......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 242387
YORUM MANŞET
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı  KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYORBaşarıları saymakla bitmeyen, Hatay’da ilklere imza atan Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, zirvede bırakıyor.

 

13 yıl Ticaret Borsasında başkanlık görevi, 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yapan Başkan Kuseyri, Hatay’a, Türkiye’ye kazandırdığı en küçük değerin kendisi için büyük mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum diyen Başkan Kuseyri, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı ve onurlu bir gün benim için. Türkiye’nin gözbebeği marka şehrimizin Borsasında böylesine anlamlı bir törende sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum.

Şehrimin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsedim ve projelendirdim. Temsil görevini üstlendiğim Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım.

13 yıl ticaret borsasında başkanlık görevi ve 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB strateji geliştirme yüksek kurul üyeliği ve TOBB ETÜ hastanesi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum. Ve her nerede olursam olayım bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli. Bizler Hatay’da yaratılan güçbirliği ile herşeyin üstesinden gelebildik.

Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.

Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. 

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 1 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğiz. Yeni seçilecek yönetim ve mecliste görev almayı düşünmüyorum. Antakya Ticaret Borsası’nın seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. 

Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama.

Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB yönetim kurulu başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ticaret borsasında çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm sayın valimiz Erdal Ata beye, milletvekillerimize,  büyükşehir ile Antakya belediye başkanlarımıza ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan aileme, Kuseyri ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

ERGİN MEDYA’YA VEDA ZİYARETİ

Görev yaptığı 14 yıl boyunca toplumun her kesimini olduğu gibi basın mensuplarıyla da yakın ilişkiler kuran Başkan Kuseyri, Ergin Medya’ya da veda ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi çalışanları tarafından ilgiyle ve saygıyla karşılanan Kuseyri, görev döneminde yapılan desteğe ve haberlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI
KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin önemli projeleri arasında yer alan Emek ve Saraykent Mahallelerinde uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesi % 53 seviyesine ulaştı.

 

Başkan Kimyeci, dün sabah basın mensuplarıyla geleneksel kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. Antakya Belediyesi Meclis Grubu adına Abdurrahman Taşçıoğlu’nun konuştuğu toplantıda ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meclis üyesi Aynur Karaçete ve gazeteci Suna Zeytun birer konuşma yaptı.

Siyasi temsilcilerin konuşmasının ardından açıklamada bulunan Kimyeci, kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini ve projede % 53 seviyesine geldiklerine dikkat çekerek, deprem bölgesinde bulunan Antakya için bu projenin önemini vurguladı. Belediye Meclisinden 61 milyon lira kamulaştırma bedeli ayrıldığını ve bu meblağın yarısının ödendiğini açıkladı. Antakya Belediye Başkanı ayrıca bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 200 milyon lira para tahsis edildiği bilgisini verdi.

Göreve başladığı 2014 yılından itibaren ekibiyle gece-gündüz demeden 95 mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesinin teleferik, Sebze Hali, Balıkçı Pazarı, Kongre Merkezi gibi projeleri bir türlü hayata geçirememesini eleştirerek kaynakların verimli ve etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda kamuoyunu bilgilendirdi.

(Haber: S.Ergin)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)

HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI

 HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
Başkan Savaş, Antakya Parkı içinde yapılması düşünülen “Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu” projesi konusunda meslek odaları ve STK temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelerek konuyu demokratik ortamda görüşleri aldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’nin büyük projeleri arasında yer alacak Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesi hakkında meslek odaları temsilcileri, STK temsilcileriyle dün sabah meclis salonunda geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Nihat Tazeaslan, kalabalık davetli topluluğuna slayt eşliğinde projeyi detaylı olarak bilgilendirdi. Sunumun ardından Başkan Savaş’ta bu projeyi bir ağaç kesmeden şu an boş olan alana yapacaklarını, ayrıca bir hayırsever tarafından yaptırılacağı için belediye kasasından para çıkmayacağını söyledi.

Toplantıda söz alan ve detaylı açıklamalar yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’da yeşil alanların arttırması gerekirken parkın içine Kültür Merkezi’nin yapılmasını uygun bulmadıklarını, bu güzel projenin şehrin farklı bir alanında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Konuşmalar yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Selim Harbiyeli, Mimarlar Odası, Diş Hekimleri Odası Başkanı, Çevre Koruma Derneği Başkanı projenin Atatürk Parkı içine değil başka alana yapılması fikrini savundular. Bazı konuşmacılarda ağaç kesilmeyeceği ve merkezde olacağı için öngörülen alana yapılması görüşünde bulundular.

İki saat süren toplantıda yararlı fikirler üretilirken, Kültür Merkezi ve Nikah Salonu projesiyle ilgili net bir karara varılamadı.

(Haber: S.Ergin)

MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ
MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ

 MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye sınırında vatan savunması için görev alan Mehmetçik’e ve Hassa ilçesindeki yörük çadırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Sınır hattına yakın bir bölgede kurulu yörük çadırlarına gerçekleştirilen ziyarete, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dernek Başkanı Ünal Kazak, halk ozanı Gül Ahmet Yiğit eşlik etti.

Halk ozanı Gül Ahmet Yiğit bestelediği kahramanlık türkülerini sınır bölgesinde vatan savunması yapan Mehmetçikler için bağlaması eşliğinde söyledi. Sınırda görev yapan askerlere moral vermek ve halkın, resmi kurum ve kuruluşların harekâta desteğini bildirmek için yapılan ziyarette Mehmetçikler de yörük türkülerini dinledi.

Sınır noktasındaki karakolda açıklamalardan bulunan Başkan Savaş, ”Hassa Akbez Sınır Karakolundayız. Sınırımızda güvenliğimizi sağlayan, Mehmetçiklerimize memleketimiz ve ülkemiz adına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbimiz onların yanında olsun, onları güçlü ve sağlıklı kılsın. Biz güçlü ordudan güçlü Türkiye’nin doğacağını bilenlerdeniz” diyerek askerlere Türk bayrağı verdi.

(Haber Merkezi) 

HATAY'DA TSKGV'YE DESTEK KAMPANYASI

Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesince başlatılan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına (TSKGV) Yardım Kampanyası kapsamında destekte bulunanlara beratları düzenlenen törenle verildi.

Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Altınözü Kaymakamlık binası önünde düzenlenen törende, vatanın bölünmezliği için vatandaşların ellerinden gelen her türlü fedakarlığı yaptığını söyledi.

Mardinli, hangi din, dil ve mezhepten olursa olsun Hataylıların vatan, millet ve bayrak olduğu zaman birlik ve beraberlik içerisinde vatana bağlılıklarını her zaman gösterdiğini belirtti.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur da kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Uygur, kampanya kapsamında toplanan 500 bin liranın Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışladıklarını aktararak "Altınözülü hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Altınözü, bayrağından, milletinden, ordusundan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden yana olduklarını göstermiştir." dedi.

Konuşmaların ardından kampanyaya destek verenlere beratları verildi.

Törene, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Mersin Bölge Temsilcisi Faik Ahmet Karadeniz ve çok sayıda kişi katıldı. (AA)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:04:09   

YARALI KIZIL ŞAHİN, MİLLİ PARKLARA TESLİM EDİLDİ

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Derebahçe mahallesinde Belediye personeli Kenan İncedil tarafından yaralı olarak bulunan Kızıl Şahin’i, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü adına Belen Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı Tamer Bozkurt’a teslim etti.

Bilinçsiz bir avcı tarafından vurularak kanadından yaralanan Kızıl Şahin’i tedavisinin yapılması ve yaşam alanına tekrar geri dönmesini sağlamak için dernek başkanımız Tamer beye yaralı kuşumuzu teslim ediyoruz diyen Başkan Vurucu “Her yaratılanın doğada bir karşılığı olduğunu ifade eden Başkan Vurucu, yaratılan her canlının bir sebebi vardır, inşallah yaralı kuşumuz da tedavisinin ardından ait olduğu doğaya yani vatanına tekrar geri döner diyerek, bilinçsiz avcıları yaptığı yanlış davranıştan ötürü bir kez daha kınıyorum.” dedi.

Belen Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı Tamer Bozkurt’da “Av hayvanı olmayan Kızıl Şahinin türüne ender rastlanan bir kuş olduğunu ifade ederek, avcı arkadaşlarımızı bu konuda devamlı uyardıklarını belirterek, bohçacı olarak avlanan bilinçsiz avcıların böylesine davranışları bizleri üzmektedir, Başkan Vurucu’ya bu konudaki duyarlılığından ötürü teşekkürlerini sunarak, inşallah tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar doğaya teslim ederiz.” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:02:54   

SALİH İNŞAAT YENİ OFİSİNE TAŞINDI

Antakya’da Yapı-İnşaat sektörünün saygın firmalarından Salih İnşaat, Aksaray Mahallesi Baybars Caddesi Çelik Apartmanında ki yeni ofisine taşındı.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Genel Müdür İbrahim Hakkı Ergin, Salih İnşaat sahibi Selahattin Haleplioğlu’nu ziyaret ederek hayırlı olması temennisinde bulundular.

Bu arada Salih İnşaat, Ergin Medya tarafından 2018 yılına ait yapı-inşaat sektörüne yönelik Hatay İş Kataloğunda yer alacak.

Selahattin Haleplioğlu’nun sahibi olduğu Salih İnşaat ve Abdullah Haleplioğlu’nun sahibi olduğu Zeki Tasarım Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketinin Hatay İş Kataloğunda tanıtımı yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)

 


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:01:42   

SAADET PARTİSİ; KİLİT PARTİ ROLÜNDE

Saadet Partisi Defne İlçe Başkanlığı 6. olağan kongresi yapıldı, tek listeyle girilen seçimde Mehmet Aydoğan tekrar ilçe başkanı seçildi.

Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, oyu yükselişte olan bir parti olarak herkes Saadet’in tavrını merak ettiğini belirterek “Anket şirketlerinde Saadet Partisi’nin kilit parti rolünde, büyük kitleyi etkileyecek potansiyele sahip olduğu ifade ediliyor.” dedi.

Kongrede konuşan ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü Vefatının yıldönümünde Erbakan Hoca’yı rahmetle yâd ettiklerini belirterek, bugün yaşananlara baktığımızda Erbakan Hoca’yı daha iyi anlıyoruz” dedi.

Erbakan Hoca, zalimlerin Suriye’yi karıştırma planlarından o zaman bahsederdi diyen Sürücü, “Görüldüğü gibi bugün zülüm almış başını gidiyor. Suriye’de sekiz senedir yaşanan bir zulüm var ve altı bölgesini dünyanın altı ülkesi her gün bombalıyor. Burada yaşananların temelinde güçlü olanların kendi menfaatleri çerçevesinde biz güçlüyüz istediğimiz yaparız diyorlar. Diğerleri açlık, sefalet, fakirlik, köle gibi yaşayacak, bugün yapılan bu. Böyle bir dünya olamaz, adalet bu değil, bunun karşısında direnen, bunun karşısında güç ortaya koyan bir kuruluş var, o da Milli Görüş’tür. Onun dışındakiler bu pastadan pay kapmaya çalışıyor. Bugün Suriye’de oynana oyun budur. Pastadan pay kapma ve güç yarışını öne çıkarma mücadelesidir.

Kim daha güçlü değil, kim haklı ona bakmamız gerekir. Onun için rahmetli Erbakan hoca ‘yaşanabilir bir dünya’ diyordu ve D-8’i kurdu.  İşte bizim Milli Görüş’ün baktığı pencere budur. Erbakan Hoca’nın bize bıraktığı bakış açısı bu. Bizim derdimiz bu, eğer derdimiz siyasette bir yer kapma olsaydı bugün hiç birimiz burada olmazdık. Bu salonda değil, başka salonlarda daha kalabalıkların içerisinde olurduk. O yüzden biz şimdiye kadar istikametimizi bozmadığımız gibi inşallah bundan sonrada son nefesimize kadar istikametimizi bozmadan gitmek nasip olur” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında,  Önemli bir dönemde olduğumuzu belirterek şunları söyledi; “Saadet Partimiz, abartmadan söylüyorum kurulduğu 17 yıldan beridir Türkiye’de ilk defa ülke gündemini belirleyen ve bu kadar dikkatleri üzerine çeken konumda oldu.  Oyu yükselişte olan bir parti olarak herkes Saadet’in tavrını merak ediyor. Anket şirketlerinden de Saadet Partisi’nin kilit parti rolünde, büyük kitleyi etkileyecek potansiyele sahip olduğu ifade ediliyor.

Yine haberlerde, köşe yazılarında görüyorsunuz, farklı gazetede yazan bir hanım gazeteci diyor ki; “Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun yarattığı rüzgâra bakın! Neden herkes Karamollaoğlu’nu konuşuyor biliyor musunuz? Ezber bozduğu, siyasi geçmişine rağmen karşı mahalleye empati yaptığı, ortak paydalarda buluşmayı vaat ettiği için. Bu tavır topluma bir ilaç gibi geliyor. Diğer muhalefet liderleri ise bu kafada değil. Bırakın kucaklamayı, karşı mahalleyle konuşma gayreti bile yok.

Genel başkanımız, bilge tavrı ile dikkatleri üzerine çekti. Toplumun tüm kesimlerinde müthiş destek görüyor. Ülkede siyaset mekanizmasının tüm aktörlüleri, acaba bu konuda Temel bey ne diyecek diye merakla bekliyor.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Çalışkan, Herkes, Saadet kimi gösterecek diye bakıyor. Türkiye’nin dengesi Saadet’e göre kurulu vaziyete geldi.

Defne ilçe başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Aydoğan da yaptığı konuşmada; “Zor bir dönemde zor bir bölgede görev üstlendiklerini belirterek, tüm çalışmalarımız teşkilat disiplini çerçevesinde yürütmeye gayret ediyoruz” dedi.

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege de güven tazeleyerek yeniden Defne İlçe Başkanlığına seçilen Mehmet Aydoğan’ı tebrik etti.

Kongreye Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, Hatay’da bazı STK Temsilcileri ve partililer katıldı.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:00:23   

28 ŞUBAT; BİR İHANETTİR

Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Bakanı İsmail Bayrakdar, 28 Şubat millete ve değerlerine karşı alçakça bir ihanet olduğunu söyledi.

28 Şubat, bu milletin değerlerine göre siyaset yapılmasına ve bağımsız politikalar belirleme iradesine, ekonomik ve sosyal ayrıcalıklar sahibi hegemonik güçlerin müesses nizamı koruma amacıyla gerçekleştirdiği bir darbedir diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “28 Şubat, o süreçteki uygulamaların bütününe bakıldığında, devletin ve milletin bütün kurum ve imkanlarını kullanarak toplumu ve devletin işleyişini cebir ve şiddetin eşlik ettiği bir toplumsal mühendislikle baştan ayağa dönüştürme amacını taşımaktaydı. Bu yönüyle büyük bir toplumsal yara haline getirilen başörtüsü yasağına indirgenebilecek bir şey olmadığı gibi klasik askeri bir darbeden farklılaştığı için de hafifsenebilecek bir olay değildir.

28 Şubat, bu milletin değerlerine göre siyaset yapılmasına ve bağımsız politikalar belirleme iradesine, toplumun inançlarını yaşama hakkına, ekonomik sistemin yağma düzeninden kurtarılması sistemine, insanca yaşama standartlarının oluşturulması gayretine karşı; siyasi, ekonomik ve sosyal ayrıcalıklar sahibi hegemonik güçlerin müesses nizamı koruma amacıyla gerçekleştirdiği bir darbedir.

Bu darbe, ordu ile apoletli medya, yargı, sivil toplum ve ekonomik çevrelerin birlikte gerçekleştirdiği bir darbedir. 28 Şubatla birlikte eğitimden ekonomiye, yargıdan medyaya, sivil toplumdan orduya her alan, darbenin arkasındaki küresel aklın çıkarları çerçevesinde yeniden dizayn edilmiştir.

28 Şubat’la birlikte ilk iş olarak D/8 girişimi atıl bırakılmış ve faizci yağma sisteminin ortadan kaldıran havuz sistemini iptal etmiştir. Bu da darbenin hangi saiklerle yapıldığının bir diğer göstergesidir.

28 Şubat’la birlikte FETÖ, irtica adı altında sinsice dindar subayları tasfiye edip kendi adamlarını orduya sokmuş, 15 Temmuz’a gelen süreçte en stratejik hamlesini yapmıştır.

1000 yıl süreceği iddiası da gösteriyor ki 28 Şubat’ın arkasındaki küresel akıl, Türkiye’de bir daha millet iradesinin küresel emperyal sisteme rağmen tecelli etme ihtimali ortadan kaldıracak köklü bir toplum ve sistem mühendisliğidir.

Neden olduğu milyonlarca mağdur, yüz milyarlarca dolarlık vurgun ve daha büyük oranlardaki mali zarar, devlet kurumalarının işleyişindeki yapısal bozulma, FETÖ gibi bir yapının palazlanmasına neden olan şartları üretme ve nihayet cezaevlerine gönderilen binlerce masum insanın oluşturduğu ağır tablo bin yıl değil on yıl bile sürememiştir.

Millet iradesi tecelli ederek 28 Şubat’ın sebep olduğu yıkımı ortadan kaldırmış, ülkenin ve toplumun yaralarını sarmış, siyaseti yeniden milletin değerlerine göre ve daha güçlü olarak inşa etmiş, dahası 27 Nisan ve sonrasında 15 Temmuz’daki iradesine sahip çıkan onurlu duruşuyla yerel ve küresel vesayeti çok büyük oranda ortadan kaldırmıştır.

28 Şubat’ın izlerinin tamamen ortadan kalkması ve mağdurlarının gözünde de sona ermesi için brifingli yargı eliyle cezaevlerinde haksız yere uzun yıllardır bulunan kişiler özgürlüğüne kavuşturulmalı ve her ne şekilde olursa olsun o süreçte mağdur edilmiş herkesin mağduriyetleri giderilerek tazmin edilmelidir.

Milletin tepesine çöreklenmiş vesayetin bir daha hortlamaması, küresel emperyal odakların tezgâhları olan 28 Şubatların, 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması ve devletin demokratik dönüşümü için darbecilerle de darbe düzeneğiyle de bütün yönleriyle hesaplaşılmalıdır.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 10:59:08   

BAŞKAN KİMYECİ, ŞEHİT AİLELERİNİ AĞIRLADI

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Zeytindalı Harekâtı kapsamında Afrin’de kahramanca mücadele veren Mehmetçiklerimize destek vermek amacıyla, Türkiye’nin dört bir yanından ilimize gelen şehit ailelerini ağırladı.

Ziyarete, 15 Temmuz Kahramanı Şehidimiz Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Kardeşi Soner Halisdemir, Şehit Ahmet Alp Taşdemir’in babası İmam İbrahim Taşdemir, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz, Şehit Eren Bülbül’ün abisi Çağlar Bülbül, Şehit Ramazan Konuş’un kardeşi Nazmi Konuş, Şehit Ahmet ve Şehit Mehmet Oruç’un babaları Ali Oruç Şehit İdris Polat’ın babası Muhammer Polat, Şehit Mustafa Şahin’in babası Cumali Şahin, Şehit Ziya Sarpkaya’nın babası Salim Sarpkaya, Şehit Ferhat Gedik’in annesi Hatice Gedik, babası Ahmet Gedik, kardeşi Arif Gedik ile heyet başkanı Haydar Albayrak katıldı.

Ziyarette konuşan heyet başkanı Haydar Albayrak şu görüşlere yer verdi; “Allah sizleri muvaffak etsin. Başarılarınız daim olsun. Vatanımızın bekası, vatan toprağının parçalanmayıp bütünlüğünün korunması için, zorlu hava şartlarına rağmen, canları pahasına savaşan kardeşlerimizin bu fedakârlığına borçluyuz, minnettarız. Bugün burada olma amacımız Mehmetçiğimize karınca misali en büyük desteğimizi verebilmek. Şehit ailelerimizin her biri değişik illerden buraya geldiler. Bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve misafirperverliğinizden dolayı teşekkür etmek amacıyla ziyaret etmeyi arzu ettik. Rabbim sizlere güç kuvvet versin. Ayağınıza taş değmesin, başınıza yaş düşmesin.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise konuşmasında; “Siz kıymetli büyüklerimizle bir olmak, beraber olmak bizler için ayrı bir onur, ayrı bir şeref. Bizler bu vatanın topraklarında yaşıyorsak, sizler ve sizler gibi geçmişteki şehit ailelerimizin onurlu duruşu ve bizlere bir vatan bırakmak amacıyla şehadet şerbeti içerek, şehitlik mertebesine erişmiş evlatlarımız sayesinde bugün ülkemizde rahat yaşıyoruz. Bunun için ben gerek şahsım gerekse milletimiz adına sizlere şükranlarımı arz ediyorum. Buradan aziz şehitlerimize gönül dolusu dua ediyor, rahmet diliyoruz. Bir kez daha Antakyamıza teşriflerinizden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, şehit ailelerine Kuran-ı Kerim takdim etti, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 10:57:59   

DOKTOR İHTİYACINA TSK ÇARE OLDU

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terörden arındırdığı Mervane köyünde, aralarında çocukların da yer aldığı 22 sivil talepleri üzerine sağlık taramasından geçirildi.

TSK unsurları, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in güneybatısında YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtarılan Mervane köyünde yaşayan sivil halkın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik her türlü gayreti göstermeyi sürdürüyor. 

Bu kapsamda köydeki 12’si kadın, 9’u çocuk 22 sivil, doktor talep etmeleri üzerine bölgede bulunan birlikler tarafından Karakaya Karakoluna intikal ettirildi.

Karakolda bulunan sağlık ekipleri tarafından muayeneleri yapılan sivillerin emniyetli şekilde evlerine geri dönmeleri sağlandı.

Bu arada askerler tarafından bölgedeki çocuklara hediye verildi. (AA)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 10:56:48   

HOCALI KATLİAMI MKÜ’DE ANILDI

Mustafa Kemal Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu tarafından Bütün Azerbaycan Birliği Başkanı Aqil Semedbeyli’nin konuşmacı olarak katıldığı “Hocalı Katliamını” anma programı düzenlendi.

Programa MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Yusuf Önlen, MKÜ akademisyenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Bütün Azerbaycan Birliği Başkanı Aqil Semedbeyli "Bilesiniz ki, Türkiye yalnız değildir. Samimi olarak söylüyorum eğer, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı emperyalistlere karşı dik duruşuyla hepimizi gururlandıran Recep Tayyip Erdoğan, televizyona çıkar da seferberlik ilan ederse, Türkiye’ye yardım çağrısında bulunursa dışarıdan en az 100 bin kişi cepheye gitmek için Türkiye’ye koşarTürkiye uğruna canını feda etmek için seve seve buraya gelir. Türkiye’nin dışarıda böyle bir itibarı var.
Hocalıda yaşananlara katliam diyorlar bu yanlış, Hocalıda yaşananlar soykırımdır. Ermenilerin Hocalıda yaptığı düşünülmüş, planlı, hazırlığı günler öncesinden yapılmış, bir milleti yok etme niyetiyle girişilmiş eylem olması sebebiyle soykırımdır. Ermenilerin büyük Ermenistan iddiası var, denizden denize büyük Ermenistan iddiası, Ermeniler bu iddiayı çocuklarına devlet politikası olarak okullarda propaganda ediyorlar. Bizim tarihi devletimiz budur diyorlar.

Bizim birbirimizden başka dostumuz yoktur. Bu zor günler bize bunu bir daha göstermiştir. Biz birlik içinde olursak ancak güçlü oluruz. Sovyetlerin çiçeklenme dönemi olarak nitelenen o dönemler Sovyetlerde yükseliş dönemi olarak kabul ediliyordu. O dönemde Sovyetler üzerine yapılmış çok detaylı bir analiz raporunda tüm yönleriyle demografik, sosyo-kültürel yönüyle Sovyetler incelenmiş ve gelinen sonuç şu şekilde. Eğer bir gün Sovyetler dağılır da ortaya çıkan Türk cumhuriyetleri Türkiye ile bir araya gelip birlik olurlarsa Batı karşısına Stalin Rusyasından ve Hitler Almanyasından daha tehlikeli bir güç bulacaktır. Bunu 1969 yılında analizini yapmışlar ve dosya şeklinde ortaya koymuşlar. Bugün Türkiye üzerindeki kara bulutların esas sebebi de budur. Biz bir araya gelirsek süper güç oluruz." dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 4 gün önce / 02.03.2018 10:51:37   

SAĞLIK PERSONELİNE EĞİTİM VERİLDİ

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kamu ve Özel Hastanelerinin Gebe Bilgilendirme Sınıflarında" görevli personellere; “Gebe Bilgilendirme Sınıfı” eğitimi düzenlendi.

Bakanlığın Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı kapsamında, toplum sağlığı merkezlerinde ve doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası bakım hizmeti veren 2. ve 3. basamak sağlık kuruluşlarında “Gebe Bilgilendirme Sınıflarında” gebelere eğitimler verilmektedir.

Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 13-14 Şubat 2018 tarihlerinde İskenderun Devlet Hastanesi Toplantı Salonunda, 20-21 Şubat 2018 tarihlerinde ise Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı toplantı salonunda “Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi” düzenlendi. Eğitime, Kamu hastaneleri, Toplum sağlığı Merkezleri ve Özel Hastaneler de çalışan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman doktor, Ebe/Hemşire olmak üzere toplam 57 sağlık personeli katıldı.

Gebelik, gebelik dönemleri, gebelikte beslenme ve fiziksel aktivite, normal doğumun önemi ve anne bebek açısından faydaları, doğum ağrısıyla baş etme yöntemleri, lohusalık, yenidoğan bebeğin bakımı, aşıları ve beslenmesi, anne sütünün önemi, üreme sağlığı yöntemleri gibi konularda eğitimciler tarafından katılımcılara teorik ve pratik olarak sunumlar yapıldı.

Eğitim; Kad. Hast. ve Doğum. Uzm. Dr. Selin Tertemiz, Dr. Mehmet Döner,Diyetisyen Eda Ateş, Psikolog Ayça Öner & Süleyman Ördek, Fizyoterapist İmran Göğebakan & H. Demet Parlak Yıldız,  Ebe Aynur Basık, Ebe Bade Yıldız, ile Antakya ve İskenderun ÜSEM eğitimcileri tarafından verilirken, eğitimin sonunda tüm katılan personele “Eğitim Belgesi”  takdim edildi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 4 gün önce / 02.03.2018 10:50:01   

HBB BİSİKLETSEVERLERE DESTEK OLUYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sportif gelişimine vermek ve bireyleri sağlıklı yaşamın başat koşulu olan spora yönlendirmek için yapılan tüm faaliyetlere destek vermeyi sürdürüyor. Hatay, ilk kez bir uluslararası bisiklet organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği)’nin 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve HBB’nin de desteğiyle gerçekleştirilecek ,  “International Tour of Mediterranean - Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu”nun 02-04 Mart tarihlerinde Hatay-Adana-Mersin illerinde yapılacağı ve 198 km.lik 1.etap için 02 Mart Cuma günü saat 10.00’da Antakya Atatürk Caddesi’nden verilecek startın ardından yaklaşık 5 saat sonra Adana merkezinde biteceği açıklandı.

Açılış maçları hakkında açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ve Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan, geçen hafta Arsuz ve İskenderun ilçelerinde Türkiye Şampiyonası 1.etap kulüplerarası puanlı sezon açılış yarışmalarının yapıldığını ve bu yarışmalara Türkiye’nin çeşitli yörelerinden toplam 316 genç ve yıldız sporcunun katıldığını belirtti.

Kutlu ve Bakan yaptıkları ortak açıklamada, “Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Belarus, İran, Moğolistan, Ukrayna, Estonya, Özbekistan, Gürcistan, Eritre, Romanya ve Malezya gibi farklı ülkelerden yaklaşık 20 yabancı ve 4 Türk olmak üzere toplam 24 takım ve 175 sporcunun katılımı beklenen turun startına tüm bisiklet severleri ve sporsever Hataylıları bekliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 4 gün önce / 02.03.2018 10:48:20