......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 252105
YORUM MANŞET
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar: EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar: EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar:  EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZEğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği ifade ederek”Daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz” dedi.

  Eğitim-Bir-Sen olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükûmetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Son aylarda Türk ekonomisine karşı yapılan manipülatif saldırılar, Trump’ın twitter üzerinden yaptığı “Türk lirası dolar karşısında hızla düşerken, Türkiye’yle çelik ve alüminyum ticaretinde gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasını az önce onayladım. Bundan böyle vergi alüminyumda yüzde 20, çelikte yüzde 50 olacak. Türkiye’yle ilişkilerimiz şu anda iyi durumda değil” şeklindeki açıklamayla yeni bir evreye girdi. Aslında ABD başkanının bu açıklamaları aşikârın beyanından başka bir anlam taşımamaktadır. Zira biz, son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği “grand stratejinin” daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz.

Mesele, rahip Brunson değildir, batmakta olan bir stratejidir. Ülkemizde bazı kesimlerin yaşadığımız süreci hâlâ Brunson üzerinden okumaya çalışmaları ve hatta hukuku hiçe sayarcasına “ver Brunson’u, krizden kurtul” kolaycılığı, 15 Temmuz’da büyük bir yenilgiye uğrattığımız emperyal güçlerin yeniden mevzi kazanmasından başka bir şeye hizmet etmeyecektir.

Aslında mesele açık seçik bir şekilde karşımızda durmaktadır. Küresel emperyalizmin öncüsü ABD, kendi içindeki krizi gizlemek için dünya devletlerine savaş açmış durumdadır. Öte yandan, geçen yüzyıl ortasında Amerikan hegemonyasını sağlamak için sahaya sürülen bütün kavramlar ve bu kavramların kurumsal yapılarının güvenirliliği kalmamıştır.

Bu hakikati göremeyenlerin, geçen yüzyıl askeri ve siyasi darbelerle ülkemize yerleşen vesayetin dilinden kurtulamayanların, Amerikan hegemonyasının/emperyalizminin temel aygıtlarından biri olan ve “küresel rezerv para” olarak deklare edilen doları tek hakikat olarak görmeleri de kaçınılmazdır. Onun içindir ki, vesayet döneminde oluşan ezberle konuşanların milletimizin hilafına kurdukları cümleler bizim için felaket tellallığı mesabesindedir.

Bütün bunlardan hareketle, emperyalizmin yaşadığı krizin oluşturacağı muhtemel yıkıntılardan kurtulmanın ve son yıllarda bütün olumsuzluklara, bütün saldırılara rağmen adım adım hayata geçirdiğimiz güçlü ve büyük Türkiye idealinin tam anlamıyla tecellisinin sağlanmasının tek yolu, toplumsal dayanışmamızı koruyarak devlet ve millet birlikteliğini güçlendirmektir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükûmetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz.

Yaşasın bağımsızlık, yaşasın millî ekonomi, var olsun güçlü ve büyük Türkiye” dedi.

(Haber Merkezi)

İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLER
İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLER

 İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLERToplum yararına hayırlı hizmetlerde bulunan İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şubesi, istişare ve dayanışma amaçlı toplantı düzenleyerek yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilerde bulundu.

Pazar günü Antikhan Plaza’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Müftü vekili Mehmet Emin Okuyucu, İŞ-Kur Müdürü Ziya Yüksel, Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, Eğitim Bir-Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, HBB Meclis Üyesi Cengiz Yıldız ile çok sayıda davetli katıldı.

Mehmet Bayram Keser’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda davetlilere hitap eden İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı M.Hanifi Tuncer, “İlim Yayma Cemiyeti bir cemaat değil cemiyettir. Topluma faydalı, Çanakkale ruhu taşıyan nesiller yetiştirmeyi hedeflemiştir, bu inanç ve azimle İlim Yayma Cemiyeti sadece Türkiye’de 176 şube,195 yurt ve 30 bin öğrenciyle hizmetine devam etmektedir. Bu yurtlarımızda yıllık 20 bin faaliyet yapılmaktadır. İlim Yayma Cemiyetinin dışında ayrıca 73 yılında 98 kişilik bir grup tarafından İlim Yayma Vakfı da kurulmuştur, akademik çalışmaları desteklemektedir. İlim Yayma Cemiyeti Hatay’da kuruluşunun hemen ardından Habib-i Neccar gibi önemli bir şahsiyet hakkında çeşitli çalışmalar yapmıştır ve her yıl Habib-i Neccar hakkında gençlere oyunlar sergilemekte ve gençleri bilinçlendirmektedir. İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik Arapça başta olmak üzere tefsir, Fıkıh, Hadis, İslam hukuku gibi dersler verilmektedir. Yine akademik çalışmalara yönelik öğrencilerimize yabancı dil kursları verilmektedir, halka açık haftalık sohbetler Hadis ve Tefsir dersleri devam etmektedir ayrıca akademisyen hocalar tarafından verilen seminerlerle halkı bilinçlendirme çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

Düzenlenen istişare toplantısında MKÜ Rektörü Kaya, AK Parti İl Başkanı Güler ve Antakya Belediye Başkanı Kimyeci’de cemiyetin yapmış olduğu hizmetlere teşekkür ederek hayırlı faaliyetlerde daima yanlarında olacaklarını ifade etti.

(Yorum Haber Merkezi)

YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR
YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

  YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri Festivali bugün düzenlenecek programlarla başlıyor. Pazar günü yapılacak Aba Güreşi festivali ile festivalin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yayladağı Kaymakamlığı ve Yayladağı Belediyesi organizasyonu ile düzenlenecek olan 18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri Festivali bugün başlıyor.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, 3 gün sürecek olan festivalde birbirinden farklı etkinlikler ile kutlamaların yapılacağını belirterek “Yedi Pare top atışı ile başlayacak program aba güreşleri ile devam edecek.” dedi.

Güreş müsabakalarında toplam 6 bin 400 TL para ödülü yanında 98 adet çeyrek altının ödül olarak dağıtılacağını delirten Başkan Kalkan ve Güreş Ağası Mustafa Sayın, amaçlarının Türk sporunun vazgeçilmezlerinden olan aba güreşini topluma kazandırmak, gençlerin ilgisini arttırmak ve Türkiye’de ve Dünya’da aba güreşini bilinir hale getirmek olduğunu söylediler.

Festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan “Türkiye’de son yıllarda yaşanan özellikle terör olayları, yurt dışı terör odaklı Türkiye üzerinde yapılan oyunlar ve Hatay’da da Suriye olayı ile birlikte bu bölgede insanların artık rahat nefes alıp verecekleri, huzur içerisinde yaşayacakları ortamı sürekli arıyor. Ama bu tür sosyal etkinlikler, festivaller insanlarımızı bu tür olumsuz atmosferden kurtarıp, daha olumlu, iyi şeyler düşündürüyor.  Bu yılda 3-5 Ağustos tarihleri arasında geleneksel hale gelen festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalimizin esası aba güreşidir.  Hatay genelinde aba güreşi yaygın ama anavatanı Yayladağı diyoruz. Türk sporunun vazgeçilmezlerinden olan aba güreşini topluma kazandırmak, gençlerin ilgisini arttırmak ve Türkiye’de ve Dünya’da aba güreşini bilinir hale getirmek için yaptığımız çalışmadır.

3 Ağustos Cuma günü (Bugün) Yedi Pare top atışı ile başlayacak olan festival, aynı gün Atatürk Anıtı programı, festival açılışı, satranç ve dama yarışması ile son bulacak. 4 Ağustos Cumartesi günü  (Yarın) çocuk etkinliği ile start alacak olan festival, uçurtma şenliği, amatör bisiklet yarışması, halı saha minikler final maçı, toplu nikah töreni ve düğün ile gün tamamlanacak. Festivalin son günü ise güreş programı ve güreş müsabakaları ile başlayacak ve yapılacak olan ödül töreni ile son bulacak” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

CUMA GÜNÜ

13.00: Yedi Pare Top Atışı

13,30: Atatürk Anıtı Programı

14.00: Festival açılışı (Belediye önü)

15.00: Satranç & Dama Yarışması (Belediye Önü)

CUMARTESİ GÜNÜ

11.00: Çocuk etkinliği Animasyon (Çok Amaçlı Salon)

12.30: Uçurtma Şenliği (İlçe Stadyumu)

15.00: Amatör Bisiklet Yarışması (Belediye önü)

16.00: Halı Saha Minikler Final Maçı (Avcılar Çeşmesi)

19.00: Toplu Nikah Töreni (Hükümet Konağı Önü)

20.00: Düğün (Hükümet Konağı önü)

PAZAR GÜNÜ

08.00: Güreş programı (Tartı)

10.00: Güreş Müsabakaları (Şenköy Güreş Alanı)

19.00: Ödül Töreni

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DİKKAT BUGÜN SON GÜN 7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.
DİKKAT BUGÜN SON GÜN 7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.

DİKKAT BUGÜN SON GÜN  7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, bu kanuni fırsattan tüm Hatay halkının mutlaka faydalanmalarını isteyerek, 7143 sayılı kanun ile vatandaşların birikmiş borçlarına büyük ödeme kolaylığının yanı sıra birçok fırsat sunduğunu ve bu fırsattan bütün Hatay halkının faydalanmasını istedi.

7143 Sayılı Vergi ve diğer alacakların yeniden yapılandırılması fırsatı buğun mesai saati bitiminde sona eriyor diyen Erol, açıklamasına şöyle devam etti: “Bütün vatandaşlarımızın bu kanundan faydalanması için ben ve arkadaşlarım canla başla gece gündüz demeden çalıştılar. Kanunun vermiş olduğu bu tarihi fırsat için vatandaşlarımızı vergi dairelerine bekliyoruz.

Başvurular bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden veya www.turkiye.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapılabilecek.

Başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden biri tercih edilecek. Yapılandırılan tutarlar 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek. Taksitler 2 ayda bir ödemeli olacak. Unutmamamız gereken bir husus matrah artırımından kaynaklanan ödemeler peşin veya 6 taksitte yapılabilecek.

Peşin veya ilk taksit ödemelerinin 1 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

PEŞİN ÖDEMEDE % 25 İNDİRİM

Yapılandırmada birikmiş vergi borçlarının varsa vergi ziyaı cezaları silinecek, hesaplanan gecikme faizi ve zamları ise Yİ-ÜFE uygulanarak yeniden yapılandırılacak.

Borçların peşin 1 Ekim 2018’e kadar ödenmesi halinde, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılacak. Peşin ödeme yapamayan vatandaşlar, taksitle ödeme seçeneğini kullanabilecek. Bu durumda ikinci taksitin ödeme süresinde, kalan borcunun tamamını ödeyen mükelleflere de indirim yapılacak. Bu kez Yİ-ÜFE tutarından yüzde 50, idari para cezalarının aslından yüzde 12.5 indirim uygulanacak. Peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde, ödenecek tutarda katsayı artışı olmayacak.

7143 SAYILI KANUN NELER GETİRİYOR

Yapılandırma kanunuyla;  vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak. Yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacak

Borçlar taksitler halinde ödenebilecek. Vergi ihtilafları sonlandırılacak. Devam eden vergi incelemeleri için Kanundan yararlanılabilecek. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak. Daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilecek. Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıklar belli tarihe kadar vergisiz ve ayrıcalıklı imkânlarla milli ekonomiye kazandırılacak. 6552, 6736 ve 7020 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan ve ödemeleri devam eden alacakların tamamının ilk taksit veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde kalan taksit tutarları içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarları üzerinden indirim yapılacak.” dedi.

(Haber Merkezi)

Antakya Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik YARDIMLAR KAPIYA KADAR GELİYOR
Antakya Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik YARDIMLAR KAPIYA KADAR GELİYOR

  Antakya Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik  YARDIMLAR KAPIYA KADAR GELİYORAntakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında yürüttüğü hizmetlerine bir yenisini ekleyerek Mobil Paylaşım aracını hizmete soktu. Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi kapsamında hayırseverler tarafından yapılan giysi, ev eşyası, oyuncak, ayakkabı, kırtasiye malzemeleri gibi yardımlar mobil paylaşım aracılığı ile her gün farklı bir mahallede yoksul vatandaşların ihtiyaçlarını temin etmelerini sağlayacak.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi vatandaşların Odabaşı Ek Hizmet Binası içerisindeki mağazaya gelmelerine gerek kalmadan kapılarının önüne kadar gelen Mobil Paylaşım aracından 7 parçadan oluşan giyim yardımlarını temin edebilecekleri belirtildi.

Veren elin, alan eli görmediği, alan elin mahcubiyet yasamadan ihtiyacını temine ettiği Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi her geçen gün daha çok yoksul vatandaşa yardım eli uzatırken, hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

Yapılan açıklamaya göre Mobil Paylaşım aracı son olarak Açıkdere Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşların kapılarına kadar giderek yardımlarını teslim etti.

(Haber Merkezi)

YAYLADAĞI FESTİVALİ BÜYÜK İLGİYLE GERÇEKLETİ

Yayladağı Kaymakamlığı ve Yayladağı Belediyesi organizasyonunda 3-5 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri festivali başarılı organizasyonla tamamlandı.

Cuma günü yedi pare top atışı ile başlayan festival, etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Festivalde satranç ve dama yarışmalarında dereceye girenlere ödüller dağıtıldı. Uçurtma şenliği, amatör bisiklet yarışması, halı saha minikler futbol maçı, 21 çiftin toplu nikah töreni ve düğünü büyük ilgi ile gerçekleşti.

Pazar günü de Şenköy mersah alanında düzenlenen Aba Güreşleri 850 sporcunun katılımı, 10 bini aşkın vatandaşın izlemesiyle adeta rekor kırdı.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, belediyenin tüm ekipleri, Güreş Ağası Mustafa Sayın’ın çabası ile festival amacına uygun başarılı bir organizasyonla gerçekleşti.

(Haber: S.Ergin)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 11:22:12   

TED HATAY KOLEJİ YKS’DE YİNE FARK YAPTI TED Hatay Koleji, YKS başarısıyla öğrencileri hedeflerine doğru ulaştırıyor.

Bu yıl 90. yılını kutlayan Türk Eğitim Derneği’nin 38 okulundan biri olan TED Hatay Koleji’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Doç. Dr. Mustafa Özat verdiği basın bildirisinde TED Hatay Koleji’nin YKS başarısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını veren TED Hatay Koleji’nin 2018 YKS sonuçlarına göre ilk 5000’de % 27 öğrenci, 17 derece ve ilk 10.000’de % 33, 27 derece ile başarılı olduğunu söyleyen Doç. Dr. Mustafa Özat, bu yıl 12. sınıf öğrencilerine haftanın 6 günü 12 saat uygulanan Üniversite Destek Eğitim Programıyla öğrencilerini hedeflerine ulaştırdıklarını belirtti.

Doç. Dr. Mustafa Özat, verimli ve etkili çalışmalar sonucunda bu onuru yaşatan TED Hatay Koleji öğrencileri, öğretmenleri, tüm çalışma arkadaşları ve sevgili velilerine teşekkürlerini sundu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 11:21:12   

Özkaya ve Yılmaz Ailelerinin düğün mutluluğu Özkaya ve Yılmaz Aileleri, genç evlatlarının düğün töreni ile mutlu gün yaşadı.

Hülya-Faik Özkaya çiftinin oğlu Alihan ile Ezel Fatma (Merhume) – Horik Yılmaz çiftinin kızı Aslıhan, 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü Kalipso Park Havuzbaşında düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdi.

   Birbirlerine çok yakışan ve mutlu oldukları gözlenen Aslıhan-Alihan çiftini akraba, dost ve sevenleri yalnız bırakmayarak bu mutluluğunu paylaştı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin kıydığı nikâh töreninin ardından yöremizin sevilen ses sanatçısı Cumali Yıldız’ın birbirinden güzel türküler geceye renk kattı. Neşe içinde başlayan düğün töreni geç vakitlerde güzel bir şekilde noktalandı.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Özkaya ve Yılmaz Ailelerinin bu mutlu gününü tebrik eder, Aslıhan & Alihan Özkaya çiftine hayat boyu saadetler dileriz.

(Haber: S.Ergin)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 11:20:19   

HACI FAHRİ ÖKSÜZ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Antakya'nın sevilen, sayılan, hayırsever işadamı Hacı Fahri Öksüz kendi yaptırmış olduğu eseri olan Hacı Fahri Öksüz Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

1933 yılında Antakya’da doğan Hacı Fahri Öksüz, küçük yaştan itibaren iş hayatına atıldı. 1962 yılında başladığı kuruyemiş ve lokum işlerini bugünlere getirdi ve Öksüzler Lokum adıyla markalaştı. Köprü, okul ve cami gibi kalıcı hayır işlerine vesile oldu.

Hacı Fahri Öksüz'ün cenaze merasimine, Hatay Valisi Erdal Ata, Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Lütfi Kaşıkçı, Hatay eski milletvekili İzzettin Yılmaz, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, iş dünyası, çok sayıda seveni ve vatandaşlar katıldı.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Hacı Fahri Öksüz'e yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve çocukları Zihni, Zuhal, Adnan ve Berna Öksüz'e ve sevenlerine sabırlar dileriz.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 11:04:57   

Saadet Partisi Hatay Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Savran: “GENÇLİK UÇURUMA SÜRÜKLENİYOR”

Saadet Partisi Hatay Gençlik Kolları İl Divan Toplantısı Yapıldı.

Seçimden sonra ara vermeden çalışmalarına devam ettiklerini belirten Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Savran, biz seçimden seçime değil, gelecek nesiller için her zaman çalışan bir teşkilatız” dedi.

Biz çizgimiz, her türlü zorlu şartlar altında da olsa, iktidara geldiğimizde de değişmez diyen Savran, “Çok önemli ve mübarek bir dava içerisinde olduğumuzu unutmayacağız.

Umut bir insanın her şeyidir. Umudunu kaybeden insan çözüm için gayret sarf edemez. Dünyamızın ve ülkemizin içinde bulunduğu durum maalesef umutları köreltmektedir.

Gençliğimiz ne yazık ki her geçen gün uçuruma sürükleniyor. Yanlış Eğitim sistemi, Avrupa Birliği Uyum yasaları, Tv dizileri gibi ahlaki olmayan oluşumların etkisiyle bilinçsiz ve her türlü bağımlılık kurbanı olan bir neslin sayısı gün geçtikçe artıyor. Böyle olunca toplumda hırsızlık, gasp, tecavüzler had safhaya çıkmış durumda.

Adaleti, Eğitimi ve maneviyatı hâkim kılmadıkça ne kadar olumlu faaliyet yaparsanız yapın bu toplumu bu gençliği ayakta tutamazsınız.

Bizler Saadet Partisi gençlik kolları olarak İyilik ve güzelliği ulaştıramadığımız her insanın mesuliyeti üzerimizde biliyoruz. Kavga etmeden, kutuplaşmadan, ötekileştirmeden her kesimden insanla oturup konuşmanın beraber bir çay içmenin tüm insanlığa faydalı olabileceğini düşünüyoruz. Bugün gençliğimizi düştüğü bu kötü durumdan kurtarmak için ve şuurlu bir gençlik öncülüğünde hakkın, adaletin, iyinin, güzelin ve barışın hâkim olduğu yeni bir dünyanın kurulması için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 10:56:47   

RÖGAR KAPAĞI HIRSIZLIĞINA YASAL İŞLEM

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), kentin muhtelif noktalarında yağmursuyu kanallarının üzerinde bulunan rögar kapaklarının çalındığını ve gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

   Özellikle İskenderun ilçesinin genelinde gözlemlenen hırsızlık vakasının her geçen gün arttığını belirten Genel Müdürlük, hırsızların hedefi haline gelen kapaklar ile alakalı gece saatlerinde herhangi bir şüpheli durumda 155 Polis İmdat çağrı merkezine bildirilmesi hususunda vatandaşlara çağrıda bulundu.

İskenderun ilçesinin genelinde muhtelif adreslerde farklı şekilde alınan önlemlere rağmen olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığını ve gelen bildirimler üzerine tekrardan yenilenerek oluşabilecek tehlikelerin önlendiğini aktaran idare, yenileme çalışmaları kapsamında 11 adet daha muayene bacasının yenilenerek yerlerine yerleştirildiğini açıkladı.

Sorumsuz kişilerce gerçekleştirilen hırsızlık olayının aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehdit ettiğin vurgu yapan HATSU, yasal işlem başlatılarak gerekli incelemelerin devam ettiğini ayrıca bu hırsızlığı yapan kişileri kamuoyunun takdirine sunulduğunu belirtti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 10:54:45   

Yayladağı (Şenköy) Aba Güreşlerine Rekor Katılım BAŞPEHLİVAN İSA GÖÇEN

18. Geleneksel Yayladağı Kültür ve Aba Güreşi Festivali başarılı organizasyonla geride kalırken Şenköy Mahallesi’nde düzenlenen Aba Güreşleri gerek sporcu gerekse seyirci açısından rekor kırdı.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Güreş Ağası Mustafa Sayın’ın ev sahipliğinde Şenköy güreş mersahında yapılan güreşlere çeşitli illerden 850 sporcu katılırken, tribünlerin içini ve dışını on bini aşkın güreş sever doldurdu.

Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Lütfü Kaşıkçı, Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar, oda başkanları ve binlerce güreşsever, müsabakaları heyecanla takip etti.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu desteğinde yapılan güre müsabakaları sonunda ağır sıklet finalinde Enes Bandırma’yı yenen İsa Göçen başpehlivan oldu. 11 kategoride yapılan güreş müsabakalarında kilolarında dereceye giren sporcular şunlar:

35 KİLODA

1. Mahmut Can Çalışkan (Gaziantep)

2. Rıfat Karaoğlan (Antakya)

3. Ahmet Efe Yiğit (Kocaeli)

40 KİLODA

1. Umut Eren Yılmaz (Sebenoba)

2. Ali Bozkurt (Kocaeli)

3. Yakup Arslan (Gaziantep)

45 KİLODA

1. Metin Gülücü (Ovakent)

2. Serhat Akbaş (Avcılar Bld)

3. Muhammet Kavı ( Antakya)

50 KİLODA

1. Yavuzhan Karadoğaner (Turfan Beyli)

2. Musa Güven (Ovakent)

3. Kurben Gücev (Ovakent)

55 KİLODA

1. Fettah Kılıç (Ovakent)

2. Salih Özdal ( Bezge)

3. Cuma Cağatay (Apaydın)

60 KİLODA

1. Gülam Resul Kılıç (Ovakent)

2. Hacı Mehmet Cam (K Maraş)

3. Mustafa İsmail Malgaç (Sofular)

65 KİLODA

1. Fatih Önalan (Sofular)

2. İnayet Karadeniz (Narlıca)

3. Yunus Doğan (Tokat)

70 KİLODA

1. Hasan Hüseyin Sağlam (Yayladağı)

2. Ali Kurt (K. Maraş)

3. Ahmet Vursun (Sebenoba)

75 KİLODA

1. Oğuz Doğruer (Atayurdu)

2. Kenan Yamak (İskenderun)

3. Mehmet Karakuş (Bezge)

80 KİLODA

1. İsa Göçen (K. Maraş)

2. Enes Bandırma (K. Maraş)

3. İrfan Mete( Gaziantep)

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 10:49:10   

HATAYSPOR’UN KOMBİNE BİLETLERİ SATIŞA ÇIKTI

Yeni sezonda maçlarını Antakya Atatürk Stadyumu’nda oynayacak Hatayspor’un sezonluk kombine bilet fiyatları belli oldu.

  Bordo-Beyazlı taraftarların merakla beklediği kombine biletler, dün satışa çıktı.

Sezonluk kombine biletlerin VIP ve Maraton tribünler için satışa çıkacağını belirten Hatayspor yöneticileri, Maraton A-B-D ve E blokların 150, C Blok’un ise 250 Türk Lirası’ndan satılacağını ifade etti.

VIP tribününde iki kategoriden oluştuğunu açıklayan bordo-beyazlılar A ve D blokların 400, B ve C blokların 700 liradan satışa çıkacağını aktardı.

Hatayspor’un bu sezonki iç saha maçlarını tribünden izlemek ve takımına destek olmak isteyen büyük Hatayspor taraftarı, sezonluk kombine biletlerini Atatürk Stadyumu’ndaki gişeden, eski Arkeoloji Müzesi ve Balıkçılar Çarşısı’nın önüne kurulacak stantlardan temin edebilecek.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 10:47:31   

İKİ MAÇTA 13 GOL ATILDI

Ayakkabıcılar Çarşısı esnafının kendi arasında düzenlediği futbol turnuvası tüm heyecanıyla devam ederken seyirciler zevkli ve gollü maç izlemenin keyfini yaşıyor.

   Ayakkabıcılar Çarşısı Dernek Başkanı Ömer Gürbüz’ün manevi desteğinde, Armağan Öztürk, Murat Cevrioğlu, Ahmet Çete ve Uğur Yılmaz’ın organizatörlüğünde yapılan maçların ikinci haftasında Öztürk takımı Gençler Kundura’yı 4-3 yenerek iddialı olduğunu gösterdi.

Diğer maçta Yılmazlar takımı, Ahmet Kundura’yı 4-2 yenerek önemli bir galibiyete imza attı.

Bu arada maçı izleyenler arasında Hatay Esnaf Odaları Birliği Abdulkadir Teksöz, Ayakkabıcılar Çarşısı Dernek Başkanı Ömer Gürbüz, Hatayspor kalecisi Ömer Alıcı ve çok sayıda sporsever yer aldı.

Tertip komitesi, Antakya Belediyesi’ne ait Karlısu Sahasında oynanan maçlarda yardımcı olan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve Spor İşleri Müdürü Cengiz Şenkule’ye teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 10:46:55   

DEFNE’NİN MUTLU BASKETÇİLERİ

Defne Belediyesi’nin çocuklara karne hediyesi olarak açtığı yaz kursları yoğun ilgiyle sürüyor.

Yüzme ve futbol kurslarının yanı sıra bu sene eklenen basketbol dersine heyecanla katılan öğrenciler, yaz tatillerini sportif aktivitelerle değerlendirmenin tadını çıkarıyor.

Gümüşgöze Spor Kompleksi’nde Kız- Erkek toplamda 325 öğrenci; Antrenörler Serdal Yeşil, Tuğba Öksüz ve Yusuf Can Topal’ın eğitmenliğinde basketbol öğreniyor.

Küçük-büyük herkesin bir araya geldiği, sportif aktiviteler ile Defneli olma kültürünün pekişmesini amaçlayan Defne Belediyesi Yaz Kursları, 1600’ü aşkın çocuğun yaz tatillerini olumlu yönde değerlendirmeleri konusunda da önemli bir rol oynuyor.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 07.08.2018 10:45:33