......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 312705
YORUM MANŞET
AK Parti Hatay İl Başkanı Yeşildal: MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ
AK Parti Hatay İl Başkanı Yeşildal: MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ

  AK Parti Hatay İl Başkanı Yeşildal:  MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZBir süre önce yapılan kongre ile AK Parti Hatay İl Başkanlığına seçilen Av. Adem Yeşildal, her daim milletimizin emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceklerini belirtti.

Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ve Yorum Gazetesi Hukuk Danışmanı Av. Ahmet Mustafa Ergin, başkan Yeşildal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak bir süre gündeme dair sohbette bulundu.

Yeşildal, Hatay halkının her şeyin en güzeline layık olduğuna dikkat çekerek , sahada vatandaşların dert, sorun ve taleplerini dinlediklerini, çözüm noktasında mesai mefhumu olmadan gece-gündüz çalıştıklarını ifade etti.

AK Parti teşkilatı olarak İl Yönetimi ve 15 İlçe Yönetimi tek ses tek yürek aziz milletimize hizmet amacıyla çalıştıklarını belirten Yeşildal; “Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda sahaya inerek  daima milletimizin yanında olacağız. Tüm teşkilatımız olarak ilk günkü gibi diri ve heyecanlıyız. Bu vesile ile aziz milletimizin bir kez daha ramazanını tebrik ediyor, sağlıklı şekilde bayrama ulaşmayı niyaz ediyorum.” dedi.

Bu arada uzun yıllar spor yapan aktif futbolculuk dönemi yaşayan AK Parti İl Başkanı AV. Adem Yeşildal, sohbet esnasında ilimizin futbol gururu, Hatay’ın ortak değeri Atakaş Hatayspor’un elde ettiği başarıların kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY, KÜLTÜR TURİZMİNİN BAŞKENTİ OLACAK
HATAY, KÜLTÜR TURİZMİNİN BAŞKENTİ OLACAK

HATAY, KÜLTÜR TURİZMİNİN BAŞKENTİ OLACAK TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman 15-25 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm haftasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yayman, Hatay’ı kültür turizmin başkenti yapacaklarını ifade etti.

Covid 19 salgının tüm hayatı ve turizmi derinden etkilediği bugünlerde buruk bir turizm haftası kutlaması yapıyoruz. Duamız odurki salgın biran önce biter ve eski günlere döneriz..

Türkiye, Dünyanın en büyük turizm markalarından biri ve inşallah yaraları en kısa zamanda sararak turizm pastasından hak ettiği payı alacaktır dedi.

2023 TURİZM HEDEFLERİ ÖNEMLİ

Türkiye, covid 19 salgınına rağmen turizmde 2023 hedeflerine

 emin adımlarla ilerlemektedir. Salgın bittiği veya kontrol altına alındığı anda turizm uçacaktır. Geçen 1.5 yılda insanlar evde durmaktan çok sıkıldı ve özgürce tatile gidip mutluluğun keyfini çıkartmak istiyorlar ifadelerini kullandı. Sektörün büyük zorluklar yaşadığını biliyoruz yaraları sarmak için hertürlü tedbirler alınmaktadır.

Türkiye’nin 2023 hedefi sadece sayısal verilerden ve turist hedefinden ibaret değildir. Bu hedeflerin başında; Marka şehirler, Arkeoloji ve ören yerleri, Gastronomi turizmin yaygınlaşması, Konaklama ve tesisleşmede markalaşma, Turizmi çeşitlendirme, alternatif turizmi geliştirme, Pazar payını artırma ve pazarı çeşitlendirme, Turizmi ülkeye yayma ve turisti ülkede daha çok tutma gibi stratejik hedefler bulunuyor.

Bu vizyonun hedefi Türkiye’yi uluslararası arenada lider bir ülke konumuna yükseltme amacını taşımaktadır. Türkiye, Dünyanın açık hava müzesi ve turizm ülkesidir.

Turizm haftasında yapılacak etkinliklerle turizm bilincinin ve farkındalığının toplumda yaygınlaşacağına inanıyorum.

HATAY GELECEĞİN TURİZM ŞEHRİ OLACAK

Önceki dönem Kültür ve Turizm Bakan yardımcılığı görevinde bulunan Yayman, konuyla ilgili açıklamasında Hatay’ın turizm potansiyeli hakkında önemli vurgular yaptı.

Hatay şuanda bir müzeler şehrine döndü. İnşallah bu algısını daha da güçlendireceğiz. Mevcutta sadece Antakya merkezde tam 5 müzemiz var. Arkeoloji müzemiz Dünyanın en büyük mozaik müzesi. Yeni açılan şehir müzemiz ise Türkiye’nin en güzel şehir müzesidir. Müze otel başlıbaşına eşsiz bir destinasyon olurken müze otelin altındaki Necmi Afsuroğlu müzesi dünyada farkındalık oluşturan bir müze oldu.  Hatay’ımız eşsiz hikayesiyle insanların ruhunu olduğu kadar midesini, gözünü ve gönlünü de doyuran bir şehirdir.  Metropollerden sıkılan günümüz insanı bir hikayenin, bir gizemin peşine düşerek Hatay’ımıza geleceklerdir.

Deniz-Kum-Güneş turizminden sıkılan insanlar alternatif turizm arayışlarına yönelmişlerdir. İşte Hatay yeni dönemin Kültür turizminin başkenti olacak bir potansiyele sahiptir. Herşeyden öte turizmin bacasız sanayi olduğuna yürekten inanan donanımlı bir turizm sektörümüz ve bilinçli insanımız vardır.

Son 3 yıldır sektörle düzenli olarak strateji toplantılarımıza devam ediyoruz. Salgın günlerinde dahi bu toplantılara ara vermedik. Hatay’ın turizmdeki Güçlü ve zayıf yönlerini irdeleyip fırsatları ortak akılla tartışıyoruz.. Temel amacımız şehrimizi salgın sonrası döneme hazırlamaktır. Salgın bittiğinde ülkemizde ve şehrimizde turizm patlayacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)

BÖLGEYE BEREKET DAĞITACAK
BÖLGEYE BEREKET DAĞITACAK

BÖLGEYE BEREKET DAĞITACAKAK Parti Hatay Milletvekili, TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Ak Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Hüseyin Yayman, AK Parti Hatay Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Hüseyin Şanverdi, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik, Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü tarafından Hatay’da inşa edilen DSİ yatırımlarında incelemelerde bulundu.


AK Parti Hatay Milletvekili, TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Ak Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Bölgeye bereket dağıtan Büyükkaraçay yaz için su tutmaya devam ediyor. HATSU yer teslimi yaptığında Samandağ’a da içme suyu sağlayacak! dedi.

Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı, Kurtlusoğuksu Göleti’nin de yer aldığı Kurtlusoğuksu Köyü, Kırıkhan Ceylanlı Yeraltı Suyu Suni Besleme İnşaatının da yer aldığı Ceylanlı Mahallesi, Hassa Yoluklar Barajı’nın yapılacağı Yoluklar Mahallesi, Tahtaköprü Barajı ve Büyükkaraçay Barajı’nda incelemelerde bulunan heyet ayrıca, Hassa Belediye Başkanlığını da ziyaret etti.

İncelemeler hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milletvekili Hüseyin Yayman yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından; 2003-2021 yılları arasında Hatay’ımızda birbirinden kıymetli projeler başarıyla hayata geçirilmiştir. Özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte “su” alanındaki çalışmalara hız verilmiş ve bu kapsamda Türkiye genelinde son 3 yılda 72'si baraj olmak üzere 973 tesis hizmete alınmıştır. Tabi bu hizmetlerden Hatay’ımız da nasibini almıştır. DSİ tarafından Hatayımıza son 18 yılda; 800 bin kişiye fayda sağlayacak yıllık 47 milyon m³ kapasiteli 5 adet İçmesuyu Tesisi, 892 milyon m³ su depolayacak 7 adet Baraj, 5 milyon m³ su depolayacak 3 adet Gölet, 81.530 dekar araziyi sulayarak 62 milyon TL zirai gelir artışı sağlayacak 13 adet Sulama Tesisi, 87 yerleşim yerini taşkınlardan koruyacak 83 adet Taşkın Koruma Tesisi, Hidroelektrik enerji üretimi yıllık 0,05 milyar kWh olan 2 adet Hes Tesisi  olmak üzere Toplam 2.925.000.000 TL yatırım yapılarak, toplam 113  adet tesis hizmete alınmıştır.

Bu kapsamda 2021 yılı ve sonrasında Hatay için DSİ’nin hedefleri yıllık 35,32 milyon m³ fayda sağlayacak 1 adet İçmesuyu Tesisi, 49 milyon m³ su depolayacak 9 adet Baraj, 1,17 milyon m³ su depolayacak 4 adet Gölet, 4 Adet Yeraltı Depolama Tesisi 539.700 dekar araziyi sulayarak 600 milyon TL zirai gelir artışı sağlayacak 39 adet  Sulama Tesisi, 32 yerleşim yerini taşkınlardan koruyacak 27 adet  Taşkın Koruma Tesisi, Hidroelektrik enerji üretimi yıllık 0,4 milyar kWh olan 11 adet  Hes Tesisi olmak üzere toplam 6.500.000.000 TL yatırım yapılarak, 96  adet tesisin hizmete alınmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin hizmetkarı olma düsturuyla eserler meydana getiren DSİ yetkililerimize, DSİ Genel Müdürlüğümüz ile Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye tüm Hataylı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

HEDEF 2023'E SAĞLAM ADIM
HEDEF 2023'E SAĞLAM ADIM

HEDEF 2023'E SAĞLAM ADIMAnkara’da büyük kurultayını gerçekleştiren AK Parti, tüm kurullarını taze kanla yenileyerek hedefi olan 2023 yılına sağlam adımlarla ilerliyor.

 AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Karar Yürütme Kurulu üyelerini ve partinin vitrinini büyük ölçüde değiştirerek dinamizm getirdi.

İlimizi temsilen kurultayda yer alan AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Hatay Milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilatın üst düzey temsilcileri tek ses tek yürek Başkan Erdoğan’ın yanında yer aldı.

Bu arada AK Parti Kurultayından Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK)’da Hatay Milletvekili

Hacı Bayram Türkoğlu yeniden girerken, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel de Merkez Disiplin Kurulu üyesi olarak listedeki yerini aldı.

Başkan Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Hatay AK Parti İl Teşkilatı Hedef 2023 Vizyonu gereği toplumla daha sık iletişim içinde bir dönem başlattı.

(Yorum Haber Merkezi)

EXPO, SADECE HATAY’A DEĞİL TÜRKİYE’YE HİZMETTİR
EXPO, SADECE HATAY’A DEĞİL TÜRKİYE’YE HİZMETTİR

  EXPO, SADECE HATAY’A DEĞİL TÜRKİYE’YE HİZMETTİRHatay Baro Başkanı Avukat Ekrem Dönmez ve beraberindeki avukatlar, EXPO 2021 alanını ziyaret ederek yetkililerden detaylı bilgi aldı

Hatay Barosu’na bağlı avukatlar, 10 Aralık’ta kapılarını açacak EXPO 2021 Hatay’ın Antakya’daki alanını ziyaret etti.

HBB Genel Sekreter Yardımcısı ve EXPO Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar’ın eşlik ettiği ziyarette avukatlar, alandaki çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu.

İhsan Çakar ve EXPO Hatay yöneticileri, 209 dönümlük alan üzerinde yapımı devam eden çalışmaları misafirlerine detaylarıyla anlattı.

EXPO alanına hayran kaldığını ifade eden Hatay Baro Başkanı Avukat Ekrem Dönmez, “Burası Antakya’nın en güzel yerlerinden bir tanesi. Buraya geldiğimde neyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Doğanın varlığını bozmadan muazzam bir yatırım yapılarak bir işi başarılmış. Başkanımız Lütfü Savaş’ın katkıları ve ekibinin büyük emeği ile Türkiye’nin ilgisini çekecek bir yapı kurulmuş. Bu yapılara hepimizin ihtiyacı var. Burası sadece Hatay’a değil Türkiye’ye hizmettir” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

DÖNMEZ’DEN AÇIK ÇAĞRI

EXPO Hatay’ın tüm kentin ve ülkenin reklamı olacağını belirten Dönmez, Cumhurbaşkanı ve siyasilere açık çağrıda bulundu. Herkesi EXPO Hatay’a sahip çıkmaya davet eden Dönmez, siyasilerden HBB’yi ve Hatay halkını yalnız bırakmamalarını diledi.

Avukat Özer Doğruel de ziyaretle ilgili düşüncelerini paylaştı. Hatay Barosu olarak yapılan çalışmaları yerinde incelemek için geldiklerini belirten Doğruel, “İlk defa geliyoruz ve çok etkilendik. Hatay’ımıza ve Türkiye’mize inanılmaz katkısı olacağını düşünüyorum. Bu organizasyon hepimizin. Çok ciddi bir emek var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Hatay Barosu avukatlarından Süleyman Tenekecioğlu, “Alanı gelip gözlemleyince ne kadar büyük bir yatırım olduğunu anladım. Buranın Hatay’ın ve Türkiye’nin dünyaya açılacak bir kapısı olacağına inanıyorum. Anlatılanları dinleyince hayallerimizin ötesinde bir proje olarak görünüyor. Hatay Büyükşehir Belediyesinin maddi ve manevi katkıları olmasa bunların hiçbiri gerçekleşmezdi. Başkanımız Lütfü Savaş’ın vizyonu ve HBB çalışanlarının katkısının bunda payı çok büyük. Bu projeye herkesin sahip çıkması lazım” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

BAŞKAN SARI, ZEYTİN DİYARINI TÜRKİYE’YE TANITTI

 

Seçildiği günden beri Altınözü ilçesinin tanıtımını her kulvarda gerçekleştirmeye devam eden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü’nü tüm Türkiye’ye tanıtmaya devam ediyor.

Beyaz TV Kanalı’nda yayınlanan “Belma Belen ile Geziyoruz” programına konuk olan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Gastronomi kenti ve zeytin diyarı Altınözü’nün birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini, turizm alanlarını ve benzeri birçok kültürel ve tarihi değerini programda tanıttı. Başkan Sarı, programda, Altınözü’nün zengin mutfak kültürünü tanıtmak ve Gastronomi Turizmini canlandırmak üzere sohbet gerçekleştirdi.

ALTINÖZÜ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, programla ilgili yaptığı açıklamada, “Beyaz TV Televizyon Kanalında yayınlanan “Belma Belen’le Geziyoruz” programında Altınözümüzü anlatıyoruz. Taşı toprağı ayrı kıymetli olan ilçemizin tüm güzelliklerine de vakit oldukça yer verdiğimiz programda ilçemizin ulusal ve uluslararası tanıtımını gerçekleştirdik. Altınözü derin tarihi ve binlerce çeşit yemeği ile gerçekten de bir tarih hazinesidir. Bu güzellikleri bir yandan ortaya çıkararak, bir yandan da tanıtarak ilçemize değer katıyoruz. Programda ilçemize yer veren Belma Belen hanımefendi nezdinde tüm Beyaz TV çalışanlarına teşekkür ediyorum. Biz Altınözü için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Altınözü’nün tanıtıldığı program vatandaşlar tarafından da yoğun şekilde takip edildi. Oldukça beğenilen programla ilgili sosyal medyada binlerce ileti paylaşıldı. Vatandaşlar, Başkan Rıfat Sarı’nın Altınözü’nü oldukça doğru şekilde tanıttığını belirterek, Başkan Sarı’ya teşekkür ettiler.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 10:08:48   

REYHANLI'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Reyhanlı ilçesindeki uyuşturucu operasyonunda 420 gram esrar ele geçirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti yapanlara yönelik operasyon düzenledi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Reyhanlı NSM Grup Amirliği ekiplerince uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda, hudut karakolu sorumluluk alanı olan tampon bölgede; 2 parça halinde daralı 420 gr Takoz Esrar ele geçirilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 10:08:09   

NC OYUNCULUK AJANSI, YARDIMCI OYUNCU ARIYOR

Dizi ve sinema çekimlerinde yer almak isteyen yetenekli oyuncular için yeni bir fırsat doğuyor. Uzun yıllardır bu sektörde kaliteli işler yapan NC Oyunculuk Ajansı, ilimizde çekimi yapılacak önemli bir sinema filmi için yakında motor diyecek.

Hatay ve çevresinde çekilecek tüm dizi ve sinemalara yardımcı oyuncu veren NC Oyunculuk Ajansı, Ramazan bayramından sonra çekilecek olan “Kesişme. İyi ki Varsın Eren” isimli sinema filmi çekimleri öncesi oyuncu kayıtlarına start verdi.

NC Oyunculuk Ajansı Cas Direktör Mehmet Kılıç, bu konuda yaptığı açıklamada “Sizde dizi ve sinema filmlerinde rol almak isterseniz NC Ajansa mutlaka uğrayın üstelik kayıtlar tamamen ücretsizdir.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 10:07:36   

KRİPTO PARA BORSASI MECLİS TARAFINDAN ARAŞTIRILSIN

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, kripto paraların meclis tarafından araştırılması gerektiğini söyledi.

Kripto para borsası vurgunlarının Thodex,  ile sınırlı kalmayacağına dikkat çeken CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, kripto para borsasını tüm yönleriyle araştırmak, kripto para piyasasında vurgunların önüne geçmek için ihtiyaç duyulan tüm denetim ve düzenlemeleri belirlemek amacıyla Meclis Araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

CHP’li Güzelmansur ile birlikte 20 milletvekilinin imzasını taşıyan araştırma önergesinde şu ifadelere yer verildi “Türkiye, kripto para sahipliği açısından dünyada 4., Avrupa'da ise birinci sırada yer almaktadır. Ülkemizde hem yatırım hem de yatırımcı sayısı açısından devasa büyüklüğe ulaşan kripto para alım satımlarının yapıldığı, cüzdanların oluşturulduğu borsalar ise ne bir düzenlemeye ve dolayısıyla ne de bir denetime tabidir. Kripto para borsalarının çoğu siber saldırılara karşı yeterli güvenlik alt yapısına sahip olmadan, olağandışı durumlarda verdikleri hizmetin kesilmesini önleyecek tedbirleri almadan faaliyetlerine başlayabilmekte ve devam edebilmektedirler. Bu nedenle borsa oluşturulması için asgari şartların tespit edilmesi, bunların sağlıklı işlemesini sağlayacak gerekli düzenlemelerin saptanması gibi konuların Meclis tarafından kurulacak bir komisyonu marifetiyle araştırılması sağlıklı ve doğru olacaktır.” dedi.

Araştırma önergesine dair açıklama yapan Güzelmansur kripto para alanında gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılmaması durumunda vurgunların Thodex, Vebitcoin ile sınırlı kalmayacağını, mağdur sayısının milyonları bulacağını söyledi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 10:03:43   

KLİMA HIRSIZLARI YAKALANDI

Belen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Belen Öğretmen Evi ek hizmet binasında bulunan klima ile su tesisatı malzemelerini çalan hırsızları, suçüstü yakaladı.

 Adli işlemlerin tamamlanmasını müteakip mahkemeye sevk edilen Ö.Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, K.A. ve M.A. ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Belen İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması amacıyla 23.04.2021 tarihinde Soğukoluk Mahallesinde icra edilen faaliyet esnasında K.A., M.Ö., ve  Ö.Y. isimli şahıslar, 65 AAT .... plakalı Citroen marka otomobil ile birlikte Belen Öğretmen Evi ek hizmet binasında bulunan klima ile su tesisatı malzemelerini çaldıkları esnada yakalanmışlardır.

Şüpheli şahısların üzerinde ve otomobil içerisinde yapılan arama sonucunda, metal kesmek ve parçalamak için kullanılan (1) adet  büyük boy metal makas, (1) adet levye, (1) adet yerinden sökülmüş klima ve çok sayıda çeşme musluğu ile pirinç malzemeden yapılmış boru ve sıhhi malzemeler ele geçirilmiştir.

Adli işlemlerin tamamlanmasını müteakip mahkemeye sevk edilen Ö.Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, K.A. ve M.A. ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.” Denildi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 09:53:28   

BIDEN, TÜRK MİLLETİNDEN ÖZÜR DİLEMELİ

Türkiye Kamu-Sen Hatay il Başkanı Hayri Şahin ABD Başkanı Joe Bıden'ın sözde "Soykırım" açıklamasına tepki gösterdi.

"Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden’ı şiddetle kınıyoruz" diyen Başkan Şahin, "Tarihleri soykırım ve ırkçılıkla yazılmış olanların art niyetli açıklamaları bizim için yok hükmündedir" dedi.

Başkan Şahin mesajında şu satırlara yer verdi; "Osmanlı Devleti’nin 1915 yılında Ermenilere soykırım yaptığı yolundaki asılsız iddiaları reddediyor, bu doğrultuda açıklama yapan Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden’ı şiddetle kınıyoruz.

"Suçlamak için değil, tekrarlanmasın diye bu ifadeyi kullanıyoruz" diyen ABD başkanı Biden'in bu açıklaması tarihi gerçeklerle asla bağdaşmamaktadır. Soykırım gibi insanlık suçu içeren ağır bir itham; hiçbir geçerli delil, bilgi ve belgeye dayanmayan siyasi bir karar değil arşiv kayıtlarıyla, somut bilgi ve belgelere dayalı tarihi ve bilimsel bir karar olmak zorundadır. Dolayısıyla bütün ülkelerin arşivleri açıkken ve bu yönde herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamışken I. Dünya Savaşı esnasında Türklerle Ermeniler arasında yaşanan olayları soykırım olarak nitelemek tamamen taraflı ve art niyetli bir yaklaşımdır.

Yüzyıllar boyu farklı kıtalarda hüküm süren Türk milleti tarihi boyunca hiçbir topluma soykırım uygulamamıştır. ABD Başkanının yaptığı bu açıklama, onurlu Türk tarihini lekeleyemeyecektir. Şanlı Türk milletinin tarihi, adalet ve hakkaniyetle doluyken Türk düşmanlığını şiar edinmiş lobilerin siyasi propagandalarına alet olan Joe Biden’ı Türk milletinden özür dilemeye davet ediyoruz.

Türk milleti, hiçbir hukuki ve tarihi dayanağı olmayan ve Türkiye'de yaşayan birçok Ermeni bilim adamının da şiddetle reddettiği soykırım yalanına sarılanların sinsi tezgahlarına gelmeyecektir. O yıllara bakıldığında özellikle Doğu bölgelerimizde işgal kuvvetleriyle iş birliği yapan Ermeni çetelerin köylerimizi basarak vatandaşlarımıza reva gördükleri zulmü tarihi bilgiler bizlere sunmaktadır. Dolayısıyla yaşananların bir soykırım olmadığı da gün gibi aşikardır.

Tarihleri soykırım ve ırkçılıkla yazılmış olanların art niyetli açıklamaları bizim için yok hükmündedir. Kurulduğu günden beri dünyanın dört bir yanında soykırım uygulayanlar kendilerine suç ortağı arıyorlarsa başka kapıyı aşındırmak zorundadır. Bilinmelidir ki Türk milleti, insanlık ailesine asırlardır medeniyet, adalet, barış ve dostluk yolunda ilham kaynağı olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir." Dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 09:52:11   

ALTINÖZÜ ÇEVRE YOLU BİN ÇINARLA NEFES ALACAK!

Altınözü çevre yolunda bin adet çınar ağacı dikilecek. Altınözü Belediyesi tarafından çevre yoluna dikilecek çınarlarla çevreye ve yeşile vurgu yapılacak.

Altınözü Belediye Başkan Rıfat Sarı, “Çevre yolumuzu bin adet çınar ağacıyla donatıyoruz. Altınözü’nde gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın talimatıyla Altınözü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Altınözü çevre yolunda ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı. Ekipler söz konusu güzergahta bin adet çınar ağacı dikimi yapılacağını ifade etti. Çalışmalarına dün itibariyle başlayan ekiplerin hummalı bir çalışma içinde oldukları görüldü.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, bugüne kadar olduğu bugünden sonra da ağaca, yeşile ve çevreye önem veren bir belediyecilik yapmayı sürdüreceklerini söyledi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 09:47:35   

HBB’DEN DİLENCİLERE GEÇİT YOK

Hatay Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sağlığı ve huzuru için il genelinde gereken maddi ve manevi tüm önlemleri alıyor.

Çevre illerden gelerek dilencilik yapan 20 kişi HBB zabıta ekipleri tarafından engellendi.

HBB zabıtaları, emek harcamadan para kazanmayı tercih eden ve çocukları da bu işe alet eden dilencilere izin vermedi.

Yaklaşık 1 haftadır şehirde bulunan dilenciler, HBB Zabıta Daire Başkanlığı binasına götürülerek haklarında gerekli işlem yapıldı ve haksız kazançla elde ettikleri paralara tutanakla el konuldu.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 09:46:17   

İÇMESUYU ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Defne ilçesi Döver Mahallesi’nde içme suyu şebekesi işlev görmeyen ve olmayan meskenler için içme suyu altyapı çalışmalarını sürdürüyor.


Su kayıplarının önüne geçmek ve su iletiminin daha sistemli sağlanması adına kolları sıvayan HATSU Genel Müdürlüğü, Defne Döver Mahallesi’nde yeni içme suyu şebeke inşa ve abone bağlantısı çalışmalarını sürdürüyor.

Ekonomik ömrünü tamamlayan şebeke yerine toplamda yapılacak 7 bin 800 metre iyileştirme çalışmasının 5 bin 200 metresinin tamamlandığını açıklayan HATSU, çalışma sayesinde Döver’in sağlam şebekeye ve sağlıklı suya kavuşacağını vurguladı.

Şebeke iyileştirme çalışmalarının nüfusun her geçen gün artması ve iklimsel faktörlerden dolayı git gide azalan suyun şebekelerden kaynaklı kaybını önlemede önemli rol üstlendiğini vurgulayan Genel Müdürlük, çalışmaların insan ve çevre sağlığına uygun şekilde yapıldığının altını çizdi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 09:45:33   

BEYAZ MELEK BAKIMEVİ’NE ZİYARET

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkan Serpil Öğüt ve beraberinde bulunan üyeler Beyaz Melek Bakım Evi’ni ziyaret etti.

Beyaz Melek Bakımevi’ni ziyaret eden Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkan Serpil Öğüt ve beraberinde bulunan üyeler burada bulunan bireylerle bir araya geldiler.

Kurum yöneticileri ile yapılan görüşmelerin ardından Beyaz Melek Bakımevi hakkında kısa bir açıklama yapan Hatay Sevgi Ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkan Serpil Öğüt, “Hatay İli Belen İlçesi’nde 2021 yılı Ocak ayında hizmete giren 169 kapasiteli Bakım Merkezimiz 5 bin metrekare kapalı 4 bin metrekare de açık alana sahiptir. Bedensel zihinsel ruhsal ağır engelli kadın ve erkek bireylere 7 gün 24 saat esasıyla hizmet sunulan merkezimizde engelli bireylerin bakım sağlık ve psiko-sosyal ihtiyaçları alanında yetkin personellerimiz tarafından yerine getirilmektedir. Kütüphane, sinema odası, kapalı ve açık spor alanları, el sanatları atölyesi, müzik atölyesi, uygulama mutfağı v.b. birimlerimiz aracılığıyla engelli bireylerimizin boş zamanlarını verimli hale getirmek amaçlanmaktadır. 3 kişilik odalardan oluşan Bakım Merkezimiz 94 engelli bireye hizmet vermektedir. Bahçe peyzajı engelli bireylerin kullanımına uygun dizayn edilmiş olup, erişilebilirlik belgesine sahip ender kuruluşlardandır. Aynı zamanda engelli bireylerimizin boş zamanlarını değerlendirmesi için meyve sebze yetiştirebilecekleri tarımsal rehabilitasyon alanı ve hayvan barınağı bulunmaktadır. Basketbol, voleybol, futbol sahası ile her engelli bireyimiz için hobi bahçesi niteliğinde alanlar oluşturmak için çalışmalar devam etmektedir.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 hafta, 6 gün önce / 27.04.2021 09:44:47