......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 250414
YORUM MANŞET
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde HATAY TEK YÜREK
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde HATAY TEK YÜREK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde  HATAY TEK YÜREKDevletimizin bekası ve Milletimizin varlığına yönelik olarak iki yıl önce FETÖ tarafından kalkışılan hain darbe girişiminin yıl dönümünde Hatay Valiliği koordinesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi.

  Etkinlikler kapsamında 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de, Anıt Alanı’ndan başlayan ve halkımızın yoğun katılımı ile Milli İrade (DSİ) Parkı’nda sonlanan Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Hatay Valisi Erdal Ata, ilimiz protokolü, farklı inanç ve kültürden tüm vatandaşlarımız ellerinde Türk Bayrakları ile milletimizin birliği, demokrasimizin bekası ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için omuz omuza yürüyerek Milli İrade (DSİ) Parkı’na geldiler.

Buradaki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Nakib Camii imam hatibi Hafız Musa Esatoğlu’nun Kuran-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun yaptığı dua ile devam etti.

İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul Şehitler Köprüsünde yapılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı ziyaret ederek, şehitler için yapılan duaya eşlik eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde halka hitap etti.

Şehitler Köprüsünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşma video konferans ile canlı olarak izlendi.  Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Şehitler Köprüsündeki Şehitler Anıtı’ndan yaptığı konuşmanın canlı gösterimi Hataylılara coşku dolu anlar yaşattı.

Başkan Erdoğan konuşmasında, “15 Temmuz, millî iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galebe çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu mücadelenin ve zaferin sahibi 81 milyonun tamamıdır.15 Temmuz, tüm Türkiye’nin, milletimizin tüm fertlerinin zaferidir.

Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk Milleti,  cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun hâlen diri olduğunu göstermiştir. Fetö’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş; ancak vatanına namahrem elinin değmesine müsaade etmemiştir. Nasıl tanklara alkış tutanları, darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışanları unutmuyorsak o gece başta bu köprü olmak üzere ülkemizin farklı köşelerinde yaşanan kahramanlıkları da unutmayacağız. O tarihî gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikâyesine şahit olduk. O gece milletimizin bağımsızlığı için neleri göze alabileceğine bir kez daha çok yakından şahitlik etti.” dedi

Başkan Erdoğan’ın konuşmasının ardından ilimizdeki program akışına geçildi.

Hatay Valisi Sayın Erdal Ata yaptığı konuşmada iki yıl önce, gerçekleştirilmek istenen askeri darbe görünümlü ihanete karşı gösterdiğimiz milli direnişi ve aziz şehitlerimizi anmak üzere bir araya gelmiş olduklarını belirtti. 

15 Temmuz 2016, yüce Türk Milletinin bağımsızlığına kast edilmek istenen bir gün olarak başlamışsa da aziz milletimizin milli mücadele ruhunu hatırlatan birlik ve beraberliğiyle tarihe demokrasi ve milli birlik günü olarak geçmiştir. 15 Temmuz’da, milletimize olduğu kadar, milletin iradesine de kast edilmiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış ve halkın oylarıyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanına hainlerce saldırılar düzenlenmişti. Saldırılara karşı kararlı duruşu ve demokrasiye sahip çıkma çağrısı ile kısa zamanda halkımızın meydanlara çıkmasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, tüm siyasi parti liderlerine, sivil toplum örgütlerine ve tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ata, 15 Temmuz’u anmak üzere tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de meydanları doldurarak birlik ve beraberlik içinde demokrasiye her daim sahip çıkma mesajı verilen bu gecenin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ettiğini belirterek sözlerine son verdi. 

İlimizin farklı inanç ve kültürden tüm renklerinin omuz omuza katılarak bir kez daha güçlü bir mesaj verdiği etkinliğe Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Lütfi Kaşıkçı, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Vekili P. Albay Muzaffer Dinç, Başsavcı Vekili Atalay Aygeç, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Bilal Ölmez, Hüseyin Demirbaş, Mahmut Hersanlıoğlu, Meral Batı Demirbaş,  İl Jandarma Komutan vekili Albay Haşim Göksel, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ALİYAD Başkanı Nasrettin Eskiocak, Ortodoks Cemaati Temsilcisi Jan Dellüler, Protestan Kilisesi temsilcisi Yakup Chang, Musevi Cemati temsilcisi Şaul Cenudioğlu, Ermeni Cemaati temsilcisi Cem Çapar, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Kurum il müdürleri ve binlerce Hataylı katıldı.

(Haber Merkezi)

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYOR

 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DÜZENLENİYORHatay Valiliği koordinasyonunda, ilimiz milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımı, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin desteği ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecek.

  15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüşe vatandaşların Türk Bayrakları ile katılması istendi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Tüm vatandaşlarımızı; 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak DSİ parkına kadar yapılacak olan yürüyüş ile akabinde ülkemize, devletimize ve demokrasimize yönelen tüm tehditlere karşı birlik ve beraberliğimizi bir kez daha göstermek amacıyla düzenlenecek etkinliğe Türk Bayrakları ile katılmaya davet ediyoruz.” denildi.

PROGRAM ŞÖYLE

15 Temmuz 2018 Pazar Saat: 11.00: Şehitlik Ziyareti (Antakya Şehitliği)

Saat: 12.00: Mevlid-i Şerif Programı (Habib-i Neccar Camii)

Saat: 20.00: Anıt Alanında Toplanma ve Milli Birlik Yürüyüşü (Köprübaşı - DSİ Parkı)

Saat: 20.05: 15 Temmuz Etkinlikleri (DSİ Parkı)

Saat: 00.13: Tüm Camilerimizde Selalar Okunması

Sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşması

(Haber Merkezi)

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: 11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZ

  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci:  11 MİLYON TL’LİK ALACAĞIMIZI İSTİYORUZAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 11 Milyon TL olan alacaklarının bir an önce ödenmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Kimyeci; Biz bugüne kadar yasal kesinti payı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 195 Milyon TL, eski parayla 195 trilyon para ödediklerini, ancak Hatay Büyükşehir’in Antakya Belediyesi’ne olan 11 Milyon TL yani 11 trilyon olan alacağını ödemediğini belirtti.

Başkan Kimyeci açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Tüm Büyükşehirlere ve ilçe belediyelerine İller Bankası’ndan nüfus sayısı oranına göre para kaynağı aktarılıyor. Bir yandan bu gelirleri alırken bir yandan da 15 İlçe Belediyesi’nin de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yasal açıdan yatırmak zorunda olduğu bir meblağ var. Antakya Belediyesi olarak biz bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 195 Milyon TL kaynak aktardık. Bir yandan bu miktarları aktarıp bir yandan da hizmetleri aksatmadan sürdürdük. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU kurumumuza olan 11 Milyon TL’lik borcunu ödemediği gibi, Antakya’ya da hizmet yapmıyor. Yolların hali ortada, delik deşik. Asi Nehri içler acısı durumda. Biz bıraktıktan sonra Antakya sivrisinek ve haşereden geçilmiyor. İlçe Belediyeleri olarak HATSU’nun yapmış olduğu kazılara ilişkin alacaklarımızı alamıyoruz. Biz ilçe belediyesi olarak yapmak zorunda olduğumuz ödenekleri aktarıyoruz ama örneğin Antakya’da bulunan 600 sokakta yapılan kazıya ilişkin ödemesi gereken 11 Milyon TL ödeneği Antakya Belediyesi’ne ödemiyor. Bu 600 sokağın 400’ünü düzensiz bir şekilde yapıldığı için abone hattı olmadığı için tekrar kazacak.

Tüm bu konuların çözülmesi ve 11 Milyon TL kurum alacağımızın bir an önce ödenmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

  VİCDAN İFLAS EDİYOR, ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

 

Eğitimciler Birliği Sendikası Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma, istismar gibi olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

Kayıp çocuk vakaları artıyor, çocuk istismarı çoğalıyor ve çocuk cinayetleri sıradanlaşıyor sosyal medya tepkisinin dışında hiçbir adım atılmıyor diyen Bayrakdar, “Bu olaylar bizi bir gerçeği bir daha düşünmeye davet ediyor ve geleceğimiz için acil tedbirler almamız, suçlulara hak ettiği cezayı behemehal vermemiz, önleyici ve koruyucu nitelikte uzun vadeli politikalar belirlememiz gerekiyor.” dedi.

Bir çocuğun katledilmesi, bir insanın yaşam hakkının ihlal edilmesinin çok ötesinde insanlığın tükendiğini, vicdan ve merhametin iflas ettiğini gösteren ve zerre insanlık nasibi olanı bile yaralayan bir durumdur diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “İki masum evladımızın art arda gelen ölüm haberlerinin tüm ülkede, toplumun her kesiminde yarattığı üzüntü ve öfke hepimize bazı gerçekleri çok çıplak bir şekilde gösterdi. Savunmasız masum çocuklara dönük her türlü şiddet, istismar ve katledilme olaylarının toplumda yarattığı sorgulamanın temelinde, yitirdiğimiz bu evlatlarımızla birlikte toplumdan iyilik, merhamet ve vicdanın da eksildiği gerçeğidir. Nitekim katledilen sadece çocuklar değil, masumiyet, insani ilişkiler ve toplumsal güven zeminidir.

Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması üzerine birçok tartışma yapılıyor. İlk olarak adi ve vahşi katillere hak ettikleri ceza verilmeli. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır.

Çocukların korunmasında bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesi; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ndan, Basın Medya Enformasyon’a kadar ilgili tüm kamu kurumlarının, bu konuda çalışmalar yürüten STK’lar ve akademinin işbirliği içerisinde ortak adımlar atması ile mümkün olabilir.

Bu tarz olaylarda medyaya da büyük görevler düşmektedir. Toplumun dikkatini çeken bu olayları bir reyting malzemesi olarak görmekten imtina ederek, haber dilinin hem maktulün ailesini incitmeyecek hem de diğer ailelerde güvenlik paranoyasına neden olmayacak şekilde kurulması konusunda hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçlerde, toplumun bilinçlendirilmesi için önemli bir araç olduğu gerçeği dikkate alınarak medyanın haber içeriklerinde uzman pedagogların görüşlerine daha fazla zaman ayırması beklenen bir tutumdur.

Canımızı ne kadar yakarsa yaksın bu olayların faillerine “cani, hasta ruhlu” diyerek işin içerisinden çıkma kolaycılığına düşmemeliyiz. Bu faillerin hangi koşullarda nasıl bir eğitim ve yetiştirilme tazının ürünü olduklarına dair ayrıntılı çalışmalar ortaya koymak durumundayız.

İnsani hasletleri yozlaştıran etmenlerin, insani değerleri ayakta tutma dirayetinden daha hızlı yayıldığı her koşulda maalesef bu gibi menfur olayların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak yarınımıza umut olan çocuklarımızın korunması için her türlü çabanın bir parçası olduğumuzu bir kez daha deklare ediyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması için önleyici tedbirlerin kamu STK işbirliği ile etkin bir şekilde geliştirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bu menfur olayı kınıyor, evlatlarımızın kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, ayrıca yargı ve yasal düzenleme süreçlerinin yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR
TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜR

TÜM HATAY HALKINA TEŞEKKÜRSeçimden sonra teker teker ilçeleri gezen AK Parti Hatay Milletvekilleri tüm Hatay halkına teşekkür etti.

  Dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Hatay Milletvekilleri Yayman ve Çelik, artık hizmet vaktinin geldiğini ve çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Seçim sonuçları Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun diyen AK Parti Milletvekili Yayman, açıklamasına şöyle devam etti: Artık hizmet vakti, icraat vakti, taş üstüne taş koyma zamanı bu bilinç ve şuurla önce Hatay diyoruz beş milletvekilimizle daha çok çalışacağız bunu sivil toplumumuzla, meslek odalarımızla, gazeteciler cemiyetimizle ve Hatay halkımızla beraber yapacağız.

Biz hizmet partisiyiz, biz AK Partiyiz büyük projelerimiz var ama şimdi bu dostlar arasında bir buluşma bize verdiğiniz destekler için teşekkür buluşması, bize oy verse de, vermese de tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz, bu demokratik olgunlukla önümüzdeki dönem de de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hatay halkına bizim sözümüz şudur kucağımız kollarımız açık, cep telefonlarımız açık, kapılarımız sonuna kadar açık, asıl önemlisi kalbimiz yüreğimiz Hatay’ımıza açık bu bilinçle çalışmalarımız devam edecek bizi tekrar misafir ettiğiniz gazeteciler cemiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik; ise “AK Parti olarak uzun ve meşakkatli bir yoldan geldik. AK Parti olarak alnımızın akıyla seçimlerden çıktık. Bundan sonra çalışmalarımız Hatay için olacaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Ahmet Yetişen, Hatay Milletvekillerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

Albay Özcan`dan Vali Lekesiz`e ziyaretSerinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanı olarak göreve başlayan Jandarma Kurmay Albay Erdem Özcan, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz`e nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Lekesiz, Albay Özcan`a yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulunarak, ilimiz hakkında bilgi verdi.

Hatay`ın çok özel ve güzel bir coğrafya olduğunu ifade eden Vali Lekesiz, “Hatay her yönüyle Türkiye`nin özeti. Türkiye`nin insana sunduğu fırsatların ve sahip olduğu güzelliklerin hepsi de burada var.” dedi.

Komutan Özcan`ın sahip olduğu deneyim ve birikim ile, ilimize en iyi şekilde hizmet vereceğine inandığını vurgulayan Lekesiz, “Nerede görev icra edersek edelim, kurumlar arası işbirliği şarttır, o olmazsa olmaz. Bunun aksi, sorunları çözümsüz hale getirir. Halkın ve devletin enerjisinin, kurumların fiziki enerjisinin, toplumsal enerjinin heder olmaması için tüm kurumlarımız arasında uyum, ahenk ve işbirliği şarttır. Bu her yerde önemlidir ama Hatay`da çok daha önemlidir. Siz de, yaklaşık 175 yıllık birimiyle önemli bir yere sahip olan Jandarma Teşkilatımızın eğitim biriminin başına geldiniz. Tekrar hayırlı olsun.” dedi.

Serinyol 121. Er Eğitim Alay Komutanı J.Kurmay Alb. Erdem Özcan da kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Lekesiz`e teşekkür ederek, Hatay`da görev yapacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 3.7.2014 10:31:57   

DÖRTYOL`A İKİ HASTAHANE İNŞA EDİLECEKAK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol İlçesi`ne biri devlet hastanesi, diğeri de özel hastane olmak üzere; 2 adet yeni hastane inşa edileceğinin müjdesini verdi.

Hatay`da iş dünyasının nabzını tutan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Nursan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Keleş`i ziyaret etti. Türkoğlu`nun NURSAN`a gerçekleştirdiği ziyarete, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Av. Mustafa Özbolat da eşlik etti.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, hayırsever işadamı İlyas Keleş`in Dörtyol`a yapacağı 150 yataklı hastanenin yanı sıra; Dörtyol`a yeni bir devlet hastanesinin de yakın zamanda temellerinin atılacağının müjdesini verdi.

Şimdi ki Dörtyol Devlet Hastahanesi`nin hemen yukarı tarafındaki 30 dönümlük arazi üzerine yapılacak yeni devlet hastahanesinin projesinin tamamlandığının müjdesini veren Türkoğlu; “Dörtyol`umuzda şimdiki devlet hastanemizin hemen yukarı tarafındaki 30 dönümlük arazi üzerinde şehir hastaneleri standardında inşa edeceğimiz yoğun bakım üniteleri ile birlikte 300 yatak kapasiteli olan yeni devlet hastanemizin yapımı için ihale çalışmaları başlamıştır.

İnşallah yakın zamanda tüm Dörtyollu hemşerilerimizle yeni hastanemizin temelini birlikte atacağız.

1`i devlet hastanesi, diğeri de özel hastane olmak üzere sağlık alanında gerçekleştirilecek iki dev yatırım, hizmetlerin en güzeline layık olan ilçemiz için, insanımız için, şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 3.7.2014 10:31:27   

Programa değer kattılarİlim Yayma Cemiyeti Hatay Şubesi tarafından Antakya`ya bağlı Karlısu Mahallesinde bulunan Hasbahçe`de düzenlenen iftar yemeği ilgiyle gerçekleşirken programda okunan Kuran-ı Kerim ve ilahiler etkinliğe ayrı bir güzellik kattı.

Başta Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan olmak üzere yüzlerce kişi, nezih bir ortamda güzel bir iftar programında birlikte olmanın mutlluluğunu yaşadı.

Musa Esatoğlu`nun güzel sesiyle okuduğu Kuran-ı Kerim huşu içinde dinlenildi. Ayrıca Necmettin Albayrak yönetimindeki İlahi Grubunun birbirinden güzel söyledikleri ilahiler programa renk kattı.

(Haber: S.Ergin)

4 yıl, 4 ay önce / 3.7.2014 10:29:38   

Hedeflere çaba ve çalışma ile ulaşılırHatay`da göreve yeni başlayan İl Müdürleri, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz`i makamında ziyaret etti.

İl Müdürlerini makamında kabul eden Vali Lekesiz, “Hedeflere temenni ile değil, çaba ve çalışma ile ulaşılır” dedi.

Türkiye`nin küresel düzeyde daha fazla dikkate alınan bir ülke olmasının, hepimizin ortak arzusu olduğunu dile getiren Vali Lekesiz, “Hepimiz Türkiye`nin küresel ve bölgesel düzeyde herhangi bir olaya ilişkin etkisinin, katkısının, tepkisinin bugün olduğundan daha fazla dikkate alınmasını, dostluğu bugün olduğundan daha fazla aranılan, husumetinden daha fazla çekinilen bir ülke olmasını çok istiyoruz. 76 milyon insanımızın rengine, desenine, ırkına, etnik kökenine, dini inancına bakmaksızın ay-yıldızlı bayrağımızın gölgesinde yaşamasının mürüvvetini, lezzetini hücrelerine kadar hissetmesini, geleceğe umutla bakmasını, geleceğinin de bugünden daha güçlü şekilde kurulmasını çok istiyoruz. Takdir edersiniz ki bunların hiçbirisi de temenni ile olmaz, bunların hayata geçebilmesi için gerekenleri yapmak, çaba göstermek ve hayata geçirmek gerekir. Bizler her birimiz bu hedeflere ulaşılabilmesi için bir zincirin halkalarıyız. Ülkenin yarınını bugününden daha güçlü inşa edebilme zincirinin halkalarıyız. Dolayısı ile bir kurumun il müdürlüğü sorumluluğunu yüklendiğiniz andan itibaren ihmaliniz ya da rehavetiniz bu ilde yaşayan insanlara çıkacaktır. Bu nedenle görevlerinizi icra ederken ihmale ve rehavete kapılmamanızı ve titiz, sorumlu, çalışkan, örnek birer çalışan olmanızı bekliyorum.” dedi.

Kurum müdürleri ise Hatay`da görev yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, başta Valiliğimiz olmak üzere ilimizdeki kurum ve kuruluşlarımızla uyum, ahenk ve işbirliği içerisinde görev icra edeceklerini kaydettiler.

Ziyarete, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hamit Bal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Hatay Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkan V. Nizamettin Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdür V. Kemal Karahan, DSİ 63. Şube Müdürü M. Murat Çalım ile PTT Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya katıldı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 3.7.2014 10:29:03   

YARDIMA MUHTAÇ BİR AİLEYİ ZİYARET ETTİKırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz 60 yaşında 200 kilo olan Zekiye Kınık`ın evine konuk oldu.

Yavuz, Kırıkhan Yeni Mahallede ikamet eden 60 yaşındaki 200 kilo ağırlığında olan Zekiye Kınık`ın Dramatik hikâyesi ile karşılaştı. Kınık, kızı ve 3 torunu ile birlikte yaşayan, kiralık evde oturan 3 ayda bir 750 TL aldığını ve yoksulluk içinde yaşadığını Belediye Başkanı Ayhan Yavuz`a anlattı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Kırıkhan Belediyesine bağlı temizlik işleri personellerine ve ekiplerine evin temizlenmesi, ilaçlanması ve eksiklerinin karşılanması için talimat verdi. Daha sonra Zekiye Kınık`ın sağlık sorunları ile ilgili şikâyetlerini dinleyerek yardımcı olması hususunda yetkili birimlerle irtibata geçti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 3.7.2014 10:28:08   

Hacı Osman Karacan`ın ruhuna hatim okunduGeçtiğimiz günlerde vefat eden Hacı Osman Karacan`ın ruhuna önceki akşam teravih namazına müteakip hatim okundu.

Okunan hatim programına Saadet Partisi GİK Üyesi ve Hatay il Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Antakya Belediyesi eski Başkanlarından Mahmut Alpagot, Esder Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Bekir Türkmen, Hamza Çalışkan, Karacan Ailesinin akraba, dost ve sevenleri katılarak merhumu bir kez daha rahmetle andı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 3.7.2014 10:27:17   

ATLETİZM TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUSakarya`da yapılan Türkiye kulüpler Atletizm yürüyüş ligi müsabakalarına katılan, Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren atletizm takımı Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan kulüplerarası yürüyüş ligi final müsabakalarında Hatay Büyükşehir Belediyesi Atletizm takımı, Büyük Bayanlar Kategorisinde Sabahat Akpınar ve Esra Doğruca`nın dereceleri ile1. lik kupasını, Genç Bayanlar kategorisinde Hülya Fansa, Fatma Alma ve Dilek Fansa`nın dereceleri ile 1.lik kupasını, Yıldız Bayanlar kategorisinde Seçil Akpınar, Yasemin Fansa ve İnci Çiçek`in dereceleriyle 2.lik kupasını, Genç Erkekler kategorisinde İsmail Yelman ve Halil İbrahim Eniç`in dereceleriyle 3.lük kupasını alarak ilimizi başarıyla temsil etti.

İlimizi başarıyla temsil eden sporcularımız ve antrenörleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş`ı ziyaret etti. Yapılan ziyarette Kulüp antrenörleri Senem Ölçer ve Abdulhamit Ölçer Türkiye şampiyonu olmalarında kendilerine maddi ve manevi desteğini esirgemeyip her zaman yanlarında olan Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş`a teşekkürlerini bildirdi.

Hatay Büyükşehir Bele-diye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş sporcuların başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek sporcuları kutladı. Bundan sonrada başarılarının artarak devam etmesi için her türlü desteği vereceğini açıkladı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 3.7.2014 10:26:28   

Muhtarların görev ve sorumlulukları çok büyükHatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü Hatay Gazeteciler Cemiyeti`ni ziyaret ederek basın toplantısı düzenledi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, ziyaret programında yaptığı konuşmada “Muhtarlarımızda her mahallenin bir belediye başkanıdır, muhtarlarımızın görev ve sorumlulukları çok büyüktür” dedi.

Ramazan ayının başında olduğumuzu belirten Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü; “Mübarek Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen Hatay Gazeteciler Cemiyeti`ni kurduğu günden bu zamana kadar Hatay ilinde görev yapan basın mensubu arkadaşlarımızı bir çatı altında toplama başarısından dolayı ve özellikle çok zor zamanlarda yapmış olduğu çalışmaları takdire şayandır. Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen`in Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu öğrendik yakın zamanda. Başarılarının devamını diliyorum. HGC Üyesi İzziddin Nazlı arkadaşımızın Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından ödül alması sevindirici bir gelişmedir. Basın halkımızın gözü ve kulağıdır. Basın mensupları ne kadar iyi ve rahat çalışırsa, olay ve gelişmelerden o kadar iyi haberdar oluruz. Bizlere cemiyet kapılarını açan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen`e teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Muhtarlarımızın her zaman yanındayız

Hatay Gazeteciler Cemiyeti`nde düzenlenen basın toplantısında Hatay Muhtarlar Derneği`nin yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını belirten Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen; “Biz Hatay`da ki tüm gazeteleri kucaklamak için yola çıkmıştık. Bunu da büyük bir ölçüde başardık. Cemiyetimiz büyüdükçe bu sadece benim şahsi başarım değil, cemiyetimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinden dolayıdır. Geçen yıl Akdeniz Gazeteciler Federasyonu başkanvekilliği ve bu sene de Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetimine girerek Hataylı gazetecilerin Ankara`da bir ayağı olduk.

Cemiyetimizde birçok arkadaşlarımız ödül almaktadır. Kendilerinden gurur duyuyorum. Hatay`da görev yapan arkadaşlarımız ister üyemiz olsun, ister olmasın sıkıntılı dönemlerde sorumluluk alarak sıkıntılı dönemi en az hasarla kapatmaya çalıştık. Bu konuda çok hassasiyet gösterdik. Vatandaşlarımıza haber sunarken kışkırtıcı değil de, daha yapıcı olmasına özen gösterdik.

Bu Türkiye hepimizindir. Bunun sağı, solu, ortası yoktur. Biz cemiyetimiz olarak bundan sonra aynı şekilde birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Muhtarlarımızda her mahallenin bir belediye başkanıdır. Muhtarlarımızın da görev ve sorumlulukları çok büyüktür. Sıkıntılarınız olduğu zaman bizler Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya gayret edeceğiz. Bu anlamda bizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı Hatay Muhtarlar Derneği`ne teşekkür ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 2.7.2014 10:34:40   

ÇALIŞKAN: MHP VE CHP`NİN AÇIKLADIĞI ADAY BİZİM ADAYIMIZ DEĞİLDİRSaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, partililerle yaptığı haftalık toplantıda cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin bir açıklama yaparak açıklanan cumhurbaşkanı adayının kriterlerine uygun bir aday olmadığını söyledi.

Çalışkan değerlendirmesinde şunları söyledi; “Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizin geleceği açısından son derece önemli bir seçimdir. Kamuoyunda muhalefet partilerinin ortak aday gibi gösterilmeye çalışılan isim sadece iki partinin önerisiyle ortaya çıkmış bir isimdir. Partimiz herhangi bir partinin dolmuşuna binmeyecek kadar köklü, kültür, misyon ve vizyon sahibidir.

Saadet Partimiz kanunen kendi bünyesinde aday çıkartma şansı bulunmadığından mevcut adaylar içinde kendisine en yakın birine destek verecektir. Henüz adaylık süreci devam ettiğinden muhtemel durumlara göre fikir beyan etmek erken olur kanaatindeyim. Milletin beklentilerine, inancına, kültürüne ve tarihine uygun millete hizmet edecek bir isim olduğu takdirde partimiz böyle bir adayın yanında yer alacaktır” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 2.7.2014 10:32:25   

Karataş gemisi göreve başladıTürk işçiliği ve mühendisliğiyle İstanbul`da yapılan ve İskenderun Deniz Üs Komutanlığı`na bağlı ilk savaş gemisi TCG Karataş P1212 Karakol Gemisi törenle Barbaros Rıhtımı`na demirledi.

CG Karataş Gemisi`nin (P-1212) İskenderun Deniz Üs Komutanlığı`na katılışı ve karşılama töreni, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı`na denk gelen 01 Temmuz 2014 Salı günü Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz`in de katıldığı törenle gerçekleşti.

“Yeni Tip Karakol Gemisi`` projesi kapsamında yerli sermaye ve emekle inşa edilen TCG Karataş Gemisi İskenderun Deniz Üs Komutanlığı`na teslim edildi.

TCG Karataş`ın tarihçesi hakkında bilgi verilmesiyle başlayan törende İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan ve TCG Karataş Komutanı Deniz Üsteğmen Mustafa Azimli birer konuşma yaptı.

Vali Lekesiz tarafından gemi komutanına katılış anı objesinin verilmesinin ardından, Vali Lekesiz ve diğer konuklar gemide incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 2.7.2014 10:30:47