......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261263
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

VALİ DOĞAN, EMNİYET’TEN BRİFİNG ALDI

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğünden Brifing aldı.

   İl Emniyet Müdürü ve Şube Müdürleri tarafından kapıda selamlama mangası ile birlikte karşılanan Vali Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ilimizin asayiş, trafik, güvenlik konuları başta olmak üzere Hatay’ın polis sorumluluk alanına giren yerlerde verilen emniyet hizmetleri konusundaki sunum ile başlayan toplantıda İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk tarafından personel, lojistik, hizmet binası ile ilçeler ve birimlerinin faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:29:43   

DÖNER SERMAYE, YENİDEN DÜZENLENMELİ

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, personele ödenen döner sermayeler hakkında açıklama yaptı.

   Performansa dayalı döner sermaye sistemi artık içinden çıkılamaz bir hale gelmiştir diyen Başkan Şahin, döner sermaye sisteminin yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Döner sermayeler çalışanın alın teri olduğu ilan edildi ama her ne hikmetse kurumların yaşadığı her finansal sıkıntıda döner sermayeler kullanıldı çalışanın hakkı başkalarına dağıtıldı diyen Şahin açıklamasına şöyle devam etti: Sağlık çalışanlarına ilave ücret artış taleplerine karşılık döner sermayeniz var denilerek hem kapılar kapatıldı hem de döner sermayeler yok edilerek çalışanın geliri azaltıldı.

Döner sermaye ödemelerine göre harcamalarını, kredi ve taksitlerini ayarlayan sağlık çalışanları geçinemez hale geldi. Bir çalışanın evine borcunu ödemediğinden dolayı haciz gelirse, geçim sıkıntısı nedeniyle ailesindeki huzur bozulursa bunun vebali çalışanın emeğini yok eden ve bunlara kayıtsız kalanlardadır.

Çünkü döner sermaye sistemi çökerken çalışanı da girdabın içine aldı ama çare aranmadı, çözüm üretilmedi.  Pansuman bile sayılamayacak tedbirler büyük çözümler gibi sunuldu.

Her seferinde bunların bir işe yaramadığı anlaşıldı. Defalarca bu sorunu çözün, sistem kötüye gidiyor dememize rağmen çağrılarımıza kulak tıkandı. Malum-Sen’in her toplu sözleşmede döner sermayeler 400 TL artacak, şu bölümde olanlar şu kadar çok alacak lafları ile çalışanlar oyalandı, elde kalanın koca bir sıfır olduğu görüldü.

Kısacası bardak doldu, sabır taştı. Bugün yapılması gereken performansa dayalı döner sermaye sistemini yeniden dizayn etmektir. Sistem artık yamalarla kurtulacak gibi değildir. Sistemi temelden yapılacak değişikliklerle düzeltmek mümkün olacaktır.

Bu yapılırken de çalışan sistemin ana ekseni olmalı ve merkezine konmalıdır. Çalışanların aldıkları ücretleri makul bir düzeyde tutacak ve emekliliklerinde de yansımasını sağlayacak adaletli bir sistem acilen hareket geçirilmelidir.

Sağlık Bakanlığı bu konuya öncelik vermeli ve gerekli yasal hazırlığını bir an önce tamamlamalıdır.

Şunu hiç kimse unutmasın; Sağlık çalışanlarının döner sermaye ile ilgili talepleri lütuf değil haktır. Ekstra istek değil olması gerekendir.

Türk Sağlık-Sen olarak buradan Sağlık Bakanlığına sesleniyoruz; çalışanın döner sermayesini yok etmek yerine adaletin sağlandığı ve emekliliğe yansıtıldığı bir düzeni sağlayın. Döner sermayeler bir sorunun değil çalışan için ekonomik bir iyileştirmenin adı olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:28:11   

İŞÇİ PERSONELE İKRAMİYE DOPİNGİ

Hizmet süreleri boyunca belediye personellerinin her türlü hak ve alacaklarına her daim büyük önem veren Antakya Belediyesi, 121 işçi personele toplu iş sözleşmesinden kaynaklı 30 yevmiye tutarında ikramiyelerini ödeyerek, çalışanlarının bir kez daha yüzünü güldürdü.

   İkramiye işçi personelin kıdem ve hizmet yılı esaslarına göre banka hesaplarına yatırıldı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, personellerin her türlü hak ve alacaklarını henüz alın terleri kurumadan ödeme konusunda önem ve hassasiyet gösterdiklerini ifade ederek, Antakya’ya ve vatandaşlarımıza hizmet için gece-gündüz demeden çalışan personellerinin aileleriyle birlikte ikramiyelerini güle güle harcamalarını diledi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:27:07   

PARKE ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Emek Mahallesi’nde, Altınçay Mahallesi 628. Sokak’ta ve Saraykent Mahallesi Gençlik Merkezi çevresinde, çeşitli kurumlarca yapılan kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda parke onarım çalışması gerçekleştirdi.

   Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; Emek Mahallesi’nde, Altınçay Mahallesi 628. Sokak’ta ve Saraykent Mahallesi Gençlik Merkezi çevresinde, mahalle sakinlerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bozulan yollarda onarım çalışması yapıldığı belirtildi. Antakya Belediyesi ekipleri sorumluluk kapsamındaki mahallelerde, ihtiyaç duyulan yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:20:54   

BÜTÜN GÜCÜMÜZLE MÜCADELE ETMELİYİZ

Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi’nin her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği “Şuur Dersleri” etkinliğinde bu hafta İlahiyatçı Yazar Doç. Dr. Necmettin Çalışkan “Teslimiyet ve Tevekkül” konuları üzerine durdu.

Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetlerinden örnek vererek sohbet sunumunu gerçekleştiren Doç. Çalışkan, Talak Suresi 3. ayette "Kim, Allah'a tevekkül ederse, O, kendisine yeter." Ayetini hatırlatarak, “dünyevi ve uhrevi her işimizde yegâne sığınağımız yüce Rabbimiz olmalıdır” dedi.

Çalışkan, “Hepimiz Allah'ın bize emanet ettiği neslimizi, evlatlarımızı, İslam hakikatine göre eğitmeli sonra da İslam'a hizmet edebilecek bir Müslüman olabilmesi için Rabbimize duada bulunmalıyız. Yeryüzünde zulmün ve adaletsizliğin, sömürü ve ahlaksızlığın ortadan kalkması için bütün gücümüzle mücadele etmeli, bu mücadelede Rabbimizden yardımını niyaz etmeliyiz.

Rabbimiz, bizlere rahmeti ve merhameti ile muamele eylesin. Kendisine da­yanıp yönelen şuurla donanmış kullarından eylesin. Nimetlerine şükreden, rı­zasına teslim olan, muhtacı kendisine emanet gören müminlerden eylesin. Hayatımızı, ilim, takva, şuur, cihad ve ibadet, hizmet ve gayret ile yaşayabil­meyi ikram eylesin. Huzuruna mahcup ve mahzun olmadan çıkabilmeyi nasip eylesin.” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve büyük ilginin olduğu programa Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Antakya Temsilcisi Mehmet İncecik, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Şuurlu Öğretmenler Derneği Hatay Şube Başkanı Recep Bilgin, Din-Bir-Der Hatay Şube Başkanı Selim Demirli ve bazı STK temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:13:27   

PRIMEMALL’DA ÇOCUK ATÖLYELERİ

Primemall Antakya Alışveriş Merkezi, her zaman olduğu gibi ailelerin ve çocukların ilk adresi olmaya devam ediyor.

   Minik ziyaretçilerini her hafta ayrı bir eğlence ile karşılayan Primemall Antakya’da çocuklar pazar günleri gerçekleştirilen çeşitli atölyeler ile doyasıya eğlenmenin yanında her atölye ile ayrı ayrı beceriler ediniyorlar. Primemall Antakya çocuk atölyelerinde bu ay yeni yıl teması kar küresi yapımından eğlenceli maske yapımına, yeni yıl takvimi yapımından ağaç süslemeye kadar birbirinden farklı atölyeler ile çocuklar hayal gücünü konuşturuyor.

Primemall Antakya ailelerin ve minik ziyaretçilerin yüzünü güldürmeye eğlence dolu etkinlik ve kampanyalarına devam edecek.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:12:31   

PROJE YARIŞMASI DEVAM EDİYOR

Avrupa Birliği(AB) tarafından finanse edilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncülüğünde ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yürütülen “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Hatay” projesi kapsamından düzenlenen toplantı, 5 Kasım Çarşamba günü İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) toplantı salonunda gerçekleştirildi.

   İSTE öğrencilerinin proje kapsamında hazırladıkları “Yenilenebilir Enerji Sistemleri” teması altında hazırladıkları çalıma ve projeler seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındı.

Projenin koordinasyonunda Hatay Büyükşehir Belediyesi adına görev alan Hasan Maden, Yusuf Sökmen, Ankara Enerji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Salih Çayır, İSTE Öğretim Görevlisi Sinem Özyurt Ökten ve İSTE Öğretim Görevlisi Mehmet Hakan Demir’den oluşan seçici kurul, öğrenciler tarafından hazırlanan 20 projeyi incelediler. Seçici kurulun önümüzdeki günlerde dereceye giren projeleri ve projeyi hazırlayan öğrencileri açıklayacağı belirtildi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:10:46   

ÜRETEN GENÇLER İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

Avrupa Birliği(AB) tarafından finanse edilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının öncülüğünde ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin (HBB) katkılarıyla yürütülen ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesinin destek verdiği “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Hatay” projesi kapsamındaki yarışmalara katılan öğrenciler ve kentin önde gelen isimleri İskenderun Petek Mutfak’ta düzenlenen yemekte bir araya geldi.

   5 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinliğe HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO yönetim kurulu üyeleri ve yarışmacılar katılım gösterdi.

Üniversite öğrencileri ve kentin iş insanlarının tanışması ve kaynaşması amacıyla düzenlenen yemekte, ‘Yeşil İcatlar’ ve ‘Kendin Yap’ yarışmalarında başarı elde eden projeler konuşuldu.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş düzenlenen yarışmada gerçekleştirdiği konuşmada, iş insanlarının, STK’ların ve kentin önde gelen isimlerinin, daha yaşanabilir bir dünya için proje üreten gençlere sahip çıkması gerektiğine vurgu yaptı. Dünyada yaşanan iklim değişikliklerinin 7’den 70’e herkesin sorumluluğunda olduğunun altını çizen Başkan Savaş, insanların bu farkındalıkla yaşamlarını sürdürmesi ve daha sağlıklı bir çevre için çaba harcaması gerektiğine değindi.

Yemekte söz alan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İSTE’nin kuruluş aşamasına katkı sağladıklarının altını çizerek gençlerin ürettiği projelere İTSO’nun her anlamda destek sağladığını ve gelecek te de her zaman üreten gençlerin yanında olacaklarını belirtti.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:09:43   

YAŞLILARIN HAYIR DUASINI ALIYOR

Antakya Belediyesi Evde Bakım ve Evde Temizlik Hizmeti birimi aracılığı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlara temizlik hizmeti sunmaya devam ediyor.

   Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Evde Temizlik ve Evde Bakım birimi ekiplerince gerçekleştirilen hizmet kapsamında 2476 yaşlı, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşın evlerinin düzenli periyodlarla temizlendiği, bugüne dek 20.995’inci kez temizlik ve bakım hizmeti gerçekleştirildiği belirtildi. Yürütülen hizmet çerçevesinde ayrıca Antakya Belediyesi bünyesinde bulunan kuaförler tarafından 65 yaş üzeri hanım vatandaşların saç bakımlarının, erkek vatandaşların ise saç ve sakal tıraşlarının yapıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamanın devamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için Evde Bakım ve Evde Temizlik hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 0326 221 93 33 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:08:47   

CHP Hatay İl Başkanı Av. Halil İbrahim Özgün: DEVLET HASTANELERİNDE SURİYELİLER ÖNCELİKLİ

CHP Hatay İl Başkanı Özgün, Suriyeli vatandaşların Devlet Hastanelerinde öncelikli hale getirildiği, başka hastanelere sevklerinin öncelikli yapıldığı, ancak Türk vatandaşlarının sevklerinin yapılmadığını belirtti.

   CHP İl Başkanı Özgün, yaptığı açıklamada “Bize vatandaşlarımızdan bu yönde çok sık şikayet geliyor. Bu hafta içerisinde bir vatandaşımız, babasının ölüm döşeğindeyken yer olmadığı gerekçesiyle eve gönderildiğini, başka hastaneye sevkinin yapılmadığını ancak daha az riskli Suriyelilerin ise sevk edildiğini iletti. Araştırmalarımızda bu şikâyetlerin gerçekliği olduğunu saptadık.

Elbette vatandaşımız olmasa da her insanın tedavi hakkı insanlık hakkıdır. Ancak devletin kendi vatandaşını ikinci sınıf vatandaş gördüğü bu sistemi asla kabul etmiyoruz.

Türk vatandaşlarını mağdur eden, hastanede yatak ve sevk sorunu yaşatan bu ayrımcı politikanın bir an önce düzeltilmesini ve gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Konunun takipçisi olacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:07:24