......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274858
YORUM MANŞET
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:  HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİKHatay Milletvekili Hüseyin Yayman, birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdiklerini belirterek bu yatırımların artması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önemli açıklamalarda bulundu.

Hatay, eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır diyen Yayman, “Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır” dedi.

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen İsmail Bayrakdar ve ekibine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Yayman, “Birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdik ve bu yatırımların artması için de mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse, Hassa Tünelinin projesinin bitirilmesi, Hassa’da kurulması planlanan büyük ölçekli organize sanayi projesinin bitirilmesi, Tahtaköprü Barajının yükseltilmesi ve yeni Hatay Mozaik Müzesinin yapılması gibi. Üzülerek ifade etmeliyim ki Hatay’ımız eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır. Bir Hatay sevdalısı olarak bu durumun rahatsızlığını yaşıyor ve bu anlamda da çözüm noktasında siyaset kurumu olarak bizlerin sivil toplum kuruluşu olarak da sizlerin sorumluluğunun ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında Sayın başkanım İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır. Değerli Başkanımıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Sayın Vekilimizin, Ak Parti İlçe Başkanımızın ve beraberindeki heyetin ziyaretini Memur-Sen Ailesi adına anlamlı ve bir o kadar da kıymetli buluyorum diyen Bayrakdar, “Hatay’ımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve bunun daha da ivme kazanabilmesi noktasında ekonomiden ticarete eğitimden ulaşıma turizmden sosyo kültürel ve sosyo ekonomik yapıya varana kadar daha birçok alanda sorunlar ve çözüm önerileri ve aksiyonları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak bu bağlamda sizlerle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti." dedi.

Ziyaret programına Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)

152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI
152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

 152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI152 genç hekimin mesleğe ilk adımı attığı Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, ailelerin yoğun ilgisiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Dönem birincisi Ali Rıza Gündüz, yaptığı konuşmada eğitim süreci boyunca yanlarında bulunan, desteklerini esirgemeyen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.

 
MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasında yeni mezun hekimlere seslenerek “150 bin hekim, aktif olarak faaliyet gösterdiği bir alanda başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı, yenilenmeli ve hedefler koymalıdır.” dedi.
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı konuşmada “Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir, sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Burada çok kaliteli bir eğitim veriyoruz. Ondan sonrası öğrencilerimize düşüyor. Bu eğitimin yanında dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, kendi toplumuna örnek bireyler olarak yetişmeniz gerekiyor. Biz ailelerden özellikle şunu istiyoruz. Gençlerin sadece öğrencilik yıllarında değil; meslek hayatlarında da yanlarında olmalarını. Bu vesile ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Ali Rıza Gündüz mezuniyet kütüğüne dönem levhasını çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat yemini edildi. 
Hipokrat yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı. Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
(Haber Merkezi)

E-deftere son başvuru 31 Aralık

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) “İşletmelerde E-Defter, Zorunluluğu ve Uygulaması” konulu eğitim semineri gerçekleştirdi.

            Hatay SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Korkmaz, seminerde yaptığı konuşmada “E- Deftere geçiş için son başvuru tarihi 31 Aralık 2014’tür” dedi.

            Cuma günü Hatay SMMMO salonunda gerçekleştirilen, E-Defter Uygulamaları semineri Temel Eğitim ve Stajı Merkezi (TESMER) İstanbul Şubesi Başkan Yrd. Nevzat Pamukçu ve Sicil İşlemleri Ticaret Sicil Müdürü Özay Berkkaçan tarafından verildi.

            Seminerin açılışında konuşan Hatay SMMMO Yönetim Kurulu Başkan Abdullah Korkmaz kayıt dışılığın Türkiye ekonomisinin uzun süredir çözümlenemeyen önemli sorunlarından biri olduğunu, haksız rekabetin yanı sıra vergi kaybına yol açtığını söyledi.

            Korkmaz, "E-Defter uygulamaları mali işlemlerde getirdiği kolaylığın ötesinde kayıt dışı ekonomi ve haksız rekabetin çözümüne önemli bir katkı sağlayacağı inancındayım. E- Deftere geçiş için son başvuru tarihi 31 Aralık 2014 tür. 2015 yılı Ocak dönemi defteri elektronik ortamda hazırlanmalıdır. " dedi.

            Korkmaz, Hatay SMMM Odası olarak üyelerinin muhtelif konularda ve gelişmelerle ilgili bilgilendirilmeleri amacıyla eğitim programlarını düzenlemeyi sürdüreceklerini kaydet ettikten sonra, Temel Eğitim ve Stajı Merkezi (TESMER) İstanbul Şubesi Başkan Yrd. Nevzat Pamukçu ve Sicil İşlemleri Ticaret Sicil Müdürü Özay Berkkaçan' seminere katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

(Haber: Hasan KAYA)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:48:35   

Yaman'dan büyük bir duyarlılık örneği

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın ilçe genelindeki okullara yaptığı ziyaretler sonuçsuz kalmıyor. Okulların sorunlarını yerinde tespit etmek ve sıkıntıları ilk ağızdan dinlemek üzere çıktığı okul gezilerinde, Defne Belediyesi olarak okulların her zaman destekçisi olacaklarını sık sık vurgulayan Başkan Yaman, verdiği sözleri tutarak büyük bir duyarlılık örneği sergiliyor.

            Yaptığı ziyaretlerin ardından okulların sıkıntılarının giderilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması için Belediyenin ilgili birimlerine gerekli talimatları veren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, konuyla ilgili çalışmaları da bizzat takip ediyor. Başkan Yaman'ın geçtiğimiz haftalarda ziyaret ettiği okullar arasında yer alan ve ihtiyaçlarının tespitinin ardından eksiklerin giderilmesi için harekete geçilen okullardan biri de Çökek İlk ve Orta Okulu oldu. Okulun kırılmış olan iç kapıları değiştirilerek yenileri takıldı. Hala kara tahta ve tebeşir ile öğrenim görmekte olan öğrenciler için sınıflara beyaz tahtalar yaptırıldı. Okul kütüphanesi için çocuklara yönelik kitapların yer aldığı kitap kolileri ve ayrıca kitaplıklar okula ulaştırıldı. Bunların yanı sıra birçok temel ihtiyacın karşılanması için de gereken destek sağlanıyor.

            Defne genelindeki tüm okulları programına alarak gezilerine devam eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; “Okullar her zaman önceliklerimiz arasında yer alacak. Biz okul gezilerimizi siyasi amaçlar uğruna değil, çocuklarımıza sağlayabileceğimiz faydaları görebilmek amacıyla yapıyoruz. Defne'de okuyan her öğrenciye daha iyi koşullarda eğitim imkanı sunmak, emekleri hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar değerli olan öğretmenlerimizin okullardaki eksik-likler nedeniyle yaşadığı sorunları çözebilmek ve okullarımızı çocuklarımızın ders saatleri dışında da verimli vakit geçirebilecekleri temiz ve sağlıklı ortamlar haline getirmek için elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:47:02   

HİZMET ANLAYIŞIMIZ SORUNLARA ÇÖZÜM GETİRME ODAKLI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sorunlara çözüm odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde yerel yönetici hemşehrileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

            Reyhanlılı mahalle muhtarlarıyla kısa adı HATMEK olan Hatay Mesleki Eğitim Kursları çok amaçlı salonunda bir araya gelen HBB Başkanı Savaş, hemşehrilerinin sesi olan muhtarlarla Reyhanlı'nın sorunlarını ele alarak çözümler için düğmeye bastı.

            HBB Başkanı Savaş, Büyükşehir olarak öncelikli hedeflerinin Hatay genelinde altyapı sorununu ortadan kaldırmak olduğunu ifade etti.

            Hatay'ın her noktasında altyapı sorununu çözdükten sonra, yolların ve üstyapı çalışmalarının yapılacağını belirten HBB Başkanı Savaş, bu anlamda muhtarlardan ve hemşehrilerinden anlayış beklediklerini söyledi.

            HBB Başkanı Savaş, göreve geldikleri yerel seçim sonrası süreçten bu yana yapılanma ve Hatay'ın geneline hizmet taşıyabilme bakımından önemli bir mesafe kat ettiklerinin de altını çizdi.

            Reyhanlılı muhtarların sorunlarını bir bir dile getirdiği toplantı sonrasında, notlar alınarak gerekli çözümlerin bir an önce sağlanması için düğmeye basıldı.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:46:15   

Umre Semineri bugün başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umreye gidecek olan vatandaşları bilgilendirmek ve yapacakları umre ibadetine hazır hale getirmek amacıyla İl Müftülüğü tarafından belirlenen program çerçevesinde Umre yolcusu kaydı bulunan tüm ilçelerde seminer programları düzenlenmektedir.

            Dersler; başta İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu olmak üzere, İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri Uçak ile Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Mehmet Yolcu tarafından verilecek.

            Bu çerçevede ilimiz merkezinde düzenlenen program 15 Aralık 2014 günü Saat: 09.00'da başlayacak olup, 15-18 Aralık 2014 tarihleri arasında 4 gün boyunca, günlük 3 ders halinde Antakya TOKİ Camiinde uygulanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen; Eko  24, 1. Tur, Eko  14 2. Tur, Normal  14, 1. Tur ve Normal  14, 2. Tur ve Otel  14, 1. Tur için kayıt olan Umre yolcuları için düzenlenen seminer, gerek seyahat acentaları aracılığıyla bu dönemde umreye gidecek vatandaşlara gerekse umre konusunda bilgi sahibi olmayı ya da merak ettikleri konuları öğrenmeyi arzu eden tüm halka açık olarak gerçekleştirileceği bildirildi.

(Haber merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:45:25   

Evi yanan vatandaşa Defne Belediyesi sahip çıktı

Defne'nin Elektrik Mahallesi'nde çıkan yangında evi zarar gören vatandaşa Defne Belediyesi sahip çıktı.

           Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, evinin büyük bir bölümü çıkan yangında ciddi şekilde zarar gören Elektrik Mahallesi sakinlerinden Bedia Atahan'ı ziyaret etti. Yangının neden olduğu hasarı tespit etmek ve Atahan'a geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere yangının yaşandığı eve giden Başkan Yaman, gereken her türlü desteğin verileceğini belirtti.

            Başkan Yaman; “Ziyaretimiz sırasında mahalle sakinlerinin mağdur olan vatandaşımıza sahip çıkmak ve destek vermek için sarf ettikleri çabaya şahit olduk. Böyle bir duyarlılık örneğinin sergilenmesi toplumumuzdaki dayanışma ruhunun ne kadar güçlü olduğunu göstermesi açısından büyük önem taşıyor. Biz de vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi ve evinin yeniden onarılması için gereken desteği sağlayacağız. Vatandaşımızın bu zor durumu atlatması için Belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:44:26   

CHP'DE “TUFAN” ŞOKU

CHP'nin Hatay'daki önemli isimlerinden biri olan sanayici ve işadamı Osman Tufan önceki gün Dörtyol 1. Noterliği vasıtasıyla Dörtyol Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığına, CHP Hatay İl Başkanlığına ve CHP Genel Merkezine üç ayrı dilekçeyle müracaat ederek istifasını sundu.

            2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan, CHP Büyük Kurultay ve CHPİlçe Delegesi Osman Tufan CumhuriyetHalkPartisi Dörtyolİlçe Örgütü' nün olağan üstü kongresine sayılı günler kala partisinden istifa etti.

            Osman Tufan yaptığı açıklamada;“Parti içerisindeki yaşanan olumsuzlukları defalarca Partinin Üst organlarına ilettim. Birlik ve beraberlik ortamının her gün biraz daha bozulmakta olduğunu iletmiş olmama rağmen bu güne kadar herhangi bir girişimin yapılmamış olduğunu üzülerek görmekteyim. 

            Parti içi birlik ve beraberlik sağlanana kadar da siyasetten uzak durma kararı aldım. Şu anda herhangi bir siyasi partinin içerisinde yer almayı düşünmüyorum.“ dedi.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:41:34   

Yazarlar, kitapseverlerle buluştu

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği 1. Hatay Kitap Fuarı 12 Aralık Cuma günü Hatay Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle kapılarını kitapseverlere açtı.

            Bu yıl ilk kez düzenlenen fuarın açılış törenine HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın yanı sıra yazarlar Ömer Ödemiş, Engin Süner, Fatih Murat Arsal, Kaan Murat Yanık, Aziz Aytaş ve çok sayıda kitapsever katıldı.

            Açılış töreninde konuşan HBB Başkanı Savaş: “İlk kez düzenlediğimiz bu organizasyonda bizi yalnız bırakmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. İnşallah bundan sonra daha geniş mekânlarda daha fazla katılımcıyla kültürel ve sosyal alanlarda birlikte nice etkinlikler gerçekleştireceğiz. Hatayımızın ufkunu açacak, halkımızı ileriye taşıyacak tüm etkinliklerde üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

            Başkan Savaş, açılışın ardından yazarlar ve kitap dostlarıyla kitap stantlarını tek tek dolaştı. Kitaplar hakkında bilgi alan Başkan Savaş yazarlar ve katılımcılarla sohbet etti. HBB Başkanı Savaş Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları'ndan çıkan Antakya ve Hatay'ın tarihini anlatan kitapları yazarlara hediye etti.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:40:33   

Miniklere trafik eğitimi Sosyal sorumluluk

Kampanyalarıyla adından sıkça söz ettiren Prime Mall Antakya, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle minik ziyaretçilerine trafik eğitimi verecek.

            Çocuklara meslekleri tanıtmaya yönelik atölyeler kapsamında, Trafik Şube Müdürlüğü eğitmenleri eşliğinde, 13-20 ve 27 Aralık tarihlerinde saat 15.30'da ve saat 16.30'da iki seans olarak düzenlenecek atölye çalışmasında minikler trafik polisliği mesleğini tanıyacak.

            Etkinliğe katılacak çocuklar trafik kurallarını öğrenmenin yanında, trafik işaret ve levhalarını da tanıma fırsatı bulacaklar. Jandarma trafik timlerinin de hazır bulunacağı etkinlik sonrası minik katılımcılara sertifikaları verilecek.

(Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:39:46   

İNADINA ASKER SELAMI

Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 takımı, Van'da yaşanan olaylar dolayısıyla Maşukluspor'u 9-2 yendikleri maçta attığı goller sonrası asker selamı çakarak önemli mesaj verdiler

            Geçtiğimiz hafta Van ilinde oynanan Van Belediyespor-Bergama Belediyespor maçında Bergamalı bir futbolcunun gol sevinci sonrası asker selamı atması üzerine saldırıya uğraması ve linç edilme girişimine tepkiler sürüyor.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik U-15 takımı, 13 Aralık Cumartesi günü Nazım Koka sahasında oynadığı Maşukluspor maçında attıkları goller sonrası asker selamı çakarak önemli mesaj verdi. Antrenör Mustafa Yılmaz ve öğrencileri, atılan goller sonrası asker selamına sahip çıktılar.

FARKLI GALİBİYET: 9-2

            Musa Çetindemir, Adem Uyanık, Ömer Faruk Konuşkan hakem üçlüsünün başarıyla yönettiği maça hızlı başlayan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 11. Dakikada Bünyamin Yavuz'un soldan ortasında Yusuf Gençel, kafa vuruşu ile gol perdesini açtı. 22. Dakikada Burak Yılmaz, 24. Dakikada Bünyamin Yavuz'un golleriyle skor 3-0 oldu

            29. dakikada Maşukluspor, Emircan Gökmeydan'ın golüyle farkı ikiye indirdi. 31.dakikada Yusuf Gençel, attığı golle ilk yarı skorunu belirledi: 4-1

            İkinci yarıda da Sarı-Siyahlı Antakya ekibi gollerine devam etti. 49. Dakikada Burak Yılmaz cezaalanı dışından topu filelere gönderdi: 5-1

            51. dakikada bu defa Yunus Emre Aydın'ın füzesiyle gol sayısı yarım düzineye çıktı: 6-1

            56.dakikada Maşukluspor Emir Can Gökmeydan'la bir gol daha buldu: 6-2

            63. dakikada maça oyuncu olarak giren kaleci Eren Tunç, topla ilk buluştuğu anda topu filelere gönderince skor 7-2 oldu.

            68.dakikada günün yıldızı Yusuf Gençel, frikik atışıyla kendisinin üçüncü takımının sekizinci golünü attı: 8-2

            69. dakikada Mehmet Deniz'in düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı kaleci Anıl Eray gole çevirince maç 9-2 Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in üstünlüğüyle sonuçlandı.

            Takım kaptanı Deniz Arabacı orta sahada futboluyla, üç gol atan Yusuf Gençel, bir gol iki asist yapan Bünyamin Yavuz farklı galibiyete katkı sağladılar.

            Maç sonunda Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin ve Başkanvekili Ahmet Davut, güzel futbol ve farklı galibiyetten dolayı antrenör Mustafa Yılmaz ve tüm futbolcularını tebrik ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:38:59   

Erzin Belediyespor'dan yeni galibiyet serisi

Spor Toto TFF 3. lig 3. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor Van BBSK'yı yenerek yeni bir galibiyet serisi başlattı. Geçen hafta maçını kazanan Erzin Belediyespor bu hafta da rakibini yenerek iki hafta üst üste kazanmış oldu.

            10. dakikada gelişen atakta Mehmet Karakeçeli topu Van filelerine göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.

            Maçın ilk ya-rısı ev sahibi Erzin Belediyespor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı.

            İkinci yarıya da iyi başlayan ev sahibi, 86. dakikada Nureddin Ersoy ile bulduğu golle maçı 2-0 kazandı.

            Erzin Bele-diyespor: Erhan Kuşkapan, Umut Çakır, Mehmet Kara-keçili, Sayim Çelik, Hüseyin Onur Ge-dikkaya, Rıdvan Çe-lik, Nureddin Ersoy, Alper Yener, Rama-zan Öztürk, Mahir Aydın, Yunus Ünsal

            Van BBSK: Muhammed Rıza Altıntaş, Yakup Demir, Semih Oğuz, Halil İbrahim Yazğılı, Furkan Işıkdemir, Medeni Bingöl, Ali Kurt, Emrah Tacir, Osman Yıldırgan, İrfan İldız, Anıl Dilaver

(Yorum Haber Merkezi)


5 yıl, 1 gün önce / 15.12.2014 10:33:54