......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 344644
YORUM MANŞET
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI

VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞIVakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü, yeni yıl öncesi kiracılarına gönderdiği ihbarnamede görülen kira artışı, esnafı şok etti.

Devlet yöneticilerinin geçen dönemde kiralarla ilgili yapmış olduğu kira bedeli yüzde 25 artış oranına tezat Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kendi kiracılarına talep ettiği yüzde 100-120 oranındaki artış tepkilere yol açtı.

Bu konuda gazete yönetim evini arayan çok sayıda esnaf, bu artışlar karşısında şaşkınlık yaşadıklarını belirterek özetle şu açıklamada bulundu: “Uzun yıllardır Vakıflar kurumunun kiracısıyız. Kiralarımızı düzenli şekilde ödeyen, işyerlerini kendi malımız gibi özenle koruyan esnaflarız.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından adreslerimize gönderilen ihbarname bizleri adeta şok etmiştir. Son dönemde yaşanan ekonomik kriz dolayısıyla zaten işletmelerimizi zorla yaşatmaya çalışıyoruz. Bir devlet kurumu olan Vakıflar Bölge Müdürlüğü, bu zor dönemde esnafa destek olacağına adeta bizim iflasımıza ve işyerlerimizin kapanmasına zemin hazırlamaktadır.

Devlet yetkilileri özelde kira fiyatlarını yüzde 25 olarak belirleyip ilan ederken, resmi kira fiyatlarının yüzde 100-120 oranında arttırılması insani ve vicdani bir uygulama değildir.

Bu oranda yapılan kira bedellerini kabul etmemiz mümkün değildir. Devlet yetkililerini ve Hatay Bölge Müdürlüğü’nün bu konuda esnafa yardımcı olmasını ve makul bir fiyat artışı yapmasını talep ediyoruz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN
BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİNAntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, eğitime, bilime ve gençliğe yaptığı yatırımın karşılığını almaya devam ediyor.

Antakya'nın göğsünü kabartan son gelişme Estonya’nın başkenti Talinn’de gerçekleşti. Başkan İzzettin Yılmaz'ın tam desteğiyle dünyanın her bölgesinde Antakya'yı temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü oldu.

BAŞKAN YILMAZ BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Estonya’nın başkenti Talinn’de 16 ülke ve 400’den fazla katılımcı ile düzenlenen Robotex International'da bizleri başarıyla temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Bu gurur hepimizin diyen Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, "Öğrencilerimiz Enes Bakımlı, Gökalp Kiraz, Hüseyin Keseroğlu, Hüseyin Bakımlı’yı gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK
ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

Hatay'ın meşhur tatlı çeşitlerinden biri olan Antakya Künefesi'nin dünya çapında tanıtımının yapılması için büyük yol kat eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, künefe başvurusunun askı sürecinde olduğunu söyledi.

Sürkten kağıt kebabına, Antakya tuzlu yoğurdundan, Samandağ neyine, carra peynirinden Samandağ biberine varıncaya kadar onlarca çeşit Hatay’ın yöresel lezzetine ulusal arenada çok sayıda patent kazandırarak üreticilere önemli iş kolları açılmasını sağlayan ATSO, bu projesiyle Hatay’daki künefecilere ürünlerini dünya genelinde pazarlama imkanı sunacak. Antakya künefesi ismiyle Türkiye genelinde satışı yapılan tescilli tatlı, dünyanın da ağzını tatlandıracak.

İLİMİZİN ULUSLARARASI TESCİLLİ İLK ÜRÜNÜ OLACAK

Coğrafi işaret başvurusu yapılan Antakya Künefesi'nin uluslararası tescilli ilk ürün olacağını belirten Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin yaptığı açıklamada, "Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak uluslararası coğrafi işareti için başvurusunu yaptığımız Antakya Künefesi, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde de yayınlandığı üzere 3 aylık askı-itiraz süresi sonunda ilimizin uluslararası tescilli ilk ürünü olacak. Gururluyuz" dedi.

(Haber Merkezi)

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ
HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programlara katılmak üzere Hatay'a geldi. Valilik ziyaretinin ardından il eğitim değerlendirme toplantısı öncesinde bir açıklama yapan Özer, Taksim'deki terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek hiçbir saldırının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin aziz milletiyle geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne engel olamayacağını ifade etti.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Valiliğini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Sonrasında gazetecilere açıklama yapan Bakan Özer, Taksim'deki terör saldırısında 6 vatandaşın şehit olduğunu hatırlatarak "Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabrıcemil diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletiyle birlikte geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Hiçbir saldırı, bu yürüyüşten geri adım atmasına vesile olamayacaktır. Yıldıramayacaktır." dedi.

Bakan Özer, ziyaretinde Hatay'da eğitimde gelinen noktayı ayrıntılı olarak değerlendireceklerini, ilave yatırımlar planlayacaklarını belirterek "Hatay, özellikle mesleki eğitimde Türkiye'de öncü atılımların yapıldığı şehir. Eğitimde kalitede çok önemli projelere imza atan bir ilimiz." dedi. Kentte, Kovid-19 salgını sürecinde solunum cihazı, maske makinelerinin üretiminde önemli projelere imza atıldığını belirten Özer, Hatay İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

HATAY'IN EĞİTİM YATIRIMI BÜTÇESİ 2 MİLYAR 591 MİLYON LİRAYA ÇIKARILDI

Bakan Özer, il eğitim değerlendirme toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada kentin 2022 yılı eğitim yılı için 619 milyon lira olarak planlanan eğitim yatırımı bütçesinin 1 milyar 982 milyonluk ilave ile 2 milyar 591 milyon liraya çıkarıldığını açıkladı.    

Hatay'ın eğitim alanında geldiği noktanın ayrıntılı olarak ele alındığını ifade eden Özer; tüm Türkiye'de okulların güvenli eğitim ortamları olması için güçlendirme çalışmalarının yıl sonuna kadar nihayetlendirileceğini belirterek Hatay'daki okulların depreme karşı güçlendirme çalışmaları için 500, okulların büyük onarım ihtiyaçları için 100 milyon liralık bütçe ilave edildiğini söyledi.

Bakan Özer, en fazla yatırımın ise okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için ayrıldığını belirterek şunları kaydetti: "Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde 3 bin yeni anaokulu yapmak için yola çıktık ve şu ana kadar 2 bin 50'si bağımsız anaokulu, 15 bin 500'ü de ana sınıfı olmak üzere aslında 5 bin 150 bağımsız anaokulu kapasitesini oluşturmuş bulunuyoruz. Böylece Türkiye'de beş yaştaki okullaşma oranlarını bir sene gibi kısa sürede yüzde 65'ten yüzde 97'ye ulaştırdık. Üç yaştaki okullaşma oranını yüzde 9'lardan yüzde 16'lara ve dört yaştaki okullaşma oranlarını da yüzde 16'dan yüzde 35 gibi bir orana yükselttik. İnşallah, yılın sonunda bu oranları çok daha yüksek noktalara taşıyıp özellikle beş yaşı yüzde yüze tamamlayıp üç ve dördü de önemli oranda artırarak ortalamasını inşallah yaklaştırmış olacağız." Dedi.

HATAY'A 42 YENİ OKUL YAPILACAK

Hatay'da 3'ü özel eğitim olmak üzere 17 bağımsız anaokulu yapılacağını söyleyen Özer, merkez ve ilçelerde ihtiyaç olan yerlerde 15 ilkokul, 10 da ortaokul olmak üzere kentte toplam 42 yeni okul yapılacağını belirtti. 

 Tüm yatırımların Hatay'a hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bakan Özer, kentte eğitim süreçlerini başarıyla yürüten tüm yönetici ve eğitimcilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU
ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYUAntakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini Mavi listenin adayı Hikmet Çinçin kazandı. ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve ekibi, üyelerden güvenoyu alarak tekrar seçildi.

 Uzun süreden bu yana Hatay gündemini meşgul eden seçim sonuçlandı. Beyaz listede Ali Kavak ile yarışan Çinçin, yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            7130 kişinin oy kullandığı seçim Cumartesi günü gerçekleşirken, seçim ortamı demokratik olgunluk içerisinde yapıldı.

            Kamuoyunun sonucunu merak ettiği ATSO seçimlerin-de sandığa yansıyan irade doğrultusunda Hikmet Çinçin 20 grupta birinci olurken 4 grupta da Ali Kavak kazandı.

            Bu sonuçlara göre mevcut başkan Hikmet Çinçin güven tazeleyerek yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            Seçim günü ve oy sayımının ardından gösterilen centilmenlik, Hatay ilimizin hoşgörü iklimine yakıştı.

(Haber Merkezi)

AFRİN'DEKİ TERÖR HEDEFLERİ OBÜS TOPLARIYLA VURULDU

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri, obüs toplarıyla ateş altına alındı.


Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin'de YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, halkı terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı devam ediyor. 

Harekât kapsamında Afrin'in batısında yer alan teröristlere ait mevziler obüs toplarıyla vuruldu.

MEHMETÇİK'TEN ÇOCUKLARA ÇİKOLATA 

Bu arada, askeri hareketliliğin yaşandığı Reyhanlı ilçesinde de Mehmetçik'in geçiş güzergâhındaki sınır mahallelerinde yaşayan çocuklar askerlere el sallayarak sevgi gösterilerinde bulundu. 

Yaşları 4 ile 10 yaş arası değişen çocukların sevgilerine duyarsız kalmayan askerler de onlara çikolata dağıtıp hatıra fotoğrafı çektirdi. (AA)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:45:58   

EKİN KOLEJİ SINAVINA BÜYÜK İLGİ

Ekin Koleji’nin düzenlediği 9 farklı okulda yapılan Bursluluk ve Kayıt Kabul Sınavı yaklaşık beş bine yakın öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

 Bursluluk Sınavı gününden yaklaşık 2 hafta öncesinden, birçok sınıf düzeyinde sınav kayıtları dolduğundan, birçok öğrenci de kontenjanların dolu olmasından dolayı sınava katılamadı.

Bursluluk Sınavının yapıldığı bütün sınav merkezlerinde sınavlar büyük bir ciddiyet ve disiplin ile cereyan ettiğinden, velilerde bu durum büyük bir memnuniyet yaşattı.
Ekin Koleji Yönetimi; Hatay halkının Ekin Koleji Bursluluk ve Kayıt Kabul Sınavına gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ve Hatay halkına sonsuz teşekkürlerini sunduklarını ifade etti.
Ekin Koleji, 2018 Ağustos’undan itibaren Çevre Yolu Koçören Kampüsünde eğitim öğretime devam edecek.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:44:22   

EKİN KOLEJİ SINAVINA BÜYÜK İLGİ

Ekin Koleji’nin düzenlediği 9 farklı okulda yapılan Bursluluk ve Kayıt Kabul Sınavı yaklaşık beş bine yakın öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

 Bursluluk Sınavı gününden yaklaşık 2 hafta öncesinden, birçok sınıf düzeyinde sınav kayıtları dolduğundan, birçok öğrenci de kontenjanların dolu olmasından dolayı sınava katılamadı.

Bursluluk Sınavının yapıldığı bütün sınav merkezlerinde sınavlar büyük bir ciddiyet ve disiplin ile cereyan ettiğinden, velilerde bu durum büyük bir memnuniyet yaşattı.
Ekin Koleji Yönetimi; Hatay halkının Ekin Koleji Bursluluk ve Kayıt Kabul Sınavına gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ve Hatay halkına sonsuz teşekkürlerini sunduklarını ifade etti.
Ekin Koleji, 2018 Ağustos’undan itibaren Çevre Yolu Koçören Kampüsünde eğitim öğretime devam edecek.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:44:16   

ANTAKYA-DEFNE İÇMESUYU İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay’ın en büyük altyapı projesi olarak tarihe geçen Antakya-Defne İçmesuyu İnşaat’ında çalışmaların hızla devam ettiğini bildirdi.

 

Antakya ve Defne ilçelerinin yıllardır süren içmesuyu problemlerini çözüme kavuşturmak amacıyla paslı, arsenikli, içi toprak dolu borulardan kurtarılması için projelerini sürdüren Genel Müdürlük, maliyeti 63 milyon 823 bin TL olan projenin ilçelerin muhtelif noktalarında ilerlediğini belirtti

Yapılan isale hattı çalışmasında farklı ebatlarda basınca dayanıklı duktil ve polietilen boruların kullanıldığına dikkat çeken İdare, basınca dayanıklı ve sağlıklı boruların tercih edildiğini belirterek, çalışmalar kapsamında paslı ve kireçli boruların bertaraf edildiğini kaydetti.

HATSU, yapılacak çalışma sonunda temiz bir içmesuyunun yanı sıra kayıp kaçağın önemli derecede önlenmiş olacağını vurguladı.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:42:45   

BIÇAKLI KAVGADA 1 KİŞİ YARALANDI

İskenderun ilçesinde meydana gelen bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı.

 

Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi'nde Ömer Faruk D. (22) ve Cafer S. (27) arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Ömer Faruk D, Cafer S'yi göğsünden bıçakla yaraladı.

Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından Cafer S. İskenderun Devlet Hastanesine kaldırdı.

Ömer Faruk D. olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı.(AA)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:41:57   

ATSO, ÇARŞIYI BORDO-BEYAZ BAYRAKLARLA DONATTI

Şehrimizin lokomotif kuruluşlarından Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), grubunda şampiyonluğa oynayan Hatayspor’a destek amaçlı olarak ayakkabıcılar esnafının yoğun olarak bulunduğu Pazar Sokaktaki çarşıya çok sayıda Bordo-Beyaz bayrak astı.

 

ATSO rutin hizmetleri yanında Antakya’nın sosyal ve sportif projelerine de katkı sağlayarak bir kez daha gönülleri fethetti.

Uzun yıllar Hatayspor Kulübü Başkanlığı da yapmış olan Hikmet Çinçin’in başkan olduğu ATSO; çarşı girişine büyük bir pankart, ayrıca çarşının çok sayıda muhtelif yerlerine Bordo-Beyaz bayraklar asarak sempati toplamaya devam ediyor.

Bu arada çarşı esnaflarından kuyumcu Orhan Ünal, aynı zamanda Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyesi olarak asılan bu bayraklar dolayısıyla Hikmet Çinçin’e ve ATSO Yönetimine teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:41:16   

ultrAslan Antakya, Mehmetçiğin yanında

Şanlı ordumuz, Suriye’nin Afrin bölgesinde teröristlere karşı Zeytindalı harekâtında kahramanca mücadelesini verirken Mehmetçiğe bir destekte, Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan’ın Antakya temsilciliğinden geldi.

 Ellerinde Türk bayraklarıyla önce Şehitliği ziyaret eden grup üyeleri, daha sonra sınır bölgesine giderek teröristlerle canı pahasına mücadele eden askerlerimize moral verdi.

Düzenlenen etkinlik dolayısıyla ultAslan Antakya Temsilciliği şu açıklamada bulundu: “Milletimizin varlığına, vatanımızın bölünmez birliği ve bütünlüğüne yönelik hain saldırıları önlemek, sınırlarımıza yönelik tehditleri ortadan kaldırmak amacıyla kahraman Türk ordusu tarafından başlatılan ve milletimiz tarafından desteklenen ‘Zeytin Dalı’ harekâtını Ultraslan Antakya temsilciliği olarak tüm gönlümüzle destekliyoruz.

Bu harekâtla bölge barışına ve huzurun yönelik komplolar bozulacak. Türk vatanını tehdit eden ve uluslararası bir takım güçler tarafından desteklenen unsurlar ortadan kaldırılacak, bölge huzur ve güvenliği kahraman ordumuz hamiliğinde yeniden tesis edilecektir.

Devletimizin ve milletimizin bekası açısından büyük öneme haiz olan bu operasyonda, dileğimiz yüce Allah’ın kahraman Türk ordusunu muzaffer kılmasıdır. Bu kutsi görevde yer alan tüm Silahlı kuvvetler personelimize ‘gazanız mübarek olsun‘ diyoruz.  Biriz, beraberiz. Milletçe yanınızdayız.”

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:40:15   

İMAM HATİP OKULLARI PLATFORMU’NDEN UYGUR’A ZİYARET

İmam Hatip Okulları Platformu Heyeti, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur’u makamında ziyaret etti.

 Emekli Hatay İl Müftüsü Mustafa Varlı, İmam Hatip Okulları Platform Başkanı Prof.Dr. Cengiz Yıldız, Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Halil İbrahim Çerçi, Alimler Derneği Başkanı Abdurrezak Kızıldağ ve Mehmet Sabri Zeytineli Kaymakam Bülent Uygur’u makamında ziyaret etti

Kaymakam Bülent Uygur, İmam Hatip Okulları Platformu Heyeti’ne ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek ziyaretleri nedeniyle kendilerine teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Kaymakam Bülent Uygur konuk heyet ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:38:06   

KAVŞAKLAR BİR BİR AÇILIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından İskenderun ilçesinde ulaşımı rahatlatmak ve trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapımına başlanılan “İsmet İnönü - Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi” çalışmaları sürüyor.

 Yaklaşık 7 aydır 80 personelle yapımı devam eden projede %60'lik oranında fiziki geçekleştirme sağlanırken 3 kapalı kesitin en uzun kısmı olan Sanayi Kavşağı çalışmalarının sonuna gelindi. Toplamda 102 adet kiriş ile yapımı sağlanan kavşağa beton asfalt dökülerek zemini sağlamlaştırılacak. Çalışmaların devamında ise sıcak asfalt dökülecek olan kavşağın, en kısa sürede yan yollarıyla birlikte trafiğe açılması planlanıyor.

İsmet İnönü - Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi hakkında teknik bilgeler paylaşan HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı Etüt Proje Keşif Şube Müdürlüğüne bağlı teknik personellerden Özkan Özen, “Yapımı süren projede en uzun kapalı kesit olan Tayfur Sökmen Sanayi Kavşağı’nda çalışmalarımızı hızlandırdık. 24 metre uzunluğunda ve yaklaşık olarak 50 ton ağırlığındaki kirişlerin montajlama işlemini 5 günde tamamladık. Toplamda 102 adet kiriş kullandığımız bu kavşağın iskeletini oluşturarak beton asfalt çalışmalarına başlayacağız. Adana’dan Hatay’a girişi olan, aynı zamanda ilçenin sanayi bölgesine bağlantı yolu olarak kullanılan Tayfur Sökmen kavşağını yakın zamanda trafiğe açacağız” dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:36:38   

SAMANDAĞSPOR’DAN SÜPER BAŞLANGIÇ

Hatay Süper Amatör Ligde başarılı maçlar çıkararak grup şampiyonu olan Samandağspor, Play-Off’a de süper başlangıç yaptı.

 Mavi-Beyazlı Samandağ temsilcisi önceki gün Çekmece sahasında oynanan Play-Off’un ilk maçında Armutluspor’u deplasmanda 2-1 yenerek önemli bir avantaj elde etti.

Kalabalık seyirci önünde oynanan maç, zevkli ve kaliteli futbol mücadelesine sahne oldu. Maçı 2-1 kazanan Samandağspor, artı 3 puanla başladığı Play-Off’un birinci hafta maçı itibariyle 6 puanla lider oldu.

Bu arada İskenderun dış sahasında oynanan Play-Off’un diğer maçında İskenderun Belediye Gençlikspor, zorlu geçen maç sonunda Dörtyol Esnafspor’u 2-1 yenerek 4 puanla ikinci sırada yer aldı.

(Haber: S.Ergin)


5 yıl, 1 ay önce / 09.03.2018 09:31:57