......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 369314
YORUM MANŞET
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

OLASI DEPREMDE  ÖLÜME 6 ADAYDeprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK
MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN  ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAKDamar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI
DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

DEPREM KORKUYA YOLAÇTIHatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY YÜZYILI
HATAY YÜZYILI

HATAY YÜZYILICumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törenle görevi Prof. Dr. Hasan Kaya’dan devraldı. Törende yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaşan Rektör Eren, Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyurdu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARİHİN KIRILMA EVRESİNDE LİDERLİK VİZYONU

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yönetim anlayışı arasındaki kesişmeyi öne çıkaran Rektör Eren, “Kadim şehrimiz ve mümbit ilimiz, tarımdan ticarete, turizmden sanayiye, coğrafi güzelliklerinden tarihi zenginliklerine birçok alanda muhteşem potansiyeli olan bir yerdir. Ancak bu potansiyel henüz yeterince harekete geçirilememiş ve açığa çıkarılamamıştır. Bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükselmesinde hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Üniversite olarak bizler tüm akademik ve idari kadrolarımızla bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında sorumluluk üstlenmeye hazırız. Üniversite olarak ilimizdeki tüm sektörlerimizle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve Ülkemizin “Türkiye Yüzyılı İdeali ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının” bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir.

HERKES İÇİN, HERKESLE BÜTÜNLEŞME

Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır. Medeniyetin kök saldığı ve dünya mirasının taşıyıcısı olan bir şehrin kurumları ve insanlarına yaraşır şekilde herkesin ortak olduğu yeni bir liyakat, adalet ve istişareye dayalı demokratik yönetim kültürünü hep birlikte inşa edeceğiz. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜZYILLARA DOĞRU…

Ülkemizin geleceğinin parolası olan sürdürülebilir yüzyıllar teması, vizyon Türkiye Yüzyılını bir defaya mahsus olmadan devamlı kılmak için gereken vurguyu içermektedir. Bu vizyon, gelecek algısının tamamına yüklenmiş bir ‘kızıl elma’ hedefidir. Yapmamız gereken ise geçmiş ile gelecek arasındaki köprünün güçlenmesi için sorumluluk üstlenmek ve gayret göstermektir. Geçmişten gelen kronik sorunların geleceği belirsizleştirdiği bir krizler çağında, krizleri bertaraf edecek sürdürülebilir çözümlerle sorunsuz bir gelecek için yeni bir döneme başlıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birikimimizi ve enerjimizi bu ideallerin gerçekleşmesi için harcamaktır, sorunun değil çözümün parçası olmayı kendimize şiar edinmektir. Çünkü Hatay Yüzyılı ile Türkiye Yüzyılı arasında entegre bir bağ vardır.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜRETİM DOKTRİNİ

Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra, en önemli sorumluluğumuz, kuşkusuz, bizlere emanet edilen, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle rol-model olarak rehberlik etmektir. Mezunlarımızın acımasız rekabetin hüküm sürdüğü küresel dünyada ayakları üzerinde durabilmeleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunabilmeleri, ancak bizlerin bu sorumluluğumuz çerçevesinde çalışmamıza bağlıdır. Bu üniversite, bu akademik ve idari kadrolar ve her türlü fiziki alt yapı, öncelikle geleceğe ilişkin kariyer hayallerini ve umudunu bizlere bağlayan öğrencilerimiz içindir. Bu nedenle her bir akademik ve idari personelimiz, üniversitemizi tercih eden, hayallerini ve umutlarını bize bağlayan öğrencilerimize değer katmayı şiar edinmek zorundadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

LİDERE SELAM OLSUN KOCAELİ BİRLİK:1 – HATAYSPOR:6

2.Lig Kırmızı Grupta nefes nefese devam eden şampiyonluk mücadelesinde temsilcimiz Hatayspor, deplasmanda Kocaeli Birlikspor’u 6-1 yenerek liderlik koltuğuna oturdu.

Menemen Belediyespor’un kendi sahasında Sivas Belediyespor ile 1-1 berabere kaldığı, Afjet Afyonspor’un Sancak Belediyespor’a 2-0 yenildiği maçlar sonunda hafta Hatayspor’a yaradı.

Bordo-Beyazlılar, yarım düzine gol attığı Kocaeli Birlik maçı sonunda hak ettiği liderliğe yükselerek son 5 haftaya girilen ligde önemli avantaj elde etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin sağladığı otobüslerle Hatayspor Taraftarlar Derneği organizasyonunda Kocaeli’ye giden Bordo-Beyazlı taraftarlar, takımını coşkuyla desteklerken, maç sonunda galibiyet sevincini futbolcularıyla paylaştılar.

Maça mutlak galibiyet hedefiyle başlayan Hatayspor, 13. Dakikada Kocaeli Birliksporlu Emrecan Yıldızhan’ın şok golüyle 1-0 yenik duruma düştü.

Golün şokunu çabuk atlatan ve rakibine baskı kuran Güneyin Yıldızı, 24. Dakikada son haftaların golcüsü Sinan Kurumuş ile 1-1’lik beraberliği sağladı. Akabinde kaptan Mesut Çaytemel’in 32.dakikada attığı penaltıyla ilk yarıyı 2-1 önde tamamladı.

İkinci yarıya adeta fırtına gibi başlayan Hatayspor, Hamza Gür ile skoru 3-1 yaptı. Günün başarılı ismi Hamza Gür, 57. Dakikada kendisinin ikinci takımının 4. Golünü attı.

Bu golün hemen iki dakika sonrasında Caner Hüseyin Bağ, Kocaeli Birlik ağlarını beşinci kez havalandırdı: 5-1

Oyuna sonradan giren Taha Balcı, 72. Dakikada attığı golle maçın skorunu belirledi: Kocaeli Birlikspor:1 – Hatayspor:6

Bu sonucun ardından ligin bitimine 5 maç kala Hatayspor, liderlik koltuğuna oturarak şampiyonluğun en iddialı takımı olduğunu gösterdi.

HAKEMLER: Murat Pakkan, Yavuz Bahadır, Mehmet Öcal

KOCAELİ BİRLİKSPOR: Onur Behiç Özalgan, Berat Aydın, Muhammet Özkal, Berke Tulpar, Raif Uzuner, Melih İnan, Kemal Kazan, Talha Özler, Emrecan Yıldızhan, Enes Çidemli, Mustafa Yıldızaç

HATAYSPOR: Akın Alkan, Soner Örnek, Sadi Karaduman, Murat Paluli, Mesut Çaytemel, Oğuz Kocabal, Yılmaz Özeren, Hamza Gür (Mehmet Tosun), Selim Ilgaz Selim Ilgaz), Caner Hüseyin Bağ, Sinan Kurumuş (Taha Balcı)

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 03.04.2018 10:00:55   

VALİ ATA’DAN JANDARMAYA TAZİYE

Hatay Valisi Erdal Ata Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş ve İl Jandarma Komutanı Alb. Uğur Ertekin’i ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Vali Ata İl Jandarma Komutanlığında 22 Mart 2018 günü Arsuz ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Tokur için Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş’a başsağlığı dileklerini ileti. Ardından gerçekleştirilen son  başarılı operasyon dolayısıyla tebrik etti.

Ardından İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin ile birlikte görevli personelle bir süre sohbet eden Vali Ata, Albay Ertekin’den son operasyon hakkında kısa bir brifing aldı.

Vali Ata’nın ziyaretinden onur duyduğunu belirten İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, sorumluluk alanı içerisinde yaşanan genel asayiş olayları, personel durumu, genel asayiş önlemleri ile ilgili olarak Vali Ata’ya bilgi verdi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:50:30   

REİS, HATAY’A GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Nisan Pazar günü Antakya’ya geliyor.

Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşe devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar günü AK Parti Hatay İl Başkanlığının kongresine katılmak üzere Hatay’a geliyor.

Pazar günü yapılacak 6. Olağan Hatay İl Kongresi saat: 15.00’te Antakya Atatürk Stadyumunda yapılacak.

GÜLER, HATAY HALKINI KONGREYE DAVET ETTİ

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Nisan'da Hatay'a yapacağı ziyaretle ilgili basın açıklaması yaparak tüm Hatay halkını kongreye davet etti.

Hazırlıklarımızı bir miting için yapıyoruz diyen Güler, açıklamasına şöyle devam etti: “Malumunuz Türk ordumuz Zeytin Dalı operasyonunu nefsi müdaafa ve hemen sınırımızın güney noktasında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu orada teröristlerin başına yıkmak için bir operasyon düzenlemişti. Hamd olsun orası temizlendi ve Suriye halkı orada refaha kavuşmaya başladı." diye konuştu.

Zeytin Dalı Harekatı sırasında, Hatay halkının roketlere aldırmadan, hiç bakmadan ve memleketini bir adım dahi terk etmeden devletinin, milletinin yanında durduğunu ifade eden Güler, bu zor süreci dirayetli ve dik durarak atlatıldığını kaydetti.

Güler, Hatay'ı güzel günlerin beklediğini dile getirdi. (AA)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:48:04   

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 4 YAŞINDA

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın büyükşehir oluşunun 4’üncü yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Savaş yayımladığı mesajında; “Hatay’ın büyükşehir statüsüne dahil olarak 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi olmasının ve 15 ilçe belediyesine ayrılışının üzerinden 4 yıl geçti. Hatay’ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Hatay’ın marka kent olması yolunda önemli aşamalar kaydederek hemşehrilerimin teveccühünü karşılıksız bırakmamanın gururunu yaşıyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Savaş mesajının devamında; “HBB olarak ‘Önce huzur sonra hizmet’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, ulaşımdan altyapıya; sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerden sosyal sorumluluk projelerine kadar insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışına yepyeni bir soluk getirerek, birbirinden kaliteli ve kalıcı hizmetleri 15 ilçede siyasi ayrım gözetmeden gerçekleştirdik. Geçen 4 yıllık zaman dilimi içerisinde yapılamaz denilen birçok projeyi hemşehrilerimin hizmetine sunmanın mutluluğunu ve gönül rahatlığını yaşıyorum. HBB olarak, her geçen gün birbirinden daha nitelikli hizmetlerle hemşehrilerimizin yanında olmaya, hizmet standartlarını maksimum seviyeye çıkarmaya ve yaşam kalitesini daha da yükseltmeye; Hatay’ı hak ettiği değere ulaştırmak için durmadan yorulmadan Hatay sevdasıyla çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:46:52   

YÖNETİCİLERİN YANLIŞLARINI KONUŞMAK GIYBET OLMAZ

Asr-ı Saadet Sohbetlerinin bu haftaki konuğu Dr. Necmettin Çalışkan oldu.

Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği ve her hafta farklı bir konuşmacının katıldığı Asrı Saadet sohbetlerine bu hafta konuşmacı olarak Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan katıldı.

Antakya Anadolu Gençlik Derneği Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve yoğun ilginin olduğu programda Dr. Necmettin Çalışkan “Gıybet ve iftira” konusu anlattı.

Gıybet bir kişinin arkasından hoşlanmayacağı sözleri sarf etmektir diyen Dr. Necmettin Çalışkan,  ancak bazı durumlar vardır ki o durumlarda gıybetin vebali olmaz” dedi.

Müslümanları bir kötülükten sakındırmak için, kötülük yapan kişinin arkasından, zulme uğrayacak kişiye konuşulabilir.

Millete büyük vebali olacak yöneticilerin yanlışlarını konuşmak, mazlumun, kendi hakkını alabilmek için hâkime, idarecinin zulmünü anlatması.

Kötülüğü değiştirmek ve isyan edene doğru yolu göstermek için konuşulanlar, birine tarif ederken başka şekilde anlatılamayacaksa kör, topal gibi bir kusuru ile lakaplanmış ve meşhur olmuş birisini bu lakapları ile anmak, açıkça günah işleyen ve bu yaptıklarının duyulmasından gurur duyan kimsenin gıybetinde vebal olmaz.

Yine dini bir bilginin gerçek doğrusunu ortaya çıkarmak hocaların gıybetini yapmanın vebali yoktur” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:45:20   

KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırılmıyor.

Antakya ve Defne İlçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda olayla ilgili olduğu değerlendirilen 1’i Afganistan uyruklu, 5’i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 6 kişi yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Kaçakçılıkla mücadele kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde; “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ” suçu işlendiği bilgisine ulaşılmıştır.

Yürütülen soruşturma kapsamında, çeşitli tarihlerde yapılan operasyonlarda 9 gram uyuşturucu hap, 20 gram kubar esrar, 73 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Aynı soruşturma kapsamında 22 Mart 2018 günü Antakya ve Defne İlçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda olayla ilgili olduğu değerlendirilen 1’i Afganistan uyruklu, 5’i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 6 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Adi makamlara çıkarılan zanlılardan 4’ü tutuklanarak cezaevine konulmuş, 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.” denildi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:44:32   

YEŞİLDAL, ALTINÖZÜ'NDE PARTİLİLERLE BULUŞTU

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Altınözü ilçesinde partililerle bir araya geldi.

Milletvekili Yeşildal, bir kafede düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin Altınözü'ne çok büyük destek verdiğini söyledi.

Ülkeyi seven insanlar olarak rozetlerini çıkarıp yerine bayraklarını koyduklarını belirten Yeşildal, şöyle devam eti: "Mesele memleketse gerisi teferruattır' sözünün uygulandığı safhaya girdik. Bu ülkeye aşık her unsurla omuz omuza verdik. Ülkenin bekası noktasında önce milletim sonra partim diyen herkesle omuz omuza ilerleyeceğiz. Buradan huzurlarınızda MHP lideri Devlet Bahçeli ve tüm partililere teşekkür ediyorum. Türkiye'nin resmi Altınözü'dür. Safları daha sık tutacağız. Bu millete nasıl layık oluruz biz bunun peşindeyiz. Altınözü'müzün insanı kimin samimi olup olmadığını ayırt edecek ferasete sahiptir. 2014'ten bu yana Altınözü cezalandırıldı. Biz yetkimizde olmamasına rağmen ilçe belediyesi ve yatırım koordinasyon merkezini devreye sokarak yolları yapıyoruz. İlçemizde önemli çalışmalar oluyor. Yatırım programındaki yolların yapımı noktasında karayollarımızı bunaltarak işleri hızlandıracağız."

Yaklaşan 2019 seçimlerinin önemine dikkat çeken Yeşildal, 1 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre için kente geleceğini hatırlatarak ilçe halkını kongreye davet etti.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı da ilçede yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. (AA)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:43:42   

CİLVEGÖZÜ’NDEN SURİYE'YE SEBZE VE MEYVE İHRACATI

Reyhanlı ilçesinde, Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Suriye'ye sebze ve meyve ihracatı sürüyor. Ürünlerin Zeytin Dalı Harekâtı ile teröristlerden temizlenerek güvenli bölge haline getirilen Afrin ilçesi ve kırsalına da ulaştığı öğrenildi.

TIR'lara yüklenen sebze ve meyveler, Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan, Suriye'ye gönderiliyor. İlk etapta 100 ton havuç gönderilen bölgeye aralarında patates, meyve, enerji içeceği, bina boyası, inşaat malzemelerinin sevki de sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’ndan sonra Afrin'de oluşan güvenli bölgelerde yaşayan halka da malzemelerin ulaştığı öğrenildi. Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan İdlib kenti ve kırsalına da malzeme gönderildiği belirtildi. Harekâtla birlikte ihracatın arttığını söyleyen Büyük orta doğu gümrük firması sahibi Salih Arslan, ilerleyen günlerde önemli ölçüde artış beklendiğini kaydetti.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:42:48   

HACI AHMET ABA’YI HAKK’A UĞURLADIK

Şenköy’ün sevilen ve sayılan simalarından Hacı Ahmet Aba, vefat ederek Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Ali Aba, Bekir Aba, Yusuf Aba, Mehmet Aba, Hatice Burakçın, Fatma Bademci, Meryem Dayan, Emine Bayraktaroğlu ve Züleyha Kıran’ın muhterem babaları Ahmet Aba, 84 yaşında aramızdan ayrılarak 26 Mart 2018 Pazartesi günü fani dünyaya veda etti.

Merhumun cenazesi Salı günü Şenköy’de kılınan cenaze namazının ardından okunan Kuran-ı Kerim ve dualarla ebedi istirahatgahına defnedildi.

Cenaze namazına Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, eski Şenköy Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Aba Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katılarak merhumu son yolculuğuna uğurladı.

Hacı Ahmet Aba’nın hatim programı; 31 Mart cumartesi günü öğle namazına müteakip merhumun Şenköy’de ki evinde yapılacak.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Hacı Ahmet Aba’ya Cenab-ı ALLAH’tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:42:02   

UFUK PETROL’DEN MUHTEŞEM AÇILIŞ

Antakya’da akaryakıt sektörünün saygın firması Ufuk Petrol, yenilenen yüzüyle dost ve müşterilerine yaptığı hizmetin kalitesini arttırdı.

Saraykent Mahallesi Şükrü Balcı Caddesi üzerinde uzun yıllardır hizmet veren Ufuk Dokuzoğlu ve Namık Dokuzoğlu’nun sahibi olduğu Ufuk Petrol, Petrol Ofisi ile anlaşarak bu markanın kaliteli akaryakıt ürünlerinin satışına başladı.

Bu arada perakende sektörünün ünlü markası Migros ile anlaşan Ufuk Petrol, istasyonda Migros Jet ile müşterilerine farklı alanda hizmet gerçekleştirecek.

28 Mart Çarşamba günü düzenlenen açılış törenine; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AKİB Başkanı Ali Kavak, Petrol Ofisi Yatırım ve Satış Müdürü Kenan Köksal, Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Mehmet Deviren, işadamları Mehmet Güzelmansur, Tevfik Fazlı Doğan, Mehmet Güney, Hikmet Güzelmansur ile yüzlerce davetli katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Tesisi gezen davetliler, Petrol Ofisi akaryakıt istasyonunu ve Migros Jet mağazasını beğendiklerini ifade etti.

Firma sahipleri Ufuk Dokuzoğlu ve Namık Dokuzoğlu, açılış törenine katılan tüm konuklara teşekkür ederek, yenilenen tesisin kentimize hayırlı olmasını dilediler.

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 30.03.2018 10:41:14