......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 252105
YORUM MANŞET
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar: EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar: EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZ

Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar:  EMPERYALİZME KARŞI 15 TEMMUZ RUHUYLA DİRENECEĞİZEğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği ifade ederek”Daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz” dedi.

  Eğitim-Bir-Sen olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükûmetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz diyen Bayrakdar, açıklamasına şöyle devam etti: “Son aylarda Türk ekonomisine karşı yapılan manipülatif saldırılar, Trump’ın twitter üzerinden yaptığı “Türk lirası dolar karşısında hızla düşerken, Türkiye’yle çelik ve alüminyum ticaretinde gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasını az önce onayladım. Bundan böyle vergi alüminyumda yüzde 20, çelikte yüzde 50 olacak. Türkiye’yle ilişkilerimiz şu anda iyi durumda değil” şeklindeki açıklamayla yeni bir evreye girdi. Aslında ABD başkanının bu açıklamaları aşikârın beyanından başka bir anlam taşımamaktadır. Zira biz, son zamanlarda ekonomimize karşı yapılan operasyonların emperyalizmin Türkiye’ye dönük olarak geliştirdiği “grand stratejinin” daha önce terör örgütleri eliyle gerçekleştirdiği saldırıların, 15 Temmuz işgal girişimi gibi bir taktiksel devamı olduğunu biliyoruz.

Mesele, rahip Brunson değildir, batmakta olan bir stratejidir. Ülkemizde bazı kesimlerin yaşadığımız süreci hâlâ Brunson üzerinden okumaya çalışmaları ve hatta hukuku hiçe sayarcasına “ver Brunson’u, krizden kurtul” kolaycılığı, 15 Temmuz’da büyük bir yenilgiye uğrattığımız emperyal güçlerin yeniden mevzi kazanmasından başka bir şeye hizmet etmeyecektir.

Aslında mesele açık seçik bir şekilde karşımızda durmaktadır. Küresel emperyalizmin öncüsü ABD, kendi içindeki krizi gizlemek için dünya devletlerine savaş açmış durumdadır. Öte yandan, geçen yüzyıl ortasında Amerikan hegemonyasını sağlamak için sahaya sürülen bütün kavramlar ve bu kavramların kurumsal yapılarının güvenirliliği kalmamıştır.

Bu hakikati göremeyenlerin, geçen yüzyıl askeri ve siyasi darbelerle ülkemize yerleşen vesayetin dilinden kurtulamayanların, Amerikan hegemonyasının/emperyalizminin temel aygıtlarından biri olan ve “küresel rezerv para” olarak deklare edilen doları tek hakikat olarak görmeleri de kaçınılmazdır. Onun içindir ki, vesayet döneminde oluşan ezberle konuşanların milletimizin hilafına kurdukları cümleler bizim için felaket tellallığı mesabesindedir.

Bütün bunlardan hareketle, emperyalizmin yaşadığı krizin oluşturacağı muhtemel yıkıntılardan kurtulmanın ve son yıllarda bütün olumsuzluklara, bütün saldırılara rağmen adım adım hayata geçirdiğimiz güçlü ve büyük Türkiye idealinin tam anlamıyla tecellisinin sağlanmasının tek yolu, toplumsal dayanışmamızı koruyarak devlet ve millet birlikteliğini güçlendirmektir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükûmetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz.

Yaşasın bağımsızlık, yaşasın millî ekonomi, var olsun güçlü ve büyük Türkiye” dedi.

(Haber Merkezi)

İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLER
İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLER

 İYC’DEN HAYIRLI FAALİYETLERToplum yararına hayırlı hizmetlerde bulunan İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şubesi, istişare ve dayanışma amaçlı toplantı düzenleyerek yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilerde bulundu.

Pazar günü Antikhan Plaza’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Müftü vekili Mehmet Emin Okuyucu, İŞ-Kur Müdürü Ziya Yüksel, Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, Eğitim Bir-Sen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, HBB Meclis Üyesi Cengiz Yıldız ile çok sayıda davetli katıldı.

Mehmet Bayram Keser’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda davetlilere hitap eden İlim Yayma Cemiyeti Hatay Şube Başkanı M.Hanifi Tuncer, “İlim Yayma Cemiyeti bir cemaat değil cemiyettir. Topluma faydalı, Çanakkale ruhu taşıyan nesiller yetiştirmeyi hedeflemiştir, bu inanç ve azimle İlim Yayma Cemiyeti sadece Türkiye’de 176 şube,195 yurt ve 30 bin öğrenciyle hizmetine devam etmektedir. Bu yurtlarımızda yıllık 20 bin faaliyet yapılmaktadır. İlim Yayma Cemiyetinin dışında ayrıca 73 yılında 98 kişilik bir grup tarafından İlim Yayma Vakfı da kurulmuştur, akademik çalışmaları desteklemektedir. İlim Yayma Cemiyeti Hatay’da kuruluşunun hemen ardından Habib-i Neccar gibi önemli bir şahsiyet hakkında çeşitli çalışmalar yapmıştır ve her yıl Habib-i Neccar hakkında gençlere oyunlar sergilemekte ve gençleri bilinçlendirmektedir. İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik Arapça başta olmak üzere tefsir, Fıkıh, Hadis, İslam hukuku gibi dersler verilmektedir. Yine akademik çalışmalara yönelik öğrencilerimize yabancı dil kursları verilmektedir, halka açık haftalık sohbetler Hadis ve Tefsir dersleri devam etmektedir ayrıca akademisyen hocalar tarafından verilen seminerlerle halkı bilinçlendirme çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

Düzenlenen istişare toplantısında MKÜ Rektörü Kaya, AK Parti İl Başkanı Güler ve Antakya Belediye Başkanı Kimyeci’de cemiyetin yapmış olduğu hizmetlere teşekkür ederek hayırlı faaliyetlerde daima yanlarında olacaklarını ifade etti.

(Yorum Haber Merkezi)

YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR
YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

  YAYLADAĞI FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri Festivali bugün düzenlenecek programlarla başlıyor. Pazar günü yapılacak Aba Güreşi festivali ile festivalin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yayladağı Kaymakamlığı ve Yayladağı Belediyesi organizasyonu ile düzenlenecek olan 18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşleri Festivali bugün başlıyor.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, 3 gün sürecek olan festivalde birbirinden farklı etkinlikler ile kutlamaların yapılacağını belirterek “Yedi Pare top atışı ile başlayacak program aba güreşleri ile devam edecek.” dedi.

Güreş müsabakalarında toplam 6 bin 400 TL para ödülü yanında 98 adet çeyrek altının ödül olarak dağıtılacağını delirten Başkan Kalkan ve Güreş Ağası Mustafa Sayın, amaçlarının Türk sporunun vazgeçilmezlerinden olan aba güreşini topluma kazandırmak, gençlerin ilgisini arttırmak ve Türkiye’de ve Dünya’da aba güreşini bilinir hale getirmek olduğunu söylediler.

Festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan “Türkiye’de son yıllarda yaşanan özellikle terör olayları, yurt dışı terör odaklı Türkiye üzerinde yapılan oyunlar ve Hatay’da da Suriye olayı ile birlikte bu bölgede insanların artık rahat nefes alıp verecekleri, huzur içerisinde yaşayacakları ortamı sürekli arıyor. Ama bu tür sosyal etkinlikler, festivaller insanlarımızı bu tür olumsuz atmosferden kurtarıp, daha olumlu, iyi şeyler düşündürüyor.  Bu yılda 3-5 Ağustos tarihleri arasında geleneksel hale gelen festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalimizin esası aba güreşidir.  Hatay genelinde aba güreşi yaygın ama anavatanı Yayladağı diyoruz. Türk sporunun vazgeçilmezlerinden olan aba güreşini topluma kazandırmak, gençlerin ilgisini arttırmak ve Türkiye’de ve Dünya’da aba güreşini bilinir hale getirmek için yaptığımız çalışmadır.

3 Ağustos Cuma günü (Bugün) Yedi Pare top atışı ile başlayacak olan festival, aynı gün Atatürk Anıtı programı, festival açılışı, satranç ve dama yarışması ile son bulacak. 4 Ağustos Cumartesi günü  (Yarın) çocuk etkinliği ile start alacak olan festival, uçurtma şenliği, amatör bisiklet yarışması, halı saha minikler final maçı, toplu nikah töreni ve düğün ile gün tamamlanacak. Festivalin son günü ise güreş programı ve güreş müsabakaları ile başlayacak ve yapılacak olan ödül töreni ile son bulacak” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

CUMA GÜNÜ

13.00: Yedi Pare Top Atışı

13,30: Atatürk Anıtı Programı

14.00: Festival açılışı (Belediye önü)

15.00: Satranç & Dama Yarışması (Belediye Önü)

CUMARTESİ GÜNÜ

11.00: Çocuk etkinliği Animasyon (Çok Amaçlı Salon)

12.30: Uçurtma Şenliği (İlçe Stadyumu)

15.00: Amatör Bisiklet Yarışması (Belediye önü)

16.00: Halı Saha Minikler Final Maçı (Avcılar Çeşmesi)

19.00: Toplu Nikah Töreni (Hükümet Konağı Önü)

20.00: Düğün (Hükümet Konağı önü)

PAZAR GÜNÜ

08.00: Güreş programı (Tartı)

10.00: Güreş Müsabakaları (Şenköy Güreş Alanı)

19.00: Ödül Töreni

(Haber: A.Vahit Güraslan)

DİKKAT BUGÜN SON GÜN 7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.
DİKKAT BUGÜN SON GÜN 7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.

DİKKAT BUGÜN SON GÜN  7143 sayılı vergi ve diğer alacakların yapılandırılmasında kanuni süre bugün sona eriyor.Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, bu kanuni fırsattan tüm Hatay halkının mutlaka faydalanmalarını isteyerek, 7143 sayılı kanun ile vatandaşların birikmiş borçlarına büyük ödeme kolaylığının yanı sıra birçok fırsat sunduğunu ve bu fırsattan bütün Hatay halkının faydalanmasını istedi.

7143 Sayılı Vergi ve diğer alacakların yeniden yapılandırılması fırsatı buğun mesai saati bitiminde sona eriyor diyen Erol, açıklamasına şöyle devam etti: “Bütün vatandaşlarımızın bu kanundan faydalanması için ben ve arkadaşlarım canla başla gece gündüz demeden çalıştılar. Kanunun vermiş olduğu bu tarihi fırsat için vatandaşlarımızı vergi dairelerine bekliyoruz.

Başvurular bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden veya www.turkiye.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapılabilecek.

Başvuru sırasında peşin veya taksit seçeneklerinden biri tercih edilecek. Yapılandırılan tutarlar 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek. Taksitler 2 ayda bir ödemeli olacak. Unutmamamız gereken bir husus matrah artırımından kaynaklanan ödemeler peşin veya 6 taksitte yapılabilecek.

Peşin veya ilk taksit ödemelerinin 1 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

PEŞİN ÖDEMEDE % 25 İNDİRİM

Yapılandırmada birikmiş vergi borçlarının varsa vergi ziyaı cezaları silinecek, hesaplanan gecikme faizi ve zamları ise Yİ-ÜFE uygulanarak yeniden yapılandırılacak.

Borçların peşin 1 Ekim 2018’e kadar ödenmesi halinde, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılacak. Peşin ödeme yapamayan vatandaşlar, taksitle ödeme seçeneğini kullanabilecek. Bu durumda ikinci taksitin ödeme süresinde, kalan borcunun tamamını ödeyen mükelleflere de indirim yapılacak. Bu kez Yİ-ÜFE tutarından yüzde 50, idari para cezalarının aslından yüzde 12.5 indirim uygulanacak. Peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde, ödenecek tutarda katsayı artışı olmayacak.

7143 SAYILI KANUN NELER GETİRİYOR

Yapılandırma kanunuyla;  vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak. Yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacak

Borçlar taksitler halinde ödenebilecek. Vergi ihtilafları sonlandırılacak. Devam eden vergi incelemeleri için Kanundan yararlanılabilecek. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak. Daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilecek. Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıklar belli tarihe kadar vergisiz ve ayrıcalıklı imkânlarla milli ekonomiye kazandırılacak. 6552, 6736 ve 7020 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan ve ödemeleri devam eden alacakların tamamının ilk taksit veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde kalan taksit tutarları içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarları üzerinden indirim yapılacak.” dedi.

(Haber Merkezi)

Antakya Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik YARDIMLAR KAPIYA KADAR GELİYOR
Antakya Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik YARDIMLAR KAPIYA KADAR GELİYOR

  Antakya Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik  YARDIMLAR KAPIYA KADAR GELİYORAntakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında yürüttüğü hizmetlerine bir yenisini ekleyerek Mobil Paylaşım aracını hizmete soktu. Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi kapsamında hayırseverler tarafından yapılan giysi, ev eşyası, oyuncak, ayakkabı, kırtasiye malzemeleri gibi yardımlar mobil paylaşım aracılığı ile her gün farklı bir mahallede yoksul vatandaşların ihtiyaçlarını temin etmelerini sağlayacak.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi vatandaşların Odabaşı Ek Hizmet Binası içerisindeki mağazaya gelmelerine gerek kalmadan kapılarının önüne kadar gelen Mobil Paylaşım aracından 7 parçadan oluşan giyim yardımlarını temin edebilecekleri belirtildi.

Veren elin, alan eli görmediği, alan elin mahcubiyet yasamadan ihtiyacını temine ettiği Kardeşinle Sevgiyle Paylaş projesi her geçen gün daha çok yoksul vatandaşa yardım eli uzatırken, hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

Yapılan açıklamaya göre Mobil Paylaşım aracı son olarak Açıkdere Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşların kapılarına kadar giderek yardımlarını teslim etti.

(Haber Merkezi)

Otobüs yuvarlandı: 8 kişi öldüİstanbul`dan Hatay istikametine hareket eden 34 HTS 45 plakalı yolcu otobüsü, Aksaray-Ankara karayolunun 20. kilometresinde, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.

Kaza saat 09.00 sıralarında Aksaray-Ankara karayolunun 20`inci kilometresinde meydana geldi. İstanbul- Hatay seferini yapan 34 HTS 45 plakalı yolcu otobüsü, kimliği henüz öğrenilemeyen sürücünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sunucu devrildi. Kaza yeri bir anda savaş alanına dönerken, yaralıların yardımına önce yoldan geçen araçlardakiler koştu.

Kazada, ilk belirlemelere göre 8 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. Yaralılar Aksaray Devlet Hastanesi`nde tedavi altına alındığı bildirildi.

Kazada ölen 5 kişiden; Arzu Kav (32), Perihan Yaprak (52), Dinçer Meriç, Yılmaz Çakır, Mustafa Özdemir`in kimliği tespit edilirken, 2 kişinin kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:53:39   

Filistin`e yardım eli uzatalımTürk Alman Kültür Merkezi, Filistinli kardeşlerimize bir yardım eli de sen uzat sloganıyla, Filistinlilere yardım kampanyası başlattı.

Türk Alman Kültür Merkezi her alanda olduğu gibi ihtiyaç sahibi, vatanlarından ayrılmış olan mülteci ve sığınmacı pozisyonundaki kişilere yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Türk Alman Kültür Merkezi Genel Başkanı M. Garip Siper ve Başkan Yardımcısı Atilla Önal, Hatay`da bulunan ve vatanlarından ayrılmış olan Filistinlilere maddi yardımda bulundu.

Dün dernek binasında düzenlen basın toplantısında konu ile ilgili bir konuşma yapan Siper; şu açıklamalarda bulundu; “2002 yılında kurulmuş olan Türk Alman Kültür Merkezi her alanda olduğu gibi ihtiyaç sahibi bir şekilde vatanlarından ayrılmış olan mülteci ve sığınmacı pozisyonundaki kardeşlerimize yardım elini uzatan bir dernektir.

Bütün dünya kamuoyunun yakından gözlemlediği yoğun bombardıman altında olan Gazze`de ve Filistin`de ölen, yaralanan ve göçe zorlanan Türkiye`ye sığınan, mülteci durumuna düşen Filistinli vatandaşlarımıza yardımcı olmak istemekteyiz. Evsiz yurtsuz zor günler yaşayan bu Filistin toplumuna ön araştırma yaptığımızda tahmini 7000 kişi olduğunu görmüş bulunmaktayız. Bu kardeşlerimize yardımcı olmak amacıyla maddi, manevi, erzak ve Türkçe Öğrenme Eğitimi gibi desteklerde bulunacağız. Valiliğe ve kaymakamlara yazacağımız yazılarla Hatay`da bulunan Filistinlilerin kesin adres ve sayısını istemekteyiz. Sağlıklı bir çalışmayla her mağdur olan mülteciye ulaşıp, üzerimizde olan mağdurlara sahip çıkma görevini yerine getirmek istemekteyiz. Bize bu hususta Hatay`da bulunan Filistinlilere ulaşabilmek amacıyla başta Valilik olmak üzere Kaymakamlık, Belediye ve siz değerli basın Mensuplarına ihtiyaç duymaktayız. Bu konuda tüm duyarlı mazlumun ve mağdurun yanında olan Tüm Hataylı kardeşlerimizi yanımızda görmek isteriz. Ecdadımızdan aldığımız terbiyede bunu gerektirmektedir.

Değerli basın mensupları bizleri bu sıcak siyasi ortamda yalnız bırakmadınız, mazlumların sesi oldunuz, kimsesizlerin kimsesi olduğunuzdan dolayı dernek adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca şunu belirtmek istiyorum ki yüce Allah hiç kimseyi vatanından etmesin ve her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olsun.” dedi.

(Haber: Hasan KAYA)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:52:38   

HATAY EXPRES`TE ÖZEL KUTLAMAHatay Expres Gazetesi`nin başarıyla geçen 14 yılı geride bırakarak 15. yayın hayatına girmesi nedeniyle sürpriz kutlama yapıldı.

Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin tarafından getirilen kuruluş yıldönümü pastası, birlikte kesilerek örnek bir dayanışma örneği segilendi.

Hatay Expres Gazetesi sahibi Bostan Yılmaz ile Yorum Gazetesi sahibi Sadullah Ergin`in birlikte kestiği pasta ile Hatay Expres Gazetesi`nin 15. yayın hayatına girmesi birlikte kutlandı.

Kutlama etkinliğine Hatay Expres Gazetesi Sahibi Bostan Yılmaz, Yorum Gazetesi sahibi Sadullah Ergin, Yorum Gazetesi Yazı İşleri Müdürü A. Vahit Güraslan, Hatay Expres Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tuncay Damlar, muhabirler Hasan Yetmez, Gökhan Aklan ve Ömer Gülistan katıldı.

Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak 15. yayın hayatına başlayan Hatay Expres Gazetesi sahibi Bostan Yılmaz`ı ve çalışanlarını tebrik eder, başarılarla dolu nice yıllar temenni ederiz.

(Haber: A. Vahit Güraslan)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:52:05   

Kapı ve Odacı ailelerinin düğün mutluluğuŞehrimizin tanınmış Kapı ve Odacı Aileleri evlatlarını evlendirerek mutlulukların en güzelini yaşadı.

Lamia-Mehmet Kapı`nın kızı Figen ile Nesibe-Vehbi Odacı`nın oğlu Gökhan, 10 Ağustos 2014 Pazar günü gerçekleştirilen muhteşem bir düğün merasimiyle dünya evine girdi.

Yavuzlar Düğün Salonunda gerçekleştirilen düğün merasiminde, Kapı ve Odacı Ailesi`ni bu mutlu günlerinde tüm dost ve akrabaları ile sevenleri yalnız bırakmadı.

Figen ve Gökhan çifti iyi ve kötü günde birbirlerinin yanında olacaklarının ve bir ömrü beraber geçireceklerinin sözünü verirken, genç çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. `Allah herkese böyle güzel bir yuva kurmayı nasip etsin` diyen genç çift, `Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm dost ve akrabalarımıza teşekkür ediyoruz.” dediler. Biz de Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak genç çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.

(Haber: Hasan KAYA)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:51:02   

HATSU, ASİ NEHRİ`NDEN 16 BİN TON HAFRİYAT ÇIKARDIHatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Asi Nehri`ndeki temizlik çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Genel Müdürlük, temizlik çalışmalarının tatil günleri olan Cumartesi ve Pazar günleri de sürdüğünü ve çalışmalara 5 kamyon, 1 greyder, 1 kepçe ile 1 ekskavatörün katıldığını açıkladı.

Çalışmaların başladığı 8 Ağustos Cuma gününden bu yana nehirden yaklaşık olarak 16 bin ton hafriyat çıkarıldığını belirten idare, Asi Nehri`nin temizliği için 10 personelin görev yaptığını ve çalışmaların kararlılıkla sürdüğünü duyurdu.

Asi Nehri`ndeki kötü koku ve görüntünün son bulması için HATSU`nun sürdürdüğü çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehri`ni Hataylılara layık bir görüntüye kavuşturmak için çabalayacaklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:50:15   

Baharat Kraliçesi Hatay`a geliyor“Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri” etkinliğine katılması beklenenler arasında dünyanın en ünlü kadın şeflerinden, “Baharat Kraliçesi” olarak tanınan Fas asıllı Choumicha Chafai de bulunuyor. Ülkesinde en önemli 100 kadından biri seçilen Chafai`ın, yaklaşık 30 yayınlanmış kitabı var. Chafai, Fas, Fransa ve İspanya`da ilgiyle izlenen yemek programları yapıyor.

Etkinliğe davet edilen şefler arasında İtalyan Michelin Yıldızlı Davide Brovelli, yine Michelin Yıldızlı İspanyol şef Jean Luc Figueras ve Fransız Christian Têtedoie, ayrıca Lübnan`dan Maroun Chedid, Tunuslu Rafik Tlatli ve Cezayir`den ünlü şef Farid Zadi de yer alıyor.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:49:47   

TÜRKİYE GÜCÜNE GÜÇ KATTIAK Parti İskenderun ilçe Başkanı Vedat Tosun, Cumhurbaşkanlığı sonuçları için seçmenin verdiği destekten dolayı teşekkür ederek Türkiye`nin gücüne güç katıldığını belirtti.

Tosun, yaptığı yazılı açıklamada, 10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde özveri gösteren herkese ve seçimler de emeğini esirgemeyen tüm parti teşkilatımıza teşekkür ederim. Milletin kendi iradesi tecelli etmiş ve yine milletin kararı ile Recep Tayyip Erdoğan`ın seçimlerden galip çıktığına dikkat çekerek şu görüşlerde bulundu: “ Sandık başına giden tüm İskenderunlu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bize oy versin ya da vermesin oyunu kullanan ve bu tarihi günde tarihin yapılmasına ve yazılmasına katkıda bulunan her bir vatandaşımıza, tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Ülke tarihimiz için çok fazlasıyla önemli olan bu tarihi seçimde, ilk kez oy kullanan genç kardeşlerime ise ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradan şu anlaşılmıştır ki, bu seçimi Türkiye kazanmıştır, Milletimiz kazanmıştır.

Vatandaşımız sadece milletvekillerini değil, artık cumhurbaşkanını da kendisi seçen bir iradeye sahip olmuştur. Bu seçimle, Türkiye kendine olan güvenini bir kez daha arttırmış ve gücüne güç katmıştır. Kurulduğu günden itibaren girdiği 8 seçimin tümünü kazanan ve oylarını sürekli arttıran AK Partimizin adayı ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, milletten aldığı güçle 9.kez seçim zaferine ulaşmış ve 12. cumhurbaşkanı seçilmiştir. Bu seçimin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:49:00   

ÖZBOLAT, TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADIİlk defa halk oylamasıyla 10 Ağustos`ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından resmi bir yazıyla Dörtyol İlçesi Seçim İşleri Temsilcisi olarak görevlendirilen Avukat Mustafa Özbolat bir teşekkür mesajı yayınlayarak seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili ve Ak Parti Grup Sözcüsü Avukat Mustafa Özbolat ilk defa halk oylamasıyla yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek şu açıklamalarda bulundu: “Uzun, meşakkatli bir seçim sürecini daha geride bıraktık. AK Parti Kadroları olarak girdiğimiz bu seçimlerden de yüz akıyla çıktık.

Cumhur başkan`ını hür iradesiyle seçerken, Türkiye’mizin 12. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hemşehrilerimize, tüm aziz milletimize, ülkemize ve insanlık alemine hayırlı olsun.

Seçimleri kazanmamız için emek veren, mücadelenin en dirisini yapan, vefakar, cefakar, inanmış, azmetmiş dava arkadaşlarıma, teşkilatımızın her kademedeki tüm mensuplarına, kadınlarımıza, gençlerimize, gönüllü kardeşlerimize, mülki idare amirlerimize, ilçe seçim müdürlüğü ve personeline, emniyet teşkilatımızın değerli mensuplarına, tüm siyasi parti temsilcilerine ve sandık görevlilerine, aziz milletimize, Hataylı hemşerilerimize Adalet ve Kalkınma Partisi adına teşekkür eder, en derin saygı ve hürmetlerimi sunarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:48:31   

Cemil Meriç, MKÜ`de yaşatılıyorHatay`ın dünyaya armağan ettiği büyük düşünür Cemil Meriç, Mustafa Kemal Üniversitesi`nde adına verilen ödüller ile yaşatılıyor.

Mustafa Kemal Üniversitesi Cemil Meriç Düşünce ve Kültürel Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Cemil Meriç Ödülleri” adıyla farklı dallarda ödül verilecek. Hatay geneli ile ulusal düzeyde dağıtılacak olan ödüller ise “Ulusal Düzeyde; Düşünce ve kültür, edebiyat, sosyoloji, tarih ve tercüme şeklinde sıralanırken Hatay genelinde ise; düşünce ve kültür, Hatay`a Değer Katanlar, Mustafa Kemal Üniversitesine Değer Katanlar” başlıkları altında toplandı.

Aday olma veya aday gösterme başvuruları 1 Eylül 2014 tarihinde sona erecek. Başvurular e-mail yoluyla, cemar@mku.edu.tr adresine yapılacak.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:47:54   

BAŞKAN YAVUZ, PAZARDA İNCELEMELERDE BULUNDUKırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Pazarcılar Dernek Başkanı Abdullah Çakır ile beraber Kırıkhan ilçesinin üstü kapalı tek pazar alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Yavuz, pazarcı esnafının sıkıntılarını ve dertlerini dinledi. Daha sonra bir açıklama yaparak `Halkımıza hizmetin en güzelini sunarak, Kırıkhanlı pazarcı esnaflarımızı beklediği hizmetlere kavuşturacağız` dedi.

Pazarcı esnafının karpuz ikramını da geri çevirmedi.

(Haber Merkezi)

4 yıl, 4 ay önce / 14.8.2014 10:47:01