......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 384060
YORUM MANŞET
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY
OLASI DEPREMDE ÖLÜME 6 ADAY

OLASI DEPREMDE  ÖLÜME 6 ADAYDeprem fay hattında bulunan ilimiz geçtiğimiz bir ayda 2 defa sallanırken deprem gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi.

 Antakya ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi’nde tek katlı yer evinde ikamet eden aile, iki kez üst üste yaşanan depremde korkuyu yaşadı. Evin duvarları birçok yerden çatlarken toplam 6 kişinin yaşadığı evin çatısının çökmemesi büyük şans olarak değerlendirildi.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen, engelli duruma düştüğü nedeniyle çalışamayan S.Z. adlı vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı nedeniyle hasta durumunda.

Narlıca Mahallesi’nde 2’si ortaokula 2’si liseye giden ailenin toplam 4 çocuğu, zor şartlar altında eğitimlerini tamamlamaya çalışırken, geceleri de olası depremde çatının çökme ihtimali nedeniyle korku içerisinde yaşıyor.

Yorum Gazetesi olarak sorumlu yayıncılık gereği bu ciddi ve vahim durumu kamuoyuna açıklarken, Hatay Valiliği’nin, ilgili devlet kurumlarının ve hayırsever insanların ihtiyaç sahibi bu aileye sahip çıkmasını ve gereken desteği vermesini bekliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN GÖRKEMLİ KONGRE
Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası’nın Antakya Anemon Otel’de gerçekleştirdiği kongre, büyük ilgi ve coşkuyla gerçekleşti.

 

Genel Kurula, Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Karataş ve Süleyman Doğan,  AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Öz Orman-İş Sendikası Hatay Bölge Başkanı Yücel Avcıoğlu, HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan,  Adana Şube Başkanı Mesut Tekin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Görgel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Mustafa Kemal Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kilis Şube Başkanı Zaim Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş yaptı.

Hatay Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, “Hatay Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiriyoruz. Şube Başkanımız Fehmi Azboy ve arkadaşlarının çalışmalarını her daim takdir ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Sendika genel merkezinin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Başkan Sert, 1 saati aşkın konuşmasında icraatlarını sıraladı.

AZBOY, YENİDEN BAŞKAN

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına tekrar seçilen Fehmi Azboy, kongrede yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bizler bu güzel vatanın her bir köşesinde halkımızın sağlık hizmetini en iyi şekilde almasına yardımcı olan sağlık işçileriyiz. Bizler devletimizin bize emanet ettiği yardıma ihtiyaç duyan yaşlılarımızın, hayatlarını tek başına idame ettiremeyen engellilerimizin, yuva hasreti, anne-baba özlemi çeken kimsesiz yavrularımızın tutunduğu dal, başını yasladığı sine, tuttuğu eliz. Biz bu büyük devletin, bu merhametli milletin vicdanı sosyal hizmet işçileriyiz.

Hayatın her alanında var olan bizler, örgütlenmenin, mücadelenin, azmin ve inancın en güzel örneklerini vererek sendikal bir çatıyı da beraberimizde büyüttük. 200 bin üyeli, Türkiye’nin en büyük sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikası Öz Sağlık-İş’in çatısı altında olmaktan büyük mutluluk, büyük gurur duyuyoruz. 

Mensubu  olmaktan büyük gurur duyduğumuz Hak-İŞ Konfederasyonumuz ve Öz Sağlık İş Sendikamızın misyonunu, değerlerini, ilkelerini benimseyerek sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Teşkilatlanmada başarılı olduğumuz yerler de var, henüz başarılı olamadığımız yerler de var.

Bizler ilkeli bir duruş nasıl olur, üye ile nasıl ilgilenilir, nasıl güven kazanılır, nasıl dik durulur, bir Haklının hakkı için nasıl Bin haksızla mücadele ediliri, sendikacılığı hepimizin başkanı, hepimizin ağabeyi, hepimizin babası olan Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Sert’ten öğrendik, öğrenmeye devam ediyoruz. İlkeli bir sendikacılığın nasıl yapılacağını Genel Merkez Yöneticilerimizin bizler için çizdiği onurlu sendikal anlayışla yapıyoruz.

Milletimizi, devletimizi, vatanımızı, mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizi ilgilendiren konularda sergilediğimiz dik duruşu ve belli ettiğimiz saflarımızı Sendikamız Öz Sağlık-İş ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in misyonundan,  vizyonundan ve Değerler Sendikacılığından örnek alarak yol alıyoruz. Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye,  hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik. Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, başarı çalışanındır düsturuyla hareket ettik.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah’ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Sendika Hatay Şubesi’nin1. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, daha önce atama ile görev yapan Fehmi Azboy Şube Başkanı olarak seçildi.

Şube yönetimi ise Mehmet Ali Gür,  Hayrettin Köroğlu ve Ali Uçar’dan oluştu.

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK
MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN  ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAKDamar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)

DEPREM KORKUYA YOLAÇTI
DEPREM KORKUYA YOLAÇTI

DEPREM KORKUYA YOLAÇTIHatay’ın Kırıkhan ilçesinde 18 Aralık Pazar akşamı meydana gelen deprem başta ilçe merkezi olmak üzere tüm ilçelerde ve bölge illerinde korku ve paniğe yolaçtı. AFAD verilerine göre 4.8 şiddetinde meydana gelen depremde herhangi bir can kaybının olmaması yüreklere su serpti.

112 Acil Çağrı Merkezi ve AKOM birimlerine Kırıkhan’da 18, Reyhanlı’da 8 ve Antakya’da 3 olmak üzere 29 binada çatlak/kısmi çatlak vaka ihbarı geldi.

Yangın, deprem ve sel gibi afetlere karşı HBB ekiplerinin her zaman teyakkuzda olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı açıklamada acil durumlar için nöbetçi personelin hazır bulundurulduğunu ancak depremden hemen sonra Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezindeki (AKOM) tüm ekipleri göreve çağırdıklarını bildirdi.

Reyhanlı’da 6 katlı bir apartmanın tahliye edilerek emniyet altına alındığını ifade eden Savaş açıklamasında şunları söyledi: “İlçelerimizden gelecek ihtimal dâhilindeki olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle kısa sürede müdahaleye hazır hale geldik. 26 yerel çalışma grubumuzla hızla iletişim kurulmuş, ekipler ihbarları değerlendirmeye devam etmektedir.

Şu ana kadar ekiplerimize herhangi bir can kaybı bildirilmemesi biraz da olsa yüreklerimize su serpmiştir.

Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerimizdeki bazı köylerde bina çatlağı ve boş bir evin hasar gördüğü ihbarı ekiplerimize bildirilmiş, ekiplerimiz bina çatlaklarını teyit etmiştir. Ayrıca Kırıkhan’da bazı evlerde eşyaların hasar gördüğü ve maddi zarar ortaya çıktığı tespit edilmiştir.

AKOM ve HBB ekiplerimiz sahada görevinin başındadır. Vatandaşlarımız ihtiyaç durumunda sosyal medya hesaplarımızdan ve 112, 153, 185 ve 4441206 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir.

Unutulmamalıdır ki ilimiz deprem bölgesindedir. Ve her zaman çok daha büyük bir depreme hepimizin hazırlanması şarttır. Depremin can kaybına neden olmaması bizi sevindirdi. Tüm hemşehrilerime ve depremi çevre illerde de hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY YÜZYILI
HATAY YÜZYILI

HATAY YÜZYILICumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Veysel Eren, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törenle görevi Prof. Dr. Hasan Kaya’dan devraldı. Törende yönetim vizyonunun ana hatlarını paylaşan Rektör Eren, Türkiye Yüzyılını temele alan Sürdürülebilir Kalkınma odaklı stratejik eylem planını, şehir markasında ‘Hatay Yüzyılı’ vurgusuyla duyurdu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARİHİN KIRILMA EVRESİNDE LİDERLİK VİZYONU

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi yönetim anlayışı arasındaki kesişmeyi öne çıkaran Rektör Eren, “Kadim şehrimiz ve mümbit ilimiz, tarımdan ticarete, turizmden sanayiye, coğrafi güzelliklerinden tarihi zenginliklerine birçok alanda muhteşem potansiyeli olan bir yerdir. Ancak bu potansiyel henüz yeterince harekete geçirilememiş ve açığa çıkarılamamıştır. Bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve ilimizin hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükselmesinde hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Üniversite olarak bizler tüm akademik ve idari kadrolarımızla bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında sorumluluk üstlenmeye hazırız. Üniversite olarak ilimizdeki tüm sektörlerimizle yapıcı işbirlikleri geliştirerek ilimizin gelişmesine katkı sağlamak ve Ülkemizin “Türkiye Yüzyılı İdeali ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının” bir paydaşı olmak önceliklerimizin başında gelmektedir.

HERKES İÇİN, HERKESLE BÜTÜNLEŞME

Bu amaçların gerçekleşmesi için yönetim olarak temel stratejilerimizden birisi akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz, şehrimiz, ülkemiz, dünyamızla bütünleşmek; gücümüzü, birikimimizi, enerjimizi, gayretimizi başta üniversitemizin, ülkemizin ve bölgemizin ideallerini gerçekleştirmek için kullanmak olacaktır. Tüm platformlarda ve her düzeyde, kurum içi ve kurumlar arası, ulusal ve uluslararası ortaklıklar kurmak; yönetimimizin önceliği olacaktır. Medeniyetin kök saldığı ve dünya mirasının taşıyıcısı olan bir şehrin kurumları ve insanlarına yaraşır şekilde herkesin ortak olduğu yeni bir liyakat, adalet ve istişareye dayalı demokratik yönetim kültürünü hep birlikte inşa edeceğiz. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve meşakkatli. Ancak bizler de bu büyük hedefleri gerçekleştirmek için bilgi, anlayış, tecrübe ve hepsinden önemlisi heyecan ve tutkuya sahip insanlarız. Sözünü ettiğimiz bütünleşmeyi tesis edebilmek için; öncelikle kendi içimizde her bir hücremiz ve dokumuzla bütünleşeceğiz; akademisyenlerimizle, idari personelimizle ve öğrencilerimizle bütünleşeceğiz; şehrimizle bütünleşeceğiz; şehrimizin kurumları, kültürü ve sorunlara çözüm yollarıyla bütünleşeceğiz, dünyayla ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarıyla bütünleşeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜZYILLARA DOĞRU…

Ülkemizin geleceğinin parolası olan sürdürülebilir yüzyıllar teması, vizyon Türkiye Yüzyılını bir defaya mahsus olmadan devamlı kılmak için gereken vurguyu içermektedir. Bu vizyon, gelecek algısının tamamına yüklenmiş bir ‘kızıl elma’ hedefidir. Yapmamız gereken ise geçmiş ile gelecek arasındaki köprünün güçlenmesi için sorumluluk üstlenmek ve gayret göstermektir. Geçmişten gelen kronik sorunların geleceği belirsizleştirdiği bir krizler çağında, krizleri bertaraf edecek sürdürülebilir çözümlerle sorunsuz bir gelecek için yeni bir döneme başlıyoruz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birikimimizi ve enerjimizi bu ideallerin gerçekleşmesi için harcamaktır, sorunun değil çözümün parçası olmayı kendimize şiar edinmektir. Çünkü Hatay Yüzyılı ile Türkiye Yüzyılı arasında entegre bir bağ vardır.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜRETİM DOKTRİNİ

Araştırma ve topluma hizmet görevlerimizin yanı sıra, en önemli sorumluluğumuz, kuşkusuz, bizlere emanet edilen, ailelerinin ve ülkemizin umudu olan gençlerimize sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle rol-model olarak rehberlik etmektir. Mezunlarımızın acımasız rekabetin hüküm sürdüğü küresel dünyada ayakları üzerinde durabilmeleri ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunabilmeleri, ancak bizlerin bu sorumluluğumuz çerçevesinde çalışmamıza bağlıdır. Bu üniversite, bu akademik ve idari kadrolar ve her türlü fiziki alt yapı, öncelikle geleceğe ilişkin kariyer hayallerini ve umudunu bizlere bağlayan öğrencilerimiz içindir. Bu nedenle her bir akademik ve idari personelimiz, üniversitemizi tercih eden, hayallerini ve umutlarını bize bağlayan öğrencilerimize değer katmayı şiar edinmek zorundadır.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAYSPOR’UN KRTİK MAÇI ÜMRANİYE’DE

Süper ligde küme düşme hattını yakından ilgilendiren maçta Atakaş Hatayspor, bugün oynanacak müsabakada adeta 6 puan değerindeki Ümraniyespor maçında galibiyet bekliyor

 Süper Ligin 17. Haftasında Atakaş Hatayspor deplasmanda Ümraniyespor’a konuk olacak.

Dünya kupası arasından sonra çıktığı 2 maçı da kaybeden Bordo-Beyazlılar, küme düşme hattını yakından ilgilendiren adeta 6 puan değerindeki maçta galibiyet hedefliyor.

Fenerbahçe maçı sonrası İstanbul’da kalan Bordo-Beyazlılar, Ümraniyespor maçının hazırlıklarını Teknik direktör Volkan Demirel yönetiminde, Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirdi.

Teknik direktör Volkan Demirel'in Ümraniyespor maçı hazırlıkları sırasında idmanı sık sık yarıda keserek oyuncularına uyarıda bulunduğu ifade edildi.

Fenerbahçe maçında yapılan hataların tekrar edilmemesi için maçın kasetini oyuncularına defalarca izlettiren teknik direktör Volkan Demirel'in Ümraniyespor maçına büyük önem verdiği, deplasmandan mutlak puan ve puanlarla dönmeyi hedeflediği bildirildi.

HER RAKİBE SAYGI DUYUYORUZ

Süper Lig'de bundan sonra ligin üstünde altında da maçların kıran kırana geçeceği hatırlatmasını yaparak, “Bundan sonra oynayacağımız tüm maçlar final havasında geçecek. Kolay maçımız yok, büyük-küçük rakip yok. Her rakibe saygı duyuyoruz. Her maça da sıfırdan başlıyormuş gibi hazırlanmalıyız. Ligin ilk yarısını hedeflediğimiz puanların üzerinde tamamlarsak, önümüzü daha rahat görmüş oluruz” diye oyuncularına uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

Hatayspor'da Ümraniyespor maçı öncesi Samuel Adekugbe ve Onur Ergün kart cezaları nedeniyle forma giyemeyecek. Mehdi Boujdemaa'nın durumu ise maç günü doktorların son kontrolü sonunda netlik kazanacak.

Düşme hattını yakından ilgilendiren maç öncesi Bordo-Beyazlılar ligde oynadığı 15 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldı. Rakip fileleri 13 kez havalandıran Bordo-Beyazlılar kendi kalesinde ise 27 gole engel olamayarak – 14 averajla toplam 15 puanla ligde 16. Sırada bulunuyor.

Ev sahibi Ümraniyespor ise oynadığı 15 maçta 2 galibiyet, 4 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile 10 puan topladı ve son sırada bulunuyor. Rakip fileleri 18 kez havalandıran Ümraniyespor, kendi kalesinde 28 gole engel olamayarak -10 averaja sahip.

3 Ocak 2023 Salı günü saat: 17.00’de oynanacak maç Ümraniye Belediyesi Şehir Stadyumunda oynanacak. Hüseyin Göçek’in düdük çalacağı maçta İlker Takpak ve Mehmet Emin Tuğral Yardımcı Hakem olarak görev alacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


11 ay, 3 hafta önce / 03.01.2023 08:02:50   

MİNİK KULAÇLARA ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın gençlere ve spora verdiği önem doğrultusunda hayata geçirilen Antakya Belediyesi Sümeyye Boyacı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda “1. Geleneksel Antakya Belediyesi Su Sporları Şenliği” düzenlendi.

Saraykent Mahallesi’nde faaliyet gösteren Antakya Belediyesi Sümeyye Boyacı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 1. Geleneksel Antakya Belediyesi Su Sporları Şenliğine AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alkaya, Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Antakya Kadın Kolları Başkanı Selma Sönmez, Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ali İhsan Yavuz, Belediye Başkan Yardımcıları ve veliler katılım gösterdi.

Müsabakalar öncesinde düzenlenen törende konuşan Başkan Yılmaz: “Antakya Belediyemiz ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliği ile inşa ettiğimiz Antakya Belediyesi Sümeyye Boyacı Kapalı Yüzme Havuzumuz 13 Haziran 2022 tarihinde hizmete başladı.

Su sporları branşlarına ilgiyi arttırmak ve daha fazla hemşehrilerimize ulaşabilmek hedefiyle hizmet vermeye başlayan yüzme havuzumuz, çocuklarımızın motivasyonunu arttırarak gelişimlerine katkı sağlamaya devam edecektir.

Düzenlediğimiz ve geleneksel hale gelmesini temenni ettiğimiz su sporları yüzme şenliğimizde altı aylık eğitim sonunda yarışan 120 sporcumuza, ailelerine, eğitmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
(Haber Merkezi)


11 ay, 3 hafta önce / 03.01.2023 08:01:44   

NEDİM YİĞİT, TAKIMIN TEMPOSUNDAN MEMNUN

İskenderunspor Teknik Direktörü Nedim Yiğit 1. Etap kamp sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

deneyimli antrenör Nedim Yiğit, takımın kamp çalışmalarının temposundan memnun olduğunu ifade ederek “Liglere verilen aradan sonra 1 hafta dinlenen oyuncularımız ile 26 Aralık'ta bir araya geldik.  Bazı oyuncularımızın hafif sakatlıkları nedeniyle tedavilerine devam edildi.

2 yeni transferimiz Bahadır ve Oğuzhan takımımıza katıldılar. Bu kısa dönemi oldukça yoğun ve verimli geçirmeye gayret ettik. Çalışma tempomuz iyiydi.

Oyuncu grubumuz ile oyunumuzun geliştirilmesi ve daha güçlü bir oyun için neler yapabiliriz, fiziksel çalışmalarımızın yanında kısa kısa bu konular üzerinden de geçtik.

2 günlük aradan sonra Antalya ‘da 2. hazırlık dönemi için bir araya geleceğiz. Kampta da bu çalışmalarımız devam edecek. 1.hazırlık dönemini tüm arkadaşlar özveri ve coşkuyla tamamladılar.

Antalya’da da gerçekleşecek 2. hazırlık dönemi antrenmanlarımızın da aynı özveri ve coşku ile devam etmesi ve ilk haftadan itibaren lige yansıması için hep birlikte özenle çalışmaya devam edeceğiz.

Takımımıza katacağımız 1-2 oyuncu daha olacak. Onların kampa yetişmesi için Başkanımız ve transfer komitemiz çalışmalarına devam ediyor.” dedi.

(Haber: Yaşar Güllü)


11 ay, 3 hafta önce / 03.01.2023 08:01:05   

PAC MİNİBÜSLERİNE YARGIDAN İYİ HABER


Uzun yıllardır Antakya – İskenderun hattı arasında minibüs taşımacılığı ile Hataylılara başarıyla hizmet veren PAC Minibüs Kooperatifi’ne Adana Bölge İdare Mahkemesi’nden iyi haber gelerek hakkı iade edildi.

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yeni açtığı Antakya - İskenderun – Arsuz arasında faaliyet gösterecek 10 adet yeni otobüs ihalesi hakkında mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Konu hakkında konuşan PAC Kooperatif Başkanı Mehmet Kırtışoğlu, yargı kararının ardından kamuoyuna şu bilgilerde bulundu: “HBB dönüşüm projesine girmediğimiz için bizim güzergâh üzerinde ihtiyaç olmamasına rağmen, 10 adet yeni otobüs ihalesine karar verildi. Bizler 41 senedir bu güzergâhta, dört teker üzerinde canımızı dişimize takarak, halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Dönüşüm projesine girmedik diye bizler cezalandırılmaya çalışıldık.

Araçlarımız zaten dönüşümlü çalışmakta, bir aracımız ayda sadece 20 gün çalışıp 10 gün yatmaktadır. Buna rağmen hattımıza gereksiz ilaveler yapılmaya çalışıldı. Biz de yasal hakkımızı aradık ve mahkemeden durdurma kararı aldık.

Bundan sonra da esnafımıza yapılacak her türlü haksızlığa karşı dik duracağız ve hakkımızı sonuna kadar yargı önünde arayacağız. Bu süreçte bizlere destek olan tüm esnafımıza, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimize ve Ulaşım Avukatımız Hüseyin Akyüz’e teşekkür ederiz.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


11 ay, 3 hafta önce / 30.12.2022 13:27:41   

MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN ÇOCUKLARINI OKUTAMAYACAK

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesilen ve engelli duruma düşen vatandaş, eğitim gören 4 çocuğundan liseye giden 2 çocuğunu maddi imkânsızlıktan dolayı okuldan alacak

 Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde bir aile dramı yaşanırken evin babası S.Z., maddi imkansızlıklar nedeniyle çok üzülmesine rağmen 4 çocuğunun 2 sini okuldan almak zorunda kalıyor.

Damar rahatsızlığı dolayısıyla ayağı kesildiği için engelli durumuna düşen ve bu nedenden dolayı çalışamayan vatandaşın eşi de hipertansiyon rahatsızlığı dolayısıyla hasta durumunda.

Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu’nda 2 çocuğu eğitim gören aile, Narlıca Anadolu Lisesinde eğitim gören 2 çocuğunu servis ücreti, okul harçlığı gibi nedenlerden dolayı okuldan alacak.

Devletten 1.800 TL engelli maaşı alan ve bununla geçinmek durumunda kalan muhtaç aile, maddi imkansızlıktan dolayı, lise eğitiminden alacağı 2 çocuğunun üzüntüsünü yaşıyor.

(Yorum Haber Merkezi)


1 yıl, 2 gün önce / 27.12.2022 09:05:19   

ATB’DEN KIBRIS ÇIKARMASI

Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Celal Mursaloğlu, Meclis Başkanı Ünal Çolakoğlu ve Meclis Üyeleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde biz dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

ATB Başkanı Mursaloğlu, Başkanlığındaki heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a ikili görüşmek yapmak üzere makamında ziyaret etti.

ATB heyeti, Cumhurbaşkanı Tatar’ın ardından eski K.K.T.C Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaret etti.

Daha sonra ATB heyeti, Kıbrıs ziyareti kapsamında İş İnsanı Yatırımcı Bilge Tatlı işletme sahibi Mehmet Bulanık' ı ziyaret etti.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 gün önce / 27.12.2022 09:03:03   

ANTAKYA BELEDİYESİ’NDEN KÜLTÜRE HİZMET

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın Antakya’yı yaşayan kültür şehri yapma arzusu ile hizmetlerin ardı arkası kesilmiyor. Antakya’nın tarihi yapılarının restorasyonundan, kültüre, sanata ve spora yönelik yaptığı kalıcı hizmetleri uzun yıllar konuşulmaya değer.

Başkan Yılmaz şehre kazandırdığı spor tesisleri, el sanatları müzesi, uzun çarşı ve kurtuluş caddesi restorasyon çalışmalarının yanı sıra Antakya’nın merkezinde atıl durumda olan eski Konak Sinemasını restore ederek dev bir kültür merkezi olarak şehre kazandırdı. 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın girişimleri ile kamulaştırılarak restorasyonu yapılan eski Konak Sineması, Cumhuriyet Kültür Merkezi olarak hizmete sunuldu.  

Cumhuriyet Kültür Merkezi’nin açılışı geçtiğimiz hafta sonu Görkemli bir resim sergisi eşliğinde gerçekleştirildi. 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı Açılış törenine AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, AK Parti Antakya Kadın Kolları İlçe Başkanı Selma Sönmez, Türkiye’nin dört bir yanından sergi için eserleri ile katılan 60 sanatçı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Başkan Yılmaz programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, gönül belediyeciliği anlayışıyla her daim hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isterim. Burası atıl bir haldeydi, burayı şehrimize kazandırmak için bana desteklerini esirgemeyen değerli milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilatımıza, belediye personellerime teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman Antakya’mızın ve sizlerin emrindeyiz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

Konuşmaların ardından Kültür Merkezi’nin ve Serginin açılış kurdelesi kesildi. Misafirler canlı müzik eşliğinde sergiyi gezme keyfi yaşadılar.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 gün önce / 27.12.2022 09:01:17   

CHP’Lİ 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN ORTAK BİLDİRİ

Cumhuriyet Halk Partili 11 büyükşehir belediye başkanı Konya’da toplanı gerçekleştirdi. Toplantıya HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı. Toplantının ardından CHP’li belediye başkanlarının ortak imzasıyla bir bildiri yayımlandı.

Ortak bildirinin tamamı ise şöyle: “Bugün kuşkusuz gündemimizin yegane maddesi, iktidar eliyle yönlendirildiği çok açık olan yargı kararlarının ülkede yarattığı tedirginlik ve kaostu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis ve siyasi yasak cezası bunun son ve en ağır örneklerinden biridir. İktidar mensuplarının, hem Türkiye hem de dünyada tepki çeken bu anti-demokratik kararı savunması ve adeta üst mahkemelere, kararın onanmasına dair medya üzerinden mesajlar vermesi olayın vehametini ortaya koymaktadır. Mevcut rejiminin vesayetçi yargı mekanizmasıyla saldırısı Türkiye demokrasisin bekasına bir saldırıdır. Genç kuşakların geleceğine bir saldırıdır. Topluma, toplumun seçme hakkına kumpas kuran bir şantajdır. Bu şantaja boyun eğersek ülkemizi geri dönülmez bir karanlığa taşıyacaklar. Bu şantajı kabul etmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz.

Belli ki iktidar, 2023 Genel Seçimlerinde siyasi mücadelesini mertçe yapmak yerine, yarışa ‘avans’ alarak başlamak istemektedir. Kuşkusuz bu, seçimleri kaybedecek olmalarından ötürü duydukları paniğin ve telaşın tezahürüdür.

Ancak bu çabaları ters tepmiş, millet iradesine Saraçhane’de liderleriyle sahip çıkacağını göstermiştir.

Hoşgörünün merkezi Konya’dan bir kez daha; devleti iktidar hırslarıyla kendi aygıtına çeviren, ülkeyi despotik bir karanlığa götürmek isteyenlere seslenmek isteriz:

Hatırlatmak isteriz ki bizler 1980 darbesinde kapatılmış, mallarına el konmuş, yöneticileri yargılanmış, gençleri işkence görmüş ama iradesini asla teslim etmemiş, her darbeden, saldırıdan küllerinden yeniden doğarak yükselen Cumhuriyet Halk Partisinin evlatlarıyız. 

Bizler, bu iktidar döneminde suikast girişimlerine, linçlere, saldırılara uğramış ancak yılmamış, teslim olmamış, boyun eğmemiş; dirayetle, basiretle Millet İttifakının mimarı olmuş, demokrasi cephesini genişletmiş, Altılı Masada büyük bir Türkiye İttifakı kurmuş Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde seçilmiş Belediye Başkanlarıyız.

Bu yolculukta Genel Başkanımız Sn.Kemal Kılıçdaroğlu`na sonuna kadar güveniyoruz.

Altılı masanın 2023 yılında ülkemizi seçim zaferine kavuşturacağına olan inancımız da tamdır.

Unutmayın “Hiç bir koltuk, Türkiye’nin demokrasisi, milletin huzuru ile oynamaya değmez. İktidarın görevi, huzur ve sükûn içinde toplumu seçime götürmektir. Suni krizlerle halkımızı germek, toplumsal reaksiyonlara yol açacak kararlara imza atmak bu süreçte hiç bir kişi ya da gruba fayda sağlamayacaktır. 11 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, hizmet ettiğimiz 40 milyondan fazla yurttaşımızın yanında olduğumuzu, onların her derdiyle dertlendiğimizi ve çözüm projelerimizi hayata geçirdiğimizi tekrar vurguluyoruz.”

Bu yolda, hep birlikte neler yapacağımızı da herkes görecek. Atatürk’ün dediği gibi “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Biz de umudumuzu hiçbir zaman yitirmeyeceğiz. Milletimiz de umudunu asla yitirmeyecektir.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 gün önce / 27.12.2022 08:56:41   

HATAY ADLİYELERİ ALTYAPI SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Hatay Baro Başkanı Av. Cihat Açıkalın, Hatay Milletvekilleri Av. Abdulkadir Özel ve Av. Sabahat Özgürsoy Çelik ile beraber Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı ziyaret etti.

Ziyarette CMK ücret tarifesi, KDV oranları ile ilgili avukatların talep ve beklentileri ayrıca Hatay adliyeleri altyapı sorunları ve mesleki sorunlar hakkında görüşüldü.

Baro Başkanı Açıkalın, yaptığı açıklamada “Sorunların çözümü noktasında destek olan milletvekillerimize, Belediye başkanlarımıza, STK temsilcilerimize ve dayanışma ruhu ile hareket eden tüm meslektaşlarımıza bu vesileyle teşekkür ederiz” dedi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 gün önce / 27.12.2022 08:53:52   

BAKAN AKAR, SURİYE SINIRINI İNCELEDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Hatay’da sınır hattında incelemelerde bulundu.

Hatay Havalimanı'nda 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve öteki yetkililer tarafından karşılanan Akar, beraberindeki komutanlarla Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığına geçti. Tören mangasını selamladıktan sonra Harekat Merkezi'ne geçen Akar, faaliyetlere ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi.

(Haber Merkezi)


1 yıl, 2 gün önce / 27.12.2022 08:51:50