......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 248758
YORUM MANŞET
SON SÖZ CUMHURDA
SON SÖZ CUMHURDA

SON SÖZ CUMHURDA24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde son söz cumhurda yani milletin kendisinde. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçimlerde oy kullanmak üzere sandık başına gitmeye adım adım yaklaşıldı.

Siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adayları, yurdun dört bir yanında vatandaşlara kendi projelerini anlatarak milletten yetki istedi.

24 Haziran'da seçmene iki pusula tek zarf verilecek. Oy pusulaların biri Cumhurbaşkanı seçimi için, diğer oy pusulası ise milletvekili seçimi için tercihe sunulacak.

Seçmenler 24 Haziran Pazar günü sabah saat: 08.00’den başlayarak saat: 17.00’ye kadar kayıtlı bulunduğu sandığa giderek oyunu kullanabilecek.

NASIL OY KULLANACAĞIM

Cumhurbaşkanı seçilecek olan oy pusulasının üzerinde Cumhurbaşkanı adaylarının fotoğrafı ve isimleri bulurken, Milletvekili seçilecek pusulanın üzerinde partilerin logosu ve isimleri yer alıyor.

Oyunuzu kullanabilmek için T.C. Kimlik Numarasını taşıyan kimlik kartınızı veya geçici kimlik belgesini, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hakim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden birini sandık kuruluna ibraz etmeniz gerekir.

Üzerinde kimlik numarası olmayan resimli ve resmi bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şart.

Oyunuzu kullanmadan önce kimlik belgenizi ve seçmen bilgi kâğıdınızı sandık kurulu görevlisine teslim edin. Adınız Sandık seçmen listesinde bulunduktan sonra kimlik bilgilerinizi kontrol ettikten sonra oy kullanacaksınız.

Sandık kurulu mührü ile mühürlenmiş oy zarfı ile birlikte size verilen Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine ait 2 ayrı birleşik oy pusulasını ve Evet/Tercih mührünü alarak tercih ettiğiniz Cumhurbaşkanı adayı ve siyasi parti, ittifak için ayrılan bölümden dışarı taşırmamak suretiyle mührü basın. Oy pusulasını katlayıp zarfın içine koyduktan sonra zarfı sandığa atın ve imzanızı attıktan sonra kimliğinizi almayı unutmayın.

Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla kapalı oy verme yerine girilmesi yasak ve cezası bulunmaktadır. Yanınızda bu tür cihazlar varsa sandık kuruluna teslim edin ve oy verme işlemi bittikten sonra teslim almayı unutmayın.

(Haber Merkezi)

KARAMOLLAOĞLU BUGÜN HATAY’DA
KARAMOLLAOĞLU BUGÜN HATAY’DA

KARAMOLLAOĞLU BUGÜN HATAY’DASaadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu 19 Haziran Salı (Bugün) saat 17.30’da Hatay’da e-mitingle halkla buluşacak.

   Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Dr. Necmettin Çalışkan, İl Başkanı Hamza Çalışkan ve milletvekili adayları Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenledikleri basın toplantısında, Karamollaoğlu’nun Hatay’da yapacağı e-miting ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dr. Necmettin Çalışkan, "Ülkemizdeki ulusal ana akım medya Saadet Partimize ambargo uygulamaktadır. Partimizin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı Adayı olmasına rağmen televizyon kanallarında yok denecek kadar az yer aldığını görüyoruz. Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir’ diyerek çalışmalarımızda büyük ölçüde sosyal medyadan yararlandık.

Partimiz teknolojiyi çok iyi kullanan bir parti olarak bu seçimlerde yeni bir strateji geliştirdi, bu anlamda salonlarda toplantı yapıyor ancak toplantılar sosyal medya üzerinden yayınlanıyor. Bu vesile ile hem ilimizde hem de yurdun dört bir yanında ki insanlar interaktif bir kullanımla Genel Başkanımıza yazılı olarak sorularını iletiyor ve başkanımızda cevaplıyor” dedi.

Çalışkan, bu çerçevede Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Temel Karamollaoğlu’nun 19 Haziran Salı (Bugün) saat 17.30’da  Hatmek Salonu’nda e-miting ile halkla buluşacak. Tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

(Haber: Adile Okta-İsmail Aslan)

HADO, YOLA ÇIKTI
HADO, YOLA ÇIKTI

HADO, YOLA ÇIKTIHatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

   Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedeflendiğini söyledi.

Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisinin mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktığını belirten Başkan Savaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Uzun süredir üzerinde çalışılan başta Hatay olmak üzere bölge illerinin de merakla beklediği deniz yoluyla bölgesel kalkınma projesi Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin ilk gemisi, Yunanistan'ın Kos Adası'ndan Türk Loydu ve Mtu tam yol deneme seferi, mekanik ve elektronik motor testleri için yola çıktı.

Geminin İskenderun Limanı'na vardıktan sonra Türk Loydu Class işlemleri, hukuki süreç, seyir raporları ve Türk Bayrağı'na geçiş işlemleri sonrasında kiralama yoluyla HADO'nun ilk yüksek hızlı gemisi olması hedefleniyor.” dedi.

(Haber Merkezi)

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ
RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE YOĞUN İLGİAntakya Belediyesi Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılması münasebeti ile Ramazan’a veda etkinlikleri düzenledi. Milli İrade Parkı’nda düzenlenen etkinlikler vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü dinletisi ile başlayan program, tiyatral gösteriler, genç sanatçılar tarafından verilen konserler ile vatandaşlara keyif dolu saatler yaşattı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci programda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Biliyorsunuz 24 Haziran’da önümüze bir sandık gelecek. İlk kez devlet başkanımızı seçmiş olacağız. Bu konuyla alakalı öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı Antakya’mızda milletçe en kalbi şekilde bağrımıza basarak karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere kucak dolusu selamlarını arz ediyorum.

Sizlerin duaları ve destekleri ile son 16 yılda ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini, hayatın her alanında tarımda, sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, milli savunma sistemlerinde daha birçok alanda Türkiye’mizi adeta 21. Yüzyılın parlayan yıldızı haline gelmesine sebep olarak, aynı zamanda dünya gelişmişlik sırasında en güçlü 16. Ülkesi haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan milletimiz adına güçlü bir selam göndererek, Allah kendisinden razı olsun diyorum.

24 Haziran’da yapılacak olan seçim sadece Antakya’mızı, Hatay’ımızı, Türkiye’mizi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda bütün dünyadaki mazlum coğrafyaları ve en önemlisi de İslam coğrafyasını ve İslam ümmetini ilgilendiriyor. Bu bağlamda yeni sistemde vereceğiniz bir oy çok önemli. Çünkü yeni seçilecek Cumhurbaşkanımız halkımızın yarısından bir fazla oy alarak ilk turda seçilmiş olacak. Bu bağlamda sizin oylarınız çok kıymetli. Ülkemizin son 16 yılda elde ettiği bütün kazanımları önce korumak daha sonra güçlü bir şekilde 2023 dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi içerisinde yer almak için çok önemli. O açıdan sadece ülkemizin gururu olmakla yetinmeyen, Türk milletinin şan ve şerefini dünya üzerinde çok güçlü bir şekilde, gür bir sesle dile getiren Davos’da one minute diyerek, birleşmiş milletlerde dünya beşten büyüktür diyerek, sadece türkün o gür sesini, dünyada haksızlığın dindirilmesi ve dünya üzerinde hakkın hakim olması konusundaki o güçlü duruşunu devam ettirmek, bizler için çok önemli. Bu bağlamda sizlerin 24 Haziran’da Türk milletinin gururu olan, aynı zamanda 21. Yüzyılda ülkemizi dünyanın en güçlü ve hızlı büyüyen ülkesi olarak 1. Sıraya taşıyan sayın Cumhurbaşkanımızı önce dualar, ardından kucak dolusu oy destekleri vereceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK
REİSE HATAY’DAN TAM DESTEK

REİSE HATAY’DAN TAM DESTEKCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hatay'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün Hataylı hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hatay siz bugün bir başka güzelsiniz, şu muhteşem kalabalığa bak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “24 Haziran inşallah yine böyle olacak. 24 Haziran'da birilerine o dersi vermeye hazır mıyız? Buradan sizlerin aracılığıyla Hatay'ın ilçelerindeki tüm kardeşlerime en kalbi selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

Güçlü Türkiye için, Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı oylarını kullanmaya davet ediyorum diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay’a bir müjdem var. Millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine herkesin hoşça vakit geçirebileceği bir alan yapacağız.

İnşallah millet kıraathanelerini kuracağız. Burası tamamen kitaplarla donatılmış kütüphane olacak. Gençler yaşlılar herkes buraya gelecek ve hem kitabını okuyacak hem de çay ve kahvesini ücretsiz alacak. Yani Hatay’a adeta ruh katacağız. Gençler buralar sizin en fazla uğrak yerini olacak, biz bunları yaparak gençlerimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.

Sağlık alanında biz kendi başına bir başarı yapmadık. Yaşı kırkın üzerinde olanlar daha iyi bilir, sağlık alanında her açıdan dökülen sağlık sistemini yeniden ayağa biz kaldırdık. Hatay’da 13 hastane olmak üzere toplam 42 adet sağlık tesisini yaptık. Ayrıca Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Hassa, Samandağ ve Arsuz ile birlikte toplam 43 adet yeni sağlık tesisini ihale ve proje aşamasında.

TOKİ vasıtasıyla Hatay’da 16 yılda 8 bin konut projesini hayata geçirdik. 151 KM olan bölünmüş yol uzunluğunu 502 KM’ye çıkardık.

Ferhat Şirin için nasıl dağı deldiyse bizde Hataylı hemşehrilerimiz için Amanos dağını deliyoruz. Hatay’ın çılgın projesi olan bu projenin hayata geçmesiyle Gaziantep, Kilis arası kısalacak.

Hatay Havaalanı’na bir terminal binası kazandırdık. Hatay ayrıca bir tarım şehri.

Hatay’ın kalkınmasını sağlayacak 4 barajı hayata geçiriyoruz. Bu projeler tamamlandığında çiftçilerimiz tarlasından ikinci mahsulünü alacak. Tahtaköprü Barajını yükselterek hizmete geçireceğiz. Hatay’ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz.

Hataylı çiftçilere 2,2 katrilyon lira destek sağladık. Kırıkhan ve Reyhanlı’nın çehresini değiştirecek 2 kültür hanı inşa ediyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın şehri olan Hatay’ı çok daha cazip hale getireceğiz.

Siyaset kalp işidir, sevda işidir, vatandaşıyla gönül bağı kuramamış birinin başarı şansı yoktur. Siyasetçi milletten aldığı emaneti hakkıyla layıkıyla taşımayı göze alan kişidir.” dedi.

(Haber Merkezi)

HATAY ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Şırnak Güçlükonak İlçesi Beregerik Tepe Üs Bölgesinde teröristlerin yerleştirdiği EYP’nin patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş İzzet Ak, Dörtyol ilçesi Yeşilköy Mahallesi Kumyığını Mezarlığında düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Düzenlenen cenaze törenine Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Fevzi Şanverdi ve Orhan Karasayar, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, İskenderun Deniz Üs Komutanı Alb. Aykar Tekin, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Mevlüt Aktaş, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti il başkanları, milletvekili adayları, şehidimizin ailesi, yakınları ve binlerce vatandaş katıldı.

Evli olan şehidimiz İzzet Ak’ın cenaze namazı İl Müftü Yardımcısı M. Emin Okuyucu tarafından kıldırıldı.

Askeri manganın taşıdığı şehidimizin defin merasimi sonrasında ailesini teselli ederek sabırlar dileyen Vali Ata, Şehit Ak’ın tabutunun sarıldığı Türk Bayrağını şehidimizin annesine verdi. Şehidin hatırası olan fotoğrafı ise 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay tarafından şehidin eşine tevdi edildi.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak Devletimizin bekası ve Milletimizin güvenliğini sağlamak için görev ifa ederken Şehit olan İstihkâm Uzman Çavuş İzzet Ak’a Allah’tan rahmet acılı ailesine sabır ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.

(Haber Merkezi)


4 saat, 8 dakika önce / 22.06.2018 08:27:16   

VATANDAŞLAR MİLLETVEKİLLERİNDEN İSTEKLERİNİ PANOYA YAPIŞTIRDI

İskenderun ilçesinde vatandaşlar, AK Parti İlçe Gençlik Kollarınca düzenlenen "Vekile bir mesajım var" adlı etkinlikte milletvekillerinden isteklerini kâğıtları yazarak iletti.

Kafeler Caddesi'ndeki etkinlikte sokağa stant kuran partililer, vatandaşları davet ederek milletvekillerinden istek ve şikâyetlerini kâğıda yazıp hazırladıkları seyyar platforma yapıştırmasını istedi. 

Çok sayıda isteklerin yazılıp yapıştırıldığı renkli kâğıtlar kısa sürede platformu doldurdu. 

Standı ziyaret eden AK Parti milletvekili adayı Abdulkadir Özel, kâğıtların bazılarını okuyarak yazılanları kalabalıkla paylaştı. 

Özel, faaliyeti çok güzel bulduğunu belirtti. 

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak da, stantlarına olan ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi. (AA)


4 saat, 9 dakika önce / 22.06.2018 08:26:19   

DEFNE’YE BÖYLESİ BİR MİTİNG YAKIŞIRDI

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; 19 Haziran’da Defne Sevgi Parkı’nda gerçekleşen Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce mitingi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Defne’nin; seçim rekorlarının yanında mitingler rekorunu da kırdığını ifade eden Başkan Yaman “Sayın Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin; Hatay’a ve tüm Türkiye’ye Defne’den seslendiği miting; katılımı, coşkusu ve umudu ile mitingler rekoru kırmıştır. Tüm Hataylıların tek yürek olduğu, insanların apartman çatılarından alkışladığı, caddelere sığamadığı Muharrem İnce Mitingi; demokrasinin, özgürlüğün, adaletin, güzel güneşli günlerin habercisi olmuştur. Türkiye’nin umudu, halkın sesi, güvencesi Muharrem İnce; seçilmesi halinde ilk bir hafta içinde başlayıp 100 gün içinde yapacaklarını ilk kez Hatay’da açıklamış; Defne İlçemizde gerçekleştirdiği mitingin diğer tüm mitinglerden farklı olduğunu vurgulayarak bu iş Tamam demiştir. Defne’ye de böylesine 360 derecelik çepeçevre miting yakışırdı. Tüm Hatay’a, Hatay’lılara kocaman yürekleri için gönülden teşekkür ediyorum. Rekorlar kenti Defne; bu seçimde kendi rekorunu kıracak ve aydınlık geleceğin meşalesini elinde tutmaya devam edecektir.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçiminde herkesi sandık başına; huzuru, adaleti, özgürlüğü ve barışı savunmaya davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

 


4 saat, 10 dakika önce / 22.06.2018 08:25:24   

DEFNE’DE İLK ENERJİSA İŞLEM MERKEZİ

Defne İlçesi’nde ilk Enerji Sa İşlem Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Müşterilere kaliteli ve en iyi hizmeti sunmak amacıyla Defne İlçesi Armutlu Mahallesinde gerçekleştirilen Enerji Sa İşlem Merkezi açılışına Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Enerji SA Satış Başkanı Hüseyin Çağlar, Enerji SA Yönetim ekibi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman;  Defne İlçesi’nde ilk defa hizmete giren Enerji Sa’nın Defne halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

9 milyon müşteriye hizmet veren Enerji SA, elektrik tedarikinde değer yaratmak ve satış sonrasında destek sağlamak için fiziksel ve dijital kanallar üzerinde yeni çalışmalarını hayata geçirmeye devam ediyor.

İl sınırları içerisinde elektrik satış hizmeti sağlayan şirket, faaliyet gösterdiği bölge sınırları içerisinde elektrik abonelik başvurularının yapılması ve elektrik faturalarının tahsilatının gerçekleştirilmesi amacıyla, müşteri hizmet merkezinin yanı sıra alternatif kanallardan hizmet sunmaktadır. Vatandaşlar, işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde Enerji Sa işlem merkezinde tamamlayabilecek, elektrik abonelikleriyle ilgili açma-kapama ve nakil işlemleri de yürütebilecekler.

Bunun yanı sıra doğalgaz, su ve cep telefonu faturaları da dahil olmak üzere geniş yelpazede fatura ödeme imkanı sağlayan Enerji SA işlem merkezinde, nakit yapılan elektrik faturası ödemelerinde müşterilerden işlem ücreti alınmamaktadır.

Defne İlçesi Armutlu Mahallesi’nde açılışı yapılan Enerji SA işlem merkezi; hafta içi 08:30-18:30 Cumartesi günü ise 09:00-16:00 saatlerinde hizmet veriyor.

(Haber Merkezi)


4 saat, 10 dakika önce / 22.06.2018 08:24:30   

KÜLTÜR EĞİTİM KURUMLARI MEZUNLARI KEP ATTI

Hatay Kültür Eğitim Kurumları düzenlemiş olduğu muhteşem kep atma töreniyle büyük beğeni topladı.

  Sümerler Mahallesinde bulunan Defne Amfi Tiyatroda düzenlenen kep atma törenine veliler öğrenciler ve Hatay Kültür Eğitim Kurumlarının Samandağ ve Antakya şubesi tam kadro katıldı.

Düzenlenen kep atma töreninde ilk olarak konuşma yapan Hatay Kültür Eğitim Kurumları kurucularından Sibel Güzelmansur, mezun olan öğrencileri yürekten kutladığını belirtirken yeni eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.

Mezunlar arasında Kızı Rüya Girişken’de yer alan Hatay Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken yaptığı konuşmasında, “Öncelikle bu gençleri yetiştiren anne -babalara ve kültür ailesine teşekkür ederim. Bizler Kültür Eğitim Kurumları olarak eğitimin amacının önce bireyi anlamak, hayalleri ve imkânları dâhilinde onu kendi zirvesine taşımak olduğunu düşünüyoruz. Bu felsefe doğrultusunda ‘’senden bir şey olmaz, zaten başaramazsın!’’ gibi lüğatımızda yeri olmayan bu negatif söylemleri Hatay Kültür Eğitim kurumları olarak sevgimiz, anlayışımız, şefkatimiz, engin bilgi ve birikimimizle yıktık ve yıkmaya devam edeceğiz. Bu zorlu süreçte siz değerli velilerimize de bunu göstermeye çalıştık. Her bireyin kendine özgü bir dünya olduğunu, bu dünyayı sadece sevgiyle güzelleştireceğimizi, değiştirebileceğimizi haykırdık. 4 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına sizleri uğurlarken yanınıza güzel, unutulmaz anılarınızı da aldığınızı ve aynı zamanda çok karmaşık duygularla birlikte kaygılarınızın da olduğunu biliyoruz. Bizler her zaman olduğu gibi bu süreçte de tüm samimiyetimiz, şefkatimiz ve hassasiyetimizle yanınızda olmayı en içten duygularımızla istiyor ve sizleri önemsiyoruz.

Hayatınızın bu dönüm noktasında asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz.  İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri hayallerine ulaşmış ama en önemlisi mutlu ve sağlıklı birer birey olarak görme gururu bize yeter de artar bile yolunuz bahtınız açık olsun.

Oldukça renkli görüntülerin olduğu diploma töreninde zaman zaman duygu dolu anlar da yaşandı.

Okul derecesi yapan Rüya Girişken’e Hatay Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken’den aldı. Törende Samandağ Kültür Temel Lisesinde öğrenci olan Samandağ kaymakamı Murat Kütük de oğlu Doğukan Kütük diplomasını kendi verdi. Diploma töreni sonrasında sahneye çağırılan tüm öğrenciler aileleri ve öğretmenlerinin huzurunda kep attılar.

 


4 saat, 11 dakika önce / 22.06.2018 08:23:36   

HATAYSPOR TRANSFERDE ATAĞA KALKTI

Hatayspor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk dış transferini gerçekleştirdi. Bordo-Beyazlılar, geçen sezon Ankaragücü forması giyen başarılı stoper Yusuf Abdioğlu ile anlaşmaya vardı.

  Osman Çalgın Tesisleri’nde düzenlenen imza töreni ile kendisini 1 yıllığına bordo-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzalayan 28 yaşındaki futbolcu, şampiyon takıma geldiği için duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hatayspor’da da şampiyonluk sevinci yaşamak istediğini ifade eden Yusuf, “Geçen sezon bu sevinci Ankaragücü’nde yaşadım. İnşallah aynı mutluluğu burada da yaşayıp Süper Lig’e çıkacağız. Bundan sonra tüm enerjimi Hatayspor için harcayacağım” dedi.

İmza törenine kulüp başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden ile birlikte katılan Hatayspor Sportif Direktörü Gökhan Zan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kısa bir aranın ardından yeniden Hatayspor için çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Zan, “Yuvamda olduğum için çok mutluyum. Transfer komitesi ile birlikte hummalı bir şekilde çalışıyoruz. Takımımızın ihtiyaçları ve bütçesi doğrultusunda en kaliteli futbolcuları bünyemize katmak için emek harcıyoruz. Yusuf kardeşimiz şampiyon Ankaragücü’nün en önemli 3-4 oyuncusundan biriydi. Buraya gelir misin diye sorduğumuzda tereddüt etmeden kabul etti. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun” açıklamalarında bulundu.

Gerçekleşen basın toplantısı öncesi kulübün ve takımın son durumu hakkında bilgi veren Mehmet Maden, önümüzdeki sezon iç saha maçlarını Antakya Atatürk Stadyumu’nda oynayacaklarını belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) ve Passolig temsilcileriyle yaptıkları görüşmeler neticesinde Atatürk Stadyumu’nun seyirci kapasitesinin de arttırılacağını sözlerine ekleyen Başkan Maden, “Mevcut stadımızı 1. Lig’e uygun hale getireceğiz. Naklen yayın odası, medikal odası, basın odaları gibi bölümler ekleyeceğiz. Belki yeni sezonda 1 ya da 2 maçımızı çevre Adana veya Gaziantep’te oynayabiliriz. Ancak biz stadımızı yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki hafta bu çalışmalarımız başlayacak. 45 gün için bitiririz” dedi.

Son olarak transferler ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Maden, iç transferlerle birlikte şampiyon kadroyu koruduklarını ve yeni takviyelerle de daha da güçleneceklerini söyledi.

(Haber Merkezi)


4 saat, 13 dakika önce / 22.06.2018 08:22:25   

HATAYSPOR’UN ŞAMPİYONLUK DERGİSİ BEĞENİ KAZANDI

2.Ligde şampiyon olarak adını 1. Lige yazdıran Hatayspor’un bu başarısının yer aldığı şampiyonluk dergisi dağıtıma başlandı.

Hatayspor Taraftarlar Derneği ve Ergin Medya işbirliğiyle hazırlanan “Hatayspor’un Şampiyonluk Destanı” adlı şampiyonluk dergisi 84 sayfalı renkli kuşe baskısı ile göz kamaştırdı.

Hatayspor’un 34 haftalık zorlu maratonunun hikayesi yazılan şampiyonluk dergisinde tüm sezon yanında şampiyonluk görüntüleri ile hayat boyu hatıra olarak saklanabilecek bir eser oluştu.

Dergini yapım ve dağıtımını üstlenen Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin ve Başkanvekili Mehmet Deviren, binlerce adet basılan derginin dağıtımının devam ettiğini belirterek bu dergiden temin etmek isteyenlerin kendileriyle irtibat kurması gerektiğini belirttiler.

(Yorum Haber Merkezi)


4 saat, 13 dakika önce / 22.06.2018 08:21:48   

Özdemir Kardeşler Ticaretten Antakya Gençlik’e forma desteği

Antakya’da Küçük Sanayi Sitesi 2. Caddede mobilyacılara yönelik malzeme satışı faaliyetini sürdüren Özdemir Kardeşler Ticaret, amatör spora ve gençlere sahip çıktı.

Özdemir Kardeşler Ticaret sahibi Hüseyin Özdemir’i işyerinde ziyaret eden Kaan Temizlik Antakya Gençlik Başkanvekili Ahmet Davut ve Asbaşkan Abdulkadir Akay, spor kulübü yönetimi ve futbolcular adına teşekkür etti.

Hüseyin Özdemir’de şehrimizin en eski ve köklü spor kulübü olan Kaan Temizlik Antakya Gençlik’e bir takım forma yaptırmaktan mutluluk duyduğunu belirterek spor müsabakalarında başarılar diledi.

Ahmet Davut ve Abdulkadir Akay’da Özdemir Kardeşler Ticaret sahibi Hüseyin Özdemir’in bu jestine teşekkür ederek bu davranışın diğer işadamlarına örnek olması gerektiğini vurguladılar.

(Yorum Haber Merkezi)


4 saat, 14 dakika önce / 22.06.2018 08:20:38   

ERHAN AKSAY TURNUVASINDA FUTBOL ZİYAFETİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, Hatay’ın Anavatana katılışının 78. yıldönümü dolayısıyla bu yıl 34.sü düzenlenen Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nda kıyasıya mücadeleler devam ediyor.

Kıyasıya gerçekleştirilen mücadelede Altınözü, Sofular’ı 8-0 yenerek maçı kazandı.

Simpakspor ve El Mina İnşaat’ın da mücadele ettiği maçta Simpakspor, El Mina İnşaat’ı 4-0 mağlup ederek maçtan galip ayrıldı.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı maçlarda, taraftarlar takımlara tribünden destek verdi.

(Haber Merkezi)


4 saat, 15 dakika önce / 22.06.2018 08:19:39   

KARAMOLLAOĞLU BUGÜN HATAY’DA

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu 19 Haziran Salı (Bugün) saat 17.30’da Hatay’da e-mitingle halkla buluşacak.

   Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Dr. Necmettin Çalışkan, İl Başkanı Hamza Çalışkan ve milletvekili adayları Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenledikleri basın toplantısında, Karamollaoğlu’nun Hatay’da yapacağı e-miting ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dr. Necmettin Çalışkan, "Ülkemizdeki ulusal ana akım medya Saadet Partimize ambargo uygulamaktadır. Partimizin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı Adayı olmasına rağmen televizyon kanallarında yok denecek kadar az yer aldığını görüyoruz. Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir’ diyerek çalışmalarımızda büyük ölçüde sosyal medyadan yararlandık.

Partimiz teknolojiyi çok iyi kullanan bir parti olarak bu seçimlerde yeni bir strateji geliştirdi, bu anlamda salonlarda toplantı yapıyor ancak toplantılar sosyal medya üzerinden yayınlanıyor. Bu vesile ile hem ilimizde hem de yurdun dört bir yanında ki insanlar interaktif bir kullanımla Genel Başkanımıza yazılı olarak sorularını iletiyor ve başkanımızda cevaplıyor” dedi.

Çalışkan, bu çerçevede Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Temel Karamollaoğlu’nun 19 Haziran Salı (Bugün) saat 17.30’da  Hatmek Salonu’nda e-miting ile halkla buluşacak. Tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

(Haber: Adile Okta-İsmail Aslan)


3 gün, 2 saat önce / 19.06.2018 09:40:02