......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 263712
YORUM MANŞET
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ04 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş., Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz ABİGEM A.Ş. arasında imzalanan Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü ilk meyvelerini verdi.

 ATSO tarafından 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan personellere belgeleri teslim edildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz diyen ATSO yönetimi, yaptığı açıklamada “İmzalanan protokol kapsamında tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları arasında olan metal, asansör, makine, oto alım satım, inşaat sektörlerinde, 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirdiğimiz sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan değerli personellere belgeleri teslim edilmek üzere bugün Antakya Mobilya Ortak Üretim Merkezi binası Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ercan Yıldırım, Ticaret İl Müdürü Sayın Halit İmrek’in yanı sıra bölgenin öncü firmalarının kurucuları ve firma temsilcilerinin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Odamıza bağlı Öziş Metal Bamak Metal, Savkar Asansör, Dapsan Asansör, Uzman Asansör, Yurtas Asansör firmalarının çalışanları Mesleki Yeterlilik Belgelerini Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ve Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım’ın ellerinden aldılar. Hep birlikte daha iyisini yapmak ve firmalarımızı günümüzün şartlarına uygun hale getirmek için işbirliklerimiz devam edecek olup, Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI
YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCISaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret etti.

 Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır diyen Çalışkan, gazetecilerin halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumunda olduğunu ifade ederek “Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ile görüşen Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, basın mensuplarının önemli bir mesleği icra ettiğini belirterek, “Bugün maalesef ülkemizde hem basın özgürlüğü hem de gazetecilerin çalışma şartları iyi bir noktada değil” dedi.

Çalışkan, konuşmasının devamında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü, basın özgürlüğü ve bayramı gibi kutlansa da son yıllarda basına uygulanan abluka ile gazetecilerin yıldırılma ve bir tarafa özgü yayın yapma projesiyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz.

Bendeniz de bir basın emekçisi olarak da şunu ifade etmeliyim ki bugün ülkenin kalkınması adına özgür medyaya ihtiyaç var. Basının özgür olmadığı yerde ülkenin özgür olduğunu söylemek mümkün değildir. Basın rahat konuşuyorsa o ülke özgürdür.

Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır. Halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumundadır. Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız ve bu günün gerçek manada bir bayram olarak kutlanmasını arzu ediyoruz. Umarız, emeklerinin karşılığını aldığı ve saygınlıklarının tekrar kazanıldığı gün olsun.

Yerel basının da linçe maruz kalarak, basın ilanlarının kısıtlanması, matbaa/baskı anlamında son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılarla, matbaaların büyük mali sıkıntılar yaşadığını kâğıt dahi ithal edildiği için maliyetlerin pahalı durumda olduğunu görüyoruz.

Saadet partisi Hatay teşkilatı olarak geleneksel iftarla basın buluşmaları gibi etkinliklerimiz diğer siyasilere de örnek olduk. Bu tür çalışmaları sürdüreceğiz. Bugün de olacağı gibi bundan sonra da gerek belediye başkanlığı gerek iktidar gibi yönetimde olduğumuzda basına her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyorum.

Bu günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm gazeteci meslektaşlarımızın vefat edenlerini de rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları âli olsun” diye konuştu.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal ve Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan eşlik etti.

(Haber Merkezi)

TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ

  TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi tarafından “Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız“ konulu konferansı düzenlendi.

 

Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ve TRT’de yayınlanan Payitaht Abdulhamit dizisinde Tahsin Paşa olarak oyunculuk yapan Araştırmacı –Yazar, Hukukçu Bahadır Yenişehirlioğlu katılırken, vatandaşlar programa yoğun katılım gösterdi.

Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız Konferansına Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti Antakya İlçe Başkan Vekili Alper Neşeli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferans öncesinde Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar kısa bir konuşma yaparak “Mehmet Akif İNAN tarafından kurulmuş ve yoluna milletiyle barışık bir şekilde devam etmiş bir sendika olarak eğitimcilerin hak mücadelesini yaparken, bir taraftan da kültürel davamız konusunda yol almak istedik. Hem öğretmenlerimize hem velilerimize hem öğrencilerimize yardımcı olmak istedik. Bizim, bugünkü değerlerimizi yarınki kuşaklara anlatacak olan değerlerimizi doğru şekilde aktarmak için kültürel etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında BİR BİLENLE BİLGE NESİL kitap dağıtımı ve ödüllendirmesi etkinliği yer almaktadır. Aynı zamanda biz bir iyilik hareketiyiz. Erdemliler hareketiyiz. Arakan’dan Doğu Türkistan’a nerede kanayan bir yara varsa Eğitim Bir Sen –Memur Sen orada olmaya devam etti” dedi.

Konferansa konferansa konuşmacı olarak katılan Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasından önce özçekim yaparak resmiyeti pek sevmediğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP
Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP

  Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı  ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖPAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni kalabalık bir heyetle ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Sadullah Ergin, Sabriye Sönmez, Cahit Aşkar, Tuncay Damlar ve çok sayıda gazetecinin karşıladığı Güler ve AK Parti heyeti, uzun bir süre samimi sohbet toplantısında bulundu.

Hatay’ın tüm ilçelerinde projeler hazırladıklarını ve bahane üretmeden Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen Güler “Şu anda biz Hatay’ımız için 15 ilçe de projelerimizi hazırlıyoruz.” dedi.

Biz yapabileceklerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız, bunları da 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz diyen Güler, “Hatay’da çukur, çamur, çöp kalmayacak. Bizim ilk önceliğimiz budur. Vatandaşlarımız yürüyebilecekleri, araçlarını kullanabilecekleri yol istiyor. Vatandaşlarımız öncelikle bizden görevimizi yapmamızı istiyor. Bunu yaparken, millete ahkam kesip, bir lütuf ihsan ediyormuşuz gibi bir tavra girmemizi istemiyor. Biz vatandaşlarımız, STK’larımız ile birlikte, önce Hatay’ın ihtiyaçlarını belirleyip imar ve inşa edeceğiz. Bahane üretmeyeceğiz, birilerini suçlamayacağız, Hatay hak ettiği yere gelmek istiyor. Bunun yolu da toplumla hareket etmek. Projeler halkın talepleri doğrultusunda şekillenir. Hatay’da projeler yapılıyor, şehir yapılan projeye göre şekillendirilmeye çalışıyor.

5 yıldır Hatay’da Ulaştırma Master planı yapılmamış. Dolmuşçularımızın,  servisçilerimizin yaşadığı sıkıntıların sebebinde Büyükşehir’in Ulaştırma Master planını yapmamış olması yatıyor. Sebze halini görüyoruz, ilk icraatlarımızdan biri sebze halini yapmak. Yer tespiti ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, esnafımızla da istişare edeceğiz. Trafik akışı ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. 45 gün, 60 gün gibi sürelerde Battı-çıktılar yapacağız. Bunları planlayıp trafik akışını rahatlatacağız.

Cumhur İttifakı ne AK Parti’nin ne de MHP’nin daha fazla belediye çıkarmak için yaptığı bir ittifak değil. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi kıyama kalkanların ittifakıdır. Partimiz de İlçe belediye başkan adayları da kısa süre içerisinde açıklanacak. CHP’nin adayı açıklandı, şu an saha da çalışıyor. AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanı açıklandı, saha da çalışıyoruz. Antakya’da CHP’nin bir adayı çalışıyor, AK Parti’de 17 aday adayı da çalışıyor. Yarın bir aday açıklandıktan sonra da yine diğer aday adaylarımız adaymış gibi çalışacaklardır. Genel merkezimizden adayın açıklanması için bir tarih yok ama ben bu hafta içerisinde açıklanacağını düşünüyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

SAADET’TEN COŞKULU KONGRE
SAADET’TEN COŞKULU KONGRE

SAADET’TEN COŞKULU KONGRESaadet Partisi, Hatay İl Kongresini Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi. Güven tazeleyen Mustafa Eğe, yeniden il başkanlığına seçildi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hatay’da partisinin 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, Şerafettin Kılıç ve GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan eşlik etti.  

Antakya HATMEK Salonu'nda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu belirterek, “Adalet mülkün temelidir. Herkes bir adalet arayışı içerisinde. Adaletle oynanmaz, şahıstan şahısa değişmez. Adaleti adeta hapsettiler gibi geliyor. Bunu da görüyorlar mı görmüyorlar mı bilmiyorum. Bazılar bir öç alma vasıtası gibi kullanılmasını doğru bulabilir ama eğer adalet yerine gelmezse devlet zedelenir.

Biz geçmişte de ittifaklar yaptık, bu ittifaklardan dolayı da hiç pişmanlık duymadık. Çünkü biz Türkiye'deki kutuplaşmanın o ittifaklarla önünün kesildiğine inanıyoruz. Şimdi mahalli seçimlerinde hükümet yine kamplaştırma yolunda, cumhur ittifakı ‘vatan millet Sakarya’ geriye kalanla hain. İktidarda bulunanlar ve destekçileri kendileri gibi düşünmeyen insanlara hain diye itham ederse bu memlekette huzur olur mu? Allah yardımcımız olsun.

Biz yerel seçimlerde bütün partilerin ayrı ayrı girilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Burada da adaylarımız olacak. Her yerde en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yeri geldiğinde dirsek temasında bulunuruz dedik. Bunu söylerken hep mahalli yönetimlere intizar ettirdik yani bu gelişmeleri oraya bıraktık. ” diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM EDİN

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında; “Bugün ülkemizde istikamet, dava, ilke denildiği zaman Saadet Partililer akla gelir diyerek şunları söyledi; Ey Sadet Partililer! Dik durun, dik durmaya devam edin. Çünkü bu millet dik durmayı, omurgalı olmayı ilkeli davranmayı, dünya ve iktidar nimetlerini elinin tersiyle itmeyi sizden öğrendi.

Saadet Partililer dünyanın her hangi bir noktasındaki her hangi bir olaya karşı doğru, ferasetli bakış nedir? Denildiğinde ilk akla gelen topluluktur. FETÖ, Ergenekon, Suriye, Arap baharı denildiğinde nerde durulması gerekiyorsa orada durdunuz. İşte bu ilkeli duruş, merhum Erbakan hocamızla başlayan, bugün Muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile devam eden çizgidir.

Sayımıza aldırış etmeden herkes, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu konuda Saadet Partililer ne diyor? Saadetliler acaba ne yapacak, hangi olayı nasıl karşılayacak, hep bunun peşinde olacaklar. Ne mutlu sizlere ki bu görüşü bu duruşu sağlıyorsunuz. Bu duruşunuzla önümüzdeki seçimlerde başta Payas’ımız olmak üzere tüm Türkiye’de en hayırlı müjdeli sonuçları alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegelerin oylarıyla mevcut başkan Mustafa Eğe güven tazeleyerek yeniden seçilirken yeni yönetim kadrosu da oluştu.

(Haber Merkezi)

HAVUÇ, ÜRETİCİSİNİ SEVİNDİRDİ

Hatay'da hasat sezonunun başlamasıyla çamurlu tarlalardan toplanan havuçlar, birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Havuçlar, Kırıkhan ilçesinde sabah erken saatlerde toplanmaya başlıyor. Erkekler, çamurlu tarlalarda havuçları kökünden çıkarmaya yarayan ucu sivri uzun saplı aletlerle söküm işlemini gerçekleştirirken kadınlar da ürünlerin saplarını koparıp çuvallara istifliyor. Ardından araçlara yüklenen havuçlar, yıkama bölümüne götürülüyor. Çamurdan arındırılan havuçlar, paketlemeye hazır hale getiriliyor.

Paketleme sürecinin ardından havuçlar, yurt içinin yanı sıra başta Suriye, Irak, İran, Bulgaristan, Romanya ve Rusya olmak üzere birçok ülkeye gönderiliyor.

Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Hasan Bilgili, ilçedeki tarım arazilerinin yüzde 10'una havuç ekildiğini söyledi.

Havuç hasadının kısa süre önce başladığını ve mayısa kadar süreceğini kaydeden Bilgili, şöyle devam etti: "Kırıkhan havucu çok lezzetli, şeker oranı ve aromasıyla çok fazla tercih ediliyor, bir çok ülkeye ihraç ediliyor. Piyasada zaten nereye giderse gitsin 'Kırıkhan havucu' denilince vatandaşlar daha çok istiyor. Biz de marka olmak istiyoruz. Geçen yıl kuraklık olduğu için beklentimiz düşük çıktı, dönüm başına ortalama 3 tondu, bu yıl ise dönüm başına 5 ton olmasını bekliyoruz. Kış yağışlı geçer ve havalar böyle güzel giderse verimimiz de yüksek olacaktır. Fiyatlarımız bu sene iyi. Geçen yıl üçüncü aydan sonra fiyatlar çok taban yaptı, 30 kuruşa kadar düştü. O da kendini kurtarmıyordu. Şu an fiyatlar 80, 90 kuruş arasında seyrediyor. Havuç üreticisi gayet memnun, ortalama 100 bin ton havuç çıkıyor. En az 20 bin tonu dışarıya gidiyor." dedi.

Havuç üreticisi Ali Bahur da 20 yıldır havuç üretimi yaptığını ve bu sene bin 700 dönüm alanda ürün yetiştirdiğini aktardı.

Hasadın güzel başladığını dile getiren Bahur, geçen seneye göre bu yıl beklentisinin yüksek olduğunu belirtti. (AA)


1 yıl, 2 ay önce / 14.12.2017 09:41:18   

HATAYSPOR'UN KALESİ AŞILAMIYOR

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Hatayspor, ligin ilk yarısında kendi evinde oynadığı maçlarda kalesinde gol izni vermedi. Sahasındaki 8 maçta 15 gol atıp hiç gol yemeyen bordo-beyazlı ekip, ligde oynadığı toplam 16 karşılaşmada ise kalesinde 8 gol gördü.

TFF. 2. Lig Kırmızı Grup'un iddialı ekiplerinden Hatayspor, sahasında oynadığı maçlarda kalesine adeta duvar ördü. 

Ligde 16 haftanın geride kaldığı grupta kendi evindeki maçlarını tamamlanan Hatayspor, sahasında oynadığı 8 karşılamada da kalesini gole kapadı. 

Geçen hafta seyircisi önünde konuk ettiği Amedspor'u 1-0 yenmeyi başaran Hatayspor, kendi evindeki maçlarda 7 galibiyet ve 1 beraberlik alıp rakip fileleri 15 kez havalandırdı. 

Ligdeki 16 maçta 7 gol yiyen Sivas Belediyespor'un ardından, 8 golle ligin en az gol yiyen ikinci takımı olan bordo-beyazlılar, 37 puanla liderin bir puan gerisinde üçüncü sırada yer alıyor. 

Teknik Direktör İlhan Palut, yaptığı açıklamada, sahalarında çıktıkları maçlarda kendi kalelerinde gol yememelerinin dikkat çekici olduğunu ifade etti.

Bunu her şeyden önce takım savunmasına verdikleri önemle başardıklarını dile getiren Palut, şunları kaydetti: "Kalecilerimizin tabi ki büyük bir payı var ama savunma takım işidir. Bu noktada gerçekten takımımız çalıştı. Belli bir savunma prensibi oturttuk. Kişisel performanslarımız iyiydi. Rakiplerimizi iyi analiz ettik. Bunlar bize kendi sahamızda gol yememe serisini yakalamamızı sağladı. Bunun yanında sahamızda, baskılı, önde ve agresif bir futbol oynamaya çalıştığımız için topu mümkün olduğunda kalemizden uzak tutmaya çalıştık." dedi.

Ligde lider Menemenspor'un 1 puan gerisinde olduklarını belirten Palut, ligin ikinci yarısında da bu performansın üzerine koyarak şampiyonluk yoluna devam etmek istediklerini söyledi. 

Kaleci Akın Alkan da kendi evlerindeki her maçı kazanmak istediklerini, geçen sezondan bu yana takım olarak iyi savunma yaptıklarını söyledi. 

Maçlarda takım savunmasıyla rakibe çok az pozisyon verdiklerini vurgulayan Alkan, "Geçen sezon en az gol yiyen takım bizdik. Bu sezon hücum hattımız da güçlendi. Takımımız öne geçtiğinde gol yememek için inanılmaz direnç gösteriyor. Skor 1-0 ya da 4-0 hiç fark etmiyor. Gol yememek için herkes elinden geleni yapıyor. İlk yarıda sahamızda hiç gol yemedik, inşallah ikinci yarı da hiç gol yemeyiz. Zaten gol yemezsek şampiyon da oluruz." diye konuştu. 

Başarılı file bekçisi, hedeflerinin play-off oynamadan şampiyon olarak doğrudan üst lige çıkmak olduğunu belirterek, önlerinde zor geçecek 18 maçın daha olduğunu ifade etti.

Takımın ikinci kalecisi Ömer Alıcı da hocaları, yönetimi, kulüp çalışanları ve oyuncularla çok iyi bir ekip olduklarını söyledi. 

Çok çalışıp çabalayıp gerisini Allah'a bıraktıklarını dile getiren Tecrübeli File Bekçisi, şunları kaydetti:  "Son beş sezonda dört kez play-off oynadık. Bunların ikisinde finalde, ikisinde de çeyrek finalde kaybettik. Hataylılar futboldan çok iyi anlıyor. Futbolu seviyor. Tüm şehir şampiyonluk içim kenetlendik. Şampiyon olursak, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden bir taraftarımızın mezarını ziyaret edip, ona armağan edeceğiz." dedi. (AA)


1 yıl, 2 ay önce / 15.12.2017 09:45:41   

MODELİN MOBİLYA’DAN SPORA VE SPORCUYA DESTEK

Mobilya sektöründe ilimizin gurur markası olan Modelin Mobilya, ticari çalışmaları yanında sosyal ve sportif alanda da başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Modelin Mobilya firma sahibi Ercan Güzel, oluşturduğu Modelin markasıyla 20 yıldır mobilya sektöründe saygın ismini koruyan firma, Hatay ilini 3.Lig Kadınlar Liginde temsil eden takımlara forma desteği vererek, sporun ve sporcunun yanında olduğunu gösterdi.

Antakya-İskenderun yolu üzerinde satış mağazası, Yeni Sanayi Sitesinde üretim fabrikası olan Modelin Mobilya, Tavlaspor bayan takımına forma yaptırmasının ardından Dumlupınarspor bayan takımına da forma yaptı.

Tavlaspor ve Dumlupınarspor takımlarının yönetici ve futbolcularını sevindiren bu gelişme, spor camiasında olumlu yankı uyandırarak bu güzel girişimin diğer firmalara örnek teşkil etmesi temennisinde bulunuldu.

(Haber: S.Ergin)


1 yıl, 2 ay önce / 15.12.2017 09:47:35   

İYİ Parti Antakya İlçe Başkanlığı AKKOÇAK’A EMANET

İlimizin sevilen simalarından Cemil Akkoçak, İYİ Parti Antakya İlçe Başkanlığına atandı.

   Sanatçı ruhuyla geniş kitlelerce tanınan Cemil Akkoçak’ın bu göreve atanması kentimizde olumlu bir atama olarak değerlendirildi.

Bu arada Akkoçak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Koray Aydın ve Hatay İl Başkanımız Sayın Ali Seçer Beyin Takdirleri ile şahsımı İYİ Parti Antakya İlçe Başkanlığına layık görmüşlerdir.

Böyle bir göreve şahsımı layık gördükleri için teşekkürlerimi sunarım. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri mahcup etmesin. Tüm dostlarımın desteğini bekliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 ay, 6 saat önce / 23.11.2018 10:36:59   

ANTAKYA BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ HİZMETE GİRDİ

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik kapsamında Çocuk Bakım Evi hizmete sunuldu.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Antakya Belediyesi olarak bünyemizde bulunan ve anne olan personelimize daha huzurlu çalışma imkanları sunabilmek adına Çocuk Bakım Evi’ni hizmete sunduk.

Belediyemizde çalışan bayan personellerimizin çocuklarına yönelik olarak hazırladığımız Saraykent Mahallesi Doktorlar Sitesi içerisinde 500 metrekarelik bir alana sahip yemyeşil bahçesi, 4 sınıf, açık ve kapalı oyun parkı, etkinlik alanı ve 80 öğrenci kapasitesi ile 0 – 6 yaş grubunu kapsayan Çocuk Bakım Evi ile hem çocuklarımıza güvenilir, tertemiz, modern bir eğitim yuvası kazandırıyor hem de anne olan personellerimizin gönülleri rahat, huzur içerisinde çalışmalarını sağlıyoruz.

Antakya Belediyesi Çocuk Bakım Evi’ndeki kayıtlar için; belediyemizde çalışan kamu personelleri(memur, işçi), ayrıca kontenjan bulunması halinde diğer kamu kuruluşlarındaki kamu personelleri de başvuruda bulunabilecek.

Antakya Belediyesi Çocuk Bakım Evi’ne kayıt olmak isteyen ve ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, 0326 221 64 40 nolu telefondan bilgi alabilirler.” denildi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 3 ay önce / 16.11.2017 08:55:49   

MEDENİYETLER KOROSU SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ

Antakya Medeniyetler Korosu yeni üye seçmeleri 200 adayın katılım ile gerçekleşti. Antakya Medeniyetler Evinde gerçekleşen programda koro yönetimi tarafından belirlenen jüri heyeti karşısında performanslarını sergileyen adaylar, bir arada yaşama kültürümüzü tüm dünyaya gösteren ve her konserlerinde vermiş oldukları barış mesajları ile gönüllerde taht kuran Antakya Medeniyetler Korosunu ilk günden itibaren gururla takip ettiklerini belirterek seçilmeleri halinde büyük bir heyecan ile görevlerini icra edeceklerini vurguladı.

Uzun bir aradan sonra gelen yoğun talep üzerine  yeni üye alımı yaptıklarının ifade eden  Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, birbirinden yetenekli seslerin seçmelere katıldığının altını çizerek “Antakya Medeniyetler Korosu Jüri Komitemiz ile birlikte belirleyeceğimiz yeni adaylarımız ile gücümüze güç katacağımıza inanıyoruz. Kısa süre içerisinde açıklayacağımız yeni üyelerimiz ile birlikte bizleri bekleyen yoğun 2018 yılı konser programlarımız için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Seçilecek adaylara şimdiden hayırlı olsun diyerek Seçmelere yoğun katılım gösteren tüm adaylara şükranlarımızı sunuyor, programda görev yapan jüri üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi) 


1 yıl, 2 ay önce / 19.12.2017 11:14:05   

HATAY DEVLET HASTANESİNDE İLK AÇIK KALP AMELİYATI

Hatay Devlet Hastanesi, Koroner Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesi ile kalp ve damar hastalıklarının tanı ve tedavisi nitelik ve ivme kazandı.

  Kalp Damar Cerrahisi ameliyathane salonunun açık kalp ameliyatı için son hazırlıklarını tamamlayan 8 yataklı Kardio Vasküler Cerrahi (KVC)  yoğun bakım ünitesi hizmete açıldı.

Hatay Devlet hastanesine göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikâyeti ile başvuran hastalardan 62 ve 64 yaşlarındaki iki erkek hasta için yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda koroner arter hastalığı tanısı konularak, hastaların açık kalp cerrahisi yöntemi ile By-pass operasyonu gerçekleştirilmesine karar verildi.

Kurumlar arası koordinasyon ile ‘Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’ KVC ekibinin danışmanlığı ve katılımıyla hastanede By-pass ameliyatı planlandı.

Her iki ameliyat; Prof. Dr. Hasan Sunar eşliğinde,  hastane KVC uzmanları Opr.Dr. Mahmut Kış  ve Opr.Dr. İlker Dal tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Hastalar, operasyon sonrası yoğun bakım takibinin ardından Kardio Vasküler Cerrahi servisinde takibe alınmış ve herhangi bir komplikasyon gelişmeyen hastalar,  kontrolleri planlanarak taburcu edildi.

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal; “Bugün hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda bunu bir başka açı olan, ortalama hasta memnuniyet oranımızla da açıkça görebiliriz. Bu başarılar bir günde değil ekip ruhuyla devamlı ve azimle çalışarak elde edilmektedir’ dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Türkiye‘de olduğu gibi Hatay ilinde de sağlık alanında büyük başarılar ve ilerlemeler olduğunu dikkat çekerek; “İlk Kalp Damar Cerrahisi ameliyathane salonunun İskenderun Devlet hastanesinde açıldığını,  halen açık kalp ameliyatlarına başarıyla devam edildi.

Hatay Devlet Hastanesi ilk açık kalp ameliyatıyla başarılarına bir yenisini daha kazandırdı. Bu bağlamda, ilk açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştiren değerli meslektaşlarıma ve ekibine teşekkür ederim. Alanında uzman ekibi ile hastalarına bütüncül bakım anlayışı içerisinde yaklaşan Hatay Devlet Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında çok önemli bir hizmeti faaliyete geçirdi. Bugün, yoğun ve istikrarlı çalışmalarımızın meyvesini almış olduk.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 1 hafta önce / 16.10.2018 10:19:44   

DOĞA KOLEJİ DOKTORLARI AĞIRLADI

“Kanserden Korunma ve Sağlıklı Yaşam Programı” kapsamında Akademi Hastanesi doktorları Doğa Koleji’nde seminer verdi.

Akademi Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Seda Gözel yaptığı sunumda, kansersiz yaşamın nasıl olabileceğini öğrenmenin önemini; doğru beslenme, sağlıklı yaşam ve düzenli spor ile kanserin önlenebileceğini vurguladı.

Doğa Koleji yönetim kurulu,  sunumları ve verdikleri bilgilerle “Sizin Hala Vaktiniz Var!” diyerek farkındalık yaptıkları için Akademi Hastanesi doktorlarına teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 ay önce / 20.12.2017 09:31:39   

HATAYSPOR TARAFTARLARINA HELAL OLSUN

Hatayspor’a gönül veren Bordo-Beyazlı taraftarlar, her deplasman maçında olduğu gibi Afjet Afyonspor maçında da takımını yalnız bırakmadı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın tahsis ettiği 10 otobüsle 800 kilometrelik yol kat ederek Afyon’a ulaşan Hataysporlu taraftarlar, çevre illerden gelen diğer sporseverlerle birlikte 400 kişilik bir grup oluşturarak Hatayspor’u centilmence destekledi.

Başta Hatayspor Taraftarlar Derneği ve diğer taraftar grupları, tek ses tek yürek olarak Hatayspor’u Afyon’da da destekleyerek takımının ateşleyici gücü oldu.

Bordo-beyaz atkı şovla dikkat çeken Hatayspor taraftarı, centilmenliğiyle de helal olsun dedirtti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 2 ay önce / 21.12.2017 09:22:21   

HATAYSPOR, ENGELLERİ AŞIYOR


2.Lig Kırmızı Grupta şampiyonluk iddiasını sürdüren Hatayspor, Tuzlaspor’u da 3-0 yenerek engelleri birer birer aşıyor

24 Şubat Cumartesi günü Antakya Atatürk Stadyumunda oynanan maçta Hatayspor, maça fırtına gibi başlayarak ilk 34 dakikada rakibinin işini bitirdi.

Açık bir havada ve futbol oynamaya elverişli zeminde oynanan maçı 3 bin civarında sporsever heyecanla izledi.

12.dakikada Mehmet Tosun’un köşe atışından gelen topa güzel bir kafa vuruşu yapan Mehmet Tayfun Dingil, Hatayspor’un gol perdesini açtı:1-0

Golün moraliyle Tuzla kalesine yüklenen Hatayspor7un atağında cezaalanı içinde düşürülen Sinan Kurumuş, penaltıyı gole çevirerek skoru 2-0 yaptı.

34.dakikada bu defa Yılmaz Özeren düşürüldü. Hakem Mustafa İlker Coşkun bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan kaptan Mesut Çaytemel, farkı üçe çıkardı:3-0

39. dakikada gelişen Tuzlaspor atağında Murat Yılmaz’ın frikik atışı Hatay üst direğinden dönünce ilk yarı 3-0 ev sahibi takımın üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci yarıda rölantini futbol oynayan Hatayspor skoru yeterli bulunca kendini yormadı. Bu arada 50. Dakikada günün şanssız futbolcusu Murat Yılmaz’ın şutu yan direkten dönünce maçında skoru belli oldu: Hatay:3 – Tuzla:0

Bu sonucun ardından puanını 52’ye yükselten Bordo-Beyazlı temsilcimiz grupta ikinci sıraya yükseldi. Şampiyonluk yarışı içinde bulunan Menemen Belediyespor, deplasmanda Kastamonuspor’u son dakikalarda 3-1 yenerek puanını 56 yaparak liderliğini sürdürdü. Afjet Afyonspor sahasında Etimesgut Belediyespor ile 2-2 berabere kalırken, Sivas Belediyespor’da Tokat’ta 3-2 galip geldi.

HAKEMLER: Mustafa İlker Coşkun, Yusuf Doğan, Ali Etlikçi

HATAYSPOR: Akın Alkan, Mehmet Tayfun Dingil, Soner Örnek, Sadi Karaduman, Mesut Çaytemel, Oğuz Kocabal, Yılmaz Özeren, Selim Ilgaz, Mehmet Tosun, Caner Hüseyin Bağ, Sinan Kurumuş

TUZLASPOR: İsmail Çipe, Lider Koç, Can Demir Aktav, Mehmet Ozan Tahtaişleyen, Bülent Uzun, Ayhan Tuna Üzümcü, Kerem Şeras, Emre Keleşoğlu, Celal Kanlı, Murat Yılmaz, Berat Ali Genç

(Haber: S.Ergin)


11 ay, 2 hafta önce / 27.02.2018 10:21:18