......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 284333
YORUM MANŞET
HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIM
HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIM

 HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIMAK Parti Hatay İl ve İlçe teşkilatları tarafından toplanan 2 tırlık insani yardım malzemesi İdlib’e gönderildi.
Battaniye, kışlık elbise, çizme ve çeşitli kışlık malzemelerden oluşan yardım tırları, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik’inde katıldığı törenle İdlib’e doğru yola çıktı.

Milletvekili Çelik, Türkiye olarak her zaman mazlumların yanında zalimlerin karşısında olacaklarını söyledi.
Dünyanın gelişmiş ülkelerinin gözlerini, kulaklarını ve kapılarını tıkayıp çocukların ölümüne seyirci kaldıklarına insanlığın şahitlik ettiğini belirten Milletvekili Çelik şöyle devam etti “Bir lokma ekmeğin, bir kat elbisenin bir canı kurtarabileceğini biliyoruz.  Aynı şekilde de Suriyeli kardeşlerimizin bizlere ihtiyacı var. Hava şartları çok ağır, çamurun içindeler, bizler elimizden geldiğince cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu mazlum halkların yanında durmaya devam edeceğiz. Şunu da belirtmek istiyorum ki İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali tarafımızın belli olması adına içerisinde insani yardım malzemesi buluna tırlarımızı İdlib’e gönderiyoruz. Ben bu yardımların toplanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 81 ilimizdeki tüm teşkilatlarımızı İdlib’te yaşanan insanlık dramına destek olmaya davet ediyorum.” dedi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, yaptığı konuşmada “Bu insanlık dramına şahitlik eden en yakın ilçelerden biriyiz. Yakın komşu uzak akrabadan iyidir düşüncesiyle hareket ederek yardımlarımız devam edecek. Şunu bilsinler ki Yayladağı halkı her daim mazlumun yanındadır” dedi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yaptığı konuşmada “Herkes bir kendine gelsin, bir kesime yüklenilmesin. İnsan olduğumuzu unutmayalım, yardımlarımıza devam edelim. İnşallah bu dram kısa sürede sona erer.” dedi.
(Haber Merkezi)

ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ
ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ

 ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere hafta sonu ilimize geldi.
Bakan Selçuk, Hatay Valiliği yanında bazı eğitimin kurumlarını ve Ak Parti İl teşkilatını ziyaret ederek ilimizle ilgili çeşitli bilgiler aldı.

Bizim çocuklarımız sınavlara hazırlanmak için sürekli odalara kapanıyorlar diyen Bakan Selçuk, “Odalara kapanında sadece soru çözüyorlar, sorun çözemiyorlar. Bizler bu şekilde çocuklarımıza değer sistemimizi aktaramıyoruz. Çocukların eğitimi benim için her şeyden önemli.” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hatay Valisi Rahmi Doğan'ı ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.
Bakan Selçuk ve Vali Doğan, toplantı ve ilimize yapılan ziyarete ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Bakan Selçuk programları kapsamında AK Parti Hatay İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. 
MİLLETLEŞME SÜRECİMİZİ GECİKTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR
Türkiye’nin zor bir coğrafya olduğunun altını çizen Bakan Selçuk; “Dünya’nın emperyalist güçleri bizim katma değer üreteceğimiz ve katlama yapacağımız bütün sermayemizi teröre harcatıyorlar ki, bu önemli işleri yapamasınlar. Bundan dolayı da Türkiye’yi bölüyorlar, fay hatlarına parçalıyorlar. Milletleşme sürecimizi geciktirmeye çalışıyorlar. Bizim toprağımız diğer ülkelere göre daha kıymetlidir. 
Biz çocukları eğitim çatısı altında toplamazsak ve geleceğe hazırlamazsak inanın bizi efendiler ve köleler diye ayırdıkları Dünya’da köleler sınıfına sokmaya çalışıyorlar. Bizim bu duruma direnmemiz lazım ama direnmek eğitimle ve bilimle olur. Bu yüzden de çocuklarımızın eğitimlerine ayrı bir ehemmiyet vereceğiz.
ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ BENİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ
Bizim çocuklarımız sınavlara hazırlanmak için sürekli odalara kapanıyorlar. Odalara kapanında sadece soru çözüyorlar, sorun çözemiyorlar. Bizler bu şekilde çocuklarımıza değer sistemimizi aktaramıyoruz. Çocukların eğitimi benim için her şeyden önemli. Eğitim meselesi, çok önemli. Hatay Türkiye’de en çok tasarım beceri atölyesi açan illerden bir tanesini. Hatay’da 500 tane atölye var. Atölye çocuklar için çok önemli. Burada hayatı görüyor. Türkiye 12 devleti sıralamada geçti. Şimdiye kadar hep düştük ama son olarak çıkış yaptık. Bizim kaynaklarımız kıt ve az olabilir bunu farkındayız ama Dünya’ya, eğitim tarihine derslik sayısı, dijital alt yapı ve öğretmen sayısı anlamında rekor kırmış bir AK Parti var.” Diye konuştu. 
EKMEK GERÇEKTEN EKMEKÇİNİN ELİNDE
Daha sonra konuşan AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu; “Sayın Cumhurbaşkanımız ekmeği gerçek ekmekçiye vermiş. Sizlerin de dediği gibi ‘biz ortalamaya talip değiliz, en iyisine talibiz. Çünkü muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak ancak bu şekilde olur.” Diye konuştu.  
Bakan Selçuk’un yaptığı ziyarete, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Hatay Milletvekilleri Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı. 
(Haber Merkezi)

TEŞEKKÜRLER HATAY
TEŞEKKÜRLER HATAY

 TEŞEKKÜRLER HATAYErgin Medya TV’de yayınlanan Gündem Özel programında hayırseverlerin katkılarıyla Çocuk Evleri Sitesinde kalan 60 öğrenciye Polar, Atkı ve Passolig sağlandı

 
Devletin himayesinde millete emanet olunan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan 60 öğrenci hayırseverlerin girişimleri ile sevindirildi.
Çocuk evleri Sitesi Müdürü Refik Evsen ve öğretmen Ali Parlak'ı bu konuda bilgilendiren Hasan Alkan ve Abbas Timurlenk, Ergin Medya TV'de Sadulah Ergin'in sunduğu Gündem Özel programına çıkarak canlı yayında kampanya başlattı.
Hatay’ın tüm ilçelerinden ve yurt dışından izlenen programda kampanyaya katkı sağlayan Mehmet Deviren, Erdoğan Akar, Fatih Dökmeci, Bünyamin Canbaz, Mehmet Özkan, Cahit Aşkar, Burak Alkan, Hasan Alkan, Fahri Serdar Özal, Kamil Kebapçoğlu, Mehmet Bilal, Selma Alkan, Adnen Arslan, İbrahim Kurtoğlu, Ahmet Soysal, Rezzuk Ayoğlu, Kazım Çaylı, Mustafa Çaylı, Mehmet Lütfü Kurtuluş, Sabahattin Bayrak, Yusuf Küçük, Servet Doysal, Mehmet Kurtuluş Özdemir, Abdurrahman Yıldız, Cemil Erkan, Yusuf Ramazan, Abdullah Karakuş, öğrencilerin polar, atkı ve passolig ihtiyaçlarını maddi katkı sağlayarak karşıladı.
Büyük ilgi gören canlı yayını 10 bini aşkın izleyici takip ederken bu sosyal projenin hayata geçirilmesi insanları mutlu etti.
Çocuk Evleri Sitesi idarecileri, öğrencileri ve Ergin Medya TV yöneticileri, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.
(A.Vahit Güraslan) 

BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!
BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!

BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!İskenderun Meydanspor maçlarında çıkan olaylara tepki gösteren 6 spor kulübü ortak basın açıklamasında olayları kınadı, herkesi sporun centilmenliğine davet etti

Hatay 1.Amatör B Grubu’nda mücadele eden Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulübü, Yayladağıspor Kulübü, Yeniçağ Gençlik ve Spor Kulübü, Altınkaya Belediyespor Kulübü, Kaan Temizlik Antakya Gençlik ve Spor Kulübü, Hatay Medeniyetlerspor Kulübü yöneticileri grup maçlarında İskenderun Meydanspor’la sürekli olarak şiddet ve tehdit olaylarıyla karşı karşıya geldiklerini ifade ederek Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde ortak basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında İskenderun Meydanspor ile oynanan maçlarda ceza alan, darp edilen, saha içi ve dışında sürekli tehdit aldıklarını iddia eden kulüpler ortak tepki göstererek, ASKF’ye çağrıda bulundu. Yöneticiler aynı zamanda, hakemlerin ve saha komiserlerinin yaşanan olayları görmezden geldiğini söyleyerek, gözlemcilerin dürüst rapor hazırlamadıklarını iddia ettiler.

GÖZLEMCİLER OLAYLARI GÖZ ARDI EDİYOR

Spor kulüpleri adına açıklamayı yapan Üzümdalı Gençlik ve Spor Başkanı İhsan Albayrak şiddet olaylarından tüm kulüplerin şikâyetçi olduğunun altını çizerek, “Öncelikle Emir Kağan kardeşimizin kök hücre ihtiyacını karşılamak için gereken desteği Türk Kızılayı’na giderek amatör kulüpler olarak katkıda bulunacağız. Sporda şiddete karşıyız. Biz 1’nci Amatör Küme’de mücadele ettiğimiz İskenderun Meydanspor Kulübü’nden şikâyetçiyiz. Her maçta karşımıza istenmeyen olaylar çıkıyor. Yeniçağ, Üzümdalı, Yayladağı maçlarında olaylar çıkıyor. Yayladağı maçında başkanın oğluna karşı şiddet kullandılar. Üzümdalı maçında bizleri soyunma odasına kilitlemeye kalktılar. Ardından Yeniçağ maçında Yeniçağspor’lu 2 sporcunun burnu kırıldı, birinin kolu yaralandı. Bizi sürekli tehdit ediyorlar. Bizler amatör spor kulüpleri olarak bu durumun karşısındayız. Hep birlikte bunun mücadelesini vereceğiz. Meydan Kulübü’nün antrenörü her maçta tehdit ediyor, telefonla tehdit ediyor. Özellikle İskenderun’da oynanan maçlarda hakemler o takımı ısrarla koruyor. Bizler ne yazık ki bunları üzülerek konuşuyoruz. Gözlemci ve Saha komiserleri bu kadar olayları göz ardı ediyor. Raporlar tertemiz geliyor. Bu şiddet ya bitecek, ya da biz bu işi bırakacağız. Şiddeti bitirmek için takımlarımız her türlü desteği verdi. ASKF Başkanı Mehmet Öztürk ile bu konuyu görüşüp, net kararların alınmasını bekliyoruz. İskenderun Meydan kulübünün yaptıklarına kimse dur demiyor. Hiçbir anne evladını maça gitsin, burnu kırılsın diye göndermiyor. Biz oyuncularımızı ateşe atamayız. Maça gelmeyeceksiniz tehditlerini yutmayız. Biz emniyetten tedbir istememize rağmen 6-7 polis gönderdiler. Emniyetinde bu konuda zaafı var.” dedi.

TARTIŞMA BEYAZ ÇİZGİNİN İÇİNDE KALIR

Altınkayaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Teknik Direktörü Hasan Özçelik ise tartışmaların saha dışına çıkmasının doğru olmadığını ifade ederken, “Futbolu biz amatör olarak yapıyoruz. Kör kuyuda mücadele ediyoruz ve kör kuyudan hiç bir şey alamıyoruz. Biz birde bunun yanında şiddete maruz kalırsak, bunun ne zevki kalıyor ne de anlamı kalıyor. Biz yıllardır sporun içindeyiz. Beyaz çizginin içinde tartışma da, itişme de olur. Ama maç bitiminde tokalaşarak o çizgiden çıkılır. Saha dışına olaylar çıkmaz. Pazar günü takımımızın İskenderun Meydanspor ile maçı vardı. Meydanspor’un cezası sebebiyle maç Kırıkhan’da oynandı. O maçta polisten ek güvenlik tedbiri istedim. Biz o maça iyi başladık. 30’uncu dakika da oyuncum oyundan atıldı. Hocaya kimseden korkma dedim. Bugün misafir takım, istediği kulübeyi alır. Bu her yerde geçerli. Biz bu olayların sahanın dışına taşmasına her zaman karşıyız. Maçta bizi yıldırmak için Meydanspor’un hocası benden bugüne kadar olmamış bir şekilde, oyuncularımın kimliğini istedi. Benim lisansım kimlik yerine geçiyor. İtirazın varsa, tertip komitesine gideceksin. Hiçbir oyuncumun kimliğini benden isteyemez. Benim futbolcularıma gözdağı vermeye çalıştılar. Ben Meydanspor’dan şikâyetçiyim. Tartaklamak fiziki olmak zorunda değil, bu da bir tartaklama türüdür.” şeklinde konuştu.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde gerçekleşen basın toplantısına 1.Amatör Küme’de mücadele eden Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı İhsan Albayrak, Yeniçağspor Kulübü Yöneticisi Meziyet Zencir, Yayladağıspor Kulübü Yöneticisi Ali Türkyılmaz, Kaan Temizlik Antakya Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sadullah Ergin, Hatay Medeniyetlerspor Kulübü Başkanı Selahattin Cihanoğlu, Altınkayaspor Kulübü 2. Başkanı Hasan Öztürk, Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticisi Mustafa Açıkalın katıldı.

 

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU
HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU

 HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Hatay'ın ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin “Onur Konuğu” olarak yer aldığı Lezzetli Kış Şöleni'nde Hatay adeta İzmir'i doyurdu.

Lezzetli Kış Şölenine akın eden İzmirliler, Hatay’ın yöresel ürünlerinin tadına bakarak birçok lezzeti yerinde görme fırsatı buldu.
Lezzetli Kış Şöleni’ne katılan Hataylı hemşehrimiz CZN Burak, yaptığı şovlarla katılımcılara görsel bir şölen izletti.
İzmir Kültürpark'ta düzenlenen "Lezzetli Kış Şöleni"nde Hatay rüzgârı tüm yöresel ürünlerin tanıtımı ile davet etti. Yöresel ürünlerin tanıtımı yanında Hatay Medeniyetler Korosu'nun konseri davetlileri adeta mest etti.
Antakya Medeniyetler Korosu konserine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.
HERKESİ HATAY'A DAVET ETMEYE GELDİK
Lezzetli Kış Şöleni'nin açılışında düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “23 medeniyetin 13 tanesine ev sahipliği yapan, ilk olimpiyatların yapıldığı, Anadolu'ya giren tüm semavi dinlerin ilk ibadethanelerinin bulunduğu, Roma döneminin en önemli 3 şehrinden biri olan, Orta Doğu ve Afrika'ya Anadolu'yu bağlayan Hatay'dan herkese kucak dolusu selam getirdik. 
Zengin mutfak kültürümüzün bir kısmını sizlerle paylaşmaya geldik. Ama aynı zamanda bu zenginliklerin tümünü keşfetmeniz için sizi Hatay'a davet etmeye geldik” dedi.
Anadolu'nun kurtuluşu için ilk kurşunun Dörtyol'dan atıldığını ve bu kurtuluş mücadelesinin İzmir'de alevlendiğini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Güzel İzmir halkı için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne ifade ediyorsa Hataylılar için de onu ifade ediyor. 
Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk güzel yurdumuza son hediyesidir. Hatay'ın güzellikleriyle İzmir'in güzelliklerinin buluştuğu bu organizasyonun gerçekleşmesinde Başkanımız Tunç Soyer başta olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.
SEVENLERİ BAŞKAN SAVAŞ'I YALNIZ BIRAKMADI
Gerçekleşen açılış töreninin ardından Başkan Savaş ve Tunç Soyer katılımcılarla birlikte Kültürpark'ta yer alan stantları tek tek gezdi. Hatay'ın gastronomik lezzetlerini tanıtan Başkan Savaş'a yoğun ilgi vardı. 
İzmir'de yaşayan Hataylılar ve sevenleriyle vakit geçiren Başkan Lütfü Savaş, 31 Aralık'a kadar sürecek bu lezzetli şölene herkesi davet etti.
(Haber: S.Ergin)

ÇOCUĞUNUZU DESTEKLEYİN

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, çocukların spor yapmasının sağlıklı ruh ve beden gelişimin katkı sağladığını belirterek çocuğun sporla ilgilenmesi konusunda desteklenmesi gerektiğini açıkladı.
Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, çocuğun spor yapmasının desteklenmesi gerektiğini ifade ederek “Spor bireyde kötü alışkanlıklar edinmesini önler” dedi.
Herhangi bir spor dalıyla ilgilenmesi konusunda çocuğunuzu destekleyin diyen İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, “Çocuklukta spor yapmak, sağlıklı ruh ve beden gelişimine katkı sağlar. Kötü alışkanlıklar edinilmesini önler, zamanı doğru kullanmayı öğretir, sosyalleştirir. Herhangi bir spor dalıyla ilgilenmesi konusunda çocuğunuzu destekleyin.” dedi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 14.01.2020 09:58:19   

YÜREKLER DİLE GELDİ

Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Başkanı Nebih Nafile’nin proje koordinatörlüğünde 37 yazar bir araya gelerek Türk edebiyatına güzel bir çalışma kazandırdı.
Sunuculuğunu başarılı tiyatro sanatçısı İbrahim Kaşdaş’ın yaptığı kitap tanıtım etkinliği Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 
Açış konuşmasında Yürekler Dile Geldi ortak kitap proje koordinatörü Nebih Nafile, “Biz birlikte güçlüyüz” sloganıyla kitap tanıtım etkinliğine katılan misafirlere merhaba diyerek  “Çiçeği burnunda kitabımız “Yürekler Dile Geldi”nin heyecanı ve mutluluğuyla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Katkı sunan katılımcı dostlarıma emeklerinden ve yüreklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Söylenecek söz çok elbette. Yazın’ın büyülü dünyasına gönül verenlerin en büyük düşüdür çıkan kitabı eline alabilmek… Emek verilen sayfalar, artık başka insanların hayatlarına girmeye hazırdır. Sevgi, güven, dayanışma, dostlukla yapılan her işin; tüm engelleri, güçlükleri hatta kendini aştığı inancındayım.
Yüreğimizin sesi, umudumuzun tatlı meyvesi “Yürekler Dile Geldi” öykü, anı, anlatı kitabımız güçlü bir heyecan, paylaşımın, dostluğun, güvenin ürünü. İçinden geldiği gibi samimi, doğal, yalın, iddiasız… Evet, hakikaten büyük bir emeğin, titiz bir çalışmanın adı diyebilirim gönül rahatlığıyla. Kusursuz olmak elbette zor… Bu çalışmamızda yazın hayatına yeni katılacak olan, bundan heyecan duyan ve belki de kendini iyi geliştirecek arkadaşlarımızın olma ihtimali bile mutluluk verici.
Ben, sen, o… Biz ben, biz sen, biz o değil miyiz? Biz Birlikte Güçlüyüz. “El yüreği tutunca, yürek mutlaka şiir gibi güler.” sözünden yola çıktığımız yürek dilimizi keyifle okumanız dileğimle.” dedi.
Kitabın editörlüğünü yapan ve önsözünü yazan araştırmacı yazar M.Adil Çetin ve Hatay’ın “örnek, kıdemli, bilge vatandaş” ödüllü Antakya’nın en eski eczacısı Ömer Bayraktar’ın kısa konuşmalarından ve şiir paylaşımlarından sonra çay-pasta ikramları eşliğinde okurlar yazarlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
(Haber Merkezi) 

1 hafta, 1 gün önce / 14.01.2020 09:41:06   

KIRILAN KANAL HATTI YENİLENDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vatandaşların bildirdiği altyapı problemlerine müdahale ederek sorunları çözüme kavuşturuyor.
Altyapının önemli unsuru olan kanalizasyon hatlarında oluşan problemlere hızlı ve kontrollü bir şekilde müdahale edildiğini belirten Genel Müdürlük, Antakya’ya ilçesine bağlı Emek Mahallesi 41. Sokakta kırılan kanalizasyon hattının 150’lik PVC boru ile yenilendiğini ve oluşan problemin çözüldüğünü aktardı.
Kanal hattının yenilenmesi ile birlikte kötü koku ve çevre kirliliğinin önüne geçildiğini aktaran HATSU, kent genelinde altyapı sorularını gidermek için çalışmaların devam ettiğine vurgu yaparak, söz konusu çalışmada 1 kepçe, 1 kamyon ve 2 personelin görev aldığını açıkladı.
İdare, herhangi bir altyapı sorunuyla karşılaşılması durumunda ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne bildirimlerin yapılmasını hatırlattı.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 14.01.2020 09:40:04   

GAZETECİLİK GÖNÜL İŞİDİR

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü” nedeniyle Antakya’daki gazeteciler cemiyetlerini ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Başkan Yeloğlu'na, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Hatay İl Başkan Yardımcısı İbrahim Cihangir eşlik etti.
Ziyaretler sırasıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Antakya Gazeteciler Cemiyeti ve Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyetlerine gerçekleştirildi. 
GAZETECİLER ÖNEMLİ BİR KAMU HİZMETİ VERİYOR
Haber almanın ve haberdar olmanın en temel insani ihtiyaçlardan biri olduğunu belirten AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu; “İletişim teknolojilerinin hayatımızı sardığı günümüzden geriye doğru baktığımızda, bu ihtiyacın insanlık tarihi kadar eski olduğunu görüyoruz.  Gazeteciler, yüzlerce yıllık meslek ahlakı çerçevesinde, yeni iletişim teknolojileriyle de rekabet ederek, halkımızın kanaat ve beklentilerini, doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme taşıyor. Gazeteciler gece gündüz demeden çalışıp toplumumuzun bilgi ihtiyacını karşılıyor, çok kıymetli bir görevi yerine getiriyorlar. Büyük emekler vererek, hem çok önemli bir kamu hizmeti veriyor hem de toplumsal hafızamızı tarihe not düşüyorlar.” İfadelerini kullandı.
GAZETECİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle, tüm çalışan gazetecilere teşekkür eden Başkan Yeloğlu son olarak; “Gazetecilerin şehrimize, ülkemize ve milletimize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum. Ülkemizin 2023 hedeflerine giden zorlu yolları, hep birlikte geçeceğimize yürekten inanıyorum. Bu inanç ve düşüncelerle, tüm basın çalışanlarının, 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum." dedi.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 14.01.2020 09:38:48   

MELEKLER EVİNDE MAĞLUP

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 14. haftasında Gelecek Koleji Çukurova Basketbol takımını evinde ağırladı.
Antakya Spor Salonu’nda oynanan mücadelede konuk takım Gelecek Koleji Çukurova Basketbol, sahadan 63-54 galip ayrıldı.
Gerçekleştirilen müsabakaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve sinema yapımcısı ve yönetmeni Hamdi Alkan katılarak Hatay’ın Melekleri’ne tribünden destek verdi. 
Karşılaşmaya konuk takım hızlı başladı ve ilk çeyreği 11-14 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte etkili hücumlarıyla farkın açılmasına izin vermeyen Hatay’ın melekleri, soyunma odasına 29-25 önde girdi. 
Karşılaşmanın ikinci yarısında başa baş bir mücadele ortaya koyan Hatay temsilcisi üçüncü çeyreği 41-39 önde kapatsa da, son periyotta rakibinin etkili hücumlarına karşı koyamadı ve maçtan 54-63 mağlup ayrıldı.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 14.01.2020 09:36:42   

BATMAN PETROLSPOR’A KİRALANDI

İkinci devreye iddialı bir şekilde hazırlanan Hatayspor, diğer taraftan kadroyu şekillendirmeye çalışıyor.
Takımda az forma şansı yakalayan 
Hatayspor Kulübünden yapılan açıklamada “Futbolcularımız Buğra Temel ve Taylan Özgün, sezon sonuna kadar Batman Petrolspor’a kiralık olarak gönderilmişlerdir.‬
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 14.01.2020 09:34:43   

HBB EVİNDE MAĞLUP OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu 2019-2020 1.Lig Erkekler B Grubunda yer alan Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, ligin on ikinci haftasında Solhan Spor’u evinde konuk etti.
Mavi Beyazlılar, 11 Ocak Cumartesi günü Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ilk seti 25-20 kaybetti. Saha hâkimiyetini kurmasına rağmen sayı bulmakta zorlanan Mavi Beyazlılar, ikinci seti de 25-23 skorla geride tamamladı.
HBB Erkek Voleybol Takımı, üçüncü seti 25-22 skor ile tamamlayarak durumu 2-1’e getirdi.
Hatay Temsilcisi, son sete atak yaparak başlasa da istediği sonucu elde edemedi ve seti 28-26 kaybederek maçtan 3-1 mağlup ayrıldı.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 1 gün önce / 14.01.2020 09:32:11   

LİDER EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM DEDİ

Akdeniz Masterler Ve Veteranlar liginde lider Hatay 1967 HBB Esentepe sahasında oynanan maçta rakibi Ceyhan Kurtuluş Veteranları 3-1 gibi net bir skorla yendi. Rakibini net bir skorla yenen Hatay 1967, emin adımlarla yoluna devam ediyor.
Maçtan önce sponsorlarımızdan Gülcü Güvenlik Sistemleri sahibi Tuncay Gülcü'ye takıma katkılarından dolayı başkan Mehmet Keleş, başkan vekili Yusuf Sayar, takım kaptanları Hacı İkizer ve Nadir sahilli tarafından plaket verildi. 
(Haber Merkezi)
 

1 hafta, 2 gün önce / 14.01.2020 09:30:47   

ANTAKYA BELEDİYESİ GALİBİYET SERİSİNİ SÜRDÜRDÜ

Antakya Belediyesi GSK Futbol Takımı Bohşin Gençlikspor karşısında 4 – 1 galip gelerek hanesine bir galibiyet daha yazdırdı.
Antakya Belediyesi GSK Futbol Kulübü Bohşin Gençlikspor Futbol takımına karşı da galip gelmesi ile 2. Amatör futbol Liginde 13’de 12 galibiyet elde ederek adından bir kez daha söz ettirmiş oldu.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Bohşin Gençlikspor Futbol Takımı ile mücadele eden ve rakibini 4 – 1 skorla mağlup eden Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Futbol Takımı’nı tebrik etti.
(Haber Merkezi)

1 hafta, 2 gün önce / 14.01.2020 09:29:08   

GÜÇLENEN HATAYSPOR’DA HEDEF GALİBİYET

Devre arası kampını Antalya’da sürdüren TFF 1. Lig lideri Hatayspor, ara transfer döneminde güçlendirdiği kadrosuyla ikinci yarıya hazır.
Teknik Direktör Bayram Toysal idaresinde şampiyonluk hedefine kilitlenen Bordo-Beyazlılar, ikinci yarının ilk maçı Altınordu deplasmanında 3 puan bekliyor.
Devre arası hazırlıklarına devam eden Bordo-Beyazlılar, rakibini devirerek liderliğini sürdürmek istiyor. Rakipleri ile arasındaki puan farkını daha da açmayı hedefleyen Bordo-Beyazlılar, her maça final gözü ile bakıyor.
Devre arasında yapılan takviyelerle kadrosunu güçlendiren Bordo-Beyazlılar, ligin ikinci yarısının ilk maçında Altınordu deplasmanına çıkacak. 18 Ocak Cumartesi günü Altınordu ile deplasmanda oynayacak olan Bordo-Beyazlılar, rakibini yenmenin planlarını yapıyor.
18 Ocak Cumartesi günü Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda oynanacak olan Altınordu-Hatayspor maçı saat: 19.00’da başlayacak.
Ligin ilk yarısını Hatayspor 36 puanla lider olarak bitirirken, Altınordu takımı topladığı 18 puanla 14. Sırada yer aldı.
STRAHİL POPOV HATAYSPOR’DA
Geçtiğimiz sezonlarda Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa’da forma giyen, aynı zamanda Bulgaristan Milli Futbolcusu, başarılı sağ bek Strahil Popov, kendisini 2,5 yıllığına Bordo Beyaz renklere bağlayan imzayı attı.‬
Strahil Popov Hatayspor’un konakladığı Concorde De Luxe Resort Otele giriş yaparak takıma katıldı.
RAHMAN BUĞRA ÇAĞIRAN HATAYSPOR’DA
Hatayspor, orta saha mevkiinde oynayan Rahman Buğra Çağıran ile sezon sonuna kadar kiralık olarak sözleşme imzaladı.
Hatayspor Kulübünden yapılan açıklamada Kulübümüz, geçtiğimiz sezon Yeni Malatyaspor'da forma giyen Rahman Buğra Çağıran ile sezon sonuna kadar kiralık sözleşme imzalamıştır.
Oyuncu aslen orta saha oyuncusu olup birçok mevkiide görev yapabiliyor.
(Yorum Haber Merkezi)

1 hafta, 2 gün önce / 14.01.2020 09:27:58