......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274858
YORUM MANŞET
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:  HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİKHatay Milletvekili Hüseyin Yayman, birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdiklerini belirterek bu yatırımların artması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önemli açıklamalarda bulundu.

Hatay, eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır diyen Yayman, “Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır” dedi.

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen İsmail Bayrakdar ve ekibine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Yayman, “Birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdik ve bu yatırımların artması için de mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse, Hassa Tünelinin projesinin bitirilmesi, Hassa’da kurulması planlanan büyük ölçekli organize sanayi projesinin bitirilmesi, Tahtaköprü Barajının yükseltilmesi ve yeni Hatay Mozaik Müzesinin yapılması gibi. Üzülerek ifade etmeliyim ki Hatay’ımız eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır. Bir Hatay sevdalısı olarak bu durumun rahatsızlığını yaşıyor ve bu anlamda da çözüm noktasında siyaset kurumu olarak bizlerin sivil toplum kuruluşu olarak da sizlerin sorumluluğunun ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında Sayın başkanım İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır. Değerli Başkanımıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Sayın Vekilimizin, Ak Parti İlçe Başkanımızın ve beraberindeki heyetin ziyaretini Memur-Sen Ailesi adına anlamlı ve bir o kadar da kıymetli buluyorum diyen Bayrakdar, “Hatay’ımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve bunun daha da ivme kazanabilmesi noktasında ekonomiden ticarete eğitimden ulaşıma turizmden sosyo kültürel ve sosyo ekonomik yapıya varana kadar daha birçok alanda sorunlar ve çözüm önerileri ve aksiyonları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak bu bağlamda sizlerle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti." dedi.

Ziyaret programına Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)

152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI
152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

 152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI152 genç hekimin mesleğe ilk adımı attığı Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, ailelerin yoğun ilgisiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Dönem birincisi Ali Rıza Gündüz, yaptığı konuşmada eğitim süreci boyunca yanlarında bulunan, desteklerini esirgemeyen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.

 
MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasında yeni mezun hekimlere seslenerek “150 bin hekim, aktif olarak faaliyet gösterdiği bir alanda başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı, yenilenmeli ve hedefler koymalıdır.” dedi.
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı konuşmada “Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir, sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Burada çok kaliteli bir eğitim veriyoruz. Ondan sonrası öğrencilerimize düşüyor. Bu eğitimin yanında dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, kendi toplumuna örnek bireyler olarak yetişmeniz gerekiyor. Biz ailelerden özellikle şunu istiyoruz. Gençlerin sadece öğrencilik yıllarında değil; meslek hayatlarında da yanlarında olmalarını. Bu vesile ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Ali Rıza Gündüz mezuniyet kütüğüne dönem levhasını çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat yemini edildi. 
Hipokrat yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı. Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
(Haber Merkezi)

Tarihi evlere sahip çıkılmalıMustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, eski Antakya evlerine sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Güder, Hatay Sanayici ve İşadamlarını ziyaretinde kendisine HASİAD evini gezdiren dernek başkanı Halit Yağcıoğğlu`na eski Antakya evlerine sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

HASİAD Evi`nde gerçekleşen ziyarette Başkan Yağcıoğlu, HASİAD evini gezdirerek Rektör Güder`e derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgilerde bulundu.

Rektör Güder, eski Antakya evlerinin pahalı ve restorasyon sürecinin zaman ve maliyet açısından külfetli olmasından dolayı bu evlere rağbetin azaldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Böyle bir kültürel değeri Antakya`ya kazandırdığı için HASİAD`a teşekkür ediyorum. MKÜ olarak restore edip Antakya`ya kazandırmak üzere eski bir Antakya evi arıyoruz. Fakat istediğimiz kriterlerde bir ev henüz bulamadık.” dedi.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yağcıoğlu, üniversite ve sanayi işbirliğinin bir ilin kalkınmasında önem arz ettiğini bildiklerini, yakın bir zamanda ortak bir proje de yer almak istediklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:53:08   

Mutluluğumuz hastaların tebessümlerinde saklıBir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTE-BİMUV) Ekibi Başkanı Ömer Faruk Kural, her hafta hastane ziyaretlerini aksatmadan devam ettirdiklerini belirterek “Bizim mutluluğumuz hastaların tebessümlerinde saklı” dedi.

Kural, genç olarak imkanlarının yetersiz olduğunu belirterek başta dua ve desteklere ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Her hafta usanmadan sıkılmadan daha bir şevkle ve enerjiyle Cuma ve Cumartesi günleri hastane ziyaretlerini aksatmadan devam ettiklerini belirten Kural, şu açıklamalarda bulundu: “Ziyaretlerde hastaların bize karşı ısınmaları ve ondan doğan gülümsemeleri mutlu oluşları bizleri derinden etkiliyor. Bizler bu şevkle ve enerjiyle daha çok sosyal sorumluluk projelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz ancak biz gönüllü gençler olarak imkanlarımız yetersiz oluyor. Bizler enerjimizi ve gençliğimizi kötü yerlerde değil iyi yerlerde ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamı dahilinde geçiriyoruz ve öyle de devam etmeyi arzuluyoruz.

İyiliksever insanlara sesleniyoruz bizim gibi gençlerin çoğalması ve bizlerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında faaliyetlerimizin devam etmesi ve artması için başta dualarınıza ve desteklerinize ihtiyacımız var. Desteklemek isteyenler 531 607 8651 telefondan bize ulaşabilirler.

Bir Tebessüm Bin Mutluluk (Bitebimuv) ekibinin başkanı olarak 14 Ağustos Perşembe günü Adana Balcalı Hastanesine yatışım gerçekleşiyor. Cuma günü ise kalbe yakın büyük damara kateter takılacak daha sonra Adana Balcalı Hastanesi Çocuk Onkoloji servisinde ilk olarak bende uygulanacak zorlu aferez tedavi süreci başlayacak.

Dualara benim ve benim gibi hastaların çok ihtiyacı var. Benim tedavi sürecimde gidemediğim durumlarda gönüllü ekibim gözümü arkada bırakmayacaklarına ve hastane ziyaretlerine devam edeceklerine söz verdiler. Ayrıca yine kendimi iyi hissettikçe gerekli önlemleri alıp hastane ziyaretlerine devam edeceğim inşallah.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:52:10   

HATSU: BORCU DOLAYISIYLA KİMSENİN SUYU KESİLMEDİHatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İskenderun ilçesinde, HATSU`nun kestiği faturalardan gecikme faizi aldığı ve vatandaşların borcundan dolayı suyunun kesildiği iddialarına cevaben bir açıklama yaptı.

Genel Müdürlük, İskenderun ilçesinde su tahsilâtlarının 11 Haziran 2014 tarihine kadar İskenderun Belediyesi veznelerince yapıldığını hatırlatarak, HATSU veznelerinin su tahsilâtına 4 Temmuz 2014 tarihinde başladığını ve abonelerin geriye dönük borçlarının bildirilmesine dair su kesme ihbarnamesinin otomatik olarak çekildiğini bildirdi.

HATSU, hiçbir vatandaşın borcundan dolayı suyunun kesilmediğini belirterek, isteyen abonelere ödeme güçlerine göre taksitlendirme yapılabileceğini ve taksitlendirmeden de çok sayıda vatandaşın faydalandığını açıkladı.

HATSU Genel Müdürlüğü ayrıca, su tahsilâtlarıyla ilgili bütün iş ve işlemlerin HATSU Genel Müdürlüğü`ne geçmesinin ardından su faturasını otomatik ödeme talimatıyla yatıran İskenderunluların, otomatik ödeme talimatlarının geçersiz sayıldığını ve banka anlaşmaları yapıldıktan sonra ayrıca duyuru yapılacağını bildirdi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:51:54   

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINDAN AYDIN`A ZİYARETBelen Kaymakamı Abdulaziz Aydın; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın teşrifiyle noter huzurunda gerçekleştirilen ve Belen`de ikamet eden 1 şehit yakını, 2 gazi yakını ile 1 gazi olmak üzere atamaları gerçekleştirilen vatandaşları makamında kabul etti.

Kaymakam Aydın; Muğla Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına ataması yapılan gazi oğlu Mehmet Burak Akbulut`u, Hatay Aile Politikalar İl Müdürlüğüne ataması yapılan Gazi Ali Güleşçi`yi, Maliye Bakanlığı Hatay İl`i emrine ataması yapılan gazi kardeşi Soner Özdemir`i ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü`ne ataması yapılan Ferhan Cebel`i tebrik ederek, görevlerinin kendileri ve aileleri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Görev süresince tahsil durumlarını da yükseltmelerinin önemli olduğunu ifade ederek bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileği ile kendilerini uğurladı.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:49:56   

Lekesiz, 1127 No`lu sandıkta oy kullandıHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ve iki kızı ile birlikte, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi`nde 1127 No`lu sandıkta oy kullandı.

Pazar günü saat 08.45`de sandık başına giden Lekesiz, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu.

“Cumhurbaşkanının ilk defa halk tarafından seçilecek olması önemli. Türkiye Cumhuriyeti, geniş ilişkiler ağı ile ekonomisi ile insan kaynaklarının yetişmesi ile ve diğer pek çok alanda bizleri gururlandıracak noktaya geldi.

Diğer taraftan demokrasinin güçlenmesi, serilip serpilmesiyle Atatürk`ün emaneti Cumhuriyet, güçlü omuzlarda sahip buldu ve bugün ilk defa Cumhurbaşkanı`nın halk tarafından seçileceği, ortaya irade konulacağı bir noktaya geldi.

Bu fevkalade memnuniyet verici bir gelişme.

İlimiz genelinde yaklaşık 971 seçmen yaklaşık 2 bin 800 sandıkta oy kullanacak. Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde oy kullanabilmesi için ilimiz genelinde 6 bin güvenlik görevlisi görevlendirildi.

Medeniyetlerin merkezi Hatay`ın, binyılların inşa ettiği derin hoşgörü, birlik ve beraberlik duygusu içerisinde bugünü de demokrasi şöleni şeklinde geçireceğine inanıyoruz.

Seçim sonuçlarının milletimiz, memleketimiz ve ilimiz için hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:48:17   

Ergin, 2269 nolu sandıkta oyunu kullandıMilletimize hayırlı olsunEski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin Cumhurbaşkanlığı seçimi oyunu Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi`nde 2269 nolu sandıkta kullandı.

Eski Adalet Bakanı Ergin`in oy kullanacağı sandıkta AK Parti İl Başkanı Murat Genco, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile çok sayıda partili yer aldı.

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi 2269 nolu sandıkta oyunu kullanan eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yapılan seçimlerin memlekete ve ülkemize hayırlı olması yolunda temennide bulundu.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:47:35   

KİMYECİ: ÜLKEMİZİN KADERİNİ BELİRLEYEN SEÇİMDİRAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunu eşi ve kızı ile birlikte kullandı.

Beyhan Gençay Ortaokulu 1143 nolu sandıkta eşi Nursel Kimyeci, kızı Gizem Kimyeci ile beraber oyunu kullanan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, seçim sonrasında kısa bir açıklamada bulundu.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Demokrasimizin daha da güçlenmesi adına son 12 yılda ülkemizin Dünya üzerindeki kat ettiği gelişmelerden biri de Cumhurbaşkanını halkın seçmesi olmuştur. Yapılan seçim inşallah hayırlara vesile olacak. Türkiyemizin hak ettiği güçlü konuma gelmesi için Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizin kaderini belirleyen seçimdir.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:47:02   

Çalışkan: Seçimlerin hayırlar getirmesini diliyorumSaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, Antakya`da Vali Teoman İlkokulu`da oyunu kullandı.

Oy kullanma işleminden sonra bir açıklama yapan Çalışkan “Sonucu önceden belli bir tiyatro seyrediyoruz. Bugünden itibaren siyaset yeniden dizayn ediliyor.

Öyle zannediyorum ki 2015 genel seçimlerine şuanda TBMM`de olan tüm partilerin Genel Başkanları değişmiş olarak girilecek. Seçimlerin ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:45:44   

Kalkan, oyunu 1054 nolu sandıkta kullandıYayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Yavuz Sultan Selim İlkokulunda 1054 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Kalkan, ilk defa halk tarafından seçilecek cumhurbaşkanının vatana ve millete hayırlar getirmesini diledi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:45:01   

Sayın Ailesi sünnet sevinci yaşadıNezahat-Abdulkadir Sayın çifti, erkek çocukları Kaancan ve Mustafa`nın sünnet töreniyle mutlu gün yaşadı.

10 Ağustos 2014 Pazar günü Sayın Ailesinin evinde, yakın akrabaların katılımıyla düzenlenen sünnet töreniyle Kaancan ve Mustafa Sayın kardeşler, erkekliğe ilk adımı attılar.

Sünnet kıyafetleriyle birer prensi andıran Kaancan ve Mustafa, ayrıca yakışıklılıklarıyla dikkat çektiler.

Çocukların babaannesi Meryem Sayın, anneannesi Hayriye Bucaklı, halası Havva Ergin, amcaları Hüseyin Sayın, Mehmet Sayın, Abdullah Sayın, Hasan Sayın, Ali Sayın, dayıları Haluk Bucaklı, Faruk Bucaklı, Nebahat teyzesi aileleriyle birlikte bu özel günde hazır bulunarak bu mutluluğu paylaştılar.

Kirve olarak Hasan Çekmen`in yer aldığı sünnet töreni, Battal Kurnaz`ın okuduğu Kuran-ı Kerim ve duaların okunmasıyla nezih şekilde sona erdi.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Kaancan ve Mustafa`ya hayırlı şifalar diler, Nezahat-A.Kadir Sayın çiftinin bu mutlu gününü kutlarız.

(Haber&Fotoğraf: Sadullah Ergin)

5 yıl, 4 ay önce / 12.8.2014 10:42:23