......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 230159
YORUM MANŞET
SINIRA KURŞUNGEÇİRMEZ SİPER ÖRÜLÜYOR
SINIRA KURŞUNGEÇİRMEZ SİPER ÖRÜLÜYOR

 SINIRA KURŞUNGEÇİRMEZ SİPER ÖRÜLÜYORTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgesine intikali kapsamında Hatay'daki sınır hattının bazı yerlerine askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon siper örülüyor.

İdlib'in sınır komşusu Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik bugün de sürdü. Sınır hattındaki askeri iş makinelerinin gün boyunca mevzi kazdıkları görüldü.

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında Hatay'a getirilen obüslerin etrafının 3 metrelik toprakla çevrili olduğu dikkati çekti. Sınır hattının bazı yerlerine ise askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon bariyerleri örüldü.

Öte yandan, çeşitli birliklerden gönderilen zırhlı personel taşıyıcılar ile askeri araçların bulunduğu 10 araçlık konvoy, ilçeye varmalarının ardından Suriye sınır hattı istikametine doğru hareket etti.

Genelkurmay Başkanlığınca, Astana süreci kapsamında İdlib'de gerginliği azaltma bölgesinde görev yapacak TSK unsurlarının, 12 Ekim'den itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladığı bildirilmişti.

Mutabakata göre, Türkiye'nin İdlib'de çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını teşkil eden güvenlikli bölgelerde kontrol ve gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırıldı. Gözlemci kuvvetin asli görevi, rejim ve muhalefet arasında çatışma yaşanmasını engellemek ve olası ateşkes ihlallerini izlemek olarak tanımlandı. (AA) 

TİCARET TEKRAR CANLANACAK
TİCARET TEKRAR CANLANACAK

 TİCARET TEKRAR CANLANACAKReyhanlı Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan ticari tırların çıkışlarının başlanmasının, ilçe ticaretini canlandıracağını söyledi.

Zaroğlu, sınır kapısında gazetecilere yaptığı açıklamada, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki kısıtlamaların kaldırılmasını sevinçle karşıladıklarını belirtti.

Bölgede yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra belirli kısıtlamaların getirildiğini aktaran Zaroğlu, "Yaklaşık iki aydan beri bölgemize güvenli bölge oluşturmasını bekledik. Son olarak hükümetimizin almış olduğu İdlib'deki güvenli bölgeyle ilgili girişiminin ilk meyvesini almaya başladık." dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Zaroğlu, şöyle devam etti: "Hatay'da savaş var, ticaret durmuş, sanayici iş adamı yatırım yapmıyor, turist gezmeye gelmiyor gibi söylemler duyuyoruz. Hatay'da kötü bir şey varmış gibi hava estirmeye başladılar. Böyle söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki kısıtlamaların kaldırılmasıyla Hatay'da ticaret tekrar canlanacaktır. İnşallah önümüzdeki günlerde bölgemiz ekonomik olarak daha canlılık kazanmış olacak." dedi.

Zaroğlu ileriki günlerde demir ve çimento ihracatının da başlamasını beklediklerini sözlerine ekledi. (AA)

SINIRA GÜVENLİK BARİYERİ
SINIRA GÜVENLİK BARİYERİ

SINIRA GÜVENLİK BARİYERİTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgesine intikali kapsamında Hatay'a getirilen konteyner, akordiyon siper malzemeleri ve askeri araçlar, Reyhanlı ilçesindeki sınır hattına sevk edildi.

 İdlib'in sınır komşusu Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik bugün de sürüyor. Sınır hattının bazı yerlerine askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon bariyerleri örüldü. Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen konteyner, akordiyon siper malzemeleri ve askeri araçlar, Hatay'a ulaştı. Araçlar, daha sonra güvenlik önlemleri eşliğinde konuşlandırılacakları sınır birliklerine gönderildi.

Öte yandan sınır hattının bazı yerlerine askeri iş makineleri kullanılarak kurşungeçirmez akordiyon bariyerleri örüldü.

Genelkurmay Başkanlığınca, Astana Süreci kapsamında İdlib gerginliği azaltma bölgesinde görev yapacak TSK unsurlarının, 12 Ekim'den itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladığı bildirilmişti.

Türkiye, Rusya ve İran'ın, Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleştirdiği toplantılarda, Suriye'nin Türkiye sınırındaki İdlib ili "çatışmasızlık bölgesi" ilan edilmişti. Mutabakata göre, Türkiye'nin İdlib'de çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını teşkil eden güvenlikli bölgelerde kontrol ve gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırılmıştı. Gözlemci kuvvetin asli görevi, rejim ve muhalefet arasında çatışma yaşanmasını engellemek ve olası ateşkes ihlallerini izlemek olarak tanımlanmıştı.(AA)

569 PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞILDI
569 PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞILDI

 569 PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞILDIİl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 4. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Vali Yardımcısı Çakıroğlu toplantı öncesi yaptığı konuşmada ilimizde 2017 yılının üçüncü üç ayında 569 adet proje üzerinde çalışıldığını belirtti.

Projelerin 370 adedinin genel ve özel bütçeli kuruluşlarca, 199 adedinin ise Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin imkânlarınca yürütüldüğünü dile getiren Çakıroğlu, ‘’Projelerin toplam bedeli 5 milyar 169 milyon 391 bin TL’dir. 2017 yılı ödenekleri ise 1 milyar 501 milyon 204 bin TL olup, 2017 Eylül ayı sonu itibariyle bu ödenekten 738 milyon 739 bin TL harcama yapılmış ve %49 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.’’ dedi.

İlimizde 2017 yılı üçüncü döneminde yürütülen 569 adet projeden 94 adedinin tamamlanarak hizmete alındığını ifade eden Çakıroğlu, ‘’ Projelerin 468 adedi devam etmektedir. Devam eden projelerden 272 adedi imalat sürecinde, 93 adedi ihale, 58 adedi sözleşme, 15 adedi proje, 30 adedi planlama aşamasındadır. 7 adet projeye de çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır.’’ dedi.

Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu’nun yanı sıra Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya,  İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıda yatırımcı kuruluşlar, kendi alanları ile ilgili olarak sürdürülen projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA MOBİLYASI, KİTAPLA ÖLÜMSÜZLEŞTİ
ANTAKYA MOBİLYASI, KİTAPLA ÖLÜMSÜZLEŞTİ

ANTAKYA MOBİLYASI, KİTAPLA ÖLÜMSÜZLEŞTİİlimizin en önemli meslek sektörlerinden olan mobilyacılık, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Antakya Mobilyacılığını Geliştirme Projesi (ANMOGEB) doğrultusunda finanse edilerek Antakya Mobilyası “Motiften Koleksiyona” projesi ile kitapla ölümsüzleşti.

 Dün Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına; ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, K.Sanayi Sitesi Koop. Bşk. M.Ali Kanlı, proje çalışanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Çinçin, yaptığı açıklamada Hitit Krallarından, Büyük İskender’in Tahtına; Hz. İsa’nın Havarilerinin Kullandığı Vaiz Kürsülerinden; İslam Rönesansı’na kaynaklık eden Antakya Akademisine kadar binlerce yıllık tarih ve köklü bir geleneğe sahip, Habib-i Neccar’ın memleketinde doğan ve gelişen Antakya Mobilyacılığının dünden bugüne serüveni; Antakya Sanayi ve Ticaret Odası tarafından kitaplaştırıldığını belirterek şu bilgilerde bulundu: “Antakya Ticaret ve Sanayi Odası kurulduğu günden beri ilimizde ve bölgemizde sosyo-ekonomik anlamda kalkınmaya öncü olacak projelere odaklanan çalışmalar yürütüyor.

Bugün burada sizlerle buluşmamızın nedeni Antakya Mobilyası’nın markalaşması, rekabet gücünün artırılması ve nitelikli iş ortamları yaratılarak mevcut işletmelerin verimliliğine güç katılması amacıyla başlattığımız ANMOGEP projesi hakkında bilgilendirme yapmak ve bu projenin ayaklarından biri olarak Antakya’nın değerlerini taçlandırmak gayesiyle uzun bir emeğin sonucunda hazırladığımız “Antakya Mobilyası: Motiften Koleksiyona” kitabını tanıtmaktır.

ANMOGEP; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla 7,7 milyon Avro bütçeli, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programının ilk dönem projelerinden biri. Bu proje sayesinde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, 10 yılda dünya mobilya üreticileri arasında Türkiye'nin ilk 10 ülke içinde yer alacağını öngörüyoruz.

Antakyalı Mobilyacılarımızın üretim, teknoloji, tasarım ve pazarlama yetkinliklerini artırarak bir dünya markası haline getirebilmek için projemize dört bir koldan sarıldık. ANMOGEP projesine emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi bir borç bilirim. 

Markalaşma Uzmanı Burcu Arıkan’ın yönetiminde; Gazeteci - Yazar Tuba Çameli tarafından yayına hazırlanan kitap için;  Hatay yöresinde 317 motif-form tespit edildi, fotoğraflandı ve hikâyeleri derlendi. Araştırma süresince; Gazeteci-Yazar Lora Çapar ve Akademisyen Ayşegül Karakelle motifleri yorumlarken, Arkeolog Jozef Naseh ve Arkeolog Kenan Yurttagül ile yaşayan en eski mobilya ustalarından Ferit Bilen’in anlatımları derlendi.  Motiflerden esinlenerek klasik, neo-klasik takımlar ve modern aksesuarlardan oluşan yeni mobilya tasarımları geliştirildi.

Antakya mobilyasını hem iç hem de dış pazarda bölge lideri haline getirmeyi hedeflediklerini belirten ANMOGEP’in faydalanıcısı olan Antakya Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin; “Antakya Mobilyası: Motiften Koleksiyona” kitabından esinlenerek oluşturulan koleksiyonları ve sıradaki hedefleri şöyle özetliyor: “Proje kapsamında 3 ayrı tasarımcı tarafından hazırlanan ve Antakyalı mobilya firmalarımızın üretimini gerçekleştirdiği 63 parçadan oluşan toplam 15 koleksiyonu önce İstanbul’daki İMOB fuarında sergiledik, patent başvurularını yaptık.

Projede kazandığımız deneyimler ve kurulan iletişim ağları ile; geleneksel yöntemlerle üretim yapan KOBİ’lerimizin rekabet gücünün tasarım odaklı üretim geliştirme, pazarlama ve üretim destekleriyle artırılabileceğini ve niş pazarlar yaratabileceğimizi düşünüyor, projenin son yılında bugüne kadar yaptıklarımızı görünür kılmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında kurduğumuz ve bu yıl kasım ayı içinde açılacak olan Antakya Mobilyası Ortak Üretim Merkezi ile de bu çalışmaların sürdürülebilirliğini amaçlıyoruz.

Endüstriyel tasarımcılar ile Antakyalı ahşap ve mobilya ustaları tarafından hazırlanan koleksiyonlar, geçmişten günümüze Antakya ve civarında yaşamış farklı medeniyetlerin ustalıklarını, kültürünü ve estetiğini bir araya getiriyor. Kitapta Sergio Perez Fortea ve Sezgin Akan gibi uluslararası tasarımcıların neo-klasik ve modern tarzlardaki mobilya-koleksiyon çizimleri bulunuyor. Antakya, antik çağda “Orientis Apicem Pulcrum” yani Doğu’nun Kraliçesi olarak anılırdı. Proje kapsamında öne çıkan koleksiyonlardan biri de Ahşap ve Oyma Ustası Ali Altun tarafından hazırlanan, kentin kültür belleğinde ölümsüzleşen Doğu’nun Kraliçesi için tasarlandı” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

KOMİSYON RAPORLARI KARARA BAĞLANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nın 2’inci birleşimi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

HBB Meclis Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısının 2’nci birleşiminde, gündemdeki 14 adet konuya ait komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı.

13.10.2017 tarihli meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının 5393 sayılı belediye kanununun 68’inci maddesinin (e) fıkrası gereğince 57.000.000.00 TL (elliyedimilyonlira) borçlanma için izin alınması hakkındaki komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Meclis sonunda bir sonraki meclisin 10 Kasım 2017 Cuma günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:13:09   

İSRAFA DİKKAT EDİLMELİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesinin geleneksel olarak düzenlediği Asr-ı Saadet Sohbetlerine bu hafta konuşmacı olarak Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu katıldı.

AGD Hatay Şubesi’nin düzenlediği “Asr-ı Saadet Sohbetleri” etkinliği AGD Antakya Temsilciliği Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu konuşmasında, Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerden örnek vererek “İsraf” konusunu anlattı.

Kur’an-ı Kerim’de İyi bir Müslüman’ın tarifine baktığımızda “onlar israf etmezler, cimrilikte yapmazlar” ayetine dikkat çeken Kavillioğlu hocamız, İslam’da her şeyin bir ölçüsü olduğunu belirterek bu ölçü aşıldığında israf olur sıkıntılar başlar” dedi.

Kredi kartı kullanımının sakıncalarına da değinen Kavillioğlu hoca “Kredi kartı kullanımında peşin ödeme yapılmadığı için sanki başkası ödüyor gibi gereksiz fazladan alışveriş yapılarak israf yapılıyor. Daha sonra ödeme sıkıntısı yaşayan ailelerde huzursuzluklar baş gösteriyor” diye konuştu.

Son olarak her nimetten hesaba çekileceğimizi hatırlatan Hatay İl Müftüsü Kavillioğlu, fayda vermeyen şeylerden uzak durmamız gerektiğini ifade ederek, “zaman israfı”na dikkat çekti. Günümüzde israfların en önemlilerinden biri de “zaman israfı”dır. Ömrü boş yerlerde gereksiz şeylerle harcayarak zamanımızı israf etmeyelim” şeklinde konuştu.

Katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının akabinde program hatim duası ile sona erdi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:12:14   

DEFNE BELEDİYE TİYATROSU, GÖNÜLLÜLÜLERİNİ ARIYOR

Defne Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışıyla, Defne halkının kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklere katılımını sağlamak adına, gönüllülük temelinde kurduğu tiyatro ekibi ile yeni sezon çalışmalarına başlıyor.

Defne Belediye Tiyatrosu, sanata katkı sunabilecek 15 yaş üzerindeki tiyatro sevdalılarını, yeni sezon çalışmalarında ekibine katacağını duyurdu.

Defne Belediye Tiyatrosu ekibi, sahnelerini ve alkışlarını paylaşmak isteyen tiyatro gönüllülerini, 25 Ekim Çarşamba Günü saat 18.30’da Akdeniz Defne Evi’ne beklediklerini ifade etti.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 0 507 952 73 73 nolu irtibat telefonundan ulaşabilecekleri bilgisini veren Defne Belediye Tiyatrosu ekibi, geçtiğimiz sezon gerçekleştirdikleri Mahalle Tiyatroları ve Çocuk Şenlikleri ile halkın takdir ve beğenisini toplamıştı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:11:11   

OKUL SAYISI ARTTIRILMALI

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı Yapı İşleri Dairesi Başkanı Fatih Mehmet Oruç, "Suriye'den gelen çocuklar için eğitim sistemimizde ihtiyacımız olan okul sayısı bin tane. Biz bu projeyle bunun ancak yüzde 10-15 civarında kısmını karşılayacağız." dedi.

Oruç, Antakya'da bir otelde düzenlenen Suriyeli çocukların eğitim imkânlarına erişebilmesi ve eğitim altyapısının geliştirilmesi amacıyla Dünya Bankası desteği, AFAD koordinasyonu ve Milli Eğim Bakanlığı iş birliğinde yürütülen "Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi" toplantısında yaptığı konuşmada, Suriye'deki iç savaşın ortaya çıkardığı en önemli sorunlarından birinin mülteci hareketi olduğuna işaret etti. 

Verilere göre Türkiye'de yaklaşık 3 milyon Suriyelinin bulunduğunu, bunların 1 milyonunun 5-19 yaş aralığında eğitim çağında olduğunu anlatan Oruç, şöyle devam etti: "Bunlar geçici eğitim merkezleri ve okullarımızda 600 bine yakını eğitim öğretim sistemimize entegre edilmiş durumda. Bu, gerek ülkemiz için gerekse dünya üzerinde mülteciler için yapılmış en büyük ve kapsamlı çalışmadır. Ülkemiz mülteciler konusunda şimdiye kadar 25 milyar dolar üzerinde fon sağlamış, yatırım yapmış ve bu noktada yatırımlarımız devam etmektedir. Özellikle Avrupa Birliği ile yürütülen müzakere neticesinde 3 milyar avroluk bir kaynaktan bahsediliyordu. Bu kaynak çerçevesinde 315 milyon avroyu biz eğitim altyapısına projelendirerek hazırladık. Bunların imzaları sene başında atıldı.

Suriye'den gelen çocuklar için eğitim sistemimizde ihtiyacımız olan okul sayısı bin tane. Biz bu projeyle bunun ancak yüzde 10-15 civarında kısmını karşılayacağız. Bu anlamda Hatay 17 projeyle bizim yoğun olarak çalıştığımız ve destek verdiğimiz ve destek gördüğümüz illerden bir tanesidir. Bu yapılan çalışmaların ve projelerin total büyüklüğü de 100 milyon Türk lirasının üzerinde. Bu anlamda bu yatırımların Hatay'a kazandırılması bizim açımızdan önemli. Projelerin üç ana amacı var. Birincisi bölgede yoğun bir şekilde baskı altında olan eğitim altyapısının desteklenmesi, ikincisi eğitime erişimi kolaylaştırmak, üçüncüsü de eğitimin olmazsa olmazı olan eğitim kalitesinin birinci önceliği olan fiziki altyapının iyileştirilmesidir" dedi.

Oruç, proje kapsamında Hatay için hazırlanan 17 okul projesinin 8'inin prefabrik olduğunu ve ihalesinin tamamlanarak önümüzdeki yıl ocak ayı içerisinde, geri kalan 9 okulun ise betorname yapılarak gelecek yıl sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu da Hatay'da kaynak olmasına rağmen okul yapımı için yer sıkıntısının yaşandığını dile getirdi. (AA)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:08:43   

SAVAŞ MAĞDURLARINA ÇORBA İKRAMI

Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği yetkilileri, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısında, savaş mağduru Suriyelilere sıcak çorba ikramında bulundu.

Uşak Belediyesi sponsorluğunda Cilvegözü Sınır Kapısında stant kuran yetkililer, Ramazan ve Kurban bayramları dolayısıyla ülkelerine giden ve tekrar dönüş yapan Suriyelilere, tarhana çorbası ikram etti.

Derneğin başkanı Fatih Demir, Suriyeli vatandaşlara destek olmak amacıyla Hatay'a geldiklerini söyledi.

Suriyelilere yönelik çorba ikramında bulunduklarını belirten Demir, "Bugün elimizde 10 bin kişilik çorbamız var. Çorbalarımızı Suriyeli kardeşlerimize ikram edeceğiz. Daha sonra Yayladağı'na gideceğiz ve oradaki kamplarda bulunan 20 bin kişiye çorba dağıtacağız." diye konuştu.

Demir, ellerinde bir ton tarhana bulunduğunu ve 20 gün boyunca sınır illerinde bulunan Suriyelilere çorba yapıp ikramda bulunacaklarını bildirdi. (AA)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:04:14   

OTOMOBİLLE MOTOSİKLET ÇARPIŞTI; 5 YARALI

Kırıkhan ilçesinde trafik kazasında biri ağır 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Nuriye Civelek Caddesi'nde seyir halinde olan Alican Bektaşoğlu'nun (20) yönetimindeki 31 NT 069 plakalı motosiklet, önce aynı istikamette giden Şaban Yalçın'ın kullandığı 31 NP 724 plakalı otomobile çarptı.

Çarpışmanın etkisiyle motosiklet, yol kenarında bekleyen Suriyeli yayalara çarparak durabildi.

Kazada Bektaşoğlu ve motosiklette yolcu olarak bulunan Oğuzhan Telli (17) ile yayalar Suriye uyruklu İbrahim Abu Haleve (25), Fazıl Hasan (16) ve 3 yaşındaki Murad Haleve yaralandı.

Yaralılar 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Motosiklet sürücüsü Bektaşoğlu'nun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. (AA)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:03:26   

GİRİŞİMCİLİK KURSLARI DEVAM EDİYOR

Vatandaşların kişisel ve mesleki yaşamlarına sunduğu pozitif katkı ile dikkatleri üzerine çeken Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(HATMEK), bünyesindeki kurslarına ara vermeden devam ediyor.

HBB ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimi, 17-20 Ekim tarihleri arasında Antakya HATMEK’te yeni girişimci adaylarıyla buluşuyor. Kursiyerler, HATMEK-KOSGEB iş birliğinde düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ kapsamında 4 gün süresince eğitim alacak.

HATMEK kursiyerleri, iş yaşamlarında onları destekleyecek etkili eğitimlere imza atılmasına vesile olan başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere tüm HBB ailesine teşekkürlerini ilettiler.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:02:38   

HIZLI OKUMA KURSU BAŞLADI


Antakya Belediyesi gençlere yönelik ürettiği sanattan spora, eğitimden sağlığa kadar pek çok alanda hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal belediyecilik çatısı altında kurulan Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik ücretsiz hızlı okuma kursu hayata geçirildi.

 

Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğimiz önem doğrultusunda kurduğumuz Gençlik Merkezi’miz her geçen gün büyümeye devam ediyor. Resim, müzik, mozaik, görsel sanatlar gibi pek çok sanat dalında eğitimler veren Gençlik Merkezi bunlara bir yenisini daha ekleyerek hızlı okuma kursunu hayata geçirdi. Hızlı okuma kursu ile amacımız gençlerimize öncelikle sınavlarda okuma sürelerine harcanan zamandan tasarruf etmelerine destek olmak, bunun yanı sıra hızlı okuma becerisi ile zihinlerinin daha çok çalışmasını sağlayarak derslerindeki başarılarını arttırmaktır. Hızlı okumanın zihin üzerindeki olumlu etkileri ve derslerdeki başarısının yanı sıra zihin sağlığına da katkıları konusunda pek çok makale ve kitapta yer verilmiştir.

Antakya Belediyesi olarak gençlerimize yönelik verdiğimiz hızlı okuma kursumuz Gençlik Merkezi bünyesinde tamamen ücretsizdir. Kurs hakkında bilgi almak isteyenler 0326 227 22 22 numaralı telefondan gençlik merkezimize ulaşabilirler.” denildi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:01:40   

HBB, YEŞİL ALANLARI ARTTIRIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hatay’da yeşil alanların arttırılması için gerçekleştirdiği çalışmalara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Antakya İzzet Güçlü Caddesi ve İskenderun E-5 karayolunda bitkilendirme çalışması gerçekleştirerek kente düzenli ve yemyeşil yaşam alanları kazandırdı.

Ekipler, bitkilendirme çalışmalarının ilerleyen günlerde de devam edeceğinin müjdesini verdi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:00:54   

HBB, YEŞİL ALANLARI ARTTIRIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hatay’da yeşil alanların arttırılması için gerçekleştirdiği çalışmalara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Antakya İzzet Güçlü Caddesi ve İskenderun E-5 karayolunda bitkilendirme çalışması gerçekleştirerek kente düzenli ve yemyeşil yaşam alanları kazandırdı.

Ekipler, bitkilendirme çalışmalarının ilerleyen günlerde de devam edeceğinin müjdesini verdi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 16 saat önce / 20.10.2017 11:00:52