......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265601
YORUM MANŞET
EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ
GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ Cumhur İttifakı adayları seçim çalışmaları kapsamında Antakya Uzunçarşı esnafını ziyaret etti.

Çarşı esnafı Cumhur İttifakı heyetini Mehteran Takımı ile karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, yerel seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da çarşı esnafını ziyaret etti.

Birlikteliğimizin Hatay'ın mutluluk ve refah seviyesini sürekli olarak artıracağına inanıyor, Hatay için her zaman daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum diyen AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler “Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz” dedi.

Tarihi Uzunçarşı’da esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı heyeti, esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için destek istedi.

Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır diyen MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Cumhur İttifakı genelde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde hak ettiği noktaya gelmiştir. Bizde onların izinde yol alarak bu ittifakın Hatay'da şahlanması için çaba göstereceğiz. Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de, Hatay'ın önceliklerini belirleyerek bir hizmet haritası ortaya çıkaracaklarını ve her aşamada istişare anlayışı ile hareket edeceklerini belirterek “Har vurup harman savuran değil, akılcı bir anlayışla kalıcı hizmetler yapacağız. Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz. Cumhur İttifakı, ilimizin kurtuluşu, refahı ve hizmete doyacağının adıdır." diye konuştu.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz da, çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek, tek tek not aldı ve çözüm konusunda istişarelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

Yeni valimiz
ERCAN TOPACA
Son valiler kararnamesi ile Kocaeli Valiliği'nden Hatay Valiliğine atanan Ercan Topaca, Hatay'ın yeni valisi oldu.

2010 yılından beri Kocaeli Valiliği'ni yürüten Topaca, 1965 Yılında Antalya'nın Manavgat ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Manavgat'ta tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1989 yılında kaymakam adayı olarak atanan Topaca, daha sonra çeşitli yerlerde kaymakamlık, vali vekilliği, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ve son olarak ta valilik görevinde bulunarak 25 yıldır devletin çeşitli kademelerinde hizmetlerde bulundu.

Ercan Topaca evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:37:52   

DERİCİLER SİTESİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK YAPILDIAntakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hizmetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Antakya'nın daha temiz bir kent olması amacıyla gece gündüz aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Güzelburç mahallemizde bulunan Dericiler Sitesi'nin uzun zamandır bakımsız halde bırakılmış olan yerleri Antakya Belediyesi ekipleri tarafından kapsamlı olarak temizlendi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’müz tarafından yapılan çalışmada, çevre sakinlerini rahatsız edecek kadar birikmiş olan moloz yığınlarının kaldırılmasının ardından çöpler de temizlenerek, Dericiler Sitesi'nde kötü görünüme sebep olan unsurlar ortadan kaldırıldı. Antakya'mıza hizmet noktasında Antakya Belediyesi'nin tüm birimleri hız kesmeden çalışmalarını sürdürürken Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de gece gündüz aralıksız olarak çalışmaktadır.

Ekiplerimiz gece çalışmalarında da hizmetlerini sürdürüyor. Her akşam 20.00-22.00 saatleri arasında çöpleri toplayan kamyonlarımız, vatandaşlarımızın sağlıkları düşünülerek dezenfekte edilmiştir. Aynı şekilde çöp konteynerlerimiz de dezenfekte edilerek gerekli hijyen sağlanmıştır. Temizlik İşleri Müdürlüğü'müz periyodik olarak dezenfekte ve hijyen çalışmalarını sürdürecektir.

Larvasid dediğimiz Haşere ile mücadele noktasındaki ilaçlama çalışmalarımız Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından hız kesmeden sürdürülmektedir. İhtiyaç doğrultusunda Antakya'mızın genelinde yapılan ilaçlama uygulaması, tüm hızıyla devam ediyor.

Başta Apaydın, Bohşin ve Avsuyu mahallelerinde bulunan kanallara ve dere yataklarına olmak üzere haşere bulunması olası alanlara ilaçlama uygulaması yapılmıştır. Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile Antakya'mıza yakışır şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Daha temiz ve daha sağlıklı bir Antakya için halkımızın da temizlik konusunda duyarlı olacağından ve bizleri destekleyeceklerinden eminim. Çöplerimizi zamanında çıkararak, çevre ve temizlik kurallarına uyum sağlayarak, park ve bahçelerimizin temizliğini koruyarak hepimiz Antakya'lılar olarak görevimizi yapmış olacağız.

Eminim ki el birliği ile kentimizi Türkiye'nin en güzide ilçesi haline getireceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:36:47   

VALİ UTKU ACUN PARKI YENİLENDİAntakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hız kesmeden Antakya'lılara hizmet vermeye devam ediyor.

Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Antakya'mızın park ve bahçelerinin periyodik bakım ve temizlik hizmetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Son olarak Esentepe Mahallesinde bulunan Vali Utku Acun parkının bakım ve onarımını gerçekleştiren Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri parkın istenilen görünüme kavuşmasını sağladı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin hız kesmeden çalışmalarını sürdürdüğünü belirttiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “ Antakya Belediyesi'nin tüm ekipleri gibi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz de Antakya'mıza hizmet vermeye aralıksız devam ediyor. Son olarak vatandaşlarımızın da talepleri doğrultusunda bakım ve onarımını gerçekleştirdiğimiz Esentepe Mahallemizde bulunan Vali Utku Acun Parkı, Antakya'mıza yakışır bir görünüme kavuştu.

Ekiplerimizin gayretli çalışmalarının sonucunda istenilen görünüme kavuşan parkımızda, aydınlatma direkleri onarıldı. Çocuk oyun grubu ve spor aletleri monte edildi. Mevcut banklar boyandı ve yenileri eklendi. Çöp kutuları monte edilerek, sulama sistemleri yapıldı. Bordürler, duvarlar ve basketbol sahası boyandı. Daha temiz, daha yeşil ve daha güzel bir Antakya için, Antakya Belediyesi çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirecektir. Yapılan çalışmalarla Antakya halkına layık görünüme kavuşturulan parklarımız Antakya'mıza ve mahalle halkına hayırlı olsun.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:35:31   

HBB'DEN EĞİTİM SEMİNERİHatay Büyükşehir Belediyesi'nden(HBB) Hatay'daki kamu çalışanlarına eğitim semineri hizmeti. HBB tarafından düzenlenen 'yapı ihaleleri kabul işlemleri' konulu seminer gerçekleştirildi.

HBB Meclis Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Hatay'daki tüm Yapı işleri ihalelerin muayene, Kabul, Kontrol işlerini yürüten kamu görevlileri ile mühendis ve teknik personellerin yanı sıra toplamda 155 kişi katıldı.

Sayıştay Uzman Denetçisi Tuncay Gürsen tarafından Eğitimi verilen seminerde Teknik konular ele alınırken, Geçici kabul nedir? Kesin kabul Nedir? gibi başlıkların oluşturduğu konular detaylı bir şekilde örnek uygulamalarla ele alındı. Seminerde uygulamada çıkan sorunlar ve çözüm önerileri dile getirildi.

Daha sonra 4735 sayılı kamu ihale sözleşme kanunu kabul işlemleri ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi. Tüm katılımcıların ilgi ile dinlediği seminerin sonunda katılımcılar böyle yararlı ve verimli bir seminer gerçekleştirdiği için Hatay Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini ilettiler.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:34:30   

KİMYECİ: UZUNÇARŞI, ANTAKYA'NIN KALBİDİRUzunçarşı Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Sevinç ve yeni göreve gelen yönetim kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde yeni olağan kongresini gerçekleştirerek yeniden oluşan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başkan Kimyeci'ye nezaket ziyaretinde bulunan heyet, Uzunçarşı'ya başta işgal uygulaması ve temizlik çalışmaları olmak üzere Antakya Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerden ötürü teşekkür ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Esnafımız bizim başımızın tacı. Uzun çarşımız ise Antakya'nın kalbidir. Uzun çarşının tarihi ve kültürel geçmişi her Antakyalı için özel bir önem teşkil eder. Uzun çarşımıza çok büyük önem gösteriyoruz. Burada faaliyet gösteren esnafımızın istek ve talepleri bizler için baştacıdır. Bu vesileyle Uzunçarşı Güzelleştirme Derneği'nin yeni Yönetim Kurulu'nu tebrik ediyorum. Dernek faaliyetlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.
Ziyarette Dernek Başkanı Hasan Ali Sevinç yönetim kurulu ve uzun çarşı esnafı adına Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye hediye takdim etti. Başkan Kimyeci nazik hediyelerinden ötürü Dernek Başkanı Sevinç, yönetim kurulu üyeleri ve uzun çarşı esnafına teşekkür etti.

Uzunçarşı Güzelleştirme Derneği Hasan Ali Sevinç başkanlığında yeni yönetim kurulu Osman Dalgaç, Yusuf Cengiz, Selim Karabiber, Abdi Yiğitbaşı, M. Sait Sevinç'ten oluştu.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:33:30   

Tayini çıkan vali yardımcıları ve kaymakamlara veda yemeği“Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi” ile ilimizden tayini çıkan Vali Yardımcılarına ve İlçe Kaymakamlarına Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz'in ev sahipliğinde veda yemeği verildi.

Otel'de düzenlenen yemeğe; emekliğe ayrılan Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel ile tayini çıkan Vali Yardımcısı Kadim Doğan ve yine tayinleri çıkan Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Erzin Kaymakamı İskender Yönden, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Kumlu Kaymakamı Ali Güner, Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz ile göreve devam eden Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile eşleri katıldı.

Yemekte duygu ve düşüncelerini dile getiren Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel, meslekte 40 yılı tamamladığını ifade ederek, “Mesleğimin son günlerinde sizlerle vedalaşma fırsatı oluşturan Sayın Valimize ve eşi hanımefendiye teşekkür ederim. İşimi her zaman severek yaptım. Belki her zaman gönlümüzden geçen olmamıştır ama geriye dönüp baktığımda mutlu olduğumu ve severek çalıştığımı görüyorum. Herkesin, hepimizin yolu açık olsun.” dedi.

Vali Yardımcısı Kadim Doğan da, hem sevinçli hem de üzgün olduğunu ifade ederek, “5 yıldır Hatay'da görev yapıyorum ve 36 yıldır da mesleğimi icra ediyorum. Hatay'da gerçekten güzel günlerimiz oldu. Sayın Valimizle çalışmak mesleğe yeni başlamak gibi oldu zira kendisinden çok şeyler öğrendik. Görev süremiz boyunca bizlere gösterdiği manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederim. ” diye konuştu.

Daha sonra bir değerlendirme konuşması yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, tayini çıkan Vali Yardımcılarına ve Kaymakamlara yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulunarak “Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Hizmetleriniz için Devletim ve milletim adına teşekkür ederim. Siz bu zorlu görevi icra ederken eş ve çocuklarınız da büyük fedakarlıkta ve büyük feragatta bulundular. Onlara da bundan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

Mülki İdare Amiri'nin nasıl olması gerektiği konusuna da değinen Lekesiz, “Mülki idare amirlerimizin hepsinin de “lider yönetici” dediğimiz bulunduğu ilçeyi sevk ve idare edebilen, ilçesini çekip çeviren, ilçenin geleceğine ilişkin hayallerini toplumsal dinamiklerle paylaşarak ortaya koyan, o hayallerin peşinden, toplumsal dinamiklerle beraber, enerji ziyan edilmeden gidilmesine yönelik bir psikolojik iklim hazırlayan ve motor görevi yapan mülki idare amirlerini kastediyoruz. Memurları ve kamu görevlilerini idare edip, onları yönetmeyi, ilçe idare etmek zannedersek yanılırız.

Günümüzdeki gelişmeler karşısında artık tüm toplumsal dinamikleri harekete geçirerek, o bölgenin yer altı kaynaklarını, yer üstü zenginliklerini, insan kaynaklarını, üzerinde bulunduğu iklim kuşağını, derin tarihini, zengin kültürel mirasını, o ilçeye yönelik her ne varsa bunları harekete geçirebilen, sivil toplum örgütleri ve benzeri dinamikleri olabildiğince koordine edip bunları harekete geçirebilen idareci “lider yönetici” ve günümüzde mülki idare amirlerine bir rol biçmek, yeni fonksiyonlar yüklemek gerekirse bunun böyle olması kaçınılmazdır. En büyük risk, risk almamaktır. Risk almazsak korkarım görev yaptığımız yeri idare edemeyiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Vali Yardımcıları ve eşlerine, ilçe kaymakamları ve eşlerine Vali Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz tarafından günün anısına birer hediye verildi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:32:41   

Öğretmenlerde heyecanlıydı2014-2015 eğitim öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. Üç aylık aranın ardından dersbaşı yapan öğrenci ve öğretmenler, Vali Teoman İlkokulunda düzenlenen resmi törende bir araya geldi. Eğitim ve öğretim yılı töreninde, öğretmenler ve öğrenci velileri çocuklardan daha çok heyecanlıydı.

2014-2015 eğitim öğretim yılı ilk ders zilinin açılış törenine katılan protokol üyeleri öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanırken, öğretmenler ve velilerde çocuklar kadar sevinçli ve heyecanlıydı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının, öğrenci, öğretmen, yönetici ve milletimize hayırlı olması dileklerinde bulunan, Vali Teoman İlkokulu Müdürü Emin Karagöz. İlköğretim Haftasını kutlayarak, öğretmen ve öğrencilere başarılı bir ders yılı temennisinde bulundu.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:31:51   

Düğün fotoğrafçılığında Defne Fotoğrafçılık farkıAntakya'da fotoğrafçılık sektöründe yaptığı atılım ve kalite ile adından söz ettiren Defne Fotoğrafçılık, düğün fotoğrafçılığında da farkını ortaya koyuyor.

Gökhan Sönmez ve Meryem Sürmeli idaresinde fotoğrafçılıkta yeni bir çığır açan Defne Fotoğrafçılık, düğün dış çekimlerinde Antakya yanında diğer illere de giderek sanatlarını icra ediyor.

Antakya'nın eski fotoğrafçılarından M.Fatih Sönmez'in oğlu Gökhan Sönmez, baba mesleğini daha da geliştirerek aranılan objektif ustası oldu. Gündüz Caddesi Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü karşısında ki Bostan Sokak Mısırlı Apartmanında faaliyet gösteren Defne Fotoğrafçılık'ın bu sektörde her geçen gün yıldızı parlıyor.

Özel mekanlarda özel çekimlerle düğünleri fotoğraflarda ölümsüzleştiren Defne Fotoğrafçılık, Hataylı hemşerilerine hizmet vermekten mutluluk duyuyor.

(Haber&Fotoğraf: Sadullah Ergin)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:30:51   

HATSU, içme suyuna ağırlık verdiHatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Altınözü ilçesine bağlı 13 mahallede yapılan anketin sonuçlarına göre belirlenen eksikler için harekete geçildiğini ifade etti. Genel Müdürlük, bu kapsamda en acil ihtiyaç olan içme suyu konusuna ağırlık verildiğini duyurdu.

Anket yapılan Erbaşı ve Kılıçtutan mahallelerinde anket sonucuna göre en acil ihtiyacın içme suyu olarak çıktığını belirten idare, ekiplerin anket sonuçlarının ardından hemen harekete geçtiğini ve bu iki mahallenin içme suyu problemini çözdüğünü bildirdi.

Her iki mahallenin içme suyu problemini çözmek için 10 kilometrelik boru hattı çekildiğini açıklayan HATSU, 2 bin metrelik Karbeyaz isale hattının tamamlandığını ve anket sonucuna göre su problemi yaşayan diğer köylerde de çalışmalara başlandığını açıkladı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:29:44   

BŞB ASFALT ÇALIŞMALARI TAM HIZ DEVAM EDİYORHatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın Hatay genelinde yürütmüş olduğu yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Samandağ ilçemizde bulunan eski devlet hastanesi yıkılıp yerine yeni ve modern bir hastane binası yapılıyor. Yeni açılacak olan hastanenin yol ve çevre düzenleme çalışmaları Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Ayrıca Hassa Yukarıfakılılı ve Samandağ Yeniköy mahallelerinde bulunan, il özel idaresinden kalan köprülerin dolgu çalışmaları Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen işleri ekipleri tarafından tamamlandı. Bunun yanında Reyhanlı Karaçamlık mahallesinde 4500 metre, Belen Sarımazı mahallesinde1000 metre,Yayladağı Çatbaşı ve Ayışığı mahalleleri arası 2200 metre olmak üzere toplamda 7700 metre yol onarım ve asfaltlama çalışmaları yapıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, il genelinde hasarlı yolların tespit edilip, onarım ve yama işlerinin hız kesmeden devam edeceği belirtildi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 9 ay önce / 17.09.2014 10:27:15