......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 244392
YORUM MANŞET
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECEHatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, ilgiyle ve muhteşem bir programla gerçekleşti.

17 Nisan 2018 Salı günü akşamı HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katıldı.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Davetlilere Bordo-Beyaz bayrak ve atkı dağıtıldığı gecede Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, şu konuşmayı yaptı; “Yarım asırdır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, centilmenliğiyle çeşitli ödüller aldı.

Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hatayspor’umuz yalnız bırakmayarak hep destekledik. Bu arada her yıl Hatayspor’a emek veren 11 Efsane Futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takmaya devam ediyoruz.

Hatayspor’un bu sezonki başarısı kolay elde edilmedi. Hatayspor’un başarısına maddi ve manevi katkı sağlayan Hatayspor’un onursal başkanı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e, yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a ve teknik heyetine, tüm futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese Taraftarlar Derneği olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’de bu güzel programa emeği geçenlere teşekkür ederek Taraftarlar Derneğine başarılar diledi. Hatayspor’un bu sezon şampiyonluk hedefine ulaşması için tüm çabanın gösterildiğini belirten Başkan Maden, bu konuda Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın büyük destekler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mehmet Maden’e Hatayspor’a ve Taraftarlar Derneğine katkılarından dolayı teşekkür plaketi Sadullah Ergin tarafından takdim edildi. HBB Başkanı Lütfü Savaş adına Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu’na Mehmet Özkan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Gecede ayrıca TRT Muhabiri kameraman Hasan Yetmez’e plaketi Cengiz Özcan tarafından, En Fedakâr Taraftar Tuncay Kahraman’a plaketi Cemil Şensöz tarafından, HBB müzik sanatçısı Burçin Kumru’ya plaketi Abdurrahman Taşçıoğlu tarafından, ses sanatçısı Hamza Özer’e plaketi Ahmet Yetişen tarafından verildi.

Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Gecenin finalinde ses sanatçıları Burçin Kumru ve Hamza Özer, en güzel şarkı ve türküleri Hataysporlu taraftarlar için söyledi. İki sanatçıda performansları ile beğeni kazandı.

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET
ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARETHacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin’e Hacı Kemal Çipe Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Hüseyin Çipe, 17 okulda mescit, 1 okulda şadırvan yaptıklarını belirterek; “Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda bu mescitleri yapmak nasip oldu çok şükür. Son olarak 13 Nisan tarihinde Hatay Anadolu Lisesinde yapmış olduğumuz mescidimizi cuma namazı ile ibadete açtık. Açılışı Mübarek Miraç gecesi gününe denk gelen bu mescidimizi ve bu mescitte yapılacak ibadetleri Allah kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bu arada namaz sonrası Okul Müdürü Yusuf Kılınç tarafından Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve diğer davetlilerinde hazır bulunduğu ortamda Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye teşekkür plaketi sunuldu.

20 Nisan Cuma günü de Şehit Ahmet Benli Mesleki Ticaret Anadolu Lisesinde vakıf tarafından yapılan mescidin açılış töreni yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR
HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYORHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz’ün düzenlediği birlik ve beraberlik yemeği büyük bir ilgiyle gerçekleşti.

 

Harbiye Hidro Tesislerinde düzenlenen etkinliğe HESOB Başkanvekilleri Aziz Fatih Yılmaz, Uğur Fırat, Sabit Ak, Oda Başkanları, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yüzlerce esnaf temsilcisi katıldı.

2 Mayıs tarihinde yapılacak olan HESOB kongresi öncesi ilimizde bulunan 70 oda temsilcilerinin hazır bulunduğu gecede Başkan Teksöz, esnafın sevgi seline mazhar oldu.

Başkanvekilleri Yılmaz, Fırat ve Ak, yaptıkları konuşmalarda yapılacak kongrede Başkan Teksöz’ün etrafında birleşecekleri mesajında bulundular.

HESOB Başkanı Teksöz’de düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine esnafın göstermiş olduğu ilgi ve katılıma teşekkür ederek şu konuşmada bulundu: “El birliği içerisinde kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde olması için çaba harcadım ve harcamaya devam ediyorum. Değerli arkadaşlarım; geçen hafta İskenderun bölgemizde İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, denizciden Belen, Arsuz’dan akabinde şimdi burada Antakya, Defne, Serinyol, Yayladağı, Altınözü’ndeki bütün meslek odası başkanlarımıza delegasyonumuz var.

Değerli dostlarım sabah 8 aksam saat sınırı yok biz esnafımız için ne gerekiyorsa başkentte, başbakanlıkta, cumhurbaşkanlıktan el birliği içerisinde 70 oda başkanlığıyla esnaf ve sanatkârlarımızdan aldığımız başımız dik göğsümüz açık esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntılarını dinledik Valilikte, Büyükşehirde ve Hatay‘ın 15 ilçesinde ne derdimiz varsa açık yüreklilikle dile getirdik. Biz bunları söylemesek bizim bu koltuklarda işimiz yok. Esnaf ve sanatkârlarımızın ne derdi varsa gerek hükümet nezdinde gerekse kaymakamlık nezdinde biz her zaman sıkıntılarınızı derdinizi dile getirdik. Afrin olaylarından dolayı çoğu zaman bakanlarımız, büyüklerimiz geldi. Nerde ne sıkıntı varsa açık yüreklilikle dertlerinizi anlatın çözümleri talep ettikleri her zaman elimizden gelenleri yaptık.2 Mayıs günü 70 oda başkanı ile 550 delegasyonumuzu bekliyoruz. Elbirliği ile güzel bir kongre yapacağız.70 oda başkanı, basın mensupları her zaman yanımızda oldu, sesimizi duyurdu herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO
Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu  KAYBEDEN YOK  KAZANAN ATSOAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde mavi liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Hikmet Çinçin oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde 21 Meslek Grubu’nun bulunduğu ve 5 bin 94 üyenin oy kullanacağı seçimlerinde kazanan taraf mavi liste ile seçimlere giren Hikmet Çinçin kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkan oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre 21 Meslek Grubu’nun 14 tanesini Hikmet Çinçin kazanarak yeniden başkan olurken, beyaz liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ise 7 Meslek Grubu’nu alarak seçimleri kaybetti.

Yapılan seçimlerin ardından kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Yaklaşık 45 gündür hem bizim ekibimiz, hem de Ali Kavak ve ekibi yoğun bir tempoda çalıştı. Hatay’a yakışır ve çok sakin bir seçim dönemi yaşadık. Biz kanadık ama karşı tarafta kaybetmedi. Buradan Ali Kavak’a seslenmek istiyorum. Bundan sonra tansiyonu düşürmek iki başkanın elinde. Ben bunu taahhüt ediyorum. Katılım gösteren ATSO üyelerine ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay iş dünyasını yakından ilgilendiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine yoğun ilgi gösteren işadamları ise seçimin mimarı oldular. Sandıkların açılmasından sonra sayım işleminin tamamlanmasının ardından kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkanlığı kazanan Hikmet Çinçin, sayımlar devam ettiği anda ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibinin bulunduğu masaya gelerek seçime gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

MESLEK GRUBU SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre Hikmet Çinçin’in Mavi Grup Listesi 2 bin 250 oy alırken, Ali Kavak’ın Beyaz Grup Listesi 1995 oy aldı. Buna göre 21 meslek grubunun 14’ünü Mavi Grup, 7’sini Beyaz Grup kazandı.

MESLEK GRUPLARINA GÖRE OY DAĞILIMI

1.Grup Çırçır:32-30-Beyaz Liste

2.Grup Yağcılar:7-60 Mavi Liste

3.Grup Mobilya:79-132 Mavi Liste

4.Grup Kuyumcular:27-31 Mavi Liste

5.Grup İnşaat:199-211 Mavi Liste

6.Grup Hafriyat:53-66 Mavi Liste

7.Grup Kooparatif:44-43 Beyaz Liste

8.Grup Turizm:85-116 Mavi Liste

9.Grup Nakliyeciler:318-296 Beyaz Liste

10.Grup Yük ve Yolcu Taş.:83-114 Mavi Liste

11.Grup Sigortacılar:66-102 Mavi Liste

12.Grup İhracat:219-166 Beyaz Liste

13.Grup Ayakkabıcılar:26-40 Mavi Liste

14.Grup İnşaat Malzemeleri:117-92 Beyaz Liste

15.Grup Ziraatçılar: 21-46 Mavi Liste

16.Grup Gıdacılar: 129-181 Mavi Liste

17.Grup Tuhafiyeciler: 87-137 Mavi Liste

18.Grup Dayanıklı Tük.Mal.:159-152 Beyaz Liste

19.Grup Bankalar:65-85 Mavi Liste

20.Grup Sağlık-Yapı Denetim:96-106 Mavi Liste

21.Grup Eğitim:53-44 Beyaz Liste

(Haber Merkezi)

KAZANAN ATSO OLSUN
KAZANAN ATSO OLSUN

KAZANAN ATSO OLSUNATSO’nun 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulu, Hikmet Çinçin ve Ali Kavak arasında demokrasi yarışına sahne olacak. Kamuoyu, huzur içinde geçmesi beklenen seçim sonunda kazananın ATSO olmasını bekliyor

   Uzun süredir sonucu ilimizde heyecanla beklenen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) genel kurulu, 7 Nisan Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda saat: 09.00-17.00 arasında yapılacak.

Mevcut başkan Hikmet Çinçin ile başkan adayı Ali Kavak arasında aylardır süren seçim yarışının sonucu, kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Ticaret ve sanayi erbabının kilitlendiği seçim öncesi gerek Hikmet Çinçin gerekse Ali Kavak, kendi ekipleriyle gece-gündüz demeden yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını sürdürdü. Bugün son kez çalışmalarını gerçekleştirecek olan adaylar, son tanıtımlarını ve vaatlerini üyelere yapacak.

Yarın yapılacak olan ve büyük ilgi görmesi beklenen genel kurulun huzur içinde geçmesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi. Bu arada kamuoyu ve Hatay iş çevresi, genel kurul huzur içinde geçmesini ve sonunda kazananın ATSO olmasını dilediler.

(Haber: S.Ergin)

ANTAKYA BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

Antakya Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile çocuklara görkemli bir şenlik hazırlıyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre 23 Nisan Pazartesi günü, 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda sabah 10.00’da başlayacak olan 23 Nisan Çocuk şenliği etkinlikleri akşam 17.00’ye kadar devam edecek. Çocukların gönüllerince eğlenebileceği şenlikte, müzik dinletileri, geleneksel çocuk oyunları olan çuval yarışı, halat çekme oyunları, ayrıca boyama, karaoke, palyaço gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler yer alıyor.

Yapılan açıklamada etkinliğe tüm çocukların aileleri ile birlikte ücretsiz olarak katılabilecekleri belirtildi.

(Haber Merkezi)


6 gün, 1 saat önce / 17.04.2018 10:23:33   

ÇALINAN RÖGAR KAPAKLARI YENİLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kentin muhtelif noktalarında yağmursuyu kanallarının üzerinde bulunan rögar kapaklarının çalındığını ve herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi amacıyla yenileme çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.

Özellikle İskenderun ilçesinin genelinde gözlemlenen hırsızlık vakasının her geçen gün arttığını belirten Genel Müdürlük, hırsızların hedefi haline gelen kapaklar ile alakalı gece saatlerinde herhangi bir şüpheli durumda 155 polis imdat çağrı merkezine bildirilmesi hususunda vatandaşlara çağrıda bulundu.

Farklı şekilde alınan önlemlere rağmen olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığını ve gelen bildirimler üzerine tekrardan yenilenerek oluşabilecek tehlikelerin önlendiğini aktaran idare, İskenderun ilçesine bağlı Dumlupınar, Meydan ve Denizciler Mahalleleri ile Belen Toki evlerinin çevresinde bulunan kapakların çalındığını kaydetti.

Sorumsuz kişilerce gerçekleştirilen hırsızlık olayının aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehdit ettiğin vurgu yapan HATSU, yasal işlem başlatılarak gerekli incelemelerin devam ettiğini açıkladı.

(Haber Merkezi)


6 gün, 1 saat önce / 17.04.2018 10:21:32   

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin’e Hacı Kemal Çipe Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Hüseyin Çipe, 17 okulda mescit, 1 okulda şadırvan yaptıklarını belirterek; “Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda bu mescitleri yapmak nasip oldu çok şükür. Son olarak 13 Nisan tarihinde Hatay Anadolu Lisesinde yapmış olduğumuz mescidimizi cuma namazı ile ibadete açtık. Açılışı Mübarek Miraç gecesi gününe denk gelen bu mescidimizi ve bu mescitte yapılacak ibadetleri Allah kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bu arada namaz sonrası Okul Müdürü Yusuf Kılınç tarafından Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve diğer davetlilerinde hazır bulunduğu ortamda Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye teşekkür plaketi sunuldu.

20 Nisan Cuma günü de Şehit Ahmet Benli Mesleki Ticaret Anadolu Lisesinde vakıf tarafından yapılan mescidin açılış töreni yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:18:59   

MERKEZ MARKET, ÇOCUKLARI SEVİNDİRECEK

Bulanık Group bünyesinde 23 mağaza ile perakende sektöründe başarıyla hizmet veren Merkez Market, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla anlamlı bir etkinlik yaparak çocukları sevindirecek.

Merkez Market sahibi Mehmet Bulanık, gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. Bulanık Group’un Çevreyolu Gülderen yolu üzerinde bulunan yerleşkesinde 22 Nisan Pazar günü yapılacak olan etkinliğe tüm çocukları ve ailelerini davet eden Mehmet Bulanık, şu bilgilerde bulundu:

“Hatay İmam-Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1991 yılında ticarete atılma ihtiyacı duydum. 2000 yılına kadar zeytinyağı işi olan baba mesleğini devam ettirdim iyi bir ivme yakaladık ve sonrada gıda işine girdik.

2000 yılından 2009 yılına kadar Hatmar marketler zincirinin %20 ortağı ve genel yöneticisi idim. Tüm yönetim bende idi tek mağaza olarak yöneticiliğini üstlendiğim mağazayı 13 mağaza olarak teslim ettim.

2010 yılında Rabbim kısmet etti Merkez Marketi açtık. Çok şükür halkımızın vatandaşımızın teveccühü bizi tercih etmesi sonucu iyi işler yaptık. Allah’a şükür 23 mağazamız 500 çalışanımız var. Hem perakende işi hem ihracat yapıyoruz. 2010 yılında baba mesleği olan ihracatı da devam ettirerek başarılı yerlere geldik. Arapça bilmemizden dolayı Ortadoğu da iyi bir yer edindik.

Hatay önemli bir il ama biz iş adamlarının çok çok sıkıntıları var onları bir yerler taşımak bir yerlere getirmek için Antakya Ticaret ve Sanayi Odasında üç dönemdir meclis üyeliği, yönetim kurulu üyeliği, Türkiye Odalar Borsalar Genel Kurulu Delegeliğim oldu.

Hatay’da iş imkânı yok, çıkmaz sokaktayız onları dile getirmeye çalışıyoruz. Atatürk meydanını merkez olarak hesap etseniz dört bir etrafından 5 km gidin her taraf ya tarım arazisi ya mesken yeri. İskenderun yolu Topboğazı mevkiine kadar, Reyhanlı’ya kadar, Altınözü’ne kadar sağlı sollu tarım arazisi. Bir işadamı olarak düşünüyorum bir fabrika kursam nerede kuracağım devletin bana göstereceği bir yer yok. Organize Sanayide metresi 50 dolar, 20 bin metre alacaksanız önce bir milyon dolar yer parası ödeyeceksiniz iki milyon dolar da fabrikaya ödeyeceksiniz etti üç milyon dolar. Bu günkü parayla önce 12 milyon TL para ödeyeceksiniz sonra da çalışır çalışmaz bilinmez.

Çevre illerde hem arazi var hem de teşvik var.  Her şeye rağmen inşallah başarılı olacağız. Bunun için çok çalışmak gerekiyor. Büyük şehrin bazı yerleri ayırması lazım mesela toptancılar sitesi, sebze halinin bir an önce bitmesi lazım, serpiştirilmiş tamirci, oto galericilerin bir yere toplanması lazım. Çarpık yapılaşmanın bir an önce bitmesi lazım. Ayrıca caddelerimiz ve sokaklarımız güzel yapılmalı. Gelecek turistlerle ilimiz insanının kazanması gerekir.” dedi.

(Haber: S.Ergin)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:17:13   

5 VAKİT NAMAZ, FAİZİ TEMİZLEMEZ

Milli Gazete Yazarı İlahiyatçı Dr. Necmettin Çalışkan, Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen “Helal Bilinci” konulu seminere konuşmacı olarak katılarak helal bilincine sahip olmanın önemini anlattı.

Konferansa çok sayıda akademisyen ve öğrencinin yanı sıra İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Kırman katıldı.

Manevi değerlere sahip, helal bilinci yüksek, şuurlu nesiller yetiştirmenin bir zorunluluk olduğunu ifade eden Dr. Necmettin Çalışkan, “Bunun içinde helal-haram konusuna çok dikkat etmemiz gerekir. Helal İslam'ın özüdür. Hayatımız içerisinde sadece teoride kalmamalıdır. Müslümanı bir kelime ile tanımlayacak olsak o kelime helaldir. Müslüman helal düşünen, helal yiyen, helal giyen yani helal yaşayan, helal bilincine sahip insandır ” dedi.

Helal ve temiz az para, haram çok paradan üstündür diyen Çalışkan, “Helal demek, işini doğru yapmak demektir. Faiz alıp verdikten sonra; banka müdürünün 5 vakit namazlı olması toplum için önemli değildir.

Müfredat bozuk olduktan sonra, ateizmi öven, dinsizleri göklere çıkartıp deist nesli yetiştirmenin önünü açan eğitim verdikten sonra, okul müdürünün hangi camiaya ait olduğu önemli değildir. Önemli olan işin doğru dürüst yapılmasıdır, hakkıyla yapılmasıdır. İslam sadece namaz kılmak ve oruç tutmaktan ibaret bir din değildir. İslam sosyal bir dindir. Başkalarına yararlı olduğunuz kadar dindarsınız” diye konuştu.

(Haber Merkezi)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:15:45   

92 METRE UZUNLUĞUNDA MODERN BİR KÖPRÜ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yeni Hatay Devlet Hastanesi bölgesinde trafik sirkülasyonunun kolaylaştırılması adına inşa edilen yeni bağlantı köprüsünün açılışını yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Hasanlı Mahallesi Yeni Devlet Hastanesi yolunun ulaşım eksikliklerine çözüm üretmek adına başlatılan çalışmalarda, bölgeye yeni köprü kazandırılarak modern ve estetik bir ulaşım sağlandı. Yoğun trafik sirkülasyonuna sahip olan bölgenin akışını rahatlatmaya yönelik önemli bir adım olan bu projenin yapım aşamasında 44 adet fore kazık yerleştirilerek toplamda 92 m uzunluğunda ve 12,5 m genişliğinde modern bir köprü inşa edildi.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşma yapan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Yıllardır ulaşım sıkıntısı çektiğimiz yolun daha rahat ve güvenli bir şekilde olması için bir çalışma başlattık. Bu çalışmamızda başta bölge halkının rahatlığı ve güvenli ulaşım sağlayabilmesini göz önünde tutarak 92 m uzunluğunda modern bir köprüyü bu bölgeye konumlandırdık. Yapmış olduğumuz bu köprü bütün halkımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın önderliğinde gerçekleştirilen açılış törenine HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden’in yanı sıra HBB daire başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:12:53   

GÜLLÜ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Gazeteci Yaşar Güllü’nün kızı Cansu, görkemli bir düğünle evlendi.

   Gaziantep ili İslahiye ilçesinden olan Astsubay Hüseyin Kaynar ile yaşamını birleştiren Cansu, İsa Taş Plaza’da gerçekleştirilen düğünde oldukça mutlu görünüyordu. Türkiye Spor Yazarları (TSYD) İskenderun Şube Başkanı Yaşar Güllü, kızının mürüvvetini görmenin mutluluğunu yaşadı.  İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ak Parti İskenderun ilçe Başkanı Bestami Bilgili, bazı siyasi parti İskenderun ilçe başkan ve yöneticileri ile Çelik-İş sendikası İskenderun Şube yetkililerinin katıldığı düğüne, ayrıca çok sayıda seçkin konuk ve bazı gazeteciler katıldı. Spor, siyaset ve Çelik –İş Sendikası camiasının buluştuğu düğün, neşe içinde geçti.

Gece geç saatlere kadar süren düğünde, düğün pastası alkışlar arasında kesildi ve tüm konuklara ikram edildi.

Düğün merasimi boyunca genç çiftler Cansu ve Hüseyin’in mutlukları gözlerinden okunuyordu. Gece geç saatlere kadar süren düğün sonunda düğün fotoğrafı çektiren çiftler, aile bireyleri ve konuklarla vedalaşarak düğün salonundan ayrıldı.

Ergin Medya Ailesi olarak, Güllü ve Kaynar Ailelerini kutlar, Cansu&Hüseyin çiftine ömür boyu mutluluklar dileriz.

(Haber Merkezi)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:11:26   

İŞİTME ENGELLİLER ŞAMPİYONLUK KUPASINI KALDIRDI

Hatay Büyükşehir Belediyespor, yeni bir şampiyonluk ile hanesi bir kupa daha kazandırdı.

   Başarı dolu bir lig serüveni geçiren HBB İşitme Engelliler Futbol Takımı, şampiyonluk kupasını Hatay’da kaldırdı.

2017-2018 yılı Türkiye İşitme Engelliler Spor Toto 1. Ligi C grubunda birinci sırada mücadelesini sürdüren HBB İşitme Engelliler Futbol Takımı, son karşılaşmasını kendi evinde yaptı. Ligin son haftasında Afşin İşitme Engelliler Futbol Takımı'nı ağırlayan HBB’li sporcular, karşılaşmayı 4-1 galip tamamladı.  

Türkiye İşitme Engelliler Süper Ligi’nde başarılı bir şampiyonluk tarihi yazan HBB takımı, 15 Nisan saat 11.00’de Nazım Koka’da ter dökerek hanesine 3 puan daha yazdırdı.

Maç sonunda kupa sevinci yaşayan HBB İşitme Engelliler Futbol Takımı, coşkulu taraftar grubuyla kaldırdığı şampiyonluk kupasını Hatay’a armağan etti.

(Haber Merkezi)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:10:10   

DANSÇILAR, MADALYALARI SİLDİ SÜPÜRDÜ

Nisan ayı başlarında İstanbul'da yapılan "Türkiye Kulüpler Dans Yarışlarında" İlimizden 5 sporcu madalya kazandı.

Serdar Yolcu, Türkiye Şampiyonu olurken, Eylül Akan Türkiye İkincisi, Zehra Çetin Türkiye Üçüncüsü,

Efe-Asel Çifti ve Berna Bilal Türkiye Beşincisi oldu.

Dans İl Temsilcisi Serdar Yolcu ve Türkiye İkincisi Eylül Akan madalyası ve annesi Aynur Akan ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz'ü makamında ziyaret etti. 

(Haber Merkezi)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:09:12   

GÜÇLÜ ÇELİK KAPI, KALE GİBİ SAĞLAM

Antakya’da Yapı-İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Güçlü Çelik Kapı, sağlamlığı ve kalitesiyle zirvede yer almaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yapı-İnşaat fuarında stant açan Güçlü Çelik Kapı, 5 gün süren fuarda başarılı tanıtım ve iş bağlantısı yaptı.

Güçlü Çelik Kapı firma sahibi Şükrü Tokat, gazetemize yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “2005 yılından beri çelik kapı sektöründe faaliyet gösteriyoruz. 2016 yılında Güçlü Çelik Kapı adı altında hizmete başladık. Çelik kapı, asansör, mutfak dolabı, iç kapı işlerinde hizmet veriyoruz.

Hatay'daki ilk defa asansör kabini üretimine başladık. Bütün işlerimiz kendi İmalatımız. İç piyasa yanında Umman, Sudan, Arabistan, Cidde'de bayiliklerimiz var. Fuar güzel verimli geçti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


6 gün, 2 saat önce / 17.04.2018 10:08:23