......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 263712
YORUM MANŞET
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ04 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş., Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz ABİGEM A.Ş. arasında imzalanan Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü ilk meyvelerini verdi.

 ATSO tarafından 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan personellere belgeleri teslim edildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz diyen ATSO yönetimi, yaptığı açıklamada “İmzalanan protokol kapsamında tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları arasında olan metal, asansör, makine, oto alım satım, inşaat sektörlerinde, 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirdiğimiz sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan değerli personellere belgeleri teslim edilmek üzere bugün Antakya Mobilya Ortak Üretim Merkezi binası Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ercan Yıldırım, Ticaret İl Müdürü Sayın Halit İmrek’in yanı sıra bölgenin öncü firmalarının kurucuları ve firma temsilcilerinin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Odamıza bağlı Öziş Metal Bamak Metal, Savkar Asansör, Dapsan Asansör, Uzman Asansör, Yurtas Asansör firmalarının çalışanları Mesleki Yeterlilik Belgelerini Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ve Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım’ın ellerinden aldılar. Hep birlikte daha iyisini yapmak ve firmalarımızı günümüzün şartlarına uygun hale getirmek için işbirliklerimiz devam edecek olup, Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI
YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCISaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret etti.

 Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır diyen Çalışkan, gazetecilerin halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumunda olduğunu ifade ederek “Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ile görüşen Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, basın mensuplarının önemli bir mesleği icra ettiğini belirterek, “Bugün maalesef ülkemizde hem basın özgürlüğü hem de gazetecilerin çalışma şartları iyi bir noktada değil” dedi.

Çalışkan, konuşmasının devamında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü, basın özgürlüğü ve bayramı gibi kutlansa da son yıllarda basına uygulanan abluka ile gazetecilerin yıldırılma ve bir tarafa özgü yayın yapma projesiyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz.

Bendeniz de bir basın emekçisi olarak da şunu ifade etmeliyim ki bugün ülkenin kalkınması adına özgür medyaya ihtiyaç var. Basının özgür olmadığı yerde ülkenin özgür olduğunu söylemek mümkün değildir. Basın rahat konuşuyorsa o ülke özgürdür.

Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır. Halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumundadır. Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız ve bu günün gerçek manada bir bayram olarak kutlanmasını arzu ediyoruz. Umarız, emeklerinin karşılığını aldığı ve saygınlıklarının tekrar kazanıldığı gün olsun.

Yerel basının da linçe maruz kalarak, basın ilanlarının kısıtlanması, matbaa/baskı anlamında son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılarla, matbaaların büyük mali sıkıntılar yaşadığını kâğıt dahi ithal edildiği için maliyetlerin pahalı durumda olduğunu görüyoruz.

Saadet partisi Hatay teşkilatı olarak geleneksel iftarla basın buluşmaları gibi etkinliklerimiz diğer siyasilere de örnek olduk. Bu tür çalışmaları sürdüreceğiz. Bugün de olacağı gibi bundan sonra da gerek belediye başkanlığı gerek iktidar gibi yönetimde olduğumuzda basına her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyorum.

Bu günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm gazeteci meslektaşlarımızın vefat edenlerini de rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları âli olsun” diye konuştu.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal ve Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan eşlik etti.

(Haber Merkezi)

TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ

  TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi tarafından “Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız“ konulu konferansı düzenlendi.

 

Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ve TRT’de yayınlanan Payitaht Abdulhamit dizisinde Tahsin Paşa olarak oyunculuk yapan Araştırmacı –Yazar, Hukukçu Bahadır Yenişehirlioğlu katılırken, vatandaşlar programa yoğun katılım gösterdi.

Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız Konferansına Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti Antakya İlçe Başkan Vekili Alper Neşeli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferans öncesinde Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar kısa bir konuşma yaparak “Mehmet Akif İNAN tarafından kurulmuş ve yoluna milletiyle barışık bir şekilde devam etmiş bir sendika olarak eğitimcilerin hak mücadelesini yaparken, bir taraftan da kültürel davamız konusunda yol almak istedik. Hem öğretmenlerimize hem velilerimize hem öğrencilerimize yardımcı olmak istedik. Bizim, bugünkü değerlerimizi yarınki kuşaklara anlatacak olan değerlerimizi doğru şekilde aktarmak için kültürel etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında BİR BİLENLE BİLGE NESİL kitap dağıtımı ve ödüllendirmesi etkinliği yer almaktadır. Aynı zamanda biz bir iyilik hareketiyiz. Erdemliler hareketiyiz. Arakan’dan Doğu Türkistan’a nerede kanayan bir yara varsa Eğitim Bir Sen –Memur Sen orada olmaya devam etti” dedi.

Konferansa konferansa konuşmacı olarak katılan Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasından önce özçekim yaparak resmiyeti pek sevmediğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP
Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP

  Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı  ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖPAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni kalabalık bir heyetle ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Sadullah Ergin, Sabriye Sönmez, Cahit Aşkar, Tuncay Damlar ve çok sayıda gazetecinin karşıladığı Güler ve AK Parti heyeti, uzun bir süre samimi sohbet toplantısında bulundu.

Hatay’ın tüm ilçelerinde projeler hazırladıklarını ve bahane üretmeden Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen Güler “Şu anda biz Hatay’ımız için 15 ilçe de projelerimizi hazırlıyoruz.” dedi.

Biz yapabileceklerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız, bunları da 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz diyen Güler, “Hatay’da çukur, çamur, çöp kalmayacak. Bizim ilk önceliğimiz budur. Vatandaşlarımız yürüyebilecekleri, araçlarını kullanabilecekleri yol istiyor. Vatandaşlarımız öncelikle bizden görevimizi yapmamızı istiyor. Bunu yaparken, millete ahkam kesip, bir lütuf ihsan ediyormuşuz gibi bir tavra girmemizi istemiyor. Biz vatandaşlarımız, STK’larımız ile birlikte, önce Hatay’ın ihtiyaçlarını belirleyip imar ve inşa edeceğiz. Bahane üretmeyeceğiz, birilerini suçlamayacağız, Hatay hak ettiği yere gelmek istiyor. Bunun yolu da toplumla hareket etmek. Projeler halkın talepleri doğrultusunda şekillenir. Hatay’da projeler yapılıyor, şehir yapılan projeye göre şekillendirilmeye çalışıyor.

5 yıldır Hatay’da Ulaştırma Master planı yapılmamış. Dolmuşçularımızın,  servisçilerimizin yaşadığı sıkıntıların sebebinde Büyükşehir’in Ulaştırma Master planını yapmamış olması yatıyor. Sebze halini görüyoruz, ilk icraatlarımızdan biri sebze halini yapmak. Yer tespiti ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, esnafımızla da istişare edeceğiz. Trafik akışı ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. 45 gün, 60 gün gibi sürelerde Battı-çıktılar yapacağız. Bunları planlayıp trafik akışını rahatlatacağız.

Cumhur İttifakı ne AK Parti’nin ne de MHP’nin daha fazla belediye çıkarmak için yaptığı bir ittifak değil. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi kıyama kalkanların ittifakıdır. Partimiz de İlçe belediye başkan adayları da kısa süre içerisinde açıklanacak. CHP’nin adayı açıklandı, şu an saha da çalışıyor. AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanı açıklandı, saha da çalışıyoruz. Antakya’da CHP’nin bir adayı çalışıyor, AK Parti’de 17 aday adayı da çalışıyor. Yarın bir aday açıklandıktan sonra da yine diğer aday adaylarımız adaymış gibi çalışacaklardır. Genel merkezimizden adayın açıklanması için bir tarih yok ama ben bu hafta içerisinde açıklanacağını düşünüyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

SAADET’TEN COŞKULU KONGRE
SAADET’TEN COŞKULU KONGRE

SAADET’TEN COŞKULU KONGRESaadet Partisi, Hatay İl Kongresini Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi. Güven tazeleyen Mustafa Eğe, yeniden il başkanlığına seçildi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hatay’da partisinin 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, Şerafettin Kılıç ve GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan eşlik etti.  

Antakya HATMEK Salonu'nda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu belirterek, “Adalet mülkün temelidir. Herkes bir adalet arayışı içerisinde. Adaletle oynanmaz, şahıstan şahısa değişmez. Adaleti adeta hapsettiler gibi geliyor. Bunu da görüyorlar mı görmüyorlar mı bilmiyorum. Bazılar bir öç alma vasıtası gibi kullanılmasını doğru bulabilir ama eğer adalet yerine gelmezse devlet zedelenir.

Biz geçmişte de ittifaklar yaptık, bu ittifaklardan dolayı da hiç pişmanlık duymadık. Çünkü biz Türkiye'deki kutuplaşmanın o ittifaklarla önünün kesildiğine inanıyoruz. Şimdi mahalli seçimlerinde hükümet yine kamplaştırma yolunda, cumhur ittifakı ‘vatan millet Sakarya’ geriye kalanla hain. İktidarda bulunanlar ve destekçileri kendileri gibi düşünmeyen insanlara hain diye itham ederse bu memlekette huzur olur mu? Allah yardımcımız olsun.

Biz yerel seçimlerde bütün partilerin ayrı ayrı girilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Burada da adaylarımız olacak. Her yerde en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yeri geldiğinde dirsek temasında bulunuruz dedik. Bunu söylerken hep mahalli yönetimlere intizar ettirdik yani bu gelişmeleri oraya bıraktık. ” diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM EDİN

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında; “Bugün ülkemizde istikamet, dava, ilke denildiği zaman Saadet Partililer akla gelir diyerek şunları söyledi; Ey Sadet Partililer! Dik durun, dik durmaya devam edin. Çünkü bu millet dik durmayı, omurgalı olmayı ilkeli davranmayı, dünya ve iktidar nimetlerini elinin tersiyle itmeyi sizden öğrendi.

Saadet Partililer dünyanın her hangi bir noktasındaki her hangi bir olaya karşı doğru, ferasetli bakış nedir? Denildiğinde ilk akla gelen topluluktur. FETÖ, Ergenekon, Suriye, Arap baharı denildiğinde nerde durulması gerekiyorsa orada durdunuz. İşte bu ilkeli duruş, merhum Erbakan hocamızla başlayan, bugün Muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile devam eden çizgidir.

Sayımıza aldırış etmeden herkes, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu konuda Saadet Partililer ne diyor? Saadetliler acaba ne yapacak, hangi olayı nasıl karşılayacak, hep bunun peşinde olacaklar. Ne mutlu sizlere ki bu görüşü bu duruşu sağlıyorsunuz. Bu duruşunuzla önümüzdeki seçimlerde başta Payas’ımız olmak üzere tüm Türkiye’de en hayırlı müjdeli sonuçları alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegelerin oylarıyla mevcut başkan Mustafa Eğe güven tazeleyerek yeniden seçilirken yeni yönetim kadrosu da oluştu.

(Haber Merkezi)

YAYLADAĞI KOORDİNASYON MERKEZİ HİZMETE GİRİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Yayladağı ilçe merkezinde yapımı süren (HBB) Yayladağı Koordinasyon Merkezi 22 Kasım Cumartesi günü saat 09:30'da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın katılımıyla açılacak.

            Yayladağılıların sorun ve taleplerini yerinde tespit etmek, belediye hizmetlerinden daha kolay faydalanmalarını sağlayabilmek amacıyla hazırlanan merkezin açılışında Mevlidi şerif okunacak, ardından 3000 kişiye yemek dağıtılacak.

Yayladağı halkına hem daha kaliteli ve hızlı hizmet vermek, hem de Yayladağı'ndaki gelişmelere anında müdahale edebilmek amacıyla yapılan bu merkezin açılışına tüm Hatay halkı davetlidir.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:46:10   

Memuru 72 bin liradan ettiler

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi, yaptığı çalışmayla kamu görevlilerinin toplu sözleşme masasında uğratıldığı zararın memurlara olan toplam maliyetini hesapladı.

            Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada araştırma sonuçlarını değerlendirdi.

            Şahin açıklamasında eğer yetkili konfederasyon, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde 123 TL'ye imza atmayıp, enflasyon farkını unutmasaydı ve hükümetin teklifi olan %3+3'e bile razı olsaydı, şu anda memurlar çok daha fazla zam alacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

            “ 3+3; Hükümetin ilk teklifiydi ve eğer toplu sözleşme görüşmeleri 23 gün erkenden bitirilmeyip gerçek anlamda pazarlık yapılsaydı bu oran %4+4 ya da %5+5 de olabilirdi. Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi'nin yaptığı çalışmaya göre, memurların toplu sözleşmeden dolayı yaşadığı kayıp sadece 2014 yılı ile sınırlı kalmayacak. 2014 yılında olması gerekeninin altında maaş zammı almaları nedeniyle memurlar asıl kaybı 2015 ve sonrasında yaşayacaklar.

            Toplu sözleşme görüşmelerinde yapılan bu stratejik hata, memurların bütün meslek yaşamı boyunca ve emekliliklerinde de daha düşük maaş almasına neden olacak.

            "Rakamlarla ortaya çıkan gerçekler, 2013 yılında Memnun-Sen, iktidar işbirliğinin memurları uğrattığı zararın ne boyutta olduğunu göstermesi açısından son derece önemlidir. Çeşitli oyunlarla bir şekilde yetkili olarak toplu sözleşme masasında bu ihanet senedine imza atanlar memurların geleceklerini çalmışlardır. Sendikacılık yüksek sorumluluk gerektiren, bilgiye ve tecrübeye dayanma zorunluluğu taşıyan son derece önemli bir olgudur. Toplu sözleşmelerde altına imza atılan metinler, milyonlarca dar ve sabit gelirlinin geleceğini doğrudan etkilemektedir.

            Nitekim şahsi menfaatler uğruna basit bir imza gibi görülerek iki günde sonuçlandırılan toplu sözleşme, memurların ve emeklilerin hayatları boyunca yaşayacakları kayıpların temelini oluşturabilmektedir. Bugün bir memurun 10 yıllık kaybı ortalama 15 bin lira dolayındadır. Ortalama 30 yıl çalışan bir memurun kaybı 45  50 bin lirayı bulacaktır. Bu durumda ortaya çıkan bu zarar, kul hakkını yemekten başka bir şey değildir. Memurlarımız üzerlerine oynanan oyunun büyüklüğünü görmek ve kendilerini temsil edecek sendikaları dikkatli seçmek zorundadır. Aksi halde bu zararlar artarak devam edecektir. 2013 yılında imzalanan bu şaibeli toplu sözleşmenin bir tekrarı daha yaşanırsa memurluk mesleği çok daha büyük yaralar alacaktır. Bu kayıplar, tarihi olarak lanse edilen toplu sözleşme skandalının bir getirisidir. Hal böyle iken, memurun gözünün içene baka baka yalan söyleyenlerin, ne kadar hesap bildikleri tartışılır.

            Bu kayıplar, unutulan ve kaderine terk edilen memurun emekliliğine de yansıyacaktır. Enflasyona ezdirilen maaşlar emeklilik maaşının da düşük olmasına neden olacaktır.

            Bu bakımdan memur maaşlarının yeniden gözden geçirilmesi hayati derecede önem arz etmektedir. Konfederasyon olarak, "Ek Zam" talebiyle haftalardır meydanlardayız. Sesimizi Ankara'ya daha gür duyurmak için 6 Aralık 2014 tarihinde Ankara Yürüyüş ve Mitingi adı altında bir eylem düzenliyoruz. Birilerinin yandaş olma sevdasına sattığı memurlara biz sahip çıkıyoruz.

            Toplu sözleşmeden kaynaklı zararlar telafi edilmediği müddetçe memurun geleceği tehdit altında olmaya devam edecektir. Biz de tarihi rezalet olan bu toplu sözleşmeye imza atanlara, bizleri sefalete mahkum edenlere, kendileri 1,4 milyar liralık saraylarda yaşarken dar ve sabit gelirli vatandaşlarını unutanlara hesap sormak, meydanın boş olmadığını göstermek için geliyoruz.

            Hak adına hakkımızı almak için, sesimizi duyurana dek meydanlar bizim... Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmayacağız." dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:44:48   

KİMYECİ İŞKUR HİZMET NOKTASINI DENETLEDİ

Antakya Belediyesi ve İŞKUR arasında 19.09.2014 tarihinde, işsiz vatandaşlara iş sağlama konusunda oluşturulacak bir hizmet noktası için protokol imzalanmıştı. Her iki kurum arasında yapılan işbirliği anlaşmasına göre İŞKUR, Antakya Belediyesi hizmet binasında “hizmet noktası birimi” oluşturarak, iş başvurularını kabul edecek ve vatandaşlara iş imkanı sağlayacağı belirtilmişti.

            Bu işbirliği anlaşması sonrası Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci vakit kaybetmeden gerekli çalışmaları başlatarak, Antakya Belediyesi hizmet binasında İŞKUR Hizmet Noktası kurulmasını sağladı. Bu hizmet noktasının kurulması ile Antakya Belediyesi'ne iş başvurusu için gelen vatandaşın kaydı önce İŞKUR'a yapılarak, daha geniş noktalara ulaşabilmeleri ve daha hızlı iş bulabilmeleri sağlanıyor.

            Antakya Belediyesi dahil tüm Belediyelerin ve kurumların hizmet odaklı yerler olduğu ve iş bulmak, istihdamı geliştirmek hizmetinin İŞKUR'a ait olduğunu vatandaşa aktararak bilgilendiren ve bu doğrultuda kayıtları alan İŞKUR Hizmet Noktası personeli konuyla ilgili Başkan Kimyeci'ye ayrıntılı bilgi aktardı.

            Kurulan İŞKUR Hizmet Noktasını denetleyen Başkan Kimyeci, çalışmalar hakkında bilgiler alırken şunları aktardı; “Antakya Belediyesi bünyesinde İŞKUR hizmet noktamız açılmış oldu. Böylece Antakya Belediyemize iş için müracaat eden vatandaşlarımızı, kent merkezine uzak olan İŞKUR müdürlüğüne yorulmasınlar diye hizmet noktasını bünyemizde tahsis ettik. Sonuç itibariyle birçok kamu kurum ve kuruluşları yada özel işletmeler değişik vasıflarda elemanı İŞKUR üzerinden talep ediyorlar.

            Bizlerde Antakya Belediyemize iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak adına Hizmet Noktamızı bünyemizde hızlıca aktifleştirmiş olduk. Yine vatandaşlarımızın eğitim, yaş, cinsiyet durumuna ve sahip olduğu mesleki birikimi dikkate alarak, sahip oldukları sertifikaları dikkate alarak onların kayıtlarını alıyoruz. Antakya Belediyesi İŞKUR hizmet noktasında şu an itibariyle üç adet tecrübeli, konusunda eğitimli mesai arkadaşlarımız var. Kendilerine kolaylıklar diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:43:57   

Sanatçılar, Antakya'da önemli eserler yapmış

Hatay'da önemli yatırımları olan ve Antakya'nın kalkınmasında özenle çalışan işadamı Necmi Asfuroğlu ve oğlu Hasan Asfuroğlu, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi ziyaret etti.

            Kimyeci ziyarette yaptığı konuşamada Antakya'nın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirterek “. Antakya'mız da tarih boyunca sanatçılar çok önemli eserler yapmışlardır” dedi.

            Başkan Kimyeci'nin makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Asfuroğlu; “Göreve geldiğiniz günden bu yana kentimizde önemli çalışmalar yaptınız. Başarılı çalışmalara imza attınız, büyük bir özveri içerisinde çalışmalarınızı yürütüyorsunuz. Bu çalışmalarınızdan dolayı size müteşekkirim. Bundan sonraki çalışma hayatınızda da başarılar diliyorum.” dedi.

            İşadamı Asfuroğlu ziyarette Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye cam üfleme sanatı ile yapılmış zemzem suyu şişesi hediye etti.

            İşadamı Asfuroğlu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Asfuroğlu'nun nazik hediyesi ile ilgili şunları kaydetti; “Gerçekleştirmiş olduğunuz bu nazik ziyaretinizden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum.

            Ayrıca Hatay'ımızın kıymetli sanatçılarından cam üfleme ustası sizin de kıymetli kardeşiniz Şadi Asfuroğlu'nun emeği ile hazırlanan bu hediye benim için çok değerli. Şadi Asfuroğlu bey cam üfleme sanatında şehrimizi en güzel şekilde dünyaya tanıtıyor. Bizler için de hazırlamış olduğu bu özel zemzem suyu şişesini bizlere hediye ettiği için teşekkür ediyorum. Antakya'mız da tarih boyunca sanatçılar çok önemli eserler yapmışlardır, Antakya'mızın günümüzde de önemli sanatlarından cam üflemeyi, hem Türkiye'nin dört bir köşesine hem de dünyaya tanıtan Şadi Asfuroğlu'na ve size bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

            Gerçekleşen ziyarette Asfuroğlu ailesinin yanı sıra Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Tartıcı'da hazır bulundu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:38:43   

MİLLİ TAKIMIN HATAYLI YILDIZLARI

Global Taekwando'da Milli Takıma seçilerek Türkiye'yi temsil eden sporculardan 9'u Hataylı. Bu sporcularımız Kıbrıs'ta yapılan Avrasya Taekwondo Şampiyonasında 9 madalya kazanarak bizleri gururlandırdı.

            Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Girne kentinde 20-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Geleneksel Dr. Fazıl Küçük Avrasya Taekwondo Oyunlarına Milli takım forması altında Türkiye'yi temsilen katılan Hataylı sporcular, kazandıkları madalyalarla şampiyonaya damga vurdular.

            Çoğu Antakya Ataker Ortaokulu öğrencisi olan Taner Kızılaslan'ın öğrencileri, kendi kategorilerinde kazandıkları madalyalarla gururumuz oldu.

Türkiye ilk defa Uluslararası Global Taekwonda şampiyonasına katılırken elde ettiği başarılarla gelecek vadetti. Bu arada Türkiye adına yarışan 29 sporcunun 9'unun Hataylı olması dikkat çekti.

ATAKER ORTAOKULU TAM DESTEK VERDİ

            Bu arada Milli takım oyuncularından Fatma Çelik, Mahmut Özbek, Bahar Dönmez, Fethiye Sultan Keklik, Pınar Altuğ'un eğitim gördüğü Ataker Ortaokulu, sporculara tam destek vererek yanında oldular.

            Okul Müdürü Murat Tomak, Müdür Yardımcısı Mustafa Çerçi, Global Taekwondo Milli Takım antarenörü Taner Kızılaslan, Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Hayri Yılmaz ve Okul Aile Birliği Başkanı Esra Yusufoğlu'nun maddi ve manevi destek verdiği sporcular, bu güveni boşa çıkarmayarak toplamda 9 madalya ile Kıbrıs'tan döndüler.

ÇALIŞACAK ALAN BİLE YOK

            Ataker Ortaokulunun taşlı topraklı alanında spor faaliyetlerini yapmak durumunda kalan sporcuların, daha iyi imkanlarda çok daha güzel başarılara imza atacak kapasitedeler. Doğru yatırım ve doğru antrenörlerle akademik bir çalışma programı doğrultusunda çalışan sporcuların hedefi 2015 yılında Kanada'da yapılacak Dünya Kupasında Ay-Yıldızlı formayla dereceye girerek madalyalar kazanmak.

            Bu arada verdiği kaliteli eğitimle şehrimizde ilk üçe giren 820 öğrencinin eğitim gördüğü Ataker Ortaokulunda ana hedef; öğrencilerin hem eğitimde hem de sporda çok daha başarılı olmaları. Dün okulda düzenlenen törenle yüzlerce öğrencinin alkışları arasında madalya kazanan sporculara hediyeleri verildi.

MİLLİ SPORCULARA BAŞKA DESTEK YOK

            Milli takıma giden oyunculara ne yazık ki hiçbir kişi ve kuruluş tarafından destek verilmedi. Resmi ve özel kuruluşlar yanında müracaat edilmesine rağmen sponsor desteği de sporculara alınamadı. Her şeye rağmen bu sporcular, milli duygularla müsabakalarda mücadele ederek madalyalarla döndüler.

DERECEYE GİREN SPORCULAR:

            KKTC Girne'de düzenlenen Global Taekwondo Avrasya Oyunlarında Milli takımda ilimizi gururla temsil eden sporcuları KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından tebrik edildi. Yıldız kategorisinde ki sporcuların isimleri ve aldıkları dereceler şunlar:

Fatma Çelik (Birincilik), Mahmut Özbek (İkincilik), Bahar dönmez (Birincilik), Fethiye Sultan Keklik (İkincilik), Pınar Altuğ (Üçüncülük), Mehmet Can Altuğ (İkincilik), Mevlüde İrem Kafaoğlu (Birincilik), Ezgi Kavuk (İkincilik), Hatice Kübra Ramazanoğlu (Üçüncülük)

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:37:43   

Gençlerin özgür ruhu önemli

12-18 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerle buluşan 2.Altın Defne Film Festivalinin son gününde kapanış Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonunda yapıldı.

            Kapanış programında konuşan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, her etkinliğe destek vermeye çalıştıklarını belirterek “Gençlerimizin özgür ruhu bizim için çok önemli” dedi.

            Festival sürecince yapılanların anlatıldığı sunumun ardından Festival Komitesi Başkanı Mehmet Oflazoğlu, festivale destek veren ve festivalin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, festivalin kapanış programında yaptığı konuşmada, “Defne için yapılan her türlü kültürel ve sanatsal faaliyette olduğu gibi, bu projeye de gençlerimizi sanatla buluşturmak adına elimizden gelen desteği vermeye çalıştık.

            Gençlerimizin özgür ruhu bizim için çok önemli. Güzel işler yaptıkları sürece gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Festivale katılan sanatçılarımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:35:30   

Dingil, uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifika törenine katıldı

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hatay KOSGEB Hatay Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve TÜMSİAD Hatay Şubesi işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim sertifika törenine katıldı.

            TÜMSİAD'da düzenlenen törene, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, KOSGEB, ABİGEM ve TÜMSİAD yetkilileri ile kursiyerler katıldı.

            Törende konuşan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Hatay Şube Başkanı Hasan Ertürk, “İlk etapta 30 kişilik kursiyer grubumuza 70 saatlik girişimcilik kursu düzenledik. Kursiyerler bu kursu başarıyla tamamladılar ve sertifika almaya hak kazandılar” dedi.

            Piyasadaki atıl durumda ve terk edilmiş veya çok düşük kapasiteyle çalışan işletmelere bakıldığında hemen hemen yüzde 90-95'inin girişimcilik, iş kurma, fizibilite, uygulama eğitimi ve çalışma, rekabet, talep araştırma olmaksızın yatırıma girildiğinde başarısız olunduğunun görüldüğünü belirten Hatay ABİGEM Direktörü Bülent Yüce, girişimcilik eğitiminin de bu engeli ortadan kaldırmak amacıyla, insanların işlerini kurduklarında doğru bilgileri doğru yerlerden doğru şekilden temin edip bunu doğru şekilde uygulamayı öğretmek için oluşturulan ve Türkiye'de KOSGEB tarafından uygulanan çalışma olduğunu ifade etti.

            Girişimcilik kursunun önemine vurgu yapan İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, emeği geçenlere teşekkür etti.

            İskenderun'da gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılanlara sertifikaları verildi. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kursiyerleri kutladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:34:30   

HAKEMLİKTEN GÖZLEMCİLİĞE

İlimiz ulusal, klasman voleybol hakemlerinden aynı zamanda Voleybol İl Temsilcisi olan Mustafa Kemal Soner hakemlik mesleğine son noktayı koydu.

            Bundan böyle voleybol gözlemciliği yapacağını açıklayan Soner, “25 yıldır voleybol hakemliği yapıyordum. Son 3 yıldır da Voleybol Federasyonu İl Temsilciliği görevini yürütüyorum. Bundan böyle İl Temsilciliği yanı sıra Voleybol Klasman Gözlemciliği yapacağım.

            Hem alttan gelen hakemlere örnek olmak hem de İlimizin tanıtımına ve bu spora katkı vereceğim” dedi.

            Soner, Voleybol gözlemcisi olarak ilk maçına Antakya Spor Salonunda oynanan ve HBB takımının Kayseri Melikgazi takımını 3-0 yendiği 2. Lig Erkekler voleybol maçına çıktı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:32:41   

Süper Amatörde Sümer zirveyi sevdi

Tüm hızı ve heyecanı ile devam eden Süper Amatör Kümede liderlik koltuğuna oturan Sümerspor, zirveyi sevdi ve karşılaştığı Ekincispor'u da 2-0'lık skorla geçti.

            Sümerspor 12 puan, İskenderun Belediyespor 12 puan, Defne 2013 Spor 12 puan, İskenderun 1967 takımı 12 puanlı zirve yarışına ortak olduğu Süper Amatör Küme maçları ilgi görmeye devam ediyor.

            Hatay 1.Amatör Kümede de iki grupta  zirve yarışı kızışıyor. A Grubunda           Dörtyol Belediyespor 5 maçta 12 puanla liderliğe yükselirken çıkışını sürdüren Yuvam Dekor Antakya Gençlik'te liderlikten indirdiği rakibi Maşukluspor'u 2-1 yenerek bir maç eksiğiyle 10 puanla ikinci sırada yer alıyor. Bu grupta Şirincespor, Maşukluspor, Altınözüsporda zirve mücadelesini sürdürüyor.

            1.Amatör Küme B Grubunda Defne Gençlik Spor Kulübü 4 maçta 4 galibiyetle liderliğini sürdürürken, Defne'yi Dörtyol Esnafspor, Bekbele Belediyespor, Kırıkhangücü takımları takip ediyor.

            1.Amatör U-19 Gençler Ligi A Grubunda tam anlamıyla Hatayspor fırtınası esiyor. Son maçında Samandağspor'u 11-2 yenmeyi başaran Hatayspor gençleri, 5 maçta 15 puanla liderliğini sürdürürken attığı 38 golle rekora koşuyor. Hatayspor'u 15 puanlı Ekincispor ve 12 puanlı Sümerspor geriden izliyor.

            1.Amatör U-19 Gençler Ligi B Grubunda Kırıkhanspor'da 5'te 5 yaparak grup liderliğini sürdürüyor. Bu grupta Payas Belediyespor ve İskenderun Belediyespor takımları zirve yarışına ortak durumda.

            U-17 Gençler Ligi A Grubunda Hatayspor lige adeta damga vurmuş durumda. Bordo-Beyazlılar 5 maçta 15 puan alırken rakip filelere 45 gol atarak maç başı 9 gol ortalamasına ulaştı. 12 puan alan Yuvam Dekor Antakya Gençlik grupta ikinci sırada bulunuyor. U-17 Gençler Ligi B Grubunda Defne 2013 Spor, C Grubunda Payas Belediyespor, D Grubunda İskenderun Belediyespor grup lideri.

            U-15 Gençler Liginde heyecan devam ediyor. A Grubunda Hatayspor, 5 maçta 15 puanla lider durumda. Bordo-Beyazlı gençler, 40 gol atarken kalesinde gol yemedi. B Grubunda Sümerspor, C Grubunda Karaağaçspor grup lideri.

            Süper Amatör Küme, Hatay 1.Amatör Küme, U-19, U-17, U-15 liglerinde geçen hafta oynanan maçların toplu sonuçları şöyle:

SÜPER AMATÖR LİG TOPLU SONUÇLAR:

ARDIÇLI BLD.SPOR-İSKENDERUNSPOR 1967: 2-6

İSKENDERUN BELEDİYESPOR-GÖZCÜLER BLD.SPOR:4-2

DEFNE 2013 SPOR-ODABAŞI GENÇLİK VE SPOR: 4-1

EKİNCİSPOR-SÜMERSPOR: 0-2

1.AMATÖR KÜME TOPLU SONUÇLAR:

KIRIKHAN GÜCÜSPOR-KARAAĞAÇSPOR: 4-2

SAKARYASPOR-H.ŞİRİNCESPOR: 1-4

YUVAM DEK. ANTAKYA GENÇLİK-MAŞUKLUSPOR: 2-1

BEKBELE BLD.SPOR-TAVLA GENÇLİK VE SPOR: 6-2

ARMUTLUSPOR-DÖRTYOL ESNAFSPOR: 1-1

DEFNE GENÇ.VE SPOR-KURUYER KÖYÜSPOR: 4-2

ALTINÖZÜ BELEDİYESPOR-DÖRTYOLSPOR: 4-0

1.AMATÖR U-19 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLAR:

HATAYSPOR-SAMANDAĞSPOR: 11-2

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-BELEN BLD.SPOR: 3-2

H.ŞİRİNCESPOR-SÜMERSPOR: 2-3

M.K.Ü.SPOR-REYHANLI BLD.SPOR: 3-4

ODABAŞI GENÇLİK VE SPOR-DEFNE 2013 SPOR: 0-11

SAKARYASPOR-ASAŞ 1972 SPOR: 3-7

KÖRFEZ İSKENDERUNSPOR-KIRIKHANSPOR: 1-2

EKİNCİSPOR-HARBİYESPOR: 7-1

KARAAĞAÇSPOR-PAYAS BLD.SPOR 1975: 1-2

U-17 LİGİ GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLARI:

UĞUR DAL ÖZ.SAĞ.KOL.SPOR-DEFNE 2013 SPOR: 0-2

YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK-KIRIKHANSPOR:2-1

HATAYSPOR-KURUYER KÖYÜSPOR: 22-0

SÜMERSPOR-H.ŞİRİNCESPOR: 2-1

ODABAŞI GENÇ.VE SPOR-YENİÇAĞ GENÇLİK VE SPOR: 2-10

İSK.ESEN GENÇLİK VE SPOR-BELEN BL.SPOR: 2-0

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-DÖRTYOL ESNAFSPOR; 3-0

KARAAĞAÇ NARDÜZÜSPOR-ERZİN BLD.SPOR: 1-2

ARSUZ BLD.SPOR-ASAŞ 1972 SPOR: 0-4

U-15 GENÇLER LİGİ TOPLU SONUÇLAR:

H.ŞİRİNCESPOR-REYHANLI BLD.SPOR: 4-0

DEFNE 2013 SPOR-YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİK: 3-3

SÜMERSPOR-ALTINÖZÜ BLD.GENÇ.VE SPOR: 17-0

KÖRFEZ İSKENDERUNSPOR-PAYAS BLD.SPOR: 2-5

İSK.BLD.GENÇ.VE SPOR-KARAAĞAÇSPOR: 1-10

GÖZCÜLER BLD.SPOR-BELEN BLD.SPOR: 1-4

HATAYSPOR-KUMLU GENÇLİKSPOR: 20-0

Not: Maç sonuçları ve puan durumu Hatay ASKF sitesinden alınmıştır. Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk ve emeği geçenlere teşekkürler.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:31:57   

MKÜ Rektörlüğüne Hasan Kaya atandı

Mustafa Kemal Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Kaya atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Hasan Kaya'yı MKÜ Rektörlüğü'ne atadı.

            Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Kaya'yı atadı” denildi.

MKÜ Rektörü Hasan Kaya'nın özgeçmişi

            1964 yılında Hatay'da doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Hatay'da tamamladı. 1988 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1988-1989 yılları arasında Konya'nın Akşehir ilçesinde mecburi hizmet yaptı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1995 yılında İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1998 yılında aynı bölümde yardımcı doçentliğe atandı.

            2011 yılında Hematoloji Yan Dal Uzmanı oldu. 2002 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde göreve başladı. 2002 yılında doçent, 2007 yılında profesör oldu. 2006-2010 tarihleri arasında Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

            Yurtdışı dergilerde yayınlanmış 40, yurtiçi dergilerde yayınlanmış 60 bilimsel makale ve yurtdışı kongrelerde sunulmuş 14, yurt içi kongrelerde sunulmuş 75 tebliği bulunmaktadır.

(Haber: Hasan Kaya)


4 yıl, 6 ay önce / 19.11.2014 10:52:57