......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 279634
YORUM MANŞET
HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI
HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

 HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sıklıkla tercih ettiği alanlarda çağa uygun yöntemler ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak aydınlatma çalışmaları gerçekleştiriyor. 
Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Defne Sevgi Parkı’nın Akdeniz Mahallesi’ne bakan kısmında güneş enerji paneli ve rüzgâr gülleri aracılığıyla elektrik üreterek, bu elektrik enerjisi ile parkın aydınlatılmasını sağlıyor. 
Gelecek nesillere her zaman temiz bir çevre bırakmak için gayret gösteren HBB, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması için gelecek günlerde de çalışma gerçekleştireceğini duyurdu. 
(Haber Merkezi)

EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI
EV YANDI, AİLE ORTADA KALDI

 EV YANDI, AİLE ORTADA KALDIAntakya’da evde çıkan yangın Yılmaz Ailesini ortada bırakırken yaklaşan kış öncesi ev sakinleri perişan durumda.
Bağrıyanık Mahallesi 1. Sokak No: 100 adresinde bulunan (Fenerbahçe İlkokulu alt sokağı) elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında evin tüm eşyaları yanarak zarar gördü.

Ali Yılmaz ve eşi Dursun Hanımefendinin yaşadığı evde geçen hafta çıkan yangın tüm ev eşyalarının yanmasına neden oldu.
Kredi çekilerek yapılan ev ve borç-harç edilerek satın alınan tüm eşyaların yanması Yılmaz Ailesini derinden üzüntüye boğdu. Voltaj yüksekliğinden kaynaklı elektrik kontağından çıkan yangında eşyalar yanında evin fotoğraflar dahil tüm hatıraları yandı.
Aradan bir hafta geçmesine rağmen kaderine terk edilen Yılmaz Ailesi, Devlet yetkililerinden ve hayırsever insanlardan ev eşyası dahil yardım bekliyor.
Bir devlet kurumundan emekli olan, aldığı emekli maaşı kredilere ve ev eşyası taksitlerine giden Ali Yılmaz, yaklaşan kış öncesi zor durumda olduklarını ifade ederek Hatay Valiliği’nden, Antakya Kaymakamlığı’ndan, belediyelerden ve hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.
Not: Ali Yılmaz İrtibat telefonu: 0555 899 42 27
(Haber: S.Ergin)

BİTİREN’DE ŞİFALI SU
BİTİREN’DE ŞİFALI SU

 BİTİREN’DE ŞİFALI SUAntakya merkeze bağlı Bitiren Mahallesi’nde yeraltından çıkan kaynak suyun çeşitli hastalıklara deva olduğu belirtildi.

Bitiren Mahallesi sakinlerinden Yücel Polat, bu konuda gazetemize yaptığı açıklamada çıkan şifalı suyun uyuz, mantar ve çeşitli yaraların iyileşmesini sağladığını belirterek halkın şifa için oluşturulan gölete davet etti.
Yeraltından çıkan suyun yapay bir gölet oluşturularak vatandaşların hizmetine sunulduğu Bitiren Mahallesi’ne çok sayıda kişi uyuz, mantar ve çeşitli yaraların iyileşmesi için gelmeye başladı.
Bu arada Bitiren Mahallesi halkı, bu şifalı suyun daha modern bir ortamda halka sunulması için yetkililerin çevre düzenlemesi yapmasını istedi.
(Yorum Haber Merkezi)

İSTANBUL’DA HATAY RÜZGÂRI
İSTANBUL’DA HATAY RÜZGÂRI

 İSTANBUL’DA HATAY RÜZGÂRIMedeniyetler Kenti Hatay, Kültür Başkenti İstanbul’da farklı değerleriyle tanıtıldı.
Hatay Valiliği himayesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) – Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) işbirliğiyle İstanbul’da düzenlenen Hatay Turizm ve Gastronomi Tanıtım Günleri ilgiyle gerçekleşti.

Maltepe Sahil etkinlik Alanında gerçekleşen açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Serkan Topal, Lütfi Kaşıkçı, Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Hatay İlçe Belediye Başkanları, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katılarak birlik beraberlik tablosu oluşturuldu.
4 gün süren Hatay Turizm ve Gastronomi etkinlik günleri özellikle Cumartesi ve Pazar İstanbulluların yoğun ilgisiyle amacına ulaştı.
Hatay Kültürünün resmi kurum ve belediyeler stantlarında tanıtıldığı fuar alanında yöremizin eşsiz lezzetli yemekleri, meşhur tatlısı künefe ve diğer ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Etkinliği düzenleyen yetkililer, yüksek standart ve kaliteye önem verdikleri tanıtımların amacına ulaştığını ve misafirlerin memnuniyet açıklamalarıyla mutlu olduklarını ifade etti.
(Haber: S.Ergin)

YETER ARTIK, ANNELERİN YÜREKLERİ YANMASI
YETER ARTIK, ANNELERİN YÜREKLERİ YANMASI

 YETER ARTIK, ANNELERİN YÜREKLERİ YANMASIEvlat nöbeti tutan annelere destek olmak amacıyla Hatay’da teröre karşı dimdik duran 210 sivil toplum kuruluşu adına basın açıklamasını Hatay Memur Sen ve Eğitim Birsen Kadınlar Komisyonu Başkanı Emel Tümkaya yaptı.

Hatay’daki sivil toplum kuruluşları teröre karşı haykırarak yeter artık annelerin yürekleri yanmasın dedi.

Diyarbakır'da analarımızın, yürekleri dağlayan feryatlarını dindirmek, yeni bir tarih yazmak ve safları sıklaştırmak için omuz omuzayız diyen Tümkaya, yaptığı konuşmada şu bilgilerde bulundu: “Sivil Toplum Kuruluşları olarak bugün 3 Eylül 2019 da çocukları kandırılarak zorla dağa çıkarılan yüreği evlat hasretiyle yanan terör mağduru Anadolu kadınlarının başlattığı evlat nöbeti tutan ve sayıları her geçen gün artan annelere, babalara, ailelere destek olmak için bugün burada toplandık. O annelerin, babaların nöbeti ne kadar kutsal ve önemliyse, bizim burada onlara destek amacıyla bir araya gelmemiz de o kadar önemli ve değerlidir.

PKK terör örgütünün katliamlarını lanetliyoruz. Diyarbakır'da analarımızın, yürekleri dağlayan feryatlarını dindirmek, yeni bir tarih yazmak ve safları sıklaştırmak için omuz omuzayız. Yaşama hakkımızı haykırmak, insanlık onurunu korumak için buradayız. Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan annelerimiz, sizlerin gözyaşı bizim gözyaşımızdır. Bu eylem, zulme başkaldırıdır. Yıllardır sessiz bir çığlık vardı, zulme karşı o çığlık artık patlama noktasına geldi. Anneler artık seslerini duyurmak istiyor. Onların yanındayız, yaşadıkları acıyı hissediyoruz, mücadelelerine ortak olduğumuzu buradan haykırıyoruz.

Annelerimizin bu isyanı, elinde binlerce masum insanın kanı olmasına rağmen her fırsatta kadın haklarından dem vuran, annelik duyguları üzerinden timsah gözyaşları döken eli kanlı örgüt ve uzantılarının gerçek yüzünü gösteren ibretlik bir durumdur.

Yıllardır Türkiye'de devam eden terör sorunu, Diyarbakır HDP binası önünde evlat nöbeti tutan yüreği yanmış cesur, kararlı ve kahraman annelerimizin attıkları adımlarla farklı bir boyuta taşınmıştır. Çocukları için nöbet tutan ve yıllardır evlat hasreti çeken ailelerimiz, annelerimiz toplumsal barışı, huzuru ve güvenliği dinamitleyen terör örgütü PKK ve işbirlikçilerinin kirli düzenini bozmak için tarihi bir duruş sergilemektedir. Teröre karşı bu dik duruş, her geçen gün çığ gibi büyüyen bir destek görmektedir.

Aileler, okul çağındaki çocuklarının örgütün pençesine düşerek karanlık bir geleceğe doğru yol alacağının farkındalar. Evlatlarının terör örgütü tarafından istismar edilip, şiddete uğrayacağını, karşı çıkmaları halinde infaz edileceğini, çocuklarının daha gençliğinin en güzel günlerini yaşamadan eline silah tutuşturularak askerine, polisine, vatanına, kardeşine silah sıkacak ölüm makinesine dönüştürüleceğini biliyorlar." 

"Terör örgütü, şimdi çocukları için korkusuzca bekleyen ve teröre karşı haykıran kahraman, cesur ailelerin seslerini kısmak için çabalıyor. Ancak kararlı, cesur annelerimizi susturamayacaklar. Biliyoruz ki, annelerin gözyaşları ve kararlığı birçok söylemden daha etkilidir. Şundan hiç şüphemiz yok ki; annelerimizin yüreğindeki ateş, terörü bitirecek. Biz çocuklarının yerlerinin ailelerinin yanı olduğunu, bu bölücü terör örgütünün kirli emellerine teslim edilmemesi gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden Diyarbakır'daki annelere sonsuz destek için alanlardayız. Annelerimizin ve ailelerimizin sesini duyacağız. Kandırılarak dağa giden gençlerimize de sesleniyoruz. Gelin devletinize sığının. Aramıza nifak sokmaya çalışan, sizin gençliğinizi elinizden alan, ailenizden, yurdunuzdan sizi koparan, PKK terör örgütü ve onun uzantılarının maşası olmayın. Annelerimizin ve ailenizin yüreğindeki ateşi söndürün.

Türkiye terörden çok çekti. Başladığı tarihten bu yana 20 bin çocuk terörün kurbanı oldu. Buradaki aileler de çocuklarımız elimizden alındı, kandırıldı diye feryatlarını yükseltiyorlar. Çocukların yeri eğitimdir, çocukların elinde silah değil kalem olmalıdır.”  

Kalbimizle, yüreğimizle, insanlığımızla sonuna kadar Diyarbakırlı annelerimizin yanındayız. Bu sorunun çözümü için herkes elini taşın altına koymalıdır. Bu annelerimizin sesine ses verin. Bu annelerimizin isyanı, teröre karşı bir isyandır. Bu alanda toplanarak bizlere destek veren ve Diyarbakır'daki annelerin, ailelerin gözyaşlarına, acılarına ortak olan herkesi saygıyla selamlıyoruz." Dedi.

AKEVLER’DE KAPSAMLI TEMİZLİK

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelindeki 95 mahallede sorumluluk kapsamındaki alanlarda temizlik çalışmalarını sürdürüyor.
Yapılan açıklamada; Akevler Mahallesi Betonsan Evleri yanında bulunan yeşil alanda kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:12:34   

İLK YARDIM ÖĞREN, HAYAT KURTAR!

Özel İlkay İlk Yardım Eğitim Merkezi, Fizyoterapist İlkay Doğruel yönetiminde hayat kurtaracak ilk yardım bilgileri veriyor. (ara başlık)
Hayatın olağan akışı içinde beklemediğiniz bir anda çevremizden veya yakınlarımızdan birinin solunumunun veya kalbinin durması durumunda müdahale etmek için zaman son derece kısıtlıdır.
İşte bu durumda tıbbi yardımın beklenmesi sırasında kaybedilecek her saniye önemli iken, bu aşamada bilinçli ilk yardım hayat kurtarır.
Ankara Ufuk Üniversitesi Fizyoterapi bölümü mezunu Fizyoterapist İlkay Doğruel Antakya'da Kışlasaray Mahallesi Harbiye Caddesi (askeri kışla karşısı) Gali Apt. altında Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım kursları düzenleyerek sertifika veriyor. 
İlk Yardım eğitmeni ve İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı mesul müdür olan İlkay Doğruel Ankara, Nevşehir ve son olarak Antakya'da çeşitli hastanelerde başarıyla görev yaptı.
Doğruel, Özel İlkay İlk Yardım Eğitim Merkezi olarak vizyonlarını " Yaşamı tehlikeye düşüren hastalık-kaza gibi herhangi bir durumda sağlık ekipleri olay yerine gelinceye kadar doğru, zamanında ve bilinçli müdahaleler yapabilen bireyler yetiştirmektir dedi."
Misyonunu da topluma, bireysel ve kurumsal olarak sağlık alanında doğru bilgi ve beceri kazandırarak, yaşam kalitelerini arttıracak olan eğitimi, profesyoel çözümler sunarak uygulamak olduğunu belirten İlkay Doğruel " Benim başıma gelmez demeyin. İlk yardım öğrenin." sözleriyle önemli tavsiyede bulundu. 
(Haber: S. Ergin)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:11:47   

YERLİ ÜRETİCİ ZARARDA

Ekim 2018’den beri Afrin’den Türkiye’ye getirilen ve toplam miktarı 24-26 bin tona ulaşan zeytinyağları iç piyasaya sürüldüğü için yerli zeytinyağı üreticisini çok ciddi zarara uğratıyor.
2019 yılının ilk 8 ayında Afrin’den 24,5 milyon dolarlık zeytinyağı ithalatı yapıldığını açıklayan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yerli zeytinyağı üreticisinin mağduriyetini verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
YERLİ ZEYTİNYAĞI FİYATI LİTREDE 3-4 TL DÜŞTÜ
Hükümetin Afrin zeytinyağlarıyla ilgili “ihraç kaydıyla getirildiği ve iç piyasaya sürülmeyeceği” açıklamalarını hatırlatan Güzelmansur “Ancak Afrin zeytinyağları özellikle son 1 ayda yoğun bir şekilde iç piyasaya sürülmektedir” dedi. CHP’li Güzelmansur “Gelinen noktada iç piyasaya sürülen Afrin zeytinyağları nedeniyle alıcılar yerli zeytinyağı alımını durdurdu. Yerli zeytinyağı fiyatı litre başına 3-4 TL düştü. Zeytinyağı üreticilerimiz maliyetine dahi zeytinyağı satamaz duruma geldi. Her bir üreticinin zararı 350-400 bine ulaşıyor. Üretici ve tüccarlarımızın toplam zararı düşünüldüğünde çok büyük rakamlar ortaya çıkmaktadır” dedi.
DENETİM Mİ YOK, GÖZ MÜ YUMULUYOR?
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, ihraç kaydıyla ülkemize getirilen Afrin zeytinyağlarının iç piyasaya nasıl sürüldüğünü, denetim yapılıp yapılmadığını soran Güzelmansur’un önergesinde yer alan sorular şunlar:
Afrin’den son 1 yılda ülkemize getirilen zeytinyağının miktarı nedir? Bu yıl için daha ne kadar zeytinyağı getirilmesi planlanmaktadır?
Son 1 yılda Afrin’den ithal edilen zeytinyağının ne kadarı ithal edilmiş ne kadarı iç piyasaya sürülmüştür?
Tarım Kredi Kooperatiflerinden ihraç kaydıyla Afrin zeytinyağı alan alıcıların bu zeytinyağını ihraç mı ettiği, iç piyasaya mı sürdüğü nasıl denetlenmektedir? 
Tarım Kredi Kooperatiflerinden Afrin zeytinyağı alan ve bu ürünü en fazla 6 ay içinde ihraç etmesi gerektiği halde bu ihracatı yapmayan kaç firma tespit edilmiştir? Bu alıcıların aldığı zeytinyağı miktarı ne kadardır? Bunlara ne kadar ceza kesilmiştir?
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:09:55   

23. KÖPRÜDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan, Büyükçat ve Aknehir mahalleleri başta olmak üzere Defne ve Samandağ ilçelerini birbirine bağlayacak olan betonarme köprünün yapım işi devam ediyor.
Geçen haftalarda yapımına başlanan 70 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki köprünün kirişlerinin montajını gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri, kirişlerinin her birinin 23 buçuk metre uzunluğunda olduğunu ifade etti.
Köprünün hizmete açılmasıyla birlikte Hatay Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı köprü sayısının 23’e çıkacağını da belirten Büyükşehir ekipleri, modern köprünün en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:09:05   

YAŞAYAN ANTİKALAR SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin ErasmusDays etkinlikleri kapsamında, düzenlediği sergi büyük ilgi gördü. Serginin açılışına, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Yanmaz, Eğitim Bir-Sen şube başkanı Hikmet Altunsöz, Türk Eğitim-Sen şube başkanı Yavuz Selim Yanık’ın yanısıra farklı okullardan idareciler, öğretmenler ve öğrencilerde katıldı.
Sergi açışında konuşan Ahmet Yanmaz, bu tür etkinliklerin eğitimde kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalar olduğunu belirterek şunları söyledi; “Okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz çok güzel bir etkinlik hazırlamışlar. Birbirinden güzel antika eşyaları sergi için getirmişler.  Okullarımızda böyle faydalı etkinlikler görmek bizi mutlu ediyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.“ dedi.
2 yıl önce yine okullarında antika sergisi açıldığını belirten okul müdürü Kadiriye Yırtıcı, okullarında farklı ortamlar yaratarak, öğrencilerin eğitimlerini bu şekilde çeşitlendirdiklerini belirtti. 
Konuşmasına sergiye katkıda bulunanlara teşekkürlerini sunarak devam eden Yırtıcı; “Sergimizde, öğrencilerimizin hiç görmediği ve bundan sonra da görmesinin mümkün olmadığı eşyaları sergiliyoruz. Onları incelemelerine müsaade ediyoruz. Daktiloyu bile sadece filmlerde gören öğrencilerimiz var. Öğrencilerimizden aldığımız geri dönütlere istinaden, çok faydalı bir etkinlik olduğuna inanıyoruz.” diye ekledi.
 “ASELSAN 1919” SERGİNİN GÖZDESİ OLDU
Serginin açılışı ve organizasyonundan sorumlu okul müdür yardımcısı Hanefi Zobar, öğrencilerin sergiyi büyük merak ve hevesle gezdiklerini söyledi. 
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:08:15   

PRİMEMALL ANTAKYA 8 YAŞINDA

Açıldığı günden itibaren kent halkının ilk tercihi, her zaman kazandıran ve eğlendiren alışveriş merkezi Primemall Antakya 8 yaşında.
Primemall Antakya yıl dönümüne özel ziyaretçilerine kazandırmaya devam ediyor. 14-20 Ekim tarihleri arasında tek seferde 150 TL’lik alışveriş yapan ziyaretçiler 100 TL’ye kadar hediye çeki kazanmaya hak kazanıyor.   
Primemall Antakya, her zaman olduğu gibi harcarken kazandırmaya, sürpriz kampanya ve etkinliklere devam ediyor.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:07:06   

BARIŞ PINARI, BÖLGEYE HUZUR VE GÜVENLİK VADETMEKTE

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla bir barış koridoru sağlamak için düzenlediği Barış Pınarı Harekâtına destek verdi.
Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir diyen Başkan Altan, “Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.” Dedi.
Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz diyen Başkan Altan, yaptığı açıklamada “Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.
Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.
Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.” dedi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:06:16   

SAĞLIKLI BESLENME VE ETKİLİ EGZERSİZ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), bireylerin fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine destek olmak adına “Sağlıklı Beslenme ve Etkili Egzersiz” etkinliği gerçekleştirdi.
Hatay Gastronomi Evi’nde gerçekleşen etkinlikte, bilinçli spor yapma ve spor sonrası beslenme konuları hakkında bilgiler verildi. 
Gerçekleşen etkinlikte Spor Eğitmeni Mehtap Güzelyurt yavaş ve etkili egzersiz hareketleri, meditasyon,  nefes tekniklerini anlatılırken, Diyetisyen Emine Aşkın Özdemir ise beslenmeyle ilgili bilgi verdi.
Yapılan egzersiz hareketlerinin ve bilgilendirme çalışmalarının ardından katılımcılar için hazırlanan sağlıklı kahvaltı menüsü ikram edildi. 
Eğitmenler, taleplerin artması durumunda bu gibi spor etkinliklerinin devam edeceğini de duyurdu.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:04:35   

OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ

Antakya Belediyesi, öğrencilerin sağlıklarını korumak ve sağlıklı gıda tüketmelerini sağlamak amacıyla okul kantinlerini denetledi.
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre çalışmalar kapsamında ekipler, okul kantin ve yemekhanelerinin temizlik ve hijyen şartları, çalışanlara ait hijyen sertifikaları, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını sırasıyla gözden geçirdi. Denetimlerde ekipler tarafından eksiği bulunan yerler hakkında işlem yapılarak, eksikliklerinin giderilmesi istendi.
 

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:03:12   

KRAL’IN ELBİSELERİ OYUNU MİNİKLERLE BULUŞTU

Sahnelediği sayısız oyunla Hatay halkının gönlünde yer edinen Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni bir çocuk oyunuyla tiyatro severlerin karşısına çıktı.
Kentin kültürel yaşamına katkı sunmak amacıyla sanatseverlerle buluşan Şehir Tiyatrosu sanatçıları, “Kral’ın Elbiseleri” adlı yeni çocuk oyunuyla miniklere keyifli anlar yaşattı. 
Hatay Kültür Merkezi’nde gösterime giren ve yönetmenliğini Atilla Yaprak’ın üstlendiği oyunu, yüzlerce çocuk büyük bir beğeniyle izledi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 19 saat önce / 15.10.2019 10:00:30