......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256673
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 10:08:58   

YELOĞLU’NA YOĞUN İLGİ

  Bir dönem Antakya Belediye Başkanlığı, uzun yıllar Hatay Tedaş Müdürü olarak başarılı hizmetlere imza atan Mehmet Yeloğlu, İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen Hatay Günlerini ziyaret ederek hemşerileri ile buluştu.

Basın mensuplarını ve Hataylıların yoğun ilgisine mazhar olan Yeloğlu, fuar etkinliğini değerlendirmesinin ardından siyasetle ilgili sorulara da cevap verdi.

Adı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayları arasında geçen Antakya eski Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu,  AK Parti’nin temel vizyonunun “Medeniyet” olduğuna dikkat çekerek Hatay’daki barış ve huzur ortamına vurgu yaptı.

AK Parti Yerel yönetimler vizyonuna dikkat çeken Yeloğlu, “Bizim hedefimiz öncelikli olarak insan dostu şehir anlayışımızı hâkim kılmaktır. Kimlikli ve kişilikli şehirler oluşturarak medeniyetimizin şehir tasavvurunu ihya etmektir. Bunun için bir kez daha aday adayı oldum,  içinde büyüdüğün, kente hizmet etmek için aday oldum. Teşkilatımız ve Yerel yönetimlerin mimarı Genel başkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’da uygun görürse, bir kez daha hizmete talibim” diye konuştu.

(Yorum Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 10:06:33   

CAMİLER VE DİN HİZMETİNE ADANMIŞ ÖMÜRLER

  Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Habib-i Neccar Camisi'nde etkinlik düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın temasını 'Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler' olarak belirledi.

Düzenlenen etkinliğe Hatay Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Karakaplan, Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, bazı kamu kurumlarının temsilcileri, ilçe müftüleri ve vatandaşlar katıldı.

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, ülkemizde çok güzel camilerin yapıldığını ve tarihi camilerin tadilat ve tamirattan geçtiğini belirterek “Bizler Hatay'da bin 68 cami, 600 Kuran Kursu, 2 bin 500 personelle kendilerine ve bu hizmetlere emek veren herkese dua ederiz.

Diyanet İşleri Başkanlığımız 1986 yılından bu yana Ekim ayının ilk haftasını Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutluyor. 2011 yılından itibaren de her sene bu haftada bir tema belirledi. Bu yıl da 'Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler' teması olarak belirlendi.

Allah'ın dinine hizmet edersek inanıyor ve iman ediyoruz ki bunun karşılığını dünyada da ahirette de görürüz. Kur'an’a yakın olanlar, dine hizmet edenler Allah'a yakın olanlardır. Rabbim bizleri bunlardan eylesin." dedi.

Program sonunda emekli din adamlarına plaketler verildi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 10:04:31   

BÜYÜKLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 1 Ekim Dünya yaşlılar günü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; “Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, şüphesiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık, her insan için değişik mana ve önem ifade etmekte olup bu yönüyle hayatın çok özel bir dönemidir. Ömürlerinin büyük kısmını, topluma ve ülkemize hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde, hayatlarının sonuna kadar insan onuruna yaraşır bir şekilde, bakım talep etme hakları vardır.

Biz Antakya Belediyesi olarak değerli büyüklerimizin bu taleplerini en güzel şekilde karşılama noktasında hizmet üretiyoruz. Bu kapsamda Evde Temizlik ve Evde Bakım hizmetimiz ile yaşlılarımızın kendi başlarına yapamayacakları ev işlerini yapıyoruz. Hizmetimiz dâhilinde değerli büyüklerimizin evlerini temizliyor, camlarını halılarını ve koltuklarını süpürüp siliyor, sobalarını yazın kaldırıp kışın yeniden kuruyoruz. Ayrıca varsa yırtık, sökük, kirli giysi ve eşyalarını alarak bünyemizde bulunan terzimiz onarıyor, yıkıyor, ütüleyerek kurye marifeti ile yeniden teslim ediyoruz.

Bizler değerli büyüklerimize yönelik bu hizmetimizle sosyal belediyecilik sorumluluğumuzu yerine getirmekle kalmıyor, onların hayır dualarını alarak manevi huzuruna erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Toplum olarak da şayet geleceğe daha umutlu bakmak istiyorsak çocuklarımıza, büyüklerimize göstermemiz gereken sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmak zorundayız. Bunun için de insan yaşamının en kıymetli dönemi olan yaşlılık döneminde bulunan insanlarımızın hatırdan hiç çıkarılmadan, layık oldukları ilgi ve saygı ile karşılandıkları bir ortamı sağlamak, bizlerin asli görevleri arasında yer almaktadır. Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. "Yaşlılarımıza olan bağlılık duygularımızın belirli tarihler ile sınırlı olmadığını belirterek yılın her günü değerli büyüklerimizle birlikte olduğumuzu vurgulamak istiyorum.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle, değerli büyüklerimize tüm kalbi duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı, uzun ve sağlıklı ömürler diliyor, hepsinin ellerinden öpüyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 10:03:32   

HACI İZZET KILIÇ, HAKK’A UĞURLANDI

   Diyanet-Sen yönetim kurulu üyesi, Hacı Suat Yılmaz İmam-Hatibi Avni Kılıç’ın babası Hacı İzzet Kılıç, vefat ederek Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Merhumun cenazesi dün Aşağıoba Mahallesi Camii’nde Öğle Namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualar eşliğinde toprağa verildi.

Hatay İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin okuyucu, Antakya İlçe Müftüsü Necati Şafak, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, SGK Müdürü Hamit Bal, Diyanet-Sen yönetim kurulu üyeleri, Kılıç Ailesinin akraba, dost ve sevenleri cenazeye katılarak merhumu son yolculuğuna uğurladı.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Canab-ı Hakk’ın rahmetine kavuşan Hacı İzzet Kılıç’a yüce Allah’tan rahmet, Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 10:01:43   

MKÜ’DE ERASMUS BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

   Mustafa Kemal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından Rektörlük toplantı salonunda Erasmus Bölüm Koordinatörlerine yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Erasmus Kurum Koordinatörü Mehmet Yaran’da katıldı.

Birim koordinatörlerinin büyük ilgi gösterdiği toplantı, Erasmus Kurum Koordinatörü Mehmet Yaran’ın açılış konuşması ile başladı.

Yaran konuşmasında;  öğrenciler ve personelin Erasmus programından en üst seviyede faydalanma imkânı ve çeşitliliği için, Erasmus Ofisi ile Akademik birim koordinatörlerinin işbirliği ve koordinasyonunun önemini vurguladı.

Yaran’ın konuşmasının ardından, Erasmus uzmanı Öğretim görevlisi Melodi Çiftçi, Uluslararası ilişkiler birimi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Erasmus Öğrenci hareketliliği basamakları hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Toplantı sonunda Erasmus Uzmanı Öğretim Görevlisi Çağrı Güçlüten, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 10:00:05   

ÂŞIK FEYMANİ, HATAYLILALARLA BULUŞUYOR

Hatay Şairler Yazarlar Derneği (HAŞYAD), vefa etkinliklerine devam ederek Aşık Feymani’yi Hataylılarla buluşturuyor.

Antakya Kültür Merkezinde 5 Ekim Cuma günü yapılacak olan “Aşık Şiirinde Bir Mektep Adam Feymani” programı, Hatay Şairler Yazarlar Derneği’nin organizasyonuyla saat: 19.30’da başlayacak.

Hatay Şairler Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak, aşık edebiyatının değerli ismi Üstad Feymani’ye vefa programına herkesi davet etti.

HAŞYAD Başkanı Ali Parlak’ın konuşması ile başlayacak programda Aşık Feymani’nin slayt eşliğinde biyografisi anlatılacak. Ardından Doç. Dr. Bülent Arı tarafından Aşık Feymani’de Popüler Kültür Algısı anlatılacak.

İlimizin sevilen şairleri Hüseyin Uzel, Kemal Güney, Hasan Konç, Aşık Medeni Karataş, Turgut Yörükoğlu, Zeynel Abidin Payas ve Zafer Yıldırım Elbistanlı tarafından Aşık Feymani’nin şiirlerinin yorumlanacağı program, dolu dolu içeriği ile şiir severleri bekliyor.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 09:58:52   

YAMAN: YAŞLILARIMIZIN YANINDAYIZ

 Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebeti ile basın açıklaması yayınladı.

Elimizden geldiğince yanlarında olduğumuz yaşlılarımız, bizim her daim baş tacımız olacaklardır diyen Başkan Yaman, açıklamasına şöyle devam etti: “Tecrübeleri ile geleceğimize ışık tutan yaşlılarımız, yaşamlarının önemli bir bölümünü çocuklarına, yakınlarına ve yaşadıkları topluma katkı sunarak geçirmiştir. Yaşlılarımızın fiziksel ve zihinsel olarak zayıfladıkları yaşlılık döneminde rahat etmelerini sağlamak, onların yaşam kalitesini arttırmak genel yönetimlerin başlıca görevidir.

Bir toplumun modernlik ve çağdaşlık seviyesi, o toplumun yaşlılara sağladığı yüksek kalitede yaşam standardı, en iyi sağlık hizmeti ve kimseye muhtaç olmadan yaşama koşullarını sunması ile doğru orantılıdır.

Elimizden geldiğince yanlarında olduğumuz yaşlılarımız, bizim her daim baş tacımız olacaklardır.

1 Ekim Dünya Yaşlılar gününde tüm yaşlılarımıza, hak ettikleri hayat standartlarında sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 09:57:32   

ALTYAPI EKSİKLERİ TAMAMLANIYOR

   Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam” anlayışıyla kanalizasyon ihtiyaçlarını karşılama adına çalışmalarını Reyhanlı ilçesinde de sürdürüyor.

Atık suların sağlıklı şekilde toplanması ve kanalizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalar uygulayan Genel Müdürlük, Yeşilova Mahallesi Okul Caddesi 200’lük koruge borularla 380 metre döşenen kanal hattı ile altyapı eksikliğinin giderildiğini ve çevre kirliliğinin önüne geçildiğini aktardı.

Fiziki ve teknik şartların göz önünde bulundurularak yapılan çalışmada kanal sularının çevreye akmasının da engellendiğini aktaran İdare, mahallelerdeki atıksuların modern yöntemler ile toplanması ve çevreye zarar vermeyecek halde tahliye edilmesi adına atıksu hattı döşeme çalışmalarının kent genelinde sürdüğünü vurguladı.  

Teknik personel gözetiminde yapılan söz konusu çalışmada 1 kepçe, 1 kamyon ve 3 personelin görev yaptığını açıklayan HATSU, şebeke hatlarının güzergahları planlanırken tüm cadde ve sokaklardaki evlerin atıksu sisteminin bağlanabileceği prensibinin esas alındığını aktardı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 09:55:58   

YOLLAR SICAK ASFALTLA YENİLENİYOR

  Yolağzı ve Sivrikavak Mahalleleri arasındaki bağlantı yolunda, yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları sonrası, sıcak asfalt çalışması devam ediyor.

Toplam uzunluğu 3,6 kilometre olan yolda, altyapı ve stabilize çalışmaları yapıldı. Yol genişletme çalışmaları ile birlikte yenilenen menfezlerin dolgusu, serme ve sıkıştırma işlemlerinin sonunda, Yolağzı ve Sivrikavak Mahalleleri arasında Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından 3,5 km’lik bağlantı yoluna sıcak asfalt çalışması yapıldı.

İYİLEŞTİRİLME ÇALIŞMALARINI YAPIYORUZ

Yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur; “Altınözü ilçemizin, mahallerimiz arasında bulunan bağlantı yolları konusunda ciddi problemleri vardı. Yıllardır ihmal edilen yollarımızın iyileştirilme çalışmalarını yapıyoruz. Değişen, Gelişen ve Güzelleşen ilçemizde birçok mahallemizin bağlantı yolları sıcak asfaltta buluştu. İlçemiz mahallerimiz arasındaki bağlantı yollarının, daha modern ve güzel olması için çalışmalarımıza hız verdik. Bunun neticesinde yollarımız asfalta kavuştu. Belediye Başkanımız Rıfat SARI ile birlikte ilçemizin gelişmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Yolağzı ve Sivrikavak Mahallelerimiz arasında, toplam uzunluğu 3,6 kilometre bağlantı yolu, Altınözülü vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

KALICI HİZMETLER İÇİN GAYRET SARFEDİYORUZ

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ise, “İlçemizin 48 mahallesinde kalıcı hizmetler yapma noktasında gayret ve çaba sarf ediyoruz. Dört yıl öncesi ile bugünkü durumu kıyasladığımızda, ilçemizin sorunlarının çözülmesi için gerekli yatırımların yapılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Göreve geldiğimiz günden bugüne kalıcı yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. İlçemizin 48 mahallesinde belediyemizin imkânları elverdiği ölçüde ilçe merkezine bağlı her mahallenin daha iyi imkânlara kavuşması için uğraş veriyoruz. Bütün çalışmalarımız daha yaşanabilir ve daha güzel Altınözü içindir. Yolumuz Altınözülü hemşerilerime hayırlı olsun” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 1 gün önce / 02.10.2018 09:55:06