......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 321512
YORUM MANŞET
YILMAZ’DAN KÜLTÜRE DESTEK
YILMAZ’DAN KÜLTÜRE DESTEK

YILMAZ’DAN KÜLTÜRE DESTEKAntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, kültürel faaliyetlere destek vermeye devam ediyor. Başkan Yılmaz’ın teknik belediyecilik çalışmaları yanında vatandaşların kültürel kaynaşmaları için yaptığı çalışmalar takdir topluyor.

 Başkan Yılmaz’ın asfalt hamlesi,  çok amaçlı salonlar, parkların bakım ve restorasyonu gibi teknik belediyecilik yanında kültür faaliyetlerine ağırlık vermesi vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

DİNLEYENLERE DUYGU DOLU SAATLER YAŞATTI

Antakya Belediyesi Türk Müziği Topluluğu tarafından organize edilen, Şef Erhan Önal’ın yönetiminde ve Usta Oyuncu Ahmet Yenilmez’in seslendirmeleri ile hayata geçirilen “Hikayeleriyle Türküler” konser programı dinleyenleri adeta büyüledi.

Programa Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve ailesi, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal ve eşi, Hatay Büyükelçisi Serdar Cengiz, Kültür Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Türk Müziğinde yer edinmiş birbirinden değerli türkülerin hikayelerinin anlatıldığı, ardından saz solistlerince seslendirildiği gecede izleyiciler duygu dolu saatler yaşadılar. 

Programda kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz şu görüşlere yer verdi; “ Antakya Belediyesi olarak, teknik belediyecilik çalışmalarımızın yanı sıra hemşerilerimizin sosyo - kültürel kaynaşmasını ve kültürel bilincin arttırılmasına değer katacak hassasiyetimiz devam etmektedir. Türküler genellikle yaşanmış bir olayın ardından yazılır ve söylenirler. Bu sebeple de çoğu zaman duygu yükü oldukça fazladır. Her insan türkü dinlediği zaman duygu yoğunluğu yaşar ve hüzünlenir. Bunun sebebi de türkülerin yaşanmışlıklarından kaynaklanır. Bugünkü programımız ile Anadolu ezgilerini ve bu ezgilerin birbirinden değerli hikayelerini bizlerle buluşturan Türk Halk Müziği topluluğumuza, değerli sanatçımız Ahmet Yenilmez’e ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.”

Anadolu türkülerinin birbirinden güzel ezgilerini dinleyenlerle buluşturan programda, video showları ve solo oyuncunun harmandalı oyunu büyük beğeni aldı.

Program, protokol üyelerinin Ünlü Oyuncu Ahmet Yenilmez’e, Şef Erhan Önal’a ve saz solistlerine çiçek takdimi ile son buldu.

(Haber Merkezi

YILIN AHİSİNE KAFTANI GİYDİRİLDİ
YILIN AHİSİNE KAFTANI GİYDİRİLDİ

YILIN AHİSİNE KAFTANI GİYDİRİLDİAhilik Haftası münasebetiyle, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından çelenk koyma töreni düzelendi.

Ticaret Bakanlığı tarafından 2021 yılında “Türkiye’de Yılın Ahisi” seçilen ilimizde Oymacılık ve Ağaç Tornacılığı alanında faaliyet gösteren Behzat Böke’ye Ahi kaftanını Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından giydirerek ödülleri verildi.

Cumhuriyet alanındaki çelenk koyma törenine Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay Ticaret İl Müdürü Halik İmrek, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Oda başkanları, Türkiye’nin ahisi Behzat Böke, Hatay’ın kalfası Özgür Bozkurt, Hatay’ın çırağı Havva Buse Kalkavan ve HESOB çalışanları katıldı.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk büstüne çelenk konulup, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk koyma töreni ile başlayan program, Antakya Gastronomi Akademisi’nde birlik beraberlik buluşması, esnafın ziyaret edilmesi ve ardından HESOB’da düzenlenen Ahilik Kültürü konulu sergi ile devam etti. 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz daha sonra çarşı içerisinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde Esnafın Ahilik Kültürü Haftası’nı tebrik ederek, hayırlı işler, bol kazançlar dileğinde bulundu. 

Esnaf ziyareti programının ardından HESOB binasında düzenlenen Ahilik Kültürü fotoğraf sergisi ödül töreni gerçekleştirildi. 

Buradaki törene HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ev sahipliğinde, Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin katılarak Ahilik Kültürü konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren sanatçıların ödüllerini takdim etti. 

VALİ DOĞAN’A AHİ KAFTANI

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Ahilik Haftası münasebetiyle Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Bşk. Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Bşk. Abdulkadir Teksöz ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

ATSO Başkanı Çinçin ve HESOB Başkanı Teksöz tarafından Vali Rahmi Doğan'a şed bağlanarak Ahi kaftanı giydirildi.

Vali Doğan, Ticaret Bakanlığı tarafından 2021 yılında “Türkiye’de Yılın Ahisi” seçilen ilimizde Oymacılık ve Ağaç Tornacılığı alanında faaliyet gösteren Behzat Böke'ye Ahi kaftanını giydirerek tebrik etti. Yılın kalfa ve çırakları seçilenlere de plaketleri verildi.

(Haber Merkezi)

YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI
YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI

YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLADI2021-2022 eğitim ve öğretim yılına, Türkiye genelindeki tüm okullarda yüz yüze eğitim olarak başlandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Hatay’da da öğrenciler, sosyal mesafe kuralına uyarak ve maske takarak yüz yüze eğitime başladı. Okul bahçelerinde sadece öğrencilerin alındığı törene veliler alınmadı.

İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra ilk ders zili çaldı, öğrenciler öğretmenleri eşliğinde, sosyal mesafe korunacak şekilde ayarlanan sınıflara alındı.

Okul girişinde ateş ölçümleri ve maske kontrolleri yapılan öğrenciler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dersliklere alındı.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Hatay Ortaokulunu, Saraycık İlkokulu ve Antakya Nami Veysoğlu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek okul yöneticileri ve öğrencilere başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

99 YILLIK GURUR
99 YILLIK GURUR

99 YILLIK GURURTarihin kaydettiği ender zaferlerden birisi olan 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümü, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.

 30 Ağustos 2020 Pazar günü saat 09.00’ da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törende; saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı’nın okunmasının ardından Vali Doğan Anıt Şeref Defteri’ne Şunları yazdı: “Aziz Atatürk, Tarihimizin eşsiz zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıldönümünde yüksek huzurunuzdayız.

Milletimizin kaderini değiştiren bu destansı mücadele ile milletimizin hür ve bağımsız yaşamaya olan sevdasını bir kez daha gösterdiniz. Her karışını al kanlarınız ile suladığınız kutsal vatan toprakları üzerinde huzur içerisinde yaşayan ve her geçen gün daha da güçlenen devletimizin sağladığı imkânlarla geleceğe umutla bakan milletimizin her bir ferdi siz aziz şehitlerimize müteşekkirdir.

Fedakârlığınız, yüce milletimiz tarafından unutulmayacaktır. Bugün özgürce yaşadığımız bu topraklara çok kolay sahip olmadığımızın bilinciyle emanetinizi geleceğe ve daima daha yükseklere taşıyacağız.

Vatan topraklarımızın yılmaz savunuculuğunu yapan siz aziz şehitlerimizi, kahramanlık destanlarınızı nesilden nesile aktararak, hatıralarınızı her an, her zaman kalbimizde yaşatacağız.

Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizdeki nice zaferleri bize armağan eden, vatanın bölünmez bütünlüğü, huzuru ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen siz aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, Garnizon Komutan Vekili P. Albay Tayfun Çağan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Taceddin Pınar, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, Hatay Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Yusuf İzci, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük,  İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Kurum İl Müdürleri, askeri erkan ve gaziler katıldı.

Program kapsamında saat 09.30’da Hatay Valisi Rahmi Doğan, beraberinde Garnizon Komutan Vekili P. Albay Tayfun Çağan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile birlikte Valilik Makamı’nda tebrikleri kabul etti.

(Haber Merkezi)

FIRSATI KAÇIRMAYIN
FIRSATI KAÇIRMAYIN

FIRSATI KAÇIRMAYINHatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, Kurum alacaklarının 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca yeniden yapılandırılması ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Yapılandırma avantajlarından yararlanmak için son tarihin 31 Ağustos olduğunu hatırlatan İl Müdürü Bal, fırsatı kaçırmayın dedi.

İl Müdürü Bal, dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında 09/06/2021 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun” hükümlerinden yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar başvuruda bulunmaları ve başvuru üzerine yapılandırılan alacaklara ilişkin ilk taksit ödemelerini 1 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir, dedi.

İl Müdürü Bal, yaptığı açıklamada “2021/Nisan ayı ve öncesi dönemlere ait, kesinleşmiş; Sigorta primleri, Genel Sağlık Sigortası primleri, İşsizlik sigorta primleri, 30.04.2021'den önce (bu tarih dahil) işlenen fiillere ilişkin idari para cezaları, İş kazası, meslek hastalığı veya malullük sonucunda doğan rücu alacakları, Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacaklar, İsteğe Bağlı ve Topluluk sigortası primleri, Kanunun yayımı tarihinden önce asılları ödenmiş alacakların; henüz ödenmemiş fer’ileri, 5510/Ek-5, Ek-6 ncı maddeleri ile 2925 sayılı Kanun kapsamındaki sigortalılıklardan doğan primler, 6183/48. madde kapsamında taksitlendirilen alacaklar yapılandırma kapsamında olduğunu belirterek; yapılandırılan borçların peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksit halinde ödenebileceğinin bilgisini verdi.

Başvuruların 31 Ağustos 2021 tarihine kadar; işverenler için, e-sigorta kanalıyla, şahsen veya posta yoluyla ilgili Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezine, 4/b (Bağ-Kur) sigortalıları için, e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezine, Primlerini kendi ödeyenler için, e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla dosyalarının olduğu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezine.

Ayrıca; 4/b (Bağ-Kur) sigortalılarının ihya borçları için sigorta dosyalarının olduğu yerdeki Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezine 01/07/2021 – 01/11/2021 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçları için başvuru şartı aranmadığını, borçların otomatik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılandırıldığını belirterek; yapılandırılmış Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarının ödemelerinin 31 Aralık 2021 tarihine kadar, Sigorta primi, idari para cezası, işsizlik sigorta primi gibi borçların ise peşin veya ilk taksit ödemelerinin 1 Kasım 2021 tarihine kadar yapılması gerekir.” dedi.

7326 sayılı yapılandırmanın 31 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceğini belirten İl Müdürü Bal, borçlu vatandaşlarımızın 7326 sayılı yasanın getirdiği kolaylık ve avantajlardan yararlanabilmesi için son başvuru tarihini geçirmemeleri gerektiğini belirtti.

(Haber Merkezi)

HATAY ALTINÖZÜ SYD ERGİN MEDYA TV KONUĞU OLDU

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile yeni başkan ve yönetimini oluşturan Hatay Altınözü Sosyal Yardımlaşma Derneği, son dönemlerde kamuoyunda ses getirmeye devam ediyor.

 Hatay Altınözü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Bök, Başkan Yardımcıları Cengiz Yıldız ve Sabahattin İskifoğlu, Ergin Medya TV’de moderatörlüğünü Sadullah Ergin’in yaptığı Basın Odası programının canlı yayın konuğu oldu.

Başta Altınözü halkı olmak üzere tüm Hatay’dan, Türkiye’nin çeşitli illerinden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden ilgiyle izlenen Basın Odası programında Hatay Altınözü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkan ve yöneticileri, yapacakları hizmet ve icraatlarla ilgili önemli bilgilerde bulundu.

700’ü aşkın paylaşım yapılan program 3 bin 500 civarında izleyici tarafından ilgiyle takip edildi.

2 saate yakın süren güzel programdan dolayı Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, Hatay Altınözü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Bök, Başkan Yardımcıları Cengiz Yıldız ve Sabahattin İskifoğlu’na teşekkür etti.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:54:40   

ŞEHİDİMİZ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde hain saldırı sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı için cenaze töreni düzenlendi.

Hassa İlçesi Akbez Mahallesi Merkez Camide kılınan öğle namazına mütakip Kılıçdede Mezarlığında İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası, şehidimizin ay yıldızlı bayrağa sarılı naaşı dualar ve  "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" nidaları eşliğinde toprağa verildi.

Şehidimizi tabutunun sarılı olduğu Türk Bayrağı, şehidimizin babası Faruk Abacı’ya, çerçeveli fotoğrafı ise anne Hülya Abacı’ya Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından sabır ve başsağlığı temennileriyle teslim edildi.   

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı için düzenlenen cenaze törenin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, İsmet Tokdemir, 6'ncı Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, ilgili kurum müdürleri, Şehidimizin ailesi, yakınları, sevenleri, silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:52:59   

AYHAN YAVUZ, TÜRKİYE’DEKİ EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKALARINDAN OLDU

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz 2. Kez Türkiye’de ki en Başarılı Belediye Başkanlarından biri oldu.

Başkan Yavuz ilk olarak 2014 yılında Yerel ve Bölgesel Televizyonlar birliği tarafından ödülünü almıştı.

İlk günkü aşk ve şevkle yorulmadan, dinlenmeden ve bıkmadan başarılı mega projeleri hayata geçirmeye devam eden Başkan Yavuz’a bir ödülde Türkiye’nin saygın ve trajı yüksek dergilerinden biri olan Kent & Başkan Dergisi tarafından verildi.

Kent & Başkan Dergisinin Malatya'da düzenlediği ödül töreni programına Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman ile birlikte katılan Başkan Yavuz, ödülünü eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin elinden aldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Başkan Yavuz; “Öncelikle başarılı çalışmalarından dolayı Kent & Başkan Dergisine teşekkür ederim. “BEN” duygusundan uzak “BİZ” anlayışıyla ilçemize yine hep birlikte ilk günkü aşk ve şevkle hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:50:58   

133 NUMARALI HAT SEFERLERİNE BAŞLIYOR

Kent genelinde sürdürdüğü toplu taşıma rehabilitasyon çalışmalarıyla ulaşım ağını iyileştiren Hatay Büyükşehir Belediyesi bu konuda attığı adımlara bir yenisini daha ekledi.

Toplu taşıma hizmeti veren halk otobüsü güzergâhlarını vatandaşlardan gelen talep ve ihtiyaçlara göre de şekillendiren HBB Ulaşım Daire Başkanlığı, Antakya’da yeni bir hattın hizmete başlayacağını duyurdu.

Yapılan çalışma kapsamında 133 numaralı otobüs hattının Habib Neccar Sosyal Tesisleri-Aydınlık Evler-Bağrıyanık (Hatay Fenerbahçe İlkokulu) -Antakya merkez arasında hizmet vereceğini belirten HBB yetkilileri, yeni hattın 13 Eylül Pazartesi günü seferlerine başlayacağını aktardı.

HBB yetkilileri ayrıca, ayrıntılı güzergâh ve sefer saatlerine Hatay Büyükşehir Belediyesinin resmi İnternet sitesi, sosyal medya hesapları ve Hatay Kart mobil uygulamasından kolayca ulaşılabileceğini ifade etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:50:20   

HATAY OTO GALERİCİLER SİTESİ TÖRENLE TANITILDI

Hatay Oto Galericiler Sitesi dün düzenlenen törenle tanıtıldı, görücüye çıktı.

Düzenlenen tanıtım kokteyline Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, İşadamı Sedat Aslan, Defne Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Semir Öztürk, Serinyol Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nurittin Koyun, bazı banka müdürleri, ATSO Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu, çok İşadamı ve Oto Galerici esnafları katıldı.

Davetlilerle yakından ilgilenem Hatay Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Naim Dalyan, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Kuruluşunu tamamlayıp 1. Olağan Genel Kurulunu tamamladığımız ve yönetimi şekillenen ve görev dağılımını yaptığımız kooperatifimizin kuruluş amacında belirtildiği üzere öncelikli ve birincil gayemiz olan esnaflarımızın toplu işyeri sahibi yapma çalışmalarımızın vardığı durumu ve geldiğimiz süreci kamuoyu ile paylaşmak istedik. Hatay ilimize böyle bir projeyi kazandıracak olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Esnaflarımızın bir arada hizmet verecek olması herkese katkı sağlayacaktır. Site inşaatını kısa süre içerisinde bitirmeyi düşünüyoruz. Bizi kırmayıp tanıtım toplantısına katılan tüm herkese teşekkür ediyorum." Dedi.

Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ise yaptığı konuşmada 2 tane kooperatif olduğunu ve bu kooperatiflerin hayata geçirilebilmesi için ellerinden gelen desteği vereceklerini vurguladı. 1000'den fazla galerici esnafı olduğunu da sözlerine ekleyen İmrek, bu tür kooperatiflere ihtiyaç olduğunu da ifade etti.

Törene katılan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin de, esnafların bir araya gelip bir arada çalışacak olmalarının anlamlı olduğunu belirtti. Parselin konum itibariyle çok güzel olduğunu da vurgulayan Çinçin; "Bu tür kooperatiflerin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Aslında geç kalınmış bir yatırım bu. Başarılı olmanın yolu altyapıdan geçer. Site inşaatı bittiğinde esnafların daha başarılı olacağı kanaatindeyim. İnşaatın çok kısa süre içerisinde biteceğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:49:38   

ANTAKYA (HATAY) YEMEKLERİ ERGİN MEDYA TV’DE TANITILACAK

Sosyal medya facebookta Antakya (Hatay) yemekleri yemeyi ve yapmayı sevenler sayfası, en dikkat çeken ve sayısı hızla artan gruplar arasında yer aldı.

 Tarihi Uzunçarşı’da uzun yıllar esnaf olarak işletmecilik yapan Gökhan Moralıoğlu’nun kurduğu grup sayfası 12 bini aşkın takipçi sayısına ulaştı.

Güzel ilimize mahsus yöresel yemek ve tatlarımızın tanıtıldığı paylaşımlar Hataylılar yanında Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli ülkelerinden de ilgiyle takip ediliyor.

Ergin Medya TV Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin’in evinde ziyaret ettiği Antakya (Hatay) yemekleri yemeyi ve yapmayı sevenler sayfası kurucusu ve moderatörü Gökhan Moralıoğlu, bu sayfanın amaç ve hedeflerini anlattı.

Ergin’in teklifi üzerine Antakya (Hatay) yöresel yemek ve tatları, Ergin Medya Tv facebook sayfasında yapılacak canlı yayın programlarında Gökhan Moralıoğlu ve farklı konukların katılımıyla tüm dünyaya tanıtılacak.

(Haber: S.Acı)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:48:27   

TÜFEKÇİ VE GÜLOĞLU AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

Antakya’nın tanınmış Tüfekçi ve Güloğlu Aileleri, gen evlatlarının düğün töreniyle mutlu gün yaşadı.

 Özlem-Halit Tüfekçi çiftinin kızı Nihal ile Gülnaz-Hasan Güloğlu çiftinin oğlu Hasan Can, 11 Eylül 2021 Cumartesi akşamı Atatürk Caddesi Antikhan Plaza’da yapılan düğün ve nikâh töreniyle hayatlarını birleştirdi.

Tüfekçi ve Güloğlu Ailelerinin akraba, dost ve sevenlerinin ilgi gösterdiği düğün töreninde genç çiftlerin düğün pastasını kesmesinin ardından düzenlenen törenle şahitlerin huzurunda resmi nikâhları kıyıldı.

Çok mutlu oldukları gözlenen Nihal-Hasan Can çifti, gece boyu davetlilerle beraber müzik eşliğinde neşeli anlar yaşadı.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Tüfekçi ve Güloğlu Ailelerinin bu mutlu gününü tebrik eder, Nihal Hasan Can Güloğlu çiftine hayat boyu saadetler dileriz.

(Haber: S.Ergin)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:46:26   

YAPILANDIRMADA SON GÜN 30 EYLÜL

Antakya Belediyesi, belediyelere ödenmesi gereken birikmiş vergi borçlarının yapılandırmasında son günün 30 Eylül 2021 olduğunu hatırlattı.

Yapılandırmaların, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan “Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7326 sayılı kanun” kapsamında yapılacağı bildirildi.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre yasa gereği belediyelere verilen yetkiler doğrultusunda Emlak ve Çevre Temizlik, İlan Reklam Vergileri borcu olan vatandaşların geriye dönük tüm borç ve faizlerine yönelik yapılandırma işlemlerini Antakya Belediyesi ana hizmet binası içerisinde bulunan Emlak Servisi’nde yapabilirler.

Yapılan açıklamaya göre vatandaşların, taksitlendirme imkânından ve faiz indiriminden yararlanabilmeleri için 30 Eylül 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar Antakya Belediyesi’ne başvurmaları gerektiği vurgulandı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:44:37   

HESOB FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI


Ahilik Haftası kapsamında Hatay Ticaret İl Müdürlüğü, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanlığı (HESOB) ve Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği işbirliği ile düzenlenen "Hatay’da Esnaf ve Sanatkâr Olmak" konulu ulusal fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu denetiminde alanında uzman fotoğraf sanatçılarından kurulu bir jüri heyeti tarafından profesyonel bir biçimde yapılan değerlendirmeler sonucunda 1.Ahşap Oyma Ustası adlı eseri ile Ahmet Aslan,2.Ayakkabı Ustası adlı eseri ile Kürşat Kaan Özkemahlı ve 3.Ney Ustası adlı eseri ile Ahmet Aslan olurken Hatay Ticaret İl Müdürlüğü özel ödülünü Demirci Ustası eseri ile Hikmet Mail Saraç, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği özel ödülünü Emekle Birleşen Hatay eseri ile Abdulsamet Atıcı kazandı.

Türkiye'nin dört bir köşesinden fotoğrafçılık sanatına ilgi duyanların ilimizi ziyaret ederek bu yarışmaya katılım sağladıkları için teşekkür eden Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, derece ve sergilemeye giren fotoğraflar 13-14 Eylül tarihinde HESOB'ta sergileneceğini söyledi.

HESOB Başkanı Teksöz, yaptığı açıklamada “13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan 34. Ahilik Haftası kapsamında Hatay ilinin kültür ve geleneklerinin tanıtılmasına katkı sağlamak ve esnaflık geleneğini resimlemek amacıyla Hatay Ticaret İl Müdürlüğü, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanlığı (HESOB) ve Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği işbirliği ile düzenlenen "Hatay’da Esnaf ve Sanatkâr Olmak" konulu ulusal fotoğraf yarışması sonuçlanmıştır.

Türkiye'nin dört bir köşesinden fotoğrafçılık sanatına ilgi duyanların ilimizi ziyaret ederek bu yarışmaya katılım sağladıkları için teşekkür ederiz.

Derece ve sergilemeye giren fotoğraflar 13-14 Eylül tarihinde HESOB'ta sergilenecektir.” Dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:43:01   

HATAY ASİ SPOR KULÜBÜ’NDEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

Hatay Asi Spor Kulübü antrenörleri Adem Arslan ve Mert Ezer, Ergin Medya yönetim evini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin ile sohbet eden Arslan ve Ezer, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

2019 yılında kurulan Hatay’ın buz hokeyi ve buz pateni eğitimindeki ilk ve tek spor kulübü olan Hatay Asi Spor Kulübü çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Hatay Asi Spor Kulübü Başkanı Gülnaz Arslan ve yönetim kurulu üyelerinin gayretleriyle kurulan kulüpte 38 lisanlı olmak üzere toplamda 100 sporcu yer alıyor.

Hatay Asi Spor Kulübü’nde bu hokeyi ve buz pateni eğitimi verilirken minikler ve yıldızlar kategorilerinde Türkiye Şampiyonalarına katılıyor.

Antrenörler Adem Arslan ve Mert Ezer idaresinde çalışan sporcular, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan Saraycık Mahallesi Hatay Fen Lisesi yanında bulunan sahada eğitim görüyor.

3 farklı kategorisi bulunan Hatay Asi Spor Kulübü, minikler, yıldızlar A ve yıldızlar B kategorisi ile çalışmalarına Ekim ayında start verecek.

Hatay Asi Spor Kulübü yönetiminde Asena Çiğdem Değirmenci, Ceylan Geçmen ve Hasan Ömeroğlu bulunuyor.

Buz hokeyi ve buz patenine ilgi duyanların Hatay Asi Spor Kulübü antrenörü Mert Ezer ile 0553 580 17 03 numaralı telefonla irtibat kurarak bilgi alabileceği belirtildi.

Kulüp antrenörleri Adem Arslan ve Mert Ezer, kulübün ınstagram adresi asi_spor_kulubu, facebook sayfası Hatay Asi Spor Kulübü olduğunu söyledi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


1 hafta, 6 gün önce / 14.09.2021 09:42:11