......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254920
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

ÇALIŞKAN: SAADET MECLİSTE OLACAK

Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayları, İftar programında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

   Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı’nın düzenlediği İftar programına Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayları Dr. Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Halil Çelik, Abdullah Aydın Demir, Atila Erol, Ramazan Öksüz, Mehmet Aydoğan, Uğur Ural, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Adaylar sırasıyla kendilerini tanıtan kısa bir konuşma yaptıktan sonra söz alan 1. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Necmettin Çalışkan basın mensuplarının Ramazan ayını tebrik ederek şunları söyledi;

Her yıl rutin basınla iftar programımızı planlamıştık ancak bu yıl farklı olarak ani bir baskın seçim kararıyla seçim arifesi manevi iklimde bir araya geldik. Saadet Partimizin adayları arasında ulusal gazeteci Hataylı arkadaşımız Abdullah Aydın Demir sizden biri olarak, yine bendeniz de bir gazeteci olarak desteklerinizi bekliyoruz.

Yeni ittifak yasasıyla, millet ittifakı kurarak baraj sorununu ortadan kaldırdıklarını belirten Çalışkan, bundan böyle “En iyi sizsiniz adaylarınız dürüst ama baraj sorunu var” diyenlere artık baraj sorunu ortadan kalktığını belirletmek isterim. Bu ittifakın getirdiği bir güç olarak az sayıda seçim desteğiyle de milletvekili çıkarma şansı olacak. Oylar zayi olmayacak.  Böylece tüm Türkiye’de olduğu gibi Hatay’da da iyi bir netice ile bu sefer 25 Haziran’da Saadet mecliste olacak” dedi.

Bu seçimde bir ilk olarak hem başkan hem parlamento için iki ayrı oy kullanılacağını hatırlatan Çalışkan, “halkımız umuyorum ki kendi içlerinden 24 saat kapsını çalabilecek her zaman halkın içinde olan adaylarımıza teveccüh gösterip en azından oylarından birini vereceklerelerdir. Hatay’da kangren haline gelmiş yılların ciddi sorunları var. Sahipsiz Hatay’a hep birlikte kardeşçe kamplaşmadan sahip çıkacağız. Bu sorunları çözecek olan Saadet Partisi olduğunu düşünüyoruz. Genel başkanımızın da bu konuda son zamanlarda ne kadar gündemde olduğunu kutuplaşmanın önüne geçerek, sorunlara yaklaşım ve çözüm önerileriyle bunu gösteriyor” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


4 ay, 3 gün önce / 01.06.2018 09:28:50   

ŞAMPİYON; İSTE!

İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda yapılan Türkiye Üniversitelerarası 2. Lig Salon Futbolu Müsabakaları İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Futbol Takımı’nın Birinciliği ile sonlandı. Kazandığı şampiyonlukla 1. Lig’e yükselen İSTE Futbol Takımı İskenderun’u sevindirdi.

İlk maçını Mersin Çağ Üniversitesi Futbol Takımı’nı 3–2 yenen İSTE Futbol Takımı, ikinci maçında Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Futbol Takımını 7–6’lık skorla mağlup etti. İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda oynanan final müsabakasında iyi bir performans gösteren İSTE Futbol Takımı rakibi Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Futbol Takımı karşısında ilk yarıyı 4–2 önde kapattı. İkinci yarıda da aynı iyi performansını devam ettiren İSTE Futbol Takımı 7–3 gibi rahat bir skorla şampiyonluğa ulaştı.

Maç sonunda iki takım oyuncuları birbirlerini tebrik ederek fair-play çerçevesinde güzel anlar yaşattı. Ev sahibi İSTE Futbol Takımı’nın şampiyonluk kupasını İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli verdi.

Bu sevinci tüm İSTE’lilere ve İskenderun’a yaşattıkları için futbolcuları ve teknik heyeti tebrik eden Rektör Prof. Dereli; “sporda ve sanatta başarılı olanların, daha inovatif ve başarılı olduklarına inanıyoruz ve bu nedenle Teknoversite vizyonumuzda spor ve sanat faaliyetlerine de geniş yer ayırıyor ve destekliyoruz” dedi.

Üç gün süren Türkiye Üniversitelerarası 2. Lig Salon Futbolu Müsabakalarında ilk üç takımın sıralaması şu şekilde oldu:

1-İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Futbol Takımı

2-Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Futbol Takımı

3-Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Futbol Takımı

(Haber Merkezi)


9 ay, 3 hafta önce / 22.12.2017 09:49:14   

ANTAKYASPOR PLAY-OFF’TA

Hatay 1. Amatör Küme’de mücadele eden Hatay Şirincespor (Antakyaspor F.K.) Nazım Koka Sahası’nda Dursunluspor’u 6-1 yenerek ligin bitimine 4 hafta kala Süper Amatör için Play-Off’u garantiledi.

Kritik mücadelenin gollerini Bahattin, Yücel, Erkut (3) ve Talip atarken, oynadığı futbol ile rakiplerine gözdağı verdi. Mete Cebesoy nezaretinde olan Antakyaspor, artık Play-Off hesapları yaparken, çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.

Erkut Taş Dursunluspor karşılaşmasında hat-trick yaparak, galibiyetin mimarlarından olurken, sağ kanatta görev yapan Talip Omak performansı ile hayran bıraktı. Takımın yıldızlarından Ertuğrul Uçar, takımını orta sahada sırtlarken, Mesut Tuzluoğlu rakiplerine geçit vermedi.

Karşılaşmanın 32. Dakikasında gelişen Antakyaspor atağında Ertuğrul’un sert şutunu kaleci kornere çeldi ve devamında Erkut’un kullandığı korner atışında ön direkte bulunan Bahattin şık bir kafa vuruşu ile topu ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.

Bu dakikalardan sonra ikinci gol için yüklenen Kırmızı-Beyazlı ekip, atağa kalkarken rakibine topu kaptırdı. 42. Dakika da hızlı bir şekilde rakip kaleye giden Dursunluspor, Antakyaspor savunmasını dengesiz yakalayınca Mehmet takımı adına golünü atarak skoru 1-1’e getirdi.

Bu golün hemen ardından yani 43. Dakikada soldan Selahattin ile yüklenen Antakyaspor’da, Selahattin’in yaptığı ortaya arka direkte kendini unutturan Yücel Kınık güzel bir kafa vuruşu ile topu ağlarla buluşturdu ve Kırmızı-Beyazlı ekip 2-1 öne geçti.

İlk yarı Antakyaspor’un 2-1 üstünlüğü ile sona ererken, ikinci yarının hemen başında Erkut sahneye çıktı. 46. Dakikada çaprazdan Talip’in sert şutunda kaleciden dönen topu ceza yayı üzerinde kontrol eden Erkut, sert şutu ile topu ağlara gönderdi ve skor 3-1’e geldi.

Mücadelenin 53. Dakikasında Talip’in ara pasında topla buluşan Erkut, üç rakibini geçerek, ceza sahasından mükemmel vurdu ve topu bir kez daha ağlarla buluşturarak takımını 4-1 öne geçirdi. Mücadelenin 62. Dakikasında günün başarılı ismi Talip, sağ çaprazdan iki rakibini çalımlayarak ceza sahasına girdi, harika plasesinde meşin yuvarlak filelerle buluştu ve skor 5-1’e geldi.

Dakikalar 68’i gösterirken, Mesut’un pasında topla buluşan Erkut, bir kez daha sahneye çıkarak, ceza sahası dışı çaprazdan sert şutunda rakip kaleciyi avlayarak hat-trick yaptı ve Antakyaspor’u 6-1 öne geçirdi. Karşılaşmada başka gol olmayınca Antakyaspor, kritik Dursunluspor maçından 6-1 galibiyetle ayrılarak, Süper Amatör yolunda Play-Off’u garantiledi.

(Haber Merkezi)


9 ay, 3 hafta önce / 22.12.2017 09:50:33   

TEŞHİS KONULAMAYAN HASTALIK YÜZÜNDEN ERİYOR

Yayladağı ilçesinde yaşayan 6 yaşındaki Suriyeli Hinit Birimu, yaşıtları gibi koşup oynarken, tam olarak teşhis konulamayan sinirsel bir rahatsızlık nedeniyle 2 yıl önce yürüme, tutma, konuşma ve görme yetisini kaybetti.

 

İlçedeki bir evde hayatını sürdüren 3 çocuklu Suriyeli Birimu ailesinin 6 yaşındaki ortanca kızları Hinit, 2 yıl önce sinirsel bir rahatsızlığa yakalandı. 

Hareketlerinde dengesizlik ve kaslarında zayıflık nedeniyle İstanbul'daki bazı özel hastanelere götürülen Hint, çeşitli tahlillere rağmen hastalığına teşhis konulamaması nedeniyle tüm doktorlardan eli boş döndü. 

İki yıl öncesine kadar hiçbir rahatsızlığı bulunmayan ve koşup oynayan Hinit, yaşıtları okula başlarken, kendisi evinde yatağa ve bakıma bağlı olarak yaşantısını sürdürüyor. 

Baba Bera Birimu, yaklaşık 2 yıl önce kızının yürüme ve ayakta durmasında problem olmaya başladığını belirtti. 

Hastaneye gittiklerini ve burada çeşitli tahliller yapılmasına rağmen doktorların teşhis koyamadığını aktaran Birimu, "Kızımın 4 yaşına kadar hiçbir sorunu yokken günden güne yatalak oldu. Her gün durumu kötüye gidiyor. Evladımızın gözümüzün önünde erip gitmesine dayanamıyoruz. Şimdi ayakta dahi duramıyor. Görmüyor ve vücudu istemsiz hareketler yapıyor. İstanbul'da özel hastanelere gittik. Doktorlar, kızımda genetik, sinirsel bir hastalık olduğunu ancak tam teşhisi koyamadıklarını belirtti. Sadece çeşitli vitaminler önerdiler. Onları bir süre kullandık." ifadelerini kullandı. 

Diğer iki kızında herhangi bir rahatsızlık olmadığını belirten Birimu, her gün kötüleşen Hinit'in hastalığına şifa bulmak için onu başka hastanelere de götürmek istediğini ancak durumunun el vermediğini sözlerine ekledi. (AA)


10 ay, 3 hafta önce / 24.11.2017 10:13:31   

HİZMET İÇİ EĞİTİMLER İLE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Antakya Belediyesi personellerine, İç İşleri Bakanlığı’nca yürütülen uyuşturucu ile mücadele uygulaması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü personellerine yönelik Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen uyuşturucu ile mücadele semineri, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı NARKOREHBER’ler tarafından verildi.

Seminerde uyuşturucu ile mücadele kapsamında alınması gereken önlemler, bağımlılık yapan maddeler ve bu maddelerin yapılan denetimler esnasında bulunması durumunda, yapılması gerekenler anlatıldı.

(Haber Merkezi)


10 ay, 3 hafta önce / 24.11.2017 10:14:52   

HBB ZABITA EKİPLERİ BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİNDE

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi denetimlerini arttırarak gıda üretimi yapan ve satan iş yerlerine yönelik sıkı kontroller gerçekleştiriyor.

HBB ekipleri tarafından merkez ilçe Antakya’da başlatılan denetimler de  kasap, fırın ve marketlerde hijyen ve satış belgesi sorgulandı. Ekipler söz konusu denetimlerde, genel temizlik, gıda maddelerinin muhafazası, çalışan personellerin kıyafetleri gibi konularda kontrol gerçekleştirerek işletmecilere uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi

HBB Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler ile vatandaşların sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda alış veriş yapmaları amaçlandı. Kurallara uygun şekilde satış yapılmayan işletmecilere ise uyarı verildi.

(Haber Merkezi)


3 ay, 2 hafta önce / 12.06.2018 15:57:55   

TSK MEHTERAN BİRLİĞİ HATAYLILARLA BULUŞTU

Hatay’ın anavatana katılışının 79’uncu yıldönümünde birbirinden güzel organizasyonu Hatay halkıyla buluşturan Hatay Büyükşehir Belediyesi, her sene olduğu gibi bu sene bir yenliğe daha imza attı.

  Hatay Valiliği ev sahipliğinde HBB’nin katkılarıyla, dünyanın en eski ordu bandolarından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehteran Birliği, Hatay halkı ile buluştu.

Gerçekleştirilen buluşmaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB daire başkanları ve Hataylılar katılım gösterdi.

Geleneksel kıyafetleri ile de büyük ilgi gören ve Hataylılara unutulmaz anlar yaşatan Türk ordusu ve müziğinin en önemli yapı taşlarından biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliğinin marşları, Hatay sokaklarında yakılandı.

Hem Hatay halkı hem de Türkiye Cumhuriyeti için oldukça önemli bir gün olduğunu vurgulayan Başkan Savaş, bu özel günde TSK Mehteran Birliğini Hatay halkı buluşturan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e ve Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)’ya teşekkür etti.

TSK Mehteran Birliğinin gösterisinin tamamlanmasının ardından Başkan Savaş, TSK Mehteran Birliğine bayrak hediye etti.

(Haber Merkezi)


2 ay, 6 gün önce / 24.07.2018 10:24:16   

HATAYSPOR ALTYAPI İYİ YOLDA

2017 - 2018 Bölgesel Gençlik Gelişim Liginin 10. Haftasında Hatayspor – Tarsus İdman Yurdu ile oynadığı U15, U16, U17 ve U19 kategorilerindeki müsabakalarda 3 galibiyet 1 mağlubiyet, Mahalli Ligde'de U14 kategorisinde 1 galibiyet aldı.

Mahalli U14 liginde bu hafta oynanan Hatayspor – Reyhanlıspor maçını Hatayspor 3-0 kazandı.

Oynanan müsabakaların hepsinde üstün bir futbol sergileyen Hatayspor Altyapı takımları gelecek için iyi yolda olduğunu gösteriyor.

Hatayspor Altyapı Teknik Sorumlusu Barış Harputluoğlu; sezon başından bu yana yapılan planlı ve programlı çalışmaların beraberinde getirdiği başarının bu haftaki maçlarda alınan sonuçlar ile kendini gösterdiğini ve bundan sonra daha iyi futbol oynamak ve daha başarılı sonuçlar almak için çalışmaların aralıksız şekilde sürdürüleceğini belirtti.

Hatayspor Altyapı Teknik Sorumlusu Barış Harputluoğlu “hedef olarak belirlenen A takıma oyuncu kazandırmanın yanı sıra ülke futboluna da oyuncu kazandırmak için çalışmalar tecrübeli antrenörler Ayhan Kaya, Emrullah Açıkgöz, Burak Aydın, İbrahim Kaya ve Cihan Abalıoğlu nezaretinde aralıksız şekilde sürüyor” dedi.

BU HAFTA OYNANAN

MÜSABAKA SONUÇLARI;

U19 Müsabakası: HATAYSPOR:0-TARSUS İDMAN YURDU: 1

U17 Müsabakası: HATAYSPOR:3-TARSUS İDMAN YURDU:0

U16 Müsabakası: TARSUS İDMAN YURDU: 1- HATAYSPOR:3

U15 Müsabakası: TARSUS İDMAN YURDU: 1-HATAYSPOR: 3

U14 Müsabakası: HATAYSPOR: 3- REYHANLISPOR:0

(Haber Merkezi)


9 ay, 2 hafta önce / 28.12.2017 09:25:29   

AĞLAMAYA DEĞİL HİZMET YAPMAYA GELDİK

Arsuz Belediye Başkanı Nazım CULHA, hizmette 4. yılını tamamlaması nedeniyle halk buluşması etkinliği düzenledi.

Belediye Nikah salonunda düzenlenen toplantı, İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı. Dört yıllık Hizmetleri içeren sinevizyon gösterisinden sonra ilk konuşmayı CHP Arsuz ilçe başkanı Faik Çekin, 24 Haziran’a hazırlandıklarını ifade ederek “Hakkımda milletvekili adayı olacağım nedeni ile istifa ettiğim ve bu istifamı sakladığım saçı ciddi biçimde yayıldı. Ben görevimin başındayım.” dedi.

Belediye başkanı Nazım Culha’da yaptığı konuşmada kendisinin hakkında  da aynı iddiaların yapıldığını ifade ederek” Görevimin başındayım. Biz buraya ağlamaya değil, hizmet yapmaya geldik, desteğinizi bekliyoruz.” dedi.

Haber/Ersen Korkmaz

 


5 ay, 6 gün önce / 01.05.2018 10:30:55   

BAŞKAN KALKAN’DAN MAHALLELERE ZİYARET

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, mahalleleri gezerek yapılması geren çalışmaları belirledi.

Başkan Kalkan, Kızılcat mahallesinde mahalle muhtarıyla mahalleyi baştan sona gezerek yapılması gereken işleri belirledi.

Başkan Kalkan, köy halkının isteği doğrultusunda mahalleye gerekli görülen yerlere çevre duvarı ve kilit taşı döşemesi için talimat verdi.

Başkan Kalkan, mahalle halkın isteği doğrultusunda mahallede kullanılmayan eski yıkılacak halde bulunan camiyi de yıkıp yerine mahalle meydanı yapılması konusunda da talimatlarda bulundu.

Kalkan, Kızılcat mahallesinde çalışmalara bir an önce başlayarak mahalleyi daha güzel hale getireceklerini kaydetti.

(Haber Merkezi)


9 ay, 1 hafta önce / 05.01.2018 10:08:08