......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250192
YORUM MANŞET
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR
TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜRSeçimden sonra teker teker ilçeleri gezen AK Parti Hatay Milletvekilleri tüm Hatay halkına teşekkür etti.

  Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Hatay Milletvekilleri Yayman ve Çelik, artık hizmet vaktinin geldiğini ve çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Seçim sonuçları Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyen AK Parti Milletvekili Yayman, açıklamasına şöyle devam etti: Artık hizmet vakti, icraat vakti, taş üstüne taş koyma zamanı bu bilinç ve şuurla önce Hatay diyoruz beş milletvekilimizle daha çok çalışacağız bunu sivil toplumumuzla, meslek odalarımızla, gazeteciler cemiyetimizle ve Hatay halkımızla beraber yapacağız.

Biz hizmet partisiyiz, biz AK Partiyiz büyük projelerimiz var ama şimdi bu dostlar arasında bir buluşma bize verdiğiniz destekler için teşekkür buluşması, bize oy verse de, vermese de tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz, bu demokratik olgunlukla önümüzdeki dönem de de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hatay halkına bizim sözümüz şudur kucağımız kollarımız açık, cep telefonlarımız açık, kapılarımız sonuna kadar açık, asıl önemlisi kalbimiz yüreğimiz Hatay’ımıza açık bu bilinçle çalışmalarımız devam edecek bizi tekrar misafir ettiğiniz gazeteciler cemiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik; ise “AK Parti olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. AK Parti olarak alnımızın akıyla seçimlerden çıktık. Bundan sonra çalışmalarımız Hatay için olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Milletvekillerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ
AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ

AZİZ FATİH YILMAZ  BİR KEZ DAHA GURURUMUZHatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, önceki gün Ankara’da yapılan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu kongresinde yönetim kuruluna yeniden seçilerek ilimizi gururlandırdı.

  Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz, yönetime yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun Bugün yapılan Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmemden dolayı başta TŞOF Genel Başkanım Fevzi Apaydın’a, desteklerini şahsımdan esirgemeyen HESOB Başkanım Abdulkadir Teksöz’e, Hatay’daki bütün Şoförler Odası Başkan ve yönetim kurulu üye abilerime, genel kurul delegelerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına seçilen Fevzi Apaydın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Ateş (Kayseri), Celil Anık (İzmir), Hasan Topçu (Bursa), Mehmet Ali Alkan (Antalya), Halit Yılmaz (İstanbul), Seyfi Çalışkan (Aydın), Mehmet Yiğiner (Ankara), Ünal Akdoğan (Gaziantep, Veysel Sarı (Mersin), İbrahim Yılmaz (İstanbul), Aziz Fatih Yılmaz (Hatay) ve Ali Fuat Şeker (Kırklareli) ‘den oluştu. Denetim kurulu üyelerine ise Oktay Nuhoğlu (İstanbul), Mehmet Tiryakioğlu (Kastamonu) ve Heşar Haşimoğlu (Şırnak) ‘ndan oluştu.

(Haber Merkezi)

SATRANÇ KURSUNA YOĞUN İLGİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’ı spor kenti yapmak adına hayata geçirdiği projelerden biri olan HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde ücretsiz yaz kursları devam ediyor.

Basketboldan okçuluğa, yüzmeden masa tenisine kadar birçok branşta uzman eğitmen kadrosu ile eğitim imkanı sunan, Türkiye’nin 2’inci büyük spor kompleksi olma özelliğine sahip kompleks, çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunarak mutluluklarına vesile olmaya devam ediyor.

Geleceğimizin mimarı olan çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve sağlıklı yaşama yönlendirmek amacıyla hayata geçirilen komplekste açılan satranç kursuna özellikle minikler yoğun ilgi gösteriyor. Çocukların beyin gelişiminin yanı sıra strateji, dikkat ve düşünce yeteneğini de geliştiren kurs sayesinde minikler, sosyalleşerek eğlenceli vakit geçirmenin tadını çıkarıyor.

Açılan kurslar ile çocukların yaz tatillerini daha verimli ve kaliteli geçirmelerini hedeflediklerinin altını çizen HBB yetkilileri, isteyen tüm çocukların ücretsiz satranç kursundan faydalanabileceğini belirtti.

(Haber Merkezi)


6 gün, 6 saat önce / 10.07.2018 10:18:49   

HAMZA EFENDİ’DEN DEV KAMPANYA

Hamza Efendi Baklavaları’nın kendi bünyesinde ürettiği Maraş usulü dondurmaları büyük ilgi görüyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu günlerde pek çok noktada müşterilerine nezih, sağlıklı, kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı hedefleyen Hamza Efendi Dondurmalarında büyük bir kampanya başlatıldı.

Hamza Efendi’nin büyük beğeni gördüğü Maraş usulü 100 gr dondurması sadece 2.50 ₺

Beyza Piliç markası olan Hamza Efendi, kendi bünyesinde dondurma, mantı ve tatlı çeşitleriyle müşteri memnuniyetini esas alarak, damak zevkine uygun ürünler sunmaya devam ediyor.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 06.07.2018 10:53:56   

VERGİ BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKÂNI

11 Mayıs 2018 tarihinde TBMM Genel Kurulunun onayı ile yürürlüğe giren 7143 sayılı Torba Yasa ile başlatılan Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinde faiz indirimi ve yapılandırma imkânına ilişkin son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018 olduğu bildirildi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, 7143 Sayılı Torba Yasa’nın geçmişe yönelik tüm borç ve faizlerini kapsadığı, ödeme şeklinin peşin ya da taksitlendirme yöntemi ile yapılabildiği bildirildi.

Açıklamaya göre yasa gereği belediyelere verilen yetkiler doğrultusunda Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan vatandaşların geriye dönük tüm borç ve faizlerine yönelik ödemelerini Antakya Belediyesi ana hizmet binası içerisinde bulunan Emlak Servisi’ne nakit ya da kredi kartı ile yapabilirler.

Söz konusu taksitlendirme 6, 9, 12 ve 18 ay vadeye kadar yapılabilecek. Ayrıca mükelleflerin borçlarının tamamını peşin olarak ödemeleri durumunda gecikme zammından kaynaklanan faiz silinecek.

Yapılan açıklamaya göre vatandaşların, taksitlendirme imkânından ve faiz indiriminden yararlanabilmeleri için 31 Temmuz 2018 Salı günü mesai bitimine kadar Antakya Belediyesi’ne başvurmaları gerektiği vurgulandı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 06.07.2018 10:55:40   

‘DEFNE EVLERİ’ YAYGINLAŞIYOR

 

Defne Belediyesi tarafından projelendirilen ve ilk ürünü Akdeniz Mahallesi olan Defne Evleri’nin sayısı artıyor.

Her mahallede yaygınlaşması hedeflenen; kültürel-sanatsal etkinlikleri, eğitici seminerleri ve mevcut mahalle kitaplığı ile oldukça beğenilen bir proje olan Defne Evleri’nin yapımı birçok mahallede aynı anda sürdürülüyor.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda Turunçlu, Tavla ve Çekmece Mahallelerinde yapımı devam eden Defne Evleri; estetik görünümü ile de kente yepyeni bir soluk kazandırıyor.

Turunçlu ve Tavla Mahallelerinde Defne Evi yapım çalışmalarında sona yaklaştıklarını duyuran ekipler; Çekmece Mahallesinde beton dökümü ve dolgu işlemlerini gerçekleştirerek çalışmaların hızla devam ettiği bilgisini verdi.

Kültür-sanat etkinliklerinin yanı sıra ahşap dokusu ve çevresindeki parkla projelendirilerek büyük beğeni toplayan Defne Evleri; örnek bir proje olarak yerel ve ulusal basında da yer almaya devam ediyor.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 06.07.2018 11:06:14   

201 VATANDAŞA YARDIM ELİ

 

 

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Hayırseverler tarafından yapılan yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldığı proje kapsamında, Haziran ayı boyunca toplam 201 vatandaşa her biri 7’şer parçadan oluşan giyim, eşya, oyuncak, ayakkabı, kırtasiye ve gıda yardımları ulaştırıldı.

Veren elin, alan eli görmediği, alan elin mahcubiyet yaşamadığı Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi, Antakya’nın 95 Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmaya bundan sonraki süreçte de devam edecek.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 06.07.2018 11:07:29   

HATAYSPOR’DA HAREKETLİ GÜNLER

Gelecek sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Hatayspor’da hareketli günler yaşanıyor. Geçen haftalarda Antakya Prime Mall AVM’de Hatay Store mağazalarının açılışı ile başlayan hareketlilik, bu hafta da devam edeceğe benziyor.

  Atatürk Stadyumu’nun e-bilet(passolig) ile uyumlu hale gelmesi için tribün kapı ve girişlerinde gerekli çalışmaları başlatan Hatayspor yönetimi, taraftarların passolig kartlarına gösterdiği ilgiden de bir hayli memnun.

Şu ana kadar bin 87 adet Hatayspor passolig kartının satıldığını ifade eden Bordo-Beyazlı idareciler, bunun 780 tanesinin kurulan stantlar ve Hatay Store mağazasından, geri kalan 307 tanesinin de internet üzerinden gerçekleştirilen başvurular neticesinde temin edildiğini belirtti.

Taraftarların bu yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren idareciler, yeni sezonda da bordo-beyazlı taraftarlarla birlikte yeni başarılara imza atacaklarına inandıklarını ifade etti.

(Haber Merkezi)


6 gün, 6 saat önce / 10.07.2018 10:11:03   

HBB, FB İLE AYNI GRUPTA

Avrupa kadın basketbolunun kulüpler düzeyindeki en prestijli organizasyonu olan EuroLeague’de Hatay’ı ve Türkiye’yi temsil edecek olan Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın mücadele edeceği grup belli oldu.

Gerçekleşen kura çekimine 5. torbadan katılan Hatay’ın Melekleri, bir diğer temsilcimiz Fenerbahçe ile B Grubu’nda yer aldı.
Dynamo Kursk, Sopron Basket, CB Avenida, Flammes Carolo Basket takımları Hatay Büyükşehir Belediyespor’un gruptaki diğer rakipleri olurken Wisla Krakow/Olympiacos ve Reyer Venezia/TTT Riga eşleşmelerinin galipleri de yine aynı grupta mücadele edecek.
Çekilen kura neticesinde Hatay’ın Melekleri normal sezonun ilk maçında İspanya temsilcisi CB Avenida ile karşı karşıya gelecek. 24 Ekim 2018’de kendi saha ve seyircisi önünde EuroLeague sezonunu açacak olan Mavi-Beyazlılar, normal sezonun son karşılaşmasını da 20 Şubat 2019’da Dynamo Kursk ile oynayacak.
Geçen sezon EuroCup’ta sergilediği başarılı performansı bu sene EuroLeague de taşımak isteyen Mavi-Beyazlılarda hedef; gruptan çıkarak zirveye doğru emin adımlarla ilerlemek.

(Haber Merkezi)


6 gün, 6 saat önce / 10.07.2018 10:12:03   

TORTOP, ÇARŞI ESNAFINI DİNLEDİ

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Uzunçarşı esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.

Uzunçarşı ziyaretinde Kaymakam Tortop, Ayakkabıcılar Çarşısı Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Gürbüz,  Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber ve İlçe insan Hakları Kurulu Üyeleri ile bir araya gelip güncel konular hakkında sohbet edip güncel konular hakkında sohbet etti.

Tarihi çarşıda yıllardır taş fırınlar için ahşap kürek yapan ve günümüzde sayıları giderek azalan Esnaf Şükrü Buğdaycı’yı ziyaret eden Kaymakam Tortop, bu tarihi değeri günümüze kadar taşıyıp devam ettirdiği için esnafa teşekkür etti.

Hatay’da üretilen el sanatlarının sergileneceği, yöresel yemeklerin özüne bağlı kalınarak yapılacağı, tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunan ve yapılan restorasyonla yeniden faaliyete geçirilen Kurşunlu Han’da incelemelerde bulunan Kaymakam Tortop,  daha sonra çarşı esnafını ziyaret edip sıkıntılarını dinledi.

Kaymakam Tortop’a ziyaretlerinde; İlçe Emniyet M.V. Bekir Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı İnan Demir, İlçe Yazı İşleri Müdürü Fatma Ağırtaş, Ayakkabıcılar Çarşısı Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Gürbüz ve İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri eşlik etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 06.07.2018 10:55:04   

HATAYSPOR KONGRESİ 4 TEMMUZ’DA

Hatayspor Kulübü Derneğinin olağanüstü genele kurulu, 4 Temmuz Çarşamba günü yapılacak.

  Bu konuda yapılan açıklamada 4 Temmuz Çarşamba günü Hatay Büyükşehir Belediyesi HATMEK Salonunda yapılacak kongrenin saat:17.00’de başlayacağı duyuruldu.

İlk toplantıda çoğunluk sağlanamayacağı, ikinci toplantıda yönetimin seçileceği tahmin ediliyor.

Kongrede ikinci toplantı, 11 Temmuz Çarşamba günü aynı yer ve saatte olacak.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 03.07.2018 09:24:57   

KEÇE SÜSLEME KURSLARI BAŞLADI

 

 

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi, yeni dönem kurslarıyla yine Antakya’nın parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Gençlik Merkezi bünyesindeki kültür sanat ve spor kurslarına yaz ayları döneminde de aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda hanımlara yönelik organize edilen Keçe Süsleme kursları da yeni döneminde, eğitmen Hatice Aşık eşliğinde başladı.

Açıklamaya göre Keçe Süsleme kursu, kursiyerlerine; Tekniğe ve modele uygun kumaşı sertleştirme, kalıp hazırlama, renklendirme, ütüleme, toplama, dallama ve buketleyerek fantezi çiçekler, süsleme motifleri yapabilme bilgi ve becerisine sahip kişiler yetiştirilir. Kursumuzun amacı özellikle ev hanımlarımızın ve gençlerimizin küçük veya büyük ölçekli işletmelerde, yapma çiçek üretimi yapan atölyelerde, ev aksesuarı yapan atölyelerde, kendi işyerinde veya evinde istihdam alanı oluşturmalarını, var olan alanlarda nitelikli eleman olarak yeterlilik kazanmalarını sağlamaktır.

Kurslar hakkında bilgi almak ve bir sonraki etap için kayıt yaptırmak isteyenler 0326 213 03 04 – 0326 213 16 15 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 06.07.2018 10:59:15