......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265564
YORUM MANŞET
EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ
GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ Cumhur İttifakı adayları seçim çalışmaları kapsamında Antakya Uzunçarşı esnafını ziyaret etti.

Çarşı esnafı Cumhur İttifakı heyetini Mehteran Takımı ile karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, yerel seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da çarşı esnafını ziyaret etti.

Birlikteliğimizin Hatay'ın mutluluk ve refah seviyesini sürekli olarak artıracağına inanıyor, Hatay için her zaman daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum diyen AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler “Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz” dedi.

Tarihi Uzunçarşı’da esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı heyeti, esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için destek istedi.

Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır diyen MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Cumhur İttifakı genelde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde hak ettiği noktaya gelmiştir. Bizde onların izinde yol alarak bu ittifakın Hatay'da şahlanması için çaba göstereceğiz. Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de, Hatay'ın önceliklerini belirleyerek bir hizmet haritası ortaya çıkaracaklarını ve her aşamada istişare anlayışı ile hareket edeceklerini belirterek “Har vurup harman savuran değil, akılcı bir anlayışla kalıcı hizmetler yapacağız. Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz. Cumhur İttifakı, ilimizin kurtuluşu, refahı ve hizmete doyacağının adıdır." diye konuştu.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz da, çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek, tek tek not aldı ve çözüm konusunda istişarelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler’den

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMA SÖZÜ

 AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de Hatay'ın 5 yıl önce büyükşehir olduğunu ancak büyükşehir olan diğer illerden geri kaldığını belirtti.

Bizimle birlikte 15 il büyükşehir oldu diyen Güler, “Hepsi de gerçekten büyükşehir oldu, gerçekten de kalkındılar. Bir üst lige çıktılar. Biz küme düştük.” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, açılışta yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerini kazanarak "zillet İttifakı'na fırsat vermeyeceklerini söyledi.

Milletin desteğiyle büyükşehir belediyesini kazanacaklarını ifade eden Yayman, "Bizim konuşma zamanımız değil. Biz bir şey yapacağız. İbrahim Güler'i Hatay Büyükşehir Belediyesi başkanı yapacağız. Şimdi Allah izin verirse o an geliyor. Hatay'a zillet ittifakını güldürmeyeceğiz. Türkiye'nin düşmanlarını sevindirmeyeceğiz. Bir şey yapacağız herkes gülecek, millet gülecek, Hassa gülecek, Kırıkhan gülecek, Hatay gülecek, Devlet Bahçeli gülecek, Recep Tayyip Erdoğan gülecek." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de Hatay'ın 5 yıl önce büyükşehir olduğunu ancak büyükşehir olan diğer illerden geri kaldığını kaydetti.

Büyükşehir olmadan önce hizmetleri ilçe belediyelerinin yaptığını aktaran Güler, "Bizimle birlikte 15 il büyükşehir oldu. Belde belediyeleri, il özel idareleri kapatıldı, büyükşehire devredildi. İlçe belediyelerinin yetkileri kısıtlandı. Bu millete hizmet adına ne varsa ilçe belediyeleri yapardı. Büyükşehir olan 15 ile gidin bir bakın. Hepsi de gerçekten büyükşehir oldu, gerçekten de kalkındılar. Bir üst lige çıktılar. Biz küme düştük. Yanı başımızdaki Kahramanmaraş'a gidin bakın. Şanlıurfa'ya gidin bakın, bizimle birlikte büyükşehir oldular. Oralarda olan benim güzel memleketimde niye olmuyor. Ödenek mi? Kahramanmaraş'a bizden daha az ödenek gidiyor. Biz Hataylıyız, ben Hataylıyım. Hataylı olmaktan da gurur duyuyorum. Ve memleketimin imarı, inşası ve ihyası için gece gündüz demeden çalışacağız. Benim gücüme gidiyor. Bizim çok gerimizde olan illeri örnek göstermek, onlara özenmek benim gücüme gidiyor."

Konuşmaların ardından esnaf ziyaretlerine geçilerek vatandaşlara karanfiller dağıtıldı.

Adalet ve kalkınma partisi Hassa İlçe Başkanlığı tarafından Merkez Ulu Cami karşısında faaliyete geçen seçim bürosu açılışına, Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman,

Hüseyin Şanverdi ile Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, MHP Hassa İlçe Başkanı Seydi Öztürk, Hassa Belediye Başkan adayı Mehmet Karataş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:51:41   

GÜNCELLENMEYEN TEK UNSUR MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI

 Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, Kamu-Sen Ar-ge merkezinin yapmış olduğu araştırma sonuçlarını değerlendirdi.

Memur maaşlarını hangi açıdan ele alırsak alalım geride kalan 10 yılda memurların net bir zarar içerisinde olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalıyoruz diyen Şahin, “Son 10 yılda güncellenmeyen tek unsur memur ve emekli maaşları” dedi.

Araştırma hakkında değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel İl Başkanı Hayrettin Şahin, “Gerek dünyada gerekse ülkemizde pek çok mal ve hizmet dolar endekslidir, maaşlardaki bu erime alım gücünün ciddi anlamda düşmesine sebep olur. Bunlarla beraber 2008’de ortalama memur maaşı 16,7 çeyrek altında denkken 2018 yılında bu sayı 10,20’ye düşmüş; maaşların altın karşısında kaybettiği değer %36,9 olmuştur. 2019 Ocak ayı için ortalama memur maaşı 3786,21 TL iken güncel kurla 711,4 dolara denk geliyor. Bu durum ise değer kaybının devam ettiğini gözler önüne seriyor.

Gıda fiyatları başta olmak üzere vatandaşlarımızın vazgeçemeyeceği harcama kalemlerinde enflasyonun oldukça üzerinde bir artış yaşandığı görünüyor. Memur maaşlarını hangi açıdan ele alırsak alalım geride kalan 10 yılda memurların net bir zarar içerisinde olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Gerek dolar bazında gerekse çeyrek altın bazında memurlar alım güçlerini yaklaşık üçte birini son 10 yılda kaybetmiş durumdadır. Bu durum kamu görevlilerinin ve emeklilerin bütçesinde telafi edilemez yaralar açmaktadır. Enflasyona endeksi maaş artışı inadından vazgeçilmediği müddetçe bu erime her geçen yıl artarak devam edecek gibi görünmektedir.

Kamu görevlilerinin ve emeklilerin maaş artışlarında hayatımızı doğrudan etkileyen parametreler dikkate alınmazsa korkarız ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bütün çalışanlarımız geri dönülemez bir borç batağının içine düşecektir. 

Hatırlanacağı gibi 2019 yılı enflasyon hedefi sürekli güncellenmekte ve bütün ekonomik planlar yeni planlanan hedefe göre yapılmaktadır. Güncellenmeyen tek rakam memur ve emeklilere yapılan maaş artışları olmaktadır. Bu bakımdan en azından 2019 yılı için öngörülen memur maaş zamlarının bir kere daha gözden geçirilerek yeni hedefe göre revize edilmesi zorunlu hale gelmiştir.” dedi.

(Haber Merkezi)

 


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:49:40   

Pusula Akademi Sponsorluğunda

HEDEF 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI YAPILACAK

   Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pusula Akademi sponsorluğunda Hatay geneli okul yöneicilerine ve öğretmenlere çalıştay düzenleyecek.

Hedef 2023 Okul yöneticiliği vizyonu kapsamında Prof. Dr. Necati Cemaloğlu tarafından 12 Şubat’ta Meclis Kültür Sanat Merkezinde okul yöneticilerine ve öğretmenlere çalıştay gerçekleştirilecek.

İki seansta gerçekleşecek olan çalıştayda saat: 10.00’da Hatay geneli okul yöneticilerine 2023 Eğitim Vizyonu, yönetim becerileri ve lider yöneticiler hakkında bilgilendirmelerde bulunulacak. Öğleden sonra ise saat: 14.00’te Hatay geneli öğretmenlere 2023 Eğitim Vizyonu ve Lider Öğretmenlik anlatılacak.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:47:56   

RECEP BAYSAL’A PAYAS’TA BÜYÜK İLGİ

 Seçim ziyaretleri çerçevesinde Çağlalık mahallesine giden Saadet Partisi Payas Belediye Başkan Adayı Recep Baysal büyük ilgiyle karşılaştı.

Uzun konvoy eşliğinde meşaleler ve sloganlarla büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Recep Baysal mahalle ve dernek ziyaretini mitinge dönüştüren Çağlalık halkına teşekkür ederek projelerinden bahsetti.

Recep Baysal soğuk havaya rağmen meydanı dolduran kalabalığa şöyle seslendi; “Payas Merkezden buraya gelene kadar çok bozuk yollardan geldik. Önce bu yolları düzelteceğiz. Payas halkımız artık kandırılmaktan yoruldu. Çeşitli vaatlerle yıllardır aldatılmaktan bıktı. Biz Efelik, ağalık yapmaya değil hizmet yapmaya gönül yapmaya geliyoruz. Bizler seçimden seçime değil 5 senedir aranızdayız. Seçimden önce de geldik, gelmeye devam edeceğiz. Allah’ın izni ile Çağlalık mahallemizde rekor oy alacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:46:23   

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ

Cumhur İttifakı adayları seçim çalışmaları kapsamında Antakya Uzunçarşı esnafını ziyaret etti.

Çarşı esnafı Cumhur İttifakı heyetini Mehteran Takımı ile karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, yerel seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da çarşı esnafını ziyaret etti.

Birlikteliğimizin Hatay'ın mutluluk ve refah seviyesini sürekli olarak artıracağına inanıyor, Hatay için her zaman daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum diyen AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler “Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz” dedi.

Tarihi Uzunçarşı’da esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı heyeti, esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için destek istedi.

Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır diyen MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Cumhur İttifakı genelde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde hak ettiği noktaya gelmiştir. Bizde onların izinde yol alarak bu ittifakın Hatay'da şahlanması için çaba göstereceğiz. Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de, Hatay'ın önceliklerini belirleyerek bir hizmet haritası ortaya çıkaracaklarını ve her aşamada istişare anlayışı ile hareket edeceklerini belirterek “Har vurup harman savuran değil, akılcı bir anlayışla kalıcı hizmetler yapacağız. Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz. Cumhur İttifakı, ilimizin kurtuluşu, refahı ve hizmete doyacağının adıdır." diye konuştu.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz da, çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek, tek tek not aldı ve çözüm konusunda istişarelerde bulundu.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 01.02.2019 10:10:12   

YAPILANDIRMADA SON TARİH 28 ŞUBAT

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, 7143 sayılı kanun uyarınca yapılandırılan prim borçlarının son ödeme tarihinin 28 Şubat’a uzatıldığını belirtti.

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bal, yapılandırmaya başvurmuş olmakla birlikte ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek veya eksik ödeyerek yapılandırma kapsamından çıkanlara yeniden bir ödeme fırsatı getirildiğini belirterek konu hakkında bilgilendirmede bulundu.

İl Müdürü Bal yaptığı açıklamada, 7143 sayılı Kanuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini belirtti.

İl Müdürü Bal, yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenememiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile birlikte 28 Şubat’a kadar ödenebileceği bilgisini verdi.

İl Müdürü Bal ayrıca; Genel Sağlık Sigortası kapsamında olup 30 Nisan 2018 tarihi öncesi prim borçlarının da gecikme zammı/cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat ayı sonuna kadar ödenebileceğini belirtti.

7143 sayılı yapılandırmaya başvurmuş ancak çeşitli nedenler ile peşin veya taksitler halinde ödemesi gereken tutarları zamanında ödeyemeyenlere ikinci bir şans verildiğini kaydeden İl Müdürü Bal, 7143 sayılı Kanun hükümlerine göre yapılandırma talebinde bulunmuş olanların ödeme planları bankalarda görüntülenmekte olup; başvuruda bulunduğu halde ödeme planları görünmeyenlerin bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik Merkezlerine müracaat etmeleri gerekmektedir dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 01.02.2019 10:08:32   

SOĞUK HAVADA SICAK AÇILIŞ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 31 Mart seçimleri öncesi kentteki ilk seçim bürosunun açılışını Antakya’da gerçekleştirdi.

Antakya Bağrıyanık Mahallesi’ndeki Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salonda hemşehrileri ile bir araya gelen Başkan Savaş, büyük coşku ve sevinç içinde karşılandı.

Burada mahalle sakinleri ile birlikte kahvaltı yapan Lütfü Savaş, daha sonra çocukluğunun geçtiği Şirince Mahallesi’ne geçerek 31 Mart seçimleri için hizmet verecek olan seçim bürosunun açılışını yaptı.

Soğuk havaya aldırış etmeden kendisini karşılayan hemşehrileri ile birlikte ilk seçim bürosunu açan Başkan Savaş, bu bölgede oturan vatandaşların daha çok hizmet ve kalkınmaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Gelecek dönemde ‘Teleferik Projesi’ni tamamlayacaklarını ve bu bölgede daha çok tesis yapılacağını belirten HBB Başkanı, “Yapacağımız bu tesislerde hem beraber eğlenip güleceğiz hem de gençlerimiz bu tesislerde çalışarak iş sahibi olacak. Altyapıda yaptığımız yatırımların karşılığını alıyoruz. Artık bu bölgede de su sıkıntısı olmayacak.

Allah’a çok şükür hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Önümüzdeki seçim de çok önemli. Bu seçimde siyasi partilerden ya da liderlerden ziyade belediye başkan adaylarının kim olduğu daha önemli. Çünkü Hatay’ı ileri taşıyacak, menzile götürecek kişi parti lideri değil belediye başkanıdır.

Kentimizin takımları ülkemizde ve Avrupa’da başarıdan başarıya koşuyor. Hatayspor, 3. Lig’e düşmek üzereyken elinden tuttuk ve bugün Süper Lig mücadelesi veriyor. Türkiye Kupası’nda lig liderlerini dize getiriyor. Kadın basketbolcularımız Avrupa’nın en üst liginde oynuyor, hepsi Hatay’ın başarısı için ter döküyor” dedi.

EXPO’nun, Gastronomi Kenti unvanı alınmasının ve yapılan tüm yatırımların kentin ekonomik refahı ve canlılığı için yapıldığını da söyleyen Başkan Savaş, Hatay halkının desteğiyle 31 Mart gecesi zafer kutlamasını köprübaşında yapacaklarına olan inancını yineledi ve seçim bürosunun kurdelesini keserek açılışı yaptı.

Başkan Savaş’ın seçim maratonunda en büyük destekçisi olacaklarını ve Başkan’larını hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacaklarını ifade eden mahalle sakinleri, mahallelerinin ve kentin geleceği için gecesini gündüzüne katan Lütfü Savaş’a her fırsatta destek olacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 01.02.2019 10:02:40   

AKADEMİ HASTANESİ’NDEN GAZETECİLERE SEMİNER

 Hatay Gazeteciler Cemiyet binasında gazetecilere seminer veren akademi hastanesi Doktorlarından, Kanser hastalığında erken teşhis ve sonrasında uygulanacak tedaviler hakkında Dr. Sedat Gözel tarafından görseller eşliğinde bilgilendirme yapıldı.

Ardından Acil Tıp uzmanı Dr. Gürkan Alagöz tarafından kalp krizi ve boğulma olaylarında acil müdahale hakkında gazetecilere bilgilendirme yapıldı.

Özellikle gazetecilerin olay yerlerine en erken giden kişiler olması bakımından acil müdahale konusunun önemine değinen Dr. Alagöz, sizlerin bu konuda bilgi sahibi olması çok önemlidir dedi.

Daha sonra ise diyetisyen Simge Öksüz, obezite hakkında ve sağlığımız için yiyecek ve içeceklerde dikkat etmemiz konusunda bilgilendirme yaptı.

Son derece verimli geçen ve yaklaşık bir buçuk saat süren seminere Akademi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Vural, Akademi hastanesi müdürleri, cemiyet başkanı Ahmet Yetişen, Cemiyet yöneticileri ve gazeteciler katıldı.

 


2 hafta, 3 gün önce / 01.02.2019 09:55:50   

KAVİLLİOĞLU, KUR’AN KURSU İNŞAATINI İNCELEDİ

 Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, yapımı devam eden Kur’an Kursu inşaatını inceledi.

İl Müftüsü Kavillioğlu, Antakya İlçe Müftüsü Necati Şafak ile birlikte Saraycık Mahallesinde inşaatı devam eden Hz. Hatice Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nda incelemelerde bulundu.

Antakya İlçe Müftüsü Necati Şafak’tan inşaatın son durumu hakkında bilgi alan İl Müftüsü Kavillioğlu, inşaatın bitme aşamasına geldiğini ve 150 öğrenci kapasiteli olduğunu belirterek hayırseverlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 


2 hafta, 3 gün önce / 01.02.2019 09:53:43   

CUMHUR İTTİFAKI'NDAN ESNAF ZİYARETLERİ


Geçtiğimiz günlerde Belen Atatürk Parkında yapılan mitingle seçimlere hızlı bir başlangıç yapan Cumhur İttifakı seçim çalışmalarına esnaflarla devam etti.

Bu çalışmalar kapsamında Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Gül ve ittifaka gönül veren vatandaşlar Belen’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Belen Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, İlçe Başkanları Enis Göçmen, Seyfullah Gürbüz ve ilçe teşkilatlarının katıldığı esnaf ziyaretlerine ilgi yoğundu.

İttifak adayı Gül’ün ziyaretlerinden oldukça memnun olduklarını dile getiren esnaflar; “Beka için milli karar, cumhur için istikrar.

Belen hepimizin. Beni bir kardeşiniz, bir abiniz olarak görün. El ele vererek sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz. Dediğiniz gibi bu bir beka meselesi. Sizlerin desteği ile tüm sorunların üstesinden geleceğiz.  Hem Belen’de hem de Büyükşehir’de cumhur ittifakına desteğinizi bekliyoruz.” dedi.

Cumhur İttifakının ziyaretleri arasında; AK parti ve MHP İçe Teşkilatları, Belen Belediyesi, çarşı esnafları, Halilbey dolmuş kooperatifi vardı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 01.02.2019 09:51:46