......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 344644
YORUM MANŞET
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI

VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞIVakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü, yeni yıl öncesi kiracılarına gönderdiği ihbarnamede görülen kira artışı, esnafı şok etti.

Devlet yöneticilerinin geçen dönemde kiralarla ilgili yapmış olduğu kira bedeli yüzde 25 artış oranına tezat Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kendi kiracılarına talep ettiği yüzde 100-120 oranındaki artış tepkilere yol açtı.

Bu konuda gazete yönetim evini arayan çok sayıda esnaf, bu artışlar karşısında şaşkınlık yaşadıklarını belirterek özetle şu açıklamada bulundu: “Uzun yıllardır Vakıflar kurumunun kiracısıyız. Kiralarımızı düzenli şekilde ödeyen, işyerlerini kendi malımız gibi özenle koruyan esnaflarız.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından adreslerimize gönderilen ihbarname bizleri adeta şok etmiştir. Son dönemde yaşanan ekonomik kriz dolayısıyla zaten işletmelerimizi zorla yaşatmaya çalışıyoruz. Bir devlet kurumu olan Vakıflar Bölge Müdürlüğü, bu zor dönemde esnafa destek olacağına adeta bizim iflasımıza ve işyerlerimizin kapanmasına zemin hazırlamaktadır.

Devlet yetkilileri özelde kira fiyatlarını yüzde 25 olarak belirleyip ilan ederken, resmi kira fiyatlarının yüzde 100-120 oranında arttırılması insani ve vicdani bir uygulama değildir.

Bu oranda yapılan kira bedellerini kabul etmemiz mümkün değildir. Devlet yetkililerini ve Hatay Bölge Müdürlüğü’nün bu konuda esnafa yardımcı olmasını ve makul bir fiyat artışı yapmasını talep ediyoruz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN
BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİNAntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, eğitime, bilime ve gençliğe yaptığı yatırımın karşılığını almaya devam ediyor.

Antakya'nın göğsünü kabartan son gelişme Estonya’nın başkenti Talinn’de gerçekleşti. Başkan İzzettin Yılmaz'ın tam desteğiyle dünyanın her bölgesinde Antakya'yı temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü oldu.

BAŞKAN YILMAZ BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Estonya’nın başkenti Talinn’de 16 ülke ve 400’den fazla katılımcı ile düzenlenen Robotex International'da bizleri başarıyla temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Bu gurur hepimizin diyen Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, "Öğrencilerimiz Enes Bakımlı, Gökalp Kiraz, Hüseyin Keseroğlu, Hüseyin Bakımlı’yı gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK
ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

Hatay'ın meşhur tatlı çeşitlerinden biri olan Antakya Künefesi'nin dünya çapında tanıtımının yapılması için büyük yol kat eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, künefe başvurusunun askı sürecinde olduğunu söyledi.

Sürkten kağıt kebabına, Antakya tuzlu yoğurdundan, Samandağ neyine, carra peynirinden Samandağ biberine varıncaya kadar onlarca çeşit Hatay’ın yöresel lezzetine ulusal arenada çok sayıda patent kazandırarak üreticilere önemli iş kolları açılmasını sağlayan ATSO, bu projesiyle Hatay’daki künefecilere ürünlerini dünya genelinde pazarlama imkanı sunacak. Antakya künefesi ismiyle Türkiye genelinde satışı yapılan tescilli tatlı, dünyanın da ağzını tatlandıracak.

İLİMİZİN ULUSLARARASI TESCİLLİ İLK ÜRÜNÜ OLACAK

Coğrafi işaret başvurusu yapılan Antakya Künefesi'nin uluslararası tescilli ilk ürün olacağını belirten Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin yaptığı açıklamada, "Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak uluslararası coğrafi işareti için başvurusunu yaptığımız Antakya Künefesi, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde de yayınlandığı üzere 3 aylık askı-itiraz süresi sonunda ilimizin uluslararası tescilli ilk ürünü olacak. Gururluyuz" dedi.

(Haber Merkezi)

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ
HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programlara katılmak üzere Hatay'a geldi. Valilik ziyaretinin ardından il eğitim değerlendirme toplantısı öncesinde bir açıklama yapan Özer, Taksim'deki terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek hiçbir saldırının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin aziz milletiyle geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne engel olamayacağını ifade etti.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Valiliğini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Sonrasında gazetecilere açıklama yapan Bakan Özer, Taksim'deki terör saldırısında 6 vatandaşın şehit olduğunu hatırlatarak "Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabrıcemil diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletiyle birlikte geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Hiçbir saldırı, bu yürüyüşten geri adım atmasına vesile olamayacaktır. Yıldıramayacaktır." dedi.

Bakan Özer, ziyaretinde Hatay'da eğitimde gelinen noktayı ayrıntılı olarak değerlendireceklerini, ilave yatırımlar planlayacaklarını belirterek "Hatay, özellikle mesleki eğitimde Türkiye'de öncü atılımların yapıldığı şehir. Eğitimde kalitede çok önemli projelere imza atan bir ilimiz." dedi. Kentte, Kovid-19 salgını sürecinde solunum cihazı, maske makinelerinin üretiminde önemli projelere imza atıldığını belirten Özer, Hatay İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

HATAY'IN EĞİTİM YATIRIMI BÜTÇESİ 2 MİLYAR 591 MİLYON LİRAYA ÇIKARILDI

Bakan Özer, il eğitim değerlendirme toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada kentin 2022 yılı eğitim yılı için 619 milyon lira olarak planlanan eğitim yatırımı bütçesinin 1 milyar 982 milyonluk ilave ile 2 milyar 591 milyon liraya çıkarıldığını açıkladı.    

Hatay'ın eğitim alanında geldiği noktanın ayrıntılı olarak ele alındığını ifade eden Özer; tüm Türkiye'de okulların güvenli eğitim ortamları olması için güçlendirme çalışmalarının yıl sonuna kadar nihayetlendirileceğini belirterek Hatay'daki okulların depreme karşı güçlendirme çalışmaları için 500, okulların büyük onarım ihtiyaçları için 100 milyon liralık bütçe ilave edildiğini söyledi.

Bakan Özer, en fazla yatırımın ise okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için ayrıldığını belirterek şunları kaydetti: "Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde 3 bin yeni anaokulu yapmak için yola çıktık ve şu ana kadar 2 bin 50'si bağımsız anaokulu, 15 bin 500'ü de ana sınıfı olmak üzere aslında 5 bin 150 bağımsız anaokulu kapasitesini oluşturmuş bulunuyoruz. Böylece Türkiye'de beş yaştaki okullaşma oranlarını bir sene gibi kısa sürede yüzde 65'ten yüzde 97'ye ulaştırdık. Üç yaştaki okullaşma oranını yüzde 9'lardan yüzde 16'lara ve dört yaştaki okullaşma oranlarını da yüzde 16'dan yüzde 35 gibi bir orana yükselttik. İnşallah, yılın sonunda bu oranları çok daha yüksek noktalara taşıyıp özellikle beş yaşı yüzde yüze tamamlayıp üç ve dördü de önemli oranda artırarak ortalamasını inşallah yaklaştırmış olacağız." Dedi.

HATAY'A 42 YENİ OKUL YAPILACAK

Hatay'da 3'ü özel eğitim olmak üzere 17 bağımsız anaokulu yapılacağını söyleyen Özer, merkez ve ilçelerde ihtiyaç olan yerlerde 15 ilkokul, 10 da ortaokul olmak üzere kentte toplam 42 yeni okul yapılacağını belirtti. 

 Tüm yatırımların Hatay'a hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bakan Özer, kentte eğitim süreçlerini başarıyla yürüten tüm yönetici ve eğitimcilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU
ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYUAntakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini Mavi listenin adayı Hikmet Çinçin kazandı. ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve ekibi, üyelerden güvenoyu alarak tekrar seçildi.

 Uzun süreden bu yana Hatay gündemini meşgul eden seçim sonuçlandı. Beyaz listede Ali Kavak ile yarışan Çinçin, yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            7130 kişinin oy kullandığı seçim Cumartesi günü gerçekleşirken, seçim ortamı demokratik olgunluk içerisinde yapıldı.

            Kamuoyunun sonucunu merak ettiği ATSO seçimlerin-de sandığa yansıyan irade doğrultusunda Hikmet Çinçin 20 grupta birinci olurken 4 grupta da Ali Kavak kazandı.

            Bu sonuçlara göre mevcut başkan Hikmet Çinçin güven tazeleyerek yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            Seçim günü ve oy sayımının ardından gösterilen centilmenlik, Hatay ilimizin hoşgörü iklimine yakıştı.

(Haber Merkezi)

LİDERLİK AŞKINA HAYDİ MAÇA

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alan ve şampiyonluk mücadelesi veren Hatayspor, ligin 26. haftasında lig lideri Menemen Belediyespor’u kendi saha ve seyircisi önünde ağırlayacak. Kazanması halinde liderliğe yükselecek olan Bordo-Beyazlılarda hedef mutlak galibiyet.

 Zirve hattını yakından ilgilendiren bu kritik mücadeleye mental ve fiziksel açıdan çok iyi hazırlanan Hataysporlu futbolcular, haftayı 3 puanla kapatıp zirveyi ele geçirmek ve ligin sonuna kadar liderliği bırakmamak istiyor

Takımını her fırsatta koşulsuz destekleyen cefakâr Hatayspor taraftarına bu maçta daha çok ihtiyaç duyacaklarını belirten futbolcular, bu zorlu mücadelede taraftarların tribünleri hınca hınç doldurmasını ve son düdük çalana kadar kendilerini desteklemelerini istiyor.

BAŞKAN MADEN, GALİBİYETE YÜREKTEN İNANIYOR

Maçın heyecan seviyesinin çok yüksek olacağını ve kazananın şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj sağlayacağını ifade eden Hatayspor Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, galibiyete olan inancını dile getirdi.

Sezon başında koydukları hedefe emin adımlarla ilerlediklerini ve Hatayspor’un bu sene şampiyon olarak 1. Lig’e çıkacağını belirten Maden, “Bu hafta oynayacağımız kritik mücadelede bordo-beyaz renklere gönül veren tüm Hataylıların maçtaki yerlerini almalarını istiyorum. Takımımızı yalnız bırakmayarak tüm maç boyunca destek olmalıyız. İnanıyorum ki taraftarıyla, yöneticisiyle, teknik kadrosuyla ve futbolcusuyla bir bütün halinde olan Hataysporumuz, hak ettiği liderliği alacak ve sezon sonunda mutlu sona ulaşacak” diyerek bordo-beyazlı takıma duyduğu güveni ifade etti.

BİLET SATIŞLARI CUMARTESİ VE PAZAR SAAT 10.00’DA YAPILACAK

11 Mart Pazar günü saat 15.00’te Antakya Atatürk Stadyumu’nda oynanacak kritik mücadelenin biletlerinin 10-11 Mart günleri saat 10.00’da tüm gişelerde satışa çıkarılacağı duyuruldu.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:29:45   

ANMOGEP'E MUHTEŞEM AÇILIŞ

 Program bir teşekkür konuşması yapmak üzere kürsüye gelen ATSO Başkanı Çinçin, "Hedefimiz dün-ya mobilya üretiminde ilk on içerisinde olmak-tır. Mobilya sektörünü desteklemek ve reka-bet gücünü artırmak amacıyla ATSO olarak Mobilyacılar Sanayi Sitesine desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Ana amacımız burada esnafımıza faydalı işler yapabilmektir. Avrupa Delegasyonunun des-teği ile kurulan bu tesisi esnafımızın yürüteceği bütün üretimin emrine amade etmeye hazırız. Bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile yapılacak bu bunun gibi işletmeler için ışık tutmaya ve deneyimle-rimizi paylaşmaya hazı-rız. Buranın temelinin atılmasından bugüne ulaştırılmasına kadar her kademede emeği geçen bütün paydaşla-rımıza ayrı ayrı teşek-kür ediyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen HESOB Başkanı Teksöz" Önce-likle verdiğiniz destek-lerden dolayı  ve veri-len kredi destek ora-nının %60'dan %70'e çıkarılmasından dolayı teşekkür ediyorum. Bölgede yaşanan sıkın-tılardan dolayı pozitif ayrımcılık bekliyoruz. Sizleri burada görmek-ten dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim” dedi.
Hatay Valisi Er-dal Ata "İlimizin önemli sektörlerinden olan mobilyacılığın gelişimi için çok önemli bir ça-lışma olan ANMOGEP hizmet binasının başta mobilyacılık sektörü ol-mak üzere ilimize ha-yırlı olmasını diliyorum. İlimizde özellikle de Antakya'da mobilyacılık yüzyıllardır varlığını sürdürerek günümüze ulaşmış önemli bir sek-tördür. Bu geleneksel yapı, kendine özgü An-takya mobilyacılığının oluşmasına zemin ha-zırlamıştır. 13 medeni-yete ev sahipliği yap-mış olan Antakya'da, geçmişteki kültür ve uy-garlıklardan izler taşı-yan ve insanlığın ortak mirası olan binlerce yıl-lık motif ve formlar ah-şaba tutkuyla nakşedil-mektedir. Türkiye'de ve dünyada, tüketicilerin kaliteli ve özgün mobil-ya arayışı göz önüne alındığında mobilya üretiminde teknolojik gelişmelerle birleşen geleneksel tasarımın seri üretimi ve pazar-laması daha da önem kazanmaktadır.” dedi.
Bakan Özlü ise Hatay'ın mobilya üreti-minde eski günlere dö-nebilmesi için bu gibi tesislere ihtiyaç duyul-duğunu söyledi. Yük-sek teknoloji ürünleriyle hem kalitenin hem de ülkeye gelen girdinin artması için teknolojik gelişmelerin takip edil-mesini isteyen Bakan Özlü, "Eskiden mobilya üretiminin ve el işçili-ğinin merkezi olan Ha-tay'ı yeniden eski ihti-şamlı günlerine kavuş-turmak durumundayız. Bunu da ancak mobil-yacı esnafını ve KOBİ-leri destekleyerek ya-pabiliriz. 
Türkiye'nin 2017 yılındaki ağaç ve orman ürünleri ihracatı 4.5 milyar dolar seviye-sinde gerçekleşti. H-atay'ın ise 57 milyon dolar. Bu ihracat raka-mı Hatay’daki mobilya sektörünün sahip oldu-ğu potansiyelin çok altındadır. Bu proje Ha-tay ihracatına ivme ka-zandıracak bir projedir. Bu proje kapsamında bir atölye açmıyoruz, mobilyacı kardeşlerimiz için eğitim, danışman-lık, tanıtım ve promos-yon çalışmalarını da yapıyoruz. Artık 'yükte ağır pahada hafif' man-tığını bir kenara bırakı-yoruz. Artık katma değeri yüksek, kaliteli ve yüksek teknolojili ürünlere dayanan bir ihracat modeline doğru hızla ilerliyoruz." dedi
Yapılan konuş-maların ardından Ba-kan Faruk Özlü, Hatay-ın yöresel ürünlerinden olan 'sürk çökeleğinin' coğrafi işaret tescil bel-gesini Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Baş-kanı Hikmet Çinçin'e, 'Hatay ipeğinin' coğrafi işaret tescil belgesini Hatay Büyükşehir Be-lediye Başkanı Lütfü Savaş'a, 'defne sabu-nunun' coğrafi işaret tescil belgesini ise Yay-ladağı Kaymakamı ve Samandağ Kaymakam Vekili Ömer Faruk Yü-ce'ye takdim etti.
ANMOGEB Hizmet binasının açılış törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Hatay Valisi Erdal Ata'nın yanı sıra Hatay Milletvekille-ri Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Or-han Karasayar, Büyük-şehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Vali Yar-dımcıları Nursal Çakır-oğlu, Aydın Tetikoğlu, HESOB Başkanı Ab-dulkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AB Delegasyon Baş-kan Yardımcısı Gabriel Munuera Vınals, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Oda-Borsa ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
(Haber Merkezi)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:11:23   

TERÖR HEDEFLERİ,OBÜS TOPLARIYLA VURULUYOR

  Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri, obüs toplarıyla ateş altına alındı. 

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin'de YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, halkı terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.
Harekat kapsamında Afrin'in batısında yer alan teröristlere ait mevziler obüs toplarıyla vuruldu.
Öte yandan bölgeye takviye amaçlı gönderilen askeri araçların da sınıra sevkiyatı sürüyor. (AA)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:09:35   

KKTC HEYETİ'NDEN HGC'YE ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkan Yar-dımcısı UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre ve beraberindeki he-yet Türk Silahlı Kuv-vetlerinin sınırımızı bölücü terör örgütle-rinden temizlemek üzere sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâ-tı'na destek vermek için Hatay'a geldi.
Kalabalık bir grup ile Hatay'a çı-karması yapan Ku-zey Kıbrıs Türk Cum-huriyeti Heyeti Hatay Valisi Erdal Ata'yı zi-yaretin ardından Anı-ta çelenk koyarak sırasıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Şehitlik ziyaretinin ardından, Hatay Ga-zeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret etti. 
Heyeti HGC Başkanı Ahmet Yeti-şen, yöneticiler ve kalabalık bir gazeteci topluluğu karşıladı.
Birçok Millet-vekilinin, Belediye Başkanının, Siyasi Parti Meclis Üyeleri-nin, Şehitler ve Gazi-ler Derneğinin, Mü-cahitler Derneğinin, Ahıska Türkleri Derneğinin, Kıbrıs Türk İslam Kültür Ce-miyetinin, Muhtarlar Birliğinin ve daha bir-çok dernek ve odala-rının da içerisinde bulunduğu KKTC he-yetini temsilen konu-şan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı UBP Lefkoşa Millet-vekili Zorlu Töre Ha-tay'a Zeytin Dalı Ha-rekâtı'na destek için geldiklerini belirterek “Bizde 1974'te Mutlu Barış Harekâtı ile karşılaşmıştık ve bu harekât ile özgürlüğe kavuşmuştuk. Daha sonra bu barış hare-kâtı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni kurduk. Orada çok şehitlerimiz vardı bu-rada da var. Bir Ülke-nin bağımsız olabil-mesi için mutlaka şe-hitleri ve gazileri ol-ması gerekir. Aziz Şehitlerimize Allah-tan rahmet, gazileri-mize de acil şifalar diliyoruz. Mehmetçik-lerimiz en kısa süre-de Afrin'e ulaşacaktır ve bu Zeytin Dalı ha-rekâtı bu topraklara barış getirecektir. Bi-zim Barış Harekâtı-mız nasıl bir işgal ha-rekâtı değildi, Afrin'e yapılan işgal hareketi değildir. Ama Türki-ye'nin güveliğini teh-dit eden her türlü bö-lücü terör örgütüne karşı yaptığı müca-dele başarı ile sonuç-lanacaktır. Türk ordu-su güçlü ise Türkiye güçlü ise bölge de is-tikrar sağlanır. Bu bölgede Fransız, Amerikan, İngiliz, Rus askerleri var. Bu bölgede meydana gelebilecek olaylar Türkiye'yi yakından ilgilendirmektedir. Okyanusların ötesin-den gelen bu bölge-ye gelenler daha dik-katli olmalıdır. Türki-ye'yi bölmeye yönelik her türlü harekete karşı elbette Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gerekeli cevabı ver-mektedir, verecektir de. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi hiçbir yabancı ülke bir başka millete ba-ğımsızlık, özgürlük ve egemenlik ver-mez. Bize bu vatan topraklarını Aziz Şe-hitlerimiz, kahraman gazilerimiz hediye etmişlerdir. Yaşasın Anavatanımız Türki-ye, yaşasın Türk Mil-leti, yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuri-yeti, yaşasın Meh-metçiklerimiz” dedi.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ise, yapmış olduğu açıklamada yavru vatandan buraya kadar gelerek bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyoruz, şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum dedi. 
Açıklamaların ardından karşılıklı plaketler verildi.
(Haber Merkezi)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:08:10   

VALİ ATA'DAN AFRİN GAZİLERİNE ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, ülkemizin sınır güvenliğini korumak amacıyla yapılan Zeytindalı Harekatında yaralanarak Gazi olan Mehmetçikle-rimizi Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette Vali Ata'ya, MKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Kılınç ve İl Sağlık Müdürü Dr. Sabahattin Yılmaz da eşlik etti. 
Yaralı Mehmetçiklerin  sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali Ata, askerlerin bir an önce sağlığına kavuşması için insanüstü çaba gösteren sağlık personeline teşekkür ederek askerlere ve ailelerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

(Haber Merkezi) 


5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:05:49   

ÇALIŞKAN: ATSO SEÇİMLERİNDE, HATAY KAZANSIN

  Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibi yaklaşan ATSO seçimleri öncesinde Saadet Partisine destek ziyaretinde bulundu.

Beyza İş Merkezi'nde, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan başkanlığında, İl Başkanı Mustafa Ege, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal, Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bük, Defne İlçe Başkanı Meh-met Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. 
Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti ziyarette Saadet Partisi (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, ATSO adayı Ali Kavak'a ülkemizin ve memleketimizin birliktelik içerisinde olacağı bir ruha sahip olması gerektiğini belirterek ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade etti.
ATSO seçimleri ideolojik olmadığı için güzel bir birliktelik kurularak sevgi ve dostluk içerisinde geçmesini dileriz diyen Çalışkan; açıklamasına şöyle devam etti: “Ülkemizin sıkıntıları olduğu gibi, Hatay'ın da ciddi sıkıntıları var. Çünkü maalesef Hatay sahipsiz ve yalnız bir şehir. Biz ATSO'nun başarılı ve güçlü bir kadro ile yönetilmesini isteriz. Kavak Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanlığında çalışmalarını takdir ettiğimiz bir insan, ilimizde başarılı bir işadamı. Gönül isterdi ki ATSO seçimleri tek adayla gidilsin, birlik, beraberlik ve dostluk kazansın. Tabi Saadet Partisi olarak kurumsal anlamda seçimlerde belirlemiş olduğumuz bir taraf söz konusu değil, bizim tek talebimiz Hatay kazansın” dedi.
ATSO başkan adayı Kavak; “Biz Hatay'ın ve Hataylı işadamlarının iyi kazanımların elde edilmesi için çok güzel bir birliktelik oluşturduk. Hatay'ın geleceğinin güzel olması ATSO yönetiminin birliktelik esası üzerine kurulu olmasını temenni ediyoruz. Ben bu seçimlerde bir nefer olarak çalışmak istedim. Antakya Ticaret ve Sanayi odası yönetimde birtakım aksaklıklar var,  yönetimde bir değişime ihtiyaç var. Bizim amacımız insanları kutuplaştırmadan, birlikte hareket edebileceğimiz bir yönetim. Bizim de başkan adayı olarak birlikte hareket edebileceğimiz bir lidere ihtiyacımız var” dedi.
EGE; ATSO HATAY'A 
DEĞER KATAN BİR KURULUŞ
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege de; “ATSO, Hatay'a değer katan bir kuruluşumuzdur. ATSO seçimlerinde Saadet Partisi olarak tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz”  diye konuştu.
(Haber Merkezi)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:05:02   

İCRAAT İÇİN BEKLENMEMELİ

 Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin; sağlık çalışanları yetersiz istihdam, yoğun iş yükü, şiddet ve eko-nomik kayıplar gibi çalışma ha-yatında birçok sorunla uğraş-makta olduğunu belirterek icraat için beklenmemesi gerektiğini ifade etti.

Siyasilerimizin kamuo-yuna müjde olarak sunduğu bu tür açıklamaları sürekli yapar-ken icraatın gereğini ise bir türlü ortaya koymamaları düşündürü-cüdür diyen Şahin, açıklaması-na şöyle devam etti: “Çalışanlar, sorunlarına çözüm beklerken; sürekli müjdeler verip oyalamak, ortaya somut bir şeyler koyma-mak gibi bir anlayış adeta günü kurtaran bir gelenek halini almıştır.  Başta yıpranma payı olmak üzere özlük haklarında iyileştirilmelerin yapılacağı yıllar-dır sadece söylenmektedir. Söy-lenmeye de devam etmektedir. 
Siyasilerimizin kamuo-yuna müjde olarak sunduğu bu tür açıklamaları sürekli yapar-ken icraatın gereğini ise bir türlü ortaya koymamaları düşündü-rücüdür. 5 yıldır sürekli olarak yıpranma payı müjdesi verilmektedir ama ortaya çıkan somut bir adım yoktur. “Tasarı hazır', “çalışıyoruz' gibi ifadeler-le süreç devam ettirilmektedir. Cezaevlerinde görev yapan gardiyanlar KHK ile yıpranma payına bir günde kavuşurken, sağlık çalışanları 5 yıldır müjde-lerle oyalanmaktadır. “Tasarı hazır', “taslak yolda' gibi ifade-lerle büyük bir beklenti oluştu-rulmakta fakat aradan biraz süre geçtikten sonra yine hayal kırık-lığı ve hüsran yaşanmaktadır. 
Artık her 14 Mart Tıp Bayramı, yerine getirilmeyen ve bir sene sonraki tıp bayramında tekrar edilen müjdelerin verildiği bir tarihe dönüştürülmüştür.  Ça-lışanlar müjde duymaktan usan-mış, sözlere doymuştur. Kısaca-sı sağlık çalışanları artık söz duymaktan yorulmuş, müjdeler dinlemekten sıkılmıştır.  Herkes icraat görmek istemektedir. 
Türk Sağlık Sen ailesi olarak bizler, sağlık çalışanlarının bu beklentisinin karşılanması adına hazırlanan bir tasarı var ise bir an önce kamuoyu ile paylaşılmasını ve sosyal taraflar ile en kısa sürede istişare edilerek yasalaşmasını istiyoruz. 
Sayın Sağlık Bakanımızın iyi niyetli açıklamalarını görüyoruz lakin artık sözün yerini kanun maddelerinin aldığını görmek istiyoruz.  Lafla peynir gemisi yürümüyor, kuru lafla karın doyurmuyordur. 
Bu nedenle yaklaşık 2 hafta öncesinden ilan ediyoruz; 14 Mart'ta yıpranma payı müjdesini değil, yıpranma payı ve diğer özlük haklarındaki iyileştirmelerin ete kemiğe bürünerek TBMM'den geçtiği bir icraat bekliyoruz.” dedi.
(Haber Merkezi)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:03:29   

2. MR GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

  Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde 2. MR Görüntüleme Merkezi hizmete vermeye baş-ladı. Hatay Devlet Hastanesinde en çok ihtiyaç duyulan ünitelerden birisi olan 2.MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) merkezi hizmete girdi.

İl Sağlık Müdürü Dr.Sebahattin Yılmaz, Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal, Başhekim yardımcıları Uzm.Dr.Ömer Akın, Dr. Levent Kadıoğlu ile birlikte çok sayıda sağlık personeli hizmete açılan 2. MR merkezini gezdi. 
MR merkezi hakkında bilgiler veren Hastane Başhekimi Uzm.Dr Kemal Günal;
1050 yataklı yeni hizmet binamızda mevcut olan Mr merkezinin, ikincisini ek hizmet binamızda hizmete açtık.
16 kanallı son sistem, son model cihazlarla donatılan Mr merkezi ile birlikte Obezite hastalarına da hizmet vermeye başladık. En son teknolojiye sahip cihazımızla birlikte tüm görüntüleme işlemlerini yapabilme imkânına sahip olduk.
Hizmete açılan Mr merkezi ile birlikte tüm hastalarımıza bir-iki gün içerisinde cevap verebilecek kapasiteye ulaşılmış oldu. Hastalar bundan sonra MR çektirmek için başka illere sevk edilmeyecek. Hastalıkların teşhis ve tedavi yönteminin belirlenmesinde önemli bir yeri olan MR görüntüleme merkezinde günde ortalama 200 hastaya MR çekimi yapılacak” dedi.
(Haber Merkezi)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:02:17   

PEMBECİOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

  Antakya Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevinden emekli, Mehter Takımı Şefi ve uzun yıllar Hatayspor Taraftarlar Derneğinde yönetici olarak hizmet veren Hasan Pembecioğlu, en önemli varlığı annesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

3 Mart 2018 tarihinde 80 yaşında vefat eden Hacı Melahat Pembecioğlu, 4 Mart Pazar günü Antakya Mezarlık Kompleksi Camiinde öğle na-mazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Antakya Asri Mezarlıkta toprağa verildi. 
Ailenin akraba, dost ve sevenleri cenaze törenine katı-larak merhumeyi son yolculuğa uğurladılar. Okunan Kuran-ı Ke-rim ve dualarla Hacı Melahat Hanımefendi ebedi istirahat-gahına defnedildi.
Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak merhumeye Cenab-ı ALLAH'tan rahmet, Pem-becioğlu ailesine ve tüm yakın-larına sabırlar dileriz.
(Haber: S.Ergin)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 11:00:11   

PRIMEMALL'DA İNDİRİM GÜNLERİ

  Her zaman kazandıran alışveriş merkezi Primemall Antakya'da en sevilen markaların en uygun fiyatlarla alınabileceği İndirim Günleri başladı.

Primemall Antakya kapalı otoparkında gerçekleştireceği indirim günleri ile giyim ve ayakkabı mağazalarında birbirinden ünlü markaların birçok ürününü %50'den %80'e varan büyük indirimlerle ziyaretçilerine sunuyor. 
Primemall Antakya indirim günlerine katılan markalar Altınyıldız, ARC Trend, Batik, Boyner, Cashmere, Moda Dı Centone, Collezione, Çocuk Dünyası, Gethit, Herry, Hummel, İgs, İkiler, İmza,  Journey,  Kanz, Kemal Tanca, Kiğılı, Komten, Lescon, LTB, Morven,Penti, Süvari. İndirim Günleri 11 Mart'a kadar devam ediyor.
(Haber Merkezi)

5 yıl, 1 ay önce / 07.03.2018 10:58:16