......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261263
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

MELEKLER, EVİNDE MUTLU

 Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 8’inci hafta maçları kapsamında kendi evinde karşılaştığı OGM Ormanspor Takımı’nı 73-70’lik skorla yenmeyi başardı.

9 Ocak Pazar günü Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan zorlu mücadelede mavi beyazlılar, ilk çeyreği 12-21 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte farkın açılmasına izin vermeyen Hatay temsilcisi, soyunma odasına 38-40 geride gitti. Üçüncü periyotta maçın hakimiyetini eline geçirerek etkili hücumlarla rakibini adeta sayı yağmuruna tutan HBB Kadın Basketbol Takımı, son çeyreğe 61-53 önde girdi.

Maçın sonunu da iyi oynayan Hatay’ın melekleri zorlu karşılaşmadan 73-70’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

Kazandığı bu galibiyetin sonunda puanını 15’e yükselten Hatay’ın melekleri ligin 2’inci sırasında yer alıyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 6 saat önce / 11.12.2018 11:19:22   

HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:43:09   

MUHTARLAR VE DERNEKLERDEN ŞABAN DOĞRU'YA TAM DESTEK

Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde, Antakya Belediye başkan aday adayı olan Şaban Doğru’ya destekler her geçen gün çığ gibi büyüyor. Gerek sivil toplum kuruluşu temsilcisi, gerek iş adamı, gerek se siyasetçi olarak her zaman halkın içinde yer alan Şaban Doğru için, imza toplayan 62 mahalle muhtarı ve 250 bin Yörük Türkmen akraba toplulukları, bu imzaları AK Parti genel merkezine ulaştırdı.

  İmzalı mühürlü yazılan dilekçelerde, Antakya Belediye başkan aday adayı Şaban Doğru’nun dürüstlüğü, güvenirliliği, çalışkanlığı, AK Parti davasına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sadakatinin tartışılmaz olduğuna vurgu yapan muhtar ve Türkmen ve Yörükler topluluğu dernekleri, Antakya Belediye başkan adaylığı için “Doğru”nun doğru bir karar olacağını ifade ettiler.

Toplumun her kesimi tarafından kabul gören Şaban Doğru’yu, Antakya Belediye başkan adayı olarak görmek istediklerini söyleyen topluluk başkanları ve muhtarlar, ancak Doğru ile uyumlu çalışabileceklerini dile getirdiler.

Antakya’da taşımacılık sektöründe aktif rol alan ve büyüyen bir firmanın sahibi olan Doğru, bu yönüyle de esnafa ve halka yakınlığı tanınıyor. İşin ehli olan ve üstlendiği her görevi layıkıyla yerine getiren Antakya Belediye başkan aday adayı Şaban Doğru, esnafın takdirini kazanmış durumda.

Kendine özgü bir siyasi çizgi ile halkı kucaklayan Şaban Doğru’nun Antakya Belediye başkan adaylığına, kesin gözüyle bakılıyor.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:40:36   

BAŞKAN SAVAŞ YENİDEN ADAY

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyükşehir belediye başkan adayı oldu.

   Hatay’ı yenilikçi bir anlayışla birbirinden nitelikli hizmetlerde donatan ve Hatay halkının sevgisini kazanan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 31 Mart 2019 seçimlerinde yeniden sevdalısı olduğu Hatay’a hizmet etmek için mücadele verecek.

Fransızlar döneminden kalan altyapının yenilenmesi, Asi Nehri’nin temizlenerek eski kirliliğinin tarihe karışması, Türkiye’nin 2. büyük spor kompleksinin kente kazandırılması, çok amaçlı salonlar, sosyal marketler, dünyanın 5’inci, Avrupa’nın 2’nci ve Türkiye’nin ise en büyük kapasitesine sahip membranlı atık su arıtma tesisinin yapımı gibi birçok önemli hizmeti Hataylılarla buluşturan Başkan Savaş’ın, yepyeni projelerle seçim yarışını kazanabilecek en güçlü aday olması ön görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP ile uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve partisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, partisinin kendisini davet etmesi üzerine yeniden aday olacağını ifade etmişti.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:39:41   

ŞENKÖY’DE BİLİMSEL PANEL

Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından MKÜ Ziraat Fakültesi katkıları ile Şenköy Mahallesi’nde Keçi Yetiştiricilerine yönelik “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel bir panel gerçekleştirildi.

   Yayladağı Kaymakamlığı ile Yayladağı Belediyesi himayelerinde, Hatay Gönüllüler Konseyi Derneği organizatörlüğünde ve MKÜ Ziraat Fakültesi katkılarıyla Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy’de önceki gün “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel bir panel gerçekleştirildi. Şenköy Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen panele Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Yayladağı Belediye Meclis Üyeleri, MKÜ Ziraat Fakültesi’nde görev yapan bilim adamları, mahalle muhtarları, çiftçiler ve Şenköylüler katılım gösterdi.

DÖNMEZER: ŞENKÖY ÖNEMLİ BİR MERKEZDİR

Şenköy’de gerçekleştirilen “Yayladağı Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü Ürünleri” konulu bilimsel panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği Başkanı Tahir Dönmezer yaptığı konuşmada, “Tarım ve Hayvancılık sektörüne yönelik gerçekleştirdiğimiz panelin Şenköyü’nde yapılması bizim için çok büyük önem taşıyordu. Bu vesileyle Şenköy, Keçi Yetiştiriciliği ve Keçi Sütü ürünleri konusunda önemli bir merkezdir. Bu faaliyetlerimizi dernek olarak Yayladağı bölgesinde sürdürmek istiyoruz. Kaymakamlık, Belediye, Resmi Kurumlar başta olmak üzere STK’larla birlikte her zaman işbirliği içerisinde olacağız. Katılımınızdan ve desteklerden dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇİFTÇİLERİZE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Açılış konuşmasının ardından panele katılım gösteren Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı yaptığı kısa konuşmada, “Tarım politikalarını geliştirmek için dün olduğu gibi, bugünden sonra da çiftçilerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği üyelerine yaptığı bu önemli çalışmadan dolayı ve panele katılım gösteren bilim adamlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

ŞENKÖY HER ALANDA ÖNCÜ BİR MAHALLEMİZ

Panelin Şenköy’de yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan yaptığı kısa konuşmada, “Şenköy, coğrafyamız için çok önemli bir mahallemizdir. Her alanda olduğu gibi bilimsel alanda da öncülük yapmaya devam ediyor. Yayladağı Belediyesi olarak bu tür çalışmaların her zaman yanında olacağız ve desteklemeye devam edeceğiz. Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından gerçekleştirilen panelde emeği geçen bilim adamlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Yaklaşık 2 saat süren panelin ardından panele konuşmacı olarak katılım gösteren MKÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerine ve TKDK Hatay İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy’a Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneği tarafından katılım belgeleri verildi. Katılım belgelerinin verilmesinin ardından katılımcılara yönelik Şenköy Turu gerçekleştirilmesiyle panel sona erdi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:38:57   

Antakya Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Firdevs Kılınç: GELECEĞE IŞIK OLMAYA HEP BİRLİKTE TOPLANIYORUZ

Antakya Hz Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi önderliğinde, "Hedef 2023 Vizyonu" için gönül ve görüş birlikteliğini hedefleyen Kız İmam Hatip lisesi müdireleri medeniyetler şehri Hatay'da istişare toplantısını gerçekleştirecek.

  Antakya Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Firdevs Kılınç, toplantının ilimizde yapılacak olmasının onur verici olduğunu söyledi.

Geleceğe ışık olmaya hep birlikte toplanıyoruz diyen okul Müdürü Kılınç, açıklamasına şöyle devam etti: “Türkiye'nin dört bir yanından davetimize icabet ederek gelecek olan İHL ve İHO müdireleri okulumuzda 7-9 Aralık 2018 tarihleri arasında geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi, daha güzel modern ve çağdaş yarınları konuları istişare edilecektir. Böylesine önemli ve kapsamlı bir toplantının ilimizde gerçekleşmesi bizler adına onur vericidir.

Daha ileri bir Türkiye için yapılan bu önemli toplantıda kızlarımızın geleceğine ışık olacak yollar ve vizyonun tamamlanmasında alacak roller konusunda önemli adımlar atılacaktır.

Tüm Türkiye'nin buluştuğu bu toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Türkiye'nin geleceğine böyle bir toplantı ile Hatay büyük bir imza atmış olacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:37:45   

DARAOĞLU’NDAN HATAY ECZACI ODASI’NA ZİYARET

Defne Belediye Başkan Aday Adayı eczası Mehmet Daraoğlu çalışmalarına meslektaşlarını ve mahallesini ziyaret ederek devam ediyor.

Daraoğlu, 28. Bölge Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan'ı ziyaret ederek sağlık konusundaki çalışmalarından ve projelerinden söz ederek projelerinde odanın önemini vurguladı.

Oda Başkanı Aközcan da ilimizdeki aday adaylarından odaya ziyaret gerçekleştiren ilk kişi olan Mehmet Daraoğlu'na teşekkürlerini ve desteklerini belirtti.

Daraoğlu, çalışma arkadaşları, Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Keskin ve Sümerler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SÜMYAD) eski başkanı Hasan Horoz eşliğinde SÜMYAD Başkanı Semir Özdemir'i ziyaret etti.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen toplantıda başkan Özdemir, desteklerini belirterek ellerinden gelen ne varsa yapabileceklerini dile getirdi.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:36:10   

RÖGAR KAPAĞI HIRSIZLIĞI TEHLİKE SAÇIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İskenderun İlçesi’nde yağmur suyu ızgaraları ile rögar kapaklarının çalınma vakalarının arttığını belirterek hırsızlık olaylarının önlenmesi adına gerekli işlemlerin yapıldığını ayrıca vatandaşların bu noktada duyarlı olmaları gerektiğini hatırlattı.

   Özellikle İskenderun İlçesinin genelinde gözlemlenen yağmursuyu kanallarının üzerinde bulunan ızgaraların çalınma vakalarının her geçen gün arttığını bildiren Genel Müdürlük, hırsızların hedefi haline gelen ızgaralar ve kapaklar ile alakalı yenileme çalışmalarının devam ettiğini ayrıca herhangi bir şüpheli durumda 155 polis imdat çağrı merkezine bildirilmesi hususunda vatandaşlara çağrı yaptı.

Yaşanan Hırsızlıklar Vatandaşın Hayatını Tehlikeye Atıyor

Yağmur suyu ızgaralarının güvenli bir şekilde yerleştirilerek gerekli önlemlerin alınmasına rağmen olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığını ve ızgara çeşitlerinin demir yerine kompozit olarak döşendiği bilgisini veren İdare, özellikle İskenderun İlçesi’nde yaşanan hırsızlık vakalarının ölüme davetiye çıkardığını ve araç ile yayaların hırsızlık sonrasında oluşan boşluklara düşmemesi amacıyla ALO 185 HATSU Çağrı Merkezine gelen bildirimlere hızlı bir şekilde müdahale edildiğini kaydetti.

Vatandaşların hayatını tehlikeye atarak bu hırsızlığı yapan kişileri kamuoyunun takdirine bırakan HATSU Genel Müdürlüğü, yaşanan hırsızlık vakalarının İskenderun ilçesi genelinde sürdüğünü cadde üzerinde bulunan ızgaralar ile rögar kapakları etrafında görülen şüpheli bir durumu yetkililere bildirilmesi gerektiğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:34:48   

TEKNOLOJİK GELİŞMELERİN ASIL LOKOMOTİFİ ÜNİVERSİTELER

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) düzenlenen ‘Gelecek Teknolojileri ve Bu Teknolojilerin Yerli ve Milli Modelleri’ ve ‘Makine Öğrenmesi ve Yapay Zekâ Ekseninde Endüstri 5.0’ konulu panelde üniversitelerin toplumdaki teknolojik gelişmeler için önemi değerlendirildi.

   İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tarafından, İSTE Merkez Kampüs’te iki oturumdan oluşan ‘Gelecek Teknolojileri ve Bu Teknolojilerin Yerli ve Milli Modelleri’ ve ‘Makine Öğrenmesi ve Yapay Zekâ Ekseninde Endüstri 5.0’ konulu panel düzenlendi.

Moderatörlüğünü İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin yaptığı panelin birinci oturumuna; yapımcı ve sunucu Dinçer Karaca ile Sanayi ve Teknoloji Derneği Başkanı Harun Demir konuşmacı olarak katıldı. Açılış konuşmasında; panelin İSTE’nin Teknoversite vizyonuna büyük katkı sağlayacağını belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Dereli, İSTE olarak Ülkemizin inovasyon ve teknoloji odaklı kalkınma vizyonuna her türlü desteği vermeye çalıştıklarını ifade etti.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:33:51   

HATUNOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu, Ankara’ya giderek kendisine bu görevi veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden CHP Antakya Belediye Başkanı Hikmet Hatunoğlu yaptığı konuşmada, “Şahsıma verdiğiniz bu görev benim için büyük bir mutluluktur. Bizler halkımıza, milletimize ve devletimize her zaman hizmet etmek için görev başındayız. İnşallah 31 Mart’ta Allah’ın izni milletimizin isteği ile yerel seçimlerde Antakya Belediyesi’ni birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde hizmet ekibi ile yönetme imkânına sahip olacağız. Şahsıma layık gördüğünüz bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime söz veriyorum. Başta halkımız olmak üzere örgütümüzle ve ekibimizle Antakya Belediyesi’ni kazanıp, en iyi hizmetleri sunmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğim.” diye konuştu.

BAŞARACAK GÜÇ SİZDE VAR

CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu’nu CHP Genel Merkezi makamında ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, “Bizler Hatay halkını seviyoruz. Her zaman onurlu bir duruş sergilediler. Şahsınızdan bir isteğim var. Her zaman şeffaf bir belediyecilik yapmanızı istiyorum. Sizlere inanıyorum ki bunu başaracak güç sizde vardır. Antakya Belediyesi’ni mutlaka istiyorum. Çünkü Antakya medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ilçemizdir. Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN HATUNOĞLU’NA DESTEK

Son günlerde adaylığı ilk olarak açıklanan CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu için Antakya’da belirsiz kişiler tarafından söylenen asılsız iddialara yönelik sözlere de açıklık getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizler Antakya halkına güveniyoruz. CHP’nin Antakya’da ki adayı Hikmet Hatunoğlu’dur. Kendisi Antakya halkına en iyi hizmeti yapmak için çalışacaktır. Dedikodulara kulak asmadan Antakya Adayımız Hikmet Hatunoğlu seçim çalışmalarını en iyi şekilde gerçekleştirip Antakya Belediyesi’ni kazanacağına inanıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

(Haber Merkezi)


5 gün, 7 saat önce / 07.12.2018 10:30:56