......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 244391
YORUM MANŞET
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECEHatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, ilgiyle ve muhteşem bir programla gerçekleşti.

17 Nisan 2018 Salı günü akşamı HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katıldı.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Davetlilere Bordo-Beyaz bayrak ve atkı dağıtıldığı gecede Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, şu konuşmayı yaptı; “Yarım asırdır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, centilmenliğiyle çeşitli ödüller aldı.

Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hatayspor’umuz yalnız bırakmayarak hep destekledik. Bu arada her yıl Hatayspor’a emek veren 11 Efsane Futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takmaya devam ediyoruz.

Hatayspor’un bu sezonki başarısı kolay elde edilmedi. Hatayspor’un başarısına maddi ve manevi katkı sağlayan Hatayspor’un onursal başkanı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e, yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a ve teknik heyetine, tüm futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese Taraftarlar Derneği olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’de bu güzel programa emeği geçenlere teşekkür ederek Taraftarlar Derneğine başarılar diledi. Hatayspor’un bu sezon şampiyonluk hedefine ulaşması için tüm çabanın gösterildiğini belirten Başkan Maden, bu konuda Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın büyük destekler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mehmet Maden’e Hatayspor’a ve Taraftarlar Derneğine katkılarından dolayı teşekkür plaketi Sadullah Ergin tarafından takdim edildi. HBB Başkanı Lütfü Savaş adına Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu’na Mehmet Özkan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Gecede ayrıca TRT Muhabiri kameraman Hasan Yetmez’e plaketi Cengiz Özcan tarafından, En Fedakâr Taraftar Tuncay Kahraman’a plaketi Cemil Şensöz tarafından, HBB müzik sanatçısı Burçin Kumru’ya plaketi Abdurrahman Taşçıoğlu tarafından, ses sanatçısı Hamza Özer’e plaketi Ahmet Yetişen tarafından verildi.

Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Gecenin finalinde ses sanatçıları Burçin Kumru ve Hamza Özer, en güzel şarkı ve türküleri Hataysporlu taraftarlar için söyledi. İki sanatçıda performansları ile beğeni kazandı.

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET
ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARETHacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin’e Hacı Kemal Çipe Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Hüseyin Çipe, 17 okulda mescit, 1 okulda şadırvan yaptıklarını belirterek; “Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda bu mescitleri yapmak nasip oldu çok şükür. Son olarak 13 Nisan tarihinde Hatay Anadolu Lisesinde yapmış olduğumuz mescidimizi cuma namazı ile ibadete açtık. Açılışı Mübarek Miraç gecesi gününe denk gelen bu mescidimizi ve bu mescitte yapılacak ibadetleri Allah kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bu arada namaz sonrası Okul Müdürü Yusuf Kılınç tarafından Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve diğer davetlilerinde hazır bulunduğu ortamda Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye teşekkür plaketi sunuldu.

20 Nisan Cuma günü de Şehit Ahmet Benli Mesleki Ticaret Anadolu Lisesinde vakıf tarafından yapılan mescidin açılış töreni yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR
HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYORHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz’ün düzenlediği birlik ve beraberlik yemeği büyük bir ilgiyle gerçekleşti.

 

Harbiye Hidro Tesislerinde düzenlenen etkinliğe HESOB Başkanvekilleri Aziz Fatih Yılmaz, Uğur Fırat, Sabit Ak, Oda Başkanları, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yüzlerce esnaf temsilcisi katıldı.

2 Mayıs tarihinde yapılacak olan HESOB kongresi öncesi ilimizde bulunan 70 oda temsilcilerinin hazır bulunduğu gecede Başkan Teksöz, esnafın sevgi seline mazhar oldu.

Başkanvekilleri Yılmaz, Fırat ve Ak, yaptıkları konuşmalarda yapılacak kongrede Başkan Teksöz’ün etrafında birleşecekleri mesajında bulundular.

HESOB Başkanı Teksöz’de düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine esnafın göstermiş olduğu ilgi ve katılıma teşekkür ederek şu konuşmada bulundu: “El birliği içerisinde kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde olması için çaba harcadım ve harcamaya devam ediyorum. Değerli arkadaşlarım; geçen hafta İskenderun bölgemizde İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, denizciden Belen, Arsuz’dan akabinde şimdi burada Antakya, Defne, Serinyol, Yayladağı, Altınözü’ndeki bütün meslek odası başkanlarımıza delegasyonumuz var.

Değerli dostlarım sabah 8 aksam saat sınırı yok biz esnafımız için ne gerekiyorsa başkentte, başbakanlıkta, cumhurbaşkanlıktan el birliği içerisinde 70 oda başkanlığıyla esnaf ve sanatkârlarımızdan aldığımız başımız dik göğsümüz açık esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntılarını dinledik Valilikte, Büyükşehirde ve Hatay‘ın 15 ilçesinde ne derdimiz varsa açık yüreklilikle dile getirdik. Biz bunları söylemesek bizim bu koltuklarda işimiz yok. Esnaf ve sanatkârlarımızın ne derdi varsa gerek hükümet nezdinde gerekse kaymakamlık nezdinde biz her zaman sıkıntılarınızı derdinizi dile getirdik. Afrin olaylarından dolayı çoğu zaman bakanlarımız, büyüklerimiz geldi. Nerde ne sıkıntı varsa açık yüreklilikle dertlerinizi anlatın çözümleri talep ettikleri her zaman elimizden gelenleri yaptık.2 Mayıs günü 70 oda başkanı ile 550 delegasyonumuzu bekliyoruz. Elbirliği ile güzel bir kongre yapacağız.70 oda başkanı, basın mensupları her zaman yanımızda oldu, sesimizi duyurdu herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO
Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu  KAYBEDEN YOK  KAZANAN ATSOAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde mavi liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Hikmet Çinçin oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde 21 Meslek Grubu’nun bulunduğu ve 5 bin 94 üyenin oy kullanacağı seçimlerinde kazanan taraf mavi liste ile seçimlere giren Hikmet Çinçin kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkan oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre 21 Meslek Grubu’nun 14 tanesini Hikmet Çinçin kazanarak yeniden başkan olurken, beyaz liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ise 7 Meslek Grubu’nu alarak seçimleri kaybetti.

Yapılan seçimlerin ardından kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Yaklaşık 45 gündür hem bizim ekibimiz, hem de Ali Kavak ve ekibi yoğun bir tempoda çalıştı. Hatay’a yakışır ve çok sakin bir seçim dönemi yaşadık. Biz kanadık ama karşı tarafta kaybetmedi. Buradan Ali Kavak’a seslenmek istiyorum. Bundan sonra tansiyonu düşürmek iki başkanın elinde. Ben bunu taahhüt ediyorum. Katılım gösteren ATSO üyelerine ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay iş dünyasını yakından ilgilendiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine yoğun ilgi gösteren işadamları ise seçimin mimarı oldular. Sandıkların açılmasından sonra sayım işleminin tamamlanmasının ardından kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkanlığı kazanan Hikmet Çinçin, sayımlar devam ettiği anda ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibinin bulunduğu masaya gelerek seçime gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

MESLEK GRUBU SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre Hikmet Çinçin’in Mavi Grup Listesi 2 bin 250 oy alırken, Ali Kavak’ın Beyaz Grup Listesi 1995 oy aldı. Buna göre 21 meslek grubunun 14’ünü Mavi Grup, 7’sini Beyaz Grup kazandı.

MESLEK GRUPLARINA GÖRE OY DAĞILIMI

1.Grup Çırçır:32-30-Beyaz Liste

2.Grup Yağcılar:7-60 Mavi Liste

3.Grup Mobilya:79-132 Mavi Liste

4.Grup Kuyumcular:27-31 Mavi Liste

5.Grup İnşaat:199-211 Mavi Liste

6.Grup Hafriyat:53-66 Mavi Liste

7.Grup Kooparatif:44-43 Beyaz Liste

8.Grup Turizm:85-116 Mavi Liste

9.Grup Nakliyeciler:318-296 Beyaz Liste

10.Grup Yük ve Yolcu Taş.:83-114 Mavi Liste

11.Grup Sigortacılar:66-102 Mavi Liste

12.Grup İhracat:219-166 Beyaz Liste

13.Grup Ayakkabıcılar:26-40 Mavi Liste

14.Grup İnşaat Malzemeleri:117-92 Beyaz Liste

15.Grup Ziraatçılar: 21-46 Mavi Liste

16.Grup Gıdacılar: 129-181 Mavi Liste

17.Grup Tuhafiyeciler: 87-137 Mavi Liste

18.Grup Dayanıklı Tük.Mal.:159-152 Beyaz Liste

19.Grup Bankalar:65-85 Mavi Liste

20.Grup Sağlık-Yapı Denetim:96-106 Mavi Liste

21.Grup Eğitim:53-44 Beyaz Liste

(Haber Merkezi)

KAZANAN ATSO OLSUN
KAZANAN ATSO OLSUN

KAZANAN ATSO OLSUNATSO’nun 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulu, Hikmet Çinçin ve Ali Kavak arasında demokrasi yarışına sahne olacak. Kamuoyu, huzur içinde geçmesi beklenen seçim sonunda kazananın ATSO olmasını bekliyor

   Uzun süredir sonucu ilimizde heyecanla beklenen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) genel kurulu, 7 Nisan Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda saat: 09.00-17.00 arasında yapılacak.

Mevcut başkan Hikmet Çinçin ile başkan adayı Ali Kavak arasında aylardır süren seçim yarışının sonucu, kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Ticaret ve sanayi erbabının kilitlendiği seçim öncesi gerek Hikmet Çinçin gerekse Ali Kavak, kendi ekipleriyle gece-gündüz demeden yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını sürdürdü. Bugün son kez çalışmalarını gerçekleştirecek olan adaylar, son tanıtımlarını ve vaatlerini üyelere yapacak.

Yarın yapılacak olan ve büyük ilgi görmesi beklenen genel kurulun huzur içinde geçmesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi. Bu arada kamuoyu ve Hatay iş çevresi, genel kurul huzur içinde geçmesini ve sonunda kazananın ATSO olmasını dilediler.

(Haber: S.Ergin)

VALİ ATA'DAN VERGİ REKORTMENLERİNE ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, ilimizde ödedikleri vergiler ile ülkemiz ekonomisine katkı veren iş insanlarına gösterdikleri başarı nedeniyle plaket tevdi etmeyi sürdürüyor.

 İlk olarak Atakaş Şirketler grubuna giden Vali Ata, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol’un da eşlik ettiği ziyarette, Atakaş Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş'a takdir plaketi vererek tebrik etti.

Ardından MED Tanker Den.Taş. San. Tic. Şti'ni ziyaret ederek şirket sahibi Murat Savaş Güngör'e teşekkür plaketini vererek kendisini tebrik etti.

Vali Erdal Ata, teşekkür ziyaretinde yaptığı değerlendirmede "Kurumlar vergisi ve gelir vergisinde rekortmen mükelleflerimizi, bizzat iş yerlerinde ziyaret ederek plaketlerini takdim ediyoruz. Maliye Bakanımız bu mükelleflerimize bizzat imzaladığı teşekkür belgelerini yolladı. Bunları mükelleflerimize teslim ediyoruz. Bu güzel vesileyle  bugün hemşehrilerimize plaketlerini teslim etmeye geldik. Kendilerine Hatay'a yaptıkları hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyorum.  Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Bununla birlikte vergisini düzenli olarak ödeyen vatandaşlarımıza da bereketli ve bol kazançlar diliyorum " dedi.

(Haber Merkezi)

 


3 gün, 2 saat önce / 20.04.2018 10:08:38   

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, AYŞE DEMİRSAVCI'YI TEBRİK ETTİ

Bölgemizin parlayan yıldızı, İskenderun Belediyespor'un sporcusu Balkan Şampiyonu Ayşe Demirsavcı'ya ülkemizin her kesiminden tebrik gelmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Edirne’de düzenlenen 19.Balkan Taekwondo şampiyonasında Türk Milli takım formasıyla yarışan ve kategorisinde Balkan şampiyonu olan İskenderun Belediyespor Öz Şampiyonlar Spor kulübü sporcusu Ayşe Demirsavcı'yı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Balkan Şampiyonu Ayşe Demirsavcı'yı daha önce de Başbakan Binali Yıldırım tebrik etmişti.

(Haber: Yaşar Güllü)


5 ay, 4 gün önce / 30.11.2017 09:26:52   

YENİ YIL ÖNCESİ DENETİMLER SIKLAŞTI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na ekipler, yeni yıl öncesi gıda üretim tesisleri ve gıda satışı yapılan ticarethanelerde sıkı denetimler gerçekleştiriyor.

İl genelinde gıda üretim tesisleri, gıda satış yerleri ve pastanelerde denetimler gerçekleştiren HBB personeli gıda mühendisleri, hijyen, ürünlerin tazeliği, ürün ve malzemelerin saklama koşulları,  kişisel hijyen, depolama koşulları, alet ve ekipmanların uygunluğu, evrak kontrolleri gibi konularda denetimler yaptı. Prosedüre uygun olarak insan sağlığına tehdit oluşturacak şekilde faaliyet gösteren işyerlerine de ihtarnameler veren HBB Zabıtası, vatandaşların yeni yıl öncesi alışverişlerini yoğun olarak tercih ettiği işyerlerinde de denetimleri arttırdı.

Gıda sektöründeki çalışanları hijyen konusunda dikkatli davranmaları konusunda uyaran HBB Zabıtası bu konularda gösterdiği hassas tutumla vatandaşların takdirini topladı.

HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hemşehrilerinin sağlığı konusundaki hassasiyetinden hareketle denetimlere hiçbir şekilde taviz vermeden devam edeceğini ve karşılaşılan olumsuzluklara karşı gerekli işlemlerin uygulanacağını kaydetti.

(Haber Merkezi)


4 ay, 4 gün önce / 28.12.2017 09:36:46   

ANAYAZI İLKOKULU, ERASMUS ORTAKLARINI AĞIRLADI

Anayazı İlkokulu Erasmus + ‘Cultural Treasure Chests’ projesi İle İtalya Bulgaristan ve Romanya’dan gelen ortakları ağırladı.

2017 Erasmus + Stratejik Ortaklık kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde Anayazı İlkokulu koordinatörlüğünde, Antakya Gazi Ortaokulu ortaklığı ile yapılan “CulturalTreasureChests“ isimli proje kapsamında ülkemize gelen İtalya, Bulgaristan ve Romanyalı ortaklar ile proje süreciyle ilgili toplantılar yapılarak iki yıl sürecek bu proje ortaklığının ayrıntıları konuşuldu.

Proje kültürler arası önyargıları kırmak, hoşgörü kültürünü geliştirmek ve kültürleri tanıtarak öğrencilerin farklı ülkeleri tanımasını, yabancı dil yeteneklerini geliştirmesini amaçlıyor. Projede öğrenci ve öğretmen hareketliliği de yapılacak.

Proje sürecinde gelen misafir öğretmenler ile Antakya Arkeoloji Müzesi, St Pierre Kilisesi, Samandağ, Çevlik, Titüs Tüneli, Kaya Mezarları, Vakıflı Köyü, Musa Ağacı, Antakya Uzunçarşı’yı gezdi. Konuklar, Türk misafirperverliğine hayran kaldıklarını dile getirdi.

(Haber Merkezi)


5 ay, 4 gün önce / 30.11.2017 09:27:47   

FATMA, OKULUNDA UNUTULMADI

Suriye'nin Afrin bölgesinden terör örgütü PYD/PKK'lı teröristlerce Reyhanlı ilçesine atılan roket nedeniyle yaşamını yitiren 17 yaşındaki Fatma Avlar'ın okuluna dev afiş asıldı.

Avlar'ın Reyhanlı'daki evinde uykuda yakalandığı saldırıda yaşamını yitirmesinin hüznü yaşanıyor.

Başarılı bir öğrenci olan Avlar'ın öğrenim gördüğü Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi girişine okul yönetimince genç kızın fotoğrafının yer aldığı afiş asıldı.

Afişte ''Unutmayacağız'' yazısı ve genç kızın doğum tarihinin yanına sonsuzluk işareti konulduğu görüldü.  

Reyhanlı ilçesine teröristlerce 3 gün önce düzenlenen roketli saldırıda Fatma Avlar hayatını kaybetmişti. (AA)


2 ay, 2 hafta önce / 06.02.2018 10:05:34   

ZEYTİN DALI’NA STK DESTEĞİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtına sivil Toplum kuruluşları tarafından destek görmeye devam ediyor.

 

İlimizin lokomotif STK’larından olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Birliği, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği ile REYSOD başkanları ortak açıklamada bulunarak Zeytin Dalı Harekâtına destek verdiklerini belirtti.

Hatay Valiliği önderliğinde Reyhanlı’da, Kırıkhan’da ve Hassa’da şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin geleceğini düşünerek “Hatay Reyhanlı-Kırıkhan-Hassa Terör Mağdurları Vakfı” kurulmasına ve Hatay Valiliği tarafından vakfın adının netleştirilmesi kararını aldıklarını belirten ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, açıklamasına şöyle devam etti: "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak 2018 saat 17:00’den itibaren başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı” devam etmektedir.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin terörle mücadeleye yönelik kararları ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51’inci maddesinde yer alan “Meşru Müdafaa Hakkı” çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Kahraman ordumuzun önümüzdeki yıllarda, özellikle Bölgemizin terör örgütleriyle karşı karşıya kalmasını engellemek için gerçekleştirdiği bu operasyon stratejik olarak büyük önem taşımaktadır.  Afrin’e yapılan hamle başta Hatay, Kilis, Gaziantep olmak üzere, tüm Türkiye’nin yıllarca terör belasından uzak tutulması için yapılan bir hamledir ve sivil toplum kuruluşları olarak hem bu harekâtın gerçekleşmesi emrini veren Devletimizin, hem de kahraman Türk Ordusu’nun sonuna kadar yanındayız.

Hain terör örgütlerinin yaptıkları kalleşçe saldırılar bizi korkutamaz, yıldıramaz. Yapılan hain saldırılar terör örgütlerinin bitişi öncesindeki son çırpınışlarıdır. İnanıyoruz ki Devletimiz, ordumuz bize huzur içerisinde bir gelecek sunacak ve Ortadoğu’ya zeytin dalı uzatacaklardır.

Biz ülkemizin bulunduğu bölgede kalıcı ve istikrarlı barış sağlanmasını ve bölge ülkelerinin kabulünü kazanacak politikalar üretmesini canı gönülden destekliyor ve istiyoruz.

Sivil toplum kuruluşları olarak; Hatay Valiliği önderliğinde Reyhanlı’da, Kırıkhan’da ve Hassa’da şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin geleceğini düşünerek “Hatay Reyhanlı-Kırıkhan-Hassa Terör Mağdurları Vakfı” kurulmasına ve Hatay Valiliği tarafından vakfın adının netleştirilmesi kararını aldık. 

Bizler, sivil toplum kuruluşları olarak bütün Reyhanlı, Kırıkhan, Hassa halklarımızın yanındayız ve acılarını paylaşıyoruz.

Zeytin Dalı Operasyonunda, hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine sabır, yaralı asker ve vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 ay, 2 hafta önce / 06.02.2018 10:28:16   

SEHPAJI’M HATAY İŞ KATALOĞUNDA

Antakya’da mobilyacılık sektöründü zigon sehpa üretimi ve ihracatıyla ilimizin marka değeri olan Sahpajı’m, Ergin Medya tarafından hazırlanmakta olan Hatay İş Kataloğunda yer alacak.

A.Vahap Sürer, Fuat Sürür ve Serkan Sürer kardeşlerin ilimizi kazandırdığı marka olan Sehpajı’m, kaliteli ürünleri ile her geçen gün mobilya sektöründe zirveye daha da yerleşiyor.

2.Hatay Mobilya Fuarında açtığı stantla en beğenilen ve ziyaret edilen stantlar arasında yer alan Sehpajı’m fuarında yıldızı olmuştu.

Bu arada Ergin Medya ekibinden Sadullah Ergin, İbrahim Hakkı Ergin ve Sema Sarı, Narlıca’da ki üretim fabrikasında A.Vahap Sürer’i ziyaret ederek Sehpajı’m markası ile ilgili bilgiler aldı.

Sadullah Ergin, Sehpajı’mın 2018 yılı Mobilya Kataloğunun arka kapağında yer alacak olmasından dolayı aile adına A.Vahap Sürer’i tebrik ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

(Yorum Haber Merkezi)


5 ay, 3 gün önce / 01.12.2017 09:44:09   

KUNTER KURT, HATAY’A GELİYOR

Kültür Temel Lisesi ve Antakya Anadolu Lisesi iş birliği ile Kunter Kurt öğrenciye yönelik ‘Sınav Stresiyle Baş Etme Teknikleri Ve Sınav Taktikleri’ velilere yönelik “Anne Ve Babanın Rolü Ve Profesyonel Taktikleri” semineri ile yarın öğrenci ve velilerle buluşacak.

1966 yılında doğan Kunter Kurt; Davranış Bilimleri Lisans Eğitimi'ni, "Üniversite son sınıftaki öğrencilerin kaygılarını etkileyen faktörler" teziyle bitirdikten sonra aynı alanda yüksek lisans yapmıştır. Aynı zamanda Sosyal Bilimler Bölümü mezunu da olan Kunter Kurt, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2011 yılında Şanlıurfa’da düzenlenen Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi seminerini bitirmiştir.

Antakya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ‘sınav stresiyle baş etme teknikleri ve sınav taktikleri’ semineri öğleden önce saat 10.00’da öğrencilere yönelik yapılacak. Öğleden sonra saat 15.30’de velilere yönelik yapılacak seminer de Kunter Kurt sınav başarısında anne ve babanın rolü ve profesyonel taktikleri ile ilgili bilgiler verecek.

Kunter Kurt, Kültür Temel Lisesi öğrencilerine ve Antakya Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik yapacağı ‘sınav stresiyle baş etme teknikleri ve sınav taktikleri’ seminerinde öğrencilere ders çalışma yöntemlerini, ders çalışırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, sınav stresini nasıl yenebileceklerini ve öğrencilere başarı taktiklerini anlatacak.

Kunter Kurt ayrıca sınav başarısında anne ve babanın rolü ve profesyonel taktikleri vereceği seminer de ise velilere öğrencilere sınav döneminde nasıl destek olacaklarını, onların beslenmeleri konusunda bilgeleri, onlara gerekli güveni nasıl vereceklerini ve öğrencilere hayatın sınav ile ibaret olmayacağını anlatarak velilere çocuklarını nasıl sınava hazırlaması gerektiklerini söyleyecek.

(Haber Merkezi)


4 ay, 3 hafta önce / 06.12.2017 09:24:12   

KAAN TEMİZLİK ANTAKYA GENÇLİK SEVİNÇTEN DÖRT KÖŞE

İlimizin en eski ve köklü spor kulüplerinden olan Antakya Gençlik, 91 yıldır memleket sporuna hizmete devam ediyor.

Başkan Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut ve güçlü yönetim kurulunun çabaları, Kaan Temizlik firması sahibi Mükerrem Taşçıoğlu’nun maddi ve manevi destekleriyle Sarı-Siyahlı kulüp, başarıdan başarıya koşuyor.

Geçtiğimiz hafta 4 farklı kategoride müsabakalara çıkan Kaan Temizlik Antakya Gençlik, dört maçı da kazanarak adeta sevinçten dört köşe oldu.

Hatay 1.Amatör Kümede yer alan amatör takım İskenderun deplasmanında Aşkarbeylispor’u 3-1 yenerek galibiyet serisini sürdürdü.

Kaan Temizlik Antakya Gençlik U-19 takımı, Maşukluspor ile oynadığı 7-1 gibi farklı skorla kazanarak haftayı 3 puanla kapattı.

U-16 takımı da Antakyagücü takımını 2-0 yenerek abilerinin başarılı olduğu haftada ayrı sevinç yaşattı.

Kaan Temizlik Antakya Gençlik U-14 takımı gollü geçen maç sonunda Maşukluspor’u 5-3 yenmeyi başardı.

Başkan Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut ve yönetim kurulu üyeleri, başarılarından dolayı antrenörler Kenan Maraşlıoğlu, Hasan Yıldır ve tüm futbolcu kadrosunu tebrik etti.

(Yorum Haber Merkezi)


5 ay, 3 hafta önce / 08.11.2017 09:28:08   

UYUŞTURUCU İLE ETKİN MÜCADELE

Dörtyol ilçesinde Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığı ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu, Kaymakamı Murat Bulacak başkanlığında toplandı.

Bulacak, Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, ilçede uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelenin etkin şekilde yapıldığını söyledi.

Dörtyol Toplum Sağlığı Merkezi tarafından özellikle gençlerin bulunduğu okullarda, gençlik merkezlerinde ve Kur'an kurslarında uyuşturucu ile mücadele konusunda eğitim verildiğini belirten Bulacak, ilçede okul önlerinde tedbirleri artırdıklarını da ifade etti.

Bulacak, "Kurumların koordineli çalışması, ailelerin bilgilendirilmesi, okul idarecilerinin de şüpheli durumlarda kolluk kuvvetleriyle bilgi paylaşımında bulunmasıyla biraz daha sorunun üstesinden gelmiş oluruz." dedi.

Dörtyol Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Ali Rıza Karakoyun da kurulun çalışmaları hakkında bilgiler verdi. (AA)

 


4 ay, 2 hafta önce / 14.12.2017 09:37:20