......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274858
YORUM MANŞET
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:  HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİKHatay Milletvekili Hüseyin Yayman, birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdiklerini belirterek bu yatırımların artması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önemli açıklamalarda bulundu.

Hatay, eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır diyen Yayman, “Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır” dedi.

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen İsmail Bayrakdar ve ekibine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Yayman, “Birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdik ve bu yatırımların artması için de mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse, Hassa Tünelinin projesinin bitirilmesi, Hassa’da kurulması planlanan büyük ölçekli organize sanayi projesinin bitirilmesi, Tahtaköprü Barajının yükseltilmesi ve yeni Hatay Mozaik Müzesinin yapılması gibi. Üzülerek ifade etmeliyim ki Hatay’ımız eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır. Bir Hatay sevdalısı olarak bu durumun rahatsızlığını yaşıyor ve bu anlamda da çözüm noktasında siyaset kurumu olarak bizlerin sivil toplum kuruluşu olarak da sizlerin sorumluluğunun ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında Sayın başkanım İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır. Değerli Başkanımıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Sayın Vekilimizin, Ak Parti İlçe Başkanımızın ve beraberindeki heyetin ziyaretini Memur-Sen Ailesi adına anlamlı ve bir o kadar da kıymetli buluyorum diyen Bayrakdar, “Hatay’ımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve bunun daha da ivme kazanabilmesi noktasında ekonomiden ticarete eğitimden ulaşıma turizmden sosyo kültürel ve sosyo ekonomik yapıya varana kadar daha birçok alanda sorunlar ve çözüm önerileri ve aksiyonları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak bu bağlamda sizlerle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti." dedi.

Ziyaret programına Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)

152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI
152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

 152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI152 genç hekimin mesleğe ilk adımı attığı Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, ailelerin yoğun ilgisiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Dönem birincisi Ali Rıza Gündüz, yaptığı konuşmada eğitim süreci boyunca yanlarında bulunan, desteklerini esirgemeyen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.

 
MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasında yeni mezun hekimlere seslenerek “150 bin hekim, aktif olarak faaliyet gösterdiği bir alanda başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı, yenilenmeli ve hedefler koymalıdır.” dedi.
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı konuşmada “Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir, sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Burada çok kaliteli bir eğitim veriyoruz. Ondan sonrası öğrencilerimize düşüyor. Bu eğitimin yanında dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, kendi toplumuna örnek bireyler olarak yetişmeniz gerekiyor. Biz ailelerden özellikle şunu istiyoruz. Gençlerin sadece öğrencilik yıllarında değil; meslek hayatlarında da yanlarında olmalarını. Bu vesile ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Ali Rıza Gündüz mezuniyet kütüğüne dönem levhasını çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat yemini edildi. 
Hipokrat yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı. Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
(Haber Merkezi)

HATAY EXPRES 20 YAŞINDA

İlimizde günlük vasıflı olarak çıkan gazetelerimizden Hatay Expres, yayın hayatında 19 yılı geride bırakarak 20. Yılına girmenin mutluluğunu yaşıyor.

İmtiyaz sahipliğini Bostan Yılmaz, Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Tuncay Damlar, Haber ekibinde Gökhan Aklan, Hanifi Eker, Hasan Yetmez gibi tecrübeli gazetecileri bünyesinde barındıran Hatay Expres, basın-yayın ilkeleri doğrultusunda haberciliğini üst düzeyde devam ettiriyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak refikimiz Hatay Expres Gazetesi’nin kuruluş yıldönümünü tebrik eder, başta Bostan Yılmaz olmak üzere tüm çalışanlarına başarılarının devamını dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)


16 saat, 17 dakika önce / 23.07.2019 09:53:06   

VALİ DOĞAN’DAN EMNİYET MÜDÜRÜ KARABÖRK’E ZİYARET

Hatay Valisi Rahmi Doğan İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek denetim ve incelemelerde bulundu.

Gerçekleşen ziyarette İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Doğan daha sonra İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ten faaliyet ve personel durumu hakkında bilgiler aldı.

Vali Doğan, şehrimizin güvenliği ve huzuru için fedakârca çalışan Emniyet Müdürlüğünün çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk şahsında tüm personele teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


16 saat, 18 dakika önce / 23.07.2019 09:52:13   

ŞENKULE’DEN 23 TEMMUZ MESAJI

Türk Hava Kurumu Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule, 23 Temmuz Hatay’ın Anaatan’a katılışının 80. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hatay’ın farklı inançların barış içinde bir arada yaşadığı ve birbirine sahip çıktığı bir kent olarak yaşamış ve yaşamaya devam edeceğini belirten THK Şube Başkanı Şenkule, şu açıklamalarda bulundu: Hatay’ın bağımsızlığı ve Türkiye’ye katılması için büyük çaba gösteren Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk hayatının son aylarında sağlığını bile dikkate almadan vaktini bu sorunun çözülmesine ayırmış ve mücadele etmiştir. Onun dahice siyaseti neticesinde Hatay sorunu Türkiye’nin lehine çözülmüştür.

Hatay Anavatan’a katıldığı günden bu yana tüm renklerin, çok kültürlülüğün, farklı inançların barış içinde bir arada yaşadığı ve birbirine sahip çıktığı bir kent olarak yaşamış ve yaşamaya devam edecektir.

Hatay'ın Anavatan'a katılışının 80. Yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını şükran, rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 19 dakika önce / 23.07.2019 09:51:30   

SU KAPASİTESİ ARTTIRILIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), su seviyesini ve iletimini daha da arttırmak için açtığı yeni içme suyu sondajlarında deneme çalışmaları gerçekleştirdi.

Antakya ve Defne ilçelerinin mahallelerine su iletimi görevi gören Serinyol İçmesuyu Terfi İstasyonu’nun mevcut su kapasitesini daha da güçlendirmek yeni sondaj çalışması gerçekleştiren Genel Müdürlük, sondaj çalışmasının tamamlandığını ve deneme çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Yaklaşık 304 metre derinliğinde açılan sondaj çalışmaları sonrasında olumlu sonuca ulaşıldığını saniyede 36 litre suyun akmaya başladığını bildiren HATSU, temiz ve sürekli iletme adına sondaj çalışmaların yanı sıra tesisler ile kuyularda bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.

(Haber Merkezi)


16 saat, 20 dakika önce / 23.07.2019 09:50:29   

TED HATAY KOLEJİ HOLLANDA'DA

Hatay TED Koleji, Hollanda’da yapılan Dünyanın sayılı turnuvalarından The World Scholar's Cup’a katıldı.

Dünyanın sayılı uluslararası turnuvalarından olan "The World Scholar's Cup "ın Hollanda'da Global Round turunun ilk gününde The Hague Kongre Merkezi'nde yapılan görkemli tören, farklı ülkelerin büyükelçilerinin açılış konuşmasıyla başladı.

Hemen ardından "Scavenge - İstasyon Çalışması"yla farklı ülkelerden gelen öğrenciler karma gruplar halinde yarışarak birbirlerini tanıma ve kültür alışverişinde bulunma fırsatını elde etti.

(Haber Merkezi)


16 saat, 20 dakika önce / 23.07.2019 09:49:40   

“EZAN & SELA” 24 TEMMUZ’DA KÜLTÜR MERKEZİNDE

Kültür Tiyatro Topluluğu önemli bir kültürel hizmete daha imza atıyor.

Yöremizin tanınmış tiyatro sanatçısı İsmail Akgül yönetiminde genç ve yetenekli, tiyatro oyuncularından kurulu ekip, Ezan&Sela adlı tiyatral Şiir konserini 24 Temmuz Çarşamba günü akşamı (Yarın) saat: 20.00’de Antakya Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.

Akgül, yaptığı açıklamada “Evrende bir gözlemci olmayı ve olup biteni izlemeyi değil, evrende bir oyuncu olmayı ve bir gark yaratmayı seçmek bizim dünya görüşümüz" EZAN &SELA adlı oyunumuza tüm sanatsever halkımızı bekliyoruz” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


16 saat, 21 dakika önce / 23.07.2019 09:48:46   

‘TEMİZ DEFNE TEMİZ GELECEK’ ADINA EKİPLER İŞBAŞINDA

Defne Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Defne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, son olarak Harbiye Hidro Atatürk Park çevresinde kullanılmaz durumda olan çöp konteynerlerini yenileri ile değiştirdi.

İlçe genelinde halkın sağlığını önemli ölçüde etkileyen çöp konteynerlerinin dezenfekte ve bakım çalışmalarını düzenli olarak sürdürdüklerini ifade eden ekipler, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in direktifleriyle daha temiz ve yaşanılır bir kent için çalıştıklarını ifade ettiler.

Defne’nin her noktasına ulaşma çabasında olduklarını belirten ekipler; “Kentimizin sağlığı adına oldukça önem teşkil eden çöp konteynerlerinin temizlik ve bakımının düzenli olarak yapılmasını, kullanılmaz durumdaki konteynerlerin yenileri ile değişimini önemsiyoruz.  Konteyner yıkama aracımızla dezenfekte ettiğimiz çöp konteynerlerini halkımızın kullanımına temiz bir şekilde sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)


16 saat, 22 dakika önce / 23.07.2019 09:47:47   

Hatay’ın 10 milletvekilinden ortak mesaj HATAY İÇİN DAİMA BİR VE BERABERİZ

Hatay 10 Milletvekili el ele vererek Hatay için daima birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını belirtti.

AK Parti Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, CHP Milletvekilleri, Serkan Topal, Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir ve MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Hatay sorunları ortak çözüm bulmak için bir araya gelerek Hatay’ın sorunlarını masaya yatırdı.

Medeniyetler şehri olarak Hatay Milletvekilleri bir araya gelerek Hatay’ın meselelerini ve çözümlerini konuştu.

Herkesin Hatay için elini taşın altına koyması gerektiğini belirten vekiller sorunları birlikte çözeceklerini mesajını verdi. İlk olarak Hataylı çiftçilerin Enerjisa ile yaşadıkları problemlerin çözümü için uğraşacak vekiller toplantının hayırlı ve müjdeli bir sonuca vesile olmasını temenni etti.

(Haber Merkezi)


16 saat, 23 dakika önce / 23.07.2019 09:46:47   

YERLİ PROJE, HAYAT BULUYOR

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından başlatılan “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projesi genişlemeye devam ediyor.

Yerli üretime ve çiftçilere destek vermek amacıyla başlatılan projede Hatay’a ait karakılçık, ali bayır ve kılçıksız buğday tohumlarını toprakla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, elde edilen buğday tohumlarını üreticilere dağıttı.

Yayladağı’nın en kırsal bölgesi olarak dikkat çeken Çandır Mahallesi’nde üreticilere yerli, sağlıklı ve GDO’suz buğday tohumlarını veren Büyükşehir Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Mustafa Dönmez, projenin detayları ile ilgili bilgi verdi.

Üreticilere verilen buğday tohumlarını vatandaşların kendi tarlalarına ekeceğini ve elde edecekleri hasadın bir miktarını kendileriyle paylaşacaklarını ifade eden Dönmez, böylelikle projeyi kent geneline yayacaklarını belirtti.

Büyükşehir yetkililerinin gerçekleştirdiği bu anlamlı projede yer aldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Yayladağılı vatandaşlar, yerli tohumların üretilmesinde ve kullanılmasında öncülük eden Başkan Savaş’a teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


16 saat, 24 dakika önce / 23.07.2019 09:45:54   

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Antakya Belediyesi “Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş” projesi kapsamında hayırseverler tarafından bağışlanan giysi, oyuncak, ayakkabı, kırtasiye ürünleri, mobilya ve kullanılabilir durumdaki ev eşyalarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş projesi her geçen gün daha da büyüyerek hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kurmaya devam ediyor.

Yürütülen hizmetler kapsamında Bohşin Mahallesi’nde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Odabaşı Ek Hizmet Binası içerisinde yer alan mağazadan giyim yardımlarını teslim aldı.

(Haber Merkezi)


16 saat, 25 dakika önce / 23.07.2019 09:45:05