......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 298495
YORUM MANŞET
EXPO 2021 PROJELERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR
EXPO 2021 PROJELERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

EXPO 2021 PROJELERİ GÖZ KAMAŞTIRIYORHatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan-29 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek EXPO 2021 Hatay’ın alan inşaatlarının tamamlanma sürecinde geri sayım başladı.

  Hatay’ın doğal zenginliklerini ve çok renkli yapısını yerinde görmesi için herkesi Hatay’a davet eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Expo 2021 projelerinin adeta göz kamaştırdığını söyledi.

‘Medeniyetler Bahçesi’ ana temasıyla Antakya ve İskenderun’da 300 dönümlük bir arazide gerçekleştirilecek ve 6 ay sürecek uluslararası organizasyonun inşaat çalışmalarının önümüzdeki kasım ve aralık aylarında tamamlanması planlanıyor.

EXPO alanlarında, Medeniyetler Bahçesi’nin yanı sıra, Türkiye ve dünyadaki kentlerin hortikültürel zenginliklerini sergileyecekleri Ulusal ve Uluslararası Şehir Bahçeleri, Hatay başta olmak üzere çeşitli bölgelerin mutfak kültürlerinin tanıtılacağı Gastronomi Köyü de yer alacak.

Meyve ağaçları ve süs bitkileriyle zenginleşecek bir Hortikültür Serası’nın da yer alacağı Antakya ve İskenderun EXPO alanları; Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, çocuklar için özel olarak tasarlanan oyun alanı ve 5 bin kişilik amfi tiyatro gibi daha pek çok alanla da zenginleşecek.

Hatay’ın kültürel zenginliğinin, eşsiz doğal güzelliklerinin ve dünya otoritelerince tescillenmiş mutfak kültürünün tüm dünyaya tanıtılma fırsatının yakalanacağı EXPO ile şehrin uluslararası bir turizm ve cazibe merkezi haline gelmesi öngörülüyor.

Şehrin sosyal, kültürel zenginliklerini dünyayla paylaşarak şehre ekonomik değer kazandırmak isteyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın doğal zenginliklerini ve çok renkli yapısını yerinde görmesi için herkesi Hatay’a davet ediyor.

(Haber Merkezi)

HATAYLI FOTOĞRAFÇI, DÜNYA İKİNCİSİ
HATAYLI FOTOĞRAFÇI, DÜNYA İKİNCİSİ

  HATAYLI FOTOĞRAFÇI, DÜNYA İKİNCİSİAntakya’da Cumhuriyet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Ferhat Karagündüz adlı Hataylı fotoğrafçı, Düğün Fotoğrafı kategorisinde Dünyanın en iyi 100 fotoğrafçısı arasında ikinci sırada yer alarak kıl payı birinciliği kaçırdı.

Daha önce de çeşitli ödüller alan Ferhat Karagündüz, Fransa’da yapılan profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı yarışmasında 5 tane Dünya İkinciliği kazandı. Birinciliği 1,5 puanla maalesef kaçırmış oldu.

Mesleğine 1973 yılında başlayan ve fotoğrafçılık sektöründe 47 yıl başarılı hizmet veren Ferhat Karagündüz, 50. Yılında meslek hayatına son noktayı koyacak.

50. yılında ödüllü fotoğraflarını sergilemeyi hedefleyen Ferhat Karagündüz, mesleğini birinci olarak altın bir ödülle taçlandırmak amacında.

(Yorum Haber Merkezi)

ATSO, HATAY’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİNİ AKTARDI
ATSO, HATAY’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİNİ AKTARDI

ATSO, HATAY’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜM ÖNERİNİ AKTARDIAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile zoom üzerinde bir araya gelerek Hatay’ın sorunlarını ve çözüm önerini aktardı.

 ATSO Başkanı Çinçin, Suudi Arabistan’ın Türk menşeli ürünlerin ithalatını durdurmak, Suriyeli vatandaşların kayıtsız olarak açmış oldukları yerlerin bakanlıkça denetimi ve gümrük kapılarının durumu hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

ATSO Başkanı Çinçin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Odamızın talebi doğrultusunda ilimizde bulunan Oda ve Borsa Başkanları, İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ile birlikte TOBB İletişim Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu ile zoom üzerinden bir araya gelerek Hatay’ın Sorunları ve çözüm önerilerimizi aktardık. Sayın Başkanımıza ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz.

AKTARDIĞIMIZ SORUNLAR;

1- Suudi Arabistan Türk Menşeli ürünlerin ithalatını engellemek amacıyla kendi vatandaşlarından bir daha Türk ürünlerinin ithalatını yapmayacaklarına dair taahhüt almaktadır. Bu durum Hataylı ihracatçıları ve Ülke ekonomisi acısından çözülmesi gereken bir sorundur.

2- Suriyeli vatandaşların kayıtsız olarak açmış̧ oldukları market ve bakkallarda Türk gıda kodeksine aykırı ürünlerin ve ülkemizde yasak olan et, balık tavuk gibi konserve ürünlerinin piyasaya sunulduğunu ve bu durumun ilgili Bakanlıklarca denetiminin yapılması üyelerimizin talebidir.

3- 2011 yılı Suriye iç karışıklığından itibaren Ortadoğu’ya açılan kapımız Yayladağı, Cilvegözü̈ ve Zeytindalı Gümrük kapıları maalesef Ticarete kapalı bu konuda yardım talep etmekteyiz.

4- Pandemi ile ilgili alınan tedbirler büyük oranda yürürlükten kaldırıldı. Fakat Halı saha işletmeleri için yasak hala kaldırılmadı. Bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için yardım talep etmekteyiz.” Dedi.

(Haber Merkezi)

HATAYSPOR’A SÜPER KUPA
HATAYSPOR’A SÜPER KUPA

HATAYSPOR’A SÜPER KUPATFF 1. Ligi 2019-2020 sezonu şampiyonu Hatayspor’a kupası Antakya Atatürk stadında düzenlenen törenle teslim edildi.

  TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan, Hatayspor Kulübü yöneticileri, teknik heyet ve futbolcuların katıldığı törenle şampiyonluk kupası Hatayspor’a teslim edildi.

Şampiyonluk kupasını teslim alan Hatayspor kaptanı Mesut Çaytemel, kupayı coşkuyla havaya kaldırdı. Büyük bir sevinç yaşayan Bordo-Beyazlılar ellerinde kupayla şampiyonluk pozu verdi.

Kupa törenine pandemi tedbirleri gereğince taraftarlar alınmazken, il protokolü ve futbolcuların aileleri törene katıldı.

Kupa töreninde konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, şampiyon Hatayspor’u kutlayarak “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan yeni stadı inceledik. Yüzde 95’i bitmiş durumda. Yeni sezon 11 Eylül’de başlayacak. Biz Hatayspor’un yeni stadının 20 Eylül gibi tamamlanmasını bekliyoruz.

Eğer seyircili başlayabilirsek, Hatayspor önümüzdeki sezon kendi saha ve seyircisi önünde maçlarını oynayabilecek” dedi.

(Haber Merkezi)

ŞAMPİYON HATAYSPOR SÜPER LİGDE
ŞAMPİYON HATAYSPOR SÜPER LİGDE

ŞAMPİYON HATAYSPOR SÜPER LİGDE
53 yıllık hasret ve özlem muhteşem vuslatla taçlandı. Süper ligi çok isteyen Hatayspor bu hedefine ulaşırken Bordo-Beyazlı taraftarlar, bayram coşkusu yaşadı

 1967 yılında kurulan ve 53 yıldır profesyonel liglerde yer alan Hatayspor, tarihinde ilk kez Süper lige yükslemenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyor.

HBB Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Kurlübü Başkanı Nihat Tazearslan ve yönetim kurulunun çabaları sonucu Teknik Direktör Mehmet Altıparmak idaresinde Hatayspor takımı Adanaspor’u deplasmanda 2-1 yenere matematiksel olarak Süper Lige çıkmayı garantiledi.

Maçı gerek dev ekranlardan gerekse televizyonun başında izleyen Bordo-Beyazlı taraftarlar maçın zor da olsa kazanılıp Süper Lige çıkmanın garantilenmesinin ardından Hatay’ın ilçelerindeki caddeleri adeta karnavala çevirdi.

Caddelerde konvoylar oluşturan, ellerinde Hatayspor bayrağı ile yollara dökülen taraftarlar, bazı yerlerde müzik eşliğinde sevinç gösterisinde bulundu.

Bu arada Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun ve Belen ilçelerinde yollara dökülen Hataylılar, üstü açık otobüsle Antakya’ya gelmekte olan Hatayspor kafilesine büyük sevgi gösterinde bulundu.

2 saatlik Adan yolu 8 saatte aşılırken esas gösterinin Pazar günü Antakya’da yapılacağı öğrenildi.

(Yorum Haber Merkezi)

ÇEKMECE STADI’NDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Defne Belediyesi Çekmece Futbol Sahası Projesi, futbol sezonunun kapanması ile hayata geçirildi.

Defne Belediyesi’nce; stadyum ve güvenlik sınıflandırma kriterleri açısından 3. Lig statüsünde bir stadyum olarak tasarlanan Çekmece Futbol Sahasında çalışmalar start aldı.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Çekmece Futbol Sahasını yeni sezona eksiksiz hazırlamak için tüm ekipleri ile seferber olduklarını belirterek; yeni futbol döneminde futbolcuların daha nitelikli bir sahada futbol oynamalarını, seyircilerin ise daha konforlu bir ortamda, seyir zevki yüksek maçlar izlemelerini hedeflediklerini ifade etti.

Defne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar ile Çekmece Stadı yeni hali ile kısa süre içerisinde sporcuların ve sporseverlerin hizmetine sunulacak.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 3 ay önce / 26.06.2018 09:39:47   

USTA GAZETECİ TALİP KÖLEOĞLU, DİPLOMASINA KAVUŞTU

Hatay’ın başarılı gazetecilerinden olan Talip Köleoğlu, gerçekleşen mezuniyet töreniyle birlikte diplomasına kavuştu.

Yaklaşık 3 bin 500 öğrencinin diplomasını aldığı törende, Usta Gazeteci Talip Köleoğlu diplomasına Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya tarafından aldı.

Başarılı çalışmalarıyla ve objektif duruşuyla, Hatay’ın ve Hatay basının sevilen ismi olan Talip Köleoğlu, alaylı olarak sürdürdüğü gazetecilik mesleğini MKÜ Basın Bölümünde okuyarak mektepliye çevirdi. Aldığı diploma ile büyük gurur yaşayan Talip Köleoğlu’nun mutluluğu gerçekleşen mezuniyet töreninde dikkatlerden kaçmadı.

Talip Köleoğlu’na diplomasını takdim eden Rektör Hasan Kaya, gazetecilik görevini layıkıyla yerine getiren Talip Köleoğlu’nu başarılarından dolayı tebrik etti. Rektör Kaya “Hatay’ımızın başarılı gazetecilerinden olan Talip Köleoğlu’nu iş hayatında ve okul hayatındaki başarılarından dolayı tebrik ediyor, mektepli olarak devam ettireceği gazetecilik mesleğinde de yeni dönüm noktasının hayırlı olmasını diliyoruz. Talip Köleoğlu’nun başarısından dolayı takdir ediyor, gurur duyuyoruz” dedi.

DİPLOMANIN YANI SIRA ONUR BELGESİ

Hatay’da yoğun tempoda çalışan gazetecilerden olan Talip Köleoğlu, seçimle beraber oluşan yoğun tempoya rağmen başarılı grafiğini sürdürerek Onur Belgesini almaya hak kazandı. Rektör Hasan Kaya, Öğretmenleri ve sınıf arkadaşları tarafından alkışla karşılanan Talip Köleoğlu “artık alaylı değil, mektepli gazeteciyim. Üzerimde emeği geçen başta Rektörümüz Hasan Kaya ve öğretim üyelerimize çok teşekkür ediyor, objektiflik adı altında sürdürdüğüm gazetecilik yaşantımda çizgimden sapmayacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 3 ay önce / 26.06.2018 09:38:44   

HATAYSPOR, GENÇLERE KAPILARINI AÇIYOR

Yeni yapılanma ve altyapı hamleleriyle geleceğin yıldız futbolcularını kendi bünyesinden çıkarmak isteyen Hatayspor, şimdi de 12-16 yaş arasındaki gençlere kapılarını açıyor.

Geçtiğimiz günlerde yoğun katılımla 17-21 yaş seçmelerini tamamlayan Bordo-Beyazlılar, altyapı antrenörleri ve teknik sorumlular eşliğinde genç yetenekleri kulüp bünyesine kazandırmak için mesai harcayacak.

30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde Hatay Büyükşehir Belediyesi Esentepe Futbol Sahası’nda gerçekleştirilecek olan seçmelerin ilk seansı 9.00-12.00, ikinci seansı ise 15.00-18.00 saatleri arasında yapılacak.

Son başvuru tarihinin 28 Haziran Cuma günü olduğunu ifade eden Hataysporlu yöneticiler, bu büyük ailede yer almak isteyen genç yetenekleri yapılacak seçmelere davet etti.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 3 ay önce / 26.06.2018 09:37:09   

ÖMER CİHANGİR İLE SPOR SAATİ BAŞLIYOR

Bir süre önce test yayınına başlayan Ergin Medya TV, 26 Haziran Salı Günü ilk canlı yayın programıyla izleyicileriyle buluşacak.

Ergin Medya TV yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, “Ömer Cihangir ile Spor Saati” programının haftada iki gün Salı ve Cuma günleri saat: 20.00’de yayınlanacağını belirtti.

İlk Canlı yayının yapılacağı 26 Haziran’da Ömer Cihangir yapımcı ve sunucu olarak görev alacak.

Program konuğu olarak Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Ergin Medya TV yönetim kurulu Başkanı Sadullah Ergin, Ergin Medya TV Spor Koordinatörü Hasan Yetmez programda önemli bilgiler verecek.

Ergin Medya TV’nin Facebook hesabı üzerinden canlı yayın, youtube üzerinden video paylaşımı olarak yayınlanacak. Yayınlanacak Programın sporseverler tarafından merakla bekleniyor.

(Yorum Haber Merkezi)


2 yıl, 3 ay önce / 26.06.2018 09:36:03   

HATAYSPOR’DA YENİ SEZON BAŞLADI

TFF 1. Lig’in yeni ekiplerinden Hatayspor, yeni sezon öncesi dün toplanarak kamp dönemine başladı. Bir hafta kendi tesislerinde çalışacak olan Bordo-Beyazlılar ardından Erzurum’da çalışmalarına devam edecek.

Sezon öncesi hazırlıklarına başlayan Bordo- Beyazlılar bir yandan iç ve dış transferleri bitirmeye çalışırken diğer yandan Antakya Atatürk Stadyumunun eksiklerini tamamlamaya çalışıyor.

Hatayspor Basın sözcüsü Sabit Karadeniz, yaptığı açıklamada takımın yeni bir kamp dönemine geçtiğini belirterek “Hatayspor bugün tesislerde kamp dönemine başlamıştır. Bir hafta sonra kamp Erzurum’da devam edecektir. Yeni sezonumuz hayırlı olsun.  Yönetim kurulu yedek üyeleri Diş Hekimi Mithat Baklacı ve Hikmet Özgün yeni yönetim kurulu üyemiz olarak aramızda olacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 3 ay önce / 26.06.2018 09:34:29   

ERGİN MEDYA TV, YAYIN DÖNEMİNE HAZIR

1993 yılında Yorum Gazetesi ile yayın hayatına başlayan Ergin Medya, 25 yılı sizlerin desteğiyle geride bırakmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Yorum Gazetesinin ardından Hatay’da Yaşam Dergisi ve Zirvedekiler Kataloğunu hayata geçiren Ergin Medya, internette facebook üzerinden canlı yayınlarla, youtube üzerinden video paylaşımlarla bundan böyle Ergin Medya TV’de sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ergin Medya Tv Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, 26 Haziran 2018 Salı günü akşamı saat:20.00 de yayınlanacak spor saati programıyla yayın döneminin başlanacağı müjdesini verdi.

Spor programları yanında haber, siyaset, müzik, tasavvuf musikisi saati, Antakya şivesiyle sohbet ve röportajların yer alacağı yayın dönemi izleyicilerimizden büyük beğeni kazanacağına inanıyoruz.

Ömer Cihangir, Hasan Yetmez, Cumali Yıldız, Hasan Pembecioğlu, Mesut Kurt gibi kamuoyunun yakından takip ettiği değerleri kadroya dahil eden Ergin Medya TV, izleyicilerimizin desteğiyle, sizin sesiniz ve ekranınız olacak.

Önce yüce Allah’a sonrada siz değerli dostlarımıza güvenerek çıktığımız bu yolda dualarınızı ve desteklerinizi bekleriz. Ergin Medya TV Ailesi olarak sevgi ve saygılarımızla, Allah’a emanet olunuz.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 4 ay önce / 22.06.2018 08:36:33   

DOLANDIRICILARA DİKKAT

Hatay Valiliği, bazı şahısların hayırseverleri Hatay Valisi Erdal Ata veya Valilik Makamı adına aradığı ve para yardımı talebinde bulunduğunu belirterek bu tür kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için kendilerini para yardımı için arayan şahıslara itibar etmemeleri gerektiğini belirten Hatay Valiliği, bu tür durum ile karşılaşılması halinde Hatay Valiliği (0 326 2146210) ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olunacağını belirtti.

Hatay Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Bazı şahısların iş insanlarını ve hayırseverleri, Vali Erdal Ata veya Valilik Makamı adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları Valiliğimize gelen bilgilerden anlaşılmıştır.

Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal polis (155) veya jandarma (156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Hatay Valiliği (0 326 2146210) ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır.

Bu vesileyle hayırsever iş insanları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak kimseden ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu saygıyla hatırlatırız.” denildi.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 4 ay önce / 22.06.2018 08:35:05   

SON SÖZ CUMHURDA

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde son söz cumhurda yani milletin kendisinde. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçimlerde oy kullanmak üzere sandık başına gitmeye adım adım yaklaşıldı.

Siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adayları, yurdun dört bir yanında vatandaşlara kendi projelerini anlatarak milletten yetki istedi.

24 Haziran'da seçmene iki pusula tek zarf verilecek. Oy pusulaların biri Cumhurbaşkanı seçimi için, diğer oy pusulası ise milletvekili seçimi için tercihe sunulacak.

Seçmenler 24 Haziran Pazar günü sabah saat: 08.00’den başlayarak saat: 17.00’ye kadar kayıtlı bulunduğu sandığa giderek oyunu kullanabilecek.

NASIL OY KULLANACAĞIM

Cumhurbaşkanı seçilecek olan oy pusulasının üzerinde Cumhurbaşkanı adaylarının fotoğrafı ve isimleri bulurken, Milletvekili seçilecek pusulanın üzerinde partilerin logosu ve isimleri yer alıyor.

Oyunuzu kullanabilmek için T.C. Kimlik Numarasını taşıyan kimlik kartınızı veya geçici kimlik belgesini, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden birini sandık kuruluna ibraz etmeniz gerekir.

Üzerinde kimlik numarası olmayan resimli ve resmi bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şart.

Oyunuzu kullanmadan önce kimlik belgenizi ve seçmen bilgi kâğıdınızı sandık kurulu görevlisine teslim edin. Adınız Sandık seçmen listesinde bulunduktan sonra kimlik bilgilerinizi kontrol ettikten sonra oy kullanacaksınız.

Sandık kurulu mührü ile mühürlenmiş oy zarfı ile birlikte size verilen Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine ait 2 ayrı birleşik oy pusulasını ve Evet/Tercih mührünü alarak tercih ettiğiniz Cumhurbaşkanı adayı ve siyasi parti, ittifak için ayrılan bölümden dışarı taşırmamak suretiyle mührü basın. Oy pusulasını katlayıp zarfın içine koyduktan sonra zarfı sandığa atın ve imzanızı attıktan sonra kimliğinizi almayı unutmayın.

Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla kapalı oy verme yerine girilmesi yasak ve cezası bulunmaktadır. Yanınızda bu tür cihazlar varsa sandık kuruluna teslim edin ve oy verme işlemi bittikten sonra teslim almayı unutmayın.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 4 ay önce / 22.06.2018 08:34:01   

MKÜ’DE MEZUNİYET SEVİNCİ

Mustafa Kemal Üniversitesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla coşku ve heyecan içinde gerçekleşti.

Mutluluk ve hüzne sahne olan mezuniyet törenine Hatay Vali Yardımcısı Ayhan Tetikoğlu, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılınç ve Prof. Dr. Yusuf Önlen, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Selahattin Eskiocak, il protokolü, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni, üniversiteyi birincilikle bitiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Talip Şişli’nin tüm mezun öğrenciler adına konuşma yapmasıyla devam etti.

Törende konuşan MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne kadar verdiği 67.000 mezunun, yurt genelinde doktor, mühendis, veteriner, öğretmen, yönetici olarak hizmet vermesinin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda 3 bin 500 mezun daha verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Hasan Kaya “Üniversitemiz 12 fakülte, 6 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 30 bine yakın öğrencisiyle eğitim öğretim faaliyetlerini sağlam adımlarla devam ettirmektedir. Zengin tarihe ve kültürel birikime sahip şehrimizde kurulmuş olan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, millî, manevî ve kültürel değerlerimize sahip çıkan, üniversitenin evrenselliğini ön plana çıkaran bir anlayışa sahiptir. Bu doğrultuda hedefimiz bilgiyi araştıran, doğru yorumlayan,  özgüven sahibi, dünü ve bugünü bilip geleceğe ilişkin hedeflerinde sağlıklı neticelere varabilen, Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı, büyük Türkiye’ye sağlıklı ve umutla bakabilen bireyler yetiştirmektir.

Değerli mezunlarımız bugün, hayat serüveninin yeni bir başlangıç noktasındasınız. Bugünden itibaren hayatın sorumluluğu omuzlarınıza biniyor, bağımsız bireyler olarak farklı bir hayat mücadelesi başlıyor. Ama daha önemlisi, yaşam boyu öğrenme dediğimiz yeni bir süreç başlıyor. Var olan becerilerinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından mezun oldukları bölümlerde dereceye giren öğrencilere temsili diplomaları ve hediyeleri verildi. Belge ve hediye takdiminin ardından mezun olan 3 bin 500 öğrencinin keplerini havaya atmasıyla coşku ve sevinç doruk noktasına ulaştı.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 4 ay önce / 22.06.2018 08:32:35   

MKÜ’DE MEZUNİYET SEVİNCİ

Mustafa Kemal Üniversitesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla coşku ve heyecan içinde gerçekleşti.

Mutluluk ve hüzne sahne olan mezuniyet törenine Hatay Vali Yardımcısı Ayhan Tetikoğlu, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılınç ve Prof. Dr. Yusuf Önlen, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Selahattin Eskiocak, il protokolü, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni, üniversiteyi birincilikle bitiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Talip Şişli’nin tüm mezun öğrenciler adına konuşma yapmasıyla devam etti.

Törende konuşan MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne kadar verdiği 67.000 mezunun, yurt genelinde doktor, mühendis, veteriner, öğretmen, yönetici olarak hizmet vermesinin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda 3 bin 500 mezun daha verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Hasan Kaya “Üniversitemiz 12 fakülte, 6 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 30 bine yakın öğrencisiyle eğitim öğretim faaliyetlerini sağlam adımlarla devam ettirmektedir. Zengin tarihe ve kültürel birikime sahip şehrimizde kurulmuş olan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, millî, manevî ve kültürel değerlerimize sahip çıkan, üniversitenin evrenselliğini ön plana çıkaran bir anlayışa sahiptir. Bu doğrultuda hedefimiz bilgiyi araştıran, doğru yorumlayan,  özgüven sahibi, dünü ve bugünü bilip geleceğe ilişkin hedeflerinde sağlıklı neticelere varabilen, Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı, büyük Türkiye’ye sağlıklı ve umutla bakabilen bireyler yetiştirmektir.

Değerli mezunlarımız bugün, hayat serüveninin yeni bir başlangıç noktasındasınız. Bugünden itibaren hayatın sorumluluğu omuzlarınıza biniyor, bağımsız bireyler olarak farklı bir hayat mücadelesi başlıyor. Ama daha önemlisi, yaşam boyu öğrenme dediğimiz yeni bir süreç başlıyor. Var olan becerilerinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından mezun oldukları bölümlerde dereceye giren öğrencilere temsili diplomaları ve hediyeleri verildi. Belge ve hediye takdiminin ardından mezun olan 3 bin 500 öğrencinin keplerini havaya atmasıyla coşku ve sevinç doruk noktasına ulaştı.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 4 ay önce / 22.06.2018 08:32:30