......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 328550
YORUM MANŞET
AZİZ FATİH YILMAZ
AZİZ FATİH YILMAZ

AZİZ FATİH YILMAZŞoför Esnafının Yeniden Tercihi
Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası olağan kongresinde başkanlığa yeniden Aziz Fatih Yılmaz seçilerek güven tazeledi. İki adayın yarıştığı seçimde başkanlığa seçilen Aziz Fatih Yılmaz 1078 oy alırken, İbrahim Aşkar ise 112 oy aldı.

ÇALIŞMAYA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ

Kongrede konuşan Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, " Biz kamyoncu-kamyonetçi-minibüsçü-servisçi-özel halk otobüsçü-taksici-nakliyeci-oto galerici ve şoför esnafı olarak çok geniş bir aileyiz. Hedefimiz üyelerimizin toplumun ekonomik, sosyal, siyasal oluşumunda hak ettiği yeri alması, esnafımızın daha çağdaş ve güçlü bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Bu amaçla geçtiğimiz dönem içerisinde üyelerimize sürekli hizmet vermek, yol göstermek, onlara yardımcı olmak amacıyla gece-gündüz demeden hep birlikte uğraş verdik. Başta kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve ilgililerle görüşülerek sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık. Sizlerin kıymetli oylarıyla görevi devralmamız ile birlikte kaldığımız yerden şoför esnafımız için verdiğimiz mücadeleye devam edeceğiz. Bu vesileyle kongremize başta genel başkanımıza, kıymetli misafirlerimize, Oda Başkanlarımıza, şoför esnafımıza, basın mensuplarımıza, Muhtarlarımıza ve Kooperatif Başkanlarımıza teşekkür ederim" dedi.

TEKSÖZ: ŞOFÖRLERİN SORUNLARI VAR, AMA AZİZ YILMAZ DA HER ZAMAN YANINIZDA

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Teksöz, yaptığı konuşmada; "Tüm misafirlerimiz kongreye hoş geldiniz. Aziz Yılmaz, bizlere hem Hatay'da hem Ankara'da büyük yardımlar yapıyor. Bu kadrolar her zaman şoför esnafının KDV'siz, ÖTV'siz akaryakıt alması için her türlü çabayı sarf ediyor. Biliyoruz, şoför esnafının her türlü sıkıntısı var. Ama biliniz ki yanınızda her zaman 24 saat böyle bir başkanınız var. Kendisine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

YÖNETİM VE DENETİM KURULU BELLİ OLDU

Başkan Aziz Fatih Yılmaz’ın listesi şu isimlerden oluşuyor:

Asil üyeler; Seyfettin Saraç, Yusuf Mengüllüoğlu, Halil Açıkgöz, Emin Oduncu, Kemal Karaçay, Nizamettin Şenal, Hanifi Kadife, İhsan Şafak, Suat Köşkeroğlu, Mehmet Orhan.

Yedek üyeler; Mehmet Kırtışoğlu, Ali Kuyucu, Hasan Mansuroğlu, Mehmet Avcı, Hayrettin Dönmez, Abdulla Türkmen, Ahmet Kuvvetli, Şükrü Yıldırım, Zeki Uslu, Mustafa Şen, Mehmet Erdoğan.

Denetim kurulu asil üyeler; Yaşar Kutlu, Veli Yurtbekler, Ömer Malatya.

Yedek üyeler; Cemil Gülnaz, Servet Dikçe, Vahit Uzundal.

İpek düğün salonunda gerçekleşen kongreye Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı TESK Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Teksöz, Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Yüksel, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Sağır, Aydın Kapıcı, Rüstem Göyce, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Alkaya, Hatay'ın ilçe oda başkanları, şoför esnafı ve çok sayıda davetliler katıldı.

(Haber Merkezi)

YEREL BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİ
YEREL BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİ

YEREL BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİHatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarının bağlı bulunduğu HGC'ye gösterdiği ilgiden dolayı Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.


Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Yerel basın demokrasinin olmazsa olmazlarından biridir. Ülkemizde basın Yasama, Yürütme, Yargı'dan sonra 4'üncü büyük güç olarak bilinir. Çünkü anlık olayları topluma tarafsız, doğru ve etkili bir şekilde ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu nedenle yer basınımızın ve gazetecilerimizin sorunlarını biliyor ve elimizden geldiğince de yardımcı olmaya çalışıyoruz. Antakya Belediyesi olarak basınımıza her zaman destek vermek, sıkıntılarını çözmek için elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz. Tarafsız, ilkeli ve doğru habercilik anlayışıyla Basın Ahlak Kuralları içerisinde mesai mefhumu gözetmeden mesleğini sürdüren basın mensuplarımızın geride bıraktığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tekrardan kutluyor, HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, nezaket ziyareti gerçekleştirdiği Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'a 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarına ve HGC'ye gösterdiği ilgiden dolayı bir Teşekkür Belgesi takdim etti.

(Haber Merkezi)

HGC'DE ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ
HGC'DE ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ

HGC'DE ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile bir araya geldi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti tarafından UNESCO Hatay Gastronomi Evi’nde düzenlenen kahvaltıya basın emekçileri ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nida Yılmaz, Hatay Valiliği Basın ve Halkla ve İlişkiler Müdürü Nur Özsoy ve Basın İlan Kurumu (BİK) Hatay Şube Müdürü Halil İbrahim Parlak katıldı.

Cemiyet Başkanı Abdullah Temizyürek yaptığı konuşmasında gazetecilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Pandemi sürecinde gazetecilerin sorunlarının arttığını vurgulayan Temizyürek, dolar kurundaki dalgalanmanın da her sektörü olduğu gibi basını da olumsuz etkilediğini ifade etti.

YILMAZ: BU GÜN HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDEN BÜYÜKLERİMİZİN GÜNÜDÜR

HBB Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nida Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün tarihsel sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 10 Ocak’ın 1961 yılında dönemin gazetecilerinin, hükümete ve medya patronlarına karşı hakları için mücadele ettiğini hatırlatan Yılmaz, 10 Ocak gününde bu mücadelede kazanılan başarıların sonucu olduğunu belirtti.

Yılmaz, “Bugün gazetecilerin hakları için mücadele eden büyüklerimizin günüdür. Umarım tüm gazeteci arkadaşlarım haklarına kavuşur. Hepimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.” dedi.

TEMİZYÜREK’TEN DESTEK VERENLERE PLAKET

Kahvaltının sonunda Abdullah Temizyürek, Hatay Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nida Yılmaz, Hatay Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Özsoy ve Basın İlan Kurumu Hatay Şubesi Müdürü Halil İbrahim Parlak’a, basın camiasına vermiş oldukları katkılardan dolayı günün anısına birer plaket verdi. Basın İlan Kurumu Hatay Şubesi Müdürü Halil İbrahim Parlak da HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’e iki ciltten oluşan “Hatay Devleti Resmi Gazetesi” adlı kitabı hediye etti.

(Haber Merkezi)

MİLLET BAHÇESİ'NE CAMİİ-KÜLLİYE MÜJDESİ
MİLLET BAHÇESİ'NE CAMİİ-KÜLLİYE MÜJDESİ

MİLLET BAHÇESİ'NE CAMİİ-KÜLLİYE MÜJDESİAntakya'ya yapılacak olan 15 Temmuz Millet Bahçesi'nde AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, AK Partili 5 Milletvekili, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya Belediyesi meclis üyeleri ve 22 STK'nın desteğiyle muazzam bir Camii-Külliye inşa edilecek.

Proje, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal'ın, 5 milletvekilinin, Yasin-i Şerif Derneğinin ve 22 STK'nın büyük desteğiyle hayırseverler tarafından gerçekleştirilecek. 46,5 dönümlük alanın 5 dönümünde inşa edilecek olan Millet Bahçesi'nin Camii Hatay'ın sembollerinden biri olacak.

Millet Bahçesi içerisinde 5 dönümlük alana yapılacak olan cami-külliye projesinde engelleme olduğuna yönelik duyumların ortaya çıkmasının ardından AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, AK Parti Milletvekilleri ve Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ile birlikte konu ile ilgilenen STK'lar Yasin-i Şerif Camii Derneği, Belediye meclis üyeleri ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan ortak kararda bu tür dedikodularla geçirilecek zamanın olmadığı kaydedilirken, camii-külliye inşaatının kısa süre içerisinde başlayacağı ifade edildi. Alınan karar gereği, tüm yetkililerin ellerini taşın altına koyarak camiyi Antakya'ya kazandırmaya kararlı oldukları belirtildi.

Millet Bahçesi içerisine bir Camii-Külliye yapılacak olmasından dolayı mutlu olan vatandaşlar, başta AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal olmak üzere, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'a, Antakya Belediyesi meclis üyelerine, 5 AK Partili vekile ve STK'lara teşekkür ettiler. Antakya'nın merkezindeki cami eksikliğini giderecek olan millet bahçesi içerisine yapılacak caminin herkesi mutlu ettiğini belirten vatandaşlar, emeği geçenlere teşekkür ederek, caminin açılışını sabırsızlıkla beklediklerini kaydettiler.

Bir camii-külliye kompleksi olarak yapılacak külliye içerisinde kütüphane, aş evi, gençlik merkezi, kreş ve otopark da olacak.

(Haber Merkezi)

YENİ EKONOMİ MODELİ TANITILDI
YENİ EKONOMİ MODELİ TANITILDI

YENİ EKONOMİ MODELİ TANITILDIAntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Kadın Kolları İl Başkanı Zehra Eren, Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Alkaya ve İlçe Başkanı Emrullah Gülen ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni ekonomi modelini anlatan broşürleri esnafa ve vatandaşlara dağıtarak bilgilendirmelerde bulundular.

Heyet Akasya Mahallesi TOKİ ve Akevler Mahallesi Hatmek Semt Pazarları ile Köy Garajları içerisinde esnafa ve vatandaşlara broşür dağıttı. “Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, büyüme” başlıklı hazırlanan el broşürleri tek tek izah edilerek vatandaşların bilgi sahibi olması sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz esnafa hayırlı işler bol kazançlar dileyerek, yeni ekonomi modelinin ülkemize, milletimize hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Başkan Yılmaz esnafa yeni ekonomi modeli konusundaki düşüncelerini sorarak sohbet etti. Başkan Yılmaz konuşmalarında şu görüşlere yer verdi; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milletimizin refahını, ülkemizin kalkınmasını, yatırım ve istihdamı önceleyen yeni ekonomik düzenlemeleri içeren broşürlerimizi semt pazarlarımızda ve köy garajları içerisinde Sayın İl Başkanımız ve teşkilatımızla vatandaşlarımıza ilettik. Gördük ki, bizlerin kağıda dökerek anlatmaya çalıştığı her şeyin milletimiz zaten farkında. Dokunduğumuz her el, konuştuğumuz her vatandaşımız bize “Durmak yok, yola devam” diyor. Böyle bir millete hizmetkar olmak, bizlere nasip olduğu için bir kez daha Allah’a şükrediyoruz. Yeni Ekonomi Modelinin şehrimize, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal ise esnafı rahatlatacak, ekonomiye nefes aldıracak yeni ekonomi modelinin Ülkemize, Milletimize hayırlar getirmesi dileğinde bulunarak Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu modeli detaylıca anlattı.

(Haber Merkezi)

İSTE’YE YENİ BİR LABORATUVAR DAHA KAZANDIRILDI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu’nda Uygulama Laboratuvarı kuruldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu’nda Uygulama Laboratuvarı kuruldu. Laboratuvar, hem halihazırda aktif eğitim veren Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı için hem de ileride açılması öngörülen bölümler için kullanılabilir niteliklere sahip. Göstergeli Tam Boy Yetişkin CPR Mankeni, İnsan İskeleti Modeli Kas Bölgeleri İşaretlenmiş, Torso Modeli 50 Cm 12 Parça (İnsan Vücudu Gövde Modeli), Tam Boy Bebek Cpr Eğitim Maketi ve Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Uygulama Laboratuvarında öğrencilerin kullanımı için hazır.

Kurulan uygulama laboratuvarı ile öğrenciler, teorik bilgilerini uygulama ile pekiştirebilme imkanı bulabilecek, Anatomi, İlk Yardım ve Sağlık Kayıt Sistemleri derslerinin uygulamaları yapılacak, eğitim manken ve materyalleri sayesinde bire bir uygulama yapma imkanı bulacak ve Hastane Bilgi Yönetim Sistemi sayesinde laboratuvar ortamında tıbbi sekreterlik ile ilgili tüm işlemleri kolaylıkla öğrenme ve pratik yapabilme imkanı bulacaklar.

Her fırsatta tüm bölümlerin uygulamalı eğitim almaları için laboratuvar ihtiyaçlarını karşılamanın önceliği olduğunu ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci laboratuvarı ve öğrencileri ziyaret etti. Dörtyol Sağlık Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri Rektör Depci’ye ihtiyaç duyulan donanımların ivedilikle sağlanması hususunda gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti.

Gayesinin tüm İSTE öğrencilerini mezuniyetleri sonrasında iyi yerlerde görmek olduğunu belirten Rektör Depci ise “Öğrencilerin bilimsel donanımlarını arttırmaları, uygulayarak öğrenmelerini kalıcı hale getirmeyi hedefliyoruz. Bir akademisyen ve İSTE’nin Rektörü olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında başarılı olmasına, iyi yerlerde olmasına katkı sağlamak istiyorum. Bunun da ancak kaliteli eğitimle olabileceğinin farkında olarak adımlar atıyoruz. İlerleyen yıllarda sağlık sektörünün çalışanları olacak öğrencilerimize uygulama laboratuvarlarının hayırlı ve verimli olmasını diliyorum. Diğer bölümlerimizin laboratuvar çalışmalarına da devam ediyoruz. Gastronomi, Genel Fizik, Doğalgaz ve tesisat, Bilgisayar Destekli Çizim, Eleketrikli ve Hibrit Araçlar, İHA ve Drone vb. gibi diğer laboratuvarlarımız da tamamlanmak üzere” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:37:39   

BAKAN ÖZER'DEN TÜM ÖĞRETMENLERE BAŞARI BELGESİ

Millî Eğitim Bakanlığı, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren şu ana kadar okulları kesintisiz haftada beş gün yüz yüze açık tutmak için yoğun çaba sarf etti. Bir hafta sonra başlayacak yarıyıl tatili öncesi Mahmut Özer'den jest geldi.

Bakan Özer, bu süreçte büyük fedakârlık gösteren tüm öğretmenlere ve idari kadroya başarı belgesi gönderdi.

Bakan Özer, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yaklaşık bir buçuk yıllık uzaktan eğitimden sonra tüm sınıf seviyelerinde haftada beş gün yüz yüze eğitime geçebilmek, gerçekten kararlı adımlar ve kurallara titizlikle riayet edilmesini gerektiriyordu. Öğretmenlerimiz, öğrencilerini; öğrencilerimiz, okullarını ve arkadaşlarını özlediler. Büyük bir kavuşma gerçekleşti. Geliştirdiğimiz sistem ile süreci tüm paydaşlarımızla başarılı bir şekilde yönettik. Bu sürecin en büyük kahramanları, öğretmenlerimiz oldu. Maskelerle ders anlattılar. Ayrıca öğretmenlerimizin aşılanma oranları, ülkemizdeki ortalama oranların çok üzerinde seyrettiği gibi kıta Avrupa'sındaki çoğu ülke öğretmenlerinin aşılanma oranlarının da üzerine çıktı. Bu süreçte öğretmenlerimiz, okullarda kuralların uygulanmasında da çok titiz davrandılar. Ayrıca idari personelimiz de sürece çok önemli katkıda bulundu. Hep birlikte topluma salgın ortamında en güvenli ortamın okullar olduğunu, okulların en son kapanacak yerler olduğunu göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bakanlık olarak tüm öğretmenlerimiz ve idari personelimize okullarımızın yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür etmek için başarı belgesi düzenleyerek ilettik. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum." dedi

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:36:40   

JANDARMA, SOKAK HAYVANALRINI BESLEDİ

İçişleri Bakanlığı’nın Hayvanların Korunması konulu genelgesi doğrultusunda; kış mevsiminin getirmiş olduğu zor koşullarının günlük hayata olumsuz etkileri sonucu sokaklarda bulunan, barınma ve beslenme imkanı bulunmayan, sahipsiz ve güçten düşmüş, yiyecek ve içecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına yönelik ilimizde Hatay İl Jandarma Komutanlığınca beslenme faaliyeti icra edildi.

Kırıkhan ve Hassa İlçesinde Hatay İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı (HAYDİ) koordinasyonda, Hatay Büyükşehir Belediyesinin desteği ile park, bahçe, orman gibi sokak hayvanlarının doğal yaşam alanları olan 52 ayrı noktaya gidilerek 470 kg. mama, yem, yiyecek ve su bırakılması sağlandı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığınca kış mevsimi süresi boyunca sivil toplum kuruluşları ve yerel hayvan koruma görevlileriyle birlikte sokak hayvanlarına yönelik planlanan noktalara mama, yem, yiyecek ve su bırakılarak beslenme faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:36:18   

MEDENİYETLER KOROSU, HATAYSPOR İÇİN TRİBÜNDEYDİ

Şehrimizin bir arada yaşama kültürünün sahnede vücut bulmuş hali olan Antakya Medeniyetler Korosu Süper Lig 21.Hafta karşılaşması olan Atakaş Hatayspor-Galatasaray maçında  takımımıza destek olmak adına tribünlerde yerini aldı. Sahne kostümleri ile tribüne gelen Antakya Medeniyetler Korosu oluşturdukları renkli görüntüler ile yayıncı kuruluş ve tüm taraftarların ilgi odağı oldu.

Geçtiğimiz gün Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Konyaspor'un futbolcusu Ahmet Çalık için maçın 6.dakikasında sahadaki futbolcular, hakemler ve taraftarlar tarafından yapılan anma sırasında Antakya Medeniyetler Korosu üyelerinin yüzlerine merhum futbolcu Ahmet Çalık’ın maskelerini takmaları büyük takdir toplarken  bu hareket bol bol objektiflere poz oldu.

Maç boyunca desteğini sürdüren Antakya Medeniyetler Korosu üyeleri  Atakaş Hatayspor’un 4-2 kazandığı maçın sonunda  uzun süre takımızı ayakta alkışladı.

Yurt içi ve Yurt dışı bir çok platformda Ülkemizi ve şehrimizi en iyi biçimde temsil eden Antakya Medeniyetler Korosunun Galatasaray maçında Atakaş Hatayspor’a destek olmak adına böyle bir organizasyon yaptıklarını ifade eden Şef Yılmaz Özfırat, Destek vermeye geldikleri önemli maçta  çok güçlü rakibimiz olan Galatasaray’ı hem oynadıkları futbol hem de attıkları 4 gol ile yenen  Atakaş Hatayspor’u yürekten kutladıklarının altını çizerek  Medeniyetler şehrinin takımına verdikleri destekten dolayı koro üyelerine de teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:34:41   

ÖĞRENCİLER BİLİM MERKEZİ İLE TANIŞTI

Antakya Bilim Merkezi haftanın ilk ziyaretçilerini ağırladı. Davut İbrahim Eskiocak Anasınıfından gelen öğrenciler bilim merkezi ile tanıştı.


 Deney odasında gözlemler yaptıktan sonra akıl ve zeka oyunları odasında oyunlar oynayarak eğlenceli vakitler geçiren minikler, robotik kodlama odamızda resim çizen robot ürettikten sonra astronomi odasında güneş sistemiyle tanışıp, müzik eşliğinde dans edip, planetaryum içerisinde ise mitolojik hayvanlar ve uzayın derinlikleri  ile ilgili çeşitli video gösterileri izledi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:34:08   

ANTAKYA BELEDİYESİ GSK GÜREŞ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Şanlıurfa’da düzenlenen Gençler A Kategori Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarında birçok derece alan Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımını tebrik etti.


Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun 13-15 Ocak 2022 tarihlerinde Şanlıurfa’da düzenlediği, okullar arası Gençler A kategori Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarında derece alan 15 Temmuz Şehitler Spor Lisesinde eğitim gören Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları büyük bir başarı göstererek 2 birincilik, 1 üçüncülük, 1 beşincilik ile büyük başarılara imza attı.

Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımının antrenörü Ali Arıkoğlu ve sporcuları tebrik eden Başkan Yılmaz, “Antakya’da güreşi seven ve bu spora yetenekli zengin bir potansiyelimiz var. Sporcularımızın başarıları ve ata sporumuz güreşin Antakya’da öneminin devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Birçok dereceye imza atan Antakya Belediyesi GSK güreş takımımızı, dereceye giren sporcularımızı, sporcularımızın ailelerini, hocalarını ve bu başarıda emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum. ”dedi.


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:32:47   

HATSU, SAĞLIĞIMIZ İÇİN YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), hayata geçirdiği içme suyu projeleri ile şebekelerde iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor ve sağlığa zararlı boruları bertaraf ediyor.

“Her Şeyden Önce Sağlık” ilkesiyle altyapı çalışmalarını kent genelinde devam ettiren Genel Müdürlük, hayata geçirilen içme suyu projeleri kapsamında 2014’ten bugüne kadar toplamda 2 bin 534 km şebeke yenileme çalışması gerçekleştirdiğini açıkladı.

Gayrisıhhi, ekonomik ömrünü tamamlamış ve sık sık arızalanarak su kayıplarına sebep olan boruların yerini basınca dayanıklı ve temiz borulara bıraktığını vurgulayan HATSU, şebeke ihtiyacı olan bölgeler için de projelendirme çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekti.

Vatandaşlara temiz, sağlıklı ve güçlü bir içme suyu iletmek amacıyla hayata geçirilen projelerle sağlık açısından tehlike arz edecek durumları bertaraf etme çabası içerisinde olduklarını vurgulayan İdare, sağlıklı bir gelecek için proje üretmeye ve uygulamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:32:16   

HATAYSPOR, CİMBOM’A PATLADI

Son haftalarda kadro eksikliği dolayısıyla puan kayıpları yaşayan A. Hatayspor, 2 kez yenik düştüğü maçta Galatasaray’ı 4-2 yenerek Türkiye’nin spor gündemine oturdu

 Seri puan kayıplarıyla taraftarlarını üzen Atakaş Hatayspor, Süper Ligin büyük takımlarından Galatasaray’ı 4-2 yenerek hem 3 puan kazandı hem de spor camiasında sükse yaptı. Soğuk bir havada futbol oynamaya elverişli zeminde, 15 bin sporseverin izlediği maçta rakibini 4 golle uğurlayan Bordo-Beyazlılar, puan tablosunda 3. Sıraya yükseldi.

Altı golün atıldığı 1 kırmızı kart ve 10 sarı kartın gösterildiği ve müthiş bir tempoda oynanan mücadelede bordo beyazlı ekibe galibiyeti getiren goller Diouf, Kamara ve Saba’dan (2) geldi.

23. dakikada sol kanattan Van Anholt’un ceza sahasına gönderdiği pasta arka direkte topun gelişine vuran Emre Kılınç, uzak köşeye düzgün bir vuruş yaptı ve takımını 1-0 öne geçirdi.

28. dakikada Hatayspor kalecisi Abdullah, Van Anholt’un kullandığı penaltıda gole izin vermedi.

43. dakikada hızlı gelişen Hatayspor atağında Kamara ceza sahası içinde Alpaslan’ın müdahalesiyle yerde kaldı. Oyun devam etti. Daha sonrası yapılan VAR incelemesi sonucu penaltı kararı çıktı. Topun başına geçen Mame Diouf enfes bir vuruşla sağ üst köşeyi havalandırdı.

İlk yarının son saniyelerinde Galatasaray ceza sahasının birkaç metre gerisine serbest vuruş kazandı. Topun başına geçen Kerem, harika bir vuruşla topu 90’a gönderdi ve takımını yeniden öne geçirdi.

53. dakikada Dylan, soldan topu ceza alanına gönderdi. Kamara’nın vuruşunda top ağlarla buluştu ancak maçın yardımcı hakemi pozisyonun başında Dylan’ın ofsaytta olduğunu belirledi.

62. dakikada sağ kanattan gelişen Hatayspor atağında Dylan, topu kale alanına gönderdi. Topa hareketlenen Kamara kaleciden ve Boey’den önce topa dokundu ve skoru 2-2’ye getirdi.

79. dakikada rakibini az adamla yakalayan Hatayspor’da Kahraba topu sol kanattaki Saba’ya gönderdi. Ceza sahasına girer girmez şutunu attı ve topu filelerle buluşturdu.

82. dakikada Galatasaray’da Taylan Antalyalı kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

90+1. dakikada rakibini az adamla yakalayan Hatayspor’da Saba Lobjanidze savunma arkasında topla buluştu. Metrelerce topu süren Saba, ceza sahasına girdi ve kendisinin 2. takımının 4. golünü atarak maçın skorunu belirledi.

Maçı 4-2 kazanan Hatayspor puanını 35’e çıkardı. Galatasaray ise 27 puanda kaldı.

 


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:31:37   

HOCA DEĞİŞTİRMEYEN 6 TAKIMDAN BİRİ ATAKAŞ HATAYSPOR

Süper ligde son günlerde birçok takım hoca değişikliğine giderken hocasını değiştirmeyen 6 takım arasında Atakaş Hatayspor’da yer aldı.

Teknik direktör Ömer Erdoğan ile iyi bir çıkış yakalayan Bordo-Beyazlılar, diğer kulüplerin aksine Ömer Hoca ile yola devam ediyor.

Süper Ligde hocası değişmeyen 6 takım:

Atakaş Hatayspor = Ömer Erdoğan

Gaziantep = Erol Bulut

Giresunspor = Hakan Keleş

Konyaspor = İlhan Palut

Sivasspor = Rıza Çalımbay

Trabzonspor = Abdullah Avcı

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:30:52   

İSKENDERUN'UN BAŞARILI ÇIKIŞI DEVAM EDİYOR

 TFF 3. Lig 2. Grubunda zirve mücadelesi veren ekipler arasında yer alan Akdeniz temsilcisi İskenderunspor'un başarılı çıkışı devam ediyor. İskenderun 5 Temmuz stadında oynanan ve bir hayli sert ve çekişmeli geçen karşılaşmada ev sahibi İskenderun Spor, zorlu müsabakada 68 Aksaray Belediyespor'u 2-1 mağlup ederek zirve yolunda emin adımlarla ilerliyor.

İskenderun 5 Temmuz stadında oynanan ve Ömer Şivka, Berkay Salman ile Metin Uçar hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmada İskenderunspor'un golünü 40. dakikada Enes Soy, 64. dakikada Emre Gemici (Pen) atarken, 68Aksaray Belediyespor'un tek golünü 59. dakikada Ahmet Tuna Akıl attı.

Bir hayli sert ve çekişmeli geçen karşılaşmada İskenderunspor'dan 5, Aksaray Belediyespor'dan da 4 olmak üzere toplamda 9 futbolcu sarı kart gördü.

Alınan bu sonucun ardından İskenderunspor puanını 38'e çıkartarak grupta ikinci sırada yer alırken, haftayı yenilgiyle kapatan 68 Aksaray Belediyespor ise 30 puanda kaldı.

(Haber: Yaşar Güllü)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:29:58