......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 265601
YORUM MANŞET
EN HAYIRLI KAMPANYA
EN HAYIRLI KAMPANYA

EN HAYIRLI KAMPANYAHatay Eczacı Odası ve Hatay Kızılay Şubesi’nin ortaklığında yapılan kan ve kök hücre kan bağışı kampanyası hayırsever vatandaşlardan ilgi gördü

Kan ve kök hücre bağışını arttırmak ve bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla Türk Eczacıları Birliği 28.Bölge Hatay Eczacı Odası ve Türk Kızılayı Hatay Şubesi ortaklığında dün yapılan bağış kampanyası ilgiyle gerçekleşti.

Hatay Eczacı Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş. Kudret Özbakış, yönetim kurulu üyeleri, işadamı Necmettin Çalışkan, Umut Damlaları Özel Eğitim Okulu öğrencileri ile çok sayıda hayırsever vatandaş “Yardımseverlik kanımızda var” sloganı doğrultusunda bu kampanyada hazır bulundu.

28.Bölge Hatay Eczacı Odası yönetim kurulu kan ve kök hücre bağış kampanyası ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Kök Hücre Nakli başta kan kanserleri (lösemiler, lenfomalar) olmak üzere kemik iliği yetersizlikleri, metabolik hastalıklar, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve diğer kanserler gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, yaşam boyu kendi kendini yenileyerek olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Gerek olduğu zaman kendilerinden sonraki hücrelere farklılaşarak, hücrelerin gelişimini, olgunlaşmasını ve çoğalmasını sağlarlar. Bağışçı olmak isteyen bir kişi 28 ile 50 yaş aralığında olmalıdır.
Kök hücre bağışçısı olmak için; Başvuru sonrası bir bilgilendirme görüşmesi yapılır. Eğer kişi bağışı kabul ederse, Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Bilgilendirme ve Onam Formunu doldurup imzalayarak bu bağışı resmi olarak onaylaması istenir ve ardından üç tüp kan örneği alınır. Türk Kızılayı tarafından kan örnekleri alınır ve eğer enfeksiyöz hastalıklar açısından test sonucu negatif ise kan örneği doku tipinin belirlenmesi için TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) Laboratuvarı’na gönderilir ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılır. Kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastaların doku örneklerinin uyuşması ile yeni hayatlar canlanır.” dedi.

(Haber: S.Ergin)

Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI
Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi HATAY’DA ATTI

  Kültür, Turizm ve Medyanın kalbi  HATAY’DA ATTIKültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde, Hatay Valiliği koordinasyon ve desteği ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı Hatay’da gerçekleştirildi.

Kurultaya, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, MKÜ rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Kurum İl Müdürleri, medya ve basın dünyasının yakından tanıdığı çok sayıda gazeteci, köşe yazarı, basın mensubu, protokol mensupları, belediye başkanları, Türkiye’nin değişik illerinden gelen yerel yayın kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Cumartesi günü Anemon Otel’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında AYD Başkanı Burhan “Bu etkinliği, Kadim medeniyetin barış ve kardeşliğin şehri Hatay’da yapmaktan çok mutluyuz.  Bu vesileyle Kurultayımıza teşriflerinden dolayı Başta Sayın Kurtulmuş’a desteklerinden ve ev sahipliğinden ötürü Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a ve katılım göstererek bizleri kırmayan değerli gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’ dedi.

Kurultay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan ‘Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı’nın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize hoş geldiniz. Hatay, son dönemde ulusal ve uluslararası medyada Suriye krizi ile göçmenlerle ve sınır ötesi operasyonlarla anılan bir şehir oldu. Bugün burada yapılacak olan Kültür, Turizm ve Medya Kurultayıyla yapılacak olan çalışmaların, tartışmaların, fikir ve önerilerin ilimiz yöneticilerine için yol gösterici olacaktır. Hatay medeniyetler şehri, farklı kültürlerin buluştuğu, insanların bir arada kardeşçe yaşama kültürünü en zirvede yaşayan bir şehir.’ dedi

Hatay Kültür Turizm ve Medya Kurultayı açılış bölümünde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise Hatay’ın  Anadolu'nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından, birinci oturumda İnternet Haber Yayın Koordinatörü Hadi Özışık moderatörlüğünde “ Bir Kardeşlik Modeli Olarak Hatay” başlığında Akşam Gazetesi köşe yazarı Emin Pazarcı, Karar Gazetesi köşe yazarı Yusuf Ziya Cömert, Kanal 7 İskele Sancak Programı sunucusu Mehmet Acet ve Kanal 24’ten Melih Yiğitel tebliğlerini paylaştı.

İkinci oturumda araştırmacı-yazar Mustafa Şen moderatörlüğünde “ Küresel Barış ve Hatay” başlığında Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Milat Gazetesi’nden Serdar Arseven, Daily Sabah yazarı Nur Özkan, Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev tebliğlerini izleyicilerle paylaştı.

Üçüncü ve son oturumda ise Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman moderatörlüğünde “ Medyanın Turizm Katkısı Ve Hatay” başlığında ise Habertürk Gazetesinden Sevilay Yılman, Sözcü Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı ve Habertürk Kanalından Bülent Aydemir tebliğlerini paylaştı.

Kurultay çalışmaları sonrasında Habib-i Neccar Camiini ziyaret eden Kurtulmuş ve beraberindeki heyet çıkışta uzun çarşı esnafıyla selamlaştı ve daha sonra Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden oluşan öğle yemeği ve künefe ikram edildi.

(Yorum Haber Merkezi)

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI
İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞI

İZZETTİN YILMAZ İLGİ ODAĞIAK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, adaylığının açıklanmasının ardından yapmış olduğu ziyaretlerde hemşehrilerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

  Hatay Milletvekilliği, HESOB Başkanlığı ve Antakya Şoförler Odası başkanlığı gibi yapmış olduğu önemli görevler esnasında Hatay halkı ile bütünleşen İzzettin Yılmaz’ın bu defa Antakya Belediye Başkan adaylığında da teveccüh görmesi dikkat çekiyor.

Hafta içinde yapılan Cumhur İttifakı Antakya Seçim Bürosu açılışında kalabalık bir topluluğa hitap eden İzzettin Yılmaz, şahsına gösterilen ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Bu arada seçim çalışmaları doğrultusunda mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, hastaları da unutmayarak onlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında hastalara karanfil takdim eden Yılmaz, “Hatay Devlet Hastanesinde yatan hasta ve yakınlarıyla buluştuk. Ziyaretlerimiz esnasında kardeşlerimizle bolca sohbet etme fırsatımız oldu.

Hatay’ın sağlık üssü olan bölge hastanemizde yatan hastalarımıza Yüce Allah’tan şifalar dilerim.

Antakya Huzurevine ziyarette bulunarak büyüklerimizin hayır duasını aldık. Birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit geçirmesidir. Ancak büyüklerimizin daha konforlu olarak yaşamını sürdürmesi için ilçemizde yapılan yeni huzurevi inşaatı devam etmektedir.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler;DEVLETİMİZİN İMKÂNLARINI, MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

 Cumhur ittifakının ete kemiğe büründüğü Belen’de düzenlenen seçim bürosunun açılış töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Hatay’ın imkânlarını devletin imkânlarıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, nasıl ki Konya denilince akla Mevlana geliyorsa, Beyazıt Bestami, Habib Neccar, Hızır Ali denilince de akla Hatay’ın geleceği günler için, Hatay Büyükşehri yöneteceklerini belirtti.

Belen seçim Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’ın tüm ilçelerine hizmet götüremediğini belirterek, Belen Belediyesinin de beş yılda belediyecilik hizmetlerinin gereğini, Hatay Büyükşehir Belediyesinden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakı olarak 15 ilçe belediyesinin bütçesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kadar etmediğini belirten AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, “10 metrenin üstündeki tüm yollar, tüm altyapı, mezbahane, mezarlıklar, sebze hali, otogar, ulaşım, dolmuş, halk otobüsleri, içme suyu, tüm bunlar büyükşehirin hizmet alanındadır.

Cumhur ittifakı beladan bekaya gidilen yolda devletimizin bekası ve milletimizin birliğine göz dikenlere karşı ülkemizin üstünde dolaşan kara bulutlara karşın pusuda bekleyenlere karşı sıkılmış bir yumruk, bir Rabia, bir bozkurttur. Cumhur ittifakı bu toprakların bize vatan kılındığı dönemden beri hep vardı. İki yıl önce de 15 Temmuz'da bu birliktelik gün yüzüne çıktı. Cumhur ittifakı vatanın tehlikeye girdiği her dönemde vardı. Birliği ve beraberliği yıkmak ve göbeklerinde küresel güçlerin elleri bulunan ittifaklar kuruluyor. Bakıyorlar Cumhur İttifakının özünü görmeye çalışıyorlar. Çözmeye, görmeye ve kopyalamaya çalışıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü Cumhur ittifakı bugün kurulmadı… Cumhur ittifakı Bugün kurulmadığı biz Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte birçok kez seçimlerde karşı karşıya geldik. Ama Cumhur ittifakının temeli bugün değil tarihte de vardı.

Cumhur ittifakları hep bu şurada çalıştı. Toplum içerisinde dik duruşumuzu temelinde yatan da budur inşallah nasip ederse Belen’de İbrahim Gül kardeşimiz, bu fakire de Rabbim Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı nasip ederse bu şuurla bu duygularla çalışacak ve çarçur edilen Büyükşehir bütçesini muhafaza edeceğiz. Devletimizin milletimize hizmet olarak gönderdiği bütçe Millete hizmet, icraat, yol, köprü, asfalt, altyapı ve park olarak dönecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Belen Belediyesi ilçe belediyesi olarak kıt imkânlarla bir şeyler yapmanın mücadelesini veriyor. Büyükşehir ile birlikte 31 Mart'tan sonra İbrahim Gül kardeşimiz ile birlikte Belen'i ve Hatay’ı imar edeceğiz, İhya edeceğiz, inşa edeceğiz inşallah, bunda hiç bir tereddüdünüz olmasın” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ
GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ

GÖNÜLLER YAPMAK İÇİN GELİYORUZ Cumhur İttifakı adayları seçim çalışmaları kapsamında Antakya Uzunçarşı esnafını ziyaret etti.

Çarşı esnafı Cumhur İttifakı heyetini Mehteran Takımı ile karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz, yerel seçim çalışmaları kapsamında Antakya'da çarşı esnafını ziyaret etti.

Birlikteliğimizin Hatay'ın mutluluk ve refah seviyesini sürekli olarak artıracağına inanıyor, Hatay için her zaman daha iyisini yapacağımıza söz veriyorum diyen AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler “Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz” dedi.

Tarihi Uzunçarşı’da esnafı ziyaret eden Cumhur İttifakı heyeti, esnafın sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için destek istedi.

Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır diyen MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Cumhur İttifakı genelde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde hak ettiği noktaya gelmiştir. Bizde onların izinde yol alarak bu ittifakın Hatay'da şahlanması için çaba göstereceğiz. Gerek milli duruş noktasında gerekse memlekete hizmet noktasındaki doğru adresi cumhur ittifakıdır." dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler de, Hatay'ın önceliklerini belirleyerek bir hizmet haritası ortaya çıkaracaklarını ve her aşamada istişare anlayışı ile hareket edeceklerini belirterek “Har vurup harman savuran değil, akılcı bir anlayışla kalıcı hizmetler yapacağız. Devletin kaynaklarını milletle buluşturmak ve gönüller yapmak için geliyoruz. Cumhur İttifakı, ilimizin kurtuluşu, refahı ve hizmete doyacağının adıdır." diye konuştu.

AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İzzettin Yılmaz da, çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek, tek tek not aldı ve çözüm konusunda istişarelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

Tarla okulu eğitimleri devam ediyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan 'Çiftçi Tarla Okulu' çalışması Madenboyu Mahallesi'nde başladı. Projenin 2014 yılı ikinci eğitimi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ile Altınözü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konu uzmanlarınca yapılmış olup eğitime Altınkaya mahallesinden toplam 24 zeytin üreticisi katıldı.

            Yapılan eğitimde zeytinin ana zararlısı konumundaki zeytin sineğinin tanımı, yaşayışı, zarar şekli ve mücadelesini gösteren çiftçi mektubu dağıtılarak teorik bilgiler verildikten sonra, söz konusu zararlının bitki üzerinde nasıl aranacağı, yumurtası, larvası uygulamalı olarak çiftçilere birebir gösterildi.

            Tarımda üretimi, verimliliği ve kaliteyi arttırmak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından projelendirilen ve uygulamaya koyulan 'Çiftçi Tarla Okulu' projesi dahilinde çalışmalar devam ediyor.

            Ülkemizde bitki sağlığı uygulamalarında çiftçi eğitimlerine yeni bir vizyon kazandırmak amacıyla Bakanlıkça yaygınlaştırılmaya çalışılan 'Çiftçi Tarla Okulu' çalışmaları, İlimizde ilk olarak 2013 yılında turunçgil ve pamuk konula-rında uygulanmaya başlandı. Bu proje ile çiftçiyi kendi tarlasının uzmanı yapmak, üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmak ve yönetim becerilerini geliştirmesi amaçlanıyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:48:30   

Cumhuriyetimizi, kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yaman, mesajında Cumhuriyetimizi, kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz diyerek açıklamalarına şöyle devam etti: “Ülke ve cumhuriyetimizi başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bağımsızlık mücadelesine canlarını ortaya atamış kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz.

            Ülkemizin birlik ve bütünlüğünün devam etmesi için fedakârlık yapan uzuvlarını kaybeden, çatışma ortamlarında beden ve ruh sağlıkları bozulan gazilerimize toplum olarak minnet duyguları beslemekteyiz. Gazilerimizin yaşamlarının geri kalan kısımlarını onurlu bir şekilde sürdürebilmeleri için kanun yapıcıların bir an önce ciddi tedbirler alması, hak ettikleri yaşam standartlarına kavuşmalarına olanak sağlaması gerekmektedir.

            19 Eylül Gaziler gününü saygıyla kutluyor, içlerindeki vatan sevgileri ile canlarını ortaya koyan gazilerimizin hak ettikleri hayat standartlarına kavuşacakları ve fedakârlıklarının karşılığı alabildikleri nice yıllar diliyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:47:36   

Kimyeci: Eğitim ve öğretimi çok önemsiyoruz

TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın

            TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın ve Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu, ilköğretim haftası münasebetiyle Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

            Ziyaret programında açıklamalarda bulunan Başkan Kimyeci, eğitim ve öğretimi çok önemsediklerini belirtti.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin makamında gerçekleşen ziyarette, TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın; “ İlköğretim haftası nedeniyle ilimizin değerli yönetici kadrosunu sırasıyla ziyaret etmekteyiz. Aynı nedenle eğitim ve öğretime değer verdiğini bildiğimiz sizin de ilköğretim haftanızı kutluyorum. TED Hatay Koleji olarak yıl boyu gerçekleştireceğimiz tüm etkinliklerimize teşrifleriniz bizleri onurlandıracaktır.” şeklinde konuştu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise geleceğe atılan ilk adımın eğitimden geçtiğini belirttiği konuşmasında; “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına girdiğimiz şu günlerde, gerçekleştirmiş olduğunuz nezaket ziyaretinizden dolayı siz değerli öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım. İlköğretim haftasında okulların açılmasıyla birlikte, öğrencilerimiz geleceklerini inşa etme konusunda ilk adımlarını atmış oluyorlar. Çocuklarımız geleceğe eğitim sayesinde ilk adımlarını attıkları gibi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muhasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiz için koymuş olduğu hedeflere ancak eğitim sayesinde erişebiliriz. Bu nedenle eğitim ve öğretimi çok önemsiyoruz. Antakya Belediyesi olarak çevre tanzimi, bahçe ve peyzaj düzenlemeleri ile okullarımıza gerekli desteği sağlamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de okul bahçelerimize oyun grupları koyma projemizi hayata geçireceğiz. Bu projemizin amacı öğrencilerimizin ders aralarında oynayarak güzel vakit geçirmeleri, okullarımızın tatil olduğu dönemlerde de mahalle sakinlerimize hizmet veren alanlar olmasıdır. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sizlerle birlikte, TED Hatay Koleji bünyesinde bulunan tüm kadronuza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ziyarete katılan,  8/A sınıfı öğrencisi Helin Polat'a, 5/A sınıfı öğrencisi Emre Döner'e, 4/B sınıfı öğrencisi Azra Köseler'e ve 4/A sınıfı öğrencisi Ecem Kimyeci'ye Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk isimli kitabını, Genel Koordinatör Serdar Aydın ve Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu'na ise birer kalem hediye etti.

(Haber Merkezi)

 


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:46:40   

VATANDAŞLAR MOTORLARDAN ŞİKAYETÇİ

Şehrin caddelerinde araç trafiği azaldıktan sonra, yerini motorsikletler alıyor.

 

            Şehrin caddelerinde araç trafiği azaldıktan sonra, yerini motorsikletler alıyor.

             Araç trafiğinin azalmasınıda fırsat bilen bazı motor sürücüleri ana caddeleri adeta yarış pistine çeviriyor.

            Gece geç saatlerde meydana gelen motor gürültüsünden cadde üzerinde oturan vatandaşların bir çoğu rahatsız olup uyuyamazken, ilgililerin bu konuya duyarlı olmaları isteniyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:45:20   

ANTAKYA BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri

 

            Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Antakya'ya hizmette hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri son iki günlük faaliyet raporunda şu çalışmalara yer verdi;Antakya ilçesi genelinde, muhtelif yerlerde temizlik ve çöp toplama işlemleri gerçekleştirildi.  Ürgenpaşa Mahallesi'nde park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe atıkları kaldırıldı. Akevler 10. Sokak'taki moloz yığını kaldırıldı. Cebrail Mahallesi Bahçeli Sokak'ta park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe artıkları kaldırıldı. Vali Ürgen Okulu'ndaki moloz yığınları kaldırıldı. Erol Bilecik Lisesi'nde temizlik çalışması yapıldı. Çöp ve moloz yığınları kaldırıldı. Savon Otel'i arkasındaki evsel atıklar ve moloz yığınları kaldırıldı. Bağrıyanık Mahallesi 4. Sokak'taki çöp ve moloz yığınları kaldırıldı. Adnan Menderes caddesinde park ve bahçeler birimimizin çalışmaları sonucu ortaya çıkan bahçe atıkları ve moloz yığınları kaldırıldı. Eski tabakhane bölgesinde bulunan moloz yığınları kaldırıldı. Orman İşletme Müdürlüğü Lojmanları'nın etrafında park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe artıkları kaldırıldı. Aydınlıkevler mahallesindeki evsel atıklar ekiplerimizce kaldırıldı. Doğumevi girişinde park ve bahçeler birimimizin çalışması sonucu ortaya çıkan bahçe artıkları kaldırıldı.  Emniyet Müdürlüğü Konutları ile Organize ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü binasının bahçesi haşerelere karşı ilaçlandı. Ürgenpaşa mahallesi'ndeki Azim Fırın'ın çevresi haşerelere karşı ilaçlandı. Cebrail, Kanatlı, Akevler, Haraparası, Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyhali, Meydan, Yeni Cami, Akbaba, Kocaabdi, Biniciler, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Serinyol, Zülüflühan, Kuzeytepe, Dikmece ve Güzelburç mahallelerinde uçkun ilaçlaması yapıldı.

            Temizlik faaliyetlerinin günün yirmi dört saatinde tüm hızıyla süreceğini ifade eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Tüm bu çalışmalarımızla, günlük periyotlar halinde devam eden uygulamalar sonucunda daha temiz bir Antakya'ya sahip olacağız.

            Bu çalışmalarımızın kalıcı olabilmeleri için vatandaşlarımıza düşen öncelikli vazife çöp çıkartma saatlerine  (20.00  22.00) özen göstermeleridir. Hepimiz Antakya'lılar olarak kentimizin temizliği ve güzelliği için özen göstermekteyiz. Antakya'nın her köşesine hizmet götürmekten kaçınmayan Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri hemşehrilerimizin gösterdiği bu özene hizmetleri ile destek vermeye devam edecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:43:44   

HATSU, araç filosuna 185 araç kattı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü

 

            Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay'a daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için filosuna 185 adet araç kattığını duyurdu.

            Araç kiralama yöntemiyle alınan 36 Damperli kamyon, 36 adet Kazıcı-yükleyici, 36 adet pick-up, 48 adet tek kabin Kamyonet, 23 adet otomobil, 4 adet minibüs ve 2 adet otobüs HATSU'daki yerlerini aldı.

            Bu araçlar sayesinde Hatay'ın her tarafındaki arızalara daha hızlı müdahale edileceğine dikkat çeken idare, iş makinelerinden otomobillere, otobüslerden pick-up'lara kadar birçok çeşitte aracın HATSU'nun gücüne güç kattığını belirtti.

            Alınan araçlar ile Hatay'ın her köşesine artık daha hızlı bir şekilde hizmet gideceğine vurgu yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ilimizin en güzel hizmetleri hak ettiğini söyledi. Araç filosundaki bazı araçların ilçelere de dağıtılacağını belirten Başkan Savaş, 'her ilçede o ilçenin sorunlarıyla ilgilenecek o ilçenin problemlerini çözecek bir ekip var ve bu araçlar oralarda da kullanılacak' dedi.

            Araçların Hatay'a hayırlı uğurlu olmasını dileyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, HATSU'nun gücüne güç kattığını ve Hatay'a artık daha hızlı bir şekilde hizmet edeceğini ifade etti.

            Araç teslim törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'ın yanı sıra araçların temin edildiği firma yetkilileri, teslim edilen iş makinelerinin yurtdışındaki ilgilileri ve HATSU Genel Müdürlüğü personeli katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:42:46   

Geleceğe güvenle bakmak eğitimle olur

TED Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın


    TED Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın, TED Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu ve bir gurup öğrenci Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman'ı ziyaret etti.
    15-19 Eylül tarihleri arasında kutlanan İlköğretim Haftası dolayısıyla yapılan ziyaretten mutluluk duyduğunu belirten Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, geleceğe güvenle bakan toplumların ancak eğitimli toplumlar olduğunu vurgulayarak “ilköğretim haftasının çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize verimli ve başarılı olmasını temenni ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)
 


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:41:30   

Bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz

 

            Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

            Bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir diyen Vali Lekesiz, yayınlamış olduğu mesajında şunları söyledi: “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 'Gazilik' unvanı ve Mareşal Rütbesi verilişinin 93. yıldönümü ile birlikte, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak ve uluslararası barışa katkıda bulunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin onur gününü birlikte kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

            Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.

            Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığını, huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

            Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir. Vatanseverlikleri, cesaretleri ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmak devlet ve millet olarak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla onların yanlarında olmaya devam edecektir.

            Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize ise sağlıklı, uzun ömürler dilerim.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:40:01   

Kaçakçılar askere ateş açtı

Suriye sınırında kaçakçılık

 

            Suriye sınırında kaçakçılık girişiminde bulunan bir grup, askerlere ateş açtı. Sınıra yaklaşan gruba dur ihtarında bulunan askerler, ikaza uyulmaması üzerine havaya uyarı ateşinde bulundu. İkaz ateşi sonrasında geldiği bölgeye doğru geri kaçan kaçakçılar, bir süre sonra zeytinlik alanın içerisinden askerlerin üzerine ateş açtı.

            Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Mobil Yol Kontrol Unsuru (MYKU) tarafından, Suriye'den Türkiye doğru bir aracın, hududa yaklaştığı ve huduttan kaçak malzeme geçirmeye çalıştığı tespit edilmiştir.

            Yapılan bu tespit üzerine, olay bölgesine Taktik Tekerlekli Zırlı Araçlı bir MYKU intikal ederek şahıslara "DUR" ikazında bulunmuştur. İkaza uyulmaması üzerine, MYKU tarafından havaya uyarı ateşi açılmış, açılan ikaz ateşini müteakip kaçakçılık girişiminde bulunan şahıslar geldikleri araçla Suriye istikametine geri kaçmışlardır. Ancak kısa bir süre sonra, Suriye tarafından zeytinlik bir alan içerisinden, unsurlarımıza Kaleşnikof piyade tüfeği ile hedef gözetmeksizin ateş açılmıştır. Açılan ateşe, MYKU personeli tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir. Bunun üzerine, şahıslar araçları ile Suriye istikametine kaçarak gözden kaybolmuş ve kaçakçılık girişimi engellenmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:39:07   

Kurban komisyonu toplandı

Kurban Bayramının yaklaşması

 

            Kurban Bayramının yaklaşması dolayısıyla Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel başkanlığında Kurban Komisyonu Toplantısı İl Müftülüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve diğer komisyon üyeleri katıldı.

            Toplantıda halkın Kurban ibadetini sağlıklı ve rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri; kurban artıklarının çevre ve görüntü kirliliği oluşturmaması; insan sağlığını tehdit eden durumların ortaya çıkmaması için alınması gereken tedbirler görüşüldü.

            Kurban Komisyonu üyeleri şöyle:

1) Ahmet Ertan Yücel Vali Yardımcısı (Komisyon Bşk.)

2) Hamdi Kavillioğlu İl Müftüsü (Üye)

3) Hüseyin Nartok Endüstri Mühendisi (Çevre ve Şhr. İl Md.) (Üye)

4) Remzi Elmas Veteriner Hekim (İl Gıda, Tarım ve Hay.Md.) (Üye)

5) Bekir Bengi Çevre Sağlık Teknisyeni (Halk Sağlığı Md.) (Üye)

6) Ahmet Kilisli Gıda Kont. İşl. Müd. V. (Belediye Bşk.) (Üye)

7) Ziya Gelincik Orman Müh. (Orman ve Su İşl. Müd.) (Üye)

8) Bünyamin Gedik T.D.V. Şube Temsilcisi (Üye)

(Haber Merkezi)


4 yıl, 9 ay önce / 19.09.2014 10:38:24