......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248527
YORUM MANŞET
HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman: BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

  AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman:  BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZEski Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı ve AK Parti Hatay milletvekili adayı Hüseyin Yayman, "Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Partisinin AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde düzenlenen sahur programına katılan Yayman, gazetecilere yaptığı açıklamada siyasetin bir ekip iş olduğunu belirterek, AK Parti teşkilatının gece gündüz demeden 24 Haziran seçimleri için çalıştığını söyledi.

Yayman, aşk ve şevk ile Hatay'da bütün rekorları kırarak AK Parti'yi birinci parti yapacaklarını belirtti.

AK Parti'nin, gece gündüz demeden 2023, 2053 hedefi için çalışan adanmış insanlar topluluğu olduğunu ifade eden Yayman, "Biz inanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde de liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden 13. seçimde başkan yapacağız. Türkiye'de güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye ve başkanlık sistemini inşallah hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Yayman, sahur programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. (AA)

HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR
HATAY’DA “GÜL” AÇIYOR

HATAY’DA “GÜL” AÇIYORMHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, Hatay'ın dört bir yanında seçim çalışmalarını sürdürürken gösterilen ilgi ve teveccühle çalışma temposunu arttırıyor.

İlçe ilçe dolaşarak hemşehrileriyle kucaklaşan MHP adayı Gül, Altınözü'nde pazar gezileri ve ev ziyaretleri yaparak 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti.

Cumhur İttifakı'na ve MHP'ye halktan oy isteyen MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, bu seçimlerin Türkiye ve Hatay için son derece önemli olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları sırasında sık sık durdurulan İbrahim Gül, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı. Halktan büyük ilgi ve teveccüh gören İbrahim Gül, pazar gezisi sırasında AK Parti Altınözü ilçe başkanlığını da ziyaret ederek AK Partili yöneticileriyle birlikte Cumhur İttifakı'nın önemi üzerine konuştu.

Türkiye'nin son derece kritik bir süreçten geçtiğini belirten İbrahim Gül, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası açısından hayati önem taşıdığını belirtti.

Cumhur İttifakı konusunda vatandaşları her fırsatta bilgilendirip konunun öneminin iyice anlatılması gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili adayı İbrahim Gül, 24 Haziran akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

RESİM YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Özel Defne Hastanesi’nin her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl ’hayalimdeki ben ‘teması ile gerçekleştirilen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Hatmek konferans salonunda düzenlenen ve sunuculuğunu İbrahim Kaşdaş’ın yaptığı ödül töreni yoğun katılım ile gerçekleşti işletme Müdür Yrd. İbrahim Ünal Genel Müdür Yrd. Mehmet Topaloğlu kalite müdürü Kenan Mansuroğlu başhemşire Nursen Ülke ve yarışmaya eser gönderen tüm öğrencilerin velileri ile katılım gösterdikleri ödül töreninin müziklerini aynı zamanda Defne Hastanesinde hemşir olarak görev yapan dj Miraç İnanç yaptı.

Bu yıl yoğun katılımın olduğu resim yarışmasında birbirinden güzel eserlerin yarıştığını ifade eden işletme Müdür Yrd. İbrahim Ünal, katılım gösteren herkese teşekkür ederek “Defne Hastanesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz resim yarışmasının bu yıl onuncusunu başarılı bir biçimde gerçekleştirmenin haklı onurunu yaşıyoruz. Çocukların kendilerini resim sanatı ile ifade etmeyi öğrenmeleri ve sosyal sorumluluk bilinçlerinin geliştirilmesi amacı ile düzenlediğimiz resim yarışmasında sadece dereceye girenlere değil törene katılan tüm öğrencilere ödül verdiğimizi belirtmek isterim. Hayalindeki Ben teması ile gerçekleştirdiğimiz resim yarışmasında öğrencilerini yönlendiren kıymetli resim öğretmenlerimiz ve birbirinden güzel eser eserler ile katılan çok kıymetli öğrencilerimiz başta olmak üzere büyük bir özveri ile kusursuz bir biçimde yarışmamızın gerçekleşmesinde emeği geçen ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyor her geçen gün katılımcılarının arttığı daha nice resim yarışmalarında bir arada olmayı diliyorum.” dedi.

Desteklerinden dolayı Narlıca Anadolu Meslek Lisesi müzik grubunun konuklarına keyifli dakikaların yaşatıldığı ödül töreninde ilköğretim kategorisinde 1.Bahar Çokluk(Hatay Doğuş) 2.B Duru Deniz (Ted Koleji) 3. Rüveyda Yılmaz (Vali Ürgen) ortaokul Kategorisinde 1.Ahmet Can Duymaz (İskenderun Abdulkadir Kocabaş Ortaokulu)2. Dilay Karasu (Hatay Doğuş) 3.Özge Kerem (İskenderun Özel Kurşun kalem Ortaokulu) ödüllerini işletme müdür Yrd. İbrahim Ünal Genel Müdür Yrd. Mehmet Topaloğlu başhemşire Nursen Ülke ve kalite müdür Kenan Mansuroğlu’dan aldılar.

Ödül töreninin ardından programa verdikleri desteklerden dolayı Narlıca Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Özden ve HATMEK müdürü Yüksel Coşkun’a plaket takdimi yapılan program toplu resim çekimi ile son buldu son buldu.

(Haber Merkezi)


6 gün, 13 saat önce / 12.06.2018 15:52:52   

GÜÇLÜ HATAYSPOR GELİYOR

2.Ligde şampiyon olarak 1.Lige adını yazdıran Hatayspor, iç ve dış transferde kadrosunu güçlendirme planlarını hayata geçiriyor.

Şampiyon kadroyu öncelikle koruma düşüncesinde olan Hatayspor yönetimi, takımın omurgasını koruma adına iç transferde as futbolcularla anlaşmaya devam ediyor.

Kaleci Akın Alkan ve orta saha dinamosu Yılmaz Özeren’le yeni sözleşme imzalayan Hatayspor son olarak takımın şampiyonluğunda büyük katkı sağlayan Hamza Gür ve Sadi Karaduman ile yola devam diyerek sözleşme yeniledi.

Bordo-Beyazlılar, geçen sezon sergilediği performansla takımın ‘en az gol yiyen takım’ unvanını kazanmasında büyük pay sahibi olan stoper Sadi Karaduman ve sağ kanat ile forvet bölgelerinde başarılı performans sergileyen Hamza Gür ile sözleşme yeniledi.

Kulüp tesislerinde gerçekleşen imza töreninde hazır bulunan futbolcular, kendilerini yeniden Hatayspor’a bağlayan sözleşmeye imza attı.

Şampiyon takımda kaldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Sadi ve Hamza bu sene elde ettikleri başarıyı tekrarlayarak yeni sezonda da şampiyon olmak istediklerini belirtti.

Gerçekleşen imza töreninde düşüncelerini paylaşan Hatayspor Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, “Sadi ve Hamza ile yeniden anlaştığımız için mutluyuz. İki futbolcumuzun da geçen sezon gösterdiği performansın üstüne çıkacağını ve yeni başarılara beraber yelken açacağımıza inanıyorum. Hepimiz için yeniden hayırlı olsun” dedi.

(Haber Merkezi)


6 gün, 13 saat önce / 12.06.2018 15:51:34   

HATAY, TURİZMDE ŞAHA KALKACAK!

Eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, Hatay'ın 24 Haziran seçimleri sonrasında turizmde şaha kalkacağını söyledi.

Seçim çalışmalarına tüm ilçelerde, mahallelerinde, köylerde devam eden Yayman, Samandağ'da pazarcı esnafını gezdi, çarşı esnafı ile buluştu.

Kapısuyu, Vakıflı, Zeytinli mahallelerinde halkla buluşan Yayman, Samandağ ilçesinin tarihi ve kültürel zenginliklerinin adeta "gizli kalmış bir cennet gibi" olduğunu söyledi.

Hatay ve Samandağ'ın büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğuna vurgu yapan AK Parti Milletvekili adayı Yayman, "Titus tüneli ve kaya mezarları dünya harikası, Vakıflı mahallesi, Türkiye'de var olan hoşgörü kültürünü anlatan en güzel örnek. Hıdırbey köyünde bulunan Musa Ağacı inanç turizmi için paha biçilemez hazinemiz. Yanı başınızda uzun bir kumsalı ile mavi deniz. Samandağ’ında her şey var turist yok. Hazırlayacağımız yeni eylem planı ile Samandağı'nı cazibe merkezi haline getireceğiz.

Buraya sadece yerli turistlerin gelmesi yetmez, yabancı turistleri de çekmemiz gerek. Bunun için deniz turizmi, doğa turizmi ve inanç turizmini birlikte düşünerek hareket edeceğiz. Hatay'a Samadağı'na inanç turizmi için gelecek her turist denize girebilmeli. Dünyanın en uzun kumsallarından birine sahibiz. Artık bununla övünmek yerine Türkiye ekonomisine, Hatay ekonomisine katkı vermesini sağlayacağız.

Yüzyıldır emperyalist güçler bizi bölmeye parçalamaya çalıştı. Yeri geldi Türk düşmanlığı ile yeri geldi etnik ve mezhebi zenginliğimizi kullanarak ama buna ne Türkiye izin verdi ne de Hatay. Biz bir oldukça, diri oldukça Allah’ın izni ile her saldırının üstesinde geliriz" dedi.

Samandağı'na sadece oy istemeye değil kalplere girmek için geldiklerini belirten Yayman, Hatay'a hizmete talip olduklarını belirterek Samandağ esnafından destek istedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 10:02:34   

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 10:00:37   

GÜZELMANSUR, HATAY’DAN UMUTLU

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, sıkılmadık el, gezilmedik esnaf ve işyerleri, ziyaret edilmedik ev bırakmamak için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesinde vatandaşlar tarafından ilgi ve coşkuyla karşılanan CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, seçim çalışmaları kapsamında Çekmece Mahallesi’nde bulunan Kanaat Önderi Sedat Bilgin, Yütaş Kooperatifi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Antakya Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi, Eğitim-Sen Hatay Şubesi’ni ziyaret etti.

Antakya’da şehir içi taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren Yütaş Kooperatifi’ni ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur şoför esnafıyla bir araya gelerek sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Şoför esnafının sorunlarını CHP iktidarında çözeceklerini belirten CHP Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, “24 Haziran’da esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Esnafımızın sıkıntılarını çözmek bizim boynumuzun borcudur. Hatay’ın sorunu benim sorunumdur. İnanıyorum ki esnafımız ve milletimiz 24 Haziran’da Artık Tamam diyerek CHP’yi işbaşına getirecektir.” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti ve Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek gazetecilerle bir araya gelen CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, “24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde CHP olarak biz ülkemize ve Hatay’ımıza huzur vaat ediyoruz. Sıkılmadık el, ziyaret edilmedik ev ve işyeri bırakmayacağız. Türkiye’de ve Hatay’da yok olan huzur iklimini yeniden tesis edeceğiz. Basının özgür olmadığı yerde huzur olmaz. Esnafımız, çiftçimiz, çalışanlarımız için her türlü gerekli önlemleri alarak projelerimizle Hatay’ı ve Türkiye’yi yönetmeye talibiz. İşsizliği kesinlikle ortadan kaldıracağız. Hangi vatandaşa sorarsanız dertli. Hatay mutluluk oranı sıralaması 77. sırada. 81 içerisinde en mutlu 77’nci il konumundadır. Bu konuda Hatay için tüm sorunları çözmeye kararlıyız. Hataylılar bu sorunlara Artık Tamam diyerek 24 Haziran’da tercihini CHP’den yana kullanacağına inanıyorum. Ben, sen yok, biz varız. 25 Haziran sabahı Türkiye’yi ve Hatay’ı aydınlık günler bekliyor. Halkın iktidarında basına uygulanan sansürü anında kaldıracağız.” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi’ni ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur yaptığı konuşmada, “Gazilerimiz ve Şehit Ailelerimiz her zaman bizlerin başımızın tacıdır. Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz en üst düzeyden haklara sahip olacaklar. Şartlarını en iyi şekilde iyileştireceğiz. Türkiye’nin sorunlarını çözmek için Allah’ın izni, milletimizin tercihi ile 24 Haziran’da milletimiz CHP’yi işbaşına getireceğine inanıyorum. Şehitlerimiz ülkemizin ve milletimizin nuru, gazilerimiz ise onurumuzdur.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:58:19   

ÇALIŞKAN; HATAY SAHİPSİZ

Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, Hatay’a bir girişimci olarak çok şey kazandırdıklarını ifade ederek siyasi anlamda Hatay’ın sahipsiz olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Milletvekili adayları Dr. Necmettin Çalışkan, Mustafa Eğe, Atila Erol, Fatih Dökmeci, İl Başkanı Hamza Çalışkan ve partililer önce Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB),  Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) ile bazı esnaf ziyaretlerinden sonra Kırıkhan ve Altınözü’nde taziye ziyaretlerinde bulundu.

1.sıra Milletvekili adayı Dr. Necmettin Çalışkan, ATSO, HESOB ve HASİAD ziyaretlerinde, bu güzide kuruluşlarımızın değerli başkanları, yönetimi Hatay için elinden geleni yaptıklarını belirterek, Hatay’a bir girişimci olarak çok şey kazandırdıklarını ancak siyasi anlamda Hatay’ın sahipsiz olduğunu dile getirerek şunları söyledi; “Hatay ili sahipsiz, Hatay’ın iyi şekilde Ankara’da temsil edilmesi gerekiyor. Sadece genel başkanın referansına sırtına dayayarak ortaya çıkan ama halktan kopuk, Hatay’da yaşamamış, ikametgâhı dahi olmayan adaylardan sonuç elde etmek zorudur.

Önemli olan Ankara’da iş takip edecek halktan birilerine, hemen ulaşabileceği, halkın sorunlarını hızlıca çözecek adaylara ihtiyaç var. Bendeniz seçildiğim takdirde bugün olduğu gibi halkın içinde olmayı kendime bir görev addediyor, huzurlarınızda bunu taahhüt ediyorum” diye konuştu.

Adaylar Son olarak, Hatay Yardımlaşma Derneği'ni (HAYAD) ziyaret ederek ihtiyaç sahibi aileler ve Suriyelilere iftar için dağıtılacak paketleme çalışmasına katıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:57:28   

HABİB-İ NECCAR CAMİİ’NDE KUR'AN ZİYAFETİ

Habib-i Neccar Camiinde Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Halil Tenger hocanın Koordinatörlüğünde, Tanzanya’dan Sami Musa Ramadhadi, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu ve Reyhanlı Tevhid Camii İmam-Hatibi Mehmet Cemiloğlu hocaların Kıraatiyle Kur’an Ziyafeti programı düzenlendi.

Programa İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcıları ve Cami cemaati katıldı. Manevi bir atmosferde geçen program cemaatte manevi anlar yaşanmasına vesile oldu.

Yatsı Namazı öncesi icra edilen program merkezi sistemden tüm camilere yayın yapıldı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:52:33   

MURSALOĞLU’DAN ERGİN MEDYA’YA ZİYARET

MHP Hatay Milletvekili Adayı Orhan Namık Mursaloğlu, siyasetin millete hizmet yeri olduğunu belirterek Hataylı hemşehrilerini MHP’ye destek vermeye davet etti.

Mursaloğlu, beraberinde haluk Mecitoğlu ile birlikte Ergin Medya’ya ziyarette bulunarak bir süre Sadullah Ergin’le yaklaşan seçim ve memleket meselelerin üzerinde sohbette bulundu.

Ülkem ve partim için yararlı hizmetler yapabileceğime inandığım için aday oldum diyen Mursaloğlu, özgeçmişini ve siyasi hedeflerini şöyle açıkladı: 1962 Reyhanlı doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Antakya’da tamamladım. Üniversite eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Ekonomisi Bölümünde 1984 yılında tamamladım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Doğrudan satış sektöründe 23 yıldır organizasyon liderliği, danışmanlık ve eğitmenlik yanı sıra zeytin yetiştiriciliği ve zeytinyağı üretimi ile ilgili tarımsal faaliyetim bulunmaktadır. Hatay Genç İşadamları Yönetim Kurulu üyeliği, Antakya Ticaret Borsası Meclis Üyeliği gibi sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım. 1994 Yılından beri üyesi olduğum Milliyetçi Hareket Partisinde 5 yıl İl Sekreterliği yaptıktan sonra 1999 yılında İl Başkanlığına atandım. 1999-2001 Yılları arasında İl Başkanlığı görevini sürdürdüm. Ayrıca 1999 Yılında Antakya’dan İl Genel Meclis Üyesi seçildim. 1999-2004 Yılları arasında sürdürdüğüm İl Genel Meclis üyeliğimde 5 yıl boyunca İl Daimi Encümeni olarak seçildim ve görev yaptım. 2004 Yılından sonra İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptım. 2023 Yılına kadar görev yapacak olan 27. Dönem T.B.M.M.’de, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında hedeflediğimiz “Lider Ülke Türkiye” vizyonu çerçevesinde, geçmiş siyasi, sosyal ve mesleki tecrübelerimle, ülkem ve partim için yararlı hizmetler yapabileceğime inanmaktayım. Siyaset “millete hizmet yeridir” anlayışı ile Milletvekili Adaylığına talip oldum. Çünkü 15 Temmuz 2016 Tarihinde yaşadığımız darbe girişimi ile Türkiye bir yol ayrımına girmişti. Bu kanlı girişim karşısında, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin birlik ve beraberlik çağrısını bir seferberlik çağrısı olarak kabul ettim. Bu Ülke hepimizin ve her birimiz onu korumak için her gayreti sonuna kadar göstermek zorundayız.

(Yorum Haber merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:50:45   

SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ İLE ORTAK MUTABAKAT

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde ilçedeki siyasi parti ilçe başkanları ile bir araya geldi.

   Antakya Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, CHP İlçe Başkanı Gökay Gökdemir, MHP İlçe Başkanı Niyazi Öztürk,  İYİ Parti İlçe Başkanı Şükrü Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü İdris Kan, İlçe Jandarma Komutanı İnan Demir ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Fatma Ağırtaş katıldı.

Kaymakam Tortop ‘'24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde alınacak tedbirleri paylaşmak, değerlendirmek ve ilçe başkanlarımızın konuya dair varsa önerilerini almak üzere bir aradayız. Devletimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederim’’ dedi.
Gerçekleştirilen toplantı sonunda hazırlanan ortak mutabakat metni siyasi parti ilçe başkanları tarafından imzalandı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:49:49   

TEÇ-SEN EŞİTLİK İSTİYOR

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası, vaatlerde üvey evlat durumuna düşmüş bir milyon kamu çalışanın ortak sesi olmak adına 81 ilde aynı anda basın açıklaması yaptı.

TEÇ-Sen Hatay Şube Başkanı Cuma Karagön, sendika üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında geleceğe dönük olarak açıklanan vaatlerde iki buçuk milyon memurun tamamını ilgilendiren ortak konularda bir tane düzenleme veya iyileştirme dahi olmadığı gördüklerini ifade etti.

Kamuda ücret adaletini sağlayacak, memurlar arasında oluşan üvey evlat muamelesine son verecek, kurumsal güveni yeniden tesis edecek talepleri sıralayan TEÇ-SEN Şube Başkanı Karagön, açıklamasına şöyle devam etti: “Ek Gösterge artışı sadece bazı unvanlar ile sınırlı tutulmamalı, 657 tabi personelin tümüne, eğitim durumlarına göre verilmelidir. Çünkü ek ödeme artışı sadece bazı unvanlara yapılırsa emekli maaşları arasında farklılıklar orantısız bir şekilde açılacaktır. 3600 ek ödemeye kavuşan personellerden emekliliği gelmiş olanlar daha rahat emekli olabilecek ve yerlerine yeni istihdam yaratılabilecek bir alan oluşacaktır. Bu artış aynı zamanda kamuda emekli sayısını artırarak, gençler için yeni istihdam alanları açılmasını da sağlayacaktır.

Yine emeklilerimize verilen bayram ikramiyesi, toplumun neredeyse her kesimini memnun etmiştir. Ama çalışanlarımız bu konuda bayram edememiş buruk kalmıştır. Emekli vatandaşlarımıza yaşatılan çifte bayramın bu bayramdan başlayarak memurlara da yaşatılmasını istiyoruz.

Eğitim Çalışanları olarak biz, ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısını ihtiva eden kurumların tümünün adil ve hesap verebilir bir yapıya kavuşmasını istiyoruz. adalet eğer mülkün temeli ise bugün ki haliyle ve her türlü denetimden ve adaletten uzak sözlü sınav uygulamasının kamunun tümünden arındırılmasını istiyoruz.

Son yıllarda yapılan başarısız toplu sözleşmelerle memur maaşları maalesef enflasyona yenik düşmüştür. Memur maaşının alım gücü gözle görülür bir şekilde azalmıştır. Bir de bunlara ilave olarak memur maaşlarında Temmuz ve Ağustos aylarından itibaren diğer yılın Ocak ayına kadar geçen sürelerde gelir vergisinden kaynaklı maaş kesintileri olmaktadır. Memur maaşlarından kesilen gelir vergisi rakamının güncellenerek, günün şartlarına uygun hale getirilmesi artık elzem hale gelmiştir. Bununla ilgili sendikamızın talebi; %15 Gelir vergisine tabi 14,800 TL'nin 30,000 TL olarak güncellenmesi ile memur maaşlarında yaşanan suni azalma önlenecektir.

Emeklilik için aranan yaş şartı özellikle 2001 yılından sonra işe başlamış kamu görevlileri için adeta bir ceza haline gelmiştir. Söz konusu düzenleme; kamu çalışanlarının çalışma ve yaşam koşullarını ve ülkenin ortalama yaşam süresi gibi birçok unsur dikkate alınmadan yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığında Şef kadrosunda görev yapan eğitim çalışanlarının özel hizmet tazminatlarının Adalet Bakanlığı ve Belediyelerde olduğu gibi %67’den % 117 ‘ye, ek ödeme oranlarının ise %150’ye çıkarılmalıdır.

Bugün burada sizlere kamuda ve milli eğitim bakanlığı özelinde görev yapan eğitim çalışanlarının sorunlarını, geleceğe dair beklentilerini, çözüm önerileriyle birlikte aktarmaya çalıştık, inşallah taleplerimiz iktidara ve namzetlerine ulaşır, kamu çalışanları için yapılacak çalışmalara da önümüzdeki dönemde ışık tutar.

Bu vesileyle 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ülkemize, milletimize, kamu ve eğitim çalışanlarına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 3 gün önce / 08.06.2018 09:48:29