......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 369318
YORUM MANŞET
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

OLASI DEPREMDE  ÖLÜME 6 ADAYDeprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK
MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN  ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAKDamar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI
DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

DEPREM KORKUYA YOLAÇTIHatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY YÜZYILI
HATAY YÜZYILI

HATAY YÜZYILICumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törenle görevi Prof. Dr. Hasan Kaya’dan devraldı. Törende yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaşan Rektör Eren, Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyurdu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARİHİN KIRILMA EVRESİNDE LİDERLİK VİZYONU

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yönetim anlayışı arasındaki kesişmeyi öne çıkaran Rektör Eren, “Kadim şehrimiz ve mümbit ilimiz, tarımdan ticarete, turizmden sanayiye, coğrafi güzelliklerinden tarihi zenginliklerine birçok alanda muhteşem potansiyeli olan bir yerdir. Ancak bu potansiyel henüz yeterince harekete geçirilememiş ve açığa çıkarılamamıştır. Bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükselmesinde hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Üniversite olarak bizler tüm akademik ve idari kadrolarımızla bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında sorumluluk üstlenmeye hazırız. Üniversite olarak ilimizdeki tüm sektörlerimizle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve Ülkemizin “Türkiye Yüzyılı İdeali ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının” bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir.

HERKES İÇİN, HERKESLE BÜTÜNLEŞME

Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır. Medeniyetin kök saldığı ve dünya mirasının taşıyıcısı olan bir şehrin kurumları ve insanlarına yaraşır şekilde herkesin ortak olduğu yeni bir liyakat, adalet ve istişareye dayalı demokratik yönetim kültürünü hep birlikte inşa edeceğiz. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜZYILLARA DOĞRU…

Ülkemizin geleceğinin parolası olan sürdürülebilir yüzyıllar teması, vizyon Türkiye Yüzyılını bir defaya mahsus olmadan devamlı kılmak için gereken vurguyu içermektedir. Bu vizyon, gelecek algısının tamamına yüklenmiş bir ‘kızıl elma’ hedefidir. Yapmamız gereken ise geçmiş ile gelecek arasındaki köprünün güçlenmesi için sorumluluk üstlenmek ve gayret göstermektir. Geçmişten gelen kronik sorunların geleceği belirsizleştirdiği bir krizler çağında, krizleri bertaraf edecek sürdürülebilir çözümlerle sorunsuz bir gelecek için yeni bir döneme başlıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birikimimizi ve enerjimizi bu ideallerin gerçekleşmesi için harcamaktır, sorunun değil çözümün parçası olmayı kendimize şiar edinmektir. Çünkü Hatay Yüzyılı ile Türkiye Yüzyılı arasında entegre bir bağ vardır.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜRETİM DOKTRİNİ

Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra, en önemli sorumluluğumuz, kuşkusuz, bizlere emanet edilen, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle rol-model olarak rehberlik etmektir. Mezunlarımızın acımasız rekabetin hüküm sürdüğü küresel dünyada ayakları üzerinde durabilmeleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunabilmeleri, ancak bizlerin bu sorumluluğumuz çerçevesinde çalışmamıza bağlıdır. Bu üniversite, bu akademik ve idari kadrolar ve her türlü fiziki alt yapı, öncelikle geleceğe ilişkin kariyer hayallerini ve umudunu bizlere bağlayan öğrencilerimiz içindir. Bu nedenle her bir akademik ve idari personelimiz, üniversitemizi tercih eden, hayallerini ve umutlarını bize bağlayan öğrencilerimize değer katmayı şiar edinmek zorundadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

SGK’DAN MUHASEBECİLERE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü Ziya Yüksel tarafından bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

SGK İl Müdürü Bal, yaptığı sunumda ilimizde uygulamada olan teşvikler ve bu teşviklerde yapılan güncel değişiklikler ile bu teşviklerin yanı sıra 7103 sayılı kanun ile işverenlere getirilen ve 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan ilave istihdam desteği, bir senden bir benden istihdam teşviki ve asgari ücret desteği hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanacak teşviklerle ilgili bilgi veren SGK İl Müdürü Bal, şu açıklamalarda bulundu:  “İmalat veya bilişim sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde ilave istihdam edilecek her bir sigortalının 5.412 TL’ye kadarki prime esas kazanç tutarı için ödeyecekleri tüm primler (761,06 ila 2.029,50 TL) ile 121,95 TL’lik damga ve gelir vergisi karşılanacaktır.

Diğer sektörlerde faaliyet gösteren işyerlerinde ilave istihdam edilecek her bir sigortalı prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanacak tüm primler (761,06 TL) ile 121,95 TL’lik damga ve gelir vergisi karşılanacaktır.

İlave istihdam teşvik desteğinin süresi 2020/Aralık ayı aşılmamak kaydıyla, destek süresi 1/1/2018 ile 31/12/2020 tarihleri arasında istihdam edilen her bir sigortalı için 12 aydır. Ancak istihdam edilen sigortalının, 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük erkek,  18 yaşından büyük kadın veya İŞKUR’a kayıtlı engelli olması durumunda destek 18 ay süreyle uygulanacaktır.

2018 yılı için asgari ücretli çalışanın işverene aylık toplam maliyeti 2.486,14 TL’dir. İşyerlerince 2017 yılına ilişkin ortalama sigortalı sayısına ilave olarak istihdam edilecek belirtilen şartları taşıyan sigortalılar için ücret, prim ve vergi desteği sağlanacaktır.

Bu teşvik kapsamında sağlanacak destekler 2018 yılı Aralık ayı/dönemi aşılmamak üzere, sigortalının işe alındığı ayı takip eden ilk aydan başlamak üzere her ikinci ay için yararlanılır. İşyerleri, 2017 yılındaki sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak istihdam edecekleri en fazla iki sigortalı için bu teşvikten yararlanabilir.

2016 ve 2017 yıllarında uygulanan asgari ücret desteğine, 2018 yılında da devam edilecektir. Prime esas günlük kazancı Bakanlar Kurulunca belirlenen tutarın altında bildirilen sigortalılar için destekten yararlanılacaktır. Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen günlük tutarın desteklen yararlanılabilecek prim ödeme gün sayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda asgari ücret desteğinden yararlanılabilmektedir. 2018/Ocak ila 2018/Eylül aylarına münhasır olmak üzere verilmekte olan süreli bir destektir.” dedi.

Ayrıca; Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel tarafından işbaşı eğitim programları ve iş kurumu tarafından sağlanan teşvikler konularında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Yüksek katılımın olduğu toplantıda sunumların ardından Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan Bal, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İş Kurumunun muhasebecilerle buluşmasına vesile olan Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kırık’a teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:14:27   

BAŞKAN SAVAŞ SOSYAL MARKETLERİN 4.YILINI KUTLADI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri’nde HBB sosyal market çalışanları ile sosyal marketlerin 4’üncü yılı münasebetiyle
kahvaltıda bir araya geldi.

İskenderun ilçesinden gelen cumhuriyetçi kadınların da katıldığı kahvaltıda 15 ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşan HBB Sosyal Marketlerin kuruluşunun 4’üncü yılının kutlayan Başkan Savaş ve eşi kadınların istek ve taleplerini dinleyerek notlar aldı.
Göreve geldiği günden bu yana Hatay’ın yaşam kalitesini yükselterek ulusal ve uluslararası arenada başarıyla temsil eden Başkan Savaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Hataylı kadınlara teşekkürlerini iletti.
Kahvaltının sonunda Başkan Savaş be eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın üzerinde resimlerinin bulunduğu 4. Yıl pastası kesilerek günün anlam ve önemini belirten hatıra fotoğrafı çekilmesiyle etkinlik son buldu.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:13:31   

BAŞKAN SAVAŞ’LA O SENE BU SENE

Hatayspor’un bu sezon şampiyon olacağına olan inanç; taraftardan, futbolculara, yönetimden protokole kadar hemen herkeste tavan yapmış durumda. Tüm taraftarlar, “O sene, bu sene” diyor.

Her zaman ve her yerde Bordo-Beyazlı Hatayspor’a sevgisini dile getiren Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, taraftarlarla birlikte Hatayspor’u şampiyonluğa taşıyacaklarını ifade etti.

Hatayspor’un 50 yıllık tarihi boyunca çok zorlu maçlar oynadığını ifade eden Başkan Savaş, ligin bitimine 4 hafta kalmasıyla ele geçirilen avantajın iyi kullanılması gerektiğini belirterek “O Sene Bu sene” dedi.


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:12:07   

TÜRK SPORUNUN DUAYENLERİ ANTAKYA’YA GELİYOR

Türk futboluna imza atmış spor adamları, 11 Nisan’da Antakya’ya geliyor. Eski MHK Başkanları Ertuğrul Dilek ve Mustafa Çulcu, FİFA Kokartlı eski hakem Binali Kartal, Süper Lig eski hakemlerinden Milli Atlet Cahit Kuran, eski TSYD Başkanı Naci Arkan, TRT Spor Yorumcusu Hayri Ülgen, A Spor Müdürü Haldun Domaç ve Fırat TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Kamaç’tan oluşan 8 kişilik kadro, Hatay Valiliği, Gençlik Spor Müdürlüğü, Hatayspor Kulübünü ziyaret edecek.

   Koordinatörlüğünü, 23 yılı aşkın Türkiye Futbol Federasyonu’nda hakemlik yapan ve halen TFF İstanbul İl Gözlemcisi olarak spor hayatını sürdüren Recep Yurtseverin yaptığı organizasyon Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklendi.

Hatay’ın sınır bölgesindeki savaş nedeniyle Türkiye’de ve Dünyada “Hatay’ güvenli bölge değildir” tezinin yanlış olduğunu bir kez daha ispat etmeye fayda sağlayacak olan etkinlik, spor camiası ve spora gönül verenler tarafından merakla bekleniyor.

12 Nisan Perşembe günü saat 17.30 da Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda yapılacak olan etkinliğin ardından spor duayenlerinin, Hatay Valiliği, Gençlik Spor Müdürlüğü, Hatayspor Kulübünü ziyaret edecekleri ve 13 Nisan’da şehrimizden ayrılacakları belirtildi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:10:54   

PAYAS, CİZRE’DEN PUANLA DÖNDÜ

Spor Toto 3. Lig 3. Grubunda mücadele eden Payasspor'un başarı grafiği sürüyor. Başarılı Teknik Direktör Mehmet Seçkin'in talebeleri zorlu Cizre deplasmanında rakibi ile 2-2 berabere kalarak kentine 1 puan ile döndü.

Ev sabibi Cizrespor'un gollerini İsmail Baydil ile Cemre Atmaca, misafir ekip Payasspor'un gollerini de Gökhan Çırak ile Murat Can Bölükbaşı attı.
(Haber: Yaşar Güllü)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:09:58   

ERZİN, DARDANEL İLE GOLSÜZ BERABERE KALDI

Spor Toto 3. Lig 1. Grubunda mücadele eden Erzin Belediyespor, ilçe stadında karşılaştığı Çanakkale Dardanelspor ile golsüz berabere kaldı.

Alınan bu sonucun ardından Erzin Belediyespor puanını 33'e çıkartıp 14. sırada yer alırken, Çanakkale Dardanelspor'da 24 puan ile puan cetvelinin son sırasında yer aldı.

(Haber: Yaşar Güllü)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:09:01   

ALKIŞLAR, FİNAL MAÇI HAKEMLERİNE

Hatay Süper Amatör Lig Play-Off’un son maçın olan İskenderun Belediyespor ile Samandağspor arasında oynanan maçta görev alan hakem üçlüsü, dürüst ve adil yönetimleriyle takdir topladılar.

Geçtiğimiz hafta İskenderun dış sahasında İskenderun Belediyespor-Samandağspor arasında oynanan Süper Amatör Liginin BAL ligine yükselecek takımı belli edecek olan süper finalde görevlendirilen Ömer Yüzer, Ahmet Fındık ve Münir Dadı hakem triosu gösterdikleri performansla maçı izleyen binlerce sporseverin alkışını aldı.

İskenderun Belediyespor’un Samandağspor takımını 1-0 yenerek Bölgesel Amatör Kümeye çıktığı maç sonunda Ömer Yüzer, Ahmet Fındık ve Münir Dadı hakem triosu, kendilerini bu maça görevlendiren kurulu mahcup etmeyerek zorlu maçı alınlarının akıyla adil yöneterek tamamladı.

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:07:50   

MELEKLER, BEŞİKTAŞ’I DEPLASMANDA DEVİRDİ

Bilyoner.com Kadın Basketbol Ligi’nde Hatay’ı başarıyla temsil eden HBB Kadın Basketbol Takımı 25. Hafta maçları kapsamında deplasmanda Beşiktaş 60-73 yendi.

7 Nisan Cumartesi günü Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilen ve çok sayıda taraftarın büyük ilgi ile izlediği zorlu mücadeleye Hatay temsilcisi, ilk çeyreği 14-12 geride noktaladı.

Üst üste bulduğu sayılarla ikinci çeyrekte rakibini yakalayan mavi-beyazlılar soyunma odasına 31-35 önde girdi.

Karşılıklı atılan sayılarla başa baş geçen üçüncü çeyrekte de farkın kapanmasına izin vermeyen Mavi-Beyazlılar son çeyreğe de 48-55 önde girdi.

Etkili oyun disiplinini maçın sonuna kadar koruyan Hatay’ın melekleri, maçın son çeyreğini de iyi oynayarak karşılaşmadan 60-73 galip ayrılmayı başardı.

Hatay temsilcisi bu sonuçla Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde galibiyet sayısını 23’e çıkararak ikinci sırada yer aldı.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:07:05   

GERÇEK LİDER HATAYSPOR

Hatayspor zorlu maçta Sarıyer’i Sinan Kurumuş’un golleriyle 2-0 yenerken, Menemen Belediyespor’un Tuzla’da 0-0 berabere kalmasıyla liderlikte puan farkını ikiye çıkardı ARA BAŞLIK

Ligin bitimine 4 maç kala şampiyonluk yarışında avantaj Hatayspor’un eline geçti. Geçen hafta genel averajla lider olan ancak ikili averajla Menemen Belediyespor’un gerisinde olan Hatayspor, Sarıyeri Sinan Kurumuşun golleriyle 2-0 yenerken, Menemen takımının Tuzla deplasmanında 0-0 berabere kalmasıyla puan farkını ikiye çıkararak gerçek lider oldu.

Cumartesi günü Antakya Atatürk Stadyumunda oynanan maçta Bordo-Beyazlı temsilcimiz, sürprize yer vermeyerek Sarıyer engelini net bir skorla aştı.

Aşırı sıcak bir havada, futbol oynamaya elverişli zeminde oynanan maçı, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve 4 bin civarında sporsever izledi.

Maça mutlak galibiyet hedefiyle istekli başlayan Güneyin Yıldızı Hatay, Sarıyer takımına baskıyı erken kurdu. Taraftarlarının desteğiyle ataklarını hızlandıran Bordo-Beyazlılar 33. Dakikada golüne kavuştu. Bu dakikada Hamza Gür sağdan atağı geliştirdi ve ortaladı. Sarıyer savunmasında Hüsnü Başkurt topu eliyle kesince hakem Semih Kurt, penaltı düdüğü çaldı. Atışı kullanan usta ayak Sinan Kurumuş, topu filelerle buluşturarak takımını 1-0 öne geçirdi.

43. dakikada Yılmaz Özeren’in cezaalanı dışından çıkardığı füze şutu Sarıyer kalesinin üst direğinde patlayınca ilk yarı 1-0 tamamlandı.

İkinci yarıda da üstün olan taraf Hatayspor oldu. 59. Dakikada Murat Paluli’nin sağdan getirdiği atakta Sinan Kurumuş, kendisinin ve takımının ikinci golünü atarak skoru 2-0 yaptı ve Hatayspor’u rahatlattı.

Bu dakikadan sonra iki takımın mücadelesinde başka gol çıkmayınca maçı 2-0 kazanan Hatayspor, puanını 68’e çıkararak en yakın takipçisi Menemen ile arasındaki puan farkını ikiye çıkardı. Maç sonunda Hataysporlu futbolcular, galibiyet sevincini tribündeki Bordo-Beyaz taraftarlarla paylaştı.

(Haber: S.Ergin)


5 yıl, 11 ay önce / 10.04.2018 10:05:38   

KAZANAN ATSO OLSUN

ATSO’nun 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulu, Hikmet Çinçin ve Ali Kavak arasında demokrasi yarışına sahne olacak. Kamuoyu, huzur içinde geçmesi beklenen seçim sonunda kazananın ATSO olmasını bekliyor

   Uzun süredir sonucu ilimizde heyecanla beklenen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) genel kurulu, 7 Nisan Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda saat: 09.00-17.00 arasında yapılacak.

Mevcut başkan Hikmet Çinçin ile başkan adayı Ali Kavak arasında aylardır süren seçim yarışının sonucu, kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Ticaret ve sanayi erbabının kilitlendiği seçim öncesi gerek Hikmet Çinçin gerekse Ali Kavak, kendi ekipleriyle gece-gündüz demeden yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını sürdürdü. Bugün son kez çalışmalarını gerçekleştirecek olan adaylar, son tanıtımlarını ve vaatlerini üyelere yapacak.

Yarın yapılacak olan ve büyük ilgi görmesi beklenen genel kurulun huzur içinde geçmesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi. Bu arada kamuoyu ve Hatay iş çevresi, genel kurul huzur içinde geçmesini ve sonunda kazananın ATSO olmasını dilediler.

(Haber: S.Ergin)


5 yıl, 11 ay önce / 06.04.2018 10:29:50