......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 259470
YORUM MANŞET
ORGANLARIMIZ, TOPRAK DEĞİL CAN OLSUN
ORGANLARIMIZ, TOPRAK DEĞİL CAN OLSUN

ORGANLARIMIZ, TOPRAK DEĞİL CAN OLSUNÖzel Defne Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde Hatay Diyaliz-Der tarafından içinde bulunduğumuz Organ Bağışı Haftası dolayısıyla farkındalık etkinliği başarıyla gerçekleşti.

   Dün Özel Defne Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen bu programda okul müdürü Hüseyin Celil, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Hatay Diyaliz Der Başkanı Hasan Kozkıran, beraberinde yönetim kurulu üyeleri Kadir Miskin ve M.Malik Arslan ile birlikte okulun bu etkinliğine katıldı.

3-9 Kasım tarihleri arasında yapılan Organ Bağışı Haftası’na farkındalık oluşturmak amacıyla programa katıldığını belirten Kozkıran, insan organının satılmaz olduğunu ancak bağış yoluyla iyilik yapıldığını dikkat çekerek şu açıklamada bulundu: “Türkiye’de organ nakli bekleyen 25 bin hasta bulunmaktadır. Gerçekleşen organ nakli oranı 4 bin 500 civarındadır. Oran itibariyle bu rakam yüzde 9 seviyesinde olması dolayısıyla çok düşük. Organ bekleyen hastalarımız, karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer nakli beklemektedir. Her yıl 2 bin hastamız nakil olamadığı için ölmektedir.

Organ bağışı iyiliktir, herkese tavsiye ediyoruz. Organlarımız toprak olacağına can olsun. En güzel bağış organ bağışıdır. Ben 5 yıl önce annemden aldığım organla sağlıklı bir yaşama kavuştum. Organ bağışı bir insanlık görevidir. Tüm insanlara bol su içmelerini ve tuzu az kullanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Özel Defne Koleji Müdürü Hüseyin Celil de organ bağışı konusunda önemli bilgiler veren, yardımlaşma duygusunun artması ve toplumu bilinçlendirme amaçlı yapılan bu güzel sunumu dolayısıyla Hatay Diyaliz Der Başkanı Hasan Kozkıran ve yönetim kurulunu teşekkür etti.

Program sonrası bir öğrenci tarafından okul adına sunumu gerçekleştiren Hasan Kozkıran’a çiçek takdim edildi.

(Haber: Betül Kırmızıoğulları)

ZİYARETÇİ REKORU
ZİYARETÇİ REKORU

ZİYARETÇİ REKORUBu yıl yedincisi düzenlenen Başkentte Hatay Tanıtım Günleri, başarılı bir organizasyonla gerçekleşirken fuar alanına gelen yüzbinlerce kişi ile ziyaretçi rekoru kırıldı.

31 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Hatay Günlerine başta Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Sabahat Özgürsoy Çelik, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı,  Vali Yardımcısı Erol Özkan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve çok sayıda davetli katılarak etkinliğe destekte bulundu.

Hatay’ın eşsiz kültürü yanında mükemmel mutfağının yansıması olarak Gastronomisinin tanıtıldığı Başkentte Hatay Tanıtım Günlerine hemşerilerimiz yanında Ankaralılar ve çeşitli il mensubu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

Hafta içinde yüzbin civarında olan günlük katılım özelikle hafta sonu iki yüz bin ziyaretçi sayısına dayanarak tüm zamanların ziyaretçi rekorunun kırılmasını sağladı.

Fuar alanına geçmek için uzun kuyrukların oluştuğu etkinliğe gelen ziyaretçiler, Hatay Mutfağının lezzetini, yöremizin tatlısı künefenin tadını, Hatay ilinin kültürünü tanıyarak ilimize hayran kaldı.

Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer ve yönetim kurulu yanında Elite Fuarcılık sahibi Kamile Yurtseven ve ekibi, gece-gündüz yoğun mesai harcayarak organizasyonun mükemmel şekilde gerçekleşmesini sağladı.

Fuarı gezen ziyaretçiler, Hatay Tanıtım Günlerinden memnuniyet duyguları ile ayrılırken çok merak ettikleri Hatay ilini yerinde görmek istediklerini belirtti.

(Haber: S.Ergin)

BAŞKENTTE “HATAY” COŞKUSU
BAŞKENTTE “HATAY” COŞKUSU

BAŞKENTTE “HATAY” COŞKUSUBu yıl yedincisi düzenlenen Başkentte Hatay Tanıtım Günleri, muhteşem açılış töreninin ardından büyük bir ziyaretçi ilgisiyle devam ediyor.

31 Ekim Çarşamba günü Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Sabahat Özgürsoy Çelik, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Ankara Atatürk Kültür Merkezinde başlayan Hatay tanıtım günleri fuarı açılışında bir konuşma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hatay’ın medeniyet ve kültürün beşiği olduğunu söyledi.

Hatay deyince akıllara lezzetlerin yanı sıra milli duruş geldiğini söyleyen Gül, şunları söyledi: “ Hatay deyince akla örnek il gelir, kardeşlik gelir, insanlık gelir, misafirperverlik gelir. Hatay’ın bu güzelliklerini hep beraber ileriye taşıyacağız. Hatay’a çok büyük yatırımlar yaptık. İlerleyen dönemlerde yapacağımız Amanos tüneli ile bölgeyi şaha kaldıracağız. Orayı yatırımcılar için çekim merkezi haline getireceğiz.” dedi.

Açılış programına katılım gösteren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da yaptığı kısa konuşmada, Hatay’ın diğer illere örnek bir kent olduğunu ve misafirperverliğinin takdire şayan olduğunu söyledi. Hatay’ın milli mücadeledeki ilk kurşunu atmasıyla milli bir duruş ortaya koyduğunu söyleyen Kurum, Hatay tanıtım günleri fuarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törende ayrıca,  konuşma yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da Hatay’ın güzelliklerinden bahsetti.

Lezzetlerinin yanı sıra Hatay’ın meşhur bir mermisi olduğunu söyleyen Kaşıkçı, “Hatay günlerinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bizim Hatay’ımızın lezzetlerinin yanında, meşhur olan bir mermimiz var. Türkiye Cumhuriyetinin varlığına karşı duran ilk kurşunumuz var. İlk kurşunun 100.yılında bu vatan ve bu memleket için can verenlere Allah rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.” dedi.

Hatay’ın barış, hoşgörü ve medeniyet demek olduğunu aktaran Güzelmansur ise, Hatay’ın gastronomi unvanı aldığını hatırlatarak, fuarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Hatay’ın tarihi, coğrafi ve turizm güzelliklerinin yanında gerek tarımda gerekse ticarette adından sıkça söz ettiren bil il olduğunu aktaran Türkoğlu ise, “Milli mücadele ilk kurşunun Hatay’ın Dörtyol ilçesinde atılmıştır. Bu güzel tarih bizim şerefimiz, onurumuzdur. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Törende ayrıca bir konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise,  Hatay’ın medeniyetin başkenti olduğunu söyleyerek, “Hatay, zarafetiyle, birlik ve beraberliği, sabrıyla ve sadakatiyle Türkiye’nin göz bebeği olmuştur.“ dedi.

Konuşmaların ardında, törene katılım gösteren Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve beraberindeki Hatay milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ilçe belediye başkanları açılış kurdelesini kesti.

Künefelerin dağıtıldığı açılış töreninde daha sonra, protokol üyeleri tarafından stantlar gezildi.

Başkentte Hatay Günleri, 4 Kasım’a kadar açık kalacak.

(Haber Merkezi)

3. HATAY MOBİLYA FUARI BUGÜN AÇILIYOR
3. HATAY MOBİLYA FUARI BUGÜN AÇILIYOR

3. HATAY MOBİLYA FUARI BUGÜN AÇILIYOR

Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Antakya Marangoz ve Hızarcılar Odası, Antakya Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği, başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların destekleri ile hazırlanan 3.Hatay Mobilya Fuarı, 23 - 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Elka Fuarcılık Limited Şirketi tarafından Çevre Yolu Otogar Yanı Antakya’da gerçekleşecek.

Elka Fuarcılık tarafından Hatay'da, üç yıldır başarı ile gerçekleştirilmekte olan Mobilya Fuarı, ilk iki yılında sektör ilgililerinden aldığı destek ve beğeni ile büyümeye devam ediyor. Bölge ekonomisine büyük katkılarda bulunan Fuar, sektörlerin yanı sıra Hatay'ın tanıtımında da önemli bir rol oynuyor.

Tanıtım broşürlerinde Fuar bilgileri ile birlikte, şehrin sosyal, kültürel ve tarihi yönlerini de ön plana çıkararak, fuar ticaretinin yanı sıra ziyaretçilere şehri de doğru tanıtmayı amaçlayan Elka Fuarcılık, organizasyonları sayesinde iki hafta içinde 40 farklı ilden elli bine yakın ziyaretçinin Hatay ile buluşmasını sağlıyor.

Elka Fuarcılık Genel Müdürü M. Bülent Yamaç;  ''Fuarlar beş duyumuza hitap eder, ürün ve hizmet alternatiflerini gözümüzle görür, dokunarak inceler ve katılımcılardan birebir duyarak bilgi alırken, gittiğimiz şehrin havasını, dokusunu, piyasalarını koklar ve yeni kültürler tanır, yeni mutfaklar tadar, hem ticaret hem ziyaretlerde bulunuruz'' dedi.

Hatay gibi tescilli bir gastronomi şehrinde Fuar düzenlemenin birçok artısı olduğunu ekleyen Yamaç   ''Hatay'da Ekim ve Kasım ayı içinde Mobilya Fuarını üçüncü kez düzenleyeceğiz. Hatay üretimi mobilya ve aksesuarların sergilendiği fuarın üç yılda gelmiş olduğu yerden son derece mutluyuz. Ekonomide yaşanan dalgalanmalara rağmen Hatay Esnafı kararlılığını bozmadan, üretimine duyduğu güven ile yoluna devam etti. Hatay Fuarlarının gücünü bir kez daha tüm yurda ve ilgili ülkelere gösterme şansı olacak '' dedi.

Yamaç; '' Tamamı Antakya'da üretilmekte olan 50'ye yakın firmanın ev sahipliği yaptığı, ev ve ofis üzerine her türlü mobilyanın sergilendiği Fuarda, Klasik, Modern, Avangart, Spor, Eskitme Mobilya Takımları ile birbirinden farklı tasarımlara sahip sehpalar, masalar, mutfak mobilyaları, aksesuarlar beğeniye sunulmakta. Tüm sektör profesyonellerinin yanı sıra halkımız ve ilgililer fuarımızda buluşmakta, yurtiçi ve yurt dışı elli binden fazla ziyaretçi gezerek ziyaret etmekte'' şeklinde bilgi verdi.

Hatay Mobilya Fuarı 23-28 Ekim, tarihlerinde saat 10.00-20.00 ziyarete açık olacak ve ücretsiz gezilebilecek.

(Yorum Haber Merkezi)

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

EMEKLİ OLAN PERSONELLERE VEDA TÖRENİ

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü personellerinden İhsan Özer ve Celal Bozkurt'un emekli olması nedeniyle SGK İl Müdürü Hamit Bal'ın makam odasında veda töreni düzenlendi.

            Veda töreninde konuşan SGK İL Müdürü Bal şu açıklamalarda bulundu: "Arkadaşlarımız, Kurumumuz hedeflerine katkı sağlamak, vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla uzun yıllar özverili bir şekilde çalışarak emekli oldular. Özverili çalışmalarından dolayı arkadaşlarımıza teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerim." dedi.

            Törenin sonunda İhsan Özer ve Celal Bozkurt'a,  SGK İl Müdürü Bal tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 29.09.2014 10:33:38   

Rütbelerin en büyüğü ilim rütbesi

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Kur'an Kurslarının 2014-2015 eğitim öğretim yılı başladı. Yeni eğitim öğretim yılının açılışı münasebetiyle Fatih Camii Kız Kur'an Kursu'nda bir tören düzenlendi.

            Törene İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol, İdari Mali İşler Şube Müdürü Faruk Yaldız, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Mehmet Yolcu, Kur'an Kursu öğreticileri ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşma yapan İl Müftüsü Kavillioğlu konuşma-sında; dinimizin eğitime verdiği önemden, Kurân-ı Kerim öğrenmenin ve öğretmenin faziletinden, öğrenmenin yaşının olmadığından, isteyen herkesin yaşı kaç olursa olsun gayret ettiği takdirde Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrenebileceğinden bahsetti.

            Peygamberi-mizin (s.a.v); “Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz. Rütbelerin en büyüğü ilim rütbesidir.  İlim Çin'de de olsa gidip alınız.  hadis-i şeriflerini hatırlattı.

            Kavillioğlu, Kur'an Kurslarına katılan kursiyerlere Kur'an-ı Kerim öğrenme azim ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 29.09.2014 10:32:29   

Su sorununa çözüm aranıyor

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Sorunlara Çözüm Arama Konferansı” düzenledi.

            HATMEK Toplantı ve Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Hatay'daki kurum kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

            Konferansın açılış konuşmasını yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, HATSU'nun Hatay'ın en önemli kurumlarından biri olduğunu ifade ederek, bu kurumun büyümesi ve gelişmesi için Hatay'daki tüm dinamiklerin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

            Suyun hayat olduğuna vurgu yapan Başkan Savaş, bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevleri çok kısa sürede yerine getirdiklerine dikkat çekerek, TEDAŞ'ın elektriği kesmesin-den kaynaklanan susuzluğun bir an önce giderilmesi için yetkilileri göreve çağırdı.

            Başkan Savaş'ın ardından misafirlere HATSU'nun genel durumu hakkında bir sunum yapan Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU) Genel Müdürü İsameddin Çeker de, düzenlenen konferansın yeni bir kuruluş olan HATSU için çok önemli olduğuna dikkati çekerek, HATSU'nun vizyonu ve misyonunun oluşmasında birçok görüşten insanın buluştuğu bu konferansın katkısının çok büyük olacağını ifade etti.

            Konferansa her kesimden ve her kurumdan misafirlerin davet edildiğini belirten Genel Müdür Çeker, bu tür toplantılar sayesinde HATSU'nun ilerde yapacağı planlar ve programlardan kimsenin” haberimiz olmadı” deme lüksü kalmayacaktır dedi.

            Düzenlenen organizasyonun ilerde daha güzel şartlarda ve daha profesyonelce yapılanileceğini ifade eden Genel Müdür Çeker, her masada HATSU'nun bir daire başkanı ve şube müdürünün olduğunu ve bu organizasyon ile birlikte elde edilecek verilerin kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi.

Program, HATSU'nun güçlü ve zayıf yönlerinin tartışılacağı ilk seans ile başladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 29.09.2014 10:31:46   

Futbol Festivali sona erdi

İskenderun Belediyesi'nce düzenlenen 1.İskenderun Futbol Festivali, final karşılaşmalarıyla sona erdi.

            Futbol Festivalinin son gününde, Gaziantep Belediyesi Down Sendromlu Futbol Takımı ile İskenderun Belediyesi Down Sendromlu Futbol takımı maç yaptı.

            İskenderun Belediyesi Sahil Spor Kompleksi'nde düzenlenen karşılaşmayı İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar izledi.

            Sahaya 'Yeni İskenderun için 1 kalp olalım' sloganı bulunan formalarla çıkan Gaziantep Belediyesi Down Sendromlu Futbol Takımı ile İskenderun Belediyesi Down Sendromlu Futbol takımı, protokol üyeleri ve izleyenler tarafından alkış aldı.

            Sahada neşeyle top koşturan ve futbolun heyecanını birebir yaşayan down sendromlu çocukların mutluluğu, çocukların ailelerini, Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil'i de mutlu etti.

            Topu filelerle buluşturan down sendromlu çocuklar, gol atmanın sevincini, karşılaşmayı izleyenlere el sallayarak, sergiledi.

            Aileler, duyarlılığından dolayı İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil'e ve festivale emeği geçen herkese teşekkür etti.

            Karşılaşma bitiminde, down sendromlu futbol takımının sporcularını kutlayan protokol üyeleri, kupa ve madalyalarını törenle verdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 29.09.2014 10:30:48   

Kupada 3.Tur kura çekimi yarın

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Kura Çekimi; 30 Eylül 2014 Salı günü (Yarın) saat 14.00'te Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi Orhan Saka Salonu'nda 54 kulübün katılımıyla gerçekleştirilecek.

            Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Kura Çekimi'ne, 2. Tur'u geçen 49 ekip ile kupaya bu turdan itibaren, 5 Spor Toto Süper Lig takımı dahil olacak.

            Kupada ilimizi 2. Turda Gaziosman-paşaspor'u eleyen Hatayspor ile PTT 1. Lig ekibi Osmanlıspor'u eleyen Kırıkhanspor temsil edecek. Takımlarımızın ikisi de seribaşı olamayacak.

SERİBAŞI TAKIMLAR:

AKHİSAR BELEDİYESPOR, BURSASPOR, ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş., ESKİŞEHİRSPOR, GAZİANTEPSPOR, GENÇLERBİRLİĞİ, İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş., KARDEMİR KARABÜKSPOR, KASIMPAŞA A.Ş., MERSİN İDMANYURDU, TORKU KONYASPOR, ADANA DEMİRSPOR, ALBİMO ALANYASPOR, ALTINORDU A.Ş., BUCASPOR, ELAZIĞSPOR, G.ANTEP B.Ş.BLD.SPOR, GİRESUNSPOR, KAYSERİSPOR, MANİSASPOR, ORDUSPOR, SAMSUNSPOR, 1461 TRABZON, FETHİYESPOR, GÖZTEPE A.Ş., KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş., TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR

SERİBAŞI OLMAYAN TAKIMLAR:

            ALTAY, BAYRAMPAŞA-SPOR, D.BAKIR B.Ş.BLD.SPOR, FATİH KARAGÜMRÜK-SPOR A.Ş., GÖLBAŞISPOR A.Ş., HATAYSPOR, İNEGÖLSPOR, KEÇİÖRENGÜCÜ, MKE ANKARAGÜCÜ, OFSPOR A.Ş., SARIYER, TEPECİKSPOR A.Ş., ÜMRANİYESPOR, YENİ MALATYASPOR, 68 YENİ AKSARAY SPOR, BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE, B.Ş.BLD.ERZURUMSPOR, ÇANKIRISPOR, ETİMESGUT BLD.SPOR, FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAMSPOR, KIRIKHANSPOR, SANDIKLISPOR, SEBAT PROJE TRABZON AKÇAABAT, SİVAS 4 EYLÜL BLD.SPOR, TUZLASPOR, ZONGULDAK KÖMÜRSPOR, CİZRE SPOR

(Haber: A. Vahit Güraslan)


4 yıl, 5 ay önce / 29.09.2014 10:29:55   

Sel afeti can aldı

Erzin ilçesinde yaşanan sel afetinde 2 kişi öldü, 4 kişide kayıp

            Hatay’da etkili olan sağanak yağış sele yolaçtı. Gece saatlerinde başlayan yağış, Erzin ilçesi Başlamış Mahallesi'nde bulunan İçmeler Mevkii'nde sele dönüştü.

            Elde edilen ilk bilgilere göre; gece boyu süren yoğun yağış nedeni ile oluşan sele kapılan Osman Başaran(59) ile Zübeyde Başaran adlı bayanın cansız bedenlerine ulaşıldı.

            Pansiyonlar bölgesinde sele kapılarak kayıp olduğu değerlendirilen 4 vatandaşın arama-kurtarma çalışmaları, ilimiz AFAD ekiplerinin yanısıra Adana Arama-Kurtarma Birlik Müdürlüğü'nden takviye olarak gelen ekiplerin de katılımları ile yoğun bir biçimde sürdürülüyor.

            Su baskınlarının hemen ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ekipleri, iş makineleri ve arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra bölgede yardım çadırları kurmaya başladı.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler Dörtyol ve Erzin'de kurdukları yardım çadırlarında sel bölgesinde mağdur olan vatandaşlara çay, çorba ve yemek servisi yardımında bulunuyor.

            Bölgeye ilk müdahalede bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay genelinde 250'ye yakın personel, 27 kepçe, 27 kamyon, 32 Pick-Up, itfaiye araçları ve kanal açma araçları ile görev yapıyor. Çalışan personelin yaklaşık 3'te biri Erzin ve Dörtyol'da afet yaşanan bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

            Gece saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran yağışlar nedeniyle tıkanan veya tıkalı olup yağmur dolayısıyla taşan kanallar HATSU ekipleri tarafından temizlendi.

            Hatay Meteoroloji İstasyon Müdürlüğünden aldığımız bilgilere göre Antakya merkezde metrekareye 67,7 kG yağış, Erzin ilçesinde ise metrekareye sabah saatlerinde 71,5 KG yağış düştü.

            Yağışların hafta sonuna kadar belirli aralıklarla devam edeceği, esas yağışların Cumartesi gecesi meydana geleceği bildirildi. Cumartesi'yi Pazar gününe bağlayan gece bu yağan yağmurlardan daha fazla yağış bekleyen yetkililer, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yağışların Pazar günü öğlen saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


4 yıl, 5 ay önce / 26.09.2014 10:35:00   

ANTAKYA BELEDİYESİ TEMİZLİK EKİPLERİNDEN KAPSAMLI TEMİZLİK

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler daha temiz bir Antakya için, periyodik olarak sürdürülen temizlik hizmetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

            Antakya Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri 95 mahallede yapılan çalışmalarda caddeler, sokaklar, dereler, yeşil alanlar ve okullarda çöp toplama, moloz kaldırma, yabani ot ve bahçe artıkları temizliği, ilaçlama ve kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

            Antakya Belediyesi ekipleri son olarak Yeşilova, Barbaros, Ürgenpaşa, Akevler, Kanatlı, Akasya, Saray-kent, Emek, Odabaşı, Kardeşler, Cebrail, Haraparası, Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyhali, Meydan, Yeni Cami, Akbaba, Kocaabdi, Biniciler, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Serinyol, Zülüflühan, Kuzeytepe, Dikmece ve Güzelburç mahallelerinde temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada son iki günde temizlik ekiplerince gerçek-leştirilen hizmetler şöyle sırlandı; Yeşilova mahalle-sinde kapsamlı temizlik çalışması yapıldı, Barbaros mahallesinde birikmiş evsel atıklar toplandı, Ayşe Fitnat Hanım caddesinde bulunan birikmiş evsel atıklar toplandı, Ürgenpaşa Mahallesinde bahçe atıkları ve moloz yığınları kaldırıldı, İzmir Caddesi'nde çardaklardan çıkan çöp ve bahçe artıkları alındı, Akevler, Kanatlı,  Ürgenpaşa, Akasya, Saraykent, Emek, Kardeşler ve Karaali Bölüğü mahallelerinde bahçe artıkları, moloz ve çöp yığınları kaldırıldı, Şehit Sinan Aygün Alanı'nda ve civarındaki derenin çevresinde temizlik çalışmaları yapıldı, Asi Nehri'nin, nehir yatağı yamaçlarında başlatılan temizlik çalışmaları devam etmektedir. Bekir Deveci Camii, Ağca Camii ve Hayrettin Parlar Camii'nde yıkama işlemleri yapıldı. Antakya Belediyesi ana bina bahçesinde ve gençlik caddesinde yıkama işlemleri yapıldı. Cebrail, Kanatlı, Akevler, Haraparası, Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyhali, Meydan, Yeni Cami, Akbaba, Kocaabdi, Biniciler, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Serinyol, Zülüflühan, Kuzeytepe, Dikmece ve Güzelburç mahallelerinde ilaçlama çalışmaları yapıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 26.09.2014 10:30:07   

Yılın Ahilerine ödülleri verildi

Ahilik Kutlamaları çerçevesinde önceki gün yılın ahileri seçilen esnaflara kaftanları ve ödülleri Esnaf odasında düzenlenen törenle verildi.

             İlin Ahisi olarak otuz yıldır kasaplar odası başkanlığını yapan Sabit Ak seçilirken, en olgun esnaf ve sanatkâr olarak ilkokulu bitirdikten sonra ayakkabıcılığa başlayan ve halen mesleğe devam eden Hüsamettin Öz'e, en genç esnaf ve sanatkâr yirmi dört yaşındaki kuaför Nebil Karadeniz'e, örnek kadın esnaf ve sanatkâr taş ve mozaik ustası ile AB hibeleri kapsamında mozaik kursu eğitimlerine katılarak ilk bayan girişimci olan Ülken Karabacak'a, unutulmaya yüz tutmuş esnaf ve sanatkâr olarak ta kırk yıldır soğuk demircilik mesleğini yapan Ali Şahin'e verildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 26.09.2014 10:28:45   

Tiryaki'den Yaman'a ziyaret

Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Tiryaki Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ı ziyaret etti. Yapılan ziyarette Halk Sağlığı Müdürlüğünün “Sağlıklı Yaşam Merkezi” projesi hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

            Dr. Tiryaki, Halk Sağlığı Müdürlüğünün “Sağlıklı Yaşam Merkezleri” ile obizite, kanser, talasemi, aile danışmanlığı gibi konularda bilgilendirme ve aktivite merkezi isteğini Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'la paylaştı.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Öncelikle bir hekim olarak bu projenin desteklenmesi için elimden geleni yapacağım. İlçemizde kurulacak Sağlıklı Yaşam Merkezleri için yerel yönetim olarak gerekli her girişime hazırız “dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 26.09.2014 10:28:08   

Türkçe, dünyanın en yaygın dilleri arasında

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi, Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, 26 Eylül Türk Dil Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklamada bulunarak Türkçe'nin öneminden bahsetti.

            Şahin, dünyanın en önemli, en yaygın dilleri arasında 5. sırada yer alan Türkçe, inanıyoruz ki, ülkemizin uluslararası itibarı yükseldikçe, çok daha etkin bir hale gelecektir diyerek açıklamasına şöyle devam etti:

            Türkçe, farklı şive ve ağızlara ayrılmasına rağmen, Viyana'dan Çin seddine kadar uzanan coğrafyada yaşayan kardeş halklar arasında çok güçlü bağlar kurmamıza vesile olmaktadır.

            Oldukça geniş bir coğrafyaya yayılan Türkçe, başka medeniyetlerden, başka kültürlerden, başka dillerden aldığı kelimelerle daha da zenginleşmiş, hoşgörü medeniyetinin dili haline gelmiştir.

            Şurası bir gerçek ki, Türkçe hiçbir zaman sömürünün, istismarın, kültürel baskının dili olmamıştır.

Bugün             dünyanın en önemli, en yaygın dilleri arasında 5. sırada yer alan Türkçe, inanıyoruz ki, ülkemizin uluslararası itibarı yükseldikçe, çok daha etkin bir hale gelecektir.

            Bu bakımdan dilimizin korunması, geliştirilmesi, zenginleşmesinin yanı sıra, gelecek kuşaklara anlamlı bir miras olarak aktarılabilmesi için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

            Türkiye Kamu-Sen olarak bu düşüncelerle, Türk Dil Bayramı'nı kutluyor, dilimizin yaygınlaştırılması, zenginleştirilmesi için çaba harcayan herkese şükranlarımızı sunuyor, konuşmamı Gazi Mustafa Kemal'in şu sözleri ile noktalıyorum; “Türklüğün vicdanı bir dini bir, imanı bir; fakat hepsi ayrılır, olmazsa lisanı bir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 5 ay önce / 26.09.2014 10:27:12