......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265564
YORUM MANŞET
EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ
GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ Cumhur İttifakı adayları seçim çalışmaları kapsamında Antakya Uzunçarşı esnafını ziyaret etti.

Çarşı esnafı Cumhur İttifakı heyetini Mehteran Takımı ile karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, yerel seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da çarşı esnafını ziyaret etti.

Birlikteliğimizin Hatay'ın mutluluk ve refah seviyesini sürekli olarak artıracağına inanıyor, Hatay için her zaman daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum diyen AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler “Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz” dedi.

Tarihi Uzunçarşı’da esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı heyeti, esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için destek istedi.

Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır diyen MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Cumhur İttifakı genelde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde hak ettiği noktaya gelmiştir. Bizde onların izinde yol alarak bu ittifakın Hatay'da şahlanması için çaba göstereceğiz. Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de, Hatay'ın önceliklerini belirleyerek bir hizmet haritası ortaya çıkaracaklarını ve her aşamada istişare anlayışı ile hareket edeceklerini belirterek “Har vurup harman savuran değil, akılcı bir anlayışla kalıcı hizmetler yapacağız. Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz. Cumhur İttifakı, ilimizin kurtuluşu, refahı ve hizmete doyacağının adıdır." diye konuştu.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz da, çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek, tek tek not aldı ve çözüm konusunda istişarelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek final heyecanı yarın

GALATASARAY – HATAYSPOR

 Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında Galatasaray ile Hatayspor karşı karşıya gelecek. Bordo-Beyazlı temsilcimiz tarihinde ilk defa çeyrek finale kalarak büyük bir başarıya imza attı.

Son 16 turunda Medipol Başakşehir takımını eleyen Hatayspor, gözünü karartarak Süper Ligin devlerinden Galatasaray’ı elemeyi hedefliyor.

Çalışmalara ara vermeden başlayan Bordo-Beyazlı futbolcular, teknik direktör İlhan Palut idaresinde çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda oynanacak Galatasaray maçında rövanş maçı için avantaj kazanmak isteyen Bordo-Beyazlılar inancını koruyor.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek final ilk maçında Hatayspor yarın Galatasaray’a konuk olacak. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda oynanacak olan maç saat: 20.30’da başlayacak.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 14:00:11   

HATAYSPOR, LİDERİ ELİNDEN KAÇIRDI

 Spor Toto 1. Lig temsilcimiz Hatayspor, 90.dakikada yediği talihsiz golle sahadan 1-1 beraberlikle ayrılırken, lideri elinden kaçırdı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, HBB Başkanı Lütfü Savaş, 6 bini aşkın Hatayspor taraftarı ile 250 kişilik Denizli taraftarının ilgiyle izlediği maç güzel bir futbol mücadelesine sahne oldu.

Maça taraftarının müthiş desteğiyle iyi başlayan ve oyunun kontrolünü elinde tutan Bordo-Beyazlılar, gole 17. Dakikada yaklaştı. Bu dakikada Selim Ilgaz’ın pasıyla buluşan Caner Hüseyin’in vuruşu kaleciden döndü.

34. Dakikada Hatayspor oluşan karambolde Hamza Gür’ün röveşatasıyla buluşan Gökhan Karadeniz’in kafa golü ile 1-0 öne geçti.

İlk yarısı 1-0 Hatay’ın üstünlüğü ile tamamlanan maçın ikinci yarısında konuk Denizli 62. Dakikada Mehmet Akyüz’ün pozisyonu ile gole yaklaştı ancak atak autla sonuçlandı.

Çok pozisyon üretemeyen konuk takım, ender geliştirdiği atakta 90.dakikada, Muhammed Kehinde kafa golü ile maçın skorunu belirledi: 1-1

Hemen 1 dakika sonra, Hatayspor’da Diallo kırmızı kart gördü ve maç da 1-1 sona erdi.

(Haber: S.Ergin)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:59:26   

SEÇİM GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyeti Seçimleri öncesinde geniş katılımlı bir güvenlik toplantısı yapıldı.

Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, 2. Hudut Alaya Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Kaymakamları, İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Emniyet Müdürleri ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantı öncesinde bir değerlendirme yapan Vali Doğan, “31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel yönetim seçimleri için bir araya geldik. Bundan birkaç hafta önce Gaziantep’te İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yapmış olduğumuz toplantıda alınan kararların ilimizdeki uygulamaları ve bunlara dair istişarelerde bulunmak üzere bir aradayız. İlimizde “Seçim Koordinasyon Merkezi” GAMER’de kuruldu. İlgili kurumlardan arkadaşlarımız burada görevlendirilerek, yapılacak seçimin huzurlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağız. Valilik olarak görevimiz vatandaşımızın hür iradesinin sandığa özgürce yansımasını sağlamaktır. İdarenin tarafsızlığına gölge düşürecek hal ve tutumlardan hepimizin kaçınması temel prensiptir. Bugüne kadar ilimiz genelinde seçimler ile ilgili herhangi bir olumsuzluk veya önemli bir sorun yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanmaması için gereken tedbirleri almaya gayret göstereceğiz.

Geçici Barınma Merkezlerinde yaşayan Suriyeli misafirlerimiz, seçim günü Geçici Barınma Merkezlerinden dışarı çıkmayacaklar. Ayrıca Suriyeli kanaat önderleri ile tüm ilçelerimizde yapılan görüşmelerde, kendi imkânları ile tuttukları evlerde yaşayan Suriyeli misafirlerimizden de seçim günü mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları rica edildi. Seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken tedbirleri güvenlik güçlerimiz ile birlikte alacağız. İlimizde yeterli güvenlik personelimiz bulunduğundan dışarıdan takviye birim talebimiz olmayacak.” Diyen Vali Doğan sözlerini,  “Türkiye seçim konusunda en tecrübeli ülkelerden birisidir. Her seçimde ciddi anlamda seçime katılım oranına sahip bir ülkeyiz. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerin de ilimize yakışır hoşgörü ve olgunluk içerisinde, vatandaşımızın hür iradesinin sandığa yansıyacağı huzurlu bir ortamda gerçekleşeceğine inanıyorum” şeklinde tamamladı.

Toplantı, İl Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Jandarma tarafından hazırlanan “Seçim Güvenliği” konusunda alınan tedbirler ile ilgili sunumlar ile devam etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:58:37   

Ergin Medya TV’ye yeni sponsor

KUMRUOĞLU NAKLİYAT

Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlar ve youtube üzerinden video paylaşımlarıyla sosyal medyada binlerce izleyicisi olan Ergin Medya TV’ye bir destek te Kumruoğlu Nakliyat’tan geldi.

İlimizin saygın firmalarından olan Kumruoğlu Nakliyat, Ergin Medya TV’de yayınlanan programlara sponsor desteğinde bulunuyor.

Firma sahibi aynı zamanda Karaahmetli Aşireti Dernek Başkanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Antakya Şube Başkanı Şaban Doğru’yu ziyaret eden Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, maddi ve manevi desteklerinden ötürü teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:57:41   

VALİ DOĞAN’DAN HİZMET ANI BELGESİ

 Hatay Valisi Rahmi Doğan, Burdur Valiliği Hukuk Müşaviri iken vefat eden Taceddin Özeren’e tevdi edilmek üzere hazırlanan Hizmet Anısı ve Belgesi’ni, merhumun ilimizde görev yapmakta olan oğlu Mustafa Özeren’e tevdi etti.

Valilik makamında gerçekleşen tevdi töreninde, Burdur Valiliği Hukuk Müşaviri olarak görev yapmakta iken vefat eden merhum Taceddin Özeren’in “Hizmet Anısı ve Belgesi” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adına Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından merhumun oğlu Mustafa Özeren’e tevdi edildi.

Bilindiği üzere Türk İdareciler Birliği tarafından 10 Ocak 2019 tarihinde düzenlenen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da teşrifleriyle gerçekleştirilen törende, 2018 yılında emekliye ayrılan Mülki İdare Amirleri ile görevi başındayken vefat eden Mülki İdare Amirlerinin yakınlarına Hizmet Anısı ve Belgesi takdim edilmişti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:56:59   

AYAKKABICILAR ÇARŞISINDA PASSOLIG PATLAMASI

 Hatayspor’a her zaman destek veren Ayakkabıcılar Çarşısı esnafı, elektronik bilet uygulaması olan Passolig karlarında patlama yaşıyor.

Hatayspor’un son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla birlikte ligde üst sıralara yerleşmesinin yanında Süper Lig lideri Başakşehir’i elemesiyle Hatayspor taraftarları passolig kartlarına adeta akın etti.

Hatayspor’un Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek finalinde Galatasaray ile eşleşmesiyle Passolig kart sayısında adeta patlama yaşanıyor.

Ayakkabıcılar Çarşısı esnaflarından Uğur Yılmaz, yaptığı açıklamada “Hatayspor’a her zaman olduğu gibi şimdi de destek vermeye devam ediyoruz. Takımımıza destek vermek amacıyla çarşı esnaflarıyla birlikte passolig kartları alarak Hatayspor’a maddi destek yanında tribün desteği de vereceğiz.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Galatasaray maçında takımımıza güveniyoruz. Çarşı esnafı olarak her zaman tribündeki yerimizi alacağız. Özellikle Antakya’da oynanacak olan Hatayspor-Galatasaray maçında tribünleri hınca hınç doldurarak takımımıza sahip çıkacağız” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:56:11   

KAAN TEMİZLİK FİRMASINDAN ERGİN MEDYA TV’YE DESTEK

 Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlar ve youtube üzerinden video paylaşımlarıyla sosyal medyada binlerce izleyicisi olan Ergin Medya TV’ye Kaan Temizlik ve Sağlık firmasından destek devam ediyor.

Kendi sektörünün lider kuruluşu olan Kaan Temizlik, Antakya Gençlik Spor Kulübü’ne sponsorluk desteğinin ardından Ergin Medya TV’nin de yanında yer aldı.

Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, Kaan Temizlik ve Sağlık firması sahibi Mükerrem Taşçıoğlu’na maddi ve manevi desteklerinden ötürü teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:55:16   

GÜL'DEN BELENSPOR'A MORAL ZİYARETİ

 Süper Amatör Lig takımlarından Belen Belediyespor ile Hatay Armutluspor karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesi Belen’in Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Gül ve ilçe başkanları futbolcuları ziyaret ederek başarı dileklerini iletti.

Karşılaşmanın ardından futbolcuları ve teknik heyeti mücadelelerinden ötürü tebrik eden İttifak Adayı Gül, seçim çalışmaları kapsamında Belen’deki seçim Koordinasyon merkezlerinde Belenlilerle bir araya gelerek mahalle toplantılarına katıldı.

Cumhur İttifakı İlçe Başkanlarından Enis Göçmen ve Seyfullah Gürbüz ile Kıcı Mahallesi Muhtarı Ahmet Soysal ve MHP Meclis Üyesi Adayı Ekrem Doğan’ın koordinasyonunda gerçekleştirilen mahalle toplantılarına, mahalle sakinlerinin ilgisi büyüktü.

Mahalle sakinlerini dinleyerek notlar aldıran Gül, cumhur ittifakının önemine vurgu yaparak mahalle sakinlerinden destek istedi.

Seçim Koordinasyon Merkezleri açılışındaki konuşmasına değinerek; “Belen Belediyesi geliri beli, bütçesi belli bir kurumdur. Bizlere destek verirken, bizleri öksüz bırakmayın. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğine Belen olarak ihtiyacımız var. Onun için Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler içinde sizlerden destek istiyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:54:11   

MELEKLER, BEŞİKTAŞ’A KAYBETTİ

 Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ligin 17. haftasında, deplasmanda Beşiktaş ile karşılaştı. Mavi-Beyazlılar, maçtan 78-70 mağlup ayrıldı.

3 Şubat Pazar günü İstanbul Akatlar Spor ve Kültür Merkezi’nde oynanan mücadelede Hatay’ın melekleri ilk çeyreği 18-10’luk skorla geride kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinde de oyunun kontrolünü eline alamayan Mavi-Beyazlılar soyunma odasına 40-31’lik skorla geride gitti.

Üçüncü çeyrekte sayı farkını azaltmak isteyen Hatay temsilcisi istediği oyunu sahaya yansıtamayarak maçın son bölümüne 60-52 geride girdi.

Maçın son anına kadar mücadeleyi elinden bırakmayan Mavi – Beyazlılar başa baş geçen son çeyrekte de rakibini durdurmayı başaramadı ve parkeden 78-70 mağlup ayrıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:53:24   

VOLEYBOLCULAR İSTEDİĞİNİ ALAMADI

 Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı ligin 19. haftasında Sorgun Belediyespor’u evinde konuk etti.

3 Şubat Pazar günü Antakya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mücadeleye hızlı başlayan ev sahibi ekip ilk teknik molaya 12-6 önde girdi.

Yaptığı etkili hücumlara blokla karşılık bulan Hatay ekibi ilk seti 21-25 kaybederek maçta 1-0 yenik duruma düştü.

İkinci sette de istediğini alamayan mavi beyazlılar seti 24-26 noktalayarak skoru 2-0’a getirdi. 

Maçın son setini de iyi oynayamayan Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı seti 16-25 mağlup noktalayarak sahadan 3-0 mağlup ayrıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 13:52:32