......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271371
YORUM MANŞET
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI

 HATAYSPOR’A DESTEK KAMPANYASI
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, TFF 1. Ligde ilimizi temsil eden ve Süper Lige çıkmak için Play-Off maçlarına kalan Hatayspor için yardım kampanyası başlattı.

 Hatay’da 1 milyon 600 bin kişinin bulunduğunu ifade eden Vali Doğan, herkes kişi başı 1 lira verse bile 1 milyon 600 bin ₺ olacağını belirterek herkesi Hatayspor’a destek vermeye davet etti.

Süper ligde yer almanın şehir ve esnaf için önemine değinen Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: “Süper Ligde yer almak çok önemli. Şehre her bakımdan katkı sağlanır. Esnaf ve turizm işletmeleri daha çok kazanır.

Takım çok iyi. Süper Ligde şampiyon olan Galatasaray ve ikinci oaln Başakşehir’i yendi. Her iki takımada dört gol attı. Büyük takımların şehre gelmesi çok önemli, hem spor açısından hem de tanıtım açısından.

Gün Hatayspor’a destek olma günü, az çok demeyelim herkes gücü nispetinde Hatayspor’a destek olmalı. Hatayspor’un Süper Lige çıkması şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına da ciddi katkılar sağlayacaktır. Kampanyaya başlangıç olarak ilk desteği şahsım adına 5 bin bağış yaparak buradan başlatıyorum.” dedi.

HATAYSPOR, TÜM HATAY’I KAPSIYOR

Hatayspor’un sadece Antakya’nın değil tüm Hatay’ı kapsadığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaptığı konuşmada “Hatay son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Basketbol, satranç ve futbol olmak üzere birçok alanda adından söz ettiriyor.

Hatayspor Süper lige çıkacak takımlar arasında ihtimal olarak en yüksek takım. Süper lige 3 maç uzaktayız. Hatayspor’u sevenlerden destek bekliyoruz.

Hatayspor’un geçmişe dair herhangi bir borcu yoktur. Sadece futbolcuların prim alacakları var. Onlarda günü gelince teker teker ödeniyor.

Bende Sayın Valimiz gibi kampanyayı devam ettirmek adına kendi hesabımdan 5 bin ₺ destek veriyorum” dedi.

Destek kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; QNB Finansbank’ta Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İBAN numaralı hesaba katkıda bulunabilecek.

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

TENEKECİOĞLU'NDAN KKTC ZİYARETİ

AK Parti Hatay eski il Başkanı Av. Süleyman Tenekecioğlu, Yönetim Kurulu eski üyeleri Celal Gündüzalp, Hüseyin Atakan ve Dörtyol Eski İlçe Başkanı Doç. Dr. Cüneyt Yavuz ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yerleşik Hataylı İşadamlarının daveti üzerine 19-21 Ocak tarihleri arasında Ada'yı ziyaret gerçekleştirdi.

            Kıbrıs'ta kaldıkları süre içerisinde, Hataylı işadamları ve hemşerileriyle görüşen Tenekecioğlu ve beraberindeki heyet, sırası ile KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova, Eski Maliye Bakanı Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve diğer ilgililerle bire bir çeşitli konularda görüşerek fikir alışverişinde bulundular.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 10:55:56   

KURUMSALLAŞMANIN PÜF NOKTALARI ANLATILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile imzaladığı 'Stratejik Plan ve Kurumsallaşma Projesi' kapsamında düzenlenen üç günlük seminer yöneticilere verilen eğitimle sona erdi.

            HBB Meclis Salonu'nda düzenlenen HBB Daire Başkanlarına ve şube müdürlerine yönelik olan çalışmada, yöneticilik, liderlik, stratejik planlama ve iş analizi konusunda eğitim verildi. 

            Yöneticilerin liderlik özellikleri, çalışanların motivasyonu ve performansının artması amacıyla eğitim veren Eğitim Koordinatörü Proje Uzmanı Yeliz Ceyran, Kurumsallaşma yolunda özellikle deneyimli personel kadrosu, birim içi iletişimin etkin olması, bilgisayar sisteminin yeterli düzeyde olması ve birim hizmetlerinde fiziki ortamın yeterli olmasına dikkat çekti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 10:55:09   

Kadından haber alınamıyor

İskenderun ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan ve psikolojik sorunları olduğu söylenen Tuba Karaadi (40) isimli kadından haber alınamıyor.

            İskenderun'da ailesiyle yaşayan Tuba Karaadi (40) isimli bayan vatandaş yaklaşık 15 gün önce Antakya Emniyet Müdürlüğü tarafından 3 gün nezarete alındığını ve sonrasında haber alınamadığını bildiren Karaadi Ailesi kızlarının hayatından endişe duyduklarını belirttiler.

            Kayıp olan ve kendisinden haber alınamayan Tuba Karaadi (40)'yi gören veya duyan vatandaşların 0326 617 53 19 veya 0507 772 55 95 numaralı telefonlara veya en yakın Emniyet birimlerine haber verilmesini istediler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 10:54:19   

Mehmet Şan'la siyaset üzerine

AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı Mehmet Şan, niçin siyasete girdiğini beklentilerini ve hedeflerini açıkladı.

            

            Gazetemizin aynı zamanda yazarları arasında yeralan eğitimci Mehmet Şan ile siyaset üzerine yapılan Röportajın devamı yayınlıyoruz:

10. İskenderun ve Demirçelik hakkındaki görüşleriniz nedir?

            İskenderun, bu bölgenin can damarıdır. İskenderun, ekonomik olarak geliştikçe ülke ve bölge bundan istifade edecektir. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AK Parti rüzgârı ile üzerindeki ölü toprağı atılmış bir şehri yeniden canlandıracaktır. İskenderun bu günkü halini hiç hak etmiyor. Bir an önce hak ettiği yeri bulmalıdır. Demirçelik ve Haddaneler, ülke ekonomisine sağladığı katkıların yanı sıra işsizliğe de çözüm üretmektedir.

            İskenderun sanayi kenti kadar muhteşem güzelliğini de Türk ve dünya kamuoyu tanıtımı yapılmalıdır. İskenderun, ekonomide daha önemli yerlere gelmelidir. AK Parti, İskenderun hak ettiği yeri bulması için önemli adımlar atacaktır.

11. Hatay'daki Suriyeliler sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz?

            Suriye'deki insanlık dramı her insanı etkiler. Allah kimseyi yardıma muhtaç etmesin. Zor zamanlarında yanlarında olunmuştur. Komşuluk bunu gerektirmektedir. Ancak bazı yanlışların olması, bizlere Osmanlı emaneti olan bu insanlara karşı ön yargılı yapmamalıdır. Bu insanların misafir olduğu unutulmamalıdır. Devletimiz, bu insanlar için gerekli düzenlemeleri yapacağından kimsenin şüphesi olmasın. Devletimiz, büyüklüğünü göstermiştir.

            Her zaman mazlumun yanında yer almıştır. Bizleri de büyük yapan bu vasfımız değil midir? AK Parti, milletimizin müşfik tarafını göstermiştir.

12. Hatayspor hakkında ne düşünüyorsunuz?

            Hatayspor, her Hataylının gönlüdedir. Artık süper ligde olması her Hataylının en büyük arzusudur. Spor, her ilin en büyük reklam aracıdır. Bu konuda herkes taşın altına elini koymalıdır. Bu ciddi bir yatırım ve emek istemektedir. Birkaç vefakâr arkadaşımızın fedakârlıklarıyla buraya kadar gelmiştir. Şansızlıklar sonucu birkaç yıldır şampiyonluk elimizden kaçmıştır. Hataylı, bu yıl birlikte takımına sahip çıkmalıdır. Spor, partiler üstü bir olaydır. Hepimiz Hatayspor'un için çalışmalıyız. Diğer takımlarımıza da sahip çıkmalıyız. Tüm takımlarımızın başarıları bizleri mutlu edecektir.

13. Büyükşehir ve Belediyeler arasındaki sıkıntılar ne düşünüyorsunuz?

            Hatay'da belediyelerin çoğunluğu AK Partilidir. Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışma içerisindedirler. Ancak bütçenin büyük bir kısmı Büyükşehre kesilince belediyelerin eli kolu bağlanmıştır. Hatay, bütün birimleriyle uyumlu olmak zorundadır. İnsanlarımızın mutlu olması için partili ayrımı gözetmeden çalışmalıdır. Hataylılar kişileri ve partileri değil, hizmetleri konuşmalıdır. Hataylı her şeyin en güzeline layıktır. 

14. Eğitimci biri olarak öğretmenlerin problemleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

            AK Parti hükümeti, eğitime en büyük bütçeyi ayıran hükümettir. Eğitimin ileri ülkeler seviyesine çıkması için her türlü imkânları seferber etmiştir. Eğitimin ana öğesi, öğretmenlerdir. Öğretmenler ve diğer memurların daha iyi şartlar sahip olması için ortak mücadele vereceğiz. Öğretmenler mutlu olursa toplum mutlu olacaktır. AK Parti, öğretmenler sahip çıkmaya devam edecektir. Bir öğretmen olarak problemlerin çözümünde daha aktif rol alacağız.

15. Hataylı çiftçilerin

Ne hali olacaktır?

            AK Parti hükümeti her kesim insanla olduğu gibi çiftçi kesiminden insanlarında ihmal etmemiştir. Gerekli teşviklerle çiftçilerimizin yanında yer almıştır. Dünya narenciye üretiminde önemli bir yerde olan Hatay; Dörtyol, Erzin, Samandağ ve diğer ilçeleriyle markalar oluşturması için gayretler sarf edilecektir. Çiftçi, esnafın en güçlü damarıdır. Çiftçide para olursa esnaf iş yapar. Esnaf ve sanatkârlar çiftçilerin ekonomik gücü ile orantılı olarak güçlü olur. Hatay'da her kesimin daha da gelişmesi, ekonomik ve sosyal yönden daha da ilerlemesi için AK Parti'nin bu dönem daha güçlü olması gerekmektedir.   

16. Hatay'ın dünya kenti olması için ne yapılabilir?

            Bu şehir dünyanın göz bebeğidir. Bütün dinlerin kendini bulduğu yerdir. Hoşgörü bu şehirde tarifini bulur. Geleceğin Türkiye'sinde daha etkin bir Hatay için turizm daha canlı hale getirilmelidir. Tarihi ve kültürel miraslarıyla her kesimden insanın ilgisini ve dikkatini çekecektir. İnanç turizminde de önemli bir yerde bulunan bu güzel şehir, dünyanın cazibe merkezi haline gelecektir. Hatay Arkeoloji Müzesi'de dünyadaki sayılı müzelerden biridir. Dünya kültürel birikimlerinin merkezi olan bu şehir, bütün dünyanın dikkatini çekmektedir. Tanıtım çalışmalarıyla hak ettiği yeri bulacaktır.

17. Hatay, siyasette

Ne kadar güçlüdür?

            Hükümetlerimizde Hatay'dan her dönem bir bakanın olması Hataylıların özlemidir. AK Parti hükümetleri Hatay'ı önemsemektedir. Hatay, bunun karşılığı olarak güçlü destek verecektir. Bakanlık gibi şerefli bir görevi ifa eden Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin, Hataylının ufkunu açmış, birçok hizmete de katkı sağlamıştır. Yeni dönemde de Hatay, Ankara'da karşılık bulacaktır.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 10:53:33   

YUVAM DEKOR ANTAKYA GENÇLİKPLAY-OFF’A GÖZ KIRPTI

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunun önemli maçında Yuvam Dekor Antakya Gençlik, güçlü rakibi Maşukluspor'u 2-0 yenerek Play-Off yolunda altın değerinde 3 puan kazandı.

            Antakya Nazım Koka sahasında oynanan bu kritik maçı Mehmet Karanlık, Nurettin Yüksel, Ömer Yüzer hakem üçlüsü başarıyla yönetti.

            İlk üç takımın Play-Off'a çıkacağı grupta ikinci sıradaki Maşukluspor ile üçüncü sıradaki Yuvam Dekor Antakya Gençlik arasında oynanan maç üst düzey futbol mücadelesine sahne olurken, maçı 2-0 kazanan Antakya Gençlik rakibinin koltuğuna oturarak ikinci sıraya yükseldi.

            İki takımında futbol kuralları içinde sert ve iyi mücadele sergilediği maçta 28. dakikada gelişen Yuvam Dekor Antakya Gençlik atağında Ethem Bilgin'in cezaalanı dışından yerden sert vuruşu Maşukluspor fileleri ile buluşunca skor 1-0 oldu.

            39.dakikada Ertuğrul Gündüz'ün Maşuklu cezaalanı içinde Hikmet tarafından düşürülmesiyle hakem Mehmet Karanlık tereddütsüz penaltı düdüğü çaldı. Atışı kullanan usta golcü Kenan Maraşlıoğlu, takımının ikinci golünü atarak ilk yarı skorunu da belirledi: 2-0 İkinci yarıda iki takımın gol çabaları sonuç vermeyince Yuvam Dekor Antakya Gençlik, ilk yarıda attığı gollerle Maşukluspor'u 2-0 yenerek 3 puan kazandı. Bu maçın ardından 12 maçta 26 puan toplayan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, lider Dörtyol Belediyespor’un ardından ikinci sıraya yükselirken, 25 puanda kalan Maşukluspor üçüncü sıraya indi.

ANTAKYA GENÇLİK'TE BÜYÜK SEVİNÇ YAŞANDI

            Yuvam Dekor Antakya Gençlik kritik maçı 2-0 kazanarak Play-Off'a çıkma yolunda önemli bir avantaj elde ederken, maç sonunda büyük sevinç yaşadı. Hakemin son düdüğü ile birbirlerine sarılarak sevinç yaşayan Sarı-Siyahlı futbolcular, alın terlerinin karşılığını almanın mutluluğu içinde oldular.

            Bu arada maçı heyecanla takip eden Yuvam Dekor Antakya Gençlik Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Ahmet Davut, yöneticiler Aykut Doğru ve Yusuf Sayar, soyunma odasında antrenör Ahmet Hayri Yılmaz ve tüm futbolcularını tebrik ettiler.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 10:52:17   

Payas evinde farklı galip

Spor Toto TFF 3. lig 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor, evinde konuk ettiği 68 Yeni Aksarayspor'u 5-0 gibi farklı bir skorla geçti.

            Rakibi karşısında ilk yarıda farka giden Payas Belediyespor, ikinci yarıda kendini fazla sıkmadı.

            Payas Belediyespor'da devre arasında transfer edilen Şahin Fıstıkçı çıktığı ilk maçta fileleri üç kez havalandırarak takımına önemli bir katkıda bulundu.

            28. dakikada gelişen Payas Belediyespor atağında Şahin Fıstıkçı topu filelere göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.

            Bu golden hemen bir dakika sonrasında ani gelişen atakta Şahin Fıstıkçı kendisinin ve takımının ikinci golünü attı.

            39. dakikada Ethem Özden attığı golle farkı üçe çıkardı.

            44. dakikada Ethem Özden kendisinin ikinci takımının dördüncü golünü atarak farkı dörde çıkardı.

            İlk yarının uzatma dakikalarında günün başarılı ismi Şahin Fıstıkçı kendisinin üçüncü takımını beşinci golünü atarak ilk yarı skorunu belirledi.

            İkinci yarıda farklı skor avantajını kullanan Payas Belediyespor, ilk yarıda bulduğu beş golle sahadan galip ayrılan taraf oldu.

            Payas Belediye 1975: İsmail Çetin, Başaran Balcı, Onur Çakır, Safa Yıldırım, Cuma Ali Üzüm,             Resul Ekrem Turhan, Uğur Yalçın, Mehmet Türk, Utku Başman, Şahin Fıstıkcı, Ethem Özden

            68 Yeni Aksarayspor: Emrehan Ceylan, Abdullah Turan, Şahin Çakır, Mesut Yılmaz, Fuat Yaman, Fatih Keş, Selahattin Enür, Azimet Okur, Zahid Aydın, Hakan Doğan, Yemen Taş

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 26.01.2015 10:44:43   

Öğrencilerde karne heyecanı

2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyılı bugün tamamlanıyor. Hatay'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 367 bin 580 öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak.

            15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı bugün sona erecek. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 367 bin 580 öğrenci ve 16 bin 375 öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatiline çıkacak. İkinci yarısı 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan eğitim-öğretim yılı, 12 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

İKİNCİ DÖNEM SINAVLARLA GEÇECEK

            8. sınıf öğrencileri, ikinci dönem Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 2930 Nisan'da merkezi ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavları da 1617 Mayıs'ta yapılacak. Sınav sonuçları Haziran'da açıklanacak.

            Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar günü yapılacak. Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise 1314 Haziran ve 20-21 Haziran tarihlerinde 5 oturumda gerçekleştirilecek. 20152016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 11:07:08   

Dayanışma içerisinde çalışıyoruz

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Belediye Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları ve kurum müdürleri eşlerini Büyük Antakya Otelinde konuk etti.

            Başkan Kimyeci, yaptığı konuşmada Antakya Belediyesi ailesi olarak Antakyamıza en iyi hizmeti sunmak için hep beraber dayanışma içerisinde çalışıyoruz dedi.

            Büyük Antakya Otelinde ev sahipliğini Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin yaptığı birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğine AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Antakya Belediyesi meclis üyeleri, başkan yardımcıları, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel ve kurum müdürleri ile eşleri katıldı.

            Gecede konuşma yapan Başkan Kimyeci, birlik, beraberlik ve dayanıma yemeğine belediye meclis üyelerinin, kurum müdürleri ile eşlerinin iştirak etmesinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederek, “Antakya Belediyesi ailesi olarak Antakyamıza en iyi hizmeti sunmak için hep beraber dayanışma içerisinde çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin gönüllerinde bir kum tanesi kadar hoş seda bırakabilmemiz bizler için çok önemlidir. Antakya Belediyesinin kurulduğu ilk günden itibaren gerek meclis üyelerimizle, gerekse daire müdürlerimizle yoğun tempoda çalışma sürdürüyoruz. Belediye olarak elde etmiş olduğumuz başarı tamamı ile siz değerli konuklara aittir. İnşallah bu birlikteliğimiz bozulmaz ve önümüzdeki süreçte daha fazla, daha güzel hizmetler sunmak yine bizlere nasip olur. Antakya Belediye Meclis üyelerimizin hizmetlerin sunulmasında göstermiş oldukları katkıdan dolayı da teşekkür ediyorum. Örnek alınacak bir belediye meclisimiz var. Bundan ne kadar gurur duysal azdır” şeklinde konuştu.

            AK Parti, CHP ve MHP grupları adına söz alan meclis üyeleri, gecede yaptıkları konuşmada, bu birlikteliğin her zaman süreceğini, ortak hedefin Antakya'ya hizmet sunmak olduğunu ifade ederlerken, Başkan Kimyeci'nin böylesi anlamlı bir buluşmaya öncü olmasından dolayı teşekkür ettiler.

            Düzenlenen yemekte ayrıca “Antakya Belediyesi Çalışıyor, Antakya Gelişiyor” adlı program dvd'si katılımcılar tarafından izlendi ve büyük beğeni topladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 11:05:09   

DENİZLİ VE ŞAHBAZ SU İZLEME KOMİTESİNDE

Hatay Valiliği bünyesinde oluşturulan Su İzleme Komitesinde Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli ve Reyhanlı Asi Sulama Birliği Kooperatifi Başkanı Hüseyin Şahbaz'da yer aldı.

            İlimizdeki çiftçilerin can damarı olan Asi Nehri'nden yararlanacak vatandaşları ilgilendiren Su İzleme Komitesi'nde üst düzey Valilik temsilcisi, Devlet Su İşleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü temsilcisi ile güvenlik amaçlı İl Jandarma Komutanlığı temsilcileri görev alıyor.

            Çiftçilerin ve üreticilerin temsilcisi durumunda olan Abdulhay Denizli ve Hüseyin Şahbaz da Su İzleme Komitesi'nde hizmet çalışmalarını sürdürüyor.

            Komitenin görevleri arasında Asi Nehri'nden yararlanacak çiftçilerin sıra paylaşımı, suyun düzenli akışının sağlanması, kanallar oluşturularak tarlalara suyun ulaşması gibi çalışmalar yapılıyor.

(Yorum Haber merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 11:04:11   

ÖĞRENCİLER SİRKTE EĞLENME İMKANI BULDU

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, belediye bünyesinde verilen kurslara katılan TEOG öğrencilerini sirke götürerek hoşça vakit geçirmelerini sağladı.

            İl Kültür Müdürlüğünde gösterimi olan Smyrna adlı sirkine belediye bünyesinde kurslara devam eden TEOG öğrencileri Başkan Kimyeci'nin misafiri olarak katılarak hoşça vakit geçirdi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, dönem boyunca çocukların belediye kursu-okul arasında mekik dokuduğuna, kursun sona ermesi ile öğrencilerin rahat bir nefes alması ve diğer sosyal faaliyetlerde bulunması için böylesi bir etkinlik ile moral motivasyonuna büyük destek olunacağını ifade ederek, “Çocuklarımızın dönem boyunca yaptıkları başarılı çalışmalar sonrasında böylesi güzel bir etkinliği hak ettiler. İnşallah çocuklarımız ileriki dönemde güzel okullar kazanarak memleketimize, ülkemize yararlı birer insan olurlar. Tek isteğimiz evlatlarımızın yarınlara, gelişen bilim ve teknolojiye rahat ayak uydurabilmeleri ve başarılı olmalarıdır. Ders yönünden çocuklarımızın eksikliklerini kaliteli uzman eğitmenlerimiz gidermek üzere gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalıştılar” dedi.

            Yapılan kısa konuşmanın ardından TEOG kursu öğrencileri, Başkan İsmail Kimyeci ile birlikte Smyrna adlı sirki izlediler.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 11:01:37