......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256509
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

EMEKLİ OLAN PERSONELLERE VEDA TÖRENİ

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü personellerinden İhsan Özer ve Celal Bozkurt'un emekli olması nedeniyle SGK İl Müdürü Hamit Bal'ın makam odasında veda töreni düzenlendi.

            Veda töreninde konuşan SGK İL Müdürü Bal şu açıklamalarda bulundu: "Arkadaşlarımız, Kurumumuz hedeflerine katkı sağlamak, vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla uzun yıllar özverili bir şekilde çalışarak emekli oldular. Özverili çalışmalarından dolayı arkadaşlarımıza teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerim." dedi.

            Törenin sonunda İhsan Özer ve Celal Bozkurt'a,  SGK İl Müdürü Bal tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:33:38   

Rütbelerin en büyüğü ilim rütbesi

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Kur'an Kurslarının 2014-2015 eğitim öğretim yılı başladı. Yeni eğitim öğretim yılının açılışı münasebetiyle Fatih Camii Kız Kur'an Kursu'nda bir tören düzenlendi.

            Törene İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol, İdari Mali İşler Şube Müdürü Faruk Yaldız, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Mehmet Yolcu, Kur'an Kursu öğreticileri ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşma yapan İl Müftüsü Kavillioğlu konuşma-sında; dinimizin eğitime verdiği önemden, Kurân-ı Kerim öğrenmenin ve öğretmenin faziletinden, öğrenmenin yaşının olmadığından, isteyen herkesin yaşı kaç olursa olsun gayret ettiği takdirde Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrenebileceğinden bahsetti.

            Peygamberi-mizin (s.a.v); “Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz. Rütbelerin en büyüğü ilim rütbesidir.  İlim Çin'de de olsa gidip alınız.  hadis-i şeriflerini hatırlattı.

            Kavillioğlu, Kur'an Kurslarına katılan kursiyerlere Kur'an-ı Kerim öğrenme azim ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:32:29   

Su sorununa çözüm aranıyor

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Sorunlara Çözüm Arama Konferansı” düzenledi.

            HATMEK Toplantı ve Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Hatay'daki kurum kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

            Konferansın açılış konuşmasını yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, HATSU'nun Hatay'ın en önemli kurumlarından biri olduğunu ifade ederek, bu kurumun büyümesi ve gelişmesi için Hatay'daki tüm dinamiklerin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

            Suyun hayat olduğuna vurgu yapan Başkan Savaş, bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevleri çok kısa sürede yerine getirdiklerine dikkat çekerek, TEDAŞ'ın elektriği kesmesin-den kaynaklanan susuzluğun bir an önce giderilmesi için yetkilileri göreve çağırdı.

            Başkan Savaş'ın ardından misafirlere HATSU'nun genel durumu hakkında bir sunum yapan Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU) Genel Müdürü İsameddin Çeker de, düzenlenen konferansın yeni bir kuruluş olan HATSU için çok önemli olduğuna dikkati çekerek, HATSU'nun vizyonu ve misyonunun oluşmasında birçok görüşten insanın buluştuğu bu konferansın katkısının çok büyük olacağını ifade etti.

            Konferansa her kesimden ve her kurumdan misafirlerin davet edildiğini belirten Genel Müdür Çeker, bu tür toplantılar sayesinde HATSU'nun ilerde yapacağı planlar ve programlardan kimsenin” haberimiz olmadı” deme lüksü kalmayacaktır dedi.

            Düzenlenen organizasyonun ilerde daha güzel şartlarda ve daha profesyonelce yapılanileceğini ifade eden Genel Müdür Çeker, her masada HATSU'nun bir daire başkanı ve şube müdürünün olduğunu ve bu organizasyon ile birlikte elde edilecek verilerin kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi.

Program, HATSU'nun güçlü ve zayıf yönlerinin tartışılacağı ilk seans ile başladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:31:46   

Futbol Festivali sona erdi

İskenderun Belediyesi'nce düzenlenen 1.İskenderun Futbol Festivali, final karşılaşmalarıyla sona erdi.

            Futbol Festivalinin son gününde, Gaziantep Belediyesi Down Sendromlu Futbol Takımı ile İskenderun Belediyesi Down Sendromlu Futbol takımı maç yaptı.

            İskenderun Belediyesi Sahil Spor Kompleksi'nde düzenlenen karşılaşmayı İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar izledi.

            Sahaya 'Yeni İskenderun için 1 kalp olalım' sloganı bulunan formalarla çıkan Gaziantep Belediyesi Down Sendromlu Futbol Takımı ile İskenderun Belediyesi Down Sendromlu Futbol takımı, protokol üyeleri ve izleyenler tarafından alkış aldı.

            Sahada neşeyle top koşturan ve futbolun heyecanını birebir yaşayan down sendromlu çocukların mutluluğu, çocukların ailelerini, Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil'i de mutlu etti.

            Topu filelerle buluşturan down sendromlu çocuklar, gol atmanın sevincini, karşılaşmayı izleyenlere el sallayarak, sergiledi.

            Aileler, duyarlılığından dolayı İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil'e ve festivale emeği geçen herkese teşekkür etti.

            Karşılaşma bitiminde, down sendromlu futbol takımının sporcularını kutlayan protokol üyeleri, kupa ve madalyalarını törenle verdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:30:48   

Kupada 3.Tur kura çekimi yarın

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Kura Çekimi; 30 Eylül 2014 Salı günü (Yarın) saat 14.00'te Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi Orhan Saka Salonu'nda 54 kulübün katılımıyla gerçekleştirilecek.

            Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Kura Çekimi'ne, 2. Tur'u geçen 49 ekip ile kupaya bu turdan itibaren, 5 Spor Toto Süper Lig takımı dahil olacak.

            Kupada ilimizi 2. Turda Gaziosman-paşaspor'u eleyen Hatayspor ile PTT 1. Lig ekibi Osmanlıspor'u eleyen Kırıkhanspor temsil edecek. Takımlarımızın ikisi de seribaşı olamayacak.

SERİBAŞI TAKIMLAR:

AKHİSAR BELEDİYESPOR, BURSASPOR, ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş., ESKİŞEHİRSPOR, GAZİANTEPSPOR, GENÇLERBİRLİĞİ, İSTANBUL BAŞAKŞEHİR A.Ş., KARDEMİR KARABÜKSPOR, KASIMPAŞA A.Ş., MERSİN İDMANYURDU, TORKU KONYASPOR, ADANA DEMİRSPOR, ALBİMO ALANYASPOR, ALTINORDU A.Ş., BUCASPOR, ELAZIĞSPOR, G.ANTEP B.Ş.BLD.SPOR, GİRESUNSPOR, KAYSERİSPOR, MANİSASPOR, ORDUSPOR, SAMSUNSPOR, 1461 TRABZON, FETHİYESPOR, GÖZTEPE A.Ş., KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş., TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR

SERİBAŞI OLMAYAN TAKIMLAR:

            ALTAY, BAYRAMPAŞA-SPOR, D.BAKIR B.Ş.BLD.SPOR, FATİH KARAGÜMRÜK-SPOR A.Ş., GÖLBAŞISPOR A.Ş., HATAYSPOR, İNEGÖLSPOR, KEÇİÖRENGÜCÜ, MKE ANKARAGÜCÜ, OFSPOR A.Ş., SARIYER, TEPECİKSPOR A.Ş., ÜMRANİYESPOR, YENİ MALATYASPOR, 68 YENİ AKSARAY SPOR, BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE, B.Ş.BLD.ERZURUMSPOR, ÇANKIRISPOR, ETİMESGUT BLD.SPOR, FBM MAKİNA BALÇOVA YAŞAMSPOR, KIRIKHANSPOR, SANDIKLISPOR, SEBAT PROJE TRABZON AKÇAABAT, SİVAS 4 EYLÜL BLD.SPOR, TUZLASPOR, ZONGULDAK KÖMÜRSPOR, CİZRE SPOR

(Haber: A. Vahit Güraslan)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:29:55   

Sel afeti can aldı

Erzin ilçesinde yaşanan sel afetinde 2 kişi öldü, 4 kişide kayıp

            Hatay’da etkili olan sağanak yağış sele yolaçtı. Gece saatlerinde başlayan yağış, Erzin ilçesi Başlamış Mahallesi'nde bulunan İçmeler Mevkii'nde sele dönüştü.

            Elde edilen ilk bilgilere göre; gece boyu süren yoğun yağış nedeni ile oluşan sele kapılan Osman Başaran(59) ile Zübeyde Başaran adlı bayanın cansız bedenlerine ulaşıldı.

            Pansiyonlar bölgesinde sele kapılarak kayıp olduğu değerlendirilen 4 vatandaşın arama-kurtarma çalışmaları, ilimiz AFAD ekiplerinin yanısıra Adana Arama-Kurtarma Birlik Müdürlüğü'nden takviye olarak gelen ekiplerin de katılımları ile yoğun bir biçimde sürdürülüyor.

            Su baskınlarının hemen ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ekipleri, iş makineleri ve arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra bölgede yardım çadırları kurmaya başladı.

            Hatay Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler Dörtyol ve Erzin'de kurdukları yardım çadırlarında sel bölgesinde mağdur olan vatandaşlara çay, çorba ve yemek servisi yardımında bulunuyor.

            Bölgeye ilk müdahalede bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay genelinde 250'ye yakın personel, 27 kepçe, 27 kamyon, 32 Pick-Up, itfaiye araçları ve kanal açma araçları ile görev yapıyor. Çalışan personelin yaklaşık 3'te biri Erzin ve Dörtyol'da afet yaşanan bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

            Gece saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran yağışlar nedeniyle tıkanan veya tıkalı olup yağmur dolayısıyla taşan kanallar HATSU ekipleri tarafından temizlendi.

            Hatay Meteoroloji İstasyon Müdürlüğünden aldığımız bilgilere göre Antakya merkezde metrekareye 67,7 kG yağış, Erzin ilçesinde ise metrekareye sabah saatlerinde 71,5 KG yağış düştü.

            Yağışların hafta sonuna kadar belirli aralıklarla devam edeceği, esas yağışların Cumartesi gecesi meydana geleceği bildirildi. Cumartesi'yi Pazar gününe bağlayan gece bu yağan yağmurlardan daha fazla yağış bekleyen yetkililer, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yağışların Pazar günü öğlen saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

(Haber: A.Vahit Güraslan)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:35:00   

ANTAKYA BELEDİYESİ TEMİZLİK EKİPLERİNDEN KAPSAMLI TEMİZLİK

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler daha temiz bir Antakya için, periyodik olarak sürdürülen temizlik hizmetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

            Antakya Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri 95 mahallede yapılan çalışmalarda caddeler, sokaklar, dereler, yeşil alanlar ve okullarda çöp toplama, moloz kaldırma, yabani ot ve bahçe artıkları temizliği, ilaçlama ve kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

            Antakya Belediyesi ekipleri son olarak Yeşilova, Barbaros, Ürgenpaşa, Akevler, Kanatlı, Akasya, Saray-kent, Emek, Odabaşı, Kardeşler, Cebrail, Haraparası, Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyhali, Meydan, Yeni Cami, Akbaba, Kocaabdi, Biniciler, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Serinyol, Zülüflühan, Kuzeytepe, Dikmece ve Güzelburç mahallelerinde temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

            Antakya Belediyesi'nden yapılan açıklamada son iki günde temizlik ekiplerince gerçek-leştirilen hizmetler şöyle sırlandı; Yeşilova mahalle-sinde kapsamlı temizlik çalışması yapıldı, Barbaros mahallesinde birikmiş evsel atıklar toplandı, Ayşe Fitnat Hanım caddesinde bulunan birikmiş evsel atıklar toplandı, Ürgenpaşa Mahallesinde bahçe atıkları ve moloz yığınları kaldırıldı, İzmir Caddesi'nde çardaklardan çıkan çöp ve bahçe artıkları alındı, Akevler, Kanatlı,  Ürgenpaşa, Akasya, Saraykent, Emek, Kardeşler ve Karaali Bölüğü mahallelerinde bahçe artıkları, moloz ve çöp yığınları kaldırıldı, Şehit Sinan Aygün Alanı'nda ve civarındaki derenin çevresinde temizlik çalışmaları yapıldı, Asi Nehri'nin, nehir yatağı yamaçlarında başlatılan temizlik çalışmaları devam etmektedir. Bekir Deveci Camii, Ağca Camii ve Hayrettin Parlar Camii'nde yıkama işlemleri yapıldı. Antakya Belediyesi ana bina bahçesinde ve gençlik caddesinde yıkama işlemleri yapıldı. Cebrail, Kanatlı, Akevler, Haraparası, Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyhali, Meydan, Yeni Cami, Akbaba, Kocaabdi, Biniciler, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Serinyol, Zülüflühan, Kuzeytepe, Dikmece ve Güzelburç mahallelerinde ilaçlama çalışmaları yapıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:30:07   

Yılın Ahilerine ödülleri verildi

Ahilik Kutlamaları çerçevesinde önceki gün yılın ahileri seçilen esnaflara kaftanları ve ödülleri Esnaf odasında düzenlenen törenle verildi.

             İlin Ahisi olarak otuz yıldır kasaplar odası başkanlığını yapan Sabit Ak seçilirken, en olgun esnaf ve sanatkâr olarak ilkokulu bitirdikten sonra ayakkabıcılığa başlayan ve halen mesleğe devam eden Hüsamettin Öz'e, en genç esnaf ve sanatkâr yirmi dört yaşındaki kuaför Nebil Karadeniz'e, örnek kadın esnaf ve sanatkâr taş ve mozaik ustası ile AB hibeleri kapsamında mozaik kursu eğitimlerine katılarak ilk bayan girişimci olan Ülken Karabacak'a, unutulmaya yüz tutmuş esnaf ve sanatkâr olarak ta kırk yıldır soğuk demircilik mesleğini yapan Ali Şahin'e verildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:28:45   

Tiryaki'den Yaman'a ziyaret

Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Tiryaki Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ı ziyaret etti. Yapılan ziyarette Halk Sağlığı Müdürlüğünün “Sağlıklı Yaşam Merkezi” projesi hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

            Dr. Tiryaki, Halk Sağlığı Müdürlüğünün “Sağlıklı Yaşam Merkezleri” ile obizite, kanser, talasemi, aile danışmanlığı gibi konularda bilgilendirme ve aktivite merkezi isteğini Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'la paylaştı.

            Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Öncelikle bir hekim olarak bu projenin desteklenmesi için elimden geleni yapacağım. İlçemizde kurulacak Sağlıklı Yaşam Merkezleri için yerel yönetim olarak gerekli her girişime hazırız “dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:28:08   

Türkçe, dünyanın en yaygın dilleri arasında

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi, Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, 26 Eylül Türk Dil Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklamada bulunarak Türkçe'nin öneminden bahsetti.

            Şahin, dünyanın en önemli, en yaygın dilleri arasında 5. sırada yer alan Türkçe, inanıyoruz ki, ülkemizin uluslararası itibarı yükseldikçe, çok daha etkin bir hale gelecektir diyerek açıklamasına şöyle devam etti:

            Türkçe, farklı şive ve ağızlara ayrılmasına rağmen, Viyana'dan Çin seddine kadar uzanan coğrafyada yaşayan kardeş halklar arasında çok güçlü bağlar kurmamıza vesile olmaktadır.

            Oldukça geniş bir coğrafyaya yayılan Türkçe, başka medeniyetlerden, başka kültürlerden, başka dillerden aldığı kelimelerle daha da zenginleşmiş, hoşgörü medeniyetinin dili haline gelmiştir.

            Şurası bir gerçek ki, Türkçe hiçbir zaman sömürünün, istismarın, kültürel baskının dili olmamıştır.

Bugün             dünyanın en önemli, en yaygın dilleri arasında 5. sırada yer alan Türkçe, inanıyoruz ki, ülkemizin uluslararası itibarı yükseldikçe, çok daha etkin bir hale gelecektir.

            Bu bakımdan dilimizin korunması, geliştirilmesi, zenginleşmesinin yanı sıra, gelecek kuşaklara anlamlı bir miras olarak aktarılabilmesi için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

            Türkiye Kamu-Sen olarak bu düşüncelerle, Türk Dil Bayramı'nı kutluyor, dilimizin yaygınlaştırılması, zenginleştirilmesi için çaba harcayan herkese şükranlarımızı sunuyor, konuşmamı Gazi Mustafa Kemal'in şu sözleri ile noktalıyorum; “Türklüğün vicdanı bir dini bir, imanı bir; fakat hepsi ayrılır, olmazsa lisanı bir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 26.09.2014 10:27:12