......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 242387
YORUM MANŞET
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı  KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYORBaşarıları saymakla bitmeyen, Hatay’da ilklere imza atan Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, zirvede bırakıyor.

 

13 yıl Ticaret Borsasında başkanlık görevi, 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yapan Başkan Kuseyri, Hatay’a, Türkiye’ye kazandırdığı en küçük değerin kendisi için büyük mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum diyen Başkan Kuseyri, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı ve onurlu bir gün benim için. Türkiye’nin gözbebeği marka şehrimizin Borsasında böylesine anlamlı bir törende sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum.

Şehrimin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsedim ve projelendirdim. Temsil görevini üstlendiğim Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım.

13 yıl ticaret borsasında başkanlık görevi ve 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB strateji geliştirme yüksek kurul üyeliği ve TOBB ETÜ hastanesi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum. Ve her nerede olursam olayım bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli. Bizler Hatay’da yaratılan güçbirliği ile herşeyin üstesinden gelebildik.

Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.

Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. 

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 1 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğiz. Yeni seçilecek yönetim ve mecliste görev almayı düşünmüyorum. Antakya Ticaret Borsası’nın seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. 

Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama.

Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB yönetim kurulu başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ticaret borsasında çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm sayın valimiz Erdal Ata beye, milletvekillerimize,  büyükşehir ile Antakya belediye başkanlarımıza ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan aileme, Kuseyri ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

ERGİN MEDYA’YA VEDA ZİYARETİ

Görev yaptığı 14 yıl boyunca toplumun her kesimini olduğu gibi basın mensuplarıyla da yakın ilişkiler kuran Başkan Kuseyri, Ergin Medya’ya da veda ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi çalışanları tarafından ilgiyle ve saygıyla karşılanan Kuseyri, görev döneminde yapılan desteğe ve haberlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI
KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin önemli projeleri arasında yer alan Emek ve Saraykent Mahallelerinde uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesi % 53 seviyesine ulaştı.

 

Başkan Kimyeci, dün sabah basın mensuplarıyla geleneksel kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. Antakya Belediyesi Meclis Grubu adına Abdurrahman Taşçıoğlu’nun konuştuğu toplantıda ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meclis üyesi Aynur Karaçete ve gazeteci Suna Zeytun birer konuşma yaptı.

Siyasi temsilcilerin konuşmasının ardından açıklamada bulunan Kimyeci, kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini ve projede % 53 seviyesine geldiklerine dikkat çekerek, deprem bölgesinde bulunan Antakya için bu projenin önemini vurguladı. Belediye Meclisinden 61 milyon lira kamulaştırma bedeli ayrıldığını ve bu meblağın yarısının ödendiğini açıkladı. Antakya Belediye Başkanı ayrıca bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 200 milyon lira para tahsis edildiği bilgisini verdi.

Göreve başladığı 2014 yılından itibaren ekibiyle gece-gündüz demeden 95 mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesinin teleferik, Sebze Hali, Balıkçı Pazarı, Kongre Merkezi gibi projeleri bir türlü hayata geçirememesini eleştirerek kaynakların verimli ve etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda kamuoyunu bilgilendirdi.

(Haber: S.Ergin)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)

HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI

 HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
Başkan Savaş, Antakya Parkı içinde yapılması düşünülen “Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu” projesi konusunda meslek odaları ve STK temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelerek konuyu demokratik ortamda görüşleri aldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’nin büyük projeleri arasında yer alacak Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesi hakkında meslek odaları temsilcileri, STK temsilcileriyle dün sabah meclis salonunda geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Nihat Tazeaslan, kalabalık davetli topluluğuna slayt eşliğinde projeyi detaylı olarak bilgilendirdi. Sunumun ardından Başkan Savaş’ta bu projeyi bir ağaç kesmeden şu an boş olan alana yapacaklarını, ayrıca bir hayırsever tarafından yaptırılacağı için belediye kasasından para çıkmayacağını söyledi.

Toplantıda söz alan ve detaylı açıklamalar yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’da yeşil alanların arttırması gerekirken parkın içine Kültür Merkezi’nin yapılmasını uygun bulmadıklarını, bu güzel projenin şehrin farklı bir alanında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Konuşmalar yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Selim Harbiyeli, Mimarlar Odası, Diş Hekimleri Odası Başkanı, Çevre Koruma Derneği Başkanı projenin Atatürk Parkı içine değil başka alana yapılması fikrini savundular. Bazı konuşmacılarda ağaç kesilmeyeceği ve merkezde olacağı için öngörülen alana yapılması görüşünde bulundular.

İki saat süren toplantıda yararlı fikirler üretilirken, Kültür Merkezi ve Nikah Salonu projesiyle ilgili net bir karara varılamadı.

(Haber: S.Ergin)

MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ
MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ

 MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye sınırında vatan savunması için görev alan Mehmetçik’e ve Hassa ilçesindeki yörük çadırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Sınır hattına yakın bir bölgede kurulu yörük çadırlarına gerçekleştirilen ziyarete, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dernek Başkanı Ünal Kazak, halk ozanı Gül Ahmet Yiğit eşlik etti.

Halk ozanı Gül Ahmet Yiğit bestelediği kahramanlık türkülerini sınır bölgesinde vatan savunması yapan Mehmetçikler için bağlaması eşliğinde söyledi. Sınırda görev yapan askerlere moral vermek ve halkın, resmi kurum ve kuruluşların harekâta desteğini bildirmek için yapılan ziyarette Mehmetçikler de yörük türkülerini dinledi.

Sınır noktasındaki karakolda açıklamalardan bulunan Başkan Savaş, ”Hassa Akbez Sınır Karakolundayız. Sınırımızda güvenliğimizi sağlayan, Mehmetçiklerimize memleketimiz ve ülkemiz adına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbimiz onların yanında olsun, onları güçlü ve sağlıklı kılsın. Biz güçlü ordudan güçlü Türkiye’nin doğacağını bilenlerdeniz” diyerek askerlere Türk bayrağı verdi.

(Haber Merkezi) 

HBB JUDO TAKIMI'NDAN BÜYÜK BAŞARI

  Hatay Büyükşehir Belediyesi Judo Takımı, Osmaniye'de yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Judo müsabakalarında başarı elde etti.

Çocukların ve gençlerin, sportif faaliyetlerde aktif olmalarına vesile olmak zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ama-cıyla aktiviteler gerçekleştiren HBB, başarının en büyük anahtarlarından olmaya devam ediyor.
Anadolu Yıldızlar Ligi Judo müsabakalarında 2 altın, 2 gümüş ve 8 bronz madalya olmak üzere toplamda 12 madalya almaya hak kazanan Hatay'ın başarılı sporcuları 42 puan alarak takım halinde 2'nci oldu. 
Kenan Alkaç ve Ozman Özbay altın madalya, Gizem Alkaya ve Sıla Araç Gümüş madalya alırken,  Emre Acioğlu, Furkan Sağlamoğlu, Münir Çetin, Kevser Çetin, Mertcan Doğrusöz, İbrahim Berkant Keleş, Yasin Gençtürk, Hatice Nur Yıldırım ise bronz madalya alarak yeni bir başarıya daha imza attılar. 
HBB Judo Antrenörü Kadir Saday,” Çocuklarımızı almış oldukları bu güzel başarılardan dolayı tebrik ediyorum. Bu zorlu mücadelelerde sporcularımız emeklerinin karşılığını en iyi şekilde aldılar. Yarı finallerde de başarı elde edeceklerine inanıyorum. Bize desteklerini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a teşekkür ederiz” dedi. 
(Haber Merkezi)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:47:49   

ZUBİOĞLU: HİZMETİMİZ DEVAM EDECEK

Kurulduğu günden bu yana güzel çalışmalar ortaya ko-yan ve adını geniş kit-lelere duyuran Amik Ovası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Amik Ovası insanını tek çatı altında birleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Geçtiğimiz günlerde, Yorum Gazetesi sahibi Sadullah Ergin, Hatay 23 Temmuz Gazetesi Erhan Yılmaz ve Hatay Söz Gazetesi muhabiri İzzet Nazlı'nın Amik Ovası Derneği ba-kanına bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren dernek başkanı Mehmet Zubioğlu, basın mensupla-rını yanlarında görmekten son derece mem-nun olduğunu söyledi.
Dernekler olarak aktif olarak faaliyetler yaptığı ve Amik Ovası çiftçisi başta olmak üzere tüm insanını kucaklayan bir yapı ile hareket ettiklerini belirtti. Sürekli istişareler yaparak derneğin aktif kalmasını sağladıklarını aktardı. Kısa bir zaman içinde büyük bir kitleye ulaştıklarını anlatan Zubioğlu, “Biz insan odaklı çalışıyoruz ve Amik Ovası insanımızın yaşadığı sıkıntıları gidermek ve onlara ses olmak için buradayız. Allah'ın izniyle bu güne kadar sayısız aktivite ve çalışmalara imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Basın men-suplarının da bu süreçte bize verdiği destek bizi ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi. Gazeteciler Ergin, Yılmaz ve Nazlı da yaptıkları kısa açıklamada Amik Ovası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mehmet Zubioğlu'na çalışmalarında başarılar dileyerek, misafir-perverliğinden dolayı şükranlarını sundu.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:47:10   

FUTBOLCULARIN BURUK GALİBİYET SEVİNCİ

Erzin Belediyespor kulübünde futbolcuların buruk galibiyet sevinci. Maçın ardından alın terinin karşılığını alamayan futbolcular ıslattıkları formalarını sahada bıraktı.
Spor Toto 3. Lig 1. Grubunda mücadele eden Erzin Belediyespor, Erzin İlçe stadında yapılan karşılaşmada Yomraspor'a 3-1 yenerek önemli bir galibiyet elde ettiler.  Levent Balcı, Egemen Savran ile Birkan Çanakçıoğlu'nun yönettiği müsabaka ev sahibi Erzin Belediye Spor'un gollerini 9. dakikada Nureddin Ersoy, 46 ve 83. dakikalarda da Umut Koray attı. Erzin Belediye Spor, bu galibiyetin ardından puanını 25'e çıkartıp, 14. sıraya yükseldi. Haftanın en önemli müsabakasında Yomraspor'u 3-1 yenen Erzin Belediyespor'da futbolcular maçın ardından alın terlerinin karşılığını alamadıkları gerekçesiyle maçın ardından ıslattıkları formalarını saha ortasında bıraktılar. 
(Haber: Yaşar Güllü)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:44:23   

ERTEM YILDIRIM'A TEŞEKKÜR

  Yapı-İnşaat sektöründe Antakya'nın tanınmış firması Er-Yıldırım İnşaat sahibi Ertem Yıldırım'a Kaan Temizlik Antakya Genç-lik takımı adına teşek-kür ziyaretinde bulu-nuldu.

Uzun yıllar Şi-rincespor'da başkanlık görevi yapan ve amatör futbola maddi ve ma-nevi destek veren Er-tem Yıldırım, son ola-rak Hatay 1.Amatör Kü-mede Play-Off maçları oynayan Kaan Temizlik Antakya Gençlik takımına baklava ikramında bulunarak moral desteği verdi.
Antakya Gençlik Başkanvekili Ahmet Davut ve yönetici Aykut Doğru, Ertem Yıldırım'ı Akasya Mahallesi 102. Sokak Nasrullah Apartmanında bulunan Er-Yıldırım İnşaat ofisinde ziyaret ederek yönetim kurulu, antrenör ve futbolcular adına teşekkür ettiler.
Yıldırım'da amatör takımların toplumda önemli görev üstlendiklerini belirterek amatör spora ve gençlere destek vermeye devam edeceğini ifade etti.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:43:30   

BODRUM'DA HATAYSPOR AŞKI BAŞKADIR!

Bu sene şampiyonluğa inanmış Hatayspor, deplasmanda Bodrumspor'u 5-0 yenerek liderle olan puan farkını ikiye indirdi. Dananın kuyruğu, Pazar günü Antakya'da oynanacak Hatay-Menemen maçında kopacak

 Grubunda şampiyonluk mücadelesine hız kesmeden devam eden Hatayspor, küme düşme hattında bulu-nan Bodrumspor'u dep-lasmanda 5-0 gibi farklı skorla yenerek rakiple-rine gözdağı verdi.

Cumartesi gü-nü Bodrum İlçe Stadyu-munda oynanan maçta Bordo-Beyazlılar, güzel futbollarını 5 golle süs-leyerek grup lideri Me-nemen Belediyespor'un kendi sahasında Ke-çiörengücü ile 2-2 be-rabere kaldığı haftada puan farkını ikiye indir-di. Bu arada grubun di-ğer iddialı takımı Afjet Afyonspor'un Eyüp-spor'a 3-1 yenilmesi de Hatayspor'un işine geldi.
Hatay Büyük-şehir Belediyesi’nin sağladığı otobüslerle Hatayspor Taraftarlar Derneği organizasyo-nunda Bodrum'a giden Bordo-Beyazlı taraftar-lar, takımını 90 dakika centilmence destekledi.
Maça istekli başlayan Hatayspor, düşme hattında direnç gösteren Bodrum karşısında ilk yarıda gol atamayınca devre golsüz tamamlandı.
İkinci yarıya fır-tına gibi başlayan Bor-do-Beyazlılar, gol per-desini Yılmaz Özeren'le açarak skoru 1-0 yaptı. Bu golün moraliyle raki-bine yüklenen Hatay-spor, 65.dakikada Ca-ner Hüseyin Bağ'ın go-lüyle farkı ikiye çıkardı. Günün başarılı ismi Si-nan Kurumuş, 80.daki-kada sahne alarak ta-belayı bir kez daha değiştirdi: 3-0
Artık bendini aşmış sel gibi coşan Hatayspor'da Yılmaz Özeren, kendisinin ikin-ci takımının 4. golünü attı. Oyuna sonradan giren usta ayak Taha Balcı, 90. dakikada ma-çın skorunu ilan etti: Bodrum Belediyesi Bodrumspor:0–Hatay-spor:5
Bu sonucun ardından puanını 55'e çıkaran Güneyin Yıldızı Hatay ekibi, Menemen Belediyespor'un bera-bere kaldığı haftada li-derle olan puan farkını ikiye indirerek, Pazar günü Antakya'da oyna-yacağı Menemen Bele-diyespor maçı öncesi özgüven kazandı. (Yorum Haber Merkezi)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:42:28   

MELEKLER GALATASARAY'A MAĞLUP OLDU

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi 19. hafta maçında Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Galatasaray Kadın Basketbol Takımına 72-67 yenildi.
Galatasaray'ın karşısında hızlı ve etkili oynayan Hatay'ın Melekleri, potada istediği başarıyı elde edemeyerek ilk çeyreği 19-12 geride tamamladı.
İkinci çeyrekte rakibine karşı etkili hücumlarla hâkimiyeti korumaya çalışan Hatay'ın Melekleri, son saniyelerde geriye düşerek soyunma odasına 32-29 geride girdi.
Üçüncü çeyrekte karşılıklı kıyasıya mücadelenin yaşandığı maçta Bahar Öztürk'le skoru 40'ta eşitlerken Courtney Paris'in pota altı sayısıyla da 42-40 öne geçmeyi başaran Hatay'ın Melekleri, karşılıklı basketlerle üçüncü çeyreği 46-47 önde tamamladı.
Dördüncü çeyreğin ilk bölümlerinde iki ekip de hücum etmekte zorlanmazken kalan sürede rakibinin geri dönüşüne izin vermeyen Galatasaray karşılaşmadan 72-67 galip ayrılmayı başardı.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:36:47   

BU ONUR ATSO’YA AİT

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ANMOGEP 3 Mart Cumartesi (yarın)

düzenlenecek törenle resmen açılacak.

Geçmişin değerleri geleceğin teknolojisi ile buluşuyor Antakya Mobilyacılığını Geliştirme Projesi (ANMOGEP) Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın büyük emek ve çabaları sonucu yarın resmen açılacak.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin ve ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak,

ANMOGEP açılışıyla ilgili; “T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla gerçekleştirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ‘’Rekabetçi Sektörler Programı’’ ilk dönem projelerinden olan ‘’Antakya Mobilyacılığı’nı Geliştirme Projesi’’nin (ANMOGEP) Türkiye’de uygulamaya geçen ilk Ortak Üretim Merkezi’nin açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr.Faruk Özlü ve AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals’ın teşrifleri ile gerçekleştirilecektir.

Antakya Mobilyacılığı’nı atağa kaldıracak ülkemiz ve ilimiz ekonomisi açısından büyük önem ifa eden; “Avrupa Birliği Rekabetçi Sektörler Hibe Programı’’ (IPA 1) kapsamında yapılan ANMOGEP Tesisi’nin Açılış Töreni ve Antakya Sürkü Coğrafi İşaret Takdim Töreni 03 Mart 2018 Cumartesi günü düzenlenecek olup, törenlerimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.” açıklamasında bulundular.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:08:52   

ÖZEL HAREKÂT EKİPLERİ SINIRA SEVK EDİLDİ

Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) ekipleri Hatay'a geldi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında görevlendirilen JÖH ve PÖH ekiplerini taşıyan çok sayıda zırhlı araç konvoyu, Hatay'a ulaştı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla yola çıkan çok sayıda vatandaş, İslahiye ilçesinde kurulan İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'nden gelen konvoyda bulunan jandarma ve polislere "En büyük asker bizim asker" sloganları atıp, sevgi gösterisinde bulundu.

Daha sonra sınır birliklerine doğru hareket eden konvoyun, buradan da Afrin'e geçeceği öğrenildi. (AA)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:07:42   

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:06:29   

SEVGİ, EMEK İSTER

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Aile sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen, Evlilik Öncesi Eğiticisi Psikolog Gülşen SAYGILI’nın konuşmacı olarak katıldığı “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” büyük beğeni topladı.

Kurulduğu günden bu yana toplumsal sorunlara ışık tutulması adına, kurumlar arası işbirliği yaparak öğrencilerine desteğini sürdüren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE),  Sosyal Sorumluluk Projesi programı kapsamında öğrencilerini evlilik öncesinde yapılması gerekenler konusunda bilgilendirdi. İSTE Merkez Kampüs, Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Sunumunda, Sağlıklı bir evlilik için ne yapılmalı? Evlilik çatışmasına sebep olan faktörler ve çözüm yolları? Hayat arkadaşımı nasıl seçebilirim? vb. gibi konularda öğrencileri bilgilendiren Psikolog Gülşen SAYGILI; "Sağlıklı toplumun temelini sağlıklı aile oluşturur. Sağlıklı aile ise gücünü sağlıklı bir karı-koca ilişkisinden alır” dedi.

Sağlıklı evlilik ilişkisinin, bireylerin ruhsal ve fiziksel sağlıkları üzerinde olumlu etkiler yaratan bir güce sahip olduğunu belirten Saygılı; “Hayatta her şey gibi mutlu olmak ta çaba ister. Mutluluk kişilerin birbirleriyle sağlıklı ve doyurucu etkileşimler kurmaları sonucunda vardıkları bir noktadır. Stres yüklü bir karı-koca ilişkisi, ailenin tüm bireylerinde doğrudan stres yaratır” dedi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, katılımlarından ve sunumlarından dolayı Evlilik Öncesi Eğiticisi Psikolog Gülşen Saygılı’ya ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 3 gün önce / 02.03.2018 11:05:08