......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274858
YORUM MANŞET
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:  HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİKHatay Milletvekili Hüseyin Yayman, birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdiklerini belirterek bu yatırımların artması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önemli açıklamalarda bulundu.

Hatay, eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır diyen Yayman, “Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır” dedi.

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen İsmail Bayrakdar ve ekibine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Yayman, “Birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdik ve bu yatırımların artması için de mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse, Hassa Tünelinin projesinin bitirilmesi, Hassa’da kurulması planlanan büyük ölçekli organize sanayi projesinin bitirilmesi, Tahtaköprü Barajının yükseltilmesi ve yeni Hatay Mozaik Müzesinin yapılması gibi. Üzülerek ifade etmeliyim ki Hatay’ımız eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır. Bir Hatay sevdalısı olarak bu durumun rahatsızlığını yaşıyor ve bu anlamda da çözüm noktasında siyaset kurumu olarak bizlerin sivil toplum kuruluşu olarak da sizlerin sorumluluğunun ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında Sayın başkanım İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır. Değerli Başkanımıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Sayın Vekilimizin, Ak Parti İlçe Başkanımızın ve beraberindeki heyetin ziyaretini Memur-Sen Ailesi adına anlamlı ve bir o kadar da kıymetli buluyorum diyen Bayrakdar, “Hatay’ımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve bunun daha da ivme kazanabilmesi noktasında ekonomiden ticarete eğitimden ulaşıma turizmden sosyo kültürel ve sosyo ekonomik yapıya varana kadar daha birçok alanda sorunlar ve çözüm önerileri ve aksiyonları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak bu bağlamda sizlerle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti." dedi.

Ziyaret programına Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)

152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI
152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

 152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI152 genç hekimin mesleğe ilk adımı attığı Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, ailelerin yoğun ilgisiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Dönem birincisi Ali Rıza Gündüz, yaptığı konuşmada eğitim süreci boyunca yanlarında bulunan, desteklerini esirgemeyen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.

 
MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasında yeni mezun hekimlere seslenerek “150 bin hekim, aktif olarak faaliyet gösterdiği bir alanda başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı, yenilenmeli ve hedefler koymalıdır.” dedi.
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı konuşmada “Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir, sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Burada çok kaliteli bir eğitim veriyoruz. Ondan sonrası öğrencilerimize düşüyor. Bu eğitimin yanında dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, kendi toplumuna örnek bireyler olarak yetişmeniz gerekiyor. Biz ailelerden özellikle şunu istiyoruz. Gençlerin sadece öğrencilik yıllarında değil; meslek hayatlarında da yanlarında olmalarını. Bu vesile ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Ali Rıza Gündüz mezuniyet kütüğüne dönem levhasını çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat yemini edildi. 
Hipokrat yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı. Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
(Haber Merkezi)

30 Ağustos, büyük bir zaferHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Lekesiz mesajında 30 Ağustos`un büyük bir zafer olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir.

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen, Türk Milleti`nin sarsılmaz azmi, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.

Bu büyük zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, geleceğe daha güçlü yürüyen dinamik ekonomisi, genç nüfusu, gelişen demokrasisi, çevresinde barış ve istikrar sembolü modern yapısı ile müreffeh, güçlü bir devlet olarak yükselmiştir.

Hedefimiz Milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, her alanda daha güçlü ve daha çağdaş bir yapıya ulaştırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Hataylı vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı`nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zafer yolunda canlarını feda eden İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:46:55   

Alkan kardeşlerden Kur`an ziyafetiMerhum Hacı İbrahim Alkan`ın 9. ve merhume Hatice Alkan`ın 3. vefat yıldönümü dolayısı ile 31 Ağustos Pazar günü saat 13.00`da Yayladağı`na bağlı Yenice Köy Mahallesinde Kur`an-ı Kerim ziyafeti düzenlenecek.

İlimizin tanınmış hayırsever işadamları, Hacı Bostan Alkan ve Hacı Mehmet Alkan kardeşler tarafından, babası Hacı İbrahim Alkan, annesi Hatice Alkan ve tüm geçmişlerinin ruhuna her yıl geleneksel olarak okuttukları Kur`an-ı Kerim ziyafet programının hazırlıkları tamamlandı.

Alkan Kardeşler, “Düzenlenecek programda tilavet olunan Kur`an-ı Kerim ve hatim dualarına bizimle amin demek üzere teşriflerinizi bekleriz” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:43:57   

Büyük gururla kutluyoruzAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 30 Ağustos`un yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zafer olduğunu belirterek “30 Ağustos Zaferi`nin 92`inci yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Kimyeci, mesajında şu açıklamalarda bulundu: “30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zaferdir. Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ülkeye de yol göstermiştir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında seçkin yerini almıştır.

Bugün için görevimiz, bir yandan Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalı, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam etmeliyiz. Aynı zamanda bizden sonraki nesillerin vatandaşlığından gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak temel hedefimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:43:17   

Gençlik, gelecektirSaadet Partisi Gençlik Kolları Türkiye geneli 4 farklı bölgede Gençlik Yaz Kampları etkinliği düzenledi.

Gençlikte kişiliğin oluştuğuna dikkat çeken Çalışkan, gençlik gelecektir diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Gençlik hayatın önemli bir dönemidir. Gençlikte karakter yapısı oluşur ve bilgi gençlikte elde edilir. Kişinin ideolojik yapısı gençlikte oluşur. Bu nedenle hayatın bu evresine çok önem verip gençlik fırsatını çok iyi değerlendirmeliyiz.

Özellikle neslimiz tehlikededir. Şu anda maalesef kontrol altında tutulmayan ne idüğü belirsiz bir gençlik yapısı karşımızda duruyor. Bu nedenle de camiamıza teşkilatımıza büyük görevler düşüyor.

Yeni ve yaşanabilir bir dünya kurma amacı ile gençlik kolları il ilçe başkanlarımızı en iyi şekilde yetişmiş gençler olmalarını sağlama gayreti içerisindeyiz.

Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturu ile Hakk`ı üstün tutan, maneviyatçı, nefis terbiyesinin esas alan, kötü hallerden arınmış, güzel ahlak sahibi, herkese iyilik yapmayı, ümmet ve insanlık için faydalıyı olmayı gaye edinmiş gençleri her şart altında yetiştirmeyi gaye edinmekteyiz” dedi.

Son olarak Çalışkan Peygamberimiz (sav)`in hayatından örnekler de vererek temel esaslarımızı anlattı ve gençlerin geleceğimiz olacağından, ahlak ve maneviyat önceliğinde milli ve manevi değerlere bağlı gençliğin öneminden bahsetti.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:42:40   

FİDANLARA SU PROJESİNDE 150 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAKHatay Büyükşehir Belediyesi`nin kurduğu fidanlara su projesi kapsamında 8.sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz TEOG (Temel Eğitim Ortaöğretime Geçiş) kursu 2014-2015 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını bitirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Antakya`da hizmete açılan dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik düzenlenen TEOG kursuna ilgi oldukça büyük, yaklaşık olarak 150 öğrenciye eğitim verecek olan kursun öğrenci alımları seçme sınavı ile yapılıyor. Sınavda başarılı olan öğrenciler ücretsiz olarak kurslara devam ediyor. Bunun yanında öğrencilere test kitabı, konu testi, yaprak test, deneme sınavı, rehberlik ve sosyal aktivite hizmetleri sunulurken öğrenciler Hatay Büyükşehir Belediyesi sayesinde sınav yarışında yaşıtlarından geri kalmıyor.

Geçtiğimiz 2013-2014 eğitim öğretim yılında kursa yaklaşık olarak 150 öğrenci alınmış olup kursun %100 oranında başarı göstermesinden dolayı tüm öğrenciler ortaöğretim kurumlarına yerleşti. 4. yıl için 1500 öğrencinin başvurduğu kurs bu eğitim-öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş emeği geçen eğitimcileri ve başarı gösteren tüm öğrencileri tebrik etti. Başarılarının devamını diledi.

Öğrencilerin eğitiminin en önemsenmesi gereken konulardan biri olduğunu belirten Savaş,”Eğitime her geçen yıl ağırlık vererek ciddi projeler üretip eğitim alanında belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Çocuklar ve gençler bu ülkenin geleceğidir. Geleceğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:41:50   

30 Ağustos, önemli bir bayramdırDefne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yaman, yayınladığı mesajda 30 Ağustos zaferinin önemli bir bayram olduğuna değinerek şu açıklamalarda bulundu:”30 Ağustos Zafer Bayramı Türkiye Cumhuriyeti`nin var oluşunu tüm Dünya`ya ilan ettiği önemli bir bayramdır. Ülkenin kuruluş aşamasındaki birlik ve beraberliği yaşadığımız, kul değil vatandaşlık bilinci ile kutlayacağımız nice bayramlar diliyor.

Mahatma Ghandi`nin 08.09.1922`de yaptığı basın açıklamasında “Mustafa Kemal`in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır” sözlerinin altını çizerek tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramının en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:41:18   

Bu yol kişiye özel mi?Silahlı Kuvvetler Caddesinden, Güllübahçe Mahallesi Şinasi Sokak girişi ile Saydam Caddesinden aynı sokağa girişlerin her iki yönü, Hatay İl Trafik Komisyonu tarafından trafiğe kapatılmıştır.

Mahalle sakinleri bu yol kavşağında trafik sıkışmasından tatsız olayların meydana geldiğini ve çoğu zaman bazı tatsızlıkların olduğunu söyleyerek bu yolun kapatılmasının kişiye özel olduğunu söylüyor.

Sokağın her iki yönünde “Trafiğe kapalıdır” uyarı yazısı olmasına rağmen, araçlar sokak içine girerek park ediliyor.

Vatandaş, yol araç trafiğine kapatılmış olduğuna göre, yol boyunca park edilen araçlar bu sokağa nasıl giriyor diye uygulamayı eleştiriyor ve bunun kişiye özel bir uygulamamı olduğunu sorarak yolun eskisi gibi trafiğe açılmasını istiyor.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:40:08   

MKÜ, tesisleri ile gücüne güç katıyorYoğun bir şekilde yürütülen yeni proje çalışmalarıyla gücüne güç katmaya devam eden, tesislerin modern teknolojilerle donatılmasına ve nitelikli insan kaynağıyla işletilmesine de büyük bir hassasiyetle önem veren Mustafa Kemal Üniversitesi, yerleşkesi içerisinde hızlı bir şekilde yükselen inşaatlarıyla birlikte cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Başarılı çevre düzenleme çalışmaları ile Mustafa Kemal Üniversitesi Alahan girişi yanı başında bulunan doğal sazlık alan içerisindeki gölet ayrıca dikkat çekiyor.

MKÜ`nün devam eden inşaatlarını sık sık gezerek gelişmeleri yakından takip eden Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, kısa süre önce gözlemlerde bulunduğu gölet alanını Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Ali Koç, Prof.Dr. M. Fatih Can, Genel Sekreter M. Salih Baldız ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı M. Kutay Yıldırım`ın eşliğinde ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu.

Yürüyüş yolları ile çevrili olan, sahip olduğu pergole gölge altı elemanları ve kafeterya gibi mekânlar ile hem öğrencilerin hem de akademik ve idari personelin sosyal ihtiyaçlarını karşılama amacına yönelik düzenlenmesi devam eden göletin, regreasyonel alan olarak değerlendirilecek olup, üst kalitede bir dinlenme mekânı olarak hizmete açılması bekleniyor.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:39:19   

Göletlere 110 bin adet sazan balığı yavrusu bırakıldıHatay`da 2014 yılı balıklandırma programı çerçevesinde Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü`nden alınan 110 bin adet pullu sazan balığı yavrusu Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi personelleri tarafından Kırıkhan Gölbaşı, Reyhanlı Yenişehir, Merkez Karlısu, Yayladağı Hisarcık ve Yalaz Göletlerine bırakıldı.

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi; su ürünleri kaynaklarındaki, doğal türlerin ve ekolojik dengenin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması ve su kaynaklarında biyolojik çeşitliliğin arttırılması, amatör (sportif) avcılığın geliştirilmesi ve ülke ekonomisine katkı sağlamasını hedeflediklerini söyledi.

Tüfekçi, ayrıca balıklandırma faaliyetlerinde ekonomik değer taşıyan pullu sazan balığı tercih edildiğini belirterek “Halkımıza düşen görev ise, av yasakları ile zaman ve boy yasaklarına uymalarıdır. Unutulmamalıdır ki, su kaynaklarımızın korunması müşterek çalışmalarımızla mümkün olacaktır` dedi.

(Haber Merkezi)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:38:40   

Yeni sezon lig perdesi Pazar günü Açılıyor
HATAYSPOR-DİYARBAKIR BŞB. , F.KARAGÜMRÜK-K.İSKENDERUN
2.Ligde yeni sezon 31 Ağustos Pazar günü başlarken ilimizi temsil eden Hatayspor iç sahada, Körfez İskenderunspor deplasmanda ligin ilk maçını oynayacak.

Son iki sezondur finallerde kaybederek PTT 1.Lig kapısından dönen Hatayspor, bu sezon yaptığı 13 flaş transferle grubun yine iddialı takımları arasında yer alıyor. Bordo-Beyazlılar teknik direktör Ahmet Taşyürek idaresinde uzun süredir yaptığı hazırlık çalışmalarının ardından yeni sezonun ilk resmi maçını Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor`a karşı oynayacak.

Pazar günü Antakya Atatürk Stadyumunda oynanacak Hatay-Diyarbakır maçı saat:16.30`da başlayacak. Yeni transferlerle birlikte yeni umutların yaşanacağı ligin ilk maçına Hataylı sporseverlerin ilgi göstermesi bekleniyor.

Öte yandan ilimizi 2.ligde temsil eden diğer takımımız Körfez İskenderunspor, ilk maçını İstanbul deplasmanında Fatih Karagümrük takımına karşı oynayacak. Teknik direktör Mehmet Hünkaroğlu idaresinde sıkı bir hazırlık dönemi geçiren Turuncu-Mavililerde hedef puan veya puanlarla İstanbul`dan dönmek.

Körfez İskenderunspor`un Bayrampaşa Çetin Emeç Stadyumunda Fatih Karagümrük ile oynayacağı maç Pazar günü saat:17.00`de başlayacak.

(Haber: Hüseyin Okay)

5 yıl, 3 ay önce / 29.8.2014 11:30:13