......

SPOR HABERLERİ

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 271308
YORUM MANŞET
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA

DEVLET BABA, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA
Hatay Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Yakınları ve Gaziler ile iftar programında bir araya geldi. İlimizde devletin en üst düzey temsilcilerinin hazır bulunduğu iftarda birlik ve dayanışma tablosu oluştu.

 Milletimizin huzuru ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Emniyet Teşkilatı mensubu şehitlerin yakınları ile saygıdeğer gaziler için Antakya Polisevi’nde iftar programı düzenlendi.

Programa Vali Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan’ın yanı sıra 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Şube Müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

İftar programı Nakib Camii İmam-Hatibi Musa Esatoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezanla oruçlar açılarak hep birlikte iftar edildi.

İftarın sonrasında yapılan duanın ardından Vali Doğan konuşmada, ‘Bereketiyle gelen Ramazan ayı sizlerle bizleri bir araya getirdi. İftarlarımızda şehit ailelerimizle birlikte hüzünleniyorum. Bu hafta ilimizde iki şehidimizi ciğerlerimiz yanarak toprağa verdik. Allah onlara gani gani rahmet etsin. Şehit alilerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Bizler her zaman sizlerle birlikteyiz. Kapılarımız sizlere her zaman açıktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Allah sizlerden razı olsun. Ben milletimiz adına tekrardan sizlere ve bu yemeğe ev sahipliği yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum’  dedi.

Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Doğan, konuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

(Haber Merkezi)

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ
HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİ

HASİAD’DAN HATAYSPOR’A DESTEK ZİYARETİHatay Sanayici ve İşinsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Hatayspor tesislerini ziyaret etti.

HASİAD Başkanı Alkan, Hatayspor’un adım adım Süper Lige yaklaştığını ifade ederek “Şimdi birlik olma zamanı, evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz.” dedi.

Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır diyen HASİAD Başkanı Alkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatay'ımızı TFF 1. Ligde temsil eden Hatayspor'un son dönemdeki başarısı ve galibiyetleri hepimizi gururlandırmaktadır. 2018 yılında Hatayspor'umuzun bir üst lige yükselmesiyle başlayan bu serüven, bugün Spor Toto Süper Lig'e yükselme heyecanıyla hızla devam etmektedir. Bu yolun sonunda Hatayspor'umuzun elde edeceği başarı sadece bir futbol takımının başarısıyla sınırlı kalmayacaktır. Sporcusu, yönetimi, taraftarı ve her bir ferdiyle bir şehrin başarısı olacaktır.

Ziraat Türkiye kupasında şehrimizde Galatasaray’a karşı almış olduğumuz galibiyetin öncesinde ve sonrasında, taraftarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik Hatayspor'umuzun Süper Lig'e önümüzdeki sezon katacağı rengin bir işareti olmuştur. Şehrimize birçok büyük futbol kulübünün gelecek olması şehrimize sadece sporda değil, turizm ve ekonomi alanlarında da başarıyı beraberinde getirecektir.

Her bir Hatay'lının alacağı Hatayspor bayrağı ve lisanslı ürünleriyle takımına bu yolda destek vermesi ve Hatayspor'umuzu desteklemesi, takımımızı bir üst lige taşıma yolunda birer tuğla taşı olacaktır.

Evimize, arabamıza, dükkânımıza Hatayspor bayraklarımızı asarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Hatayspor'un başarısı, hepimizin başarısıdır!” dedi.

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR

ANTAKYA’YA YAKIŞMIYOR
Ürgenpaşa Mahallesi içinden geçen Altınevler deresiden yayılan pis koku ve kötü görüntüler, Antakya’ya yakışmazken mahalle sakinleri sorunun giderilmesini bekliyor

 Antakya’nın nüfus açısından en kalabalık mahallelerinden biri olan Ürgenpaşa’da son günlerde hava sıcaklığının artmasıyla kronik sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ürgenpaşa Mahallesinin içinden geçen Altınevler Deresinden çevreye yayılan pis kokular ve kötü görüntülerin Antakya’ya yakışmadığı ifade edildi.

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Ürgenpaşa Mahalle Muhtarı Emin Müftü, artan sıcaklıklar nedeniyle derenin geçtiği üst mahallelerden akıtılan kanalizasyon atıkları dolayısıyla çevreye çok pis kokuların yayıldığını belirterek mahalle halkı adına bu sorunun çözümü için Hatay Valiliğinden ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yardım beklediklerini söyledi.

Hergün çok sayıda mahalle sakininin bizzat gelerek veya telefonla arayarak bu sorunu gündeme getirdiklerini belirten Muhtar Emin Müftü, kötü koku yanında dere içerisinde büyük fare ve yılanların cirit attığını, kötü görüntünün şehrin merkezinde olumsuz bir izlenim verdiğini ifade etti.

Bu konuda HBB yetkililerini ziyaret ederek durumu bildirdiğini belirten Muhtar Emin Müftü, sıcakların daha da artmadan bu soruna köklü çözüm getirilmesini mahalle halkı adına talep ettiğini sözlerine ekledi.

(Haber: S.Ergin)

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ
SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

SORUNUMUZA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 S.S Hatay Özel Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi başkanlığına bir süre önce seçilen Hanifi Kadife ve yönetim kurulu ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşınsa da ücretsiz kartlar dolasıyla kooperatif üyeleri olarak zararda oldukları açıkladı.

Onlarca farklı kategoride ücretsiz yolcu taşındığını, 65 yaş üstü ücretsiz yolcu taşımada devletin otobüs başına 1000 ₺ verdiğini belirten Kadife taşınan yolcu sayısının aylık maliyetinin 6 bin ₺ olduğuna dikkat çekti.

Artan mazot fiyatları yedek parça ve tamir masraflarını, eleman ve aracın giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini ifade eden Hatay Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Hanifi Kadife Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yetkililerle bir arada bu sorunlara çözüm getirilmesini talep etti.

Kadife "Toplamda 2018 yılında 2 Milyon 26 bin, engelli 456 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. 2019 yılının Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan 3 ayda 65 yaş üstü 478 bin, engelli 120 bin yolcuyu ücretsiz taşıdık. Bu sayı otobüsün oturma kapasitesinin yarısını kapatıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyüklerimizden çözüm bekliyoruz." dediler.

(Haber: S.Ergin)

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda hayata geçirilen ‘3.Hatay Kitap Fuarı’ kapılarını açtı. HBB Fuar Alanında bulunan Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

 Dün düzenlenen resmi açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve çok sayıda davetli ile binlerce öğrenci katıldı.

Resmi açılış töreninin ardından protokol üyeleri ve kitapseverler, fuar alanında bulunan stantları gezerek kitaplar hakkında bilgi aldı.

Birbirinden kaliteli yayınevi ve saygın yazarların yer aldığı; 20- 28 Nisan tarihleri arasında HBB Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri, ders ve kültür kitapları özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuarın içeriğinde birçok söyleşi, konferans, şiir dinletisi, resim sergisi ve 23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zeka oyunları, yüz boyama gibi etkinlikler yer alacak.

(Yorum Haber Merkezi)

Eğitim-Bir-Sen, milletimizin özüdür

Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube İl Divan Kurulu Toplantısı Antakya Öğretmen Evi toplantı salonunda yapıldı.

            Toplantıda konuşan Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, “Ülke ve millet sevdalılarının kurduğu ve bir araya geldiği Eğitim-Bir-Sen, dayandığı güç itibarıyla milletimizin özüdür, özetidir” dedi.

            Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar başkanlığında yapılan İl Divan Kurulu Toplantısına Hatay 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri,  Disiplin ve Denetleme Kurulu üyelerinin yanı sıra ilçe temsilcileri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

            Toplantıda konuşan Şube Başkanı İsmail Bayrakdar şu açıklamalarda bulundu: “Sendikacılık, üyelerin hak ve menfaatlerini korumak ve iyileştirmek adına kurulan güç örgütüdür. Biz, ülke ve millet sevdası olan insanlardan müteşekkil bir teşkilatız. Kuru kavgaların değil, büyük sevdaların teşkilatıyız.

             Ülke ve millet sevdalılarının kurduğu ve bir araya geldiği Eğitim-Bir-Sen, dayandığı güç itibarıyla milletimizin özüdür, özetidir. Bugün Türkiye'nin en büyük sendikası olarak eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini geliştirme yolunda gerçekleştirdiği çalışmalar yanında ülkemizin demokratik gelişimi ve milletimizin gelenekle, değerlerle, manevi birikimle daha güçlü bağlar kurabilmesi yönünde kendisini vazifeli addetmektedir.

            Kendi değer yargılarımızı topluma dayatmak gibi bir amacımız hiç olmadı ve zaten buna da dini ve örfi geleneklerimiz müsaade etmez. Yapmaya çalıştığımız, kendi inançlarımızla öz yurdumuzda parya olmaktan kurtulmak ve tüm kardeşlerimizle birlikte eşit ve özgür olarak haysiyetimizle yaşamaktır.

            Dik duruşumuzla bugüne kadar sendikal faaliyet ve gündem belirleyip gündeme yön veren akılcı ve ileri görüşlülüğümüzle büyüdük ve sendikacılık tarihine mührümüzü bastık.

            Bu nedenle, olaylara bakışımız farklılığımız ve değerlerimizin sağlamlığıdır. Biz, mesleki özlüğümüzü iyileştirmek ve mesleki alanımızı geliştirmek için çalışmanın ötesinde hem yaşadığımız ülkemizde hem de dünyada mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Suriye benim derdimdir. Gazze, Mescid-i Aksa, Irak, Doğu Türkistan benim derdimdir. Zulüm gören Ezidi de, Kürt kardeşim de benim derdimdir. Kafası taşla ezilen Diyarbakırlı Yasin de benim derdimdir. Öğretmenler Günü'nde sınıfında vurulan eğitim emekçisi de benim derdimdir. “Dert” sahibi olmayanlarla yola düşülmez.

            Ülkemiz katsayı uygulamasını, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayatmasını, üniversite önlerindeki dramı, kamu gücüyle kamuda ve kamuoyuna yapılan zulümleri, Milli Güvenlik derslerine gelenler marifetiyle yapılan fişlemeleri, dışlamaları ve ötekileştirmeleri bir daha yaşamasın istiyoruz. Bu saydıklarımın teker teker ortadan kaldırılmasını sağlamış, seçmeli din eğitimi dersleri noktasında önemli adımların atılmasına vesile olmuş, kamuda kılık kıyafet dayatmasını toplumsal talebi örgütleyerek 12 milyon 300 bin imzayla siyasi iradeye sunmuş ve halen sürdürdüğümüz sivil itaatsizlik eylemiyle “kamusal alan” yalanını bitirmiş bir teşkilatız.” dedi.

            Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçe temsilcileri ile gündemin yanı sıra üyelerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin paylaşmasının ardından toplantı sona erdi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:57:15   

SAVAŞ: AMACIMIZ MUTLU BİR HAYAT OLUŞTURMAK

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar'ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Hatay'ın birliğine ve beraberliğine dikkat çekildi.

            İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Başar tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Başkan Savaş, Esnaf, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum kuruluşlarıyla el ele vererek Hatay'ın mozaiğine uygun hizmetler yap-maya gayret ettiklerini belirtti.

            Hatay'ın canlılığına canlılık katmak için hiçbir ayrım yapmadan herkese el uzattıklarını vurgulayan Başkan Savaş, “Bizler Hatay'ın birliği ve beraberliğine gönül vermiş insanlarız. Bizler Türkiye'de ve Hatay'da daha mutlu bir hayat istiyoruz. Amacımız son zamanlardaki gergin ortamı azaltmak, mutlu bir hayat oluşturmak” dedi.

            İlçe Emniyet Müdürü Başar ise, Hatay'ı kalkındırmada ve var olan huzurunu koruma adına hiçbir destekten kaçınmayacaklarını ifade etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:56:16   

KİMYECİ: ÇOCUKLARIMIZ, YARINLARIMIZDIR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, eğitim kurumlarına verdiği desteği aralıksız bir şekilde devam ettiriyor.

            Bu kapsamda Hayrettin Özkan Ortaokuluna konuk olan Başkan Kimyeci, okul müdürü Ayhan Aydın, ve okul aile birliği başkanı Gönül Altın ile sohbet ederek fikir alış verişinde bulundu.

            Hayrettin Özkan Ortaokul Müdürü Ayhan Aydın ile Okul Aile Birliği Başkanı Gönül Altın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Başkan Yardımcısı Hikmet Hatunoğlu, Esentepe Mahalle Muhtarı Tuncay Yıldız, Esenlik Mahalle Muhtarı Mehmet Atıç ile okul aile birliği yönetimi, müdür yardımcıları ve öğretmenler katılım gösterdi.

            Ziyarette konuşma yapan Başkan Kimyeci, eğitim kurumlarının insan yaşamında oldukça önemli bir yeri olduğuna dikkatleri çekerek, “Eğitim kurumlarımızın insan hayatında önemli bir yeri vardır. Bugünün çocuklarına verilecek kaliteli eğitim ile ülkemizin geleceğine önemli katkılar sunmuş oluyoruz. Evlatlarımıza sunacağımız her iyi hizmet geleceğimizin emin ellerde olmasını sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

            Okul Müdürü Ayhan Aydın, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve beraberindeki heyetin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı teşekkür etti.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:53:24   

Mehmet Şan'la siyaset üzerine

AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı Mehmet Şan, niçin siyasete girdiğini beklentilerini ve hedeflerini açıkladı.

            Gazetemizin aynı zamanda yazarları arasında yeralan eğitimci Mehmet Şan ile siyaset üzerine yapılan röportajı yayınlıyoruz:

1.  Mehmet Şan kimdir?

            Mehmet Şan, Hatay Hassa doğumlu eğitimci yazar ve işletmecidir. Uzun yıllar devlet ve özel sektörde eğitim alanında çalışmalar yaptı. Ulusal ve mahalli birçok gazete ve internet sitesinde günlük yazılar yazmaktadır. Birçok vakıf ve dernekte aktif olarak görev aldım. İdareciler ve Bürokratlar Birliği'nin Hatay temsilciyim.

2. Neden siyaset peki?

            Yıllarca eğitimin içerisinde olan biri olarak ülke geleceğini eğitimden geçmekte olduğunu düşünüyor. Eğitim- Öğretim alanındaki problemleri çözmeyi, büyük Türkiye'nin sağlıklı nesiller oluşturmasına katkı sağlamak ve dünyada büyük Türkiye'yi ön plana çıkaracak kaliteli nesillerin oluşmasına katkı sağlamak için siyasete adım attı.

3. Siyasetten başka yol yok mu?

            Her problemin birden çok çözüm yolu olduğunu düşünür. Ancak en son problemin çözüm merciinin siyaset olduğunu düşünür. Siyasiler, alanlarında ne kadar bilgi sahibi ise problemlerin de daha hızlı ve kolay çözülür olduğuna inanır. Eğitim ve öğretimin bütün problemlerini bilen, problemlere çözümler geliştiren çalışmalar yapmaktadır.

4. Hatay, neden istenilen ekonomik başarıyı gösteremiyor?

            Hatay'ın ülkenin göz bebeği olduğunu düşünür. Ekonomide, Sanayide, ticaret ve kültürel alanda belli bir ağırlığı olduğunu düşünür. Ancak dünyadaki krizler ve bölgede Türkiye'nin dışında oluşan olayların etkisiyle küçük çaplı daralmalar yaşadığı kanaatindedir. Sorunlara en kısa sürede çözüm yolları geliştirilmesine katkıda bulunabilecektir. Hatay'ın güçlü olmasının, Türkiye'nin güçlü olmasını sağlayacağına inanmaktadır. 2015 milletvekili seçimlerinin, Hatay'ın tekrar yeni adam ve adımlarla hak ettiği yeri alacağı kanaatindedir.

5. Neden AK Parti?

            AK Parti, bu ülkenin gerçeğinden doğan bir partidir. Kılcal damarlarına kadar hâkimdir. Halkın dertlerine dertlenen bir ekip bu necip milleti mutlu ve huzurlu etmek için yola çıkmıştır. Ülkenin en uzun süreli hükümetini AK Parti kurmuştur. Halkın kendini bulduğu ve huzurlu hissettiği bir partidir. 2023 ve 2071 gibi büyük hedef ve idealleri olan bir parti hepimizin yaşam alanıdır. Türkiye, büyük ekonomik gelişmeleri bu dönemde yaşamıştır. AK Parti halkın partisidir, mazlumun can ocağıdır, milletin sevdasıdır, herkesin sıcak yuvasıdır. Her kesimin bağrında yer bulabileceği partidir.

6. Diğer partilerden

AK Parti'nin farkı nedir?

            Diğer partilerde bizim kardeşlerimizin fikir ve düşüncelerini ifade ettiği, ülkeye hizmet için mücadele verdikleri ocaklardır. Onlara da başarılar diliyorum. AK Parti, diğer partileri de kardeşi gibi görür. Farklı partilerde olunması demokrasinin güzelliğidir. Her partiden arkadaşlarla sıcak diyaloglar içerisindeyiz. Onlarla olan mücadelemiz bir yarıştır. Dostluklarımız ebedidir. İnsan olmaları bizler için önemlidir. Fikirlerine de saygı duymaktayız.

7. Hatay'da AK Parti'nin

Durumu nedir?

            AK Parti Hatay'ın en güçlü partisidir. Bazı sancılar olsa da bunlar diyalog ve karşılıklı konuşmayla aşılabilecek şeylerdir. Akdeniz şeridindeki en güçlü il Hatay'dır. Hatay ve Türkiye büyüyecekse AK Parti güçlü olmak zorundadır. AK Partili arkadaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde hareket edecektir. Dava şuurunun yoğun yaşandığı parti AK Parti'dir. AK Parti kurulduğu günden bugüne yüzlerce komplo ve tezgâhları aşabilmesinin sebebi, ben değil biz duygusunun yaşamasıdır. AK Parti Hatay'da bu seçimde en yüksek oyu yakalayacaktır.

8. Hassalı bu seçimde ne yapar?

            Hassalı, bu seçimde birlik ve beraberlik halinde hareket edecektir. Biz Hatay'ın milletvekilliğine talibiz. Hassalı, Cumhuriyet tarihinde bu ülkenin kara gün dostudur. Ülke için can vermiş her şeyini vermiş. Ama hizmette AK Parti döneminde hatırlanmış ama daha önce unutulmuş. Hassa, Hatay'da yaklaşık 150 bin civarındadır. Hatay'ın her yerinde Hassalıyı görürsünüz. Erzin, Payas, Dörtyol, Denizciler, İskenderun, Kırıkhan ve bütün ilçelerimizde bütün Hassalı hemşerilerimizi görürsünüz. Hassalı bu ülkenin unutulmuşlarındandır. Bundan böyle hizmet kervanında da Hassalı olacaktır. Hassalı gençlerin gurbet çilesi bitmelidir. Onlarda doğduğu yerlerde mutlu ve huzurlu yaşamalıdır. Aş ve iş sahası açılmalıdır. Tünel Projesi, Hatay'a ve Hassa'ya büyük katkı sağlayacaktır. Hassalı, bu hayal projenin gerçekleşeceği günü görecektir. Bu proje, Hassalının ufkunu açacak. Hassa, üreten insanların merkezi olacaktır. Hassalı, bu seçimde kendinden birini meclise gönderecek, yılların özlemini giderecektir. Hassalı, artık devlet yönetiminde de bürokrat ve yöneticileriyle yer alacaktır.

9. Hatay'da Hassalının

Ne kadar etkisi var?

Hassa, Hatay'ın vefakâr ve hoşgörülü insanların mekânıdır. Yıllarca Hassa unutulsa da asi olmamışlardır. Hep uyumlu yaşamışlardır. Gurbeti yaşayan en büyük ilçe Hassa'dır. Artık Hassa, Hatay'da oyun kurucu olmalıdır. Diğer ilçelerle birlikte büyük Türkiye hizmetinde bende varım, demektedir. Hassa, birlikte hareket ederek etkisini gösterecektir.

(Devam Edecek)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:52:27   

Sümerspor fırsatı kaçırdı

Süper Amatör Ligde ilk üç hesapları yapan Hatay Sümerspor, 22 Ocak Çarşamba günü Çekmece sahasında konuk ettiği güçlü rakibi İskenderun Belediyespor ile 2-2 berabere kalarak önemli bir fırsatı değerlendiremedi.

            Üç takımın Play-Off'a çıkacağı Süper Ligde Sümerspor, yenmesi halinde puan farkını kapatacağı maçta İskenderun Belediyespor ile 2-2 berabere kalınca Play-Off şansını da büyük oranda kaçırmış oldu.

            İlker Karaciğer, Ferdi Özkan ile Numan Cemil Alev'in yönettiği karşılaşmada Sümerspor ile İskenderun Belediye Gençlikspor 2-2 berabere kaldı. Sümerspor'un gollerini 70. Dakikada Metin, 83. Dakikada da Mehmet atarken, İskenderun Belediye Gençlikspor'un gollerini ise 9. Dakikada Ömer, 90+5. dakikada Zeynel kaydetti.

            İki takımında iyi mücadele ettiği maçta Sümerspor ve İskenderun Belediyespor karşılıklı attıkları ikişer golle sahadan 2-2'lik skorla birer puanla ayrıldılar. Bu sonucun ardından İskenderun Belediyespor puanını 29'a çıkararak üçüncü sıradaki yerini korudu, Sümerspor'da 24 puanla dördüncü sırada bulunuyor.

BELEN, 3 PUAN ALDI

            Süper Amatör Lige ait maçta lider Belen Belediyespor, İskenderun dış sahasında oynanan maçta rakibi Ekincispor'u 5-2 yenerek puanını 33 yaptı ve Play-Off'u garantiledi.

            Grupta oynanan diğer maçta Gözcülerspor ile İskenderunspor 1967 takımı 1-1 berabere kaldı. Ardıçlıspor Asaşspor'a, Odabaşı Gençlik'te Serinyolspor'a hükmen galip gelerek haftayı 3'er puanla kapattılar. Süper Ligin iddialı takımı Defne 2013spor bay takım olması dolayısıyla haftayı maç yapmadan geçirdi.

            Not: Fotoğraf desteği için Salim Deli'ye teşekkürler.

(Haber: Sadullah Ergin)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:51:33   

İlçe Müftüleri Altınözü'nde toplandı

2015 Yılı Ocak Ayı İlçe Müftüler Toplantısı, Altınözü ilçesinde, il müftüsü Hamdi Kavillioğlu başkanlığında yapıldı.

            Hatay İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, koordinasyonu güçlendirmek amacıyla, her ay ilimizin farklı bir ilçesinde planlanan İlçe Müftüleri toplantısına, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu başta olmak üzere tüm ilçe müftüleri ve ilçe müftü vekilleri katıldı.

            İl Müftüsü Kavillioğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, gündemlerin okunması ve bu gündemler üzerine yapılan istişarelerle devam etti.

            Toplantıda 2015 yılında yapılması düşünülen faaliyetlerin planlaması yapıldı. Toplantıdan sonra İl Müftüsü ve İlçe Müftüleri inşaatı devam eden Altınözü İlçe Müftülüğü hizmet binasını ve Kur'an Kursunu gezerek, inşaat hakkında bilgi aldı.

            Öğle namazından önce tüm ilçe müftüleri Altınözü İlçe Merkezindeki camilerde irşat görevinde bulundu.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:47:18   

Amaç Hatay futbolunun gelişmesi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Hatay Şube yönetimi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ne nezaket ziyaretinde bulundu.

            Dün HGC binasında gerçekleşen ziyarete geçtiğimiz günlerde TFFHGD Hatay Şube Başkanlığına seçilen Kemal Akıncı ile beraberinde Başkanvekili İrfan Genç, Sayman Bekir Özçelik, Sekreter Mustafa Kaya ve üye İsmail Çetin katıldı.

            Amaçlarının Hatay ve Türk futbolunun gelişmesi olduğuna vurgu yapılan açıklamada “Bu çerçevede birlik beraberlik kardeşlik ve dayanışma tesisi hususunda temeller atmaktır. Hatay da taban birlikleri olan gazeteciler ve resmi kurumların üyelerimiz arasında hiç kimsenin dışlanmadığı bir aile ortamında birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu ile gerekli olan barış ve birlikte yaşama ortamında ayrımcılık yapılmadan camiamızı kalkındıran ileriye götüren ve kendisini yetiştirmiş bireylerin sayısını çoğaltmaktır. Hatay ve Türk futbolunun gelişmesi için tüm temelleri atarak bu konuda herkesten yardım bekliyoruz.” denildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:46:11   

TRT SPOR EKİBİ, HATAY'DA PROGRAM ÇEKİMİ YAPTI

Türkiye Radyo Televizyonu (TRT)'nin Spor kanalında yayınlanmak üzere ilimize gelen TRT ekibi, bir dizi çekimler yaptı.

            TRT Spor'da yayınlanan “Bir Şehir Bir Stadyum” programı için Antakya'ya gelen TRT ekibinden Sezgin Güney, Taylan Sedef ve Sezer Güney çok sayıda spor adamıyla röportajlar yaptı.

            Antakya Atatürk Stadyumunda gerçekleşen çekimlerde Hatayspor yöneticisi Fuat Bat, Hatayspor antrenörü ve eski futbolculardan İlhan Palut, Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı Sadullah Ergin, Taraftarlar Dernek Başkanvekili Mehmet Deviren, gazeteci ve aynı zamanda Taraftarlar Dernek Basın Sözcüsü Hasan Yetmez, Hatayspor ve Antakya Atatürk Stadyumunda yaşanan anılarla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

            TRT Spor kanalının her hafta bir şehirde ve bir stadyumda çekilen bu görüntülerin önümüzdeki haftalar içinde TRT'de yayınlanacağı bildirildi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 23.01.2015 10:43:43   

Çiftçilerin ve delegelerin isteği üzerine

ABDULHAY DENİZLİ YENİDEN ADAY OLACAK

            Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli, çiftçilerin ve delegelerin isteği üzerine 2011 yılında seçildiği ve 4 yıldır başarıyla görev yaptığı oda başkanlığına yeniden aday olacak.

            Şubat ayının ilk haftasında yapılacak olan kongrede yeniden başkanlığa aday olacağını belirten Abdulhay Denizli, hizmetlerinin devamı için bu kararı aldığını söyledi.

            Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin'in makamında ziyaret ederek görüşlerini aldığı Abdulhay Denizli, şu açıklamalarda bulundu: “İçlerinde bulunduğum çiftçi dostlarıma öncelikle hizmet vermekten onur duymaktayım. Yeni dönemde çiftçilerimizin ve delegelerimin talebi üzerine hizmetlerimin devamı için yeniden aday olacağım.

            Göreve geldiğim dönemde kayıt yenilemeleri yaptık. Bir dönüm tarım arazisi veya beş dönüm ekilebilir arazi kiralayanlar veya beş adet küpeli büyükbaş hayvanı olan üreticilerimizi sağlık himayesine kavuşturduk.

            Tarım Bakanı Mehdi Eker'i dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in girişimiyle şehrimize gelişini sağlayarak sorunlarımızı birinci elden bakanlara ilettik.

            O dönemde Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, DSİ Şube Müdürlüğü vasıtasıyla Asi Nehri temizlendi. Çiftçilerimiz için sulama imkanları arttırıldı. Reyhanlı Barajının inşallah devreye girmesiyle hem sulama sorunu hem de su baskınları sorunu giderilmiş olacak” dedi.

            Denizli son olarak 95 delegenin desteği ve teveccühü ile 21 kişilik meclis listesinin hazır olduğunu açıkladı.

(Yorum Özel Haber)


4 yıl, 8 ay önce / 22.01.2015 10:59:00   

Defne Belediyesi, çıtayı yükseltiyor

Defne Belediyesi “Temiz Defne Temiz Gelecek” sloganı ile başladığı temizlik işlerinde her gün çıtayı biraz daha yükseltiyor.

            Defne Belediyesine ait temizlik ekipleri meydan, bulvar, ana caddeler ve sokaklarda etkili temizlik işlemlerine hız verdi.  Defne ilçesinin birçok sokak ve caddesi detaylı temizlikten geçirildi.

            Daha temiz bir Defne için yoğun çaba sarf ettiklerine vurgu yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “Yeni iş makineleri kullanarak insan gücünün yanı sıra teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek de temizlik işlerimizin kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Ekiplerimiz cadde sokak, bulvar ve meydanlarda etkili bir şekilde çalışmaya devam ediyorlar. Defne Halkının temizlik konusunda hak ettiği, layık olduğu hizmet kalitesine ulaşana ve bu kaliteyi standart hale getirene kadar çalışacağız” dedi.

            Sümerler, Armutlu, Elektrik ve Akdeniz mahalleleri yansıra Uğur Mumcu Bulvarı, Aalen alanı ve Laskiye caddesinde yeni iş makinelere ile yapılan temizlikten sonra birçok vatandaşın olumlu tepkileri ile karşılaşan temizlik ekipleri halkın beğeni ve takdirini topladı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 8 ay önce / 22.01.2015 10:55:50