......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271308
YORUM MANŞET
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda hayata geçirilen ‘3.Hatay Kitap Fuarı’ kapılarını açtı. HBB Fuar Alanında bulunan Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

 Dün düzenlenen resmi açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli ile binlerce öğrenci katıldı.

Resmi açılış töreninin ardından protokol üyeleri ve kitapseverler, fuar alanında bulunan stantları gezerek kitaplar hakkında bilgi aldı.

Birbirinden kaliteli yayınevi ve saygın yazarların yer aldığı; 20- 28 Nisan tarihleri arasında HBB Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri, ders ve kültür kitapları özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuarın içeriğinde birçok söyleşi, konferans, şiir dinletisi, resim sergisi ve 23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zeka oyunları, yüz boyama gibi etkinlikler yer alacak.

(Yorum Haber Merkezi)

TÜRKİYE MEŞRU MÜDAFAA HAKKINI KULLANIYOR

Aralarında Türkiye Kamu-Sen’in de bulunduğu, Sivil toplum ve iş dünyasını temsil eden 16 kuruluş ortak bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin’nin de hazır bulunduğu toplantıda, ASKON, HAK-İŞ, MÜSİAD, TESK, TİM, TİSK, TOBB, TÜGİAD, TÜGİK, TÜMSİAD, TÜRK-İŞ, TÜRKONFED, TÜSİAD ve TZOB, MEMUR-SEN adına açıklamayı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu okudu.​

Ortak açıklamada; “Türkiye’nin sivil toplumunu ve iş dünyasını temsil eden ülkemizin önde gelen örgütleri olan: ASKON, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, KAMU-SEN, TESK, TİM, TİSK, TOBB, TÜGİAD, TÜGİK, TÜMSİAD, TÜRK-İŞ, TÜRKONFED, TÜSİAD, TZOB olarak bugün buradayız ve sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz. 

Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım atmıştır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin’de sınır ötesi harekât başlamıştır. 

Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır.

Zeytin Dalı Harekâtı, evrensel hukuk ve BMGK terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır.

Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyada oluşturulabilecek bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.” denildi.

(Haber Merkezi)

 

 


1 yıl, 4 ay önce / 30.01.2018 09:41:23   

HÜKÜMET MEMURU UNUTMASIN!

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, 66. hükümetinin açıkladığı 100 günlük eylem planı hakkında açıklamada bulunarak özellikle seçim öncesi vaadler arasında yer alan polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceği hususunun 100 günlük eylem planında yer almadığına dikkat çekti.

Hükümetin öncelik vereceği çok sayıda plan ve projenin arasında kamu görevlilerinin acil çözüm bekleyen sorunlarının bulunmaması memurlar arasında büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştır diyen Şahin, “Özellikle Ak Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan ve polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceği hususu da 100 günlük eylem planında yer almamıştır." dedi.

Ek gösterge sorunu bütün memurlarımızın kanayan yarasıdır diyen Şahin, açıklamasına şöyle devam etti: “Ek gösterge sorunu yalnızca belli unvanlardaki kamu görevlilerinin değil bütün memurlarımızın kanayan yarasıdır. Bilhassa ek gösterge uygulamasından hiç faydalandırılmayan yardımcı hizmetler  sınıfı  çalışanları başta olmak üzere emekli maaşları son derece düşük olan tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerle ilgili beklentisi vardır.

Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır, kamu görevlilerinin emeklilik sorunlarının başında ek gösterge uygulamasının eksikliğinden kaynaklı sorunların geldiğini ifade etmekteyiz.

Dolayısıyla her ne kadar 100 günlük eylem planında yer verilmemiş olsa da ek gösterge rakamlarının bir an önce detaylı bir çalışma yapılarak hiyerarşik düzene göre yeniden belirlenmesi, ek gösterge alamayan personelin de bu uygulamadan faydalanmasının sağlanması, bütün memurların emekli maaşları için son derece önemli bir maaş unsuru olan ek gösterge rakamlarının bütün memurlar için 800 puan artırılması ve Ak Parti’nin seçim beyannamesinde yalnızca belli unvanlar için öngörülen ek gösterge artışının genele yayılması gerekmektedir.

Konfederasyonumuz, ek gösterge sorununun ifade ettiğimiz biçimde ele alınarak 100 günlük eylem planına dahil edilmesini ve bir an önce çözüme kavuşturulmasını beklemektedir." dedi.

(Haber Merkezi)


10 ay, 3 gün önce / 10.08.2018 09:18:31   

GENÇLERİMİZİ İYİ YETİŞTİRMELİYİZ

 Hatay Valisi Rahmi Doğan Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı ile kendisini ziyaret eden İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Vali Doğan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Mevlidi Nebi Haftası’nın “Sevgili Peygamberimiz ve Gençlik” temasıyla kutlandığını ifade ederek “Gençlerimizi artık kendi ülkesindeki yaşıtları ile değil uluslararası arenadaki çağdaşları ile rekabet edecek şekilde iyi yetiştirmeliyiz” dedi.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Vali Doğan “Bugün doğumuyla dünyaya şeref veren Peygamber efendimizin 1447.  doğum yılını kutluyoruz.

Bu yıl Peygamberimizin doğumunu Hicri takvime göre kutluyoruz. Doğrusu da bu idi. Kutlu doğum haftası bir fetö projesiydi. Bu fetö operasyonu ile gençliğin bizim için ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmış oldu. Gençlerimizi ve çocuklarımızı ihmal edersek geleceğimizin ne kadar karanlık olacağını gördük. Belli bir dönem, özellikle 28 Şubat sonrasında gençlerimiz cemaat görünümlü örgütün kucağına itilerek bir nesil adeta bertaraf edilme konumuna getirilmiş. Dolayısıyla gençlerimize sahip çıkmalıyız. Ecdadımız bize zamanında bu toprakları nasıl emanet ettiyse, biz de bu toprakları bizden sonra gelecek evlatlarımıza emanet edeceğiz. Artık şartlar çok değişti. Gençlerimizi artık kendi ülkesindeki yaşıtları ile değil uluslararası arenadaki çağdaşları ile rekabet edecek şekilde iyi yetiştirmeliyiz. Aksi halde ülke olarak çağın gereklerini yerine getiremeyerek geride kalmaya mahkûm oluruz. Hepimizin bildiği gibi Hatay, dinler ve medeniyetlerin buluştuğu, farklı dinlere ve mezheplere sahip insanların yüzyıllardır hoşgörü ve barış içinde yaşadığı topraklar. Müslüman kardeşlerimizin din kardeşleri ve farklı dinden kardeşleri ile birlikte Mevlit Kandilini huzur içinde kutlayacağına inanıyorum. Bu vesileyle tekrardan tüm Müslüman aleminin Mevlit Kandilini kutluyorum.” dedi.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ise Vali Doğan’a nazik kabulünden dolayı teşekkür ederek Mevlit Kandili ve Mevlid-i Nebi Haftası boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

(Haber Merkezi)


6 ay, 1 hafta önce / 20.11.2018 09:43:48   

ŞEHİDİN ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

 

18 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerin askeri zırhlı araca yönelik düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan piyade sözleşmeli er Bestami Güler adına Antakya’nın Kisecik mahallesinde köy kütüphanesi açıldı.

Açılışa Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Türkiye Gençlik Vakfı Antakya İlçe Başkanı Ömer Bilgin ve vatandaşlar katıldı.

Kütüphanenin açılışında konuşan Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, bu tür yerlerin özellikle kırsalda çoğalması gerektiğinin önemini vurgulayarak: “Bu kütüphanenin açılışında önderlik eden Ömer Bilgin Hocama teşekkür ediyorum” dedi.

TÜGVA Antakya İlçe Başkanı Ömer Bilgin ise, Şehit Bestami Güler için bu kütüphaneyi oluşturduklarını kaydederek: “2 yıl önce Hakkari Şemdinli'de şehit düşen kardeşimiz Bestami Güler için yapılabilecek en anlamlı etkinlik kütüphane açmak olur diye düşündük. Böyle bir şey yapmak için girişimde bulunduğumuz da en büyük desteği Antakya Kaymakamımız Sayın Eflatun Can Tortop Beyefendi’den aldık. Kitap kampanyası düzenlediğimiz de Ankara İstanbul Gaziantep illerimiz başta olmak üzere birçok yerden kitap gönderildi. Bizler bu kütüphanenin diğer mahalle ve köylere de örnek olmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle şehidimize tekrardan Allah'tan rahmet ailesine sabırlar diliyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)


11 ay, 1 hafta önce / 06.07.2018 11:08:19   

ANTAKYADA BİR TRAFİK MANZARASI

Antakya’nın en işlek kavşaklarından biri olan 75. Yıl Kavşağı (HBB İtfaiye kavşağı) devam eden çalışmalar nedeniyle trafik adeta kilitlendi.

Günlerdir devam eden çalışmaların bitmemesi nedeniyle trafik akışının zor sağlandığı kavşakta her gün korna sesleri çevredeki vatandaşları rahatsız ediyor.

Sıcak havanın yanında vatandaşların oruçlu hali nedeniyle zaman zaman gerginlikler yaşanıyor.

Vatandaşlar, çalışmaların bir an önce tamamlanıp trafik akışının normal haline dönmesini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 3 hafta önce / 22.05.2018 10:06:22   

HATAY’DA 2141 KONUT SATILDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistikleri, Eylül 2017 verilerine göre Türkiye’de 2017 Eylül ayında 140 bin 298 konut satılırken, Hatay’da, 2017 Eylül ayında 2141 konut satıldı.

TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Türkiye genelinde konut satışları 2017 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %28,8 oranında  artarak 140 bin 298 olduğu belirtilerek şu bilgilere yer verildi: “Konut satışlarında, İstanbul 23 471 konut satışı ve %16,7 ile en yüksek paya  sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 13 945 konut satışı ve %9,9 pay ile Ankara, 7 575 konut satışı ve %5,4 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 28 konut ile Şırnak, 29 konut ile Ardahan ve 35 konut ile Hakkâri oldu.

Diğer konut satışları Türkiye genelinde bir önceki yılın aynı ayına göre %49,3 oranında artarak 99_764 oldu. Diğer konut satışlarında İstanbul 16 561 konut satışı ve %16,6 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul’daki toplam konut satışları içinde diğer satışların payı %70,6 oldu. Ankara 9 091 diğer konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara’yı 5 033 konut satışı ile İzmir izledi. Diğer konut satışının en az olduğu il 17 konut ile Ardahan oldu.

Türkiye genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %37,4 artarak 70_019 oldu. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı %49,9 oldu. İlk satışlarda İstanbul 12 690 konut satışı ve %18,1 ile en yüksek paya sahip olurken, İstanbul’u 5 858 konut satışı ile Ankara ve 3 314 konut satışı ile İzmir izledi.
Türkiye genelinde ikinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %21,3 artış göstererek 70_279 oldu. İkinci el konut satışlarında da İstanbul 10 781 konut satışı ve %15,3 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %45,9 oldu. Ankara 8 087 konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara’yı 4 261 konut satışı ile İzmir izledi.” denildi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 8 ay önce / 25.10.2017 09:15:32   

DHMİ 85. YILINI KUTLUYOR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, 85. Kuruluş yıldönümü kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde Hatay Havalimanında bir tören düzenleyen Hatay Havalimanı Müdürü Durmuş Ali Kaya, Devlet Hava Meydanları İşletmesinin sektörün küresel çapta parlayan yıldızı haline geldiğini söyledi.

  Kuruluşumuz Türkiye havalimanlarının işletilmesi, yönetimi ve havaseyrüsefer hizmetlerinin verilmesi ana görevlerini başarıyla sürdürerek çağdaş uygulamalar geliştiriyor diyen Hatay Havalimanı Müdürü Durmuş Ali Kaya yaptığı konuşmada, “Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı(International Civil Aviation Organization) başta olmak üzere Avrupa Teşkilatı(Eurocontrol) Uluslararası Havalimanları Konseyi(Airports Council International) gibi uluslararası kuruluşlara üye olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi, sektörün küresel çapta parlayan yıldızı haline geldi.

Bu çerçevede 2007 yılında eski terminal binamız 2011 yılında yeni terminal binamızı hizmete sokarak havacılığımıza ve halkımıza hizmet sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Yeni terminal binamız 46.826 m² alana sahip olup yıllık yolcu kapasitesi 3 milyondur. Havalimanımızda Ortalama günlük sefer sayısı 24 ve haftalık sefer sayısı 160’tır. 2017 yılı iç ve dış hat yolcu sayısı 1.280.164 olarak gerçekleşmiştir.

Yurtiçi seferlerimiz İstanbul, Ankara ve İzmir, yurtdışı seferlerimiz Cidde, Riyad ve KKTC’ye tarifeli sefer olarak düzenlenmektedir. Nisan 2018’den itibaren Doha(Katar) seferleri başlamıştır. Havalimanımızda THY, Pegasus, Nas Air tarifeli sefer düzenlenmektedir. Nisan 2018’den itibaren Katar Airways sefere başlamış ve halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 3 hafta önce / 25.05.2018 09:32:28   

GÜREŞÇİLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET

Almanya’nın Stutgart şehrinde bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Aba Güreşi Şampiyonası’na katılarak ülkemizi temsilen katılan Hatay Büyükşehir Belediyesporlu güreşçiler Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Sporcuların katılım gösterdiği ziyarete HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Bozkurt da eşlik etti.

Almanya, Türkiye, İran, Gürcistan, Bulgaristan, Moldova ve Afganistan gibi ülkelerin katıldığı Uluslararası Aba Güreşi Şampiyonası birçok ülkenin da katılımıyla yoğun ilgi gördü. Almanya takım halinde şampiyon olurken Türkiye de takım halinde 2’inci sırada yerini aldı

Avrupa Aba Güreşi Başkanı Hamdan İflazoğlu,” Aba Güreşi ata sporumuzdur. Ve bizim milli değerlerimizdendir. Bu değerleri yaşatarak geleceğe taşımamız gerekmektedir. Hatay’dan gelerek Türkiye’yi temsil eden sporcularımız da oldukça başarılı performans sergileyerek bizleri çok mutlu ettiler. Ata sporumuz olan Aba Güreşi’ni tüm dünyaya tanıtan ve sporuna büyük destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’yi temsilen katılan sporculardan 60 kg’da Bünyamin Özdal 3’üncü, 70 kg’da Cuma Akkuş, 90+ kg’da Mahmut Çayırcı da 3’üncü olarak Hataylılara büyük mutluluk yaşattı.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 6 ay önce / 19.12.2017 11:14:47   

AÇIK KALP AMELİYATI HEYECANI

Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İskenderun Devlet Hastanesinde tamamlanan altyapının ardından ilk kez açık kalp ameliyatı heyecanı yaşandı.

Cerrahi yoğun bakımı olan ve açık kalp ameliyatları için son hazırlıklarını da tamamlayan Devlet Hastanesi’nde ilk açık kalp ameliyatı 65 yaşındaki Suphiye Elhidad adlı hastaya yapıldı.

Kalp krizi geçirerek devlet hastanesine başvuran ve anjio yapılan hastaya, diğer tıkalı olan iki damarın açılması için açık kalp ameliyatı (Bypass) yapılması kararı alındı. Adana Numune Hastanesinin gözetiminde; İskenderun Devlet Hastanesinde görevli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Salih Kıvanç Bayatlı ve ekibi tarafından ilk açık kalp ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Veysel Yıldırım, yaptığı açıklamada “Hastanemize;  bakanlığımız tarafından 2015 yılının sonunda açık kalp ameliyatları yapabilme izni gelmiş olup, alt yapı çalışmalarına başladık, önce 3. Basamak Cerrahi Yoğun bakımımızı açarak, ameliyathane için gerekli cihaz ve tıbbi sarf malzemeleri tedarik ettik. Önce hastanemizde; yılda 2 bin (İkibin) civarında hastaya, Anjiyo tedavisi hizmeti verildi. Bugün hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda bunu bir başka açı olan, ortalama hasta memnuniyet oranımızla da açıkça görebiliriz. Bu başarılar bir günde değil ekip ruhuyla devamlı ve azimle çalışarak elde edilmektedir’ dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz yaptığı açıklamada; ‘Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de sağlık alanında büyük başarılar ve ilerlemelere tanık olmaya devam etmekteyiz. İskenderun Devlet Hastanesi ilk açık kalp ameliyatıyla başarılarına bir yenisini daha kazandırdı. Bu bağlamda, ilk açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştiren değerli meslektaşlarıma ve ekibine teşekkür ederim. Alanında uzman ekibi ile hastalarına bütüncül bakım anlayışı içerisinde yaklaşan Devlet Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında çok önemli bir hizmeti faaliyete geçirdi. Bugün yoğun ve istikrarlı çalışmalarımızın meyvesini almış olduk” dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 6 ay önce / 19.12.2017 11:15:26   

OYUNCAK SİLAHINI AT, HEDİYENİ AL

Hatay Fenerbahçe İlkokulu Sınıf öğretmeni Özgür Cihan Tahiroğlu, okul genelinde; "Oyuncak Silahını At, Hediyeni Al" projesini başlattı.

Değerler Eğitimi çalışmaları doğrultusunda yapılan projenin amacı, öğrencilere şefkat ve merhamet duygularını kazandırmak, şiddet içerikli oyun ve oyuncakların çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekmek.

Oyuncak silahlarını okula getirip çöpe atan öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı boyunca uygulanacak olan projeden olumlu sonuçlar alındığı takdirde yaygınlaştırılması ve sürekliliğinin sağlanması için çalışmalar devam edecek.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 6 ay önce / 20.12.2017 09:38:53