......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267890
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler HATAY, BİZİM SEVDAMIZ
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler HATAY, BİZİM SEVDAMIZ

  Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler  HATAY, BİZİM SEVDAMIZ
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, tüm Hatay’a net mesaj vererek Oy verseniz de vermeseniz de tüm Hatay hizmete doyacak. Çünkü Hatay bizim sevdamız dedi.

 

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, AK Parti Milletvekili Abdülkadir Özel, Cumhur İttifakı Arsuz Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necim Bozkurt ve Ak Parti ve MHP ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları ile birlikte birçok partilinin katıldığı Arsuz Karaağaç Mitingi adeta bir bayram havasında coşku ve heyecan ile gerçekleşti.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan kritik yerel seçimlere doğru az zaman kala çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler Arsuz mitinginde yaptığı konuşmada vatandaşı ne oy verdin de ne hizmet istiyorsun diyerek azarlayan, seçmenine tepeden bakan anlayışı sandığa gömeceklerini belirterek biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Belediye hizmetleri lutüf değil Belediye başkanının asli görevidir. Ne yazık ki bu millet 5 yıldır bu zihniyetten çok çekti. Oy veren de hiçbir hizmet alamadı. Ben inanıyorum ki çantada keklik gördükleri ancak hiç hizmet götürmedikleri vatandaşlar da 31 Mart’ta sandıkta gereken dersi verecektir.

Biz Cumhur İttifakı’na oy versin veya vermesin tüm vatandaşlarımıza tüm ilçelerimize hizmet götüreceğimizin sözünü veriyoruz. Çünkü biz Hataylıyız, Hatay’ı seviyoruz. Antakya’yı İskenderun’u imar ederken Samandağ’ın Arsuz’un bu terkedilmişlik haline gönlümüz razı gelir mi? Biz millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz açıklamasında bulunarak tüm Hatay için çok güzel projeler hazırladıklarını” vurguladı.

AĞLAYAN ZİHNİYETİN SONU 31 MART

Coşkulu Arsuz Mitinginin ardından İskenderun Yıldırımtepe ve Buluttepe’li vatandaşlara hitap eden Güler’e Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Türkiye Varlık Fonu A.Ş. YK Üyesi Fuat Tosyalı ve teşkilat üyeleri eşlik etti.

‘Cumhur İttifakı’na 24 Haziran’da sahip çıktınız Rabbim size 31 Mart’ta hizmetkar olmayı nasip etsin diyerek konuşmasına şu sözlerle devam eden Güler,Geride kalan 5 yıllık süreyi boşa geçmiş sayıyoruz.

Önümüzdeki 5 yıl için Hatay için büyük hedeflerimiz var. Önceliğimiz altyapı olacak. Altyapı olmadan çalışma yapmak, sadece sizleri kandırmak olacaktır. Artık sürekli bahane üreten, engelliyorlar diye çocuklar gibi ağlayan zihniyetin sonu geldi. Biz size adam gibi hizmet etmeye geliyoruz” dedi.

BELEN’İN KARARI CUMHUR İTTİFAKI

Gövde gösterisine dönüşen Belen mitinginde Cumhur İttifakı’na ve başkan adaylarına gösterilen büyük sevgi ve coşku BELEN halkının kararını verdi şeklinde yorumlandı.

Arsuz, İskenderun ortak mitinglerin ardından Belen Sarımazı’ya geçen İbrahim Güler, burada havai fişeklerle, davul zurnayla karşılandı.

Görkemli Belen mitingi, Başkan adayı İbrahim Güler’le birlikte Cumhur İttifakı Belen Belediye Başkan adayı İbrahim Gül, MHP ve AK Partili Milletvekilleri Lütfü Kaşıkçı ve Abdülkadir Özel’e gösterilen büyük ilgi adeta zaferi şimdiden kutluyormuş havasında gerçekleşti.

(Haber Merkezi)

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

MEDENİYETLER KOROSU CİZRE'DE ÖĞRETMENLER İÇİN SÖYLEYECEK

Üç semavi dinin ve 6 mezhebin üyelerinin oluşturduğu Antakya Medeniyetler Korosu, Şırnak'ın Cizre ilçesinde öğretmenler için konser verecek.

Antakya Medeniyetler Korosu Derneği Başkanı Yılmaz Özfırat, AA muhabirine 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cizre Kaymakamlığınca ilçeye davet edildiklerini söyledi.

Eli öpülesi öğretmenler için yarın saat 20.00'de özel bir otelde sahneye çıkacaklarını anlatan Özfırat, şöyle devam etti: "Yarın öğretmenlerimiz için Cizre Kaymakamı ve Şırnak Valimizin de katılımıyla bir konser gerçekleştireceğiz. Ülkemizin bir arada yaşama kültürünü göstermek üzere Cizre'ye gidiyoruz ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Koro olarak ilk kez doğudaki bir ilimizde sahne alacağız ve bu da bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Orada görev yapan asker, polis, öğretmen ve halktan kişiler konserimizde bir araya gelecek ve orada çıktığımız sahnede ülkemizdeki bir arada yaşama kültürünü, huzurunu tüm dünyaya göstereceğiz." dedi.

Ülkenin her noktasına gitmekten onur duyduklarını ifade eden Özfırat, yarın gerçekleştirilecek konsere tüm Cizrelileri davet etti. (AA)


1 yıl, 5 ay önce / 24.11.2017 10:22:04   

ZÜLÜFLÜHAN’DA ELEKTRİK SORUNU

Antakya ilçesine bağlı Zülüflühan Mahallesinde yaşanan elektrik sorunu nedeniyle çevre sorunları Enerjisa’yı göreve davet etti.

Zülüflühan Mahallesinde ikamet eden Mehmet Okaya adlı vatandaş, mahalle halkı adına yaptığı açıklamada elektrik akımının bazen düşük bazen yüksek gelmesi dolayısıyla elektronik cihazlarının zarar gördüğünü ifade etti.

Kendisinin evinde televizyon ve buzdolabının elektrik akımı nedeniyle yanarak devre dışı kaldığını belirten Mehmet Okaya adlı vatandaş, ayrıca bazı bölgelerde elektrik tellerinin enginden geçtiğini, bazı bölgelerde kopmuş olduğuna dikkat çekerek bu sorunun can ve mal kaybına neden olmadan giderilmesini Enerjisa yetkililerinden istedi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 4 ay önce / 27.12.2017 09:56:40   

ultrAslan Antakya, Mehmetçiğin yanında

Şanlı ordumuz, Suriye’nin Afrin bölgesinde teröristlere karşı Zeytindalı harekâtında kahramanca mücadelesini verirken Mehmetçiğe bir destekte, Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan’ın Antakya temsilciliğinden geldi.

 Ellerinde Türk bayraklarıyla önce Şehitliği ziyaret eden grup üyeleri, daha sonra sınır bölgesine giderek teröristlerle canı pahasına mücadele eden askerlerimize moral verdi.

Düzenlenen etkinlik dolayısıyla ultAslan Antakya Temsilciliği şu açıklamada bulundu: “Milletimizin varlığına, vatanımızın bölünmez birliği ve bütünlüğüne yönelik hain saldırıları önlemek, sınırlarımıza yönelik tehditleri ortadan kaldırmak amacıyla kahraman Türk ordusu tarafından başlatılan ve milletimiz tarafından desteklenen ‘Zeytin Dalı’ harekâtını Ultraslan Antakya temsilciliği olarak tüm gönlümüzle destekliyoruz.

Bu harekâtla bölge barışına ve huzurun yönelik komplolar bozulacak. Türk vatanını tehdit eden ve uluslararası bir takım güçler tarafından desteklenen unsurlar ortadan kaldırılacak, bölge huzur ve güvenliği kahraman ordumuz hamiliğinde yeniden tesis edilecektir.

Devletimizin ve milletimizin bekası açısından büyük öneme haiz olan bu operasyonda, dileğimiz yüce Allah’ın kahraman Türk ordusunu muzaffer kılmasıdır. Bu kutsi görevde yer alan tüm Silahlı kuvvetler personelimize ‘gazanız mübarek olsun‘ diyoruz.  Biriz, beraberiz. Milletçe yanınızdayız.”

(Haber Merkezi)


1 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:40:15   

HANİ KÖYLÜ ŞEHİRLİNİN EFENDİSİYDİ

Hatay’da, Büyükşehir Belediye Başkanlığı UKOME Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Yeniden Yapılanma ve iyileştirme çalışmalarına tepkiler hızla artıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içinde Hatay’ın tüm ilçelerini içine alan modern toplu taşımacılığı başlatıyor.

Hatay genelinde 310 adet durak montajı gerçekleştirildi, il genelinde 18 adet yolcu durağına ‘Akıllı Durak’ Projesi kapsamında güneş enerjili aydınlatma sistemi kuruldu.

Hatay’ın çeşitli ilçelerine bağlı köylerde hayatını ürettiği mallarını şehir merkezindeki pazar yerlerinde satarak idame ettirmeye çalışan köylü vatandaşlar otobüs ve dolmuşların eşya taşıma yasağı getirilmesinden dolayı mağdur.

Samandağ ilçesine bağlı Hüseyinli, Özengi, Çökek Mahallesinden haber merkezimize gelen köylü vatandaşlar ürettikleri malları merkeze getirirken zorluk çektiklerini dile getirdi.

Gazete ofisimizi ziyaret eden Sabriye Güngör teyze, eşinin çalışmadığını, 4 çocuğunu bahçesinde yetiştirdiği ürünleri pazarlarda satarak yetiştirdiğini dile getirerek; “Mallarımı köyden merkeze getirip Pazarda satarak evimi geçindiriyorum. Bunu da bize çok gördüler her hal. Mallarımı pazarlara getirirken zorluklar çekiyorum dolmuşlar almıyor, alsa bile dünyanın parasını istiyorlar. Geçen gün elimde 2.5 litrelik pet şişede süt vardı ona bile 20 lira para istediler. Pikap tutup getirsem sattığım ürünün parasını taşımaya veriyorum ne yapacağımı şaştım. Bize yaşamayın aç kalın mı demek istiyorlar?” diyerek yetkililere sitemde bulundu.

Yorum Gazetesi olarak vatandaşın sesine kulak vererek, yetkililere bu durumu düzeltmeleri için Sabriye teyzemiz ve diğer köylü vatandaşlarımız adına çağrıda bulunuyoruz.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 5 ay önce / 08.11.2017 09:36:14   

HATAYSPOR, 3 PUANA İNANÇLI

Nefes kesen şampiyonluk mücadelesinin devam ettiği 2.Lig Kırmızı Grupta Hatayspor, sürprize yer vermemek amacıyla Kocaeli deplasmanına 3 puan inancıyla gitti.

Son maçta Eyüpspor’u zorlu maç sonunda yenerek lider Menemen Belediyespor’u takip eden Bordo-Beyazlılar, grupta alt sıralarda yer alan Kocaeli Birlikspor maçında galibiyetten başka sonuç düşünmüyor.

Hafta başından beri teknik direktör İlhan Palut idaresinde Kocaeli Birlik maçı hazırlıklarını sürdüren ve bu sabah uçakla önce İstanbul’a oradan Kocaeli’ye geçecek olan Hatayspor’da moraller üst düzeyde.

1 Nisan Pazar günü Kocaeli Alparslan Türkeş Stadyumunda oynanacak Kocaeli Birlik- Hatay maçı saat:15.00’te başlayacak.

TARAFTAR TAKIMINI YALNIZ BIRAKMAYACAK

Bu arada Hatayspor’u içte ve dışta yalnız bırakmayan Bordo-Beyazlı taraftarlar, Kocaeli deplasmanına gidecek. Hatayspor Taraftarlar Derneği, Hatay Büyükşehir Belediyesine dilekçe vererek otobüs talebinde bulundu. Sağlanacak otobüslerle çok sayıda taraftar, Hatayspor’u Kocaeli deplasmanında yalnız bırakmayacak.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 3 hafta önce / 30.03.2018 10:27:50   

65 MADDE KARARA BAĞLANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı Aralık Ayı Olağan Toplantısı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

HBB Meclis Salonu’nda gerçekleşen 65 maddenin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında,

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Reyhanlı ilçesi Bayır Mahallesi 71. Sokak isminin ‘Şehit Mehmet Yılğın Sokak’ olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Kumlu ilçesi Akkerpiç Mahallesi Kanatlı Caddesi isminin ‘Şehit Mehmet Gücüyetmez Caddesi’ olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.

HATSU Genel Müdürlüğünün İslam Kalkınma Bankası’ndan 50 Milyon Euro kredi kullanması için Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi ile ilgili teklifi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
HBB Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı 11 Ocak Perşembe günü saat 14.00’da yapılmasına karar verildi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 4 ay önce / 13.12.2017 09:54:26   

YAMAN: HUZUR, BARIŞ VE SEVGİ DOLU BİR BAYRAM DİLİYORUZ

Defne Belediye Başkanı Op.Dr. İbrahim Yaman, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında tüm halkın Kurban Bayramı’nı kutlarken, huzur, mutluluk ve barış temennilerinde bulundu.

Tüm halkın bayramını kutlayan Defne Belediye Başkanı Yaman “Bayramların birleştirici gücü ile; dini, dili mezhebi ne olursa olsun tüm farklılıkların bir zenginlik olarak algılanmasını, bölgemizde kardeşlik ve barış ikliminin devamlılığını diliyorum. Halkımızın gelecek güzel günlere özgür ve umutla bakabildiği, huzur ve barış dolu bir dünya temennisiyle; tüm Halkımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


7 ay, 3 hafta önce / 17.08.2018 09:36:24   

ESKİ YAĞMURSUYU HATLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yağmursuyu tahliyesinde sorun oluşturan deforme olmuş ve yetersiz kalan hatlarda yenileme çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Yağmur yağışları sırasında biriken suların kolay deşarj edilmesi ve altyapı probleminin çözülmesi amacıyla yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan Genel Müdürlük, Altınözü ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’ne yağmursuyu tahliye hattı döşenerek biriken daha hızlı deşarj edileceğini kaydetti.

Hatay genelinde var olan altyapı problemlerini tespit etme ve çözüme kavuşturma adına tarama çalışmalarının sürdüğüne dikkat çeken İdare, yağmursuyu hattı çalışmaları sayesinde yol tahribatlarının da önüne geçildiğini ve ulaşımda sorun teşkil eden etkenlerin çözüldüğünü kaydetti.

Yağmursuyu çalışmalarının yanı sıra içmesuyu, kanalizasyon ve arıtma tesisi projelerinde önemli mesafe kat ettiklerine dikkat çeken İdare, yürütülen çalışma kapsamında 150 yağmursuyu hattı döşendiğini bildirerek, çalışmada 1 paletli ekskavatör, 1 kepçe ve 3 personelin görev yaptığını açıkladı.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 6 ay önce / 25.10.2017 09:21:31   

HATAY GÜNEY RÜZGÂRI DERGİSİ’NİN YENİ SAYISI ÇIKTI

Hatay Güney Rüzgârı Dergisi’nin bu ay ki kapak konusu, Hatay’ın yakaladığı iki fırsattan biri olan Expo 2021’e ayrılmış. Sabahattin Yalkın’ın kaleme aldığı “Expo 2021 üzerine düşünceler” başlıklı yazı, Hatay’ın yıllardır tanıtım üzerinde çalıştığı konunun nasıl yapılması gerektiği üzerinde duruyor. Yakalanan fırsatın, akıl ve mantık çerçevesinde mevcut imkanların da kullanılmasıyla nasıl fırsata dönüştürüleceği üzerinde ilgili ve yetkililerin önemli mesajlar alabileceği bir yazı

.

Her sayıda olduğu gibi düşündüren yazılarıyla okurlarına seslenen Güney Rüzgârı Dergisi Sahibi Mehmet Ali Solak, “Haklı olmak yetmez, haklı kalmak gerek” makalesiyle ilginç tespitler de bulunuyor. “Nihayet denizi gördük” sloganıyla duyurulan dosyada ise ‘Hatay’ın Deniz Yüzü’ başlığı ile Hatay’da deniz otobüsü ile ilgili atılan adım ele alınmış. Sınır hattında barut kokusu ile de Suriye sınırındaki gelişmeler aktarılmış.

Kitap tanıtımıyla tanıdığımız Selman Büyükaşık, “Aydınlanma sürecinde garip bir İranlı biyografisi ve iki yapıtı üzerinden Sadık Hidayet”i konu etmiş. Yahya Aksoy, Edebi yönleriyle Uğur Mumcu’yu anlatırken, Hüseyin Evcil “Türkçe Mektup” başlıklı yazısıyla dijitalleşme ile birlikte yaşanan sorunlara değinmiş. Dr. Muhsin Boz ise, “Bu dünyadan Tahir Boz geçti” yazısıyla yakın tarihte kaybettiğimiz tanınmış bir eğitmeni konu etmiş.

Dergideki öyküler arasında Antakya Öyküleriyle tanınan Dr. Necdet Özkaya, “Pal Mehmet”, Av. İbrahim Ersuz, “Çınarlarımda serçeler var” ve Hulusi Atahan “Bahçıvan” başlıklı öyküler yazılmış. Sezgin Suna da İdil Biret konserini aktarmış okurlara.

A.Kadir Paksoy’un Günlerin Terkisinden başlığıyla sunulan günlük, Diyetisyen Sedef Yeral’in “Sağlıklı beslenmede renklerin önemi” yazısı ile öne çıkan başlıklar arasında yer alırken, basına verilen eğitimde “insanlara arkanızı dönmeyin” uyarısı da dikkat çekici. Sporda Hatayspor’un 50. Yılında şampiyonluk hedefi ile Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımının elde ettiği başarı konu edilmiş. Hatay’da gelişen olaylar ve Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri de dergide yer alan yazılar arasında.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 ay önce / 23.02.2018 11:09:11   

MKÜ FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Meslek Yüksekokulu Basın Yayın Bölümü sınıfları arasında düzenlenen Halı saha futbol turnuvasında şampiyon İkinci öğretim 1.Sınıf takımı oldu.

Basın yayın bölümü öğretim görevlisi Fırat Ata organizasyonunda gerçekleşen turnuva Tayfun Sökmen Kampüsü spor tesislerinde yapılırken örgün ve ikinci öğretimde eğitim gören tüm sınıfların sergiledikleri performanslar izleyenlerden tam not aldı.

Rakiplerini ortaya koydukları başarılı futbol ile yenerek finale yükselen İkinci öğretim 1.Sınıf takımı ile Örgün öğretim 2.Sınıf takımları Fair- Play örneği sergiledikleri maçta oynadıkları futbol ile gönüllerde taht kurdular. Turnuva Şampiyonu İkinci öğretim 1.Sınıf takım kadrosu  Bertuhan Ergüleç, İbrahim Bilgil, Tugay Alyaz, Ahmet Aracı, Mehmet Dağlı, Faruk Yorulmaz ve Oğuz Tunahan Çelen’den oluşurken Örgün öğretim 2.Sınıf takım kadrosu Tolga Taş, Yalçın Kurt, Fatih Taner Önerden, Osman Ünal, Yalçın Bozdemir, Göksel Gök ve Ahmet Korkmaz’dan oluştu.

Final maçının hakemliğini turnuvayı organize eden Öğretim Görevlisi Fırat Ata yaptı. Oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne olan karşılaşmayı çok sayıda bölüm öğrencisinin izlemesi gözlerden kaçmadı.

Oldukça yoğun olan bölüm ders programları dışında öğrencileri sportif faaliyet ile kaynaştırma ve stres atmaları için düzenledikleri turnuvanın amacına ulaştığını görmenin haklı mutluluğunu yaşadığını ifade eden Mustafa Kemal Üniversitesi Basın Yayın Bölümü Öğretim Görevlisi Fırat Ata, Turnuvanın ilk dakikalarından itibaren Fair- Play örneklerinin sergilendiği keyifli maçlar yapıldığının altını çizerek turnuva şampiyonu olan İkinci öğretim 1.Sınıf takımını kutladı. Bu gibi faaliyetlerin devam edeceğini belirten Ata, ayrıca turnuvaya katılan tüm sınıf takımlarına ve takımlarını maçlarda yalnız bırakmayan bölüm öğrencilerine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 1 ay önce / 02.03.2018 10:47:04