......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

ERZİN BLD’E DEMİR DARBE

3.Lig 3.Grupta ilimizi temsil eden Erzinspor, grupta zirve mücadelesi yapan Ankara Demirspor'a 3-2 yenildi.

            Cumartesi günü İskenderun 5 Temmuz Stadyumunda oynanan maçta Erzinspor, 20.dakikada Başkent ekibinden Fatih Şerifoğlu'nun golüne engel olamayınca ilk yarıyı 1-0 yenik kapattı.

            İkinci yarıya hızlı başlayan Erzin ekibi, 49. Dakikada Rıdvan Çelik'in golüyle eşitliği sağladı:1-1

            Konuk Ankara Demirspor bu golün ardından baskıyı artırınca 72.dakikada Umut Aslan, 78.dakikada Hüseyin Bak ile goller buldu ve 3-1 öne geçti.

            81.dakikada Erzinspor, Nurettin Ersoy'la farkı bire indirse de geriye kalan dakikalarda başka gol atamayınca sahadan 3-2'lik yenilgiyle ayrıldı. Bu sonucun ardından Ankara Demirspor puanını 22'ye çıkardı, Erzinspor'da 17 puanda kaldı.

(Haber: Hüseyin Okay)


4 yıl, 10 ay önce / 24.11.2014 10:34:31   

Yeniçağ Gençlik:2-Antakya Gençlik:1

U-17 Gençler Ligine ait Yeniçağ Gençlik Spor ile Yuvam Dekor Antakya Gençlik arasında oynanan maç dün Nazım Koka sahasında oynandı.

            Erkan Türemiş, Caner Doğan, Uğur Şahin hakem üçlüsünün yönettiği maçta Ali Keskiner gözlemci olarak görev yaptı.

            Antrenör Mustafa Yılmaz idaresinde maça çıkan Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, 1-0 öne geçtiği maçta ikinci yarıda yediği gollerle 2-1 yenilerek beklenmedik bir mağlubiyet aldı.

            Denk kuvvetler mücadelesi şeklinde geçen maçın ilk yarısında Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 36.dakikada Mustafa Kemal'in golüyle ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı.

            80 dakika olarak oynanan maçın ikinci yarısına hızlı başlayan Yeniçağ, 41. Dakikada Tolunay'a önce beraberliği sağladı ardından 62. Dakikada Recep'in attığı golle 2-1 öne geçti. Bu arada Antakya Gençlik futbolcusu Süleyman Bayraktar'ın bir pozisyonda aldığı darbe ile serçe parmağı kırıldı ve hastanede alçıya alındı.

            Yönetici olarak Selin Yılmaz Köse'nin başında bulunduğu Yeniçağ Gençlik, maçı 2-1 kazanarak 3 puanı hanesine yazdırdı.

            Maçı izleyen Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, yönetici Aykut Doğru maç sonunda genç takım futbolcularını teselli etti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 10 ay önce / 24.11.2014 10:33:11   

Yaman, Yağmurun Kardeşlik Ormanı'na sahip çıktı

Bölge halkı tarafından geçtiğimiz yıl Esenbulak'ta oluşturulan Yağmurun Kardeşlik Ormanı'na inceleme amaçlı ziyaretlerde bulunan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, bir süre önce ormanın daha fazla ağaçlandırılması, çocukların ve gençlerin faydalanabilceği oyun ve spor alanları yapılması yönünde çalışmaların başlatılması talimatını vermişti.

            Kardeşlik Ormanı'nın canlandırılarak halkın kullanımına açık bir yeşil alan haline getirilmesi için Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda önemli ilerlemeler kaydedildi.

            Alınan bilgilere göre; ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları kapsamında bölgeye defne, çınar, ceviz, akasya, süs kirazı, kara servi, zakkum ve kızılçam fidanları dikildi. Oyun parkı yenilenerek çocukların kullanımı için güvenli hale getirilmesi amacıyla zemin çalışmalarına başlandı.

            Yağmurun Kardeşlik Ormanı'na ayrıca tek pota basketbol sahası yapıldı. Sahanın zemin çalışmalarının tamamlanmasının ardından devam eden tel örgü etrafına duvar örülmesi işleminin kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

            Önümüzdeki günlerde bölge halkının kullanımına açılacak olan Yağmurun Kardeşlik Ormanı'ndaki çalışmaları Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman yakından takip ediyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:50:13   

Yavuz Selim Caddesi'nin trafik yoğunluğu ortadan kaldırıldı

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanlığı'na bağlı Ulaşım Daire Başkanlığı Antakya Yavuz Selim Caddesi üzerinde oluşan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırdı.

            Yavuz Selim Caddesi üzerinde bulunan Girne Köprüsü yolu, gidiş-dönüş olmak üzere çift şeride düşürülerek kavşaklarda yaşanan trafik karmaşası engellendi. Dolayısıyla Antakya'nın kuzey istikametinden gelen 18 kooperatife ait toplu taşıma araçları Asi Nehri'nin batı kenarından geçmek kaydıyla köy garajlarına ulaşmış olacak. Yine bu kooperatiflerin dönüş yolu Antakya girişinden eski Eğitim Fakültesi kavşağına kadar düz istikamet olup buradan sonra bir kısmı Asi Nehri'nin doğusundaki yolu kullanarak Yavuz Selim Caddesi'ne uğramadan;diğer kısmı ise kavşaktan sonra Bekir Karabacak Köprüsü'nü kullanarak köy garajlarına ulaşacak.

            Yapılan bu iyileştirme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan HBB Ulaşım Daire Başkanı İnşaat Mühendisi Ekrem Baldıran:”Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar neticesinde yollar üzerinde bulunan tüm sinyalizasyon ve trafik lambaları trafiğin akışına ve sirkülasyonuna göre yeniden düzenlenmiştir.

            Dolayısıyla Antakya'nın kuzey istikametinden geliş-gidiş yapan en az 4 bin araç bu trafik çilesinden büyük ölçüde kurtulmuş olacak. Ulaşım Daire Başkanlığı olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:48:20   

Gençliğe yatırım, geleceğe yatırım

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, bu hafta başında Dörtyol Kapalı Spor Salonunun doğu yakasında başlayan Dörtyol Gençlik Merkezi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

            Türkoğlu, ziyaret ettiği Dörtyol Gençlik Merkezi inşaat alanında yaptığı incelemelerde; “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için bir kamu yatırımını daha hayata geçirmenin, gerçeğe dönüştürmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz” dedi.

            Gençliğe yatırımın geleceğe yatırım olduğuna vurgu yapan Türkoğlu; “Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye'sini inşa edecek olan gençlerimiz, bizim umut kaynağımızdır. 2023 ve 2071 hedefleri, eli molotof kokteyli tutan, uyuşturucu ile hayatını karartan bir genç modeli ile değil, enerjisini doğru alanlarda kullanmak suretiyle ruhsal, fiziksel ve duygusal gelişimini tamamlayan, aydın ve dinamik bir genç modeli ile gerçekleşebilir. Biz kanunlara, vatanına, bayrağına, milletine bağlı, insana saygılı, ailesine, töresine, değerlerine hürmetkâr bir gençlik inşa etmenin gayretindeyiz. Bizler sağlıklı nesiller, güçlü yarınlar için varız. Dörtyol'da inşasına başladığımız Gençlik Merkezi yatırımımız ilçemize artı bir değer katacak ve bu yatırım ile gençlerimizin sahip oldukları potansiyel ve dinamizmi doğru alanlara kanalize etme fırsatı bulacağız” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:47:24   

Sürü yönetimi kursiyerlerine teknik gezi

Kırıkhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi kapsamında düzenlenen eğitim kursuna katılan kursiyerler için Kahramanmaraş ilinde bulunan keçi çiftliklerine teknik gezi düzenlendi.

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, istihdamın korunmasına ve işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tarım ve hayvancılık alanında ihtiyaç duyulan tarım çalışanı yetiştirmek için düzenlenen proje kapsamında Kırıkhan'da düzenlenen “Sürü Yönetimi Elamanı Benim” kursuna katılan kursiyerlere Kahramanmaraş ilinde bulunan keçi çiftliklerine uygulamalı teknik gezi düzenledi.

            İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri veteriner hekim Servet Kayıkcı ve Murat Kocadağ tarafından düzenlenen teknik gezide modern keçicilik yapılan işletmede kursiyerlerce incelemede bulunuldu.

            Teknik gezi sonunda kursiyerler, modern keçi çiftliklerini gördü ve işleyişi hakkında bilgi sahibi oldu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:46:30   

İstanbulspor-Kırıkhanspor, Payas Bld-Erzincan Refahiye, Erzin Bld.- Ankara Demir

Spor Toto TFF 3. Lig'de bu hafta oynanacak maçlarla devam edecek. 1. Grup temcilcimiz Kırıkhanspor İstanbul deplasmanına giderken 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor ve 3. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor kendi sahalarında oynayacak.

            3. Lig 1. Grup temsilcimiz Kırıkhanspor, kendi tesislerindeki hazırlıklarını tamamlayarak İstanbul'a gitti. Maçın oynanacağı Bahçelievler İl Özel İdare stadyumunda yapacağı son çalışmanın ardından hazırlıklarını tamamlayacak olan Sarı-Lacivertliler galip gelerek üç puanla dönmenin hesaplarını yapıyor.

            İstanbulspor-Kırıkhanspor 23 Kasım Pazar günü saat: 13.30'da başlayacak.

            3. Lig 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Erzincan Refahiyespor'u konuk edecek. Hafta başından beri bu maçın hazırlıklarını sürdüren Payas Belediyesporlu futbolcular, saha ve seyirci avantajını iyi kullanarak maçtan galip ayrılmayı hedefliyor. Payas İlçe Stadyumunda oynanacak olan Payas Beeldiyespor- Erzincan Refahiyespor maçı saat: 13.30'da başlayacak.

            3. Lig 3. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor yarın kendi saha ve seyircisi önünde Ankara Demirspor'u konuk edecek. 22 Kasım Cumartesi günü İskenderun 5 Temmuz Stadyumunda oynanacak olan Erzin Belediyespor-Erzincan Refahiyespor maçı saat: 13.30'da başlayacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:45:21   

Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Dörtyol deplasmanına hazır

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunda zirve mücadelesi yapan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Pazar günü deplasmanda oynayacağı Dörtyolspor maçına hazır durumda.

            Geçen hafta lider Maşukluspor'u zorlu geçen maç sonunda 2-1 yenerek rakibini liderlik koltuğundan indiren Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, Dörtyol deplasmanına galibiyet parolasıyla hazırlanıyor.

            Antrenör Ahmet Hayri Yılmaz idaresinde Dörtyolspor maçına hazırlanan Yuvam Dekor Antakya Gençlik futbolcuların hayli hırslı ve moralli oldukları gözleniyor.

            Bu arada takımın en önemli oyuncularından kaptan Ömer Fansa, arkadaşlarıyla birlikte Dörtyol'da iyi mücadele ederek zirve yarışını sürdürmek amacında olduklarını söyledi.

            Yuvam Dekor firma sahibi ve aynı zamanda takım 2.Başkanı Bedi Yıldız'ın yeni yaptırdığı ve uğurlu gelen formalarla sahaya çıkacak olan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 4 maçta 10 puanla grupta ikinci sırada yer alıyor.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:43:51   

İskenderun Belediyespor:1- İskenderunspor 1967:0

Hatay Süper Amatör ligi 6. haftasında İskenderun Belediyespor-İskenderunspor 1967 arasında oynanan İskenderun derbisinde kazanan taraf İskenderun Belediyespor oldu.

            Cem Hanoğlu-Necmi Demir-Murat Yüzgüleç hakem üçlüsünün yönettiği maçta galibiyeti getiren gol maçın 89.dakikasında Kerim'den geldi. Çok sayıda taraftarların izlediği maçta mücadele nefesleri kesti. Maç 0-0 bitmek üzereyken İskenderun Belediyesporlu Hakan Tümkaya'nın sağ çizgiden ceza sahasına gönderdiği topu plase ile gole çeviren Kerim, takımını son dakikada sevince boğdu.

            İlerleyen dakikalarda başka gol olmayınca İskenderun Belediyespor, İskenderunspor 1967 takımını 1-0 yendi. Bu sonuçla İskenderun Belediyespor 15 puanla liderliğini sürdürdü. Maç sonunda duygularını ifade eden İskenderun Belediyespor Teknik Direktörü Mehmet Kurt, alınan galibiyetten dolayı futbolcularımı tebrik ediyorum. Zor bir maç oldu. İskenderunspor 1967 takımını da tebrik ediyorum. Sahada centilmence mücadele ettiler. Ama futbol tek sonuçlu bir oyun. Bugün biz kazandık ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

 

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:42:58   

Gol düellosunun galibi Şirincespor

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunun iki iddialı takımı Şirincespor ile Altınözü Belediyespor'u karşı karşıya getiren maçta gülen taraf Antakya temsilcisi Şirincespor oldu.

            Önceki gün Antakya Nazım Koka sahasında oynanan ve güzel bir futbol mücadelesine sahne olan maçta, ilk yarıyı 1-0 yenik kapayan Şirincespor maçı 3-2 kazanarak önemli bir galibiyete imza attı.

            Altınözü Belediyespor'u kaptan Adem ve Abdurrahman'ın iki golüyle 3-2 yenmeyi başaran Şirincespor, aldığı bu galibiyetle puanını 12'ye çıkarırken rakibi 9 puanda kaldı.

            Maç sonunda Şirincespor Başkanı Ertem Yıldırım ve Genel Kaptan Hasan Özçelik, soyunma odasında takım antrenörleri Mehmet Pamukçu, Hasan Yıldır ve tüm futbolcularını tebrik ettiler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 10 ay önce / 21.11.2014 10:42:01