......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 267775
YORUM MANŞET
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU
Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler: SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU

Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler:  SAVAŞ,3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDUReyhanlı'da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler, 'Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler'den etmesin' diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş'a tepki gösterdi.

Hatay'da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söyleyerek" Vatan millet sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi" ifadesinde bulundu.

Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu,  çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.

REYHANLI HİZMETE DOYACAK

Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız." şikâyetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler" Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.

‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, 'Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok' dedi.

REYHANLI'YA KENT MEYDANI SÖZÜ

'Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?' konuşan Güler, 'Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız' diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME
EN ÇOK YATIRIM EĞİTİME

EN ÇOK YATIRIM EĞİTİMEHatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın çalışan katma değer üreten bir olduğuna vurgu yaparak “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz” dedi.

 Vali Doğan, Samandağ Mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşen buluşma toplantısında muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan,  ‘Göreve başladığım günden beri her fırsatta kamu kurum müdürlerimiz ile muhtarlarımızı bir araya getirip ilçemizin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Böylelikle sorunları yerinde görüp çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

Samandağ için çok ciddi yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yatırımlarla Samandağ daha güzel olacak. Çevre yolu da 2019 yılı ekim ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Aynı zamanda Samandağ- Arsuz yolu bitmiş olacak. Burada tarihi, kültürel varlıklarımız var. İnsanlar Samandağ’ı merak ediyorlar. 2020 yılının yazında turizmin burada daha farklı olmasını bekliyoruz.  Tarımla ilgili yapılan çalışmalar var. Burası gerçekten bir tarım kenti, çok verimli topraklara sahip. Sağlıkla ilgili olarak da 75 yataklı hastane yatırımımız devam ediyor. Milli eğitimle ilgili olarak da oldukça iyiyiz. Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlayabilmek için modern tekniklerle etmemiz gerekiyor. En çok yatırım Milli Eğitim'e yapıyoruz. Hatay olarak çalışan katma değer üreten bir iliz. Buraya tüm kamu kurum müdürlerimizle birlikte geldik. “ dedi

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrası Vali Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte geçen hafta yapım sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Samandağ- Arsuz yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

(Haber Merkezi)

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ

REİS, HATAY’DA ESTİ GÜRLEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış düşmanlara sert açıklamalar yaparak gözdağı verdi.

 Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor.

Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz.

Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

(Haber Merkezi)

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ
Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Ergin Medya’yı ziyaret eden Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal  YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZSaadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Antakya’nın hak ettiği hizmeti alamadığını belirterek kaynakları verimli kullanacaklarını, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Özal, Ergin Medya’yı ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Sadullah Ergin ile seçim sürecini ve memleket meselelerini konuştu.

Antakya Belediyesi’nin borç batağında ve icralık olduğuna dikkat çeken Özal, düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu seçimin bir yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorunu varsa Antakya’mızda var. Antakya Belediyesi borç batağında ve icralık. Ben Antakyalı Hemşerilerime inanıyorum. Bu sefer hizmet erine, hizmet sevdalısına Antakya aşığına oy verecekler. Antakya Belediye Başkanlığına hizmet etmek için aday oldum. Antakyalı hizmet istiyor. Yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışanlara hemşerilerim gerekli cevabı verecek. Cumhurbaşkanı görevde ve hepimizin Cumhurbaşkanı. Bunu tartışan yok. Kendilerine oy alamadıkları için bu yola sokuyorlar. Ama bu sefer Antakyalı dürüst halkım kendisine hizmet yapan, güvendiği adaya oy verecek. Hayatımın her dönemi ve aldığım her görevde Dürüst Hizmet için aday oldum şimdide aynı ilke ve inançla Antakya Belediye Başkanlığına adayım. Antakyalım bilsin ki ‘Daima planlı ve programlı çalışacağız, işi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz, halkımın emanetine sahip çıkacağız, partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz her zaman ve herkese açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, haksız rant sağlamayacağız.” dedi.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ
‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’ ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZ

‘NE KADAR OY O KADAR HİZMET’  ANLAYIŞINA SON VERECEĞİZCumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler:

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Belediye Başkanı ve başkan adayı Ayhan Yavuz, MHP ve AK Parti Teşkilatları ile birlikte Amik Ovası Topboğazı mevkiinden başlayarak Kırıkhan’ın köy ve mahallerini gezdi.

Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz diyen Güler,  “Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Kırıkhan halkından büyük destek gören Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler, özellikle vatandaşların Büyükşehirin sorumluluk alanında olan ‘’su sorunumuz var, yollarımız bozuk, alt yapımız yok” şikâyetlerini dinleyerek notlar aldı.

Cumhur İttifakı HBB adayı İbrahim Güler, yaptığı konuşmada ‘Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman Hatay kazanacak. Biz buna inanıyoruz. Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım. Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız. İnşallah 31 Mart'ta büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçemizi alacağız" şeklinde konuştu.

Belediyecilik hizmetlerine değinen Güler, ‘Biliyorum ki burada uzun yıllardır söz verilmesine rağmen ihmal edildiniz. Hatay’ın 15 ilçesi kaderine terk edilmiş durumda. Belirsizlik tüm vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Dolayısıyla burada esas olan sağlam bir irade gerekiyor. O irade bizde, üretken gönüllü belediyecilikte var. Burada dikkat edeceğimiz husus şudur. Vatandaşla helalleşmeden anlaşma olmaz. Pazarlık yaparak olmaz, oy verin hizmet gelsin demekle olmaz. Bu sorunları çözmek bir belediyenin vaat değildir, asli görevi ve sorumluluğudur” sözü verdi.

Özellikle Kırıkhan kadınların ve gençlerin ilgi ve alakası ile karşılanan Cumhur İttifakı Heyetine kadınlar yaptıkları tatlı ikramlarında bulundular.

‘Herkesin oyuna talip olduğunu’ belirten Güler, milletin olan büyükşehir belediye kaynaklarını, devletin verdiği imkânları, Hatay’daki her mahalleye her vatandaşa adaletle ve eşitlikle ile sunacaklarını söyledi.

Kırıkhan programlarında ev sahipliği yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı konuşmada ‘‘Oyumuz HDP ile aynı sandığa girer mi? Aynı hanenin altına yazılır mı? Hısım akrabalık vatanın geleceği için hesaba bile alınmaz. İnanıyorum ki 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Cumhur İttifakı’nın üstüne, ay yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz’ ’diyerek konuşmasına son verdi.

(Haber Merkezi)

MİRAÇ CAMİİ PARKINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ

Antakya Belediyesi tarafından daha yeşil bir Antakya için yürütülen çalışmalar kapsamında 4 yeni park projesi hayata geçirilmişti.

            Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Birimi ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından işbirliği ile yürütülen çalışmalarda projesi hayata geçen 4 parktan bir tanesi olan ve yaklaşık 2,5 dönüm arazi üzerine kurulan Saraykent Mahallesi Miraç Camii parkının Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarında son aşamaya gelindiği bildirildi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada her iki birimin de bir arada çalışarak gerçekleştirdiği çalışmada, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan, parke döşeme ve bordür çalışmalarının tamamlandığı bildirildi. Açıklamada Park ve Yeşil Alanlar Birimi tarafından yürütülecek olan çalışmanın son aşamasında çimlendirme, mevsim çiçekleri ekimi, ağaçlandırma, aydınlatma veotomatik sulama sistemi, fitness spor aletleri, kent mobilyaları ve oyun parkı montajı yapılacağı belirtildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 02.12.2014 10:50:07   

BAKAN ÇELİK, DİNGİL'İ ZİYARET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i makamında ziyaret etti.

            Bakan Faruk Çelik, belediye çalışmalarında, Başkan Seyfi Dingil'e başarılar dileyerek,”İskenderun'un uzun bir zaman sonra iktidar partisi ile buluşması memnuniyet verici bir durum. AK Parti belediyecilik anlamında Türkiye'de örnek bir partidir. Sizlerin kısa bir zaman içerisinde ortaya koyduğu projeler İskenderun'un gelişmesi ve kalkınması açısından büyük bir önem taşıyacaktır. Bizlerde Ankara'da sizlerin her zaman yanındayız. Her zaman destek olmaya hazırız. Tüm İskenderun halkına sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

            İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”Sayın Bakanım. Bizler göreve gelir gelmez hiç vakit kaybetmeden İskenderun için kısa, orta ve uzun vadede neler yapabiliriz diye projeler hazırladık. Amacımız İskenderun halkına en iyi hizmeti verebilmektir. Bizler ortak akıl içerisinde tüm kurumlar ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Her şey İskenderun için diyoruz” şeklinde konuştu.

            Başkan Seyfi Dingil ziyaret anısına Bakan Çelik'e anı tabağı takdim etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 02.12.2014 10:49:33   

Yaman, okullara temizlik desteğini sürdürüyor

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Kasım ayında başlattığı “Okullarda Hijyen Kampanyası” kapsamında okul gezilerine aralıksız devam ediyor.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın ziyaret ettiği okullar arasında bu sefer Hüseyinli İlkokulu, Özengili İlk ve Orta Okulu, Çökek İlk ve Orta Okulu, Turunçlu Şehit Hakan Üçyıldız İlk ve Orta Okulu yer aldı. Gittiği okullarda okul müdürleri, öğretmenler ve muhtarların yanı sıra okul aile birliği yöneticileri tarafından karşılanan Başkan Yaman, öğrencilerden de yoğun ilgi gördü.

            Çocukların temiz çevre koşullarında eğitim görmesi için okullara temizlik desteği verilmesi konusunda titiz davranan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Çocuklarımızın sağlığını korumak ve onlara hijyenik koşullar sağlamak için temizlik ekiplerimiz okul bahçeleri ve çevresinde çalışmalar yürütüyor. Ayrıca başlatmış olduğumuz “Okullarda Hijyen Kampanyası” ile okullara temizlik maddesi desteği de veriyoruz. Öğretmenlerimiz ve velilerimizden çocuklarımıza el yıkama alışkanlığının kazandırılması konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum.”şeklinde konuştu.

            Başkan Yaman yaptığı okul ziyaretlerinde hem okulların hem de okulların bulunduğu mahallelerin sorunlarını dinledi. En çok dile getirilen konulardan biri de ulaşım sorunu idi. Otobüs ve dolmuş güzergâhlarının mahalle merkezlerini ve okulları kapsamıyor oluşundan kaynaklı sıkıntıları dinleyen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, konu ile ilgili olarak yetkili mercilerle görüşüleceğinin sözünü verdi.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ın neredeyse hiç gidilmemiş okullara yaptığı ziyaretler özellikle öğretmenler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

            Başkan Yaman'ın mevcut sorunlarla bizzat ilgileniyor olmasından duyulan memnuniyeti öğretmenler “Ezberleri bozuyorsunuz; buralara gelip sorunlarımızı bizden dinlemeniz ve okullarımızın durumunu incelemeniz bizi çok mutlu etti. Verdiğiniz destek bizim için çok değerli.” sözleriyle ifade etti.

            Çökek Mahallesinde bulunan okulda ulaşım sorunu, okul bina ve bahçesinin bakımsız kalmış olması ve okul gereçlerinin yetersizliği gibi sıkıntıların konuşulmasının ardından, öğretmenler öğrencilerin kitap ihtiyacından bahsetti.

            Okuma kitaplarının azlığı nedeniyle çocukları okumaya yeterince teşvik edemediklerini vurgulayan öğretmenlerle okul kütüphanesini gezen Başkan Yaman en kısa zamanda bu konuyla ilgilenilerek kitap ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

            Okullarda Hijyen Kampanyası kapsamında, temizlik maddelerinden oluşan paketlerin yetkililere teslim edildiği okul gezilerine önümüzdeki haftalarda da devam edilecek.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 02.12.2014 10:47:26   

HATSU ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Merkez ilçe Antakya'ya bağlı Altınçay mahallesinde inşaatı devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi spor ve yaşam kompleksinin yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarının döşendiğini duyurdu.

            Genel Müdürlük, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınçay mahallesinde yapılan Spor tesisi ve yaşam merkezinin yağmursuyu  ve kanalizasyon hattında betonarme borularının kullanıldığını belirterek, uzun vadede bölgede büyük bir rahatlama yaşanacağını bildirdi. Ayrıca çevrede bulunan evlerin kirli su hatlarının kaçak bağlantılarla dereye akışını tespit ettiklerini açıklayan idare, bu hatların iptal edilerek yeni yapılan kanalizasyon hattına bağlandığını bu sayede dere temizliğine katkı sağlandığını ifade etti.

             HATSU idaresi 3 kamyon, iki kepçe ve 15 kişilik ekip tarafından yapılan 25 metrelik yeni kanalizasyon ve yağmursuyu hat döşemesinin3 günlük bir çalışmanın ardından tamamlandığını bildirdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 02.12.2014 10:46:31   

ÇOCUKLARA KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından organize edilen ve Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nun sergilediği “Yaşasın Temizlik” isimli tiyatro oyununu izleyen çocuklar bol kahkahalı anlar yaşadı.

           Antakya Belediyesi'nin her mahalleye tiyatro götürme düşüncesi ile yola çıkan ve 8 Kasım 2014 tarihinden bu yana Antakya merkezde, Narlıca'da, Serinyol'da sahne alan Yaşasın Temizlik oyunu, geçtiğimiz hafta sonu Ovakent mahallesinde bulunan çok amaçlı salonda Ovakent'li çocuklar için sahne aldı.

            Her hafta yaklaşık 500 çocuğa ulaşan oyunda çevre temizliği ve önemi anlatılırken, çocuklara tiyatro sevgisinin de aşılanması amaçlanıyor. Yoğun ilgi ile izlenen oyunun sonunda ise hediye edilen balonları alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 02.12.2014 10:45:33   

GENÇLİK'İN GENÇLERİ COŞTU

Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-15 Genç takımı Reyhanlı Belediyespor'u 5-1 yenerken, U-17 Genç takımı da Odabaşıspor'u 9-0 yenmeyi başardı

            Hatay 1.Amatör Kümede şampiyonluk mücadelesi yapan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, alt yapıya önem vermenin meyvelerini almaya başladı.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-15 takımı Cumartesi günü Nazım Koka sahasında oynanan maçta Reyhanlı Belediyespor'u 5-1 yenerek üç puanı aldı. Sarı-Siyahlı Antakya ekibinin gollerini Yunus Aydın (2), Yusuf Gençer, Yusuf Alp ve Burak Yılmaz atarken Deniz Arabacı üç asistle farklı skora katkı sağladı.

U-17 TAKIMI 9 GOL ATTI

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik'in U-17 takımı da Pazar günü Nazım Koka sahasında oynadığı Odabaşıspor maçını 9-0 kazanarak zirve yarışını sürdürdü.

            Cebrail Kaplan, Caner Doğan, Erkan Türemiş hakem üçlüsünün başarıyla yönettiği maçta gözlemci olarak Nuri Gülen görev yaptı.

            Antakya Gençlik antrenörü Mustafa Yılmaz ile Odabaşıspor antrenörü Ayhan Kılıç'ın öğrencileri centilmence mücadele ederek takdir kazandılar.

            Maça hızlı başlayan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 5.dakikada Mehmet Kılıç ile gol perdesini açtı. 21. Dakikada Hüseyin Çiftçigil ve 34. Dakikada Bünyamin Yavuz'un golleriyle Antakya ekibi ilk yarıyı 3-0 önde tamamladı.

            Günün başarılı ismi Mehmet Kılıç 42. ve 44. dakikalarda attığı gollerle farkı beşe çıkardı. 52.dakikada Süleyman Bayraktar, 65. Dakikada Mehmet Kılıç, 67. Dakikada Burak Şehoğlu ve 72. Dakikada Mustafa Kemal Çolak attığı gollerle 9-0'lık galibiyeti sağladılar.

            Bu maçta 4 gol atan ve bir şutu direkten dönen Mehmet Kılıç maçın yıldızı olurken, Şamil Konuşkan ve Bünyamin Yavuz'da çok iyi oynadılar. Oyuna sonradan giren yetenekli kaleci Batuhan Çetin'de başarılı maç çıkardı. Maç sonrası soyunma odasında galibiyet, geçen hafta talihsiz sakatlık yaşayan Süleyman Bayraktar ve Mehmet Ali Kıcım'a hediye edildi.

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, antrenörler Ahmet Hayri Yılmaz, Mustafa Yılmaz ve tüm futbolcuları tebrik ederken, bu ortama katkı sağlayan Başkanvekili Ahmet Davut, ana sponsor Yuvam Dekor sahibi ve Kulüp 2. Başkanı Bedi Yıldız ile tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 02.12.2014 10:44:18   

UZLAŞMADA HATAY KAZANACAK

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nde siyasi partiler hizmet noktasında uzlaşmada buluşurken, vatandaşlar bu birliktelikte Hatay ilinin kazanacağına vurgu yaptı

            Seçim döneminin üzerinden sekiz ay geçmesinin ardından bir süre önce siyasi partiler Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi'nde hizmet konularında uzlaşma yapması vatandaşları memnun etmeye başladı.

            Kısır siyasi çekişmeler ve hizmet engellemeleri dolayısıyla sekiz ayını kaybeden Hatay için artık kaybedecek vakit kalmadığı belirtildi.

            Bu arada Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı son toplantısında özellikle büyükşehir bütçesinin uzlaşmayla meclis üyeleri tarafından kabul edilmesi önemli adım olarak değerlendirildi.

            20 Kasım günü yapılan dördüncü birleşimin karar özetlerinin okunup oylanmasıyla başlayan toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 Yılı Mali Bütçesi'nin de görüşüldüğü 7 madde ile devam edildi.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı için komisyon tarafından uygun görülen 659 milyon 549 bin 747 TL olan bütçesi tüm parti grupları tarafından oy birliği ile kabul edildi. Bunun yanı sıra Daire Başkanlıkları ve müdürlüklerin bütçeleri de tek tek okunup oylamaya sunularak yine aynı uyum içerisinde tüm gruplar tarafından kabul gördü.

            Yine 12 Kasım'daki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen “15 ilçe belediyesine ait 2015 Yılı Mali Bütçe Tasarıları ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 Yılı Performans Programı” konuları da oy birliği ile kabul edildi.

            Gündem maddeleri görüşüldükten sonra Kasım ayı toplantısı ile ilgili düşüncelerini paylaşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş:”İlk 7 aylık sürecimizde Meclis olarak Hatay'daki hemşehrilerimizi belki üzmüş olabiliriz. Hatay halkı bizden kendi öz değerlerine yakışan bir meclis istiyordu. Kasım ayı içerisinde biz bunu hep birlikte başardık. Bütün birleşimlerimizde alınan kararların mutabakatla çıkması bizim adımıza, halkımızın adına çok sevindirici. Hem grup başkanlarımıza hem belediye başkanlarımıza hem de meclisimizin tüm üyelerine göstermiş oldukları bu özveriden ve azimlerinden dolayı çok teşekkür ederim.

            Ben inanıyorum ki, Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonraki süreçlerde de Hatay'ın örf, adet ve geleneklerine uygun; birlik ve beraberlik içerisinde Hatay'ı geleceğe taşıma konusunda hemfikir olacağız. Hatay halkının bize emanet ettiği bu Meclis'i daha efektif, daha kucaklayıcı ve şehrimizi ileri götürecek şekilde kullanacağımızdan hiç şüphem yok.”dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 01.12.2014 11:55:45   

YENİ MÜZENİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ TAMAMLANDI

5 Bin Metrekare mozaik sergileme alanı ile Dünya'nın en büyük Mozaik müzesi olmaya aday olan Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi'nin peyzaj ve çevre düzenlemeleri Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar birimi tarafından tamamlandı.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklama konuyla ilgili şunlara yer verildi; “ Yaklaşık 35 Bin metrekare alana sahip olan ve sahip olduğu eserlerle Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olmaya aday olan Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi'nin temizlik, peyzaj, çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışmaları Antakya Belediyesi ekipleri tarafından yürütülüyor. Antakya Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Birimi tarafından yapılan kapsamlı çalışma sonrasında Yeni Hatay Arkeoloji Müzesi bahçesi layık olduğu görünüme kavuştu.

            Ağaçlandırma, çiçek ekimi, çim serme çalışmalarının yapıldığı alanın bakımı da Antakya Belediyesi'nce gerçekleştirilecek. Şehir genelinde yürütülen mevsim çiçekleri ekme çalışmaları devam ederken, tüm park ve yeşil alanların bakım ve onarım hizmetleri de tüm hızıyla devam ediyor.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 01.12.2014 11:54:53   

Gazilerden örnek dayanışma

Hatay Kore ve Kıbrıs Gazileri Derneği düzenlediği muhteşem organizasyonla üyeler arasındaki dayanışmayı pekiştirdi.

            Dernek Başkanı Behçet Narin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından hazırlanan etkinlikte gaziler Karlısu Mahallesi'nde bulunan Erkan'ın Yeri Restaurant'a hem kaynaşma hemde sohbet ederek eski anılarını tazeledi.

            Düzenlenen etkinliğe Hatay Vali Yardımcısı Hasan Volkan Köksal, Hatay Kore ve Kıbrıs Gazileri Dernek Başkanı Behçet Narin, Başkan Yardımcısı Hasan Karataş, muhasip Mehmet Yolcu, sekreter Lütfü Yılmaz, üyelerden Hasan Duran, Ahmet Yıldırım ve İsa Doksöz'ün yanı sıra derneğe üye gaziler katıldı.

            Mehmet Polat tarafından seslendirilen şarkılarla eğlenen gaziler, eski toprak olduklarını bir kez daha gözler önüne sergilediler.

            Dernek Başkan Yardımcısı Hasan Karataş gecede yaptığı konuşmada derneğe yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu: Bu toplantıları düzenlememizin nedeni gazi dostlarımızla beraber olmak, gazi dostlarımızın hal ve hatırlarını sormak ve varsa sorunlarını çözmek için bir arada kendi aramızda yemekli toplantılar düzenleyerek hem eski günlerimiiz yad etmeiş oluyoruz hem de anılarımızı tazelemiş oluyoruz. Zaten derneğimizin kuruluş amacı da gazi dostlarımızdan aidat toplamadan ayrıca dini bayramlarda valiliğimizce verilen bayramlıklardan herhangi bir kesinti almadan valilikten geldiği gibi gazilerimize iletilmektedir.

            Ayrıca belediye otobüslerinden ve diğer sosyal tesislerden yararlanmak isteyen gazilerimizin de bakanlıkça kendilerine verilen gazi kimlik kartı ile yararlanmaları derneğimizin girişimleri sonucu sağlanmıştır. Derneğimiz Hatay genelinde bulunan tüm gazilerimizi organize etmektedir. Bugüne kadar ki çalışmalarımızzda Hatay Kore ve Kıbrıs Gazileri olarak Reyhanlı, Kırıkhan, Altınözü, Yayladağı şubelerimizi açtık. Bu arada pek yakında Samandağ, Belen ve İskenderun şubelerimizi faaliyete geçirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

            Siz değerli gazilerimize bu hizmetlerin tevdi edilmesinde yakın alaka ve ilgilerini esirgemeyerek gerek bayramlarda gerekse belediye hizmetlerinin gazilerimize ulaşması için üstün gayret ve emeği geçen kıymetli zamanlarını ayırıp bizlerle beraber olma lütfunda bulunarak bizleri onurlandıran başta Hatay Valimiz Ercan Topaca beyefendiye ve saygıdeğer vali muavinlerimize, daire müdürlerimize, yazılı ve görsel basınımızn üyelerine şahsım ve gazi dostlarım ve derneğimiz olarak şükranlarımızı arz ederiz” dedi.

Konuşmaların ardından derneğe yeni katılan gazi Salim Köse'ye rozetini dernek başkanı Behçet Narin takarak derneğe hoş geldin dedi.

(Haber&Fotoğraf:

A. Vahit Güraslan)


4 yıl, 8 ay önce / 01.12.2014 11:53:30   

ALTINÖZÜ’NÜN ELEKTRİK SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Toroslar Edaş'ın il genelinde yapmış olduğu bilgilendirme toplantısı Altınözü'nde gerçekleşti.

            Hatay Vali Yardımcısı Bilal Ölmez başkanlığında Toroslar Edaş Bölge Müdürü Selman Nair, Şebeke Operasyonu Müdürü Refik Bolat Altınözü ilçesinde yaşanan elektrik kesintisi sorunları hakkında bilgi verdi.

            Toplantıya; Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, sivil toplum örgütleri ve mahalle muhtarları katıldı.

            Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, Hatay'ın ve Altınözü'nün söz konusu elektrik sorunlarını dile getirerek sorunların çözülebilmesi için yapılacak olan projeleri toplantıya katılan Belediye Başkanı Rıfat Sarı, mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütlerine anlattı.

            Ölmez; Toroslar Edaş şirketinin özelleştirmesine değinerek 2013 yılından bu yana bazı şirketlerin özelleştirmeye girdiğini ve özelleştirmenin kötü bir şey olmadığını aksine daha çok yatırım ve hizmet için destek aldıklarını belirtti. Özelleştirilmiş şirketlerin kendi başına yatırıma karar veremeyeceğini yatırım desteğinin tamamını devlet tarafından sağlandığını söyledi.

            Ben Türkiye'nin en kuzeyinden en güneyine daha iyi hizmet vermek için geldim diyen Toroslar Edaş Bölge Müdürü Selman Nair, konuşmasında şu açıklamalarda bulundu: Gördüm ki Hatay'da elektrik problemi oldukça fazla. 21.yüzyılda elektrik kesilmez su kesilmez ben bunu kabul etmiyorum. Bunlara derhal çözüm bulunacak. Hatay'ın elektrik problemi için yol haritası çizildi ve çalışma planımıza eklendi. Yapmış olduğumuz projelerle Altınözü ilçemizde 13 mahallemizin gelecek yıl içerisinde çözülüp, diğer mahallelerimizin sorunlarını hızla çözmeye çalışacağız.

            Yürüttüğümüz projelerde arızaların olmaması için gayret gösteriyoruz. Oluşan arızaların sadece o bölgeyi etkileyip diğer mahalleleri etkilememesi için çaba harcıyoruz.” dedi.

            Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü ilçesinde elektrik sorunlarını dile getirerek şu açıklamalarda bulundu: ''Öncelikle İlçemizde misafir ettiğimiz Suriyeli mültecilerin ayrıca Altınözü halkının düşük voltaj elektrikle sürekli kesintilerin yaşadığını ve bu sorunların çözümü için ilçeye bir operasyon merkezi kurulması gerektiğini düşünüyorum.  Şebekelerin yenilenmesi, güç artırımlarının yapılması konusunda Altınözü Belediyesi olarak çalışmalara her türlü desteği sağlayacağımı belirtirim.'' dedi.

 

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 01.12.2014 11:52:40