......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 351764
YORUM MANŞET
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

OLASI DEPREMDE  ÖLÜME 6 ADAYDeprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK
MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN  ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAKDamar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI
DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

DEPREM KORKUYA YOLAÇTIHatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY YÜZYILI
HATAY YÜZYILI

HATAY YÜZYILICumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törenle görevi Prof. Dr. Hasan Kaya’dan devraldı. Törende yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaşan Rektör Eren, Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyurdu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARİHİN KIRILMA EVRESİNDE LİDERLİK VİZYONU

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yönetim anlayışı arasındaki kesişmeyi öne çıkaran Rektör Eren, “Kadim şehrimiz ve mümbit ilimiz, tarımdan ticarete, turizmden sanayiye, coğrafi güzelliklerinden tarihi zenginliklerine birçok alanda muhteşem potansiyeli olan bir yerdir. Ancak bu potansiyel henüz yeterince harekete geçirilememiş ve açığa çıkarılamamıştır. Bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükselmesinde hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Üniversite olarak bizler tüm akademik ve idari kadrolarımızla bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında sorumluluk üstlenmeye hazırız. Üniversite olarak ilimizdeki tüm sektörlerimizle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve Ülkemizin “Türkiye Yüzyılı İdeali ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının” bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir.

HERKES İÇİN, HERKESLE BÜTÜNLEŞME

Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır. Medeniyetin kök saldığı ve dünya mirasının taşıyıcısı olan bir şehrin kurumları ve insanlarına yaraşır şekilde herkesin ortak olduğu yeni bir liyakat, adalet ve istişareye dayalı demokratik yönetim kültürünü hep birlikte inşa edeceğiz. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜZYILLARA DOĞRU…

Ülkemizin geleceğinin parolası olan sürdürülebilir yüzyıllar teması, vizyon Türkiye Yüzyılını bir defaya mahsus olmadan devamlı kılmak için gereken vurguyu içermektedir. Bu vizyon, gelecek algısının tamamına yüklenmiş bir ‘kızıl elma’ hedefidir. Yapmamız gereken ise geçmiş ile gelecek arasındaki köprünün güçlenmesi için sorumluluk üstlenmek ve gayret göstermektir. Geçmişten gelen kronik sorunların geleceği belirsizleştirdiği bir krizler çağında, krizleri bertaraf edecek sürdürülebilir çözümlerle sorunsuz bir gelecek için yeni bir döneme başlıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birikimimizi ve enerjimizi bu ideallerin gerçekleşmesi için harcamaktır, sorunun değil çözümün parçası olmayı kendimize şiar edinmektir. Çünkü Hatay Yüzyılı ile Türkiye Yüzyılı arasında entegre bir bağ vardır.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜRETİM DOKTRİNİ

Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra, en önemli sorumluluğumuz, kuşkusuz, bizlere emanet edilen, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle rol-model olarak rehberlik etmektir. Mezunlarımızın acımasız rekabetin hüküm sürdüğü küresel dünyada ayakları üzerinde durabilmeleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunabilmeleri, ancak bizlerin bu sorumluluğumuz çerçevesinde çalışmamıza bağlıdır. Bu üniversite, bu akademik ve idari kadrolar ve her türlü fiziki alt yapı, öncelikle geleceğe ilişkin kariyer hayallerini ve umudunu bizlere bağlayan öğrencilerimiz içindir. Bu nedenle her bir akademik ve idari personelimiz, üniversitemizi tercih eden, hayallerini ve umutlarını bize bağlayan öğrencilerimize değer katmayı şiar edinmek zorundadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

PARKLARDA REVİZE SÜRÜYOR


Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, Esenlik Mahallesi Mustafa Yelman Parkı’nda, Esentepe Mahallesi Şehit Ahmet Altınöz Parkı’nda revize çalışmalarını sürdürüyor

.Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; devam eden revize çalışmaları kapsamında Esenlik Mahallesi Mustafa Yelman Parkı’nda devrilmiş bordür taşlarının onarımı, çöp kovası montajı, arızalı lamba değişimi ve elektrik arızalarının giderilmesi, Esentepe Mahallesi Şehit Ahmet Altınöz basketbol sahasındaki demirlerin boyama çalışması, aydınlatma bakım onarımı, çöp kovalarının montajı, bank bakım ve onarımı yapıldığı belirtildi.

Antakya Belediyesi ekipleri, en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunmak için revize çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 4 ay önce / 23.02.2018 11:04:26   

ÜRGENPAŞA’DA TOPLU TEMİZLİK

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ‘Tertemiz Bir Antakya’ için sürdürülen hizmet kapsamında Ürgenpaşa Mahallesi’nde kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Ürgenpaşa Mahallesi 41. Sokak ve Sadık Ayhan İpek Parkı ve çevresinde Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerimiz tarafından toplu temizlik çalışması gerçekleştirildi. Mahalle cadde ve sokakları süpürge ve yıkama araçları ile temizlendi.”

Antakya Belediyesi ekipleri, şehir genelindeki 95 mahallede düzenli olarak temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 4 ay önce / 23.02.2018 10:58:18   

İLHAN HOCAYA TAM DESTEK

Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanvekili Mehmet Deviren Tokatspor ve Sivas Belediyespor beraberliğinin ardından İlhan Palut’a ve futbolculara karşı yapılan eleştirilere tepki gösterdi. Hatayspor’un menajerlerin eline bırakılmaması ve mevcutta bulunan menajerin bir an önce çekip gitmesini istedi. Bazı yöneticilerinde artık Hatayspor’dan elini çekmesini dile getiren Komando Mehmet, bu yöneticilerin tesislerde yatıp kalkmamasını, gidip Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın adayları ile ilgilenmelerini söyledi. Futbolcuların da şampiyonluğa inandıklarını, inanmayan futbolcuların bir an önce valizlerini toplayarak memleketlerini gitmeleri gerektiğini vurguladı.

Alınan sonuçlara rağmen Hatayspor’un İlhan Palut’un Teknik Direktörlüğünde şampiyon olacağına inandığının altını çizen Komando Mehmet geçmiş dönemlerde Teknik Direktörlük yapan Antakyalı Ahmet Taşyürek ve Bayram Toysal’a yapılan haksızlıkların Palut’a yapıldığını ama kendisinin buna asla müsaade etmeyeceğini belirterek sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da “evet futbolsever kardeşlerim burnuma pis kokular geliyor. Bazı yöneticiler ve sahte menajer ve bazı futbolcular ben yedek kalacak futbolcu muyum diyen bu üç şebeke İlhan hocanın üzerine oyun oynuyorlar. Bazı sayfalara bazı nemalanan yönetici, futbolcular ve menajer diliyle hareket ediyor. Bizler Taraftarlar Derneği olarak İlhan hocanın arkasındayız. Bu kupayı Hatay'a İlhan hoca getirecektir. Rahat bırakın hocayı ve Hatayspor’u.. Güvenmeyenler, yöneticisi de menajeri de futbolcuları da valizinizi alın, tesisleri terkedin. Herkes işini yapsın tamam mı? İlhan Hoca bu kupayı Hatay'a getirecek ama rahat bırakın onu” ifadelerine yer verdi.

İlhan Palut’a bazı sosyal medya sayfalarında, menajer ve yöneticiler tarafından haksızlık yapıldığını dile getiren Komando Mehmet “unutmadan söyleyeyim, zamanında Ahmet hocaya yapılan, şu an İlhan hocaya yapılıyor. Aynı sayfa, aynı kişiler ve aynı tezgah. Yönetim, sahte menajer, bazı futbolcular aynı kişilerle dost olmuşlar. Eğer şampiyonluğa inanmıyorlarsa simdi valizlerini alıp yol alsınlar. Biz hocamızdan memnunuz. Yeter Lütfü başkanı kandırdığınız. Herkes işine bakarsa başarı kendi kendine gelir” dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 4 ay önce / 23.02.2018 10:53:24   

HATAYSPOR, TUZLASPOR’U YARIN KONUK EDİYOR


2.Lig Kırmızı Grupta şampiyonluk iddiasını sürdürmek isteyen Hatayspor, 24 Şubat Cumartesi günü (yarın) kendi saha ve seyircisi önünde, küme düşme hattında bulunan Tuzlaspor’u konuk edecek.

Geçen hafta zorlu deplasmanda Sivas Belediyespor karşısında 2-0 öne geçtiği maçta 2-2 berabere kalarak önemli avantaj kaybeden Bordo-Beyazlılar, Tuzlaspor’u yenerek rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyecek.

Teknik Direktör İlhan Palut idaresinde Tuzla maçının hazırlıklarını tamamlayan ve maç saatini bekleyen Hataysporlu futbolcular, taraftarlarının desteğiyle bu maçı kazanacak güç ve inançta olduklarını vurguladılar.

Yarın Antakya Atatürk Stadyumunda oynanacak Hatayspor-Tuzlaspor maçı saat:13.30’da başlayacak. Bu önemli karşılaşmayı Süper Lig hakemlerinden Mustafa İlker Coşkun, yardımcıları Yusuf Doğan ve Ali Etlikçi yönetecek.

İLHAN HOCA UMUTLU

Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Tuzla maçından umutlu olduğunu ve takımın sezon sonunda ipi göğüsleyeceğine inandığını söyledi.

Sivas maçında 2-0 öne geçmelerine rağmen basit bireysel hatalardan goller yediklerini ifade eden İlhan Hoca, “Sivas maçındaki oyundan memnunum, oyun olarak iyi idik ama bunu skora yansıtamadık.

Biz işimize odaklandık, sezon sonunda şampiyon olacağımıza inanıyorum” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 4 ay önce / 23.02.2018 10:49:55   

MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye sınırında vatan savunması için görev alan Mehmetçik’e ve Hassa ilçesindeki yörük çadırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Sınır hattına yakın bir bölgede kurulu yörük çadırlarına gerçekleştirilen ziyarete, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dernek Başkanı Ünal Kazak, halk ozanı Gül Ahmet Yiğit eşlik etti.

Halk ozanı Gül Ahmet Yiğit bestelediği kahramanlık türkülerini sınır bölgesinde vatan savunması yapan Mehmetçikler için bağlaması eşliğinde söyledi. Sınırda görev yapan askerlere moral vermek ve halkın, resmi kurum ve kuruluşların harekâta desteğini bildirmek için yapılan ziyarette Mehmetçikler de yörük türkülerini dinledi.

Sınır noktasındaki karakolda açıklamalardan bulunan Başkan Savaş, ”Hassa Akbez Sınır Karakolundayız. Sınırımızda güvenliğimizi sağlayan, Mehmetçiklerimize memleketimiz ve ülkemiz adına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbimiz onların yanında olsun, onları güçlü ve sağlıklı kılsın. Biz güçlü ordudan güçlü Türkiye’nin doğacağını bilenlerdeniz” diyerek askerlere Türk bayrağı verdi.

(Haber Merkezi) 


5 yıl, 4 ay önce / 16.02.2018 10:34:34   

VALİ ATA, KONTROL NOKTALARINDA

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya-İskenderun karayolu üzerinde bulunan Ovakent ve Serinyol Mahallelerinde kurulu güvenlik noktalarını ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde Vali Ata, güvenlik noktalarında görev yapan personel ile tek tek sohbet ederek, talepleri veya ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Buralarda görev icra eden güvenlik birimlerimizin ilin huzur ve güvenliğini sağlamak adına mesai mefhumu gözetmeksizin görev yaptığını belirten Vali Ata, "Sizlerin şahsında ülkemizin her noktasında ve sınır ötesinde görev yapan bütün güvenlik güçlerimize kazasız belasız hayırlı görevler diliyor, hepsini Allah’a emanet ediyorum" dedi.

Vali Ata'ya ziyaretlerinde İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Uğur Ertekin ve güvenlik birimlerinin ilgili şube müdürleri eşlik etti.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 4 ay önce / 16.02.2018 10:32:26   

TERÖR MEVZİLERİ, VURULDU

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, topçu birliklerince ateş altına alındı.

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

Harekât kapsamında Kırıkhan, Hassa ve Reyhanlı ilçelerinin sınıra yakın bölgelerindeki birlikler, Afrin'in batı kırsalında yer alan teröristlere ait mevzilere top atışı yaptı.

Bölgeden zaman zaman dumanlar yükseldi.

 

Sınır birliklerine tank, zırhlı personel taşıyıcı ve hafif zırhlı araç sevkiyatı da devam etti. (AA)


5 yıl, 4 ay önce / 16.02.2018 10:30:23   

ÇALIŞKAN’DAN YORUM’A KUTLAMA

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Yorum Gazetesi’ni 26. Yayın hayatına girmesi nedeniyle kutladı.

Çalışkan, gönderdiği kutlama mesajında emeği geçen herkesi tebrik ederek başarılar dileyerek şu mesajı gönderdi:

Sayın Sadullah Ergin

Toplumsal olayları, objektif bir şekilde Milli ve Manevi değerlere duyarlı yaklaşarak kamuoyuna yansıtma gayretiyle sürdürdüğünüz yayın hayatınızda gazetenizin kuruluş yıldönümünü kutlar, emeği geçen herkesi tebrik eder,  yeni binanızda nice başarılı yıllar temennisiyle selam, sevgi ve saygılar sunarım.

Yrd. Doç. Dr. Necmettin ÇALIŞKAN

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi


5 yıl, 4 ay önce / 16.02.2018 10:21:08   

KELEŞ’TEN HGC ZİYARETİ

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

BYGM Adana Bölge Müdürü Keleş, Antakya'nın kültürlerin hamur edildiği aynı mozaik içerisinde birleştiği bir kent olduğunu söyleyerek doğru bilgilerle, gerçek bilgilerle dünyayı bu konuda aydınlatmaya gayret ettiklerini belirtti.

Böyle şanslı bir kentte yaşıyoruz diyen BYGM Adana Bölge Müdürü Keleş, ziyaret programında şu açıklamalarda bulundu: “Bugün bile bu mozaik burada var ama Antakya'mız hala bir huzur kenti ve değişen insanlarımız, 29 Haziran 1939'daki bir meclis kararıyla Türkiye'ye bağlanma kararı alınıyor. Ve 23 Temmuz 1939 yılında da Hatay Türkiye Cumhuriyeti'nin 67 vilayeti olarak siyasi tarihimizde ülkemize ilhan oluyor. Tabi bu bölgeler kritik bölgeler. Bugün benzeri hesaplar bugün sınırlarımız üzerinde büyün sinsi planlarıyla uygulanmaya çalışılıyor. Bunun arkasındaki gerçekler bu. Bir komşumuzda yangın var, biz her şey iyi giderken Suriye ile bölgemizin yakın ilgi ve alakası var. İstediğiniz ticareti yaparken akrabalarınızla teşviki mesainizi her anda yaparken birden böyle bir kaos ortamına sürüklenmesini kim ister. Birileri istedi, birileri oynamaya çalıştı, birileri yaptı. Buradan hiç bir zaman ülkemizin ne yöneticilerinin, ne milletinin ne de ülkemiz adına söz sahibi olan insanların hiçbir kabahat ve kusuru yok. Tamamen uygulanan sinsi plandır, bu planların bu bölgede gerçekleşmesi için çalışanların yaptığı bir oyundur. Bugün bu oyunlar bozuluyor. Bizde basın kuruluşları olarak bu bölgede gerek ulusal gerek uluslararası basını yönlendirme çerçevesinde Cilvegözü'nde basın merkezimiz var. Burada irtibatlar sağlanıyor. Gerek iletişimler, gerek giriş çıkışlar temin ediliyor. Ayrıca Hassa bölgesinde ve Kilis bölgemizde de basın merkezilerimiz var. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü olarak bütün dünyaya sağlıklı bilgileri aktarma noktasında titizlikle bizde bu bölgede çalışıyoruz, gayret sarf ediyoruz. Bizim hizmetlerimiz içerisinde yaptığımız en önemli şey, enformasyondur. Doğru bilgilerle, gerçek bilgilerle dünyayı bu konuda aydınlatmaya gayret ediyoruz" dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek: "Mustafa Bey Afrin Harekâtıyla alakalı olarak sık sık geliyor Hatay'a. Bu anlamda bizlere de bir ziyaret gerçekleştirdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeni binamıza hayırlı olsun ziyaretine gelmişken Afrin'deki operasyonla ilgili ve Burada gazetecilere sağlamış olduğu çalışma ortamı ile ilgili de bir şey söyler diye düşünüyorum. Ben cemiyetim adına kendilerine hoş geldiniz diyorum" dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 4 ay önce / 16.02.2018 10:18:40   

MİNİBÜS, PARK HALİNDEKİ ASKERİ ARACA ÇARPTI

Kırıkhan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Kırıkhan-Yalangoz Mahallesi yolunda seyreden ve sürücüsü henüz belirlenemeyen

46 DT 289 minibüs, park halindeki askeri tıra çarptı. 

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk belirlemelere göre minibüsteki 3 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. (AA)


5 yıl, 4 ay önce / 16.02.2018 10:17:20