......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 263712
YORUM MANŞET
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ04 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş., Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz ABİGEM A.Ş. arasında imzalanan Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü ilk meyvelerini verdi.

 ATSO tarafından 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan personellere belgeleri teslim edildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz diyen ATSO yönetimi, yaptığı açıklamada “İmzalanan protokol kapsamında tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları arasında olan metal, asansör, makine, oto alım satım, inşaat sektörlerinde, 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirdiğimiz sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan değerli personellere belgeleri teslim edilmek üzere bugün Antakya Mobilya Ortak Üretim Merkezi binası Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ercan Yıldırım, Ticaret İl Müdürü Sayın Halit İmrek’in yanı sıra bölgenin öncü firmalarının kurucuları ve firma temsilcilerinin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Odamıza bağlı Öziş Metal Bamak Metal, Savkar Asansör, Dapsan Asansör, Uzman Asansör, Yurtas Asansör firmalarının çalışanları Mesleki Yeterlilik Belgelerini Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ve Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım’ın ellerinden aldılar. Hep birlikte daha iyisini yapmak ve firmalarımızı günümüzün şartlarına uygun hale getirmek için işbirliklerimiz devam edecek olup, Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI
YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCISaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret etti.

 Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır diyen Çalışkan, gazetecilerin halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumunda olduğunu ifade ederek “Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ile görüşen Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, basın mensuplarının önemli bir mesleği icra ettiğini belirterek, “Bugün maalesef ülkemizde hem basın özgürlüğü hem de gazetecilerin çalışma şartları iyi bir noktada değil” dedi.

Çalışkan, konuşmasının devamında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü, basın özgürlüğü ve bayramı gibi kutlansa da son yıllarda basına uygulanan abluka ile gazetecilerin yıldırılma ve bir tarafa özgü yayın yapma projesiyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz.

Bendeniz de bir basın emekçisi olarak da şunu ifade etmeliyim ki bugün ülkenin kalkınması adına özgür medyaya ihtiyaç var. Basının özgür olmadığı yerde ülkenin özgür olduğunu söylemek mümkün değildir. Basın rahat konuşuyorsa o ülke özgürdür.

Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır. Halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumundadır. Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız ve bu günün gerçek manada bir bayram olarak kutlanmasını arzu ediyoruz. Umarız, emeklerinin karşılığını aldığı ve saygınlıklarının tekrar kazanıldığı gün olsun.

Yerel basının da linçe maruz kalarak, basın ilanlarının kısıtlanması, matbaa/baskı anlamında son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılarla, matbaaların büyük mali sıkıntılar yaşadığını kâğıt dahi ithal edildiği için maliyetlerin pahalı durumda olduğunu görüyoruz.

Saadet partisi Hatay teşkilatı olarak geleneksel iftarla basın buluşmaları gibi etkinliklerimiz diğer siyasilere de örnek olduk. Bu tür çalışmaları sürdüreceğiz. Bugün de olacağı gibi bundan sonra da gerek belediye başkanlığı gerek iktidar gibi yönetimde olduğumuzda basına her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyorum.

Bu günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm gazeteci meslektaşlarımızın vefat edenlerini de rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları âli olsun” diye konuştu.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal ve Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan eşlik etti.

(Haber Merkezi)

TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ

  TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi tarafından “Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız“ konulu konferansı düzenlendi.

 

Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ve TRT’de yayınlanan Payitaht Abdulhamit dizisinde Tahsin Paşa olarak oyunculuk yapan Araştırmacı –Yazar, Hukukçu Bahadır Yenişehirlioğlu katılırken, vatandaşlar programa yoğun katılım gösterdi.

Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız Konferansına Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti Antakya İlçe Başkan Vekili Alper Neşeli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferans öncesinde Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar kısa bir konuşma yaparak “Mehmet Akif İNAN tarafından kurulmuş ve yoluna milletiyle barışık bir şekilde devam etmiş bir sendika olarak eğitimcilerin hak mücadelesini yaparken, bir taraftan da kültürel davamız konusunda yol almak istedik. Hem öğretmenlerimize hem velilerimize hem öğrencilerimize yardımcı olmak istedik. Bizim, bugünkü değerlerimizi yarınki kuşaklara anlatacak olan değerlerimizi doğru şekilde aktarmak için kültürel etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında BİR BİLENLE BİLGE NESİL kitap dağıtımı ve ödüllendirmesi etkinliği yer almaktadır. Aynı zamanda biz bir iyilik hareketiyiz. Erdemliler hareketiyiz. Arakan’dan Doğu Türkistan’a nerede kanayan bir yara varsa Eğitim Bir Sen –Memur Sen orada olmaya devam etti” dedi.

Konferansa konferansa konuşmacı olarak katılan Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasından önce özçekim yaparak resmiyeti pek sevmediğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP
Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP

  Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı  ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖPAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni kalabalık bir heyetle ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Sadullah Ergin, Sabriye Sönmez, Cahit Aşkar, Tuncay Damlar ve çok sayıda gazetecinin karşıladığı Güler ve AK Parti heyeti, uzun bir süre samimi sohbet toplantısında bulundu.

Hatay’ın tüm ilçelerinde projeler hazırladıklarını ve bahane üretmeden Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen Güler “Şu anda biz Hatay’ımız için 15 ilçe de projelerimizi hazırlıyoruz.” dedi.

Biz yapabileceklerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız, bunları da 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz diyen Güler, “Hatay’da çukur, çamur, çöp kalmayacak. Bizim ilk önceliğimiz budur. Vatandaşlarımız yürüyebilecekleri, araçlarını kullanabilecekleri yol istiyor. Vatandaşlarımız öncelikle bizden görevimizi yapmamızı istiyor. Bunu yaparken, millete ahkam kesip, bir lütuf ihsan ediyormuşuz gibi bir tavra girmemizi istemiyor. Biz vatandaşlarımız, STK’larımız ile birlikte, önce Hatay’ın ihtiyaçlarını belirleyip imar ve inşa edeceğiz. Bahane üretmeyeceğiz, birilerini suçlamayacağız, Hatay hak ettiği yere gelmek istiyor. Bunun yolu da toplumla hareket etmek. Projeler halkın talepleri doğrultusunda şekillenir. Hatay’da projeler yapılıyor, şehir yapılan projeye göre şekillendirilmeye çalışıyor.

5 yıldır Hatay’da Ulaştırma Master planı yapılmamış. Dolmuşçularımızın,  servisçilerimizin yaşadığı sıkıntıların sebebinde Büyükşehir’in Ulaştırma Master planını yapmamış olması yatıyor. Sebze halini görüyoruz, ilk icraatlarımızdan biri sebze halini yapmak. Yer tespiti ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, esnafımızla da istişare edeceğiz. Trafik akışı ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. 45 gün, 60 gün gibi sürelerde Battı-çıktılar yapacağız. Bunları planlayıp trafik akışını rahatlatacağız.

Cumhur İttifakı ne AK Parti’nin ne de MHP’nin daha fazla belediye çıkarmak için yaptığı bir ittifak değil. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi kıyama kalkanların ittifakıdır. Partimiz de İlçe belediye başkan adayları da kısa süre içerisinde açıklanacak. CHP’nin adayı açıklandı, şu an saha da çalışıyor. AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanı açıklandı, saha da çalışıyoruz. Antakya’da CHP’nin bir adayı çalışıyor, AK Parti’de 17 aday adayı da çalışıyor. Yarın bir aday açıklandıktan sonra da yine diğer aday adaylarımız adaymış gibi çalışacaklardır. Genel merkezimizden adayın açıklanması için bir tarih yok ama ben bu hafta içerisinde açıklanacağını düşünüyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

SAADET’TEN COŞKULU KONGRE
SAADET’TEN COŞKULU KONGRE

SAADET’TEN COŞKULU KONGRESaadet Partisi, Hatay İl Kongresini Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi. Güven tazeleyen Mustafa Eğe, yeniden il başkanlığına seçildi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hatay’da partisinin 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, Şerafettin Kılıç ve GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan eşlik etti.  

Antakya HATMEK Salonu'nda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu belirterek, “Adalet mülkün temelidir. Herkes bir adalet arayışı içerisinde. Adaletle oynanmaz, şahıstan şahısa değişmez. Adaleti adeta hapsettiler gibi geliyor. Bunu da görüyorlar mı görmüyorlar mı bilmiyorum. Bazılar bir öç alma vasıtası gibi kullanılmasını doğru bulabilir ama eğer adalet yerine gelmezse devlet zedelenir.

Biz geçmişte de ittifaklar yaptık, bu ittifaklardan dolayı da hiç pişmanlık duymadık. Çünkü biz Türkiye'deki kutuplaşmanın o ittifaklarla önünün kesildiğine inanıyoruz. Şimdi mahalli seçimlerinde hükümet yine kamplaştırma yolunda, cumhur ittifakı ‘vatan millet Sakarya’ geriye kalanla hain. İktidarda bulunanlar ve destekçileri kendileri gibi düşünmeyen insanlara hain diye itham ederse bu memlekette huzur olur mu? Allah yardımcımız olsun.

Biz yerel seçimlerde bütün partilerin ayrı ayrı girilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Burada da adaylarımız olacak. Her yerde en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yeri geldiğinde dirsek temasında bulunuruz dedik. Bunu söylerken hep mahalli yönetimlere intizar ettirdik yani bu gelişmeleri oraya bıraktık. ” diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM EDİN

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında; “Bugün ülkemizde istikamet, dava, ilke denildiği zaman Saadet Partililer akla gelir diyerek şunları söyledi; Ey Sadet Partililer! Dik durun, dik durmaya devam edin. Çünkü bu millet dik durmayı, omurgalı olmayı ilkeli davranmayı, dünya ve iktidar nimetlerini elinin tersiyle itmeyi sizden öğrendi.

Saadet Partililer dünyanın her hangi bir noktasındaki her hangi bir olaya karşı doğru, ferasetli bakış nedir? Denildiğinde ilk akla gelen topluluktur. FETÖ, Ergenekon, Suriye, Arap baharı denildiğinde nerde durulması gerekiyorsa orada durdunuz. İşte bu ilkeli duruş, merhum Erbakan hocamızla başlayan, bugün Muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile devam eden çizgidir.

Sayımıza aldırış etmeden herkes, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu konuda Saadet Partililer ne diyor? Saadetliler acaba ne yapacak, hangi olayı nasıl karşılayacak, hep bunun peşinde olacaklar. Ne mutlu sizlere ki bu görüşü bu duruşu sağlıyorsunuz. Bu duruşunuzla önümüzdeki seçimlerde başta Payas’ımız olmak üzere tüm Türkiye’de en hayırlı müjdeli sonuçları alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegelerin oylarıyla mevcut başkan Mustafa Eğe güven tazeleyerek yeniden seçilirken yeni yönetim kadrosu da oluştu.

(Haber Merkezi)

Yavuz Selim Caddesi'nin trafik yoğunluğu ortadan kaldırıldı

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanlığı'na bağlı Ulaşım Daire Başkanlığı Antakya Yavuz Selim Caddesi üzerinde oluşan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırdı.

            Yavuz Selim Caddesi üzerinde bulunan Girne Köprüsü yolu, gidiş-dönüş olmak üzere çift şeride düşürülerek kavşaklarda yaşanan trafik karmaşası engellendi. Dolayısıyla Antakya'nın kuzey istikametinden gelen 18 kooperatife ait toplu taşıma araçları Asi Nehri'nin batı kenarından geçmek kaydıyla köy garajlarına ulaşmış olacak. Yine bu kooperatiflerin dönüş yolu Antakya girişinden eski Eğitim Fakültesi kavşağına kadar düz istikamet olup buradan sonra bir kısmı Asi Nehri'nin doğusundaki yolu kullanarak Yavuz Selim Caddesi'ne uğramadan;diğer kısmı ise kavşaktan sonra Bekir Karabacak Köprüsü'nü kullanarak köy garajlarına ulaşacak.

            Yapılan bu iyileştirme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan HBB Ulaşım Daire Başkanı İnşaat Mühendisi Ekrem Baldıran:”Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar neticesinde yollar üzerinde bulunan tüm sinyalizasyon ve trafik lambaları trafiğin akışına ve sirkülasyonuna göre yeniden düzenlenmiştir.

            Dolayısıyla Antakya'nın kuzey istikametinden geliş-gidiş yapan en az 4 bin araç bu trafik çilesinden büyük ölçüde kurtulmuş olacak. Ulaşım Daire Başkanlığı olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.”dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.11.2014 10:48:20   

Gençliğe yatırım, geleceğe yatırım

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, bu hafta başında Dörtyol Kapalı Spor Salonunun doğu yakasında başlayan Dörtyol Gençlik Merkezi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

            Türkoğlu, ziyaret ettiği Dörtyol Gençlik Merkezi inşaat alanında yaptığı incelemelerde; “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için bir kamu yatırımını daha hayata geçirmenin, gerçeğe dönüştürmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz” dedi.

            Gençliğe yatırımın geleceğe yatırım olduğuna vurgu yapan Türkoğlu; “Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye'sini inşa edecek olan gençlerimiz, bizim umut kaynağımızdır. 2023 ve 2071 hedefleri, eli molotof kokteyli tutan, uyuşturucu ile hayatını karartan bir genç modeli ile değil, enerjisini doğru alanlarda kullanmak suretiyle ruhsal, fiziksel ve duygusal gelişimini tamamlayan, aydın ve dinamik bir genç modeli ile gerçekleşebilir. Biz kanunlara, vatanına, bayrağına, milletine bağlı, insana saygılı, ailesine, töresine, değerlerine hürmetkâr bir gençlik inşa etmenin gayretindeyiz. Bizler sağlıklı nesiller, güçlü yarınlar için varız. Dörtyol'da inşasına başladığımız Gençlik Merkezi yatırımımız ilçemize artı bir değer katacak ve bu yatırım ile gençlerimizin sahip oldukları potansiyel ve dinamizmi doğru alanlara kanalize etme fırsatı bulacağız” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.11.2014 10:47:24   

Sürü yönetimi kursiyerlerine teknik gezi

Kırıkhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi kapsamında düzenlenen eğitim kursuna katılan kursiyerler için Kahramanmaraş ilinde bulunan keçi çiftliklerine teknik gezi düzenlendi.

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, istihdamın korunmasına ve işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla tarım ve hayvancılık alanında ihtiyaç duyulan tarım çalışanı yetiştirmek için düzenlenen proje kapsamında Kırıkhan'da düzenlenen “Sürü Yönetimi Elamanı Benim” kursuna katılan kursiyerlere Kahramanmaraş ilinde bulunan keçi çiftliklerine uygulamalı teknik gezi düzenledi.

            İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri veteriner hekim Servet Kayıkcı ve Murat Kocadağ tarafından düzenlenen teknik gezide modern keçicilik yapılan işletmede kursiyerlerce incelemede bulunuldu.

            Teknik gezi sonunda kursiyerler, modern keçi çiftliklerini gördü ve işleyişi hakkında bilgi sahibi oldu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.11.2014 10:46:30   

İstanbulspor-Kırıkhanspor, Payas Bld-Erzincan Refahiye, Erzin Bld.- Ankara Demir

Spor Toto TFF 3. Lig'de bu hafta oynanacak maçlarla devam edecek. 1. Grup temcilcimiz Kırıkhanspor İstanbul deplasmanına giderken 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor ve 3. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor kendi sahalarında oynayacak.

            3. Lig 1. Grup temsilcimiz Kırıkhanspor, kendi tesislerindeki hazırlıklarını tamamlayarak İstanbul'a gitti. Maçın oynanacağı Bahçelievler İl Özel İdare stadyumunda yapacağı son çalışmanın ardından hazırlıklarını tamamlayacak olan Sarı-Lacivertliler galip gelerek üç puanla dönmenin hesaplarını yapıyor.

            İstanbulspor-Kırıkhanspor 23 Kasım Pazar günü saat: 13.30'da başlayacak.

            3. Lig 2. Grup temsilcimiz Payas Belediyespor kendi saha ve seyircisi önünde Erzincan Refahiyespor'u konuk edecek. Hafta başından beri bu maçın hazırlıklarını sürdüren Payas Belediyesporlu futbolcular, saha ve seyirci avantajını iyi kullanarak maçtan galip ayrılmayı hedefliyor. Payas İlçe Stadyumunda oynanacak olan Payas Beeldiyespor- Erzincan Refahiyespor maçı saat: 13.30'da başlayacak.

            3. Lig 3. Grup temsilcimiz Erzin Belediyespor yarın kendi saha ve seyircisi önünde Ankara Demirspor'u konuk edecek. 22 Kasım Cumartesi günü İskenderun 5 Temmuz Stadyumunda oynanacak olan Erzin Belediyespor-Erzincan Refahiyespor maçı saat: 13.30'da başlayacak.

(Haber: A. Vahit Güraslan)


4 yıl, 6 ay önce / 21.11.2014 10:45:21   

Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Dörtyol deplasmanına hazır

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunda zirve mücadelesi yapan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, Pazar günü deplasmanda oynayacağı Dörtyolspor maçına hazır durumda.

            Geçen hafta lider Maşukluspor'u zorlu geçen maç sonunda 2-1 yenerek rakibini liderlik koltuğundan indiren Sarı-Siyahlı Antakya ekibi, Dörtyol deplasmanına galibiyet parolasıyla hazırlanıyor.

            Antrenör Ahmet Hayri Yılmaz idaresinde Dörtyolspor maçına hazırlanan Yuvam Dekor Antakya Gençlik futbolcuların hayli hırslı ve moralli oldukları gözleniyor.

            Bu arada takımın en önemli oyuncularından kaptan Ömer Fansa, arkadaşlarıyla birlikte Dörtyol'da iyi mücadele ederek zirve yarışını sürdürmek amacında olduklarını söyledi.

            Yuvam Dekor firma sahibi ve aynı zamanda takım 2.Başkanı Bedi Yıldız'ın yeni yaptırdığı ve uğurlu gelen formalarla sahaya çıkacak olan Yuvam Dekor Antakya Gençlik, 4 maçta 10 puanla grupta ikinci sırada yer alıyor.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.11.2014 10:43:51   

İskenderun Belediyespor:1- İskenderunspor 1967:0

Hatay Süper Amatör ligi 6. haftasında İskenderun Belediyespor-İskenderunspor 1967 arasında oynanan İskenderun derbisinde kazanan taraf İskenderun Belediyespor oldu.

            Cem Hanoğlu-Necmi Demir-Murat Yüzgüleç hakem üçlüsünün yönettiği maçta galibiyeti getiren gol maçın 89.dakikasında Kerim'den geldi. Çok sayıda taraftarların izlediği maçta mücadele nefesleri kesti. Maç 0-0 bitmek üzereyken İskenderun Belediyesporlu Hakan Tümkaya'nın sağ çizgiden ceza sahasına gönderdiği topu plase ile gole çeviren Kerim, takımını son dakikada sevince boğdu.

            İlerleyen dakikalarda başka gol olmayınca İskenderun Belediyespor, İskenderunspor 1967 takımını 1-0 yendi. Bu sonuçla İskenderun Belediyespor 15 puanla liderliğini sürdürdü. Maç sonunda duygularını ifade eden İskenderun Belediyespor Teknik Direktörü Mehmet Kurt, alınan galibiyetten dolayı futbolcularımı tebrik ediyorum. Zor bir maç oldu. İskenderunspor 1967 takımını da tebrik ediyorum. Sahada centilmence mücadele ettiler. Ama futbol tek sonuçlu bir oyun. Bugün biz kazandık ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

 

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 21.11.2014 10:42:58   

Gol düellosunun galibi Şirincespor

Hatay 1.Amatör Küme A Grubunun iki iddialı takımı Şirincespor ile Altınözü Belediyespor'u karşı karşıya getiren maçta gülen taraf Antakya temsilcisi Şirincespor oldu.

            Önceki gün Antakya Nazım Koka sahasında oynanan ve güzel bir futbol mücadelesine sahne olan maçta, ilk yarıyı 1-0 yenik kapayan Şirincespor maçı 3-2 kazanarak önemli bir galibiyete imza attı.

            Altınözü Belediyespor'u kaptan Adem ve Abdurrahman'ın iki golüyle 3-2 yenmeyi başaran Şirincespor, aldığı bu galibiyetle puanını 12'ye çıkarırken rakibi 9 puanda kaldı.

            Maç sonunda Şirincespor Başkanı Ertem Yıldırım ve Genel Kaptan Hasan Özçelik, soyunma odasında takım antrenörleri Mehmet Pamukçu, Hasan Yıldır ve tüm futbolcularını tebrik ettiler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin)


4 yıl, 6 ay önce / 21.11.2014 10:42:01   

Meclis üyesine pompalı saldırı

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin Belen'den bağımsız meclis üyesi Soner Sayılır, kimliği belirsiz kişiler tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.

            Alınan bilgilere göre, olay, Müteahhit Soner Sayılır'ın (40) Kurtuluş Mahallesi Şehit Oğuz Yener Caddesi üzerinde bulunan ofisinin önünde meydana geldi.

            Soner Sayılır, sahibi olduğu inşaat şirketinden ayrılarak 31 LP 444 plakalı cipine bindi. İddiaya göre cip hareket ettikten kısa bir süre sonra arkadan gelen, plakası belirlenemeyen beyaz renkli bir otomobilden pompalı av tüfeğiyle ateş açıldı.

            İçerisinde 3 kişinin bulunduğu belirtilen otomobil olayın ardından kaçarken, Soner Sayılır başına isabet eden saçmalarla yaralandı.

            Sayılır, olay yerine çağrılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Sayılır'ın hayati tehlikesinin olmadığı kaydedildi.

            Polis, çevredeki güvenlik kamera ve mobese görüntülerini incelemeye alırken, çevredeki görgü tanıklarının verdiği eşkâl doğrultusunda saldırıyı gerçekleştiren şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:49:56   

ZEKİ BERBER ADAY ADAYI MI?

Uzun yıllardır Hatay siyaseti içinde yer alan ve halen AK Parti Kongreler Çalışma Grubu Başkanı olarak koordinatörlük görevi üstlenen Zeki Berber'in 2015 yılı içinde yapılacak milletvekili genel seçimleri öncesi aday adaylığı siyasi kulislerde konuşuluyor.

            Cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde de Seçim Karargah Merkezi sorumluluk görevini başarıyla gerçekleştiren eski belediye meclis üyesi Zeki Berber'in aday adayı olarak isminin geçmesi siyasette heyecana yol açtı.

            AK Parti bünyesinde toplamda 18 seçim çalışmasına aktif olarak katılan Berber'in bu konuda her hangi bir yorumda bulunmaması ve siyasi çalışmasına devam etmesi dikkat çekiyor.

            Son alarak Defne, Samandağ, Arsuz ilçelerinin seçim koordinatörü olarak aktif rol üstlenen Zeki Berber'in gerek parti içinde gerekse seçmen tabanında geniş kitlelerce beğenilen bir siyasetçi olarak ismi geçiyor.

(Yorum Özel Haber)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:48:35   

KİMYECİ'DEN DUYARLILIK ÖRNEĞİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Samandağ Belediyesi'nde çalışırken işten çıkartılan ve lösemi hastası bir çocuğu bulunan İbrahim Kimyon'a sahip çıkarak, büyük bir duyarlılık örneği gösterdi.

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi Samandağ Ayna Gazetesi ekibi ile birlikte makamında ziyaret ederek yaşadığı sıkıntıyı anlatan Kimyon'a, anında iş sözü vererek gerekli işlemlerin başlamasıyla ilgili talimat veren Başkan Kimyeci konuyla ilgili şunlara yer verildi; “ Geçtiğimiz günlerde Samandağ ilçesinde gerçekleştirilen AK Parti olağan kongresinde AK Parti Samandağ İlçe Başkanı Av. Metin Canbolant'ın dile getirmesi ve değerli Milletvekilimiz Adem Yeşildal'ın da “kucak açmamız gerekiyor”sözlerinin üzerine gerekli istişareleri yaptık. İbrahim Kimyon kardeşimizin durumu hakkında gerekli bilgileri aldık. Bundan yola çıkarak bugün sizleri buraya Antakya Belediyesi'nin sizlerin yanında olduğunu söylemek ve sigortanızın başlaması için gerekli bilgilerin alınması için davet ettik. Bundan sonraki süreçte minik yavrunuz Ali Yahya Kimyon'un tedavisinde sigortalı olarak daha rahat ilerleyeceksiniz. Rabbim evladınıza bir an evvel şifa versin.”

            Gerçekleşen ziyaretin sonunda Başkan Kimyeci'nin talimatı ile İbrahim Kimyonişe alınmak üzere gerekli işlemlerin yapılması için yetkili birime yönlendirilirken, Samandağ Ayna Gazetesi ekibi de gösterilen duyarlılık örneğinden dolayı teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 20.11.2014 10:47:18