......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 261521
YORUM MANŞET
SİBER GÜVENİLİR HATAY ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİ
SİBER GÜVENİLİR HATAY ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİ

SİBER GÜVENİLİR HATAY ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİTürkiye’de ilk defa Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili geliştirdikleri proje olan ‘Siber Güvenilir Hatay Zirvesi’ni gerçekleşti.

  Erol Bilecek Kongre Salonu’nda gerçekleşen konferansa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde, SGH proje yöneticisi ve Siber Güvenlik Uzmanı Burak Bozkurtlar, BT Haber Şirketler Kurulu Başkanı Murat Göçe, Comodo Türkiye Satış Temsilcisi Cem Sofuoğlu,  Secure Way adına Can Tarakçı,  Dijital Kalkınma Derneği Başkanı Zekai Kıran, MKÜ Öğretim Üyesi Tuğba Parlar,  MES Üniversitesinden Selen Aydın, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenciler katılım sağladı.

Siber güvenliğin açıklamasını yaparak konuşmalarına başlayan Siber Güvenlik Uzmanı Burak Bozkurtlar, siber güvenliğin sağlanması için tüm paydaşların güvenlik risklerini bilmeleri ve bu risklerin yönetilmesine ilişkin yaklaşımlarından bahsetti.

DİJİTAL DÜNYANIN NİMETLERİNDEN HATAY’IN FAYDALANMASINI İSTİYORUZ

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konferansta yaptığı konuşmasında, dünyadaki gelişim sürecinden bahsederek, belediyecilikteki etkilerini anlattı.

Başkan Savaş sözlerine şöyle devam etti; “Dünya hızlı gelişiyor. Önce buhar makineleri çıktı ardından elektrik bulundu, daha sonra bilgisayar, sonrasında dünyanın her tarafında bilgisayar ağı ve internet kullanılmaya başlandı. Sonuç itibariyle geldiğimiz dönem, çılgın bir çağda yaşıyoruz. Dünyanın en çok savaştığı iki konu var, bunlardan biri dijital diğeri ise ekonomidir. Bizlerde kentimizde ve ülkemizde bunun bilinciyle hareket etmeliyiz. Hatay jeopolitik konum olarak dünyanın en önemli yerlerinden bir tanesi. 2021 yılında da kentimizde EXPO’yu yapacağız. Bu platformu gerçekleştirirken de teknolojiyi bilen, dünyayla yarışan gençlere ihtiyacımız var. EXPO ve Gastronominin yanı sıra dijital dünyada da söz sahibi olmak için çalışma başlattık. Daha güvenilir bir dijital dünya hedefliyoruz. 2019 yılı itibariyle Yapay zeka uygulamasını kullanmaya başlayacağız. Bu uygulama ile kentimizdeki sorunları dijital ortamda tespitini yaparak, ekiplerin gitmesini sağlayacağız. Böylelikle dijital dünyanın nimetlerinden Hatay halkının da faydalanmasını istiyoruz. Belediye demek alt yapı, üst yapı, yeşil alanları yapmak demek değildir. Şehirde yaşayan insanların biraz konforunu arttırmak daha modern hayata geçişini sağlamaktır. Ama artık belediyecilik yerelden kalkınmanın başladığı çok önemli bir pozisyon almıştır. Bizlerde bu doğrultuda çalışmalarımızı şekillendirerek kentimize önemli kazanımlar sağlamak istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM İNTERNET İLE YAYILDI

MKÜ Dr. Öğretim Üyesi Tuba Parlar ise konferansta, ‘Siber Güvenlik ve Yapay Zeka’ konusunda sunum yaptı.

İNTERNET GÜVENLİK ALTINA ALINMALI

İnternetin güvenlik atına alınması gerektiğini savunan Comodo Türkiye Satış Temsilcisi Cem Sofuoğlu; “Gün geçtikçe hızla yenilikler kazanan internetin güvenlik altına alınması gerekiyor.2025 yılında insan beyninden 7 kat daha hızlı çalışan makineler, 2050 yılında 250 kat hızlı çalışan makineler olacak. Kirlenmiş bir dünyada insanlığa zarar vermek isteyen, farklı yönlere çekmek isteyen birileri çıkacaktır. Bu nedenle interneti güvenlik altına alınması gerektiği düşüncesindeyiz.” dedi.

DÜNYA İNTERNET AĞI OLARAK DÖNÜŞÜM TÜRBÜLANSINDA

Panelde yaptığı konuşmasında çağın yeni kalkınma anlayışından bahsederek,  dijital güvenlik noktasına değinen Dijital Kalkınma Derneği Başkanı Zekai Kıran; “2017 yılının Mayıs ayında kurduğumuz derneğimizi, çağın yeni konvansiyonel kalkınma anlayışının yerine bilgi ve iletişim teknolojilerinin şekillendirdiği yeni bir kalkınma modelinin Türkiye’de de hayata geçmesi gerektiği düşüncesiyle kurduk.  Genel anlamda ülkemizde dijital güvenlik sorunun olduğunu ve bugüne kadar kamu noktasında da tam anlamıyla bu soruna iyileştirme yapılmadığını gözlemledik.  Dünya 2010 yılı itibariyle toplumsal dönüşüm türbülansına girdi. Bugün Fransa’daki ve Avrupa’daki olaylara da baktığımız zaman, bunu yansımasını görüyoruz. Çünkü bireysel talepler ve toplumsal etkileşimin gelişim sürecinin artmasıyla beraber geldi. Bu gibi sorunlar artarak devam etmemesi adına dijital güvenliğin sağlanması gerekmektedir.” açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların ardından, konferansa katılım sağlayan 3 şanslı öğrenciye kura çekilişi ile tablet hediye edilirken, birçok öğrenciye de antivirüs programı ve konuyla ilgili bilgilendirici kitaplar hediye edildi.

(Haber Merkezi)

HGC’DEN SERİ ZİYARETLER
HGC’DEN SERİ ZİYARETLER

HGC’DEN SERİ ZİYARETLERHatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Antakya Kaykakamı, Defne Kaymakamı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenecek olan etkinlikler için davetiye dağıttı.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen’in önderliğinde ilk olarak Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli makamında ziyaret edilirken, yeni görevinde hayırlı olsun temennisinde bulundular. Orhan Mardinli Hatay’da görev yaptığı dönem boyunca basınla sürekli iç içe çalıştığını ifade ederken, basının kamunun vicdan sesi olduğunu söyledi.

Daha sonra Defne Kaymakamlığına geçen Hatay Gazeteciler Cemiyeti üyeleri burada Kaymakam Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetiyesini bıraktı. Kaymakam Şengök yerel basının gelişen ve değişen teklonoji ile özellikle yazılı basın olarak zor dönemler geçireceğini söylerken, Hatay’daki yerel televizyon azlığına dikkat çekti. Şengök HGC üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirirken ziyaretlerinden ötürü Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen’e teşekkür etti.

Ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya’yı makamında ziyaret eden HGC üyeleri burada üniversitelerin gelişimi hakkında Rektör Kaya’dan bilgi aldı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen özellikle iletişim bölümlerinin arttırılması gerektiğini iletirken, Rektör Kaya da şuan Türkiye’de 7 milyon üniversite öğrencisi olduğunu bu sayının azaltılması gerektiğini ileterek öğrenci alımının azalacağı iş imkânının olduğu bölümlerin kalitesinin artırılacağı mesajını verdi. Rektör Kaya daha sonra cemiyet üyelerine yemek ikramında bulundu.

(Haber Merkezi)

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik ilgiyle gerçekleşirken, programa katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  “Engelsiz yaşam için tüm engelleri birlikte aşacağız” sözleriyle önemli mesaj verdi.

Dün sabah Hatay Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer ve yönetim kurulunun organizasyonuyla kahvaltılı toplantı gerçekleşti. Başkan Ateşer tüm engelli vatandaşların bu özel gününü kutlarken her konuda kendilerine yardımcı olan engelli dostu Başkan Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

HBB Başkanı Savaş’ta engelli vatandaşların daima yanında olacağını, destek vereceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Her şeye rağmen birlikte engellerin aşılacağının altını çizen Başkan Savaş, “Sporda, eğitimde, kültürde yapılacak çalışmalarda engelli arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Sosyal ve sportif aktivitelerde engelli vatandaşlarımızın katılımı onları daha çok hataya bağlayacaktır. Bu konuda engelsiz yaşam için herkesi çalışmalarımıza davet ediyoruz” dedi.

(Haber & Fotoğraf: A.Vahit Güraslan)

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ
AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİ

AK PARTİ’DE “GÜLER” DOPİNGİAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İbrahim Güler olarak açıklanması özellikle parti teşkilatında ve AK Parti tabanında sevince yol açarken, Güler ismi teşkilata adeta doping etkisi yaptı.

   Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının İbrahim Güler olduğunu açıklamasının ardından Hatay’da geniş yankı uyandırdı.

Bu arada AK Parti’nin TBMM grup toplantısında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı olarak gösterilen İbrahim Güler ile birlikte Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Bayram Türkoğlu ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve kadın ile gençlik kolları başkanları platforma çıkması ve fotoğraf çekilmesi birlik ve dayanışma tablosu oluşturdu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayın İbrahim Güler, yaptığı açıklamada “Hatay'ımızı seçime kadar değil seçkin ve hakettiği yerlere getirene kadar; durmak, duraksamak, yorulmak bize haram olsun. Haydi Bismillah!” dedi.

HATAY AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜLER'İ KARŞILIYOR

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'i karşılamak üzere bugün saat 14:00’da Topboğazı’nda buluşma gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Güler, karşılamanın ardından 15.30’da Milletvekillerinin de katılımıyla Kapalı spor salonunda karşılama programı yapılacak.

(Haber Merkezi)

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA
YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDA

YELOĞLU, HATAY’IN HER NOKTASINDAHatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her noktasına ulaşmaya çalışan, Yeloğlu, gittiği her yerde büyük bir teveccüh ile karşılanırken, Hatay’ı hak ettiği noktaya getireceğini belirtiyor.

 İlçeleri tek tek ziyaret eden Yeloğlu bu kapsamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak Yayladağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Salih Kuş'u ziyaret ederek, esnafın sorunlarını ve neler yapabileceğini konuştu. Yayladağı AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret eden Yeloğlu teşkilat mensupları tarafından büyük ilgi gördü.

Yeloğlu, “31 Mart’ta Türkiye tarihi yeni bir dönemecin eşiğinde olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk mahalli idareler seçiminde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım. AK Parti’nin çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlıyız. Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder’i ve ilçe yönetim kurulu üyelerine de ziyaret eden Yeloğlu burada kendisini sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti. Hassa’yı da ziyaret eden Yeloğlu AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a, İlçe Yönetim Kurulu üyelerine, Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel sıcakkanlı sohbetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Yeloğlu, son 10 yılda başta Antakya’nın olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilkleri gerçekleştirdiğini belirterek “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz noktada Hatay’ın Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama biz Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada katı atık depolama tesisinden, imar planına, Asi Nehri projesinden, mezarlık kompleksine, Mehmet Yeloğlu köprüsü gibi projelerimiz oldu. O dönem ortak öneri ile benim adım oraya verildi. Oylama da bütün meclis üyelerinin oy birliği ile adım verildi. Demek ki insanlar arasında ayrım yapmadan tarafsız hizmet etmişiz” dedi.

Yeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyelerini, AK Parti Dörtyol İlçe Başkan vekili İsmail Çetin Baytar’ı ve Yönetim Kurulunu samimi sohbetleri için çok teşekkür etti.

Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu, memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek “kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması lazım. İnsanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü İlçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl Tedaş Müdürlüğü yaptım. Dolayısı ile Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. Tedaş’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var” dedi.

(Haber Merkezi)

ÇATININ ALTINDA KALDILAREski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, geçtiğimiz Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında AK Parti İl binası önünde toplanan partililere hitaben konuşma yaptı.

Ergin konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan`a rakip gösterilen adayın ve ona destek veren diğer siyasi partilerin çatının altında kaldıklarını söyledi.

Hatay Milletvekili Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti İl binası önünde kutlama yapmak üzere gelen partililere hitaben yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi: `Başbakanımıza muhtar bile olamaz denildi. Evet muhtar olamadı doğru. Belediye Başkanı, Milletvekili, Başbakan oldu. Allah`a hamdolsun Cumhurbaşkanı da oldu. Şu anda sonuçlanan seçimleri biliyorsunuz. Karşıda 10, bilmem kaç parti, bilmem ne kadar destekçi, kaç tane gazete ve televizyon vardı. Biz milletimizle yapmış olduğumuz ittifakı sandığa taşıdık.

Kimileri çatı kurdu. O çatının altında kaldılar. Şimdi o çatıcılara bir önerim var. O çatının altından hiç çıkmasınlar, güneş değmez yağmur değmez, o çatının altında kalın. Şimdi artık bu sayfayı kapattık. Önümüzde 2015 seçimleri var. İlmek ilmek dokuyacağız tekrar. İnşallah, 2015 zaferinin kilometre taşlarını beraber döşeyeceğiz. Coşkunuz daha fazla, sevinciniz daha yüksek olsun. Ama bakınız sevinirken başkalarını üzmeyelim. Tadında sevinelim, kimseye rahatsızlık vermeyelim inşallah. Gazamız, Cumhurbaşkanımız hayırlı olsun.` dedi.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin`in yaptığı konuşma sonrasında AK Parti İl binası önünde toplanan partililer Cumhurbaşkanlığı seçimi sonucunu doyasıya kutlama imkanı buldu.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 11:05:29   

Seçimler, demokrasi şöleni havasında geçtiHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilimiz genelinde huzur ve güven ortamı içerisinde, bir demokrasi şöleni havasında geçtiğini ifade ederek, gösterdikleri hassasiyetten dolayı Hataylılara teşekkür etti.

İlimiz genelinde yaklaşık 971 bin seçmenin 2 bin 789 sandıkta oy kullandığını, vatandaşların huzur ve güven ortamı içerisinde oy kullanabilmesi için ilimiz genelinde 6 bin güvenlik görevlisinin görev yaptığını hatırlatan Lekesiz, “Memnuniyetle belirtmek isterim ki, ilimiz genelinde bizleri ve vatandaşlarımızı üzecek herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır.

İl ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına, sandık görevlilerine ve güvenlik görevlilerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Medeniyetlerin merkezi Hatay; binyılların inşa ettiği derin hoşgörüsü, birlik ve beraberlik duygusu ile bugünü demokrasi şöleni havasında geçirmiştir. Tüm Hataylılara gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederim.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 11:04:33   

Türkiye`nin zaferiAK Parti İl Başkanı Murat Genco, kesin olmayan sonuçlara göre milletin 12. Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan`ı seçtiğini belirtti.

Şu an bizimle birlikte coşkumuzu paylaşan evinde televizyonunun başında ve sokaklarda olan tüm Hataylıların, Adanalıların, Gazianteplilerin, Osmaniye ve Kilislilerin kısacası tüm Türkiye`nin zaferidir diyen Genco, yazılı açıklamasında şu bilgilere yer verdi: “Şu ana kadar gelen kesin olmayan sonuçlara göre ülkemizi girdiği karanlık dehlizlerden çıkaran, üç kuruşa muhtaçken ve IMF dahil tüm dünyaya avuç açmış durumdayken,borç alan değil borç veren ülke konumuna getiren, tüm dünya mazlumlarına ENSAR’lık görevi yapan 12 yıldan beridir yaptığı başbakanlık görevi ile ülkemizi ileri demokrasiyle tanıştıran,her türlü vesayete karşı dimdik durmasını bilen bizlere çağ atlamanın ne demek olduğunu gösteren korkusuz,yiğit adam,uzun adam liderimiz Recep Tayyip Erdoğan`ı Cumhurbaşkanlığına taşımış durumdayız.

Bu sonuç içteki ve dıştaki tüm Türkiye düşmanlarına halkla savaşılamayacağını, halka rağmen zoraki ittifakların bir toz zerresi kadar önemi olmadığını tüm dünyaya göstermiştir. Bu zafer Hakkın ve Halkın zaferidir.

Bu zafer dünya mazlumlarının ve dünya ezilenlerinin zaferidir. Bu zafer elleri nasırlı, dilleri dualı nineler ve dedelerin zaferidir. Bu zafer kucağındaki bebesiyle miting meydanına koşup ``Bu miting bensiz eksik kalır``diyen anaların zaferidir. Bu zafer ekmek teknesi işini bırakıp “Büyük Türkiye`nin kuruluşunda benim de payım olmalıdır`` deyip Tayyip Erdoğan`ı karşılamak üzere yollara düşen babaların zaferidir.

Bu zafer bağış kampanyası deyince ``Bu çorbada benimde tuzum olmalı``diyerek banka önünde kuyruklar oluşturup Recep Tayyip Erdoğan`ın seçim çalışmalarına katkıda bulunan 15000`in üzerinde bir sayıya ulaşan Hataylıların zaferidir.

Bu zafer sabahın erken saatlerinden itibaren sadece bir lider için değil Büyük Türkiye hayali için sandıklarda besmeleyle oyunu kullanan büyük halkımızın zaferidir.

Bu zafer yıllarca ezilen, yok sayılan,emekleri unutulan,kendisine lüzumsuz insan muamelesi yapılan,hastanelerde horlanan kuyruklarda bekletilen ancak 12 yıldır gerçek değeri verilmeye çalışan emeklilerimizin zaferidir.

Bu zafer hiçbir fedakarlıktan kaçmayarak ``Çocuklarıma bakacak birileri bulunur, ama ülkem yanlış ellere düşecek olursa bu halkın yüzüne bakacak kimse bulunmaz`` diyerek kapı kapı dolaşan, Pazar yerlerinde bildiri dağıtan, mahalleden mahalleye koşturan kadınlarımızın zaferidir.

Bu zafer ``Bu bir parti meselesi değil ülke meselesidir.`` diyerek oyunu istikrardan, birlikten, ileri demokrasiden, eşitlikten yana, yani Recep Tayyip Erdoğan`a kullanan CHP, MHP, BBP, SAADET PARTİSİ ve diğer partili partisiz seçmenlerin zaferidir.

Bu zafer şu an bizimle birlikte coşku-muzu paylaşan evinde televizyonunun başında ve sokaklarda olan tüm Hataylıların, Adanalıların, G.Anteplilerin, Osmaniye ve Kilislilerin kısacası tüm Türkiye`nin zaferidir.

Bu yeni dönemin tüm halkımıza, tüm dünya mazlumlarına hayırlar getirmesini diliyor, hepinizi saygı ve muhabbetle kucaklıyorum. Allah`a emanet olun.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:55:06   

Muhtar Hasan Bablı eşini kaybettiCebrail Mahallesi Muhtarı Hacı Hasan Bablı, eşi İlhan Bablı`yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Bir süredir tedavi gören ancak amansız hastalıktan kurtulamayarak 63 yaşında vefat ederek aramızdan ayrılan İlhan Hanımefendinin vefatı ailesini ve tüm sevenlerini yasa boğdu.

Antakya Belediyesi Basın-Yayın personeli A.Latif Bablı`nın da annesi olan İlhan Bablı, Pazar günü akşam vakti vefat etmesinin ardından 11 Ağustos 2014 Pazartesi günü Antakya Mezarlık Kompeksi Camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze törenine Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Mursal, eski Antakya Belediye Başkanı Bekir Karabacak, Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı ve HGC Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin, Bablı Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katılarak merhumeyi son yolculuğa uğurladılar.

İlhan Bablı, okunan Kuran-ı Kerim, cenaze talkini ve duaların ardından toprağa verildi.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak İlhan Bablı`ya Cenab-ı Allah`tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına sabırlar dileriz.

(Yorum Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:53:49   

Tarihi evlere sahip çıkılmalıMustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, eski Antakya evlerine sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Güder, Hatay Sanayici ve İşadamlarını ziyaretinde kendisine HASİAD evini gezdiren dernek başkanı Halit Yağcıoğğlu`na eski Antakya evlerine sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

HASİAD Evi`nde gerçekleşen ziyarette Başkan Yağcıoğlu, HASİAD evini gezdirerek Rektör Güder`e derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgilerde bulundu.

Rektör Güder, eski Antakya evlerinin pahalı ve restorasyon sürecinin zaman ve maliyet açısından külfetli olmasından dolayı bu evlere rağbetin azaldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Böyle bir kültürel değeri Antakya`ya kazandırdığı için HASİAD`a teşekkür ediyorum. MKÜ olarak restore edip Antakya`ya kazandırmak üzere eski bir Antakya evi arıyoruz. Fakat istediğimiz kriterlerde bir ev henüz bulamadık.” dedi.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yağcıoğlu, üniversite ve sanayi işbirliğinin bir ilin kalkınmasında önem arz ettiğini bildiklerini, yakın bir zamanda ortak bir proje de yer almak istediklerini ifade etti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:53:08   

Mutluluğumuz hastaların tebessümlerinde saklıBir Tebessüm Bin Mutluluk (BİTE-BİMUV) Ekibi Başkanı Ömer Faruk Kural, her hafta hastane ziyaretlerini aksatmadan devam ettirdiklerini belirterek “Bizim mutluluğumuz hastaların tebessümlerinde saklı” dedi.

Kural, genç olarak imkanlarının yetersiz olduğunu belirterek başta dua ve desteklere ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Her hafta usanmadan sıkılmadan daha bir şevkle ve enerjiyle Cuma ve Cumartesi günleri hastane ziyaretlerini aksatmadan devam ettiklerini belirten Kural, şu açıklamalarda bulundu: “Ziyaretlerde hastaların bize karşı ısınmaları ve ondan doğan gülümsemeleri mutlu oluşları bizleri derinden etkiliyor. Bizler bu şevkle ve enerjiyle daha çok sosyal sorumluluk projelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz ancak biz gönüllü gençler olarak imkanlarımız yetersiz oluyor. Bizler enerjimizi ve gençliğimizi kötü yerlerde değil iyi yerlerde ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamı dahilinde geçiriyoruz ve öyle de devam etmeyi arzuluyoruz.

İyiliksever insanlara sesleniyoruz bizim gibi gençlerin çoğalması ve bizlerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında faaliyetlerimizin devam etmesi ve artması için başta dualarınıza ve desteklerinize ihtiyacımız var. Desteklemek isteyenler 531 607 8651 telefondan bize ulaşabilirler.

Bir Tebessüm Bin Mutluluk (Bitebimuv) ekibinin başkanı olarak 14 Ağustos Perşembe günü Adana Balcalı Hastanesine yatışım gerçekleşiyor. Cuma günü ise kalbe yakın büyük damara kateter takılacak daha sonra Adana Balcalı Hastanesi Çocuk Onkoloji servisinde ilk olarak bende uygulanacak zorlu aferez tedavi süreci başlayacak.

Dualara benim ve benim gibi hastaların çok ihtiyacı var. Benim tedavi sürecimde gidemediğim durumlarda gönüllü ekibim gözümü arkada bırakmayacaklarına ve hastane ziyaretlerine devam edeceklerine söz verdiler. Ayrıca yine kendimi iyi hissettikçe gerekli önlemleri alıp hastane ziyaretlerine devam edeceğim inşallah.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:52:10   

HATSU: BORCU DOLAYISIYLA KİMSENİN SUYU KESİLMEDİHatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, İskenderun ilçesinde, HATSU`nun kestiği faturalardan gecikme faizi aldığı ve vatandaşların borcundan dolayı suyunun kesildiği iddialarına cevaben bir açıklama yaptı.

Genel Müdürlük, İskenderun ilçesinde su tahsilâtlarının 11 Haziran 2014 tarihine kadar İskenderun Belediyesi veznelerince yapıldığını hatırlatarak, HATSU veznelerinin su tahsilâtına 4 Temmuz 2014 tarihinde başladığını ve abonelerin geriye dönük borçlarının bildirilmesine dair su kesme ihbarnamesinin otomatik olarak çekildiğini bildirdi.

HATSU, hiçbir vatandaşın borcundan dolayı suyunun kesilmediğini belirterek, isteyen abonelere ödeme güçlerine göre taksitlendirme yapılabileceğini ve taksitlendirmeden de çok sayıda vatandaşın faydalandığını açıkladı.

HATSU Genel Müdürlüğü ayrıca, su tahsilâtlarıyla ilgili bütün iş ve işlemlerin HATSU Genel Müdürlüğü`ne geçmesinin ardından su faturasını otomatik ödeme talimatıyla yatıran İskenderunluların, otomatik ödeme talimatlarının geçersiz sayıldığını ve banka anlaşmaları yapıldıktan sonra ayrıca duyuru yapılacağını bildirdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:51:54   

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINDAN AYDIN`A ZİYARETBelen Kaymakamı Abdulaziz Aydın; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın teşrifiyle noter huzurunda gerçekleştirilen ve Belen`de ikamet eden 1 şehit yakını, 2 gazi yakını ile 1 gazi olmak üzere atamaları gerçekleştirilen vatandaşları makamında kabul etti.

Kaymakam Aydın; Muğla Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına ataması yapılan gazi oğlu Mehmet Burak Akbulut`u, Hatay Aile Politikalar İl Müdürlüğüne ataması yapılan Gazi Ali Güleşçi`yi, Maliye Bakanlığı Hatay İl`i emrine ataması yapılan gazi kardeşi Soner Özdemir`i ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü`ne ataması yapılan Ferhan Cebel`i tebrik ederek, görevlerinin kendileri ve aileleri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Görev süresince tahsil durumlarını da yükseltmelerinin önemli olduğunu ifade ederek bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileği ile kendilerini uğurladı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:49:56   

Lekesiz, 1127 No`lu sandıkta oy kullandıHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ve iki kızı ile birlikte, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi`nde 1127 No`lu sandıkta oy kullandı.

Pazar günü saat 08.45`de sandık başına giden Lekesiz, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu.

“Cumhurbaşkanının ilk defa halk tarafından seçilecek olması önemli. Türkiye Cumhuriyeti, geniş ilişkiler ağı ile ekonomisi ile insan kaynaklarının yetişmesi ile ve diğer pek çok alanda bizleri gururlandıracak noktaya geldi.

Diğer taraftan demokrasinin güçlenmesi, serilip serpilmesiyle Atatürk`ün emaneti Cumhuriyet, güçlü omuzlarda sahip buldu ve bugün ilk defa Cumhurbaşkanı`nın halk tarafından seçileceği, ortaya irade konulacağı bir noktaya geldi.

Bu fevkalade memnuniyet verici bir gelişme.

İlimiz genelinde yaklaşık 971 seçmen yaklaşık 2 bin 800 sandıkta oy kullanacak. Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde oy kullanabilmesi için ilimiz genelinde 6 bin güvenlik görevlisi görevlendirildi.

Medeniyetlerin merkezi Hatay`ın, binyılların inşa ettiği derin hoşgörü, birlik ve beraberlik duygusu içerisinde bugünü de demokrasi şöleni şeklinde geçireceğine inanıyoruz.

Seçim sonuçlarının milletimiz, memleketimiz ve ilimiz için hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:48:17   

Ergin, 2269 nolu sandıkta oyunu kullandıMilletimize hayırlı olsunEski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin Cumhurbaşkanlığı seçimi oyunu Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi`nde 2269 nolu sandıkta kullandı.

Eski Adalet Bakanı Ergin`in oy kullanacağı sandıkta AK Parti İl Başkanı Murat Genco, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile çok sayıda partili yer aldı.

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi 2269 nolu sandıkta oyunu kullanan eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yapılan seçimlerin memlekete ve ülkemize hayırlı olması yolunda temennide bulundu.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 8 ay önce / 12.8.2014 10:47:35