......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 328551
YORUM MANŞET
AZİZ FATİH YILMAZ
AZİZ FATİH YILMAZ

AZİZ FATİH YILMAZŞoför Esnafının Yeniden Tercihi
Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası olağan kongresinde başkanlığa yeniden Aziz Fatih Yılmaz seçilerek güven tazeledi. İki adayın yarıştığı seçimde başkanlığa seçilen Aziz Fatih Yılmaz 1078 oy alırken, İbrahim Aşkar ise 112 oy aldı.

ÇALIŞMAYA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ

Kongrede konuşan Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, " Biz kamyoncu-kamyonetçi-minibüsçü-servisçi-özel halk otobüsçü-taksici-nakliyeci-oto galerici ve şoför esnafı olarak çok geniş bir aileyiz. Hedefimiz üyelerimizin toplumun ekonomik, sosyal, siyasal oluşumunda hak ettiği yeri alması, esnafımızın daha çağdaş ve güçlü bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Bu amaçla geçtiğimiz dönem içerisinde üyelerimize sürekli hizmet vermek, yol göstermek, onlara yardımcı olmak amacıyla gece-gündüz demeden hep birlikte uğraş verdik. Başta kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve ilgililerle görüşülerek sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık. Sizlerin kıymetli oylarıyla görevi devralmamız ile birlikte kaldığımız yerden şoför esnafımız için verdiğimiz mücadeleye devam edeceğiz. Bu vesileyle kongremize başta genel başkanımıza, kıymetli misafirlerimize, Oda Başkanlarımıza, şoför esnafımıza, basın mensuplarımıza, Muhtarlarımıza ve Kooperatif Başkanlarımıza teşekkür ederim" dedi.

TEKSÖZ: ŞOFÖRLERİN SORUNLARI VAR, AMA AZİZ YILMAZ DA HER ZAMAN YANINIZDA

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Teksöz, yaptığı konuşmada; "Tüm misafirlerimiz kongreye hoş geldiniz. Aziz Yılmaz, bizlere hem Hatay'da hem Ankara'da büyük yardımlar yapıyor. Bu kadrolar her zaman şoför esnafının KDV'siz, ÖTV'siz akaryakıt alması için her türlü çabayı sarf ediyor. Biliyoruz, şoför esnafının her türlü sıkıntısı var. Ama biliniz ki yanınızda her zaman 24 saat böyle bir başkanınız var. Kendisine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

YÖNETİM VE DENETİM KURULU BELLİ OLDU

Başkan Aziz Fatih Yılmaz’ın listesi şu isimlerden oluşuyor:

Asil üyeler; Seyfettin Saraç, Yusuf Mengüllüoğlu, Halil Açıkgöz, Emin Oduncu, Kemal Karaçay, Nizamettin Şenal, Hanifi Kadife, İhsan Şafak, Suat Köşkeroğlu, Mehmet Orhan.

Yedek üyeler; Mehmet Kırtışoğlu, Ali Kuyucu, Hasan Mansuroğlu, Mehmet Avcı, Hayrettin Dönmez, Abdulla Türkmen, Ahmet Kuvvetli, Şükrü Yıldırım, Zeki Uslu, Mustafa Şen, Mehmet Erdoğan.

Denetim kurulu asil üyeler; Yaşar Kutlu, Veli Yurtbekler, Ömer Malatya.

Yedek üyeler; Cemil Gülnaz, Servet Dikçe, Vahit Uzundal.

İpek düğün salonunda gerçekleşen kongreye Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı TESK Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Teksöz, Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Yüksel, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Sağır, Aydın Kapıcı, Rüstem Göyce, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Alkaya, Hatay'ın ilçe oda başkanları, şoför esnafı ve çok sayıda davetliler katıldı.

(Haber Merkezi)

YEREL BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİ
YEREL BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİ

YEREL BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİHatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarının bağlı bulunduğu HGC'ye gösterdiği ilgiden dolayı Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.


Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Yerel basın demokrasinin olmazsa olmazlarından biridir. Ülkemizde basın Yasama, Yürütme, Yargı'dan sonra 4'üncü büyük güç olarak bilinir. Çünkü anlık olayları topluma tarafsız, doğru ve etkili bir şekilde ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu nedenle yer basınımızın ve gazetecilerimizin sorunlarını biliyor ve elimizden geldiğince de yardımcı olmaya çalışıyoruz. Antakya Belediyesi olarak basınımıza her zaman destek vermek, sıkıntılarını çözmek için elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz. Tarafsız, ilkeli ve doğru habercilik anlayışıyla Basın Ahlak Kuralları içerisinde mesai mefhumu gözetmeden mesleğini sürdüren basın mensuplarımızın geride bıraktığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tekrardan kutluyor, HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, nezaket ziyareti gerçekleştirdiği Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'a 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarına ve HGC'ye gösterdiği ilgiden dolayı bir Teşekkür Belgesi takdim etti.

(Haber Merkezi)

HGC'DE ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ
HGC'DE ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ

HGC'DE ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile bir araya geldi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti tarafından UNESCO Hatay Gastronomi Evi’nde düzenlenen kahvaltıya basın emekçileri ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nida Yılmaz, Hatay Valiliği Basın ve Halkla ve İlişkiler Müdürü Nur Özsoy ve Basın İlan Kurumu (BİK) Hatay Şube Müdürü Halil İbrahim Parlak katıldı.

Cemiyet Başkanı Abdullah Temizyürek yaptığı konuşmasında gazetecilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Pandemi sürecinde gazetecilerin sorunlarının arttığını vurgulayan Temizyürek, dolar kurundaki dalgalanmanın da her sektörü olduğu gibi basını da olumsuz etkilediğini ifade etti.

YILMAZ: BU GÜN HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDEN BÜYÜKLERİMİZİN GÜNÜDÜR

HBB Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nida Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün tarihsel sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 10 Ocak’ın 1961 yılında dönemin gazetecilerinin, hükümete ve medya patronlarına karşı hakları için mücadele ettiğini hatırlatan Yılmaz, 10 Ocak gününde bu mücadelede kazanılan başarıların sonucu olduğunu belirtti.

Yılmaz, “Bugün gazetecilerin hakları için mücadele eden büyüklerimizin günüdür. Umarım tüm gazeteci arkadaşlarım haklarına kavuşur. Hepimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.” dedi.

TEMİZYÜREK’TEN DESTEK VERENLERE PLAKET

Kahvaltının sonunda Abdullah Temizyürek, Hatay Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nida Yılmaz, Hatay Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Özsoy ve Basın İlan Kurumu Hatay Şubesi Müdürü Halil İbrahim Parlak’a, basın camiasına vermiş oldukları katkılardan dolayı günün anısına birer plaket verdi. Basın İlan Kurumu Hatay Şubesi Müdürü Halil İbrahim Parlak da HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’e iki ciltten oluşan “Hatay Devleti Resmi Gazetesi” adlı kitabı hediye etti.

(Haber Merkezi)

MİLLET BAHÇESİ'NE CAMİİ-KÜLLİYE MÜJDESİ
MİLLET BAHÇESİ'NE CAMİİ-KÜLLİYE MÜJDESİ

MİLLET BAHÇESİ'NE CAMİİ-KÜLLİYE MÜJDESİAntakya'ya yapılacak olan 15 Temmuz Millet Bahçesi'nde AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, AK Partili 5 Milletvekili, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya Belediyesi meclis üyeleri ve 22 STK'nın desteğiyle muazzam bir Camii-Külliye inşa edilecek.

Proje, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal'ın, 5 milletvekilinin, Yasin-i Şerif Derneğinin ve 22 STK'nın büyük desteğiyle hayırseverler tarafından gerçekleştirilecek. 46,5 dönümlük alanın 5 dönümünde inşa edilecek olan Millet Bahçesi'nin Camii Hatay'ın sembollerinden biri olacak.

Millet Bahçesi içerisinde 5 dönümlük alana yapılacak olan cami-külliye projesinde engelleme olduğuna yönelik duyumların ortaya çıkmasının ardından AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, AK Parti Milletvekilleri ve Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ile birlikte konu ile ilgilenen STK'lar Yasin-i Şerif Camii Derneği, Belediye meclis üyeleri ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan ortak kararda bu tür dedikodularla geçirilecek zamanın olmadığı kaydedilirken, camii-külliye inşaatının kısa süre içerisinde başlayacağı ifade edildi. Alınan karar gereği, tüm yetkililerin ellerini taşın altına koyarak camiyi Antakya'ya kazandırmaya kararlı oldukları belirtildi.

Millet Bahçesi içerisine bir Camii-Külliye yapılacak olmasından dolayı mutlu olan vatandaşlar, başta AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal olmak üzere, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'a, Antakya Belediyesi meclis üyelerine, 5 AK Partili vekile ve STK'lara teşekkür ettiler. Antakya'nın merkezindeki cami eksikliğini giderecek olan millet bahçesi içerisine yapılacak caminin herkesi mutlu ettiğini belirten vatandaşlar, emeği geçenlere teşekkür ederek, caminin açılışını sabırsızlıkla beklediklerini kaydettiler.

Bir camii-külliye kompleksi olarak yapılacak külliye içerisinde kütüphane, aş evi, gençlik merkezi, kreş ve otopark da olacak.

(Haber Merkezi)

YENİ EKONOMİ MODELİ TANITILDI
YENİ EKONOMİ MODELİ TANITILDI

YENİ EKONOMİ MODELİ TANITILDIAntakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Kadın Kolları İl Başkanı Zehra Eren, Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Alkaya ve İlçe Başkanı Emrullah Gülen ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni ekonomi modelini anlatan broşürleri esnafa ve vatandaşlara dağıtarak bilgilendirmelerde bulundular.

Heyet Akasya Mahallesi TOKİ ve Akevler Mahallesi Hatmek Semt Pazarları ile Köy Garajları içerisinde esnafa ve vatandaşlara broşür dağıttı. “Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, büyüme” başlıklı hazırlanan el broşürleri tek tek izah edilerek vatandaşların bilgi sahibi olması sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz esnafa hayırlı işler bol kazançlar dileyerek, yeni ekonomi modelinin ülkemize, milletimize hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Başkan Yılmaz esnafa yeni ekonomi modeli konusundaki düşüncelerini sorarak sohbet etti. Başkan Yılmaz konuşmalarında şu görüşlere yer verdi; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milletimizin refahını, ülkemizin kalkınmasını, yatırım ve istihdamı önceleyen yeni ekonomik düzenlemeleri içeren broşürlerimizi semt pazarlarımızda ve köy garajları içerisinde Sayın İl Başkanımız ve teşkilatımızla vatandaşlarımıza ilettik. Gördük ki, bizlerin kağıda dökerek anlatmaya çalıştığı her şeyin milletimiz zaten farkında. Dokunduğumuz her el, konuştuğumuz her vatandaşımız bize “Durmak yok, yola devam” diyor. Böyle bir millete hizmetkar olmak, bizlere nasip olduğu için bir kez daha Allah’a şükrediyoruz. Yeni Ekonomi Modelinin şehrimize, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal ise esnafı rahatlatacak, ekonomiye nefes aldıracak yeni ekonomi modelinin Ülkemize, Milletimize hayırlar getirmesi dileğinde bulunarak Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu modeli detaylıca anlattı.

(Haber Merkezi)

YEREL BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİRİ

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarının bağlı bulunduğu HGC'ye gösterdiği ilgiden dolayı Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.


Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Yerel basın demokrasinin olmazsa olmazlarından biridir. Ülkemizde basın Yasama, Yürütme, Yargı'dan sonra 4'üncü büyük güç olarak bilinir. Çünkü anlık olayları topluma tarafsız, doğru ve etkili bir şekilde ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu nedenle yer basınımızın ve gazetecilerimizin sorunlarını biliyor ve elimizden geldiğince de yardımcı olmaya çalışıyoruz. Antakya Belediyesi olarak basınımıza her zaman destek vermek, sıkıntılarını çözmek için elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz. Tarafsız, ilkeli ve doğru habercilik anlayışıyla Basın Ahlak Kuralları içerisinde mesai mefhumu gözetmeden mesleğini sürdüren basın mensuplarımızın geride bıraktığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tekrardan kutluyor, HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, nezaket ziyareti gerçekleştirdiği Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz'a 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarına ve HGC'ye gösterdiği ilgiden dolayı bir Teşekkür Belgesi takdim etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:44:52   

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MÜJDESİ ESNAFI SEVİNDİRDİ

 Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Teksöz, esnaf ve sanatkarlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasının ardından resmi gazetede yayınlanan karar gereği prim borcu olan esnafların ve aile üyelerinin bu yılsonuna kadar tüm Devlet ve Üniversite Hastanelerinden prim borcuna bakılmaksızın sağlık yardımı alabileceğini belirtti.

HESOB Başkanı Teksöz, yayınladığı açıklamada; “11 Ocak 2022 Tarihinde Yayımlanan 31716 Sayılı Resmi Gazete; 4736 Sayılı Kanun’un 1’inci Maddesinin Birinci Fıkrası Hükmünden Muaf Tutulacakların Tespitiyle İlgili Bakanlar Kurulu Kararı’nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. 5089 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararına Göre: BAĞKUR ve Genel Sağlık Sigortası prim borçları nedeniyle sağlık hizmetinden yararlanamayan vatandaşlar ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları 31.12.2022 Tarihine kadar tüm Devlet ve Üniversite Hastanelerinden prim borcuna bakılmaksızın sağlık yardımı alabilecekler. Tüm Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı olsun ” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 23 saat önce / 18.01.2022 08:44:01   

ÇEVLİK-ARSUZ YOLU 10 GÜN KAPALI

Hatay Valiliği, Samandağ-Çevlik ile Arsuz-Kale arasındaki 26 km uzunluğundaki yolun bugünden itibaren olmak üzere 10 gün süreyle araç ve yaya trafiğine kapalı tutulacağını bildirdi.

Hatay Valiliği duyurusu şöyle: Samandağ (Çevlik) – Arsuz (Kale) arasında bulunan sahil yolunda, yolun daha güvenli ve emniyetli hale getirilmesi amacıyla güzergah üzerinde bulunan farklı noktalarda valiliğimiz tarafından yapılan iyileştirme çalışmaları ve buna bağlı olarak yapılacak şev temizliği dolayısıyla bahse konu yol 15-25 Ocak 2022 tarihleri arasında 10 gün süre ile araç, bisiklet ve yaya trafiğine kapalı olacaktır” denildi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:43:11   

ŞOFÖRLERDEN YILMAZ’A TAM DESTEK

Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi Aziz Fatih Yılmaz’a şoför esnafından tam destek geldi.

Görev süresi boyunca gece gündüz demeden yanlarında olduğu şoför esnafının oylarına talip olan Başkan Yılmaz, şoför esnafının haklarını genişletmek, sosyal ve ekonomik imkânlarının artmasını sağlamak, şoförlerin sorunlarına anında çözüm üreten çözüm odaklı yönetim anlayışı ve oda eksenli değil, şoför esnafı eksenli bir yönetim anlayışı ile şoförlere sesleniyor. Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 4 duvardan ibaret olmadığının altını çizen Yılmaz, odanın herkese açık olduğunu ve her türlü sorunda şoförlerin yanlarında olduğunu belirtiyor.

Başkan Yılmaz, bu kapsamda Esentepe Taksi Durağı işletmesini, Kanatlı Otomotiv sahibi Mustafa Kanatlı’yı, Gülderen Mahallesi’ndeki şoför esnaflarını, Gökçegöz-Açıkdere-Akcurun şoför esnaflarını, Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı aynı zamanda Galerici esnafı Ömer Kuday’ı, PAC Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırtışoğlu ev sahipliğinde şoför esnaflarını, Avsuyu Kooperatif Başkanı Cuma Güney ev sahipliğinde şoför esnaflarını, Hasip Güngörmüş ev sahipliğinde şoför esnaflarını, Madenboyu Mahallesi’nde şoför esnaflarını ziyaret etti.

24 SAAT ŞOFÖR ESNAFININ EMRİNDEYİZ

Başkan Yılmaz, seçim öncesinde yaptığı açıklamada; “Hatay’da şoför esnaflarının yakın dönemde neler yaşadığının en yakın tanığıyım. Önce tam kapanma süreci, ardından da maliyetlere yansıyan fiyat artışları ortamında işlerin azalması dolayısıyla bu süreçten en çok etkilenen kesimlerin başında şoför esnafları geldi. Ekmek tekneleri olan araçlarını aylarca çalıştıramadılar. Ailelerinin tek geçim kaynağı olan bu araçlar ile bir daha bu süreçlerin yaşanmaması temennileriyle daha güzel işlere ve imkanlara kavuşturmak bizim esnaf temsilcisi olarak boynumuzun borcudur. Ankara’da da aldığım görev icabı şoför esnaflarımıza ne gibi haklar kazandırabiliriz diye sürekli takipteyim. İnşallah şoför abilerimin, kardeşlerimin de destekleriyle önümüzdeki dönemde sosyal ve ekonomik anlamda daha güçlü bir meslek haline getirmeyi amaçladığımız şoför esnaflarımız ile birlikte güçlü bir yönetim ortaya koyacağız. Bu amaçla ziyaret ettiğim, odamıza gelerek destek veren tüm esnaflarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan kongremize de şimdiden tüm şoför esnaflarımızı davet ediyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:42:16   

HGC’DEN AK PARTİ’YE ZİYARET

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarının bağlı bulunduğu HGC’ye gösterdiği ilgiden dolayı Ak Parti Hatay İl Başkanı Av. Adem Yeşildal’ı parti hizmet binasında ziyaret ettiler.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarını ve bağlı bulunduğu Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek günlerini kutlayan Ak Parti Hatay İl Başkanı Av. Adem Yeşildal’a, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Ak Parti Hatay İl Başkanı Av. Adem Yeşildal, “Basın bizim gibi siyasetçiler başta olmak üzere toplumumuzun da olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Başta siyasi meslekte yaptığımız çalışmalar olmak üzere, diğer kurumların da yaptığı çalışmaları topluma ve kamuoyuna aktarmaktadır. Ak Parti olarak basınımıza her zaman destek vermek, sıkıntılarını çözmek bizlerin görevidir. Tarafsız, ilkeli ve doğru habercilik anlayışıyla Basın Ahlak Kuralları içerisinde mesai mefhumu gözetmeden mesleğini sürdüren basın mensuplarımıza her zaman kapımız açıktır. Bu vesile ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tekrardan kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, nezaket ziyareti gerçekleştirdiği Ak Parti Hatay İl Başkanı Av. Adem Yeşildal’a 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarına ve HGC’ye gösterdiği ilgiden dolayı bir Teşekkür Belgesi takdim etti.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:41:40   

BAYRAKDAR’DAN OKUL ZİYARETLERİ

 Eğitim-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Samandağ’da okullarda temaslarda bulundu.

Başkan Bayrakdar, sendika üyeleriyle yaptığı görüşmelerde gündeme yönelik konularda istişarelerde bulundu.

Bayrakdar, Samandağ temaslarıyla ilgili açıklamasında; ”Samandağ ilçemizde Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 nolu şubesi yönetim kurulu üyelerimiz ve Samandağ ilçe başkanımız Umut Çam ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile beraber sırasıyla Samandağ Halk Eğitim müdürlüğünü, Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları ilkokulu'nu, Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ettik.” Dedi.

(Haber Merkezi)

 


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:40:31   

‘ON KİŞİYDİLER’E HATAYLILARDAN TAM NOT

Expo 2021 Hatay’ın tanıtım etkinlikleri kapsamında yapılan tiyatro gösterileri tüm hızıyla devam ediyor.

 Ediz Hun'un da başrolleri arasında yer aldığı ve Agatha Christie’nin “On Küçük Zenci” adlı yapıttan uyarlanan "On Kişiydiler" tiyatro oyunu Hataylı sanatseverlerle buluştu.

Oyun, HBB Başkan Vekili Adnan Özkaya, HBB yöneticileri ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile izlendi.

Savaş Özduran’ın Türkçeleştirdiği, Burak Karaman’ın yönetmenliğini  üstlendiği oyunda Ediz Hun’a Pelin Turancı, Savaş Özduran, Oya İnci ve Özdemir Çiftçioğlu da eşlik etti.

Birbirini tanımayan 10 kişinin zenci adasında verilecek partiye katılması, farklı mesleklere ve apayrı kişiliklere sahip on kişinin neden orada olduklarını sonradan öğrenmesi ile devam eden oyun Hataylılardan tam not aldı.

Oyunun sonunda HBB Başkan Vekili Adnan Özkaya, başarılı oyuncuları tebrik ederek çiçek hediye etti.

 (Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:40:08   

ÖĞRENCİLER “KESİŞME: İYİ Kİ VARSIN EREN” FİLMİNİ İZLEDİ

Antakya Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Antakya şubesi iş birliği ile “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filmini öğrenciler ücretsiz izlediler.

Antakya Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; 2017 yılında PKK'li teröristler tarafından 15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül'ün hayatını ve onu korumak için kendini siper eden Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’i anlatan ve çekimlerinin bir kısmı ilçemizde gerçekleştirilen “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filmini izlemek isteyen öğrencilere TÜGVA ve Antakya Belediyesi sponsor oldu. Öğrenciler Primemall Avm içerisinde bulunan sinema salonunda bu duygusal ve anlamlı filmi ücretsiz izlemenin keyfini çıkardılar.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:39:39   

DENİZ TURİZMİ CANLANDIRILACAK

Yayladağı ilçesinde Karamağara Koyunda Hatay Valiliği, İlçe Kaymakamlığı, Yayladağı Belediyesi, DOĞAKA ortaklı "Dalış Akademisi ve Sosyal Tesisleri" yapımı için; heyet ile birlikte alanda inceleme gezisi yapıldı.

İncelemelere Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ve ilgili kurum temsilcileri eşlik etti.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, deniz turizminin canlandırılması planlanan Karamağara bölgesinde incelemelerde bulundu.

Beraberindeki heyet ile birlikte deniz turizminin canlandırılması planlanan Yayladağı sınırları içerisindeki Karamağara bölgesinde incelemelerde bulunan Vali Doğan, bölgede deniz turizminin canlandırılabilmesi amacıyla yapılabilecek projelere dair yetkililerden bilgi aldı.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, yaptığı açıklamada “Hatay Valimiz Rahmi Doğan, ilimiz deniz turizmi için Karamağara bölgesinde yapılacak projeye desteklerini vereceklerini beyan ettiler.

Dünya deniz turizminin Yayladağı ile buluşacağı bu projeye desteklerini esirgemeyen Valimiz Rahmi Doğan ve Milletvekilimiz Sabahat Özgürsoy Çelik’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:38:58   

‘KIŞ KÖŞESİ’ HATAY’DA ÇEKİLDİ

Ünlü Türk sinema ve dizi oyuncuları Erkan Can ve Güven Kıraç, hafta sonu Antakya’da ‘Kış Köşesi’ adlı program çekimlerini tamamladı.

 Araştırmacı-Yazar, Halkbilimcisi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Saymanı Mithat Kalaycıoğlu’nun rehberliğinde Türk sinema ve dizi oyuncularının duayen isimleri Erkan Can ve Güven Kıraç, Antakya’nın önemli yerleri, tarihi dokusu ve lezzetlerini tadarak ‘Kış Köşesi’ adlı programlarının çekimlerini sonlandırdılar.

Usta sanatçılar Erkan Can ve Güven Kıraç, binlerce yıllık tarihiyle pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay’ın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini keşfettiklerini, Hatay mutfağının lezzetlerinin tadına doyamadıklarını söylediler.

Çekimler esnasında, Anadolu’nun ilk camisi Habibi Neccar Camisi’ni, Dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesini, 3 bin yıllık tarihi ve 13 medeniyetin ortak mirası Hatay Arkeoloji Müzesini, Harbiye Şelalelerini, barış ve hoşgörünün mekânı tarihi Antakya Evleri başta olmak üzere kadim şehrin tarihi ve kültürel değerlerini yerinde görerek, Hatay'ın yöresel lezzetlerini tattılar.

SAVON HOTEL VE KUSEYRİ AİLESİNE TEŞEKKÜR

Bu arada çekim esnasında her gün konuklarına sabah kahvaltısı ikramında bulunan Savon Hotel de ağırlayan Mehmet Ali Kuseyri ve oğlu Mete Kuseyri, Türk sinema ve dizi oyuncuları Erkan Can ve Güven Kıraç ile ekibine örnek bir misafirperverlik sergilediler.

Erkan Can ve Güven Kıraç, Savon Hotel’in sahipleri Kuseyri ailesine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Çekim esnasında Mete Kuseyri’nin de özel olarak ilgilenmesi dikkat çekti.

Programın yönetmenliğini Vedat Atasoy, kameramanlığını ise Can Moral’ın üstlendiği ‘Kış Köşesi’, Biz TV ve Bein Connect yayınlanacak.

(Haber Merkezi)


1 hafta, 1 gün önce / 18.01.2022 08:38:28