......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 235212
YORUM MANŞET
ASİ YILDIZ, BAKAN ZEYBEKÇİ’YE TANITILDI
ASİ YILDIZ, BAKAN ZEYBEKÇİ’YE TANITILDI

 ASİ YILDIZ, BAKAN ZEYBEKÇİ’YE TANITILDIAntakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi heyeti, 3.Ankara marka Festivalinde Asi Yıldız markasını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye tanıttı.

3.Ankara marka Festivaline ipek el dokuma markası Asi Yıldız ile katılan Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi heyeti, markanın daha güçlü olması için tanıtımını yaptı.

Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi heyetinde Müdür Yardımcısı Halit Yaylacı, Grafik Tasarım ve Fotoğraf Alanı öğretmeni Deniz Kazıkçı Şakır, okul saymanı Mevlüt Yıldıray, Grafik Tasarım öğrencileri Gizem Coşkun ve Elif Sırma ile birlikte yer aldı.

Müdür Yardımcısı Halit Yaylacı, Hatay’ın ilk ve tek markalı okulu olarak Asi Yıldız markasını taşıyan geleneksel İpek Dokuma ürünlerini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye takdim ettiklerini ifade ederek “Markanın daha güçlü olması için Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’ye okulda yapılan ürünler hakkında bilgi verdik. Asi Yıldız markasının daha güçlü olması için tanıtımlara devam edeceğiz.” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’de Türkiye’nin marka bir ülke olacağını belirterek “3.Ankara Marka Festivali'ndeyiz. Ekonomi Bakanlığı olarak tasarım ve marka desteklerimizi bu sene geçen yıla göre 3 kat artırdık. Gelecek sene de artırmaya devam edeceğiz. Türkiye, marka bir ülke olacak” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ile iletişime geçilerek Asi Yıldız ürünleri tanıtıldı.

Ürünler hakkında detaylı bilgi alan başkanlar, marka ile ilgilenerek ürünleri çok beğendi.

(Haber: Perihan Karaahmetli-Sakine Büşra Devrim-Emine Vural)

KİMYECİ’DEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
KİMYECİ’DEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

 KİMYECİ’DEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, önceki gün gerçekleştirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, UKOME tarafından yapılması planlanan yeni ulaşım hatları ve alınacak yeni ulaşım araçları hakkında önemli tespitlerde bulunarak, çözüm önerileri sundu.

Başkan Kimyeci toplantıda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Büyükşehir Belediyesi’nin temel görevlerinden bir tanesi de toplu taşıma sistemini düzenleme esasıdır. Ancak gerek vatandaşlara ait, gerek tüzel kişiliklere ait sistemler,  Hatay’ı bütün olarak değerlendirirsek, an itibari ile düzenlenebilmiş değil.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından iki Antakya merkezde, iki İskenderun merkezde olmak üzere dört tane yeni toplu taşıma hattı açılması ve bu hatların her birine dörder tane olmak üzere 16 araç tanzim edilmesi Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce planlanıyor. Ayrıca mevcut hatlara 9 yeni otobüs, Antakya merkezde mevcut olan 24 hattın her birine birer araç ilave edilmesi planlanıyor.

Buna ilaveten 49 aracın 8 tanesi İskenderun’a, 41 tanesi Antakya merkezde işletime alınması gerekiyor. İlçeler arası da 25 adet araç alınması planlanıyor. Erzin ilçesi ile Antakya arasında 8, Antakya ile Havaalanı arasında 5, İskenderun’dan Havaalanına 5, Antakya’dan Arsuz’a 7 adet araç alınması düşünülüyor. Tabi ki bunların ihtiyaçları karşılama açısından faydası vardır, şüphesiz. Onu tartışmıyorum. Ancak mevcut hatların sağlıklı bir şekilde planlanması ve kamu yararına kullanılması söz konusu iken, zaten kaynak oluşturma konusunda müşkülatı olan Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, bu kaynakları randımanlı bir şekilde kullanması gereken başka öncelikli alanlar olması münasebeti ile kaynakların yerinde ve verimli kullanılabilmesini öneriyoruz.

Bir de esnafın zaten yapabilmesinin mümkün olduğu bir konuda, HBB’nin mevcut hatların ıslahı konusunda iyileştirici yönde çalışarak, şehrimizdeki karmaşanın çözümü noktasında daha etkili olunacağını değerlendiriyoruz. İhtiyaç olan kaynakların Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından daha açık kullanılmasını önemsiyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

81 İLİZ HEPİMİZ BİRİZ
81 İLİZ HEPİMİZ BİRİZ

 81 İLİZ HEPİMİZ BİRİZTürkiye’nin 81 ilinden 81 öğretmenin proje sorumluluğunu üstlendiği ’81 İliz Hepimiz Biriz Projesi’nin Hatay ayağı İnönü Ortaokulunda gerçekleşti.

Yerli malı haftası nedeniyle 81 ilden 81 gönüllü öğretmenin okullarında organize ettikleri program tüm Türkiye’de eş zamanlı düzenlenirken programda proje koordinatörü Elvan Uzun tarafından hazırlanan Hatay’ın doğa harikalarını, tarihi dokusunu ve yemek kültürünü gösteren afişin yanında diğer illerin afişleri de sergilendi.

Türkiye’nin 81 ilinde yerli malı ürünleri özendirmek amaçlı gerçekleştirilen programın İnönü Ortaokulundaki etkinliğe Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Hatay İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Okuyucu, Hatay İl Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Yolcu, İnönü Ortaokulu Müdürü Ali Yolcu, Proje Koordinatörü Elvan Uzun, öğretmenler, veliler ve Öğrenciler katıldı.

Bu önemli projede görev almanın kendisi için son derece mutluluk verici bir olay olduğunu ifade eden Elvan Uzun, proje koordinatörü ve fikir sahibi Zeynep Oğuzacan’ın önderliğinde başlatılan ve tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen projeye İnönü Ortaokulu olarak ev sahipliği yapmanın haklı onurunu yaşadıklarının altını çizerek ilk andan itibaren desteklerini esirgemeyen Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’ya, İnönü Ortaokulu Müdürü Ali Yolcu’ya, Öğretmen arkadaşları ve velilere teşekkür etti.

HATAY, DÜNYANIN EN ZENGİN KÜLTÜRÜNE SAHİP

Türkiye’nin dört bir yanında yer alan illerin yöresel ürünlerinin, tablo ile sergilendiği İnönü Ortaokulu’nda bir takım açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko; “Ülkemizde 1946’dan bu yana yerli malı haftası kutlanır.

Tabi burada temel mesele, milli olan her şey insanımız tarafından kullanılması ve öncelik haline getirilmesi. Milli olan derken, bizim için asıl önemli olan değerler, milli değerlerimiz dediğimiz milletimizin yüzlerce yıldır alışkanlık haline getirdiği davranışlarını sergilemek yani bunlar nedir? Mesela Türk misafirperverliğinden bahsediyorsun, Türk dürüstlüğünden ve güvenirliğinden bahsederek Türk kahramanlığından bahsederek çocuklarımızın bu değerlerle beslenerekten büyümeleri ve Atalarımızın bu değerlerine sahip çıkmalarını bizim önemsememiz gerekiyor. Özellikle bizim bunu vurgulamamız gerekiyor. O bir taraftan Hatay’ımız dünyanın en zengin kültürlerine sahip şehirlerimizden bir tanesidir. İşte son zamanlarda aldığımız müjdeli haber var. Hatay gastronomi şehri olarak kabul edildi. Biz bundan gurur duyuyoruz. Çalışmaları gerçekleştirilen okul müdürümüze ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından tüm şehirlerin kültürel mirası, doğa harikaları ve zengin Türk mutfağını konu alan ve yanlarında görevli öğrencilerin bekledikleri afişler konuklar tarafından izlendi.

Programın finalinde bir sınıfa geçen protokol üyeleri burada hazırlanan sunumu izleyerek ikram edilen yöresel lezzetlerin tadına baktı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’nun kendisi için hazırlanan tabağı öğrencilerin yanına gelerek onlarla paylaşması renkli görüntülere sahne oldu.

(Haber Merkezi)

ABD VE İSRAİL’E KUDÜS TEPKİSİ
ABD VE İSRAİL’E KUDÜS TEPKİSİ

 ABD VE İSRAİL’E KUDÜS TEPKİSİ

Memur-Sen İl Temsilciliği üyeleri, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararına tepki gösterdi.

Ulus Meydanı'nda toplanan grup, Kur'an-ı Kerim okuyup dua ettikten sonra ellerindeki döviz ve Türk bayraklarıyla slogan atarak ABD'nin aldığı kararı protesto etti.

Grup adına konuşan Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan “Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor” dedi.

Tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak ihtarda bulunmak üzere burada toplandık diyen Urhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Kudüs’ü işgal eden İsrail’e, İsrail’e destek veren ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir. Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük Kudüs’ün hakkı iradesini yansıtmak için buradayız. 

"ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma” ve "Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına” yönelik söyleminin fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD ve Başkanı Trump ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır. ABD’nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır.

ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır. Tam da bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları barışı geliştirme ve barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır. Buradan diyoruz ki, korsan İsrail Kudüs’ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli.

Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir. Her bir karışı İlahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşıması hasebiyle Kudüs; insan olma şuuru, selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir. Kudüs, son Peygamber’in risaleti sırasında ilk kıble olarak seçilmesiyle de bizim için varoluşumuzun ve medeniyet kodlarımızın ifadesidir. Muharref bir inancı kendisine payanda olarak kullanan ve batıdaki faşist düşüncelerden hız alan şiddet ideolojisi siyonizmin ateşine odun taşımak, nereden bakarsanız bakın akıl tutulmasıdır. Yüz yılı aşkın süredir Filistinliler’e karşı şiddet uygulayan Siyonist çetenin ideallerine bu derece destek çıkmak sadece akıl tutulmasıyla açıklanabilecek bir durum değildir elbette. Asıl neden kanlı müstebitlerin her ne olursa olsun iktidarlarını sürdürme stratejileridir.

İslam coğrafyasında günü kurtarma politikaları peşinde koşan devlet yöneticilerinin ikircikli tutumlarına karşı çıkarak, inancımızın ve tarihimizin bize verdiği güçle barışın sesini yükseltebiliriz. Şiddetten boğulmuş, krizlerle boğuşan bütün insanlık, doğru ve adil bir söz bekliyor. Anadolu bu sözü söylemeye hazırdır. Ümmetin gönlü bu hakikate açıktır. Bu konudaki inancımız ve kararlığımız tamdır.

Şimdi bu inancı ve kararlılığı fiiliyata dökme vaktidir. Kudüs’ün siyonizme başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği o sözü söylemek için buradayız. Müstebitler de en çok bundan korkuyor. Emin olun ki Kudüs’e özgürlük haykırışı bunun için şiddetle susturulmak isteniyor. Eğer insanı özgürleştirecek söz söyleyebilirsek, müstebit iktidarlar yerle yeksan olur, özgürlüğün nefesi bütün dünyaya ulaşır.

Tam da bu yüzden Özgür Kudüs Tam da bu yüzden kahrolsun Siyonizm Tam da bu yüzden defolsun ABD Tam da bu yüzden Bağımsız Filistin. Bu inanç ve kararlılıkla Mescid-i Aksa’nın selamını alıyor, Kudüs ve Aksa’nın İslam’la kucaklaşması için haykırıyoruz. Yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti… Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri.” dedi.

(Haber Merkezi)

HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ
HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ

 HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZSaadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili yaptığı küstah açıklamalara sert tepki göstererek “Hesaplara karşı uyanık olmalıyız” dedi.

Trump ’ın, Kudüs’ü İsrail ’in başkenti ilan etmesinin atacağı en çılgın adım olacağını belirten Eğe,

“İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleri ile boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine yürüyor. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir” diye uyardı.

Arz-ı Mevud projesinin hayata geçirilmesi için uygulanan projelerin başında BOP’un geldiğini vurgulayan Eğe, açıklamasına şöyle devam etti:  “Ne Saddam, ne Kaddafi ne de Suriye ’de yaşananlar asıl sebep değil. Bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı. Asıl hedef Büyük İsrail. Bunu anlamak için Filistin haritasına bakmakta fayda var. İsrail, bugün Filistin’in önemli bir bölümüne sahip olmuşken, zamanla Filistin toprakları sadece mahallelere kadar düşmüştür.

Müslümanlar arasında ırk, mezhep gibi farklılıkları kaşıyarak çatışmaları körüklüyorlar. Bizi birbirimize düşürüyorlar. Böylece amaçlarını gerçekleştirmek ve bizi bir kerede yutabilmek için buraları adeta yumuşak bir lokma haline getiriyorlar. Bu hesaplara karşı uyanık olmayız.

Birinci Siyonist Kongre’yi düzenlediler. Arz-ı Mevud (Nil’den Fırat’a kadar olan alan) için bölgeyi tamamen paramparça etmeye çalıştılar. Bu kongrede Filistin’de bir devlet kurmak istediler. Ancak buna tek engel olan ise Büyük Sultan Abdülhamid Han oldu” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAYSPOR, BUGÜN AFYON YOLCUSU

2.Lig Kırmızı Grupta zirve mücadelesi yapan Güneyin Yıldızı Hatayspor, Afjet Afyonspor ile oynayacağı kritik maç için hazırlıklarını tamamlayarak bugün yola çıkıyor.

Teknik direktör İlhan Palut idaresinde sıkı bir çalışma programıyla ilk yarının son maçı olan Afyonspor maçı hazırlıklarını gerçekleştiren Hatayspor, bugün önce uçakla Ankara’ya oradan otobüsle Afyonkarahisar’a geçecek.

Grupta iddialı iki takımın futbol mücadelesine sahne olacak bu önemli maçın sonucu, spor kamuoyunda merakla bekleniyor.

Afyonkarahisar Yeni Şehir Stadyumunda 17 Aralık Pazar günü oynanacak Afjet Afyonspor- Hatayspor maçı saat:13.30’da başlayacak.

Bu arada Afyon’da oynanacak bu maç öncesi Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetimi ve diğer taraftar grupları, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatayspor Kulübü yetkilileri ile bağlantı kurarak en az 10 otobüsün sağlanması için görüşmelerini sürdürüyor. Bordo-Beyazlı taraftarlar, cumartesi akşamı Antakya’dan Afyon’a yola çıkacak.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


1 gün, 11 saat önce / 15.12.2017 09:38:23   

KİMYECİ’DEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, önceki gün gerçekleştirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, UKOME tarafından yapılması planlanan yeni ulaşım hatları ve alınacak yeni ulaşım araçları hakkında önemli tespitlerde bulunarak, çözüm önerileri sundu.

Başkan Kimyeci toplantıda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Büyükşehir Belediyesi’nin temel görevlerinden bir tanesi de toplu taşıma sistemini düzenleme esasıdır. Ancak gerek vatandaşlara ait, gerek tüzel kişiliklere ait sistemler,  Hatay’ı bütün olarak değerlendirirsek, an itibari ile düzenlenebilmiş değil.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından iki Antakya merkezde, iki İskenderun merkezde olmak üzere dört tane yeni toplu taşıma hattı açılması ve bu hatların her birine dörder tane olmak üzere 16 araç tanzim edilmesi Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce planlanıyor. Ayrıca mevcut hatlara 9 yeni otobüs, Antakya merkezde mevcut olan 24 hattın her birine birer araç ilave edilmesi planlanıyor.

Buna ilaveten 49 aracın 8 tanesi İskenderun’a, 41 tanesi Antakya merkezde işletime alınması gerekiyor. İlçeler arası da 25 adet araç alınması planlanıyor. Erzin ilçesi ile Antakya arasında 8, Antakya ile Havaalanı arasında 5, İskenderun’dan Havaalanına 5, Antakya’dan Arsuz’a 7 adet araç alınması düşünülüyor. Tabi ki bunların ihtiyaçları karşılama açısından faydası vardır, şüphesiz. Onu tartışmıyorum. Ancak mevcut hatların sağlıklı bir şekilde planlanması ve kamu yararına kullanılması söz konusu iken, zaten kaynak oluşturma konusunda müşkülatı olan Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, bu kaynakları randımanlı bir şekilde kullanması gereken başka öncelikli alanlar olması münasebeti ile kaynakların yerinde ve verimli kullanılabilmesini öneriyoruz.

Bir de esnafın zaten yapabilmesinin mümkün olduğu bir konuda, HBB’nin mevcut hatların ıslahı konusunda iyileştirici yönde çalışarak, şehrimizdeki karmaşanın çözümü noktasında daha etkili olunacağını değerlendiriyoruz. İhtiyaç olan kaynakların Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından daha açık kullanılmasını önemsiyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:54:43   

HATDEF’DEN ERGİN MEDYA’YA ZİYARET

Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri Federasyonu (HATDEF) Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu ve Genel Sekreter Atilla Sahillioğlu, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin tarafından karşılanan Taşçıoğlu ve Sahillioğlu arasında güzel bir sohbet ortamı yaşandı. Aynı zamanda Federasyon yönetiminde yer alan Ergin, değerli başkanların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Taşçıoğlu ve Sahillioğlu’da yeni ofisin hayırlı olmasını temenni ederek tüm çalışanlarına başarı dilediler.

(Yorum Haber Merkezi)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:51:56   

SİGORTA PRİMLERİ ZAMANINDA ÖDENMELİ

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, sigorta primlerinin zamanında ödenmesi gerektiğini açıkladı.

İşverenlerin süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları açısından 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primlerini en geç 26/12/2017 tarihine kadar ödemeleri önem arz ettiği belirtildi.

Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada konu ile ilgili şu bilgilere yer verildi: “Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğine, 5 Aralık 2017 tarihli ve 30261 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle “2017 yılı Kasım ayına ilişkin bazı primlerin ödenme süresi” başlıklı geçici 34 üncü madde eklenmiştir.

Söz konusu madde ile “Ayın 1’i ile 30’u arasındaki çalışmaları karşılığı ücret alan sigortalıların, 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primleri en geç 26/12/2017 tarihinde Kuruma ödenir.” hükmü getirilmiştir.

Buna göre, işverenlerimizin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları açısından 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primlerini en geç 26/12/2017 tarihine kadar ödemeleri önem arz etmektedir.

Diğer taraftan, borçları çeşitli Kanunlar uyarınca taksitlendirilen işverenlerimizin taksit son ödeme tarihlerinde herhangi bir değişiklik bulunmamakta olup, ödemelerin ödeme planlarındaki tarihler baz alınarak yapılması gerekmektedir.” denildi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:50:41   

ANNELERE ERGENLİK PROBLEMLERİ SEMİNERİ

Antakya Belediyesi, sosyal belediyecilik hizmetleri çatısı altında, çağımız gençlerini ve annelerini ilgilendiren bir konuya destek sağlayarak “Ergenlik Problemleri ve Çözüm Önerileri” semineri düzenledi.

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Hanımlar Lokali’nde düzenlenen semineri Antakya Belediyesi Aile Danışmanı Sosyolog Sibel Hersanlıoğlu gerçekleştirdi. Çağımız gençlerini ve annelerini kapsayan seminerde, anneler gençlerin ergenlik dönemi sorunları hakkındaki merak edilenleri sordu, Hersanlıoğlu ise annelerin sorularını yanıtlamanın yanı sıra yol gösterici bilgiler sundu.

(Haber Merkezi)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:49:47   

ÇİÇEK DAĞITARAK YARGILANMAKTAN KURTULDU

Antakya’da hakkında tehdit iddiasıyla soruşturma başlatılan kişi, huzurevi sakinlerine çiçek dağıtmayı kabul ederek yargılanmaktan kurtuldu.

 

S.B'yi tehdit ettiği iddia edilen A.D. hakkındaki soruşturma dosyası, tarafların uzlaşmayı kabul etmesiyle Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosuna gönderildi.

Uzlaştırmacının görüştüğü mağdur S.B, şüpheliyle Hatay Serinyol Huzurevi sakinlerine çiçek dağıtması durumunda uzlaşacağını söyledi.

Teklifi kabul eden A.D,  huzurevi sakinlerine karanfil dağıtarak yargılanmaktan kurtuldu. (AA)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:48:51   

HATAY YENİ YILA IŞIL IŞIL GİRECEK

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı merkez ilçe Antakya'nın ana caddelerinde başlattığı aydınlatma çalışmalarını tamamladı. Antakya'nın işlek caddelerinde yeni yıl öncesinde yapılan ışıklandırma çalışmalarıyla caddeler yeniden hayat buldu.

HBB ekipleri tarafından yapılan ışıklandırma çalışmaları kapsamında kentin işlek caddeleri rengarenk ışıklandırmalara kavuştu. Farklı bir konsepte kavuşan caddeler vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın göze hitap eden modern kent anlayışı doğrultusunda hareket eden ekipler, kentimizin yeni yılda daha canlı, rengarenk ve estetik bir görüntüye kavuşturulması için görsel bir şölen yaratmayı hedefliyor.

(Haber Merkezi)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:47:39   

OTOMOBİL TAKLA ATTI


Hatay'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Yayladağı-Antakya Karayolu'nda Yayladağı istikametine giden Tayfur İkizek kontrolündeki 06 AS 1561 plakalı otomobil, Hayvacık Çiftliği yakınlarında, karşı şeride geçerek takla attı ve ardından yaklaşık 5 metrelik şarampoldeki çalılık alanda ters döndü.

Kaza sonrası araç içinden kendi imkânlarıyla yaralı olarak çıkan sürücü İkizek, 112 Acil Sağlık ambulansıyla Hatay Devlet Hastanesine kaldırıldı. (AA)

Hatay'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Yayladağı-Antakya Karayolu'nda Yayladağı istikametine giden Tayfur İkizek kontrolündeki 06 AS 1561 plakalı otomobil, Hayvacık Çiftliği yakınlarında, karşı şeride geçerek takla attı ve ardından yaklaşık 5 metrelik şarampoldeki çalılık alanda ters döndü.

Kaza sonrası araç içinden kendi imkânlarıyla yaralı olarak çıkan sürücü İkizek, 112 Acil Sağlık ambulansıyla Hatay Devlet Hastanesine kaldırıldı. (AA)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:46:41   

HGC YENİ BİNASINA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

Hatay Gazeteciler Cemiyeti yeni banasına hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

 

İlesam Hatay İl temsilcisi Araştırmacı Yazar Adil Çetin, HGC binasını ziyaret ederek kütüphane bölümünde kullanılmak üzere kitaplar getirerek HGC Başkanı Ahmet Yetişen’e teslim etti.

Binanın çok güzel bir şekilde tarihi dokuyu koruduğunu söyleyen Çetin, ayrıca oluşturulan kütüphane ve müze bölümü daha da anlamlı olmuş bizlerinde bu kütüphaneye bir katkısı olsun istedik dedi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen de bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek,  kitaplar için çok teşekkür ediyorum. Burası halkımıza açık bir yer olacak herkes yararlanacak dedi.

KOMANDO MEHMET’TEN HATAYSPOR ATKISI

Cemiyetin ziyaretçilerinden biri de Hatayspor sevdalısı Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanvekili Mehmet Deviren ( komando Mehmet) oldu.

Cemiyete gelerek başkan Ahmet Yetişen’e Hatayspor atkısı hediye eden Komando Mehmet, gazeteci arkadaşlarımıza çok güzel bir yer kazandırmışsınız ellerinize sağlık. Ayrıca Hatayspor için desteklerinizde takdir edilecek düzeydedir, tüm gazeteci arkadaşlarımıza ve başkanları olarak sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra Hatayspor atkısını Başkan Yetişen’in boynuna takan Komando Mehmet Hatayspor bizim sevdamızdır dedi.

(Haber Merkezi)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:45:38   

KÜÇÜK YAŞINDA "BÜYÜK" DERDİYLE MÜCADELE EDİYOR

İskenderun ilçesinde ailesinin karın ağrısı ve kusma şikâyetiyle hastaneye götürdüğü 8 yaşındaki kızın böbreğinde kötü huylu olduğu belirtilen 8 santimetre kitle bulundu.

Dumlupınar Mahallesi'nde yaşayan Mustafa ve Aişe Savcı çiftinin üçüncü sınıf öğrencisi 8 yaşındaki kızı Nilüfer Savcı, okulda bulunduğu sırada sınıf öğretmenine karnının ağrıdığını söyledi.

Öğretmenin de aileye haber vermesi üzerine İskenderun Devlet Hastanesine götürülen küçük kızın böbreğinde kötü huylu olduğu bildirilen 8 santimetre büyüklüğünde kitle tespit edildi.

Anne Savcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızında karın ağrısı şikâyetinin ardından kusma ve mide bulantısı görüldüğünü söyledi.

Götürdükleri doktorların ilk etapta soğuk algınlığı ihtimali üzerinde durduğunu anlatan Savcı, şikâyetlerin devam etmesi üzerine yeniden hastaneye başvurduklarını anlattı.

Bu sefer de apandisitin kontrol edilmesi için ultrason çekildiğini ifade eden Savcı, "Ultrasonda bu hastalık görüldü. Verilen raporda 'Sağ böbrekte 8 santimetre büyüklüğünde kitle' yazıyordu. Sonra bizi Adana'ya sevk ettiler. Orada da kontroller tekrar yapıldı ve bize kitlenin büyük ve kötü huylu olduğu söylendi." dedi.

Kızının şu an Adana Özel Başkent Hastanesi'nde kemoterapi gördüğünü bildiren Savcı, 4 hafta sonunda küçülme olması durumunda kitlenin alınacağını kaydetti.

Savcı, çok zor bir dönemden geçtiklerini ancak bir an önce kızının sağlığına kavuşmasını beklediklerini ifade etti.

Baba Mustafa Savcı da uzun soluklu olması beklenen tedavi sürecine başladıklarını belirterek maddi durumları olmadığı için zorlandıklarını söyledi.

Sigortası olmadığını, günlük işlerde çalıştığını aktaran Savcı, kızının tedavisi için uzanacak bir yardım eli beklediklerini sözlerine ekledi. (AA)


2 gün, 11 saat önce / 14.12.2017 09:42:05