......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265652
YORUM MANŞET
ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ
ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ

ÜVEY EVLAT DEĞİLİZ
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ SEN), bakanlığın ve eğitim çalışanlarının sorunlarını dile getirerek üvey evlat olmadıklarını dile getirdi.

  Dün Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan TEÇ-SEN Hatay Şubesi başkanı Cuma Karagön, Yönetim kurulu üyeleri ve sendika üyeleri, sorunlarını dile getirip çözümü noktasında fikirlerini, beklentilerini Milli Eğitim Bakanı’na iletmek üzere bir araya geldi.

Eğitim çalışanlarının haklı taleplerini ve eğitim çalışanları üzerinde oluşmuş üvey evlat hissesini öz evlat hissine dönüştürülmesi noktasında adımların atılmasını beklediklerini söyleyen TEÇ-SEN Hatay Şubesi başkanı Cuma Karagön, açıklamasına şöyle devam etti: “Bilindiği üzere 24 Haziran seçimleri sonrasında ülkemiz Parlamenter Hükümet Sisteminden, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş yaptı. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı Görevinde de Prof. Dr. Ziya Selçuk hocamız atandı.

Sayın bakanımız; akademisyen ve eğitimci olması, daha önceki çalışmaları, eğitime ve eğitimciye bakışı ve bunun yanı sıra insanı vasıfları önde tutan tavır ve tarzıyla, bu önemli görevi layıkıyla yerine getireceğini düşünüyoruz.

Kendisinin bu haliyle, eğitim camiamızda ve toplumumuzun büyük bir kesiminde memnuniyetle karşılandığı görüyoruz. Tabi bu memnuniyetin yansıması olarak da eğitim alanında atılacak adımlar, yapılacak yeni çalışmalar konusunda beklentilerin çok yüksek hale geldiğinin de farkındayız. Bu sebeple; Niyet hayır ise akıbetinde hayır olmasını temenni ediyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığının bugün 40 bin civarında yardımcı hizmet sınıfı, 25 bin civarında genel idare hizmetler sınıfı ve 10 bin civarında teknik hizmetler sınıfı olmak üzere en az 75 bin eğitim çalışanı açığı vardır. Okullarımız da Memur, Hizmetli, Kaloriferci, Bekçi, teknisyen kadroları kalmamıştır. Tek hizmetliye veya kaloriferciye okulun tüm işleri yöneticiler tarafından yaptırılmaktadır. Aşırı iş yükü karşında okul ve kurumlarda günlük 2 ,le 4 saat arasında fazla çalışma yapılmaktadır.

Bizler belki bir fiil eğitim vermiyoruz ama bugün bu şartlara rağmen, sınıflar pırıl pırıl tertemizse, sıralarımız ve kapılarımız kırık değilse, kaloriferlemiz yanıyorsa, tüm yazışmalarımız zamanında yapılıyorsa, okullarımızın gündüz ve gece güvenliği sağlanıyorsa, eğitim öğretim faaliyetinin koordinasyonu bin bir fedakârlıkla yerine getiriliyorsa, eğitim çalışanları, görevlerinin başındadır ve hakkıyla layıkıyla görevlerini yerine getiriyor demektir.

Bizler eğitim çalışanları olarak yıllardır üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getiriyoruz ancak tüm bu fedakârlıklarımızın ve gayretlerimizin karşılığında, kurum içinde uygulanan politikalarda üvey evlat muamelesine tabi tutuluyoruz.

Sizden istediğimiz eğitim çalışanlarının haklı taleplerini dinlemeniz ve eğitim çalışanlarını üzerinde oluşmuş üvey evlat hissini, öz evlat hissine dönüştürülmesi yönünde adımların atılmasını, bir an önce sağlamanızdır.

Kamuda görev yapan ve kamuoyuyla paylaşılan kısmıyla da sadece belirli unvanlara verileceğine ifade edilen 3600 ek göstergeye kavuşan personellerden emekliliği gelmiş olanlar daha rahat emekli olabilecek böylece gençlerimize yeni istihdam yaratılabilecek bir alan oluşacaktır. Bu yüzden 3600 ek gösterge artışı sadece bazı unvanlar ile sınırlı tutulmalıdır. 657 tabi personelin tümüne, eğitim durumlarına göre verilmelidir. Çünkü ek ödemem artışı sadece bazı unvanlarla yapılırsa emekli maaşları arasında farklılıklar orantısız bir şekilde açılmış olacaktır.

Emeklilik için aranan yaş şartı 1999 yılından sonra işe başlamış kamu görevlileri için adeta bir ceza, 2008 yılından sonra göreve başlayanlar için ise eziyet haline gelmiştir.

Memur maaşının alım gücü gözle görülür bir şekilde azalmıştır. Bir de bunlara ilave olarak memur maaşlarında Temmuz ve Ağustos aylarından itibaren diğer yılın Ocak ayına kadar geçen sürelerde gelir vergisinden kaynaklı maaş kesintileri yaşanmıştır. Bu yüzden %15 Gelir vergisine tabi 18,000 TL’nin 36000 TL olarak güncellenmesini istiyoruz.

Bugün burada kamuoyuna Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan eğitim çalışanlarının sorunlarını, geleceğe dair beklentilerini çözüm önerileri ile aktarmaya çalıştık. Taleplerimizin önümüzde ki dönemde yapacağınız çalışmalara ışık tutmasını diliyor eğitim çalışanlarının bu haklı taleplerine kayıtsız kalamayarak çözümü noktasında çalışmaları bir an önce hayata geçirmenizi bekliyoruz.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

ÖZKAN SPOR CENTER-2 YAKINDA AÇILIYOR

İlimizin tanınmış işadamlarından Mehmet Özkan, Hatay'a yakışır yeni projesiyle gündemde. Mehmet Özkan, yılların deneyimi ve bilgi birikimiyle Özkan Spor Center-2 olarak ikinci tesisini açıyor.

 En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş Özkan Spor Center-2 olarak ikinci tesisine girdiğiniz andan itibaren ortamın büyüsüne kapılacaksınız. Tesisin görsel şöleniyle özellikle bayanlara öncelik gösterilmiş. Ayrı fitness, spa ve havuzuyla haftanın 7 günü aktif olarak kullanabileceğiniz ve mini clup ile ekstra rahatlık sağlayacağınız tesis hizmetinize sunuluyor.

Yaklaşık 4000 bin metrekare alana sahip bayan ayrı, erkek ayrı olmak üzere iki tesis birden halkın hizmetine sunuldu. Ayrıca çocuklar için çocuk bakım evi ile siz spor yaparken Özkan Spor Center-2 personeli çocuklara bakıyor.

Özkan Spor Center ile ayrıca bu kriz döneminde 30 kişiye iş imkânı da sağlandı.

Özkan Spor Center-2, Uğur Mumcu Caddesi Özel Defne Hastanesi karşısı Özkan Gold City B Blok’ta hizmet verecek.

(Yorum Haber Merkezi)


4 gün, 13 saat önce / 15.02.2019 09:16:31   

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:40:40   

CHP, ADAYLARINI TANITTI

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesi Ankara’da aday tanıtım toplantısı yaptı.

Derman Belediyeciliği sloganı ile bereketli, huzurlu, özgür kentler için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde gerçekleştirilen toplantıya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın yanı sıra CHP Hatay milletvekilleri,  CHP Hatay ilçe belediye başkan adayları ile  ülke genelinden CHP il ve ilçe belediye başkanı adayları, CHP il ve ilçe yöneticileri katılım gösterdi.
BAŞKAN SAVAŞ’A SEVGİ SELİ
Göreve geldiği ilk günden bu yana’ Önce Huzur Sonra Hizmet’ sloganı ile insan odaklı sosyal belediyecilik kapsamında dev projeleri hayata geçirerek hemşehrilerinin gönüllerine taht kuran  Hatay’ın doktoru Başkan Savaş, Ankara’da da yoğun sevgi seli ile karşılandı.
Coşkulu kalabalık eşliğinde aday tanıtım toplantısını gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi ‘Martın Sonu Bahar’ vurgusu yaptı.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:39:11   

CUMHUR İTTİFAKI DESTAN YAZACAK


İskenderun Mahalle Başkanları istişare toplantısında AK Partililer yaklaşan 31 Mart seçimleri öncesi rakiplerine meydan okudu, adeta gövde gösterisi yaptı.

 Hatay'da Büyükşehir Belediyesi ile 15 ilçenin tamamında belediye başkanlıklarını kazanacaklarını belirten Kurtulmuş, "Cumhur İttifakı ile birlikte yolumuza devam edeceğiz ve büyük bir destan yazmış olacağız." diye konuştu.

AK Parti'nin güçlü bir siyasi hareket olduğunun altını çizen Kurtulmuş, şöyle devam etti: "AK Parti'nin lideri Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı nice badireler aşarak gelmiş kuvvetli bir siyasi aktördür. AK Parti'nin lideri Tayyip Erdoğan, sadece Türkiye'de değil, bütün mazlum milletlerin, bütün coğrafyamızdaki mağdur ve mazlum insanların gözünün içine baktığı bir liderdir, yani bir dünya lideridir. AK Parti'nin tecrübesi 24 Haziran seçimlerinde MHP ile yapılan ittifakla birlikte seçim sonuçlarına da yansımış ve çok güzel sonuçlar elde edilmiştir. Ama bizim siyasi geleneğimiz, bizim siyasi tecrübemiz bize şunu söylüyor, 'Her seçim sahada kazanılır, her seçim gayretli teşkilat çalışmalarıyla, sandık başına kadar inen çalışmalarla, adaylarımızla, milletvekillerimizle, il ve ilçe başkanlarımızla, bütün kadrolarımızla, bütün gönüldaşlarımızla beraber gücümüzü sonuna kadar mücadele ederek kazanılır.” dedi.

HATAY'IN KAYBEDECEK VAKTİ YOK

Hatay'ı layık olduğu yere getirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak karış karış gezen, çalmadık kapı girilmedik gönül bırakmayan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler de partisinin mahalle başkanlarına seslenerek;  'Mahalle başkanlarımız, partimizde mihenk taşı konumundadır. Dolayısıyla mahalle başkanları olmadan Partimizde ve Hatay’da hiçbir işi hakkıyla başarmak, hiçbir değişimi hayata geçirmek mümkün değildir.

Belediyecilik hizmetleri hakkıyla yapılmadığında, merkezi kalkınma hamlesiyle yerel kalkınma hamlesi birlikte gerçekleşmediğinde Hatay’ımız özlediği şahlanışı gerçekleştiremez. O yüzden “Hizmet için, kalkınma için milat 31 Mart diyoruz.

Hatay’ın kaybedecek yılı, ayı geçtik, tek bir günü yoktur.  Hatay’ımız hantallıktan, şahsi hedeflerden ve iş bilmezlikten çok zaman kaybetti. Şimdi bir derlenme, toparlanma, büyüme ve bunu daha büyük reformlarla taçlandırma zamanıdır.

Mahalle başkanlarımızı, Hatay’da başlatacağımız Yerel Kalkınma sürecinin merkezinde görüyoruz. İnşallah 31 Mart’tan sonra elbirliğiyle tüm sorunların ve meselelerin de üstesinden gelecek, Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacağız.

Her ilçemiz, her mahallemiz, her noktamız bir başka güzelliğe sahip.  Binlerce yıldır herkesin sahip olmak için can attığı, can verdiği bir coğrafyada yaşıyoruz. Tabii böyle kıymetli bir mücevhere sahip olmanın bir bedeli var. Biz bu bedeli ecdadımızın ayak bastığı ilk günden beri hep ödedik, ödüyoruz.

Bugün de milletimizin birliği ve beraberliği için hep birlikte çalışıyor, bu vatan için mücadeleler veriyoruz. Hataylı olmak demek, umudu ve bereketi bekleyen binlerce kardeşimizi aynı yürekte buluşturmak demektir.

Ülkemizin içinden geçtiği kritik süreçte herkesin siyaset ve partiler üstü hareket etmesi, milli bir duruş sergilemesi gerekiyor. Türkiye böylesine büyük badirelerle karşı kaşıya iken yanımızda yer alan, Cumhur İttifak’ının mensupları Milliyetçi Hareketçi Partisi ve tüm teşkilatına bizlerin yanında yer aldığı için teşekkür ediyorum.  Ve bir şekilde diğer siyasi partilere gönlünü vermiş ama ‘’Vatan Eksenli’’ duruşlarıyla bizlerden de desteğini esirgemeyen tüm hemşerilerime de teşekkür ediyorum. Karşımızdaki meselelerin büyüklüğüne değil, kendi yüreğimizin büyüklüğüne, karşımızdakilerin gücüne değil kendi gücümüzün büyüklüğüne bakarak 31 Mart’a doğru kararlılıkla ilerliyoruz. ' dedi.
(Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:38:23   

MEDENİYETLER KOROSU BAŞKENTLİLERİ BÜYÜLEDİ

Antakya Medeniyetler Korosu Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği tarafından organize edilen konserde bir kez daha Başkentlileri büyüledi.

Nazım Hikmet Kültür Merkezinde gerçekleşen konsere Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği Başkanı Göknur Atalay, Anayasa Mahkemesi Üyeleri Serdal Özgüldür ve Serruh Kaleli, Yeni Mahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Şef Yılmaz Özfırat yönetimindeki Antakya Medeniyetler Korosu seslendirdiği üç semavi dine ait ilahiler ve repertuarına eklediği yeni eserlerin yanı sıra sahnelenen Yeni Mahalle Sanat Topluluğu tarafından sahnelenen Türk dansları ile izleyenlere unutulmaz bir konser keyfi yaşattılar.

Bir arada yaşama kültürü ile tüm Dünya'ya örnek olmasının yanında tarihi ve kültürü ile ilklerin şehri olan medeniyetler şehri Hatay'ı eserlerin arasında konuklara anlatan Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, tüm konukları Hatay'a davet ettiği konuşmasında: "Başkent'te muhteşem bir konsere daha imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Böylesine muhteşem bir organizasyonda bizleri Ankaralı dostlarımızla buluşturan Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği Başkanı Göknur Atalay'a teşekkür ediyoruz. Ayrıca Antakya Medeniyetler Koromuzun her daim yanında olan ve desteklerini bizden esirgemeyen Hatay Valimiz Rahmi Doğan'a, Ak Parti Hatay Milletvekilimiz Hüseyin Yayman'a ve  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş'a huzurlarınızda bir kez daha teşekkürlerimi yineliyorum." dedi

Konserin finalinde ellerinde Türk bayrakları ile koronun arasına katılarak "Memleketim" şarkısını söyleyen Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Antakya Medeniyetler Korosu uzun süre ayakta alkışlandı.

Dünya'da ve Türkiye'de birçok önemli yerde vermiş oldukları konserlerin yanı sıra vermiş oldukları barış mesajları ile Nobel Barış Ödülü Aday olan Ülkemizin gururu Antakya Medeniyetler Korosu'nu dinlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kadın İş Veren ve Sanayiciler Derneği Başkanı Göknur Atalay, Kaisder Anadolu’da İs Kadınları ile Buluşuyor projesi kapsamında birlik ve beraberlik, dostluk ve kardeşliklerini pekiştirmek adına organize ettikleri konserin herkes tarafından büyük beğeni topladığının altını çizerek kendilerine bu unutulmaz konser keyfini yaşatan Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat ve koro üyelerine teşekkür etti.

Başkan Atalay ayrıca çiçek takdim ettiği Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat'a çalışmalarında başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:37:01   

SAADET PARTİSİ’NE PAYAS'TA BÜYÜK İLTİHAK

Saadet Partisi'nin Payas Adayı Recep Baysal’a destekler her geçen gün artarak devam ediyor.

Payas’ta her kesim tarafından ilgi gören Saadet’in Adayı Recep Baysal’a  Payas Ak Parti kurucularından Sönmezsoy, Göksu ve Ala aileleri başta olmak üzere MHP’den de katılımlar oldu.

Saadet Partisi Payas Adayı Recep Baysal kendisini desteklemek için Saadet Partisi’ne geçenlere rozetlerini takarak teşekkür etti.

Önümüzdeki günlerde başka katılımların olacağı öğrenildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:36:20   

RÜŞTÜ HOCA DUALARLA ANILDI

Bundan 12 yıl önce aramızdan ayrılan emekli eğitimci merhum Rüştü Özdemir, vefat yıldönümünde ruhuna ithafen okunan Hatm-i Şerif ve dualarla bir kez daha rahmetle anıldı.

Merhum Rüştü Özdemir'in ruhuna atfen oğulları Eray Özdemir ve Mehmet Kurtuluş Özdemir tarafından Şeyh Ahmet Kuseyri Camii'nde anma programı düzenlendi.

Düzenlenen Hatm-i Şerif programına; HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu, CHP Yayladağı İlçe Başkanı Nevzat Gonca, Şenköy Muhtarı Abdullah Burakçın, Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Mehmet Deviren, Özdemir Ailesi'nin akrabaları, dostları ve sevenleri katıldı.

Yasin-i Şerif okunmasının ardından hatim duasıyla tamamlanan program sonunda gelenlere Şenköy’ün meşhur irmik helvası ikram edildi. Aile adına Eray ve Mehmet Kurtuluş Özdemir, programa katılan tüm dostlara teşekkür etti.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak merhum Rüştü Özdemir'e Cenab-ı Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm dost, akraba ve sevenlerine sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)

 


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:35:03   

VAR OLSUN CUMHUR İTTİFAKI


Cumhur İttifakı Belen Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, Cumhurbaşkanımız ‘Recep Tayyip Erdoğan Ülkücü Hareketin hayallerinden birini hayata geçirdiğini ifade ederek “Var olsun Cumhur İttifakı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini ‘Alpaslan Türkeş’ Üniversitesi olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade ettiğini belirten İbrahim Gül, “Ülkücü hareketin mensuplarının gönlünü feth eden bu güzel jest için Cumhurbaşkanımızdan Rabbim milyonlarca kez razı olsun” dedi.

Allah’ım birliğimizi, dirliğimizi bozmasın, gücümüzü kuvvetimizi arttırsın inşallah diyen Gül, açıklamasına şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Recep Tayyip Erdoğan Ülkücü Hareketin hayallerinden birini hayata geçirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız MHP Genel Başkanımız ‘Devlet Bahçeli’yi telefonla arayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini ‘Alpaslan Türkeş’ Üniversitesi olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade etmiştir.

MHP Camiasına ve Büyük Türk Milletine partimizin 50. Kuruluşu yıl dönümümüzde müstesna ve muazzez bir armağan veren Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.

Ülkücü hareketin mensuplarının gönlünü feth eden bu güzel jest için Cumhurbaşkanımızdan Rabbim milyonlarca kez razı olsun.
Allah’ım birliğimizi, dirliğimizi bozmasın, gücümüzü kuvvetimizi arttırsın inşallah.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:33:17   

ÜCRETSİZ RESİM KURSUNA YOĞUN İLGİ

Antakya Belediyesi sosyal belediyecilik çatısı altında kurduğu Gençlik Merkezinde ücretsiz kurslar devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Güzel Sanatlar Fakültesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Eğitim Fakültelerine hazırlanan öğrencilere ve bunun yanı sıra hobi amaçlı resim sanatıyla ilgilenen her yaş grubundan Antakyalılara eğitmen Melike Demir eşliğinde ücretsiz kurs imkânı sunulduğu bildirildi.

Açıklamaya göre Cebrail Mahallesi Cengiz Caddesi üzerinde bulunan Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi’nde haftada üç gün üçer saat olmak üzere resim kursları verilmekte. Açıklamada ayrıca katılmak isteyen vatandaşların Gençlik Merkezi’ne şahsen başvurabileceği gibi 0326 213 16 15 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:32:28   

Defne Belediyesi ev sahipliğinde: “YEREL YÖNETİM VE GENÇLİK FORUMU”


Defne Belediyesi; Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) ve Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri (HİBA) işbirliği ile düzenlenen “Yerel Yönetim ve Gençlik” adlı foruma ev sahipliği yaptı.

 Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşen foruma Defne Belediye Başkanı Op.Dr. İbrahim Yaman, HAMOK Oda Başkanları, HAMOK Dönem Sözcüsü Nebil Seyfettin, STK Temsilcileri, Defne Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, HİBA’lı gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Defne’de Genç Olmaktan, Bilim Sanata; Gençlerin Yerel Yönetime Katılım ve Beklentilerinden, İnsan Merkezli Sosyal Belediyeciliğe kadar çeşitli konularda söyleşinin gerçekleştiği foruma ev sahipliği yapmaktan ötürü mutlu olduklarını ifade eden Başkan Yaman; etkinlikte emeği geçen HAMOK Ailesi ve HİBA’lı gençlere gönülden teşekkür ettiğini dile getirdi.

SORGULAYAN BİR GENÇLİK YETİŞİYOR

Defne Belediyesi destekleriyle, Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nce hayata geçirilen; standartların dışına çıkılarak öğrencilerin hayata bakış açılarını, ideallerini ve hedeflerini tayin etmeleri konusunda gençlere yol göstermeyi amaçlayan HİBA’nın gerçekleştirdiği nitelikli çalışmaları takdir ettiğini belirten Yaman: “Araştıran, sorgulayan bir gençlik yetişiyor olmasından ötürü gururluyuz.

Gençlerin yerel yönetim sorunlarını tartışabildiği; çözüm üretip, bilimsel projeler ile öznesi genç olan bir belediyenin nasıl inşa edilebileceği hakkında fikir yorduğu böylesi söyleşilerle geleceğimizin gençlerimiz olduğunu bir kez daha pekiştiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 12 saat önce / 12.02.2019 09:30:59