......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 303821
YORUM MANŞET
HATAY, EXPO İLE DÜNYAYA AÇILACAK
HATAY, EXPO İLE DÜNYAYA AÇILACAK

HATAY, EXPO İLE DÜNYAYA AÇILACAKHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 2021 yılında Hatay’da yapılacak Expo hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Expo alanlarının kalıcı miras olarak Hatay’a hizmet edeceğini belirten Başkan savaş, Hatay, EXPO ile Dünya’ya açılacak dedi.

Hatay’ın 13 medeniyete ev sahipliği yaptığını yineleyen Başkan Savaş, “Medeniyetlerin bize bıraktığı büyük bir miras ve sorumluluk var. Bu medeniyetleri tasvir eden bir bahçe yapacağız. Medeniyetler Bahçesi temasıyla yapacağımız organizasyonda Giunness Rekorları’na girecek bin 650 metrekarelik bir mozaik yapacağız. Şehrimizin gastronomisini ön plana çıkaracağız. Tıbbi aromatik ve endemik bitkilerimizi dünyayla paylaşacağız. 23 Nisan 2021’de Antakya ve İskenderun bölgelerimizde iki farklı alanda şehrimizi Expo aracılığıyla tüm dünyayı tanıtacağız” dedi ve Expo alanlarının kalıcı miras olarak Hatay’a hizmet edeceğini belirtti.

600’ün üzerinde yemek çeşidiyle Hatay mutfağının öne çıktığını ifade eden Başkan Savaş, şehre gelen herkesin Hatay Büyükşehir Belediyesi kuruşu olan Gastronomi Evi’ni ziyaret ettiğini ve özel lezzetleri tattığını belirtti.

2017 YILINDA ALTYAPI YATIRIMI ŞAMPİYONU OLDUK

Şehrin altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında da düşüncelerini paylaşan Lütfü Savaş, “Hatay yıllarca ihmal edilmiş bir şehir olarak kaldı. Üç dönemdir yoğun çalışarak birçok sorunu ortadan kaldırdık. 2017 yılında altyapı yatırım şampiyonu olduk. Gayretimiz devam edecek ve şehrimiz geleceğe her konuyla hazır olacak” dedi.

(Haber Merkezi)

AMANOSLARDA TERÖRİST AVI
AMANOSLARDA TERÖRİST AVI

AMANOSLARDA TERÖRİST AVIHassa ilçesinde, sınırdan paramotorla geçmiş olabileceği değerlendirilen 2-3 kişilik terörist grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyon başlatıldı.

 Hatay Valiliği, Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin katıldığı bir operasyonun başlatıldığını açıkladı.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında; ilimize bağlı Hassa İlçemiz kırsalında, hudut birliklerinin termal kameralarına yansıyan görüntülerde sınırdan paramotorla geçmiş olabileceği değerlendirilen 2-3 kişilik terörist grubun etkisiz hale getirilmesi maksadıyla; İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Komando ve JÖH birlikleri ile PÖH ve Güvenlik Korucularının katıldığı bir operasyon başlatılmıştır.” denildi.

(Haber Merkezi)

BAŞKAN SAVAŞ, DEPREM BÖLGESİNDE
BAŞKAN SAVAŞ, DEPREM BÖLGESİNDE

BAŞKAN SAVAŞ, DEPREM BÖLGESİNDE30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından deprem bölgesine giden Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) heyeti, kentte incelemelerde bulundu.

 Aralarında Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da bulunduğu CHP heyeti, İzmir’in bir deprem bölgesi olmasına ve belediyelerin girişimlerde bulunmasına karşın gereken önlemlerin bugüne kadar alınmamış olduğunu vurguladı.

YARALARI SARMAK İÇİN HEP BİRLİKTE CANSİPERANE ÇALIŞAN BİR MİLLETİZ

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş İzmir’de yaptığı açıklamada, “Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralıların da bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyor, hepimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sıkıntılı günlerde, bugün olduğu gibi, yaraları sarmak için hep birlikte cansiperane çalışan bir milletiz. Gönül ister ki sıkıntılı günleri birlikte aşalım ve rahat günlerde de bu sıkıntılı günler olmasın diye hep birlikte uğraş verelim. İnşallah bu son olur. Bu depremden sonra da hem iktidar hem de belediyeler kendine düşeni yapar. Ve bundan sonraki süreç içerisinde deprem gerçeğini bilerek yaşarız. İzmir’imize çok geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)

50 HEKTAR ALANDA FİDAN DİKİM HAZIRLIĞI
50 HEKTAR ALANDA FİDAN DİKİM HAZIRLIĞI

50 HEKTAR ALANDA FİDAN DİKİM HAZIRLIĞI Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay’da yaşanan yangının izlerini silmeye çalıştıklarını belirterek şimdiden 50 hektarlık alanın fidan dikimine hazır hale getirdiklerini söyledi.

Bakan Pakdemirli, yangın yerinde iş makinalarıyla alanın temizlendiğini ve fidan dikimi için hazır hale getirdiğini söyledi.

Yanan yerlerin 1 metrekaresi dahi başka bir amaçla kullanılmayacağını belirten Bakan Pakdemirli, “Tamamı yeniden ağaçlandırılacak. Yanan alanlarda 1 yıl içerisinde 5 milyon adet fidan toprakla buluşturulması sağlanacak.

Hatay’da yanan alanların ağaçlandırılmasına katkı sağlamak isteyen vatandaşlarımızı 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü, Geleceğe Nefes kampanyası çerçevesinde bizimle birlikte fidan dikmeye davet ediyorum.

Yangının izlerini hızlıca siliyoruz. Şimdiden 50 hektar alanda fidan dikim hazırlığını tamamladık” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY VAKFI’NDAN “MOTECH” PROJESİ
HATAY VAKFI’NDAN “MOTECH” PROJESİ

HATAY VAKFI’NDAN “MOTECH” PROJESİBir Avrupa Birliği projesi olan MOTECH, Hatay Vakfı ve Hacettepe Üniversitesinin öğrenci toplumuyla birlikte Hatay’da başladı.

Hatay Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer, dün Antikya Restaurant’ta düzenlediği tanıtım toplantısında bir hafta boyunca Avrupa’dan gelecek öğrencilerle birlikte olacaklarını söyleyerek “Bir hafta boyunca Avrupa’nın çeşitli yerlerinden memleketimize gelen genç üniversiteli kardeşlerimizle birlikte olacağız. Avrupa Birliği projemizle ilgili toplantılar serisi olacak.” dedi.

Hatay Vakfı yöneticisi Doç. Dr. Emre Huri, proje ile ilgili yaptığı konuşmada “Bir Avrupa Birliği projesinin Hatay Vakfı ve Hacettepe Üniversitesinin öğrenci toplumuyla birlikte Hatay’da icra etmek için buradayız. Proje 11-18 Ekim tarihleri arasında başladı ve devam edecek.

Burada bir haftalık eğitimin yanında sosyal-kültürel aktiviteler planladık. Bu proje esasında 1 Ocak 2020’de başladı dolayısıyla geçmiş tarihli başlayan bir proje ve bu bir proje aktivitesi. Günlük rutinimizde korona önlemlerine yüksek düzeyde tutarak bu proje aktivitesini gerçekleştirmek durumundaydık. Nasıl ki hastalarımızı ameliyat etmeye devam ediyorsak, nasıl ki inşaatlar yükselmeye devam ediyorsa, nasıl ki restoranlar çalışıyorsa biz de bu proje aktivitesini Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklediği Erasmus Plus Gençlik Hareketlilik projesini yapmak durumundaydık ve yapacaksak en iyisini yapmaya çalışıyorduk.

O nedenle elimizden geldiğince her türlü zorluklara rağmen, son 2-3 günde şehrimizin atlattığı zor ve üzücü durumlara rağmen elimizden geldiğince bu projemizi en iyi şekilde aktarmaya çalışacağız. 24 yabancı genç arkadaşımızla beraber, farklı ülkelerden gelen üniversite öğrencileri Slovakya ve İngiltere ağırlıklı, Hacettepe Üniversitesi’nden de gelen 10 öğrencimiz İskenderun Teknik Üniversitesi’nden gelen 5 öğrencimiz, Mustafa Kemal Üniversitesi’nden gelen 5 öğrencimiz var.

Bu projede sadece Uluslararası değil özellikle Hatay’ın iki farklı değeri olan İSTE ve MKÜ’nün öğrencilerini de dahil etmek istedik. Bu işin ana amacı ‘Çok Kültür, Tek Dünya, Derin Teknoloji’. Kültürlerin 15-16 medeniyeti geçirdiği Hatay’da, Hatay’ı teknoloji ile birleştiren bir proje yapalım istedik. Her bir genç arkadaşımızın fikri proje süresince birbirleriyle gelişecek, birbirleriyle yarışacak ve gruplar oluşturulacak.

Biz 5 ayrı grubun fikirlerini konuşacağız, tartışacağız ve en iyi 3 özgün fikre de Hatay’a özgü armağanlarımız ve ödüllerimiz olacak. İnşallah hep birlikte bunları yakından takip etme şansımız olur.” Dedi.

Düzenlenen basına toplantısına İhsan Aydeğer, Halil Yılmaz, Emre Huri, Atilla Önal, Reşit Uzel gibi Hatay Vakfı’nın önemli isimleri katıldı.

(Haber Merkezi)

GÖKEKİN DERGİSİ HASAN SAĞINDIK VEFA ÖZEL SAYISI ÇIKTI

2014 yılından beri yayım hayatına devam eden Gökekin Dergisi Kasım 2020 tarihli 18.sayısında Hasan Sağındık’a yer ayırdı.

  Her sayısında farklı bir değerimizi işleyen ve özel dosya hazırlayarak vefa başlığı altında kayıt altına alan derginin genel yayın yönetmeni Ali Parlak, yeni sayı için şunları söyledi:

Değerlerimizin değerini, yitirdikten sonra anlayıp “keşke” dememek ve hayatta iken en azından bir tebessüm ettirebilmek adına hazırladığımız yeni bir “vefa özel sayısı” ile karşınızdayız.

Yaşayan değerlerimize vefa göstermeyi kutlu bir görev bildik.

2014 yılından bugüne kadar; Bahaittin Karakoç, Yavuz Bülent Bakiler, Nurullah Genç, Âşık Feymani, Bestami Yazgan, Âşık Sefai, Mehmet Tekin, Âşık Emin Can, Âşık Mustafa İncedil ve Bekir Cila adına vefa özel sayıları hazırladık. Hayatta iken hatırladık değerlerimizi. Değerli bildiğimiz her hatırayı kayıt altına aldık. Almaya, anlamaya ve anlatmaya devam edeceğiz inşallah.

Bu sayımızın konuğu, sanat dünyasının istikrar ve itibar abidesi Hasan Sağındık. İlkeli ve dürüst yaşam çizgisiyle, nimet bölüşmeyi ar sayıp; külfete, çileye gönüllü talip olan ve vefayı fazlasıyla hak eden bir isim.

Daha evvel özel sayılarımız için arayıp yazı istediğimiz Hasan Sağındık’ı bu sefer aramadık. Rahmetli Dilaver Cebeci, Abdurrahim Karakoç ve Bahaittin Karakoç’un yanı sıra Aşık Feymani ve Aşık Sefai için hazırladığımız sayılara en samimi ifadeleriyle katkıda bulunmuştu.

Bu sefer ortak dostlarımızı Hasan Sağındık değerlendirmesi için aradık.

Davetimize içtenlikle icabet eden ve bu özel sayının oluşmasında büyük katkıları olan; Remzi Çayır, Süleyman Pekin, İsmail Yıldız, Celalettin Kurt, Mustafa Uçurum, Bestami Yazgan, Osman Aytekin, Gündüz Aydın, Sündüs Arslan Akça, Ahmet Doğru, Hasan Konç ve Mehmet Toktaş’a teşekkür ediyoruz.

Ayrıca, Şehr-i Antakya’da bugüne kadar yaptığımız her faaliyette yanımızda yer alan ve desteklerini esirgemeyen Antakya Belediye Başkanı Sayın İzzettin Yılmaz’a da hassaten teşekkür ediyoruz.

Yeni özel sayılarda buluşmak üzere” dedi.

(Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 09:08:51   

100 BİN ADET CAPTAGON ELE GEÇİRİLDİ

Reyhanlı ilçesinde yapılan istihbari çalışmalar sonucunda 100 bin adet captagon hap ele geçirildi.

 İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Reyhanlı ilçesine bağlı Varışlı Mahallesinde yaptığı operasyonda 218 KG Takoz esrar ile birlikte 100 bin adet captagon hap ele geçirdi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “İl Emniyet Müdürlüğümüzün Uyuşturucu Madde Ticareti ile Mücadele Kapsamında yapmış olduğu istihbari çalışmalar sonucunda 19.11.2020 günü İlimiz Reyhanlı İlçesi Varışlı Köyünde yapılan operasyon neticesinde; daralı ağırlığı 218 kilo 850 gram Takoz Esrar, Daralı ağırlığı 18 kilo toplam 100.000 Adet Captagon ele geçirilmiş olup, olayla ilgili orak yabancı uyruklu Z.H ve M.E.H isimli şahıslar gözaltına alınmıştır.
Devletimizin Uyuşturucu ile olan mücadelesi kararlılıkla devam etmektedir.” Denildi.

(Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 09:07:58   

ÖĞRETMENLERİN TOPLUMSAL ROLÜ GÖZARDI EDİLEMEZ

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

 Öğretmenliğin üstlendiği toplumsal rolün göz ardı edilemeyeceğini söyleyen Başkan Güzel; "Koronavirüs salgını sebebi ile örgün eğitime ara verilip, uzaktan eğitime geçiş yapılması, öğretmenlerin öneminin bir kez daha fark edilmesini sağladı. Uzaktan eğitime geçiş yapıldığı bu süreçte, çocukların yalnızca akademik başarılarını değil, sosyal ve psikolojik durumlarını gözetip, sonsuz sevgi ve özveriyle rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin kıymetinin bilinmesi gerektiğini düşünüyor, gerekli özenin daha çok gösterilmesini temenni ediyorum.

"Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir." diyerek öğretmenlerimizin önemini bir kez daha vurgulayan; Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; öğretmenliği; 'ücretli, kadrolu, atanan, atanamayan' diye kategoriye ayırmadan;

Yüreği bilim, ilim, vicdan kokan tüm emekçi öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 09:05:27   

İSTE’YE 2 ÖDÜL DAHA

Bilim ve ekonomi dünyasında son derece prestijli bir ödül olarak dikkat çeken ve T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve TÜBİTAK tarafından desteklenip, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından bu yıl 9. su düzenlenen “Kimya Ar-Ge Proje Pazarı” 2020 proje sunum ve ödül töreni, içinde bulunduğumuz pandemi süreci dolayısıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Merakla beklenen finalde İSTE Rektör Prof. Dr. Tolga Depci önderliğinde büyük bir başarıya imza attı.

 Bu yıl Başarı Hikâyeleri Kategorisinde 2019 yılı 8. Ar-Ge proje pazarında Temel Kimyasallar kategorisinde “Hafif ve Dayanıklı Zırh Plakaların Skandiyumla Alaşımlandırma ile Güçlendirilmiş Alüminyum Köpük Eldesi” projesi ile ödül alan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Merkez Laboratuvar Müdürü Doç. Dr. Ersin Bahçeci “Başarı Plaketi” ödülüne layık görüldü.

BU YIL DA İKİ PROJEYLE FİNALE KALINDI

Yine bu yıl 141 proje başvurusu içinden konusunda uzman geniş bir sanayici-akademisyen jüri üyesi tarafından toplam 823 değerlendirme sonucunda “Yanmazlık Özelliği İyileştirilmiş Bor Katkılı Poliüretan Üretimi – Prof. Dr. Tolga Depci ve Doç. Dr. Yunus Önal” ile “Termo-Kimyasal-Mekanik Borlama ile Yüksek Sertlikte ve Aşınma Dirençli Yeni Nesil Kesme Bıçağı İmalatı – Prof. Dr. Tolga Depci ve Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoglu”  isimli iki proje finale kaldı. Finale kalan projelerden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu’nun sundukları proje 2. lik ödülüne layık görülerek önemli bir başarı daha sağladı.

İSTE AİLESİ GURUR DUYDU

Konuyla ilgili İSTE Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamadaysa etkinlik ödül töreninin https://youtu.be/BamEXRMz9gI  kanalından 20 Kasım akşamı saat 17.00 da yapıldığı ifade edilerek; “Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Tolga Depci başta olmak üzere önemli bir başarıya imza atan değerli öğretim üyelerimizi İSTE ailesi olarak tebrik ediyor ve başarılarının devamı diliyoruz” görüşlerine yer verildi.  

(Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 09:04:17   

Yazar Ceysu Pelin Özler’den muhteşem eser LEYLİ-İ LÂL

Genç yazarlardan Ceysu Pelin Özler, ilk eseri Leyl-i Lâl adlı kitabını okuyucularıyla buluşturarak önemli bir başarıya imza attı.

 Kitabı ile ilgili açıklamalarda bulunan Ceysu Pelin Özler, şu duygulara yer verdi: Balkanlar'da başlayıp Hatay'da biten gerçek bir hayat hikâyesi... Dünyanın en büyük göçlerinden biri olan "Balkan Mübadelesi'nden Habib-i Neccâr'a uzanan ve mübâdil (göçmen) bir dededen torununa kuşaklar boyu sirâyet eden yaşanmış bir aşkla birlikte tarihe tanıklık edeceğiniz içsel bir roman. Neden "Leyl-i Lâl " dediğime gelince "leyl" gece mânasına gelir. Arap kültüründe bilinir ki "lâl" dilsizdir, derin acıların alfabesi yoktur, yalnızca hissedilir. Öyleyse ocakta pişen çifte kavrulmuş koyu kahve eşliğinde keyifli okumalar dilerim.

Bu kitap mı? Belki biraz klişe..! Senaryonun aynı kaldığı, figüranların değiştiği yüzyıllara meydan okuyan yaşanmış bir “Aşk”!.. İliklerinize kadar işleyecek bir “Mübadele”!..  Buram buram tarih ve mantığıyla inancı arasında sıkışıp kalmış insanlar…  Ve evet, bu benim hikâyem! Size bir sır vereyim mi? “Kader” dedikleri, her şeyin bir ve tek olması tam ve tamamlanması demek değildi. Bazı şeyler yarımdır ve o yarımı kendin tamamlarsın ya da öylece zamana bırakırsın ki kendi yolunu bulabilsin!.. Sonunu ancak kendi irademizle neticelendireceğimiz inançlı bir güzergâh…

“Muhacir” diyorlar şimdi bana… Desinler. Etraf ne denli kalabalık olursa olsun insan sürekli iç sesiyle konuşan bir varlıktır ya hani, içimden tekrar söylüyorum “Ya Leyl!” dedim bir kez sızısı dinmeyen topraklardan!.

Osmanlı’da cellatlar, özellikle sağır olanlardan yana seçilirdi ki öldüreceği kişinin sesini duymasın… Ey benim celladım! Ses versem duyar mısın?” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 09:02:21   

YENİ TESİS İÇİN ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILDI

Gülderen mevkiinde Atakaş Hatayspor için yapılacak yeni tesislerin çalışmaları hızlandırıldı.

 Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri yer tespit çalışmalarına başladı, temel atma töreni için çalışmaların hızlandırıldığı belirtildi.

Atakaş Hatayspor’dan yapılan açıklamada “Yeni tesisimiz için çalışmaları hızlandırdık.

Gülderen mevkisinde inşasına başlanacak olan yeni tesislerimizin projelendirme işleri tamamlandı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri yer tespit çalışmalarına başladı. Haritalandırma çalışmalarını Başkan Vekilimiz Aydın Toksöz ve Basın Sözcümüz Rahmi Vardı takip etti. Temel atma töreni için çalışmalar hızlandırıldı.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 09:01:28   

MEHMET TIRAŞLI’YA KAZANDIĞI FORMA EVİNE KADAR ULAŞTIRILDI

Sosyal medya facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlar ve anlık haber paylaşımı ile 15 bin takipçiyi aşan Ergin Medya TV, dağıttığı hediyelerle adından bir kez daha söz ettirdi.

  Her hafta Salı günleri yayınlanan Şeref Tribünü programı paylaşanlar arasında yapılan çekilişte forma kazanan Mehmet Tıraşlı, kronik rahatsızlığı olması dolayısıyla kazandığı forma evine kadar ulaştırıldı.

Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin, kronik rahatsızlığı bulunan Mehmet Tıraşlı’yı evinde ziyaret ederek, Asi 1967 sayfasının hediyesi olan formayı takdim ederek acil şifalar diledi.

Mehmet Tıraşlı da, Ergin Medya TV’yi ilgiyle takip ettiğini ifade ederek bu jestinden dolayı Sadullah Ergin’e teşekkür etti.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 09:00:26   

ANTAKYA, HİZMETLERE KAVUŞUYOR

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin 95 mahallesinde yürüttüğü hizmetler ile Antakya’yı layık olduğu hizmetlere kavuşturuyor.

 Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarına hız kazandıran Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Antakya’nın 95 mahallesine yepyeni çehre kazandırmayı hedefliyor.

Açıklamaya göre asfalt ağırlıklı olmak üzere tüm şehirde yol çalışmaları aralıksız yürütülüyor.

Açıklamanın devamında son olarak hizmet gerçekleştirilen hizmetler şöyle sıralandı; Narlıca Mahallesi asfaltlama çalışmaları, Karlısu Mahallesi asfaltlama çalışmaları, Alaattin Mahallesi parke döşeme çalışmaları, Alazi Mahallesi yol tesfiye ve zemin düzenleme, Alazi Mahallesi parke döşeme, Oğlakören Mahallesi yol açma ve zemin düzenleme

(Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 08:59:38   

ERGİN MEDYA’DAN UMUT HELVACI’YA ZİYARET

Ergin Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Ergin ve Sosyal Medya Koordinatörü Mustafa Hamşuoğlu, bir süre önce yeni işyerine taşınan ulusal ve yerel gazetelerin bölgemize sevkiyatını yapan Derin Dağıtım Antakya Turkuaz Yetkili Satıcısı Umut Helvacı’yı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 Ergin ve Hamşuoğlu, koyu Hatayspor taraftarı olan Umut Helvacı’ya Bordo-Beyaz atkı ve bayrak takdim ederek başarılar diledi.

Derin Dağıtım Antakya Turkuaz Yetkili Satıcısı Umut Helvacı da bu nazik ziyaret dolayısıyla konuklarına teşekkür ederek Ergin Medya TV üyesi oldu.

(Yorum Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 08:59:00   

SON SANİYEDE ALTIN PUAN

Atakaş Hatayspor, hafta sonunda kendi sahasında konuk ettiği Çaykur Rizespor karşısında iki kez geriye düşmesine rağmen 90+7 dakikada bulduğu golle bir puanı kaptı.

 Hatayspor’un golleri Rayane Aabid ve Boupendza’dan gelirken konuk takımın golleri Diouf (kk) ve Boldrin’den geldi.

3. dakikada Rayane Aabid, sağ kanattan çok şık çalımlarla ilerledi ve topu ceza sahası dışındaki Sackey’e gönderdi. Sackey gelişine vurdu, top farklı şekilde auta çıktı.

12. dakikada Hatayspor adına talihsiz bir an yaşandı. Kazanılan serbest vuruşta Boldrin topu ceza sahasına gönderdi. Hatayspor’un forveti Diouf ters bir kafa vuruşuyla topu kendi ağlarına yolladı.

20. dakikada Kazanılan köşe vuruşunda Rayane Aabid’in ortasına çok iyi yükselen Pablo Santos’un kafa vuruşunda kaleci Gökhan köşeye giden topa çok iyi uzandı ve mutlak golü önledi.

27. dakikada ceza sahasının hemen dışında kazanılan serbest vuruşta Traore topu ortaladı. Yusuf Abdioğlu’nun kafa vuruşunda top az farkla auta çıktı.

30. dakikada Hatayspor adına maçın en etkili ismi olan Rayabe Aabid ceza sahası dışından topa enfes vurdu, top sağ köşeden filelerle buluştu.

39. dakikada ceza sahasının hemen dışında bomboş durumda kalan Traore şut atmak yerine derin bir pas atmayı tercih edince gol şansı kaçtı.

63. dakikada sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen Boldrin meşin yuvarlağı barajın üstünden ağlara yolladı ve takımını yeniden öne geçirdi.

68. dakikada Selim Ilgaz’ın ceza sahasına girmeden kaleye gönderdiği topa kaleci Gökhan çok iyi uzandı ve köşeye giden topu kornere çeldi.

90+2’de Gökhan Karadeniz kazanılan serbest vuruşta topu kaleye gönderdi. Kaleci köşeye giden topu kornere çeldi.

90+7’de Boupendza savunmadan atılan uzan topa hareketlendi. Rize kalecisi Gökhan’ın büyük hatası sonrasında topu önünde bulan Boupendza meşin yuvarlağı boş kaleye göndererek skoru belirledi: 2-2

Bu sonuçla beraber Hatayspor ve Rizespor 12 puana yükseldi.

(Haber Merkezi)


4 gün, 17 saat önce / 24.11.2020 08:58:03