......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274858
YORUM MANŞET
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:  HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİKHatay Milletvekili Hüseyin Yayman, birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdiklerini belirterek bu yatırımların artması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önemli açıklamalarda bulundu.

Hatay, eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır diyen Yayman, “Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır” dedi.

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen İsmail Bayrakdar ve ekibine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Yayman, “Birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdik ve bu yatırımların artması için de mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse, Hassa Tünelinin projesinin bitirilmesi, Hassa’da kurulması planlanan büyük ölçekli organize sanayi projesinin bitirilmesi, Tahtaköprü Barajının yükseltilmesi ve yeni Hatay Mozaik Müzesinin yapılması gibi. Üzülerek ifade etmeliyim ki Hatay’ımız eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır. Bir Hatay sevdalısı olarak bu durumun rahatsızlığını yaşıyor ve bu anlamda da çözüm noktasında siyaset kurumu olarak bizlerin sivil toplum kuruluşu olarak da sizlerin sorumluluğunun ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında Sayın başkanım İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır. Değerli Başkanımıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Sayın Vekilimizin, Ak Parti İlçe Başkanımızın ve beraberindeki heyetin ziyaretini Memur-Sen Ailesi adına anlamlı ve bir o kadar da kıymetli buluyorum diyen Bayrakdar, “Hatay’ımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve bunun daha da ivme kazanabilmesi noktasında ekonomiden ticarete eğitimden ulaşıma turizmden sosyo kültürel ve sosyo ekonomik yapıya varana kadar daha birçok alanda sorunlar ve çözüm önerileri ve aksiyonları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak bu bağlamda sizlerle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti." dedi.

Ziyaret programına Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)

152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI
152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

 152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI152 genç hekimin mesleğe ilk adımı attığı Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, ailelerin yoğun ilgisiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Dönem birincisi Ali Rıza Gündüz, yaptığı konuşmada eğitim süreci boyunca yanlarında bulunan, desteklerini esirgemeyen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.

 
MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasında yeni mezun hekimlere seslenerek “150 bin hekim, aktif olarak faaliyet gösterdiği bir alanda başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı, yenilenmeli ve hedefler koymalıdır.” dedi.
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı konuşmada “Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir, sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Burada çok kaliteli bir eğitim veriyoruz. Ondan sonrası öğrencilerimize düşüyor. Bu eğitimin yanında dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, kendi toplumuna örnek bireyler olarak yetişmeniz gerekiyor. Biz ailelerden özellikle şunu istiyoruz. Gençlerin sadece öğrencilik yıllarında değil; meslek hayatlarında da yanlarında olmalarını. Bu vesile ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Ali Rıza Gündüz mezuniyet kütüğüne dönem levhasını çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat yemini edildi. 
Hipokrat yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı. Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
(Haber Merkezi)

Basın mensupları, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı`nı” en kalbi duygularıyla kutladığını belirterek, basın emekçilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Basın mensupları, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir diyen Başkan Kimyeci yayımladığı kutlama mesajında şu açıklamalarda bulundu: “Türk basınında sansürün kaldırılmasının 106. yıl dönümünde tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Görevini bu anlayışla, fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler.

Basın toplumsal hayatımızın önemli parçalarından birisidir. Bu tarih boyunca böyle olmuştur. Böyle bir günün ortaya çıkmasına da bu önem vesile olmuştur. Basın, yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığıyla yaşadığımız şehir, ülke ve dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Bu da Basın`ın değerini ve önemini bir kat daha arttırmaktadır. Toplumu aydınlatan, yaşanan tüm olayları ve gelişmelerin bizlere aktarılması için, gece gündüz demeden gerekirse hayatlarını tehlikeye atarak büyük çaba sarf eden, her durumda sorumluluk bilinciyle hareket eden ve bu zor görevi yerine getiren tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı`nı” en kalbi duygularımla kutlar, tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 11:05:20   

Yaman, basın bayramını kutladıDefne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, yayınladığı mesajla 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.

Yaman, yayınladığı mesajda şu açıklamalarda bulundu: “Halkın Haber alma kaynağı, çağdaş toplumun temel taşı, demokratik ve çok sesli kültürün vazgeçilmez unsuru olan basın camiasının bayramını kutlar, Daha özgürlükçü, haklarının daha güven altına alınmış bir şekilde mesleklerini sürdürme ortamına sahip olmalarını temenni ederim.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 11:04:53   

AKEVLER MAHALLESİ`NİN SU SORUNU GİDERİLDİHatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu ihtiyacını Harbiye bölgesinden karşılayan ve Harbiye bölgesinden gelen içme suyu debisinin düşmesiyle içme suyu sıkıntısı yaşayan Antakya`ya bağlı Akevler Mahallesinin içme suyu sıkıntısının büyük ölçüde giderildiğini bildirdi.

Serinyol Saraycık bölgesinden gelen içme suyu ana borularına baypas yapılarak Akevler Mahallesine su verildiğini açıklayan Hatsu Genel Müdürlüğü, böylece Akevler Mahallesi ve çevresinde içme suyu sıkıntısının büyük ölçüde giderildiğini ve diğer mahalleler için de çalışmaların sürdüğünü, bu çalışmaların da en kısa sürede tamamlanacağını duyurdu.

Yeni açılan kuyularda büyük yol kat ettiklerini açıklayan Genel Müdürlük, bu kuyuların açılması ile yaşanan sıkıntıların aşılacağını bildirdi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 11:03:05   

Bayraklar yarıya indirildiHatay Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre; İsrail`in Gazze`ye yönelik menfur saldırıları sonucunda yüzlerce masum Filistinlinin ölümünden dolayı, köklü tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan kardeş Filistin halkıyla dayanışma çerçevesinde, 22/07/2014 tarihinden itibaren üç gün süreyle milli yas ilan edildiği belirtildi.

Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 24 Temmuz 2014 Perşembe günü (Bugün) güneşin batışına kadar bayrakların yarıya çekileceği kaydedildi.

Tüm resmi kurum ve kuruluşların önlerinde göndere çekili tüm bayraklar Milli yas ilanı dolayısıyla görevlilerce yarıya indirildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 11:02:36   

Park ve bahçelerin bakımı ilçe belediyelerine verildiHatay Valiliği`ne Bimer aracılığıyla intikal eden şikayet ve talepler doğrultusunda park ve bahçelerin bakımı geçici olarak ilçe belediyelerine verildi.

Yerel gazetelere de yansıyan olumsuz görüntü ve haberlerden peyzaj ve alanların sulanmadığı, kurumaya yüz tuttuğu ve oluşan çevre kirliliğine neden olduğu anlaşıldığından Hatay Büyükşehir Belediye meclisinden çıkacak karara kadar yetki ilgili ilçe belediyelerine devredildi.

Hatay Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “On dört ilde büyükşehir belediyesi ve yirmi yedi ilçe kurulması ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına Dair 6360 sayılı Kanun ile İlimiz Büyükşehir Belediyesine dönüştürülmüş,30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli idareler genel seçimi ile de Büyükşehir Belediyesi teşkilatı ve organları oluşturulmuştur.

Valiliğimize Bimer aracılığı ile intikal eden şikayet ve taleplerden, ilgili kurumlar tarafından yapılan yazılı müracaatlardan, yerel gazetelere de yansıyan konu ile ilgili olumsuz görüntü ve haberlerden il genelindeki park, bahçe ve diğer peyzaj alanlarının bakımsız kaldığı, sulanmadığı için bazılarının kurumaya yüz tuttuğu, hatta kuruduğu ve görüntü kirliliğine neden olduğu anlaşılmıştır.

İl genelindeki meydan, bulvar, cadde, yol, sokak, park, spor ve kültürel tesislerin, Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri arasındaki dağılımına ilişkin esasların 5216 sayılı Kanunun 27`inci maddesine göre Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Ancak 18 Temmuz 2014 tarihi itibariyle henüz böyle bir karar alınmadığı ve söz konusu kararın alınmamasından dolayı bu durumun park ve bahçeler ile diğer sosyal tesislerden faydalanan vatandaşlarımızın mağduriyetine neden olduğu görülmektedir.

Bu sebeple il genelindeki meydan, bulvar, cadde, yol, sokak, park, spor ve kültürel tesislerin sahipsiz kalmaması, ortaya çıkan olumsuzlukların halkımızın istifadesini engellememesi, il genelindeki başta halkın yararlandığı park ve bahçeler olmak üzere sosyal donatı alanlarında görüntü kirliliği oluşmaması için; Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından konu ile ilgili görev, yetki ve sorumlulukların tayin ve tespiti yapılıncaya kadar söz konusu tesislerin ilçe sınırları içinde ilgili ilçe belediyelerince bakım ve onarımlarının yapılması 6360 sayılı Kanunun geçici 1`inci maddesinin 16`ncı fıkrası gereğince Valiliğimizce uygun görülmüştür.

Alınan karar geçici mahiyette olup, aksine bir gelişme olmadıkça, Büyükşehir Belediye Meclisi konu ile ilgili bir karar alıncaya kadar geçerlidir.” denildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 11:01:54   

Şehit Er Döğüşken toprağa verildiŞanlıurfa`nın Ceylanpınar sınır bölgesinde yaşanan çatışmada hayatını kaybeden Piyade Er Adem Döğüşken, Büyükdalyan Mahallesi`nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Piyade Er Adem Döğüşken`in cenaze törenine, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 2.Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı P. Alb. Salih Taşgın, Adana Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz, MKÜ Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Acılı aileye başsağlığı ve sabır dileyen Vali Lekesiz, şehidin anne ve babası ile ya-kından ilgilenerek acılarını paylaştı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit er Adem Döğüşken, gözyaşları arasında toprağa verildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 11:00:05   

ANTAKYA BELEDİYE PERSONELİNDE BAYRAM ÖNCESİ İKRAMİYE SEVİNCİAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`nin talimatı doğrultusunda Ramazan Bayramı öncesinde Antakya Belediyesi işçilerinin 13 yevmiye tutarındaki ikramiyeleri ve giyim yardımı ücretleri ödendi.

Antakya Belediyesi`nde çalışan 181 işçi personeli kapsayan ikramiye ödemesi için toplam 157 bin 551 TL ödeme yapıldı. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde işçi personel başına ortalama 870 TL. ikramiye ödendi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren işçilerin alın terinin kurumadan ödenmesine büyük önem verdiğini ifade eden Başkan İsmail Kimyeci, “Her geçen büyüyen ve gelişen ilçemizde daha seri, etkin ve verimli aynı zamanda kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Büyük özveriyle çalışan işçilerimizin Ramazan Bayramı`na girerken ikramiyelerini ödeyerek onları ve ailelerini daha da mutlu etmek istedik. Bu nedenle elimizdeki imkanlar ölçüsünde işçilerimizin 13 yevmiye tutarındaki ikramiyelerini ve giyim yardımlarını ödedik. Böylece değerli işçi kardeşlerimiz aileleri ile birlikte bayrama daha da mutlu bir şekilde girecekler. Güle güle harcamalarını diliyorum.” dedi.

Belediye işçi personeli Ramazan bayram öncesinde ikramiye ve giyim yardımlarını ödeyerek kendilerine çifte bayram yaşatan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`ye teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 10:59:23   

Kur`an ziyafetinde Filistin için dua edildiİskenderun Belediyesi`nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri çerçevesinde İskenderun İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen Kur`an-ı Kerim ziyafetinde, Filistin`de ve Dünyanın birçok bölgesinde zulüm gören müslümanlar için dua edildi.

Anıt alanında düzenlenen Kur`an-ı Kerim ziyafetine, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun ilçe müftüsü Mehmet Taştan, İskenderun ilçe emniyet müdürü Cengiz Başar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İskenderun Müftüsü Mehmet Taştan, yaptığı konuşmada, Ramazan ayının Kur`an ayı olduğunu, böylesi bir ayda dahi Müslümanların zulüm ve işkence gördüğünü söyledi.

Müslümanlara yönelik saldırıların devam ettiğini fakat Türkiye dışında bütün dünyanın sessiz kaldığını belirten Müftü Taştan, `Barış için kurulmuş birtakım teşkilatlar, barışı kendilerine reva görebiliyorlar fakat söz konusu Müslüman olunca kıllarını kıpırdatmıyor` dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise Gazze`de ve Dünyanın birçok yerinde Müslümanlara yönelik saldırıların olduğunu belirterek, ”Gazze`de kan acı gözyaşı devam ediyor. Dünyanın her tarafında şiddet gören, zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. İskenderun`dan bu kardeşlerimize selam ve dua gönderiyoruz. Allah yar ve yardımları olsun. Bu saldırıları yapanları kınıyoruz” şeklinde görüş beyan etti.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mübarek ramazanı, yaklaşan ramazan bayramını ve mübarek kadir gecesini tebrik ederek, bu anlamlı etkinliğe emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Kur`an`ı Kerim Okuma Yarışmasında Dünya birincisi olan Afrikalı Abdurrahman Sadien ve İranlı Ahmet Ebul Kasimi Kuran-ı Kerim okudu.

Finalde ise başta Filistin olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde zulüm gören Müslümanlar için Arapça duayı Abdurrahman Sadien ve Abdullah Ebul Kasım birlikte yaptılar. Gecenin sonunda Dünya birincilerine plaket takdim edildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 10:58:27   

HGC`nden 23 Temmuz Bayram GazetesiHatay Gazeteciler Cemiyeti`nin 2010 yılında kurulmasının ardından her yıl 23 Temmuz`da Hatay`ın Anavatana katılışı nedeniyle çıkardığı Hatay Gazeteciler Cemiyeti yayın organı 23 Temmuz Bayram Gazetesi 3. sayısı okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen`in sahipliğini yaptığı Hatay Gazeteciler Cemiyeti yayın organı olan 23 Temmuz Bayram Gazetesi, Hatay`ın kurtuluşundan günümüze kadar olan acı ve tatlı anıları, duayen gazetecileri, Hatay Gazeteciler Cemiyeti`nin yaptığı faaliyetler, Hatay`ın kültürü ile tarihini konu olarak ele aldı. Her yıl 23 Temmuz`da yayınlanan 23 Temmuz Bayram Gazetesi okuyucularından tam not aldı.

Hatay`ın Anavatana katılışının günü 23 Temmuz`un her yıl yeniden anılarıyla tazeleneceğini belirten HGC Başkanı Ahmet Yetişen; “20 yıl Anavatan`dan ayrı kalan Hatay, 23 Temmuz 1939 tarihinde bir daha anavatandan ayrılmamak üzere onun çelik sınırları içerisine girmiştir. İşte bugün ve gelecek her 23 Temmuz`larda Hataylılar bu mutlu günün sevinç ve coşkusunu yaşamaktadırlar. Milli ve siyasi bir zafer olarak Türk tarihindeki yerini alan Hatay meselesi ile acı ve tatlı hatıraları genç nesillere aktarmaya devam edeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 10:57:49   

Antakya Expres Dergisi Okuyucularıyla BuluştuBerk Gazetecilik, Matbaacılık Promosyon, Tanıtım ve Eğitim tarafından ilk sayısı çıkarılan Antakya Expres Dergisi, okuyucularıyla buluştu.

Renkli kuşe kâğıda dolu dolu 68 sayfa çıkan Antakya Expres Dergisi, ilk sayısında beğeni kazandı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`nin icraat ve faaliyetlerinin ağırlıkta yer aldığı dergide ayrıca ilimizle ilgili çok sayıda haberde yer aldı.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Berk Gazetecilik, Matbaacılık Promosyon, Tanıtım ve Eğitim bünyesinde çıkan Antakya Expres Dergisi sahibi ve çalışanlarına başarılar diliyoruz.

(Yorum Haber Merkezi)

5 yıl, 5 ay önce / 24.7.2014 10:54:30