......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 344650
YORUM MANŞET
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI
VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞI

VAKIFLARDAN FAHİŞ FİYAT ARTIŞIVakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü, yeni yıl öncesi kiracılarına gönderdiği ihbarnamede görülen kira artışı, esnafı şok etti.

Devlet yöneticilerinin geçen dönemde kiralarla ilgili yapmış olduğu kira bedeli yüzde 25 artış oranına tezat Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kendi kiracılarına talep ettiği yüzde 100-120 oranındaki artış tepkilere yol açtı.

Bu konuda gazete yönetim evini arayan çok sayıda esnaf, bu artışlar karşısında şaşkınlık yaşadıklarını belirterek özetle şu açıklamada bulundu: “Uzun yıllardır Vakıflar kurumunun kiracısıyız. Kiralarımızı düzenli şekilde ödeyen, işyerlerini kendi malımız gibi özenle koruyan esnaflarız.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından adreslerimize gönderilen ihbarname bizleri adeta şok etmiştir. Son dönemde yaşanan ekonomik kriz dolayısıyla zaten işletmelerimizi zorla yaşatmaya çalışıyoruz. Bir devlet kurumu olan Vakıflar Bölge Müdürlüğü, bu zor dönemde esnafa destek olacağına adeta bizim iflasımıza ve işyerlerimizin kapanmasına zemin hazırlamaktadır.

Devlet yetkilileri özelde kira fiyatlarını yüzde 25 olarak belirleyip ilan ederken, resmi kira fiyatlarının yüzde 100-120 oranında arttırılması insani ve vicdani bir uygulama değildir.

Bu oranda yapılan kira bedellerini kabul etmemiz mümkün değildir. Devlet yetkililerini ve Hatay Bölge Müdürlüğü’nün bu konuda esnafa yardımcı olmasını ve makul bir fiyat artışı yapmasını talep ediyoruz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN
BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİN

BU GURUR ANTAKYA BELEDİYESİNİNAntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, eğitime, bilime ve gençliğe yaptığı yatırımın karşılığını almaya devam ediyor.

Antakya'nın göğsünü kabartan son gelişme Estonya’nın başkenti Talinn’de gerçekleşti. Başkan İzzettin Yılmaz'ın tam desteğiyle dünyanın her bölgesinde Antakya'yı temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü oldu.

BAŞKAN YILMAZ BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Estonya’nın başkenti Talinn’de 16 ülke ve 400’den fazla katılımcı ile düzenlenen Robotex International'da bizleri başarıyla temsil eden Antakya Belediyesi Robotik Takımı Dünya 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Bu gurur hepimizin diyen Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, "Öğrencilerimiz Enes Bakımlı, Gökalp Kiraz, Hüseyin Keseroğlu, Hüseyin Bakımlı’yı gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK
ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

ATSO, ANTAKYA KÜNEFESİNİ DÜNYAYA TANITACAK

Hatay'ın meşhur tatlı çeşitlerinden biri olan Antakya Künefesi'nin dünya çapında tanıtımının yapılması için büyük yol kat eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, künefe başvurusunun askı sürecinde olduğunu söyledi.

Sürkten kağıt kebabına, Antakya tuzlu yoğurdundan, Samandağ neyine, carra peynirinden Samandağ biberine varıncaya kadar onlarca çeşit Hatay’ın yöresel lezzetine ulusal arenada çok sayıda patent kazandırarak üreticilere önemli iş kolları açılmasını sağlayan ATSO, bu projesiyle Hatay’daki künefecilere ürünlerini dünya genelinde pazarlama imkanı sunacak. Antakya künefesi ismiyle Türkiye genelinde satışı yapılan tescilli tatlı, dünyanın da ağzını tatlandıracak.

İLİMİZİN ULUSLARARASI TESCİLLİ İLK ÜRÜNÜ OLACAK

Coğrafi işaret başvurusu yapılan Antakya Künefesi'nin uluslararası tescilli ilk ürün olacağını belirten Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin yaptığı açıklamada, "Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak uluslararası coğrafi işareti için başvurusunu yaptığımız Antakya Künefesi, Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde de yayınlandığı üzere 3 aylık askı-itiraz süresi sonunda ilimizin uluslararası tescilli ilk ürünü olacak. Gururluyuz" dedi.

(Haber Merkezi)

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ
HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZ

HİÇBİR SALDIRI TÜRKİYE’Yİ YILDIRAMAZMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programlara katılmak üzere Hatay'a geldi. Valilik ziyaretinin ardından il eğitim değerlendirme toplantısı öncesinde bir açıklama yapan Özer, Taksim'deki terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek hiçbir saldırının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin aziz milletiyle geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne engel olamayacağını ifade etti.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Valiliğini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Sonrasında gazetecilere açıklama yapan Bakan Özer, Taksim'deki terör saldırısında 6 vatandaşın şehit olduğunu hatırlatarak "Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabrıcemil diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, aziz milletiyle birlikte geleceğe doğru emin adımlarla kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Hiçbir saldırı, bu yürüyüşten geri adım atmasına vesile olamayacaktır. Yıldıramayacaktır." dedi.

Bakan Özer, ziyaretinde Hatay'da eğitimde gelinen noktayı ayrıntılı olarak değerlendireceklerini, ilave yatırımlar planlayacaklarını belirterek "Hatay, özellikle mesleki eğitimde Türkiye'de öncü atılımların yapıldığı şehir. Eğitimde kalitede çok önemli projelere imza atan bir ilimiz." dedi. Kentte, Kovid-19 salgını sürecinde solunum cihazı, maske makinelerinin üretiminde önemli projelere imza atıldığını belirten Özer, Hatay İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

HATAY'IN EĞİTİM YATIRIMI BÜTÇESİ 2 MİLYAR 591 MİLYON LİRAYA ÇIKARILDI

Bakan Özer, il eğitim değerlendirme toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada kentin 2022 yılı eğitim yılı için 619 milyon lira olarak planlanan eğitim yatırımı bütçesinin 1 milyar 982 milyonluk ilave ile 2 milyar 591 milyon liraya çıkarıldığını açıkladı.    

Hatay'ın eğitim alanında geldiği noktanın ayrıntılı olarak ele alındığını ifade eden Özer; tüm Türkiye'de okulların güvenli eğitim ortamları olması için güçlendirme çalışmalarının yıl sonuna kadar nihayetlendirileceğini belirterek Hatay'daki okulların depreme karşı güçlendirme çalışmaları için 500, okulların büyük onarım ihtiyaçları için 100 milyon liralık bütçe ilave edildiğini söyledi.

Bakan Özer, en fazla yatırımın ise okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için ayrıldığını belirterek şunları kaydetti: "Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde 3 bin yeni anaokulu yapmak için yola çıktık ve şu ana kadar 2 bin 50'si bağımsız anaokulu, 15 bin 500'ü de ana sınıfı olmak üzere aslında 5 bin 150 bağımsız anaokulu kapasitesini oluşturmuş bulunuyoruz. Böylece Türkiye'de beş yaştaki okullaşma oranlarını bir sene gibi kısa sürede yüzde 65'ten yüzde 97'ye ulaştırdık. Üç yaştaki okullaşma oranını yüzde 9'lardan yüzde 16'lara ve dört yaştaki okullaşma oranlarını da yüzde 16'dan yüzde 35 gibi bir orana yükselttik. İnşallah, yılın sonunda bu oranları çok daha yüksek noktalara taşıyıp özellikle beş yaşı yüzde yüze tamamlayıp üç ve dördü de önemli oranda artırarak ortalamasını inşallah yaklaştırmış olacağız." Dedi.

HATAY'A 42 YENİ OKUL YAPILACAK

Hatay'da 3'ü özel eğitim olmak üzere 17 bağımsız anaokulu yapılacağını söyleyen Özer, merkez ve ilçelerde ihtiyaç olan yerlerde 15 ilkokul, 10 da ortaokul olmak üzere kentte toplam 42 yeni okul yapılacağını belirtti. 

 Tüm yatırımların Hatay'a hayırlı uğurlu olmasını dileyen Bakan Özer, kentte eğitim süreçlerini başarıyla yürüten tüm yönetici ve eğitimcilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU
ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYU

ATSO'DA ÇİNÇİN VE EKİBİNE GÜVENOYUAntakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini Mavi listenin adayı Hikmet Çinçin kazandı. ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve ekibi, üyelerden güvenoyu alarak tekrar seçildi.

 Uzun süreden bu yana Hatay gündemini meşgul eden seçim sonuçlandı. Beyaz listede Ali Kavak ile yarışan Çinçin, yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            7130 kişinin oy kullandığı seçim Cumartesi günü gerçekleşirken, seçim ortamı demokratik olgunluk içerisinde yapıldı.

            Kamuoyunun sonucunu merak ettiği ATSO seçimlerin-de sandığa yansıyan irade doğrultusunda Hikmet Çinçin 20 grupta birinci olurken 4 grupta da Ali Kavak kazandı.

            Bu sonuçlara göre mevcut başkan Hikmet Çinçin güven tazeleyerek yeniden ATSO Başkanlığına seçildi.

            Seçim günü ve oy sayımının ardından gösterilen centilmenlik, Hatay ilimizin hoşgörü iklimine yakıştı.

(Haber Merkezi)

MÜMİNLERİN BAHARI ÜÇ AYLAR MÜBAREK OLSUN

 Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, mübarek üç ayların başlangıcı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak vatandaşların bu müstesna günlerini kutladı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mesajında şu görüşlere yer verdi; “Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve İslam alemi olarak müstesna günlerimiz mübarek üç aylar, Yüce Mevlamızın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı, rahmet ve bereket dolu müminlerin baharıdır. Üç aylar, her biri ilahî tecellilerle, ihsan ve ikramlarla dopdolu olan Regaip, Miraç, Berat ve Kadir geceleri ile süslenmiş maneviyat iklimidir. Mübarek Ramazan ayı ve Bayramı’yla doruk noktaya ulaşan manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

Üç aylar, kalplerimizi, ruhlarımızı dua ve ibadetlerle ferahlatmak, kulluk şuurumuzu tazelemek ve Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmak için fırsatlarla dolu bir zaman dilimidir. Bugün dünyanın her yanında bulunan Müslümanlar olarak, bu kutlu üç aylar mevsimini büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılamaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerimizin, milletimizin ve bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek üç aylarını tebrik ediyor; bu kutlu zaman diliminin ülkemizin ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:35:44   

CESARETİN ADI; ÇANAKKALE

Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, 18 Mart, vatanımızı işgal etmek amacıyla birleşen yedi düvelin, bütün güç ve imkânlarıyla yaptıkları saldırılara karşı, yüz binlerce can vererek kazandığımız, enginlere sığmayıp taşan milletimizin yeniden varoluş destanı yazdığı Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü olduğunu belirtti.

Tarih boyunca esaret kabul etmeyen cesaretin adıdır Çanakkale diyen Başkan Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “103 yıl önce, binyıldır bu toprakları vatan edinmenin bedelini kanı ve canı ile ödemiş milletimizi tarihten silmek isteyen emperyalist güçler, dünyanın dört bir yanında topladıkları birliklerle devletimizin tam kalbine hançer saplamak için, olanca güç ve imkânlarla Çanakkale’ye dayandı. Dışarıdan ikmal yolları Osmanlı tarafından kesilmiş, içeride Bolşevik hareketle başı dertte olan Rusya’ya yardım etmek amacıyla, boğazlardan geçip İstanbul’u işgal etmek istiyorlardı.

Tam bir kıyamet yaşanmaktadır. Zaten çözülme süreci yaşayan Osmanlı’nın bu korkunç silah gücü karşısında hemen hiçbir varlık gösteremeyeceğini, kısa sürede emellerine ulaşacaklarını sananlar, milletimizin, göğüslerinde çelik kafesleri parçalayacak iman gücünün, imkânsızı başaracak kararlılığını hesap edemediler. ‘Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz’ diyen bir millet, yaşlısından gencine, kadınından erkeğine, doktorundan mühendisine, hocasından öğrencisine kadar bütün bir millet, vatanın istiklal ve istikbalinin söz konusu olduğu bu zor zamanda, bütün dünyalık hesapları teferruat sayarak silaha sarıldı ve inanmışlıkla haykırdı: “Çanakkale Geçilmez.” Geçilemez, çünkü Çanakkale, imanın, İslam’ın, insanlığın son direniş hattıdır.

Çanakkale, mazlum milletlerin cesaretidir, en karanlık gecelerde aydınlık sabahların rüyasıdır; ümittir, hayattır, gelecektir. Atalarımız bütün beşeri idrakleri aşan bu yüksek ve kutsal duygularla; bir daha geri dönemeyeceklerini bile bile gittiler cepheye. Mezarlarına girer gibi girdiler mevzilerine. Ve işte gerçekten onlardı zaferlerini önceden kutlayanlar. Çünkü onlar karanlık gecelere direnerek çocuklarına aydınlık günler, bembeyaz gündüzler miras bıraktılar. Ölümleri ile bize bir hayat armağan ettiler. Onlar, geri gelmemek üzere tarihe yürüdükleri için, bizler tarihe dayanan gücümüzle, gitmemek üzere geldik. Onlar bir hilal uğruna batan güneşlerdi. Onun için asla batmayacak, batırılamayacak bu hilalin ışığı, çağları aşan iman, aşk, azim olarak yolumuzu, ufkumuzu, en önemlisi kalbimizi, ruhumuzu aydınlatmakta, ebediyen aydınlatmaya devam edecektir.

Sahip olmakla değer bulduğumuz izzetin, zillete asla rıza göstermeyecek karakteri, düşmanı gemileriyle birlikte boğazın derin, karanlık sularına gömmüş, savaş, milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanmıştır. Çanakkale, vatanları işgal edilmiş bütün milletlere özgürlük mücadelelerinde ilham vermiş, örnek olmuştur. O günden sonra sömürgeci devletlere karşı peş peşe direniş ve özgürlük hareketleri başlamış, emperyal devletler sömürgelerini bir bir kaybetmiştir. Bu savaşta bir kez daha inancın hiçbir silahla yenilemeyecek gerçek güç olduğu anlaşılmış, emperyalistler güç karşısında bozguna uğramıştır.

Yüreği sarsılmaz bir iman ve vatan aşkıyla çarpanları, ‘hayâsızca akın’a gövdesini siper eden Çanakkale şehitlerimizi hiç unutmadık, asla unutmayacağız. Vatanımızı, istiklalimizi ve istikbalimizi muhafaza etmek için Çanakkale ruhunu diri bir bilinçle hep canlı tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz.

Millî heyecanımız, bu ruhtan güç ve ilham almaktadır. Milletimiz bu bilince sahip olduğu sürece yenilmeyecek, tutsak edilemeyecektir. Milletimiz, bu gerçeği, 15 Temmuz işgal girişimini canı ve kanı pahasına püskürterek bir kez daha göstermiştir.

Millî ve tarihi hassasiyetleri artıracak değerler eğitimine önem veren Eğitim-Bir-Sen olarak, tarihimizin bu iftihar tablosunu ve şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:34:41   

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI BULUŞTU

 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehit aileleri ve kahraman gazilerimizi onurlandırmak ve onlara duyduğumuz minnet duygularımızı ifade edebilmek adına bir yemek programı düzenlendi.

Yemek programına Hatay Valisi Erdal Ata, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ömer Bolar, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı da katıldı.

Yemek programında  ilk olarak İl Müftü Vekili Cafer Erol tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı ve ülkemizin birlik ve beraberliği için dualar edildi.

Ardından konuşma yapan Vali Ata "Aziz şehitlerimizin ve değerli gazilerimizin kıymetli aileleri, Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü vesilesiyle sizlerle bir araya gelmekten duyduğum mutluluğu ifade ediyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum. Sizler, vatanımızı, milletimizi, kutsal değerlerimizi korumak uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizin ve yine bu uğurda can verme azmindeki gazilerimizin yakınları olarak bizim en kıymetli misafirlerimizsiniz. Sizler, bizlere şehitlerimizin emanetisiniz. Emanet bizde kutsaldır. Bizim için çok değerlisiniz. Bizler şehitlerimiz sayesinde bu topraklar üzerinde özgürce yaşıyoruz. Bu gerçeği çok iyi bilen aziz milletimiz de daima şehitlerine, gazilerine ve ailelerine sahip çıkmış, onları baş tacı etmiştir. Bu vesileyle devlet olarak da tüm imkânlarımızla her zaman yanınızda olduğumuzu bir kere daha belirtmek isterim.

Çanakkale zaferini gururla andığımız şu günlerde askerimiz, aynı ruhla Afrin’de Zeytindalı Harekatını gerçekleştirmektedir. Çanakkale’de, düşmanlarının bile takdirini kazanan mertliği, cesareti ve inancıyla büyük bir destan yazan Mehmetçiğin torunları, bugün de Afrin’de canı pahasına sivilleri koruyarak başarıyla yürüttüğü operasyonla tüm dünyaya örnek olmaktadır. Bu vesileyle, tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ölümü göze alarak gazi olan kardeşlerimize de şifa diliyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Muhterem ailelerine de sabırlar diliyorum. Soframızı teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, tekrar hoş geldiniz diyor ve hepinize saygılar sunuyorum." dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:33:45   

KONFERANSA HATAY DAMGASI

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ile Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün ortaklaşa sürdürdüğü, “Medyada Göç ve Mülteciler” konulu konferansların finali, 17 Mart 2018 Cumartesi günü İstanbul’da, Conrad Otelde gerçekleşti.

Türkiye Genelinden basın mensuplarının katıldığı konferansın açılış konuşmasını, SGDD Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Ali Gitmez, BYEGM adına Genel Müdür ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Akarca yaptı.

Projenin tanıtım konuşmasını SGDD Genel Koordinatörü, İbrahim Vurgun Kavlak yaptı.

Göç konusunda Farkındalığın oluşturulmasında Medyanın rolü konusunda, Moderatör Selin Ünal yönetiminde, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı, Gazeteci Mark Micallef ve Reuterst’ten Murad Sezer konuştu.

Murad Sezer’in, Reyhanlı’ya göç eden Suriyeliler nedeniyle kiraların yükseltilmesini, ahlaksızlık olarak nitelemesine, soru yanıt kısmında, gazetemizden Ersen Korkmaz sert tepki gösterip, Murad Sezer’den, Reyhanlı ve Hatay halkından özür dilemesini, ifadelerinin yakışıksız olduğunu söyledi.

Uyarı sorumuza yanıt veren Murad Sezer, gazetemiz muhabiri Ersen Korkmaz nezdinde, Reyhanlı ve Hatay halkından herkesin huzurunda özür diledi.

Daha sonra toplantı, Mültecilerin Toplumsal Kabulü Sürecine Medyanın Etkisi, konusunda, Moderatör, Bora Özbek yönetiminde, Jiji Press’ten Vehbi Baş, NTV’den Mete Çubukçu ve Al Araby TV adına Adnan Aldaher’in konuşmasıyla devam etti.

Konferansın final bölümünde, UNICEF yöneticisi Sema Hosta’nın moderatörlüğünde, Mustafa Ulusoy ve Yrd.Doç. Bora Bayraktar ve NEW-TR Haberden Mohammed Abdi’nin konuşmasıyla sona erdi.

Toplantıdan sonra konuşmacılara ve BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca’ya hediyeler verildi.

(Haber: Ersen Korkmaz)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:27:52   

TAKVİYE ÖZEL HAREKÂT VE KOMANDOLAR HATAY'DA

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen, polis özel harekât ekipleri ve komando birliği ile askeri araçlar Hatay'a ulaştı.

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin'de YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, halkı terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Türkiye'deki çeşitli kentlerden gönderilen, aralarında polis özel harekât ekipleri ve komandoların da bulunduğu güvenlik güçleri ile askeri araçlar, Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçesine geldi.

Personel ile askeri araçlar, güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi. (AA)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:26:52   

HAFSAD TEMEL FOTOĞRAF EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği yoğun ilgi gören eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Temel Fotoğraf Eğitimi Programının 26 Mart günü saat:18:30’da Kurtuluş Caddesindeki dernek binalarında başlayacağını ifade eden Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Can Sautoğlu, Eğitime katılmak isteyenlerin 0535 545 15 45 nolu telefondan bizzat kendisine ulaşabileceklerini vurguladı.

Bugüne kadar düzenlemiş oldukları eğitim programlarında fotoğrafa ilgi duyan birçok insana faydalı eğitimler verdiklerini söyleyen Sautoğlu, Baharın ilk işaretlerinin görünmeye başladığı bu günlerde, doğanın uyanışını fotoğraflarınızla ölümsüzleştirebilirsiniz. HAFSAD Temel Fotoğrafçılık Seminerleri, sizin hayalinizdeki fotoğrafları çekmeniz için gerekli bilgileri kazanmanızı sağlar.” dedi.

Temel Fotoğraf Eğitiminin alanlarında her biri birbirinden yetenekli  olan Usta eğitmenler Murat Gül ve Mesut Sönmez tarafından verileceğini belirten Sautoğlu: “Fotoğraf sanatına ilginin giderek arttığı son zamanlarda fotoğraf severlerin fotoğraf makinesini bilinçli bir biçimde kullanmaları ve kaliteli fotoğraflar çekilmesi konusunda son derece faydalı olan eğitimlerimiz toplamda 10 Saat sürmektedir. Derslerde alınan eğitimlerin uygulanacağı fotoğraf gezilerimizin yanında eğitim sonunda kursiyerlerimize sertifika verilmektedir.” dedi

(Haber Merkezi)

 


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:25:48   

KAAN TEMİZLİK ANTAKYA GENÇLİK, U-17 GENÇLER LİGİNDE ESİYOR

 İlimizin en eski ve köklü spor kulüplerinden olan Kaan Temizlik Antakya Gençlik, altyapıya verdiği önemin meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Amatör ve U-19 genç takım antrenörü Kenan Maraşlıoğlu ve U-17 genç takım ve daha alt kategorilerde antrenörlük yapan Hasan Yıldır, bilgi ve tecrübelerini gençlere öğreterek takımın başarısına önemli katkı sağlıyorlar.

Bu arada hafta sonu oynanan grubun önemli maçında Kaan Temizlik Antakya Gençlik U-17 takımı, gollü geçen maç sonunda Hatay 1967 Spor Kulübünü 3-2 yenerek liderliğini sürdürdü.

Sarı-Siyahlı takımın gollerini Yunus Erdem ve Mehmet Emin Yeral (2) atarak 3-2’lik galibiyet elde edildi. Antakya Gençlik 5 maçta rakip filelere 23 gol atarak grupta en fazla gol atan takım olurken, kalesinde de 5 golle en az gol yiyen takım oldu.

Bu sonucun ardından 5 maçta 5 galibiyet alan Kaan Temizlik Antakya Gençlik, 15 puanla lider durumda. İlk yenilgisini alan Hatay 1967 Spor 8 puanda kaldı.

Kaan Temizlik Antakya Gençlik Başkanvekili Ahmet Davut, bu önemli başarıdan dolayı antrenör Hasan Yıldır ve tüm futbolcuları tebrik etti. Davut ayrıca sezon boyunca takıma maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen sponsor firma Kaan Temizlik’in sahibi Mükerrem Taşçıoğlu’na katkılarından ötürü teşekkür etti.

DÖRTYOL BELEDİYESPOR’A CENTİLMENLİK TEŞEKKÜRÜ

Başkanvekili Ahmet Davut, Hatay 1.Amatör Küme Play-Off’un son maçında Dörtyol deplasmanında Kaan Temizlik Antakya Gençlik takımını çiçeklerle karşılayan ve centilmence ev sahipliği yapmalarından ötürü Dörtyol Belediyespor’a teşekkür etti.

Şampiyon olarak Süper Amatör Lige yükselmesinden dolayı başta Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy olmak üzere, takım yönetici, antrenör ve Dörtyol Belediyespor futbolcularını tebrik eden Davut, bu güzel ortamın tüm maçlarda yaşanması temennisinde bulundu.

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:24:46   

TARİH KOKAN SOKAKLAR BARIŞA KOŞANLARLA DOLDU

 Binlerce yıllık geçmişi ile onlarca medeniyeti topraklarında barındıran Hatay, şimdi de barışa dikkat çekmek için koştu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) organizasyonu, Defne Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)'nun katkılarıyla düzenlenen 'Hatay Barış Koşusu' Türkiye'nin her yerinden gelen koşuseverlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Hatay Barış Koşusu'na çok sayıda koşuseverin yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin katılım gösterdi.
Antakya Atatürk Parkı'nda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi şehitleri anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Hatay Barış Koşusu, ısınma turları ve hareketlerinin ardından start aldı. 10 kilometre ve 4 kilometrelik iki ayrı parkurda düzenlenen koşuda, yaklaşık 250 sporcu ter döktü.
Dereceye giren koşucular madalya ve kupalarını, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Emel Korkmaz'ın elinden aldı.
Koşu alanında konuşma gerçekleştiren Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, Hatay'da böyle bir organizasyonun gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın koşuculara selamını ve başarı dileklerini iletti.
UNESCO tarafından Gastronomi Şehri ilan edilen ve büyük bir heyecanla 2021 yılındaki EXPO’ya hazırlanan Hatay, sporu ve tarihi bir araya getirdiği yepyeni bir organizasyon ile koşuseverleri ağırladı.
'Hatay Barış Koşusu', Antakya Atatürk Parkı'ndan başlayan ve 'dünyada ışıklandırılan ilk cadde' unvanını taşıyan Kurtuluş Caddesi, Asi Nehri, Habib-i Neccar Camii gibi önemli mekanları içine alan büyüleyici parkurunda katılımcıları medeniyetlerin zenginliğine taşırken, tarih kokan sokaklar kardeşliğe, dostluğa, birlikteliğe koşanlarla doldu.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:23:30   

ANTAKYA BELEDİYESİ YILDIZ VE GENÇ KIZ VOLEYBOL TAKIMLARI HATAY ŞAMPİYONU

   Antakya Belediyesi Genç Kız Voleybol Takımı, 1 Şubat-9 Mart 2018 tarihleri arasında Mustafa Kemal Üniversitesi, Dörtyol Belediyesi ve Samandağ Hatay Voleybol Spor takımlarıyla oynanan maçlardan galip gelerek Genç Kız kategorisinde Hatay Şampiyonu oldu.

Antakya Belediyesi Bayan Voleybol takımı antrenörleri Sait Yiğitbaşı ve Orhan Cepheci; “Mustafa Kemal Üniversitesi’ni 3-0, Dörtyol Belediyesi’ni 3-0 ve Samandağ Hatay Voleybol Spor’u 3-0 yenerek Genç Kız kategorisinde Hatay Şampiyonu olmuştur. Takımımız önce 28 Nisan-1 Mayıs’ta Bölge Grup birinciliği, 10-17 Mayıs’ta Türkiye finallerinde ilimizi temsil etmek için yoğun antrenman programlarıyla hazırlıklarını sürdürüyor.

Antakya Belediyesi Yıldız Voleybol Takımı, 10 Ocak-13 Mart tarihleri arasında Mustafa Kemal Üniversitesi, Arsuz Uluçınar Spor Kulübü, İskenderun Herek Spor Kulübü, Samandağ Voleybol Spor Kulübü takımlarıyla oynanan maçlardan galip gelerek Yıldız Kız kategorisinde Hatay Şampiyonu oldu.

Antakya Belediyesi Bayan Voleybol takımı antrenörleri Sait Yiğitbaşı ve Orhan Cepheci; “Mustafa Kemal Üniversitesi’ni 3-0, Arsuz Uluçınar Spor Kulübü’nü 3-0, İskenderun Herek Spor Kulübü’nü 3-1, Samandağ Voleybol Spor Kulübü’nü 3-0 yenerek Hatay Şampiyonu olmuştur. Yıldız Kız Voleybol Takımımız, 17-20 Mayıs’ta yapılacak Bölge Grup birinciliği maçlarında ve 28 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Türkiye Finalleri’nde ilimizi temsil etmek için yoğun antrenman programlarıyla hazırlanıyor. Voleybol takımımıza her zaman desteklerini esirgemeyen değerli Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci’ye ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:22:12   

PAYASSPOR DEPLASMANDAN ŞEN DÖNDÜ:2-3

 TFF 3.Lig 3.Grup'ta mücadele eden Payasspor, 27. hafta karşılaşmasında deplasmanda Osmaniyespor’u 3-2 yenerek şen döndü.

Payasspor'a deplasmanda üç puan kazandıran golleri Gökhan Çırak (2) ile Fatih Baydemir atarken, ev sahibi Osmaniyespor'un gollerini ise Koray Kurt ile Bilal Bulut attı.
Maç bitiminde Osmaniyespor taraftarları futbolculara tepki gösterirken, Payasspor futbolcuları ise kendilerini yalnız bırakmayan taraftarları ile galibiyet sevinci yaşadı.

(Haber: Yaşar Güllü)


5 yıl, 1 ay önce / 20.03.2018 11:20:57