......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 281109
YORUM MANŞET
İNDİRİM KAMPANYALARI HEP ALDATICI
İNDİRİM KAMPANYALARI HEP ALDATICI

 İNDİRİM KAMPANYALARI HEP ALDATICITüketiciyi yanıltan alışveriş kampanyalarına karşı vatandaşları uyaran Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yılın belli zamanlarında büyük firmalar tarafından başlatılan ve tüm dünyada hızla yayılan alışveriş çılgınlıklarına yönelik aldatıcı kampanyalar vatandaşlarımızı yanıltıyor dedi.

Stokları tüketmek için fırsat, indirim günü, kapatıyoruz gibi satış teknikleri uygulanıyor diyen TESK Başkanı Palandöken, önce zam yapıp sonra indirim adı altında pazarlama yapılıyor dedi.
Son zamanlarda moda haline gelen ve tüm dünyada alışveriş çılgınlığı yaşatan ‘Efsane Cuma, 11.11 ve 21.21’ gibi indirim kampanyalarına karşı vatandaşları uyaran TESK Başkanı Palandöken, “Bu tür alışveriş çılgınlıkları vatandaşlarımız için değil büyük firmalar için bir fırsat alışverişidir. Yüzde 90’lık rekabet piyasasında hiç kimse zararına satış yapmaz. Bir malın maliyeti ve satış fiyatı ortalama olarak bellidir. Ürünlere birkaç ay öncesinde 3-5 katı etiket yapıştırıp yılın belli günlerinde indirim diye pazarlamak haksız kazançtır. Bu tarz indirim kampanyalarına karşı vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı. Herkes alıyor ben de almalıyım düşüncesine kapılmamalı. İhtiyaç fazlası olan ürün ucuz bile olsa pahalıdır. Vatandaşlarımız yeni yıla kredi kartlarını doldurarak girmemeli” şeklinde konuştu.
TÜKETİCİLER PİYASALARI ÇOK İYİ KONTROL ETMELİ
Türkiye’de tüketiciler son 3 aydır efsane vurgun piyasalarında dedektife dönüştü. Hem etiket hem gramajlarda, hem de fiyatlarda büyük oyunlar oynanıyor. Bunu tüketiciler de, kamu otoritesi de fark etti. Bakanlık tarafından geçtiğimiz günlerde fırsatçıya ceza yağdı. Böyle ekonominin daraldığı ve insanların gelirlerinin azaldığı bir ortamda “Efsane” veyahut “Kara Cuma” denilerek stok eritme oyunlarına halkımız gelmemeli. Öncelikle indirimler gerçek olmalı. Gerçek olmayan indirimlerden uzak durulmalı. Fırsat, indirim günü, kapatıyoruz gibi satış teknikleri uygulanıyor. Vatandaş buna itibar etmemeli. Bu sadece satıcılar için fırsat oluyor. Bu tür kampanyaların sadece isimleri yeni, ancak yöntemleri hep aynı. Önce şişir sonra indir. Sadece değişen kampanyanın ismi. Ama sonuç hep aynı. Halkı kandırmaktan başka bir şey yapılmıyor” dedi.
(Haber Merkezi)

11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes
11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes

 11 Milyon Ağaç;  Bugün Fidan, Yarın Nefes

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan seferberlik kapsamında “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kapsamında Hatay’ın genelinde binlerce kişinin katılımıyla fidan ekimleri gerçekleştirildi.

Ülke genelinde aynı gün ve saatte gerçekleştirilen etkinlikte gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmak için yürütülen kampanyada 11 milyon fidan toprakla buluştu.
11 milyon fidanın toprakla buluşması için Türkiye genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliğinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte daha yeşil bir Türkiye için fidanlar toprakla buluştu.
Dünyanın en büyük sorununun çevre sorunu olduğunu söyleyen Hatay Valisi Rahmi Doğan, yaptığı konuşmada, “Bugün çevre sorunlarıyla mücadele için milyonlarca dolar para harcayan ülkeler bu sorunu çözemiyor. Türkiye Cumhuriyeti bu açıdan gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bugün dikeceğimiz fidanlarla geleceğe nefes olacağız. Ecdadın bize emanet olarak bırakmış olduğu bu toprakları gelecek nesillere, çocuklarımıza, evlatlarımıza temiz bir çevre olarak bırakabilmek adına bu çalışmaları yürütmek lazım. Dünyanın hiçbir tarafında bu tür etkinlikleri göremezsiniz. Aynı anda 11 milyon fidanı toprakla buluşturan ve bunu bir festival havasında yapan ülkeye de rast gelemesiniz ama en çok eleştiriyi de Türkiye Cumhuriyeti hükümeti alıyor. Sanki çevreyi bertaraf ediyormuşuz, tahrip ediyormuşuz, ağaçları söküyormuşuz, ağaçları yakıyormuşuz imasında bulunanlar bugün bu faaliyetin ne anlama geldiğini iyi idrak etmeleri lazım." dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik de AK Parti hükümetleri olarak göreve geldikleri günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, yeşile, doğaya, tarıma, insanlığa önem verdiklerini ve vermeye devam ettiklerini belirtti.
“Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla tüm Türkiye’de yürütülen Geleceğe Nefes kampanyasının Hatay’daki etkinliğine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, milletvekilleri, eğitimciler, öğrenciler, gönüllüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
(Haber Merkezi)

ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE
ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYE

 ALKIŞLAR MUHTEŞEM İKİLİYEHatay ilinin zeytin diyarı Altınözü ilçesi son dönemlerde en şanslı günlerini yaşıyor. Uzun yıllar hizmete susayan ancak hakettiği hizmetleri alamayan Altınözü, özellikle son yıllarda devlet-millet desteğiyle yeni bir görünüme kavuştu.

 
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın el-ele, omuz-omuza vererek kaymakamlığın ve belediyenin imkanlarını seferber ederek vatandaşa hizmet götürmesi, takdir ediliyor.
Önceden adeta bir köy görüntüsü içerinde olan Altınözü ilçesi, altyapı ve yolların imar edilmesi yanında yeşil alanlara ve parklara önem verilmesiyle adeta altın çağını yaşıyor.
Bu yıl üçüncüsü yapılan Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivaline katılan çok önemli konuklar yanında binlerce vatandaşın ilgi göstermesiyle Altınözü ilçesi hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin gündemine bir kez daha oturdu.
Altınözülüler, ilçeye yaptıkları hizmet yanında tanıtımını en güzel şekilde gerçekleştiren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teşekkür etti.
(Yorum Haber Merkezi)

BU GURUR BİZİM
BU GURUR BİZİM

BU GURUR BİZİM Hatay Valisi Rahmi Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz diyen Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.
Malazgirt’ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta devam eden zaferlerimizden, Suriye’deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun bir sembolüdür.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.” diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir.
Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Hataylı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." dedi.
ANITA ÇELENKLER SUNULDU
Dün Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesi ile başlayan kutlama programı, Vali Doğan tarafından Anıt Şeref Defteri’nin imzalanması ile devam etti.
29 Ekim kutlama programı Antakya Şehitliğinde devam etti. Antakya Şehitliğinde Saygı Duruşu, Saygı Atışı, İstiklal Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesi, Şehitliğin gezilmesi ve dua okunması ile ilk günkü program sona erdi.
29 EKİM 2019 SALI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ:
Hatay Valiliği makamında tebriklerin kabulü ile başlayacak program, Gündüz Caddesinde saat: 10.00’da geçit töreni ile devam edecek.
Gündüz Caddesi’nde yapılacak geçit töreninde sırasıyla törene katılanların ve halkın bayramının kutlanması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı (Büyükşehir Belediye Bandosu Eşliğinde), günün anlam ve önemine ilişkin Vali, Rahmi Doğan’ın konuşması, Şiir okunması (Orta öğretim okulu öğrencisi)
Yerel Halk oyunları gösterileri, Şiir okunması (Lise öğrencisi), Zeybek Oyunu, Geçit töreni(Armutlu - Gündüz Caddesi - Cumhuriyet Alanı istikametinde) yapılacak
Havanın yağışlı olması halinde, Bayram Töreninin,  Geçit Töreni haricindeki kısımları saat 10.00’da Kapalı Spor Salonunda icra edilecek.
(Haber Merkezi)

HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI
HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

 HBB’DEN YENİLENEBİLİR ENERJİ ADIMI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sıklıkla tercih ettiği alanlarda çağa uygun yöntemler ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak aydınlatma çalışmaları gerçekleştiriyor. 
Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Defne Sevgi Parkı’nın Akdeniz Mahallesi’ne bakan kısmında güneş enerji paneli ve rüzgâr gülleri aracılığıyla elektrik üreterek, bu elektrik enerjisi ile parkın aydınlatılmasını sağlıyor. 
Gelecek nesillere her zaman temiz bir çevre bırakmak için gayret gösteren HBB, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması için gelecek günlerde de çalışma gerçekleştireceğini duyurdu. 
(Haber Merkezi)

HACI MEHMET ALKAN CAMİİ KOMPLEKSİ İBADETE AÇILDI

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüsü‘nde yer alan Hacı Mehmet Alkan Camii Kompleksi’nin açılışını yaptı.
Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirilen açılışta Vali Doğan, “Camii yapımında emeği geçen herkese ve hayırsever iş adamı Hacı Mehmet Alkan’a teşekkür ederim. Allah hayırlarımızı kabul etsin. Cemaati bol olsun, hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.  
İl Müftüsü Kavillioğlu’nun duaları eşliğinde Vali Doğan, protokol üyeleri ile birlikte kurdele keserek Hacı Mehmet Alkan Caminin açılışını yaptı.
Diyanet İşleri Başkanlığının bütçesi ve hayırsever iş adamı Hacı Mehmet Alkan’ın katkılarıyla 2013 yılında temeli atılan camii, 2000 metrekare alan üzerinde inşa edilmiş olup bodrum, zemin ve cami olmak üzere üç kattan oluşmaktadır. Zemin kat ve camii katında erkek ve kadınlar için abdest alma yerleri bulunmaktadır. Bodrum katla birlikte 7000 kişi aynı anda namaz kılabilmektedir.
Açılış törenine Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:27:11   

EKİM AYINDA 2 BİN 295 KONUT SATILDI

Türkiye genelinde konut satışları 2019 Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %2,5 oranında azaldı. Hatay’da, 2019 Ekim ayında 2 bin 295 konut satıldı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada Konut Satış İstatistikleri, Ekim 2019 verilerine göre Türkiye'de 2019 Ekim ayında 142 810 konut satılırken, Hatay’da ise 2 bin 295 konutun satıldığı belirtildi.
TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Konut satışlarında, İstanbul konut satışı ve %17,1 ile en yüksek paya sahip olurken, satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 13 konut ile Hakkâri, 24 konut ile Ardahan ve 93 konut ile Bayburt oldu.
Türkiye genelinde ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %525,1 oranında artış göstererek 50 411 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %35,3 olarak gerçekleşti. İpotekli satışlarda İstanbul 8 408 konut satışı ve %16,7 pay ile ilk sırayı aldı. Toplam konut satışları içerisinde ipotekli satış payının en yüksek olduğu il %54,3 ile Artvin oldu.
Diğer konut satışları Türkiye genelinde bir önceki yılın aynı ayına göre %33,3 oranında azalarak 92 bin 399 oldu. Diğer konut satışlarında İstanbul 16 043 konut satışı ve %17,4 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul'daki toplam konut satışları içinde diğer satışların payı %65,6 oldu. Ankara 7 875 diğer konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara'yı 5 344 konut satışı ile İzmir izledi. Diğer konut satışının en az olduğu il 10 konut ile Hakkâri oldu.
Türkiye genelinde ikinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %29,2 artış göstererek 92_629 oldu. İkinci el konut satışlarında da İstanbul 15 463 konut satışı ve %16,7 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul'daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %63,2 oldu. Ankara 10 295 konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara'yı 6 045 konut satışı ile İzmir izledi.
Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %31,9 azalarak 4 272 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Ekim 2019'da ilk sırayı 2 043 konut satışı ile İstanbul aldı. İstanbul ilini sırasıyla 912 konut satışı ile Antalya, 215 konut satışı ile Bursa, 192 konut satışı ile Ankara ve 134 konut satışı ile Yalova izledi.” denildi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:26:05   

GENÇ ÖĞRENCİLERDEN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNE ZİYARET

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi bünyesinde bulunan 50 çocuk Antakya Belediyesi ile anlaşmalı geri dönüşüm tesisini ziyaret ederek, katı atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri kazanımı hakkında bilgi aldılar.
Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen 'Sıfır Atık Projesi' dahilinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi bünyesinde bulunan 50 çocuk, sosyal uyum programları kapsamında ''Bugünün Çocuklarının Yarının Çocuklarına Bırakacakları Daha Temiz Bir Dünya İçin El Ele'' kampanyası dahilinde kağıt, plastik, cam vb. geri dönüşüm atıklarının dönüştürüldüğü belediyemizle anlaşmalı çevre lisanslı tesisimize ziyarette bulundular.
Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı Çevre Denetim Birimi personellerimiz tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında katı atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri kazanımı ile çevrenin korunması, kirliliğin önlenmesi, olumlu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması konuları hakkında çocuklara bilgilendirmeler yapıldı.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:25:11   

HER GÜN FARKLI BİR NOKTADA ÇORBA İKRAMI

Antakya Belediyesi gönül belediyeciliği hizmeti çerçevesinde mobil çorba ikram aracı ile ücretsiz çorba dağıtım hizmetini hayata geçirdi.
Antakya Sanayi Sitesi’nde ilk ikramını sanayi esnafına yaparak hizmete başlayan Mobil Çorba İkram Aracı her gün farklı noktalarda vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunacak.
Antakya Belediyesi Çorba Evi tarafından hazırlanan sabah çorbası artık mobil ikram aracı ile vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet sunuyor. 
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu görüşlere yer verdi; “Mobil Çorba Aracımız her gün okul önlerinde, hastanelerde, çarşı bölgelerinde, semt pazarlarında, sanayi bölgelerinde, öğrencilerimize, hasta yakınlarımıza, esnafımıza ve dileyen tüm hemşerilerimize ücretsiz olarak ikramda bulunacaktır.”
Vatandaşlar paylaşım üzerine özellikle sosyal medya da bu güzel hizmetten memnuniyet duyduklarını ifade ederek Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerini ilettiler.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:22:26   

ÖĞRENCİLERE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ

Hatay Kent Konseyi ve Hatay Diş Hekimleri Odası işbirliği ile öğrencilere “Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” semineri verildi.
Ağız ve Diş Sağlığı haftası nedeniyle Antakya Hatmek Konferans Salonu’nda  seminer düzenlendi. Kisecik Şehit Bestami Güler Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı seminerde,  diş sağlığı, günlük diş fırçalama rutini ve ağız bakımı konularında bilgiler verildi.
Ağız bakımının  ve diş fırçalamanın önemine değinildiği seminerde, çocukları diş fırçalamaya teşvik etmek için diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:19:56   

15 YILI ÖZETLEYEN HATIRALAR TAZELENDİ

Antakya Musiki Derneği kuruluşunun 15. Yılını Balo yemeği ile kutladı. Savon Otelinde yapılan baloya dernek üye ve eşleri, ve müziksever dostları katıldı. 15 yılı özetleyen sunumla hatıralar tazelendi.
Kuruluşundan bu yana hedefleri ve ilkelerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdüren derneğimiz, her geçen gün gücüne güç katarak çalışmalarını sürdürmektedir diyen Dernek başkanı Orhan Günal yaptığı konuşmada “Türk müziğinin yaşaması, yaşatılması ve gelecek nesillere doğru aktarılması adına neler yaptık diye düşününce 15 yıl boyunca bir çırpıda sayabileceklerimizin yanında en az o kadar da unuttuğumuz veya bir araya gelip sohbetlerde birbirimize hatırlattığımız anılarımız oldu.
Gün geldi yorulduk gün geldi üzüldük ama daha çok gurur duyduğumuz, mutlu olduğumuz ve Antakyalı dostlarımızın takdirini, iltifatını kazandığımız günlerimiz oldu. Bilinçli ve titiz çalışmalarımızın her zaman karşılığını aldık. Bazen Valilik adına bazen Belediye adına bazen İl Kültür ve Turizm müdürlüğü adına konserler düzenledik. Bir sivil toplum kuruluşu olarak derneğimiz sosyal sorumluluk adına her zaman elini taşın altına koyarak birçok kurum kuruluş ve derneğin yapamadığı yaparak toplumda saygınlık kazanmıştır. Türk müziğinin çok değerli solistlerini Antakyalı müzikseverlerle buluşturarak canlı izleme ve tanıma fırsatını yarattık.
Derneğimizin bugünlere gelmesinde sizleri katkısı yadsınamaz. Sizlerin desteği katılımı ve gayretiyle bugünlere gelindi. Bizler bir aile olduk. Ailemiz her geçen gün katılımlarla büyümekte ve gücüne güç katmaktadır. Derneğimizin her bir bireyinin bu aileyi korumak konusunda hassasiyet göstereceğinden hiç kuşkum yoktur.
Derneğimizin bugünlere gelmesinde hepimizin katkısı var. Ancak bazı arkadaşlar var ki onların özel bir yeri var.  Mahmut hocamıza, Hatice hocamıza Metin Budak ve Mehmet Yılmaz kardeşlerime çok çok teşekkür ederim onlar hiçbir zaman emekleri esirgemediler. Her şart altında hiçbir çıkar gözetmeden katkı verdiler.
 Bir teşekkürümde koro üyelerimizin eşlerine, onlarda yıllarca kendilerine ayıracağımız zamanı dernek çalışmalarımıza ayırmamızı anlayışla karşıladılar.
Konserlerimize sponsor olan ve bugün aramızda bulunan sevgili Hayrettin Çolakoğlu’na Osman Yağcıoğlu’na ve Nevzat Yıldırım’a çok teşekkür ederim. 
Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a Defne Belediyesi Başkanı İbrahim Güzel’e Katkılarından dolayı teşekkür ederim. Bu arada Sayın Nevzat Şahin’i saygı sevgi ve rahmetle anıyorum.
Bu katkılarla güçleniyor ve daha iyi konserler yapabiliyoruz. Bu isim listesi çok uzatabilirim ama daha fazla zamanınızı almak istemiyorum.
 Başta bu arkadaşlar olmak üzere emeği geçen herkese gönül dolusu teşekkür ederim sağ olun var olun. Allah bize sağlık verdiği sürece bu çalışmaları sürdüreceğiz. Zamanı gelince de bizden sonra gelecek müziksever gençler devredeceğiz. 15. Yılımız kutlu olsun. Nice yıllar beraber olmak dileği ile hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi
Konuşmadan sonra 15. Yıl pastası kesildi. Fatih Şaşmaz ve Mahmut Bulgurcu’nun solo performanslarının yanında koro üyeleri kısa bir konser verdi.  Coşkulu geçen gecede tüm katılımcılar gönüllerince eğlendi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:13:12   

GENÇLERE YÖNELİK ÜCRETSİZ GİTAR KURSU

Antakya Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Merkezi bünyesinde Gitar Kursu devam ediyor.
Konusunda uzman eğitmen Tolga Bozdemir eşliğinde verilen kurslarla 10 yaş ve üzeri gençlere, gitar enstrümanını kullanmayı, müzik bilgisi aşılamayı ve aynı zamanda kendilerine sosyal bir yaşam alanı oluşturmalarını sağlamayı hedefliyor.
Kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Bağrıyanık Mahallesi Askeri Kışla Civarı Kültür Sanat ve Spor Merkezi’ni ziyaret edebilecekleri veya 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:12:06   

YÖKDİL KURSLARI DEVAM EDİYOR

Üniversite mezunlarına ve mezun konumunda olan öğrencilere Antakya Belediyesi ücretsiz YDS - YÖKDİL (Yabancı Dil Sınavı) kursları devam ediyor.
Antakya Belediyesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “Antakya Belediyesi olarak gönül belediyeciliği anlayışı ile pek çok alanda yürüttüğümüz ücretsiz kurs hizmetlerimiz her geçen gün artarak devam ediyor. 
Üniversite Mezunlarına ve mezun konumunda olan öğrencilere yönelik düzenlediğimiz YDS - YÖKDİL kursumuz da bunlardan sadece bir tanesi. Özel kurslarda binlerce lira masraf dökmek zorunda kaldığı için bu eğitimden mahrum kalan öğrencilerimize konusunda uzman, deneyimli ve güncel bilgilere sahip eğitmenlerimizle birinci sınıf kalitede eğitim hizmeti sunuyoruz. 
Akademik kariyer ve lisansüstü eğitim isteyen öğrencilerimizin katılma zorunluluğu olan YDS - YÖKDİL sınavına en iyi şekilde hazırlanmak isteyen ve Antakya’da ikamet eden tüm öğrencilerimiz bu kurstan kontenjanlar dâhilinde yararlanabilirler.
Kültür Sanat ve Spor Merkezimiz içerisinde devam eden ücretsiz YDS - YÖKDİL kursundan yararlanmak isteyen öğrenciler 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilirler.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:10:43   

ANTAKYA BELEDİYESİ GSK FUTBOL TAKIMI DOLU DİZGİN

İkinci Amatör Futbol Liginde mücadele eden Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Dikmecespor karşısında 10 – 1 skorla galip geldi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, rakibini farklı skorla yenen Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Futbol Takımı’nı attığı tweet ile tebrik etti.
Başkan Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “ Antakya Nazım Koka sahasında oynanan karşılaşmada Dikmecespor takımını 10-1 yenen Antakya Belediyesi GSK futbol takımımızı tebrik ederim.” dedi.
(Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:09:13   

ÜZÜMDALISPOR YAYLADAĞI FATİHİ

Hatay 1. Amatör Küme B grubuna ait önemli maçta Üzümdalıspor, deplasmanda Yayladağıspor’u 2-1 yenerek altın değerinde üç puanı hanesine yazdırdı.
İlk yarısı golsüz sona eren maçın ikinci yarısında 1-0 yenik duruma düşlen Üzümdalıspor, mücadeleyi bırakmayarak Mehmet Hıdır Keleş ve Süleyman Türkmen’in golleriyle rakibini 2-1 yenmeyi başardı.
Üzümdalıspor Kulübü Başkanı İhsan Albayrak, bu önemli galibiyetten ötürü antrenör ve futbolcularını tebrik etti.
Başkan Albayrak, alınan galibiyeti takıma moral ziyafeti veren Mert Kasap-Fırın işyeri sahibi Hilmi Kara’ya hediye etti.
Üzümdalıspor, bu galibiyetin ardından 9 maçta topladığı 14 puanla Play-Off yolunda önemli bir avantaj elde etti.
Bu arada Üzümdalıspor Başkan Yardımcısı olan Lavinya Mobilya sahiplerinden Recep Öztük’te takımın başarısı için maddi-manevi desteklerini esirgemiyor.
(Yorum Haber Merkezi)

1 gün, 9 saat önce / 19.11.2019 09:07:00