......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 269674
YORUM MANŞET
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda hayata geçirilen ‘3.Hatay Kitap Fuarı’ kapılarını açtı. HBB Fuar Alanında bulunan Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

 Dün düzenlenen resmi açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli ile binlerce öğrenci katıldı.

Resmi açılış töreninin ardından protokol üyeleri ve kitapseverler, fuar alanında bulunan stantları gezerek kitaplar hakkında bilgi aldı.

Birbirinden kaliteli yayınevi ve saygın yazarların yer aldığı; 20- 28 Nisan tarihleri arasında HBB Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri, ders ve kültür kitapları özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuarın içeriğinde birçok söyleşi, konferans, şiir dinletisi, resim sergisi ve 23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zeka oyunları, yüz boyama gibi etkinlikler yer alacak.

(Yorum Haber Merkezi)

ALTYAPIDA 2 MİLYAR 600 MİLYON TL’LİK PROJELER HAZIR
ALTYAPIDA 2 MİLYAR 600 MİLYON TL’LİK PROJELER HAZIR

ALTYAPIDA 2 MİLYAR 600 MİLYON TL’LİK PROJELER HAZIRHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent genelinde yapılan ve yapılacak içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi yatırımlarına değindi.

Yerel seçimlerin bitmesiyle birlikte hazırlanan projeleri hayata geçirmek için çalışmaların devam edeceğini ve sadece altyapıda 2 Milyar 600 Milyon TL’lik projelerinin hazır olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, Türkiye’de altyapı ve üstyapı konusunda en hazır belediye olduklarını vurguladı.

 

Antakya ve Defne’de yapılan içme suyu şebekesinin yüzde 82’sinin tamamlandığını ve geri kalan kısımları tamamlayacaklarını ifade eden Başkan Savaş, altyapı çalışmalarının tamamlandığı noktalarda da güzelleştirme çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

 

Antakya Mobilyacılar Sitesi’nin içme suyu şebekesi, Hassa Atıksu Arıtma Tesisi’nin temelini attıklarını ve Samandağ merkez içme suyu şebekesi inşaatının temelini atacaklarını belirten Başkan Savaş, “Samandağ’a yazın su yetersiz geliyor. Şebeke çok eksik ayrıca, biz insanlara zarar veren asbest, kurşun ve bakır içeren boruları çıkaracağız ve yenileyeceğiz. Sulara kanalizasyon bulaşıyor biz bunların önüne geçeceğiz” dedi.

 

Kırıkhan, Reyhanlı, Erzin, Dörtyol, İskenderun ve Samandağ Antakya’da(Küçükdalyan-Narlıca ve Serinyol Atıksu Arıtma Tesisi) olmak üzere toplamda 8 adet arıtma tesisini bitirdiklerini ve faaliyete aldıklarına dikkat çeken Başkan Savaş, 9’uncu atıksu arıtma tesisinin temelini de Hassa’da attıklarını ifade etti.

TED HATAY KOLEJİ II. ULUSAL GENÇLİK FORUMU ‘ YILIN EN İYİ ORGANİZASYONU’ SEÇİLDİ
TED HATAY KOLEJİ II. ULUSAL GENÇLİK FORUMU ‘ YILIN EN İYİ ORGANİZASYONU’ SEÇİLDİ

TED HATAY KOLEJİ II. ULUSAL GENÇLİK FORUMU   ‘ YILIN EN İYİ ORGANİZASYONU’ SEÇİLDİTED Hatay Koleji II. Ulusal Gençlik Forumu, katılımcılar tarafından “Yılın En İyi Organizasyonu” seçildi.
HATUF19 adıyla bilinen, TED Hatay Koleji II. Ulusal Gençlik Forumu 12-15 Nisan 2019 tarihleri arasında yurdumuzun dört bir yanından gelen lise öğrencileri belli komisyonlar içinde bir araya gelerek Türkiye'nin ve dünyanın ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel sorunları, güncel konuları tartıştı.

 Komisyonlarda belirlenen konularda sonuca ulaştılar. 16 okul, 20 danışman öğretmen, 140 delege toplam 240 katılımcıdan oluşan ulusal bir forum gerçekleşti. 

TED Hatay Koleji Kampüsünde 12 Nisan 2019 Cuma günü oryantasyon eğitimi ile başladı. 13 Nisan 2019 Cumartesi günü açılış töreninin ardından iki gün sürecek İş Güvenliği, Çevre, Su, Sağlık, Yapay Zeka ve Teknoloji, Eğitim, Enerji, Kültür komisyonları çalışmaya başladı. İlimizde ilklere imza atan TED Hatay Kolejinin geleneksel hale getirdiği bu forum, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü genel kurul aşaması ile sürdü. 
Forumun Proje Danışman Öğretmeni Sadık GENÇ’ ti. Foruma başkanlığı Mert Coşkun, başkan yardımcılıklarını Çağatay Taşkın, Rani Bager Bilici yaptı. Forumun baş organizatörleri Zelal Su Gürkan ve Akın Sabuncu, yardımcıları Ece İyiel, Anıl Güçlü, Simo Açar oldu. 
Forum sonunda foruma katılan okullara plaket, katılımcılara belgeleri verildi. Bir sonraki HATUF’ta buluşmak dilekleriyle forum sona erdi.

HATAY, GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİR
HATAY, GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİR

HATAY, GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİRAvrupa Birliği(AB) Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki AB üyesi ülkelerin büyükelçileri Hatay Büyükşehir Belediyesine ziyaret gerçekleştirdi.

 Hatay’ın görülmeye değer özel bir şehir olduğunu belirten AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, “Hatay tarihi ve gastronomi açısından görülmeye değer bir şehir” dedi.

Hatay’a gerçekleştirdikleri ziyaretler kapsamında tarihi ve kültürel öneme sahip mekânları ziyaret eden AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki heyet, son olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile görüştü.

Gerçekleşen ziyarette Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, şehrin çevre düzenlemesi, çevrenin korunması ve atık su ile ilgili misafir ve katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

FARKLI KÖKEN VE MEZHEPTEN HERKES YÜZYILLAR BOYUNCA KARDEŞÇE YAŞARMIŞLARDIR

Gerçekleşen ziyarette düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Hatay 8500 yıllık tarihi olan, 23 medeniyetin 13 tanesine ev sahipliği yapmış, Orta Doğu ve Anadolu’nun yüzyıllardır ticaret merkezi olan özel bir şehir. Geçmişten bugüne kadar farklı köken ve mezhepten herkes yüzyıllarca kardeşçe yaşamış. Normal zamanlarda birbirimizin dini ve mezhebi ile ilgilenmeyiz. Biz Hatay olmayı yüzyıllardır hep birlikte başarmışız” ifadelerini kullandı.

“MAALESEF 7 BUÇUK YILDIR SURİYE’DEKİ KARDEŞ KAVGASININ BİTİŞİĞİNDEYİZ”

Hatay’ın demografik yapısı hakkında bilgi veren ve yaşanan sıkıntılara değinen Başkan Savaş, “Daha önce Hatay’da 76 tane belediye vardı. 64 tanesi küçük beldeydi ve 12 tanesi de ilçeydi. 3 dönem önce ilçe belediye başkanıydım. 2 dönemdir de büyükşehir belediye başkanıyım. Büyükşehir olduktan sonra da 15 ilçeye bölündük. Bu şehirde avantajlarımız çok büyük. Ama coğrafi olarak dezavantajlarımız da çok fazla. Yeni büyükşehir olduğumuz için köylerde altyapı maalesef yok. Hatay’ın %50,5’i kırsal alanda yaşıyor. Bu bölgelerin altyapısı ile uğraşmak ekonomik olarak bizi yoruyor. Maalesef 7 buçuk yıldır Suriye’deki kardeş kavgasının tam bitişiğindeyiz. Ortalama 500 bin Suriyeli 7 buçuk yıldır şehrimizde yaşıyor. Biz Hataylılara sunacağımız imkânları Suriyeliler ile paylaşıyoruz. Hal böyle olunca ekonomik olarak yoruluyoruz. Biz misafirperver bir milletiz ama Avrupalı dostlarımızdan bize destek vermesini istiyoruz. Biz de biliyoruz ki sizler de elinizden geleni yapıyorsunuz.

Hatay sınır illeri içerisinde en fazla mağdur olan bir il. Nüfusa oranla baktığınız zaman en fazla misafir barındıran ikinci iliz. Böyle olunca müthiş bir altyapı ihtiyacı oluyor. Ben akademisyen bir belediye başkanıyım. Bu nedenle altyapıyı hızlı bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Şu anda altyapı ile alakalı projelerimiz var. Savaşın gölgesinde olan bir şehir olarak Hatay’da sizi ağırlamaktan dolayı mutlu olduk. Sizi şimdiden EXPO 2021’e davet ediyorum” diyerek gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getirdi.

HATAY TARİH VE GASTRONOMİ AÇISINDAN GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ŞEHİR

Hatay’ın görülmeye değer özel bir şehir olduğunu belirten AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, “Hatay tarihi ve gastronomi açısından görülmeye değer bir şehir. Farklı özellikleri barındıran önemli bir şehir. Sizlerle iş birliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Hatay’da çalışmalarımız yeni değil, burada çeşitli projelerimiz var. Suriyeliler konusu Avrupa Birliği ve Türkiye’nin birlikte ele alması gereken bir konu. Hatay gibi muhteşem bir şehirde olmaktan çok mutluyuz. Ev sahipliğinizden dolayı herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Hatay’da gerçekleştirdikleri projelere değinen Berger, okul ve sağlık merkezleri yapmayı planladıklarını belirterek önemli çalışmalara imza atacaklarının bilgisini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİBAŞKAN YILMAZ; BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE
RABBİM BİZLERE MEMLEKETİMİZE
HAYIRLI HİZMETLER YAPMAYI NASİP EYLESİN

Antakya Belediye Meclisi, Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Mahfel Sosyal Tesislerinde gerçekleşen Meclis toplantısı yoklamanın ardından, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada; “Tüm meclis üyelerimize yeni görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Milletimiz bizlere teveccühlerini gösterdiler. Şimdi hep birlikte hizmet etme zamanı. İnşallah Antakyamızı yaşanabilir ve layık olduğu görünüme hep birlikte taşıyacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin, ilk meclis toplantımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

 

CHP Grubu adına dilek ve temennilerini belirten Belediye Meclis Üyesi Adnan Özkaya ise yaptığı konuşmada, tüm meclis üyelerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi, Antakya’ya hizmet için el birliğiyle çalışacaklarını belirtti.

 

Daha sonra Mart ayı birleşimine ait tutanak özeti okunup, oylandı, ardından gündeme geçildi.

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından ilk kez toplanan Antakya Belediye Meclisinde divan katip üyelikleri, meclis başkan vekilleri, encümen üyeleri, İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonlarının üye seçimleri yapıldı.

 

Buna göre; 1. Meclis Başkan Vekilliğine Zeki Berber, 2. Meclis Başkan Vekilliğine Niyazi Yıldırım, Antakya Belediye Meclisi’nin iki asil divan katibi üyeliklerine Ömer Gürbüz ve Alev Seçmen, iki yedek divan katibi üyeliklerine Metin Dağlı ve Mithat Kıyak, İmar komisyonu üyeliklerine Mehmet Okay, Mehmet Karaca, Onur Keçecioğlu, Plan ve Bütçe Komisyon üyeliklerine Mehmet Koçak, Adnan Akdaş, Mehmet Hanifi Tolu, Sezer Dönmez Kiracı, Murat Doğan, Encümen üyeliklerine Halil Güllü, Rezzuk Ayoğlu, Ahmet Bebek seçildi.

 

Antakya Belediye Meclisi’nde organ seçimlerinin ardından Mali Hizmetler Müdürlüğü’nce 2018 yılı Faaliyet Raporu hakkında Belediye Meclis üyelerine bilgi verildi ve Faaliyet Raporu oyçokluğuyla kabul edildi.

 

Antakya Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında ayrıca kurumda görev yapan memurların yasa gereği aldığı Sosyal Denge Tazminat sözleşmelerinin yenilenmesi konusunda Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a Meclis Üyelerince oybirliğiyle yetki verildi.

Antakya Belediye Meclisi oy birliğiyle, gündemin 8. maddesi olan diğer İhtisas Komisyonlarının üye seçimleri ile 2018 yılı Denetim Komisyonu raporunu bir sonraki toplantıda görüşme kararı aldı.

 

Antakya Belediye Meclisi Nisan ayı 2.toplantısı 15 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanacak.

 

TÜFE aylık %0,31 arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Tüketici Fiyat Endeksi, Haziran 2014 verilerine göre Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık %0,31 arttı.

TÜİL Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada ülkemizde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık %0,31 arttığı belirtilerek Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinin dahil olduğu bölgemizde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık 240,49 olduğu bildirildi.

TÜİK Hatay Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada daha sonra şu bilgilere yer verildi: “TÜFE’de (2003=100) 2014 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %0,31, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,70, bir önceki yılın aynı ayına göre %9,16 ve on iki aylık ortalamalara göre %8,31 artış gerçekleşti.
Ana harcama grupları itibariyle 2014 yılı Haziran ayında endekste yer alan gruplardan sağlıkta %0,98, lokanta ve otellerde %0,92, çeşitli mal ve hizmetlerde %0,70, ulaştırmada %0,50 artış gerçekleşti.
Ana harcama grupları itibariyle 2014 yılı Haziran ayında endekste düşüş gösteren bir diğer grup ise %0,06 ile alkollü içecekler ve tütün oldu.
TÜFE’de, bir önceki yılın aynı ayına göre gıda ve alkolsüz içecekler (%12,47), ulaştırma (%12,01), sağlık (%9,48), eğitim (%9,28) artışın yüksek olduğu diğer ana harcama gruplarıdır.
Haziran 2014’te endekste kapsanan 432 maddeden; 68 maddenin ortalama fiyatlarında değişim olmazken, 247 maddenin ortalama fiyatlarında artış, 117 maddenin ortalama fiyatlarında ise düşüş gerçekleşti.” denildi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 4.7.2014 10:45:32   

Kaçakçılık Üst Kurulu toplandıKaçakçılık Üst Kurulu Toplantısı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Çiğdem, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Kaymakamlar ve diğer ilgililer katıldı.

Vali Lekesiz toplantıda yaptığı konuşmada, “Daha önceki toplantıda aldığımız kararların alandaki yansımaları, sonuçları, varsa aksayan yönlerinin masaya yatırılması, kurumlarımız arasında koordinasyon gerektiren hususlar varsa gözden geçirilmesi ve şayet gerekiyorsa yeni kararların alınıp uygulanmaya konulması konuları görüşülecek. Yararlı bir toplantı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplantı, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit ve İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ’ın konuya ilişkin sunumları eşliğinde devam etti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 4.7.2014 10:44:17   

AB PROJESİ KAPSAMINDA POLONYA ZİYARETİ YAPILDIBelen Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde dört ülkenin ortaklığı ile yürütülmekte olan “Let’s Save Our Children” adlı projenin ikinci toplantısı Polonya’nın Rzeszow şehrinde proje ortakları Türkiye, Yunanistan, Polonya ve İngiltere’den yetkililerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın; proje kapsamında çocuklarımızın sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddelerden korunmasına yönelik eğitim faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasına ilaveten bağımlı durumda bulunan çocukların bağımlılıklarından kurtarılmalarının amaçlandığını açıkladı

Kaymakam Aydın, projenin hazırlık ve icra aşamalarında yer alan Kaymakamlık Proje ekibine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 4.7.2014 10:43:41   

15 BİN TONLUK EK SU DEPOSU YAPILIYORHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Karlısu(Karaksı) ve Kisecik Mahallelerini birleştirecek olan yolun çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Başkanlık, 30 Mayıs 2014 tarihinde başlayan 2 Bin 300 Metrelik yolun açıldığını ve şuan yolun kod seviye çalışmalarının yapıldığını bildirdi. 20 Metre genişliğindeki yolun imar planı içerisinde yer aldığını bildiren Fen İşleri Daire Başkanlığı, yolun Karlısu mevkiine de 10 Bin tonluk su deposu yapılacağını ve bu su depolarının HATSU Genel Müdürlüğü tarafından Antakya’ya içme suyu sağlamak amacıyla kullanılacağını duyurdu.

5 Bin tonluk bir su deposu çalışmalarında da sona yaklaşıldığını müjdeleyen Başkanlık, yine 20 metre genişliğinde olan yolun 350 metre uzunluğunda olacağını açıkladı.

Başkanlık, süren çalışmalardan çıkarılan hafriyatın da yeni yapılan meteoroloji binası çevre düzenlemesinde kullanıldığını ve süren çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ayrıca, Samandağ ilçesinde deniz sahil tesviyesi çalışmaları, Defne ilçesine bağlı Toygarlı mahallesinde mezarlık alanı yapım çalışmaları ile Belen ilçesine bağlı Gedik-Atik yayla yolu zemin sulama, oturtma çalışmalarının tamamlandığını ve HATSU Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarında ihtiyaç duyduğu ekipman ve iş gücü ihtiyaçlarının da karşılandığını duyurdu.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 4.7.2014 10:42:53   

Zabıta, Ramazan’da denetimleri sıklaştırdıRamazan ayında, gıda satışı ve üretimi yapan işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işyerlerinde temizlik ve hijyen kontrolü yaptı.

Halkın sağlığını korumaya yönelik yapılan denetimlerde, satışa sunulan yiyecek ve içeceklerin, imalatta kullanılan ürünlerin son kullanma tarihi de kontrol edildi.

Şehrin intizamı, halkımızın sıhhat ve huzuru için çalıştıklarını, halkımızdan bu konuda destek ve duyarlılık beklediklerini belirten İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu, “Vatandaşlarımızdan duygu sömürüsünde bulunan, dilenciliği meslek edinenlere itibar etmemesini, sadaka vermemesini rica ediyoruz. Halkımızın sağlığını korumaya yönelik yaptığımız çalışmalarımızda da desteklerini bekliyoruz. Ramazan ayında denetimlerimizi arttırdık. Vatandaşlarımız aldıkları ürünlerin son tüketim tarihini mutlaka kontrol etsinler. Halkımız şikayetlerini bize bildirsinler” dedi.

Denetimlerini aralıksız sürdüren İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan haksız yoldan kazanç elde eden dilencilere ve seyyar satıcılara da göz açtırmıyor.

Özellikle ana caddelerde, trafik sinyalizasyon ışıklarında, duraklarda, cami önlerinde dilenenlere müdahale eden ve telkinde bulunan ekipler, yasalar çerçevesinde işlem yapıyor.

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilikte araç olarak kullanılan çocuklarla ilgili İskenderun Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Büro Amirliğiyle koordine içerisinde çalışıyor.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 4.7.2014 10:38:34   

Tenis Turnuvası ödül töreni düzenlendiİskenderun Belediyesi Tenis Spor Kulübü Derneği ve Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 14 Yaş Haftaiçi Tenis Turnuvası’nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

İskenderun Belediyesi Rauf Denktaş Spor Kompleksi’nde düzenlenen törende konuşan, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sporcuları kutladı.

Turnuvaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Seyfi Dingil, “Turnuvada emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İskenderun isminin geçtiği her yerde biz varız. Çocuklar bizim kardeşimiz, evlatlarımız bunları en iyi şekilde yetiştireceğiz. Uluslar arası organizasyon da yapabiliriz. Hedefimiz büyük. Boksta da, futbolda da çok büyük hedefler koyduk. İskenderun’u tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Sizleri misafir olarak da, bundan sonra düzenlenecek turnuvalara da tekrar bekliyoruz” dedi.

Törende yaptığı konuşmasında, turnuvaya ülkemizin değişik il ve ilçelerinden sporcuların katıldığına dikkat çekerek, emeği geçenlere teşekkür eden Türkiye Tenis Federasyonu Başhakemi Ferdat Şara, “Türkiye Tenis Federasyonu’nun 2014 turnuva takviminde yer alan, 30 Haziran-3 Temmuz arasında yapılan turnuvamız bugün yapılacak final maçıyla tamamlanıyor. Turnuvaya Türkiye’nin değişik yerlerinden toplam 38 bayan, 49 erkek olmak üzere toplam 87 sporcu katıldı. Sporcular bu turnuvada aldıkları puanlarla kendi yaş kategorilerinde Türkiye sıralamalarını belirliyorlar. Şu anda Türkiye’nin değişik yerlerinde turnuvalar var. İskenderun’da bu kategoride yapılan ilk turnuva olmasına rağmen katılım çok iyi. Çok büyük kulüpte bile 60-70 iken, 87-90 civarında katılım olması güzel bir başarı oldu. Turnuva sorunsuz geçti” diye konuştu.

Turnuvada, yarışmayı tamamlayarak, derece elde edenlere ödüllerini Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, İskenderun Belediyesi Tenis Spor Kulübü Derneği Başkanı Kenan Deliveli, Turnuva direktörü Mehmet Doğan verdi.

Türkiye Tenis Federasyonu denetim ve gözetimi altında gerçekleştirilen turnuvaya, Gaziantep, Mersin, Adana, Marmaris, Alanya, İstanbul, Kayseri, Hatay, İzmir, Buca, Elazığ’dan sporcular katıldı.

İskenderun Belediyesi Senior Tenis Turnuvası da, 5-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacak.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 4.7.2014 10:36:13   

SU FATURALARI HALK BANKASINDA ÖDENEBİLECEKHatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında su faturası ödemelerinde kuyrukların oluştuğuna yönelik yayınlanan haberlere dair bir açıklama yaptı.

HATSU Genel Müdürlüğü, teşkilatlanmasını halen sürdürdüğünü hatırlatarak, vatandaşların 7 Temmuz Pazartesi gününden itibaren su faturalarını T.C.Halk Bankası veznelerinden de ödeyebileceklerini açıkladı.

Bunun yanında HATSU Genel Müdürlüğünde bulunan veznelere 4 yeni veznenin daha ekleneceğini açıklayan Genel Müdürlük, yeni veznelerin de yine 7 Temmuz Pazartesi gününden itibaren hizmete gireceğini bildirdi.

Vatandaşların her türlü istek, şikayet ve önerisine açık olduklarının altını çizen HATSU, sorunların çözümüne odaklı olarak çalıştıklarını ve belli bir süre sonra hiçbir hizmetlerinde vatandaşı mağdur etmeyeceklerine vurgu yaptı.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 4.7.2014 10:34:02   

İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Yıldız`dan önemli mesaj:
GENÇLİK, TOPLUMUN EN ÖNEMLİ DEĞERİDİR
İlime, eğitime ve özellikle gençliğe yaptığı yatırımlarla ülke genelinde önemli bir misyon üstlenen İlim Yayma Cemiyeti, Hatay`da da önemli hizmetlere imza atmaya devam ediyor.

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz Yıldız, bir toplumun zenginliğinin silah, para, altın gibi materyaller olmadığını, toplumun asıl zenginliğinin imanlı, ahlaklı, izzetli yetişmiş sorumlu bir gençlik olduğunu vurgulayarak gençliğin toplumun en önemli değeri olduğuna dikkat çekti.

İYC Hatay Şubesi tarafından Antakya Karlısu Mahallesi Hasbahçe`de düzenlenen iftar yemeği büyük bir ilgiyle gerçekleşti. Düzenlenen iftar etkinliğine Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Saadet Partisi GİK Üyesi ve İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, Sağlık İl Müdürü Selahattin Yılmaz, Memur-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Felaytun Gönç, Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Recep Tuncay, Eğitim-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Cevat Önal, Mecit Ercin Hocaefendi, STK temsilcileri ile yüzlerce seçkin davetli katıldı.

Musa Esatoğlu`nun okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İYC Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz Yıldız, düzenlenen iftara katılan herkese teşekkür ederek özetle şu açıklamada bulundu:

İYC, KAMU YARARINA ÇALIŞAN VAKIF STATÜSÜNDEDİR

İlim Yayma Cemiyeti, 1951 yılında eski başbakanlardan Adnan Menderes öncülüğünde kurulan 68 vakıf insanı tarafından kurulan kamu yararına çalışan vakıf statüsündedir.

İYC olarak bugüne kadar 100`den fazla İmam-Hatip Lisesi`nin kuruculuğuna öncülük etmiş, ülkemizde cemiyete bağlı 87 yurt açarak eğitime ve gençlere hizmet vermektedir. Yılda 3 bin öğrenciye karşılıksız burs imkanı sağlanmaktadır. Cemiyet bünyesindeki yurtlarda yılda 12 bin civarında öğrenci faydalanmaktadır.

HATAY ŞUBESİ 2011`DE KURULDU

İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şubesi olarak Mayıs 2011`de kuruluşumuzu gerçekleştirdik. Bugüne kadar İlahiyat ve Arap dili öğrencilerine yönelik arapça, fıkıh, ve fıkıh usulü kursları bünyemizde verilmektedir.

Antakya`da üniversite kampüs civarında 130 öğrenci kapasiteli yüksek öğretim erkek öğrenci yurdu temel atma aşamasına gelmiştir. Proje aşaması bitti. Altyapı çalışmaları başlamak üzere. Hayırseverlerin desteğiyle inşallah bu yurt binamızı gençlerimizin hizmetine açacağız. Çünkü gençlik bir toplumun en önemlii unsurudur.

GÜZEL MEKANDA İFTAR MUTLULUĞU

Hasbahçe`nin açık ve nezih ortamında birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşayan davetliler Necmettin Albayrak öncülüğündeki İlahi Grubunun güzel ilahilerini dinleyerek huzurlu bir akşam geçirdiler.

İftar yemeğinin ardından İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, yemek duasını yaparak hep birlikte Cenab-ı Hakk`a şükürler edildi. Program, İl Müftüsünün kıldırdığı teravih namazının ardından başarılı bir organizasyonla başarıyla sona erdi.

İftar programına katılan davetliler, İYC Başkanı Doç. Dr. Cengiz Yıldız, Başkan Yardımcısı Hanifi Tuncer ve yönetim kurulu üyelerine bu güzel etkinlikten ötürü teşekkür ettiler.

(Haber&Fotoğraf: Sadullah Ergin)

5 yıl, 2 ay önce / 3.7.2014 10:41:25   

Ehliyeti hak ettiler ama ehliyetlerini alamıyorlarHatay`da çok sayıda vatandaş, sürücü belgesi almaya hak ettikleri halde ehliyetlerini alamadıklarından yakınıyor.

Bu konuda Hatay Emniyet Müdürlüğünü göreve davet eden vatandaşlar, uzun süre sürücü kurslarına katıldıklarını, sınava girerek ehliyeti kazandıklarını ancak Trafik Şube Müdürlüğünde ehliyet kartı olmadığından sürücü belgelerini alamadıklarını belirttiler.
Ehliyet kartlarını alamadıkları için araç kullanamadıklarına dikkat çeken vatandaşlar, aylardır bu sorunlarına çözüm gelmediğinden yakınarak konuya Hatay Valiliğinin ve Hatay Emniyet Müdürlüğünün çözüm getirmesini bekliyor.

(Haber: S.Ergin)

5 yıl, 2 ay önce / 3.7.2014 10:39:37   

Jandarmada Komuta ve Sancak Devir Teslim TöreniSerinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanlığı`nda düzenlenen “Komuta ve Sancak Devir Teslim Töreni” ile, Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan görevi J.Albay Özcan Kaplan`dan devraldı.

Serinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanlığı`nda gerçekleşen törene, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. H. Salih Güder, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Jandarma Eğitim Komutanı Korgeneral İbrahim Yaşar törende yaptığı konuşmada, “Türk Ulusu`nun en belirgin özelliği; askerini hiçbir ulusla karşılaştırılamayacak ölçüde sevmesi ve askerine dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan “Mehmetçik” gibi çok özel bir sıfatı vererek onu tüm kutsal değerlerin simgesi gibi kabul etmiş olmasıdır.” dedi.

Korgeneral Yaşar, Serinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanı J.Albay Özcan Kaplan`dan görevi devralan Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan`ın, devraldığı sancağı özenle koruyarak kendisinden sonra gelecek Alay Komutanı`na devredeceğine ve 121. Er Eğitim Alay Komutanlığı`na çok değerli hizmetler vereceğine inandığını kaydetti.

Ardından sancak teslimi gerçekleşti ve program geçit töreni ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 2 ay önce / 3.7.2014 10:37:03