......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 334353
YORUM MANŞET
ANTAKYA’DA LEZZETLİ FESTİVAL
ANTAKYA’DA LEZZETLİ FESTİVAL

ANTAKYA’DA LEZZETLİ FESTİVALKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen “Türk Mutfağı Haftası” kapsamında Hatay Valiliği ve Antakya Belediye Başkanlığı koordinesinde düzenlenen, gastronomi şehri olan Hatay’ımızın lezzetlerinin tanıtıldığı Antakya Lezzet Festivali 3 gün boyunca şehrimize renk ve tat kattı.

Antakya Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinliğe, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, ilçe belediye başkanları, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, kurum il müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Doğan, protokol üyeleri ile birlikte Hatay halkına ve İlimize gelecek misafirlerimize medeniyetler şehri Hatay’ımızın envaiçeşit lezzetlerinin tanıtılacağı “Antakya Lezzet Festivali” etkinliğinin açılış kurdelesini kesti.

Akabinde etkinlik alanında bulunanlara hitaben bir konuşma gerçekleştiren Vali Doğan konuşmasında, “Bu hafta Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye’de ‘Türk Mutfağı’ haftası ilan edildi.

Bu kapsamda bizlerde  Hatay’ın çeşitli ilçelerinde, Antakya’da, İskenderun’da, Kırıkhan’da, Reyhanlı’da faaliyetlerde bulunacağız. Hatay dediğimizde gastronomi akla geliyor. İnsanlar Hatay’la, Antakya’yla özdeşleşmiş yemekleri, lezzetleri tatmak istiyorlar. Turlar birbiriyle çakışır hale geldi, otellerimizde ki doluluk oranı neredeyse %100’e ulaştı. Bu tabi Hatay’ın, Antakya’nın lezzetlerinin biliniyor olmasından dolayı. Turizm, Türkiye için, Hatay için çok önemli Türkiye’nin ciddi bir gelir kaynağı. Bu sene Türkiye’nin tüm illerinde, turizmi canlandırmak, yerli ve yabancı turizmi hareketlendirebilmek adına Bakanlığımızla, Valilikler, Belediyeler, STK’lar ile birlikte koordineli bir şekilde çalışacağız. Bu alanı Antakya Belediyemiz düzenledi ve burada 2 günlük bir etkinlikte bulunacak. Bu kapsamda firmalarımız birtakım hazırlıklar yaptılar, lezzetleri ziyaretçilerimize takdim edecekler, ürünleri tanıtacaklar ve bu 2 günlük süre içerisinde dışarıdan gelen misafirlerimizi de göz önüne alarak bu faaliyetin en üst düzeye çıkması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bugün bir farkındalık oluşturmak anlamında Meclis Binasının oradan sayın Milletvekillerimizle, mesai arkadaşlarımla, STK’lar ile birlikte yürüyüşle Antakya Milli İrade Parkı’na kadar geldik ve bugün burada bu faaliyetin başlangıcını yapmış olacağız. Ben tekrar emeği geçen başta Antakya Belediye Başkanımız olmak üzere Turizm ve Gastronomi Derneğine, Antakya Ticaret Odası’na, Esnaf Odalarına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Program, Vali Doğan’ın beraberindeki heyet ile birlikte etkinlik alanında kurulu stantları gezmesiyle son buldu.

3 gün süren ve çok sayıda esnafımızın stant açtığı festival alanı vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Hatay’ın eşsiz mutfağı yanında künefesi ziyaretçilerden tam not aldı.

BÜRO MEMUR-SEN HAKKINI ARIYOR
BÜRO MEMUR-SEN HAKKINI ARIYOR

BÜRO MEMUR-SEN HAKKINI ARIYORMemur-Sendikaları Konfederasyonu bünyesinde faaliyet gösteren Büro Memur-Sen Hatay Şubesi, sendika üyelerinin ve çalışanların hakkını arama adına Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu binası önünde basın açıklamasında bulundu.

Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar ve bazı sendika başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıda Büro Memur-Sen Hatay Şube Başkanı Özkan Arslan, yönetim kurulu ve üyelerin huzurunda şu açıklamayı yaptı: “Her yıl 16-20 Mayıs tarihleri Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Ancak büyük bir sevince dönüşmesi gereken kutlamalar, SGK çalışanlarının yaşadığı mağduriyetler nedeniyle buruk bir şekilde geçmektedir.

İnsanlarımıza beşikten mezara kadar hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu'nda; 23 bini taşrada 4 bini merkezde olmak üzere yaklaşık 27 bin memur görev yapmaktadır.

Yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 100 milyon kişiye hizmet veren SGK da, büyük fedakârlıklarla çalışan personel emeğinin karşılığını ne yazık ki alamamaktadır.

Maaşı düşükte olsa geçmişte aldığı fazla mesai ücreti, ikramiye, performans ödemesi ve havuz parası gibi ek gelirlerle ayakta kalabilen memurlar, 666 Sayılı Kanun Hükmünde kararname ile bu haklarını kaybetmiş, emeğinin karşılığını almaktan uzaklaştırılmıştır.

Bu nedenle; 16-20 Mayıs tarihlerinde kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında çalışma şartlarının iyileştirilmesi, görevde yükselme, kadro, fazla mesai, tazminatlar, 3600 ve ikramiye gibi konularda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi maksadıyla Büro Memur-Sen olarak eylem kararı almış bulunmaktayız.

Hafta kapsamında; 16-20 Mayıs tarihleri arasında aşağıdaki eylem planımızı gerçekleştireceğiz. 16 Mayıs Pazartesi günü yapılacak basın açıklaması sonrasında çalışanların beklentileri ile ilgili dilekçelerin Kurum başkanlığına iletilmek üzere evrak kayda verilmesi. 17 Mayıs Salı günü tüm çalışanların tepkisini sosyal ortamda dışa vurması için siyah renk kıyafetle işe gidilmesi. 18 Mayıs Çarşamba günü Sabah 2 saat işe geç gitmek ve mesai bitişinden 2 saat önce işten çıkarak 4 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirmek.

19 Mayıs Perşembe günü resmi tatil olması nedeniyle saat 21:00 de hashtag çalışması yapılması. 20 Mayıs Cuma günü tam gün iş bırakma (çalışanlar o gün işe gelmeyecek)

İçinde bulunduğumuz hafta vesilesiyle, başta SGK çalışanları olmak üzere hizmet kolumuzda yer alan tüm çalışanların ve bütün emekçilerinin emeğinin karşılığını aldığı, bir sonraki sosyal güvenlik haftası kutlamalarında sorunları konuşmaktan ziyade kazanımlar nedeniyle teşekkür ettiğimiz bir hafta olması temenni ediyoruz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

HATAY ESNAFINDAN TEKSÖZ’E GÜVENOYU
HATAY ESNAFINDAN TEKSÖZ’E GÜVENOYU

HATAY ESNAFINDAN TEKSÖZ’E GÜVENOYUHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği'nin olağan kongresi Antakya Ottoman Otel'de gerçekleştirildi. Mevcut başkan Abdulkadir Teksöz, HESOB Başkanlığına büyük teveccühle yeniden seçilerek güvenoyu aldı.

 

Yoğun kalabalığın gerçekleştiği kongrede başkan adayları Abdulkadir Teksöz ve Mehmet Alakuş birbirlerine sarılıp başarılar dileyerek Hatay'ın kardeşliğine yakışır bir seçim geçmesini sağladılar. Kullanılan oyların sonucunda mevcut başkan Abdulkadir Teksöz 366 oy alarak yeniden başkanlığa seçilirken diğer aday Mehmet Alakuş ise 108 oy aldı.

Kongreye Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Hayzaran, Oda Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda esnaf katıldı.

Kongrede Divan Kurulu, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Denetleme Kurulu Üyesi Talat Dinçer, Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Hatay Elektronik Cihaz Tamircileri Odası Başkanı Adnan Taşçıoğlu, Reyhanlı Demirciler ve Tornacılar Odası Başkanı Süleyman Sırrı Ataş ve İskenderun Terziler Odası Başkanı Mehmet Ordulu'dan oluştu.

TEKSÖZ: HATAY ESNAFININ BAŞKANIYIM

Divan kurulunun yerini almasının ardından faaliyet raporunu okumak adına Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz kürsüye çıktı. Teksöz konuşmasında; "Hepiniz bizi tanıyorsunuz. TESK Yönetim Kuruluna 70 yıl sonra Allah'a şükür bir üye seçildi. 7 federasyonda Hatay'ı temsilen 7 arkadaşımız bulunuyor. Biz esnafın sorunu için Ankara'ya kamp kuruyoruz. Bu ekip meselesidir. Metal Sanayi Sitesi için ben ve 2 arkadaşım vekillerimizle birlikte Sanayi Bakanımız ile görüştük. Antakya'da mobilyacılar sanayi sitesi gibi Kırıkhan'da da yapıyoruz. 1 senede yatırım programına alındı. Bize kim ne proje getirirse biz yardımcı oluruz. Defne, Samandağ ve Reyhanlı Sanayi siteleri için bize geldiler. Bize esnaf için ne derse ne zaman derse esnafın babasının cebi 24 saat açıktır. Altınözü OSB'deki proje 10 seneden beri yapım aşamasındaydı. Ben Hatay'ın başkanıyım sadece Antakya'nın değil, bunu herkes biliyor. Antakya Belediye Başkanımız göreve seçildiği 3. gün bizi çağırdı ve bizden ne istediğimizi sordu. Tabela ücretleri düşürüldü. 30 Bin TL ödüyordu esnaf işyeri değiştirdiğinde. Bunu 10'da 1'i fiyatına indirdi. Sağolsun bu hareketi diğer belediyelere de örnek oldu. Biz yeter ki birlik olalım, ne istenirse yapmaya hazırız.

Ben bu vesileyle tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, hayatını kaybeden annelere Allah'tan rahmet diliyorum. Annelerimizin kıymetini bilelim. Ben bugün geride kalan 1 aya çizik attım ve beyaz sayfa açtım. Ben 2014 yılından bu yana Serinyol Şoförler Odası'nda başkanvekilliği yapıyorum. Delegelikten gelmeyim. Allah'ın izniyle ve delegelerimizin de oyuyla Pazartesi'nden itibaren görevimize devam edeceğiz." dedi.

Diğer aday Alakuş’ta görüş ve dileklerini ifade ettikten sonra 2 liste ile seçime gidildi. Saat 17.00’de sandıkların açılmasının ardından oyların büyük bölümünü alan Teksöz, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

BAŞKAN TEKSÖZ'ÜN

YÖNETİM KURULU ŞÖYLE

Başkan Teköz'ün yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Asil Üyeler; Erol Akın, Aziz Fatih Yılmaz, Sabit Ak, Ali Bayır, Refik Gümüşoğlu, İbrahim Cihangir, Ahmet Bölükbaşı, Nizar Hayzaran.

Yedek üyeler; Mehmet Ali Yapar, Hidayet Şahinoğlu, Ali Çaydan, Mehmet Hammutoğlu, Ferit Gürel, Orhan Gezgin, Mahmut Ayrancı, Mustafa Yüksel, Davut Karataş

Denetim kurulu asil üyeler; Abdulgani Kit, Musa Mert, Mustafa Terzi, Muhammet Güzey, Servet Canatar.

Yedek üyeler Mehmet Şakir Batmaz, Lütfü Naili Yücel, Ali Buğa, Abdullah Deliveli, Neşe Bozoğullarından

Disiplin kurulu asil üyeler; Hasan Özkul, Mahmut Şenöz, Doğan Aydın, Halil Emre Ergüder, Yılmaz Değirmenci.

Yedek üyeler: Necdet Arslan, Halit Kanat, Fahri Kelahmetoğlu, Mustafa Tül, Ali Baklacı.

(Haber: S. Ergin)

HATAY, BİR DÜNYA ŞEHRİ
HATAY, BİR DÜNYA ŞEHRİ

HATAY, BİR DÜNYA ŞEHRİCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hatay'ın, bir dünya şehri ve birçok medeniyeti içinde barından ve bu farklılıklara rağmen biz olmayı başaran bir şehir olduğunu ifade etti.

Hatay Valiliğini ziyaret eden ve Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Vali Yardımcıları, protokol üyeleri ve tören mangası tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Akabinde beraberindeki heyet ile birlikte Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı, makamında ziyaret ederek Hatay’a dair brifing aldı.

Gerçekleşen ziyaret sonrasında burada bir basın açıklaması yapan ve yapmış olduğu basın açıklamasında, ramazanda vatandaşlarla kucaklaşmak, dertleri, sevinçleri ve kederlerini dinlemek için Hatay'a geldiğini, Hatay'ın, bir dünya şehri ve birçok medeniyeti içinde barından, ev sahipliği yapan ve bu farklılıklara rağmen biz olmayı başaran bir şehir olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, konuşmasının devamında “Asıl barış mesajlarının Türkiye'nin de ötesinde dünyaya verileceği şehrin Hatay olduğunu düşünüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileterek kentin mevcut sorunları, devam eden veya tamamlanan yatırımlar ve çalışmalarla ilgili Vali Doğan'dan detaylı brifing aldığını belirten, Hatay'ın önemli bir sanayi ve tarım şehri olduğunu, Hatay’ın, demir çelik üretiminde Türkiye birincisi olduğunu, mobilya şehri olma yolunda da çok ciddi adımların atıldığını, yaş sebze ve meyve üretiminde, ihracatında marka olan, Hatay’ın Antalya ve Mersin İllerinden sonra yaş sebze ve meyve ihracatında 3. sırada yer alan bir şehir olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Türkiye’nin 2023 ihracat hedefleri ile ilgili de baktığımızda 4,5 milyar doları aşan ciddi bir ihracatı olan bir şehrimiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kovid-19 ve devamında Rusya-Ukrayna Savaşı'yla tarımın öneminin öne çıktığını aktararak, “Tarım zaten stratejik bir alandı ama bu öyle bir hal aldı ki neredeyse savunma sanayisinin önüne geçmiş durumda. Dolayısıyla burada Hatay'ın üzerinde çok ciddi bir sorumluluk var. Dünyada gıda ürünleriyle, tarım ürünleriyle ilgili tedarik zincirinde yaşanan bir kırılma var. Bu negatif olarak algılanabilir ama Hatay olarak baktığımızda çok pozitif olarak fırsatlar sunuyor. Konya'da da biz bunu öngörmüştük ve Tarım ve Orman Bakanlığımızla çok yoğun çalışmalarımız var. Cumhurbaşkanı'mızın özellikle çok yakından takip ettiği ve verdiği direktifler var. Bu konuda Hatay’da da muhteşem bir potansiyel var. Bizim bu potansiyeli inşallah gerek aldığımız birim başına ürün bazında, gerekse de özellikle bu yıl aldığımız yağışla bütün Türkiye'de ekilmemiş yer kalmasın istiyoruz. Bu Hatay için birincil derecede önemli, inşallah bunun da böyle olacağını görüyoruz, ümit ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

(Haber Merkezi)

ESNAFIMIZ HER DAİM BAŞIMIZIN TACIDIR
ESNAFIMIZ HER DAİM BAŞIMIZIN TACIDIR

ESNAFIMIZ HER DAİM BAŞIMIZIN TACIDIR
Esnaf dostu Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay’da hizmet veren esnaf oda başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini iftarda ağırladı. Esnafın istek ve önerilerini dinleyen Başkan Yılmaz, “Esnafımız her daim başımızın tacıdır.” dedi.

 Başkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Esnaf kefalet kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı İsmail Toklucu, Türkiye ahisi seçilen Behzat Böke, TESK Yönetim Kurulu Üyesi HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Antakya, Defne, Serinyol, Yayladağı, Altınözü, Samandağ, Hassa, Reyhanlı oda ve kooperatif başkanları, Yönetim ve Denetim kurulları HESOB yönetim, Denetim ve Disiplin kurulları, HESOB Başkanvekili ve Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz katılım gösterdi.

İftar programında konuşan Başkan Yılmaz, Hatay’da hizmet veren tüm esnaf temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek esnafa destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Tüm güçleriyle esnafların kalkınması için çalıştıklarını kaydeden Yılmaz, kent genelinde yapılan çalışmaları esnaf temsilcilerine aktardı. Başkan Yılmaz tüm misafirleri ile tek tek ilgilendiği iftar programında “Esnafımız her daim başımızın tacıdır.” diyerek, esnafın istek ve önerilerini dinledi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, ev sahipliğinden dolayı Başkan İzzettin Yılmaz’a şükranlarını sundu. Esnaflara yönelik çalışma ve projelerinden bahseden Teksöz, tüm katılımcılara teşekkür etti. 

HESOB Başkanvekili ve Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz da tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Selamlama konuşmalarının ardından HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ve HESOB yönetim kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a hediye takdiminde bulundu.

(Haber Merkezi)

SGK’DAN MUHASEBECİLERE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü Ziya Yüksel tarafından bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

SGK İl Müdürü Bal, yaptığı sunumda ilimizde uygulamada olan teşvikler ve bu teşviklerde yapılan güncel değişiklikler ile bu teşviklerin yanı sıra 7103 sayılı kanun ile işverenlere getirilen ve 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan ilave istihdam desteği, bir senden bir benden istihdam teşviki ve asgari ücret desteği hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanacak teşviklerle ilgili bilgi veren SGK İl Müdürü Bal, şu açıklamalarda bulundu:  “İmalat veya bilişim sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde ilave istihdam edilecek her bir sigortalının 5.412 TL’ye kadarki prime esas kazanç tutarı için ödeyecekleri tüm primler (761,06 ila 2.029,50 TL) ile 121,95 TL’lik damga ve gelir vergisi karşılanacaktır.

Diğer sektörlerde faaliyet gösteren işyerlerinde ilave istihdam edilecek her bir sigortalı prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanacak tüm primler (761,06 TL) ile 121,95 TL’lik damga ve gelir vergisi karşılanacaktır.

İlave istihdam teşvik desteğinin süresi 2020/Aralık ayı aşılmamak kaydıyla, destek süresi 1/1/2018 ile 31/12/2020 tarihleri arasında istihdam edilen her bir sigortalı için 12 aydır. Ancak istihdam edilen sigortalının, 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük erkek,  18 yaşından büyük kadın veya İŞKUR’a kayıtlı engelli olması durumunda destek 18 ay süreyle uygulanacaktır.

2018 yılı için asgari ücretli çalışanın işverene aylık toplam maliyeti 2.486,14 TL’dir. İşyerlerince 2017 yılına ilişkin ortalama sigortalı sayısına ilave olarak istihdam edilecek belirtilen şartları taşıyan sigortalılar için ücret, prim ve vergi desteği sağlanacaktır.

Bu teşvik kapsamında sağlanacak destekler 2018 yılı Aralık ayı/dönemi aşılmamak üzere, sigortalının işe alındığı ayı takip eden ilk aydan başlamak üzere her ikinci ay için yararlanılır. İşyerleri, 2017 yılındaki sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak istihdam edecekleri en fazla iki sigortalı için bu teşvikten yararlanabilir.

2016 ve 2017 yıllarında uygulanan asgari ücret desteğine, 2018 yılında da devam edilecektir. Prime esas günlük kazancı Bakanlar Kurulunca belirlenen tutarın altında bildirilen sigortalılar için destekten yararlanılacaktır. Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen günlük tutarın desteklen yararlanılabilecek prim ödeme gün sayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda asgari ücret desteğinden yararlanılabilmektedir. 2018/Ocak ila 2018/Eylül aylarına münhasır olmak üzere verilmekte olan süreli bir destektir.” dedi.

Ayrıca; Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel tarafından işbaşı eğitim programları ve iş kurumu tarafından sağlanan teşvikler konularında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Yüksek katılımın olduğu toplantıda sunumların ardından Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan Bal, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İş Kurumunun muhasebecilerle buluşmasına vesile olan Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kırık’a teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:14:27   

BAŞKAN SAVAŞ SOSYAL MARKETLERİN 4.YILINI KUTLADI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Habib-i Neccar Sosyal Tesisleri’nde HBB sosyal market çalışanları ile sosyal marketlerin 4’üncü yılı münasebetiyle
kahvaltıda bir araya geldi.

İskenderun ilçesinden gelen cumhuriyetçi kadınların da katıldığı kahvaltıda 15 ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşan HBB Sosyal Marketlerin kuruluşunun 4’üncü yılının kutlayan Başkan Savaş ve eşi kadınların istek ve taleplerini dinleyerek notlar aldı.
Göreve geldiği günden bu yana Hatay’ın yaşam kalitesini yükselterek ulusal ve uluslararası arenada başarıyla temsil eden Başkan Savaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Hataylı kadınlara teşekkürlerini iletti.
Kahvaltının sonunda Başkan Savaş be eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın üzerinde resimlerinin bulunduğu 4. Yıl pastası kesilerek günün anlam ve önemini belirten hatıra fotoğrafı çekilmesiyle etkinlik son buldu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:13:31   

BAŞKAN SAVAŞ’LA O SENE BU SENE

Hatayspor’un bu sezon şampiyon olacağına olan inanç; taraftardan, futbolculara, yönetimden protokole kadar hemen herkeste tavan yapmış durumda. Tüm taraftarlar, “O sene, bu sene” diyor.

Her zaman ve her yerde Bordo-Beyazlı Hatayspor’a sevgisini dile getiren Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, taraftarlarla birlikte Hatayspor’u şampiyonluğa taşıyacaklarını ifade etti.

Hatayspor’un 50 yıllık tarihi boyunca çok zorlu maçlar oynadığını ifade eden Başkan Savaş, ligin bitimine 4 hafta kalmasıyla ele geçirilen avantajın iyi kullanılması gerektiğini belirterek “O Sene Bu sene” dedi.


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:12:07   

TÜRK SPORUNUN DUAYENLERİ ANTAKYA’YA GELİYOR

Türk futboluna imza atmış spor adamları, 11 Nisan’da Antakya’ya geliyor. Eski MHK Başkanları Ertuğrul Dilek ve Mustafa Çulcu, FİFA Kokartlı eski hakem Binali Kartal, Süper Lig eski hakemlerinden Milli Atlet Cahit Kuran, eski TSYD Başkanı Naci Arkan, TRT Spor Yorumcusu Hayri Ülgen, A Spor Müdürü Haldun Domaç ve Fırat TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Kamaç’tan oluşan 8 kişilik kadro, Hatay Valiliği, Gençlik Spor Müdürlüğü, Hatayspor Kulübünü ziyaret edecek.

   Koordinatörlüğünü, 23 yılı aşkın Türkiye Futbol Federasyonu’nda hakemlik yapan ve halen TFF İstanbul İl Gözlemcisi olarak spor hayatını sürdüren Recep Yurtseverin yaptığı organizasyon Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklendi.

Hatay’ın sınır bölgesindeki savaş nedeniyle Türkiye’de ve Dünyada “Hatay’ güvenli bölge değildir” tezinin yanlış olduğunu bir kez daha ispat etmeye fayda sağlayacak olan etkinlik, spor camiası ve spora gönül verenler tarafından merakla bekleniyor.

12 Nisan Perşembe günü saat 17.30 da Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda yapılacak olan etkinliğin ardından spor duayenlerinin, Hatay Valiliği, Gençlik Spor Müdürlüğü, Hatayspor Kulübünü ziyaret edecekleri ve 13 Nisan’da şehrimizden ayrılacakları belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:10:54   

PAYAS, CİZRE’DEN PUANLA DÖNDÜ

Spor Toto 3. Lig 3. Grubunda mücadele eden Payasspor'un başarı grafiği sürüyor. Başarılı Teknik Direktör Mehmet Seçkin'in talebeleri zorlu Cizre deplasmanında rakibi ile 2-2 berabere kalarak kentine 1 puan ile döndü.

Ev sabibi Cizrespor'un gollerini İsmail Baydil ile Cemre Atmaca, misafir ekip Payasspor'un gollerini de Gökhan Çırak ile Murat Can Bölükbaşı attı.
(Haber: Yaşar Güllü)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:09:58   

ERZİN, DARDANEL İLE GOLSÜZ BERABERE KALDI

Spor Toto 3. Lig 1. Grubunda mücadele eden Erzin Belediyespor, ilçe stadında karşılaştığı Çanakkale Dardanelspor ile golsüz berabere kaldı.

Alınan bu sonucun ardından Erzin Belediyespor puanını 33'e çıkartıp 14. sırada yer alırken, Çanakkale Dardanelspor'da 24 puan ile puan cetvelinin son sırasında yer aldı.

(Haber: Yaşar Güllü)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:09:01   

ALKIŞLAR, FİNAL MAÇI HAKEMLERİNE

Hatay Süper Amatör Lig Play-Off’un son maçın olan İskenderun Belediyespor ile Samandağspor arasında oynanan maçta görev alan hakem üçlüsü, dürüst ve adil yönetimleriyle takdir topladılar.

Geçtiğimiz hafta İskenderun dış sahasında İskenderun Belediyespor-Samandağspor arasında oynanan Süper Amatör Liginin BAL ligine yükselecek takımı belli edecek olan süper finalde görevlendirilen Ömer Yüzer, Ahmet Fındık ve Münir Dadı hakem triosu gösterdikleri performansla maçı izleyen binlerce sporseverin alkışını aldı.

İskenderun Belediyespor’un Samandağspor takımını 1-0 yenerek Bölgesel Amatör Kümeye çıktığı maç sonunda Ömer Yüzer, Ahmet Fındık ve Münir Dadı hakem triosu, kendilerini bu maça görevlendiren kurulu mahcup etmeyerek zorlu maçı alınlarının akıyla adil yöneterek tamamladı.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:07:50   

MELEKLER, BEŞİKTAŞ’I DEPLASMANDA DEVİRDİ

Bilyoner.com Kadın Basketbol Ligi’nde Hatay’ı başarıyla temsil eden HBB Kadın Basketbol Takımı 25. Hafta maçları kapsamında deplasmanda Beşiktaş 60-73 yendi.

7 Nisan Cumartesi günü Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilen ve çok sayıda taraftarın büyük ilgi ile izlediği zorlu mücadeleye Hatay temsilcisi, ilk çeyreği 14-12 geride noktaladı.

Üst üste bulduğu sayılarla ikinci çeyrekte rakibini yakalayan mavi-beyazlılar soyunma odasına 31-35 önde girdi.

Karşılıklı atılan sayılarla başa baş geçen üçüncü çeyrekte de farkın kapanmasına izin vermeyen Mavi-Beyazlılar son çeyreğe de 48-55 önde girdi.

Etkili oyun disiplinini maçın sonuna kadar koruyan Hatay’ın melekleri, maçın son çeyreğini de iyi oynayarak karşılaşmadan 60-73 galip ayrılmayı başardı.

Hatay temsilcisi bu sonuçla Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde galibiyet sayısını 23’e çıkararak ikinci sırada yer aldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:07:05   

GERÇEK LİDER HATAYSPOR

Hatayspor zorlu maçta Sarıyer’i Sinan Kurumuş’un golleriyle 2-0 yenerken, Menemen Belediyespor’un Tuzla’da 0-0 berabere kalmasıyla liderlikte puan farkını ikiye çıkardı ARA BAŞLIK

Ligin bitimine 4 maç kala şampiyonluk yarışında avantaj Hatayspor’un eline geçti. Geçen hafta genel averajla lider olan ancak ikili averajla Menemen Belediyespor’un gerisinde olan Hatayspor, Sarıyeri Sinan Kurumuşun golleriyle 2-0 yenerken, Menemen takımının Tuzla deplasmanında 0-0 berabere kalmasıyla puan farkını ikiye çıkararak gerçek lider oldu.

Cumartesi günü Antakya Atatürk Stadyumunda oynanan maçta Bordo-Beyazlı temsilcimiz, sürprize yer vermeyerek Sarıyer engelini net bir skorla aştı.

Aşırı sıcak bir havada, futbol oynamaya elverişli zeminde oynanan maçı, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve 4 bin civarında sporsever izledi.

Maça mutlak galibiyet hedefiyle istekli başlayan Güneyin Yıldızı Hatay, Sarıyer takımına baskıyı erken kurdu. Taraftarlarının desteğiyle ataklarını hızlandıran Bordo-Beyazlılar 33. Dakikada golüne kavuştu. Bu dakikada Hamza Gür sağdan atağı geliştirdi ve ortaladı. Sarıyer savunmasında Hüsnü Başkurt topu eliyle kesince hakem Semih Kurt, penaltı düdüğü çaldı. Atışı kullanan usta ayak Sinan Kurumuş, topu filelerle buluşturarak takımını 1-0 öne geçirdi.

43. dakikada Yılmaz Özeren’in cezaalanı dışından çıkardığı füze şutu Sarıyer kalesinin üst direğinde patlayınca ilk yarı 1-0 tamamlandı.

İkinci yarıda da üstün olan taraf Hatayspor oldu. 59. Dakikada Murat Paluli’nin sağdan getirdiği atakta Sinan Kurumuş, kendisinin ve takımının ikinci golünü atarak skoru 2-0 yaptı ve Hatayspor’u rahatlattı.

Bu dakikadan sonra iki takımın mücadelesinde başka gol çıkmayınca maçı 2-0 kazanan Hatayspor, puanını 68’e çıkararak en yakın takipçisi Menemen ile arasındaki puan farkını ikiye çıkardı. Maç sonunda Hataysporlu futbolcular, galibiyet sevincini tribündeki Bordo-Beyaz taraftarlarla paylaştı.

(Haber: S.Ergin)


4 yıl, 5 ay önce / 10.04.2018 10:05:38   

KAZANAN ATSO OLSUN

ATSO’nun 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulu, Hikmet Çinçin ve Ali Kavak arasında demokrasi yarışına sahne olacak. Kamuoyu, huzur içinde geçmesi beklenen seçim sonunda kazananın ATSO olmasını bekliyor

   Uzun süredir sonucu ilimizde heyecanla beklenen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) genel kurulu, 7 Nisan Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda saat: 09.00-17.00 arasında yapılacak.

Mevcut başkan Hikmet Çinçin ile başkan adayı Ali Kavak arasında aylardır süren seçim yarışının sonucu, kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Ticaret ve sanayi erbabının kilitlendiği seçim öncesi gerek Hikmet Çinçin gerekse Ali Kavak, kendi ekipleriyle gece-gündüz demeden yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını sürdürdü. Bugün son kez çalışmalarını gerçekleştirecek olan adaylar, son tanıtımlarını ve vaatlerini üyelere yapacak.

Yarın yapılacak olan ve büyük ilgi görmesi beklenen genel kurulun huzur içinde geçmesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi. Bu arada kamuoyu ve Hatay iş çevresi, genel kurul huzur içinde geçmesini ve sonunda kazananın ATSO olmasını dilediler.

(Haber: S.Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 06.04.2018 10:29:50