......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 284336
YORUM MANŞET
HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIM
HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIM

 HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIMAK Parti Hatay İl ve İlçe teşkilatları tarafından toplanan 2 tırlık insani yardım malzemesi İdlib’e gönderildi.
Battaniye, kışlık elbise, çizme ve çeşitli kışlık malzemelerden oluşan yardım tırları, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik’inde katıldığı törenle İdlib’e doğru yola çıktı.

Milletvekili Çelik, Türkiye olarak her zaman mazlumların yanında zalimlerin karşısında olacaklarını söyledi.
Dünyanın gelişmiş ülkelerinin gözlerini, kulaklarını ve kapılarını tıkayıp çocukların ölümüne seyirci kaldıklarına insanlığın şahitlik ettiğini belirten Milletvekili Çelik şöyle devam etti “Bir lokma ekmeğin, bir kat elbisenin bir canı kurtarabileceğini biliyoruz.  Aynı şekilde de Suriyeli kardeşlerimizin bizlere ihtiyacı var. Hava şartları çok ağır, çamurun içindeler, bizler elimizden geldiğince cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu mazlum halkların yanında durmaya devam edeceğiz. Şunu da belirtmek istiyorum ki İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali tarafımızın belli olması adına içerisinde insani yardım malzemesi buluna tırlarımızı İdlib’e gönderiyoruz. Ben bu yardımların toplanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 81 ilimizdeki tüm teşkilatlarımızı İdlib’te yaşanan insanlık dramına destek olmaya davet ediyorum.” dedi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, yaptığı konuşmada “Bu insanlık dramına şahitlik eden en yakın ilçelerden biriyiz. Yakın komşu uzak akrabadan iyidir düşüncesiyle hareket ederek yardımlarımız devam edecek. Şunu bilsinler ki Yayladağı halkı her daim mazlumun yanındadır” dedi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yaptığı konuşmada “Herkes bir kendine gelsin, bir kesime yüklenilmesin. İnsan olduğumuzu unutmayalım, yardımlarımıza devam edelim. İnşallah bu dram kısa sürede sona erer.” dedi.
(Haber Merkezi)

ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ
ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ

 ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere hafta sonu ilimize geldi.
Bakan Selçuk, Hatay Valiliği yanında bazı eğitimin kurumlarını ve Ak Parti İl teşkilatını ziyaret ederek ilimizle ilgili çeşitli bilgiler aldı.

Bizim çocuklarımız sınavlara hazırlanmak için sürekli odalara kapanıyorlar diyen Bakan Selçuk, “Odalara kapanında sadece soru çözüyorlar, sorun çözemiyorlar. Bizler bu şekilde çocuklarımıza değer sistemimizi aktaramıyoruz. Çocukların eğitimi benim için her şeyden önemli.” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hatay Valisi Rahmi Doğan'ı ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.
Bakan Selçuk ve Vali Doğan, toplantı ve ilimize yapılan ziyarete ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Bakan Selçuk programları kapsamında AK Parti Hatay İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. 
MİLLETLEŞME SÜRECİMİZİ GECİKTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR
Türkiye’nin zor bir coğrafya olduğunun altını çizen Bakan Selçuk; “Dünya’nın emperyalist güçleri bizim katma değer üreteceğimiz ve katlama yapacağımız bütün sermayemizi teröre harcatıyorlar ki, bu önemli işleri yapamasınlar. Bundan dolayı da Türkiye’yi bölüyorlar, fay hatlarına parçalıyorlar. Milletleşme sürecimizi geciktirmeye çalışıyorlar. Bizim toprağımız diğer ülkelere göre daha kıymetlidir. 
Biz çocukları eğitim çatısı altında toplamazsak ve geleceğe hazırlamazsak inanın bizi efendiler ve köleler diye ayırdıkları Dünya’da köleler sınıfına sokmaya çalışıyorlar. Bizim bu duruma direnmemiz lazım ama direnmek eğitimle ve bilimle olur. Bu yüzden de çocuklarımızın eğitimlerine ayrı bir ehemmiyet vereceğiz.
ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ BENİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ
Bizim çocuklarımız sınavlara hazırlanmak için sürekli odalara kapanıyorlar. Odalara kapanında sadece soru çözüyorlar, sorun çözemiyorlar. Bizler bu şekilde çocuklarımıza değer sistemimizi aktaramıyoruz. Çocukların eğitimi benim için her şeyden önemli. Eğitim meselesi, çok önemli. Hatay Türkiye’de en çok tasarım beceri atölyesi açan illerden bir tanesini. Hatay’da 500 tane atölye var. Atölye çocuklar için çok önemli. Burada hayatı görüyor. Türkiye 12 devleti sıralamada geçti. Şimdiye kadar hep düştük ama son olarak çıkış yaptık. Bizim kaynaklarımız kıt ve az olabilir bunu farkındayız ama Dünya’ya, eğitim tarihine derslik sayısı, dijital alt yapı ve öğretmen sayısı anlamında rekor kırmış bir AK Parti var.” Diye konuştu. 
EKMEK GERÇEKTEN EKMEKÇİNİN ELİNDE
Daha sonra konuşan AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu; “Sayın Cumhurbaşkanımız ekmeği gerçek ekmekçiye vermiş. Sizlerin de dediği gibi ‘biz ortalamaya talip değiliz, en iyisine talibiz. Çünkü muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak ancak bu şekilde olur.” Diye konuştu.  
Bakan Selçuk’un yaptığı ziyarete, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Hatay Milletvekilleri Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı. 
(Haber Merkezi)

TEŞEKKÜRLER HATAY
TEŞEKKÜRLER HATAY

 TEŞEKKÜRLER HATAYErgin Medya TV’de yayınlanan Gündem Özel programında hayırseverlerin katkılarıyla Çocuk Evleri Sitesinde kalan 60 öğrenciye Polar, Atkı ve Passolig sağlandı

 
Devletin himayesinde millete emanet olunan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan 60 öğrenci hayırseverlerin girişimleri ile sevindirildi.
Çocuk evleri Sitesi Müdürü Refik Evsen ve öğretmen Ali Parlak'ı bu konuda bilgilendiren Hasan Alkan ve Abbas Timurlenk, Ergin Medya TV'de Sadulah Ergin'in sunduğu Gündem Özel programına çıkarak canlı yayında kampanya başlattı.
Hatay’ın tüm ilçelerinden ve yurt dışından izlenen programda kampanyaya katkı sağlayan Mehmet Deviren, Erdoğan Akar, Fatih Dökmeci, Bünyamin Canbaz, Mehmet Özkan, Cahit Aşkar, Burak Alkan, Hasan Alkan, Fahri Serdar Özal, Kamil Kebapçoğlu, Mehmet Bilal, Selma Alkan, Adnen Arslan, İbrahim Kurtoğlu, Ahmet Soysal, Rezzuk Ayoğlu, Kazım Çaylı, Mustafa Çaylı, Mehmet Lütfü Kurtuluş, Sabahattin Bayrak, Yusuf Küçük, Servet Doysal, Mehmet Kurtuluş Özdemir, Abdurrahman Yıldız, Cemil Erkan, Yusuf Ramazan, Abdullah Karakuş, öğrencilerin polar, atkı ve passolig ihtiyaçlarını maddi katkı sağlayarak karşıladı.
Büyük ilgi gören canlı yayını 10 bini aşkın izleyici takip ederken bu sosyal projenin hayata geçirilmesi insanları mutlu etti.
Çocuk Evleri Sitesi idarecileri, öğrencileri ve Ergin Medya TV yöneticileri, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.
(A.Vahit Güraslan) 

BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!
BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!

BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!İskenderun Meydanspor maçlarında çıkan olaylara tepki gösteren 6 spor kulübü ortak basın açıklamasında olayları kınadı, herkesi sporun centilmenliğine davet etti

Hatay 1.Amatör B Grubu’nda mücadele eden Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulübü, Yayladağıspor Kulübü, Yeniçağ Gençlik ve Spor Kulübü, Altınkaya Belediyespor Kulübü, Kaan Temizlik Antakya Gençlik ve Spor Kulübü, Hatay Medeniyetlerspor Kulübü yöneticileri grup maçlarında İskenderun Meydanspor’la sürekli olarak şiddet ve tehdit olaylarıyla karşı karşıya geldiklerini ifade ederek Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde ortak basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında İskenderun Meydanspor ile oynanan maçlarda ceza alan, darp edilen, saha içi ve dışında sürekli tehdit aldıklarını iddia eden kulüpler ortak tepki göstererek, ASKF’ye çağrıda bulundu. Yöneticiler aynı zamanda, hakemlerin ve saha komiserlerinin yaşanan olayları görmezden geldiğini söyleyerek, gözlemcilerin dürüst rapor hazırlamadıklarını iddia ettiler.

GÖZLEMCİLER OLAYLARI GÖZ ARDI EDİYOR

Spor kulüpleri adına açıklamayı yapan Üzümdalı Gençlik ve Spor Başkanı İhsan Albayrak şiddet olaylarından tüm kulüplerin şikâyetçi olduğunun altını çizerek, “Öncelikle Emir Kağan kardeşimizin kök hücre ihtiyacını karşılamak için gereken desteği Türk Kızılayı’na giderek amatör kulüpler olarak katkıda bulunacağız. Sporda şiddete karşıyız. Biz 1’nci Amatör Küme’de mücadele ettiğimiz İskenderun Meydanspor Kulübü’nden şikâyetçiyiz. Her maçta karşımıza istenmeyen olaylar çıkıyor. Yeniçağ, Üzümdalı, Yayladağı maçlarında olaylar çıkıyor. Yayladağı maçında başkanın oğluna karşı şiddet kullandılar. Üzümdalı maçında bizleri soyunma odasına kilitlemeye kalktılar. Ardından Yeniçağ maçında Yeniçağspor’lu 2 sporcunun burnu kırıldı, birinin kolu yaralandı. Bizi sürekli tehdit ediyorlar. Bizler amatör spor kulüpleri olarak bu durumun karşısındayız. Hep birlikte bunun mücadelesini vereceğiz. Meydan Kulübü’nün antrenörü her maçta tehdit ediyor, telefonla tehdit ediyor. Özellikle İskenderun’da oynanan maçlarda hakemler o takımı ısrarla koruyor. Bizler ne yazık ki bunları üzülerek konuşuyoruz. Gözlemci ve Saha komiserleri bu kadar olayları göz ardı ediyor. Raporlar tertemiz geliyor. Bu şiddet ya bitecek, ya da biz bu işi bırakacağız. Şiddeti bitirmek için takımlarımız her türlü desteği verdi. ASKF Başkanı Mehmet Öztürk ile bu konuyu görüşüp, net kararların alınmasını bekliyoruz. İskenderun Meydan kulübünün yaptıklarına kimse dur demiyor. Hiçbir anne evladını maça gitsin, burnu kırılsın diye göndermiyor. Biz oyuncularımızı ateşe atamayız. Maça gelmeyeceksiniz tehditlerini yutmayız. Biz emniyetten tedbir istememize rağmen 6-7 polis gönderdiler. Emniyetinde bu konuda zaafı var.” dedi.

TARTIŞMA BEYAZ ÇİZGİNİN İÇİNDE KALIR

Altınkayaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Teknik Direktörü Hasan Özçelik ise tartışmaların saha dışına çıkmasının doğru olmadığını ifade ederken, “Futbolu biz amatör olarak yapıyoruz. Kör kuyuda mücadele ediyoruz ve kör kuyudan hiç bir şey alamıyoruz. Biz birde bunun yanında şiddete maruz kalırsak, bunun ne zevki kalıyor ne de anlamı kalıyor. Biz yıllardır sporun içindeyiz. Beyaz çizginin içinde tartışma da, itişme de olur. Ama maç bitiminde tokalaşarak o çizgiden çıkılır. Saha dışına olaylar çıkmaz. Pazar günü takımımızın İskenderun Meydanspor ile maçı vardı. Meydanspor’un cezası sebebiyle maç Kırıkhan’da oynandı. O maçta polisten ek güvenlik tedbiri istedim. Biz o maça iyi başladık. 30’uncu dakika da oyuncum oyundan atıldı. Hocaya kimseden korkma dedim. Bugün misafir takım, istediği kulübeyi alır. Bu her yerde geçerli. Biz bu olayların sahanın dışına taşmasına her zaman karşıyız. Maçta bizi yıldırmak için Meydanspor’un hocası benden bugüne kadar olmamış bir şekilde, oyuncularımın kimliğini istedi. Benim lisansım kimlik yerine geçiyor. İtirazın varsa, tertip komitesine gideceksin. Hiçbir oyuncumun kimliğini benden isteyemez. Benim futbolcularıma gözdağı vermeye çalıştılar. Ben Meydanspor’dan şikâyetçiyim. Tartaklamak fiziki olmak zorunda değil, bu da bir tartaklama türüdür.” şeklinde konuştu.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde gerçekleşen basın toplantısına 1.Amatör Küme’de mücadele eden Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı İhsan Albayrak, Yeniçağspor Kulübü Yöneticisi Meziyet Zencir, Yayladağıspor Kulübü Yöneticisi Ali Türkyılmaz, Kaan Temizlik Antakya Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sadullah Ergin, Hatay Medeniyetlerspor Kulübü Başkanı Selahattin Cihanoğlu, Altınkayaspor Kulübü 2. Başkanı Hasan Öztürk, Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticisi Mustafa Açıkalın katıldı.

 

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU
HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU

 HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Hatay'ın ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin “Onur Konuğu” olarak yer aldığı Lezzetli Kış Şöleni'nde Hatay adeta İzmir'i doyurdu.

Lezzetli Kış Şölenine akın eden İzmirliler, Hatay’ın yöresel ürünlerinin tadına bakarak birçok lezzeti yerinde görme fırsatı buldu.
Lezzetli Kış Şöleni’ne katılan Hataylı hemşehrimiz CZN Burak, yaptığı şovlarla katılımcılara görsel bir şölen izletti.
İzmir Kültürpark'ta düzenlenen "Lezzetli Kış Şöleni"nde Hatay rüzgârı tüm yöresel ürünlerin tanıtımı ile davet etti. Yöresel ürünlerin tanıtımı yanında Hatay Medeniyetler Korosu'nun konseri davetlileri adeta mest etti.
Antakya Medeniyetler Korosu konserine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.
HERKESİ HATAY'A DAVET ETMEYE GELDİK
Lezzetli Kış Şöleni'nin açılışında düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “23 medeniyetin 13 tanesine ev sahipliği yapan, ilk olimpiyatların yapıldığı, Anadolu'ya giren tüm semavi dinlerin ilk ibadethanelerinin bulunduğu, Roma döneminin en önemli 3 şehrinden biri olan, Orta Doğu ve Afrika'ya Anadolu'yu bağlayan Hatay'dan herkese kucak dolusu selam getirdik. 
Zengin mutfak kültürümüzün bir kısmını sizlerle paylaşmaya geldik. Ama aynı zamanda bu zenginliklerin tümünü keşfetmeniz için sizi Hatay'a davet etmeye geldik” dedi.
Anadolu'nun kurtuluşu için ilk kurşunun Dörtyol'dan atıldığını ve bu kurtuluş mücadelesinin İzmir'de alevlendiğini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Güzel İzmir halkı için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne ifade ediyorsa Hataylılar için de onu ifade ediyor. 
Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk güzel yurdumuza son hediyesidir. Hatay'ın güzellikleriyle İzmir'in güzelliklerinin buluştuğu bu organizasyonun gerçekleşmesinde Başkanımız Tunç Soyer başta olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.
SEVENLERİ BAŞKAN SAVAŞ'I YALNIZ BIRAKMADI
Gerçekleşen açılış töreninin ardından Başkan Savaş ve Tunç Soyer katılımcılarla birlikte Kültürpark'ta yer alan stantları tek tek gezdi. Hatay'ın gastronomik lezzetlerini tanıtan Başkan Savaş'a yoğun ilgi vardı. 
İzmir'de yaşayan Hataylılar ve sevenleriyle vakit geçiren Başkan Lütfü Savaş, 31 Aralık'a kadar sürecek bu lezzetli şölene herkesi davet etti.
(Haber: S.Ergin)

HBB BİSİKLETSEVERLERE DESTEK OLUYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sportif gelişimine vermek ve bireyleri sağlıklı yaşamın başat koşulu olan spora yönlendirmek için yapılan tüm faaliyetlere destek vermeyi sürdürüyor. Hatay, ilk kez bir uluslararası bisiklet organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği)’nin 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve HBB’nin de desteğiyle gerçekleştirilecek ,  “International Tour of Mediterranean - Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu”nun 02-04 Mart tarihlerinde Hatay-Adana-Mersin illerinde yapılacağı ve 198 km.lik 1.etap için 02 Mart Cuma günü saat 10.00’da Antakya Atatürk Caddesi’nden verilecek startın ardından yaklaşık 5 saat sonra Adana merkezinde biteceği açıklandı.

Açılış maçları hakkında açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ve Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan, geçen hafta Arsuz ve İskenderun ilçelerinde Türkiye Şampiyonası 1.etap kulüplerarası puanlı sezon açılış yarışmalarının yapıldığını ve bu yarışmalara Türkiye’nin çeşitli yörelerinden toplam 316 genç ve yıldız sporcunun katıldığını belirtti.

Kutlu ve Bakan yaptıkları ortak açıklamada, “Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Belarus, İran, Moğolistan, Ukrayna, Estonya, Özbekistan, Gürcistan, Eritre, Romanya ve Malezya gibi farklı ülkelerden yaklaşık 20 yabancı ve 4 Türk olmak üzere toplam 24 takım ve 175 sporcunun katılımı beklenen turun startına tüm bisiklet severleri ve sporsever Hataylıları bekliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 2 hafta önce / 02.03.2018 10:48:20   

MKÜ FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Meslek Yüksekokulu Basın Yayın Bölümü sınıfları arasında düzenlenen Halı saha futbol turnuvasında şampiyon İkinci öğretim 1.Sınıf takımı oldu.

Basın yayın bölümü öğretim görevlisi Fırat Ata organizasyonunda gerçekleşen turnuva Tayfun Sökmen Kampüsü spor tesislerinde yapılırken örgün ve ikinci öğretimde eğitim gören tüm sınıfların sergiledikleri performanslar izleyenlerden tam not aldı.

Rakiplerini ortaya koydukları başarılı futbol ile yenerek finale yükselen İkinci öğretim 1.Sınıf takımı ile Örgün öğretim 2.Sınıf takımları Fair- Play örneği sergiledikleri maçta oynadıkları futbol ile gönüllerde taht kurdular. Turnuva Şampiyonu İkinci öğretim 1.Sınıf takım kadrosu  Bertuhan Ergüleç, İbrahim Bilgil, Tugay Alyaz, Ahmet Aracı, Mehmet Dağlı, Faruk Yorulmaz ve Oğuz Tunahan Çelen’den oluşurken Örgün öğretim 2.Sınıf takım kadrosu Tolga Taş, Yalçın Kurt, Fatih Taner Önerden, Osman Ünal, Yalçın Bozdemir, Göksel Gök ve Ahmet Korkmaz’dan oluştu.

Final maçının hakemliğini turnuvayı organize eden Öğretim Görevlisi Fırat Ata yaptı. Oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne olan karşılaşmayı çok sayıda bölüm öğrencisinin izlemesi gözlerden kaçmadı.

Oldukça yoğun olan bölüm ders programları dışında öğrencileri sportif faaliyet ile kaynaştırma ve stres atmaları için düzenledikleri turnuvanın amacına ulaştığını görmenin haklı mutluluğunu yaşadığını ifade eden Mustafa Kemal Üniversitesi Basın Yayın Bölümü Öğretim Görevlisi Fırat Ata, Turnuvanın ilk dakikalarından itibaren Fair- Play örneklerinin sergilendiği keyifli maçlar yapıldığının altını çizerek turnuva şampiyonu olan İkinci öğretim 1.Sınıf takımını kutladı. Bu gibi faaliyetlerin devam edeceğini belirten Ata, ayrıca turnuvaya katılan tüm sınıf takımlarına ve takımlarını maçlarda yalnız bırakmayan bölüm öğrencilerine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 2 hafta önce / 02.03.2018 10:47:04   

GAZİ ORTAOKULU’NUN SPOR BAŞARISI

Hatay genelinde yapılan Ortaokullar Arası Küçükler Basketbol ve Hentbol müsabakalarında Antakya Gazi Ortaokulu her iki spor dalında birinci oldu.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Hatay Okullar arası Küçükler Kategorisinde yapılan Basketbol ve Hentbol müsabakalarında Antakya Gazi Ortaokulu ipi göğüsleyerek Hatay birincisi olma başarısı gösterdiler. Yapılan müsabakalar sonrasında oyunculara madalyaları Okul Müdürü tarafından takdim edildi.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 2 hafta önce / 02.03.2018 10:43:07   

ZARARLI BORULAR BERTARAF EDİLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), kent genelinde yapılan içmesuyu hattı çalışmaları ile insan sağlığını kötü etkileyecek zararlı boruların bertaraf edildiğini bildirdi. 

İçmesuyunun vatandaşlara temiz ve sağlıklı iletilmesi adına içmesuyu hattı yenileme, bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğüne dikkat çeken Genel Müdürlük, yapılan içmesuyu hattı döşeme çalışmaları sırasında çıkarılan paslı ve kireçli boruların vatandaşları hayrete düşürdüğünü belirtti.

İçmesuyu hatlarının yanı sıra içmesuyu tesislerinde yenileme, bakım ve onarım çalışmalarının hummalı şekilde devam edildiğini hatırlatan HATSU, sağlıklı bir yaşam ve temiz bir çevre için Hatay genelinde altyapı ve atıksu arıtma tesisi çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 2 hafta önce / 02.03.2018 10:41:47   

Süper Amatör Ligde Grup Şampiyonu SAMANDAĞSPOR

Hatay Süper Amatör Ligde normal sezon, oynanan 24 maçın ardından sona ererek mutlu sona ulaşan takım Samandağspor oldu.

Mavi-Beyazlı Samandağ temsilcisi, son maçta güçlü rakibi Körfez İskenderunspor’u 3-1 yenerek 58 puanla Süper Amatör Ligde grup şampiyonu oldu.

Samandağ ilçe stadyumunda oynanan zorlu maçı 3-1 kazanan Samandağspor, aynı zamanda bir rekora imza attı. 2.Amatör Küme, 1.Amatör Küme ve Süper Amatör Kümede üst üste şampiyon olan Samandağspor, şimdi gözünü Bölgesel Amatör Lige çevirdi.

Önceki gün oynanan maçlar sonunda Samandağspor, Dörtyol Esnafspor, İskenderun Belediye Gençlikspor ve Armutluspor takımları Süper Amatör Ligin Play-Off maçlarında oynamaya hak kazandı.

Maç sonunda Samandağ Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Sudan’ın elinden grup şampiyonluk kupasını alan Samandağspor, bu sevinci taraftarlarıyla kutladı.

Oynanan 5 maçta fileler 32 kez havalanırken sporseverler keyifli maçlar izleme şansına sahip oldu. Maç sonuçları şöyle: Samandağspor- Körfez İskenderunspor:3-1, Reyhanlı Belediyespor- Yayladağıspor: 6-6, Hatay Sümerspor- İskenderun Belediye Gençlik: 0-9, Karaağaçspor- Defne 2013: 3-1, Armutluspor- Arsuz Gözcülerspor: 2-1

YATKIN: TEMİZ FUTBOLU SÜRDÜRECEĞİZ

Samandağspor’u 2. Amatör Kümeden alıp üç yılda Süper Amatör Küme grup şampiyonu yapmayı başaran Kulüp Başkanı Yusuf Yatkın, sahalarda temiz futbolu sürdüreceklerini açıkladı.

Dün telefonla bağlantı kurarak düşüncelerini aldığımız Başkan Yatkın; bu şampiyonluğa katkı veren herkese teşekkür ederek antrenör ve futbolcularını tebrik etti. Samandağ ilçesine yeniden futbol sevgisini kazandırmaktan mutlu olduğunu ifade eden Yusuf Yatkın, Play-Off maçlarının centilmence geçmesi temennisinde bulunarak tüm takımlara başarılar diledi.

(Haber: S.Ergin)


2 yıl, 2 hafta önce / 02.03.2018 10:40:18   

Süper Amatör Ligde Grup Şampiyonu SAMANDAĞSPOR

Hatay Süper Amatör Ligde normal sezon, oynanan 24 maçın ardından sona ererek mutlu sona ulaşan takım Samandağspor oldu.

Mavi-Beyazlı Samandağ temsilcisi, son maçta güçlü rakibi Körfez İskenderunspor’u 3-1 yenerek 58 puanla Süper Amatör Ligde grup şampiyonu oldu.

Samandağ ilçe stadyumunda oynanan zorlu maçı 3-1 kazanan Samandağspor, aynı zamanda bir rekora imza attı. 2.Amatör Küme, 1.Amatör Küme ve Süper Amatör Kümede üst üste şampiyon olan Samandağspor, şimdi gözünü Bölgesel Amatör Lige çevirdi.

Önceki gün oynanan maçlar sonunda Samandağspor, Dörtyol Esnafspor, İskenderun Belediye Gençlikspor ve Armutluspor takımları Süper Amatör Ligin Play-Off maçlarında oynamaya hak kazandı.

Maç sonunda Samandağ Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oğuzhan Sudan’ın elinden grup şampiyonluk kupasını alan Samandağspor, bu sevinci taraftarlarıyla kutladı.

Oynanan 5 maçta fileler 32 kez havalanırken sporseverler keyifli maçlar izleme şansına sahip oldu. Maç sonuçları şöyle: Samandağspor- Körfez İskenderunspor:3-1, Reyhanlı Belediyespor- Yayladağıspor: 6-6, Hatay Sümerspor- İskenderun Belediye Gençlik: 0-9, Karaağaçspor- Defne 2013: 3-1, Armutluspor- Arsuz Gözcülerspor: 2-1

YATKIN: TEMİZ FUTBOLU SÜRDÜRECEĞİZ

Samandağspor’u 2. Amatör Kümeden alıp üç yılda Süper Amatör Küme grup şampiyonu yapmayı başaran Kulüp Başkanı Yusuf Yatkın, sahalarda temiz futbolu sürdüreceklerini açıkladı.

Dün telefonla bağlantı kurarak düşüncelerini aldığımız Başkan Yatkın; bu şampiyonluğa katkı veren herkese teşekkür ederek antrenör ve futbolcularını tebrik etti. Samandağ ilçesine yeniden futbol sevgisini kazandırmaktan mutlu olduğunu ifade eden Yusuf Yatkın, Play-Off maçlarının centilmence geçmesi temennisinde bulunarak tüm takımlara başarılar diledi.

(Haber: S.Ergin)


2 yıl, 2 hafta önce / 02.03.2018 10:40:13   

Hatayspor

2.Lig Kırmızı Grupta şampiyonluk mücadelesini sürdüren Hatayspor, 3 Mart Cumartesi günü (Yarın) deplasmanda karşılaşacağı Bodrumspor maçını bekliyor.

Son maçta Tuzlaspor’u 3-0 yenerek grupta ikinci sıraya yükselen Bordo-Beyazlı temsilcimiz, zorlu Bodrumspor maçından sahadan 3 puanla ayrılmanın hesaplarını yapıyor.

Teknik Direktör İlhan Palut idaresinde bu maçın hazırlıklarını tamamlayan Hataysporlu futbolcular, küme düşme hattında bulunan rakipleri Bodrumspor ile kritik maça çıkacaklarını belirterek bu maçı kazanacak güçte olduklarını ifade ettiler.

Yarın Bodrum İlçe Stadyumunda oynanacak Bodrumspor maçı saat: 14.30’da başlayacak. Bu önemli maçı Mustafa Kürşad Filiz, Mücahit Değirmenci, Mehmet Can Küçük hakem üçlüsü yönetecek.

(Yorum Haber Merkezi)


2 yıl, 2 hafta önce / 02.03.2018 10:32:27   

HBB’DE YENİ PROJE TARTIŞILDI


Başkan Savaş, Antakya Parkı içinde yapılması düşünülen “Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu” projesi konusunda meslek odaları ve STK temsilcileriyle istişare toplantısında bir araya gelerek konuyu demokratik ortamda görüşleri aldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’nin büyük projeleri arasında yer alacak Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesi hakkında meslek odaları temsilcileri, STK temsilcileriyle dün sabah meclis salonunda geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı.

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Nihat Tazeaslan, kalabalık davetli topluluğuna slayt eşliğinde projeyi detaylı olarak bilgilendirdi. Sunumun ardından Başkan Savaş’ta bu projeyi bir ağaç kesmeden şu an boş olan alana yapacaklarını, ayrıca bir hayırsever tarafından yaptırılacağı için belediye kasasından para çıkmayacağını söyledi.

Toplantıda söz alan ve detaylı açıklamalar yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya’da yeşil alanların arttırması gerekirken parkın içine Kültür Merkezi’nin yapılmasını uygun bulmadıklarını, bu güzel projenin şehrin farklı bir alanında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Konuşmalar yapan HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Selim Harbiyeli, Mimarlar Odası, Diş Hekimleri Odası Başkanı, Çevre Koruma Derneği Başkanı projenin Atatürk Parkı içine değil başka alana yapılması fikrini savundular. Bazı konuşmacılarda ağaç kesilmeyeceği ve merkezde olacağı için öngörülen alana yapılması görüşünde bulundular.

İki saat süren toplantıda yararlı fikirler üretilirken, Kültür Merkezi ve Nikah Salonu projesiyle ilgili net bir karara varılamadı.

(Haber: S.Ergin)


2 yıl, 3 hafta önce / 27.02.2018 10:50:44   

HATAY HAVAALANI, GÜMRÜK TERMİNALİNE AÇILMALI


Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetimi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’ye mektup yazarak Hatay Havaalanı’nın gümrük terminaline açılmasını istedi.

Suriye krizi ile ihracatçılar, üreticiler ve nakliyecilerin zor günler geçirdiğini belirten ATSO yönetimi, “Hatay Havaalanı yurtdışı uçuşlara açıldığı tarihten itibaren bölgenin öncü havaalanı olmuş ve özellikle Ortadoğu havayollarının ilgisini çekmektir” dedi.

Hatay havalimanın gümrük terminaline açılmasını bölge ekonomisi açısından çok önemlidir diyen ATSO yönetimi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’ye yazdığı mektupta şu ifadelere yer verdi: “Hatay ili iki sınır kapısı ile Türkiye’nin orta doğuya açılan kapısıdır. 2011 yılında yaşanan Suriye krizi ile sınır kapılarımız kapanmış ve ihracatçımız, üreticimiz ve nakliyecilerimiz zor günler yaşamışlardır. Tüm bu zorluklar karşısında Hataylı iş adamlarımız “Hatay RO-RO A.Ş” ünvanı ile birleşerek ülke ekonomisine çok büyük katkı vermişlerdir.

Hatay Havaalanı yurtdışı uçuşlara açıldığı tarihten itibaren bölgenin öncü havaalanı olmuş ve özellikle Ortadoğu havayollarının ilgisini çekmektir. Suudi Arabistan merkezli Flynas havayollarından sonra Katar Hava yolları 4 Nisan 2018 tarihinde Hatay-Doha seferlerini başlatacaktır.

Sınırımızda yaşanan sorunlar neticesinde kapanan sınır kapılarına karşı dinamik iş dünyamızın önüne açmak için; Hatay havalimanın gümrük terminaline açılmasını bölge ekonomisi açısından çok önemlidir.” denildi.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 3 hafta önce / 27.02.2018 10:49:48   

BAŞKAN SAVAŞ’A SÜRPRİZ ÖDÜL


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 5. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'ne katıldı.

Kentsel dönüşüm sürecinin detaylarını konuşmak amacıyla 22 Şubat 2018 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirilen kongreye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, Türkiye'nin dört bir yanından belediye başkanları ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı.

Türkiye gündeminin son yıllardaki en önemli konu başlıklarından biri olan kentsel dönüşüm, birbirinden önemli isimler ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcileri tarafından beş ayrı oturumda tüm detaylarıyla ele alındı.

Kentsel strateji doğrultusunda akıllı şehirler ve binalar temasıyla gerçekleştirilen ve bu yıl ilk kez düzenlenen  ‘Kentsel Dönüşümde Teşvik Ödülleri’nde,  tarihi ve kültürel dokuyu ortaya çıkaran projeler kategorisinde Başkan Savaş ödüle layık görüldü.

(Haber Merkezi)


2 yıl, 3 hafta önce / 27.02.2018 10:48:37