......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 254817
YORUM MANŞET
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDI 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Haydar Mursaloğlu İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden programda, son sınıf öğrencilerinden bir grup öğrenci tarafından, okula bu yıl başlayan 1. sınıf öğrencilerine sembolik olarak ‘hoş geldiniz çiçeği’ verildi. Okulun 3. sınıf öğrencilerinden bir öğrenci grubu ise “Ay Yıldızlı Bayrağım” gösterisini sundular.

Ardından 3.sınıf öğrencisi Hena Gümüş ‘’Yeni Ders Yılı’’ adlı şiiri seslendirdi. Yine 3. Sınıf öğrencilerinden Ömer Kutay Alkan ise ilköğretim Haftası ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Antakya Haydar Mursaloğlu İlkokul Öğretmeni Azize Alkan ise İlköğretim Haftası konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak mikrofona gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptığı konuşmada; “Bugün Hatay’da 400.000 öğrencimiz, 22.000 öğretmenimiz ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitap dağıtımını tamamladık. 8. sınıftan 9. sınıfa geçen 28.000 öğrencimizi sorunsuz bir şekilde sınıflarına yerleştirdik. Okullarımızı ve sıralarımızı yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Artık bundan sonraki söz sınıfa giren öğretmenlerimizdedir. Sayın Valimizin başkanlığında ilimizde bu iklimi hep birlikte tesis ettik ve bu sayede ilimizin eğitim başarı grafiği her geçen sene daha da yükseldi. Bu vesileyle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı olmasını diliyor, öğrencelerimize yeni yılda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Bugün yurdumuzda yaklaşık 18 milyon, ilimizde ise 400 bin civarında öğrencimizin okula başlayacağını ifade eden Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Eğitim, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen etkenlerden biri, belki de en önemlisidir. Bir ülkenin gelişmesi ancak bilim, sanayi, sağlık, ulaşım, sanat gibi her alanda topyekûn bir kalkınmayla mümkündür.

Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Öğrenci sayımız Avrupa’daki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu anlamda geleceğin büyük Türkiye’si için önemli bir potansiyel taşıyan gençlerimize, çocuklarımıza gelişmiş ülkelerdeki gibi daha iyi eğitim vermek en büyük hedefimiz olmalıdır. Bizler de bu bilinçle ilimizde gerçekleştirdiğimiz eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam etmekteyiz.  Bu kapsamda 2017 yılında 81 okul 492 derslik, 2018 yılında 21 okul 151 derslik bitirilerek eğitim öğretime açılmıştır. 127 okul 1481 derslik ise devam eden eğitim yatırımlarımızı oluşturmaktadır. Değerli Veliler, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası da sizlersiniz. Eğitim öğretimin çocuklarımız için kendini, insanları, dünyayı tanıma; yeteneklerini ve potansiyelini fark etme ve kendini gerçekleştirme süreci olduğunu unutmamalıyız. Her çocuk farklı ve özeldir. Bu sebeple öğretim yılının daha başındayken çocuklarımızı daha çok kendi hırslarımız ve kişisel hayallerimiz doğrultusunda gelişen bir yarışa sokmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak sizler, bundan sonra eğitim öğretim konusunda uzman olan öğretmenlerimize güvenmeli ve onların talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin eğitimine destek olmalısınız. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgilenmeli, öğretmenlerini zaman zaman ziyaret ederek onların ders ve davranışları konusunda bilgi almalı, okullarımızın her türlü eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmalarına destek vermelisiniz. İdareci, öğretmen ve veli diyalogunun en üst seviyede olduğu okullarımızda biliniz ki çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerken, ilköğretim haftasını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ata, öğrenciler ile birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çalarak ders yılının açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında sınıfları gezerek okulun fiziki durumu hakkın da bilgiler alan Vali Ata, öğrenciler ile sohbet ederek ders kitaplarını inceledi.

Haydar Mursaloğlu İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Alb Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hasan Kavgacı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

(Haber Merkezi)

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL
YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

YARALIYI SIRTINDA TAŞIYAN POLİSE ÖDÜL

  Hatay Valisi Erdal Ata, yaralı Suriyeli uyruklu sığınmacı kadını sırtında taşıyarak bir insanlık örneği sergileyen İki emniyet personelini başarı belgesi ile ödüllendir

İl Emniyet Müdürlüğü binasında İl Emniyet müdürü Kamil Karabörk’ün de katıldığı ödül töreninde konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, “Bir yandan halkımızın güvenlik ve asayişi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken diğer yandan böyle bir insani konuya da duyarsız kalmayarak, Türk Polisinin üstün meziyetlerini ve milletimizin mazlumun yanında olma gayretinin en güzel örneğini gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sonrasında Vali Ata, devletimizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için görev yapan Başpolis Memuru Ömer Kılınçarslan ve Polis Memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na başarı belgelerini verdi.

(Haber Merkezi)

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!
ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

ANTAKYA, BAŞKANINI ARIYOR!

Yerel seçimlerin üzerinden 4,5 yıl geçmesinin ardından Mart 2019’da yapılacak olan seçimler öncesi siyasi kulislerde hareketlilik başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinde başkanlık konusunda çok sayıda kişinin hizmete talip olduğu gözleniyor.

Hatay ilinin Merkez ilçesi Antakya’da belediye hizmetleri adına hayal kırıklığı yaşayan Antakyalılar, siyasi partilerde kimlerin başkan adayı olacağını merakla bekliyor.

Teşkilatın içinden gelmesine rağmen gerek parti tabanına gerekse Antakyalı vatandaşlara uzak bir başkanlık profili çizen İsmail Kimyeci’nin yeniden aday olmayacağını tahmin eden Antakyalılar, kendilerine gerçekten dört dörtlük hizmet edecek adayın çıkmasını bekliyor.

Özelikle kentsel dönüşüm projesinde yaşanan olumsuzluklar İsmail Kimyeci’yi hayli yıpratırken, belediyede bir türlü çalışma kadrosunu oluşturamaması da gözden düşmesine neden oldu.

Yorum Gazetesi olarak önümüzdeki günlerde özellikle AK Parti’den Antakya Belediye Başkanlığı’na hazırlanan önemli şahsiyetleri gündeme getireceğiz. Başkan Kimyeci’nin de kamuoyu desteğini yitirmesinin ardından yeniden aday olmayacağı konuşuluyor.

(Yorum Haber Merkezi)

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA
KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDA

KAYMAKAM TORTOP’TAN ANTAKYALILARA VEDAAntakya’nın kurucu kaymakamı olarak 5 yıl başarılı hizmetler gerçekleştiren Eflatun Can Tortop, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kaymakam olarak atanmasının ardından veda ziyaretlerini sürdürüyor.

   Tortop, bu çerçevede Ergin Medya’yı ziyaret ederek bir süre Sadullah Ergin ile görüştü. Antakyalıların yakın ilgisine ve sevgisine teşekkür eden Kaymakam Tortop, sohbet esnasında şu açıklamlarda bulundu, “2013 yılında kurulan Antakya ilçesinin ilk kaymakamı olarak bu göreve geldiğimde henüz kaymakamlığın bir telefonu bile yoktu. Bir tüp ve bir çaydanlık alarak işe başlayıp az personelle çok işler yaptık.

Bu coğrafyaya daha önce bir kez gelmiş olmama rağmen çok tanıdığım bir coğrafya değildi. 5 yıllık çalışma sürecinde başta vali, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli katkılarını gördük. Ayrıca basının desteğini de unutmamak gerekir.

Ayrılma noktasına geldiğim bu günlerde yeni kaymakamlık binası bitmek üzere. Birkaç aya açılacak ve vatandaşa hizmet noktasında verimi arttıracağını düşüyorum.

Antakyalı vatandaşlarıma, hemşehrilerime kapım sürekli açık. Onlar da beni evlatları, arkadaşları, kardeşleri, abileri gibi gördüler, her zaman kapılarını bana açtılar. Bu bakımdan tüm vatandaşlarıma da sevgi, saygı ve şükran duyguları içinde veda ediyorum.

Yerime atanan Kıdemli Vali Yardımcımız ve çok sevdiğim Orhan Mardinli ağabeyim benim eksik bıraktığım ne varsa kendi tecrübesiyle ve üstüne koyarak tamamlayacaktır. Bundan dolayı da fevkalade memnun olduğumu ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde yeni atandığım Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde kaymakam olarak hizmetlerimize devam edeceğiz.

Hatay ve Antakya’ya arzı veda ederken her şeyin bu topraklarda yaşayanlara mutluluk getirmesini diliyorum.”

(Yorum Haber Merkezi)

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman  FAYDALI HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman çeşitli temaslarda bulunmak üzere Samandağ ilçesini ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Yayman, el birliği ile memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i de ziyaret eden Yayman, Samandağ ilçesinde yapılması düşünülen ve yapımı devam eden hizmetlerle ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Nehir, Samandağ ilçesinde yapımı devam eden çevre yolu ile ilgili kamulaştırma sorunlarının çözülmesi, yeni hastane, yeni kaymakamlık binası, turizmin gelişmesinde katkı sunacağını ifade ettiği Samandağ Arsuz yolunun yapımı ile ilgili taleplerini ve görüşlerini iletti.

Milletvekili Yayman, Başkan Nehir ile yaptıkları istişarede bu hizmetlerin önemini ifade ederek el birliğiyle memleketin faydasına olacak hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Ziyaret esnasında Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Ahras Nural, hazır bulundu.

(Haber Merkezi)

DOSTLUK VE KARDEŞLİK KONGRESİNDEN FEDERASYON GÜÇLENEREK ÇIKTIHatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonu (HATDEF), tek liste ile gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulunu birlik ve dayanışma içinde gerçekleştirerek kongreden güçlenerek çıktı.

Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Abdurahman Taşçıoğlu, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Ömer Cihangir`in başarılı sunuculuğunda başlayan kongreye Hatay`ın çok sayıda ilçe ve mahallesinden yoğun katılım gösterilirken, kongrede üçte ikilik çoğunluk sağlandı.

23 Ağustos Cumartesi günü Büyük Antakya Otelinde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını M.Sabit Teksöz yaparken divan katipliğini M. Ali Kanlı ve Semir Yoğurtçu yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın birlikte okunmasının ardından kürsüye gelen Taşçıoğlu, kongrede yaptığı konuşmada; “Kongreler hesaplaşma günü değildir. Kendilerini yenileme günüdür, daha da güçlenme günüdür. Bu âlemde kongre olmaz, bizim için önemli olan öksüz çocuğun başını okşamaktır, yakacak sorunu olan mahalle insanının sorununu çözmektir, bakıcı ihtiyacı olan yaşlımıza sahip çıkmaktır. Bizim işimiz sosyal işleri teşvik etmektir.

Kongremiz dostluk ve kardeşlik kongresi olsun. Kongremizin bölgemize, ülkemize barış getirmesini diliyorum. Kongremize katılan ve ilçelerimizden gelen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Yönetim, denetim raporları ve tahmini bütçenin ibra edilmesinin ardından seçim maddesine geçildi. Abdurrahman Taşçıoğlu başkanlığındaki tek liste ile girilen HATDEF kongresinde yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ASIL: Abdurrahman Taşçıoğlu, Adnan Vurucu, Metin Kuseyri, Atilla Önal, Mehmet Ali Yüksel, Osman Mesçi, Atilla Sahillioğlu, Hüseyin Karakulak, Ömer Gürbüz, Sadullah Ergin, Yurdagül Ergüner, Rasim Ray, Alpaslan Ersin, Mustafa Bucak, Ayten Bolat, Hikmet Öğreten, Mehmet Garip Siper, Mustafa Bayır, Hasan Ali Kalay, Şükrü Kanatlı, Mehmet Erhan Önal

DENETLEME KURULU ASIL: Ali Parlak, Ahmet Davut, Mehmet Yıldırım

(Yorum Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:44:44   

ANTAKYA BELEDİYESİ`NİN YENİ LOGOSU BELİRLENDİAntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında Antakya Belediyesi`nin yeni logosunun belirlendiğini ifade etti.

Antakya Belediye Meclisi`nin 08 Ağustos 2014 günkü oturumunda meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul ettiği ve yasa gereği Hatay Valiliği`nce de onaylanan Antakya Belediyesi`nin kurumsal logosu kamuoyu ile paylaşıldı.

Belediye Meclisi Ağustos ayında yapılan ilk olağan toplantısında kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında logo belirlenmesi konusunu görüşülmek üzere Antakya Belediye Meclisi Eğitim, Kültür, Gençlik ve spor Komisyonu`na havale etti.

Logonun Belediye Meclisi`nde kabulünün ardından yasa gereği Meclis kararlarının Hatay Valiliği`nce de onaylanmasıyla birlikte Antakya Belediyesi`nin yeni logosu belirlenerek kamuoyu ile paylaşıldı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde oluşturulan Antakya Belediyesi logosunun tasarlanırken, ülkemizin ve şehrimizin öz değerleri, Antakya`nın medeniyet birikimi, barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamı, tarihi geçmişi ve zenginlikleri düşünülmüştür. Logo bir kurumun kimliğini, vizyonunu yansıtan önemli bir araçtır. Yapılanma sürecini kısa sürede tamamlayan belediyemiz kurumsal kimlik faaliyetlerine de ayrı bir önem vermektedir. Logomuzu resmi yazışmalarımızda, hizmetlerimizde, tanıtım faaliyetlerimizde, ürünlerimizde, tesislerimizde kısaca kurumumuzun kimliğini yansıtan ihtiyaç olan her yerde kullanacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Antakya Belediyesi logosunun tasarım ve içerik anlamı konusunda da detaylı bilgiler veren Başkan İsmail Kimyeci, ana rengi turkuaz olan ancak kullanılacağı alan ve fon`a göre farklı renk alternatifleri olabilecek Logo içeriğinde, Bayrağımızın hilal ve yıldızı, Anadolu`nun ilk camii olan Habib-i Neccar Camii, Tarihi Antakya kale ve surları, Kanatlarında Selçuklu Mimarisinin motiflerini taşıyan, aynı zamanda Antakya`nın tarihi su değirmenlerini ve mozaik zenginliğini anımsatan, barış ve özgürlüğün simgesi güvercin figürü, kentimizin bir başka simgesi Asi Nehri ve Antakya Belediyesi`nin ad ve kuruluş yılının simge ve temalarının kullanıldığını belirtti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:34:11   

AK Parti, milletin sesi olmaya devam edecekHatay AK Parti İl Başkanı Murat Genco, 27 Ağustos tarihinde yapılacak olan Ak Parti 1. Olağanüstü kongresi ile milletin sesi olmaya devam edeceğini belirtti.

Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edeceğiz diyen Genco açıklamasına şöyle devam etti: “Milletin partisi, birliğin adresi olan AK Partimiz 27 Ağustos`ta Ankara`da 1. Olağanüstü Büyük Kongresi`ni yapacaktır. Partimiz bu kongreyle yeni genel başkanını seçecektir. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu`dur.

Olağanüstü Kongremiz`de, tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı olan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın başlattığı bayrak yarışında emanet yeni ellere teslim edilecektir.

27 Ağustos`ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan`ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır.

AK Parti milletin umudu olarak doğdu. Partimizi 2001`de kurduğumuzda ülkemiz her alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara, yoksunluklara mahkum edilmişti. Biz milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık. Bugüne dek başkalarının “yapılamaz” dediği birçok büyük icraati gerçekleştirdik. Hayalleri gerçek yaptık. Ülkemizin çehresini değiştirdik.

Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti. Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik.

AK Parti olarak siyaseti güçlendirdik ve itibar kazandırdık. Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık. İnsan hakları ve özgürlükleri genişlettik. Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar ortamını koruduk.

Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk.

Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik.

Bizler AK Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz.

AK Parti herhangi bir parti değildir. Partimiz milletin bağrından çıkmıştır. Bizim partimiz “ben” demeden “biz” diyenlerin, “partimiz” demeden “milletimiz” diyenlerin partisidir. Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği, kardeşliği bayrak yapanların partisidir.

İşte bu yüzden milletimiz, 2002`den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde daha büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde, gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye`yi bir dünya gücü haline getirmektir.

Başbakanımız ve Genel Başkanımızın 10 Ağustos`ta Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Yeni Türkiye`nin kapıları ardına kadar açılmıştır. 27 Ağustos`ta yapacağımız 1. Olağanüstü Büyük Kongremiz ile Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacaktır. Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir. Türkiye güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu`nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. AK Parti; birliğiyle, beraberliğiyle, davasıyla, sevdasıyla ve aziz milletiyle bu yolda yürümeye devam edecektir. 1. Olağanüstü Büyük Kongremizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:32:46   

SOYTÜRK, YAPIMI DEVAM EDEN OKULLARI İNCELEDİDörtyol Kaymakamı Recep Soytürk ilçede inşaatı devam eden okullar da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Kaymakam Recep Soytürk, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy ile birlikte Kuzuculu mahallesinde hayırsever iş adamı tarafından yapılmaya başlanılan Anaokulun da incelemeler de bulundu. İnşaat yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler alan Kaymakam Recep Soytürk çalışmaların bu tempoda devam etmesi halinde bazı inşaatı bitmiş ve son çalışmaları yapılan okulların bu Eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Özellikle son yapılan okullarla birlikte derslik açığının büyük oranda giderileceğinin altını çizen Kaymakam Soytürk,”Ookul öncesi eğitime büyük önem veriyoruz bu sebeple her fırsatta bu eğitim öğretimlerin yapıldığı binaları geziyoruz bir eksiklik olmaması için yoğun çaba sarf ediyoruz` dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:32:01   

Hac heyecanı başladıİlimizden 2014 yılında hacca gidecek vatandaşlardan “Hatay 1. Kafile” hacı adayları için düzenlenen “Kafile Tanışma Toplantısı” İl Müftülüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya Kafile Başkanı Altınözü İlçe Müftüsü Mustafa Atilla, İrşat Görevlisi Emine Temizkan, 1. Grup Görevlisi Mevlüt Tunç, 2. Grup Görevlisi M. Emin Temizkan, 3. Grup Görevlisi Abdurrahman Öztürk, 4. Grup Görevlisi Ramazan Türkmen ile Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Fahri Uçak katıldı.

Kur`an tilaveti ile başlayan toplantıda Kafile Başkanı kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan CD`nin izlenmesinden sonra grup görevlileri hacı adaylarını tanıma ve katılım tespiti için önce kendilerini tanıtarak kendi grupları için isim yoklaması yaptı.

Yolculuk öncesi son hazırlıklar ve yapılması gerekenlerin kısaca hatırlatıldığı, hacı adaylarının soru ve taleplerinin dinlenip değerlendirildiği toplantı iletişim bilgilerinin ve hareket planının aktarılmasının ardından sona erdi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:30:54   

Teksöz`den Kaymakam Aydın`a ziyaretHatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz, Belen Karma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Kanat, Şoförler Odası Başkanı Şevket Ergüven ile birlikte Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın`ı makamında ziyaret etti.

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Teksöz; Kaymakam Aydın`a Belen`de göreve başladığı günden itibaren ilçe esnafları ile yakından takip ettiğini, üyelere gösterdiği bu ilgi ve yaklaşımdan dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, oda olarak Hatay`da yaptıkları proje ve çalışmalar hakkında bilgi sundu.

Kaymakam Aydın da yaklaşık iki yıldır görev yaptığı Belen`de esnaflar ile yakın bir mesai içerisinde çalışmaya özen gösterildiğini, karma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kanat ile Şoförler Odası Başkanı Ergüven ile uyumlu bir çalışma ortamı sağladıklarını belirterek, birlik olarak oda başkanlarının her zaman yanında olduklarını belirterek ziyaretten dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:29:43   

HERKESE EL UZATIYORUZHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Kırıkhan Kaymakamı Halil Uyumaz ve İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bıyık`ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Savaş, hiçbir ayrım yapmadan herkese el uzattıklarının altını çizdi.

Yaptığı ziyaretlerde Hatay`ın gündemine dair açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, Son zamanlarda yaşanan Suriye gerginliğine kanıp toplum huzurunu korumaya çalışmak için canla başla mücadele ettiklerini ifade ederek “Esnafımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve kamu kurum kuruluşlarıyla Hatay`ın mozaiğine uygun olarak hizmetler yapmaya devam ediyoruz. Hatay`ın canlılığına canlılık katmak için siyasal, bölgesel, dini ve mezhepsel ayrım yapmadan herkese el uzatıyoruz. Bizler Hatay`ın birliği ve beraberliğine gönül vermiş insanlarız. Bizler Türkiye`de daha mutlu bir hayat istiyoruz. Hatay`da da öyle. Amacımız son zamanlardaki gergin ortamı azaltmak, mutlu bir hayat oluşturmak. Burada hem bizlere hem vatandaşlarımıza büyük görevler düşüyor” dedi.

Kırıkhan Kay-makamı Halil Uyumaz ve İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bıyık ise yaptıkları açıklamalarda “Hatay`ı kalkındırmada ve var olan huzurunu koruma adına yapılacak her hizmette hiçbir destekten kaçınmayacaklarını ifade ettiler.

Daha sonra Başkan Savaş Kırıkhan İtfaiye Müdürlüğü`ne, çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ve mahalleleri ziyaretlerde bulunarak, sorunları dinleyip çözüm yolları aradı.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:28:51   

Kurum amirlerine veda yemeğiHassa ilçesinde tayini çıkan kurum amirlerine Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından veda yemeği verildi.

Hassa İncesu Tesislerinde düzenlenen veda programına; Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Hassa Belediye Başkanı Aburahman Demirel ve Başkan Yardımcıları, İlçe Garnizon Komutan Vekili J.Üsteğmen Ahmet Seyhun, kurum amirleri ve kurum çalışanları katıldı.
İlçe Emniyet Amiri Ali Çolak, İlçe Tapu Müdürü Fikret Gümüştaş ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Halit Avcı onuruna verilen yemekte bir konuşma yapan Tekbıyıkoğlu; şu açıklamalarda bulundu: “ İnsanın yapabileceği en şerefli mesleklerden biri hiç şüphesiz devlet hizmetinde yer alıp kendi milletine hizmet etmektir.

Buradan ayrılan üç değerli dairemiz de bu şerefli hizmetlerini ilçemiz Hassa da hakkını vererek gerçekleştirdiler. Ancak kimi evlatlarının eğitim durumu kimi ise aile bütünlüğünü seneler sonra sağlamak için ilçemizden çok da istemeyerek ayrılmak zorundalar. Ayrılan daire amirlerimizin her birinde devlet memurunda ve bir amirde olması gereken vasıfların hepsi vardı. Biz kendilerinden memnun idik ancak bazen vedalar mecburiyet oluyor. Ben kendilerine ilçemize verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, aileleri ile beraber sağlık ve afiyet içerisinde mutlu başarılı meslek hayatları temenni ediyorum.”dedi.

Kaymakam Tekbıyıkoğlu, ilçeden ayrılan kurum amirlerini takdir belgesiyle ödüllendirerek, Hassa Belediye Başkanı Abdurahman Demirel`le beraber ayrı ayrı birer plaket takdim etti.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:28:15   

MKÜ`DE ÖĞRENCİ SAYISI 38.500Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 2014-2015 yeni öğretim yılında 8520 yeni öğrenci kaydı ile birlikte toplam öğrenci sayısını 38.500`e çıkarıyor.

MKÜ Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Hatay Gazeteciler Cemiyetinde (HGC) düzenlediği basın toplantısında Üniversite`nin İl ile her alanda bütünleşmesinin yeni dönemde de devam edeceğini, öğretim yılı açılışında da resepsiyon düzenleneceğini belirterek öğrenci sayısını bu yıl 38 bin 500`ye çıkarılacağını vurguladı.

Hatay Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın toplantısına HGC Başkanı Ahmet Yetişen Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Sarı, Cemil Yıldız ile beraber çok sayıda basın mensubu katıldı.

Rektör Güder, toplantıda yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu; “İlimizin sahip olduğu sınırsız zenginlikleri yanında, Ortadoğu krizi ile birlikte ilimizde potansiyel sorun yaşandığı göz ardı edilemez. Özellikle komşu ülkeden ilimize gelen hastaların Araştırma Hastanesi`ndeki tedavileri de devam ediyor.”dedi.

Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, HGC ziyaretindeki açıklamaları sırasında kadına şiddetle mücadele noktasında Türkiye`de farkındalık yaratacak bir etkinlik düşündüklerini, eğer ortam uygun olur ise Türkiye genelinde “Kadına Şiddete Hayır” temalı bir yürüyüş düzenlenmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Amik Ovası`ndaki kuraklığın yol açtığı tarım verimsizliğinin minimum düzeye indirgenmesi için çalışmalar yapıldığını da söyleyen Güder, kentin altyapısında önemli sıkıntı oluşturan trafik sorununun çözümüne katkı vermek üzere de Üniversite olarak işin mutfağına indiklerini, 8 bilim insanının bu alanda proje ve fikir üretmek üzere çeşitli konularda görevlendirdiklerinin altını çizdi.

Güder, bu yılki yeni öğretim yılı açılışı dolaysıyla bir resepsiyon düzenlemeyi planladıklarını belirterek halen 90 yabancı öğrencinin MKÜ`de öğrenim gördüğünü, yeni öğretim yılında da 150 yabancı öğrenci alacaklarını söyledi.

(Haber: Hasan KAYA)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:26:43   

AİLE İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ TAMAMLANDIDörtyol Atatürk Orta Okulu ve Halk Eğitim Merkezinin ortaklaşa düzenlediği Aile İçi Eğitim Semineri tamamlandı.

İki ayrı periyotta 10 hafta devam eden kurslar sonunda 48 kursiyer geçtiğimiz hafta başarı belgelerini Fourway Otelde düzenlenen bir törenle aldı.

Aile Eğitiminin ilçe geneline yaygınlaştırılacağını söyleyen Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk geleceğin teminatı olan çocukların sosyal, sanatsal, kültürel, eğitsel ve ekonomik anlamda yetkin kişiler olabilmesinin toplumun tüm kesimlerin müşterek çabasıyla mümkün olacağını vurguladı.

Fourway Otel Müdürü İdris Altay`ın konuklarına yakın ilgi gösterdiği kahvaltıda Atatürk Orta Okulu Müdürü Nejdet Fırat duygulu ve buruk konuşmasında, okulun bu güne kadar elde ettiği başarılardan, hayata geçirdiği projelerden, verilen seminerlerden, öğrenci ve veli profilinden bahsetti. Okulu, idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile her zaman iftihar ettiğini belirtti.

Atatürk İlköğretim Okulu ve Atatürk Orta Okulunda toplamda dört buçuk yıllık hizmet süresini idareci, öğretmen ve okul aile birliği üyelerinin de katkılarıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini belirten Nejdet Fırat; “Bu süre zarfında özellikle Aile İçi Eğitim Seminerimizde Sayın Kaymakamımız Recep Soytürk Beyefendi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz Erdoğan Asarkaya ile Mehmet Toksoy Beylerin büyük desteklerini gördük. Sayın Kaymakamımız hafta sonu devam eden kurslarımızı bizzat ziyaret ederek hem kursiyerlerimizi, hem bizleri hem de bu kursu veren öğretmenimizi motive ve teşvik ettiler. Teşekkür ediyorum. Kurs öğretmenimiz sayın Bilge Kayman hanımefendinin ise bu kursun tamamlanmasındaki emekleri inkar edilemez. Bizi en çok sevindiren de kursa olan devamlılıktı. Hiçbir kursiyerimiz eğitimlerini aksatmadan kurslara ısrarla devam ettiler.” dedi.

Geleceğin teminatı olan çocukların sosyal, sanatsal, kültürel, eğitsel ve ekonomik anlamda yetkin kişiler olabilmesinin toplumun tüm kesimlerin müşterek çabasıyla mümkün olacağını vurgulayan Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk`de; “Eğitim tek başına kurumların üstleneceği bir görev değil. Eğitim sadece aile tarafından da yapılamaz. O nedenle kurumlarımızın ailelerle birlikte müşterek bir çalışma izlemeleri zorunluluktur. Bu konuda ailelerin de bilinçlenmesi sağlanmalıdır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü, Halk Eğitim Merkezi Müdürümü ve Okul Müdürlerimizi bu konuda gösterdikleri hassasiyetten dolayı tebrik ediyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 5 ay önce / 25.8.2014 10:26:06