......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248480
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

CİLVEGÖZÜ'NDEN 41 BİN TIR GEÇTİ

Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan ticari ve insani yardım malzemesi taşıyan tırların geçişleri sürüyor.

   Türkiye ve diğer ülkelerde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarınca temin edilen yardım malzemeleri ile ticari ürün taşıyan tırlar, Cilvegözü Sınır Kapısı ile Bab-el Hava Sınır Kapısı arasındaki ara bölgeye geçiş yapıyor.

Suriye tarafına geçen tırlar, yüklerini ara bölgedeki araçlara aktarıp dönüyor.

Bu kapsamda, sınır kapısından 5 ayda yardım ve ticari amaçlı 41 bin civarında tır geçiş yaptı. (AA)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:47:20   

MERKEZ MARKET’TEN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Bulanık Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Merkez Marketler Zinciri anlamlı bir çalışmaya daha imza attı.

Merkez Marketler Zincir yayınladığı basın bildirisinde, “Merkez Marketler Zinciri olarak, Ramazan ayında müşterilerine ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri adına çevre temizliği konusunda çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu kapsamda çevre kirliliğinin önüne geçmek için de çalışmalarına devam eden market zincirimiz, tüm şubelerinde atık pil kutuları ve yağ atık fıçıları konumlanmıştır.” ifadelerine yer verildi. Yayınlanan bildirinin devamında, “Pil kampanyası 5-18 Haziran tarihleri arasında eski pilinizi getirin Duracell ve Kodak markalı pilleri %20 daha uygun fiyata alın.” kampanyasına tüm Hatay halkını davet ettiklerini duyurdu.

BULANIK: ÇEVREYE DUYARLI OLMAMIZ GEREKİYOR

Merkez Market Genel Müdürü Deniz Bulanık yaptığı açıklamada, “Çevremizi ve doğal yaşam kaynaklarımızı tehdit eden unsurların başında doğa kirliliği gelmektedir. Çevremiz, insanlarda dâhil olmak üzere bütün mikro ve makro organizmaların yaşaması için gerekli olan fiziki koşulları sağlayan bir ekosistemdir. Bizlerde Merkez Market Ailesi olarak çevreye duyarlı olmamız gerekiyor. Atık kızarmış yağlar ve atık piller doğamıza çok fazla zarar veriyor. Bunları toplamak ve bir noktada biriktirmek bizlerin görevi olduğunu düşünüyor. Müşterilerimizi de bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:46:24   

HBB’DEN GELECEK NESİLLERE ÇEVRE DUYARLILIĞI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Çevre Haftası’nda düzenlediği anlamlı etkinliklerle gelecek nesillere çevre duyarlılığı kazandırıyor.

HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 5 Haziran Salı günü Antakya Atatürk Anıtı önünde düzenlediği törenle başlayan Çevre Haftası etkinlikleri, HBB Atatürk Parkı’nda devam etti.

HBB Şehir Tiyatrosu, henüz hayatı öğrenme çağındaki çocuklara, doğayı korumanın öneminin anlatıldığı Mikrop adlı oyun ile çevre bilinci kazandırmaya yönelik önemli bir etkinliğe imza attı.

Tiyatro oyuncularının gösterisini büyük bir ilgiyle izleyen çocuklar aynı zamanda oyuna katılarak keyifli zaman geçirdi.

Etkinlik alanında, nesli tükenmekte olan canlıların insanların ortaya çıkardığı kirliliğe nasıl maruz kaldığını ortaya koymak üzere hazırlanan fotoğraf sergisi hem öğretmenlerin ve velilerin hem de çocukların ilgisini üzerine çekti.

Düzenlenen Çevre Haftası etkinliğinde kent temizliğine büyük önem veren ve Asi Nehri’ndeki kirliliğin ortadan kaldırılması için yoğun çaba harcayan HBB’nin gerçekleştirdiği hizmetlere dair de fotoğraflar yer aldı.

Hatay’ın ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edileceği, şehrin bitki zenginliğinin tüm dünyaya tanıtılacağı büyük organizasyon olan EXPO 2021 kurulan stantla Çevre Haftası’nda tanıtıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:45:37   

EĞİTİMDE SORUNLAR BÜYÜYOR

Eğitim Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, 2017/2018 Öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirmesinde eğitimde sorunların büyüdüğünü, çözüm beklediğini söyledi.

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kendilerini yenileyerek başlayacakları yeni dönemden önce yetkililerin ve yöneticilerin çözmesi gereken birçok sorun, iyi bir gelecek için ortadan kaldırması gereken pek çok engel bulunmaktadır diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Son yıllarda bütçeden en çok pay ayrılmasına rağmen, yapılan birçok yanlışlık, akamete uğrayan uygulamalar, ders kitaplarındaki hatalar, değişen sınav sistemlerindeki belirsizlikler, öğretmene uygulanmak istenen performans garabeti, şiddetin aramızdan ayırdığı öğretmenlerimiz, şiddet mağduru birçok eğitimcimiz, eğitimin düzeleceğine dair azalan umutlar ve her geçen gün büyüyerek devam eden sorunlar, ‘ülkenin en önemli ve öncelikli sorunu eğitimdir’ dedirtmektedir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Türkiye’nin en stratejik, en hassas ve en önemli meselesinin eğitim olduğuna inanıyoruz. Demokratikleşme yolunda kararlı adımlarla ilerleyen, hem ekonomik hem de siyasal alanda küresel bir aktör olma hedefiyle hareket eden Türkiye’nin eğitime daha fazla önem vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Aslında son yıllarda, okullaşma oranlarının artması, okulların fizikî ve teknolojik kapasitesinin gelişmesi, öğretmen açığının her geçen yıl azalması ve GSYH’den eğitime ayrılan kaynağın artırılması gibi fiziki ve eğitimin dış etmenlerindeki iyileşmeler eğitimin nitelik problemini çözmemekte; eğitim, pedagojik boyutuyla da usta dokunuşlara ihtiyaç duymaktadır.

Milletimizin geleceğe güvenle bakabileceği, ülkemizin verimli bir eğitim sistemine kavuşabileceği, eğitimin niteliğinin artacağı, eğitimin sorunlarının çözüleceği, eğitimcilerin daha fazla itibar göreceği ve kalıcı politikaların izleneceği yeni bir dönem istiyoruz.

Eğitim ve öğretim, mevzuatın üstünde, müfredatın dışında, ders programlarıyla sınırlanamayacak derecede hayatın her anını kuşatan bir faaliyet olarak görülmeli; yaz, bir tatil değil, daha iyi bir başlangıç için bir mola olarak değerlendirilmelidir. ‘Hayat her anıyla bir okul, her yenilik gelişim için bir merhale, edinilen her güzel davranış yeni bir kazanımdır’ anlayışıyla yeni başlangıçlar için nitelikli dokunuşlar gerçekleştireceğimiz, kendimize ve gelişimimize katkıda bulunacak faaliyetlere ağırlık vereceğimiz bir dönem olması temennisiyle yoğun emeklerinden dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize güzel bir gelecek diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:44:21   

CUMHUR İTTİFAKI, TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ AÇACAK

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Hatay Milletvekili Adayı Lütfi Kaşıkçı, seçime az bir süre kala çalışmalarına ve halkla kucaklaşmaya devam ediyor.

MHP Hatay Milletvekili Adayı Lütfi Kaşıkçı, MHP ve AK Parti’nin iş birliği ile ortaya çıkan ittifak ile 24 Haziran'da Türkiye'nin önünün açılacağını söyledi.

Cumhur ittifakın milletin aklı olduğuna vurgu yapan Kaşıkçı, Türkiye üzerinden oynanan oyunları bozacak olan ittifakın ancak cumhur ittifakı olduğunu söyleyerek, “Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğiz.” dedi.

Konuşmasında, milletvekilliği seçimine de değinen Kaşıkçı, MHP’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletine, milletine sahip çıktığını ve cumhurbaşkanının yanında durduğunu söyleyen Kaşıkçı, “O günden bugüne kadar Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP büyük sıkıntılar yaşadı. Artık hak ettiğini alma vaktidir. Milletvekilliği seçiminde, halkımızın helal oylarına talibiz.” İfadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:42:04   

DEFNE HASTANESİ MUHTARLARLA İFTARDA BULUŞTU

Özel Defne Hastanesi tarafından Altınözü muhtarları ile gerçekleştirilen geleneksel iftar buluşması yoğun katılım ile yapıldı.

   Programa Özel Defne Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Hayrettin Taşar, Mesul müdür Psikiyatri Uzm. Dr. Mehmet Çelikel, Kadın doğum uzmanı Dr. Hülya Artuç, Kadın doğum uzmanı Dr. Raziye Kurt, Kadın doğum uzmanı Dr. Haydar Mısırlıoğlu, KBB uzmanı Dr. Engin Miçogullari, Ortopedi ve travmatoloji uzmanı Dr. Tarık Işık, Göz hastalıkları uzmanı Dr. Sezer Helvacı, Çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Ali Kuh, Üroloji uzmanı Doç.Dr.Murat Rifaioglu ve Altınözü’nün mahallelerinde görev yapan tüm muhtarlar katıldı.

Bölgemizde günden güne kadrosuna eklediği doktorlar ile gücüne güç katarak istikrarlı yükselişini sürdüren Özel Defne Hastanesinde görev yapan doktorların kendilerini tanıtmaları ile başlayan programda Mesul müdür Psikiyatri Uzm. Dr. Mehmet Çelikel yaptığı konuşmasında “Özel Defne Hastanesi olarak Altınözü ilçemizin mahallelerinde görev yapan siz değerli muhtarlarımız ile geleneksel iftar buluşmamızda bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgenin en güçlü özel hastanesi konumundaki hastanemizde kadromuza kattığımız alanında uzman doktorlarımız ve ekipmanlarımız ile siz değerli vatandaşlarımıza hizmete hız kesmeden devam ediyoruz. Az önce yaptıkları faaliyetler hakkında sizleri bilgilendiren değerli doktorlarımızın yaptıkları başarılı operasyonlar ile Hatay’da ilklerin öncüsü olduğumuzu gururla ifade etmek istiyorum.

Bizler Özel Defne Hastanesi olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

Siz değerli muhtarlarımız başta olmak üzere programımıza katılan Yönetim Kurulu başkanı Barbaros Hayrettin Taşar’a ve kıymetli doktorlarımıza sonsuz şükranlarımı sunarak herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:40:42   

TED HATAY KOLEJİNDE LİSEYE DOĞRU

TED Hatay Koleji 8. sınıf öğrencileri ortaokuldan liseye geçişin heyecanını ve gururunu bir arada yaşadı.

Törende öğrencilere özel hazırlanan atkılar takıldıktan sonra TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Doç. Dr. Mustafa Özat, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Tuncay Göksu, öğrenci Hena Yaman, günün anlam ve önemini içeren konuşmalarını yaptı.

Konuşmaların bitiminde gerçekleştirilen belge töreninden sonra “TED ailesi” müzik ve ikramlar eşliğinde sohbet ederek töreni mutlu ve gururlu bir şekilde tamamladı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:39:45   

CANER HÜSEYİN BAĞ, HATAYSPOR’LA NİKÂH TAZELEDİ

İç transferde hareketli günler geçiren Spor Toto 1. Lig’in çiçeği burnunda ekibi Hatayspor, Yılmaz Özeren, kaleci Akın Alkan’dan sonra Caner Hüseyin Bağ ile nikâh tazeledi.

Bordo-Beyazlılar, mevcut kadroda yer alan Caner Hüseyin Bağ ile 1 yıllık anlaşmaya vararak karşılıklı imzayı attı.

Caner Hüseyin Bağ’ın imza törenine Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden, yöneticiler Aydın Toksöz, Rahmi Vardı ve Caner Hüseyin Bağ’ın babası katıldı.

Hep beraber başarılı bir sezon geçirdik ve 1. Lig’de bu başarımızı devam ettirmek istiyoruz diyen Caner Hüseyin Bağ “Takımımda kaldığım için çok mutluyum. Bu sezon sergilediğim performansı daha da ileri taşımak istiyorum. Bana inanan ve güvenen herkese teşekkür ederim.” dedi.

İmza töreninde düşüncelerini paylaşan Hatayspor Başkanı Mehmet Maden, “Yeni sezonda güçlü ve iddialı bir kadromuz olacak. Bu kadronun parçalarından biri olan Caner Hüseyin Bağ ile sözleşmemizi uzattık. Hepimiz için hayırlı olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:38:17   

ANTAKYA YÜZME HAVUZU AÇILDI

Hatay’ın ilk ve tek tam olimpik yüzme havuzu olan Antakya Yüzme havuzu yeni sezona kapılarını açtı.

2018 yaz sezonuna kapılarını açan Antakya Yüzme havuzu Çarşamba günü saat: 10.00-13.00 ve Cuma günü 11.00 – 13.00 arası sadece bayanlara, aile günleri Pazartesi, Salı ve Perşembe günü saat: 11.00-13.00 arası ve hafta sonu Cumartesi-Pazar günleri saat: 10.00-13.00 arası yine aile günü olacak.

Antakya Yüzme havuzu programı şöyle; Kurs kayıtları 11 Haziranda başlayacak, kurslar ise 18 Haziranda start alacak. Yüzme Kursları Hafta içi öğleden sonra 4 gün olacak (P.tesi, Salı, Perşembe Cuma), Çarşamba 10-13 arası CUMA 11-13 arası sadece bayanlara, Halk seansları Aile günleri Pazartesi Salı ve Perşembe günleri saat 11-13 arası olacak. Cumartesi ve Pazar günleri saat 10-13 arası yine aile günü olacak

ÜCRETLER: Spor Okulları 07-18 yaş arası 100 TL, Yetişkin acemi 18 yaş üstü: 150 TL, Sivil Abonman: 150 TL, öğrenci abonman: 100 TL, ayrıca biletli giriş ücreti: 10 TL olacak.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:35:01   

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HATAY'A GELİYOR

  24 Haziran günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçimine sayılı günler kala Hatay halkı ile kucaklaşmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antakya’ya geliyor.

7 Haziran Perşembe günü Antakya’da İtfaiye önünde Hataylı hemşehrileri ile buluşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hataylılara hitap ederek destek isteyecek.

Güçlü Meclis, Güçlü hükümet, Güçlü Türkiye sloganıyla seçimlere hazırlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay mitingine binlerce vatandaşın katılması bekleniyor.

7 Haziran Perşembe günü Antakya İtfaiye önüne düzenlenecek miting saat: 16.00’da başlayacak.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.06.2018 10:00:38