......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 238233
YORUM MANŞET
HGC’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ
HGC’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

 HGC’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Bölgemizin en güçlü basın kuruluşu olan Hatay Gazeteciler Cemiyeti, bir süre önce tadilatını tamamladığı yeni hizmet binasının açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi.

10 Ocak 2018 Çarşamba günü gerçekleşen açılış törenine Hatay Valisi Erdal Ata, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, Oda Başkanları, Kanaat Önderleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Milli Emlak Müdürlüğünden kiralanarak restorasyonu yapılan tarihi Antakya evi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti hizmet binası olarak hizmet verecek.

Tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Vali Ata,  açılış konuşmasında “Hatay sizlerin de bildiği gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir yerleşim merkezidir. Dolayısıyla baktığımız zaman adeta bir açık hava müzesi gibidir. Burada göreve başladığım zaman iş adamlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, odalara ilk tavsiyem tarihi değeri olan bir binayı alarak restore ettirmeleri ve kullanmaları olmuş idi. İşte gördüğümüz gibi geçmişin yorgunluğu ile diz çökmek üzere olan tarihi bir binanın tozunu aldığınızda, muhteşem güzellikte bir eser ortaya çıkıyor. Bu tarihi değerin yeniden ayağa kaldırılarak halkımızın kullanımına katkı sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’a ve bu hizmette emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi

Gece gündüz demeden, her türlü koşulda, insanların zamanında, doğru ve tarafsız haber almalarını sağlayan, basın dünyasının gerçek emekçileri olan tüm gazetecilerimizin “Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kere daha kutluyorum. Ayrıca bugün 10 Ocak İdareciler Günü. Bu vesileyle bu mülki idarecilerimizin de İdareciler Gününü kutluyorum.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Doç Dr. Hüseyin Yayman açılışta yaptığı konuşmada “Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.

Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan başta Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanına, diğer Belediye Başkanlarına ve destek veren herkese teşekkür ederim. Hatay bir medeniyetler şehri. Biz Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak üzerimize düşen görevin farkındayız. Bu kapsamda Uzun Çarşımızın restorasyonu için Ocak ayında bir çalışma başlatıyoruz. Ayrıca Kırıkhan’da ve Reyhanlı’da büyük kültür hanlarının temelini atmak üzereyiz. Hatay’da ilk kültür merkezi binasını Samandağ’da yaptık ve açılışı için bekliyoruz. Hatay her şeyin en güzeline layıktır.” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise konuşmasında bu günün önemine değinerek “İlk olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlamak istiyorum.

Tüm kamu kurum kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve iş adamlarımızla birlikte Hatay’da birçok tarihi dokuyu ayağa kaldırdık ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle cemiyetin tüm üyelerine, bu binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Binanın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak başladığı sözlerine, “Cemiyetimiz 2010 yılında kuruldu. O andan itibaren bu güzel cemiyete tarihi bir Antakya evi yakışır diye düşünmüştüm. Bu binayı 4 yıl önce o zamanın Valisi M. Celalettin Lekesiz’in de desteğiyle Milli Emlak’dan kiraladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfi Savaş’ında maddi destekleriyle bu güzide eseri cemiyetimize kazandırdık. Bu vesileyle bize bu konuda yardım eden, desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Erdal Ata ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfi Savaş’a, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, iş adamlarına, binada emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” şeklinde tamamladı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve misafirler, yeni cemiyet binasını gezerek beğenilerini ifade etti. Düzenlenen tören kokteyl ve çeşitli ikramlarla sona erdi.

(Haber Merkezi)

ARKEOLOJİ MÜZESİ'NE İLGİ ARTIYOR
ARKEOLOJİ MÜZESİ'NE İLGİ ARTIYOR

 ARKEOLOJİ MÜZESİ'NE İLGİ ARTIYORTarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hatay'da, 3 yıl önce yeni binasında hizmete açılan arkeoloji müzesi, 2017 yılında yaklaşık 220 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Anadolu'nun arkeoloji bakımından en zengin yerlerinden biri olan Hatay'daki müze, kentte ziyaret edilen en önemli yerlerin başında geliyor. 

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, 53 bin dönüm arazi üzerine kurulu müzede ziyaretçi sayısı 2016 yılına oranla geçen yıl yüzde 20 arttı. 2016 yılında yaklaşık 180 bin kişinin ziyaret ettiği müzeyi geçen yıl ise yaklaşık 220 bin kişi gezdi. 

Kentteki kazılarda ortaya çıkarılan mozaikten pişmiş toprak kaplara, çeşitli medeniyetlere ait buluntulardan ünik eserlere kadar birçok eserin sergilendiği Hatay Arkeoloji Müzesi'nde ikinci etabın ziyarete açılması için de çalışmalar sürüyor. 

İkinci etapta, ticari anlamda tarih boyunca ön planda olmuş ve darphane yetkisi bulunan birkaç merkezden biri olan Antakya'daki zengin sikke koleksiyonu da sergilenecek. (AA)

HBB’DEN EXPO VE GASTRONOMİ ATAĞI
HBB’DEN EXPO VE GASTRONOMİ ATAĞI

 HBB’DEN EXPO VE GASTRONOMİ ATAĞIHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO 2021'in Hatay'da gerçekleştirilecek olması ve Hatay'ın UNESCO tarafından Dünya Gastronomi Şehri listesine alınmasıyla ile ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile görüşmelere devam ederek bu konuda mesafe katediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Habibineccar tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek EXPO ve Gastronomiye sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, 2021 yılına kadar yol haritasının belirlenmesi ile ilgili katılımcılara ve basın mensuplarına şu bilgileri verdi.

"Expo’yu biz nasıl yapabiliriz diye düşündük. Medeniyetler kenti bizim ana temamız o zaman bu medeniyetler kentinde öyle bir bahçe yapalım ki, bugüne kadar dünyada eşi benzeri olmayan bir cennet bahçesi ve adeta bunu bir çiçek olimpiyatı gibi yapalım dedik. 2019 yılına kadar da mastır planımızı bitirmemiz lazım Bu çalışmalarımızı bütün ilçelerimizde yapacağız ve dünya kalitesinde bir proje olacak.” dedi.

HBB Başkanı Savaş’ta yaptığı konuşmada, EXPO ve Gastronomi projesinde karıncanın bile getirdiği bir damla suya ihtiyaç olduğunu belirterek, "Bir davaya, bir organizasyona ne kadar insan inanır, ne kadar fazla insan o davanın elinden tutarsa o dava başarılı olur.

Son yıllarda insanlarımız gittikçe ümitsizleşmiş, moral ve motivasyonları aşağılara çekilmişti. Hem yurt içinden hem de yurt dışından da Hatay sanki savaş meydanıymış gibi algılanıyordu. Çok şükür son beş altı aydır bunu hep birlikte yırttık

Şimdi elimizde iki karpuz var, onu taşırken tek Hatay Büyükşehir Belediyesi taşımayacak. Çünkü inerken, koşarken kollar yorulabilir ve karpuzlar düşebilir. Çatlayan karpuzları da kimse yemek istemez.

Bizim burada iki altın bileziğimiz var, amacımız ülkenin ve bu şehrin kalkınmasına katkı sağlamak. 2020’nin son çeyreğine kadar hazır olmamız lazım.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

EN HIZLI BÜYÜYEN EKONOMİ OLDU
EN HIZLI BÜYÜYEN EKONOMİ OLDU

 EN HIZLI BÜYÜYEN EKONOMİ OLDU

Ekonomik Değerlendirme Toplantısı, Hatay Valisi Erdal Ata başkanlığında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Vali Ata toplantının açılış konuşmasında ekonominin hayatımızın önemli bir parçası olduğunu belirterek, “Ülkemiz bu yıl sergilediği performansla tüm dünya ülkelerini geride bırakarak üçüncü çeyrekte en hızlı büyüyen ekonomi olmuştur. Son dönemde yakın coğrafyamızda yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonomide yakalanan bu başarı ile ülke ekonomisinin ne kadar güçlü temellere dayandığını bir kez daha anlamış olduk. Ekonomik büyümenin sürdürülebilir olması için yerel ve ulusal düzeyde yapılacak çalışmalar artık daha da önem kazanmıştır. Bu sebeple yerelde kaynakların doğru ve etkili kullanımını sağlamak ve şehirlerimizin ekonomik gelişimlerini hızlandırmak adına yol haritası belirlemeleri bir zorunluluk halini gelmiştir.” dedi.

Ülke ekonomisine en çok katkı sağlayan ilk 10 ilden biri olan Hatay’ın, ülkemizin büyümesine giderek artan oranda destek olabilmesi için kamu ve özel sektörün birlikte uyumlu bir şekilde çalışması gerektiğinin altını çizen Vali Ata, “Bu eşgüdümün sağlanabilmesi adına ilimiz ekonomisinin tüm paydaşlarıyla bir araya geldik. Yapacağımız istişareler ve görüş alışverişi neticesinde bu toplantının verimli geçeceğine inanıyorum.‘’ dedi.

Hatay’ın ekonomik durum ve potansiyelini değerlendirmek, ilimizin ekonomik ve sosyal potansiyelini vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda harekete geçirmek amacıyla düzenlenen toplantı, ilde devam eden kamu-özel sektör yatırımları ve istihdam konularının masaya yatırıldığı değerlendirmeler ile devam etti.

Ülke ekonomisine katkı sağlayan tüm değerlerimizin ayağa kaldırılması ve ülke ekonomisinin canlandırılması maksadıyla tüm illerimizde düzenlenen toplantılar çerçevesinde ilimizde ikincisi yapılan Ekonomik Değerlendirme Toplantısı’na, Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, kurum müdürleri, iş adamları ile oda ve borsaların temsilcileri katıldı.

(Haber Merkezi)

Hatay merkezli suç örgütü operasyonu 20 ZANLI GÖZALTINA ALINDI
Hatay merkezli suç örgütü operasyonu 20 ZANLI GÖZALTINA ALINDI

 Hatay merkezli suç örgütü operasyonu 20 ZANLI GÖZALTINA ALINDIHatay ve Ankara'da organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişigözaltına alındı. 

 

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince uzun süreli fiziki ve teknik takip sonucu suç örgütüne yönelik Hatay ve Ankara'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda "nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, küçük yaşta erkek çocuğuna cinsel saldırı, cinsel saldırıya teşebbüs, konut dokunulmazlığını ihlal etme, ikametten hırsızlık, gümrük kaçakçılığı, yağmaya teşebbüs, kesici aletle kasten yaralama, mala zarar verme, tehdit ve hakaret" suçlarına karıştığı belirlenen, 2'si kadın 20 zanlı gözaltına alındı.

Zanlıların ev, iş yeri ve otomobillerindeki aramada, 2 tabanca, 3 şarjör, 30 fişek, 2 pompalı tüfek, 8 av tüfeği fişeği, bir kuru sıkı tabanca ve 44 fişek, bir çelik yelek ve 13 cep telefonu ele geçirildi.

Operasyon kapsamında adreslerinde bulunamayan 8 kişinin arandığı öğrenildi. (AA)

RAHMETLE VE MİNNETLE YÂD EDİYORUZ

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölümün yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaparak Rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz dedi.

Zulmü hiçbir zaman alkışlamayan, her zaman adaletten ve mazlumlardan yana olan milletimizin sanat ve edebiyatta en önemli temsilcilerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 81. yılında rahmetle anıyoruz diyen Bayrakdar, “Millî kimliğimizin inşasında sahip olduğu rol, yaşadığımız son süreçlerle daha da önem kazanmıştır” dedi.

İmanla aydınlanan ruhumuzu istiklal coşkusuyla tutuşturan Mehmet Akif, milletin köklü, kadim değerleriyle bütünleşen müstesna bir kişilik olarak, millete ilham kaynağı olmuştur, olmaya da devam etmektedir diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “O, bu hususiyetiyle millî varlığımızla bütünleşen canlı, değerli bir sembol şahsiyet olarak zamanları aşıp gelen idrak ve ideallerimizin öncüsüdür. O, ruhumuzu derinden kavrayan ve dokuyan bu vasfıyla, belli kesimlerin kendi hassasiyetlerine göre değerlendirilemeyecek kadar yüksek bir şahsiyettir. Onun coşkulu dili ve son derece dürüst, olgun, ilkeli hayatıyla harekete geçirdiği duygular, bizi millet olarak var edecek unsurların temelini tahkim eder.

Mehmet Akif, İstiklal Marşımızın yazarı olma vasfıyla millî şairimizdir. Hakkında yazılan kitaplarda, ‘iman şairi’, ‘İslâm şairi’, ‘dergâhtaki, camideki ve cephedeki şair’ olarak da nitelendirilmiştir. Yani Mehmet Akif, milletten kopuk bir hayat yaşamamıştır. Milleti neredeyse O da oradadır. Bütün nitelendirme ve tanımlamalar milletimizin iman ve istiklal aşkıyla örülmüş ruh dokusuyla örtüşmektedir.

15 Temmuz ihanetine karşı yedisinden yetmişine, ‘hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyerek, ölüm kusan silahların karşısında aşılmaz direniş hattı oluşturan bu millet, ondan miras aldığı duruş, dil ve tavırla meydan okumuştur. Küresel işgalcilerin emperyalist bir kurguyla oldubittiye getirerek Kudüs’ü tamamen tutsak etmek ihtiraslarına karşı ‘Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem’ diyen ümmet coğrafyası, Akif’in dizelerinde kendini bulmuş ve ayağa kalkmıştır. Bu haklı direnç, ‘Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım./ Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!’ kararlılığıyla siyonist zulme karşı durmaya devam edecektir.

İstiklal harbine bizzat katılarak ‘Çanakkale Şehitlerine’ destanını mevzideyken yazar. ‘Allah bir daha bu millete yazdırmasın’ dediği İstiklal Marşı, bu milletin ruhunu yansıtan, ufkunu çizen, tarihteki yerini hatırlatan bir destandır. Bu destan bugün milletimiz için mutabakat metnidir.

İstiklal Şairimizi ve bütün şehitlerimizi bir defa daha rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz.” Dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 10:14:09   

RAHMETLE VE MİNNETLE YÂD EDİYORUZ

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölümün yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaparak Rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz dedi.

Zulmü hiçbir zaman alkışlamayan, her zaman adaletten ve mazlumlardan yana olan milletimizin sanat ve edebiyatta en önemli temsilcilerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 81. yılında rahmetle anıyoruz diyen Bayrakdar, “Millî kimliğimizin inşasında sahip olduğu rol, yaşadığımız son süreçlerle daha da önem kazanmıştır” dedi.

İmanla aydınlanan ruhumuzu istiklal coşkusuyla tutuşturan Mehmet Akif, milletin köklü, kadim değerleriyle bütünleşen müstesna bir kişilik olarak, millete ilham kaynağı olmuştur, olmaya da devam etmektedir diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “O, bu hususiyetiyle millî varlığımızla bütünleşen canlı, değerli bir sembol şahsiyet olarak zamanları aşıp gelen idrak ve ideallerimizin öncüsüdür. O, ruhumuzu derinden kavrayan ve dokuyan bu vasfıyla, belli kesimlerin kendi hassasiyetlerine göre değerlendirilemeyecek kadar yüksek bir şahsiyettir. Onun coşkulu dili ve son derece dürüst, olgun, ilkeli hayatıyla harekete geçirdiği duygular, bizi millet olarak var edecek unsurların temelini tahkim eder.

Mehmet Akif, İstiklal Marşımızın yazarı olma vasfıyla millî şairimizdir. Hakkında yazılan kitaplarda, ‘iman şairi’, ‘İslâm şairi’, ‘dergâhtaki, camideki ve cephedeki şair’ olarak da nitelendirilmiştir. Yani Mehmet Akif, milletten kopuk bir hayat yaşamamıştır. Milleti neredeyse O da oradadır. Bütün nitelendirme ve tanımlamalar milletimizin iman ve istiklal aşkıyla örülmüş ruh dokusuyla örtüşmektedir.

15 Temmuz ihanetine karşı yedisinden yetmişine, ‘hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyerek, ölüm kusan silahların karşısında aşılmaz direniş hattı oluşturan bu millet, ondan miras aldığı duruş, dil ve tavırla meydan okumuştur. Küresel işgalcilerin emperyalist bir kurguyla oldubittiye getirerek Kudüs’ü tamamen tutsak etmek ihtiraslarına karşı ‘Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem’ diyen ümmet coğrafyası, Akif’in dizelerinde kendini bulmuş ve ayağa kalkmıştır. Bu haklı direnç, ‘Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım./ Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!’ kararlılığıyla siyonist zulme karşı durmaya devam edecektir.

İstiklal harbine bizzat katılarak ‘Çanakkale Şehitlerine’ destanını mevzideyken yazar. ‘Allah bir daha bu millete yazdırmasın’ dediği İstiklal Marşı, bu milletin ruhunu yansıtan, ufkunu çizen, tarihteki yerini hatırlatan bir destandır. Bu destan bugün milletimiz için mutabakat metnidir.

İstiklal Şairimizi ve bütün şehitlerimizi bir defa daha rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz.” Dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 10:14:08   

GELECEĞE GÜVENLE BAKARAK YENİ YILA GİRİYORUZ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, ülkemiz ve dünyamız için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride bıraktıklarını belirterek, “Umudumuzu canlı tutarak 2018 yılına giriyoruz” dedi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, yaklaşan yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajda, şu sözlere yer verdi: “Bu tür dönüm noktaları, geçen bir yılın muhasebesinin yapılmasının yanı sıra, yeni yıla ilişkin yol haritamızın, planlamalarımızın yaşanan tecrübeler ışığında gözden geçirilmesine de imkan vermektedir.

2017 yılının muhasebesini yaparken, 2018 yılının en iyi şekilde geçmesi için hangi adımların atılması gerektiğini düşünmek, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi İlimiz ve Ülkemiz için en verimli şekilde değerlendirmek durumundayız.

Ne mutlu bizlere ki milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü bir ülke olarak, geleceğe daha bir güvenle bakarak yeni bir yıla daha giriyoruz.

Bu duygularla, yeni yılın tüm vatandaşlarıma, insanlığa ve İslam Alemine barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum. Toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 10:10:17   

ÇALDIĞI TELEFONU ARKADAŞINA SATTI

İskenderun ilçesinde kapkaç yöntemiyle çaldığı telefonu arkadaşına sattığı iddia edilen şüpheli yakalandı.

Esen S. polise başvurarak, Kurtuluş Mahallesi'nde yürüdüğü sırada motosikletli bir kişinin cep telefonunu alıp kaçtığını söyledi.

Polis ekipleri olay yeri çevresindeki güvenlik kameralarının kayıtlarında yaptıkları incelemeyle şüphelinin Celal E. olduğunu tespit etti.

Yakalanarak Emniyet Müdürlüğüne getirilen Celal E'nin ifadesinde, suçlamayı kabul ettiği ve çaldığı telefonu bin lira karşılığında arkadaşı Mehmet Y'ye sattığını söyledi.

Bulunan telefon sahibine iade edilirken, Celal E. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. (AA)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 10:06:30   

TÜRK KIZILAYI SURİYELİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Türk Kızılayı, gıdadan ilaca, kıyafetten barınma gereçlerine kadar tüm ihtiyaçların karşılanması amacıyla iç savaşın sürdüğü Suriye'ye 2017 yılında yaklaşık 7 bin araçlık insani yardım malzemesi gönderdi. 

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler ile sınır ötesindeki halkın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Türk Kızılayı, 2017 yılında da yaz-kış demeden yardımlarını aralıksız sürdürdü. 

Türk Kızılayı Sınır Yardımları Operasyon Yöneticisi Hakan Sarı, yaptığı açıklamada, iç savaşın başladığı 2011 yılından beri hem ülke ve hem de Suriye topraklarındaki ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya çalıştıkları söyledi.

Savaşın büyük olması ve uzun sürmesinin, ihtiyaçların da çok fazla olmasına neden olduğunu anlatan Sarı, şunları kaydetti: "Türk Kızılayı olarak gücümüzün yettiği kadar ihtiyaçların karşılanması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl hem Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde hem de İdlib'de ulaşabildiğimiz kadar insana ulaşmaya çalıştık. Türkiye ve yurt dışından topladığımız yardımlarla yaklaşık 7 bin araç insani yardımı Suriye'ye sevk ettik. Bu yardımların içinde gıda ve temizlik malzemelerinin yanı sıra çocuklar için mama, ilaç, medikal ve kırtasiye malzemeleri ve çeşitli insani yardım gereçleri bulunuyor. Kurban Bayramı'nda yaklaşık 2 bin kurban kesip 3'er kilogram şeklinde dağıtarak binlerce aileye ulaştık. Ramazan için de özel projelerimiz oldu. Günlük 10 bin 700 haneye iftar menüsü dağıttık." dedi.

Sarı, İdlib bölgesinde 12 yetimhane ve 5 kampın desteklenmeye devam edildiğini bildirerek, burada bazı özel projeler gerçekleştirdiklerini aktardı. 

Suriyelilerin istedikleri ve beğendikleri kıyafetleri almaları için "Türk Kızılayı Sevgi Mağazası" açtıklarını hatırlatan Sarı, ihtiyaç sahiplerinin bu mağazada tepeden tırnağa giydirildiğini belirtti. 

Kış aylarında bölgede yaşamın daha da zorlaştığına işaret eden Sarı, İdlib'de 400'e yakın çadır kampta 700 bin kişinin yaşadığını kaydetti.

 

Bu bölgelerde uzun süredir elektrik olmadığının altını çizen Sarı, şu değerlendirmelerde bulundu: "Türk Kızılayı olarak kış ayı için de hazırlığımız oldu. İnsanlar ısınma ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Şu an ihtiyaç sahiplerine 5 bin soba dağıttık. Bu sobalar Suriye şartlarına uygun olarak gaz veya mazotla çalışıyor. Aynı zamanda yatak, battaniye ve mont dağıtımız da sürüyor. Önceliğimiz çadırkentler, yetimhaneler oluyor. Ardından kentli mülteci dediğimiz, iç kısımlarda yani şehirde yaşayan ihtiyaç sahiplerine de ulaşmaya çalışıyoruz." dedi. (AA)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 09:56:28   

KAAN TEMİZLİK ANTAKYA GENÇLİK % 99 PLAY-OFF’A KALMAYI GARANTİLEDİ

Hatay 1.Amatör Küme B Grubunda Play-Off’a kalma hesapları yapan Kaan Temizlik Antakya Gençlik, Çekmece sahasında oynanan maçta Defne Gençlikspor takımını 3-1 yenerek % 99 Play-Off’a kalmayı garantiledi.

Antrenör Kenan Maraşlıoğlu idaresinde Defne maçına çıkan Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, Rakibi Defne karşısında güzel futbolunu üç güzel golle süsleyerek hedefine bir adım daha yaklaştı. Antakya Gençlik takımının gollerini kaptan Ömer Fansa (2) ve Alican Keleş attı.

Maçı 3-1 kazanan Kaan Temizlik Antakya Gençlik, bu sonucun ardından 13. Maçında 10.galibiyetini alarak puanını 31 yaptı ve ligin bitimine 3 maç kala en yakın takipçisi İFFOspor ile puan farkını 9’a çıkardı.

İlk iki takımın Play-Off’a yükseleceği grupta lider Dörtyol Belediyespor daha önce bu hakkı elde etmişti, ikinci takım resmen olmasa da % 99 Kaan Temizlik Antakya Gençlik takımının Play-Off çıktığını gösteriyor.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 09:54:02   

KÜLTÜR TEMEL LİSESİ DOLUDİZGİN

Liseler arası yapılan okul turnuvasında Kültür Temel Lisesi Yavuz Sultan Selim Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni 2 golle geçti.

Nazım Koka sahasında oynanan karşılaşmada Kültür Temel Lisesi öğrencilerinin destek verdiği karşılaşmada çeşitli pankartlar açılarak renkli görüntüler oluşturuldu.

Kültür Temel Lisesi hızlı başladığı maçta ilk golü duran toptan buldu. Ali Haydar’ın atak yönüne göre sağdan kullandığı serbest vuruşta Danyel’in kafa vuruşu kaleciden döndü dönem topu Hasan Beyazlı tamamlayarak takımını 1-0 öne geçiren golü attı. İlk yarının son dakikalarında rakip takım Yavuz Sultan Selim Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kullandığı kornerde topa ters vuran kaleci Yunus Emre kalesinde golü gördü. Bu golün ardından takımlar soyunma odasına 1-1 gitti.

İkinci yarıya da hızlı ve etkili başlayan Kültür Temel Lisesi üst üste geliştirdiği ataklardan maçın son dakikalarına kadar galibiyeti geçirecek golü bulamadı. Maçın bitmesine son 5 dakika kala Ali Haydar İşbilir organize gelişen atakta takımının galibiyet golünü attı. Bu skorun ardından Kültür Temel Lisesi turnuvada çıktığı ikinci maçtan da galip ayrılarak iddiasını sürdürdü.

CENTİLMENLİK ÖRNEĞİ

Maçtan sonra Kültür Temel Lisesi teknik direktörü İbrahim Bayırlıoğlu rakip takım hocasını tebrik ederek centilmenlik örmeği sergiledi. Kültür Temel Lisesi teknik direktörü İbrahim Bayırlıoğlu maç sonrası açıklamasında öğrencilerini tebrik ederek, “Bugün güzel bir karşılaşma oldu. Rakip takımda istekli ve güzel oynadı. Ama maç üç sonuçlu bir oyun ve biz en iyi sonucu bugün aldık. Böyle güzel bir ortamda geçen maçı kazanmak bizi mutlu etti. Bundan sonraki karşılaşmaları kazanarak şampiyonluk yolunda yürüyeceğiz. Rakip takım Yavuz Sultan Selim Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımını da tebrik ederim.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 09:53:01   

HATAYSPORDA 4 GENÇ KAMP KADROSUNDA

Hatayspor Teknik direktörü  İlhan Palut, Hatayspor altyapıda uzun süredir yakından takip ettiği ve maçlarını izlediği gençlerle yakından ilgilenmeye devam ediyor.

Süleyman Çamlıca, Kadir Çeviksoy, Gökhan Aşkar, Ali Öksüz adlı genç umutlar İlhan hocanın kanatları altında gelişimlerini sürdürüyor.

Hatayspor basın sözcüsü Sabit Karadeniz, yaptığı açıklamada Hatayspor Teknik direktörü  İlhan Palut’un  Hatayspor altyapı oyuncularından; Süleyman Çamlıca, Kadir Çeviksoy, Gökhan Aşkar ve Ali Öksüz’ü kamp programına dahil ettiği ve bu amaçla Hatayspor A takımı ile birlikte Antalya’da olduğunu belirtti.

Sabit Karadeniz’in ‘gençlerimiz, umutlarımız, futbolcularımız İlhan hocanın kanatları altında’ diye ifade ettiği, Hatayspor Altyapıdan 4 futbolcu ile Hatayspor A takımın Antalya’da kamp yaptığı oteldeki görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı.

Hatayspor altyapı sorumlularından Fahri Serdar Özal’da yaptığı açıklamada “Hatayspor altyapısı ve Hatayspor için güzel bir olay.. Allah hayırlısını versin. Gençlerimizde katkısı  emeği olan başkanlarımızı, yönetimimizi,  hocalarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 09:50:56   

MELEKLER, BEŞİKTAŞ’I AĞIRLAYACAK

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı 12’nci hafta maçları kapsamında ligin 6’ncı sırasında bulunan Beşiktaş ile karşılaşacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, 30 Aralık Cumartesi günü saat 13.30’da Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynayacağı zorlu mücadeleden galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Bu zorlu mücadelede taraftarının desteğini yanında görmek isteyen Hatay’ın meleklerinin zorlu mücadelesi, TRT Spor’da canlı olarak ekranlara taşınacak.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 29.12.2017 09:50:04   

HAC KAYITLARINDA YARIN SON GÜN

21 Aralık 2017 Perşembe günü başlayan hac müracaatları 29 Aralık 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecektir.

Hacca gitmek üzere ilk defa müracaat edecek vatandaşların mağdur olmamaları için, 29 Aralık 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar müracaatlarını yapmaları gerekir.

Hatay İl Müftülüğünden yapılan açıklamada “İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler ilgili bankalara 20.-TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra; Müracaatlarını Başkanlığımız “http://hac.diyanet.gov.tr” internet adresinden elektronik ortamda, Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile müracaat ederek, kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

Anlaşmalı Bankalar Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, VakıfBank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım.

2017 yılı hac kurasına katılıp hacca gidemeyenlerin kayıtları 21 Aralık 2017 tarihinde Başkanlıkça yenilenmiştir.

Kaydı yenilenenlerden; geçmiş yıllarda yapmış oldukları il, ilçe ve kuraya birlikte gireceği kişilerde, hac konaklama tercihlerinde, adres ve cep telefonu bilgilerinde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlarından vaz geçenler 29 Aralık 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri yapabileceklerdir.

Önceki yıllarda ön kayıtları bulunanlardan, 2017 yılında kayıtlarını yenilememeleri sebebiyle hac kurasına katılamayanların, 2018 yılı hac kurasına dahil olabilmeleri için ilgili bankalara 20.-TL ön kayıt ücreti yatırmaları halinde kayıtları önceki kura kat sayıları dikkate alınarak güncellenecektir.

Hacı adayları, müracaatlarının sisteme girilip girilmediğini ve yakınlık bağlantılarının doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığını “http://hac.diyanet.gov.tr” internet adresinden kontrol edebilecekler, kaydı girilmeyen veya kayıt bilgilerinde yanlışlık olanlar varsa bunlar, ilgili müftülüklerden bilgilerini kayıt süresi içerisinde düzelttirebileceklerdir.

Ayrıntılı bilgi için; Hatay İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu Telefon:(0326) 214 36 12 - (0326) 214 21 64 aranarak öğrenilebilir” denildi.

(Haber Merkezi)


3 hafta, 4 saat önce / 28.12.2017 09:46:58