......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261263
YORUM MANŞET
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ
Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİ

Z-KÜTÜPHANE HİZMETE GİRDİAntakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve görkemli bir açılışla hizmete girdi.

   Açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, AK Parti Antakya Belediyesi Başkan Aday Adayı Cengiz Yıldız, çok sayıda davetli, öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen kütüphane ile Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya’da Z-Kütüphane bulunan üç okuldan biri oldu.

Farklı bir konsept kazandıran Z-Kütüphane büyük emekler sonucunda faaliyete hazır hale getirildi.

Son sistem bilgisayarları, modern ve ferah ortamının yanı sıra bin adetlik kitaplığı ile öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Z-Kütüphane, öğrencilere internet kullanma fırsatı verirken aynı zamanda en geniş ve en gelişmiş kütüphane olma özelliğine sahip oluyor.

Ergin Medya Yayın Ailesi olarak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi özellikle de Antakya Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Saffet Yazıcı Yurttagül'ü tebrik ederiz.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

Cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kaldıBu yıl ilk defa halk tarafından seçilecek Cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kaldı. 10 Ağustos Pazar günü Türkiye genelinde yapılacak seçimler sabah saat: 08.00`de başlayıp saat: 17.00`de sona erecek.

Seçimlere 3 aday giriyor. AK Parti`nin adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP, MHP`nni çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile BDP`nin adayı Selahattin Demirtaş Türkiye Cumhuriyeti`nin 12. Cumhurbaşkanı olabilmek için seçime giriyor.

Oyların salt çoğunluğu alan aday ilk turda seçilecek. Salt çoğunluğun sağlanamaması durumunda en çok oyu alan iki aday 24 Ağustos tarihinde tekrar seçime gidecek.

10 Ağustos tarihinde yapılacak ilk tur seçiminde seçmenler yanlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmî daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, avukat kimliği, sürücü belgesi gibi, kimliğinizi tereddütsüz olarak ortaya koyan resimli ve resmî nitelikteki belgelerden birini yanınızda bulundurması gerekiyor.

Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri kimliğin tespitinde geçerli değildir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşımayan kimlik belgelerine itibar edilmeyeceği bildirildi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 11:04:47   

HEDEF 150 BİN AĞAÇAntakya Belediyesi kent genelinde başlattığı ağaçlandırma kampanyası kapsamında ilk adımı Yeni Sanayi Sitesi`nde başlattı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Sanayi sitesinde esnafla birlikte ektiği ilk fidan ile ağaçlandırma seferberliğine start verdi.

Yeni Sanayi Sitesi`nde ağaçlandırma, orta refüj, bordur ve parke çalışmaları kapsamında gezi ve incelemelerde bulunan Başkan Kimyeci, kentimizin daha yeşil olması ve yaşanabilir bir Antakya için çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade etti.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Kooperatif Başkanı M.Ali Kanlı`nın hazır bulunduğu Antakya Belediyesi ağaçlandırma kampanyası programına Başkan İsmail Kimyeci, Başkan Yardımcıları Hikmet Hatunoğlu, Armağan Teköz, AK Parti Antakya İlçe 2. Başkanı Bekir Sertbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sanayi esnafı katılım gösterdi.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`nin seçim sonrası sanayi sitesinde yaptığı çalışmalardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ettiler. Parke taş, orta refüj, bordur ve şimdi de ağaçlandırma kampanyasının ilk etabının sanayi sitesi`nden başlatılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, “30 Mart seçimleri sonrasında Sanayi sitemiz belediye hizmetlerini bir fiil görmeye başladı. Yapılan hizmetler ve hummalı çalışmalar, sanayi sitemizi her bakımdan olumlu etkiledi. Bizlerde Sanayi sitesi esnafı olarak Antakya Belediyesi`nin yürüttüğü çalışmalara sonuna kadar destek olacağız. Sanayi sitemizin güzelleşmesi esnafımıza ve kentimize büyük katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı başta Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci olmak üzere bütün çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya`nın yaşanabilir bir kent olması ve daha yeşil örtüye sahip olması için ilk etapta 10 bin ağacın kentin muhtelif yerlerine dikileceğini ifade ederek, “Yeşiller içinde bir Antakya olması hepimizin ortak arzusudur. Orman Fidanlık Müdürlüğümüzden bilimsel destek alınarak coğrafyamıza uygun ağaçlar seçildi. Bu hedefe emin adımlarla ilerlemek üzere ilk etapta 2014 yılı için 10 bin adet Defne, Harnup (Keçi Boynuzu) ve Çınar ağacı fidanı dikimine başladık. İlk fidemizi de HESOB Başkanımız A.Kadir Teksöz, Kooperatif Başkanımız M.Ali Kanlı ve sanayi esnafımızın katılımları ile Sanayi sitemizde ağaç ekimi gerçekleştirdik. Yapılan çalışmalar kent genelinde ihtiyaç olan tüm bölgelerde devam edecektir. 2015 yılında 30 bin ağaç dikimi daha gerçekleştireceğiz ve Antakya için hizmet dönemimiz boyunca toplamda 150 bin ağaç dikme hedefi ile devam edecektir.” dedi.

Ağaç dikme etkinliğinde sanayi sitesi esnafını da ziyaret eden ve bölge esnafına hayırlı işler, bol kazançlar dileğinde bulunan Başkan Kimyeci, sanayi sitesi içinde özellikle orta refüj çalışması yapılan mevkilerde atıl durumda bulunan araçların yerinden kaldırılarak daha güzel bir görünüme sahip, peyzaj çalışmasının daha rahat yapılacağı alanların oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Sanayi sitemizi esnafımıza ve şehrimize yakışır bir görünüme kavuşturmak, daha güzel, bakımlı bir bölge haline getirmek üzere çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bir taraftan yol düzenleme ve ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğü sanayi sitemizde eşgüdümde özellikle orta refüjde atıl durumda bulunan ve kaderine terk edilmiş araçların kaldırılması sağlanacak. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın lehine olan yürütülecek bu çalışmalarda ekiplerimize yardımcı olunacağına inanıyorum. Sanayi sitesinde yapılan peyzaj çalışması ile esnafımız daha rahat ortamda çalışma yaparak ekonomik gücüne güç katacaktır. Sanayi sitemiz başta olmak üzere Antakya genelinde başlatılan ağaçlandırma kampanyası ile kentimiz daha yeşil olacak ve insanlarımıza daha güzel yaşam alanları oluşturmuş olacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 11:02:56   

DİNGİL: ERDOĞAN VARSA BEN DE VARIMİskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını belirterek,” Milletimiz 10 Ağustosta oylarıyla Cumhurbaşkanını seçecektir” dedi.

Dingil, düzenlediği basın toplantısında, kurulduğu 2002 yılından itibaren ülkenin tüm sorunları üzerine büyük bir cesaret ve kararlılıkla giden AK Parti`nin, eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye, temel hak ve özgürlüklere kadar birçok reformu gerçekleştirdiğini söyledi.

10 Ağustos`ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sadece 12. Cumhurbaşkanının seçilmeyeceğini ifade eden Başkan Seyfi Dingil, şunları söyledi. “Cumhurbaşkanının milletimiz tarafından seçilmesi ile aynı zamanda Türkiye için yeni bir dönem açılacaktır. Kimsesizlerin kimi, mazlumların hür sesi Dünya lideri, Sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanı seçilmesi ülkemiz ve milletimiz için çok önemlidir.

Milletin adamı, Başbakanımızın ilk turda halkımızın büyük bir teveccühü ile Cumhurbaşkanı seçileceğine yürekten inanıyoruz.

Bizler, Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan`a, İskenderun`dan ve Hatay`dan inşallah en büyük desteği vereceğiz. Millet olarak her seçimde yaptığımız gibi sandığa sahip çıkmamız gerekiyor. İskenderun ve Hatay hep Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan`ın yanında oldu.

İskenderun halkı bu tarihi seçimde sandığa giderek Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın yanında olduğunu göstereceğine inanıyoruz.” şeklinde görüş beyan etti.

Düzenlenen basın toplantısına AK Parti belediye meclis üyeleri de katıldı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 11:01:01   

TEDAŞ, HATSU`NUN ELEKTRİĞİNİ KESTİHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), TEDAŞ`ın 2011 yılından bu yana bazı belediyelerden tahsil etmediği elektrik faturalarını gerekçe göstererek HATSU ana hizmet binasının elektriğini kestiğini belirtti.

Halen kuruluş aşamasında olan ve 480 Milyon TL gibi büyük bir borç ile doğan HATSU`ya devredilen elektrik faturalarının ilk taksitinin ödenmesine rağmen, HATSU`nun görevlerini yerine getirmesini engellemek amacıyla hizmet binasının elektriğinin kesildiğini bildiren genel müdürlük, 2011 yılından bu yana elektrik borçlarını ödemeyen belediyelerin hiçbir şekilde elektriğinin kesilmediğini fakat bu borçlar HATSU`ya devredildikten sonra bahane edilerek HATSU ana hizmet binasının elektriğinin kesildiğini açıkladı.

HATSU ana hizmet binasının elektriklerinin kesilmesiyle hiçbir iş makinasına yakıt ikmali yapılamadığının altını çizen idare, bu nedenle özellikle vidanjör ve kepçelerin çalışmadığını ve vatandaşların büyük bir mağduriyet içerisinde olduğunu bildirdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 11:00:04   

Erdoğan Gönüllüleri Fener Alayı coşkulu geçtiİl Gençlik Kolları Başkanlığı Tarafından Düzenlenen Erdoğan Gönüllüleri İskenderun Fener Alayı Yürüyüşü büyük bir coşku ile geçti.

İskenderun Sahili Anıt alanında başlayan yürüyüş Petek Pastanesi önünde sona erdi. Fenerler ile meşaleler ile havai fişekler ile davul ve zurnalar ile tam bir şenlik alanına dönen yürüyüş ilgi ile karşılandı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İl SKM başkanı Zeki Berber, İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Tayfur İkizek, İskenderun ilçe Başkanı Vedat Tosun ve İskenderun halkının katıldığı bu yürüyüşte asla yalnız yürümeyeceksin pankartı arkasında yürüyen Erdoğan Gönüllüleri, yürüyüş sonunda İstiklal Marşı`nı bilmeyenlere binaen milli marşımızı okuyarak yürüyüşe son verdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 10:59:20   

Toplanan kayıt paralarının idarelerle bir alakası yokİl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl İnsan Hakları Kuruluna yaptığı sunumda kayıt zamanında toplanan paraların okul idareleri ile bir alakası olmadığını belirtti.

Karahan, toplanan paraların okul aile birliklerinin tasarrufunda olduğunu söyleyerek gönüllü ve okul giderlerine harcandığını söyledi.

Hatay İl İnsan Hakları Kurulu Ağustos ayı toplantısını Vali yardımcısı Ahmet Ertan Yücel başkanlığında toplanarak gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağladı. Her ay bir kurum yetkilisinin kurumuyla ilgili insan hakları konusunda verdikleri sunumda bu ay Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan sunumda bulundu.

Karahan, okullarda fiziki koşulların uygunluğu, yeni kayıt döneminde hangi koşulların dikkate alındığı ve kayıt parası adı altında alındığına dair şikayet konularını kapsayan geniş ve faydalı bir sunumda bulundu.

Kayıt zamanında alınan paraların okul idareleriyle her hangi bir ilişkisi olmadığını belirten Karahan, bu tamamen okul aile birliğinin tasarrufunda olup, alınan paralarında gönüllü ve okul giderlerine bir katkı amacıyla bağış olarak alındığını ifade etti.

Karahan, okullarla ilgili her hangi bir şikayet olması halinde ALO 147 `yi arayarak her türlü müracaatların yapılabileceğini ve bu müracaatların değerleneceğini söyledi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 10:58:25   

Dingil: İskenderun`un kaderi değişecekİskenderun Belediyesi`nce, yapılacak olan Kentsel Dönüşüm, Feyezan Kanalı ıslahı ve Enerji-Sa ile ilgili protokol imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Bu kent artık hak ettiğini alacak. AK Parti belediyeciliğini de bu kent hissedecek. Kimseyle kavgamız yok. Bu kente hizmet etmek istiyoruz. Bugün biz varız yarın başkaları gelir. Ama bu kent bu belediye kurumsallaşacak. Kısır dedikodu, çekişmelerden, ayrımcılıktan vazgeçip artık bundan sonra kim gelirse gelsin bu kente hizmet edecek şekilde bir sistemi oturtacağız” dedi.

DSİ`den 8 kişilik heyet geldiğini, birlikte daha güzel bir proje yaparak, şehrin kanayan yarası olan Feyezan kanalının `gerdanlık` haline gelmesi için protokol imzalanacağını belirten Başkan Seyfi Dingil, “Yer teslimi yapıldı. Artık feyezan kanalını bu kentin başına bela olmaktan kurtarıyoruz. Temizliğiyle, yanındaki sosyal yaşamıyla, sinek sorununu kökünden hallediyoruz. Feyezan kanalının yanında yürüyüş yolları, bisiklet yolları, yeşil alanlar kamelyalar, sosyal tesisler yapacağız. Bir sahil gibi yapacağız” diye konuştu.

Makam odasındaki törende, Feyezan kanalının gerdanlık olacağını belirten Başkan Seyfi Dingil, “Artık İskenderun`un kaderi değişiyor. Kentsel dönüşüm, feyezan kanalı, karayollarıyla, sahilin yeniden revize alanıyla. Teleferik için Bursa Belediyesi bekliyor. Bir Alman firmasıyla fizibilite çalışmalarını yapacağız. Karayollarının ihalesi yapılacak. Bakan Lütfü Elvan talimat verdi. 55 dönümlük Karayollarını verdiler. Kavga etmeyeceğiz, herkesle bütünleşeceğiz, kardeşlik içerisinde bu kente hizmet edeceğiz” dedi.

DSİ 6. Bölge Müdürlüğü adına, taşkın etüt planlaması başmühendisi Mehmet Cahit Kaya, “Feyezan kanalının ıslahı için geldik. Sayısal haritalamasını tamamladık. Proje ihalesini yaptık. Yer teslimi yaptık.

DSİ olarak ihale yaptık. Kanal 500 yıllık debiye göre hesaplanarak yapılıyor. Bu taşkının sona ermesi demek” diye konuştu.

Ardından protokoller imza altına alındı. Başkan ve beraberindekiler, belediye hizmet binasında oluşturularak, hizmete giren Ar-Ge Proje Etüt Merkezini gezdi ve projelerle ilgili sunum izledi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 10:55:16   

İnsan canı önemlidirİskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında toplandı.

Başkan Dingil, meclis toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada İsrail`in yaptığı soykırımı kınayarak insan canının öneminden bahsetti.

5393 Sayılı Kanunun 20.maddesi gereğince Belediye Meclis Salonu`ndaki toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü.

Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde konuşan Başkan Seyfi Dingil, Filistin`de yaşanan soykırımı kınayarak, “Filistin`de ve dünyanın neresinde olursa olsun yapılan tüm soykırımları kınıyoruz. İnsan canı önemlidir. Gazze`de şu anda insanlık ölüyor, dünya seyrediyor. Umarız bu savaş biter, yerini barış, huzur ortamı alır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Belediye Meclisi, gündem maddelerini şu şekilde karara bağladı: 7 adet kadronun derece ve unvan değişikliğinin yapılması ile ilgili ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücretlerinin mecliste görüşülmesi ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesi kabul edildi.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğünün teklifi gündeme oybirliği ile alındı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği`ne Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Sarı asil, Mehmet Başlak yedek üye seçildi.

Sarıseki Meslek Yüksekokulu ihalesi ile ilgili Mekin Orak-Orak Altyapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.`nin uzlaşma talebi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü teklifi oyçokluğu ile gündeme alındı. Teklifin Plan ve Bütçe Komisyonu`na gönderilmesi oybirliği ile kabul edildi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 10:54:12   

Samandağ Belediyesi`nden MKÜ ziyaretiMustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder geçtiğimiz aylarda belediye başkanlarına yönelik gerçekleştirmiş olduğu ziyaretler kapsamında Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir`i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunmuştu.

Rektör Güder`in ziyaretine istinaden, Samandağ Belediye Başkanı Nehir, iade-i ziyarette bulundu.

Başkan Nehir ile bir süre sohbet eden Rektör Güder, MKÜ`nün genel durumundan bahsettikten sonra, Samandağ Meslek Yüksekokulu ile ilgili konularda da Başkan Nehir ile görüş alışverişinde bulundu. Samandağ Meslek Yüksekokuluna tahsis edilecek arazi ile ilgili değerlendirmeler de ziyaret kapsamında görüşülen konular arasında yer aldı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 10:53:25   

KAPANAN YOLU BÜYÜKŞEHİR AÇTIHatay Büyükşehir Belediyesi Erzin`e bağlı Yeşiltepe Mahallesi yoluna düşen irili ufaklı kaya parçalarına gerekli müdahaleyi gerçekleştirerek kapanan yolun ulaşıma açılmasını sağladı.

Yola dağılan tonlarca ağırlığındaki kaya parçaları şans eseri araçların üzerine düşmezken, durumu gören vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü`nü arayarak yolun ulaşıma açılmasını istedi.

İstenilen talep üzerine Fen İşlerine Bağlı ekipler kayaların düştüğü yere acil olarak bir dozer göndererek, gerekli güvenlik tedbirlerini alıp yolu ulaşıma açtı.

Yaptığı acil müdahaleyle yolu ulaşıma açan Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesi`nin gösterdiği duyarlılıktan ötürü memnun olduklarını belirtti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 8.8.2014 10:53:01