......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250193
YORUM MANŞET
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR
TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜRSeçimden sonra teker teker ilçeleri gezen AK Parti Hatay Milletvekilleri tüm Hatay halkına teşekkür etti.

  Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Hatay Milletvekilleri Yayman ve Çelik, artık hizmet vaktinin geldiğini ve çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Seçim sonuçları Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyen AK Parti Milletvekili Yayman, açıklamasına şöyle devam etti: Artık hizmet vakti, icraat vakti, taş üstüne taş koyma zamanı bu bilinç ve şuurla önce Hatay diyoruz beş milletvekilimizle daha çok çalışacağız bunu sivil toplumumuzla, meslek odalarımızla, gazeteciler cemiyetimizle ve Hatay halkımızla beraber yapacağız.

Biz hizmet partisiyiz, biz AK Partiyiz büyük projelerimiz var ama şimdi bu dostlar arasında bir buluşma bize verdiğiniz destekler için teşekkür buluşması, bize oy verse de, vermese de tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz, bu demokratik olgunlukla önümüzdeki dönem de de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hatay halkına bizim sözümüz şudur kucağımız kollarımız açık, cep telefonlarımız açık, kapılarımız sonuna kadar açık, asıl önemlisi kalbimiz yüreğimiz Hatay’ımıza açık bu bilinçle çalışmalarımız devam edecek bizi tekrar misafir ettiğiniz gazeteciler cemiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik; ise “AK Parti olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. AK Parti olarak alnımızın akıyla seçimlerden çıktık. Bundan sonra çalışmalarımız Hatay için olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Milletvekillerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ
AZİZ FATİH YILMAZ BİR KEZ DAHA GURURUMUZ

AZİZ FATİH YILMAZ  BİR KEZ DAHA GURURUMUZHatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, önceki gün Ankara’da yapılan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu kongresinde yönetim kuruluna yeniden seçilerek ilimizi gururlandırdı.

  Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz, yönetime yeniden seçilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun Bugün yapılan Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmemden dolayı başta TŞOF Genel Başkanım Fevzi Apaydın’a, desteklerini şahsımdan esirgemeyen HESOB Başkanım Abdulkadir Teksöz’e, Hatay’daki bütün Şoförler Odası Başkan ve yönetim kurulu üye abilerime, genel kurul delegelerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına seçilen Fevzi Apaydın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Ateş (Kayseri), Celil Anık (İzmir), Hasan Topçu (Bursa), Mehmet Ali Alkan (Antalya), Halit Yılmaz (İstanbul), Seyfi Çalışkan (Aydın), Mehmet Yiğiner (Ankara), Ünal Akdoğan (Gaziantep, Veysel Sarı (Mersin), İbrahim Yılmaz (İstanbul), Aziz Fatih Yılmaz (Hatay) ve Ali Fuat Şeker (Kırklareli) ‘den oluştu. Denetim kurulu üyelerine ise Oktay Nuhoğlu (İstanbul), Mehmet Tiryakioğlu (Kastamonu) ve Heşar Haşimoğlu (Şırnak) ‘ndan oluştu.

(Haber Merkezi)

BAŞKAN YAMAN’DAN İNCE’YE DESTEK

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Cumhurbaşkanlığına aday olan Muharrem İnce’ye destek olmak adına bağışta bulundu.

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin girdiği bu demokratik yarışta desteklenmesi gerektiğini düşünen ve bu konuda vatandaşları özendiren Başkan Yaman; Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri ile birlikte Ziraat Bankası’nda Muharrem İnce hesabına bağışta bulundu.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye başarılar dileyen, “İnce ile her şey daha iyi olacak” diyen ve herkesi Muharrem İnce’yi desteğe davet eden Başkan Yaman, katkıda bulunmak isteyenlerin Halk Bankası ve Ziraat Bankası’ndan bağış yapılabileceklerini kaydetti.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 29.05.2018 09:41:08   

KİTAP FUARI’NA REKOR KATILIM

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ev sahipliğinde düzenlenen 1. İskenderun Kitap Fuarı'nın son iki gününde katılım rekor seviyelere ulaştı. Birbirinden ünlü yazarların imza günleri ve söyleşileri nedeniyle kitap kurtları ile dolup taşan Fuar’ı 10 günde ziyaret edenlerin sayısı 100 bini buldu.

Kitapseverler için müthiş bir fırsata dönüşen 1. İskenderun Kitap Fuarı, okuyucuları sevdikleri yazarlarla buluşturdu. Hafta sonunda; Bahadır Yenişehirlioğlu, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Günbay Yıldız, Sinan Yağmur ve Ahmet Şimşirgil de 1. İskenderun Kitap Fuarı'na katıldı ve sevenleri ile buluştu.

Hayranlarının kitaplarını imzalayan Bahadır Yenişehirlioğlu, Kahraman Tazeoğlu, Sinan Yağmur ve Ahmet Şimşirgil, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Paşa Konferans Salonu’nda söyleşi yaparak okurları ile buluştu.

Aynı zamanda Payitaht Abdülhamid Han dizisinde Tahsin Paşa rolüyle oynayan ünlü yazar Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasında sevenlerine hayatından örnekler verdi. Dinleyiciler arasından seçtiği minik bir çocuğa asistanlık görevi vererek yanına oturtan Yenişehirlioğlu, tarihimizi iyi okuyup iyi değerlendirmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Daha sonra konuşan ünlü yazar Kahraman Tazeoğlu yazarlığa nasıl başladığını anlattı. Gençlik yıllarında bir kıza âşık olduğunu ve bunun karşılığını alamamasından dolayı kendini yazarlığa verdiğini söyledi. Kitapseverlerle buluştukları için mutluluklarını ifade eden Sinan Yağmur ve Ahmet Şimşirgil de söyleşilerinde kitaplarının hikâyeleri ile ilgili hatıralarını anlattılar. Samimi sohbetleri dikkatle izlenen yazarların konferansları büyük ilgi gördü ve katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’yi makamında ziyaret eden Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Günbay Yıldız ve Sinan Yağmur İskenderun’da olmaktan çok mutlu olduklarını ve İskenderun için bir ilk olan bu fuarın gelecek yıllarda da tekrar edilmesinin adeta bir zorunluluk olduğunu ifade etti.

(Haber Merkezi)


8 ay, 1 hafta önce / 22.11.2017 09:52:08   

HATSU’DAN OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) ekipleri, gece boyunca süren şiddetli yağmur yağışları sırasında ve sonrasında yapılan çalışma ile tıkanma yaşanan noktalarda su birikintilerinin deşarj edildiğini duyurdu.

Hatay genelinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur yağışları esnasında caddelerde oluşan su birikintilerini gidermek amacıyla ekiplerin seferber olduğunu bildiren Genel Müdürlük, ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen bildirimler sonrasında gece geç saatlere kadar biriken suların vidanjör aracıyla çekildiğini ayrıca su giderlerinde taşma, tıkanma vb. sorun yaşayan vatandaşların imdadına yetiştiğini açıkladı.

Caddelerin üzerindeki muayene bacalarına yapılan müdahale sonrasında yağmursularının tahliye edilerek su birikintilerinin önlendiğini açıklayan İdare, trafik akışının normale dönmesi adına açık su kanallarında ve yağmur ızgaralarında yağmur sonrası biriken atıkların temizlendiğini bildirdi.

Kent genelinde ekiplere iletilen yüzlerce arıza bildirimlerine tüm vidanjör ve kılavuz araçlarının yardımı ile müdahalede bulunan HATSU, tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması için gece ve gündüz teyakkuz halinde olduklarını vurguladı.

(Haber Merkezi)


2 ay, 3 hafta önce / 24.04.2018 09:56:54   

ATSO, ÇARŞIYI BORDO-BEYAZ BAYRAKLARLA DONATTI

Şehrimizin lokomotif kuruluşlarından Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), grubunda şampiyonluğa oynayan Hatayspor’a destek amaçlı olarak ayakkabıcılar esnafının yoğun olarak bulunduğu Pazar Sokaktaki çarşıya çok sayıda Bordo-Beyaz bayrak astı.

 

ATSO rutin hizmetleri yanında Antakya’nın sosyal ve sportif projelerine de katkı sağlayarak bir kez daha gönülleri fethetti.

Uzun yıllar Hatayspor Kulübü Başkanlığı da yapmış olan Hikmet Çinçin’in başkan olduğu ATSO; çarşı girişine büyük bir pankart, ayrıca çarşının çok sayıda muhtelif yerlerine Bordo-Beyaz bayraklar asarak sempati toplamaya devam ediyor.

Bu arada çarşı esnaflarından kuyumcu Orhan Ünal, aynı zamanda Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyesi olarak asılan bu bayraklar dolayısıyla Hikmet Çinçin’e ve ATSO Yönetimine teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 ay, 2 hafta önce / 09.03.2018 09:41:16   

LİDER İSTANBUL’DA

2.Lig Kırmızı Grup lideri Hatayspor, 2 Aralık Cumartesi günü oynayacağı Sancaktepe Belediyespor maçı için İstanbul’a gitti.

Son maçta İnegölspor karşısında mükemmel futbolunu 4 golle süsleyerek galibiyet serisini devam ettiren Bordo-Beyazlı temsilcimiz, yarın oynayacağı Sancaktepe maçında da galibiyet hedefliyor.

Bu amaç doğrultusunda teknik direktör İlhan Palut idaresinde hazırlıklarını tamamlayan Hataysporlu futbolcular, dün akşam uçağıyla yönetici ve teknik heyetle birlikte Hatay’dan uçakla İstanbul’a gitti.

Bugün Kartalspor tesislerinde ter idmanı yapacak olan Bordo-Beyazlılar, daha sonra konakladıkları otelde istirahate çekilerek maç saatini bekleyecek.

Son haftalarda yükselişte olan iki takımın mücadelesi; Cumartesi günü saat:13.30’da İstanbul Maltepe Hasan Polat Stadyumunda başlayacak.

(Yorum Haber Merkezi)


8 ay, 3 gün önce / 01.12.2017 09:39:17   

HATAYSPOR, BAŞKENTE UMUTLU GİTTİ


Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Hatayspor, bu hafta sonu Başkent deplasmanında karşılaşacağı Etimesgut Belediyespor maçına umutlu gitti.

   Son maçta lider Menemen Belediyespor’u elinden kaçıran Bordo-Beyazlı temsilcimiz, iddiasını sürdürebilmek için Ankara’dan 3 puanla dönmenin hesaplarını yapıyor.

Bu maç öncesi teknik direktör İlhan Palut idaresinde hazırlıklarını tamamlayan Hataysporlu futbolcular, Menemen maçında avantaj kaybettiklerini ancak sonuna kadar mücadele ederek şampiyon olacaklarını vurguladılar.

Bu sabah erken saatlerde Hatay Havaalanından uçakla Ankara’ya gidecek olan Hatayspor, Green Otelde iki gün konaklamanın ardından 18 Mart Pazar günü Etimesgut Belediyesi Atatürk Stadyumunda saat:15.00’te başlayacak maça çıkacak.

Bu arada Hatayspor Taraftarlar Derneği, Pazar günü oynanacak bu önemli maç için Hatay Büyükşehir Belediyesinden otobüs tahsis ederek Bordo-Beyazlı taraftarları Ankara’ya götürme organizasyonunu başlattı.

HATAYSPOR, ŞAMPİYONLUĞA İNANIYOR

Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, bu hafta oynanacak Etimesgut Belediyespor maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Menemen Belediyespor karşısında izlediği takımının son dönemdeki en iyi Hatayspor olduğunu belirterek sözlerine başlayan Karadeniz, tüm çabalarına rağmen istedikleri sonuca ulaşamadıklarını ifade etti.

Bordo-Beyazlıların teknik sorumlusu İlhan Palut, Menemen temsilcisi karşısında kendi saha ve seyircileri önünde, muhteşem bir atmosferde, maça başladıklarını ancak; aradıkları gole bir türlü ulaşamadıklarını söyledi.

Kırmızı kart görmeleri ile birlikte maçın kırılma anını yaşadıklarını da sözlerine ekleyen Palut, şampiyon olmak için daha çok çaba harcayacaklarını belirtti.

Takımın başarılı futbolcusu Sinan da kalan 8 maçın tamamını kazanabilecek güce sahip olduklarını ifade etti ve Hataysporlu taraftarların aynı inanç ve istekle takımlarını desteklemelerini istediğini belirtti.

Sinan’dan sonra söz alan ve bordo-beyazlı taraftarlara teşekkür ederek düşüncelerini paylaşan Mehmet, beklemedikleri puan kaybı yaşadıklarını ancak bunu telafi edeceklerini belirtti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 ay, 1 hafta önce / 16.03.2018 09:42:19   

KİCK BOKS TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Takımı, 5 Ocak Cuma günü Hatay Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Okullar Arası Yıldızlar Kick Boks Point Fighting, Hard ve Soft stil müsabakalarına katıldı.

Ponint Fighting, Hard Stil Bayanlar, Hard Sitil Erkekler, Soft Stil Bayanlar, Soft Stil Erkekler eleme ve final müsabakalarında 17 sporcu ile katılım gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Takımı, elde ettiği başarılarına yenisini ekledi.

Eleme ve final müsabakalarında başarılar elde eden HBB Spor Kulübü Kick Boks Takımı, 10 birincilik, 5 ikincilik ve 2 üçüncülük elde ederek Kick Boks Okul Sporları il seçmelerine damga vurdular.

(Haber Merkezi)


6 ay, 2 hafta önce / 12.01.2018 09:23:15   

DEFNE HASTANESİNDEN BİR İLK DAHA

Bölgemizde verdiği başarılı sağlık hizmetinin yanı sıra Hatay’da ilk ameliyatları ile bilinen Özel Defne Hastanesi, Meme kanseri teşhisi konulan bir hastanın Genel Cerrahi ve Kanser Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Sabahattin Aslan ile Plastik ve Estetik Cerrrahi Uzm.Dr.Murat Uçak  tarafından aynı anda yapılan ve yine bölgemizde bir ilk olma özelliğindeki ameliyatla sağlığına kavuşturulması ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Özel Defne Hastanesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: ”Dış merkezde meme iğne biopsi yapıldıktan sonra meme kanseri tanısı konulan hasta, araştırmalar neticesinde hastanemize başvurmuştur. Hastanemizin başarılı doktorlarından Genel Cerrahi ve  Kanser Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Sabahattin Aslan’ın yapmış olduğu ön hazırlık ve taramaların sonunda hastamızın en erken devrede meme kanseri olduğu saptanmış olup, ameliyata karar verilmiştir. Yapılan ameliyatta Doç.Dr.Sabahattin Aslan memedeki kanserli dokuları cilt korunarak almış olup, Hatay’da ilk defa aynı ameliyat esnasında Plastik ve Estetik Cerrrahi Uzm.Dr.Murat Uçak tarafından karnından doku alınan hastamıza kendi dokuları ile meme ve estetik operasyon yapıldı.

5 saat süren ameliyatta aynı zamanda karın germe yapılan hastaya meme protezi gibi yabancı bir cisim kullanılmadığı için yara iyileşmesi hızlı bir biçimde sağlanmıştır. Bir hafta doktorlarımızın takibinde kalan hastamız sağlığına kavuşmuştur.” denildi.

Sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden hasta; hastalığının tedavisinde büyük emekleri olan Doktorları Genel Cerrahi ve Kanser Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Sabahattin Aslan ile Plastik ve Estetik Cerrrahi Uzm.Dr.Murat Uçak’a sonsuz şükranlarını sunduğunu belirtti.

(Haber Merkezi)


5 ay, 2 hafta önce / 09.02.2018 10:23:23   

KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARI, FARKINI ORTAYA KOYDU

Antakya Satranç Kulübü tarafından düzenlenen ev sahipliğini ise Hatay Kültür Eğitim Kurumları’nın yaptığı Satranç Turnuvası sona erdi.

Bölgemizin başarılı eğitim kurumlarının başında yer alan ve farklı eğitim modelleri ile elde ettikleri başarıların yanı sıra sosyal faaliyetleri ile her zaman fark yaratan Hatay Kültür Eğitim Kurumları geçtiğimiz hafta sonu Antakya Satranç Kulübü tarafından düzenlenen satranç turnuvasında ev sahipliği yaparak yine farkını ortaya koydu.

Hatay Kültür Eğitim Kurumları’nda düzenlenen satranç turnuvası sonuçlandı, dereceye girenler ödüllendirildi. 16-17 Aralık 2017’de Hatay Kültür Eğitim Kurumları’nda gerçekleşen Hatay Kültür Eğitim Kurumları Satranç Turnuvası, şehir içinden ve dışından yoğun bir katılımla gerçekleşti. 8 Yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 12 yaş ve altı ile açık kategori olmak üzere toplamda 4 ayrı kategoride yapılan turnuvada öğrencilere problem çözme becerileri geliştirilmesi hedeflendi.

Satrancın önemini vurgulamak ve yayılmasına katkı bulunmak için böyle bir proje destek verdiklerini belirten Hatay Kültür Eğitim Kurumları kurucularından Ali Girişken, “Bilim adamları iki şekilde düşünüldüğünü söylüyor. Bunlardan biri lisan kullanılarak diğeri ise şekilleri, görsel ve uzaysal sembolleri kullanılarak gelişen düşünceler. Bütün okul dersleri lisan kullanılarak yapıldığı için doğal olarak bu düşünme tarzının gelişimine katkı sağlanıyor. Görsel, uzaysal düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik fazla bir etkinlik yok. Okul programlarında resim, görsel sanatlar ve geometri gibi derslerin bu alanda faydalı olduğu kısmen söylenebilir. Görsel, uzaysal düşünme becerilerini geliştirmede satranç, dama gibi oyunlar çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Bu sebepten satrancın okullarda daha çok olarak eğitim amaçlı kullanılması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Antakya Satranç Kulübü sahibi Kemal Nurlu ödüller verilmeden önce turnuvaya ve ödül törenine ev sahipliği yapan Hatay Kültür Eğitim Kurumları kurucularından Ali Girişken’e teşekkür etti.

YARIŞMALARDA BİRİNCİ OLAN SATRANÇÇILAR:

8 YAŞ VE ALTI: Çağdaş Pişkinpaşa, Yılmaz Yaşam, Özcal Semih

8 YAŞ GURUBU EN İYİ KIZ SPORCU: İlayda Duru Sovukluk

10 YAŞ VE ALTI: Elif Zeren Yıldız, Özgür Deniz Asırcı, Eymen Koç

12 YAŞ VE ALTI: Elif Su Erbaş, Umur Aslanyürek, Ege Beran Topal

AÇIK KATEGORİDE İSE EN İYİ KIZ SPORCU: Nural Polen oldu.

(Haber Merkezi)


7 ay, 1 hafta önce / 19.12.2017 11:05:48   

ARAÇ TUTKUNLARINDAN DRİFT GÖSTERİSİ

Hatay'da motosiklet ve modefiye araç tutkunları drift gösterisi düzenledi.

Merkez Antakya ilçesindeki fuar alanında gerçekleşen etkinlikte, çok sayıda motosiklet ve otomobil tutkununu araçlarıyla gösteri sundu.

Etkinliği organize eden Ahmet Yeter, gazetecilere yaptığı açıklamada kendi imkanlarıyla düzenledikleri etkinlikle motosiklet ve otomobil sürücülerini bir araya getirdiklerini belirtti.

Hatay'da kullanabilecekleri bir gösteri pistinin olmamasından yakınan Yeter, "Amacımız motosiklet ve otomobil tutkunlarının kendilerine ayrılan bölgelerde bu etkinliği düzenlemeleri. Yetkililerden bir pist yapılmasını istiyoruz." dedi. (AA)


7 ay, 1 hafta önce / 19.12.2017 11:06:19