......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265564
YORUM MANŞET
EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ
GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ Cumhur İttifakı adayları seçim çalışmaları kapsamında Antakya Uzunçarşı esnafını ziyaret etti.

Çarşı esnafı Cumhur İttifakı heyetini Mehteran Takımı ile karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, yerel seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da çarşı esnafını ziyaret etti.

Birlikteliğimizin Hatay'ın mutluluk ve refah seviyesini sürekli olarak artıracağına inanıyor, Hatay için her zaman daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum diyen AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler “Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz” dedi.

Tarihi Uzunçarşı’da esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı heyeti, esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için destek istedi.

Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır diyen MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Cumhur İttifakı genelde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde hak ettiği noktaya gelmiştir. Bizde onların izinde yol alarak bu ittifakın Hatay'da şahlanması için çaba göstereceğiz. Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de, Hatay'ın önceliklerini belirleyerek bir hizmet haritası ortaya çıkaracaklarını ve her aşamada istişare anlayışı ile hareket edeceklerini belirterek “Har vurup harman savuran değil, akılcı bir anlayışla kalıcı hizmetler yapacağız. Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz. Cumhur İttifakı, ilimizin kurtuluşu, refahı ve hizmete doyacağının adıdır." diye konuştu.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz da, çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek, tek tek not aldı ve çözüm konusunda istişarelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

ÖKEŞ ÖMER TURKAN, ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

2004 yılından beri AK Parti’nin birçok kadrosunda görev alan ve bu görevlerini başarı ile yerine getiren Antakya Belediye Meclis Üyesi aday adayı Ökeş Ömer Turkan yaklaşan mahalli idareler seçimi öncesinde adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

  AK Parti teşkilatında bugüne kadar verilen görevleri başarı ile yerine getiren Turkan, seçim çalışmalarında da dur durak bilmeden teşkilatı ile beraber çalışmalarını sürdürüyor.

Hatay’da gerek parti içerisinde gerek kamuoyunda sevilen, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile bilinen Ökeş Ömer Turkan genç bir isim olması dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerinde gençlerin öncüsü oluyor. Yediden yetmişe herkesin tam destek verdiği Turkan, özellikle tüm gençlerin desteğini arkasına almış durumda. 2004 yılından bu yana bir an olsun çizgisini bozmayan, AK Parti’nin hemen hemen her kadrosunda verilen görevleri başarı ile yerine getiren Turkan, her zaman vatanı ve milleti için çalışıyor. Sivil Toplum Kuruluşlarında da etkin roller üstlenerek sorumluluk bilinci içerisinde Hatay’ın kalkınması için çabalıyor. Türkiye Geleceğe Bakış Gençlik Derneği’nin kurucu başkanlığı yapmaya hazırlanan Ökeş Ömer Turkan gençlerin yanında olduğunu gözler önüne seriyor.

Antakya Belediye Meclis Üyesi aday adayı olan Ökeş Ömer Turkan Hatay’ın tüm ilçelerinde kamuoyunda büyük teveccüh görüyor. Mevki, makam talebi olmayan, sadece Hatay’a hizmet etmek isteyen ve her yer de memleket sevdasından bahseden Turkan davasının her zaman devletin bekası olduğunu dile getiriyor.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:40:23   

ÇALIŞKAN VE YÜKSEK’TEN ALTINÖZÜ’NE ÇIKARMA

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ve Altınözü Belediye Başkan Adayı Mehmet Yüksek, seçim çalışmaları kapsamında Altınözü’ne çıkarma yaptı.

  Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Altınözü Belediye Başkan Adayı Mehmet Yüksek ve Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe, beraberindeki partililerle Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Karma Esnaf Sanatkârlar Odası, Altınözü Ziraat Odası, Altınözü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlarını ziyaret etti.

Çalışkan ve Yüksek ziyarette Kaymakam Uygur’dan ve Oda Başkanlarından Altınözü’nün sorunlarıyla ilgili bilgi alarak karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Altınözü Belediye Başkan Adayı Mehmet Yüksek, ziyaretlerde projelerinden de bahsederek, “31 Mart Yerel seçimlerinde kazanacaklarına inandıklarını belirterek, tüm kurumlarımızla koordineli çalışarak Altınözü’müzde ki sorunlara en kısa zamanda çözüm üreterek en güzel hizmetleri el birliğiyle yapacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:38:02   

Ergin Medya TV’ye güçlü sponsor: AL-YILMAZ İLETİŞİM

Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlar ve youtube üzerinden video paylaşımlarıyla sosyal medyada binlerce izleyicisi olan Ergin Medya TV’ye ilimizin marka kuruluşu Al-Yılmaz İletişim’den sponsorluk desteği geldi.

  İlimizin saygın işadamı Ali Yılmaz’ın sahibi olduğu Al-Yılmaz İletişim Türk Telekom bayiliği yanında kaliteli cep telefonu satışlarıyla da sektörünün zirvesinde yer alıyor.

Palladıum AVM’de  ve Cumhuriyet Caddesinde şubeleri bulunan Al-Yılmaz iletişimin sahibi Ali Yılmaz’ı ziyaret eden Ergin Medya TV yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin, vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek hayırlı işler diledi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:31:54   

PRİMEMALL’DA BORA DURAN RÜZGÂRI

Primemall Antakya, Türk pop müziğinin sevilen sanatçısı Bora Duran’ı hayranları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

  Müzik severler; 9 Şubat Cumartesi günü 18:00’da Primemall Antakya’ da hem müzik keyfi yaşayacaklar hem de Bora Duran’ı yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:30:31   

NEY KURSU YÜREKLERE DOKUNUYOR

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi, müziğinin vazgeçilmez enstrümanı ney kursu yeni döneminde de devam ediyor.

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi bünyesinde hizmet veren kursta, gençler çıkardığı nağmeler ile kalplere dokunan neyi üflemeyi öğreniyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin büyük önem verdiği sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çatısı altında kurulan Gençlik Merkezi’miz geleceğimizin teminatı gençlere yönelik hizmet üretmeye devam ediyor. Gençlik Merkezi Ney enstrümanına ilgi duyan gençlere ücretsiz eğitim vermeye yeni döneminde devam ediyor. Müziksever gençlere yönelik pek çok dalda kurslar veren Gençlik Merkezi konusunda uzman müzisyenler tarafından Ney enstrümanı, nota, üfleme teknikleri gibi temel eğitimin yanı sıra gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri en güzel sanatlardan olan Müzik sevgisini de aşılıyor. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Gençlik Merkezimize çocuk, genç, yetişkin tüm Antakyalıları bekliyoruz.”

Açıklamanın devamında kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Cebrail Mahallesi Cengiz Caddesi üzerinde bulunan Gençlik Merkezi’ni ziyaret edebilecekleri ayrıca 0326 213 03 04 numaralı telefonlardan bilgi alabilecekleri bildirildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:26:10   

HATAY KÜNEFE’DEN ERGİN MEDYA TV’YE DESTEK

Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlar ve youtube üzerinden video paylaşımlarıyla sosyal medyada binlerce izleyicisi olan Ergin Medya TV’ye marka kuruluşlardan destek gelmeye devam ediyor.

  Künefe sektöründe önemli bir marka olan Hatay Künefe, Ergin Medya TV’ye sponsorluk desteği verdi.

Ergin Medya TV yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin, Hatay Künefe Sahibi Mehmet Kürşad Bayraktar’a vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek hayırlı işler diledi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:14:57   

Adana Karataş Müftüsü Mehmet Taciddin Okuyucu; HER İBADETİN ÖZÜNDE TAKVA BULUNMALI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesi’nin her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği “Şuur Dersleri” etkinliğine bu hafta konuşmacı olarak Adana Karataş Müftüsü Mehmet Taciddin Okuyucu Hoca katıldı.

  Antakya’da AGD Hatay Şubesi Konferans Salonu’nda yapılan programda Müftü M. Taciddin Okuyucu “İslam’da Takva” konusunu anlattı.

Takva’nın dinimizde çok önemli bir yeri olduğunu belirten Mehmet Taciddin Okuyucu, Yüce dinimiz İslâm'ın emir buyurduğu her hususta Takva ruhu bulunmalıdır. Bir ibadette takva mayası bulunursa şüphesiz o ibadet makbul olur. Özünde takva bulunmayan her ibadet ve hareketin şekilden öteye geçemeyeceği bilinmelidir. Bu sebeple Yüce Rabbimizin bizlere bahşetmiş olduğu bu kısa hayatımızda amellerimizi takvalı yapmamız gerektiğini unutmayalım. Takvalı ibadet yapanlara ne mutlu.

Yüce Allah (C.C.) Kur’an-ı Kerim’in çoğu yerinde kendisinden hakkıyla korkmaya davet ediyor. Bir ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor: "Ey iman edenler Allah'tan korkun ve doğrularla beraber olun."(Tevbe Suresi 119)

Takva; İhlâslı davranmaktır.  Sevgili peygamberimiz (S.A.V.) e söz ve fille bizzat uymaktır. Kişiyi Yüce Allah'tan uzaklaştıracak olan her şeyden uzak durmaktır. Nefsin arzularını terk etmek ve nehyedilen günahlardan sakınmaktır. Şüpheli şeylerden kaçmak, ibadetlerini vaktinde eda etmek, hayrın her türlüsüne koşmaktır. Kesinlikle başkalarına muhtaç olmamaya azami derecede özen göstermek gerekir.

Bizler hem dünya ve hem de ahiret mutluluğuna talip kimseleriz. İşte bu iki mutluluğun mihenk taşı, özü tamamen takva köprüsünden geçmektedir. Bunun için aşırılıktan uzak, orta yolu tutacak, istikrarlı bir şekilde, şuurlu ve huşu içinde ibadetlerini yaparak, iyilik üzere olmak gerekir.

Yüce Allah cümlemizi takva üzere bir hayat yaşayan, takva üzere vefat eden, dünya ve âhiret mutluluğuna nail olmuş bir şekilde temiz ve pâk alınla huzuruna varan, cemaliyle müşerref olan kullarından eylesin” Amin.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.02.2019 11:13:57   

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 14:09:00   

YORUM GAZETESİ 27. YILINDA

                 5 Şubat 1993 yılında kurulan Yorum Gazetesi, yayın hayatın da 26 yılı geride bırakarak 27. Yılına girmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyor.

                Ergin Medya bünyesinde gazetecilik yanında dergi ve internet televizyonculuğu olarak medya da hizmet verdiklerini belirten gazetemiz sahibi Sadullah Ergin, kurulduğu günden bugüne maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm dostlarına teşekkür etti.

                Dürüst ve ilkeli gazetecilik çizgisinden ödün vermeden 26 yıldır bu kutlu yolda yürüdüklerini ifade eden Ergin, Hatay halkının ve okuyucuların desteği ile nice 27 yıllar yayın hayatın da devam edeceklerini belirtti.


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 14:04:43   

YAŞLI AMCA YARDIM ELİNİ BEKLİYOR

 Saraykent Mahallesinde ikamet eden 60 yaşındaki Halil Bozkurt hayırseverlerin ve devletin yardım elini uzatmasını bekliyor.

2016 yılında kalp ameliyatı geçiren 1958 doğumlu Halil amcanın kalbine kalp pili takılırken sol tarafı da felç oldu. Sol taraftaki kolu devamlı titreyen Halil Amca, malulen emeklilik için müracaat yapmasına rağmen gerekli şartların sağlanmadığı ifade etti.

Maddi imkânının yetersiz olduğunu ve kendisine uzanacak yardımları beklediğini belirten Halil Bozkurt, şu açıklamalarda bulundu: “2016 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde kalp ameliyatı olunca yüzde 40 heyet raporu aldım. O zaman sol tarafımda felç yoktu.

Hatay Valiliği’ne müracaat ettim, beni Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na yönlendirdiler. Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na gittim orada beni Antakya Devlet Hastanesine yönlendirdiler. Malülen emeklilik için bir sonuç alamadım.

Şu anda Saraykent Mahallesi 45. Sokak No:38’de oturuyorum. Maddi imkânım yok, evim kirada. Geçimimi hayırseverlerden aldığım yardımlarla sağlıyorum. Devletin bana uzanacak yardım elini bekliyorum.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 05.02.2019 14:01:00