......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

10 bin aileye Ramazan kolisiAntakya Belediyesi Ramazan ayı boyunca 10 bin ihtiyaç sahibi aileye, içinde kuru gıda malzemelerinin yer aldığı Ramazan kolisi yardımlarını sürdürüyor.

Yapılan tespitler sonucu evlere kadar giden Antakya Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolilerini bizzat adreslerine teslim ediyor.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, K.Dalyan Mahallesi`nde ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kolisi dağıttı.

Ramazan kolilerini bizzat teslim eden Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ihtiyaç sahibi ailelerin Kadir Gecesi`ni ve Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Kimyeci, ilk etapta 10 bin ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırdıklarını, imkanlar ölçüsünde Ramazan yardımlarını daha da arttırmayı hedeflediklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 23.7.2014 10:47:45   

TORPİLİ OLANA TANKERLE SU SERVİSİMahalli idareler seçiminin ardından 4 ay geçmesinin ardından ilimizde yaşanan su sıkıntısına bazı kişiler torpilleri vasıtasıyla çözüm getiriyor.

Gerek Hatay Büyükşehir, gerekse ilçe belediyelerinin randımanlı hizmet verememesinin sıkıntısını yaşayan Hataylılar, içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde su sorunu ile mücadele etmenin zorluğunu yaşıyor.

Bu arada yapılan tespitlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi`nde ve HATSU`da torpili olan hatırlı kişiler, sıra beklemeden su sıkıntısı yaşamadan tankerle apartmanlarına ve sitelere su getirebiliyor. Diğer yandan çevresi olmayan sıradan vatandaşların günlerce müracaat etmelerine ve beklemelerine rağmen, su sorununa çözüm getiremediklerinden yakınıyor.

Özellikle son yapılan TOKİ konutlarında su sıkıntısı had safhaya ulaştı. 956 konutluk TOKİ evlerinde ve bazı mahallelerde uzun bir süredir su yok, peki bu konuyu hangi belediye çözecek? İtfaiye müdürlüğünden tankerlerle su isteniyor evet su geliyor ama öncelikle, vatandaşlara verilen cevap önce torpilli olanlar deniliyor, torpili olmayanlar ne yapacak? Suyunda torpili olur mu?

Bu sorunların çözümü için belediyeler ne zaman hizmete başlayacak ya da yetkili belediye kim onu da bilemiyoruz.

(Haber: Hasan KAYA)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:35:32   

255.000 kök kenevir ele geçirildiHatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında sürdürülen çalışmalar sonucunda Arsuz İlçesi Hüyük Mahallesi Çumruk Mevkii`nde bulunan ormanlık alanda ekili kenevir bitkisi olduğu bilgisine ulaşıldı. 3 JÖH timi, 1 OYİT timi, 3 Kobra zırhlı araç ve 1 istihbarat unsurunun katılımı ile gerçekleştirilen operasyonda; ormanlık alan içerisine açılan 5 tarla içerisinde 255.000 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Ele geçirilen kenevir bitkileri yerinde yakılarak imha edildiği bildirildi.

Ele geçirilen 255.000 kök kenevir bitkisinin imha edilmesi ile piyasa değeri 25 milyon TL olan yaklaşık 12 ton esrarın piyasaya sürülmesinin önüne geçilmiş oldu.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, hiç kimsenin çocukları zehirlemesine müsaade edilmeyeceğini ve bu yöndeki çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade ederek, başarılı operasyonlardan dolayı güvenlik birimlerimize teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:34:31   

ENGELSİZ YAŞAM İÇİN ENGELLER AŞILIYOR2011 yılında Ankara`da yaşayan Hataylıları biraraya getirerek Hatay`a hizmet amacıyla kurulan Hatay Birlik Vakfı`na bağlı Hatay Şube Başkanlığı, Antakya Belediyesi ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği desteğiyle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü araç dağıtımı yapıldı.

Antakya Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşen akülü araç teslim törenine, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Birlik Vakfı Şube Başkanı Mehmet Gülen, Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdal Uğurlu, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı İnci Özal ve akülü araçları teslim alacak engelli vatandaşlar katılım gösterdi.

Hatay Birlik Vakfı Şube Başkanı Mehmet Gülen akülü araç teslim töreninde yaptığı açıklamada; “ Hatay Birlik Vakfı`nın amaçlarından biri olan, 4 yıllık ve üstü yüksekokulu kazanan Hataylı olup ailece Hatay`da yaşıyor olmak şartını taşıyan ve maddi imkânı yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir. Vakfımızda halen 73 öğrenci burs almaktadır. Ayrıca engellilerimize imkânlar ölçüsünde akülü araç temini sağlıyoruz.

Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği ile yaptığımız görüşmeler neticesinde tespit edilen engelli vatandaşlarımıza akülü araç desteği sağlıyoruz. Vakıf olarak geçtiğimiz yıl Nisan ayında iki, Aralık ayında 3 engelli vatandaşımıza akülü araç desteği sağladık. Bugün ise Hatay Birlik Vakfı olarak, Antakya Belediye Başkanlığımızın ve Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneğimizin desteğiyle Mehmet Sürmeli, Hatice Umur, Mehmet Balsever, Balkız Yıldırım ve İbrahim Duran adlı 5 engelli vatandaşımıza daha akülü araçlarını teslim ediyoruz. Hizmetlerimiz bundan sonra da imkânlarımız dâhilinde devam edecektir.” dedi.

Akülü araç teslim töreninde açıklamalarda bulunan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Antakya Belediyesi olarak sadece temel hizmetleri yapmakla kalmayıp sosyal belediyecilik yaparak hizmet sunmaya devam ediyoruz. Engelsiz bir yaşam için engelleri hep birlikte aşıyoruz. Engelli kardeşlerimize destek olmak amacıyla akülü araç teslimatında bulunuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırma adına hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bu anlamlı hizmetten dolayı Hatay Birlik Vakfımıza, Hatay Engelliler ve Engelli Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneğimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:32:38   

Tek dilekçe ile gazete çıkarma devri bitecekHatay Gaze-teciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Akdeniz Gazeteciler Federasyon Başkan-vekili olarak Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti`nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Yetişen, iftar programında yaptığı konuşmada gazetecilik mesleğinin kalitesinin arttırılması için çalışmalar yaptıklarını belirterek “Tek dilekçe ile gazete çıkarma devri bitecek” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyelerini şehir merkezinde karşılayan OAGC Başkanı Ali Cihangir, Osmaniye Valilik Basın Müdürü Osman Turunç`un da katıldığı yemekli buluşmada yaptığı konuşmada şu bilgileri paylaştı: “Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti olarak Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Yetişen ve HGC üyelerini ağılamaktan onur duyduk, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bizim de üye olduğumuz ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve konfederasyonumuz nezdinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile mesleki sorunların giderilmesi amaçlı çalışmalar sürdürüyoruz.

SARI BASIN KARTI ALIN

Günümüzde mesleğimizin en önemli sorunu haline gelen bir dilekçeyle gazete çıkarma furyasına son vermek üzere yaptırımlar gelecek. Bu anlamda mesleği gerçek anlamda yapan tüm meslektaşlarımızı sarı basın kartı almaya davet ediyorum. Gelecekte sarı basın kartı sahibi olan gazetelere öncelik verilecek haklar olacak. Federasyon Başkanımızın bulunduğu Antalya`da sarı basın kartı sahibi 276 gazeteci bulunurken Osmaniye veya Hatay`da bu rakamın 50-60 civarında olması yetersizdir. Her isteyen bir dilekçe ile gazete sahibi olunca mesleğin kalitesi düşmekte ve mesleği gerçek anlamda yapanlar bu durumdan çok zarar görmektedir.” dedi.

HATAY-OSMANİYE DOSTLUĞU

Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Yetişen de yaptığı konuşmada, “Federasyon üyemiz Ali Cihangir Başkan önemli konulara değindi. Mesleğimizde kaliteyi yükseltmek için sarı basın kartı alma çağrısına ben de katılıyorum. Hepimizin ortak sorunu olan bayramlık veya seçim dönemi gazetelerin önüne geçmek amacıyla önemli çalışmalarımız var. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ile ortak çalışarak bu sorunun üstesinden geleceğiz.” diyerek Federasyon Genel Başkanı Mevlüt Yeni`nin selamını iletti ve ev sahipliğinden dolayı Osmaniyeli gazetecilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:32:03   

Vali Lekesiz, vatandaşın sofrasına konuk olmaya devam ediyorManevi duyguların arttığı, kardeşlik ve hoşgörü ikliminin daha fazla hissedildiği mübarek Ramazan ayında, bu duyguları her fırsatta vatandaşlar ile paylaşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, vatandaşlarla iftar sofrasında buluşmaya devam ediyor.

Fevzi Çakmak Mahallesi`nde ikamet eden 75 yaşındaki İzdihar Hanımın iftar sofrasına misafir olan Vali Lekesiz ve eşi, yalnız yaşayan yaşlı kadın ile sohbet ederek, hal ve hatırını sordu.

İzdihar Hanımın sağlık durumu hakkında da bilgi alan ve yakından ilgilenen Vali Lekesiz, kendileri ile beraber iftar yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Ayrıca hiçbir karşılık beklemeden İzdihar Hanımın tüm ihtiyaçları ile ilgilenen komşusuna ve mahalle muhtarına teşekkür ederim.” dedi.

Ramazan ayının, ilimizde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusu içerisinde yaşanmaya devam ettiğini ifade eden Vali Lekesiz, bu vesile ile tüm Hataylıların Ramazan ayını bir kez daha kutladı.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:29:47   

Güder, inşaatları yerinde incelediMustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, gölet ve öğrenci yurdu inşaatlarını yerinde inceledi.

İncelemelere Rektör Güder`e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç eşlik etti.

Güder ve beraberindekiler, dinlenme mekanı olarak regreasyonel alan şeklinde değerlendirilecek olan; etrafında yürüyüş yolları, pergole altı gölge elemanları ve kafeterya gibi mekanlarla öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personelin sosyal aktivite ihtiyaçlarını karşılama amacı ile düzenlemesi devam eden gölete ziyarette bulunarak yerinde inceledi.

Güder, gölet ziyaretinin ardından, kız ve erkek öğrencilerini ağırlayacak yatakhanelere ek olarak idari bölümler, etüt salonları, modern mutfak, kafeterya salonu, duş ve çamaşırhane gibi bölümleri de bulunduran, öğrencilerin her türlü çalışma ve barınma ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması amacı ile en kısa sürede tamamlanması hedeflenen yurt inşaatını ziyaret ederek gelişmeleri yakından takip etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:28:49   

Hafız öğrencilerin ailelerine iftarAntakya Yatılı Erkek Kur`an Kursunda okuyan hafız ve hafızlığa hazırlık öğrencilerinin ailelerine iftar yemeği verildi. Kur`an Kursu bahçesinde gerçekleşen iftara Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcıları, şube müdürleri ve Hatay İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Çakır katıldı.

İftar öncesinde hafız öğrenciler tarafından Kur`an tilaveti yapıldı ve ilahiler söylendi.

Hatay İl Müftüsü Kavillioğlu iftarda yaptığı konuşmada; “Dünya`da meşguliyetlerin en güzeli Allah`ın kelamı Kur`an-ı Kerim ile olan meşguliyettir.

Hafız olmak şereflerin en güzelidir. Hafız yürüyen Kur`andır. Hafız anne ve babası olmak da bir şereftir. Hafızlarımızı, onların anne-babalarını ve hocalarını tebrik ediyorum. Onlara teşekkür ediyorum.” dedi.

İftar programında yemek duasını şube müdürü Faruk Yaldız yaptı. Teravih namazını Habib-i Neccar Camii İmam Hatibi Fethullah Uğraş kıldırdı.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:28:13   

Hidro Havuzuna Defne Belediyesi el attıTabandaki çatlaklar nedeni ile su tutmadığından uzun zamandır görüntü kirliği oluşturan Harbiye Mahallesi`nin güzide noktalarından Hidro Havuzuna Defne Belediyesi el attı.

Defne Belediyesi imkanlarıyla havuz doldurulacak ve çevresinin daha iyi bir duruma getirileceği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dr. İbrahim Yaman “Belediye Başkanlığına geldiğimizde ilk olarak ele aldığımız ve asla kaderine terk edemeyeceğimiz, Hidro Havuzu ve çevresi sorununda önemli mesafe kat ettik. Hidro Havuzunu farklı 3 uzman firmaya incelettik. Bu firmalar havuzun izolasyonu ve çevre düzenlemesi hakkında çok kısa sürede öneri ve maliyetleri tarafımıza ulaştıracaklar. Ayrıca havuza su temin edecek 2 ayrı proje saptandı. Belediyemizin imkânları ile havuz doldurulacak, çevresi eskisinden daha iyi bir duruma getirilecektir. Her şeyin en iyisine layık Defne halkımızın hizmetine kısa süre içinde geçirilecektir.” dedi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Hidro Havuzu ve Çevresindeki olumsuzlukların giderilmesi amacıyla inceleme yapan Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman`a Defne Kent Konseyi Başkanı Selim Harbiyeli ve Defne Belediye Meclis üyelerinden bir heyet katıldı.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:27:11   

Yayla evinde tüfekle vurularak hayatını kaybettiYaz aylarını Attepesi Yaylasında geçiren Maden İşleri Esnaf Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu üyesi Dursun Bolattürk (57), kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tüfekle vurularak öldürüldü. Bolattürk`ün sırtına ve bacaklarına isabet eden tüfek saçmalarıyla hayatını kaybettiği öğrenildi.

Amanos Dağı eteklerinde bulunan Attepesi Yaylasında önceki gece meydana gelen olayda, iddiaya göre Modern Evler Mahallesinde oturan ve yazı mevsimini Attepesi Yaylasındaki evinde geçiren evli ve 3 çocuk babası Dursun Bolattürk, elma ve sebze toplamak için evinin yakınındaki bahçeye gitti. Bir süre sonra bahçeden silah sesi gelmesi üzerine şüphelenen çevredeki vatandaşlar jandarmanın yanı sıra sağlık ekiplerine de haber verdi.

Olay yerine gelen ekiplerin Bolattürk`ün bahçesinde yaptığı incelemeler sonunda, maktul Dursun Bolattürk`ün sırtına ve bacaklarına isabet eden tüfek saçmalarıyla hayatını kaybettiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 21.7.2014 11:26:15