......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 242388
YORUM MANŞET
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR
Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYOR

Hatay’da ilklere imza atan ATB Başkanı  KUSEYRİ, ZİRVEDE BIRAKIYORBaşarıları saymakla bitmeyen, Hatay’da ilklere imza atan Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, zirvede bırakıyor.

 

13 yıl Ticaret Borsasında başkanlık görevi, 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yapan Başkan Kuseyri, Hatay’a, Türkiye’ye kazandırdığı en küçük değerin kendisi için büyük mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum diyen Başkan Kuseyri, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı ve onurlu bir gün benim için. Türkiye’nin gözbebeği marka şehrimizin Borsasında böylesine anlamlı bir törende sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum.

Şehrimin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsedim ve projelendirdim. Temsil görevini üstlendiğim Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım.

13 yıl ticaret borsasında başkanlık görevi ve 4,5 yılda Hatay’ı temsil adına Ankara’da TOBB’da TOBB yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB strateji geliştirme yüksek kurul üyeliği ve TOBB ETÜ hastanesi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum. Ve her nerede olursam olayım bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli. Bizler Hatay’da yaratılan güçbirliği ile herşeyin üstesinden gelebildik.

Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.

Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. 

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 1 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğiz. Yeni seçilecek yönetim ve mecliste görev almayı düşünmüyorum. Antakya Ticaret Borsası’nın seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. 

Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama.

Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB yönetim kurulu başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ticaret borsasında çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm sayın valimiz Erdal Ata beye, milletvekillerimize,  büyükşehir ile Antakya belediye başkanlarımıza ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan aileme, Kuseyri ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

ERGİN MEDYA’YA VEDA ZİYARETİ

Görev yaptığı 14 yıl boyunca toplumun her kesimini olduğu gibi basın mensuplarıyla da yakın ilişkiler kuran Başkan Kuseyri, Ergin Medya’ya da veda ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi çalışanları tarafından ilgiyle ve saygıyla karşılanan Kuseyri, görev döneminde yapılan desteğe ve haberlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI
KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTI

KENTSEL DÖNÜŞÜM % 53’E ULAŞTIAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin önemli projeleri arasında yer alan Emek ve Saraykent Mahallelerinde uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesi % 53 seviyesine ulaştı.

 

Başkan Kimyeci, dün sabah basın mensuplarıyla geleneksel kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ait açıklamalarda bulundu. Antakya Belediyesi Meclis Grubu adına Abdurrahman Taşçıoğlu’nun konuştuğu toplantıda ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla meclis üyesi Aynur Karaçete ve gazeteci Suna Zeytun birer konuşma yaptı.

Siyasi temsilcilerin konuşmasının ardından açıklamada bulunan Kimyeci, kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini ve projede % 53 seviyesine geldiklerine dikkat çekerek, deprem bölgesinde bulunan Antakya için bu projenin önemini vurguladı. Belediye Meclisinden 61 milyon lira kamulaştırma bedeli ayrıldığını ve bu meblağın yarısının ödendiğini açıkladı. Antakya Belediye Başkanı ayrıca bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 200 milyon lira para tahsis edildiği bilgisini verdi.

Göreve başladığı 2014 yılından itibaren ekibiyle gece-gündüz demeden 95 mahalleye hizmet götürdüklerini ifade eden Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesinin teleferik, Sebze Hali, Balıkçı Pazarı, Kongre Merkezi gibi projeleri bir türlü hayata geçirememesini eleştirerek kaynakların verimli ve etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Kimyeci konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda kamuoyunu bilgilendirdi.

(Haber: S.Ergin)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: HAREKÂT, İNŞALLAH ZAFERLERLE SONUÇLANACAKTIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır." dedi.

Çalık, Antakya Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Hatay'ı Dinliyoruz" programında, Hatay'ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurguladı.

Hatay'ın kendilerini hep güler yüzle karşıladığını belirten Çalık, kentin ensar ruhunu en güzel şekilde yansıttığını ifade etti.

Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık, şöyle devam etti:

"Burası şehadete açılan kapı olduğu kadar zafere de açılan bir kapıdır. Burası bir başka Çanakkale'dir. Buradan yola çıkan yiğitleri zafer çiçekleriyle sizlerle karşılayacağız. Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır. Zeytin Dalı operasyonu, Allah'ın izniyle sizlerin duasıyla Mehmetçiğimizin fedakârca yaptığı mücadeleyle sonucu zaferle neticelenecektir."

Çalık, komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye'nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verdiğine işaret etti. Çalık, "Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim gösterdiğiniz birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye'ye yansıttırıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz." dedi. (AA)

HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI

 HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI
Başkan Savaş, Antakya Parkı içinde yapılması düşünülen “Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu” projesi konusunda meslek odaları ve STK temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelerek konuyu demokratik ortamda görüşleri aldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’nin büyük projeleri arasında yer alacak Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesi hakkında meslek odaları temsilcileri, STK temsilcileriyle dün sabah meclis salonunda geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Nihat Tazeaslan, kalabalık davetli topluluğuna slayt eşliğinde projeyi detaylı olarak bilgilendirdi. Sunumun ardından Başkan Savaş’ta bu projeyi bir ağaç kesmeden şu an boş olan alana yapacaklarını, ayrıca bir hayırsever tarafından yaptırılacağı için belediye kasasından para çıkmayacağını söyledi.

Toplantıda söz alan ve detaylı açıklamalar yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’da yeşil alanların arttırması gerekirken parkın içine Kültür Merkezi’nin yapılmasını uygun bulmadıklarını, bu güzel projenin şehrin farklı bir alanında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Konuşmalar yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Selim Harbiyeli, Mimarlar Odası, Diş Hekimleri Odası Başkanı, Çevre Koruma Derneği Başkanı projenin Atatürk Parkı içine değil başka alana yapılması fikrini savundular. Bazı konuşmacılarda ağaç kesilmeyeceği ve merkezde olacağı için öngörülen alana yapılması görüşünde bulundular.

İki saat süren toplantıda yararlı fikirler üretilirken, Kültür Merkezi ve Nikah Salonu projesiyle ilgili net bir karara varılamadı.

(Haber: S.Ergin)

MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ
MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİ

 MEHMETÇİK’E MORAL ZİYARETİHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Suriye sınırında vatan savunması için görev alan Mehmetçik’e ve Hassa ilçesindeki yörük çadırlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Sınır hattına yakın bir bölgede kurulu yörük çadırlarına gerçekleştirilen ziyarete, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dernek Başkanı Ünal Kazak, halk ozanı Gül Ahmet Yiğit eşlik etti.

Halk ozanı Gül Ahmet Yiğit bestelediği kahramanlık türkülerini sınır bölgesinde vatan savunması yapan Mehmetçikler için bağlaması eşliğinde söyledi. Sınırda görev yapan askerlere moral vermek ve halkın, resmi kurum ve kuruluşların harekâta desteğini bildirmek için yapılan ziyarette Mehmetçikler de yörük türkülerini dinledi.

Sınır noktasındaki karakolda açıklamalardan bulunan Başkan Savaş, ”Hassa Akbez Sınır Karakolundayız. Sınırımızda güvenliğimizi sağlayan, Mehmetçiklerimize memleketimiz ve ülkemiz adına canı gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbimiz onların yanında olsun, onları güçlü ve sağlıklı kılsın. Biz güçlü ordudan güçlü Türkiye’nin doğacağını bilenlerdeniz” diyerek askerlere Türk bayrağı verdi.

(Haber Merkezi) 

TERÖR HEDEFLERİ,OBÜS TOPLARIYLA VURULUYOR

  Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hatay'ın karşısındaki terör mevzileri, obüs toplarıyla ateş altına alındı. 

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin'de YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, halkı terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.
Harekat kapsamında Afrin'in batısında yer alan teröristlere ait mevziler obüs toplarıyla vuruldu.
Öte yandan bölgeye takviye amaçlı gönderilen askeri araçların da sınıra sevkiyatı sürüyor. (AA)

1 hafta, 5 gün önce / 07.03.2018 11:09:35   

KKTC HEYETİ'NDEN HGC'YE ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkan Yar-dımcısı UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre ve beraberindeki he-yet Türk Silahlı Kuv-vetlerinin sınırımızı bölücü terör örgütle-rinden temizlemek üzere sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâ-tı'na destek vermek için Hatay'a geldi.
Kalabalık bir grup ile Hatay'a çı-karması yapan Ku-zey Kıbrıs Türk Cum-huriyeti Heyeti Hatay Valisi Erdal Ata'yı zi-yaretin ardından Anı-ta çelenk koyarak sırasıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Şehitlik ziyaretinin ardından, Hatay Ga-zeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret etti. 
Heyeti HGC Başkanı Ahmet Yeti-şen, yöneticiler ve kalabalık bir gazeteci topluluğu karşıladı.
Birçok Millet-vekilinin, Belediye Başkanının, Siyasi Parti Meclis Üyeleri-nin, Şehitler ve Gazi-ler Derneğinin, Mü-cahitler Derneğinin, Ahıska Türkleri Derneğinin, Kıbrıs Türk İslam Kültür Ce-miyetinin, Muhtarlar Birliğinin ve daha bir-çok dernek ve odala-rının da içerisinde bulunduğu KKTC he-yetini temsilen konu-şan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı UBP Lefkoşa Millet-vekili Zorlu Töre Ha-tay'a Zeytin Dalı Ha-rekâtı'na destek için geldiklerini belirterek “Bizde 1974'te Mutlu Barış Harekâtı ile karşılaşmıştık ve bu harekât ile özgürlüğe kavuşmuştuk. Daha sonra bu barış hare-kâtı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni kurduk. Orada çok şehitlerimiz vardı bu-rada da var. Bir Ülke-nin bağımsız olabil-mesi için mutlaka şe-hitleri ve gazileri ol-ması gerekir. Aziz Şehitlerimize Allah-tan rahmet, gazileri-mize de acil şifalar diliyoruz. Mehmetçik-lerimiz en kısa süre-de Afrin'e ulaşacaktır ve bu Zeytin Dalı ha-rekâtı bu topraklara barış getirecektir. Bi-zim Barış Harekâtı-mız nasıl bir işgal ha-rekâtı değildi, Afrin'e yapılan işgal hareketi değildir. Ama Türki-ye'nin güveliğini teh-dit eden her türlü bö-lücü terör örgütüne karşı yaptığı müca-dele başarı ile sonuç-lanacaktır. Türk ordu-su güçlü ise Türkiye güçlü ise bölge de is-tikrar sağlanır. Bu bölgede Fransız, Amerikan, İngiliz, Rus askerleri var. Bu bölgede meydana gelebilecek olaylar Türkiye'yi yakından ilgilendirmektedir. Okyanusların ötesin-den gelen bu bölge-ye gelenler daha dik-katli olmalıdır. Türki-ye'yi bölmeye yönelik her türlü harekete karşı elbette Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gerekeli cevabı ver-mektedir, verecektir de. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi hiçbir yabancı ülke bir başka millete ba-ğımsızlık, özgürlük ve egemenlik ver-mez. Bize bu vatan topraklarını Aziz Şe-hitlerimiz, kahraman gazilerimiz hediye etmişlerdir. Yaşasın Anavatanımız Türki-ye, yaşasın Türk Mil-leti, yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuri-yeti, yaşasın Meh-metçiklerimiz” dedi.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ise, yapmış olduğu açıklamada yavru vatandan buraya kadar gelerek bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyoruz, şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum dedi. 
Açıklamaların ardından karşılıklı plaketler verildi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 5 gün önce / 07.03.2018 11:08:10   

VALİ ATA'DAN AFRİN GAZİLERİNE ZİYARET

Hatay Valisi Erdal Ata, ülkemizin sınır güvenliğini korumak amacıyla yapılan Zeytindalı Harekatında yaralanarak Gazi olan Mehmetçikle-rimizi Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette Vali Ata'ya, MKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Kılınç ve İl Sağlık Müdürü Dr. Sabahattin Yılmaz da eşlik etti. 
Yaralı Mehmetçiklerin  sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali Ata, askerlerin bir an önce sağlığına kavuşması için insanüstü çaba gösteren sağlık personeline teşekkür ederek askerlere ve ailelerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

(Haber Merkezi) 


1 hafta, 5 gün önce / 07.03.2018 11:05:49   

ÇALIŞKAN: ATSO SEÇİMLERİNDE, HATAY KAZANSIN

  Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibi yaklaşan ATSO seçimleri öncesinde Saadet Partisine destek ziyaretinde bulundu.

Beyza İş Merkezi'nde, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan başkanlığında, İl Başkanı Mustafa Ege, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal, Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bük, Defne İlçe Başkanı Meh-met Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. 
Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti ziyarette Saadet Partisi (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, ATSO adayı Ali Kavak'a ülkemizin ve memleketimizin birliktelik içerisinde olacağı bir ruha sahip olması gerektiğini belirterek ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade etti.
ATSO seçimleri ideolojik olmadığı için güzel bir birliktelik kurularak sevgi ve dostluk içerisinde geçmesini dileriz diyen Çalışkan; açıklamasına şöyle devam etti: “Ülkemizin sıkıntıları olduğu gibi, Hatay'ın da ciddi sıkıntıları var. Çünkü maalesef Hatay sahipsiz ve yalnız bir şehir. Biz ATSO'nun başarılı ve güçlü bir kadro ile yönetilmesini isteriz. Kavak Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanlığında çalışmalarını takdir ettiğimiz bir insan, ilimizde başarılı bir işadamı. Gönül isterdi ki ATSO seçimleri tek adayla gidilsin, birlik, beraberlik ve dostluk kazansın. Tabi Saadet Partisi olarak kurumsal anlamda seçimlerde belirlemiş olduğumuz bir taraf söz konusu değil, bizim tek talebimiz Hatay kazansın” dedi.
ATSO başkan adayı Kavak; “Biz Hatay'ın ve Hataylı işadamlarının iyi kazanımların elde edilmesi için çok güzel bir birliktelik oluşturduk. Hatay'ın geleceğinin güzel olması ATSO yönetiminin birliktelik esası üzerine kurulu olmasını temenni ediyoruz. Ben bu seçimlerde bir nefer olarak çalışmak istedim. Antakya Ticaret ve Sanayi odası yönetimde birtakım aksaklıklar var,  yönetimde bir değişime ihtiyaç var. Bizim amacımız insanları kutuplaştırmadan, birlikte hareket edebileceğimiz bir yönetim. Bizim de başkan adayı olarak birlikte hareket edebileceğimiz bir lidere ihtiyacımız var” dedi.
EGE; ATSO HATAY'A 
DEĞER KATAN BİR KURULUŞ
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege de; “ATSO, Hatay'a değer katan bir kuruluşumuzdur. ATSO seçimlerinde Saadet Partisi olarak tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz”  diye konuştu.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 5 gün önce / 07.03.2018 11:05:02   

İCRAAT İÇİN BEKLENMEMELİ

 Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin; sağlık çalışanları yetersiz istihdam, yoğun iş yükü, şiddet ve eko-nomik kayıplar gibi çalışma ha-yatında birçok sorunla uğraş-makta olduğunu belirterek icraat için beklenmemesi gerektiğini ifade etti.

Siyasilerimizin kamuo-yuna müjde olarak sunduğu bu tür açıklamaları sürekli yapar-ken icraatın gereğini ise bir türlü ortaya koymamaları düşündürü-cüdür diyen Şahin, açıklaması-na şöyle devam etti: “Çalışanlar, sorunlarına çözüm beklerken; sürekli müjdeler verip oyalamak, ortaya somut bir şeyler koyma-mak gibi bir anlayış adeta günü kurtaran bir gelenek halini almıştır.  Başta yıpranma payı olmak üzere özlük haklarında iyileştirilmelerin yapılacağı yıllar-dır sadece söylenmektedir. Söy-lenmeye de devam etmektedir. 
Siyasilerimizin kamuo-yuna müjde olarak sunduğu bu tür açıklamaları sürekli yapar-ken icraatın gereğini ise bir türlü ortaya koymamaları düşündü-rücüdür. 5 yıldır sürekli olarak yıpranma payı müjdesi verilmektedir ama ortaya çıkan somut bir adım yoktur. “Tasarı hazır', “çalışıyoruz' gibi ifadeler-le süreç devam ettirilmektedir. Cezaevlerinde görev yapan gardiyanlar KHK ile yıpranma payına bir günde kavuşurken, sağlık çalışanları 5 yıldır müjde-lerle oyalanmaktadır. “Tasarı hazır', “taslak yolda' gibi ifade-lerle büyük bir beklenti oluştu-rulmakta fakat aradan biraz süre geçtikten sonra yine hayal kırık-lığı ve hüsran yaşanmaktadır. 
Artık her 14 Mart Tıp Bayramı, yerine getirilmeyen ve bir sene sonraki tıp bayramında tekrar edilen müjdelerin verildiği bir tarihe dönüştürülmüştür.  Ça-lışanlar müjde duymaktan usan-mış, sözlere doymuştur. Kısaca-sı sağlık çalışanları artık söz duymaktan yorulmuş, müjdeler dinlemekten sıkılmıştır.  Herkes icraat görmek istemektedir. 
Türk Sağlık Sen ailesi olarak bizler, sağlık çalışanlarının bu beklentisinin karşılanması adına hazırlanan bir tasarı var ise bir an önce kamuoyu ile paylaşılmasını ve sosyal taraflar ile en kısa sürede istişare edilerek yasalaşmasını istiyoruz. 
Sayın Sağlık Bakanımızın iyi niyetli açıklamalarını görüyoruz lakin artık sözün yerini kanun maddelerinin aldığını görmek istiyoruz.  Lafla peynir gemisi yürümüyor, kuru lafla karın doyurmuyordur. 
Bu nedenle yaklaşık 2 hafta öncesinden ilan ediyoruz; 14 Mart'ta yıpranma payı müjdesini değil, yıpranma payı ve diğer özlük haklarındaki iyileştirmelerin ete kemiğe bürünerek TBMM'den geçtiği bir icraat bekliyoruz.” dedi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 5 gün önce / 07.03.2018 11:03:29   

2. MR GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

  Hatay Devlet Hastanesi bünyesinde 2. MR Görüntüleme Merkezi hizmete vermeye baş-ladı. Hatay Devlet Hastanesinde en çok ihtiyaç duyulan ünitelerden birisi olan 2.MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) merkezi hizmete girdi.

İl Sağlık Müdürü Dr.Sebahattin Yılmaz, Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal, Başhekim yardımcıları Uzm.Dr.Ömer Akın, Dr. Levent Kadıoğlu ile birlikte çok sayıda sağlık personeli hizmete açılan 2. MR merkezini gezdi. 
MR merkezi hakkında bilgiler veren Hastane Başhekimi Uzm.Dr Kemal Günal;
1050 yataklı yeni hizmet binamızda mevcut olan Mr merkezinin, ikincisini ek hizmet binamızda hizmete açtık.
16 kanallı son sistem, son model cihazlarla donatılan Mr merkezi ile birlikte Obezite hastalarına da hizmet vermeye başladık. En son teknolojiye sahip cihazımızla birlikte tüm görüntüleme işlemlerini yapabilme imkânına sahip olduk.
Hizmete açılan Mr merkezi ile birlikte tüm hastalarımıza bir-iki gün içerisinde cevap verebilecek kapasiteye ulaşılmış oldu. Hastalar bundan sonra MR çektirmek için başka illere sevk edilmeyecek. Hastalıkların teşhis ve tedavi yönteminin belirlenmesinde önemli bir yeri olan MR görüntüleme merkezinde günde ortalama 200 hastaya MR çekimi yapılacak” dedi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 5 gün önce / 07.03.2018 11:02:17   

PEMBECİOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

  Antakya Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevinden emekli, Mehter Takımı Şefi ve uzun yıllar Hatayspor Taraftarlar Derneğinde yönetici olarak hizmet veren Hasan Pembecioğlu, en önemli varlığı annesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

3 Mart 2018 tarihinde 80 yaşında vefat eden Hacı Melahat Pembecioğlu, 4 Mart Pazar günü Antakya Mezarlık Kompleksi Camiinde öğle na-mazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Antakya Asri Mezarlıkta toprağa verildi. 
Ailenin akraba, dost ve sevenleri cenaze törenine katı-larak merhumeyi son yolculuğa uğurladılar. Okunan Kuran-ı Ke-rim ve dualarla Hacı Melahat Hanımefendi ebedi istirahat-gahına defnedildi.
Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak merhumeye Cenab-ı ALLAH'tan rahmet, Pem-becioğlu ailesine ve tüm yakın-larına sabırlar dileriz.
(Haber: S.Ergin)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 11:00:11   

PRIMEMALL'DA İNDİRİM GÜNLERİ

  Her zaman kazandıran alışveriş merkezi Primemall Antakya'da en sevilen markaların en uygun fiyatlarla alınabileceği İndirim Günleri başladı.

Primemall Antakya kapalı otoparkında gerçekleştireceği indirim günleri ile giyim ve ayakkabı mağazalarında birbirinden ünlü markaların birçok ürününü %50'den %80'e varan büyük indirimlerle ziyaretçilerine sunuyor. 
Primemall Antakya indirim günlerine katılan markalar Altınyıldız, ARC Trend, Batik, Boyner, Cashmere, Moda Dı Centone, Collezione, Çocuk Dünyası, Gethit, Herry, Hummel, İgs, İkiler, İmza,  Journey,  Kanz, Kemal Tanca, Kiğılı, Komten, Lescon, LTB, Morven,Penti, Süvari. İndirim Günleri 11 Mart'a kadar devam ediyor.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:58:16   

MKÜ TEKNOLOJİ VE AR-GE MERKEZİ AÇILDI

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Teknoloji ve AR-GE Uy-gulama Araştırma Mer-kezi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü'nde gerçekleşen törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk Özlü ve Hatay Valisi Erdal Ata'nın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Orhan Karasayar, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan MKÜ Rektörü Prof Dr.Hasan Kaya Hatay Devleti Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen'in ölüm yıldönümünü andığı ve Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Hare-katında görev yapan Mehmetçiklere başarı dileyerek başladığı konuşmasında “Üniversitemiz başta 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 3 endüst-risi ile eğitim öğretim hayatına başladı. Bugün ise 12 fakülte, 6 yüksekokul, 11 meslek yüksekokul, 3 enstitü ve 20.000'i aşkın öğ-rencisiyle eğitim öğre-tim faaliyetlerini sürdür-mektedir. Kuruluşun-dan bugüne kadar üniversitemiz istikrarlı bir gelişim göstermiştir. Üniversiteler yöresel, bölgesel ve küresel olarak yaşamsal refah için bilgiyi yaratır, korur ve yayar. Modern dünyada üniversitelerin görevi; eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve topluma hizmet olarak üç ana başlık altında toplanır. Üniversitemizin Merkez Araştırma ve Geliştirme Laboratu-varı ilimiz ve bölgemiz başta olmak üzere ülke genelinde sağlık, tarım ve sanayi gibi alanlarda üniversitelerin, özel sektörün, kamu kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu analizlerin modern cihazlar ve güncel yöntemlerle geliştiği bir Ar-Ge Merkezi durumundadır. MARGEM'in üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum" dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, "Bütün üniversitelerde Ar-Ge seferberliği başlattık. Üniversite bilim işbirliğini ülkemizin gelişmesi yolunda en önemli araçlardan biri olarak görüyoruz. Emek yoğun üretimden, teknoloji yoğun üretime doğru giden sanayimizin bilgi ve bilimle çağı yakalayacağını biliyoruz. Bu araştırma, geliştirmeye, inovasyona, tasarıma her zaman-kinden daha fazla yatırım yapıyoruz. Bugün itibariyle ülkemizde toplam 997 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi sa-yısına ulaştık. Hedefimiz bu yılsonu itibariyle 1.000 Ar-Ge Merkezi ve 250 Tasarım Merke-zi hedefini yakalamak-tır. Bu merkezlerle Türkiye'nin gelişmesine ve kalkınmasına katkı-da bulunacağız. Üniversitelerdeki Anabilim dalları, anabilim dalları başkanları, doktora öğ-rencileri ve lisansüstü eğitim gören öğrenci-lerimizi özel sektörün Ar-Ge Merkezlerinde müşterek çalışmayı ön-gören bir program icra edeceğiz. Amacımız daha çok endüstriyel doktora, yani endüst-rinin ihtiyacı olan konu-larda öğrencilerimiz doktora yapmalarına teşvik edeceğiz. Son olarak tekrardan MKÜ Ar-Ge Merkezimizin hayırlı çalışmalara vesile olmasını diliyorum." dedi. 
Daha sonra Bakan ve beraberinde-ki heyet açılış kurdele-sini keserek açılış me-rasimini gerçekleştirdi.
(Haber Merkezi)

 


1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:54:55   

HATAY CUMHURBAŞKANI SÖKMEN ANILDI

  Hatay Devleti'nin ilk ve tek Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen, ölümünün 38. yılında Hatay Valiliği'nde düzenlenen törenle anıldı.

Valilik önünde gerçek-leştirilen törene Vali Vekili Orhan Mardinli'nin yanı sıra Vali Yardımcıları Nursal Çakıroğlu, Aydın Tetikoğlu, Erol Özkan, Mahmut Hersanlıoğlu, Bilal Öl-mez, Meral Batı Demirbaş, Sökmen'in yakınları, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.
23 Haziran 1939 ta-rihinde ana vatana katılan Hatay Devleti'nin Cumhurbaşkanı Tay-fur Sökmen'in torunu Mehmet Mursaloğlu, Sökmen'i bu ölüm yıl dönümünde de minnet ve şükranla andıklarını belirtti. 
Hatay'ın tam bağımsız-lığa kavuşmasında ve ana vata-na katılmasında büyük emekle-rinin olduğunu ifade eden Mur-saloğlu, Sökmen'in Atatürk'ün talimatıyla Cumhur-başkanlığını kabul ettiğini ifade etti.
Hatay Vali Vekili Orhan Mardinli'nin valilik binası önünde bulunan Atatürk Anıtı ve Tayfur Sökmen Anıtına çelenk koyma-sıyla başlayan tören, saygı du-ruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. (Haber Merkezi)

1 hafta, 6 gün önce / 07.03.2018 10:49:51