......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271372
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

ATSO HEYETİ AFRİNDE

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyelerinden oluşan 27 kişilik heyet Afrin’de bir dizi temaslarda bulundu. Zeytin Dalı Harekâtı sonrasında günlük hayatın normale döndüğü Afrin’de ticaretin gelişmesi ve güçlenmesi için bir süredir ikili ilişkiler yürüten Antakya ve Afrin Ticaret Odası üyeleri yatırımlar hakkında konuştu.

 ATSO Heyeti tarafından Afrin’de hayata geçirilmek istenen ticari ilişkiler ve Afrin’e yapılacak ticari ve sanayi yatırımlarının geleceği hakkında bir araya gelen ikili heyet ilk üç yatırım önceliğini belirledi. ATSO’nun hedefinde öncelikle inşaat, gıda ve tarım var.

Afrin’de ilk üç hedef olarak belirlenen inşaat, gıda ve tarım hakkında önemli temaslarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Yardımcısı Aykut Özbuğday ile Afrin Ticaret ve Sanayi Odası ile Hatay Vali Yardımcısı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesi İnsanı Yardım Koordinatörü Tolga Polat’ı makamlarında ziyaret etti.

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aykut Özbuğday ve ATSO yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Afrin Ticaret ve Sanayi Odası ikili ticaret ilişkilerinin gelişmesi için yapılan temaslarda Afrin ve Antakya Ticaret Odası üyeleri karşılıklı istişarelerde bulunarak Afrin’de yapılacak yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

TİCARETİN VAZGEÇİLMEZİ AFRİN

Afrin temaslarına ilk olarak Hatay Vali Yardımcısı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesi İnsanı Yardım Koordinatörü Tolga Polat’ı ziyaret ederek başlayan ATSO Heyeti burada Tolga Polat ile Afrin Ticaretinin potansiyeli hakkında konuştu.

Afrin’de günlük hayatın normale dönmesiyle birlikte Ticaretinde canlanmaya başladığının altını çizen Polat Afrin’de bulunan 15 Milyon Zeytin Ağacı’nın Hatay Ticareti için büyük bir avantaj olduğu söyledi. Polat konuşmasında “20 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekâtı başladı ve 57 günün sonunda Afrin’de hayat normal seyrine döndü. Buradaki normalleşme sürecinde Hatay Valiliği görevlendirildi. Bu kapsamda İnsanı Yardım ve Koordinasyon merkezleri teşkil edildi. Afrin tüm bölgenin adıyken kendine bağlı beldeler ilçe statüsüne getirilerek 7 ilçe temin edildi. Bölgemizde 330 bin dolayında nüfus var. 120 bin kişinin kimliklerini verdik. Trafik tescil, eğitim, sağlık konuda devletimiz burada danışmanlık hizmeti veriyor. Bölgemiz 1927 metrekare durumda. 1424 kilometrelik alanı zeytinlik alan. 15 Milyon civarında zeytin ağacı var. Dünya’daki zeytinin yüzde biri bu bölgede bulunuyor. Kendine özgü aroması var. İspanya ve İtalya tarafında öncelikle isteniyor. Afrin’de emniyet müdürlüğü danışmanlığında kendilerine ait yerel polis teşkilatı kurulmuş durumda. 200 Türk polisi bu koordinasyonu yapıyor. 2 bin tane de yerel polis bulunuyor. Burada Afrin’de 80 yataklı hastanemiz var, 13 branşta sağlık hizmeti veriyoruz. 43 bin öğrenciye eğitim veriliyor. 1700 civarında öğretim elamanı mevcut. Bölgedeki en büyük sorun elektrik. Ticaret burada hayatın vazgeçilmezi durumda. Nüfusu düşünüldüğünde Antakya’ya yakın iyi bir Pazar alanı var. İş yeri açmak isteyen arkadaşlara yardımcı olacağız. Ticaret odası üzerinde Hatay Valiliğine yapılan başvuruları değerlendireceğiz.” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ HATAYLI İŞ İNSANLARI

Afrin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nasır Hüso ATSO üyelerini ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade ederek ikili temasların Afrin ticareti için önemli olduğunu söyledi.  Nasır Hüso Afrin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda,  “Zeytin Dalı Harekâtı sonrasında bölge tamamıyla huzura kavuşmuş durumda. Burada gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde kurumların, valilerimizin ve vali yardımcılarımızın büyük emeği vardır. Bölgede görev yapan polis ve TSK güçleri bir yıl içinde müthiş bir gayretle buradaki insanların güvenliği ve asgari şartlarını sağlamak adına tüm gayretlerini sarf ediyorlar. İnsanlarımızın iş güç sahibi olmaları, tüm ihtiyaçlarını temin etme noktasında buradaki tüm arkadaşlarımıza büyük rol düştüğüne inanıyoruz. Önceliğimiz Hatay’daki iş adamlarıyla hareket etmeyi düşünüyoruz.” dedi.

TİCARET TOHUMLARIMIZ YEŞERECEK

Ziyaretler kapsamında konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aykut Özbuğday ise Afrin’de ticaretin geçmişten gelen uzun ilişkilere dayandığını söyledi.

Özbuğday konuşmasında,  “Burada misafir olmaktan mutluyuz. ATSO olarak Afrin’i yerinde ziyaret etmekten memnuniyet duyuyoruz. Suriye ve Türkiye Cumhuriyeti arasında özellikle halk arasında tarihi uzun, geçmişe dayanan bir kültürel kaynaşma var. Geçmişte pek çok anlamda birbirine destek olmuş ve beraber yol almış insanlarız. Bugün Ortadoğu da yaşanan gelişmeler hepimizi üzüntüye boğuyor. Kardeş kardeşe olan bu kavganın kısa zamanda sona ermesi ve ileriye dönük olarak daha refah ve güzel bir hayatı birlikte paylaşacağımız günlerin gelmesini diliyoruz. TSK’nın buradaki varlığı Afrin güvenliği ve emniyeti için oldukça önemli. Buradaki TSK varlığı güvenliği sağlamak ve insanların günlük hayatına adapte olması için gerçekleşen süreçler. Burada bizler ticaret ve sanayi ile uğraşan insanlar olarak neler yapabileceğimizi bu ziyaretlerle daha iyi pekiştirip, konuşup bugün ve yarın için neler yapabiliriz buna bakacağız. Ticari faaliyetlerimizi geliştirerek yöre halkının da yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Bizim için karşılıklı ziyaretlerin artması çok faydalı. Ticaret ve dostluk tohumları önümüzdeki süreçte inşallah yeşerir” diyerek Afrin ve ATSO Ticaret ve Sanayi Odaları arasında farklı alanda çalışmaların yapılması gerektiğini vurguladı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:18:54   

YELOĞLU, PARTİLİLERLE BULUŞTU


AK Parti’nin yeni İl Başkanı olarak atanan Mehmet Yeloğlu, AK Parti Hatay İl Başkanlığı Binası’nda mevcut İlçe Başkanları ve partililerle bir araya geldi.

Göreve atanmasının ardından, hafta sonunda AK Parti Genel Merkezi’nde olan toplantıya katılma dolayısı ile Antakya’ya geç gelen Yeloğlu’na parti önünde coşkulu bir karşılama gerçekleştirildi. Yoğun kalabalığın olduğu karşılama da partililer Yeloğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu.

AK Parti Hatay İl Başkanlığı önünde gerçekleşen karşılama sonrasında toplantı salonunda partilileri ile bir araya gelen AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, el ele omuz omuza güç birliği yapacaklarını, hiçbir zaman geriye dönüp bakmayacaklarını söyleyerek “netice de biz bir aileyiz. Daha önce de bu ailenin bir ferdiydim, şimdi de öyle kabul edin beni. Hepimiz yol arkadaşıyız, bundan sonra da omuz omuza, el ele güç birliği yapacağız. Cumhurbaşkanımız Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi nasıl daha güçlü yaparım? Uğraşıyorsa bizde onun bir parçası olarak naçizane Hatayımıza partimizi nasıl daha müreffeh, nasıl daha güçlü, nasıl daha ekonomik yönden büyütürüzün çabası içerisinde olacağız. Partimizin kurulduğu günden bu yana hep beraberdik. 2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı yaptım, tabi ondan sonra başka arkadaşlarımız devam etti. İl başkanlığı da aynı şekilde çok değerli başkanlarımız geldi geçti. Hepsinden Allah razı olsun, büyük emekleri oldu. Partimiz günden güne güçlendi. Zaman zaman krizler yaşandı, istediğimiz sonuçları elde edemediğimiz günler oldu. Biz hiçbir zaman geriye dönüp bakmayacağız. Kendi içimizde değerlendirmeler yapacağız, ama kimseyi eleştirme hakkını kendimizde görmeyeceğiz. Çünkü herkes iyi niyetle çalıştı. Tabi ki tedbir almak bizden, takdir Allah’tan. Bundan sonraki dönemde de hep beraber çalışacağız” dedi.

KİMSE İLE DERDİMİZ YOK

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, hiçbir hesabının olmadığını vurgulayarak bugünlerde bir İl yönetimiz kurulacak. Bir kısım arkadaşlar tabi yönetimde yer alacaklar ama şunu bilin ki yönetimde yer alan almayan her arkadaşımız birer yöneticidir. Beni kendinize yakın görün. Her konuda desteklerinizi de bekliyorum. Memlekette var olan, olabilecek veya oluşmuş tüm problemleri el birliği ile çözeceğiz. Bizim hiçbir hesabımız yoktur, kimse ile de bir derdimiz yoktur. Memleketimiz için ne faydalıysa onu yapma gayretinde olacağız” dedi.

GENEL MERKEZDE TOPLANTIYA KATILDIM

Görevi atanmasının ardından AK Parti Genel Merkezi’nde olan toplantı dolayısı ile geciktiğini söyleyen Yeloğlu “görevi aldıktan sonra biraz geciktim. Tam hazırlık yapıp gelecek iken hafta sonu için Genel Merkezde bir toplantı olduğunu söylediler. Bende git gel olmasın diye, burası da Mehmet Ali kardeşim ve diğer yönetici arkadaşlarla emin ellerde diye düşündüm. Hafta sonu Genel Merkez’de ki toplantıya katılıp öyle geldim” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:17:25   

ZİNCİR MARKETLER PAZAR GÜNÜ KAPANACAK

 CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur zincir marketlerin çalışma gün ve saatlerine düzenleme getiren kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Teklife göre büyük ve zincir marketler Pazar günü ve diğer resmi tatil günlerinde kapalı olacaklar, diğer günlerde ise saat 20.00'dan itibaren müşteri trafiğine kapanacak.

ESNAF NEFES ALACAK

Güzelmansur’un Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik yapan kanun teklifine göre, büyük mağazalar ve zincir mağazalar Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kapalı olacaklar, diğer günlerde sabah 10:00 akşam 20:00 arasında çalışacaklar. Kanun teklifinin gerekçesinde, gelişmiş ülkelerin büyük ve zincir mağazalara karşı esnafı koruyucu tedbirler aldığını hatırlatan Güzelmansur şunları söyledi: “Ülkemizde sayıları hızla artan büyük mağazalar ve zincir mağazaların yılın 365 günü, günde 12 saat açık olması küçük esnafı varlığını sürdüremeyecek noktaya getirmektedir. Bu durumu bertaraf etmek isteyen gelişmiş ülkeler ve Avrupa ülkeleri büyük mağazaların ve zincir mağazaların Pazar günleri ya da haftanın bir günü, bayram ve tatillerde ve belirli saatlerden sonra çalışmasını engelleyen kanunları yürürlüğe koymuşlardır.”

PERSONEL DİNLENECEK

Büyük ve zincir mağazaların mevcut çalışma koşullarının personelleri açısından da sorun yarattığına dikkat çeken Güzelmansur “Mevcut çalışma günleri ve süreleri mağaza çalışanlarına aileleri ile vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri, sosyalleşebilecekleri bir tatil günü sunmamaktadır. Kanun teklifi yasalaştığında zincir market çalışanları da aileleri ile vakit geçirebilecekleri bir tatil gününe sahip olacaklar. Böylece dinlenebilecekler, sosyalleşebilecekler. Tüm bunlar verimliliği de arttırıcı unsurlardır. Dolayısıyla bu kanun teklifi sadece esnafa ve personele değil zincir marketlere de pozitif katkı sunmaktadır” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:16:31   

ÖZKAYA AİLESİ’NİN ACILI GÜNÜ

 Spor camiasının ve Hatayspor tribünlerinin sevilen ismi, Ergin Medya Tv Şeref Tribünü program sunucusu Türker Özkaya'nın muhterem annesi Ayşe Özkaya, 65 yaşında vefat ederek aramızdan ayrıldı.

Merhumenin cenazesi 19 Mayıs 2019 Pazar günü Mezarlık Kompleksi Camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Antakya Mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine Özkaya Ailesinin akraba, dost ve sevenlerinin yanında spor camiasından temsilciler katıldı.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak merhume Ayşe Özkaya’ya Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:15:32   

19 MAYIS 100.YILINDA COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100.yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan kutlama programı ile coşku ile kutlandı.

19 Mayıs 2019 Pazar saat 10.00’da program Atatürk Caddesi boyunca bando eşliğinde gerçekleştirilen ‘Gençlik Yürüyüşü’ ile başladı. Oldukça renkli görüntülere sahne olan yürüyüşün ardından gençlerimizin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk konulması ile süren program saat 11.00'de Antakya Spor Salonunda il protokolünün iştiraki ile devam etti.

Antakya Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, HBB Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Albay Ahmet Gürbüz ve hanımefendi Gürbüz, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, MKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu ve Mahmut Hersanlıoğlu, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, kurum il müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz’ün günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ile devam etti.

Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’a çıkarak, Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda attığı ilk adımının 100. yılına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşadığımızı belirten Şensöz gençlere seslenerek ‘’Geçmişini tarihini, kültürünü bilen, bunlara sahip çıkan ve bunları da gelecek nesillere aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk ilk bağımsızlık ateşini yakan Yüce Türk Milletinin Kurtuluş Savaşını ve ardından birçok alanda gerçekleştirdiği atılımlarını genç cesur yüreklerle gerçekleştirmiş bu yüzden ki Atatürk gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz gençlere armağan etmiştir. Biliyoruz ki sizler Türk milletinin geleceği ve yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde nitelikli, insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Şensöz’ün konuşmasının ardından Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Beyazıt Bostan Aydiç, ‘Bandırma Vapuru’ isimli şiiri seslendirdi. Ardından Defne Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi öğrencilerinden İbrahim Tunç “Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi”ni okudu ve son olarak Defne Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi öğrencilerinden Açelya Köse ise “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı Salonda bulunan gençlerin katılımı ile büyük bir coşkuyla seslendirdiler.

Program bu yıl görevli okulların öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları, step dansı, modern dans gösterileri ve jimnastik gösterilerinin ardından, gençlik haftası münasebetiyle düzenlenen basketbol, atletizm gibi spor müsabakalarda dereceye giren öğrencilere Vali Rahmi Doğan, Garnizon Komutanı Albay Gürbüz ve HBB Başkanı Savaş tarafından ödüllerin verilmesi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:14:42   

YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Madenboyu ve Yaylacık Mahalleleri’nde yol iyileştirme çalışması gerçekleştirdi.

 Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; mahalle sakinlerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda Madenboyu Mahallesi’nde malzeme serme çalışması ve Yaylacık Mahallesi’nde yol tesviye çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.

Akevler Mahallesi Gül Sokak’ta Yol İyileştirme Çalışması

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Akevler Mahallesi Gül Sokak’ta yol iyileştirme çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Akevler Mahallesi Gül Sokak’ta bozulan yollarda yol iyileştirme çalışması gerçekleştirdiği vurgulandı.

Antakya Belediyesi ekipleri, şehir genelinde ihtiyaç duyulan yerlerde yol iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:13:49   

HATAY SMMMO GÖREV DAĞILIMI YAPTI

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Genel Kurulu sonunda yeni seçilen yönetim kendi arasında görev bölümü yaptı.

Hatay SMMMO Başkanı Tahsin Kırık başkanlığında toplanan da yönetimi, yönetim kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ilk toplantısında görev bölümü yaptı.

YÖNETİM KURULU: Tahsin Kırık, Ahmet Çağlar, Münir Atıcı, Figen Biter, Selahattin Hamurcu

DENETLEME KURULU: Hasan Rende, Mehmet Şükrü Gürler, Arif Döner

DİSİPLİN KURULU: İhsan Açar, Günay Ali Bilgin, Mehmet Tayfur Mesçi, Zafer Bakımlı, Sema Genç

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:12:18   

PRİMEMALL’DA 19 MAYIS ETKİNLİKLERİ

Eğlencenin ve kazanmanın ilk adresi Primemall Antakya, her özel günde olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da ziyaretçilerini sürprizlerle karşıladı.

Genç ziyaretçileri için özel bir yarışma alanı oluşturan Primemall Antakya yine eğlence dolu bir güne imza attı.

Basketbol, futbol, golf gibi birbirinden keyifli engelleri başarıyla aşan ziyaretçiler sürpriz hediyeler kazandı.

Minik ziyaretçiler de minik elleri ile kum boyama atölyesinde Atatürk portresi yaptılar. 

Primemall Antakya, her zaman olduğu gibi sürpriz kampanya ve etkinliklerine devam ediyor.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:08:55   

İBRAHİM GÜZEL’DEN KERMESE DESTEK

 Defne İlçesine bağlı Gümüşgöze İlkokulu/Ortaokulunda kermes düzenlendi. Gümüşgöze İlkokulu/Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermese Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, veliler, öğrenciler ve birçok sayıda vatandaş katıldı.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, kurulan stantları gezerek velilerle ve öğrencilerle sohbet edip, öğrencilerin eğitimlerine destek amaçlı kurdukları stantlardan alışveriş yaptı.

Etkinlikte duygularını dile getiren Belediye Başkanı İbrahim Güzel: ‘’Bugün sizler bize emanetsiniz sevgili çocuklar, yarın da bizler sizlere. Eğitim bir ülkenin kaderini değiştirir. İyi yetiştirilmiş bir nesil geleceğimizin teminatıdır. Bizim geleceğimiz sizlersiniz. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi. Kermeste Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’e ilgi oldukça yüksekti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:07:37   

LİSE SON ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ DENEME SINAVI

Samandağ Belediyesi ve İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla üniversite sınavına hazırlanan gençlere ücretsiz TYT – AYT deneme sınavı yapıldı.

 14  - 15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen TYT – AYT deneme sınavına Samandağ sınırları içerisinde bulunan bütün Liselerin 12 sınıf öğrencileri katıldı.

Yapılan deneme sınavı ile ilgili Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz tarafından yapılan açıklamada; “ Samandağ Belediyesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla ücretsiz TYT – AYT deneme sınavı gerçekleştirdik. Gençlerimizin, bu bayramı kendilerine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı değerlere sahip çıkmaları adına eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Gençlerimize armağan edilen bu bayramda bizlerin de gençlerimize verebileceğimiz en değerli hediye, gençlerimizin eğitimlerine destek sağlamaktan geçer diye düşündük ve bu amaçla ücretsiz deneme sınavını gerçekleştirdik.  Samandağ Belediyesi olarak bundan sonra da eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz. Umudumuz ve geleceğimiz olan gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Haziran ayında yapılacak olan TYT ve AYT sınavlarında başarılar diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 1 saat önce / 21.05.2019 09:06:59