirten ekipler, yaz ayları boyunca gerekli önlemleri alarak kış mevsiminin hazırlığını şimdiden yaptıklarını ifade ettiler.

Defne Belediyesine bağlı ekipler, belli bir program dâhilinde rutin olarak değerlendirdikleri çalışmaların süreceği bilgisini verdiler.

(Haber Merkezi)


4 ay, 1 gün önce / 01.06.2018 09:17:34   

TORPİDO, REKOR KIRDI

Daha önce elde ettiği başarılarla Hatay’ın gururu haline gelen ve küçük yaşına rağmen büyük işler başaran Torpido lakaplı 10 yaşındaki yüzme sporcusu Ömer Şaydak, Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi ile Türkiye Yüzme Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Alleben Uluslararası Su Sporları Şenliklerinde dörtte dört yaparak turnuva rekoru kırdı.

Kısıtlı imkânlara rağmen özverili çalışmaları ile başarılarına her geçen gün yenisini ekleyen Ömer Şaydak, 41 il, 45 Kulüpten 615 sporcunun katılım gösterdiği turnuvada, 50 metre kelebekte Türkiye üçüncülüğü, 50 metre sırtüstü Türkiye üçüncülüğü ve turnuva rekoru, 50 metre serbestte Türkiye ikinciliği ve turnuva rekoru, 50 metre kurbağalamada Türkiye üçüncülüğünü elde etti. 9-10, 11-12 ve 13+ yaş olmak üzere toplamda üç farklı kategoride gerçekleşen müsabakalarda dörtte dört yaparak turnuvaya damga vuran Ömer Şaydak, Hatay tarihinde bugüne kadar elde edilemeyen derecelerle bir başarıya imza attı.

Rekortmen sporculara da özel ödüllerin verildiği turnuvada elde ettiği başarılardan dolayı genç sporcuyu tebrik eden Antakya Yüzme Kulübü(AYK) başkanı Cüneyt Eroğlu, Toprido’nun bu başarılarının tesadüf olmadığını söyledi.

Alleben Uluslararası Su Sporları Şenliklerine katılan yüzlerce sporcu arasından rekorla çıkan AYK sporcusu Ömer Şaydak’ın daha nice başarılara imza atacağına inandığını söyleyen Eroğlu, “Ömer, dörtte dört yaparak bu yaşlarda Hatay tarihinde elde edilemeyen bir başarıya imza attı. Bu sporcumuzun nice başarılar elde etmesi için biz elimizden geleni yapacağız. Bu turnuvada emeği geçen başta antrenör Murat Şaydak olmak üzere, herkese şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Torpido’nun başarıları ile gurur duyduklarını söyleyen Antrenör Murat Şaydak, “Ömer’in bu başarıları elde edeceğinden hiç kuşkumuz yoktu. Çok çalıştık ve inandık, her zaman olduğu gibi Torpido’nun yanındayız ve onun başarılarına başarı katması için çaba göstereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 2 hafta önce / 20.04.2018 09:27:28   

ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSU PRİMEMALL’DA

Primemall Antakya Alışveriş Merkezi Çocuk Bayramına özel sürprizleri ile minik ziyaretçilerine bayram coşkusu yaşattı.

Primemall Antakya minik dahiler sloganı ile 22 – 23 Nisan tarihlerinde çocuklara 3 boyutlu programlar ile robotik kodlamayı öğretti. Robotik kodlama ile çocuklar, fen bilgisi ve teknolojiden yararlanarak kodlamayı öğrenirken çok eğlendi. 23 Nisan günü sihirli aynı ile eğlence ikiye katlandı. Elektronik düzenek ile hazırlanmış ayna karşısında birbirinden farklı mesleklere bürünerek bu eğlenceli hallerinin fotoğrafları ile anı ölümsüzleştirip unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Çocuklar, Primemall Antakya’da bu 23 Nisan doyasıya eğlenmenin yanı sıra teknolojinin karmaşık dünyasını öğrendi. Primemall Antakya hem ziyaretçilerinin hem de miniklerin yüzünü güldürmeye devam edecek.

(Haber Merkezi)


5 ay, 1 hafta önce / 27.04.2018 09:45:50   

EKİN OKULLARINDA MUHTEŞEM DAYANIŞMA

İlimizde eğitimin önemli yuvalarından biri olan Ekin Okulları, hizmetine devam ederken, okul Aile Birliği tarafından düzenlenen dayanışma etkinliği ilgiyle gerçekleşti.

   Aleyna Kır Bahçesinde düzenlenen birlik ve dayanışma kahvaltısına okul müdürü, öğretmeler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Okul Aile Birliği Başkanı Adil Akyürekoğlu “2017-2018 öğretim yılını başarı ile tamamlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Mezun olup eğitimine başka okullarda devam edecek çocuklarımıza başarılar diliyoruz. Zihinleri ve yolları açık olsun.

Mezun olan çocuklarımızın yerine gelecek yeni öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

Biz okul aile birliği olarak öğretmenlerimiz, okul idaresi ve veliler arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamaya devam edeceğiz.

Geleceğin güvencesi olan çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen okul idaremize, öğretmenlerimize ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Cehaletle savaşan ordunun kahramanı, öğretmenlerimize selam olsun.” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Adil Akyürekoğlu ve yöneticiler Şevki Işık, Özlem Ünal, Hava Tansal, Eylem Çemtaş dayanışma gecesine katılan herkese teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 10.04.2018 10:17:40