......

RESMİ İLANLAR

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 244392
YORUM MANŞET
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE
HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECEHatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, ilgiyle ve muhteşem bir programla gerçekleşti.

17 Nisan 2018 Salı günü akşamı HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katıldı.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Davetlilere Bordo-Beyaz bayrak ve atkı dağıtıldığı gecede Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, şu konuşmayı yaptı; “Yarım asırdır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, centilmenliğiyle çeşitli ödüller aldı.

Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hatayspor’umuz yalnız bırakmayarak hep destekledik. Bu arada her yıl Hatayspor’a emek veren 11 Efsane Futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takmaya devam ediyoruz.

Hatayspor’un bu sezonki başarısı kolay elde edilmedi. Hatayspor’un başarısına maddi ve manevi katkı sağlayan Hatayspor’un onursal başkanı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e, yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a ve teknik heyetine, tüm futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese Taraftarlar Derneği olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’de bu güzel programa emeği geçenlere teşekkür ederek Taraftarlar Derneğine başarılar diledi. Hatayspor’un bu sezon şampiyonluk hedefine ulaşması için tüm çabanın gösterildiğini belirten Başkan Maden, bu konuda Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın büyük destekler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mehmet Maden’e Hatayspor’a ve Taraftarlar Derneğine katkılarından dolayı teşekkür plaketi Sadullah Ergin tarafından takdim edildi. HBB Başkanı Lütfü Savaş adına Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu’na Mehmet Özkan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Gecede ayrıca TRT Muhabiri kameraman Hasan Yetmez’e plaketi Cengiz Özcan tarafından, En Fedakâr Taraftar Tuncay Kahraman’a plaketi Cemil Şensöz tarafından, HBB müzik sanatçısı Burçin Kumru’ya plaketi Abdurrahman Taşçıoğlu tarafından, ses sanatçısı Hamza Özer’e plaketi Ahmet Yetişen tarafından verildi.

Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Gecenin finalinde ses sanatçıları Burçin Kumru ve Hamza Özer, en güzel şarkı ve türküleri Hataysporlu taraftarlar için söyledi. İki sanatçıda performansları ile beğeni kazandı.

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET
ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARET

ÇİPE’DEN ERGİN MEDYAYA ZİYARETHacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe, bir süre önce yeni ofisine taşınan Ergin Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ergin Medya sahibi Sadullah Ergin’e Hacı Kemal Çipe Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Hüseyin Çipe, 17 okulda mescit, 1 okulda şadırvan yaptıklarını belirterek; “Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda bu mescitleri yapmak nasip oldu çok şükür. Son olarak 13 Nisan tarihinde Hatay Anadolu Lisesinde yapmış olduğumuz mescidimizi cuma namazı ile ibadete açtık. Açılışı Mübarek Miraç gecesi gününe denk gelen bu mescidimizi ve bu mescitte yapılacak ibadetleri Allah kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bu arada namaz sonrası Okul Müdürü Yusuf Kılınç tarafından Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve diğer davetlilerinde hazır bulunduğu ortamda Hacı Kemal Çipe Vakfı Başkanı Hüseyin Çipe’ye teşekkür plaketi sunuldu.

20 Nisan Cuma günü de Şehit Ahmet Benli Mesleki Ticaret Anadolu Lisesinde vakıf tarafından yapılan mescidin açılış töreni yapılacak.

(Yorum Haber Merkezi)

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR
HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYOR

HATAY ESNAFI, YİNE TEKSÖZ’DE BİRLEŞİYORHatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz’ün düzenlediği birlik ve beraberlik yemeği büyük bir ilgiyle gerçekleşti.

 

Harbiye Hidro Tesislerinde düzenlenen etkinliğe HESOB Başkanvekilleri Aziz Fatih Yılmaz, Uğur Fırat, Sabit Ak, Oda Başkanları, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yüzlerce esnaf temsilcisi katıldı.

2 Mayıs tarihinde yapılacak olan HESOB kongresi öncesi ilimizde bulunan 70 oda temsilcilerinin hazır bulunduğu gecede Başkan Teksöz, esnafın sevgi seline mazhar oldu.

Başkanvekilleri Yılmaz, Fırat ve Ak, yaptıkları konuşmalarda yapılacak kongrede Başkan Teksöz’ün etrafında birleşecekleri mesajında bulundular.

HESOB Başkanı Teksöz’de düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine esnafın göstermiş olduğu ilgi ve katılıma teşekkür ederek şu konuşmada bulundu: “El birliği içerisinde kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde olması için çaba harcadım ve harcamaya devam ediyorum. Değerli arkadaşlarım; geçen hafta İskenderun bölgemizde İskenderun, Dörtyol, Payas, Erzin, denizciden Belen, Arsuz’dan akabinde şimdi burada Antakya, Defne, Serinyol, Yayladağı, Altınözü’ndeki bütün meslek odası başkanlarımıza delegasyonumuz var.

Değerli dostlarım sabah 8 aksam saat sınırı yok biz esnafımız için ne gerekiyorsa başkentte, başbakanlıkta, cumhurbaşkanlıktan el birliği içerisinde 70 oda başkanlığıyla esnaf ve sanatkârlarımızdan aldığımız başımız dik göğsümüz açık esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntılarını dinledik Valilikte, Büyükşehirde ve Hatay‘ın 15 ilçesinde ne derdimiz varsa açık yüreklilikle dile getirdik. Biz bunları söylemesek bizim bu koltuklarda işimiz yok. Esnaf ve sanatkârlarımızın ne derdi varsa gerek hükümet nezdinde gerekse kaymakamlık nezdinde biz her zaman sıkıntılarınızı derdinizi dile getirdik. Afrin olaylarından dolayı çoğu zaman bakanlarımız, büyüklerimiz geldi. Nerde ne sıkıntı varsa açık yüreklilikle dertlerinizi anlatın çözümleri talep ettikleri her zaman elimizden gelenleri yaptık.2 Mayıs günü 70 oda başkanı ile 550 delegasyonumuzu bekliyoruz. Elbirliği ile güzel bir kongre yapacağız.70 oda başkanı, basın mensupları her zaman yanımızda oldu, sesimizi duyurdu herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO
Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu KAYBEDEN YOK KAZANAN ATSO

Hikmet Çinçin ve ekibine güvenoyu  KAYBEDEN YOK  KAZANAN ATSOAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde mavi liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Hikmet Çinçin oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerinde 21 Meslek Grubu’nun bulunduğu ve 5 bin 94 üyenin oy kullanacağı seçimlerinde kazanan taraf mavi liste ile seçimlere giren Hikmet Çinçin kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkan oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre 21 Meslek Grubu’nun 14 tanesini Hikmet Çinçin kazanarak yeniden başkan olurken, beyaz liste ile seçimlere giren ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ise 7 Meslek Grubu’nu alarak seçimleri kaybetti.

Yapılan seçimlerin ardından kısa bir konuşma yapan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Yaklaşık 45 gündür hem bizim ekibimiz, hem de Ali Kavak ve ekibi yoğun bir tempoda çalıştı. Hatay’a yakışır ve çok sakin bir seçim dönemi yaşadık. Biz kanadık ama karşı tarafta kaybetmedi. Buradan Ali Kavak’a seslenmek istiyorum. Bundan sonra tansiyonu düşürmek iki başkanın elinde. Ben bunu taahhüt ediyorum. Katılım gösteren ATSO üyelerine ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatay iş dünyasını yakından ilgilendiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine yoğun ilgi gösteren işadamları ise seçimin mimarı oldular. Sandıkların açılmasından sonra sayım işleminin tamamlanmasının ardından kesin olmayan sonuçlara göre yeniden başkanlığı kazanan Hikmet Çinçin, sayımlar devam ettiği anda ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibinin bulunduğu masaya gelerek seçime gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

MESLEK GRUBU SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre Hikmet Çinçin’in Mavi Grup Listesi 2 bin 250 oy alırken, Ali Kavak’ın Beyaz Grup Listesi 1995 oy aldı. Buna göre 21 meslek grubunun 14’ünü Mavi Grup, 7’sini Beyaz Grup kazandı.

MESLEK GRUPLARINA GÖRE OY DAĞILIMI

1.Grup Çırçır:32-30-Beyaz Liste

2.Grup Yağcılar:7-60 Mavi Liste

3.Grup Mobilya:79-132 Mavi Liste

4.Grup Kuyumcular:27-31 Mavi Liste

5.Grup İnşaat:199-211 Mavi Liste

6.Grup Hafriyat:53-66 Mavi Liste

7.Grup Kooparatif:44-43 Beyaz Liste

8.Grup Turizm:85-116 Mavi Liste

9.Grup Nakliyeciler:318-296 Beyaz Liste

10.Grup Yük ve Yolcu Taş.:83-114 Mavi Liste

11.Grup Sigortacılar:66-102 Mavi Liste

12.Grup İhracat:219-166 Beyaz Liste

13.Grup Ayakkabıcılar:26-40 Mavi Liste

14.Grup İnşaat Malzemeleri:117-92 Beyaz Liste

15.Grup Ziraatçılar: 21-46 Mavi Liste

16.Grup Gıdacılar: 129-181 Mavi Liste

17.Grup Tuhafiyeciler: 87-137 Mavi Liste

18.Grup Dayanıklı Tük.Mal.:159-152 Beyaz Liste

19.Grup Bankalar:65-85 Mavi Liste

20.Grup Sağlık-Yapı Denetim:96-106 Mavi Liste

21.Grup Eğitim:53-44 Beyaz Liste

(Haber Merkezi)

KAZANAN ATSO OLSUN
KAZANAN ATSO OLSUN

KAZANAN ATSO OLSUNATSO’nun 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulu, Hikmet Çinçin ve Ali Kavak arasında demokrasi yarışına sahne olacak. Kamuoyu, huzur içinde geçmesi beklenen seçim sonunda kazananın ATSO olmasını bekliyor

   Uzun süredir sonucu ilimizde heyecanla beklenen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) genel kurulu, 7 Nisan Cumartesi günü Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda saat: 09.00-17.00 arasında yapılacak.

Mevcut başkan Hikmet Çinçin ile başkan adayı Ali Kavak arasında aylardır süren seçim yarışının sonucu, kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Ticaret ve sanayi erbabının kilitlendiği seçim öncesi gerek Hikmet Çinçin gerekse Ali Kavak, kendi ekipleriyle gece-gündüz demeden yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını sürdürdü. Bugün son kez çalışmalarını gerçekleştirecek olan adaylar, son tanıtımlarını ve vaatlerini üyelere yapacak.

Yarın yapılacak olan ve büyük ilgi görmesi beklenen genel kurulun huzur içinde geçmesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi. Bu arada kamuoyu ve Hatay iş çevresi, genel kurul huzur içinde geçmesini ve sonunda kazananın ATSO olmasını dilediler.

(Haber: S.Ergin)

ALTINÖZÜ’NE 21 MİLYON TL’LİK YATIRIM MÜJDESİ

Altınözü ilçesine her alanda olduğu gibi eğitim alanında yatırımlar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı “2018 Devlet Yatırım Programı” kapsamında Toplulaştırılmış Projelerin Alt Projeleri’ne ilişkin yaklaşık 11 milyar TL değerinde devam eden inşaat ve yeni projeleri açıkladı.

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yayımlanan programda, Altınözü ilçesine 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli Pansiyon ve Atölye yapılacağını açıkladı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımı için 2018 Yılı Yatırım Programı'na 21 Milyon TL’lik ödenek tahsis edildi.

Eğitim ve öğretime her türlü desteği verdiklerini belirten Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, “Geleceğe ve gençliğimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. 2018 yılı değişen ve güzelleşen Altınözü ilçemiz için değişim yılı olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığımız, 2018 yılı Devlet Yatırım Programı kapsamında, ilçemize 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli Pansiyon ve Atölye yapılacağını açıkladı. Her geçen gün yeni okulların inşa edildiği ilçemize göreve geldiğimiz günden bugüne kadar eğitim ile ilgili birçok konuda seferber olduk. 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli Pansiyon, Atölye ve Spor Salonu yatırımını ilçemize kazandırabilmek için, AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Fevzi Şanverdi ve Belediye Başkanımız Rıfat Sarı ile birlikte en az beş defa Milli Eğitim Bakanlığımıza ziyaret gerçekleştirdik.

Son 10 yılda hükümetimiz en büyük bütçeyi eğitime ayırmaktadır. Bu da hükümetimizin eğitime verdiği önemi göstermektedir. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, eğitim konusunda yatırımlara önem vermektedir. 2018 yılı Devlet Yatırım Programı kapsamında ilçemize yapılacak 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, vatanına, milletine faydalı, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine, değişim ve dönüşümüne katkı sağlayacak bireylerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum. Altınözü ilçemize yapılacak yatırımlar konusunda her zaman yanımızda olan, Hatay Valimiz Erdal Ata’ya, AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Fevzi Şanverdi’ye, Belediye Başkanımız Rıfat Sarı’ya, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’a ve Milli Eğitim Bakanlığı’na teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 gün, 2 saat önce / 20.04.2018 09:36:04   

KÜLTÜR’E YAKIŞIR DAVRANIŞ

Bölgemizin başarılı eğitim kurumlarının başında yer alan ve farklı eğitim modelleri ile elde ettikleri başarıların yanı sıra sosyal faaliyetleri ile her zaman fark oluşturan Kültür Temel Lisesi öğrencilerinin de yardımıyla ihtiyaç sahibi köy okuluna yardımda bulundu.

   Antakya Kültür Temel Lisesi öğrencileri tarafından daha önce yapılan yardım kermesinin gelirleriyle bir köy okuluna köy okuluna öğrencilere giysi, kırtasiye, eğitim malzemeleri yardımında bulunurken okula park yaptırdı. Antakya Kültür Temel Lisesi öğretmenlerinden Ulaş Yeşildağ ve Zekiye Kılıçoğlu’nun organize etmesiyle ve Antakya Kültür Temel Lisesi yönetiminde gelişen köy okuluna yardım kampanyasında amacın ‘Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, memleketin her köşesine bu imkanı ulaştırmak oluğunu belirterek güzel bir gelecek için eğitimin şart olduğunu aktardılar.

Antakya Kültür Temel Lisesi öğretmenlerinden Ulaş Yeşildağ ve Zekiye Kılıçoğlu yaptıkları açıklamada, “Yardım edeceğimiz okul ile irtibata geçip eğitim gören öğrencilerin yaşlarını, boylarını, kilolarını ve ayakkabı numarasını aldık. Okulumuzda eğitim gören çocuklarımıza durumu izah ettiğimizde öğrencilerimizin tam desteğini gördük. Öğrencilerimizin daha önce yaptığı yardım kermesinin gelirlerini bu yönde kullandık. Okulumuzun yönetimine çok destek oldu. Okul yönetiminin girişimleri ile Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım yaptığımız okula park yaptı. Biz buradan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ve tüm emeği geçen belediye çalışanlarına bize destek oldukları için teşekkür ederiz. Aldığımız kıyafetleri, ayakkabıları ve kırtasiye malzemelerini kendimiz getirip daha önce adını dahi duymadığımız bir köy okulunda eğitim gören bu şirin öğrencilere dağıttık. Böylesine güzel bir hayır işine aracı olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Bu kampanyaya destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandılar.

MUTLULUKLARI YÜZLERINDEN OKUNUYORDU

Yardım kampanyası içinde bulunan Antakya Kültür Temel Lisesi öğrencileri ise, “Bu yardımları ulaştırdığımızda çocukların yüzündeki mutluluğu tarif etmek imkânsızdı. Tüm çocukları tepeden tırnağa giydirdik. Onlara bu mutluluğu yaşatmak bizim içinde tarifi imkânsız güzel bir duygu oldu. Cennetteki sevinç saraylarına sadece çocukları sevindirenler girecektir. Biz her zaman böyle projelerin içinde olmaktan mutluluk duyarız. Bu anlamda elini taşın altına sokan başta okulumuz öğretmenleri Ulaş Yeşildağ ve Zekiye Kılıçoğlu olmak üzere tüm Antakya Kültür Temel Lisesi kurucularına, idarecilerine ve öğretmenlere herkese teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını ifade ettiler.

(Haber Merkezi)


3 gün, 2 saat önce / 20.04.2018 09:34:51   

Şampiyonluğa üç kala HATAYSPOR-SANCAKTEPE

Sezonun son üç maçına lider olarak giren Hatayspor, hafta sonunda kendi saha ve seyircisi önünde Sancaktepe Belediyespor’u konuk edecek.

Ligde Play-Off’u zorlayan Sancaktepe Belediyespor karşısında galibiyet hedefleyen Bordo-Beyazlı Hatayspor, rakibini yenerek hedefe bir adım daha yaklaşmak istiyor.

Ligde 31 maç sonunda 71 puanla lider durumda bulunan Hatayspor ile 55 puana sahip Sancaktepe arasında oynanacak maçta Hatayspor, seyircisinin desteğiyle galibiyete ulaşmak istiyor.

Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, geride kalan maçların her birisinin birer final niteliği taşıdığını ifade ederek “Son üç maçı da kazanmak için çalışıyoruz. Rakiplerimizin bulunduğu durum ve aldığı sonuçlar bizleri ilgilendirmiyor. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

Pazar günü karşılaşacağımız Sancaktepe Belediyespor Play-Off mücadelesi veriyor. Hemen altımızdaki rakip Menemen Belediyespor ise kümede kalma mücadelesi veren Bucaspor ile karşılaşacak.

Biz önce kendi işimize bakıyoruz. Oynadığımız maçları kazanırsak rakiplerimizin aldığı sonuçlar bizleri ilgilendirmiyor.

Sancaktepe maçına iyi hazırlandık. Taraftarımızın da desteği ile rakibimizi hedefliyoruz. İnşallah o sene bu sene” dedi.

Hatayspor-Sancaktepe Belediyespor maçı Pazar günü Antakya Atatürk Stadyumunda saat: 15.30’da başlayacak.

Hatayspor-Sancaktepe Belediyespor maçını Sakarya bölgesinden B Klasman hakemi Atilla Karaoğlan yönetecek.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


3 gün, 2 saat önce / 20.04.2018 09:30:54   

BAŞKAN KİMYECİ’YE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Hatay Tenis ve Satranç Spor Kulübü Başkanı Ali Boyar, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’yi makamında ziyaret ederek, spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Gerçekleşen ziyarette Başkan Kimyeci’ye teşekkürlerini ileten Boyar şu görüşlere yer verdi; “ 29 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında, Adana’da düzenlenen 12 yaş grubu Tenis Turnuvası’nda, Antakyalı sporcularımızdan Arif Deniz Topal finale kadar gelmeyi başararak, turnuva 2.’si oldu ve gümüş madalya ile ödüllendirildi. Demir Nedim Altunay kardeşimiz ise üçüncülük ödülü ile bizleri gururlandırarak bronz madalya aldı.

40 sporcuyu barındırdığımız kulübümüzde gençlerimizin bu başarısında sizlerin bize sağladığı maddi ve manevi desteklerin payı çok büyük. Tenis sporuna ve sporcusuna vermiş olduğunuz bu desteklerden dolayı siz değerli Antakya Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”

Başkan Kimyeci ise konuşmasında gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu, genç sporcuları bu önemli başarılarından dolayı tebrik ettiğini, spora ve sporcuya imkanlar çerçevesinde her daim destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)


3 gün, 2 saat önce / 20.04.2018 09:28:30   

TORPİDO, REKOR KIRDI

Daha önce elde ettiği başarılarla Hatay’ın gururu haline gelen ve küçük yaşına rağmen büyük işler başaran Torpido lakaplı 10 yaşındaki yüzme sporcusu Ömer Şaydak, Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi ile Türkiye Yüzme Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Alleben Uluslararası Su Sporları Şenliklerinde dörtte dört yaparak turnuva rekoru kırdı.

Kısıtlı imkânlara rağmen özverili çalışmaları ile başarılarına her geçen gün yenisini ekleyen Ömer Şaydak, 41 il, 45 Kulüpten 615 sporcunun katılım gösterdiği turnuvada, 50 metre kelebekte Türkiye üçüncülüğü, 50 metre sırtüstü Türkiye üçüncülüğü ve turnuva rekoru, 50 metre serbestte Türkiye ikinciliği ve turnuva rekoru, 50 metre kurbağalamada Türkiye üçüncülüğünü elde etti. 9-10, 11-12 ve 13+ yaş olmak üzere toplamda üç farklı kategoride gerçekleşen müsabakalarda dörtte dört yaparak turnuvaya damga vuran Ömer Şaydak, Hatay tarihinde bugüne kadar elde edilemeyen derecelerle bir başarıya imza attı.

Rekortmen sporculara da özel ödüllerin verildiği turnuvada elde ettiği başarılardan dolayı genç sporcuyu tebrik eden Antakya Yüzme Kulübü(AYK) başkanı Cüneyt Eroğlu, Toprido’nun bu başarılarının tesadüf olmadığını söyledi.

Alleben Uluslararası Su Sporları Şenliklerine katılan yüzlerce sporcu arasından rekorla çıkan AYK sporcusu Ömer Şaydak’ın daha nice başarılara imza atacağına inandığını söyleyen Eroğlu, “Ömer, dörtte dört yaparak bu yaşlarda Hatay tarihinde elde edilemeyen bir başarıya imza attı. Bu sporcumuzun nice başarılar elde etmesi için biz elimizden geleni yapacağız. Bu turnuvada emeği geçen başta antrenör Murat Şaydak olmak üzere, herkese şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Torpido’nun başarıları ile gurur duyduklarını söyleyen Antrenör Murat Şaydak, “Ömer’in bu başarıları elde edeceğinden hiç kuşkumuz yoktu. Çok çalıştık ve inandık, her zaman olduğu gibi Torpido’nun yanındayız ve onun başarılarına başarı katması için çaba göstereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


3 gün, 2 saat önce / 20.04.2018 09:27:28   

HATAYSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

Hatayspor Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş Yıldönümü ve Efsanelere Saygı Gecesi, ilgiyle ve muhteşem bir programla gerçekleşti.

17 Nisan 2018 Salı günü akşamı HBB HATMEK salonunda düzenlenen etkinliğe; Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, HBB Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, Hatay GSİM Cemil Şensöz, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, 112 Acil Çağrı Müdürü Bekir Saday, Hatayspor teknik direktörü İlhan Palut, antrenörler, kaptan Serkan Koç, efsane futbolcular ve yüzlerce Hatayspor taraftarı katıldı.

Ömer Cihangir’in sunuculuğunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Davetlilere Bordo-Beyaz bayrak ve atkı dağıtıldığı gecede Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, şu konuşmayı yaptı; “Yarım asırdır gönüllerimizin değişmez sevdası Hatayspor’u karşılıksız severek, Bordo-Beyaz renkler ve arma uğruna gece-gündüz demeden Hatayspor’a hizmet eden Taraftarlar Derneğinin 19. Kuruluş yıldönümü programına hoş geldiniz, şerefler verdiniz.

Kurulduğu 1999 yılından bugüne sporda sevgi, dostluk ve kardeşliği ön planda tutan Hatayspor Taraftarlar Derneği, centilmenliğiyle çeşitli ödüller aldı.

Şehrimize gelen misafir takımları, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ımıza yakışır şekilde ağırladık. Gittiğimiz şehirlerde dostluğu perçinledik. Her sezon olduğu gibi bu sezonda iç saha ve deplasman maçlarımızda Hatayspor’umuz yalnız bırakmayarak hep destekledik. Bu arada her yıl Hatayspor’a emek veren 11 Efsane Futbolcuya Hatayspor’a Hizmet Şeref Madalyası takmaya devam ediyoruz.

Hatayspor’un bu sezonki başarısı kolay elde edilmedi. Hatayspor’un başarısına maddi ve manevi katkı sağlayan Hatayspor’un onursal başkanı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e, yönetim kuruluna, teknik direktör İlhan Palut’a ve teknik heyetine, tüm futbolcu kardeşlerimize ve emeği geçen herkese Taraftarlar Derneği olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hatayspor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’de bu güzel programa emeği geçenlere teşekkür ederek Taraftarlar Derneğine başarılar diledi. Hatayspor’un bu sezon şampiyonluk hedefine ulaşması için tüm çabanın gösterildiğini belirten Başkan Maden, bu konuda Onursal Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın büyük destekler verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mehmet Maden’e Hatayspor’a ve Taraftarlar Derneğine katkılarından dolayı teşekkür plaketi Sadullah Ergin tarafından takdim edildi. HBB Başkanı Lütfü Savaş adına Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu’na Mehmet Özkan tarafından teşekkür plaketi verildi.

Gecede ayrıca TRT Muhabiri kameraman Hasan Yetmez’e plaketi Cengiz Özcan tarafından, En Fedakâr Taraftar Tuncay Kahraman’a plaketi Cemil Şensöz tarafından, HBB müzik sanatçısı Burçin Kumru’ya plaketi Abdurrahman Taşçıoğlu tarafından, ses sanatçısı Hamza Özer’e plaketi Ahmet Yetişen tarafından verildi.

Hatayspor’un unutulmaz futbolcuları Bektaş Yurttaş, Erdoğan Ay, Mehmet Coşar, Ayhan Kaya, Mehmet Kakil, Metin Cemali, Şahap Çelik, Ömer Keser, Hacı İkizer, Fatih Toluyağ, Levent Öztürk’e Hatayspor'a Hizmet Şeref Madalyaları Hatayspor Taraftarlar Derneği yönetim kurulu üyeleri ve protokol tarafından takdim edildi.

Gecenin finalinde ses sanatçıları Burçin Kumru ve Hamza Özer, en güzel şarkı ve türküleri Hataysporlu taraftarlar için söyledi. İki sanatçıda performansları ile beğeni kazandı.


3 gün, 2 saat önce / 20.04.2018 09:24:42   

HATAY; TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ TURİZM ŞEHRİ

Hatay Valisi Erdal Ata, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye’nin dünya turizmi içindeki önemi giderek artmaktadır diyen Vali Ata, “Binlerce yıllık tarih ve kültür birikimiyle eşsiz bir şehir olan Hatay,  sayısız doğal güzellikleri ve derin tarihi zenginlikleriyle turizm konusunda ülkemizin önemli destinasyonlarından biridir.” dedi.

Kıtaların buluştuğu, üç yanı denizlerle çevrili, dört mevsimin bir arada yaşandığı, birçok medeniyetin izlerinin hala ayakta olduğu bir coğrafyada yer alan Türkiye’nin turizm potansiyeli, bugün en önemli ekonomik kaynaklarımızdan biri haline gelmiştir diyen Vali Ata mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sahip olduğu zenginlikleriyle, turizmde gerçekleştirilen atılımları ile Türkiye’nin dünya turizmi içindeki önemi giderek artmaktadır.

Bu anlamda binlerce yıllık tarih ve kültür birikimiyle eşsiz bir şehir olan Hatay,  sayısız doğal güzellikleri ve derin tarihi zenginlikleriyle turizm konusunda ülkemizin önemli destinasyonlarından biridir.

Bizler de adeta bir kültür hazinesi olan ilimizin bu potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmek için gerekli çalışmaları gayretli bir şekilde ortaya koymaktayız. Bu anlayışla ilimiz turizmine katkı sağlayacak her türlü tesis ve hizmet verecek nitelikli insan gücünün arttırılması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nda tüm halkımızı imkânları dâhilinde turizm etkinliklerine katılmaya çağırıyor; başta turizm sektöründe hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlarımız ile sektör çalışanları olmak üzere bütün Hataylı vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutluyorum.'' dedi.

(Haber Merkezi)


6 gün, 1 saat önce / 17.04.2018 10:34:33   

HBB’DEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet süresince kente kazandırdığı sayısız tesis ve hizmetlerin açılışını gerçekleştirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde gerçekleştirilen törene yüzbinlerce vatandaş katılım sağladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende, Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmasıyla devam etti.

Bundan 4 yıl önce doğduk ve Hatay’ımız için çalışmaya başladık diyen Başkan Savaş “Kentimize önce huzur sonrasında da hizmet gerekiyordu. Zor şartlarda olsak da inanarak saygıyla ve sevgiyle çalıştık. Tüm hizmetleri gerçekleştirirken bütün enerjimizi halkımızdan alıyoruz. Belediye başkanlığı olarak sadece alt yapı, kanalizasyon, içme suyu, yollar, parklar, duvarlar ve kaldırımlar olarak görmüyoruz. İnsan odaklı çalışarak kentimizi ileriye taşımak için çaba sarf ediyoruz. Tek hedefimiz, kentimizde yıllardır çözüme kavuşmayan sorunları akılcı bir şekilde çözüme kavuşturmak oldu. Bu hedefle; hayal denilen, imkânsız denilen birçok projeyi hayata geçirdik. Çevremize ve tarihimize sahip çıkacak projeler ürettik, çocuklarımız ve kadınlarımız için yeni alanlar oluşturduk. Ve şimdi de 4 yıl gibi kısa bir sürede halkımızın, kentimizin kullanımına kazandırdığımız tesis ve merkezlerimizi CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla açıyoruz.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ORTADOĞU AÇIKLAMASI

Türkiye’nin Suriye politikası hakkındaki düşüncelerini paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben barıştan, kardeşlikten, huzurdan, birlikte yaşamaktan yanayım." diyerek sözlerine başladı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Ortadoğu'yu bir barış denizine dönüştürmenin kendi görevleri ve namus borçları olduğunu,  kinle, öfkeyle hiçbir kazanım sağlanamayacağını belirterek şöyle konuştu: "Velayet savaşları, vekalet savaşları yaşanan Ortadoğu’daki insanlar bizim akrabamız. Savaştan yana değiliz, Ortadoğu’da yaşananları büyük bir kaygıyla takip ediyoruz. Biran önce bu savaşın bitmesini istiyoruz. Hatay’daki barışın, kardeşlik duygularının tüm Ortadoğu’ya taşınmasını istiyoruz. Savaş biterse Suriyeliler evine dönerse Suriye'yi yeniden inşa edeceğiz. Evlerini, okullarını, yollarını, hastanelerini yapacaksınız ondan sonra Suriyeli kardeşlerimize diyeceğiz ki 'buyurun Suriye'ye gidin kardeşim, bakın evinizi, yolunu, okulunuz, parkınızı yaptık, kardeşlik, dostluk, birlikte yaşama devam edecek. Biz bunları yapacağız. Sözüm sözdür ama bu sözümü yerine getirmek için bana yetki vereceksiniz. Bana sorumluluk vereceksiniz. Yetki ve sorumluluk verirseniz bunların tamamı olur." dedi.

Kılıçdaroğlu, 2019'da herkesin sorumluluğu olduğunu ve demokrasiden yana oy kullanıldığında 1923'te kurulan Cumhuriyeti 2019'da gerçek anlamda bir demokrasiyle taçlandıracaklarını, bundan da herkesin emin olmasını istediğini belirtti. Öte yandan Kılıçdaroğlu, işin ehline teslim edildiğinde devletin, devlet olacağını söyledi.

Konuşmaların ardından Hatay Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerin açılışı yapıldı.

(Haber Merkezi)


6 gün, 1 saat önce / 17.04.2018 10:32:30   

AKYÜREK GROUP’TAN MUHTEŞEM AÇILIŞ

Hatay’da gıda ve inşaat sektörünün tanınmış firması Akyürek Group, yeni ofisinin açılışını muhteşem bir törenle gerçekleştirdi.

Malik Akyürek’in sahibi olduğu Akyürek İnşaat ofisinin 14 Nisan Cumartesi günü Odabaşı Mahallesi Ekinci yolu üzeri Meydan Bulvarında ki açılış törenine; Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakaplan, İNDER Kurucu Başkanı Cemil Gündüz, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Sadullah Ergin, Yarseli Sulama Birliği Başkanı Cemal Güleryüz, AK Parti Defne İlçe Başkanı Kenan Türkmen ile yüzlerce davetli katıldı.

Başkan Kimyeci yeni ofisin hayırlara vesile olmasını dileyerek firma sahibi ve tüm çalışanlarını tebrik etti. Şehrimizin deprem bölgesinde olduğunu hatırlatan Kimyeci, Akyürek İnşaat’ın sağlam ve sağlıklı binalar yaptığını belirterek firmaya hayırlı işler diledi.

Akyürek Gıda ve İnşaat firması sahibi Malik Akyürek’te açılışa katılan tüm dostlarına teşekkür ederek şu açıklamada bulundu: “Akyürek Group aile şirketi olarak 22 yıldır gıda sektöründe 5 yıldır inşaat sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Gıda ve inşaat sektöründe çok sayıda çalışanımıza iş istihdamı oluşturduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Amacımız dost ve müşteri memnuniyetidir” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetlilere ofis gezdirildi ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. Akyürek Group Ofisi iç ve dış mimarisi yanında mükemmel dizaynı ile çok beğenildi.

(Yorum Haber Merkezi)


6 gün, 1 saat önce / 17.04.2018 10:28:30   

FUARIN YILDIZI; ÖZ BURAK İNŞAAT

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yapı-İnşaat fuarında en gözde standı açan Öz Burak İnşaat, geçen yıl olduğu gibi bu yılda fuarın yıldızı oldu.

İlimizin tanınmış işadamı Hikmet Günsay ile oğlu Burak Günsay yönetiminde her geçen yıl marka değerini arttıran Öz Burak İnşaat’ın fuardaki standı, en çok ziyaret edilen mekân oldu.

Bu arada yeni projeyle ilgili bilgiler veren ….. Günsay, Yorum Gazetesine şu açıklamalarda bulundu; Antakya da eşsiz bir ruha bir proje tasarlama fikri ile yola çıktık. 4 bin metrekare açık alan üzerine inşa edilmiş tek bloktan oluşan projemiz 14 katlı. Her katta 6 daire olması ile birlikte yaşam alanımız kolaylaştırmak adına 2 asansör yer almaktadır. Toplam 84 dairesi ile birlikte 3 tip daire seçimi vardır. 3+1 ve 4+1 daireler için ayrıcalıklı bir yaşam sizin için düşünüldü.

Lokasyonuyla otogara beş dakika, havalimanına 30 dakika, ayrıca üç okula yürüme mesafesindedir. Sosyal alan ayrıcalıkları kapalı ve açık otopark oturma ve dinlenme alanları her dairede kiler ve ebeveyn banyosu, çocuk oyun alanı, bina içi iki adet galeri boşluğu gibi özelliklere sahip olmak istiyorsanız sizleri bekliyoruz.

Öz Burak inşaat olarak yılların tecrübesini harmanlayın, merkezinde insan olan herkesin bir şirket olduğumuz için her ayrıntıya önem vererek merhaba büyüdük. Bu projede sizleri aramızda görmek isteriz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


6 gün, 1 saat önce / 17.04.2018 10:26:11