......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 284334
YORUM MANŞET
HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIM
HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIM

 HATAY’DAN İDLİB’E İNSANİ YARDIMAK Parti Hatay İl ve İlçe teşkilatları tarafından toplanan 2 tırlık insani yardım malzemesi İdlib’e gönderildi.
Battaniye, kışlık elbise, çizme ve çeşitli kışlık malzemelerden oluşan yardım tırları, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik’inde katıldığı törenle İdlib’e doğru yola çıktı.

Milletvekili Çelik, Türkiye olarak her zaman mazlumların yanında zalimlerin karşısında olacaklarını söyledi.
Dünyanın gelişmiş ülkelerinin gözlerini, kulaklarını ve kapılarını tıkayıp çocukların ölümüne seyirci kaldıklarına insanlığın şahitlik ettiğini belirten Milletvekili Çelik şöyle devam etti “Bir lokma ekmeğin, bir kat elbisenin bir canı kurtarabileceğini biliyoruz.  Aynı şekilde de Suriyeli kardeşlerimizin bizlere ihtiyacı var. Hava şartları çok ağır, çamurun içindeler, bizler elimizden geldiğince cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu mazlum halkların yanında durmaya devam edeceğiz. Şunu da belirtmek istiyorum ki İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali tarafımızın belli olması adına içerisinde insani yardım malzemesi buluna tırlarımızı İdlib’e gönderiyoruz. Ben bu yardımların toplanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 81 ilimizdeki tüm teşkilatlarımızı İdlib’te yaşanan insanlık dramına destek olmaya davet ediyorum.” dedi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, yaptığı konuşmada “Bu insanlık dramına şahitlik eden en yakın ilçelerden biriyiz. Yakın komşu uzak akrabadan iyidir düşüncesiyle hareket ederek yardımlarımız devam edecek. Şunu bilsinler ki Yayladağı halkı her daim mazlumun yanındadır” dedi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yaptığı konuşmada “Herkes bir kendine gelsin, bir kesime yüklenilmesin. İnsan olduğumuzu unutmayalım, yardımlarımıza devam edelim. İnşallah bu dram kısa sürede sona erer.” dedi.
(Haber Merkezi)

ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ
ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ

 ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere hafta sonu ilimize geldi.
Bakan Selçuk, Hatay Valiliği yanında bazı eğitimin kurumlarını ve Ak Parti İl teşkilatını ziyaret ederek ilimizle ilgili çeşitli bilgiler aldı.

Bizim çocuklarımız sınavlara hazırlanmak için sürekli odalara kapanıyorlar diyen Bakan Selçuk, “Odalara kapanında sadece soru çözüyorlar, sorun çözemiyorlar. Bizler bu şekilde çocuklarımıza değer sistemimizi aktaramıyoruz. Çocukların eğitimi benim için her şeyden önemli.” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hatay Valisi Rahmi Doğan'ı ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.
Bakan Selçuk ve Vali Doğan, toplantı ve ilimize yapılan ziyarete ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Bakan Selçuk programları kapsamında AK Parti Hatay İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. 
MİLLETLEŞME SÜRECİMİZİ GECİKTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR
Türkiye’nin zor bir coğrafya olduğunun altını çizen Bakan Selçuk; “Dünya’nın emperyalist güçleri bizim katma değer üreteceğimiz ve katlama yapacağımız bütün sermayemizi teröre harcatıyorlar ki, bu önemli işleri yapamasınlar. Bundan dolayı da Türkiye’yi bölüyorlar, fay hatlarına parçalıyorlar. Milletleşme sürecimizi geciktirmeye çalışıyorlar. Bizim toprağımız diğer ülkelere göre daha kıymetlidir. 
Biz çocukları eğitim çatısı altında toplamazsak ve geleceğe hazırlamazsak inanın bizi efendiler ve köleler diye ayırdıkları Dünya’da köleler sınıfına sokmaya çalışıyorlar. Bizim bu duruma direnmemiz lazım ama direnmek eğitimle ve bilimle olur. Bu yüzden de çocuklarımızın eğitimlerine ayrı bir ehemmiyet vereceğiz.
ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ BENİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ
Bizim çocuklarımız sınavlara hazırlanmak için sürekli odalara kapanıyorlar. Odalara kapanında sadece soru çözüyorlar, sorun çözemiyorlar. Bizler bu şekilde çocuklarımıza değer sistemimizi aktaramıyoruz. Çocukların eğitimi benim için her şeyden önemli. Eğitim meselesi, çok önemli. Hatay Türkiye’de en çok tasarım beceri atölyesi açan illerden bir tanesini. Hatay’da 500 tane atölye var. Atölye çocuklar için çok önemli. Burada hayatı görüyor. Türkiye 12 devleti sıralamada geçti. Şimdiye kadar hep düştük ama son olarak çıkış yaptık. Bizim kaynaklarımız kıt ve az olabilir bunu farkındayız ama Dünya’ya, eğitim tarihine derslik sayısı, dijital alt yapı ve öğretmen sayısı anlamında rekor kırmış bir AK Parti var.” Diye konuştu. 
EKMEK GERÇEKTEN EKMEKÇİNİN ELİNDE
Daha sonra konuşan AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu; “Sayın Cumhurbaşkanımız ekmeği gerçek ekmekçiye vermiş. Sizlerin de dediği gibi ‘biz ortalamaya talip değiliz, en iyisine talibiz. Çünkü muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak ancak bu şekilde olur.” Diye konuştu.  
Bakan Selçuk’un yaptığı ziyarete, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Hatay Milletvekilleri Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı. 
(Haber Merkezi)

TEŞEKKÜRLER HATAY
TEŞEKKÜRLER HATAY

 TEŞEKKÜRLER HATAYErgin Medya TV’de yayınlanan Gündem Özel programında hayırseverlerin katkılarıyla Çocuk Evleri Sitesinde kalan 60 öğrenciye Polar, Atkı ve Passolig sağlandı

 
Devletin himayesinde millete emanet olunan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan 60 öğrenci hayırseverlerin girişimleri ile sevindirildi.
Çocuk evleri Sitesi Müdürü Refik Evsen ve öğretmen Ali Parlak'ı bu konuda bilgilendiren Hasan Alkan ve Abbas Timurlenk, Ergin Medya TV'de Sadulah Ergin'in sunduğu Gündem Özel programına çıkarak canlı yayında kampanya başlattı.
Hatay’ın tüm ilçelerinden ve yurt dışından izlenen programda kampanyaya katkı sağlayan Mehmet Deviren, Erdoğan Akar, Fatih Dökmeci, Bünyamin Canbaz, Mehmet Özkan, Cahit Aşkar, Burak Alkan, Hasan Alkan, Fahri Serdar Özal, Kamil Kebapçoğlu, Mehmet Bilal, Selma Alkan, Adnen Arslan, İbrahim Kurtoğlu, Ahmet Soysal, Rezzuk Ayoğlu, Kazım Çaylı, Mustafa Çaylı, Mehmet Lütfü Kurtuluş, Sabahattin Bayrak, Yusuf Küçük, Servet Doysal, Mehmet Kurtuluş Özdemir, Abdurrahman Yıldız, Cemil Erkan, Yusuf Ramazan, Abdullah Karakuş, öğrencilerin polar, atkı ve passolig ihtiyaçlarını maddi katkı sağlayarak karşıladı.
Büyük ilgi gören canlı yayını 10 bini aşkın izleyici takip ederken bu sosyal projenin hayata geçirilmesi insanları mutlu etti.
Çocuk Evleri Sitesi idarecileri, öğrencileri ve Ergin Medya TV yöneticileri, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.
(A.Vahit Güraslan) 

BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!
BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!

BUNUN ADI SPOR OLAMAZ!İskenderun Meydanspor maçlarında çıkan olaylara tepki gösteren 6 spor kulübü ortak basın açıklamasında olayları kınadı, herkesi sporun centilmenliğine davet etti

Hatay 1.Amatör B Grubu’nda mücadele eden Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulübü, Yayladağıspor Kulübü, Yeniçağ Gençlik ve Spor Kulübü, Altınkaya Belediyespor Kulübü, Kaan Temizlik Antakya Gençlik ve Spor Kulübü, Hatay Medeniyetlerspor Kulübü yöneticileri grup maçlarında İskenderun Meydanspor’la sürekli olarak şiddet ve tehdit olaylarıyla karşı karşıya geldiklerini ifade ederek Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde ortak basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında İskenderun Meydanspor ile oynanan maçlarda ceza alan, darp edilen, saha içi ve dışında sürekli tehdit aldıklarını iddia eden kulüpler ortak tepki göstererek, ASKF’ye çağrıda bulundu. Yöneticiler aynı zamanda, hakemlerin ve saha komiserlerinin yaşanan olayları görmezden geldiğini söyleyerek, gözlemcilerin dürüst rapor hazırlamadıklarını iddia ettiler.

GÖZLEMCİLER OLAYLARI GÖZ ARDI EDİYOR

Spor kulüpleri adına açıklamayı yapan Üzümdalı Gençlik ve Spor Başkanı İhsan Albayrak şiddet olaylarından tüm kulüplerin şikâyetçi olduğunun altını çizerek, “Öncelikle Emir Kağan kardeşimizin kök hücre ihtiyacını karşılamak için gereken desteği Türk Kızılayı’na giderek amatör kulüpler olarak katkıda bulunacağız. Sporda şiddete karşıyız. Biz 1’nci Amatör Küme’de mücadele ettiğimiz İskenderun Meydanspor Kulübü’nden şikâyetçiyiz. Her maçta karşımıza istenmeyen olaylar çıkıyor. Yeniçağ, Üzümdalı, Yayladağı maçlarında olaylar çıkıyor. Yayladağı maçında başkanın oğluna karşı şiddet kullandılar. Üzümdalı maçında bizleri soyunma odasına kilitlemeye kalktılar. Ardından Yeniçağ maçında Yeniçağspor’lu 2 sporcunun burnu kırıldı, birinin kolu yaralandı. Bizi sürekli tehdit ediyorlar. Bizler amatör spor kulüpleri olarak bu durumun karşısındayız. Hep birlikte bunun mücadelesini vereceğiz. Meydan Kulübü’nün antrenörü her maçta tehdit ediyor, telefonla tehdit ediyor. Özellikle İskenderun’da oynanan maçlarda hakemler o takımı ısrarla koruyor. Bizler ne yazık ki bunları üzülerek konuşuyoruz. Gözlemci ve Saha komiserleri bu kadar olayları göz ardı ediyor. Raporlar tertemiz geliyor. Bu şiddet ya bitecek, ya da biz bu işi bırakacağız. Şiddeti bitirmek için takımlarımız her türlü desteği verdi. ASKF Başkanı Mehmet Öztürk ile bu konuyu görüşüp, net kararların alınmasını bekliyoruz. İskenderun Meydan kulübünün yaptıklarına kimse dur demiyor. Hiçbir anne evladını maça gitsin, burnu kırılsın diye göndermiyor. Biz oyuncularımızı ateşe atamayız. Maça gelmeyeceksiniz tehditlerini yutmayız. Biz emniyetten tedbir istememize rağmen 6-7 polis gönderdiler. Emniyetinde bu konuda zaafı var.” dedi.

TARTIŞMA BEYAZ ÇİZGİNİN İÇİNDE KALIR

Altınkayaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Teknik Direktörü Hasan Özçelik ise tartışmaların saha dışına çıkmasının doğru olmadığını ifade ederken, “Futbolu biz amatör olarak yapıyoruz. Kör kuyuda mücadele ediyoruz ve kör kuyudan hiç bir şey alamıyoruz. Biz birde bunun yanında şiddete maruz kalırsak, bunun ne zevki kalıyor ne de anlamı kalıyor. Biz yıllardır sporun içindeyiz. Beyaz çizginin içinde tartışma da, itişme de olur. Ama maç bitiminde tokalaşarak o çizgiden çıkılır. Saha dışına olaylar çıkmaz. Pazar günü takımımızın İskenderun Meydanspor ile maçı vardı. Meydanspor’un cezası sebebiyle maç Kırıkhan’da oynandı. O maçta polisten ek güvenlik tedbiri istedim. Biz o maça iyi başladık. 30’uncu dakika da oyuncum oyundan atıldı. Hocaya kimseden korkma dedim. Bugün misafir takım, istediği kulübeyi alır. Bu her yerde geçerli. Biz bu olayların sahanın dışına taşmasına her zaman karşıyız. Maçta bizi yıldırmak için Meydanspor’un hocası benden bugüne kadar olmamış bir şekilde, oyuncularımın kimliğini istedi. Benim lisansım kimlik yerine geçiyor. İtirazın varsa, tertip komitesine gideceksin. Hiçbir oyuncumun kimliğini benden isteyemez. Benim futbolcularıma gözdağı vermeye çalıştılar. Ben Meydanspor’dan şikâyetçiyim. Tartaklamak fiziki olmak zorunda değil, bu da bir tartaklama türüdür.” şeklinde konuştu.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde gerçekleşen basın toplantısına 1.Amatör Küme’de mücadele eden Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı İhsan Albayrak, Yeniçağspor Kulübü Yöneticisi Meziyet Zencir, Yayladağıspor Kulübü Yöneticisi Ali Türkyılmaz, Kaan Temizlik Antakya Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sadullah Ergin, Hatay Medeniyetlerspor Kulübü Başkanı Selahattin Cihanoğlu, Altınkayaspor Kulübü 2. Başkanı Hasan Öztürk, Üzümdalı Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticisi Mustafa Açıkalın katıldı.

 

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU
HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU

 HATAY MUTFAĞI İZMİR’İ DOYURDU İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Hatay'ın ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin “Onur Konuğu” olarak yer aldığı Lezzetli Kış Şöleni'nde Hatay adeta İzmir'i doyurdu.

Lezzetli Kış Şölenine akın eden İzmirliler, Hatay’ın yöresel ürünlerinin tadına bakarak birçok lezzeti yerinde görme fırsatı buldu.
Lezzetli Kış Şöleni’ne katılan Hataylı hemşehrimiz CZN Burak, yaptığı şovlarla katılımcılara görsel bir şölen izletti.
İzmir Kültürpark'ta düzenlenen "Lezzetli Kış Şöleni"nde Hatay rüzgârı tüm yöresel ürünlerin tanıtımı ile davet etti. Yöresel ürünlerin tanıtımı yanında Hatay Medeniyetler Korosu'nun konseri davetlileri adeta mest etti.
Antakya Medeniyetler Korosu konserine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.
HERKESİ HATAY'A DAVET ETMEYE GELDİK
Lezzetli Kış Şöleni'nin açılışında düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “23 medeniyetin 13 tanesine ev sahipliği yapan, ilk olimpiyatların yapıldığı, Anadolu'ya giren tüm semavi dinlerin ilk ibadethanelerinin bulunduğu, Roma döneminin en önemli 3 şehrinden biri olan, Orta Doğu ve Afrika'ya Anadolu'yu bağlayan Hatay'dan herkese kucak dolusu selam getirdik. 
Zengin mutfak kültürümüzün bir kısmını sizlerle paylaşmaya geldik. Ama aynı zamanda bu zenginliklerin tümünü keşfetmeniz için sizi Hatay'a davet etmeye geldik” dedi.
Anadolu'nun kurtuluşu için ilk kurşunun Dörtyol'dan atıldığını ve bu kurtuluş mücadelesinin İzmir'de alevlendiğini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Güzel İzmir halkı için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne ifade ediyorsa Hataylılar için de onu ifade ediyor. 
Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk güzel yurdumuza son hediyesidir. Hatay'ın güzellikleriyle İzmir'in güzelliklerinin buluştuğu bu organizasyonun gerçekleşmesinde Başkanımız Tunç Soyer başta olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.
SEVENLERİ BAŞKAN SAVAŞ'I YALNIZ BIRAKMADI
Gerçekleşen açılış töreninin ardından Başkan Savaş ve Tunç Soyer katılımcılarla birlikte Kültürpark'ta yer alan stantları tek tek gezdi. Hatay'ın gastronomik lezzetlerini tanıtan Başkan Savaş'a yoğun ilgi vardı. 
İzmir'de yaşayan Hataylılar ve sevenleriyle vakit geçiren Başkan Lütfü Savaş, 31 Aralık'a kadar sürecek bu lezzetli şölene herkesi davet etti.
(Haber: S.Ergin)

HAYIRDA YARIŞTILAR

Ergin Medya TV’de yayınlanan Gönül Köprüsü programında ihtiyaç sahibi aile için hayırseverler adeta hayırda yarıştı
Toplum yararına ve sosyal sorumluluk projelerine öncelik tanıyan Ergin Medya TV, hayır konusunda önemli bir programa daha imza attı.
İhtiyaç sahibi bir aileyi ele alan Gönül Köprüsü programına katılan Sadullah Ergin, Hasan Alkan, Adil Devaoğlu ve Abbas Timurlenk, canlı yayında ailenin ihtiyaç duyduğu eşyaları temin ederek bu hayra vesile oldu.
Gönül Köprüsü programına gerek canlı yayın bağlantısı gerekse mesaj yoluyla yardımcı olacaklarını ifade eden Adnen Arslan, Kazım Çaylı, Mustafa Çaylı, Mahmut Balsever, Hamza Alkan, Selma Alkan, Sıdıka Aslan, Sabahattin Sağlamoğlu, Mehmet Dönmez eşya yardımında bulundu.
Bu arada Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Market birimi ile Antakya Belediyesi Kardeşinle Sevgiyle Paylaş birimi de bu aileye giysi ve eşya desteği yaptı.
Canlı yayın esnasında ailenin ihtiyacı olan oturma grubu, yatak, beşik, halı, mont, bot, giysi, gıda ve diğer ihtiyaçlar hayırseverler tarafından karşılandı.
Ergin Medya TV Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, hem program katılımcılarına hem de yardımcı oaln tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:14:21   

YILMAZ ÖZFIRAT ANJİO OLDU

Özel’de Hatay’ı genelde ise Türkiye’yi Uluslararası platformlarda başarılı bir biçimde temsil eden Antakya Medeniyetler Korosunun Başkanı Yılmaz Özfırat, hafta sonu Hatay Kültür Merkezinde yönettiği konserin finalinde rahatsızlanarak acil bir biçimde hastaneye kaldırıldı.
Seyirciye olan saygısı ve işinde profesyonelliği ile bilinen Yılmaz Özfırat konserin sonuna doğru rahatsızlanmasına rağmen bunu kimseye hissettirmeden tamamladığı konserin hemen sonrasında kuliste koro içerisinde bulunan doktorların ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı Özel Defne Hastanesinde uzman doktorlar tarafından yapılan muayene ve tahliller neticesinde Anjio yapıldı.
İki büyük damarının büyük ölçüde tıkalı olduğu tespit edilen Yılmaz Özfırat’a Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Kurt tarafından gerçekleştirilen operasyon ile tıkalı damarlara stent takıldı.
Ayrıca iki küçük damara da balon tedavisi uygulandı.
Özel Defne Hastanesindeki odasında dinlenen ve sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi verilen Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, Yapılan muayenesinde hızlı tespit ve doğru tedavi ile kendisini yeniden sağlığına kavuşturan Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Kurt başta olmak üzere Defne hastanesinin doktorlarına, Ameliyathane personeline, yattığı kattaki sağlık personeline, İlk andan itibaren yanından ayrılmayan Defne Hastanesi Mali İşler Direktörü Atilla Arıman’a, Hastane Yönetimine ilgi ve alakalarından ötürü şükranlarını sunduğunu belirtti.
Özfırat ayrıca ilk andan itibaren ziyaretine gelerek kendisine destek olan  Hatay Valisi Rahmi Doğan  başta olmak üzere Hatay Protokolünün kıymetli üyeleri, Antakya Medeniyetler Korosunun kıymetli üyeleri, eş, dost ve tüm sevenlerine teşekkür ederek en kısa zamanda yeniden sevenlerinin karşısında olacağının müjdesini verdi.
(Haber Merkezi)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:13:13   

HATAY’IN MELEKLERİ SAMSUN’DA GALİP

Hatay Büyükşehir Belediyespor, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 15. haftasında Samsun Canik Belediye’ye konuk oldu. Hatay Büyükşehir Belediyespor deplasmanda 97-69’luk skorla kazandı.
Hatay temsilcisi, karşılaşmanın tamamında üstün olan taraftı. Mavi-beyazlılar ilk çeyreği 32-19 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte pota altını etkili kullanan ve aradaki farkı açan Hatay’ın Melekleri soyunma odasına 54-34 önde girdi. 
Karşılaşmanın ikinci yarısında üstünlüğünü koruyan ve rakibinin kendisini yakalamasına izin vermeyen Hataylı basketbolcular üçüncü çeyreği 75-54 önde tamamladı. 
Maçın final çeyreğinde aradaki farkı iyice açan Hatay Büyükşehir Belediyespor sahadan 97-69 galip ayrıldı.
(Haber Merkezi)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:12:23   

BAYAN VOLEYBOL TAKIMI GALİBİYETE DOYMUYOR

Türkiye Bayanlar Voleybol 2.Ligi’nde mücadele eden Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı geçtiğimiz hafta sonu Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçta Hatay Voleybol takımını 3-0 yendi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz sosyal medya hesapları üzerinden tebrik paylaşımında bulunarak; “ Kadınlar Voleybol 2. Liginde oynanan karşılaşmada Hatay Voleybol takımını 3-0 yenen Antakya Belediyesi GSK Bayan Voleybol takımımızı tebrik ederim.” sözlerine yer verdi.
(Haber Merkezi)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:10:49   

HBB’DEN ÖNEMLİ GALİBİYET

Erkekler Voleybol Birinci Ligi’nde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, 15. hafta karşılaşmasında Gümüşhane Torul Gençlik’i konuk etti.
19 Ocak Pazar günü Antakya Spor Salonu’nda oynanan müsabakadan ev sahibi Hatay temsilcisi 3-0 galip ayrıldı.
Karşılaşmaya mavi-beyazlılar etkili başladı. File önünde etkili hücumlarla skor üreten Hataylı voleybolcular, ilk seti 25-15 önde tamamladı. 
Hatay Büyükşehir Belediyesporlu voleybolcular, ikinci sette de baştan sona üstündü ve ikinci set de aynı skorla 25-15 tamamlandı ve setlerde durum 2-0 oldu.
Mücadelenin üçüncü setinde etkili servislerle rakibinin oyun kurmasına engel olan mavi-beyazlılar, seti 25-20, karşılaşmayı da 3-0 kazandı.
(Haber Merkezi)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:10:04   

SÜPER TAKVİMİN DAĞITIMI BAŞLADI

Her yıl geleneksel olarak Hatayspor Taraftarlar Derneği tarafından hazırlanan takvim, Bordo-Beyazlı taraftarlara dağıtılmaya başlandı.
50X70 CM ebadında renkli kartona basılan ve içinde Hatayspor posterinin bulunduğu Taraftarlar Derneği takvimi, ev ve işyerlerindeki duvarları süslemeye başladı.
Binlerce basılan ve taraftarlara ücretsiz olarak dağıtımı yapılan takvimler görevli kişiler tarafından işyerlerine ücretsiz dağıtılıyor. Bu takvimden temin etmek isteyen taraftarların Dernek Başkanı Sadullah Ergin ve yönetim kurulu üyeleriyle bağlantı kurmaları istendi.
Başkan Ergin, takvimin hazırlanması esnasında destek veren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan ve tüm sponsor firmalara teşekkür etti.
(Yorum Haber Merkezi)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:05:13   

KAAN TEMİZLİK ANTAKYA GENÇLİK SEZONU CENTİLMENLİKLE KAPATTI

İlimizin en eski ve köklü spor kulüplerinden biri olan Kaan Temizlik Antakya Gençlik, yeraldığı 1.Amatör Küme B Grubu maçlarını en centilmen takım olarak tamamladı.
Altyapıya büyük önem veren Sarı-Siyahlı ekip, öz kaynaklarından yetiştirdiği futbolcularla maçlarda centilmence mücadelesi ile spor kamuoyunun takdirini kazanırken sezon boyunca hiç kırmızı kart görmedi.
Kaan Temizlik Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut ve yönetim kurulu üyeleri, sezonu orta sıralarda tamamlamasından ve centilmence mücadelesinden ötürü antrenörler Hasan Yıldır, Mehmet Davut ve tüm futbolcuları tebrik etti.
Kaan Temizlik Antakya Gençlik yönetim kurulu, takıma sponsor olarak maddi ve manevi hep yanlarında olan Kaan Temizlik ve Sağlık Firma sahibi Mükerrem Taşçıoğlu’na desteklerinden ötürü teşekkür etti.
Bu arada Kaan Temizlik Antakya Gençlik yönetim kurulu sezonun son maçında İskenderun deplasmanında karşılaştığı Meydanspor’un kendilerini çiçeklerle karşılayıp başarı dilemesinden dolayı İskenderun Meydanspor’a şükranlarını sundu.
(Yorum Haber Merkezi)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:04:03   

HATAYSPOR 1 PUANA SEVİNDİ

İzmir deplasmanında Altınordu ile karşılaşan Hatayspor, lidere yakışmayan kötü futbol sonucu rakibi ile 2-2 berabere kalırken gollerini Mirkan Aydın ve Selim Ilgaz attı. Devre arası iyi çalışmadığı gözlenen Bordo-Beyazlılar, 17-18 yaşındaki rakip futbolculara karşı kurtardığı 1 puana sevindi
TFF 1. Lig 18. hafta mücadelesinde İzmir Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda karşılaşan Hatayspor ve Altınordu ile 2-2 berabere kaldı.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da izlediği maçta Hatay’dan, çevre il ve ilçelerden gelen diğer seyircilerle Bordo-Beyazlı taraftarlar, takımını 90 dakika destekledi.
Maça iyi başlayan ev sahibi Altınordu, 6.dakikada Hüseyin’in golü ile 1-0 öne geçti.
Hatayspor, 35.dakikada Mirkan’ın golü ile beraberliği sağladı. 
Golden 2 dakika sonra, ev sahibi ekip Muhammed ile 2-1 öne geçti ve ilk yarıyı 2-1 önde kapattı.
65.dakikada yeni transfer Popov’un sağdan ortasında, Mirkan’ın müdahalesinde arada kalan topu Selim ağlara gönderdi ve skoru 2-2’ye getirdi.
90 dakika 2-2 berabere sonlanırken Hatayspor puanını 37’ye çıkardı.
HAKEMLER: Turgut Doman, Mehmet Yıldırım, Cemil Tunç
ALTINORDU: Erhan Erentürk, Kerim Alıcı, Sinan Osmanoğlu, Ravil Tagir, Ufuk Budak, Metehan Mimaroğlu (Dk. 65 Ali Yaşar), Burak İnce (Dk. 70 Furkan Çil), Oğulcan Ülgün, Atakan Üner, Muhammed Mert, Yasin Ozan (Dk. 88 Kemal Rüzgar)
HATAYSPOR: Akın Alkan, Popov, Yusuf Abdioğlu, Sadi Karaduman, Selim Ilgaz, Mesut Çaytemel, Kubilay Sönmez (Alican Özfesli), Rayane, Caner Hüseyin Bağ (Quali), Gökhan Karadeniz (Barbosa), Mirkan Aydın
DEPLASMANDA ALINAN 1 PUAN İYİDİR
Hatayspor Teknik Direktörü Bayram Toysal ise yaptığı değerlendirmesinde, rakiplerinin 2 defa öne geçtiği müsabakada 2 kez beraberliği yakaladıklarını söyledi. 
Deplasmanda alınan bir puanın iyi olduğunu ifade eden Toysal, şunları kaydetti: “Durum 2-2'ye geldikten sonra yakaladığımız pozisyonu değerlendirebilseydik, Hatay'a galip olarak dönecektik. Kimle oynarsak oynayalım, deplasmanda alınan 1 puan iyidir. 
Biz, hedefimize gidiyoruz. Şu anda konumumuz iyi ve bunu korumaya çalışıyoruz. Maçların hepsi zor ve ligin ikinci yarısında, özellikle takımların eksiklerini giderdiği bir dönemden geçeceğiz. Mücadelemizden memnunum. Önümüzde iç sahada oynayacağımız 2 maçımız var. Kayıpsız geçmeyi hedefliyoruz. O maçlardan sonra da zirvedeki yerimizi net bir şekilde sağlamlaştıracağız diye düşünüyorum.” dedi.
(Haber: A.Vahit Güraslan)

2 gün, 1 saat önce / 21.01.2020 09:02:02   

Bu feryadı duyun!

Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Liginde ilimizi temsil eden Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü maddi manevi destek bekliyor.

 

 

Yaşları 14 ile 17 yaş arasında olan Bayan Voleybol takımımız yaşadığı ilgisizlik yüzünden hem üzüntülü hem de tepkili.

Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü’nün hem Başkanlığını hem de teknik sorumluluğunu tek başına üstlenen Mehmet Bekmez, Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Liginde tüm imkansızlıklara rağmen Hatay’ı başarıyla temsil etmeye çalıştıklarını söyledi.

Bekmez, gazetemize yaptığı açıklamada, destek anlamında kimseye seslerini duyuramadıklarını ve Türkiye Voleybol 2. Ligi’nde mücadele eden Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü’nün kendi kaderine terk edildiğini ifade etti.

Hatay’da firma ve kuruluşların takıma sponsor olabileceklerine dikkati çeken Bekmez, “Takımımız deplasmanlara kendi imkanlara gidiyor. Kimseden destek göremiyoruz. Bizlerde Hatay’ı 2. Ligde temsil ediyoruz. Amatör spor daha profesyonel bir ruhla yapılıyor. Bütün maddi imkansızlıklara ve ilgisizliğe rağmen var olma mücadelesi veriyoruz. Gelecekleri güneş kadar parlak olan öğrencilerim çok yalnız bırakılıyor. Umutları olan bu gençlerin umutlarını ve hayallerini gerçekleştirme adına azimle her türlü zorluklarla mücadele ediyoruz. Ancak bu ilgisizlik ve maddi sıkıntı zamanla mücadele azmini düşüreceği için çocuklarımızın yarınlarını hayallerini umutlarını yaşatmak adına sesimizi duyurabildiğimiz herkese duyurmak istiyoruz. Maddi manevi yardım bekliyoruz. Bir futbolcunun aldığı maaşın dörtte biri ile hep birlikte biz bu çocukların yarınlarını inşa edebiliriz. Lütfen bizleri görün sesimizi duyun.


6 gün, 22 saat önce / 16.01.2020 11:40:48   

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE VERİMLİ BİR ARA TATİL DİLİYORUM

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 2019/2020 Eğitim-Öğretim Yılının ilk yarısının sona ermesi nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

“Bir eğitim-öğretim yılını yarılayan kıymetli öğretmenlerimiz ve ara karne almanın heyecanını yaşayan tüm öğrencilerimizi, emeklerinden ve başarılarından ötürü kutluyorum.

15 günlük ara tatil ile birlikte birinci dönem yorgunluğunu atacak olan eğitim emekçilerimiz ve öğrencilerimize güzel, keyifli ve verimli bir sömestr tatili geçirmelerini diliyor; başarılarının 2.dönemde de daim olmasını temenni ediyorum.”


6 gün, 22 saat önce / 16.01.2020 11:38:42