......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 336774
YORUM MANŞET
MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZ
MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZ

MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZYeniden Refah Partisi İl Başkanı Yusuf Metin, beraberinde İl Teşkilat Başkanı Cemil Yiğit ve İl Mali İşler Başkanı Halil Taşkın ile birlikte Yorum Gazetesi ofisini ziyaret ederek Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin ile fikir alışverişinde bulundu.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede Başkan Yusuf Metin, “Milletimiz İçin Biz Varız” diyerek siyaseti vatana ve millete hizmet aracı olarak gördüklerini ifade etti.

Yerel basına önem verdiklerini ve gazetecilerle istişare halinde olduklarını belirten Başkan Metin, “Milletimiz ile birlikte olduğumuz ortamlarda yılgınlık ve tükenmişlik sendromu içinde olduğunu tespit ettik. Parti programımızda ülke sorunları ve çözümlerimiz kaynak kitap olarak elimizde. Milli kaynak paketlerimiz adlı kitabımızda da 15 adımda ekonomide ne yapabiliriz ayrıntılı projelerimiz hazır.

Yeniden Refah Partisi olarak 94 ruhu içinde aynı şevk ve heyecanla Milli Görüş ilkelerini hayata geçirme düşüncesindeyiz. Merhum Necmettin Erbakan’ın bu memleket için yapmış olduğu hizmetleri biliyoruz. Bayrağı devralan oğlu Fatih Erbakan da babasının emanetini ileriye taşıma gayretinde.

Hafta sonu Şanlıurfa’da yapılan kongrede 10 kişilik heyetle Hatay ilini temsil ettik. Binlerce kişinin olduğu kongre ortamında insanlarımızın Milli Görüşe ve Yeniden Refah Partisi’ne olan ilgi ve teveccühü gösterdi ki sorumluluğumuz büyük. Seçmenlerimiz A İttifakı veya B İttifakı yerine yeni oluşum içindeki Anadolu ittifakını tercih edecektir.

Amacımız dürüst siyasetle ülkemizin sorunlarına çözüm getirmektir. Bu inançlı kadrolar ve projelerimizle hizmete hazırız” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA
MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA
İçişleri Bakanlığı düğün, nişan, asker uğurlaması vb. etkinliklere ilişkin güvenlik tedbirleri konulu duyuru yayınladı.

 “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” sloganı ile spor müsabakaları, asker uğurlama, düğün, nişan gibi kutlama, etkinlik ve programlarda silah kullanılmaması gerektiği belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Kültürümüzün bir parçası olan bayram, düğün, asker uğurlama, spor müsabakası gibi kutlama ve etkinlikler sırasında/sonrasında ateşli silahla havaya ateş açılması ve maganda kurşunu olarak da adlandırılan istenmeyen olaylar sonucu meydana gelen toplumda da tedirginliğe yol açan üzücü olayların önüne geçilmesi kamu düzeninin muhafazası açısından büyük önem arz etmektedir.

5237 sayılı Türk Ceza Kanununun “Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulmaması” başlıklı 170 inci maddesinde yer alan “Kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da kişilerde korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda;(…) Silahla ateş eden veya patlayıcı madde kullanan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” hükmü uyarınca gerekli adli ve cezai işlemlerin yapılması, açık alanlarda yapılacak etkinliklerde farkındalık oluşturulmasına ilişkin genel emir yayımlanması ve organizasyon sahiplerinden taahhütname alınması talimatlandırılarak uygulamaya konulmuştur.

Talimatlar doğrultusunda “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” sloganı ile spor müsabakaları, asker uğurlama, düğün, nişan gibi kutlama, etkinlik ve programlarda silah kullanılmaması, havaya ateş açılmaması uyarılarının yer aldığı taahhütname ve afişler www.icisleri.gov.tr. İnternet adresinden temin edilecektir.” Denildi.

(Haber Merkezi)

GAZELUŞAĞI 2023’TE SU TUTACAK
GAZELUŞAĞI 2023’TE SU TUTACAK

  GAZELUŞAĞI 2023’TE SU TUTACAKTBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın sorunlarının çözümü ve hizmet akışı için tüm gün mesai vermeye devam etti.

DSİ Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, İlçe Başkanı Cafer Yılmaz ve muhtarların katıldığı programlara vatandaşların yoğun ilgisi görüldü.

Yayman yaptığı açıklamada “Hassa Gazeluşağı Göleti yaklaşık 30 yıldır konuşulan ve söz verilen önemli bir sulama projesiydi. Seçim döneminde söz vermiştik. Çok şükür yapımına başlandı.

İnşallah 2023’te Göletimiz su tutacak. Milletimize hayırlı olsun. Gölet bu bölgeye hayat verecek ve köyden şehre göçü engelleyecek. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yayman “Bu önemli eserin Şehrimize kazandırılmasında katkılarını esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi’ye ve DSİ Genel müdürümüze, çalışanlarına teşekkür ederim. Her zaman dediğimiz gibi su petrolden değerlidir” ifadelerini kullandı. 

DSİ Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ise yaptığı açıklamada “Bölgede Gazeluşağı ve Arpalıuşağı göletlerinin başladığını, çalışmaları yakından takip ettiklerini ve iki göletin de 2023’te tamamlanacağını belirtirken Akbez yer altı barajının ise Temmuz 2022’de bitirileceğini ifade etti. Çelik açıklamasında Tahtaköprü Barajında şuan 175 milyon m3 su olduğunu söyledi.

(Haber Merkezi)

MEDİKAL SEKTÖRÜ ÇÖKÜYOR
MEDİKAL SEKTÖRÜ ÇÖKÜYOR

MEDİKAL SEKTÖRÜ ÇÖKÜYORAntakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, kur ödemelerinde yaşanan sıkıntılar ve kur artışlarının sektöre yansımasıyla beraber medikal sektörünün son yıllarda çok ciddi sıkıntılarla karşılaştığını açıkladı.

 ATSO Başkanı Çinçin: “Tüm olumsuzlukların içinde oda komiteleri ile birlikte canla başla çalışıldığını ve bir takım zorlukların üstesinden gelindiğini, ancak Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından acele ibaresi ile 01.06.2022 tarihinde konuyla ilgili bir yazı yayınladığını belirtti.

ATSO Başkanı Çinçin, yaptığı açıklamada “Odamız medikal sektörünün maalesef son yıllarda ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldı. Bunlardan bazıları; Kurum ödemelerinde yaşanan sıkıntılar, kur artışlarının sektöre yansımaları oldu. 

Tüm olumsuz tablo içinde Odamız Komiteleri ile birlikte cansiperane bir şekilde çalıştı ve bir takım zorlukların üstesinden gelindi. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından acele ibaresi ile 01.06.2022 tarihinde yayınlanan yazıda; Ödeme koşulları hak sahiplerini "Hasta alt bezlerinin" nakdi ödeme şeklinde istedikleri yerden temin edebilecekleri belirtilmiştir. Bu konu, yıllık anlaşma yapan firmalarımızı zarara uğratacağı gibi nakdi ödememin sektörümüzde kullanılacağı muallak olup sağlık bakanlığına kayıtlı olmayan ürünlerin önü açılacaktır. Dolayısıyla Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi devre dışı kalacaktır. Suiistimale açık olan bu ödeme şekli devletimize zarar verecektir” dedi.

ASİ NEHRİ İÇİN DEV PROJE
ASİ NEHRİ İÇİN DEV PROJE

ASİ NEHRİ İÇİN DEV PROJEHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri İdaresi (HATSU) tarafından “İklim Eylemi İçin Entegre Atık ve Ekosistem Yönetimi' projesi, UNDP ve Japon hükümetinden destek buldu.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Japonya’nın sağladığı 1,8 milyon ABD Doları destek ile Hatay ilinde hassas durumdaki denizel ekosistemi korumayı amaçlayan yeni bir proje başlattı.

“Hatay için İklim Eylemi” üç hedefe sahip: Birincisi, Samandağ’da Akdeniz’e dökülen Asi Nehri’nin getirdiği atıkları temizlemek; ikincisi, mevzuat düzenlemelerinin iyileştirilmesi ve halkın eğitilmesi yoluyla atıkların nehre boşaltılmasının azaltılması; üçüncüsü ise, nehirleri tıkayan, su kalitesini düşüren ve yerel balıkçılık ekonomisini tehdit eden bir istilacı tür olan su sümbülünün yayılmasının yarattığı tehdit ile mücadele etmek.

 “Yerel iklim eylemi olmadan, iklim taahhütleri kâğıt üzerinde kalmaya mahkum sözlerden ibarettir” diyen UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, “Hatay’daki yeni girişimimiz sadece Asi Nehri ekosisteminin ve nihayetinde efsanevi Akdeniz’in karşı karşıya olduğu tehditlerle mücadele etmekle kalmayacak, başka yerlerde de kolayca uygulanabilecek uygulamalı iklim azaltım ve uyum çözümlerini test edip daha rafine hale getirecek.” şeklinde konuştu.

UNDP ile geliştirdiğimiz ve göç, çevre ve iklim konularında kentimizin dayanıklılığını artırmaya odaklanan ortaklığımızın yeni bir aşamasına başlamaktan memnuniyet duyuyoruz” diyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Yerel iklim eylem planımızın uygulanmasına da destek olacak bu yeni proje, özellikle atık yönetimi, su kalitesi ve istilacı su sümbülü ile mücadele konularındaki çabalarımıza uluslararası teknik uzmanlık yoluyla hız kazandıracak.” şeklinde konuştu.

Projenin uygulayacağı somut önlemler arasında Asi Nehri’nin denize döküldüğü yerde biriken denizel çöpün yakalanması, taşınması ve geri dönüştürülmesi; yerel balıkçı teknelerinin Samandağ kıyı sularındaki atıkları toplamak üzere ilgili donanıma kavuşturulması; gençleri “sıfır atık” uygulamaları konusunda eğitmek üzere 300 anaokulu ve ilkokul öğretmeni ile muhtarlara eğitim verilmesi; su sümbülünün yayılma derecesini haritalamak üzere izleme sistemi kurulması; istilacı bitkinin nehirden fiziksel olarak çıkarılmasına yönelik tekniklerin denenmesi; ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile işbirliği halinde denizel çöpün kontrol altına alınması ve sıfır atık politikalarının uygulanması hakkında rehber ilkelerin belirlenmesi de bulunuyor.

(Haber Merkezi)

CEMİL MERİÇ PARKI HİZMETE AÇILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, daha yeşil bir kent yaratma arzusuyla yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini ekledi.


Reyhanlı Cemil Meriç Parkı, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

20 dönümlük alan üzerine kurulan parkın açılışına Reyhanlılılar büyük ilgi gösterdi. 7’den 77’ye her yaştan vatandaş, ilçelerine kazandırılan yeni yeşil alanın açılışını yakından takip etti.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, Reyhanlı’nın girişindeki iki hastanenin tam ortasında kalan kullanılmaz haldeki alanı yaptığı dokunuşlarla modern bir hale getirdi.

SAVAŞ: REYHANLI’YA NEFES ALINABİLECEK BİR ALAN KAZANDIRDIK

Reyhanlı’ya nefes alınabilecek bir alan kazandırdıklarını söyleyen Lütfü Savaş, “İlçeye hizmetlerimiz sadece bu parkla sınırlı kalmadı. Yaptığımız artıma tesisi artan nüfusa yeterli gelmemeye başladı. Bu yüzden yeni bir arıtma tesisi yapmak zorundayız. İçme suyu şebekesinde yeni çalışmalar yapacağız. Sanayi sitemizin arıtmasını, altyapısını ve yollarını yapıyoruz. Esnafımıza ve iş insanımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“ HER ŞEYE RAĞMEN DURMADAN, YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİK”

Pandemiye rağmen hizmetlerini aksatmadıklarını ifade eden Savaş, “Her şeye rağmen durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettik. Parkımız tüm ilçeye hayırlı olsun. Umarım bu parkta oynayan, büyüyen evlatlarımız Cemil Meriç gibi fikir insanı ve filozof olur. Ve buradan nice Cemil Meriç’ler yetişir” açıklamalarında bulundu.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Murat Bayram parkın teknik bilgilerini paylaştı.

Cemil Meriç Parkı’nın son bir buçuk yıl içinde şehre kazandırılan 465 bin metrekarelik yeşil alanın bir parçası olduğunu söyleyen Bayram, “Parkımız, biyolojik göletten yürüyüş yollarına, çocuk oyun gruplarından futbol sahasına, büfelerden fitness aletlerine kadar çok sayıda yapıdan oluşmaktadır. Parkımız, Reyhanlı’daki yeşil alan açığını önemli ölçüde kapatmıştır” dedi.

HBB’DEN HATAY’A SON BİR BUÇUK YILDA 750 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN

Bayram, HBB’nin kent genelindeki bir buçuk milyon metrekarelik yeşil alan miktarına son bir buçuk yılda EXPO alanları ile birlikte 750 bin metrekare eklediğini de sözlerine ekledi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, son bir yılda Hatay’da güzel şeylerin olduğunu ifade ederek gastronomi alanında yapılanların, EXPO 2021 ve Hatay Deniz Otobüsü projelerinin Hatay’ın gelişimi için yapılan önemli yatırımlar olduğunu söyledi.

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir de HBB’nin ilçeye ve kente yaptığı hizmetlerden örnekler verdi. HBB’nin 185 kilometrelik içme suyu şebekesini yenilediğini söyleyen Tokdemir, altyapısı biten tüm bölgelerde beton asfalt çalışmasının yürütüldüğünü belirtti.

Açılışın ardından Savaş ve beraberindekiler parkı gezdi. Parkta dinlenen vatandaşlarla sohbet eden ve bol bol hatıra fotoğrafı çekilen Savaş çocukları unutmadı. Başkan Savaş, çocukların ricasını kırmayarak futbol sahasında birlikte top oynadı.


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:41:46   

HATMEK’İN KURSİYERLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(HATMEK) kursiyerleri yaptıkları eserleri büyük bir sergiyle taçlandırdı.

HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK’in Payas merkezindeki kadın kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları el emeği eserleri sergiledi.

Ahşap yakma, sepet örücülüğü, takı tasarım, mefruşat ile kadın elbiseleri yapımı gibi 7 farklı alanda hazırlanan sergide 164 kursiyer hünerlerini davetlilerin beğenisine sundu.

Kursları başarıyla tamamlayan ve sergiyle birlikte el emeği göz nuru ürünlerini Payas HATMEK’te sergileme imkânı bulan kursiyerlerin heyecanı görülmeye değerdi.

Sergi açılışına HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ülkü Tecimen ile birlikte Payas Kaymakamı Polat Kara’nın eşi Meltem Kara, Payas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Danışman, Payas Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Sevgi Bektaşer, HBB Yaygın Eğitim Şube Müdürü Emine Atmaca ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

(Haber Merkezi)


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:40:19   

VATANDAŞLARDAN HADO SEFERLERİNE TAM NOT

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın turizm ve tanıtımına katkı sağlaması amacıyla hayata geçirilen Hatay Deniz Otobüsü (HADO), Kıbrıs ile Hatay arasındaki ulaşımda vatandaşların tercihi haline geldi.

19 Mayıs’ta ilk seferine başlayan HADO, 450 kişilik kapasitesi ve makul sefer fiyatı ile Hataylılardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Kıbrıs seyahatlerinde HADO feribotunu tercih eden vatandaşlar, sefer sonrasında memnuniyetini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

“HADO FİYATLARI UÇAĞA GÖRE ÇOK İYİ”

HADO seferlerinin fiyatları hakkında düşüncelerini belirten yolcular, “HADO seferlerinin Hatay’ımıza gerçekten çok büyük bir katkısı var. Gidiş ve gelişimiz çok güzeldi. Hatay Büyükşehir Belediyesine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bu seferlerin olması bizim için mutluluk verici. Fiyatlar tabi uçaklara göre çok çok iyi. Bugün uçağa binmek mümkün değil ama HADO ile 600 TL’ye gidebiliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“HADO’YU SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”

HADO seferi ile Kıbrıs’tan Hatay’a gelerek deniz ulaşımını ilk defa denediğini söyleyen bir başka yolcu da “HADO çok başarılı bir proje ve Lütfü Başkan’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. HADO’yu sonuna kadar destekliyoruz. Hatay’a ciddi anlamda kazanımları olacaktır. Sefer fiyatları da gayet uygun” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Kıbrıs’ta üniversite okuyan ve ulaşımını HADO ile sağlayan öğrenciler ise uçağa göre fiyatların daha uygun olduğunu ve bir sonraki seferlerde de gidip geleceklerini ifade ettiler.

HADO seferleri çarşamba ve pazar günleri saat 23.45’te Arsuz’dan Girne’ye, Salı ve Cuma günleri saat 13.00’te de Girne’den Arsuz’a yapılıyor. HADO biletleri www.hado.com.tr adresinden temin edilebiliyor.

(Haber Merkezi)


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:39:34   

ANTAKYA BELEİDYESİNDEN ASFALT MESAİSİ

 

Antakya Belediyesi şehir merkezinde etap etap sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarına Cebrail Mahallesi’nde devam ediyor. 

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada yol söküm ve zemin düzenleme çalışmalarının başlatıldığı Cebrail Mahallesi 1. Bahçeli Sokak’ta çalışmalar tamamlanana kadar araç park edilmemesi gerektiği hatırlatıldı. 

Açıklamaya göre krokide de belirtilen Cebrail Mahallesi 1. Bahçeli Sokak boydan boya asfaltlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak. 

(Haber Merkezi)


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:35:07   

EXPO’DA DOLU DOLU EĞLENCE

EXPO 2021 Hatay alanları hafta sonu yine birbirinden eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Hem Arsuz hem Antakya alanını ziyaret eden Hataylılar keyifli vakit geçirdi.

Pop rock müziğin sevilen grubu Gripin, Cumartesi gecesi EXPO Arsuz alanında sahne aldı. EXPO meydanını dolduran binlerce hayranıyla birlikte unutulmaz şarkılarını seslendiren başarılı grup, uzun süre unutulmayacak bir konsere imza attı.

Aynı günün akşamında Antakya EXPO alanında çocuklar için harika bir tiyatro oyunu vardı. Sevilen çizgi karakter Arı Maya’nın tiyatro oyunuyla eğlenen çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Pazar günü EXPO alanlarında kültür ve sanat iç içeydi. Antakya Sanat Derneği ile Hataylı sanatçı ve edebiyatçıların katkılarıyla düzenlenen Tanıklık Edebiyatı ve Göç panelinde kentin göçle uyumu, yerel medyanın göçe bakışı ve yaşanmışlıklardan doğan edebiyat konuşuldu.

Güçlü sesi ve yorumuyla sevilen şarkılarını Antakya İller Bahçesi’nde seslendiren Yelda Kanmaz ve 80'li-90'lı yılların hit şarkılarını plaklardan çalarak misafirlere keyifli anlar yaşatan DJ Cemil EXPO gecelerine renk kattı.

(Haber Merkezi)


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:34:26   

HATAYSPOR, ERZURUM’DA TOPLANDI

Atakaş Hatayspor, yeni sezon hazırlıklarına Erzurum’un Palandöken ilçesinde bulunan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde başladı.

Daha önceki sezonlarda olduğu gibi Erzurum’un Palandöken ilçesinde bulunan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde bir araya gelen Bordo-Beyazlı ekip yeni teknik direktör Serkan Özbalta yönetiminde sezon hazırlıklarını sürdürecek.

Şu ana kadar tamamı yerli 4 oyuncuyu kadrosuna katan Hatayspor, yeni oyuncuları kadrosuna katmak için girişimlerini sürdürüyor.
YENİ TRANSFERLER KAMP KADROSUNDA
Yeni sezon öncesinde Diouf, Munir, Adama, Ruben ve Fatih gibi önemli oyuncularla yollarını ayıran Hatayspor’da kiralık sözleşmesi sona eren Kahraba ve Yassiene Benzia da kamp kadrosunda yer almadı. Bordo-Beyazlı ekip şu ana kadar stoper Recep Burak Yılmaz, stoper Cengiz Demir, orta saha Musa Çağıran ve forvet Koray Yağcı’yı kadrosun kattı.

KAMP KADROSU ŞÖYLE: Abdullah Yiğiter, Muhammet Mert, Yavuz Buğra Boyar, Sadık Baş, Ayoub El Kaabi, Falette Simon Augustin, Saba Lobjanidze, Selim Can Temel, Onur Ergün, Bertuğ Özgür Yıldırım, Kamil Ahmet Çörekçi, Ali Altınöz, Hüseyin Turunç, Eray Akar, Musa Çağıran, Recep Burak Yılmaz, Adekugbe Samuel Ayomide, Koray Yağcı, Burak Öksüz, Ahmet Hakan Şahin, Saint-Lous Dylan Cyprien, Abdurrahman Canlı, Cengiz Demir, Kesely Kamara Mohammed, Osman Şahin, Boudjemaa Mehdi, Osman Güleryüz, Eren Fansa, Engiz Can Aksoy, Yusuf Gassan Karasu

(Haber Merkezi)


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:32:03   

HATAYSPOR KADIN FUTBOL TAKIMINDA HİLMİ BUGÜNER DÖNEMİ

Atakaş Hatayspor kadın futbol takımında yeni teknik direktör Hilmi Bugüner dönemi başladı.

 Bordo-Beyazlılar, Hilmi hoca ile 1 yıllık anlaşma sağladı.

Kulüpten yapılan açıklamada "Kadın Futbol Takımımızın yeni teknik direktörü Hilmi Bugüner oldu. Hilmi Bugüner, Onursal Başkanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Genel Sekreterimiz Rahmi Vardı, Kadın Futbol Takımı idarecilerimiz Hasan Kılınç ve Ali Ak'ın katıldığı imza töreniyle kendisini 1 yıllığına bordo beyaz renklerimize bağlayan imzayı attı. Hilmi Bugüner geçtiğimiz sezon Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımının teknik direktörlük görevini yürütmüştü.

(Haber Merkezi)


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:31:10   

YÜZME KURSU KAYITLARI BAŞLIYOR

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yüzme Kursu Kayıtlarının 4-8 Temmuz 2022 Tarihlerinde Antakya Spor Salonunda yapılacağını açıkladı.

7-18 yaş arasının ücretsiz olduğu belirtilen açıklamada 18 yaşın altındaki sporcuların kayıt işlemleri için velilerinin gelmesinin şart olduğu belirtildi.

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “2. Dönem Yüzme Kursu Kayıtları 4-8 Temmuz 2022 Tarihlerinde Antakya Spor Salonunda bulunan kayıt büromuzda yapılacaktır.

2 Adet Vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile gelerek uygun seansa kaydınızı yaptırabilirsiniz. 18 yaşından küçük sporcuların kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için velilerinin gelmesi gerekmektedir. (7-18 Yaş Ücretsizdir.)

Kayıt Bürosu İrtibat Telefonu: 0 (326) 214 74 88

(Haber Merkezi)


6 gün, 18 saat önce / 28.06.2022 09:30:27   

GAZETECİLER HAKLARI İÇİN ANKARA’DA


Ülke genelinde tartışmalara yol açan ve “Sosyal medya yasası” olarak bilinen Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili Ankara’da düzenlenen protesto eylemine Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ile Ankara’da meslek örgütü temsilcileri ve gazetecilerin de yoğun katılımıyla protesto edildi.

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yöneticileri ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen cemiyet ve federasyon başkanlarıyla temsil edildiği protesto etkinliğine, Basın Konseyi, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Diplomasi Muhabirleri Derneği, Basın İş Sendikası, Gazeteciler Cemiyeti (Ankara), İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Haber Sen, Parlamento Muhabirleri Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası üyeleri katılırken, muhalefet partilerinin milletvekilleri de destek verdi.

Ankara’da Ulus Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen protesto eyleminde Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun da imzasının olduğu basın bildirisini Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin okudu.

Basın yasalarını gazetecilere danışılarak yapılması gerektiğini belirten Bilgin, “Türkiye Büyük Millet Meclisinde Basın Kanunu yenileniyor. Adı Basın Kanunu ama içinde basın yok baskı var. Adı Basın Kanunu ama içinde gazeteciliği geliştirmek yok. Hapis cezası, kapatma, internet basınına ağır denetim ve basın kartı iptalleri var. Haftalarca Meclis’te iktidar ortaklarına ‘Gazetecileri dinlemeden basın yasası yapılmaz’ dedik, öneriler verdik, itiraz ettik ama nafile. Tek bir cümlemizi bile dikkate almadılar. Bu nedenle ülkemizin en büyük basın meslek örgütleri olarak Türkiye’nin dört bir yanından buraya, milletin meclisine geldik. Yasayı geri çekin, basın yasalarını gazetecilere danışarak yapın diyoruz.” dedi.

Çıkarılmak istenen yasada Anadolu basınının yok sayıldığını ifade eden Bilgin, “Sanmayın ki bizler dezenformasyonun önlenmesini istemiyoruz. Ama bunun yolu yasadaki gibi hapis cezasından geçmez. Yargıtay Hâkimi de Adalet Komisyonunda açıkça uyararak, bu yasanın uygulama sırasında yargıda karmaşa ve keyfilik yaratacağını söylemiştir. Ama dinlemediler. Yasada yazılı basının kapısına kilit vuracak maddeler vardır. Öyle ki Anadolu basını hiçe sayılmış, gözden çıkarılmıştır. Yaklaşık 1000 gazete, yaşam kaynakları olan resmi ilanları büyük oranda kesilerek, kapanmakla karşı karşıya bırakılacaktır. Basın ilanlarının dağıtımına ilişkin değişikliklerle yazılı basına kilit vurduracak olan düzenleme, meslektaşlarımızın özlük haklarında da hiçbir iyileştirme içermiyor. Bunları söyledik, anlattık, yazdık ama dinlemediler.” dedi.

Çıkarılacak olan yasanın Anayasa’ya aykırı olduğunu dile getiren Bilgin, “Bu yasa temel insan haklarına, haberleşme özgürlüğüne, basın özgürlüğüne aykırıdır. Yani Anayasa’ya aykırıdır. Anayasa ile güvence altına alınan haklarımıza aykırıdır. Bu yönüyle sadece gazetecilerin özgürlüklerine değil tüm toplumun özgürlüklerine engeldir. Yanlış bilgiyi alenen yayma suçu oluşturup 3 yıl hapis cezası getiren bu yasa tüm toplumu yazmaktan, eleştirmekten, sosyal medyada mesaj paylaşmaktan alıkoyacaktır. Bu yasa toplumsal bir otosansür dalgası yaratacaktır. Bu nedenle sadece gazetecilerin sorunu değildir.”

Yasanın geri çekilmesini istediklerini belirten Bilgin, “Neden getiriliyor bu hapis cezası? Bu nasıl uygulanacak? Seçimlere bir yıldan az bir zaman kalmışken çıkarılan bu yasayla sağlıklı siyasi tartışma ortamı nasıl sağlanacak? Yargıtay’ın görüşündeki gibi uygulamada doğacak karmaşa ve keyfilik nasıl

önlenecek? Bu soruları defalarca sorduk ama Meclis’te bizlere hiçbir yanıt verilemedi. İşte bu nedenlerle basın meslek örgütleri olarak, tünelden önceki son çıkışta buradayız. TBMM önünden hep beraber sesleniyoruz. Bu yasada gazeteciler yok, gazetecilerin görüşleri yok, basın özgürlüğü yok diyoruz. Bir kez daha bu yasada susturma, korkutma ve hapsetme var diyoruz. Biz gazeteciler bu yasanın geri çekilmesini istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen protesto eyleminin sonunda gazeteciler “sansüre dur” demek için kalemlerini Atatürk Anıtı önüne bıraktı


1 hafta, 4 gün önce / 23.06.2022 11:18:03   

CENGİZ DEMİR, RESMEN HATAYSPOR’DA


Sezonun bitmesinin ardından transfer çalışmalarına başlayan Atakaş Hatayspor, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Son olarak Antakyaspor forması giyen genç defans oyuncusu Cengiz Demir, kendisinin 3+1 yıllığına Bordo-Beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

 

Kulüpten yapılan açıklamada “Hoş geldin Cengiz Demir. Kulübümüz Antalyaspor'dan Cengiz Demir'i kadrosuna kattı. Geçtiğimiz sezon Akhisarspor'da kiralık olarak oynayan genç defans oyuncusu Cengiz Demir ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladık.

İmza törenine Onursal Başkanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş katıldı. Atakaş Hatayspor'umuza hoş geldin Cengiz Demir.


1 hafta, 5 gün önce / 22.06.2022 14:07:29