......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 235205
YORUM MANŞET
ASİ YILDIZ, BAKAN ZEYBEKÇİ’YE TANITILDI
ASİ YILDIZ, BAKAN ZEYBEKÇİ’YE TANITILDI

 ASİ YILDIZ, BAKAN ZEYBEKÇİ’YE TANITILDIAntakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi heyeti, 3.Ankara marka Festivalinde Asi Yıldız markasını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye tanıttı.

3.Ankara marka Festivaline ipek el dokuma markası Asi Yıldız ile katılan Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi heyeti, markanın daha güçlü olması için tanıtımını yaptı.

Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi heyetinde Müdür Yardımcısı Halit Yaylacı, Grafik Tasarım ve Fotoğraf Alanı öğretmeni Deniz Kazıkçı Şakır, okul saymanı Mevlüt Yıldıray, Grafik Tasarım öğrencileri Gizem Coşkun ve Elif Sırma ile birlikte yer aldı.

Müdür Yardımcısı Halit Yaylacı, Hatay’ın ilk ve tek markalı okulu olarak Asi Yıldız markasını taşıyan geleneksel İpek Dokuma ürünlerini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye takdim ettiklerini ifade ederek “Markanın daha güçlü olması için Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’ye okulda yapılan ürünler hakkında bilgi verdik. Asi Yıldız markasının daha güçlü olması için tanıtımlara devam edeceğiz.” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’de Türkiye’nin marka bir ülke olacağını belirterek “3.Ankara Marka Festivali'ndeyiz. Ekonomi Bakanlığı olarak tasarım ve marka desteklerimizi bu sene geçen yıla göre 3 kat artırdık. Gelecek sene de artırmaya devam edeceğiz. Türkiye, marka bir ülke olacak” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ile iletişime geçilerek Asi Yıldız ürünleri tanıtıldı.

Ürünler hakkında detaylı bilgi alan başkanlar, marka ile ilgilenerek ürünleri çok beğendi.

(Haber: Perihan Karaahmetli-Sakine Büşra Devrim-Emine Vural)

KİMYECİ’DEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
KİMYECİ’DEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

 KİMYECİ’DEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, önceki gün gerçekleştirilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, UKOME tarafından yapılması planlanan yeni ulaşım hatları ve alınacak yeni ulaşım araçları hakkında önemli tespitlerde bulunarak, çözüm önerileri sundu.

Başkan Kimyeci toplantıda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Büyükşehir Belediyesi’nin temel görevlerinden bir tanesi de toplu taşıma sistemini düzenleme esasıdır. Ancak gerek vatandaşlara ait, gerek tüzel kişiliklere ait sistemler,  Hatay’ı bütün olarak değerlendirirsek, an itibari ile düzenlenebilmiş değil.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından iki Antakya merkezde, iki İskenderun merkezde olmak üzere dört tane yeni toplu taşıma hattı açılması ve bu hatların her birine dörder tane olmak üzere 16 araç tanzim edilmesi Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce planlanıyor. Ayrıca mevcut hatlara 9 yeni otobüs, Antakya merkezde mevcut olan 24 hattın her birine birer araç ilave edilmesi planlanıyor.

Buna ilaveten 49 aracın 8 tanesi İskenderun’a, 41 tanesi Antakya merkezde işletime alınması gerekiyor. İlçeler arası da 25 adet araç alınması planlanıyor. Erzin ilçesi ile Antakya arasında 8, Antakya ile Havaalanı arasında 5, İskenderun’dan Havaalanına 5, Antakya’dan Arsuz’a 7 adet araç alınması düşünülüyor. Tabi ki bunların ihtiyaçları karşılama açısından faydası vardır, şüphesiz. Onu tartışmıyorum. Ancak mevcut hatların sağlıklı bir şekilde planlanması ve kamu yararına kullanılması söz konusu iken, zaten kaynak oluşturma konusunda müşkülatı olan Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, bu kaynakları randımanlı bir şekilde kullanması gereken başka öncelikli alanlar olması münasebeti ile kaynakların yerinde ve verimli kullanılabilmesini öneriyoruz.

Bir de esnafın zaten yapabilmesinin mümkün olduğu bir konuda, HBB’nin mevcut hatların ıslahı konusunda iyileştirici yönde çalışarak, şehrimizdeki karmaşanın çözümü noktasında daha etkili olunacağını değerlendiriyoruz. İhtiyaç olan kaynakların Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından daha açık kullanılmasını önemsiyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

81 İLİZ HEPİMİZ BİRİZ
81 İLİZ HEPİMİZ BİRİZ

 81 İLİZ HEPİMİZ BİRİZTürkiye’nin 81 ilinden 81 öğretmenin proje sorumluluğunu üstlendiği ’81 İliz Hepimiz Biriz Projesi’nin Hatay ayağı İnönü Ortaokulunda gerçekleşti.

Yerli malı haftası nedeniyle 81 ilden 81 gönüllü öğretmenin okullarında organize ettikleri program tüm Türkiye’de eş zamanlı düzenlenirken programda proje koordinatörü Elvan Uzun tarafından hazırlanan Hatay’ın doğa harikalarını, tarihi dokusunu ve yemek kültürünü gösteren afişin yanında diğer illerin afişleri de sergilendi.

Türkiye’nin 81 ilinde yerli malı ürünleri özendirmek amaçlı gerçekleştirilen programın İnönü Ortaokulundaki etkinliğe Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Hatay İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Okuyucu, Hatay İl Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Yolcu, İnönü Ortaokulu Müdürü Ali Yolcu, Proje Koordinatörü Elvan Uzun, öğretmenler, veliler ve Öğrenciler katıldı.

Bu önemli projede görev almanın kendisi için son derece mutluluk verici bir olay olduğunu ifade eden Elvan Uzun, proje koordinatörü ve fikir sahibi Zeynep Oğuzacan’ın önderliğinde başlatılan ve tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen projeye İnönü Ortaokulu olarak ev sahipliği yapmanın haklı onurunu yaşadıklarının altını çizerek ilk andan itibaren desteklerini esirgemeyen Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’ya, İnönü Ortaokulu Müdürü Ali Yolcu’ya, Öğretmen arkadaşları ve velilere teşekkür etti.

HATAY, DÜNYANIN EN ZENGİN KÜLTÜRÜNE SAHİP

Türkiye’nin dört bir yanında yer alan illerin yöresel ürünlerinin, tablo ile sergilendiği İnönü Ortaokulu’nda bir takım açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko; “Ülkemizde 1946’dan bu yana yerli malı haftası kutlanır.

Tabi burada temel mesele, milli olan her şey insanımız tarafından kullanılması ve öncelik haline getirilmesi. Milli olan derken, bizim için asıl önemli olan değerler, milli değerlerimiz dediğimiz milletimizin yüzlerce yıldır alışkanlık haline getirdiği davranışlarını sergilemek yani bunlar nedir? Mesela Türk misafirperverliğinden bahsediyorsun, Türk dürüstlüğünden ve güvenirliğinden bahsederek Türk kahramanlığından bahsederek çocuklarımızın bu değerlerle beslenerekten büyümeleri ve Atalarımızın bu değerlerine sahip çıkmalarını bizim önemsememiz gerekiyor. Özellikle bizim bunu vurgulamamız gerekiyor. O bir taraftan Hatay’ımız dünyanın en zengin kültürlerine sahip şehirlerimizden bir tanesidir. İşte son zamanlarda aldığımız müjdeli haber var. Hatay gastronomi şehri olarak kabul edildi. Biz bundan gurur duyuyoruz. Çalışmaları gerçekleştirilen okul müdürümüze ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından tüm şehirlerin kültürel mirası, doğa harikaları ve zengin Türk mutfağını konu alan ve yanlarında görevli öğrencilerin bekledikleri afişler konuklar tarafından izlendi.

Programın finalinde bir sınıfa geçen protokol üyeleri burada hazırlanan sunumu izleyerek ikram edilen yöresel lezzetlerin tadına baktı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’nun kendisi için hazırlanan tabağı öğrencilerin yanına gelerek onlarla paylaşması renkli görüntülere sahne oldu.

(Haber Merkezi)

ABD VE İSRAİL’E KUDÜS TEPKİSİ
ABD VE İSRAİL’E KUDÜS TEPKİSİ

 ABD VE İSRAİL’E KUDÜS TEPKİSİ

Memur-Sen İl Temsilciliği üyeleri, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararına tepki gösterdi.

Ulus Meydanı'nda toplanan grup, Kur'an-ı Kerim okuyup dua ettikten sonra ellerindeki döviz ve Türk bayraklarıyla slogan atarak ABD'nin aldığı kararı protesto etti.

Grup adına konuşan Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan “Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor” dedi.

Tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eden vicdan sahiplerinin sesi olarak ihtarda bulunmak üzere burada toplandık diyen Urhan, açıklamasına şöyle devam etti: “Kudüs’ü işgal eden İsrail’e, İsrail’e destek veren ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir. Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük Kudüs’ün hakkı iradesini yansıtmak için buradayız. 

"ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma” ve "Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına” yönelik söyleminin fiiliyata geçirmeyi amaçlayan ABD ve Başkanı Trump ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır. ABD’nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır.

ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır. Tam da bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları barışı geliştirme ve barış adası Kudüs’ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır. Buradan diyoruz ki, korsan İsrail Kudüs’ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli.

Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir. Her bir karışı İlahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşıması hasebiyle Kudüs; insan olma şuuru, selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir. Kudüs, son Peygamber’in risaleti sırasında ilk kıble olarak seçilmesiyle de bizim için varoluşumuzun ve medeniyet kodlarımızın ifadesidir. Muharref bir inancı kendisine payanda olarak kullanan ve batıdaki faşist düşüncelerden hız alan şiddet ideolojisi siyonizmin ateşine odun taşımak, nereden bakarsanız bakın akıl tutulmasıdır. Yüz yılı aşkın süredir Filistinliler’e karşı şiddet uygulayan Siyonist çetenin ideallerine bu derece destek çıkmak sadece akıl tutulmasıyla açıklanabilecek bir durum değildir elbette. Asıl neden kanlı müstebitlerin her ne olursa olsun iktidarlarını sürdürme stratejileridir.

İslam coğrafyasında günü kurtarma politikaları peşinde koşan devlet yöneticilerinin ikircikli tutumlarına karşı çıkarak, inancımızın ve tarihimizin bize verdiği güçle barışın sesini yükseltebiliriz. Şiddetten boğulmuş, krizlerle boğuşan bütün insanlık, doğru ve adil bir söz bekliyor. Anadolu bu sözü söylemeye hazırdır. Ümmetin gönlü bu hakikate açıktır. Bu konudaki inancımız ve kararlığımız tamdır.

Şimdi bu inancı ve kararlılığı fiiliyata dökme vaktidir. Kudüs’ün siyonizme başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği o sözü söylemek için buradayız. Müstebitler de en çok bundan korkuyor. Emin olun ki Kudüs’e özgürlük haykırışı bunun için şiddetle susturulmak isteniyor. Eğer insanı özgürleştirecek söz söyleyebilirsek, müstebit iktidarlar yerle yeksan olur, özgürlüğün nefesi bütün dünyaya ulaşır.

Tam da bu yüzden Özgür Kudüs Tam da bu yüzden kahrolsun Siyonizm Tam da bu yüzden defolsun ABD Tam da bu yüzden Bağımsız Filistin. Bu inanç ve kararlılıkla Mescid-i Aksa’nın selamını alıyor, Kudüs ve Aksa’nın İslam’la kucaklaşması için haykırıyoruz. Yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti… Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri.” dedi.

(Haber Merkezi)

HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ
HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ

 HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZSaadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili yaptığı küstah açıklamalara sert tepki göstererek “Hesaplara karşı uyanık olmalıyız” dedi.

Trump ’ın, Kudüs’ü İsrail ’in başkenti ilan etmesinin atacağı en çılgın adım olacağını belirten Eğe,

“İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleri ile boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine yürüyor. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir” diye uyardı.

Arz-ı Mevud projesinin hayata geçirilmesi için uygulanan projelerin başında BOP’un geldiğini vurgulayan Eğe, açıklamasına şöyle devam etti:  “Ne Saddam, ne Kaddafi ne de Suriye ’de yaşananlar asıl sebep değil. Bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı. Asıl hedef Büyük İsrail. Bunu anlamak için Filistin haritasına bakmakta fayda var. İsrail, bugün Filistin’in önemli bir bölümüne sahip olmuşken, zamanla Filistin toprakları sadece mahallelere kadar düşmüştür.

Müslümanlar arasında ırk, mezhep gibi farklılıkları kaşıyarak çatışmaları körüklüyorlar. Bizi birbirimize düşürüyorlar. Böylece amaçlarını gerçekleştirmek ve bizi bir kerede yutabilmek için buraları adeta yumuşak bir lokma haline getiriyorlar. Bu hesaplara karşı uyanık olmayız.

Birinci Siyonist Kongre’yi düzenlediler. Arz-ı Mevud (Nil’den Fırat’a kadar olan alan) için bölgeyi tamamen paramparça etmeye çalıştılar. Bu kongrede Filistin’de bir devlet kurmak istediler. Ancak buna tek engel olan ise Büyük Sultan Abdülhamid Han oldu” dedi.

(Haber Merkezi)

PRİMEMAL’DA UFO UZAY MACERASI

Ufo Uzay Macerası ile Primemall Antakya 16-24 Aralık Tarihlerinde farklı bir deneyim sunuyor.

Yaptığı etkinlik ve kampanyalar ile ziyaretçilerinin vazgeçilmezi, alışverişin ve eğlencenin tek adresi Primemall Antakya Alışveriş Merkezi, birbirinden farklı ve eğlenceli çocuk etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor.

16 – 24 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uzay Macerası etkinliği, çocuklara uzay macerasını ve yolculuğunu yaşatacak. 9 gün boyunca devam edecek olan etkinliğe 4 – 14 yaş arası tüm çocuklar katılabilecek.

Primemall Antakya alışveriş merkezi bu sıra dışı etkinlik ile çocukların uzay, güneş sistemi, gezegenler ve dünya dışı yaşam koşullarına dair benzersiz bir deneyim ile eğlenerek bilgilenmelerini amaçlıyor.Bu sıra dışı etkinliğin sonunda katılım sağlayan her çocuğa ismine özel düzenlenmiş uzay kaşifi sertifikası verilecek.

(Haber Merkezi)


1 gün, 9 saat önce / 15.12.2017 10:02:02   

İYİ DERSLER ŞOFÖR AMCA

Jandarma Genel Komutanlığının, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile TUVTürk ve Michelin şirketi arasında hayata geçirdiği "İyi Dersler Şoför Amca" projesi kapsamında, Hatay'da toplantı düzenlendi.

Hatay Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıya, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı jandarma trafik tim komutanları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri katıldı.

Proje ile ilgili olarak eğitim alan jandarma ve milli eğitim personeli, okul servis şoförlerine, öğrencilere ve velilere yönelik olarak trafik güvenliği konusunda farkındalığı arttırma maksadıyla eğitim semineri verecek.

Toplantıda, düzenlenecek eğitim semineri ve görüşmelerin belli aralıklarla sürdürülmesi kararlaştırıldı. (AA)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:56:00   

DOĞU AKDENİZ'DE GÜMÜŞ BALIĞI TÜKENİYOR

İskenderun Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Dalgıç, gümüş balığının Doğu Akdeniz'de 5 yıldır orantılı şekilde azaldığını ve bu yıl hiç çıkmadığını bildirdi.

Dalgıç, yaptığı açıklamada, bölgelerinde kanunsuz ve yasak avcı tekniklerinin kullanılmasının su ürünlerinde büyük ölçüde azalma meydana getirdiğini belirtti.

Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl denizin verimsiz olduğunu ve bunu en iyi örneğinin azalan gümüş balığında gördüklerini vurgulayan Dalgıç, şunları kaydetti: "Akdeniz'de 3 bin tekne kontrolsüz yasal olmayan bir biçimde avlanıyor. Normalde 10 metrenin altındaki teknelerin 6 bin metreden daha uzun ağları atmaları yasaktır. Fakat gerekli ceza yaptırımları uygulanmasına rağmen bunun önüne geçilemiyor. Bunların neticesinde gümüş balığı Doğu Akdeniz'de 5 yıldır orantılı şekilde azaldı. Bu yıl denizden hiç çıkmadı. Balıkçı arkadaşlarımızı av yasakları ve yasal avlanma konularında duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.

Geçen sezon yakalanan karidesin bu yıl yüzde 20'sini çıkaramadıklarını belirten Dalgıç, av yasağıyla beraber deniz nadasa bırakılmazsa bir daha ki sezonun balıkçılar için çok daha zorlu geçeceğini sözlerine ekledi. (AA)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:52:20   

HATSU SAMANDAĞ YENİ HİZMET BİNASI FAALİYETE GEÇTİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Samandağ ilçesinde yapılan altyapı çalışmalarının daha hızlı, kaliteli ve koordineli şekilde yürütülmesi adına ilçe hizmet binasını vatandaşların hizmetine açtı.

Yeni HATSU hizmet binasının Samandağ merkez Sivas Şehitleri Caddesi’nde hizmet vereceğini aktaran Genel Müdürlük, içmesuyu, kanalizasyon, abone işleri, fatura tahsilat gibi işlemlerin de faaliyete geçtiğini bildirdi.   

Vatandaşların hizmet alımında tüm hassasiyetlerin göz önünde bulundurularak Hatay’ın 15 ilçesinde HATSU hizmet binalarının faaliyet gösterdiğine dikkat çeken İdare, hizmet yapılanmasında çevre belde ve mahallelerdeki vatandaşların rahatça ulaşabileceği noktaların seçildiğine vurgu yaptı.

HATSU ayrıca, “Hatay’ın Her Noktasında HATSU” anlayışıyla hiçbir ayrım gözetmeksizin vatandaşlara, kamu kurulum ve kuruluşlarına, ibadethanelere, eğitim kurumlarına, yeni yapılan tüm meskenlere temiz içmesuyu iletmek, temiz çevre ve sağlıklı yaşam sağlamak adına çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Yeni faaliyete geçen HATSU Samandağ ilçe hizmet binasında incelemelerde bulunan HATSU heyeti de, vatandaşlarla bir araya gelerek, verilen hizmetlerin daha hızlı ve kaliteli olması adına yeni binanın faaliyete geçirildiğini belirtti.

(Haber Merkezi)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:49:40   

MODELİN MOBİLYA’DAN SPORA VE SPORCUYA DESTEK

Mobilya sektöründe ilimizin gurur markası olan Modelin Mobilya, ticari çalışmaları yanında sosyal ve sportif alanda da başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Modelin Mobilya firma sahibi Ercan Güzel, oluşturduğu Modelin markasıyla 20 yıldır mobilya sektöründe saygın ismini koruyan firma, Hatay ilini 3.Lig Kadınlar Liginde temsil eden takımlara forma desteği vererek, sporun ve sporcunun yanında olduğunu gösterdi.

Antakya-İskenderun yolu üzerinde satış mağazası, Yeni Sanayi Sitesinde üretim fabrikası olan Modelin Mobilya, Tavlaspor bayan takımına forma yaptırmasının ardından Dumlupınarspor bayan takımına da forma yaptı.

Tavlaspor ve Dumlupınarspor takımlarının yönetici ve futbolcularını sevindiren bu gelişme, spor camiasında olumlu yankı uyandırarak bu güzel girişimin diğer firmalara örnek teşkil etmesi temennisinde bulunuldu.

(Haber: S.Ergin)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:47:35   

HATAYSPOR'UN KALESİ AŞILAMIYOR

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Hatayspor, ligin ilk yarısında kendi evinde oynadığı maçlarda kalesinde gol izni vermedi. Sahasındaki 8 maçta 15 gol atıp hiç gol yemeyen bordo-beyazlı ekip, ligde oynadığı toplam 16 karşılaşmada ise kalesinde 8 gol gördü.

TFF. 2. Lig Kırmızı Grup'un iddialı ekiplerinden Hatayspor, sahasında oynadığı maçlarda kalesine adeta duvar ördü. 

Ligde 16 haftanın geride kaldığı grupta kendi evindeki maçlarını tamamlanan Hatayspor, sahasında oynadığı 8 karşılamada da kalesini gole kapadı. 

Geçen hafta seyircisi önünde konuk ettiği Amedspor'u 1-0 yenmeyi başaran Hatayspor, kendi evindeki maçlarda 7 galibiyet ve 1 beraberlik alıp rakip fileleri 15 kez havalandırdı. 

Ligdeki 16 maçta 7 gol yiyen Sivas Belediyespor'un ardından, 8 golle ligin en az gol yiyen ikinci takımı olan bordo-beyazlılar, 37 puanla liderin bir puan gerisinde üçüncü sırada yer alıyor. 

Teknik Direktör İlhan Palut, yaptığı açıklamada, sahalarında çıktıkları maçlarda kendi kalelerinde gol yememelerinin dikkat çekici olduğunu ifade etti.

Bunu her şeyden önce takım savunmasına verdikleri önemle başardıklarını dile getiren Palut, şunları kaydetti: "Kalecilerimizin tabi ki büyük bir payı var ama savunma takım işidir. Bu noktada gerçekten takımımız çalıştı. Belli bir savunma prensibi oturttuk. Kişisel performanslarımız iyiydi. Rakiplerimizi iyi analiz ettik. Bunlar bize kendi sahamızda gol yememe serisini yakalamamızı sağladı. Bunun yanında sahamızda, baskılı, önde ve agresif bir futbol oynamaya çalıştığımız için topu mümkün olduğunda kalemizden uzak tutmaya çalıştık." dedi.

Ligde lider Menemenspor'un 1 puan gerisinde olduklarını belirten Palut, ligin ikinci yarısında da bu performansın üzerine koyarak şampiyonluk yoluna devam etmek istediklerini söyledi. 

Kaleci Akın Alkan da kendi evlerindeki her maçı kazanmak istediklerini, geçen sezondan bu yana takım olarak iyi savunma yaptıklarını söyledi. 

Maçlarda takım savunmasıyla rakibe çok az pozisyon verdiklerini vurgulayan Alkan, "Geçen sezon en az gol yiyen takım bizdik. Bu sezon hücum hattımız da güçlendi. Takımımız öne geçtiğinde gol yememek için inanılmaz direnç gösteriyor. Skor 1-0 ya da 4-0 hiç fark etmiyor. Gol yememek için herkes elinden geleni yapıyor. İlk yarıda sahamızda hiç gol yemedik, inşallah ikinci yarı da hiç gol yemeyiz. Zaten gol yemezsek şampiyon da oluruz." diye konuştu. 

Başarılı file bekçisi, hedeflerinin play-off oynamadan şampiyon olarak doğrudan üst lige çıkmak olduğunu belirterek, önlerinde zor geçecek 18 maçın daha olduğunu ifade etti.

Takımın ikinci kalecisi Ömer Alıcı da hocaları, yönetimi, kulüp çalışanları ve oyuncularla çok iyi bir ekip olduklarını söyledi. 

Çok çalışıp çabalayıp gerisini Allah'a bıraktıklarını dile getiren Tecrübeli File Bekçisi, şunları kaydetti:  "Son beş sezonda dört kez play-off oynadık. Bunların ikisinde finalde, ikisinde de çeyrek finalde kaybettik. Hataylılar futboldan çok iyi anlıyor. Futbolu seviyor. Tüm şehir şampiyonluk içim kenetlendik. Şampiyon olursak, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden bir taraftarımızın mezarını ziyaret edip, ona armağan edeceğiz." dedi. (AA)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:45:41   

KAAN TEMİZLİK ANTAKYA GENÇLİK PLAY-OFF'A YAKLAŞTI

Hatay 1.Amatör Küme B Grubunda zirve mücadelesi yapan Kaan Temizlik Antakya Gençlik, 13 Aralık Çarşamba günü Çekmece sahasında oynanan maçta Harbiyespor'u 6-1 yenerek galibiyet serisine devam etti.

Antrenör Kenan Maraşlıoğlu idaresinde sahaya çıkan sarı - siyahlı futbolcular güzel futbolunu gollerle süsleyerek farklı galibiyet elde etti.

Kaan Temizlik Antakya Gençlik takımının gollerini Alican Keleş (2), Recep Yılmaz (2), Ömer Fansa (2) attı.

Farklı 6-1'lik galibiyetin ardından 11 maçta 25 puana ulaşan Antakya Gençlik grupta 2. sıradaki yerini sağlama alarak play off yolunda önemli bir adım attı.

(Haber Merkezi)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:44:03   

GENÇ YILDIZLARI YENİ MALATYASPOR KAPTI

Hatay 1. Amatör Küme’de mücadele eden Hatay Şirincespor (Antakyaspor F.K.) gelecek vadeden yıldız futbolcularını kadrosunda barındırırken, memleket çocuklarına da sahip çıkıyor. Ligde oynadığı karşılaşmalarda 17-18 yaşındaki genç futbolculara forma şansı da tanıyan Kırmızı-Beyazlı ekip, gelecek vadeden futbolcularını üst liglere gönderme hedefine de adım adım ulaşmaya başladı.

Antakyaspor F.K. bünyesinde bulunan ve A takım ile de karşılaşmalara çıkan geleceğin yıldızları arasında gösterilen Fatih Mehmet Küpeli ve Ömer Andiç’e Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor talip oldu.

2001 doğumlu stoper mevkiisin de görev yapan Fatih Mehmet Küpeli ve 2000 doğumlu sağ bek mevkiinde görev yapan Ömer Andiç’i menajerler vasıtası ile izleyen Yeni Malatyaspor, gelecek vadeden genç futbolcular için Antakyaspor’un kapısını çaldı. Kırmızı-Beyazlıların Kulüp Başkanı Ferit Deviren Süper Lig ekibi Yeni Malatyaspor ile yaptığı görüşme sonrasında futbolcularının geleceğini düşünerek prensipte anlaşmaya vardı. Devre arası transfer döneminde iki genç yıldızı kadrosuna katmayı hedefleyen Yeni Malatyaspor, genç futbolculara birçok imkânda sunuyor.

Hatay’ı 2. Lig’de temsil eden Hatayspor, gelecek vadeden genç futbolcuları maalesef göremedi. Süper Lig ekiplerinden Malatyaspor, Antakya’da ki amatör takımın futbolcularını izleyerek, transfer çalışmaları sürdürürken, Hatayspor’un bu konuda ki eksikliği bir kez daha gözler önüne serildi.

Antakyaspor F.K. Kulüp Başkanı Ferit Deviren genç yıldızların Yeni Malatyaspor’a transferleri konusunda açıklama yaparken futbolcularının bazı Süper Lig ve 1. Lig takımları tarafından izlendiğinin altını çizerek “Yeni Malatyaspor menajerleri bir süredir gelecek vadeden genç futbolcularımızı izliyorlar. Beğendikleri ve tamamen onayladıkları futbolcularımız ile ilgili bizimle irtibata geçtiler. Bizler de öncelikli hedeflerimiz arasında yer alan memleket çocuklarına sahip çıkmak ve profesyonel liglerde oynamasını sağlamak amacı ile görüşmeler sonunda prensipte anlaşma sağladık. Memleketimiz de yetişen böylesine genç yeteneklerin kesinlikle önünü kesemeyiz. Yönetim Kurulumuz ile birlikte aldığımız karar neticesinde genç futbolcularımız için Yeni Malatyaspor ile el sıkıştık. Devre arası transfer döneminde futbolcularımız Malatyaspor ile sözleşme imzalayacak. Yolları, bahtlar açık olsun, memleketimizi en iyi şekilde temsil edeceklerinden şüphem yoktur” dedi.

(Haber Merkezi)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:42:34   

Sağlık Müdürlüğünden anlamlı pankart

Hatay Sağlık İl Müdürlüğü, kadına karşı şiddete karşı dikkat çekmek için Antakya Atatürk Stadyumuna pankartlı mesajda bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonu Antakya’da oynanan Hatayspor- Amedspor maçında maraton tribününe asılan “KADINA KARŞI ŞİDDETE DUR DE!” yazılı pankartta kadına karşı şiddete dikkat çekildi.

Sağlık İl Müdürlüğünün hazırladığı bu pankart, tribünleri dolduran sporseverlere önemli mesajlar verdi.

(Yorum Haber Merkezi)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:41:23   

HATAYSPOR, 16 ARALIKTA MELTEM TV’DE

Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Hatayspor, Meltem TV’de 16 Aralık Cumartesi günü yayınlanacak programla tüm Türkiye’ye tanıtılacak.

Meltem TV’nin çok izlenilen ve dikkat çeken “Rıfat Cenk ile bu takıma sevdalıyız” adlı programda Hatayspor, yönetimiyle futbolcularıyla ve taraftarlarıyla birlikte tanıtılacak.

Bir süre önce çekimleri titizlikle yapılan bu takıma sevdalıyız programı, 16 Aralık Cumartesi (Yarın) saat:15.00’te uydudan yayın yapan Meltem TV’den yayınlanacak. Hatay halkı ve Bordo-Beyazlı taraftarlar, bu programı heyecanla bekliyor.

(Haber: S.Ergin)


1 gün, 10 saat önce / 15.12.2017 09:40:09