......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 296609
YORUM MANŞET
HELAL OLSUN
HELAL OLSUN

HELAL OLSUNAntakya’yı geleceğe taşıyacak Oto Galericileri Sitesi ile ilgili önemli gelişmeler devam ediyor. Hatay Merkez Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şükrü Kanatlı, ATB’ye taksit ödemelerini düzenli gerçekleştiriyor

   Geçtiğimiz günlerde yapılan tarihi protokol ile Antakya’daki oto galericilerini geleceğe taşıyacak site ile ilgili olumlu gelişmeler devam ediyor.

Hatay Merkez Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şükrü Kanatlı, Antakya Ticaret Borsası’nı (ATB) ziyaret ederek ikinci taksit tutarı olan 3 milyon liralık ödemeyi gerçekleştirdi.

Kanatlı, Antakya Ticaret Borsa'nın eski Sabancı Kız Yurdu karşısındaki Üçgendik mevkiindeki 254 ada 6, 7 ve 8 nolu parsellerin 64.000 metre kare olan arazisine Galericiler Sitesi yapılacağını belirterek, “Yaptığımız anlaşma gereği taahhüt etmiş olduğumuz ikinci taksit tutarının ödemesini gerçekleştirdik” dedi.

Hatay Merkez Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şükrü Kanatlı, Antakya Ticaret Borsası arasında yapılan satış protokolü gereğince ikinci taksit olan üç milyon TL’yi Antakya Ticaret Borsası yönetimine teslim etti.

Antakya Ticaret Borsası yönetimi Hatay Merkez Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şükrü Kanatlı ve yönetimine protokol gereği yapılan ödemeden dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

BU ŞEHRE ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR
BU ŞEHRE ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR

BU ŞEHRE ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, PTT 1. Lig'in 30. Haftasında gerçekleşen Hatayspor-Balıkesirspor karşılaşması sonrasında duygularını paylaştı.

 Hatayspor'un 2-0 kazandığı karşılaşmanın hemen ardından hemşehrileri ile duygularını paylaşan Başkan Savaş, "Sessiz ama çığlıkların duyulduğu bir maç izledik. Ligin bitimine son dört maç kaldı. İnşallah o karşılaşmaların sonunda Hatayspor tarihinde ilk defa şampiyon olarak şampiyonluk kupasını müzesine götürmüş olacak. Bu günlere kolay gelinmedi. Hem Hataysporlu cefakar taraftarımız, hem futbolcularımız, hem de yöneticilerimiz, hem de maddi manevi destek olan tüm kardeşlerimiz Hatayspor'un bu başarısında el birliği ile hareket etti. Bu birliktelik bizi bu günlere getirdi. En yakın rakibimizden dört puan öndeyiz. Gittikçe hedefe yaklaşıyoruz. Bu hedefe giderken Hatayspor taraftarımızın maddi manevi desteğini bekliyoruz. Bugün yapılan yardımlar ve dualar Hatayspor’un tarihine altın harflerle geçecektir. Sayın valimiz ile önümüzdeki günlerde bu kupaya giden yolda Hatayspor'a destek vermiş bütün dostlarımız ile birlikte yemekte buluşacağız ve Hatayspor'un geleceğine katkı sağlayacağız. Takımın şampiyonluğa gittiği bu yolda kişi ve mevki konuşmak takımımıza zarar verebilir. Bugün sahada ter döken tüm kardeşlerimiz var güçleri ile mücadele ederek terlerini son damlasına kadar kullandılar ve zor olsa 2-0'lık net bir skorla Hataysporumuzun galip gelmesini sağladılar. Seyircisiz oynanan maçta bu skoru almak kolay değil. Çünkü maçlar seyircisiz oynanıyor ve ruhu olmuyor. Bu maçtaki galibiyet bizi hedefe götüren galibiyetlerden biri olacaktır. İnşallah Bolu'da da galibiyet serimizi sürdürür ve ondan sonra Keçiören maçında herkesi sosyal mesafeyi koruyarak köprübaşında birlikte kutlamaya bekleriz. 53 yıllık hasreti bitirip şampiyonluk sevincimizi hep birlikte tadarız. Bugüne kadar yağmur, çamur demeden takımımızın yanında olan bütün cefakâr taraftarlarımız ve sporseverlerimize, bizlere maddi manevi destek olan tüm dostlarımıza, teknik heyetimize, yönetici arkadaşlarımıza ve futbolcu kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. 5 yıl içerisinde önce üçüncü lige düşmekten kurtulduk, sonra da yüklü bir borç yükümüzden kurtulduk. İnşallah iki yıllık mücadelemizin sonucunda süper ligi çıkacağız. Amacımız süper ligde kalıcı olmak, Avrupa standartlarında bir alt yapı yapmak. Gururla seyredeceğimiz bir takım oluşturmak istiyoruz. Ama şimdiki hedefimiz öncelikle şampiyon olmak. Şu anda süper lig için de bazı hazırlıklar yapıyoruz. Bundan sonraki yıllar için asansör takım olmak ve geldiğimiz yerden geriye gitmek istemiyoruz. Bu serhat şehre şampiyonluk yakışır. Bu serhat şehirdeki bütün futbolseverlerimizin yüreği Hatayspor için atmaya devam edecek. İnşallah onları başarıdan başarıya koşturacak bir takım oluşturacağız.  Hep birlikte yeni stadımızda coşku ile maçlarımızı izleyeceğiz. İnşallah kazanan Hatayspor olacaktır" dedi.

(Haber Merkezi)

EXPO İLE HATAY KALKINACAK
EXPO İLE HATAY KALKINACAK

EXPO İLE HATAY KALKINACAKHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı bu bölgenin ticaret merkezi haline getirmeyi planladıklarını belirterek “EXPO ile Hatay’ın kalkınmasını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Hatay’ın ticaretine katkı sağlamak amacıyla Hatay Deniz Otobüsü Projesini de hayata geçirmek üzere adımlar attıklarını Belirten Başkan Savaş, EXPO 2021, UNESCO gastronomi şehri unvanının alınması gibi önemli projelerle şehrin ekonomisine can suyu sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Hatay’da yapılacak olan EXPO 2021 ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Biz Hatay’da yalnızca belediye başkanlığı yapmıyoruz aynı zamanda kanaat önderliği yapıyoruz. Hatay’ın müthiş bir doğası var, yeraltı zenginlikleri var, tarıma çok elverişli, demir-çelik ve filtre sektöründe en önemli illerden birisi. Ancak Suriye meselesi nedeniyle 14 ülkeye ihracatımız durma noktasına geldi. Ekonomik anlamda geriledik. Bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Suriye’deki 500 bin kişi Hatay’a geldi. Biz bir çıkış yolu aramak zorundayız. Belediye Başkanı olarak biz üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Görevimiz yalnızca altyapı ve üstyapı çalışmaları yapmak değil. Biz de kentimizin sahip olduğu değerleri ön plana çıkartmak durumundayız. EXPO ile Hatay’ın kalkınmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Hatay’ı bu bölgenin ticaret merkezi haline getirmeyi planlıyoruz” açıklamalarına yer verdi.

Hatay’ın ticaretine katkı sağlamak amacıyla Hatay Deniz Otobüsü Projesini de hayata geçirmek üzere adımlar attıklarını Belirten Başkan Savaş, EXPO 2021, UNESCO gastronomi şehri unvanının alınması gibi önemli projelerle şehrin ekonomisine can suyu sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Kırsal kalkınma projelerine büyük önem verdiğini ifade eden Başkan Savaş, köyden kente göçün önüne geçmek ve verimliliğin artması için geleneksel tarımı teknolojiyle buluşturmak amacıyla proje başlattıklarını belirtti.

Hatay’ın coğrafi öneminin farkındalığıyla çalışmalarına yön verdiklerinin altını çizen Başkan Savaş, “Hatay’ın jeolojik ve jeopolitik önemi çok fazla. Böyle bir şehirde dik durmamız gerekiyor. Biz sıradan bir belediye başkanlığı yapmıyoruz. Şehrimizde huzura katkı sağlamaya çalışıyoruz. Hatay sıradan bir il değil. Hatay iki buçuk yıl sonra Türkiye’ye örnek bir il olacak. Bunun için az uyuyup çok çalışıyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY, TİCARET VE TURİZM KENTİ OLACAK
HATAY, TİCARET VE TURİZM KENTİ OLACAK

  HATAY, TİCARET VE TURİZM KENTİ OLACAK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay ticaret ve turizm kenti olsun diye Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın desteği ile çalışmaya başladıklarını söyledi.

Barınağın içerisinde yatlar olacak, yanında su sporları olacak ve HADO'nun merkezi olacak diyen Başkan Savaş, “İnşaat 3 ay gibi bir sürede bitecek” dedi.

EXPO 2021 MASAYA YATIRILDI

EXPO 2021 hazırlıklarının hızla sürdüğünü açıklayan Başkan Savaş, “EXPO 2021 alanında 300’ü bize özgü olan yaklaşık 2000 bitki olacak. İskenderun’da 37 gastronomi şehrini ağırlayacağız. Bir yerde 13 medeniyeti tasvir eden mozaik eserimiz olacak. 15 dönüm içerisinde arkeopark olacak. 3500 kişilik amfi tiyatromuz olacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen belediyelerin bahçeleri olacak. Eğitim, dinlenme, gastronomi gibi alanlarda 250 dönümlük bir parkımız olacak. Bunu biz Hatay’ın turizmine ve ticaretine katkı olsun diye yapıyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek olacak kırsal kalkınma planlarımız da var. Çok hızlı ilerleyemiyoruz ama bunun sebebi ekonomik şartlar. Bu organizasyonlardan önce şehrimizi de altyapısı ve üstyapısı ile birlikte hazırlamamız gerekiyor. Allah nasip ederse iki alanımızı da bu yılın sonuna kadar bitirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Savaş, kırsal kalkınma hamlelerine çok önem verdiklerini belirterek, kırsal alanlarda yaşayan vatandaşların ekonomik koşullarının şehre göç etmeksizin iyileştirilmesi yolunda önemli adımlar attıklarını ifade etti. Başkan Savaş kırsal kalkınma için yeni projeler hazırladıklarını belirterek, “Kooperatifleşme ve şirketleşme hamleleriyle önemli projeler hazırladık. Türkiye’ye örnek projeler hazırladık. Türkiye’de birçok şehir ilerde bizim modelimizi uygulayarak kalkınma hamlesi yapacaktır” açıklamasında bulundu.

Hatay’daki çiftçileri modern tarımla tanıştıracaklarının altını çizen Başkan Savaş, üreticiyi verimliliği arttırmak için bilimsel yöntemlerle yönlendireceklerini belirtti.

Başkan Savaş hizmet üretirken hiçbir zaman siyasi farklılık gözetmediğini ifade ederek, “Ben Hatay’ın belediye başkanıyım. Tüm kesimlere eşit mesafede durmak benim görevim. Siyaset yalnızca seçim dönemi kısa bir süre için konuştuğumuz bir konu. Bunun dışında sorunların çözümü noktasında, hizmet üretme konularında her kesime eşit mesafedeyiz” ifadelerine yer verdi.

HATAY TURİZM KENTİ OLACAK

Son günlerde art arda gerçekleştirilen açılışlar ile ilgili bilgiler paylaşan Başkan Savaş, "3 aylık pandemi sürecinde herkes evde kaldı ama biz çalışmaya devam ettik. İstedik ki pandemi sürecinde demorolize olmuş Hatay halkı moral bulsun. Son olarak HADO inşaatının temelini atık.  Hatay ticaret ve turizm kenti olsun diye Sayın Valimizin de desteği ile çalışmaya başladık. Madenli'deki balıkçı barınağı değişik bir formata getirildi. Barınağın içerisinde yatlar olacak, yanında su sporları olacak ve HADO'nun merkezi olacak. İnşaat 3 ay gibi bir sürede bitecek. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

HADO projesini bir engel bekleyip beklemediği sorusuna yanıt veren Başkan Savaş, "Geçtiğimiz dönem beş yıl boyunca Hatay meclisinde çok sıkıntı yaşadık. Ama bu dönem öyle bir sıkıntı yok. Çoğu kararları mecliste oy birliği ile kabul ediyoruz. Serinyol'dan Madenli'ye bir arabanın geçebileceği stabilize bir yol var. Bunu üç şerit haline getirmek istiyoruz. Daha kısa alternatif bir yol üretmek için çalışmalarımıza başlamak istiyoruz. Proje hayata geçerse EXPO'da hiçbir yer sıkışmadan insanlar rahatlıkla yolculuk edebilecek. Biz de iktidar da hizmetlerini Hatay için yapıyor. Biz iş birliğinden yanayız ve bunu daha da geliştirmek istiyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)

TÜRKİYE, SIĞINILACAK TEK LİMAN
TÜRKİYE, SIĞINILACAK TEK LİMAN

TÜRKİYE, SIĞINILACAK TEK LİMANİçişleri Bakanı Süleyman Soylu Başkanlığında İdlib İnsani Yardım Toplantısı yapıldı.

  Dünyanın göçe ve teröre bakışı ne yazık ki ulusal menfaatler ekseninden insan hayatı eksenine evirilememiştir diyen Bakan Soylu, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Türkiye bölgede sığınacak tek liman olarak kalmış,  göç yönetimi anlayışıyla bu huzursuzluğun tüm yansımalarını göğüs gerdiği gibi Zeytindalı, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı Harekâtlarıyla da hem de DEAŞ hem PKK, YPG ve terör ve şiddetin kaynağı olan tüm diğer unsurlara karşı samimi bir mücadele eden yegâne ülke olmuştur. Değerli arkadaşlarım, bir süredir, virüs sebebiyle dünya ve ülke gündeminden düşen, bu sürecin son trajedisi ise hepinizin bildiği gibi İdlib'de yaşanmaktadır. İdlib merkezinde ve kırsalında savaş öncesinde yaklaşık 1,5 milyon insan yaşamaktaydı. Hatay Valiliğimizin verilerine göre savaş süresince yaklaşık 3,8 milyon kişi İdlib'e sığınmıştır. Bu büyük bir rakamdır. 1 Aralık 2019'dan günümüze kadar yaklaşık 940 bin kişi yerinden edilmiş olup İdlib merkez, İdlib kuzey, Atme kampları bölgesine sınırımızın Suriye’ye yakın noktalarına Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı bölgesine dönük yoğun bir göç hareketi yaşanmıştır. Bunların yaklaşık yüzde 81'inin kadın ve çocuk olduğu değerlendirilmektedir. Yani aslında yüzde 81'inin kadın ve çocuk olması karşı karşıya kaldığımız trajedinin, dramın çok daha üst bir seviyede olduğunu göstermektedir. Halen, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesindeki kamplarda 1 milyon 146 bin 527 kişi yaşamaktadır ve bölgedeki hava şartları, özellikle kışın çok ciddi bir sıkıntı oluşturmaktadır.

İdlib kırsalında 1. Etap olarak 8 adet kampın kurulumu devam etmektedir ikinci etapta 12 kamp için rezerv alanları tespit edilmiştir acil barınma ihtiyaçları genel olarak AFAD başkanlık hem sivil toplum kuruluşlarımız tarafından karşılanmaktadır Ayrıca Türkiye askeri müdahalesi ve ateşkes sonrasında sınırımızın sıfır noktası Fırat kalkanı ve zeytin dalı Harekatı bölgesinde yaşanan yoğun göç dalgası Durmuş gelen gelenlerin bazıları eski yerleşim yerlerine göre dönmeye başlamışlardı Tabii AFAD başkanlığımız tarafından idlipde Yaşanacak bir göç dalgasına ilişkin oturup yaptığımız bir plan 3 aşamalı ve toplamda 575000 kişilik bir Kamp Alanı gerçekleşmiştir.

Göç hareketi kapsamında 940 bin kişi sırımıza yakın yerlere göç etmiş ve bu planlamanın kapasitesi şimdiden aşılmıştır. Gelenlerin daha ziyade sınırımıza yakın yerlere göç etmesi, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekat bölgeleri ve İdlib’in kuzeyinde tespiti yapılan rezerv kamp alanlarını boş bırakmıştır. İdlib meselesi her ne kadar virüs yüzünden kısmen gündemden düşmüş olsa dahi, ne yazık ki buradaki şartlar kendi kendine iyileşmiş veya bu mesele çözülmüş değildir. Hem bizim yanı başımızda hem dünyanın gözü önünde ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Buradaki bütün sivil toplum kuruluşlarımızdan ağzım dolu dolu söylüyorum Allah razı olsun, gerçekten çok büyük bir gayret ortaya koydular ve bu konuda çok önemli işler başardınız. Gerek kamp koruma noktasında hem barınma ihtiyaçlarını temin noktasında gerçekten önemli bir tavır ortaya koydular. Önümüzdeki süreçte hem bunu devam ettirmek hem artırmak hem de bu meseleyi dünyanın gündemine taşımak için çalışmak zorundayız.  Diyebilirim ki bu meseleyi yeniden gündem yapmak ve bu noktada dünyayı sorumlulukları ile yüzleştirmek en az yardım toplamak kadar bizim görevimizdir ve önemlidir.

Şu ana kadar çok önemli işler başardık İnşallah bundan sonra da meseleyi yakından takip ederek özellikle tekrar kış şartları başlamadan buradaki insani dramı çözmeye gayret edeceğiz onun için haziranın başından itibaren orada kışın karşılaşabilecek insani dramların karşısına geçebilmek için kolları sıvamış durumdayız. Buradaki felsefemiz şudur komşuluğumuz insanilimizdir. Bu felsefe doğrultusunda sivil toplum kuruluşlarımızın Kızılay’ımız ve diğer sivil toplum kuruluşlarımızın AFAD Başkanımızla koordineli çalışması hepimiz açısından önemlidir. Bu noktada bunu diğer süreçlerde depremlerde hatta Vefa sosyal destek grupları ile birlikte salgın döneminde Korona virüs döneminde de hep birlikte de çalıştık hep birlikte alışkanlık haline getirdik. Burada da aynı disiplin aynı motivasyon ve aynı konsantrasyonla bu işbirliğini en üst seviyede tutmaya devam edeceğiz.” dedi.

Hatay İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Jandarma Genel Kom. Yrd. Korg. Ali Çardakçı, Göç İdaresi Genel Müd. Abdullah Ayaz ve çok sayıda üst düzey bürokrat katıldı.

Toplantının ardından Bakan Soylu ve beraberindekileri Cilvegözü Sınır Kapısında incelemede bulunduktan sonra İdlip’e geçti.

(Haber Merkezi)

AYAKKABICILAR SANAYİ SİTESİ İNŞAATI BAŞLADI

Antakya Günyazı mevkii Karaksı Mahallesinde bulunan Antakya Ayakkabıcılar Sanayi Sitesinin inşaatı başladı.

Antakya Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi inşaat alanını ziyaret eden Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, müteahhit firma yetkilileri ile istişarelerde buulndu.
Her zaman için başkanlarımızın ve esnafımızın emrindeyiz diyen HESOB Başkanı Teksöz, yaptığı açıklamada “Antakya Gunyazı/karaksı bölgesind
e bulunan Antakya, Ayakkabıcılar sanayi sitemizin inşaatı
başladı. Sanayi sitesi koop. başkanımız Sayın Ahmet Durgun Ayakkabıcılar odası başkanımız sayın Gökhan Oral Ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret ederek müteahit firmadan istişarelerde bulunduk. Her zaman için başkanlarımızın ve esnafımızın emrindeyiz” dedi.

(Haber Merkezi)


22 saat, 26 dakika önce / 07.07.2020 10:07:46   

LUNAPARKLAR AÇILDIKoronavirüs salgını nedeniyle daha önce faaliyetlerine ara verilen lunapark ve tematik parklar temizlik, maske ve mesafe şartıyla çalışmaya başladı.

 

 

Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada lunapark ve tematik parklar" gibi eğlence tesislerinin faaliyetleri ile ilgili ziyaretçilerin temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarına yönelik gerekli tedbirlerin alınması gerektiği belirtildi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “lunapark ve tematik parklar" gibi eğlence tesislerinin faaliyetleri Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ilgi (b) yazı ile bildirilen, Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin "Lunapark ve Tematik Parklarla İlgili Alınması Gereken Önlemler" başlığında belirlenen tedbirler eksiksiz bir şekilde uygulanacaktır.

Ziyaretçilerin temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarına yönelik gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

Giriş-Çıkışlar kişilerin birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde düzenlenecek, girişlerde ziyaretçiler sıra ile içeri alınacak ve sırada durulması gereken alanlarda sosyal mesafe kuralına (en az 1 metre) uygun şekilde yer işaretlemeleri yapılacaktır.

Lunapark ve tematik parklardaki eğlence araçlarının başlama ve bitiş zamanları kalabalığı önlemek için birbirinden farklı olacak şekilde planlanacaktır.” denildi.

(Haber Merkezi)


22 saat, 38 dakika önce / 07.07.2020 09:55:22   

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ’NDEN HATAYSPOR’A DESTEK

Antakya Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) toplantı salonunda bir araya geldi.

       Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz başkanlığında toplanan belediye meclisinde, Başkan Yılmaz ve tüm meclis üyelerinin, Süper Lig yolunda mücadele eden Hatayspor maskesi takması örnek teşkil etti.

            Hatayspor ile ilgili hassasiyetini her zaman ifade ederek, takıma her anlamda destek çıkan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Şehrimizin ortak değeri Hatayspor'a Süper Lig yolunda başarılar diliyorum.” dedi.

HESOB BAŞKANI TEKSÖZ’DEN TEŞEKKÜR

            Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, tarihi uzun çarşının restorasyonu ile ilgili büyük emekler veren ve ayrıca pandemi süresince gecesini gündüzüne katan, aldığı kararlar ile esnafın dostu olduğunu bir kez daha ortaya koyan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve Antakya Belediyesi meclis üyelerine teşekkür etti.

            Temmuz ayı olağan meclis toplantısına ev sahipliği yapan ve toplantıda kısa bir konuşma yapan Teksöz, başta Başkan Yılmaz olmak üzere tüm meclisin çabasının takdire şayan olduğunu dile getirdi.

            Teksöz, Şekerciler ve Tatlıcılar Odası Başkanı Ganim Kıt ile beraber, Başkan Yılmaz’a hediye, çiçek ve plaket takdim ederken, meclis üyelerine de çeşitli hediyeler takdim etti.

            Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ise ev sahipliğinden dolayı HESOB Başkanı Teksöz’e teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


22 saat, 41 dakika önce / 07.07.2020 09:52:22   

SARMA SİGARA SATIŞINA HAPİS CEZASI


Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurulmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere yönelik cezai uygulaması resmen başladı.

 Resmi gazetede yayınlanan yasağın ardından yeni yasa gereği kurala uymayarak satış yapanlar 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile yargılanabilecek.

Hatay’da da birçok esnaf tütünün sarma olarak satışının yasaklanması uygulamasını doğru bulmazken, esnaf cezadan haberdar olmayanları uyarmaya başladı. Sigara kağıtlarına tütün doldurarak veya içi tütün doldurulmuş makaronları poşetlenip satılması 26 Haziran tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre yasak getirilmişti. 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'nda değişiklik yapılarak yarından itibaren ticari amaçla makaron veya yaprak sigarı kağıdının doldurulmuş şekilde satışına 1 Temmuz itibariyle yasak getirildi.
ALIŞVERİŞ YAPANDA, SATIŞ YAPANDA DİKKAT ETMELİ
Bu yasağa uymayanlar 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak. Türkiye’de, yasa dışı açık tütün ürünleri, sayıları 25 bini bulan sokak aralarındaki tütüncü dükkânlarında ve internet üzerinden 300 binden fazla bağlantı üzerinden satılıyor. Yarın uygulamaya girecek kanun ile artık bu tür faaliyetlerde bulananlara hapis cezası uygulanacak. Benzer bir uygulama 2014 yılında yurt dışından yasa dışı yollarla ülkeye sokulan kaçak sigaralar için de getirilmiş ve yüzde 20’nin üzerine çıkan yasa dışı sigara satışı kısa sürede yüzde 4’e kadar gerilemişti. Tütün ürünlerinden 2019 yılında sigaradan yaklaşık 50 milyar TL ÖTV vergisi elde edildi. Buna karşın devletin, son yıllarda yaygın hale gelen yasa dışı açık tütün ürünlerinden kaynaklanan vergi geliri kaybının 15 milyar liraya yaklaştığı tahmin ediliyor.

(Haber Merkezi)


22 saat, 42 dakika önce / 07.07.2020 09:51:24   

TARAFTARLARDAN MUHTEŞEM KARŞILAMA

Hatayspor’a gönül veren Bordo-Beyazlı taraftarlar, çok kritik Keçiörengücü maçı öncesi Harbiye kampından stada gelen Hatayspor kafilesini muhteşem bir organizasyon yaparak karşıladı ve takımına inanılmaz moral verdi.

 Hatayspor Taraftarlar Derneği başta olmak üzere Taraftar grupları ve sosyal medya sayfaları birlikte güzel bir etkinliğe imza attı. Hatayspor otobüsünü Vali Ürgen Alnında karşılayan binlerce Bordo-Beyazlı taraftar yaktıkları meşalelerle adeta adeta Antakya’yı yaktı. Otobüs içinde taraftarların bu muhteşem desteğini gören Hataysporlu futbolcular, önce çok şaşırdı sonra mutlu oldu.

Stadyum önüne kadar üstlerinde formaları ellerinde Hatayspor bayrağı ile takımına eşlik eden taraftarlar “Bizler inandık siz de inanın” tezahüratı ile futbolculara inanç aşıladı.

Zorlu geçen maçı 1-0 kazanan Hatayspor’un bu sevinci, maçın bitimi ile stadyumda ve Milli İrade  parkında da dalga dalga yayıldı. Müzik eşliğinde yüzlerce taraftarın galibiyeti ve yaklaşan şampiyonluğu kutladıkları gözlendi.

(Yorum Haber Merkezi)


22 saat, 43 dakika önce / 07.07.2020 09:50:19   

Hataylı İş insanı Adil Dağlı HATAYSPOR’U TEBRİK EDERİM

Yurt içinde ve yurt dışında ticaretle uğraşan Hataylı iş insanı Adil Dağlı, Hatayspor’un uzatma dakikalarında Keçiörengücü’nü 1-0 yenerek altın değerinde 3 puan kazanmasından dolayı Hatayspor camiasını tebrik etti.

 İş itibariyle uzun yıllar Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde bulunduğunu, hurma ticareti yaptığını belirten Adil Dağlı, memleketten uzak olmasına rağmen Hatayspor’u yakından takip ettiğini ve başarılarıyla bir Hataylı olarak gurur duyduğunu ifade etti.

Ligin bitimine son iki hafta kala Hatayspor’un artık Süper Lig şansını kaçırmayacağını ve 53 yıllık hayaline kavuşacağını belirten Adil Dağlı, Hatayspor’a yemek ziyafeti yanında şampiyonluk primi de vermek istediğini açıkladı.

Bu arada Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Genco Emlak ofisini ziyaret ederek Adil Dağlı ve Ali Genco ile Hatayspor konulu sohbette bulundu.

(Yorum Haber Merkezi)


22 saat, 46 dakika önce / 07.07.2020 09:48:10   

DOBRA DOBRA FUTBOL PROGRAMINDA HEDİYE YAĞACAK

Ergin Medya TV’de her Çarşamba akşamı saat: 20.30’da başlayan Komando Mehmet ile Dobra Dobra Futbol programında hem Hatayspor konuşulacak hem de çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanvekili Mehmet Deviren’in bir süre önce facebokta hayata geçirdiği Dobra Dobra Komando Spor Haberleri, yoğun bir ziyaretçi akını yaşıyor.

Dobra Dobra Komando Spor Haberleri sayfası tarafından Hatayspor maçının skorunu tahmin edenler arasında yapılacak çekilişte forma kazanacak talihliler:

1- BORAN CAN KELES

2- AHMET AKAR

3- UĞUR COŞKUN

4- MEHMET ALTINÖZ

5 - METİN GÜÇLÜ

6- MEHMET KOŞAR

7- MEHMET PINAR DEMİRCİ

8- OKAN BEYAZ

9- HATAYLİ ARDA

10- ÇALĞİN HAYTALİ DONDURMA

11- HANİFİ TOYSAL

12- AHMET AKKOC

13- HAMZA KARADENİZ

14- MURAT YUSUF DURAN

Ayrıca Ergin Medya TV’de yayınlanacak olan Komando Mehmet ile Dobra Dobra Futbol programında yapılacak çekilişle Madenboylu Deviren Otomotiv Sahibi İsmail Deviren tarafından 3 kişiye forma ve 3 kişiye spor ayakkabısı verilecek.

Komando Mehmet ile Dobra Dobra Futbol programı 8 Temmuz Çarşamba akşamı saat: 20.30’de Ergin Medya TV facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

(Yorum Haber Merkezi) 


22 saat, 47 dakika önce / 07.07.2020 09:47:14   

HALUK GÖRÜN, TFSKD AKDENİZ BÖLGE SORUMLULUĞUNA GETİRİLDİ

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) genel merkez Yönetim ve Disiplin Kurulu toplantısı Şehzadeler şehri Amasya'da yapıldı.

Türkiye genelinde 65 ilde şubesi bulunan ve 2600 üyesi olan Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) toplantısı Genel Başkan Hüseyin Doğan başkanlığında Amasya'da yapıldı.

Genel Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Görün, oy birliği ile Antalya, Adana, Hatay, Mersin, Isparta, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Burdur illerinden sorumlu Akdeniz Bölge Sorumluluğuna seçilmesi bölgemizde sevinçle karşılandı. Zafer Koç Disiplin Kuruluna, Şerafettin Okurlar da Denetleme Kurulu yedek üyeliğine seçildi.
Gazetecilerin sorularını cevaplayan (TFSKD) Akdeniz Bölge sorumlusu Haluk Görün, " Amasya'da yapılan toplantıda, beni Akdeniz Bölge sorumluluğu görevine layık gören Genel Başkanımız Hüseyin Doğan'a, Yönetim kurulumuza ve tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

(Haber Merkezi)


22 saat, 48 dakika önce / 07.07.2020 09:45:47   

SÜPER LİG KAPISINI ARALADIK

TFF 1. Ligde son iki hafta kala liderliğini sürdüren Hatayspor, Keçiörengücü’nü Soner Örnek’in altın kafa vuruşuyla 1-0 yenmesiyle Süper Lig kapısını iyice araladı

 Taraftarların desteği altında maça başlayan Hatayspor, ilk dakikalarda iki gol pozisyonundan yararlanamadı.

5. Dakikada Mirkan, Keçiörengücü defansından topu sökerek, Selim’in önüne bıraktı. Selim çapraz pozisyonda kaleci Metin ile karşı karşıya kaldı. Ancak topa istediği gibi vuramayınca Selimin şutu yan ağlarda kaldı.

31. Dakikada gelişen Hatayspor atağında bu kez sol çaprazda topla buluşan Mirkan’ın müsait pozisyonda ki şutu defanstan döndü.

45+1’de Mesut’un sol taraftan ceza alanına ortalığı dtopa Alican dokundu. Ancak top az farkla auta gitti.

47. Dakikada defansında hatasından yararlanan Selim, ceza alanına girerek sağ çaprazdan çok sert vurdu. Keçiören defansı yatarak tehlikeyi önledi.

51. Dakikada Keçiörengücü Gelişen ilk tehlikeli atakta gole yaklaşan konuk ekipten Burak’n ceza alanı çizgisi üzerinden attığı şut Hatayspor defansına çarparak yükseldi. 90’a giden topu kaleci Akın son anda kornere çeldi.

80. Dakikada Caner’in sol taraftan ceza alanına ortaladığı topa Mirkan dokunamayınca Hatayspor bir golden daha oldu.

82. Dakikada ceza alanına sol çaprazdan giren Caner’in şutunu kaleci M etin son anda kornere çeldi.

90+3’te gelişen atakta sağ kanatta topla Bulaşan Barbosa ceza alanına mükemmel bir orta kesti. Topa yükselen Soner müthiş bir kafa vuruşu ile topu filelere gönderdi. 1-0

Soner’in attığı bu gol aynı zamana karşılaşmanın sonucunu da belirleyen gol oldu.

BU ŞEHRE ŞAMPİYONLUĞU GETİRECEĞİZ

Hatayspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, zorlu bir maçın ardından 3 puan kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek “53 yıllık hasrete son vererek bu şehre şampiyonluğu getireceğiz” dedi.

Maçın birinci dakikasından son dakikasına kadar bırakmadık diyen Mehmet Hoca, açıklamalarına şöyle devam etti:  "Çok anlamlı ve önemli galibiyet aldığımız için mutluyuz. Bu şehre 53 sene sonra şampiyonluğu getireceğiz. Bunun yükü hem bizde hem futbolcularda var. Bugünkü maçın tekniği taktiği yoktu, önemli olan galip gelmek ve şampiyonluğu son maça taşımaktı. Hep söylüyorduk Adana'dan inşallah şampiyon olarak döneceğiz diye. Zor bir maç oldu, rakibimizi de tebrik ediyorum. Onlar da play-off adına son şanslarını kullandılar. Her şeyi yaptılar kaybetmeme adına. Maçın birinci dakikasından son dakikasına kadar bırakmadık. Maçın içinde ciddi pozisyonlarımız oldu. Çok önce de koparabilirdik ama gol geç geldikçe oyunculardaki stres daha da fazlalaştı. Maçın sonunda da galibiyete ulaştık. Bu galibiyet Hatay'a, Hatay'ı sevenlere armağan olsun. Kaldı bir, inşallah haftaya Adana'dan galibiyetle dönüp şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz" dedi.

HATAYSPOR: Akın Alkan, Strahıl Venkov Popov, Yusuf Abdioğlu, Sadi Karaduman, Mesut Çaytemel, Kubilay Sönmez (Soner Örnek), Aabıd Rayane (Rahman Buğra Çağran), Alican Özfesli (Gökhan Karadeniz), Idır Qualı (Helder Barbosa), Selim Ilgaz (Caner Hüseyin Bağ), Mirkan Aydın

KEÇİÖRENGÜCÜ: Metin Uçar, Abdulkadir Korkut, Hüsamettin Tut, Erdi Dikmen, Samet Akaydin, Süleyman Olgun, Theodore Bernard Mendy, Burak Aydın, Levy Clement Madında, Boubacar Dıalıba Dıabang, Famoussa Kone

(Haber Merkezi)


22 saat, 49 dakika önce / 07.07.2020 09:44:29   

TAŞYÜREK VE ERGİN BEYZADE FM’İN CANLI YAYIN KONUĞU OLACAK

  Her hafta Salı günü saat 10.05'te BEYZADE FM'de Usta Gazeteci Hasan Yetmez'in hazırlayıp sunduğu 90+1 programın bu haftaki konuğu Hatayspor ve Ümraniyespor’un  eski Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek ile Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Gazeteci Sadullah Ergin olacak.

7 Temmuz Salı günü sabah saat 10.05’de yayınlanacak olan programı Antakya 98.0 İskenderun 104.1, Payas-Dörtyol-Erzin 108.0, Adana –Mersin 107.4  Kahramanmaraş 106.3 frekanslarından dinleyebilir, Sosyal medya hesaplardan görüntülü izleyebilirsiniz.

(Haber Merkezi)


22 saat, 51 dakika önce / 07.07.2020 09:43:01