......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 244572
YORUM MANŞET
TEŞEKKÜRLER MERKEZ MARKET
TEŞEKKÜRLER MERKEZ MARKET

TEŞEKKÜRLER MERKEZ MARKET23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bulanık Group bünyesinde ki Merkez Market, çocuklara yönelik düzenlediği güzel etkinlik ile bir kez daha gönülleri fethetti.

Tanınmış işadamı Mehmet Bulanık’ın sahibi olduğu Merkez Market 22 Nisan Pazar günü Bulanık Group binasının bulunduğu yerde çocuklara özel bir program hazırladı.

Mehmet ve Deniz Bulanık çiftinin ev sahipliğinde düzenlenen programa binlerce kişi katıldı. Aileler ve çocuklar, kurulan oyun parkında, yarışmalarda ve ikram edilen çeşitli yiyecek ve içeceklerle keyifli anlar yaşadı.

İbrahim Kaşdaş’ın sunuculuğunda düzenlenen 23 Nisan şenliklerinde çocuklar gönüllerince eğlendi. Çok sayıda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, öğretmenler gözetiminde çeşitli oyunlar sergiledi.

Çocuklara ve onların ailelerine her türlü yiyecek ve içecekler ikram edildiği programda özellikle çocuklar unutulmaz anlar yaşadı.

Bulanık Group bünyesinde düzenlenen bu etkinliği beğenen konuklar, şirket sahibi Mehmet Bulanık ve Merkez Markete teşekkür ettiler.

(Haber: S.Ergin)

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECEHatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, ilgiyle ve muhteşem bir programla gerçekleşti.

17 Nisan 2018 Salı günü akşamı HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katıldı.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Davetlilere Bordo-Beyaz bayrak ve atkı dağıtıldığı gecede Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, şu konuşmayı yaptı; “Yarım asırdır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, centilmenliğiyle çeşitli ödüller aldı.

Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hatayspor’umuz yalnız bırakmayarak hep destekledik. Bu arada her yıl Hatayspor’a emek veren 11 Efsane Futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takmaya devam ediyoruz.

Hatayspor’un bu sezonki başarısı kolay elde edilmedi. Hatayspor’un başarısına maddi ve manevi katkı sağlayan Hatayspor’un onursal başkanı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e, yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a ve teknik heyetine, tüm futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese Taraftarlar Derneği olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’de bu güzel programa emeği geçenlere teşekkür ederek Taraftarlar Derneğine başarılar diledi. Hatayspor’un bu sezon şampiyonluk hedefine ulaşması için tüm çabanın gösterildiğini belirten Başkan Maden, bu konuda Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın büyük destekler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mehmet Maden’e Hatayspor’a ve Taraftarlar Derneğine katkılarından dolayı teşekkür plaketi Sadullah Ergin tarafından takdim edildi. HBB Başkanı Lütfü Savaş adına Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu’na Mehmet Özkan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Gecede ayrıca TRT Muhabiri kameraman Hasan Yetmez’e plaketi Cengiz Özcan tarafından, En Fedakâr Taraftar Tuncay Kahraman’a plaketi Cemil Şensöz tarafından, HBB müzik sanatçısı Burçin Kumru’ya plaketi Abdurrahman Taşçıoğlu tarafından, ses sanatçısı Hamza Özer’e plaketi Ahmet Yetişen tarafından verildi.

Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Gecenin finalinde ses sanatçıları Burçin Kumru ve Hamza Özer, en güzel şarkı ve türküleri Hataysporlu taraftarlar için söyledi. İki sanatçıda performansları ile beğeni kazandı.

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET
ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARETHacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin’e Hacı Kemal Çipe Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Hüseyin Çipe, 17 okulda mescit, 1 okulda şadırvan yaptıklarını belirterek; “Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda bu mescitleri yapmak nasip oldu çok şükür. Son olarak 13 Nisan tarihinde Hatay Anadolu Lisesinde yapmış olduğumuz mescidimizi cuma namazı ile ibadete açtık. Açılışı Mübarek Miraç gecesi gününe denk gelen bu mescidimizi ve bu mescitte yapılacak ibadetleri Allah kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bu arada namaz sonrası Okul Müdürü Yusuf Kılınç tarafından Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve diğer davetlilerinde hazır bulunduğu ortamda Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye teşekkür plaketi sunuldu.

20 Nisan Cuma günü de Şehit Ahmet Benli Mesleki Ticaret Anadolu Lisesinde vakıf tarafından yapılan mescidin açılış töreni yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR
HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYORHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz’ün düzenlediği birlik ve beraberlik yemeği büyük bir ilgiyle gerçekleşti.

 

Harbiye Hidro Tesislerinde düzenlenen etkinliğe HESOB Başkanvekilleri Aziz Fatih Yılmaz, Uğur Fırat, Sabit Ak, Oda Başkanları, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yüzlerce esnaf temsilcisi katıldı.

2 Mayıs tarihinde yapılacak olan HESOB kongresi öncesi ilimizde bulunan 70 oda temsilcilerinin hazır bulunduğu gecede Başkan Teksöz, esnafın sevgi seline mazhar oldu.

Başkanvekilleri Yılmaz, Fırat ve Ak, yaptıkları konuşmalarda yapılacak kongrede Başkan Teksöz’ün etrafında birleşecekleri mesajında bulundular.

HESOB Başkanı Teksöz’de düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine esnafın göstermiş olduğu ilgi ve katılıma teşekkür ederek şu konuşmada bulundu: “El birliği içerisinde kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde olması için çaba harcadım ve harcamaya devam ediyorum. Değerli arkadaşlarım; geçen hafta İskenderun bölgemizde İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, denizciden Belen, Arsuz’dan akabinde şimdi burada Antakya, Defne, Serinyol, Yayladağı, Altınözü’ndeki bütün meslek odası başkanlarımıza delegasyonumuz var.

Değerli dostlarım sabah 8 aksam saat sınırı yok biz esnafımız için ne gerekiyorsa başkentte, başbakanlıkta, cumhurbaşkanlıktan el birliği içerisinde 70 oda başkanlığıyla esnaf ve sanatkârlarımızdan aldığımız başımız dik göğsümüz açık esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntılarını dinledik Valilikte, Büyükşehirde ve Hatay‘ın 15 ilçesinde ne derdimiz varsa açık yüreklilikle dile getirdik. Biz bunları söylemesek bizim bu koltuklarda işimiz yok. Esnaf ve sanatkârlarımızın ne derdi varsa gerek hükümet nezdinde gerekse kaymakamlık nezdinde biz her zaman sıkıntılarınızı derdinizi dile getirdik. Afrin olaylarından dolayı çoğu zaman bakanlarımız, büyüklerimiz geldi. Nerde ne sıkıntı varsa açık yüreklilikle dertlerinizi anlatın çözümleri talep ettikleri her zaman elimizden gelenleri yaptık.2 Mayıs günü 70 oda başkanı ile 550 delegasyonumuzu bekliyoruz. Elbirliği ile güzel bir kongre yapacağız.70 oda başkanı, basın mensupları her zaman yanımızda oldu, sesimizi duyurdu herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO
Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu  KAYBEDEN YOK  KAZANAN ATSOAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde mavi liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Hikmet Çinçin oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde 21 Meslek Grubu’nun bulunduğu ve 5 bin 94 üyenin oy kullanacağı seçimlerinde kazanan taraf mavi liste ile seçimlere giren Hikmet Çinçin kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkan oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre 21 Meslek Grubu’nun 14 tanesini Hikmet Çinçin kazanarak yeniden başkan olurken, beyaz liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ise 7 Meslek Grubu’nu alarak seçimleri kaybetti.

Yapılan seçimlerin ardından kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Yaklaşık 45 gündür hem bizim ekibimiz, hem de Ali Kavak ve ekibi yoğun bir tempoda çalıştı. Hatay’a yakışır ve çok sakin bir seçim dönemi yaşadık. Biz kanadık ama karşı tarafta kaybetmedi. Buradan Ali Kavak’a seslenmek istiyorum. Bundan sonra tansiyonu düşürmek iki başkanın elinde. Ben bunu taahhüt ediyorum. Katılım gösteren ATSO üyelerine ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay iş dünyasını yakından ilgilendiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine yoğun ilgi gösteren işadamları ise seçimin mimarı oldular. Sandıkların açılmasından sonra sayım işleminin tamamlanmasının ardından kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkanlığı kazanan Hikmet Çinçin, sayımlar devam ettiği anda ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibinin bulunduğu masaya gelerek seçime gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

MESLEK GRUBU SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre Hikmet Çinçin’in Mavi Grup Listesi 2 bin 250 oy alırken, Ali Kavak’ın Beyaz Grup Listesi 1995 oy aldı. Buna göre 21 meslek grubunun 14’ünü Mavi Grup, 7’sini Beyaz Grup kazandı.

MESLEK GRUPLARINA GÖRE OY DAĞILIMI

1.Grup Çırçır:32-30-Beyaz Liste

2.Grup Yağcılar:7-60 Mavi Liste

3.Grup Mobilya:79-132 Mavi Liste

4.Grup Kuyumcular:27-31 Mavi Liste

5.Grup İnşaat:199-211 Mavi Liste

6.Grup Hafriyat:53-66 Mavi Liste

7.Grup Kooparatif:44-43 Beyaz Liste

8.Grup Turizm:85-116 Mavi Liste

9.Grup Nakliyeciler:318-296 Beyaz Liste

10.Grup Yük ve Yolcu Taş.:83-114 Mavi Liste

11.Grup Sigortacılar:66-102 Mavi Liste

12.Grup İhracat:219-166 Beyaz Liste

13.Grup Ayakkabıcılar:26-40 Mavi Liste

14.Grup İnşaat Malzemeleri:117-92 Beyaz Liste

15.Grup Ziraatçılar: 21-46 Mavi Liste

16.Grup Gıdacılar: 129-181 Mavi Liste

17.Grup Tuhafiyeciler: 87-137 Mavi Liste

18.Grup Dayanıklı Tük.Mal.:159-152 Beyaz Liste

19.Grup Bankalar:65-85 Mavi Liste

20.Grup Sağlık-Yapı Denetim:96-106 Mavi Liste

21.Grup Eğitim:53-44 Beyaz Liste

(Haber Merkezi)

OKUL KANTİNLERİNDE DENETİM

Antakya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir genelindeki 95 mahallede toplam 206 okulun kantinine kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

   Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen denetimlerde öğrenci sağlığı önlemleri başta olmak üzere, işyeri açma-işletme ruhsatı, ürünlerin fiyat tarifesi, ürünlerin son kullanım tarihi, genel temizlik ve hijyen, iş kıyafeti, yasaklı ürünlerin satışı, kantin mutfağında uyulması gereken kurallarla ilgili incelemeler yapıldığı belirtildi. Kantinlerde denetlemelerin yanı sıra kantin işletmecilerine uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirmeler de yapıldı. Ayrıca denetimler esnasında kurallara uymayan kantin işletmelerine cezai işlem uygulandığı ifade edildi.

Denetimlerin veli, öğrenci ve kantin işletmecilerince memnuniyetle karşılandığı, bu denetimler sayesinde öğrencilerin kantini gönül rahatlığıyla kullanıldığı, kantin işletmecilerinin ise kantinde denetimin olduğunu gören öğrenci ve veliler açısından pozitif etki oluşması nedeniyle öğrencilere daha rahat satış yaptıklarının gözlendiğini belirtildi. Belediyemizin öğrenci sağlığına verdiği önem doğrultusunda denetimlerin periyodik olarak devam edeceği vurgulandı.

(Haber Merkezi)


1 ay, 1 gün önce / 27.03.2018 10:29:36   

HACIPAŞA DERNEĞİNDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Bu yıl içinde kuruluş çalışmalarını tamamlayan Hacıpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Antakya’da Fatih Caddesinde ki dernek binasının açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi.

25 Mart Pazar günü düzenlenen dernek binasının açılış törenine; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen, Hacıpaşa Dernek Başkanı İsmail Önlen, yönetim kurulu üyeleri ve yüzlerce Hacıpaşalı katıldı.

Mustafa Esatoğlu’nun okuduğu Kuran-ı Kerim ve duaların ardından Hikmet Çinçin ve Rıfat Sarı birer selamlama konuşması yaparak dernek binasının hayırlı olması temennisinde bulundular.

Yoğun ilginin yaşandığı dernek binasının açılış töreninde Başkan İsmail Önlen ve yönetim kurulu üyeleri, konuklarını tek tek karşılayıp tören sonunda uğurladı. Açılış törenine gelen tüm davetlilere teşekkür edildi.

Hacıpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak birlik ve dayanışma içinde ihtiyaç sahibi insanlara her türlü destek, üniversite okuyan öğrencilere yardım yapılma kararı alındı.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


1 ay, 1 gün önce / 27.03.2018 10:36:55   

ZEYTİN DALI HAREKÂTINDAKİ ASKERLERE MEKTUP

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi’nde ve Okuma Salonu’nda eğitim gören kursiyer öğrenciler tarafından Afrin Zeytin Dalı Harekâtında kahramanca mücadele eden askerlere moral vermek amacıyla mektuplar gönderildi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “Afrin Zeytin Dalı Harekâtında kahramanca mücadele eden Mehmetçiğimize manevi destek olmak ve moral vermek amacıyla, 'Afrin'de ki Mehmetçiğimize Mektuplar' projesi kapsamında Antakya Belediyesi Eğitim ve Okuma Salonu öğrencilerimiz ve Gençlik Merkezi Hızlı Okuma Kursu kursiyerlerimiz tarafından hazırladığımız mektupları Mehmetçiğimize gönderdik. Öğrencilerimize bu anlamlı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” Denildi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 1 gün önce / 27.03.2018 10:38:15   

GÜÇLÜ ÇELİK KAPI, KALE GİBİ SAĞLAM

Antakya’da Yapı-İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Güçlü Çelik Kapı, sağlamlığı ve kalitesiyle zirvede yer almaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yapı-İnşaat fuarında stant açan Güçlü Çelik Kapı, 5 gün süren fuarda başarılı tanıtım ve iş bağlantısı yaptı.

Güçlü Çelik Kapı firma sahibi Şükrü Tokat, gazetemize yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “2005 yılından beri çelik kapı sektöründe faaliyet gösteriyoruz. 2016 yılında Güçlü Çelik Kapı adı altında hizmete başladık. Çelik kapı, asansör, mutfak dolabı, iç kapı işlerinde hizmet veriyoruz.

Hatay'daki ilk defa asansör kabini üretimine başladık. Bütün işlerimiz kendi İmalatımız. İç piyasa yanında Umman, Sudan, Arabistan, Cidde'de bayiliklerimiz var. Fuar güzel verimli geçti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 17.04.2018 10:08:23   

PASLI BORULAR VATANDAŞLARI ŞAŞIRTTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) tarafından yenilenen Hatay halkının önceden su içtiği paslı borulara yönelik hazırlanan sergi sırasında vatandaşlar duygu ve düşüncelerini HATSU mikrofonlarına aktardı.

   Eski Antakya Arkeoloji Müzesi önünde Hatay genelinde yürütülen içmesuyu çalışmaları esnasında çıkarılan paslı, kireçli, içi toprak dolu borular, döşenen yeni borular ile eski-yeni motopompların sergilendiği etkinlikte HATSU mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, önceden su içtikleri paslı boruları gördüklerinde inanmakta güçlük çektiklerini ifade etti.

Paslı toprak dolu boruları görünce hayretler içerisinde kaldıklarını ifade ederek şaşkınlıklarını dile getiren vatandaşlar, “Bugüne kadar bu borulardan su içtiğimize inanamıyoruz, kanser ve benzeri hastalıkların nerden geldiğini anlar olduk. Bu borularda su içilecek gibi değil” dedi.

Daha önce sularının kötü koktuğunu ve bulanık aktığını ifade eden vatandaşlar ise, “şimdi suyumuzu gayet kokusuz ve temiz şekilde içiyoruz. Bizim sağlığımız için çalışan ve mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

HATSU’nun 4 yıl içerisinde yaptığı hizmetlerin de sunulduğu ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sergi 28 Mart Çarşamba gününe kadar sürecek.

(Haber Merkezi)


1 ay, 1 gün önce / 27.03.2018 10:33:10   

HBB İŞİTME ENGELLİLER LİGİN SON HAFTASINA GİRDİ

2017-2018 yılı Türkiye İşitme Engelliler Spor Toto 1. Ligi C grubunda mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor İşitme Engelliler Futbol Takımı, mücadelesini sürdürüyor.

 

Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen HBB’li sporcular, rakiplerini teker teker mağlup ederek liderliğini sürdürüyor. Gaziantepli rakiplerini 5-1 yenen HBB İşitme Engelliler Futbol Takımı ligde son haftasına girdi.

Hafta sonu Nazım Koka’da, Afşin İşitme Engelliler Futbol Takımı’nı ağırlamaya hazırlanan HBB takımı, kazanacağı 3 puan ligin şampiyonu olmayı istiyor. Son karşılaşmasını kendi evinde gerçekleştirecek olan HBB’li sporcular şampiyonluğu Hatay’da kaldırmayı planlıyor.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 13.04.2018 09:38:57   

SATRANÇ TURNUVASINA SON BAŞVURU 17 NİSAN

Defne Belediyesi, bu yıl 3.sünü gerçekleştirerek geleneksel hale getirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası’na başvurularda son günün 17 Nisan 2018 tarihi olduğunu duyurdu.

 

8 yaş ve altı(2010-2011 doğumlular), 10 yaş ve altı (2008-2009 doğumlular), 12 yaş ve altı Açık (2006-2007 doğumlular), ile Açık Kategorisi(2011 ve öncesi doğumlular) olmak üzere 4 kategoriden oluşacak olan turnuva; 20-23 Nisan 2018 tarihleri arasında, Harbiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde (HASYAD) gerçekleştirilecek.

Toplamda 11.000 TL para ödülü, kupa, madalya ve katılan her sporcuya katılım belgesi verilecek olan turnuvaya son başvuru tarihi bugün. Turnuvaya katılmak isteyenler, http://hatay.tsf.org.tr ile www.defne.bel.tr adreslerinden başvuru yapabilecekleri gibi 444 53 24 numaralı Halk Masası’ndan da katılım ile ilgili bilgi alabilirler.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 13.04.2018 09:39:56   

O SENE BU SENE İNEGÖL:0 – HATAY:2

2.Lig Kırmızı Grupta lider Hatayspor, sezonun en zor deplasman maçında İnegölspor’u 2-0 yenerek ligin bitimine 3 maç kala önemli bir virajı aşmanın sevincini yaşıyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HBB’nin sağladığı 7 otobüsle İnegöl’e giden 350 kişiyi aşkın Bordo-Beyaz taraftarın yalnız bırakmadığı Hatayspor, inancını sahaya koyduğu maçı 2-0 kazanarak çok önemli 3 puanı hanesine yazdırdı.

Güzel bir havada ve futbol oynamaya elverişli zeminde oynanan maç, her zamanki gibi İnegöl-Hatay dostluğuna damga vurdu. Her zaman dost ve kardeş olan iki takım taraftarları centilmence maçı izleyerek kendi takımlarını destekledi. Bu arada Hatayspor’un merhum taraftarı Yusuf Leylek için Efsane Maraton tribününde açılan pankart duygulu anlar yaşattı.

Mutlak galibiyet inancıyla sahaya çıkan Hatayspor, ilk yarıda Sinan Kurumuş ve Soner Örnek ile iki pozisyonda İnegöl kalesine gol atamayınca devre golsüz tamamlandı.

55.dakikada İnegöl atağında Enes Ata’nın gollük şutunu Hatay kalecisi Akın Alkan önledi.

62.dakikada gelişen Hatayspor atağında sağdan Mithat Yaşar’ın ortasında Soner Örnek kafa ile takımını 1-0 öne geçirdi.

Bu golün ardından moral bulan lider Hatay, kaptan Mesut Çaytemel’in soldan yerden pasını değerlendiren Sinan Kurumuş ile skoru 2-0 yaparak rahatladı.

Bu dakikadan sonra iki takımın mücadelesi başka gol getirmeyince maçı 2-0 kazanan lider Hatayspor, puanını 71’e çıkararak avantajını sürdürdü. Maç sonunda Hataysporlu futbolcular, kendilerini İnegöl’de yalnız bırakmayan taraftarlarıyla galibiyet sevincini paylaştı.

Bu arada Hatayspor’un takipçileri Menemen Belediyespor, kendi sahasında Bodrumspor’u 2-1 yenerken, Afjet Afyonspor, Buca deplasmanında 1-0 yenildi.

HAKEMLER: Mustafa İlker Coşkun, Abdullah Uğur Sarı, Anıl Usta

İNEGÖLSPOR: Şener Özcan, İsa Akgöl, Gökhan Kurumuş, Emrah Dağ, Enes Ata, Raif Demir, Cengiz Ötkün, Kemal Hastürk, Emirhan Aydoğan, Enes Bayır, Kaan Aygün

HATAYSPOR: Akın Alkan, Soner Örnek, Sadi Karaduman, Mesut Çaytemel, Murat Paluli, Oğuz Kocabal, Yılmaz Özeren, Hamza Gür (Mithat Yaşar), Selim Ilgaz, Caner Hüseyin Bağ (Volkan Altınsoy), Sinan Kurumuş (Taha Balcı)

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 17.04.2018 10:02:32   

MELEKLER, LİGİ İKİNCİLİKLE TAMAMLADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ndeki son mücadelesinde karşılaştığı Yakın Doğu Üniversitesi takımına mağlup olarak ligi ikinci tamamladı.

14 Nisan Cumartesi günü saat 14.00 de Antakya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği mücadelede ufak hatalar nedeniyle yenilen Hatay’ın melekleri lig birinciliğini kıl payı kaçırdı.

Heyecanın eksik olmadığı kıyasıya mücadeleye sahne olan müsabakadan 65-68 mağlup ayrılan Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, mücadelesini Play Off’larda sürdürecek.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 17.04.2018 10:07:13   

HGC’DE BİRLİK VE DAYANIŞMA

İlimizin ve bölgemizin en güçlü basın kuruluşu olan Hatay Gazeteciler Cemiyetinde birlik ve dayanışma devam ediyor.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen önderliğinde geçtiğimiz Cumartesi günü HGC binasında düzenlenen kahvaltı etkinliği ilgiyle gerçekleşti.

Başkan Ahmet Yetişen, Başkanvekili Sadullah Ergin, yöneticiler Zafer Sarı, Serdar Özal, Cahit Aşkar ve çok sayıda üye gazetecinin katıldığı kahvaltılı toplantı, birlik ve dayanışmaya sahne oldu.

Bu etkinliğe katılan üyeler HGC Başkanı Yetişen’e, yönetim kuruluna ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 22 saat önce / 24.04.2018 10:05:24