......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261263
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

BİLGİNİN GÜCÜNÜ CEHALETE TESLİM ETMEMELİYİZ

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar son zamanlarda eğitimcileri hedef alan şiddet olaylarını değerlendirerek bu anlamda en son İzmir’in Ödemiş İlçesinde yaşanan olayla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İzmir’in Ödemiş ilçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybetmiştir. Öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, tüm eğitim camiasına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. Aynı gün Iğdır Merkeze bağlı MEV Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci ise, saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, gözü dönmüş kişilerin sopalı, bıçaklı, muştalı saldırısına uğramış, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alınmıştır. Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz.

Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz. Terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenin acı, hüzünlü hatıraları hâlâ yüreğimizi dağlarken, kaygı verici boyutlara varan bu saldırılar da üzüntümüzü katmerleştiriyor, ilgililerin daha fazla seyirci kalmadan caydırıcı ve önleyici tedbirler almasını bekliyoruz.

Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimdeki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayış, bugün geldiğimiz noktanın sebebidir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, saldırılar sonucu hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, saldırıya uğrayan bütün eğitim çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; şiddete başvuranları kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 3 hafta önce / 18.12.2017 10:11:03   

KAŞIKÇI’YA SEVGİSELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı, seçim çalışmaları doğrultusunda Hataylı hemşehrileriyle yaptığı buluşmalarda ilgi ve sevgiye mazhar oluyor.

Kaşıkçı beraberinde diğer milletvekili adayları ve parti yöneticileriyle birlikte esnaf ziyaretlerine başladı. Dün Cumhuriyet Caddesi ve Fatih Caddesinde bulunan esnafı işyerlerinde ziyaret eden Kaşıkçı, vatan, millet, bayrak sevdalısı tüm vatandaşlar 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimde MHP’ye oy vermeye davet etti.

Uzun yıllar ülkü ocaklarında üst düzey görev yapan, son olarak MHP Hatay İl Başkanlığı görevini başarıyla gerçekleştiren Lütfi Kaşıkçı’nın her gittiği yerde sevgi seli ile karşılaşması MHP’yi daha da umutlandırdı.

Hataylı seçmenler, siyasi partiler içerisinde en iyi listeye sahip olan MHP’nin 2 milletvekilini daha çıkaracağını 3. Milletvekili için şanslı olacağı yorumunda bulundu.

(Yorum Haber Merkezi)


7 ay, 1 gün önce / 29.05.2018 09:50:57   

81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ANKARA’DA BULUŞACAK

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 81 ilden 81 öğretmeni 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri münasebetiyle Ankara’da buluşacak.

 

81 ilden 81 öğretmen projesi kapsamında ilimizi Ankara’da temsil edecek olan Beyhan Gençay Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Kerim Önder, “81 ilden 81 öğretmen olarak 22 Kasım’da Ankara’da yapılan çalışmalar ve projelerle ilgili olarak sergi açılışımız olacak. 23 Kasım’da ise Anıtkabir’de Atamızı ziyaret edeceğiz. 24 Kasım’da ise Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız ile görüşeceğiz” dedi.

Önder açıklamasının devamında; Hatay’ı temsil ettiği için mutlu olduğunu ifade etti.

Canan Gül


1 yıl, 1 ay önce / 22.11.2017 10:06:42   

AK Parti Hatay Milletvekili adayı Hüseyin Yayman: KENTSEL DÖNÜŞÜM ANTAKYA İÇİN BİR ZORUNLULUK

AK Parti Hatay Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, kentsel dönüşümün Antakya için bir zorunluluk olduğunu, dönüşüm ve değişimde vatandaşın isteklerini dikkate alacaklarını söyledi.

AK Parti Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman, kentsel dönüşüm ile gündeme gelen Emek Mahallesi'nde vatandaşlar ile bir araya geldi. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan ve Milletvekili adayı Cengiz Yıldız ile birlikte semt pazarını gezen Yayman, pazarcı esnafın sorunlarını dinledi vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

Yayman, vatandaşlarla buluşmasında Antakya Belediyesi’nin Emek Mahallesi ve Aksaray Mahallesi'nde devam eden kentsel dönüşüm projesi de gündeme geldi. Hatay’ın birinci derecede deprem bölgesinde olduğuna vurgu yapan Yayman, “350 bin metrekarelik alanda yaklaşık bin 390 konutun yenilenmesi planlanıyor. Aslında bu yenilik değil Antakya için büyük bir zorunluluk. Hatay genelinde iki binli yılların başına kadar yapılan binalarda deniz kumu kullanılmış, deniz kumu içerisindeki tuz inşaat demirlerinde zamanla tahribata yol açıyor bu da birçok binanın risk altında olduğunu gösteriyor” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Antakya Belediye’nin hazırladığı proje ile Antakya için çok önemli bir adım atıldığını belirten Yayman, proje ile birlikte vatandaşların sosyal donatıları ve yaşam kalitesi yüksek konutlarda ikamet edeceklerini söyledi.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini belirten Yayman, “biz siyaseti toplum için yapan, toplum yararını gözeten insanlarız. Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci, Hatay’ın en büyük kanayan yarasına neşter vurmak için bir adım attı. Tabi zaman zaman eksiklikler, sorunlar çıkabilir. Sayın Kimyeci ve ekibi yoğun bir şekilde çalışıyor. Hükumetimiz de projeyi yakından takip ediyor. Vatandaşımızın istek ve talepleri bizim için emirdir” şeklinde konuştu.

Yayman, Emek Mahallesi’ndeki ziyaretleri çerçevesinde her kapıyı çaldı, evlere konuk oldu vatandaşlarla sohbet etti.

(Haber Merkezi)


6 ay, 3 hafta önce / 01.06.2018 09:28:04   

HAC ÖN KAYITLARI BAŞLIYOR

2018 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatları 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacak.

“İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler ilgili bankalara 20 TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra; Müracaatlarını Diyanet İşleri Başkanlığı “http://hac.diyanet.gov.tr” internet adresinden elektronik ortamda, Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile müracaat ederek, kayıtlarını yaptırabilecek.

2017 yılı hac kurasına katılıp hacca gidemeyenlerin kayıtları 21 Aralık 2017 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yenilenecek. Kaydı yenilenenlerden; geçmiş yıllarda yapmış oldukları il, ilçe ve kuraya birlikte gireceği kişilerde, hac konaklama tercihlerinde, adres ve cep telefonu bilgilerinde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlarından vazgeçenler 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri yapabilecek. Önceki yıllarda ön kayıtları bulunanlardan, 2017 yılında kayıtlarını yenilememeleri sebebiyle hac kurasına katılamayanların, 2018 yılı hac kurasına dahil olabilmeleri için ilgili bankalara 20.TL ön kayıt ücreti yatırmaları halinde kayıtları önceki kura kat sayıları dikkate alınarak güncelleneceği belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “Kayıt yaptırdıktan sonra vazgeçenler ile hacca gidemeyenlere ön kayıt ücreti iade edilmeyecektir. Müftülüklere yapılan müracaatlarda kayıt parasını yatırdığına dair dekontu, müracaat dilekçesi ile birlikte süresi içerisinde müftülüklere teslim etmeyen ve kayıt numarası da almayanların müracaatları geçerli olmayacak, bunlar kuraya dahil edilmeyecek, talep etmeleri halinde ise yatırdıkları ücret kendilerine iade edilecektir. Müracaatlarda; eş, anne, baba, kayınbaba, kayınvalide, kardeş ve çocukların birbirleri ile veya aralarında hiçbir akrabalık bağı olmayanların, istemeleri halinde 10 kişiyi geçmemek üzere grup halinde kuraya girme talepleri kabul edilecektir. Talepleri halinde engelli vatandaşlarımız hacca hiç gitmemiş refakatçileri ile birlikte; mahremsiz olarak hacca gidemeyecek durumda olan bayanlar ise ancak hacca hiç gitmemiş mahremleri ile müracaat yapabileceklerdir. Hacca götürülmek istenilen 0-12 yaş çocukların kayıtları ebeveynleri ile birlikte yapılacak olup, 7- 12 yaş arası çocuklar kuraya dahil edilmeyeceklerdir. Ancak, çekilecek kuradan sonra kesin kayıt hakkı elde eden ebeveynler 0-6 yaş arası çocuklarını istemeleri halinde beraberlerinde hacca götürebilecek, 7-12 yaş arası çocuklarını ise hacca götüremeyeceklerdir. Ön kayıt esnasında ayrı ayrı yerlerde farklı hac konaklama türlerinde müracaat eden eş veya akrabaların kesin kayıt esnasında mahremiyet birleştirilmesi yönündeki talepleri karşılanmayacaktır. 2018 yılında ilk defa ön kayıt yaptıranlardan daha önceki yıllarda ön kayıtları bulunanların kuraya birlikte katılmayı istemeleri halinde 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerince birleştirmeleri yapılacaktır. Önceki yıllarda hacca gidenlerin müracaatı kabul edilmeyecek olup, müracaatlardan veya kura çekiminden sonra hacca gittiği tespit edilenlerin kayıtları silinecek ve ön kayıt ücreti de iade edilmeyecektir. Önceki yıllarda herhangi bir belge ibraz etmeden vekâleten hacca gittiklerini belirten vatandaşlarımızdan kendi adlarına hacca gitmek veya bir başkasının yerine vekaleten Hacca gitmek isteyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Hacı adayları, müracaatlarının sisteme girilip girilmediğini ve yakınlık bağlantılarının doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığını “http://hac.diyanet.gov.tr” internet adresinden kontrol edebilecekler, kaydı girilmeyen veya kayıt bilgilerinde yanlışlık olanlar varsa bunlar, ilgili müftülüklerden bilgilerini kayıt süresi içerisinde düzelttirebileceklerdir.” denildi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 3 hafta önce / 20.12.2017 09:47:03   

MAÇ BİTER HATAYSPOR BİTMEZ

Hatayspor maçını yöneten hakem Hasan Avcı’nın rezil yönetimine, Bodrumspor kalecisi Sadrettin ve tüm takımın zaman geçirme tiyatrosuna rağmen Hatayspor 90+6’da Hamza Gür’ün golüyle maçı 1-0 kazanarak altın değerinde 3 puanı aldı

2.Lig Kırmızı Grupta zirve mücadelesi yapan Hatayspor ile alt sıralardan kurtulma çabasında olan Bodrumspor arasında oynanan kritik maçı ev sahibi Hatayspor kazandı.

Maçın hakemi Hasan Avcı’nın rezil yönetimi ve Bodrumsporlu oyuncuların tiyatro oyununa rağmen, Bordo-Beyazlılar, maçı bırakmayarak 90+6. Dakikada rakibini 1-0 yendi ve 3 puanı hanesine yazdırdı.

Dün Antakya Atatürk Stadyumunda oynanan maç, açık ve güneşli bir havada, futbol oynamaya elverişli zeminde oynandı. Maçı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay GSİM Cemil Şensöz ve 2 bin civarında sporsever izledi. Bodrum’dan gelen 25 seyircide misafir takım tribününde kendi takımını destekledi.

Maça hızlı başlayan Hatayspor 3.dakikada Yılmaz Özeren ile kaleyi yokladı.

6.dakikada Taha Balcı soldan atağı geliştirdi ve ortaladı Mehmet Albayrak’ın vuruşu çizgiden çıkarıldı.

23.dakikada Hatayspor’un Volkan Altınsoy ile attığı gol ofsayt gerekçesiyle sayılmadı.

33. dakikada orta alandan uzun atılan topla buluşan Taha Balcı’nın sağ çaprazdan vuruşu yan filelerde kalınca ilk yarı golsüz tamamlandı.

İkinci yarıya mutlak gol çabasıyla başlayan Hatayspor, hakem Hasan Avcı’nın rezil yönetimiyle oyun futbol mücadelesinden ziyade adeta tiyatro oyununa döndü.

71. dakikada soldan gelişen Hatayspor atağında ortalanan topu Mehmet Albayrak indirdi, Yılmaz Özeren kafa ile boş kale yerine üstten avuta gönderdi.

Maçın son dönemi adeta sinir harbi şeklinde geçerken, 90+6’da direkten dönen topu tamamlayan Hamza Gür, Bodrum kalesini fethederek Hatayspor’a 3 altın puan kazandırdı: 1-0

HATAYSPOR: Akın Alkan, Serkan Koç, Sadi Karaduman, Volkan Altınsoy, Mesut Çaytemel, Yılmaz Özeren (Hamza Gür), Selahattin Selçuk Özkan, Selim Ilgaz (Mithat Yaşar), Caner Hüseyin Bağ (Köksal Yedek) , Taha Balcı, Mehmet Albayrak

B.B.BODRUMSPOR: Sadrettin Fırat Kocaoğlu, Tufan Zahid Arslan, Uğur Karakoç, Uhammed Akarslan, Emre Şahin, Mehmet Albayrak, Salim İyik, Mert Ilıman, Medeni Bingöl, Muhammet Aran, Celal Dumanlı

(Haber: S.Ergin)


1 yıl, 3 ay önce / 16.10.2017 09:38:39   

MADDE BAĞIMLISI GENÇLER HBB İLE HAYATA TUTUNUYOR

Hatay Çalışma ve İş Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçirilen ‘SİROMA Projesi’, (Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu) Hataylılara umut ışığı oluyor. Proje kapsamında madde bağımlısı vatandaşların topluma kazandırılması için HATMEK (Hatay Meslek Edindirme Kursları) bünyesinde ‘Aşçı Çırağı Kursu’ açıldı.

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile ülke gündeminde yer alan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın ‘Hatay’da işsiz hiçbir vatandaş kalmayacak’ parolasıyla yola çıkan HBB ekipleri, toplum tarafından dışlanarak istihdam edilemeyen madde bağımlısı vatandaşları meslek sahibi yapmak ve topluma kazandırmak için kolları sıvadı.

Yapılan araştırmalar sonucunda zararlı madde kullanımının 10 yaşa kadar düştüğü günümüzde, özellikle çocuklar ve gençler için tehlike arz eden uyuşturucu bağımlılığının önüne geçebilmek için önemli bir adım atarak ‘Aşçı Çırağı Kursu’nu Hataylı vatandaşlarla buluşturan HBB, gerçekleştirilen bu proje sayesinde halk sağlığını iyileştirmenin yanı sıra vatandaşlara yönelik farkındalığı arttırmayı hedefliyor.

Günde 4 saat olmak üzere toplamda 178 saat eğitim alacak olan kursiyerlere, kurs bitiminde bakanlık onaylı sertifika verilecek.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 1 hafta önce / 28.12.2017 09:35:31   

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ


Hatay Amatör spor kulüpleri Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda yapılan Amatör Spor Haftasında başarılı sporcular ödüllendirildi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Adnan Gülistan,  Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk, Hatay Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe, ASKF Gençlik Kurulu Başkanı Fahri Serdar Özal’ın katıldığı törenlerde önceki yıllarda da sponsor olan Beyza Piliç ve Hamza Efendi baklavaların Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan Ana sponsor oldu.

2017 sezonunun başarılı futbol kulüpleri, ulusal alanda başarılı sporcuların ve antrenörlerin ödüllendirildiği törende, Amatör sporun her zaman yanında ve destekçisi olan Beyza Piliç ve Hamza Efendi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan yaptığı konuşmada; “Spor ülkemizde ve dünyada ikiye ayrılıyor. Amatör spor ve profesyonel spor diye. Tabi ki Amatör spor son derece önemli çünkü amatör sporla geleceğin sporcuları ve oyuncuları keşfediliyor. Yani amatör spor ile profesyonel sporu birkaç açıdan incelediğimizde biri iş gönül işi olduğunu, diğerinin de çıkar iş olduğunu görürüz. Gerçekten bir insanın fedakârlıkla iş yapması ancak amatör spor kulüpler sayesinde oluyor. Onun için biz amatör spor kulüplerinin çalışmalarını gönülden destekliyoruz. Burada emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu organizasyon bizim içinde çok önemli çünkü “En” olmak çok önemli. Hatta Amerika’da insanlar birşeyin “En”i olabilmeye o kadar önem verirmiş ki bazı ders durumu zayıf öğrenciler bile en’in öneminden dolayı en geride olmayı bile isterlermiş çünkü onda da ayrı bir seçilmişlik ve ayrılacalık olduğu için. Bizde bu amatör spor kulüpleri sayesinde en iyi futbolcu, en iyi sporcu, en iyi hoca, en iyi yönetici ve en iyi centilmen oyuncu olmaya çalışmalıyız.”  dedi.

Tören esnasında konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Adnan Gülistan;  “Başta gençlerimizi hatırlayan, bizim mutlu olmamıza vesile olan ve bizi ağırlayan Beyza Piliç ve Hamza Efendi Baklavaları Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a teşekkür ediyorum. Amatör spor kulüpleri olarak yıllarca bu sevinci yaşayan, bu kederi dert edinen Hatay ASKF Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu başarılı olan sporcularımız yetiştiren “En”lerin hocalarına çok teşekkür ediyorum. Başarılı olan sporculardan hocalarımız ilin “En”leri diye bahsetti, ben ise size vatanımızın ismini yazdıran, bayrağımızı gönüllerde dalgalandıran gönlümüzün “En”leri diye hitap etmek istiyorum. Hepinizi Allah korusun ve yardımcınız olsun. Siz değerli gençlerimize sağlıklı, başarılı ve nice mutlu yıllar diliyorum.” dedi.

Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk yaptığı konuşmada; “Spora ve sporcunun yanında olan ve desteklerini hiç esirgemeyen anasponsor olan Beyza Piliç ve Hamza Efendi Baklavaları Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yıllardır kutlanan amatör haftası bu yılda kutlandı. Yılın “En”leri ile ulusal düzeyde dereceye giren sporcu ve antronerlerimiz ödüllendiriliyor. Sadece Futbol dalında 2016-2017 sezonunda başarı gösterip bir üst kategoriye yükselen 7 takımımız var. Amatör spora katkılarından dolayı Spor Bakanımıza, Genel Müdürümüze, Konfederasyonumuza ve emeği geçen herkese teşekkür ederken bir üst kategoriye yükselen takımlarımıza hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından yılın En’lerine, başarılı sporculara ödülleri verildi.

(Haber Merkezi) 


1 yıl, 3 ay önce / 17.10.2017 10:29:04   

KÜÇÜK YAŞINDA "BÜYÜK" DERDİYLE MÜCADELE EDİYOR

İskenderun ilçesinde ailesinin karın ağrısı ve kusma şikâyetiyle hastaneye götürdüğü 8 yaşındaki kızın böbreğinde kötü huylu olduğu belirtilen 8 santimetre kitle bulundu.

Dumlupınar Mahallesi'nde yaşayan Mustafa ve Aişe Savcı çiftinin üçüncü sınıf öğrencisi 8 yaşındaki kızı Nilüfer Savcı, okulda bulunduğu sırada sınıf öğretmenine karnının ağrıdığını söyledi.

Öğretmenin de aileye haber vermesi üzerine İskenderun Devlet Hastanesine götürülen küçük kızın böbreğinde kötü huylu olduğu bildirilen 8 santimetre büyüklüğünde kitle tespit edildi.

Anne Savcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızında karın ağrısı şikâyetinin ardından kusma ve mide bulantısı görüldüğünü söyledi.

Götürdükleri doktorların ilk etapta soğuk algınlığı ihtimali üzerinde durduğunu anlatan Savcı, şikâyetlerin devam etmesi üzerine yeniden hastaneye başvurduklarını anlattı.

Bu sefer de apandisitin kontrol edilmesi için ultrason çekildiğini ifade eden Savcı, "Ultrasonda bu hastalık görüldü. Verilen raporda 'Sağ böbrekte 8 santimetre büyüklüğünde kitle' yazıyordu. Sonra bizi Adana'ya sevk ettiler. Orada da kontroller tekrar yapıldı ve bize kitlenin büyük ve kötü huylu olduğu söylendi." dedi.

Kızının şu an Adana Özel Başkent Hastanesi'nde kemoterapi gördüğünü bildiren Savcı, 4 hafta sonunda küçülme olması durumunda kitlenin alınacağını kaydetti.

Savcı, çok zor bir dönemden geçtiklerini ancak bir an önce kızının sağlığına kavuşmasını beklediklerini ifade etti.

Baba Mustafa Savcı da uzun soluklu olması beklenen tedavi sürecine başladıklarını belirterek maddi durumları olmadığı için zorlandıklarını söyledi.

Sigortası olmadığını, günlük işlerde çalıştığını aktaran Savcı, kızının tedavisi için uzanacak bir yardım eli beklediklerini sözlerine ekledi. (AA)


1 yıl, 3 hafta önce / 14.12.2017 09:42:05   

YAMAN: HUZUR, BARIŞ VE SEVGİ DOLU BİR BAYRAM DİLİYORUZ

Defne Belediye Başkanı Op.Dr. İbrahim Yaman, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında tüm halkın Kurban Bayramı’nı kutlarken, huzur, mutluluk ve barış temennilerinde bulundu.

Tüm halkın bayramını kutlayan Defne Belediye Başkanı Yaman “Bayramların birleştirici gücü ile; dini, dili mezhebi ne olursa olsun tüm farklılıkların bir zenginlik olarak algılanmasını, bölgemizde kardeşlik ve barış ikliminin devamlılığını diliyorum. Halkımızın gelecek güzel günlere özgür ve umutla bakabildiği, huzur ve barış dolu bir dünya temennisiyle; tüm Halkımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 ay, 5 gün önce / 17.08.2018 09:36:24