......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 338579
YORUM MANŞET
BAYRAKDAR’DAN PROMOSYON İPTALİ BAŞVURUSU
BAYRAKDAR’DAN PROMOSYON İPTALİ BAŞVURUSU

BAYRAKDAR’DAN PROMOSYON İPTALİ BAŞVURUSUMemur-Sen Hatay İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, memurlara yönelik promosyonun yenilenmesi için hukuki anlamda başvuruların yapıldığını açıkladı.

Mevcut anlaşmanın yetersiz olduğunun altını çizen Bayrakdar, 5 bin TL o dönem için sevindiriciydi, ancak mevcut dolar kuru ile bu rakamın yetersiz olduğu görüldü. Bu rakamın yenilenmesi için İstanbul 18. Asliye ticaret mahkemesinde açtığımız dava devam ediyor” dedi.

Bayrakdar açıklamasında; “Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yapı Kredi Bankası arasında 1.10.2021 tarihinde 2022 Ocak ayından geçerli olmak üzere 3 yıllığına kişi başı 5710 lira üzerinden promosyon anlaşması imzalanmıştı.  Sendikamız Eğitim Bir Sen’in de yetkili olduğu Antakya ilçemizdeki Bu anlaşma o günün şartlarında memnuniyet uyandıran bir anlaşma idi. Türkiye’mizde ve dünyada ekonomik dalgalanmalar neticesinde o gün için iyi olan 5710 lira bugün artık önemsiz bir rakam haline geldi. Hesaplara para yatırılmadan önce banka yetkilileri ile hem sözlü hem de yazılı görüşmeler yapılmasına rağmen banka iyileştirme yapmaya yanaşmadı. Eğitim Bir Sen Hatay 1 nolu şube yönetimi olarak bu promosyon anlaşmasını mahkemeye vererek çalışanların mağduriyetinin giderilmesi yoluna gittik. İstanbul 18. Asliye ticaret mahkemesinde açtığımız dava devam ediyor. Geçen hafta bizden ek deliller istendi ve Ekim ayında da duruşma var.

Mahkemenin nasıl bir karar vereceğini zaman bize gösterecek. Ortada zor bir durum var, bugün anlaştığınız rakam 3-4 ay sonra komik bir rakam haline dönüşebiliyor. Ekim ayında dolar kuru 8 bin civarında iken şimdi 18.000. Dün 8-9000’e imza atanlar sevinirken şimdi 20-30 binlere imza atılıyor. Tabii Bu rakamlar kurumlara göre değişiyor. Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gördüğümüz kadarıyla yeniden bir müracaatta bulunmuşlar Yapı Kredi Bankası’na. Promosyon rakamlarının güncellenmesi ile ilgili. Nasıl bir cevap verecekler bekleyip göreceğiz. İnşallah olumlu bir sonuç çıkar hep beraber bu işi çözmüş oluruz.  Sözleşmeyi tek taraflı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü feshedebilir mi? fesih bedeli nedir? Bunun altından kalkabilir miyiz? Bunu da önümüzdeki günlerde hukukçular değerlendirir Biz de İlçe Milli Eğitim’e görüşümüzü bildiririz. Bu yalnız başına alınacak bir karar değil bütün çalışanların görüş ve önerileri alınarak nihai kararın verilmesi gerekiyor. Bizler sadece kendi üyelerimizin değil tüm çalışanların mağdur olmaması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Belki de Türkiye’de bu konuda mahkemeye giden ilk biziz. Hayırlı sonuçlar çıkması dileği ile” dedi.

(Haber Merkezi)

BAŞKAN YILMAZ’DAN BİR HİZMET DAHA
BAŞKAN YILMAZ’DAN BİR HİZMET DAHA

BAŞKAN YILMAZ’DAN BİR HİZMET DAHAAntakya Belediyesi Yüzme Havuzu, hizmet vermeye başladı. 5 – 14 yaş gruplarına yönelik kurslar ve 14 yaş üstü vatandaşlara isteğe bağlı seanslar sunan tesis, belirli hijyen kuralları çerçevesinde hizmet sunacak.

Antakya Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “Saraykent Mahallesi’nde bulunan Antakya Belediyesi Sümeyye Boyacı Yüzme Havuzu, kapılarını açtı. Belirli hijyen kuralları dahilinde hizmet verecek olan havuz, pazar günleri kapalı olacak.  

5 – 14 YAŞ ARASI ÇOCUKLARA KURS 

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” anlayışı ile hizmet verecek olan Sümeyye Boyacı Yüzme Havuzu 5 – 14 yaş grubu arası çocuklara haftada üç grup halinde ikişer seans olmak üzere kurs hizmeti sunuyor. Uzman antrenörler tarafından verilen kurslarda yetenekli öğrenciler seçilerek profesyonelliğe de hazırlanabilecek. 5 – 14 yaş grubu için 2022 yılı yaz dönemi kurs ücreti ise 125 TL olarak belirtildi. Çocuk grubu kursları Pazartesi – Çarşamba, Salı – Perşembe, Cuma – Cumartesi olmak üzere 09.30 -10.15, 10.45 – 11.30, 13.45 – 14.30, 15.00 – 15.45, 16.30 – 17.15, 17.45 – 18.30, 19.00 – 19.45 saatlerinde gerçekleştiriliyor. 

KADIN VE ERKEKLERE AYRI SEANS 

14 yaş üzeri tüm vatandaşlar için abonelik sistemi ile düzenlenen seanslardan isteğe bağlı kurs ya da serbest seans olarak yararlanılabilecek. Kadın ve erkekler için haftada ikişer gün ayrı ayrı seanslar bulunuyor. Erkek seansları Pazartesi – Çarşamba 20.15 – 21.15 seansları ile Salı – Perşembe 06.30 – 07.30, kadın seansları ise Pazartesi – Çarşamba 12.00 – 13.00, Salı – Perşembe 12.00 – 13.00 ve 19.00 – 20.00 olarak düzenlendi. 

BONE TAKMAK ZORUNLU 

Hijyen kuralları çerçevesinde düzenlenen seanslarda havuza girecek olanlara bone takma, temiz terlik kullanma zorunluluğu bulunuyor. Mayo ve şort dışında penye kumaş tarzı giysilerle havuza giriş izni verilmiyor.  

Tesisten yararlanmak ve bilgi almak isteyenler 0326 227 37 35 numaralı telefonu arayabilir.” 

(Haber Merkezi)

83.GURUR YILI
83.GURUR YILI

83.GURUR YILI
Hatay’ın düşman işgalinden kurtarılarak Ana Vatana katılışının 83. yıldönümü düzenlenen etkinliklerde kutlandı.

 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü Atatürk Anıtı alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören, Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla devam etti.

Atatürk Anıtı’na Çelenk sunulmasının ardından anıt şeref defterini imzalayan Vali Doğan, anıt defterine şunları yazdı; “Aziz Şehitlerimiz, Tarihi ve kültürel yapısıyla ülkemizin eşsiz bir parçası olan Hatay'ın, Anavatan’a katılışının 83. yıldönümünde büyük bir gurur ile sizlerin manevi huzurlarınızdayız.

Şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanı zapt etmeye çalışan düşman ordularına karşı Dörtyol ilçemizde Milli Mücadelenin ilk kurşununu atan Mehmet Çavuş ve Hatay halkı, kadim şehir Hatay’ımız için “Kırk Asırlık Türk Yurdu Ecnebi Elinde Esir Kalamaz.” diyen Ata’sının bu mücadelede yalnız olmadığını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Büyük bir sadakatle vatanına bağlı olan Hatay halkı, yüreklerindeki Kuvây-i Milliye ruhuyla ve Tayfur Sökmen’in önderliğinde her inanç ve kültürden müteşekkil 40 vekilinin oybirliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ili olmayı, bağımsız bir devlet olmaya tercih etmişlerdir. Bu büyük sadakat ve mücadele azmi ile dünyaya örnek olan Hatay, bugün de birlik ve beraberlik konusunda aynı güçlü iradeyi muhafaza etmektedir.

Bu düşüncelerle, Hatay’ın anavatana katılışının 83’üncü yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Tayfur Sökmen ve arkadaşları ile Hatay’ın anavatana katılması için oy birliği sağlayan 40 meclis üyesini, canlarını bu topraklar için veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Vali Doğan ve protokol üyeleri tarafından Atatürk Anıt alanında düzenlenen törenin ardından Antakya Şehitliğine ziyaret gerçekleştirildi.

Antakya Şehitliğine gerçekleştirilen ziyarette, Vali Doğan ve protokol üyeleri tarafından şehitlerimizin kabirlerinin tek tek ziyaret edilmesi ve karanfil bırakılmasının akabinde vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim tilaveti okunarak İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından dua edildi.

Törene Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Hatay Milletvekilleri TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Garnizon Komutanı Albay Halit Erbaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Yusuf İzci, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, İlçe Belediye Başkanları, 2. Hudut Alay Komutanı Albay Tarık Çetin, Kurum İl Müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)

KİSECİK’TE BOZUK YOL İSYANI
KİSECİK’TE BOZUK YOL İSYANI

KİSECİK’TE BOZUK YOL İSYANIAntakya merkeze bağlı Kisecik Mahallesi sakinleri, uzun süredir bozuk olan yolun yazın tozdan geçilmediğini şikayet ederek protesto amaçlı yol kesti.

 Kisecik Mahallesini radara bağlayan Aydınlı Sokak, uzun süredir toz toprak içinde. Bu nedenle Kisecikliler, yolun yapılması ve olaya dikkat çekmek amaçlı Pazartesi sabahı eylemde bulundu.

Çok sayıda vatandaş yolun ortasına oturarak yetkililerin gelmesini ve yolun bir an önce yapılması talebinde bulundu.

(Yorum Haber Merkezi)

SEYYANEN ZAM YAPILMALI
SEYYANEN ZAM YAPILMALI

SEYYANEN ZAM YAPILMALIMemur-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, enflasyon kaynaklı gelir kaybının karşılanması, maaşlar arası makasın büyümemesi için seyyanen iyileştirme yapılması gerektiğini söyledi.

Büyük ve Güçlü Türkiye” ile uyumlu olarak kayıpların tazmini için seyyanen zam yapılmalı, vergi matrahları yükseltilmeli, ikinci 6 aylık dönemde enflasyonun zam oranını aştığı durumda eşel mobil uygulanmalıdır diyen Bayrakdar, yaptığı açıklamada “Haziran enflasyon %4,95,Ocak-Haziran enflasyonu %42,35 olarak açıklandı. Kamu görevlileri ve emekliler için maaş/ücret artışı ise toplamda %41,69 olarak gerçekleşti.

Son dönemlerde üretim ve tedarik zincirinde yaşanan problemler, dövizdeki dalgalanmalar ve küresel krizin yansımaları sonucu oluşan enflasyon, bir dünya sorunu haline gelmiştir. Bu durum fiyat artışlarına, kamu görevlilerinin maaşlarında kayıp oluşmasına neden olmuştur.

Enflasyon rakamlarının büyüklüğü; alım gücünün küçüldüğünün ve sabit gelirlilerin ekonomik kayıplar yaşadığının göstergesidir. Son 6 aylık süreçte yaşanan beklenmedik fiyat artışları, kamu görevlilerinin maaş/ücretinde azımsanmayacak oranda kayıp oluşmasına neden olmuştur.

Özellikle kira, emtia, enerji vb zorunlu harcama kalemlerindeki beklenmedik artışlar emekçinin cüzdanını yakmakta; başta kamu görevlilerimiz ve sabit gelirliler yaşanan artışları derinden hissetmektedirler.

Özetle enflasyon, sadece rakam olmaktan çıkmış, maaş ve ücretleri eritmiş, alım gücünü ciddi oranda düşürmüş ve gelir dağılımındaki adaletsizliği maalesef büyütmüştür.

Diğer taraftan, küresel ve bölgesel krizlere rağmen kayıpları telafi etmeye ve alım gücünü yükseltmeye yönelik devletimiz tarafından atılan kararlı adımlar; “enflasyonun tek haneye düşeceği” inancımızın korunmasını sağlamaktadır.

Nitekim, Temmuz ayı itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Asgari Ücrete yapılan %30 ara zam açıklaması; yaşanan fiyat artışlarının görüldüğünün ve devlet-millet iradesiyle “yükselen enflasyon-düşen alım gücü” sarmalının son bulması için verilen mücadelenin göstergesidir.

Asgari Ücret artışına bağlı olarak gelir ver. muafiyet tutarlarındaki artış önemli olmakla birlikte, G.V matrahlarının da en az bu oranda arttırılması hem maaş/ücret artışının belli oranda geri alınmasını engelleyecek hem de yaşanan kayıpları bir nebze telafi edecektir.

G.V matrahında düzenleme yapılmasına ilave olarak, önümüzdeki 6 aylık süreçte enflasyon ve döviz kuru beklentileri/tahminleri/gerçekleri göz önünde bulundurularak aynı kayıpların yaşanmaması için %41,69 artışa ilave olarak seyyanen zam yapılmalı ve açılan makas daraltılmalıdır.

Memur-Sen olarak; en iyi zammın fiyat istikrarı olduğunu, enflasyon korkusunun fiyat istikrarı ile son bulacağını, enflasyon farkının ise geçmiş kayıpları telafi etmediği gerçeğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Başta kamu görevlilerimiz olmak üzere çalışanlarıyla büyüyen “Büyük ve Güçlü Türkiye” ile uyumlu olarak kayıpların tazmini için seyyanen zam yapılmalı, vergi matrahları yükseltilmeli, ikinci 6 aylık dönemde enflasyonun zam oranını aştığı durumda eşel mobil uygulanmalıdır.” Dedi.

(Haber Merkezi)

3 BİN 281 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE PARA CEZASI

Trafiğin denetlenmesi ve düzenlenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; son bir hafta içinde yapılan kontrollerde kusuru tespit edilen 3 bin 281 araç sürücüsüne para cezası kesildi. 54 motosikletin trafikten men edildiği kontrollerde ayrıca hatalı görülen 13 okul servis aracına da para cezası uygulandığı belirtildi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimiz genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 14 -20 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde; 13.269 araç kontrol edilmiş, kusuru tespit edilen 3.281 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış, 53 motosiklet trafikten men edilmiş, 268 okul servis aracı kontrol edilmiş, 13 hatalı görünen okul servis araç sürücüsüne para cezası tatbik edilmiştir.

Meydana gelen 58’i yaralanmalı, 39’u maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 97 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 90 vatandaşımız yaralanmıştır.

Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 14 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 8 sürücü hakkında da adli işlem yapılmıştır.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:53:57   

YAYLADAĞI BELEDİYESİ'NDEN İFTAR SOFRASI

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Yayladağı Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde 500 kişilik iftar sofrası kurdu.

Yayladağı Belediye  Başkanı Mehmet Kalkan, yıllardır devam eden "Ramazan iftar sofrası" etkinliğini bu yıl da devam ettirdiklerini belirtti.

İftar sofrasında çıkan yemeklerin hayırseverler tarafından karşılandığını, belediye olarak organizasyonu yaptıklarını kaydeden Başkan Kalkan, "Belediye çok amaçlı salonunun 1. katında kurulan iftar sofrasında Ramazan sonunda ortalama 10 bin kişi iftarını açmış olacak. Evinde sıcak yemek pişen pişmeyen herkesi çadırımıza bekliyor, emeği geçen tüm personel ve hayırseverlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:53:11   

CEZA İNFAZ KURUMUNUN ACI KAYBI

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda İnfaz Koruma Memuru olarak görev yapan Şaban Küçük, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Hatay E Tipi Kapalı Cezavi'nde göreve başlayan Şaban Küçük uzun yıllar bu kurumda görev yaptı. 2016 yılında kurumun kapatılmasından sonra geçici bir süre İskenderun M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda görev yaptı.

Cenaze törenine Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç ve kurum ikinci müdürleri, Hatay Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İsmet Çelik, Kırıkhan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü ve ikinci müdürleri ile adı gecen kurumlarda görevli personeller katıldı. Cenaze töreninde Kurum vaizi Durmuş Ali Turaç Kuranı Kerim ve Yasin-i Şerif okudu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:52:18   

ELİT YAPI Tasarım& Uygulama HATAY İŞ KATALOĞU’NDA

Antakya’da yapı inşaat sektörünün marka firmalarından Elit Yapı Tasarım&Uygulama, Ergin Medya tarafından 2018 yılına ait hazırlanan Hatay İş Kataloğu’nda yer alacak.

 Yapı dekorasyon sektöründe yaptığı kaliteli çalışmalarla yeni bir çığır açan Elit Yapı firma sahibi Hikmet İnan’ın Cebrail Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi Numanoğlu Apartmanındaki ofisinde ziyaret eden Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin, Elit Yapı’nın Hatay İş Kataloğu’nda yer alacak olmasından dolayı tebrik etti.

Elit Mekanlar için yepyeni tasarım ve uygulamaları hayata geçiren Elit Yapı, kendi sektöründe zirvede yer almaya devam ediyor.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:51:23   

15 BİN TED’Lİ ATA’SINA KOŞTU

Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali vesilesiyle 15 bin kişilik dev bir kadro ile kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurundaydı.

  Bu yıl kuruluşunun 90. yılını kutlayan TED, bünyesindeki 38 okulundan öğrenciler ve öğretmenler, TED Üniversitesi, okulların kurucuları, mütevelli heyeti, mezunları, gönüllüleri, spor takımları, mezun dernekleri ve Genel Merkezi’nin tam kadro yer aldığı büyük bir ekip ile Anıtkabir’deydi. Yaklaşık 15 bin kişilik TED ailesi, kurucuları Mustafa Kemal Atatürk’ü gençler ve gençliğe inanan kadroları ile selamladı.

Mozoleye çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulunan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, sonrasında Anıtkabir Özel Defteri’ne günün anlam ve önemine ilişkin düşüncelerini yazdı. Sözlerine, “1928 yılında sizin öncülüğünüzde yaktığımız eğitim meşalesi, bugün 90 yaşında. Neredeyse Cumhuriyetle yaşıt olan Türk Eğitim Derneği olarak, Cumhuriyet’in kurucu kadrolarının yol göstericiliğinde ilerlemenin haklı gururunu yaşıyoruz” ifadeleriyle başlayan Pehlivanoğlu, deftere şu notu düştü: “Bugün itibariyle 38 okulumuz, bir üniversitemiz, iktisadi işletmelerimiz, spor kulüplerimiz ve senfoni orkestramız ile Türkiye’yi daha da aydınlatacak nesillere ışık olma gayreti içindeyiz. Milli birlik bilincini ateşleyen, özgürlük kıvılcımını yakan, yokluk ve savaş ortamında dahi öncelik eğitim diyerek, çocuklara ve öğretmenlere yatırım yapan sizin gibi bir önderin izinde ilerlemek bizim için gurur kaynağı. Sizin yönlendiriciliğiniz ile tüzüğümüzde yer alan ve öncelikli hedeflerimizden olan maddi olanakları yetersiz ancak başarılı öğrencilere yuva olma gayretimiz, burs projelerimizle binlerce öğrenciyi kucaklayarak devam ediyor. Ödevimizi ve görevimizin ağırlığının bilincindeyiz. Bu bilinç ile eğitim, gençlik ve vatan diyerek ilerliyoruz. Bugün 90 yıllık gurur dolu mazimiz ile 15 bin nefes, 15 bin kalp, 15 bin akıl olarak size olan minnetimizi sunmak üzere bir kez daha huzurunuzdayız. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, akademik kadromuz, mezunlarımız, gönüllülerimiz, genel merkez çalışanlarımız ve velilerimiz ile tek bir ağızdan haykırıyoruz Atam; ‘daima izinizdeyiz’

Anıtkabir töreninin ardından TED Ankara Koleji İncek Kampusu’nde düzenlenen Gençlik Festivaline katılan TED Ailesi, alandaki spor müsabakaları, dans gösterileri ve birbirinden farklı etkinlikler ile eğlenirken, akşam da Türkiye’nin en sevilen müzik gruplarından Manga konseri ile festival coşkusunu yaşadılar.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:50:02   

DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI AÇILIŞ

Defne Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirdiği Gümüşgöze Spor Kompleksi açılışı ile günün anlam ve önemini pekiştirdi.

Gümüşgöze Mahallesi Gümüşgöze Spor Kompleksi açılışına; Vali Yardımcısı Erol Özkan, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, CHP İlçe Başkanı Hasan Akbaht, HBB Genel Sekreteri Mehmet Maden, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, ASKF Başkanı Mehmet Öztürk, Tüm Spor Adamları Derneği Başkanı Haluk Görün, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Beledi̇ye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaş katılırken Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a eşi Dr.Meryem Ay Yaman ve kızı eşlik etti.

Defne Belediyesince Gümüşgöze Mahallesine kazandırılan standartlara uygun Basketbol-Voleybol Sahaları ile Sentetik Çim Sahası bulunan Spor Kompleksi, özellikle gençler ve mahalleli tarafından büyük heyecanla karşılandı.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Gümüşgöze Spor Kompleksi’ni, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerle buluşturmuş olmanın verdiği gurur ve mutluluğu yaşadıklarını ifade ettiği konuşmasında: “Gençlerimize böylesi özel bir günde, böylesi bir hediye vermenin daha anlamlı olacağını düşündük. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız düsturla gençlerimize vereceğimiz önem ve gençlerimizi yetiştirmede ki özenimizi sürdürmekten vazgeçmeyeceğiz. Şuna inanıyoruz ki; bu ülkede güzel şeyler yapmak, gençlerimizin istikbalini sağlama almak istiyorsak, gençlerimizi bedenen, ruhen, ilmen çok iyi yetiştirmemiz gerekmektedir. Biz Defne Belediyesi olarak bunu her zaman kendimize ilke edindik. Okullarımıza verdiğimiz önem ve ilgimiz hiç eksilmedi. Gümüşgöze Mahallemizde bu tesisin yapılmasında ki en büyük itici güç de okulun önü olması idi. Üzerinde hassasiyetle durduğumuz ve başarı grafikleriyle bizleri her daim gururlandıran Defneli gençlerimiz için hizmetlerimiz devam edecektir. Gümüşgöze Spor Tesisimiz tüm gençlerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Yoğun katılımla gerçekleşen açılış, bayram kutlamasına dönüştü; çocuklardan ve gençlerden oluşan dans grubu sergiledikleri birbirinden güzel danslarla açılışa farklı bir renk kattı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:47:52   

BAŞKAN KİMYECİ, FUTBOL SAHASINI ZİYARET ETTİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Madenboyu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sentetik çim futbol sahasını ziyaret etti.

Madenboyu Spor Kulübü Başkanı Mustafa Tanrıseven; “Daha önce toprak sahada oynadığımız maçlardan dolayı sporcularımızın çoğu sakatlandı. Talebimizi yanıtsız bırakmayarak mahallemize sentetik çim futbol sahası kazandıran değerli belediye başkanımız İsmail Kimyeci’ye mahalle sakinleri adına çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Kimyeci, ziyaret sırasında şu sözlere yer verdi; Madenboyu Mahallemizde Antakya Belediyesi kurulmadan önce devam eden Madenboyu Spor Kulübü, çok önemli başarılara imza attı. Bu konuda Madenboyu Spor Kulübü Başkanı Mustafa Tanrıseven’in emekleri, gayretleri çok büyük. Bu projenin yapılmasında başta Muhtarımızın, mahalle temsilcilerinin, Madenboyu Spor Kulübü Başkanının gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, spora sporcuya verilen önemin bir nişanesi olarak bu güzel tesisin yapılmasını talep ettiniz. Bizler de Antakya Belediyesi ailesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bize emri olan özellikle gençlerimize sahip çıkmak, onları kötü alışkanlıklardan korumak ve daha sağlıklı daha zinde bir vücut yapısıyla vatanını, milletini daha güzel savunacak bir nesil yetiştirilmesi konusundaki talimatıyla bu tesisimizi yaptık. Hayırlı, uğurlu olsun. Daha nice güzel hizmetleri yapmak nasip olur inşallah. Bize bu hizmetleri yapma imkanı sağladığınız için teşekkür ediyoruz.”

Madenboyu Mahallesi sakinleri, Başkan Kimyeci’ye ve Antakya Belediyesi’ne bu güzel hizmetten dolayı teşekkür etti.

Başkan Kimyeci’ye ziyaret sırasında Başkan Yardımcısı İbrahim Sarı, Madenboyu Mahalle Muhtarı Halil Aksoy, Madenboyu Spor Kulübü Başkanı Mustafa Tanrıseven, daire müdürleri, mahalle temsilcileri, mahalle sakinleri ve çocuklar eşlik etti.

(Haber Merkezi)

 

 


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:46:23   

İLHAN HOCA, HATAY FUTBOLUNA BÜYÜK KAZANÇ

Hatay futbolunun ender teknik adamlarından biri olan Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, futbol camiası tarafından Hatay futbolu için bir kazanç olduğu belirtildi.

Kazanılan şampiyonluğun ardından Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut’u onurlandırma fırsatını yakalayan futbol camiasının yakinen tanınan isimleri şampiyonluk tebriki ile birlikte güzel bir sohbet ve dostluk ortamı sergiledi.

İlhan Palut’u tebrik edenler arasında ASKF Gençlik Kurulu Başkanı Fahri Serdar Özal, Hatay Büyükşehir Belediyespor Sağır ve Dilsizler Takımı Koordinatörü Cemil Can, Antakya Gençlik Spor Kulübü As Başkanı Ahmet Davut ve Antrenörlerden Ayhan Kaya, Hilmi Kepikoğlu, Mete Cebesoy, Abidin Olgun, Sefer Koca, Mehmet Dönmez ve Murat Taşçı yer aldı.   

Yıllardır beklenen özlenen bu başarının mimarı olan İlhan Palut’a başarı plaketi ve madalyası ile onurlandıran futbol çevresi, “Hatay futbolunun ender teknik adamlarından biri. İlhan Palut’a güvenin Hatayspor’a ve Hatay futboluna büyük kazanç” olduğunu vurguladı.     

İlhan Palut ise şu önemli mesajları söyledi “Üzerimizdeki baskı ve beklentilerin doğal olduğunu biz Hataylı olarak daha önce finallerden elenerek döndüğümüz o zamanları ve anıları unutmayarak başarı ve şampiyonluk için çok uzun mesailer harcadık.

Hiçbir zaman şımarmadık ve önümüze baktık. Şampiyon olmasaydık bu şehir bana kabus olacaktı. Olumsuzluklarla meşgul olup kendimizi dağıtmadık. Şükürler olsun ki Allah’ta bize şampiyonluğu nasip etti” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:42:41   

KÖSEOĞLU, 9 MADALYA KAZANDI

Marmaris’te yapılan 7. Uluslararası kısa kulvar Aquamaster Yüzme yarışlarında ilimizi temsil eden Kamil Köseoğlu, farklı kategorilerde toplamda 9 madalya kazanarak bir kez daha gururumuz oldu.

Reyhanlıspor adına 60-64 yaş kategorisinde yarışan Köseoğlu, “Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter'e çalışmalarımı sürdürdüğüm Dr. Fit Spor akademi ailesine teşekkür ederim.” dedi.

7. Uluslararası kısa kulvar Aquamaster Yüzme yarışlarında Köseoğlu’nun dereceleri şöyle:

200m kelebekte 1.

200m sırtüsttünde 1.

200mserbestte 2.

400m serbestte 2.

100m serbestte 2.

800m serbestte 2.

100m karışıkta. 3.

200m karışıkta 3.

100m kelebekte 3.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 22.05.2018 09:41:20   

HATAY’DA HEYECANLI BEKLEYİŞ

24 Haziran tarihinde yapılacak olan erken seçim öncesi siyasi partilerde aday gösterilecek isimler merakla beklenirken, tüm gözler parti merkezlerine çevrildi.

   Seçim takvimi gereği siyasi partilerden milletvekili aday adaylığına müracaat yapanlar, 21 Mayıs Pazartesi günü Yüksek Seçim Kuruluna verilecek listelerin heyecanını yaşıyor.

Bu bağlamda 11 milletvekili seçilecek olan Hatay’da da heyecanlı bekleyiş devam ediyor. En yüksek katılımın yapıldığı AK Parti’de 134 aday adayı genel merkezde şekillenecek liste öncesi heyecan içerisinde bekliyor.

Öte yandan CHP, MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nden milletvekili aday adayı olan siyasetçilerinde gözü kulağı Ankara’da.

Yasa gereği siyasi partiler milletvekili aday listelerini 21 Mayıs Pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edecek. Siyasi kulislerde listelerle ilgili söylenti ve iddialar devam ederken Pazartesi günü listeye giremeyenler açısından da farklı gelişmelerin olması bekleniyor.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 7 ay önce / 18.05.2018 09:52:05