......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 274858
YORUM MANŞET
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK
HATAY İNSANI, DÜNYAYA ÖRNEK

HATAY İNSANI,  DÜNYAYA ÖRNEKHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda Hatay insanının tüm Dünya’ya örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan Hatay insanı, barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu ifade eden Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hatay, inancın, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir şehirdir. Bu şehirde Mehmet Çavuş’un ilk kurşunu, Kara Hasan Paşa’nın gözü karalığı, Ayşe Fitnat’ın feryadı vardır.

Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918´de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939´a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır.

Kardeşlik ve hoşgörü kenti olan ilimiz, sahip olduğu sayısız kültürel değerlerin yanında iklimi, verimli toprakları ve ticaret yolları üzerinde bulunması gibi ekonomik gerekçelerle de tarih boyunca işgalci güçlerin ilgisini üzerinde toplamıştır.

Gücünü her zaman birlikteliğinden alan, geçmişten günümüze getirdiği maddi ve manevi tüm zenginlikleri sevgiden, barıştan ve kardeşlikten yana değerlendiren Hatay insanı, tüm dünyaya örnek olmaya devam etmektedir

Hatay'ın Anavatana katılışının 80. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; tüm Hataylıları içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.'' dedi.

23 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI

Hatay’ın Anavatan’a katılışının yıldönümü etkinliği programı bugün Saat: 09.30 Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Hatay Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Antakya Şehitliğinde saat: 10.00’da anma töreni yapılacak.

Bu arada yöremizin tatlısı künefe şöleni Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’de vatandaşların lezzetine sunulacak. Ardından Atatürk Parkı’nda Saat: 20.30’da başlayacak konserde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda program etkinliği sona erecek.

(Haber Merkezi)

VATANDAŞIN FERYADI!
VATANDAŞIN FERYADI!

VATANDAŞIN FERYADI!Antakya Saraykent Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Muhsin Yalçın isimli vatandaş, evinin yangında zarar görmesi nedeniyle mağduriyet yaşadığını ve yardım beklediğini belirtti.

Saraykent Mahallesi 18. Sokak No:3 adresindeki evinde elektrik kontağından çıkan yangında tüm eşyaların yandığını, elektik cihazlarının zarar gördüğünü ve açıkta kaldıklarını ifade eden mağdur vatandaş, bu konuda başta Hatay Valiliği olmak üzere ilgililerden yardım bekliyor.

Eşi, 2 çocuğu ve kardeşiyle birlikte kaldığı evin yanması dolayısıyla geçici olarak bir tanıdığının evinde kaldıklarını, giysilerinin bile yanması dolayısıyla ne giyecek bir şeyinin ne de yiyecek bir şeyinin kaldığını ifade eden Yalçın, bu konuda devletin şefkat elinin uzatılmasını talep ediyor.

Hatay Valiliği, Antakya Kaymakamlığı ve belediye yetkililerinden yardım isteyen mağdur vatandaş, çaresiz olarak uzatılacak yardım elini bekliyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK
KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAK

KURTULUŞ CADDESİ CANLANACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile tarihi Kurtuluş Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.

 Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Başkan Yardımcıları Engin Sözer ve Orhan Mursaloğlu geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası yetkilileri ile proje için ön görüşmelerini gerçekleştirdi. Projenin 5 Milyon TL’lik maddi kaynağı İller Bankası’ndan AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik’in destek ve katkıları ile hibe yoluyla sağlandı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Dünyadaki 23 Medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni tarihteki ismiyle HEROD caddesini yeniden canlandırmak üzere elbirliğiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için start veriyoruz.

Değerli Milletvekillerimizin de katkılarıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü’nce Belediyemize proje için 5 Milyon TL hibe desteği sağlandı. Temmuz – Ağustos ayları içerisinde ihale sürecini başlatmayı ve uygulama projesini en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada; “Antakya’mızın en önemli değerlerinden biri olan tarihi Meclis Binası 50 yıldır bekliyordu, çok şükür bir adım atıldı. Uzunçarşı projesi hazır, hemen başlayacak. Kurtuluş Caddesi projesi hayaldi, şimdi gerçeğe dönüşüyor. Amacımız hepimiz birlik beraberlik içerisinde burada hizmeti şehrimize getirmek, şehrimizin derdine düşmek. Bizler buranın Turizm Bölgesi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ise konuşmasında şunları kaydetti; “ Değerli Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Antakya Belediye Başkanımıza, bürokratlarına Antakya’nın yüz akı böyle güzel bir çalışmadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Biz HESOB olarak emrinizdeyiz, yanınızdayız. Ayrıca Uzun Çarşı’nın başında 100 yılı aşkın süredir ailemize ait olan tarihi evimiz de bu çalışmanın içerisine giriyor, bu evimizi de Antakya Belediyesi’nin emrine veriyoruz. Kendileri istedikleri gibi ücretsiz bilabedel kullanabilirler.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİK

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:  HATAY İÇİN GAYRET GÖSTERDİKHatay Milletvekili Hüseyin Yayman, birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdiklerini belirterek bu yatırımların artması için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar’ı ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önemli açıklamalarda bulundu.

Hatay, eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır diyen Yayman, “Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır” dedi.

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğine seçilen İsmail Bayrakdar ve ekibine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Yayman, “Birçok alanda yatırımlar yapılması için ciddi irade ve gayret gösterdik ve bu yatırımların artması için de mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse, Hassa Tünelinin projesinin bitirilmesi, Hassa’da kurulması planlanan büyük ölçekli organize sanayi projesinin bitirilmesi, Tahtaköprü Barajının yükseltilmesi ve yeni Hatay Mozaik Müzesinin yapılması gibi. Üzülerek ifade etmeliyim ki Hatay’ımız eğitimden ulaşıma, turizmden belediyecilik hizmetlerine varıncaya kadar gerçek potansiyelini kullanamamaktadır. Bir Hatay sevdalısı olarak bu durumun rahatsızlığını yaşıyor ve bu anlamda da çözüm noktasında siyaset kurumu olarak bizlerin sivil toplum kuruluşu olarak da sizlerin sorumluluğunun ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Hatay’ımızın sorunları ve çözümü noktasında Sayın başkanım İsmail Bayrakdar ve Değerli Memur Sen ailesinin katkılarına olan inancımız tamdır. Değerli Başkanımıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Sayın Vekilimizin, Ak Parti İlçe Başkanımızın ve beraberindeki heyetin ziyaretini Memur-Sen Ailesi adına anlamlı ve bir o kadar da kıymetli buluyorum diyen Bayrakdar, “Hatay’ımızın bir adım daha ileriye gitmesi ve bunun daha da ivme kazanabilmesi noktasında ekonomiden ticarete eğitimden ulaşıma turizmden sosyo kültürel ve sosyo ekonomik yapıya varana kadar daha birçok alanda sorunlar ve çözüm önerileri ve aksiyonları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak bu bağlamda sizlerle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti." dedi.

Ziyaret programına Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

(Haber Merkezi)

152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI
152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

 152 HEKİM MESLEĞE İLK ADIMI ATTI152 genç hekimin mesleğe ilk adımı attığı Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, ailelerin yoğun ilgisiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Dönem birincisi Ali Rıza Gündüz, yaptığı konuşmada eğitim süreci boyunca yanlarında bulunan, desteklerini esirgemeyen ailesine ve hocalarına teşekkür etti.

 
MKÜ Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasında yeni mezun hekimlere seslenerek “150 bin hekim, aktif olarak faaliyet gösterdiği bir alanda başarılı olmak istiyorsa sürekli okumalı, yenilenmeli ve hedefler koymalıdır.” dedi.
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı konuşmada “Tıp Fakültesi, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini gerektiriyor. Hekimlik mesleği kolay bir meslek değildir. Sürekli bir gelişim içerisinde olmak gerekir, sürekli okumalısınız, literatürü takip etmelisiniz. Burada çok kaliteli bir eğitim veriyoruz. Ondan sonrası öğrencilerimize düşüyor. Bu eğitimin yanında dürüst, ahlaklı, vatanını milletini seven, kendi toplumuna örnek bireyler olarak yetişmeniz gerekiyor. Biz ailelerden özellikle şunu istiyoruz. Gençlerin sadece öğrencilik yıllarında değil; meslek hayatlarında da yanlarında olmalarını. Bu vesile ile hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Ali Rıza Gündüz mezuniyet kütüğüne dönem levhasını çaktı.
Protokolün ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi akademisyenlerinin genç hekimlere diploma takdim ettiği tören sonrası Hipokrat yemini edildi. 
Hipokrat yemini sonrası atılan keplerle mezuniyet coşkusu doruk noktaya ulaştı. Tören, katılımcılara ikram edilen mezuniyet pilavı sonrası sona erdi.
(Haber Merkezi)

ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri pırıl pırıl bir Antakya için dört koldan çalışıyor. 95 mahallenin tamamına hizmet götürme anlayışı ile çalışan Antakya Belediyesi ekipleri şehrin dört köşesinde yürüttüğü temizlik çalışmaları ile takdir topluyor.

            Antakya Belediyesi'n-den yapılan açıklamada Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan temizlik çalışmalarının şehir genelinde olumlu sonuçlara ulaştığı ve vatandaşların da temizlik kurallarına, çöp çıkartma saatleri uymaları neticesinde yapılan temizliğin korunduğu bildirildi. Açıklamada tüm vatandaşlara özellikle saatler konusunda (20.00-22.00) sağladıkları uyumdan dolayı teşekkür edildi.

            Antakya Belediyesi tarafından Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün yapmış olduğu son iki günlük hizmetler ise şöyle sıralandı; Antakya ilçesi genelinde, muhtelif yerlerde temizlik ve çöp toplama işlemleri gerçekleştirildi. Narlıca Mahallesi'ndeki semt pazarında yıkama ve temizlik çalışmaları yapıldı. Küçük süpürge aracımız Esentepe Mahallesi'nde 5. ile 13. sokakların arasında; Esenlik Mahallesi'nde Hasan Sokak'ta, Şehit Ender Mahsenoğlu Sokak'ta, Şehit Süleyman Yılmaz Sokak'ta ve 2., 4., 6., 7., 11. sokaklarda ve büyükşehir belediyesinin önü ile Gençlik Caddesi'nde temizlik çalışmaları yapıldı.

            Büyük süpürge aracımız Serinyol ve Zülüflühan mahallelerinde temizlik çalışmaları yaptı. Küçükdalyan Mahallesi'ndeki Atatürk, İstiklal, Fener caddelerinde; Menekşe, Yağmur, Güneş, Ay, Çiçek, Ekin, Kanarya, Dalyan, Sahil, Dicle, Gümüş, Nergis, Pınar sokaklarda; eski belediyenin ve sağlık ocağının önünde temizlik çalışmaları yapıldı. Odabaşı Mahallesi'ndeki Kavaslı, İnönü, Asi, İnönü caddelerinde; 2., 3., Gelincik, Sürmeli, Keser, Önal, Yıldız, Nergis, Orkide, Kardelen, Yeşiller, Öztürk, Sümbül, Sarı Zambak, 12. ve 14. Dablan sokaklarda temizlik çalışmaları yapıldı.

            Ekinci Mahallesi'ndeki Rönesans Rezidans'ın karşısında ve muhtelif yerlerde kepçe ve kamyon yardımıyla moloz ve çöp kaldırma çalışmaları yapıldı. Antakya merkezde Saraytepe Cami'nin, Gazanfer Altuğ Camii'nin, Hacı Mehmet Bulgurcu Camii'nin ve Aydınlıkevler Cami'nin temizlik ve yıkama çalışmaları yapıldı. Ekinci Mahallesi'ndeki Süleyman Doğru, Yusuf oğlu Abdo, Şeyh Diyap, Şeyh Yusuf, Şeyh Recep, Ebu Turhan ziyaretlerinin temizlik ve yıkama çalışmaları yapıldı. Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Salonu'nun etrafında ve semt pazarının civarında temizlik çalışmaları yapıldı.

            Sebze Hali'nin içinde yıkama ve temizlik çalışmaları yapıldı. Küçükdalyan Mahallesi'ndeki müzeye giden yol ve mezbahaneye giden yol üzerinde temizlik çalışmaları yapıldı. 75. Yıl Bulvarı üzerindeki Hacı Suat Yılmaz Cami'nin içinde ve etrafında; Osman Nuri Taşkıran Sokak'ta ve içindeki parkta temizlik çalışmaları yapıldı. Hacı Suat Yılmaz Camii'nin içinde ve çevresinde yıkama, temizlik çalışmaları yapıldı. Kurtuluş Caddesi'ndeki Sermaye Cami'nin önünde temizlik çalışması yapıldı. Odabaşı Mahallesi'ndeki Defne Hastanesi'nin arkasında kepçe ve kamyon yardımıyla moloz kaldırma çalışmaları yapıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:39:24   

SODES yol haritası konuşuldu

SODES Değerlendirme Toplantısı Hatay Valisi Ercan Topaca'nın başkanlığında Abdurrahman Melek Salonu'nda gerçekleşti.

            SODES Programlarının Valilik tarafından yapılacağının karara bağlandığı toplantıda, SODES Değerlendirme Komisyonunun oluşturulması, bölge planı gelişme ekseni kapsamında dezavantajlı grupların ekonomik ve sosyal hayata katılımının özendirilmesi, İlimize ait temel sorunların belirlenmesi ve SODES bürolarının hangi ilçelerde kurulacağına dair izlenecek yol haritası konuşuldu.

            Vali Yardımcısı Kadir Sertel Otcu'nun da katıldığı toplantıya ilgili İl Müdürlerinin sunumlarıyla devam edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:38:20   

Tarımsal ürünler, ihracat odaklı üretilmeli

Ülkemizin önde gelen yaş sebze meyve üreticisi ve aynı zamanda ihracatta ön sıralarda bulunan Hatay ilinde yetkililer tarafından önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

            Akdeniz Yaş Sebze, Meyve İhracatçılar Birliği Başkanı Ali Kavak, AKİB Genel Sekreteri İsmail Çetin ve Proje sorumlusu Mediha Erdovan Ilgaz İlimizde üretilen tarımsal ürünlerin ihracat odaklı üretilmesi ve geliştirilmesi amacıyla yapılabilecek proje ve çalışmalarla ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

            Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi başkanlığında, TKDK İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy, DOĞAKA Birim Sorumlusu Serdar Çınar ve kurum yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda ilimiz tarımsal üretimi özellikle örtüaltı yetiştiriciliği yönünden ele alındı.

            Tüfekçi, yaptığı sunumda ilimizin tarımsal durumu hakkında bilgi vererek Hatay ili Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planında gerçekleştirilen çalışmalardan bahsetti.

            Akdeniz Yaş Sebze, Meyve İhracatçılar Birliği Başkanı Ali Kavak, yürütülen çalışmaların il tarımı açısından gayet faydalı olduğunu ve bundan sonra da yürütülecek çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:37:17   

Trafik eğitimleri il geneline yayılmalı

Hatay Valisi Ercan Topaca, kurumlar arası koordinasyon sağlanarak ilimizdeki trafik eğitimlerinin il geneline yayılması gerektiğini söyledi.

            Karayolları Güvenliği Toplantısı Hatay Valisi Ercan Topaca'nın başkanlığında Tayfur Sökmen Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.

            Toplantıya Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Hasan Kaya, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve konu ile ilgili İl Müdürleri katıldı.

            Vali Topaca'nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda önemli gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda, kurumlar arası koordinasyon sağlanarak ilimizdeki trafik eğitimlerinin il geneline yayılması, ilimizdeki trafik ve yol güvenliğinin sağlanması için alınacak tedbirler ile Trafik Haftası'nda vatandaşların da yoğun katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliklerle toplumda farkındalık oluşturulması konuları masaya yatırıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:36:18   

SOKAK HAYVANLARI BARINAĞA TAŞINIYOR

Antakya Belediyesi kış aylarında sokaklarda sahipsiz olan ve başıboş dolaşarak donma tehlikesi yaşayan, aynı zamanda mahalle sakinlerini de rahatsız eden sokak hayvanlarını toplayarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Barınağı'na götürüyor.

            Daha huzurlu bir Antakya için sokak hayvanlarının özellikle çocukları tedirgin etmeleri, çeşitli hastalık bulaştırma ihtimalleri ve en önemlisi hayvanların soğuktan ve açlıktan ölme risklerini ortadan kaldırmak için barınağa taşıyan Antakya Belediyesi ekipleri, hayvan toplama araçları ile sokak sokak gezerek çalışıyorlar.

Mahalle sakinlerinin de Antakya Belediyesi'ne ihbarda bulunmasını istediklerini belirten Antakya Belediyesi Veterinerlik birimi ekipleri, hayvanların aşı ve bakımlarını yaptıktan sonra barınağa teslim ettiklerini bildirdiler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:34:28   

Miraç Cami Parkı'nda son aşamaya gelindi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Yeşil alanlar Birimi ekiplerinin yapmış olduğu hizmetleri yerinde denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

            75. Yıl Bulvarında TEDAŞ kazısı sonrası bozulan yola yapılan asfalt yama çalışmalarını, miraç cami yanında yeni yapılan parkı ve Şair Mehmet Güneş parkını ve Antakya Kapalı Spor Salonu çevresinde yapılan peyzaj çalışmalarını yerinde denetledi.

            Denetlemeler esnasında çevre sakinleri ile de sık sık sohbet eden Başkan Kimyeci, yapılan hizmetlerden ötürü memnuniyet-lerini sorarak, vatandaşın Antakya Belediyesi'nden beklentilerini not etti.

            Yapılan incelemelerde Miraç cami parkında Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Yeşil alanlar Birimi ekiplerince yapılan çalışmada son aşamaya gelindiği, Park ve Yeşil Alanlar birimi görevi devralarak parkın kalan ihtiyaçlarını gidermeye başladıkları ve kısa süre sonra montajı yapılacak oyun gruplarının da tamamlanması ile vatandaşın hizmetine sunulacağı belirtildi.

            Antakya Kapalı Spor Salonu çevresinde yapılan incelemede ise Başkan Kimyeci, gençlerin daha rahat ve hijyenik koşullarda spor yapmalarını sağlamaya verdiği önemi belirterek, yakın bir zamanda Antakya Belediyesi Spor Kulübünü de kuracaklarını ve bu şekilde gençlere spor sevgisini, sosyalleşmeyi ve toplum yaşamına verimli bireyler olmalarını aşılamayı hedeflediklerini belirtti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:33:21   

KESKİNCİK'TE KANALİZASYON TAMAM

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Altınözü ilçesi Keskincik Mahallesi'ne kanalizasyon hattı döşemesinin tamamlandığını duyurdu.

            HATSU İdaresi,  Altınözü ilçesi Keskincik Mahallesi'ndeki kanalizasyon problemlerinin çözümü için mahalleye kanalizasyon boru hattı döşemesi yapıldığını belirterek, belli noktalarda aralıklarla yapılan çalışmaların tamamlandığını ve Keskincik Mahallesi'nin kanalizasyon sorununun ortadan kaldırıldığını açıkladı.

            HATSU Kanalizasyon Dairesi'ne bağlı Altınözü şefliği, mahalle geneline 150 metre kanalizasyon hattı döşendiğini ve çalışmanın tamamlandığını bildirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:32:18   

YENİ YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Antakya Belediyesi daha güzel, daha düzenli bir Antakya için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri daha güzel bir Antakya için şehrin her köşesine hizmet götürmeye devam ediyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre 95 mahallenin tamamına hizmet anlayışı ile çalışan Antakya Belediyesi göreve geldiği günden bu zamana kadar yaklaşık 200 bin m2 parke taşıdı döşedi. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Küçükdalyan, Karlısu, Odabaşı, Kışlasaray, Akasya, Ekinci, Saraykent, Narlıca, Maşuklu ve Avsuyu mahallelerinde açtıkları yeni sokaklarda parke döşeme çalışmalarını tamamladı.

            Antakya Belediyesi daha güzel bir Antakya için, her sokak her cadde daha düzenli, daha temiz, daha hijyenik olmalı anlayışı ile çalışıyor. Hizmetlerine hız kesmeden devam edeceklerini belirten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 95 mahallede 5 yılın sonunda düzenlenmemiş yol, onarılmamış kaldırım, parke döşenmemiş sokak kalmayacak dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:31:45   

ANTAKYA BELEDİYESİ GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Antakya Belediyesi daha güzel, daha temiz, daha yeşil bir Antakya için yürüttüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalar doğrultusunda Antakya Belediyesi yeni iş makinelerini hizmete sokarak, gücüne güç kattı.

            Antakya Belediyesi yeni satın alınan 5 Kamyon, 2 Otomobil, 3 İş Makinesini araç parkına ilave etti. Araçların filoya katılım töreninde kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Şehrimizin birçok bölgesinde eş zamanlı olarak çalışmalar yürütüyoruz. Gece gündüz demeden çalışan ekiplerimize daha çok destek olması amacıyla yeni iş makineleri satın alarak hizmete sunuyoruz. Yürüttüğümüz hizmetlerimizde modern ve en gelişmiş iş makinelerini kullanmaya özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak adına araç filomuzu genişletmeye çaba gösteriyoruz. Aldığımız yeni araçlarımız ile hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

            Konuşmasının ardından araçları inceleyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, Antakya Belediyesi personeli ve vatandaşlar eşlik etti.

 

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:30:56   

TED KOLEJİ'NDE SÖYLEŞİ

Amaçlarından biri Down Sendromlu çocuğu olan annelere seslenmek olan yazar Sena Köse Demircioğlu TED Hatay Koleji Mehmet Özat Kültür Salonu'nda öğrencilerle buluştu. “Aynı hayattayız” adlı kitabı ve kitabın yazılış öyküsünü TED Hatay öğrencileriyle paylaştı. Öğrenciler merak ettikleri soruları sorma imkanı buldu.

            Söyleşi sonunda TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Yazar Sena Köse Demircioğlu duygularını düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Günümüzde her şey hızla değişiyor, gelişiyor.

            Ancak birbirimize olan tahammülümüz ise hızla azalıyor. Farklılıkları kabul etmek ise hala sorun. Engellilerimize sadece özel günlerde “ah ah vah vah onlar için ne yapabiliriz şunları yapalım bunları yapalım” diye geçiştiriyoruz. Onların ihtiyaçlarını karşılamaya, yerine getirmeye geldiği zaman çoğumuz duyarsızlaşıyoruz. Onların insani haklarını umursamıyoruz. Basit örnek biz İstanbul'da bunu sık sık yaşıyoruz. Otoparklara dikkat edin! Engellilere ayrılmış yerlere bir normal vatandaş gönül rahatlığıyla park edebiliyor. Ya da bir engelliyi işe alacakken onun daha performansını sergilemesine izin vermeden hemen olumsuz yanıt verebiliyoruz. Yapabilecekleri basit işleri bile yapmalarına izin vermiyoruz.

            İnanın biz anneler her zaman inanılmaz başarıların altına imza atıyoruz. Onları topluma kazandırabilir kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayabiliriz. İnanın tüm bunları başarabiliriz. Yeter ki özverili olalım ve onlara farklılıklarını hissettirmeyelim. Kısacası onlara şans verelim. Çokta koruyucu olmayalım. Göreceksiniz ki eğitildikleri, sürece yapamayacakları hiçbir şey yok.

            Biz ailece çok uğraştık ve sonucunda çocuğumuzu topluma kazandırdık. Berk bugün 26 yaşında ve şu anda bir hastanenin kafeteryasında çalışıyor. Çevresindeki tüm doktorlar ve diğer çalışanlar onu çok seviyor. Ve de en önemlisi Berk bu durumdan çok mutlu. Onun mutluluğu bizim mutluluğumuz.

            Buradan benim vermek istediğim en son mesaj engelli çocuklarınızı eve hapsetmeyin onları topluma sokun. Onlara değerli olduğunu hissettirin. Ben engelli çocuklara sahip aileleri Tanrı tarafından seçilmiş şanslı aileler olarak nitelendiriyorum. Hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 11 ay önce / 18.12.2014 10:29:28