......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256673
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

DEFNE BELEDİYESİ KURS KAYITLARINA DEVAM EDİYOR

Defne Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik kurduğu Defne Gençlik Kültür ve Sanat Evi;  Sosyal- Akademik Kurslar kapsamında Gitar, Bağlama, Tiyatro-Drama, Resim, Satranç, Karikatür, Fen Bilgisi, İngilizce ve Matematik kurslarına kayıt almaya devam ediyor.

Çocukların ve gençlerin okuldan arta kalan zamanlarında verimli vakit geçirebilecekleri; derslerine çalışıp, müzik ve sanattan ilham alabilecekleri aile evi sıcaklığında bir kültür merkezi haline gelen Defne Gençlik Kültür ve Sanat Evi, 2500’ü aşkın çocuğa ev sahipliği yapıyor.

Defne Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri; ücretsiz kurslara kayıt yaptırmak isteyenlerin, Defne Gençlik Kültür ve Sanat Evinde (Defne Belediyesi Harbiye Ek Hizmet Binası Karşısı) başvuruda bulunabilecekleri bilgisini verdi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 09.10.2018 09:52:15   

VEFAT EDEN DİN GÖREVLİLERİ İÇİN MEVLİD OKUNDU

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle, Emekli Din Görevlileri tarafından Antakya Ulu Camii’nde, vefat eden Din Görevlilerinin ruhuna ithafen mevlid-i şerif okundu.

Mevlid programına, Antakya İlçe Müftüsü, emekli hocalar, Din Görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Program, ikindi namazını müteakip emekli Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Emekli Din Görevlileri, Yusuf Aydın, Yusuf Doğru, İbrahim Esatoğlu, Yusuf Kızılkoca, Mehmet Dibuğurlu ve Taha Keleş’in okuduğu mevlit ve ilahilerle devam etti.

Program, Mehmet Ateş’in yapmış olduğu hatim duası ile son buldu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 09.10.2018 09:50:58   

KAMUDA AYRIMCILIK, DEVAM EDİYOR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı gündeme dair açıklamada bulunarak Liyakat konusunda birkaç cılız örnek dışında bir şey göremediklerini söyledi.

Başkan Şahin, açıklamasında kamuda yaşanan sendikal ayrımcılık ve baskı konularına değinerek “Kamuda ayrımcılık, baskı ve adam kayırmacılık devam ediyor.” dedi.

Türkiye Kamu-Sen olarak Türkiye’nin yaşadığı zorlu süreçte milli birlik ve beraberlik adına çok çilelere katlandık, sabrettik diyen Şahin, açıklamasına şöyle devam etti: “Memleketi yönetenlerin ısrarla birlik ve beraberlik vurgusunu yapmasına rağmen, kamuda halen ayrımcılık, baskı, adam kayırmacılık ve liyakati es geçme gibi uygulamaların sürdüğünü görüyoruz. Kamuda bu ihanete bir son verilmesi gerekir. Türkiye Kamu-Sen olarak defalarca bu konuyu dile getirmemize rağmen birkaç cılız örnek dışında bir düzelme göremedik. Siyasetten beklentimiz kamudaki ayrımcılığa, adam kayırmacılığa bir son vermesidir. Mademki bu trende hepimiz varız. Hepimizde bu devletin çalışanıyız. Öyleyse eşitlik ve liyakat ilkelerine göre kamu dizayn edilmelidir.

Ek gösterge tüm kamu çalışanlarının sorunu o halde burada da bir ayrımcılığa gidilmeden tüm çalışanların ek göstergeleri yükseltilmelidir. Hiçbir kamu çalışanı bu düzenlemeden mahrum bırakılmamalıdır. Ayrıca enflasyon dikkate alındığında acil olarak ek bir zam yapılması gerekliliği ortadadır. Memura zam için ocak ayı beklenmemelidir. Çünkü yıllık enflasyonun %24,5’e yükselmesiyle memur maaşlarının son üç ayda %6,4 oranında erimiştir. Bu ek zam hem memurlarımızın ekonomilerinin rahatlamasını hem de piyasaya bir canlılık gelmesini sağlayacaktır.

Sağlık çalışanları 3 TL, % TL gibi kabul edilemez döner sermaye ücretleri alıyorlar. 5-6 yıl önce ücretlerin bile mumla arandığını düşünürsek yaşanan kayıp çok önemlidir. Bu nedenle acil olarak döner sermaye sistemi değiştirilmeli ve çalışanlara makul ücretler ödenmelidir. Bakanlık yöneticileri ile yaptığım görüşmede bu konuda hazırlıklara başladıkların söylediler. Bizde takipçisi olacağız, çalışanı memnun edecek, emekliliğe de yansıyacak bir döner sermaye sistemi kurulması için mücadele edeceğiz.

Yıpranma payı maalesef bedelli askerlikle birlikte apar topar TBMM’den geçirildi. Çalışanların beklentilerini karşılamaktan çok uzak kalan bir yasal düzenleme oldu. Bazı sağlık meslek mensupları ve diğer kamu çalışanları kapsam dışında bırakıldı. Geçmiş çalışmalar dâhil edilmedi ve 5 yıla 1 yıl söz verilmesine rağmen fiilen bakıldığında 9 yıla 1 yıl gibi bir durum ortaya çıktı. Bu konuda SGK’nın yıpranma payının nasıl verileceğini düzenleyen yazısı ile ilgili bir başvuruda bulunduk, yanlışların düzeltilmesini istedik. Makul ve kabul edilebilir bir yıpranma payı için tüm Türkiye’de dilekçe kampanyası başlattık. Çalışanların isteklerini TBMM’ye ileteceğiz. Mücadelemizi hız kesmeden sürdüreceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 09.10.2018 09:37:02   

DEFNE BELEDİYESİ TURUNÇLU MAHALLESİNİ ONARIYOR

 Defne Belediyesi; 2018 Hizmet Yılı kapsamında ilçe genelinde yol tesviye, onarım bakım ve parke döşeme çalışmalarını eşgüdümle yürütüyor.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Turunçlu Mahallesi Nehir Sokak’ta parke çalışmasına başladı.

Hava şartlarının normal seyrettiği günleri en verimli şekilde değerlendirdiklerini ifade eden ekipler, Defne’de her mahalle ve sokağı hizmetle buluşturabilmek için yoğun mesai harcadıklarını; ihtiyaç sırasına göre belli bir program dâhilinde tüm noktalara ulaşacakları bilgisini verdiler.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 09.10.2018 09:35:48   

DÜNYA SATRANÇ FEDERASYON’DA DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Türkiye Satranç Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, Dünya Satranç Federasyonu Asbaşkanlığına Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tülay’ın seçildiğini belirterek Dünya Satranç Federasyonu’nda daha güçlü olacaklarını söyledi.

Gürcistan Batum’da bir yandan 43. Dünya Satranç Olimpiyatları gerçekleşirken diğer taraftan da Dünya Federasyon Başkan Seçimi gerçekleştirildiğini belirten Türkiye Satranç Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, açıklamasına şöyle devam etti:  “Yeni Dünya Federasyon Başkanı (Rusya Federasyon Başkan Yardımcısı) Arkady Dvarkovıch seçildi. Dvarkovıch tarafından Dünya Satranç Federasyon As Başkanı Olarak Türkiye Satranç Federasyon Başkanımız Gülkız Tülay Hanım atandı.

Türkiye Satrancına Hayırlı Uğurlu olsun, yeni dönemde Türkiye Satranç Federasyonu Olarak Dünya Satranç Federasyonunda daha etkin ve güçlü olacağız.

2017 Dünya Satranç Federasyonu Gazetecilik Ödülünde En iyi Ulusal Federasyon Web Sitesi Ödülünü Türkiye Satranç Federasyonumuza verilmiştir.

En kıymetlilerimiz A Milli Takım sporcularımız olmazsa olmazlarımız sonuç ne olursa olsun Türkiye’ye yakışır bir şekilde mücadele ettiler, emeklerine yüreklerine sağlık, Ne Mutlu Türkiye’mizi en güzel şekilde temsil edebilmemize gurur duyduk.

Başarı gelmiştir, tekrar gelebilir ve gelecektir de, organizasyon yapılmıştır, tekrar yapılabilir yapılacaktır da, ama üzerinde şehitlerimizin kanlarıyla oluşan tekrarı oluşacak bir vatan başka bir Türkiye yok. Türkiye’nin gücünü, varlığını, birliğini ve beraberliğini temsil eden herkese sonsuz teşekkürler”  diyerek sözlerine son verdi.

(Haber: Vildan Sipahi)


1 hafta, 1 gün önce / 09.10.2018 09:33:21   

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

Zeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 05.10.2018 09:33:38   

YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLE, GELECEĞİNE SAHİP ÇIK

Antakya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle Yerli Üretim logolu etiket zorunluluğu kapsamında Antakya’da bulunan tüm işyerlerinde bilgilendirme ve denetim çalışmalarına başladı.

 Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “18 Eylül 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ve 3 Ekim 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe giren düzenleme ile etiket ve listelerde zorunlu bulunması gereken bilgilere; malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih ile üretim yeri Türkiye olan mallar için; Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret bulunması zorunluluğu getirilmiştir.

Bu bağlamda; Hatay Valiliği, Ticaret İl Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi işbirliğiyle bu ülkeye yatırım yapan, bu ülkede istihdam sağlayan vatandaşlarımızın ürünlerinin ayrımının yapılabilmesi, böylece yerli üretimin desteklenerek çocuklarımızın geleceğinin güvence altına alınabilmesi için Antakya genelinde bulunan tüm işyerlerine yönelik bilgilendirme ve denetim çalışmalarına bugün itibariyle etkin bir şekilde başlanmıştır.

Ayrıca yapılan bu denetimler kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da üzerinde hassasiyetle durduğu, işletmeler tarafından etiketlere yansıtılabilecek usülsüz fiyat artışları, Antakya Belediyesi Zabıta personelleri ve Ticaret İl Müdürlüğü personelleri ile titizlikle incelenmektedir.

Antakya İlçemizde bulunan gerek işletme sahipleri, gerekse vatandaşlarımızın yürürlüğe giren bu yeni düzenlemeye gerekli duyarlılığı göstermelerini talep ediyoruz.” denildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 05.10.2018 09:32:20   

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Batman’ın Gercüş ilçesinde zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin el yapımı patlayıcıları uzaktan kumandayla infilak ettirmesi sonucu 7 askerimiz şehit oldu.

 Eğitim Bir-Sen Hatay 1” Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, teröristlere her türlü yardımı yapanlar, ülkemizi bölmek isteyenler bilsin ki, dün olduğu gibi bugün de yarın da amaçlarına ulaşamayacaklar; ülkemizi bölemeyecekler, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklar dedi.

Eğitim-Bir-Sen olarak, terörün her çeşidini lanetliyoruz diyen Başkan Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Batman’ın Gercüş ilçesinde zırhlı askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin el yapımı patlayıcıları uzaktan kumandayla infilak ettirmesi sonucu 7 askerimiz şehit olmuş, iki askerimiz ise yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Eğitim-Bir-Sen olarak, terörün her çeşidini lanetliyoruz. Yıllardır bu menfur saldırıları sürdürenler, onların iplerini ellerinde tutanlar, teröristlere her türlü yardımı yapanlar, ülkemizi bölmek isteyenler bilsin ki, dün olduğu gibi bugün de yarın da amaçlarına ulaşamayacaklar; ülkemizi bölemeyecekler, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklar.

Terör örgütlerini besleyenler, onlarla arasına mesafe koyamayanlar hem bize hem de milletimize uzaktır. Birlik ve kardeşliğimize saldıranlar, insanlık yoksulu ve vicdan yoksunudur.

Terör örgütlerini, onları açıktan ve gizli olarak destekleyenleri bir defa daha lanetliyor, hainlerin alçakça saldırıları sonucu hayatını kaybeden güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 05.10.2018 09:31:18   

Başkan Yaman’dan Ölen Doktora Başsağlığı

 Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; İstanbul’da tedavi ettiği hastanın silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman için başsağlığı mesajı yayınladı.

“İstanbul’da çalıştığı hastanede hastası tarafından öldürülen Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın ölümü bizi derinden yaralamıştır.

Sağlıkta şiddet nedeniyle kaybettiğimiz meslektaşıma Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyorum.

Doktorlarımıza karşı uygulanan şiddetin her türlüsüne sonuna kadar karşıyız.”

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 05.10.2018 09:30:04   

HASİAD’DAN “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI” PANELİ

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD), Bahçeşehir Koleji Konferans Salonu’nda üyelerine ve iş dünyasına yönelik Av. Asilhan Özkaya’nın sunumuyla “Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı, Güncel Gelişmeler ve Şirketlerin Yapması Gerekenler” konulu bir panel düzenledi.

 HASİAD Başkanı A. Gökhan Alkan ve Başkanvekili Murat Hayzaran’ın açılış konuşmaları ile başlayan ve HASİAD Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Temsilcileri ile iş insanlarının katıldığı panelde, Av. Asilhan Özkaya son dönemde gündemde ve büyük cezai yaptırımları olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin detaylı bir sunum yaparak iş dünyasını ilgilendiren konuyla ilgili bilgiler paylaştı. Sunumun bitiminin ardından katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Program sonunda Av. Asilhan Özkaya ve ortağı Av. Hamit Sarı’ya panele katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 5 gün önce / 05.10.2018 09:28:17