......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261063
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ÖĞRETMENLERE KONSER KEYFİ


Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programları çerçevesinde sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu eğitim ordusunun neferleri öğretmenlere unutulmaz bir konser keyfi yaşattı.

 Kültür Merkezinde gerçekleşen konserde tamamı öğretmenlerden oluşan medeniyetler korosu sahne alırken şef Yılmaz Özfırat sahne performansı ile konuklardan tam not aldı.

Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın ev sahipliğinde düzenlenen konsere Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Defne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Casim Çimen, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Salonu hınca hınç dolduran öğretmenlere verilen konserde farklı dinlere ait ilahilerin yanı sıra repertuara eklenen yeni eserler seslendirilirken Her zaman olduğu gibi finali memleketim şarkısı ile tamamlayan Antakya Medeniyetler Korosu dakikalarca ayakta alkışlandı.

Gelecek nesillerin iyi yetişmeleri için öğrencileri bilgileri ile besleyen ve onların eğitim hayatında en önemli rolü oynayan kıymetli meslektaşları için sahne almamın tarif edilemez mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Bu anlamlı konser programını düzenleyen ve her daim kendilerine büyük destek olan Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamı öğretmenlerden oluşan ve sergiledikleri performans ile tüm izleyicilerin takdirini toplayan koro üyesi arkadaşlarını kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Gününde kendilerine unutulmaz bir konser keyfi yaşattıklarından dolayı Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat ve koro üyelerine teşekkür eden Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Konser programlarına davetlerini kırmayarak katılan Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ve tüm konuklara şükranlarını sunarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Karahan ayrıca Yurtiçi ve Yurtdışında vermiş oldukları başarılı konserler ile gururumuz olan Antakya Medeniyetler korosuna bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

Konserin finalinde Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan koroda bulunan tüm öğretmenler adına şef Yılmaz Özfırat’a çiçek takdim etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:52:24   

BİZ ÇARE ARAYANA ÇAREYİZ

Saadet Partisi Hatay teşkilatı Kasım ayı il divan toplantısını il yönetimi ilçe başkanları ve partililerin yoğun katılımı ile Antakya’da yaptı.

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, divan öncesi gündeme ilişkin basın açıklaması bölümünde yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek “Sorunlar çok çare için alternatif aranıyor. Biz alternatif arayana alternatif çare arayana çareyiz” dedi.

Türkiye'de tarım, hayvancılık, sanayi bitti diyen Eğe, “Esnaf kan ağlıyor, kepenkler kapanıyor,  her gün bir firma konkordato yani iflas anlaşması başvurusunda bulunuyor.  Üretime yönelik projeler geliştirilmediği için ülkenin borcu 1 Trilyon’u geçti ve bunu ödemek için cezalar kesiliyor, fabrikalar her şey satılıyor, her şeye zam yapılıyor.

Belediyelere baktığımızda ilimizde müzeler yapılıyor parklar yapılıyor ama işsizliği çözecek fabrikalar yapılmıyor. Öncelikli yapılması gerekenler yapılmıyor. İsraf ekonomisi yerel de de var. Örneğin yollar bozuk belediyeler başka işlerle uğraşıyor.

Adaylarımız adil olacak. Halkın kendisine oy verenin de, vermeyenin de derdiyle dertlenecek. Bizim adaylarımız mala mülke, paraya kesinlikle yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacak adaylar olacak. Rüşvete, israfa imkân vermeyecek.

Sorunlar çok çare için alternatif aranıyor. Biz alternatif arayana alternatif çare arayana çareyiz. Çare Milli Görüş belediyeciliğinde sorunların çözümü, çaresi Saadet Partisi’nde” diye konuştu.

İl Başkanı Eğe’nin gündeme dair açıklamasından sonra Saadet Partisi Hatay Teşkilat Başkanı Mehmet Harputluoğlu ilçe teşkilatlarına yerel seçime dair bir sunum yaptı. Daha sonra ilçe başkanları yerel seçimlere dair çalışmaları hakkında bilgi verdi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:50:47   

NAZIM HİKMET GENÇLİK KOROSU SEÇMELERİ TAMAMLANDI


Defne Belediyesi Nazım Hikmet Korosu, bünyesine katacağı yeni korist seçmelerini tamamladı.

 Geçtiğimiz günlerde yapılan korist alımı duyurusu sonrasında yoğun ilgi ile gerçekleşen başvurular, Defne Belediyesi Nazım Hikmet Korosu’nca yapılan seçmeler ile tamamlandı.

Defne Belediyesi Nazım Hikmet Gençlik Korosu jüri üyeleri ve koro şefleri denetiminde Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşen seçmeler ile koroya dâhil olan yeni koristler belli oldu.

Defne Belediyesi Nazım Hikmet Gençlik Korosu; Koro Şefi Cansu Daloğlu ve Orkestra Şefi Nejat Daloğlu önderliğinde bünyesine dâhil ettiği yeni koristler ile başarılı konserlere imza atmaya hazırlanıyor.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:49:01   

VALİ DOĞAN, HAGİAD HEYETİNİ KABUL ETTİ

 Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Genç İş İnsanları Derneği (HAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kavak ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette ülkemizin ve ilimizin genç girişimcilere her zaman ihtiyacı olduğunun altını çizen Vali Doğan, genç iş camiasının bu güzel enerjisine görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

HAGİAD Başkanı Kavak ise nazik kabulünden dolayı Vali Doğan’a teşekkür ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:47:12   

HGC’DEN VALİ DOĞAN’A ZİYARET

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Hatay’a vali olarak atanan Rahmi Doğan’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleşti.

 Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarete Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri, yerel basındaki gazetelerin imtiyaz sahipleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Medeniyetler şehri Hatay’a hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan HGC Başkanı Ahmet Yetişen; Vali Doğan’a yeri görevinin hayırlı olması dileğiyle başarılar diledi. Yetişen, Vali Doğan’a günün anısına plaket hediye etti.

Daha önceki yıllarda Basın İlan Kurumunda İçişleri Bakanlığı temsilciliği görevini yaptığını ifade eden Vali Doğan görev yaptığı her yerde basın mensuplarıyla iç içe olarak temsil ettiği bölgenin sorumluluklarını birlikte aldığını söyledi.

Vali Doğan ayrıca Hatay’da gazetecilerin kamuoyunu ilgilendiren herhangi bir konuda şahsının kapısını çalabileceklerinin altını çizdi.

Vali Doğan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyelerini, Valilik makamında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti tarafından Vali Doğan’a gerçekleştirilen ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:46:11   

TED HATAY KOLEJİ ANKARA GEZİSİNDE

 

TED Hatay Koleji 5.sınıf öğrencileriyle kasım ayı Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Ankara’ya gezi düzenledi.

Öğretmen ve öğrenciler Ankara’da başta Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahathanesi olan Anıtkabir’i ve yaşamından izler bıraktığı Çankaya Atatürk Müze Köşkü’nü, Atatürk Orman Çiftliği’nde yer alan Selanik Ev Modeli’ni, Kurtuluş ve Cumhuriyet Müzeleri’ni, İsmet İnönü’nün evini ziyaret etti.

Öğrenciler gelecek planlarına yenilerini ekleyip yön çizebilmek adına TED Üniversitesi Kampüsünü gezdi. Ardından ODTÜ Bilim Merkezi, MTA Tabiat Tarihi Müzesi ve Feza Gürsey Bilim Merkezini gezerek bilimin eğlenceli yanlarını keşfetti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:44:21   

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Antakya Belediyesi ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 2018 yılı içerisinde uygulanan 12. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sona erdi.

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, bölgedeki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek ve bölge ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ve bu ay 12.’si verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini Antakyalı girişimci adayları başarıyla tamamladı.

21.05.2018 ve 22.11.2018 tarihleri arasında düzenlenen girişimcilik eğitimleri Kobi Danışmanı Tansel Öter tarafından verildi. Kursa katılan girişimci adayları işletmelerini kurarak yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına katkı sağlandı.

Kobi Danışmanı Tansel Öter; “4 günlük eğitimimizin sonuna geldik. 4 gün beraberdik. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Türkiye’nin her tarafında yaygın bir şekilde veriliyor. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci öncülüğünde Antakya’da 300’den fazla girişimci adayına sertifikalar verildi.”  dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; KOSGEB’in girişimci adaylarına 2019 yılı itibariyle vereceği desteğin büyüyeceği, özellikle imalat sektöründe yer alan işletmelerin 360 bin TL’ye kadar destek alacağını ifade etti.

Başkan Kimyeci, girişimcilik kültürünün gelişmesi için bu tür eğitimlerin Antakya Belediyesi tarafından devam edeceğini vurgulayarak girişimci adaylarına ve girişimcilere başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:40:51   

TURUNÇLU DEFNE EVİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Defne Belediyesi tarafından “Defne Evleri” adlı proje ile başlatılan ve Akdeniz Mahallesi ile başlayıp, tüm mahallelerde yaygınlaştırılması planlanan Defne Evleri’nin ikinci ayağı Turunçlu Mahallesi’nde hizmete giriyor.

 Çevresindeki parkla projelendirilen, kültürel ve sanatsal etkinlikleri, eğitici seminerleri ve mevcut mahalle kitaplığı ile örnek bir proje haline gelen Defne Evleri’nin Turunçlu Mahallesi’nde ki yapım çalışmaları tamamlandı.

Tüm hazırlıkların tamamlandığını duyuran Defne Belediyesi yetkilileri, hava şartlarının iyileşmesi ile birlikte görkemli bir açılışla Turunçlu Defne Evi’ni mahallelinin hizmetine açacaklarını ifade ettiler.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:39:36   

TEKSÖZ VE KAPI AİLELERİNİN DÜĞÜN MUTLULUĞU

  HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Nevin Teksöz çiftinin oğlu Celalettin ile Semira Nemez – Doğan Kapı çiftinin kızı Özlem, 23 Kasım 2018 Cuma günü akşamı Ottoman Palace’de yapılan görkemli düğün töreni ile hayatlarını birleştirdi.

Nikah şahitliklerini TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Lütfi Kaşıkçı, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eski milletvekilleri Adem Yeşildal, İzzettin Yılmaz, Hasan Akgöl, eski ATB Başkanı M.Ali Kuseyri, işadamları Bünyamin Yavuz, Necmi Asfuroğlu’nun yaptığı düğün törenine bini aşkın davetli katılarak bu mutluluğa ortak oldu.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Teksöz ve Kapı Ailelerinin bu mutlu gününü tebrik eder, Özlem & Celalettin Teksöz çiftine hayat boyu saadetler dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:38:30   

KÜLTÜR FARKI İLE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

  Eğitim öğretimdeki başarısının yanında etkinlikleri ile de fark yaratan Kültür Eğitim Kurumlarının geleneksel öğretmenler günü programı yoğun katılım ile gerçekleşti. Kültür Eğitim Kurumları Kurucuları Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik, Linda Girişken, Yeliz Geyik, Antakya Şube Müdürü Kadir Urfalı, Samandağ Şube Müdürü Şekibe Harbelioğlu, Samandağ Kültür Özel Öğretim Kurs Müdürü Ercivan Duran, Antakya şube müdür yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu ile Antakya ve Samandağ şubelerinde görev yapan öğretmenlerin tamamının katılım gösterdiği etkinlik Kuzeytepe Umut Et Restaurant’ta gerçekleşti.

Öğretmenler gününe özel hazırlanan etkinlikte her bir ayrıntı en ince biçimde düşünülürken öğretmenler aileleri ile birlikte kahvaltı keyfi yaparken çocukları da güne özel olarak getirilen palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken eğitimi dönüştürmenin en iyi yolu öğretmenlere güç vermektir diyerek başladığı konuşmasında: “24 Kasım Atatürk'ün ifadesi ile 'Öğretmensiz Millet Olunamayacağı' gerçeğinin daha çok farkına ve bilincine varılmasını vurguladığımız bir gündür. Öğretmen, yeri doldurulamaz öğretici, eserine kıymet biçilmeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealist, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracaktır.

Özellikle kimsesizlerin kimsesidir" dediğimizi en büyük öğretmenimiz Cumhuriyetimiz kurucusu, topraklarımızın ve kutsal saydığımız bütün değerlerimizin kurtarıcısı, dünyanın en önemli yerinde sınırlarımızı çizen, bize 1001 renkten ve kardeş kültürden tek bir millet olmayı öğreten, bize çağdaş eğitimin, bilimin, uygarlığın kapılarını açan millet mekteplerini ve ulusumuzun başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk'ü bu vesile ile bir kez daha minnetle anıyorum. Yolumuz kutlu geleceğimiz aydınlık olsun, tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı günü kutlu olsun.” dedi.

Kültür Temel Lisesi Öğretmenler Günü kahvaltı programının finalinde tüm öğretmenlere karanfil dağıtılırken Okul Kurucuları tarafından da Kültür Temel Lisesinin eğitimde başarısında en büyük rolü oynayan öğretmenlere hediye takdimi yapıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 27.11.2018 09:36:36