......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261263
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

TED HATAY KOLEJİ, KAN VERİYOR

TED Hatay Koleji’nin "Eğitime Can Verenler Şimdi Kan Veriyor" sloganıyla yola çıktığı kan bağışı kampanyasına yoğun katılım oldu.

   TED Hatay Koleji velileri, öğretmenleri, idarecileri, yemekhane personeli, memurları, danışma ve temizlik personeli, servis elemanları kısacası tüm TED ailesi kan ve kök hücre bağışında bulunarak yeni bir yıla girerken bir cana katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadı.

Yine örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atan TED Hatay Koleji ilin okulu olmaya devam ediyor.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:06:21   

MUAYENE BACALARINDA YENİLEME SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Kanalizasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından altyapının rahatlaması amacıyla çalışmaların aralıksız sürdüğünü duyurdu.

   Hatay’ın 15 ilçesinde ayrım yapmaksızın en ücra noktalarına kadar hizmet atağını sürdüren Genel Müdürlük, vatandaşların talep ve istekleri doğrultusunda projelerin hazırlandığını ayrıca yıllardır süren sorunlara son vermek amacıyla verilen mücadelenin devam ettiğini açıkladı.

Antakya ilçesinin muhtelif noktalarında yapılan çalışmalar kapsamında bilgi veren İdare, Aksaray Mahallesi genelinde arızalara müdahale yapılması için konumlanan muayene bacalarının asfalt altında kalan silindir bacaların yükseltildiğini ve deforme olarak trafik açısından tehlike oluşturan kısımların yenilendiğini aktardı.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:04:54   

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:43:48   

SARAYKENT’E GENÇ-DİNAMİK MUHTAR ADAYI MEHMET ASLAN

 Antakya’nın en büyük mahallelerinden olan Saraykent’e yaklaşan mahalli seçimler öncesi genç ve dinamik muhtar adayı hizmete talip oldu.

Hatay öğrenci servisi işletme sahibi Mehmet Aslan, Saraykent mahallesi muhtar adaylığını resmen açıklayarak çalışmalara başladı. 20 yıllık öğrenci servisi işletmecisi olarak vatandaşlarla yakın diyalog kuran, Saraykent mahallesinde geniş çevresi olan Mehmet Aslan’ın muhtar adayı olması mahalle sakinleri arasında yankı uyandırdı.

İçinde yaşadığı Saraykent mahallesine muhtar olarak hizmet vermekten mutluluk duyacağını belirten Aslan, her konuda mahallenin sorunlarının çözümü için çaba göstereceğini ifade etti.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:42:57   

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:41:39   

KAYMAKAM UYGUR, MUHTARLARIN SIKINTILARINI DİNLEDİ

 Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, “Muhtarlarla Buluşma Toplantısı” kapsamında, 15 Temmuz Milli İrade Parkı Zeytin Kafe’de, mahalle muhtarları ve kurum amirleriyle bir araya gelerek, muhtarların istek ve sıkıntılarını dinledi.

Düzenlenen toplantıya, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı P.Yzb. Abdi Üçkuyu, İlçe Emniyet Amiri Ali Yılmaz, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

15 Temmuz Milli İrade Parkı Zeytin Kafe’de kahvaltı ile başlayan toplantıda konuşma yapan Kaymakam Bülent Uygur, “Vatandaşlarımızın her türlü sorunu ile ilgilenmek ve çözüm üretmek birinci önceliğimizdir. Bizler vatandaşımıza hizmet için buradayız. Göreve başladığımız günden bugüne, ilçemizin ve vatandaşlarımızın sorunlarıyla dertlendik. İlçemizdeki 48 Mahallemize nasıl hizmet götürürüz diye çalışıyoruz. İlçemizin il merkeziyle bağlantısı olan yolların, duble yol olarak 2018 yılı yatırım programına alınması, Hacıpaşa- Demirköprü, Karbeyaz–Altınözü yollarının standartlarının yükletilmesi, mahalleler arası yollarda, KIRDES programı çerçevesinde mahallemizde 25’ km’lık sıcak asfalt çalışmalarını tamamladık. Altınözü ilçemizde sağlıklı ulaşım için çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz ilçemizin mahaller arasında yollarda sıcak asfalt çalışmalarını tamamlamaktır. Eğitim alanında; 2017- 2018 yılları içerinde 119 derslik kazandırdık. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın;  kaliteli ve iyi bir eğitim alması için onları geleceğe donanımlı bir nesil olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizde spor faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı kaynaklı 2 Halı Saha, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 1 Halı Saha, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından 2 Halı Saha ve Danimarka Mülteciler Komiserliği tarafından 1 Halı sahayı kazandırdık. Sağlıkta Altınözü Devlet Hastanemiz iyi çalışmalar gerçekleştiriyor. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. İlçemizde yeni bir devlet hastanesi yapılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Altınözü merkez Yenişehir Mahallesinden geçen Beyazdere’nin ıslah çalışmalarının Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 2018 Yatırım Yılı programına alındı.  Her şey Altınözü için, daha yaşanabilir, daha güzel bir Altınözü için uğraşıyoruz. Değişen, gelişen ve güzelleşen Altınözü ilçemiz için çalışmalarımız devam ediyor.“ dedi.

Toplantının devamında muhtarlar söz alarak mahallelerinin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Kaymakam Bülent Uygur’a iletti.

Vatandaşların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Kaymakam Bülent Uygur, sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:40:30   

BAŞSAVCILAR TÜRKOĞLU VE ÖZTÜRK'TEN VALİ DOĞAN’A NEZAKET ZİYARETİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, nezaket ziyaretleri kapsamında Dörtyol Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Türkoğlu ve Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcısı Osman Öztürk’ü kabul etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Vali Doğan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konukları ile bir süre sohbet etti.

Başsavcı Türkoğlu ve Öztürk ise nazik kabulünden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:38:52   

BAŞKAN KİMYECİ’YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETLERİ

 Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye geçmiş olsun ziyaretleri hafta boyunca devam etti. Başkan Kimyeci’ye geçmiş olsun dileklerini iletmek isteyenler görevi başında da yalnız bırakmayarak makamına ziyaretlerinde bulunmayı sürdürüyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada geçtiğimiz haftadan bu yana Başkan Kimyeci’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan isimler şöyle sıralandı; AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Aşağıoba Mahalle Muhtarı Necmettin Güney ve beraberindeki heyet, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, belediye personelleri.

Başkan Kimyeci gerçekleşen ziyaretlerde, geçmiş olsun dileklerini ileterek, sağlığı için dualarını esirgemeyen herkese teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:37:14   

RECEP BAYSAL, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

  Önceki seçimde ikinci olarak belediye başkanlığa çok yaklaşan halkın sevilen ismi Recep Baysal, kamudaki görevinden istifa ederek Saadet Partisi’nden adaylığını açıkladı.

Belediye Başkan Adayı Recep Baysal Yaptığı açıklamada “2019 Mahalli İdareler seçiminde Payas ilçemizde Belediye Başkanı adaylığı için 20 yıllık eğitimcilik hayatımda son 12 yıldır çalıştığım ve Kurucu Müdürlüğünü yaptığım Tosçelik Fen Lisesi’ndeki görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. 
Bundan sonraki süreçte birikimlerimi doğup büyüdüğüm Payas ilçemiz için kullanacağım. Tüm dost ve tanıdıklarımın dua ve desteklerini beklerim. 
Rabbim çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda bizleri rızasından ayırmasın, yâr ve yardımcımız olsun” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:36:32   

OKUL SERVİS ARAÇLARINDA YAŞ SINIRI KALDIRILMALI

Okul servis aracı olarak kullanılan taşıtların yaş sınırının esnetilmesi gerektiğini vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Okul servis araçlarının 12 yaşından büyük olmama şartı esnetilerek kaldırılmalı. Bu araçların her yıl düzenli olarak bakımları yapılıyor ve muayeneden geçirilen bu araçlar trafiğe uygun ve güvenli. Bu araçlar halen kullanılabilirken ve tüm bakımları yapılıyor ve muayeneden geçerken değiştirilmesi ekonomimize olumsuz yansıyor” dedi.

Okul taşıtlarının her yıl düzenli bakıma girip muayeneden geçirildiğini hatırlatan (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, servis araçlarının 12 yaş sınırının esnetilmesini isteyerek, “Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Yönetmeliği’nde yer alan ‘okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtların yaşlarının 12’den büyük olmayacağı’ maddesinde bu yaş sınırının esnetilmesi ve 20’ye çıkarılması gerekiyor. Bu hem taşımacı esnafımızı mağdur ediyor hem de kamu kaynaklarının israf edilmesine yol açıyor. Her yıl düzenli olarak periyodik bakımlarının yapılması bu araçların daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Çünkü AB Uyum sürecinde yapılan düzenlemelerle birlikte okul servis araçlarının TÜV standardı olan fenni muayeneleri düzenli olarak yapılıyor. Bu standardın uygulandığı ülkelerde okul servis araçlarında yaş sınırı yok” şeklinde konuştu.

-“ARACIN HİÇBİR SORUNU YOKKEN DEĞİŞTİRMEK EKONOMİ İÇİN LÜKSTÜR”

Servis araçlarının bakımları düzenli yapılıyorken değiştirilmesinin ekonomiye olumsuz yansıyacağının altını çizen Palandöken, “Servis araçları faaliyette olduğu belediyelerce yapılan yıllık denetimlerle Özel İzin Belgesi alıyor. Dolayısıyla okul servis araçlarımız eskisinden daha uzun ömürlü, trafiğe uygun ve daha güvenli. Araçların herhangi bir sorunu yokken ve daha yıllarca kullanılabilecek durumda iken 12 yaşında değiştirilmesi ekonomimize olumsuz yansıyacaktır. Son dönemde içinde bulunduğumuz ekonomik daralmanın tüm piyasalara yansıyan olumsuz etkisi ortada. Tamamı yurtdışından dövizle ithal edilen bu araçların 12 yaşından sonra yenilenmesi kamu kaynaklarını tasarruflu kullanmamız gereken süreçlerde daralmadan kolayca çıkmamıza sebep olacaktır” diye söyledi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 04.12.2018 09:35:06