......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256675
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

Vali Lekesiz, Yatkın`ı kabul ettiHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Almanya Türk Konseyi Başkanı Tacettin Yatkın`ı makamında kabul etti.

Kabulde konuşan Vali Lekesiz, Yatkın`ı ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Siz de Hataylısınız ve sizi kendi ilinizde ağırlamaktan memnuniyet duydum. Türk-Alman Konseyi olarak gerçekleştirdiğiniz faaliyetlerden ve verdiğiniz hizmetlerden dolayı da ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Almanya Türk Konseyi Başkanı Tacettin Yatkın da kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Lekesiz`e teşekkür ederek faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Vali Lekesiz ziyaretin anısına Yatkın`a Hatay Valiliği kültür yayınlarından olan Hatay Devleti, Hatay Tarihi ve Hatay`ın Sessiz Güzelleri kitaplarını hediye etti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 11.8.2014 10:41:01   

Komutanlardan Dingil`e veda ziyaretiMersin Akdeniz Bölge Komutanlığına tayini çıkan İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil`e veda ziyaretinde bulundu.

Makamda gerçekleşen ziyarette, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan`a yeni görevinde başarı dileğinde bulunan Başkan Seyfi Dingil, “Yeni görev yeriniz hayırlı, uğurlu olsun. Sizi tanımaktan dolayı çok mutluyum. Başarılar temenni ediyorum” dedi.

13 Ağustos tarihi itibariyle Akdeniz Bölge Komutanlığına atanan İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan`ın yerine, Dz.Kur.Kd.Alb.Kadir Yıldız atandı.

İskenderun Deniz Üs Komutanlığına atanan Dz.Kur.Kd.Alb.Kadir Yıldız`ın 30 Ağustos tarihi itibariyle Tuğamiral rütbesiyle görev yapacağı belirtildi.

Kentimize gelen Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Sahil Güvenlik Kıdemli Albay Fatih Erhan, protokol ziyareti kapsamında, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil`e nezaket ziyaretinde bulundu.

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Sahil Güvenlik Kıdemli Albay Fatih Erhan`a, ziyarette, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Kd.Bnb.Özden O.Dürüst eşlik etti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 11.8.2014 10:40:27   

İsrail vahşetini durdurmak, yaptırımlardan geçerAnadolu Gençlik Derneğinin aynı anda 81 il ve 900 ilçede gerçekleştiği Filistin`e Destek yürüyüşü Antakya`da Şehit Mezarlığı önünden başlayarak köprü başında son buldu.

Yürüyüş sonunda köprübaşı PTT binası önünde basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Antakya Şube Başkanı Mehmet İncecik; İsrail vahşetinin son bulması için tüm müslümanların yaptırım uygulaması gerektiğini söyledi.

Küresel terör örgütü İsrail`i kısa vadede durdurmanın yolu başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkelerinin uygulayacağı yaptırımlardan geçmektedir diyen İncecik, şu açıklamalarda bulundu: “Hicri 1435 yılının Ramazan Ayını ve Ramazan Bayramını neredeyse tüm İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı içinde geride bıraktık. Birleşmiş Milletler`de veto gücü olan beşli çetenin mensuplarından Çin, Doğu Türkistan`da her gün Müslüman kanı akıtmaya devam ediyor. Doğu Türkistan`da yaşayan 45 milyon Müslüman, sadece Müslüman oldukları için Çin hükümeti tarafından tamamen yok edilmek isteniyor. Doğu Türkistan`da yapılan katliamların ve işlenen cinayetlerin haber ve görüntülerinin dünyaya ulaşmaması için her türlü bilgi akışı engellenmeye çalışılıyor.

Suriye ve Irak`ta tamamen ABD ve İsrail hesabına çalışan bir takım örgütlerin vahşeti sürüyor. Başta Türkmenler olmak üzere bölgedeki tüm gruplar bu örgütlerin tehdidi altında yaşam mücadelesi veriyor. Mezhep ya da yöntem farklılıklarını bahane ederek Müslüman kanı dökmekten çekinmeyen bu örgütlerin İsrail`e karşı tek bir hamle yapmamaları hangi güçler tarafından finanse edildiklerini göstermektedir. Afganistan`da, Pakistan`da, Yemen`de ABD`nin İnsansız Hava Araçları marifetiyle işlediği cinayetler son bulmuş değildir.

Orta Afrika Cumhuriyeti`nden Arakan`a, Libya`dan Sri Lanka`ya Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda sistematik bir şekilde terör olayları sürmektedir. Diğer taraftan küresel terör örgütü İsrail, toprak işgaline ve vahşete devam ediyor. İsrail`in 8 Temmuz`dan itibaren şiddetini artırarak sürdürdüğü saldırılarda şehit olan Müslümanların sayısı iki bine yaklaştı. Yaralıların sayısı ise on bin civarında. Şehitlerin ve yaralıların çoğunu çocuklar ve kadınlar teşkil ediyor. Öte yandan küresel terör örgütü İsrail, sağlık merkezlerini, ambulansları, okulları ve camileri vurmayı da sürdürüyor. Binlerce ev bombardımanla yerle bir edilmişken otuz binden fazla ev de hasarlı vaziyette.

Film yıldızlarından sivil toplum kuruluşlarına birçok kişi ve kurum küresel terör örgütü İsrail`i kınayan ve lanetleyen açıklamalar yapıyor. Başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede yirmi günü aşkın bir zamandır yapılan tüm gösterilere, basın açıklamalarına ve resmi demeçlere karşın şımarık ve küstah İsrail, çocuk ve kadın öldürmeye devam ediyor.

Kurulduğu günden bu zamana işgali ve vahşeti politik bir tarz haline getirmiş olan küresel terör örgütü İsrail`in kınama, lanetleme ve gösterilerden ötürü en ufak bir endişeye kapılmadığı ve de en küçük bir geri adam atmadığı açıktır. Küresel terör örgütü İsrail`in bu kendinden emin oluşunda uluslararası kuruluşların tutumlarının nasıl olacağının bizzat İsrail tarafından bilinmesinin payı vardır. İsrail ile olan ilişkilerde, hükümetlerin ve resmi yetkilerin yapabileceklerinin sınırları daha önceden belirlenmiş gibidir.

Küresel terör örgütü İsrail`den ve onu himaye eden uluslararası kuruluşlardan insanlığa dair bir duyarlılık beklemiyoruz. Daha açıkçası Birleşmiş Milletlerin, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği`nin İsrail`e bir yaptırım uygulayacaklarını düşünmüyoruz. Bunu bir ihtimal olarak dahi saymıyoruz. Çünkü İsrail`in varlığı, Birleşmiş Milletler, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği ile mündemiçtir.

İslam Ülkelerinde iktidarların küresel terör örgütü İsrail`i lanetlemeyi bir seçim stratejisine ya da halk desteğini koruma stratejisine dönüştürmeleri ise kabul edilemez. Bu işgal ve vahşeti onaylamanın en kirli yoludur. Böyle bir stratejinin olmadığının ispatı ise sembolik tutum ve davranışlardan değil daha etkin yaptırımlardan geçer.

Küresel terör örgütü İsrail`i kısa vadede durdurmanın yolu başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkelerinin uygulayacağı yaptırımlardan geçmektedir. Bunun için;

1-İsrail ile olan tüm ticari anlaşmalar bitirilmelidir.

2-İsrail`e petrol ve doğal gaz sevkiyatı durdurulmalıdır.

3-İsrail ile bütün stratejik anlaşmalar sona erdirilmelidir.

4-İsrail`e güven telkin veren bütün uluslararası askeri üsler kaldırılmalıdır.

5-İşgal ettiği toprakları boşaltıncaya ve vahşetini durduruncaya kadar İsrail`e ekonomik ambargo uygulanmalıdır.

6-Filistinli Müslümanların olmadığı hiçbir platformda İsrailli yetkililerle görüşülmemelidir.

7-İsrail`e küresel bir terör örgütüne yapılacak muamelenin aynısı yapılmalıdır.

8- Uluslararası her platform, İsrail`in suç işlediğine dair karar almaya zorlanılmalıdır.

9- Gazze`ye yönelik uygulanan ambargo delinmelidir ve her türlü yardım direkt Gazze`ye ulaştırılmalıdır.

10-Kızılay, İsrail üzerinden yardım götürmemelidir.

11-İsrail`e yapılan tüm uçuşlar durdurulmalıdır. İsrail uçaklarının Türkiye hava sahasını kullanmasına izin verilememelidir.

12- Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kuruluşların ve ülkelerin yapılan katliamla ilgili olarak “İsrail`in savunma hakkı” tabirini kullanmasına en sert biçimde tepki gösterilmelidir.

13- İsrail`in katılacağı her türlü uluslararası etkinlik Türkiye tarafından boykot edilmelidir.

Biz inanıyoruz ki Ramazan`ı ve Bayram`ı kana bulayan İsrail, en kısa zamanda hem tarihten hem de haritadan sökülüp atılacaktır.” dedi.

Yürüyüşe Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, Anadolu Gençlik Derneği Hatay İl Başkanı Serkan Bulut, Yardım Eli Hatay İl temsilcisi Eyüp Yıkılmaz, Nehir Derneği Başkanı Mehmet Aksu ve bazı STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 11.8.2014 10:39:37   

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Necmettin Çalışkan:
Umarız hayırlı sonuçlar doğurur
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, ilk defa halk tarafından seçilecek cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalışkan, Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinin 45 yıl önce Milli Görüş düşüncesinin bir teklifi olduğunu belirterek “Umarım hayırlı sonuçlar doğurur” dedi.

Çalışkan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin partililerle yaptığı haftalık toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hafta sonu yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemize milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi ülkemiz adına önemli bir gelişmedir. Bu Milli Görüş düşüncesinin 45 yıl önce yaptığı bir tekliftir. Umarız hayırlı sonuçlar doğurur. Ne var ki; bugünkü sistemle halkın tercihi değil; bir takım mahfillerde planlanan ve halka dayatılan adaylara oy verilecektir.

Böyle bir ortamda Genel Merkezimiz geniş istişareler sonucunda tabanın beklentisine uygun olarak bir karar almıştır. Doğal olarak camiamız; geleneklerine uygun olarak alınan karara saygı göstermek durumundadır. Adaylar arasında, “ehveni şer” adayı “kerhen” seçmeyerek siyasi bir tercihte bulunmuş ve tüm adayları boykot kararı almıştır. Sonucu önceden belli, iç ve dış mihraklardan destekli, heyecansız bir seçim atmosferi yaşanmaktadır.

Adayların hiç birisi, geleneğimizin siyasi beklentilerine tatmin edici politikalar üretemeyecekleri kanaati hâkimdir. Amerika ve Avrupa Birliğiyle ilişkiler konusunda farklı düşünceleri yoktur. Hiç birinin gündeminde İslam Birliğini kurmak yoktur. Hangisi seçilirse seçilsin faizli ekonomik politikalar devam edecektir. Zaten denenmiş olan ve uygulamalarıyla problemleri çözememiş olanlardan yeni umutlara kapılmanın bir anlamı yoktur.

Alınan karar aynı zamanda dayatmaya tepki niteliğinde bir karardır. Seçim sürecinde de İslam âlemi kan ağlarken adaylar arasında şiir kavgası yapmaları, seviyenin ne olduğunu göstermektedir.

Ham hayallere dalarak eski ekiple yeni dönem için büyük umutlara kapılmak ayrıca anlamsızdır. Bugüne kadar Cumhurbaşkanlığını elinde tutan kadronun ne yaptığı ortadadır.

Irak`ın işgaline ortak olmuşlardır. Suriye`de tetikçilik yapmış halkı kışkırtmış milyonlarca insanın perişan olmasına sebep olmuşlardır.

Gazze`de 8 yıldır devam eden ambargoya sessiz kalmışlardır. İsrail`le ilişkileri en üst seviyededir. Tek yaptıkları iş bağırıp çağırmaktır, halkı kamplaştırmaktır.

Ekonomik olarak ülke borç batağındadır. Yediden yetmişe herkes borçludur. Kamu borçludur, özel sektör borçludur. Üretim çarkları ya durmuş ya da tamamen yabancılara peşkeş çekilmiştir.

Bütün bu gerçeklerden sonra hala umutlara dalmak ham hayaller peşinde koşmak safdilliktir. Bu nedenlerdir ki boykot da bir seçenektir, sessiz çığlıktır. Adayların hepsine aynısınız demek değildir. Ama bu karar beklentilerimiz karşılanmıyor demektir, dayatmalara dur demektir.

Seçimlerin ikinci tura kalması durumunda ise kime oy verileceği bilahare belirtilecektir. Umuyorum Partimizin kararı saygıyla karşılanacaktır.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 8.8.2014 11:08:38   

BÜNYAMİN YILDIZ MKÜ`DE İSTENMİYOR..!Bir süre Mustafa Kemal Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanlığı görevini yapan Prof. Dr. Bünyamin Yıldız`ın üniversiteden uzaklaştırılmasının ardından yeniden göreve geleceğine dair konuşmalar MKÜ`de huzursuzluğa yol açtı.

Hakkında çıkan iddialar üzerine 29 tane disiplin cezası alan ve MKÜ`den uzaklaştırılan Bünyamin Yıldız`ı yeniden üniversitede görmek istemediklerini belirten çok sayıda öğretim görevlisi ve MKÜ çalışanı, MKÜ Rektörü ve Senatosunun bu konuda duyarlı olacağına inandıklarını ifade ettiler.

Bu arada Bünyamin Yıldız`ın Bakan ve üst düzey kişilerin adını kullanarak MKÜ`ye dönüş için zemin hazırladığı iddialar arasında yer alıyor. Kabarık dosyası ve disiplin cezası alan Bünyamin Yıldız`ın MKÜ`ye geri dönüş yapıp yapmayacağı kamuoyunda merak ediliyor.

(Haber: S.Ergin)

4 yıl, 6 ay önce / 8.8.2014 11:06:50   

Koordineli çalışmalar yapılıyorHatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) Başkanı Halit Yağcıoğlu ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette; Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) Başkanı Halit Yağcıoğlu, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz`e HASİAD`ın 2014-2016 dönemi için planladıkları faaliyetler ile ilgili bilgi verdi.

Yağcıoğlu; HASİAD`ın daha önce olduğu gibi, Hatay`ın önde gelen STK`larından biri olmaya devam edeceğini ve bünyesinde bulunan 102 üyesi ile Hatay`ın işgücü piyasasında önemli bir konuma sahip olduğunu ve Hatay`ın ekonomik ve kültürel kalkınması için geçmişten devraldıkları bayrağı daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

HASİAD yönetim kurulu üyeleri, Hatay`ın büyükşehir olması dolayısıyla yaşanılan aksaklıklar ve Ortadoğu`da yaşanan olumsuzlukların Hatay`a yansımaları ile ilgili yaşadıkları sıkıntı ve kaygılarını dile getirdi.

Vali Lekesiz`de yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmeleri yakından takip ettiklerini, sorunların çözümü için belediyeler ve il müdürlükleri ile koordineli bir şekilde çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, Hatay`daki olumsuz havanın en kısa zamanda ortadan kalkması için üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 8.8.2014 11:05:46   

Cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kaldıBu yıl ilk defa halk tarafından seçilecek Cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kaldı. 10 Ağustos Pazar günü Türkiye genelinde yapılacak seçimler sabah saat: 08.00`de başlayıp saat: 17.00`de sona erecek.

Seçimlere 3 aday giriyor. AK Parti`nin adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP, MHP`nni çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile BDP`nin adayı Selahattin Demirtaş Türkiye Cumhuriyeti`nin 12. Cumhurbaşkanı olabilmek için seçime giriyor.

Oyların salt çoğunluğu alan aday ilk turda seçilecek. Salt çoğunluğun sağlanamaması durumunda en çok oyu alan iki aday 24 Ağustos tarihinde tekrar seçime gidecek.

10 Ağustos tarihinde yapılacak ilk tur seçiminde seçmenler yanlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmî daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, avukat kimliği, sürücü belgesi gibi, kimliğinizi tereddütsüz olarak ortaya koyan resimli ve resmî nitelikteki belgelerden birini yanınızda bulundurması gerekiyor.

Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri kimliğin tespitinde geçerli değildir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşımayan kimlik belgelerine itibar edilmeyeceği bildirildi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

4 yıl, 6 ay önce / 8.8.2014 11:04:47   

HEDEF 150 BİN AĞAÇAntakya Belediyesi kent genelinde başlattığı ağaçlandırma kampanyası kapsamında ilk adımı Yeni Sanayi Sitesi`nde başlattı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yeni Sanayi sitesinde esnafla birlikte ektiği ilk fidan ile ağaçlandırma seferberliğine start verdi.

Yeni Sanayi Sitesi`nde ağaçlandırma, orta refüj, bordur ve parke çalışmaları kapsamında gezi ve incelemelerde bulunan Başkan Kimyeci, kentimizin daha yeşil olması ve yaşanabilir bir Antakya için çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade etti.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Kooperatif Başkanı M.Ali Kanlı`nın hazır bulunduğu Antakya Belediyesi ağaçlandırma kampanyası programına Başkan İsmail Kimyeci, Başkan Yardımcıları Hikmet Hatunoğlu, Armağan Teköz, AK Parti Antakya İlçe 2. Başkanı Bekir Sertbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sanayi esnafı katılım gösterdi.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci`nin seçim sonrası sanayi sitesinde yaptığı çalışmalardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ettiler. Parke taş, orta refüj, bordur ve şimdi de ağaçlandırma kampanyasının ilk etabının sanayi sitesi`nden başlatılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ve Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı M.Ali Kanlı, “30 Mart seçimleri sonrasında Sanayi sitemiz belediye hizmetlerini bir fiil görmeye başladı. Yapılan hizmetler ve hummalı çalışmalar, sanayi sitemizi her bakımdan olumlu etkiledi. Bizlerde Sanayi sitesi esnafı olarak Antakya Belediyesi`nin yürüttüğü çalışmalara sonuna kadar destek olacağız. Sanayi sitemizin güzelleşmesi esnafımıza ve kentimize büyük katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı başta Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci olmak üzere bütün çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya`nın yaşanabilir bir kent olması ve daha yeşil örtüye sahip olması için ilk etapta 10 bin ağacın kentin muhtelif yerlerine dikileceğini ifade ederek, “Yeşiller içinde bir Antakya olması hepimizin ortak arzusudur. Orman Fidanlık Müdürlüğümüzden bilimsel destek alınarak coğrafyamıza uygun ağaçlar seçildi. Bu hedefe emin adımlarla ilerlemek üzere ilk etapta 2014 yılı için 10 bin adet Defne, Harnup (Keçi Boynuzu) ve Çınar ağacı fidanı dikimine başladık. İlk fidemizi de HESOB Başkanımız A.Kadir Teksöz, Kooperatif Başkanımız M.Ali Kanlı ve sanayi esnafımızın katılımları ile Sanayi sitemizde ağaç ekimi gerçekleştirdik. Yapılan çalışmalar kent genelinde ihtiyaç olan tüm bölgelerde devam edecektir. 2015 yılında 30 bin ağaç dikimi daha gerçekleştireceğiz ve Antakya için hizmet dönemimiz boyunca toplamda 150 bin ağaç dikme hedefi ile devam edecektir.” dedi.

Ağaç dikme etkinliğinde sanayi sitesi esnafını da ziyaret eden ve bölge esnafına hayırlı işler, bol kazançlar dileğinde bulunan Başkan Kimyeci, sanayi sitesi içinde özellikle orta refüj çalışması yapılan mevkilerde atıl durumda bulunan araçların yerinden kaldırılarak daha güzel bir görünüme sahip, peyzaj çalışmasının daha rahat yapılacağı alanların oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Sanayi sitemizi esnafımıza ve şehrimize yakışır bir görünüme kavuşturmak, daha güzel, bakımlı bir bölge haline getirmek üzere çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bir taraftan yol düzenleme ve ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğü sanayi sitemizde eşgüdümde özellikle orta refüjde atıl durumda bulunan ve kaderine terk edilmiş araçların kaldırılması sağlanacak. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın lehine olan yürütülecek bu çalışmalarda ekiplerimize yardımcı olunacağına inanıyorum. Sanayi sitesinde yapılan peyzaj çalışması ile esnafımız daha rahat ortamda çalışma yaparak ekonomik gücüne güç katacaktır. Sanayi sitemiz başta olmak üzere Antakya genelinde başlatılan ağaçlandırma kampanyası ile kentimiz daha yeşil olacak ve insanlarımıza daha güzel yaşam alanları oluşturmuş olacağız.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 8.8.2014 11:02:56   

DİNGİL: ERDOĞAN VARSA BEN DE VARIMİskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını belirterek,” Milletimiz 10 Ağustosta oylarıyla Cumhurbaşkanını seçecektir” dedi.

Dingil, düzenlediği basın toplantısında, kurulduğu 2002 yılından itibaren ülkenin tüm sorunları üzerine büyük bir cesaret ve kararlılıkla giden AK Parti`nin, eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye, temel hak ve özgürlüklere kadar birçok reformu gerçekleştirdiğini söyledi.

10 Ağustos`ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sadece 12. Cumhurbaşkanının seçilmeyeceğini ifade eden Başkan Seyfi Dingil, şunları söyledi. “Cumhurbaşkanının milletimiz tarafından seçilmesi ile aynı zamanda Türkiye için yeni bir dönem açılacaktır. Kimsesizlerin kimi, mazlumların hür sesi Dünya lideri, Sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanı seçilmesi ülkemiz ve milletimiz için çok önemlidir.

Milletin adamı, Başbakanımızın ilk turda halkımızın büyük bir teveccühü ile Cumhurbaşkanı seçileceğine yürekten inanıyoruz.

Bizler, Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan`a, İskenderun`dan ve Hatay`dan inşallah en büyük desteği vereceğiz. Millet olarak her seçimde yaptığımız gibi sandığa sahip çıkmamız gerekiyor. İskenderun ve Hatay hep Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan`ın yanında oldu.

İskenderun halkı bu tarihi seçimde sandığa giderek Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın yanında olduğunu göstereceğine inanıyoruz.” şeklinde görüş beyan etti.

Düzenlenen basın toplantısına AK Parti belediye meclis üyeleri de katıldı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 8.8.2014 11:01:01   

TEDAŞ, HATSU`NUN ELEKTRİĞİNİ KESTİHatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), TEDAŞ`ın 2011 yılından bu yana bazı belediyelerden tahsil etmediği elektrik faturalarını gerekçe göstererek HATSU ana hizmet binasının elektriğini kestiğini belirtti.

Halen kuruluş aşamasında olan ve 480 Milyon TL gibi büyük bir borç ile doğan HATSU`ya devredilen elektrik faturalarının ilk taksitinin ödenmesine rağmen, HATSU`nun görevlerini yerine getirmesini engellemek amacıyla hizmet binasının elektriğinin kesildiğini bildiren genel müdürlük, 2011 yılından bu yana elektrik borçlarını ödemeyen belediyelerin hiçbir şekilde elektriğinin kesilmediğini fakat bu borçlar HATSU`ya devredildikten sonra bahane edilerek HATSU ana hizmet binasının elektriğinin kesildiğini açıkladı.

HATSU ana hizmet binasının elektriklerinin kesilmesiyle hiçbir iş makinasına yakıt ikmali yapılamadığının altını çizen idare, bu nedenle özellikle vidanjör ve kepçelerin çalışmadığını ve vatandaşların büyük bir mağduriyet içerisinde olduğunu bildirdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 6 ay önce / 8.8.2014 11:00:04