......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248758
YORUM MANŞET
SON SÖZ CUMHURDA
SON SÖZ CUMHURDA

SON SÖZ CUMHURDA24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde son söz cumhurda yani milletin kendisinde. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçimlerde oy kullanmak üzere sandık başına gitmeye adım adım yaklaşıldı.

Siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adayları, yurdun dört bir yanında vatandaşlara kendi projelerini anlatarak milletten yetki istedi.

24 Haziran'da seçmene iki pusula tek zarf verilecek. Oy pusulaların biri Cumhurbaşkanı seçimi için, diğer oy pusulası ise milletvekili seçimi için tercihe sunulacak.

Seçmenler 24 Haziran Pazar günü sabah saat: 08.00’den başlayarak saat: 17.00’ye kadar kayıtlı bulunduğu sandığa giderek oyunu kullanabilecek.

NASIL OY KULLANACAĞIM

Cumhurbaşkanı seçilecek olan oy pusulasının üzerinde Cumhurbaşkanı adaylarının fotoğrafı ve isimleri bulurken, Milletvekili seçilecek pusulanın üzerinde partilerin logosu ve isimleri yer alıyor.

Oyunuzu kullanabilmek için T.C. Kimlik Numarasını taşıyan kimlik kartınızı veya geçici kimlik belgesini, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden birini sandık kuruluna ibraz etmeniz gerekir.

Üzerinde kimlik numarası olmayan resimli ve resmi bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şart.

Oyunuzu kullanmadan önce kimlik belgenizi ve seçmen bilgi kâğıdınızı sandık kurulu görevlisine teslim edin. Adınız Sandık seçmen listesinde bulunduktan sonra kimlik bilgilerinizi kontrol ettikten sonra oy kullanacaksınız.

Sandık kurulu mührü ile mühürlenmiş oy zarfı ile birlikte size verilen Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine ait 2 ayrı birleşik oy pusulasını ve Evet/Tercih mührünü alarak tercih ettiğiniz Cumhurbaşkanı adayı ve siyasi parti, ittifak için ayrılan bölümden dışarı taşırmamak suretiyle mührü basın. Oy pusulasını katlayıp zarfın içine koyduktan sonra zarfı sandığa atın ve imzanızı attıktan sonra kimliğinizi almayı unutmayın.

Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla kapalı oy verme yerine girilmesi yasak ve cezası bulunmaktadır. Yanınızda bu tür cihazlar varsa sandık kuruluna teslim edin ve oy verme işlemi bittikten sonra teslim almayı unutmayın.

(Haber Merkezi)

KARAMOLLAOĞLU BUGÜN HATAY’DA
KARAMOLLAOĞLU BUGÜN HATAY’DA

KARAMOLLAOĞLU BUGÜN HATAY’DASaadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu 19 Haziran Salı (Bugün) saat 17.30’da Hatay’da e-mitingle halkla buluşacak.

   Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Dr. Necmettin Çalışkan, İl Başkanı Hamza Çalışkan ve milletvekili adayları Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenledikleri basın toplantısında, Karamollaoğlu’nun Hatay’da yapacağı e-miting ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dr. Necmettin Çalışkan, "Ülkemizdeki ulusal ana akım medya Saadet Partimize ambargo uygulamaktadır. Partimizin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı Adayı olmasına rağmen televizyon kanallarında yok denecek kadar az yer aldığını görüyoruz. Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir’ diyerek çalışmalarımızda büyük ölçüde sosyal medyadan yararlandık.

Partimiz teknolojiyi çok iyi kullanan bir parti olarak bu seçimlerde yeni bir strateji geliştirdi, bu anlamda salonlarda toplantı yapıyor ancak toplantılar sosyal medya üzerinden yayınlanıyor. Bu vesile ile hem ilimizde hem de yurdun dört bir yanında ki insanlar interaktif bir kullanımla Genel Başkanımıza yazılı olarak sorularını iletiyor ve başkanımızda cevaplıyor” dedi.

Çalışkan, bu çerçevede Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Temel Karamollaoğlu’nun 19 Haziran Salı (Bugün) saat 17.30’da  Hatmek Salonu’nda e-miting ile halkla buluşacak. Tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

(Haber: Adile Okta-İsmail Aslan)

HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

ALTYAPI HATLARINDA KAPSAMLI TEMİZLİK

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kanalizasyon ana muayene bacaları ve yağmur suyu hatlarında kapsamlı şekilde temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Kanalizasyon hatlarında oluşan tıkanmaların giderilmesi adına temizlik çalışması yapan Genel Müdürlük,kent genelinden ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen bildirimler sonrasında tespit edilen noktalarda temizlik yapıldığını bildirdi.

Muayene bacalarının temizlenmesi ile kötü koku ve çevre kirliliğinin önlendiğini aktaran İdare, yağmursuyu mazgallarında da temizlik faaliyetlerinin sürdüğünü hatırlatarak, Hatay’ın her noktasında kapsamlı şekilde altyapı hizmetlerinin sürdüğüne dikkat çekti.

İdare ayrıca, altyapı problemiyle karşılaşılması durumunda ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi ve HATSU’nun sosyal medya sayfalarına (Facebook, İnstagram ve Twitter) bildirilmesi konusunda çağrıda bulundu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 12.06.2018 15:55:55   

EKİPLER BAYRAM BOYUNCA TEYAKKUZDA OLACAK

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bayram süresince tüm birimleriyle vatandaşların olası istek ve şikâyetlerini karşı teyakkuzda olunacağını, vatandaşların Zabıta Müdürlüğü’nün 0326 221 20 00 numaralı telefondan ekiplere ulaşabileceğini bildirdi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, mübarek Ramazan Bayramı’nın Antakya ilçesinde huzur ve güven içerisinde geçirilmesi ve kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla belediye ekipleri tarafından gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi.

Açıklamaya göre, belediye hizmetleri ile ilgili vatandaşların olası istek ve şikâyetlerini bildirebilecekleri belirtilirken bayram boyunca zabıta ve temizlik ekiplerinin görevleri başında olacakları bildirildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 12.06.2018 15:54:34   

DEFNE’DE ASFALT ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Defne Belediyesi, ilçe sınırları dâhilinde gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen asfalt çalışmalarının bu haftaki durağı Dursunlu Mahallesi Atatürk Mevkii Laskiye Caddesi oldu.

Asfalt öncesi zemin iyileştirme çalışmalarının ardından asfalt dökümüne geçen ekipler, daha nitelikli ve konforlu yollar için alt yapısı tamamlanan tüm noktalarda asfaltlama işlemini sürdürecekleri bilgisini verdiler.

Alt yapı çalışmalarından dolayı aksamaların ve gecikmelerin olduğuna değinen ekipler; Fen İşleri Müdürlüğü olarak ana programlarını bu yönde planladıklarını, alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde tüm ekip ve ekipmanlarıyla asfalt yapımına hazır olduklarını belirttiler.

Alt yapı çalışmalarının daha iyi, daha yaşanılır bir kent için olmazsa olmaz çalışmalar olduğunu ifade eden ekipler, Defne’de yol yapımında çok önemli yollar kat edildiğini; alt yapısı ile sorunsuz ve kalıcı, üst yapısı ile de nitelikli ve estetik yolları hedefleyerek çalışmalarını bu yönde sürdürdüklerini belirttiler.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 12.06.2018 15:53:45   

RESİM YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Özel Defne Hastanesi’nin her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl ’hayalimdeki ben ‘teması ile gerçekleştirilen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Hatmek konferans salonunda düzenlenen ve sunuculuğunu İbrahim Kaşdaş’ın yaptığı ödül töreni yoğun katılım ile gerçekleşti işletme Müdür Yrd. İbrahim Ünal Genel Müdür Yrd. Mehmet Topaloğlu kalite müdürü Kenan Mansuroğlu başhemşire Nursen Ülke ve yarışmaya eser gönderen tüm öğrencilerin velileri ile katılım gösterdikleri ödül töreninin müziklerini aynı zamanda Defne Hastanesinde hemşir olarak görev yapan dj Miraç İnanç yaptı.

Bu yıl yoğun katılımın olduğu resim yarışmasında birbirinden güzel eserlerin yarıştığını ifade eden işletme Müdür Yrd. İbrahim Ünal, katılım gösteren herkese teşekkür ederek “Defne Hastanesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz resim yarışmasının bu yıl onuncusunu başarılı bir biçimde gerçekleştirmenin haklı onurunu yaşıyoruz. Çocukların kendilerini resim sanatı ile ifade etmeyi öğrenmeleri ve sosyal sorumluluk bilinçlerinin geliştirilmesi amacı ile düzenlediğimiz resim yarışmasında sadece dereceye girenlere değil törene katılan tüm öğrencilere ödül verdiğimizi belirtmek isterim. Hayalindeki Ben teması ile gerçekleştirdiğimiz resim yarışmasında öğrencilerini yönlendiren kıymetli resim öğretmenlerimiz ve birbirinden güzel eser eserler ile katılan çok kıymetli öğrencilerimiz başta olmak üzere büyük bir özveri ile kusursuz bir biçimde yarışmamızın gerçekleşmesinde emeği geçen ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyor her geçen gün katılımcılarının arttığı daha nice resim yarışmalarında bir arada olmayı diliyorum.” dedi.

Desteklerinden dolayı Narlıca Anadolu Meslek Lisesi müzik grubunun konuklarına keyifli dakikaların yaşatıldığı ödül töreninde ilköğretim kategorisinde 1.Bahar Çokluk(Hatay Doğuş) 2.B Duru Deniz (Ted Koleji) 3. Rüveyda Yılmaz (Vali Ürgen) ortaokul Kategorisinde 1.Ahmet Can Duymaz (İskenderun Abdulkadir Kocabaş Ortaokulu)2. Dilay Karasu (Hatay Doğuş) 3.Özge Kerem (İskenderun Özel Kurşun kalem Ortaokulu) ödüllerini işletme müdür Yrd. İbrahim Ünal Genel Müdür Yrd. Mehmet Topaloğlu başhemşire Nursen Ülke ve kalite müdür Kenan Mansuroğlu’dan aldılar.

Ödül töreninin ardından programa verdikleri desteklerden dolayı Narlıca Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Özden ve HATMEK müdürü Yüksel Coşkun’a plaket takdimi yapılan program toplu resim çekimi ile son buldu son buldu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 12.06.2018 15:52:52   

GÜÇLÜ HATAYSPOR GELİYOR

2.Ligde şampiyon olarak 1.Lige adını yazdıran Hatayspor, iç ve dış transferde kadrosunu güçlendirme planlarını hayata geçiriyor.

Şampiyon kadroyu öncelikle koruma düşüncesinde olan Hatayspor yönetimi, takımın omurgasını koruma adına iç transferde as futbolcularla anlaşmaya devam ediyor.

Kaleci Akın Alkan ve orta saha dinamosu Yılmaz Özeren’le yeni sözleşme imzalayan Hatayspor son olarak takımın şampiyonluğunda büyük katkı sağlayan Hamza Gür ve Sadi Karaduman ile yola devam diyerek sözleşme yeniledi.

Bordo-Beyazlılar, geçen sezon sergilediği performansla takımın ‘en az gol yiyen takım’ unvanını kazanmasında büyük pay sahibi olan stoper Sadi Karaduman ve sağ kanat ile forvet bölgelerinde başarılı performans sergileyen Hamza Gür ile sözleşme yeniledi.

Kulüp tesislerinde gerçekleşen imza töreninde hazır bulunan futbolcular, kendilerini yeniden Hatayspor’a bağlayan sözleşmeye imza attı.

Şampiyon takımda kaldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Sadi ve Hamza bu sene elde ettikleri başarıyı tekrarlayarak yeni sezonda da şampiyon olmak istediklerini belirtti.

Gerçekleşen imza töreninde düşüncelerini paylaşan Hatayspor Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, “Sadi ve Hamza ile yeniden anlaştığımız için mutluyuz. İki futbolcumuzun da geçen sezon gösterdiği performansın üstüne çıkacağını ve yeni başarılara beraber yelken açacağımıza inanıyorum. Hepimiz için yeniden hayırlı olsun” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 2 gün önce / 12.06.2018 15:51:34   

HATAY, TURİZMDE ŞAHA KALKACAK!

Eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, Hatay'ın 24 Haziran seçimleri sonrasında turizmde şaha kalkacağını söyledi.

Seçim çalışmalarına tüm ilçelerde, mahallelerinde, köylerde devam eden Yayman, Samandağ'da pazarcı esnafını gezdi, çarşı esnafı ile buluştu.

Kapısuyu, Vakıflı, Zeytinli mahallelerinde halkla buluşan Yayman, Samandağ ilçesinin tarihi ve kültürel zenginliklerinin adeta "gizli kalmış bir cennet gibi" olduğunu söyledi.

Hatay ve Samandağ'ın büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğuna vurgu yapan AK Parti Milletvekili adayı Yayman, "Titus tüneli ve kaya mezarları dünya harikası, Vakıflı mahallesi, Türkiye'de var olan hoşgörü kültürünü anlatan en güzel örnek. Hıdırbey köyünde bulunan Musa Ağacı inanç turizmi için paha biçilemez hazinemiz. Yanı başınızda uzun bir kumsalı ile mavi deniz. Samandağ’ında her şey var turist yok. Hazırlayacağımız yeni eylem planı ile Samandağı'nı cazibe merkezi haline getireceğiz.

Buraya sadece yerli turistlerin gelmesi yetmez, yabancı turistleri de çekmemiz gerek. Bunun için deniz turizmi, doğa turizmi ve inanç turizmini birlikte düşünerek hareket edeceğiz. Hatay'a Samadağı'na inanç turizmi için gelecek her turist denize girebilmeli. Dünyanın en uzun kumsallarından birine sahibiz. Artık bununla övünmek yerine Türkiye ekonomisine, Hatay ekonomisine katkı vermesini sağlayacağız.

Yüzyıldır emperyalist güçler bizi bölmeye parçalamaya çalıştı. Yeri geldi Türk düşmanlığı ile yeri geldi etnik ve mezhebi zenginliğimizi kullanarak ama buna ne Türkiye izin verdi ne de Hatay. Biz bir oldukça, diri oldukça Allah’ın izni ile her saldırının üstesinde geliriz" dedi.

Samandağı'na sadece oy istemeye değil kalplere girmek için geldiklerini belirten Yayman, Hatay'a hizmete talip olduklarını belirterek Samandağ esnafından destek istedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 2 saat önce / 08.06.2018 10:02:34   

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 2 saat önce / 08.06.2018 10:00:37   

GÜZELMANSUR, HATAY’DAN UMUTLU

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, sıkılmadık el, gezilmedik esnaf ve işyerleri, ziyaret edilmedik ev bırakmamak için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesinde vatandaşlar tarafından ilgi ve coşkuyla karşılanan CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, seçim çalışmaları kapsamında Çekmece Mahallesi’nde bulunan Kanaat Önderi Sedat Bilgin, Yütaş Kooperatifi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Antakya Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi, Eğitim-Sen Hatay Şubesi’ni ziyaret etti.

Antakya’da şehir içi taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Yütaş Kooperatifi’ni ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur şoför esnafıyla bir araya gelerek sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Şoför esnafının sorunlarını CHP iktidarında çözeceklerini belirten CHP Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, “24 Haziran’da esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Esnafımızın sıkıntılarını çözmek bizim boynumuzun borcudur. Hatay’ın sorunu benim sorunumdur. İnanıyorum ki esnafımız ve milletimiz 24 Haziran’da Artık Tamam diyerek CHP’yi işbaşına getirecektir.” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti ve Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek gazetecilerle bir araya gelen CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, “24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde CHP olarak biz ülkemize ve Hatay’ımıza huzur vaat ediyoruz. Sıkılmadık el, ziyaret edilmedik ev ve işyeri bırakmayacağız. Türkiye’de ve Hatay’da yok olan huzur iklimini yeniden tesis edeceğiz. Basının özgür olmadığı yerde huzur olmaz. Esnafımız, çiftçimiz, çalışanlarımız için her türlü gerekli önlemleri alarak projelerimizle Hatay’ı ve Türkiye’yi yönetmeye talibiz. İşsizliği kesinlikle ortadan kaldıracağız. Hangi vatandaşa sorarsanız dertli. Hatay mutluluk oranı sıralaması 77. sırada. 81 içerisinde en mutlu 77’nci il konumundadır. Bu konuda Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız. Hataylılar bu sorunlara Artık Tamam diyerek 24 Haziran’da tercihini CHP’den yana kullanacağına inanıyorum. Ben, sen yok, biz varız. 25 Haziran sabahı Türkiye’yi ve Hatay’ı aydınlık günler bekliyor. Halkın iktidarında basına uygulanan sansürü anında kaldıracağız.” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi’ni ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur yaptığı konuşmada, “Gazilerimiz ve Şehit Ailelerimiz her zaman bizlerin başımızın tacıdır. Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz en üst düzeyden haklara sahip olacaklar. Şartlarını en iyi şekilde iyileştireceğiz. Türkiye’nin sorunlarını çözmek için Allah’ın izni, milletimizin tercihi ile 24 Haziran’da milletimiz CHP’yi işbaşına getireceğine inanıyorum. Şehitlerimiz ülkemizin ve milletimizin nuru, gazilerimiz ise onurumuzdur.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 2 saat önce / 08.06.2018 09:58:19   

ÇALIŞKAN; HATAY SAHİPSİZ

Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, Hatay’a bir girişimci olarak çok şey kazandırdıklarını ifade ederek siyasi anlamda Hatay’ın sahipsiz olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Milletvekili adayları Dr. Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, İl Başkanı Hamza Çalışkan ve partililer önce Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB),  Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) ile bazı esnaf ziyaretlerinden sonra Kırıkhan ve Altınözü’nde taziye ziyaretlerinde bulundu.

1.sıra Milletvekili adayı Dr. Necmettin Çalışkan, ATSO, HESOB ve HASİAD ziyaretlerinde, bu güzide kuruluşlarımızın değerli başkanları, yönetimi Hatay için elinden geleni yaptıklarını belirterek, Hatay’a bir girişimci olarak çok şey kazandırdıklarını ancak siyasi anlamda Hatay’ın sahipsiz olduğunu dile getirerek şunları söyledi; “Hatay ili sahipsiz, Hatay’ın iyi şekilde Ankara’da temsil edilmesi gerekiyor. Sadece genel başkanın referansına sırtına dayayarak ortaya çıkan ama halktan kopuk, Hatay’da yaşamamış, ikametgâhı dahi olmayan adaylardan sonuç elde etmek zorudur.

Önemli olan Ankara’da iş takip edecek halktan birilerine, hemen ulaşabileceği, halkın sorunlarını hızlıca çözecek adaylara ihtiyaç var. Bendeniz seçildiğim takdirde bugün olduğu gibi halkın içinde olmayı kendime bir görev addediyor, huzurlarınızda bunu taahhüt ediyorum” diye konuştu.

Adaylar Son olarak, Hatay Yardımlaşma Derneği'ni (HAYAD) ziyaret ederek ihtiyaç sahibi aileler ve Suriyelilere iftar için dağıtılacak paketleme çalışmasına katıldı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 2 saat önce / 08.06.2018 09:57:28   

HABİB-İ NECCAR CAMİİ’NDE KUR'AN ZİYAFETİ

Habib-i Neccar Camiinde Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Halil Tenger hocanın Koordinatörlüğünde, Tanzanya’dan Sami Musa Ramadhadi, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu ve Reyhanlı Tevhid Camii İmam-Hatibi Mehmet Cemiloğlu hocaların Kıraatiyle Kur’an Ziyafeti programı düzenlendi.

Programa İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcıları ve Cami cemaati katıldı. Manevi bir atmosferde geçen program cemaatte manevi anlar yaşanmasına vesile oldu.

Yatsı Namazı öncesi icra edilen program merkezi sistemden tüm camilere yayın yapıldı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 2 saat önce / 08.06.2018 09:52:33