......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248479
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

TIR GİŞELERE ÇARPTI

İskenderun otoban gişelerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Alınan bilgilere göre, İskenderun otoban gişelerinde Mustafa Akkuyu yönetimindeki 33 CSF 05 plakalı tır gişelere çarptı.

Kaza nedeniyle tırda bulunan konteynerin yola savrulması sonucu kısa süreliğine otoban trafiğe kapatıldı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, ilk müdahalenin ardından Mustafa Akkuyu'yu İskenderun devlet hastanesine kaldırdı. (AA)


4 gün, 2 saat önce / 14.06.2018 09:36:27   

BİR BİLENLE BİLGE NESİL

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şubesi tarafından yürütülen “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi liseler arası kitap okuma ve kompozisyon yazma yarışması ödül töreni Anemon Antakya Otelinde yapıldı.

Ödül törenine sendikanın işyeri temsilcileri, kadın kolları komisyonu, ilçe ve şube yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, AK Parti Hatay İl Başkanı ve Milletvekili adaylarının katıldığı törende konuşan Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar; fikre yönelen bir gençlikle yarına daha güvenli adımlarla yürüyebileceklerini düşünerek ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesini hayata geçirdik” dedi.

Bilginin, insanı malumat; düşüncenin, marifet; ilmin, hikmet sahibi kıldığını söyleyen Bayrakdar, şöyle devam etti: “İlim, hikmet hiç kimsenin doğuştan müktesebatı değildir. Allah onu arzulayana, çalışana, bu uğurda gayrette olana verir. Gençlerimiz sosyal medya labirentlerinde kayboluyor, eğlence sektörünün kural tanımaz iştahının içinde kaybediyor. Zihniyeti yabancı kavramlarla istila edilmiş bir ülke işgal edilmiş sayılır. Bu nedenle, millî yörüngede manevi evrenimize yeniden dönmemiz gerek.

İflah olmaz bir çağda, hastalıkların şifa gibi sunulmaması, ticarette reklamın yerini dürüstlüğün alması, sanatta sipariş ürünlerin yerini özgün üretimlerin alması, yalancı baharlarla devlet sistemlerinin reforme edilmemesi, sosyal laboratuvarlarda üretilmiş taşeron örgütlerle devletlerin sınırlarının refüje edilememesi için aydınlık bir şuura, kültürel devamlılığa ihtiyacımız var. Bunun için eğitim, maarif davamız; ahlaki güzelleşme gerçek hedefimiz; medeni değerlerimiz de ufkumuz olmalıdır. Sendikal mücadeleyi, çalışanların özlük haklarını iyileştirmenin, özgürlükleri savunmanın yanında, eğitimi; insanı arifleştirmenin; müfredatı, ülkeyi maarifleştirmenin; şehri sokak sokak medenileştirmenin, dünyayı kardeşleştirmenin bir aracı olarak gördük.

Hatay genelinde 3 bin öğrencimiz medeniyet kodlarımızın mimarlarının kitaplarını okuyor. İnşallah bu çalışmamız, genç yüreklerimiz için bir kıvılcıma vesile olacak ve medeniyetimizin ihyasında öncü nesillerin yetişmesine vesile olacaktır. İlim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençlik için, elimizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz.

Bu şekilde ilim irfan erbabı değil ancak yarım aydın olunabilir. Bilgi, ilim, hikmet ve idrak için fikir çilesi çekmek; zamana meydan okuyan eserler bırakmak için zahmet de emek de şarttır. Kitapla, kalemle, kitap fuarlarıyla ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

(Haber Merkezi)

 


4 gün, 2 saat önce / 14.06.2018 09:38:57   

OTOBÜS TERMİNALİNDE DENETİM

HBB Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı Trafik Zabıta ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde denetimin gerçekleştirdi.

Şehirlerarası ulaşımda hizmet veren araçların denetimini gerçekleştiren HBB Zabıta ekipleri, araçların iç ve dış temizliğine de büyük önem vererek vatandaşların hijyen koşullarında yolculuk yapmaları amacıyla denetim yaptı.

Yapılan denetimlerde, halkının daha güvenli yolculuk yapmaları konusuna hassasiyet gösteren HBB Trafik Zabıta ekipleri, yolcuların biletlerine, bilet numaralarına bakarak bagaj fişlerini kontrol etti.

Şehirlerarası Otobüs Terminalinde, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yoğun mesai harcayan HBB Zabıta ekipleri, eksiklikler konusunda sürücü ve firma yetkililerine ihtarda bulundu.

(Haber Merkezi)


4 gün, 2 saat önce / 14.06.2018 09:42:52   

RESİM YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Özel Defne Hastanesi’nin her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl ’hayalimdeki ben ‘teması ile gerçekleştirilen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Hatmek konferans salonunda düzenlenen ve sunuculuğunu İbrahim Kaşdaş’ın yaptığı ödül töreni yoğun katılım ile gerçekleşti işletme Müdür Yrd. İbrahim Ünal Genel Müdür Yrd. Mehmet Topaloğlu kalite müdürü Kenan Mansuroğlu başhemşire Nursen Ülke ve yarışmaya eser gönderen tüm öğrencilerin velileri ile katılım gösterdikleri ödül töreninin müziklerini aynı zamanda Defne Hastanesinde hemşir olarak görev yapan dj Miraç İnanç yaptı.

Bu yıl yoğun katılımın olduğu resim yarışmasında birbirinden güzel eserlerin yarıştığını ifade eden işletme Müdür Yrd. İbrahim Ünal, katılım gösteren herkese teşekkür ederek “Defne Hastanesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz resim yarışmasının bu yıl onuncusunu başarılı bir biçimde gerçekleştirmenin haklı onurunu yaşıyoruz. Çocukların kendilerini resim sanatı ile ifade etmeyi öğrenmeleri ve sosyal sorumluluk bilinçlerinin geliştirilmesi amacı ile düzenlediğimiz resim yarışmasında sadece dereceye girenlere değil törene katılan tüm öğrencilere ödül verdiğimizi belirtmek isterim. Hayalindeki Ben teması ile gerçekleştirdiğimiz resim yarışmasında öğrencilerini yönlendiren kıymetli resim öğretmenlerimiz ve birbirinden güzel eser eserler ile katılan çok kıymetli öğrencilerimiz başta olmak üzere büyük bir özveri ile kusursuz bir biçimde yarışmamızın gerçekleşmesinde emeği geçen ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyor her geçen gün katılımcılarının arttığı daha nice resim yarışmalarında bir arada olmayı diliyorum.” dedi.

Desteklerinden dolayı Narlıca Anadolu Meslek Lisesi müzik grubunun konuklarına keyifli dakikaların yaşatıldığı ödül töreninde ilköğretim kategorisinde 1.Bahar Çokluk(Hatay Doğuş) 2.B Duru Deniz (Ted Koleji) 3. Rüveyda Yılmaz (Vali Ürgen) ortaokul Kategorisinde 1.Ahmet Can Duymaz (İskenderun Abdulkadir Kocabaş Ortaokulu)2. Dilay Karasu (Hatay Doğuş) 3.Özge Kerem (İskenderun Özel Kurşun kalem Ortaokulu) ödüllerini işletme müdür Yrd. İbrahim Ünal Genel Müdür Yrd. Mehmet Topaloğlu başhemşire Nursen Ülke ve kalite müdür Kenan Mansuroğlu’dan aldılar.

Ödül töreninin ardından programa verdikleri desteklerden dolayı Narlıca Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Özden ve HATMEK müdürü Yüksel Coşkun’a plaket takdimi yapılan program toplu resim çekimi ile son buldu son buldu.

(Haber Merkezi)


5 gün, 20 saat önce / 12.06.2018 15:52:52   

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA BAYRAMLIK GİYSİ YARDIMI

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik hizmetleri çatısı altında hayata geçirdiği “Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş” projesi kapsamında hayırseverler tarafından bağışlanan giysiler, Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim edilmeye devam ediyor.

  Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “Antakya Belediyesi Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara mübarek Ramazan Bayramı arifesinde de yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Yürütülen çalışmalar kapsamında bayramlık giysi ihtiyacı olan vatandaşlar, 7 parçaya kadar istedikleri giysiyi Antakya Belediyesi Odabaşı Ek Hizmet Binası’nda bulunan Kardeşinle Sevgiyle Paylaş Projesi mağazasından seçerek alabiliyorlar.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için 0326 213 16 15 numaralı telefondan bilgi alınabilir.”

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamanın devamında Bayramlık Giysi çalışmasının başlatılması itibariyle vatandaşların yoğun talep gösterdiği ifade edildi.

Açıklamaya göre ihtiyaç sahibi vatandaşlar mahallelerinden Antakya Belediyesi servisleri ile alınarak, bayramlık giysilerini seçmek üzere Odabaşı ek hizmet binası içerisindeki mağazaya getiriliyor, sonrasında yine servis araçları ile mahallelerine bırakılıyorlar.

Yürütülen çalışma kapsamında 95 Mahallede ikamet eden yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaş mübarek Ramazan Bayramı öncesinde, toplam 2103 parçadan oluşan giysileri Antakya Belediyesi’nden temin etmenin mutluluğu ile Başkan Kimyeci’ye teşekkürlerini ilettiler.

(Haber Merkezi)


4 gün, 2 saat önce / 14.06.2018 09:37:13   

SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ AÇILDI

Hassa ilçesinde Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne bağlı Hassa Sosyal Güvenlik Merkezinin açılışı yapıldı.

Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay milletvekilli Mehmet Öntürk, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde açılış konuşmasını yapan Hatay İl Müdürü Bal; “Hizmet için vatandaşı beklemiyoruz. Hizmeti vatandaşın ayağına götürüyoruz. Vatandaş odaklı kaliteli hizmeti sunmak, işlemleri en kısa sürede sonuçlandırmak ve Hassa halkına en iyi şekilde hizmet vermek için Hassa Sosyal güvenlik Merkezimizi açmış bulunmaktayız, bundan böyle Hassalı vatandaşlarımız sosyal güvenlikle ilgili iş ve işlemleri için Merkezimize başvurabilirler” dedi.

İl Müdürü Bal; Hassa Sosyal Güvenlik Merkezinin açılmasında destek ve katılarından dolayı Hassa Kaymakamlığına, bedelsiz arsa tahsisi yapılması, yol ve alt yapı çalışmalarından dolayı Hassa Belediyesi Başkanlığına teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 gün, 2 saat önce / 14.06.2018 09:46:36   

DANSTA YEDİ MADALYA

Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından 27 Mayıs 2018 tarihinde Bodrum’da düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Salsa Bodrum 6.Etap Yarışmalarında İlimizi temsilen katılan Serdar Yolcu, Latin Dans Jimnastik ve Spor Kulübü sporcuları 7 madalya ile döndü.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ziyaretinde konuşan Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Salsa Solo’da Türkiye Şampiyonu olan Serdar Yolcu, hedeflerinin her zaman yukarıda olduğunu Avrupa ve Dünya şampiyonalarında Hatay’ı ve Türkiye’yi temsil etmek olduğunu belirtirken bu konuda hep yanlarında olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Cemil Şensöz’e teşekkür etti.

Solo Erkek Büyüklerde Serdar Yolcu: Türkiye Şampiyonu

Solo Minikler 1 D Kadınlarda Eylül Akan: Türkiye İkincisi

Solo Kadın Büyüklerde Zehra Çetin: Türkiye İkincisi

Solo Kadın Yıldızlarda Irmak Kabakçı: Türkiye Üçüncüsü

Solo Kadın Gençlerde Deniz Kara: Türkiye Üçüncüsü

Salsa Yıldızlar 1 COUPLE’de Eyman Akan-Irmak Kabakçı: Türkiye Beşincisi

Salsa Solo Erkek Yıldızlarda Eymen Akan: Türkiye Altıncısı oldu.

(Haber Merkezi)


4 gün, 3 saat önce / 14.06.2018 09:32:58   

REFÜJLERE BAKIM ÇALIŞMASI Defne Belediyesi, İlçe genelinde gerçekleştirdiği ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor. Defne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; okul, ibadethane, park ve tüm yeşil alanlarda uyguladıkları budama çalışmaların

Defne Belediyesi, İlçe genelinde gerçekleştirdiği ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor.

 

Defne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; okul, ibadethane, park ve tüm yeşil alanlarda uyguladıkları budama çalışmalarının yanı sıra caddelerdeki refüjlerin de düzenli bakımını gerçekleştiriyor.

Harbiye Anayol üzerindeki refüjlerde ağaç budama çalışması gerçekleştiren ekipler, kentin daha estetik bir görünüm kazanımının yanı sıra düzensiz gelişen ağaçların, vatandaşların kaza yapmalarına neden olabileceğine dikkati çektiler. Amaçlarının, vatandaşların rahat, sorunsuz ve güvenli bir trafik akışında seyrini sağlamak olduğunu ifade eden ekipler, gerçekleştirdikleri ağaç budama çalışmalarının hem görsel hem de işlevsel açıdan önemli olduğunu dile getirdiler.

(Haber Merkezi)


10 ay, 2 hafta önce / 23.08.2017 10:02:11   

HATAYSPOR, YARIN ANKARA YOLCUSU 2. lig Kırmızı Grup temsilcimiz Hatayspor, yarın Ankara’ya gidiyor. Pazar günü Keçiören ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Bordo-Beyazlılar, kendi sahasındaki hazırlıklarını bugün yapacağı antrenmanın ardından tam

2. lig Kırmızı Grup temsilcimiz Hatayspor, yarın Ankara’ya gidiyor. Pazar günü Keçiören ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Bordo-Beyazlılar, kendi sahasındaki hazırlıklarını bugün yapacağı antrenmanın ardından tamamlayarak yarın uçakla Ankara’ya gidecek.

Ligin ilk haftasından kendi evinde Kastamonuspor’u 2-0 yenen Bordo-Beyazlılar, deplasmanda da aynı hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Ev sahibi Keçiörengücü ligin ilk haftasında Bucaspor’u deplasmanda 3-2 yenerek galibiyetle başlamıştı.

Bordo-Beyazlı Hatayspor, Cumartesi günü maçın oynanacağı Ankara Aktepe Stadyumunda yapacağı son antrenmanın ardından çalışmalarını tamamlayacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)

2. lig Kırmızı Grup temsilcimiz Hatayspor, yarın Ankara’ya gidiyor. Pazar günü Keçiören ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Bordo-Beyazlılar, kendi sahasındaki hazırlıklarını bugün yapacağı antrenmanın ardından tamamlayarak yarın uçakla Ankara’ya gidecek.

Ligin ilk haftasından kendi evinde Kastamonuspor’u 2-0 yenen Bordo-Beyazlılar, deplasmanda da aynı hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Ev sahibi Keçiörengücü ligin ilk haftasında Bucaspor’u deplasmanda 3-2 yenerek galibiyetle başlamıştı.

Bordo-Beyazlı Hatayspor, Cumartesi günü maçın oynanacağı Ankara Aktepe Stadyumunda yapacağı son antrenmanın ardından çalışmalarını tamamlayacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


10 ay, 4 gün önce / 07.09.2017 10:21:43   

Hatay Valiliğinden açıklama TEDİRGİN OLACAK BİR DURUM YOK Hatay Valiliği, yerel bir gazetenin "Antakya sokaklarında esrarengiz yazılar" başlıklı haberine ilişkin vatandaşların habere konu yazı ve resimlere farklı bir anlamlar yükleyerek tedirgin olmasını

Hatay Valiliği, yerel bir gazetenin "Antakya sokaklarında esrarengiz yazılar" başlıklı haberine ilişkin vatandaşların habere konu yazı ve resimlere farklı bir anlamlar yükleyerek tedirgin olmasını gerektirecek herhangi bir husus olmadığının anlaşıldığını bildirdi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada söz konusu yazıları, Suriye uyruklu hat sanatçısı M.E. isimli şahsın yazdığı, şahsın geçimini sağlamak için işyeri sahiplerinin talebi üzerine ücret karşılığında yazılar yazdığı belirtilerek şu bilgilere yer verildi: “İlimizde yayınlanan yerel bir gazetenin 30 Ekim 2017 Pazartesi günkü nüshasında yer alan ‘’Antakya Sokaklarında Esrarengiz Yazılar’’ başlıklı haber ile ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Habere konu olan olayla ilgili yapılan araştırma neticesinde; Söz konusu yazıları, Suriye uyruklu hat sanatçısı M.E. isimli şahsın yazdığı, şahsın geçimini sağlamak için işyeri sahiplerinin talebi üzerine ücret karşılığında yazılar yazdığı, duvarlara çeşitli resimler yaptığı, söz konusu resimleri çevredeki insanlara yeteneğini göstermek ve bu konuda kendine iş imkânı yaratmak amacıyla rastgele yerlere yaptığı tespit edilmiştir.

Dolayısıyla vatandaşlarımızın habere konu yazı ve resimlere farklı anlamlar yükleyerek tedirgin olmasını gerektirecek herhangi bir husus olmadığı anlaşılmıştır.” denildi.

(Haber Merkezi)


7 ay, 3 hafta önce / 08.11.2017 09:41:33