......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 351757
YORUM MANŞET
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

OLASI DEPREMDE  ÖLÜME 6 ADAYDeprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK
MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN  ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAKDamar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI
DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

DEPREM KORKUYA YOLAÇTIHatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY YÜZYILI
HATAY YÜZYILI

HATAY YÜZYILICumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törenle görevi Prof. Dr. Hasan Kaya’dan devraldı. Törende yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaşan Rektör Eren, Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyurdu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARİHİN KIRILMA EVRESİNDE LİDERLİK VİZYONU

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yönetim anlayışı arasındaki kesişmeyi öne çıkaran Rektör Eren, “Kadim şehrimiz ve mümbit ilimiz, tarımdan ticarete, turizmden sanayiye, coğrafi güzelliklerinden tarihi zenginliklerine birçok alanda muhteşem potansiyeli olan bir yerdir. Ancak bu potansiyel henüz yeterince harekete geçirilememiş ve açığa çıkarılamamıştır. Bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükselmesinde hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Üniversite olarak bizler tüm akademik ve idari kadrolarımızla bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında sorumluluk üstlenmeye hazırız. Üniversite olarak ilimizdeki tüm sektörlerimizle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve Ülkemizin “Türkiye Yüzyılı İdeali ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının” bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir.

HERKES İÇİN, HERKESLE BÜTÜNLEŞME

Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır. Medeniyetin kök saldığı ve dünya mirasının taşıyıcısı olan bir şehrin kurumları ve insanlarına yaraşır şekilde herkesin ortak olduğu yeni bir liyakat, adalet ve istişareye dayalı demokratik yönetim kültürünü hep birlikte inşa edeceğiz. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜZYILLARA DOĞRU…

Ülkemizin geleceğinin parolası olan sürdürülebilir yüzyıllar teması, vizyon Türkiye Yüzyılını bir defaya mahsus olmadan devamlı kılmak için gereken vurguyu içermektedir. Bu vizyon, gelecek algısının tamamına yüklenmiş bir ‘kızıl elma’ hedefidir. Yapmamız gereken ise geçmiş ile gelecek arasındaki köprünün güçlenmesi için sorumluluk üstlenmek ve gayret göstermektir. Geçmişten gelen kronik sorunların geleceği belirsizleştirdiği bir krizler çağında, krizleri bertaraf edecek sürdürülebilir çözümlerle sorunsuz bir gelecek için yeni bir döneme başlıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birikimimizi ve enerjimizi bu ideallerin gerçekleşmesi için harcamaktır, sorunun değil çözümün parçası olmayı kendimize şiar edinmektir. Çünkü Hatay Yüzyılı ile Türkiye Yüzyılı arasında entegre bir bağ vardır.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜRETİM DOKTRİNİ

Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra, en önemli sorumluluğumuz, kuşkusuz, bizlere emanet edilen, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle rol-model olarak rehberlik etmektir. Mezunlarımızın acımasız rekabetin hüküm sürdüğü küresel dünyada ayakları üzerinde durabilmeleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunabilmeleri, ancak bizlerin bu sorumluluğumuz çerçevesinde çalışmamıza bağlıdır. Bu üniversite, bu akademik ve idari kadrolar ve her türlü fiziki alt yapı, öncelikle geleceğe ilişkin kariyer hayallerini ve umudunu bizlere bağlayan öğrencilerimiz içindir. Bu nedenle her bir akademik ve idari personelimiz, üniversitemizi tercih eden, hayallerini ve umutlarını bize bağlayan öğrencilerimize değer katmayı şiar edinmek zorundadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Hatay Emniyet Müdürlüğü, işitme engelli öğrencilere genel trafik kuralları hakkında bilgilendirdi.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Hürriyet İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde Panzer ve TOMA’ların, Köpek Eğitim Merkezinde bulunan Bomba İmha Köpekleri ve Narkotik Köpeklerinin tanıtımını yaptı.

Motosikletli Yunus Polis Timleri tarafından motosiklet ile gezintiye çıkarılan öğrencilere, ayrıca Çocuk Trafik Parkurunda çocuk arabaları kullandırılarak Genel Trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:13:05   

DEFNE ZABITASI YENİ YIL DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI

Defne Belediyesi zabıta ekipleri, yıl içinde rutin olarak yaptığı gıda işletmeleri denetimlerin iyeni yıl öncesi sıklaştırdı.

Defneli vatandaşların sağlıklı ve temiz gıda ürünlerini tüketmesi için yoğun çaba harcayan ekipler, pastane, fırın, imalathane ve kasapları hassasiyetle denetledi.

Vatandaşların herhangi mağduriyet yaşamamasını ve olumsuzluklarla karşılaşmamasını isteyen ekipler, ilçedeki denetimlerini büyük bir dikkat ve özenle yaptı.

Ekipler, ilçede hizmet veren fırın, imalathane ve pastanelerinhijyen kurallarına uygunluğunu denetlerken kasaplarda ise etlerin mühür ve belgelerini kontrol etti.

Denetimlerde ilgili kanun ve mevzuatlara uygun hareket eden işletme sahiplerine teşekkür eden Defne zabıtası, gördükleri eksikleri tespit ederek iş yeri sahiplerine bildirdi.

Yeni yılda da Defne halkının güven ve huzur içinde yaşamasını isteyen Defne zabıta ekipleri, denetimlerine ara vermeden devam edeceklerini bildirdi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:12:20   

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İLE AKADEMİSYENLER EL ELE

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ortak bir projeye imza atıyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ortak bir projeye imza atıyor. Sağlık Çalışanları ile Akademisyenler El Ele projesinin ilk toplantısı 22 Aralık Perşembe günü İSTE Senato Odasında yapıldı. Toplantıya İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, İSTE Senato Üyeleri ile İSTE ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü proje ekibinin üyeleri katıldı.

Toplantıda, İSTE Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı ve Sağlık Çalışanları ile Akademisyenler El Ele projesi koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Küçüktüvek bir sunum yaparak projeyi tanıttı. Proje, pandemi döneminde canla başla ve hiçbir karşılık beklemeden mücadele eden sağlık çalışanlarına eğitim neferi akademisyenlerin şükranlarını sunması temeline dayanıyor. Bu kapsamda düzenlenen ilk toplantıda bir dizi etkinlik için fikir alışverişinde bulunularak proje takvimi oluşturuldu. Yapılan istişare sonrasında projenin, yerel faaliyetlerle başlayıp ulusal faaliyetlerle devam etmesi kararlaştırıldı.

Proje toplantısı her iki kurumun dayanışma mesajlarıyla sona ererken İSTE Rektörü Depci yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Sağlık çalışanlarını hatırlamanın ve onore etmenin yanında dayanışma kültürü açısından topluma örnek olunmasını hedeflediğimiz projemiz İSTE’ye ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’müze hayırlı olsun. Öncelikle projenin oluşma aşamasındaki heyecanlarından ve samimiyetlerinden dolayı hocalarıma ve Hatay Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum. Özveriyle gece gündüz çalışan sağlık personellerimizi İSTE’de farklı etkinliklerle ağırlayacağız ve projenin ilk ziyaret yerlerini önümüzdeki günlerde oluşturacağız. İçinde bulunduğumuz kadim toprakların değerlerine sahip çıkmak ülkemize vefa borcumuzun bir parçasıdır” dedi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:11:42   

İÇMESUYU TESİSLERİ BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme ve kullanma suyu dağıtımının önemli noktaları olan su depoları ile terfi merkezlerinde bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

İçme suyu terfi istasyonları, içme suyu depoları ile faaliyette olan tüm kuyularda bulunan elektrik sistemleri, dalgıç motorları ve motopomplarda bakım, onarım ve yenileme çalışması yapıldığını bildiren HATSU, mevcut jeneratörlerde de revizyon çalışmaları yapıldığını aktararak, içme suyu ekiplerinin oluşabilecek arızalara yönelik 24 saat boyunca teyakkuzda olacağını vurguladı.

Yaşam için büyük önemi olan suyun sağlıklı şekilde iletilmesi adına gece gündüz demeden mobil ekiplerin sahada olduğuna dikkat çeken HATSU, su kaybının önüne geçmek adına da içme suyu şebekelerinde iyileştirme çalışmalarının il genelinde sürdüğünün altını çizdi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:10:58   

FENERBAHÇE – A. HATAYSPOR

İstanbul’da oynanacak maçın heyecanı bu akşam
Süper ligin 16. Hafta maçında Atakaş Hatayspor, Bu akşam Fenerbahçe’ye konuk olacak.

 Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde saat: 20.00’de başlayacak maçı Sarper Barış Saka yönetecek.

Bordo- Beyazlılar, Osman Çalgın Tesisleri'nde yaptığı idmanla Fenerbahçe maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Volkan Demirel yönetiminde yapılan ve yaklaşık 1 saat 20 dakika süren idmanda taktik ve dar alan çalışması yapıldı.

Volkan Demirel idaresinde yaptığı çalışmalarla hazırlıklarını tamamlayan Bordo-Beyazlı oyuncular, maç saatini beklemeye başladı.

Hatayspor, ligde oynadığı 14 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 7 mağlubiyet ile topladığı 15 puanla ligde 14. Sırada bulunuyor. Rakip fileleri 13 kez havalandıran Bordo-Beyazlılar kendi kalesinde 23 gole engel olamayarak -10 averaja sahi.

Ev sahibi Fenerbahçe ise oynadığı 14 maçta 9 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile 29 puanla 2. Sırada bulunuyor. Rakip fileleri 36 kez havalandıran Sarı-Lacivertliler kendi kalesinde 16 gole engel olamayarak +20 averaja sahip.

27 Aralık 2022 Salı günü saat: 20.00’de oynanacak maçı Sarper Barış Saka, Volkan Ahmet Narinç, Erdem Bayık hakem üçlüsü yönetecek. Maçın dördüncü hakemi ise Cihan Aydın olacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:09:46   

İSKENDERUNSPOR, NEDİM YİĞİT’E EMANET

İskenderunspor, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir FK‘nın Akademi Direktörlüğü görevini yapan Teknik Direktör Nedim Yiğit ile anlaşma sağladı.

Kulüpten yapılan açıklamada; “Kulübümüz, Teknik Direktörlük konusunda daha önce Genç Milli Takımlar ile A Milli Takım, Galatasaray, Başakşehir, Altınordu ve Göztepe’de görev almış Nedim Yiğit ile anlaşma sağlamıştır.

Hocamız, Türk futboluna Ozan Kabak, Emre Çolak ve Semih Kaya gibi oyuncuları kazandırmıştır. Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diler, Teknik Direktörümüz Nedim Yiğit’e ve ekibine kulübümüzde başarılar dileriz.” denildi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:08:47   

ANTAKYASPOR'DAN SÜPER LİGE 9 TRANSFER

Antakyaspor 2021-2022 futbol sezonunu 8 Hatayspor, 1 Ankaragücü ve 1 İskenderunspor olarak 10 müthiş transferle kapadı.

Neredeyse futbolcu fabrikası gibi çalışan Antakyaspor gençleri ve aileleri mutlu etmeye devam ediyor.

Süper Lig takımına 9 futbolcu 2. Lige 1 transfer yaparak bir rekora imza atan Antakyaspor Başkanı Fahri Serdar Özal yaptığı açıklamada "Biz en iyi bildiğimiz işi, futbolcu yetiştirmeyi yapıyoruz ve bunuda yapmaya devam edeceğiz.

TFF Hatay U11 de, A Grubunu şampiyon kapatan Antakyasporumuz Hataysporun düzenlediği U14 turnuvasında da Hatay 4.sü oldu.

Başarıda da varız futbolcu yetiştirmede varız. Yetiştirdiğimiz futbolculardan yaklaşık 30 transfer yaparak birçok kulübe destek verdik...

Aslında kupada madalya da gözümüz yok. Bizim amacımız gençlerimizin önünü açmak. Onları hayalleriyle buluşturmak bizi mutlu ediyor. Bu yolda bize destek olan sponsorlarımıza ve ailelere teşekkür ediyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:08:02   

HATAYSPOR, 1 PUANLA YETİNDİ

Atakaş Hatayspor Süper Lig 15. hafta maçında Giresunspor ile 1-1 berabere kalarak 1 puanla yetindi.

İlk yarısı golsüz sona eren mücadelenin 75. dakikasında Bertuğ'un enfes golüyle öne geçen Bordo-Beyazlılar, 87. dakikada Riad Bajic'in kaydettiği gole engel olamayınca sahadan 1 puanla ayrıldı.

Bu sonucun ardından Hatayspor puanını 15'e, Giresunspor ise 16'ya yükseltti.

Dünya Kupası sonrası ligin ilk maçına mutlak galibiyet parolasıyla hazırlanan Hatayspor, sergilediği futbolla büyük hayal kırıklığı yarattı.

İkinci yarıda oyuna giren Bertuğ Özgür Yıldırım'ın golü ile öne geçen Bordo-Beyazlılar, yine maçın son dakikalarında Vranjes'in topa yükselememesi üzerine rakip takım Bajic'le beraberliği sağladı.

DEMİREL TRİBÜNDEN YÖNETTİ

Teknik direktör Volkan Demirel, cezası nedeniyle karşılaşmayı tribünden izlemek zorunda kaldı.

Genç teknik adamın yerine kulübede yardımcısı Gökhan Kağıtçıoğlu görev aldı.

Mücadele, 1-1 sona erdi. Bu sonucun ardından Hatayspor, 15 puana yükseldi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 2 hafta önce / 27.12.2022 08:07:24   

Yılın Kooperatif Başkanı ŞÜKRÜ KANATLI


Ergin Medya tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Hatay’ın Değerleri Yılın Enleri” projesinde 2022 yılının Kooperatif Başkanı Şükrü Kanatlı seçildi.

 Oto Galericiler sektörüne büyük hizmet verecek olan S.S. Hatay Merkez oto Galericiler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi bünyesinde 54 dönüm alan üzerinde 39 bloktan oluşan Hatay Otonomi Oto Galericiler Sitesi’nde 200 adet satış merkezi yapılıyor.

S.S. Hatay Merkez oto Galericiler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şükrü Kanatlı önderliğinde oto galericiler sektörünün tanınmış isimleri Hikmet Suadiye, Metin Altundağ, Fatih Yaman, Hüseyin Gül, Mehmet Hüseyin Doğan ve Ali Umdu, Hatay’ın tarihine damga vuracak önemli bir hizmete imza attı.

Oto galerici esnafının ufkunu açacak, gelecek yüzyıla taşıyacak bu proje, aynı zamanda binlerce kişiye istihdam kapısı olacak.

Hatay iline kazandırılan büyük projenin öncülüğünü yapan S.S. Hatay Merkez oto Galericiler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şükrü Kanatlı’nın bu önemli hizmeti unutulmayarak Yılın Kooperatif Başkanı seçildi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 ay, 3 hafta önce / 20.12.2022 09:35:58   

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 ay, 3 hafta önce / 20.12.2022 08:41:29