......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 263606
YORUM MANŞET
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ04 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş., Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz ABİGEM A.Ş. arasında imzalanan Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü ilk meyvelerini verdi.

 ATSO tarafından 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan personellere belgeleri teslim edildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz diyen ATSO yönetimi, yaptığı açıklamada “İmzalanan protokol kapsamında tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları arasında olan metal, asansör, makine, oto alım satım, inşaat sektörlerinde, 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirdiğimiz sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan değerli personellere belgeleri teslim edilmek üzere bugün Antakya Mobilya Ortak Üretim Merkezi binası Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ercan Yıldırım, Ticaret İl Müdürü Sayın Halit İmrek’in yanı sıra bölgenin öncü firmalarının kurucuları ve firma temsilcilerinin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Odamıza bağlı Öziş Metal Bamak Metal, Savkar Asansör, Dapsan Asansör, Uzman Asansör, Yurtas Asansör firmalarının çalışanları Mesleki Yeterlilik Belgelerini Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ve Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım’ın ellerinden aldılar. Hep birlikte daha iyisini yapmak ve firmalarımızı günümüzün şartlarına uygun hale getirmek için işbirliklerimiz devam edecek olup, Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI
YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCISaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret etti.

 Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır diyen Çalışkan, gazetecilerin halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumunda olduğunu ifade ederek “Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ile görüşen Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, basın mensuplarının önemli bir mesleği icra ettiğini belirterek, “Bugün maalesef ülkemizde hem basın özgürlüğü hem de gazetecilerin çalışma şartları iyi bir noktada değil” dedi.

Çalışkan, konuşmasının devamında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü, basın özgürlüğü ve bayramı gibi kutlansa da son yıllarda basına uygulanan abluka ile gazetecilerin yıldırılma ve bir tarafa özgü yayın yapma projesiyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz.

Bendeniz de bir basın emekçisi olarak da şunu ifade etmeliyim ki bugün ülkenin kalkınması adına özgür medyaya ihtiyaç var. Basının özgür olmadığı yerde ülkenin özgür olduğunu söylemek mümkün değildir. Basın rahat konuşuyorsa o ülke özgürdür.

Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır. Halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumundadır. Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız ve bu günün gerçek manada bir bayram olarak kutlanmasını arzu ediyoruz. Umarız, emeklerinin karşılığını aldığı ve saygınlıklarının tekrar kazanıldığı gün olsun.

Yerel basının da linçe maruz kalarak, basın ilanlarının kısıtlanması, matbaa/baskı anlamında son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılarla, matbaaların büyük mali sıkıntılar yaşadığını kâğıt dahi ithal edildiği için maliyetlerin pahalı durumda olduğunu görüyoruz.

Saadet partisi Hatay teşkilatı olarak geleneksel iftarla basın buluşmaları gibi etkinliklerimiz diğer siyasilere de örnek olduk. Bu tür çalışmaları sürdüreceğiz. Bugün de olacağı gibi bundan sonra da gerek belediye başkanlığı gerek iktidar gibi yönetimde olduğumuzda basına her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyorum.

Bu günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm gazeteci meslektaşlarımızın vefat edenlerini de rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları âli olsun” diye konuştu.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal ve Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan eşlik etti.

(Haber Merkezi)

TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ

  TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi tarafından “Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız“ konulu konferansı düzenlendi.

 

Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ve TRT’de yayınlanan Payitaht Abdulhamit dizisinde Tahsin Paşa olarak oyunculuk yapan Araştırmacı –Yazar, Hukukçu Bahadır Yenişehirlioğlu katılırken, vatandaşlar programa yoğun katılım gösterdi.

Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız Konferansına Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti Antakya İlçe Başkan Vekili Alper Neşeli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferans öncesinde Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar kısa bir konuşma yaparak “Mehmet Akif İNAN tarafından kurulmuş ve yoluna milletiyle barışık bir şekilde devam etmiş bir sendika olarak eğitimcilerin hak mücadelesini yaparken, bir taraftan da kültürel davamız konusunda yol almak istedik. Hem öğretmenlerimize hem velilerimize hem öğrencilerimize yardımcı olmak istedik. Bizim, bugünkü değerlerimizi yarınki kuşaklara anlatacak olan değerlerimizi doğru şekilde aktarmak için kültürel etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında BİR BİLENLE BİLGE NESİL kitap dağıtımı ve ödüllendirmesi etkinliği yer almaktadır. Aynı zamanda biz bir iyilik hareketiyiz. Erdemliler hareketiyiz. Arakan’dan Doğu Türkistan’a nerede kanayan bir yara varsa Eğitim Bir Sen –Memur Sen orada olmaya devam etti” dedi.

Konferansa konferansa konuşmacı olarak katılan Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasından önce özçekim yaparak resmiyeti pek sevmediğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP
Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP

  Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı  ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖPAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni kalabalık bir heyetle ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Sadullah Ergin, Sabriye Sönmez, Cahit Aşkar, Tuncay Damlar ve çok sayıda gazetecinin karşıladığı Güler ve AK Parti heyeti, uzun bir süre samimi sohbet toplantısında bulundu.

Hatay’ın tüm ilçelerinde projeler hazırladıklarını ve bahane üretmeden Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen Güler “Şu anda biz Hatay’ımız için 15 ilçe de projelerimizi hazırlıyoruz.” dedi.

Biz yapabileceklerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız, bunları da 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz diyen Güler, “Hatay’da çukur, çamur, çöp kalmayacak. Bizim ilk önceliğimiz budur. Vatandaşlarımız yürüyebilecekleri, araçlarını kullanabilecekleri yol istiyor. Vatandaşlarımız öncelikle bizden görevimizi yapmamızı istiyor. Bunu yaparken, millete ahkam kesip, bir lütuf ihsan ediyormuşuz gibi bir tavra girmemizi istemiyor. Biz vatandaşlarımız, STK’larımız ile birlikte, önce Hatay’ın ihtiyaçlarını belirleyip imar ve inşa edeceğiz. Bahane üretmeyeceğiz, birilerini suçlamayacağız, Hatay hak ettiği yere gelmek istiyor. Bunun yolu da toplumla hareket etmek. Projeler halkın talepleri doğrultusunda şekillenir. Hatay’da projeler yapılıyor, şehir yapılan projeye göre şekillendirilmeye çalışıyor.

5 yıldır Hatay’da Ulaştırma Master planı yapılmamış. Dolmuşçularımızın,  servisçilerimizin yaşadığı sıkıntıların sebebinde Büyükşehir’in Ulaştırma Master planını yapmamış olması yatıyor. Sebze halini görüyoruz, ilk icraatlarımızdan biri sebze halini yapmak. Yer tespiti ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, esnafımızla da istişare edeceğiz. Trafik akışı ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. 45 gün, 60 gün gibi sürelerde Battı-çıktılar yapacağız. Bunları planlayıp trafik akışını rahatlatacağız.

Cumhur İttifakı ne AK Parti’nin ne de MHP’nin daha fazla belediye çıkarmak için yaptığı bir ittifak değil. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi kıyama kalkanların ittifakıdır. Partimiz de İlçe belediye başkan adayları da kısa süre içerisinde açıklanacak. CHP’nin adayı açıklandı, şu an saha da çalışıyor. AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanı açıklandı, saha da çalışıyoruz. Antakya’da CHP’nin bir adayı çalışıyor, AK Parti’de 17 aday adayı da çalışıyor. Yarın bir aday açıklandıktan sonra da yine diğer aday adaylarımız adaymış gibi çalışacaklardır. Genel merkezimizden adayın açıklanması için bir tarih yok ama ben bu hafta içerisinde açıklanacağını düşünüyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

SAADET’TEN COŞKULU KONGRE
SAADET’TEN COŞKULU KONGRE

SAADET’TEN COŞKULU KONGRESaadet Partisi, Hatay İl Kongresini Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi. Güven tazeleyen Mustafa Eğe, yeniden il başkanlığına seçildi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hatay’da partisinin 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, Şerafettin Kılıç ve GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan eşlik etti.  

Antakya HATMEK Salonu'nda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu belirterek, “Adalet mülkün temelidir. Herkes bir adalet arayışı içerisinde. Adaletle oynanmaz, şahıstan şahısa değişmez. Adaleti adeta hapsettiler gibi geliyor. Bunu da görüyorlar mı görmüyorlar mı bilmiyorum. Bazılar bir öç alma vasıtası gibi kullanılmasını doğru bulabilir ama eğer adalet yerine gelmezse devlet zedelenir.

Biz geçmişte de ittifaklar yaptık, bu ittifaklardan dolayı da hiç pişmanlık duymadık. Çünkü biz Türkiye'deki kutuplaşmanın o ittifaklarla önünün kesildiğine inanıyoruz. Şimdi mahalli seçimlerinde hükümet yine kamplaştırma yolunda, cumhur ittifakı ‘vatan millet Sakarya’ geriye kalanla hain. İktidarda bulunanlar ve destekçileri kendileri gibi düşünmeyen insanlara hain diye itham ederse bu memlekette huzur olur mu? Allah yardımcımız olsun.

Biz yerel seçimlerde bütün partilerin ayrı ayrı girilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Burada da adaylarımız olacak. Her yerde en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yeri geldiğinde dirsek temasında bulunuruz dedik. Bunu söylerken hep mahalli yönetimlere intizar ettirdik yani bu gelişmeleri oraya bıraktık. ” diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM EDİN

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında; “Bugün ülkemizde istikamet, dava, ilke denildiği zaman Saadet Partililer akla gelir diyerek şunları söyledi; Ey Sadet Partililer! Dik durun, dik durmaya devam edin. Çünkü bu millet dik durmayı, omurgalı olmayı ilkeli davranmayı, dünya ve iktidar nimetlerini elinin tersiyle itmeyi sizden öğrendi.

Saadet Partililer dünyanın her hangi bir noktasındaki her hangi bir olaya karşı doğru, ferasetli bakış nedir? Denildiğinde ilk akla gelen topluluktur. FETÖ, Ergenekon, Suriye, Arap baharı denildiğinde nerde durulması gerekiyorsa orada durdunuz. İşte bu ilkeli duruş, merhum Erbakan hocamızla başlayan, bugün Muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile devam eden çizgidir.

Sayımıza aldırış etmeden herkes, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu konuda Saadet Partililer ne diyor? Saadetliler acaba ne yapacak, hangi olayı nasıl karşılayacak, hep bunun peşinde olacaklar. Ne mutlu sizlere ki bu görüşü bu duruşu sağlıyorsunuz. Bu duruşunuzla önümüzdeki seçimlerde başta Payas’ımız olmak üzere tüm Türkiye’de en hayırlı müjdeli sonuçları alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegelerin oylarıyla mevcut başkan Mustafa Eğe güven tazeleyerek yeniden seçilirken yeni yönetim kadrosu da oluştu.

(Haber Merkezi)

Keloğlan Prime Mall Antakya'da!

Farklı alışverişin merkezi Prime Mall Antakya bu ay çocuk ziyaret-çilerini Keloğlan köyü ile karşılıyor.

            Geleneksel masal kahramanı Keloğlan, dün Prime Mall Antakya'da çocuklarla buluştu.  Alışveriş merkezinin -1 katında kurulan Keloğlan köyünde çocuklar hafta içi 12.00-18.00 saatleri arasında 4 gün düzenlenecek atölyelere katılma şansı yakalıyorlar. Çocuk gelişimi uzmanları tarafından gerçekleştirilen atölyelerde çocuklar boyama, maket yapma gibi birçok etkinliğe katılma şansı elde ediyor.

            8 Kasım Cumartesi ve 9 Kasım Pazar günü ise çocuklar Keloğlan Masalları Müzikali'nde masal kahramanlarının şarkılarıyla eğlenecekler.

            Müzikalin birinci seansı saat 13.00'te, ikinci seansı saat 15.00'te, üçüncü seansı ise saat 17.00'te düzenlenecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:55:54   

13 BİN M2 PARKE TAŞ HİZMETİ VERİLDİ

Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri dur durak demeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

            Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin ana arterlerinde, sokaklarında ve caddelerinde yürüttüğü çalışmalar ile kent insanına hizmet sunuyor. Bu kapsamda Narlıca Mahallesi 224. Sokakta Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 13 bin m2 parke taş döşemesi gerçekleştirdi.

            Narlıca Mahallesi 224. Sokak sakinleri, yapılan parke taş çalışması sonrasında ulaşımlarını büyük rahatlık içinde yapma imkanına sahip oldular.

            Yapılan çalışmaları yerinde denetleme imkanı bulan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, mahalle sakinleri tarafından sevgi gösterisi ile karşılandı. Narlıca Mahallesi 224. Sokak sakinleri, Başkan Kimyeci'nin seçim öncesi verdiği sözü tuttuğunu ifade ederek, “Başkanımız sayın Kimyeci, seçim öncesi bizlere ziyarette bulunarak sokağımızın yapılacağı sözünü vermişti. Yıllardır çamur içinde çocuklarımızı okula götürüp getiriyorduk. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin sunmuş olduğu hizmet ile çocuklarımız gönül rahatlığı içinde okula gidip gelmeye başladı. Yapılan hizmetlerden dolayı Başkanımız İsmail Kimyeci'ye ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kent genelinde yürütülen çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade ederek, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz belirlenen periyodik program dahilinde Antakya'nın ihtiyaç duyulan muhtelif böl-gelerine hizmetler sunmaktadır. Kenti-mizde yaşayan in-sanlar hizmetlerin en iyisine layıktır” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:54:07   

Vatandaşa hizmeti çabuk ulaştırma gayretindeyiz

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Kışlak Mahallesinde yapılan parke taşı döşeme ve yol çalışmasını yerinde inceledi.

            Kalkan, incelemeler sırasında yaptığı konuşmada hizmeti vatandaşa nasıl çabuk ulaştıracaklarının gayreti içinde olduklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu: Kışlak Mahallemizde yapılan parke ve yol çalışmasını yerinde inceledik. Mahallelerimize yapılması gereken hizmetleri yerinde inceleyerek,vatandaşlarımıza hizmeti daha çabuk nasıl ulaştırabiliriz, gayreti içindeyiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:53:17   

Hatay sanayisinin, ülkemizin ekonomisine büyük katkısı var

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tosyalı ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Ercan Topaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu.

            Vali Topaca, Hatay sanayisinin hem ilimizin hem de ülkemizin ekonomisine çok büyük katkısı olduğunu ifade ederek, Fatih Tosyalı ve Yönetim Kurulu Üyelerine Hatay ekonomisine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

            Fatih Tosyalı ise, kabulünden dolayı Vali Topaca'ya teşekkür ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:52:32   

Uluslararası Lojistik Konferansı düzenlendi

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. işbirliği ile KMTSO toplantı salonunda Lojistik Konferansı düzenlendi.

            Bölgede gelişmesi gereken lojistik sektörü konusunda bilinçlenme çalışmasına başlamak, ilgili taraflar arasında dil birliği ve anlayışı sağlamak ve lojistik ile ilgili küresel stratejileri, AB Stratejilerini, ulusal stratejileri derleyerek, yerel stratejileri görüşmek amacıyla organize edilen toplantıya Kahramanmaraş protokolü, lojistik sektörünün önemli isimleri, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler iştirak etti.

            Konferans, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük ve Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in açılış konuşmaları ile başladı.

            Ağırlıklı olarak sırasıyla demiryolu, karayolu ve havayolu taşımacılığının konuşulduğu konferansta Türkoğlu Lojistik Köyü'nün ilimize kazandıracağı ekonomik potansiyel hakkında katılımcılara bilgiler sunuldu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:51:18   

Eğitimde istenen düzeye gelmek istiyoruz

Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar ve yönetim kurulu, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Cevat Önal'ı makamında ziyaret etti.

            Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Önal, ziyaret programında yaptığı konuşmada bir yandan fiziki eksiklikleri giderirken diğer yandan eğitim kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek eğitimde istenen düzeye gelmek istediklerini ifade etti.

            Yeni görevinde başarılar dileyen Bayrakdar, “Antakya'mızın eğitim ile ilgili sorunlarının çözümü için atacağınız her olumlu adımda bizler de desteğimizi esirgemeyeceğiz. Memleketimizin eğitim seviyesinin yükseltilmesi, geleceğimiz olan çocuklarımızın en güzel eğitimi alması için yapılan çalışmaları desteklemek sendikamızın asli görevidir. Yeni görevinizde başarılar dileriz.” dedi. 

            Antakya'nın eğitimi için hep birlikte çalışıp, tüm fedakarlıkları göze alacaklarını ifade eden Önal, “İlçemizin eğitim profilini her geçen gün daha iyi noktalara taşımak üzere yoğun çaba içerisindeyiz. Bu noktada tüm kesimler üzerine düşen gayreti gösteriyor. Bir yandan fiziki eksiklikleri giderirken diğer yandan eğitim kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriliyor. İnşallah eğitimde de istenen düzeye gelmek istiyoruz.

            Sendikalar, eğitimin vazgeçilmez paydaşlarındandır. Eğitimin kalitesinin arttırılması ve karşılaşılan sorunların giderilmesi hedefine ulaşmak için Antakya'da sivil toplum örgütleri dahil eğitime gönül vermiş tüm bileşenlerle, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağım.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:50:33   

ANTAKYA BELEDİYESİ TİYATRO TOPLULUĞU PERDELERİNİ AÇIYOR

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi'nin organizasyonu ile hayata geçen Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu 8 Kasım Cumartesi günü perdelerini açıyor.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin destekleri ile hayata geçen topluluğun ilk oyunu “Yaşasın Temizlik” bu hafta sonu perdelerini açıyor. Çocuklara yönelik hazırlanan oyun 8 Kasım 2014 tarihinde saat 13.00'de Antakya İl Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda izleyicileri ile buluşacak.

            Tiyatro sanatını yaygınlaştırmak ve sevdirmek adına Antakya'nın hemen her köşesine tiyatroyu götürecek olan Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu, geleceğe yönelik çeşitli projelere de ev sahipliği yapmayı planlıyor. Hamza Ölmez'in yönettiği 2014-2015 sezonunun ilk oyunu “Yaşasın Temizlik”, sezon boyunca çeşitli zaman ve mekânlarda sergilenmeye devam edecek.

            Çocuklara temizlik bilincini aşılamak amacıyla hazırlanan senaryo, eğiticiliği olduğu kadar komedi yönüyle de dikkat çekecek.” denildi.

(Haber Merkezi


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:49:33   

TOKSOY: YENİ BİR MECLİS SALONU YAPACAĞIZ

Dörtyol Belediye Meclisi 2014 yılı Kasım ayı 12. meclis birleşimini önceki gün Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy'un başkanlığında meclis üyelerinin tamamının iştirakiyle yaptı.

            DörtyolBelediye Başkanı YaşarToksoy, öncesinde dar ve yetersiz olan Dörtyol Belediye Meclis salonunun Büyükşehir yasasıyla birlikte üye sayısının arttığı, birim amirleriyle birlikte salonun hem oturma düzeni, hem de ses düzeni bakımından yetersiz kaldığını ifade ederek; “Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, beldelerimizin mahalleye dönüşmesiyle birlikte DörtyolBelediye Meclis üye sayısı 31'e yükseldi. Bu artışın yanı sıra konusuyla ilgili olarak birim müdürlerimizin ve Fenİşleri Müdürlüğü görevlileri ile ŞehirPlancısı'nın da meclis birleşimlerinde hazır bulunması gerekiyor.

            Basın kuruluşlarımızın temsilcilerini de bu sayıya dahil ettiğimizde bu salonda verilen hizmet ilçemizin büyüklüğüne ve meclisimizin ruhuna yakışmamakta. Hal böyle iken vatandaşlarımıza açık olması gereken meclis birleşimlerinde misafir bulundurmamız imkansız. Tüm bu olumsuzluklar nedeniyle belediye binamızın en üst katında her siyasi parti için odaları tahsis edilmiş, lavaboları, dinlenme salonu, bekleme salonu, ses düzeni kurulmuş, gerekli teknik donanımı içerisinde olan yeni bir meclis salonunu önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

            Bu görevin doğru yapıldığını denetlemek ve yürütmek yetkisi 30 Mart 2014 tarihinden itibaren BüyükşehirBelediyemize geçmiştir. Fakat bu süre zarfında ilçemizde bu konuda büyük sıkıntılar yaşanmakta olduğundan biz müdahale etmek durumunda kaldık. Yüklenici firmanın bize olan yaklaşımı hiç de olumlu ve yapıcı değil. Belediye meclisimiz Çevre Komisyonu marifetiyle bu konuda gerekli ön çalışmayı yapacak ve ilçedeki olumsuzluğu rapor haline getirecek. Sonrasında gerekli hukuki yaptırım ne ise onu yapacağız. Bu konuda idarenin iradesi ortaya konacaktır.

            Bundan hiç kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. İlçemizin pislik içerisinde kalmasına ve vatandaşlarımızın sağlığının tehdit edilmesine göz yummamız ya da görmezden gelmemiz söz konusu dahi olamaz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:48:23   

630 DAKİKADIR KALESİ GOLE KAPALI

Hatay ilini Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Dörtyol Gençlerbirliği, bu sezon ligde oynadığı 7 maçta gol yemeyerek kalesini tam 630 dakikadır gole kapattı.

            BAL ligi 4. Grupta yer alan ilimiz temsilcisi Dörtyol Gençlerbirliği, bu haftada güçlü rakibi Nevşehir Gençlik Spor takımını deplasmanda 1-0 yenerek rakibine ilk yenilgiyi tattırdı.

            Dörtyol Gençlerbirliği, 7 maçta 3 galibiyet, 4 beraberlik alarak kazandığı 13 puanla grupta zirve mücadelesini sürdürüyor.

            Türkiye Liglerinde 630 dakikadır gol yemeyen takım olarak BAL Liginde şampiyonluk hedefleyen Dörtyol Gençlerbirliği başarısını devam ettirmek amacında.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 05.11.2014 10:44:31   

Kimyeci'den durmak yok hizmete devam

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kent genelinde Antakya Belediyesi ekiplerince yürütülen hizmetleri bizzat yerinde denetliyor.

            Durmak yok hizmete devam diyen Başkan Kimyeci, denetlemeler sırasında yaptığı konuşmada “Yol açma çalışmaları bittikçe cadde üzerinde parke döşeme, kaldırım düzenleme ve istinat duvarı örme çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

            Çalışmalarda gelinen nokta hakkında ilgili birim yetkililerinden bilgi alan Başkan Kimyeci, geçtiğimiz hafta sonu kentte Fen İşleri Müdürlüğü'nce yürütülen faaliyetleri yerinde inceledi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin denetlediği hizmetlerinden biri de Kavaslı-Yeni Sanayi Sitesi arasında yeni açılan 2,5 km. uzunluğundaki yolda yürütülen parke döşeme ve kaldırım düzenleme çalışmaları idi.

            Bölgede yapılan hizmetleri bizzat yerinde denetleyen Başkan Kimyeci, Başkan Yardımcısı Armağan Teköz ve Fen İşleri Müdürü Nihat Tazeaslan'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnceleme ziyaretinde çalışma alanına gelen Odabaşı mahalle muhtarı Can Koşar ve mahalle sakinleri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye yürütülen hizmetlerle ilgili teşekkür etti.

            Kavaslı-Yeni Sanayi Sitesi arasında yeni açılan ilk etapta 1,4 km'lik, toplamda 2,5 km.'ye uzayacak alternatif yolda parke döşeme, kaldırım düzenleme çalışmalarının hızla devam ettiğini dile getiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Hemşehrilerimize yakışır hizmetlerimiz aralıksız sürüyor. Kaldırımlarda engellilerimizi unutmadık. Yol ve kaldırım düzenlemelerimizi engelli kardeşlerimize göre yapıyoruz. Kavaslı-Yeni Sanayi Sitesi arasındaki bu yol Antakya-İskenderun istikametinde gidiş-geliş istikametinde vatandaşlarımız için faydalı bir alternatif yol olacak. İlk etapta Odabaşı kavşağına kadar açtığımız yolu Yeni Sanayi Sitesi'ne kadar devam ettiriyoruz. Yol açma çalışmaları bittikçe cadde üzerinde parke döşeme, kaldırım düzenleme ve istinat duvarı örme çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bölgede çalışmalar çok kısa bir zaman içinde tamamlanacak ve yol hizmete açılacak. Şimdiden emeği geçenleri kutluyorum. Hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 04.11.2014 11:01:44