......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256509
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

HİZMETLERİMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Özel Antakya Ata Koleji Vakıf Başkanı Rana Salih ve yönetim kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

            Vakıf Başkanı Rana Salih ziyarette yaptığı konuşmada; “30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonrasında Antakya Belediye Başkanı olarak seçildiniz. Bizler seçim sonrası yoğunluğunuz ve yaz döneminin araya girmesinden dolayı hayırlı olsun dileklerimizi iletme fırsatı bulamamıştık. Bugün buraya yeni görevinizin size başarılar getirmesi dileklerimiz ile okulumuza vermiş olduğunuz katkı ve hizmetlere teşekkürlerimizi iletmek amacıyla geldik. Antakya Belediyesi olarak hizmetlerinizde başarılar diliyor, görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Özel Antakya Ata Koleji olarak okulumuza göstermiş olduğunuz destek ve hizmetlerinizi takdir ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci karşılıklı fikir alışverişi ile devam eden ziyarette; “Özel Antakya Ata Koleji Antakya'mızda öğrencilerimizin en üst düzeyde eğitim aldığı güzide kurumlarımızdan biridir. Sosyal ve kültürel etkinlikleriyle de eğitime katkı sağlayan bir değerli bir eğitim kurumumuzdur. Antakya Belediyesi olarak şehrimizdeki tüm eğitim kurumlarımıza olduğu gibi Özel Antakya Ata Koleji'ne de ihtiyaç doğrultusunda hizmetlerimizi periyodik olarak gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte de eğitim kurumlarımızla ilgili proje ve hizmetlerimiz artarak devam edecek.” dedi.

(Haber Merkezi)

 


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:25:22   

GAZETECİLER FOTOĞRAF SERGİSİNDE BULUŞTU

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC), Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu Fuayesi'nde 2 ayrı sergi açtı.

          TFMD'nin düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar ile ÇGC üyesi Ramazan Şanıvar'ın Hatay'da görev yaptığı yıllarda görüntülediği fotoğraflardan oluşan 'Hatay Tadı'nda 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf Sergisi' ÇGC tarafından izlenime sunuldu.

            Serginin açılışına ÇGC üyelerinin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Şimşek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, CHP İl Başkanı Orhan Sümer, CHP 23. Dönem Adana Milletvekili Hulusi Güvel, CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ve İletişim Meslek Lisesi öğrencileriyle çok sayıda gazeteci ve davetli katıldı. Serginin açılış kurdelesini İletişim Meslek Lisesi öğrencileri ve protokol üyeleri birlikte kesti. Adana Büyükşehir, Çukurova ile Seyhan Belediyeleri'nin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik büyük ilgi gördü.

            Toplam 3 gün izlenime sunulacak serginin açılışında konuşan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, "Bugün Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin 2014 Yılı Basın Fotoğrafları Sergisi ile birlikte eşzamanlı olarak üyemiz Ramazan Şanıvar'ın 'Hatay Tadı'nda 6 Yılda 66 Kare' fotoğraf sergisini de açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mesleki örgüt olarak bu tür etkinlikleri daha fazla gerçekleştireceğiz. Görüş ve önerilerle çalışmalarımızı üyelerimizin istekleri doğrultusunda birlikte yürüteceğiz" dedi.

            Esendemir, ÇGC'nin sosyal ve kültürel etkinliklerine devam edeceğini sözlerine ekledi.

            Ramazan Şanıvar, 35 yıllık gazetecilik yaşamında Hatay'ın ayrı bir önemi bulunduğunu, ustalık döneminin 6 yılını Hatay'da geçirdiğini, kentin deseni, kokusu, gözü, rengi,  sesi, kulağı olduğunu, çok iyi dostluklar edindiğini belirterek, “Hatay benim ikinci memleketim. Orayı herkesin görmesi gerekir. Kent dışından Hatay'a göreve gelen öğretmen, memurların memleketlerine dönmeyerek Hatay'a yerleştiklerini tanık oldum. Hatay'ı asla unutmayacağım” diye konuştu.

            Şanıvar, Hatay'da 6 yıllık görevi sırasında çektiği 3 bin kare fotoğraf içinden belirlediği 66 kare fotoğrafın büyük ilgi gördüğünü, kentin tanıtımına da katkı sağladığını sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:23:51   

Gaziler, baloda buluştu

Gaziler Haftası, Hatay Muharip Gaziler Derneği tarafından Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi'nde organize edilen muhteşem balo gecesi ile son buldu.

            Şarkıcı Kader ve O Ses Türkiye Sanatçısı Tuğçe Tellioğlu'nun da konser verdiği muhteşem gecede davetliler doyasıya eğlendi. Külliye içerisinde nezih bir ortamda müzik eşliğinde yemek yiyen davetliler geceyi eğlenerek geçirdi.

            Geceye Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Yayladağı Belediye Başkanı Hacı Mehmet Kalkan ve meclis üyeleri, İskenderun Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:22:53   

Maçlar cumartesi günü oynanacak

Spor Toto TFF 2. Lig ve 3. Ligde ilimizi temsil eden takımlarımızın maçları Cumartesi günü oynanacak.

            Spor Toto TFF 2. Lig temsilcimiz Körfez İskenderunspor kendi sahasında Menemen Belediyespor'u konuk edecek. Saat: 16.00'da oynanacak olan maçı Ali Adıgüzel, Kemal Mavi, Mustafa Akkuş hakem üçlüsü yönetecek.

            Spor Toto TFF 3. Lig 1. Grup temsilcimiz Kırıkhanspor, Gaziosmanpaşa deplasmanına gidecek. Sarıyer Çayırbaşı Stadyumunda oynanacak olan maçı Taner Ağıç, Suat Fidan, Helim Aksoy hakem üçlüsü yönetecek. Maçın başlama saati: 16.30.

            Spor Toto TFF 3. Lig 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Gölcükspor'u konuk edecek. Payas İlçe Stadyumunda oynanacak maçı Erkoç Doğan, Çağlar Yıldız, Hakan Yoldaş hakem üçlüsü yönetecek. Payas Belediyespor-Gölcükspor maçı saat: 16.00'da başlayacak.

            Spor Toto TFF 3. Lig 3. Grupta Erzin Belediyespor Ayvalık Belediyespor'a konuk olacak. Ayvalık Hüsnü Uğural Stadyumunda oynanacak olan maçı Ömer Tolga Güldibi, Alparslan Yılmaz, Cem Özbay hakem üçlüsü yönetecek. Maç saat: 16.30'da başlayacak.

(Haber: Hasan Ali Temizyürek)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:21:07   

Futbol Festivali dolu dolu yaşanıyor

İskenderun Belediyesi'nce düzenlenen 1.İskenderun Futbol Festivali, centilmenlik ruhu içerisinde gerçekleşiyor. Halkın büyük ilgi gösterdiği festival, İskenderun'a hareketlilik kazandırdı.

            İlk kez düzenlenen 1.İskenderun Futbol Festivali'nde, çeşitli kurumlar, basın mensuplarının yanı sıra, İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli de maç yapma heyecanını yaşadı.

            Dostluk, sevgi, barış, kardeşlik ve centilmenlik içerisinde geçen festival etkinliklerinde, karşılaşmalara katılanlar kadar, onları izleyen aileler ve yakınları da hoşça vakit geçiriyor.

            Sporculara alkış ve tezahüratla desteğini sergileyen izleyiciler, karşılaşmanın heyecanını yaşıyor.

            Futbol cambazlarının gösterisi, penaltı atışları, frikik atışları, bilgi yarışmaları, balon futbolu ve futbol turnuvaları ile dolu dolu yaşanan festivalin, geleneksel olarak sürdürüleceği belirtildi.

            Türk futbolunun efsane isimleri, İskenderun'un şöhretleri ve down sendromlu çocukların karşılaşmaları ile başlayan 1.İskenderun Futbol Festivali, kentin tanıtımına,  halkın kaynaşmasına da vesile oldu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:18:07   

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARIBAŞLADI

Teksöz: Ahilik Kültürü esnafın bayramıdır

            Ahilik Haftası kutlamaları dün sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelen bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

            Törene Vali Vekili Orhan Mardinli,  Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A. Kadir Tek-söz, Ticaret İl Müdürü Ziya Yüksel ile diğer kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

            Daha sonra Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde HESOB toplantı salonunda düzenlenen törenle unutulmaya yüz tutmuş esnaf ve sanatkâra ödül verilirken Sabit Ak'ta İlin Ahisi Kaftanını giydi.

            Törenin açılış konuşmasını yapan HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, bugün esnafın bayramı, Ahilik Kültürü esnafın bayramıdır diyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Birlik, beraberlik, kardeşlik olan bu şehirde,  Ahilik kültürünü kutlamak çok önemli. 50 bin esnafı temsil ediyoruz.

            5 sanayi sitesi yapıyoruz, İnşaatçı ve mermerci kardeşlerimizi de şehirden çıkaracağız. Esnaf teşkilatındaki siyaset çok daha büyük. Milletvekillerimizden çok yararlandık.

            Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin A dan Z ye ne istediysek bizlere destek verdi. Başta Sadullah Ergin olmak üzere tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın” dedi.

            Konuşmaların ardından; en olgun esnaf ve sanatkar: Hüsamettin Öz, en genç esnaf ve sanatkar: Nebil Karadeniz, örnek kadın esnaf ve sanatkar: Ülkan Karabacak, Unutulmaya yüz tutmuş esnaf ve sanatkar: Ali Şahin ve Yunus Öztürk'e kaftanları giydirildi.

            Kaftan giydirme törenine, Hatay Vali Vekili Orhan Mardinli, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Hasan Akgöl, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve CHP Genel Bşk. Yrd. Nihat Matkap, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Ziya Yüksel ve davetliler katıldı.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)


4 yıl, 4 ay önce / 25.09.2014 12:01:59   

Yayladağılıların tercihi yine Yalçın

Yayladağılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yapılan kongresinde, mevcut başkan Avukat Mehmet Yalçın, genel kurulda güven tazeleyerek bir kez daha başkanlığa seçildi.

            21 Eylül Pazar Günü Antakya'da ki Yayladağılılar Dernek binasında gerçekleşen olağan genel kurulda Av. Mehmet Yalçın, Hidayet Alagöz ve Bayram Oktay başkanlık için yarıştı.

            Toplam 462 üyeden 362'sinin oy kullandığı seçimlerde Ali Gündüz, Cahit Aşkar ve Nevzat Hüner Divan Kurulunda yer aldılar. Saat 10:00 da başlayan seçimler saat 17:00 da sona erdi. Oyların sayımının ardından Av Mehmet Yalçın ve ekibi 177 oy alarak bu seçimden zaferle çıktılar

            Seçimlerde Hidayet Alagöz 176 oy, diğer aday Bayram Oktay 3 oy alırken 6 oy da geçersiz sayıldı.

            Yeni göreve seçilen Yayladağılılar Derneği yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Mehmet Yalçın, Ahmet Sönmez, Servet Altaş, İsmail Gökgöz, Mehmet Hanifi Bilgili, Ali Yılmaz, Mehmet Duran, Mehmet Bilgili, Faris Çenteli, Ferhat Talay, Hüseyin Başboğa, Mehmet Yılmaz, Ahmet Tiryaki, Osman Nuri Parlak, Kubilay Kurt.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 25.09.2014 12:00:21   

TES, iş bırakma eylemi yaptı

Türk Eğitim-Sen (TES) Hatay 1 Nolu Şubesi okullardaki müdür atamaları nedeniyle 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı.

            Dün, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapan, Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Recep Tuncay;"Bugün Milli Eğitimdeki haksızlıklara, hukuk tanımazlığa, adam kayırmalara karşı isyanın doruğa çıktığı gündür.” dedi.

            Tuncay açıklamasına şöyle devam etti; “Bugün Hz. Ömer adaletini elinin tersiyle itenlere, milli eğitimde ayrımcılık kokan uygulamalara, yılların emeğiyle elde edilmiş makamların yandaşlara, torpillilere 'dur' denildiği gündür.

            Bugün eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının tırpanlanmasının, öğretmenlerin itibar kaybetmesine neden olan uygulamaların, akademik zam sözü verilmesine rağmen bu sözünün arkasında durmayanların, gelir dağılımındaki adaletsizliğin protesto edildiği gündür.

            Şuanda 8 bin okul müdürü adeta idam edilmiştir. Okul müdürlerini idam edenler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Valiliklere idari soruşturmalar açılması için dilekçeler verdik. Hatta bu tetikçilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı da soruşturma başlatıyor.

            Bakalım bu soruşturmalardan ne sonuç çıkacak Bu süreçte, okul müdürleri kendi ekibini de oluşturabilecek. Yani okul müdürleri müdür başyardımcılarını, müdür yardımcılarını kendisi seçecek.  Böylece okul müdürlerinin büyük kısmı siyasi ve ideolojik görüşü kendisiyle örtüşen insanları yakın çalışma arkadaşı olarak belirleyecek. Hatta büyük bir kısmına kimlerle çalışacakları yine bir yerlerden gelen talimatlarla bildirildi bile!

            Öğretmenlerin, akademisyenlerin ve diğer tüm eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal hakları da giderek zafiyete uğramaktadır. Oysa bir toplumun ancak ve ancak eğitim ile kalkınabileceği göz önüne alındığında; öğretmenlerin, akademisyenlerin, eğitim çalışanlarının, üniversite çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını dünya ülkeleri seviyesine çıkarmak, onların insanca ücretlerle yaşamasını sağlamak bu ülkeyi yönetenlerin en asli görevlerinden biridir.

            Görüldüğü üzere eğitimin tonlarca sorunu ve bu sorunları çözmekten uzak bir siyaset anlayışı bulunmaktadır. Eğitimine önem vermeyen, eğitimcisini siyasi ihtirasları uğruna bir kalemde harcayan, katılımcılık yerine, “benim dediğim olacak” anlayışını dikte ettiren, nitelikli eğitimi sağlamak yerine kendisi gibi düşünmeyenlere ayak kaydırma operasyonu yapanlar, bugün MEB'i batağa saplamıştır. Bizim amacımız üzüm yemektir. Hiçbir tavrımızı siyasi mülahazalarla ortaya koymuyoruz. Tek derdimiz eğitim çalışanlarının daha huzurlu ve eğitim hizmetinin verimli olmasıdır. Kim yaparsa yapsın doğruların hep destekçisi olacak; kimden gelirse gelsin yanlışların karşısına kaya gibi dikileceğiz.

            Sendikamızın bu eylemi bir uyarı niteliğindedir. Bu ülkeyi yönetenler aklını başına almalıdır. Aksi taktirde bu eylemlerimiz bir son olmayacak, sürekli eylemlilik süreci başlatılacaktır. En kısa sürede taleplerimize cevap bekliyoruz, alacağımız cevap eylemlerimizi de şekillendirecektir. Biz sözümüzü söyledik, duyan duymayan kalmasın.” dedi.

(Haber&Fotoğraf: Hasan KAYA)


4 yıl, 4 ay önce / 25.09.2014 11:57:29   

Ahilik teşkilatlanması topluma ışık vermiştir

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, yayınladığı bir mesajla Ahilik Haftasını Kutladı.

            “Yüzlerce yıldır Anadolu topraklarında mesleki örgütlenmeyle birlikte, sosyal ve kültürel yapıyı oluşturan ahilik teşkilatlanması feyzini Hacı Bektaş Veli'den Ahi Evran'dan alarak topluma ışık vermiştir” diyen Yaman, açıklamasına şöyle devam etti: Ahiliğin mantığında ilk satışını yaptıktan sonra komşusu siftah etmeden satış yapmayı reddeden kanaatkârlık, dükkânını süpürürken dışarıdan içeri doğru süpürmeyi adet edinen bir çevrecilik, terazisinde doğruluğu ve hakkı gözeten adalet, yolda kalanı ağırlayan baş tacı eden konukseverlik gibi insancıl kavramları ön plana çıkaran güçlü bir ahlak öğretisi vardır.

            Toplumda yardımlaşmayı ve paylaşmayı, tüketici haklarına saygı göstermeyi ahlaki bir erdem olarak ön plana çıkaran ahilik ne yazık ki toplumsal yabancılaşma ve kontrolsüz, kayıt dışı ekonomi nedeni ile en fazla yıpranan değerlerimizdendir.

            Ahilik kültürümüzün yaşatılabilmesi için her yıl kutlanan Ahilik haftasında değerlerimizin kamuoyuna yeniden benimsetilmesini, mütevazı sermayeleri ve el emekleri ile geçinen esnaf ve sanatkârlarımıza ahilik bilinci içinde mesleki hayatlarını sürdürmelerini diliyor, bu vesile ile tüm esnaf teşkilatlarımızın ahilik haftalarını kutluyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 25.09.2014 11:56:36   

ESNAFIN İSTEKLERİNİ EMİR TELAKKİ EDERİZ

Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Kooperatif Başkanları, Oda Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye ziyarette bulundu.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Kooperatif Başkanları, Oda Başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde yaptığı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sizler sadece Antakyamızın değil, Hatayımızın ve Türkiyemizin gurur kaynağısınız. Ahilik özü itibari ile güzelliği, doğruluğu, dürüstlüğü temsil eden aynı zamanda küçüğün büyüğüne saygısını ifade eder. Ahilik ayrıca kültürümüzün ve inancımızın en üst noktalara taşınması konusunda bir eğitimi de içinde barındırmaktadır. Türk milletinin en önemli dinamiklerini esnafımız oluşturmaktadır. Sahip olduğumuz kültürel güzellikleri Selçuklular, Osmanlılar döneminden bugüne kadar yaşatarak, koruyarak getiren kesimlerden biri de sizlersiniz. Türkiye'nin 2023 hedefinde dünyanın en gelişmiş ilk on ülke içerisinde yer almasında en önemli destekçimiz siz kıymetli zanaatkârlar ve esnafımızdır. Antakya Belediye Başkanı olarak ekibimizle her zaman zanaatkârlarımızın, esnafımızın ve vatandaşlarımızın en küçük ricasını emir telakki eden zihniyete sahibiz. İnsanımızın yüreğinde bir kum tanesi kadar sevgi açısından bir yer bulabilirsek o bizim için kâfidir. Esnafımızdan gelen arzu ve istekleri karşılama konusunda bütün imkânlarımızı sunmaya hazırız. Antakya Belediyesi adına ve şahsım adına Ahilik Haftanızı kutlarım” dedi.

            Ziyarette konuşma yapan Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz, “81 Vilayet genelinde bugün Ahilik günü kutlamaları olduğunu hatırlatarak, “Bu münasebetle sizlere 70 Oda, kooperatif başkanımız ve ATSO Başkanı Hikmet Çinçin beyle beraber ziyarette bulunuyoruz. Antakya genelinde yaptığınız çalışmalar herkes tarafından büyük takdirle karşılanıyor. Bu arada 24 saat boyunca kapınız bizlere açık. Bunu çok iyi biliyoruz. Bugüne kadar esnaf kardeşlerimizin rahat etmesi için yaptığınız bütün hizmetlere ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 25.09.2014 11:55:46