......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 269674
YORUM MANŞET
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda hayata geçirilen ‘3.Hatay Kitap Fuarı’ kapılarını açtı. HBB Fuar Alanında bulunan Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

 Dün düzenlenen resmi açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli ile binlerce öğrenci katıldı.

Resmi açılış töreninin ardından protokol üyeleri ve kitapseverler, fuar alanında bulunan stantları gezerek kitaplar hakkında bilgi aldı.

Birbirinden kaliteli yayınevi ve saygın yazarların yer aldığı; 20- 28 Nisan tarihleri arasında HBB Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri, ders ve kültür kitapları özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuarın içeriğinde birçok söyleşi, konferans, şiir dinletisi, resim sergisi ve 23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zeka oyunları, yüz boyama gibi etkinlikler yer alacak.

(Yorum Haber Merkezi)

ALTYAPIDA 2 MİLYAR 600 MİLYON TL’LİK PROJELER HAZIR
ALTYAPIDA 2 MİLYAR 600 MİLYON TL’LİK PROJELER HAZIR

ALTYAPIDA 2 MİLYAR 600 MİLYON TL’LİK PROJELER HAZIRHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent genelinde yapılan ve yapılacak içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi yatırımlarına değindi.

Yerel seçimlerin bitmesiyle birlikte hazırlanan projeleri hayata geçirmek için çalışmaların devam edeceğini ve sadece altyapıda 2 Milyar 600 Milyon TL’lik projelerinin hazır olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, Türkiye’de altyapı ve üstyapı konusunda en hazır belediye olduklarını vurguladı.

 

Antakya ve Defne’de yapılan içme suyu şebekesinin yüzde 82’sinin tamamlandığını ve geri kalan kısımları tamamlayacaklarını ifade eden Başkan Savaş, altyapı çalışmalarının tamamlandığı noktalarda da güzelleştirme çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

 

Antakya Mobilyacılar Sitesi’nin içme suyu şebekesi, Hassa Atıksu Arıtma Tesisi’nin temelini attıklarını ve Samandağ merkez içme suyu şebekesi inşaatının temelini atacaklarını belirten Başkan Savaş, “Samandağ’a yazın su yetersiz geliyor. Şebeke çok eksik ayrıca, biz insanlara zarar veren asbest, kurşun ve bakır içeren boruları çıkaracağız ve yenileyeceğiz. Sulara kanalizasyon bulaşıyor biz bunların önüne geçeceğiz” dedi.

 

Kırıkhan, Reyhanlı, Erzin, Dörtyol, İskenderun ve Samandağ Antakya’da(Küçükdalyan-Narlıca ve Serinyol Atıksu Arıtma Tesisi) olmak üzere toplamda 8 adet arıtma tesisini bitirdiklerini ve faaliyete aldıklarına dikkat çeken Başkan Savaş, 9’uncu atıksu arıtma tesisinin temelini de Hassa’da attıklarını ifade etti.

TED HATAY KOLEJİ II. ULUSAL GENÇLİK FORUMU ‘ YILIN EN İYİ ORGANİZASYONU’ SEÇİLDİ
TED HATAY KOLEJİ II. ULUSAL GENÇLİK FORUMU ‘ YILIN EN İYİ ORGANİZASYONU’ SEÇİLDİ

TED HATAY KOLEJİ II. ULUSAL GENÇLİK FORUMU   ‘ YILIN EN İYİ ORGANİZASYONU’ SEÇİLDİTED Hatay Koleji II. Ulusal Gençlik Forumu, katılımcılar tarafından “Yılın En İyi Organizasyonu” seçildi.
HATUF19 adıyla bilinen, TED Hatay Koleji II. Ulusal Gençlik Forumu 12-15 Nisan 2019 tarihleri arasında yurdumuzun dört bir yanından gelen lise öğrencileri belli komisyonlar içinde bir araya gelerek Türkiye'nin ve dünyanın ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel sorunları, güncel konuları tartıştı.

 Komisyonlarda belirlenen konularda sonuca ulaştılar. 16 okul, 20 danışman öğretmen, 140 delege toplam 240 katılımcıdan oluşan ulusal bir forum gerçekleşti. 

TED Hatay Koleji Kampüsünde 12 Nisan 2019 Cuma günü oryantasyon eğitimi ile başladı. 13 Nisan 2019 Cumartesi günü açılış töreninin ardından iki gün sürecek İş Güvenliği, Çevre, Su, Sağlık, Yapay Zeka ve Teknoloji, Eğitim, Enerji, Kültür komisyonları çalışmaya başladı. İlimizde ilklere imza atan TED Hatay Kolejinin geleneksel hale getirdiği bu forum, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü genel kurul aşaması ile sürdü. 
Forumun Proje Danışman Öğretmeni Sadık GENÇ’ ti. Foruma başkanlığı Mert Coşkun, başkan yardımcılıklarını Çağatay Taşkın, Rani Bager Bilici yaptı. Forumun baş organizatörleri Zelal Su Gürkan ve Akın Sabuncu, yardımcıları Ece İyiel, Anıl Güçlü, Simo Açar oldu. 
Forum sonunda foruma katılan okullara plaket, katılımcılara belgeleri verildi. Bir sonraki HATUF’ta buluşmak dilekleriyle forum sona erdi.

HATAY, GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİR
HATAY, GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİR

HATAY, GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİRAvrupa Birliği(AB) Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki AB üyesi ülkelerin büyükelçileri Hatay Büyükşehir Belediyesine ziyaret gerçekleştirdi.

 Hatay’ın görülmeye değer özel bir şehir olduğunu belirten AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, “Hatay tarihi ve gastronomi açısından görülmeye değer bir şehir” dedi.

Hatay’a gerçekleştirdikleri ziyaretler kapsamında tarihi ve kültürel öneme sahip mekânları ziyaret eden AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki heyet, son olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile görüştü.

Gerçekleşen ziyarette Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, şehrin çevre düzenlemesi, çevrenin korunması ve atık su ile ilgili misafir ve katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

FARKLI KÖKEN VE MEZHEPTEN HERKES YÜZYILLAR BOYUNCA KARDEŞÇE YAŞARMIŞLARDIR

Gerçekleşen ziyarette düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Hatay 8500 yıllık tarihi olan, 23 medeniyetin 13 tanesine ev sahipliği yapmış, Orta Doğu ve Anadolu’nun yüzyıllardır ticaret merkezi olan özel bir şehir. Geçmişten bugüne kadar farklı köken ve mezhepten herkes yüzyıllarca kardeşçe yaşamış. Normal zamanlarda birbirimizin dini ve mezhebi ile ilgilenmeyiz. Biz Hatay olmayı yüzyıllardır hep birlikte başarmışız” ifadelerini kullandı.

“MAALESEF 7 BUÇUK YILDIR SURİYE’DEKİ KARDEŞ KAVGASININ BİTİŞİĞİNDEYİZ”

Hatay’ın demografik yapısı hakkında bilgi veren ve yaşanan sıkıntılara değinen Başkan Savaş, “Daha önce Hatay’da 76 tane belediye vardı. 64 tanesi küçük beldeydi ve 12 tanesi de ilçeydi. 3 dönem önce ilçe belediye başkanıydım. 2 dönemdir de büyükşehir belediye başkanıyım. Büyükşehir olduktan sonra da 15 ilçeye bölündük. Bu şehirde avantajlarımız çok büyük. Ama coğrafi olarak dezavantajlarımız da çok fazla. Yeni büyükşehir olduğumuz için köylerde altyapı maalesef yok. Hatay’ın %50,5’i kırsal alanda yaşıyor. Bu bölgelerin altyapısı ile uğraşmak ekonomik olarak bizi yoruyor. Maalesef 7 buçuk yıldır Suriye’deki kardeş kavgasının tam bitişiğindeyiz. Ortalama 500 bin Suriyeli 7 buçuk yıldır şehrimizde yaşıyor. Biz Hataylılara sunacağımız imkânları Suriyeliler ile paylaşıyoruz. Hal böyle olunca ekonomik olarak yoruluyoruz. Biz misafirperver bir milletiz ama Avrupalı dostlarımızdan bize destek vermesini istiyoruz. Biz de biliyoruz ki sizler de elinizden geleni yapıyorsunuz.

Hatay sınır illeri içerisinde en fazla mağdur olan bir il. Nüfusa oranla baktığınız zaman en fazla misafir barındıran ikinci iliz. Böyle olunca müthiş bir altyapı ihtiyacı oluyor. Ben akademisyen bir belediye başkanıyım. Bu nedenle altyapıyı hızlı bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Şu anda altyapı ile alakalı projelerimiz var. Savaşın gölgesinde olan bir şehir olarak Hatay’da sizi ağırlamaktan dolayı mutlu olduk. Sizi şimdiden EXPO 2021’e davet ediyorum” diyerek gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getirdi.

HATAY TARİH VE GASTRONOMİ AÇISINDAN GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİR

Hatay’ın görülmeye değer özel bir şehir olduğunu belirten AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, “Hatay tarihi ve gastronomi açısından görülmeye değer bir şehir. Farklı özellikleri barındıran önemli bir şehir. Sizlerle iş birliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Hatay’da çalışmalarımız yeni değil, burada çeşitli projelerimiz var. Suriyeliler konusu Avrupa Birliği ve Türkiye’nin birlikte ele alması gereken bir konu. Hatay gibi muhteşem bir şehirde olmaktan çok mutluyuz. Ev sahipliğinizden dolayı herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Hatay’da gerçekleştirdikleri projelere değinen Berger, okul ve sağlık merkezleri yapmayı planladıklarını belirterek önemli çalışmalara imza atacaklarının bilgisini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİBAŞKAN YILMAZ; BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE
RABBİM BİZLERE MEMLEKETİMİZE
HAYIRLI HİZMETLER YAPMAYI NASİP EYLESİN

Antakya Belediye Meclisi, Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Mahfel Sosyal Tesislerinde gerçekleşen Meclis toplantısı yoklamanın ardından, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada; “Tüm meclis üyelerimize yeni görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Milletimiz bizlere teveccühlerini gösterdiler. Şimdi hep birlikte hizmet etme zamanı. İnşallah Antakyamızı yaşanabilir ve layık olduğu görünüme hep birlikte taşıyacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin, ilk meclis toplantımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

 

CHP Grubu adına dilek ve temennilerini belirten Belediye Meclis Üyesi Adnan Özkaya ise yaptığı konuşmada, tüm meclis üyelerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi, Antakya’ya hizmet için el birliğiyle çalışacaklarını belirtti.

 

Daha sonra Mart ayı birleşimine ait tutanak özeti okunup, oylandı, ardından gündeme geçildi.

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından ilk kez toplanan Antakya Belediye Meclisinde divan katip üyelikleri, meclis başkan vekilleri, encümen üyeleri, İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonlarının üye seçimleri yapıldı.

 

Buna göre; 1. Meclis Başkan Vekilliğine Zeki Berber, 2. Meclis Başkan Vekilliğine Niyazi Yıldırım, Antakya Belediye Meclisi’nin iki asil divan katibi üyeliklerine Ömer Gürbüz ve Alev Seçmen, iki yedek divan katibi üyeliklerine Metin Dağlı ve Mithat Kıyak, İmar komisyonu üyeliklerine Mehmet Okay, Mehmet Karaca, Onur Keçecioğlu, Plan ve Bütçe Komisyon üyeliklerine Mehmet Koçak, Adnan Akdaş, Mehmet Hanifi Tolu, Sezer Dönmez Kiracı, Murat Doğan, Encümen üyeliklerine Halil Güllü, Rezzuk Ayoğlu, Ahmet Bebek seçildi.

 

Antakya Belediye Meclisi’nde organ seçimlerinin ardından Mali Hizmetler Müdürlüğü’nce 2018 yılı Faaliyet Raporu hakkında Belediye Meclis üyelerine bilgi verildi ve Faaliyet Raporu oyçokluğuyla kabul edildi.

 

Antakya Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında ayrıca kurumda görev yapan memurların yasa gereği aldığı Sosyal Denge Tazminat sözleşmelerinin yenilenmesi konusunda Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a Meclis Üyelerince oybirliğiyle yetki verildi.

Antakya Belediye Meclisi oy birliğiyle, gündemin 8. maddesi olan diğer İhtisas Komisyonlarının üye seçimleri ile 2018 yılı Denetim Komisyonu raporunu bir sonraki toplantıda görüşme kararı aldı.

 

Antakya Belediye Meclisi Nisan ayı 2.toplantısı 15 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanacak.

 

HASAR GİDERME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yoğun yağışlardan dolayı, kapanan yollara ve sular altında kalan yerlerde hasar giderme çalışmalarına devam ediyor.

Harbiye Şelaleler Bölgesinde yoğun yağışlardan kaynaklı toprak kaymaları ve istinat duvarında çökme meydana geldi.

Problemleri yerinde inceleyen Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ‘’Harbiye Şelale Bölgemiz bizim için büyük önem arz etmektedir. Yaşanılan sel felaketi çok şükür ilçemizde can kaybına neden olmamıştır. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi ve zarar görmemeleri adına bakım onarım çalışmalarına başlanılması için gerekli talimatları verdim. Sel felaketinde zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.’’ dedi.

Vatandaşlar bölgede yaşanan olumsuzluklardan sonra Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’i hafta sonu olmasına rağmen yanlarında gördüklerinden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların mağduriyetini gidermek adına çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini duyurdular.

(Haber Merkezi)


1 gün, 23 saat önce / 23.04.2019 09:49:58   

ZARAR GÖREN HATTA İVEDİ MÜDAHALE

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Merkez ilçe Defne’de oluşan heyelan nedeniyle Antakya ve Defne’yi besleyen Harbiye isale hattının onarımı için gece gündüz demeden seferber oldu.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi nedeniyle Harbiye şelaleleri bölgesinde oluşan heyelan dolayısıyla 600’lük içme suyu hattında oluşa arızanın onarılması için ekiplerin çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten HATSU, kayan toprağın temizlenmesinin ardından kırık hatta bağlantı ve onarım çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirtti.

Antakya’ya bağlı Bağrıyanık, Havuzlar, Kışlasaray, Orhanlı, Çağlık, Karaali, Alpagot, Kurtuluş Caddesi ile Defne’ye bağlı Sümerler, Akdeniz ve Armutlu bölgelerine içme suyu ileten hattın onarımı tamamlanması ile birlikte hatta su verileceğini belirten Genel Müdürlük, içme suyu hatlarının dolmasıyla birlikte su iletiminin normale döneceğini belirtti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 23 saat önce / 23.04.2019 09:48:49   

NİNJA TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

 Antakyalı karateci Ayhan Duman’ın çalıştırdığı Hatay Vuruşlu Karate Ninja Takımı, Artvin Hopa Bahar Seminerinde başarıyla mücadele ederek altın madalya kazandı. Hatay Vuruşlu Karate Ninja Takımı Hocası Ayhan Duman Eğitimci Belgesi ve Altın Madalya ile ödül kazandı.

Artvin Hopa Bahar Semineri 20-21 Nisan tarihinde yapıldı. Seminere Artvin Hopa Hatay İstanbul Gürcistan ve çevre illerden sporcular katıldı. Dereceye giren Hatay Vuruşlu Karate Ninja Takımı Hocası Ayhan Duman Eğitimci Belgesi ve Altın Madalya ile ödül kazandı. Öğrencileri Mehmet Ali Ördek, Sami Daduk, Ali Daduk Başarı Belgesi kazanarak Hatay’ı başarılı bir şekilde temsil etti.

Artvin’de; Gürcistan, İstanbul, Artvin Hatay Sivas ve çevre illerden gelen sporcuların katılımı ile teknik seminer eğitiminde bulunduklarını belirten Ayhan Duman, organizasyonu gerçekleştiren Hopa ilçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, Türkiye Baş Antrenörü İlhan Yatkın, yönetim Kurulu Başkanı Ali Akcan, Artvin Hopa Antrenörü Metin Ay, spor kamuya ve basın mensuplarına teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 23 saat önce / 23.04.2019 09:47:18   

SATRANÇ TURNUVASI’NA YOĞUN İLGİ

 Defne Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği, bu yıl dördüncüsü düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvasına yoğun katılım sağlandı.

19-21 Nisan 2019 tarihleri arasında, Harbiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde (HASYAD) gerçekleşen turnuva, 7 yaş, 8 yaş, 9 yaş, 10 Yaş ve Açık (her yaş) olmak üzere 5 kategoriden oluşan 400 katılımcı ile kıyasıya rekabet havasında geçti.

Toplamda 11.000 TL para ödülü, kupa, madalya ve katılan her sporcuya katılım belgesi verilen turnuvaya halkın ilgisi oldukça yoğundu.

Coşkulu kalabalıkla gerçekleşen turnuvaya Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Hayzaran, Türkiye Satranç Federasyonu Defne İlçe Temsilcisi Edip Nurlu, Defne Belediyesi Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri, HASYAD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ceylan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

7 Yaş kategorisinin 1.si Poyraz Efe Örer, en iyi kadın sporcusu Damla Şeb; 8 Yaş kategorisinin 1.si Kerem Arda Gözen, en iyi kadın sporcusu Duru Yiğitbaş; 9 Yaş kategorisinin 1.si Caner Ergün, en iyi kadın sporcusu Elfida Öztay; 10 Yaş kategorisinin 1.si Ahmet Arif Çelik, en iyi kadın sporcusu Seda Cemali; Açık Yaş kategorisinin 1.siAkın Çivi, en iyi kadın sporcusu Nadiye Bereketoğlu oldu.

Tüm kategorilerde dereceye giren sporculara kupa, madalya ve para ödülü verildi. Tüm sporculara katılım belgesi, görev alan hakemlere plâket verildi.

GÜZEL: TURNUVAMIZI ULUSLARARASI BOYUTLARA TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ.

Bu yıl 4.cüsünü düzenlenen Satranç Turnuvasına yoğun ilgiden dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel: “Çocuklarımızın kişisel gelişimine katkıda bulunacak sanata, spora, sosyal ve kültürel her türlü etkinliği yapmaya ve desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye Satranç Federasyonu Yetkililerine, Harbiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yetkililerine yer tahsisinden dolayı ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Çevre illerden de katılımın olduğu ve oldukça coşkulu geçen Turnuva, 19-21 Nisan tarihleri boyunca tüm sporcu ve misafirlere sunulan çeşitli ikramlık ve yemeklerle adeta şölen havasında gerçekleşti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 23 saat önce / 23.04.2019 09:46:32   

ERZİN BELEDİYE SPOR'DA LİGDE KALMA SEVİNCİ

 Spor Toto 3. Lig 1. Grubunda mücadele eden Erzin Belediyespor'da ligde kalma sevinci yaşanıyor. Turuncu Beyazlı ekip Erzin Belediyespor, Şehit Muhammet Oğuz Kılınç stadında yapılan karşılaşmada Körfezspor'u her iki yarıda atılan gollerle 7-1 mağlup etti.

Serkan Pınar, Hicri Yıldırım ile Çağdaş Yüksel Çağ'ın yönettiği karşılaşmada Erzin Belediyespor'un gollerini Önder Selimoğlu (2), Erdem Onur Beytaş (2), Volkan Yılmaz, Gökdeniz Varol ile Berkant Taşkıran atarken, Körfezspor'un golünü ise Berat Demir attı.

Erzin Belediyespor elde ettiği bu galibiyetin ardından puanını 36 ya çıkartarak 12. sıraya yerleşti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 23 saat önce / 23.04.2019 09:44:59   

ALTYAPIDA 2 MİLYAR 600 MİLYON TL’LİK PROJELER HAZIR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent genelinde yapılan ve yapılacak içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi yatırımlarına değindi.

Yerel seçimlerin bitmesiyle birlikte hazırlanan projeleri hayata geçirmek için çalışmaların devam edeceğini ve sadece altyapıda 2 Milyar 600 Milyon TL’lik projelerinin hazır olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, Türkiye’de altyapı ve üstyapı konusunda en hazır belediye olduklarını vurguladı.

 

Antakya ve Defne’de yapılan içme suyu şebekesinin yüzde 82’sinin tamamlandığını ve geri kalan kısımları tamamlayacaklarını ifade eden Başkan Savaş, altyapı çalışmalarının tamamlandığı noktalarda da güzelleştirme çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

 

Antakya Mobilyacılar Sitesi’nin içme suyu şebekesi, Hassa Atıksu Arıtma Tesisi’nin temelini attıklarını ve Samandağ merkez içme suyu şebekesi inşaatının temelini atacaklarını belirten Başkan Savaş, “Samandağ’a yazın su yetersiz geliyor. Şebeke çok eksik ayrıca, biz insanlara zarar veren asbest, kurşun ve bakır içeren boruları çıkaracağız ve yenileyeceğiz. Sulara kanalizasyon bulaşıyor biz bunların önüne geçeceğiz” dedi.

 

Kırıkhan, Reyhanlı, Erzin, Dörtyol, İskenderun ve Samandağ Antakya’da(Küçükdalyan-Narlıca ve Serinyol Atıksu Arıtma Tesisi) olmak üzere toplamda 8 adet arıtma tesisini bitirdiklerini ve faaliyete aldıklarına dikkat çeken Başkan Savaş, 9’uncu atıksu arıtma tesisinin temelini de Hassa’da attıklarını ifade etti.


4 gün, 22 saat önce / 20.04.2019 10:30:55   

ATSO’DAN BAŞKAN GÜZEL’E ZİYARET

 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Yönetimi 31 Mart Seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güzel’i makamında ziyaret ettiler.

 Çinçin ve ekibi İbrahim Güzel’i yeni görevinde başarı temennilerinde bulundular.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunun gerçekleştirdiği nazik ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, “Belediyemiz olarak her zaman kurumlar arası birliği sağlayacağız.” dedi.


4 gün, 22 saat önce / 20.04.2019 10:29:30   

HBB, 23 NİSAN İÇİN KOLLARI SIVADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Gazi M. Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı ettiği ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, miniklerin unutamayacakları bir gün geçirmeleri için kolları sıvadı.

23 Nisan Salı günü saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek olan çocuk şenliğinde yüz boyama etkinliği, palyaço, balon, pamuk şeker, çocuklara yönelik müzik eşliğinde spor ve yerel sanatçılar Hataylı çocuklar ile buluşacak.

HBB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da katılım göstereceği ücretsiz çocuk şenliğine; 23 Nisan’ın coşkusunu doya sıya yaşamak isteyen tüm miniklerin davetli olduğu bildirildi.

 


4 gün, 23 saat önce / 20.04.2019 10:28:08   

ESKİ MUHTARLARA AHDE VEFA

 Defne Kaymakamlığı’nın organizasyonu ile Defne Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Defne İlçesine bağlı 37 Mahalle Muhtarlığına seçilen Muhtarla, 19 Nisan 2019 Cuma günü kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Defne Belediyesi Başkan Yardımcıları, Defne Kaymakamlığı İlçe Müdürlükleri, 37 Mahalle Muhtarı ve yeniden seçilmeyen 14 Mahalle Muhtarı katıldı.

Defne Kaymakamı Nevzat Şengök açılış konuşmasında: ‘’31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, yeni seçilen 14 Mahalle Muhtarına ve tekrar seçilen 23 Mahalle Muhtarlarına hayırlı olmasını diliyorum.’’ Dedi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel : ‘’Yeni dönemde hepimiz el ele vererek halkımızın ihtiyaç duyduğu modern çağdaş bir kenti sosyal yapısıyla, fiziksel yapısıyla kurmak için el birliği ile çalışacağız. Halkımızın bize göstermiş olduğu güvene layık olmak için, gece gündüz demeden çaba göstereceğiz. Hepimiz işin kolay olmadığının bilinci ve sorumluluğundayız. El ele vererek gönül birliği ile daha güzel bir kenti hep beraber inşa edeceğiz. Yeni seçilen muhtarlarımıza başarılar diliyor, geçtiğimiz dönemlerde emek veren, çaba gösteren tüm muhtar arkadaşlarıma Defne Halkı adına teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Kahvaltıda geçmiş dönemde emek veren, çaba gösteren var gücü ile çalışan yeniden seçilmeyen 14 Mahalle Muhtarına, yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı ahde vefa olarak teşekkür belgesi verildi.


4 gün, 23 saat önce / 20.04.2019 10:26:30   

KUR’AN-I KERİMİ YÜZÜNDEN GÜZEL OKUMA VE TEMEL DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI HATAY İL FİNALİ YAPILDI

Diyanet işleri Başkanlığı; Kur’an Kurslarına katılımı arttırmak, Kur’an Kurslarında okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye ve Kur’an-ı Kerimi güzel okumaya teşvik etmek amacıyla 2018-2019 eğitim-öğretim yılında İlçe Müftülüklerine bağlı Kur’an Kurslarında okuyan kız erkek öğrenceler arasında düzenlenen “Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma” ve “Temel Dini Bilgiler Yarışması” yarışmaları sonunda birinci seçilen öğrenciler İl Finalinde İlçelerini temsil etti.

 İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Okuyucu’nun başkanlığında İl Müftü Yardımcısı İrfan Açık, İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri Uçak ve Hatay İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Vaizi Remziye Köroğlu’nun üyeliğinde teşekkül eden komisyon tarafından dereceye giren yarışmacılar açıklandı.

Yarışma sonunda; Temel dini bilgiler yarışmasında Birinci Reyhanlı İlçesinden Mervenur İpek, ikinci İskenderun İlçesinden Fatime Özler ve Altınözü İlsinden Kübra Tangüzelsaraç, üçüncü Belen İlçesinden Ayşe Üce.

Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışması 18 Yaş altı erkeklerde birinci İskenderun İlçesinen Sameddin Arslan, ikinci Antakya İlçesinden Enes Civelek ve üçüncü Dörtyol İlçesinden Ömer Faruk Sağlam.

Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışması 18 Yaş üstü kızlarda birinci Nazimenur Çağlar, ikinci İskenderun İlçesinden Ayşe Betül Demirtaş ve üçüncü Kırıkhan İlçesinden Selvinaz Bağlan.

 

Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışması 18 Yaş üstü kızlarda birinci Dörtyol İlçesinden Sultan Talu, ikinci Yayladağı İlçesinden Hiba Raşid ve üçüncü Kırıkhan İlçesinden Saniye Zor oldu.

 

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve Yarışma Komisyonu tarafından yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim etti.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek onları yetiştiren anne-baba ve hocalarına teşekkür ederek yarışmaya katılan öğrencilerin İlçelerinde birinci olduklarını ve gönlümüzde hepsinin birinci olduğunu ifade ederek 3 Mayıs 2019 Cuma günü İlimizde yapılacak olan bölge finalinde Hatay’ı temsil edecek olan yarışmacılarımıza başarılar diledi.


5 gün, 16 saat önce / 19.04.2019 16:30:32