......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 256561
YORUM MANŞET
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ
AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİ

AK PARTİ, SEÇİM ÇALIŞMALARNA HIZ VERDİYerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte siyasi partiler çalışmalarına ve istişare toplantılarına hız vermeye başladılar.

Kırıkhan’daki 73 Mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen AK Parti heyeti, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Mahalle muhtarlarından seçimlerde destek istedi.

Kırıkhan Muhtarlar Derneğinin düzenlediği Muhtarlarla Buluşma Programına AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Başkan vekili İbrahim Cihangir, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun, Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Hatay Milletvekilleri toplantıda birlik beraberlik mesajları verirken ortak bir dille mahallelerin sorunları, çiftçi ve esnafların istekleri ile vatandaşların taleplerinin dinlendiğini ve bu sorunların en kısa zamanda çözümlenmesi için gereken adımların atıldığını ifade etti.

Özellikle çiftçilerin sulama sorunlarının 31 Temmuz itibarıyla tarihe karıştığına ve bütün sorunların her zamanki gibi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceklerini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekilleri, 31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin Hatay’da yapılacak yerel ve genel hizmetler için çok önemli olduğunu ifade ederek yerel yönetim seçimleri için mahalle muhtarlarından ve Hatay halkından hem Büyükşehir hem de ilçe belediye başkanlıkları için oy desteği istedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise toplantıda yaptığı konuşmada 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza söz verdiği hizmetlerin tamamına yakınını hizmet ekibiyle birlikte gerçekleştirildiğini, mahallelerin kalan eksiklikleri bildiğini ve yerel seçimlerden önce bitirmek için ekip olarak ellerinden gelen bütün gayretleri gösterdiklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve istişare toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile son bulurken Kırıkhan’daki istişare gezileri; mahallelere yapılan ziyaretler, düğün ve taziye ziyaretleri ile son buldu.

(Haber Merkezi)

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ
BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

BÖLGESEL KALKINMADA GÜÇBİRLİĞİ

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi odaları birleşiminden oluşan Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu, Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde 15. kez toplandı.

Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Hasan Erbay da katılırken, yapılan toplantıda Türkiye’nin son yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu ortaya çıkan durumu değerlendirildi.

Bölgedeki 7 ilin odalarından oluşan platform hakkında açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Platform 7 Odanın bir araya gelmesi ile oluşturuldu ancak ilerleyen dönemde bölgemizdeki Kalkınma ajansları da bu oluşuma dahil oldu. Ve bugün de çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden temsilciler var ki bu bundan sonra çok daha güçlü olacağımızı gösteriyor. Ben bu vesile ile TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki Kıvanç ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı ve TOBB Başkanlık Özel Müşaviri Sayın Hasan Erbay’a hoş geldiniz diyor, destekleri için teşekkür ediyorum.

Platformun kuruluş amacının tek kelime ile ifade edecek olursak, adından da anlaşılacağı üzere amaç güç birliği oluşturmak. Üyelerimiz için, şehirlerimiz için, bölgemiz için ve nihayetinde ülkemiz için güç birliği yapmak. Biliyorsunuz bölgemiz önemli bir turizm, sanayi ve ticaret potansiyeline sahip. Birlikte bu potansiyeli işleyebilecek projeler geliştirmeyi, ortak sorunlarımıza çözüm üretmeyi hedefliyoruz. Bölgedeki şehirler olarak yarışmak değil, “kazan kazan” felsefesi ile şehirler arasında sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Bölgesel kaynakların etkin kullanılmasını sağlamak, turizm, gastronomi, kültür vb gibi alanlarda ortak projeler hazırlamak, bölge ekonomisinin gelişimine yönelik işbirliği yapmak için bir aradayız. Çözülmesi gereken Ortak sorunlarımız, parlatılması gereken ortak değerlerimiz var. Bugüne kadar yapılan her toplantıda bu değerler ve sorunlar ele alındı" ifadelerini kullandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sizden gelen önerileri, talepleri hükümetimize aktarmak bizim asil görevimizdir. Sıkıntılarımızın olduğunu biliyoruz. Bu yılın başından beri Türk Lirası yaklaşık yüzde elli değer kaybetti. Ama bu kur hareketi başladığı andan itibaren biz teyakkuz halindeyiz. Büyük atılımlar gerçekleştireceğimizden kimsenin tereddüdü olmasın. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün çabamız insanımıza, sanayicimize, esnafımıza, işçimize, memurumuza güzel haberlerle gelmek içindir" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI
TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDI

TERÖRİSTLERE YARDIM EDEN KAÇAKÇILAR, YAKALANDIZeytindalı Harekâtında Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teröristlere yardım ettikleri belirlenen kaçakçılar yakalandı.

Yakalanan kaçakçılar, Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilirken 5 kişi tutuklandı 1 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada “23 Ocak 2018 tarihinde Zeytindalı Harekâtının 4'ncü gününde Piyade Üst. Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2018/18327 soruşturma kapsamında; P. Üst. Teğ. Oğuz Kaan Usta ile P. Uzm. Çvş. Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi eylemine katıldıkları iddiası bulunan dokuz şüpheli Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 18/09/2018 tarihli 2018/407 sorgu sayılı kararıyla, iki şüpheli de Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26/09/2018 tarih ve 2018/401 sorgu sayılı kararıyla olmak üzere; toplamda 11 şüpheli tutuklanmış,

Yürütülmekte olan soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheliler ile işbirliği içinde Hatay/Afrin sınır bölgesinde kaçakçılık faaliyetinde bulundukları iddiası bulunan 6 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 01 Ekim 2018 tarihinde gözaltına alınmış, Kolluk ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadelerinin alınmalarına müteakip "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş;

Hatay 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 03/10/2018 tarih ve 2018/432 sorgu sayılı kararı ile;

5 şüpheli şahsın tutuklanmasına, 1 şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.” denildi.

(Haber Merkezi)

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE
HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDE

HATAY, İSTANBUL’DA ZİRVEDEHatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, başarılı bir organizasyonla sona erdi.

26-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri’ne Hatay Valisi Erdal Ata, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, HATDEF Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve onbinlerce ziyaretçi stantları gezerek Hatay ilinin kültürünü ve gastronomisini tanıma fırsatı elde etti.

İlk iki günü yağmur ve soğuk havanın azizliğine uğrayan fuar etkinliği, havaların açılması ile birlikte özellikle Cumartesi ve Pazar günleri adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Açılış töreninin ardından Kadıköy Meydanı’nda yapılan künefe şöleni, Yayladağı Şenköy Halk Oyunları gösterileri, Antakya Kına Ekibinin gösterileri, ünlü sanatçıların katıldığı konserler, yöresel ürünlerimizin satış stantları, el sanatları ürünlerin bulunduğu stantlar ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.

Başta HATİAB Başkanı İbrahim Güder olmak üzere, Adnan Dolapçıoğlu, Gökhan Ergüner, M.Ali Yüksel, Metin Kardeş ve HATİAB üyelerinin yoğun emek ve çabaları sonucu İstanbul’da düzenlenen Hatay Günleri, başarıyla gerçekleşerek hedefine ulaştı.

GÜDER: AMACIMIZ HATAY İLİMİZİN GÜZELLİĞİNİ TANITMAKTI

HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Günlerini değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hatay ilinin güzelliklerini İstanbul’a yansıtmak olduklarını ve bu hedefe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Güder, başta Hatay Valiliği, HBB, ilçe belediyeleri, STK’lar ve katkı sağlayan tüm Hataylılara teşekkür etti.

Organizasyonu düzenlerken ticari gelir düşünmediklerini, Hatay sevdalısı olarak hizmet gönüllülüğü esasıyla gece-gündüz demeden ekibiyle birlikte çalıştıklarını belirten Güder “Hatay ilimizi İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye tanıtmak amacı güdüyoruz. Bu sayede ilimize gelen turist sayımızı arttırmak hedefindeyiz. Burada birer Hatay elçisidir. Yapılan etkinliğe siyasi partilerin üst düzey temsilcileri ve bürokratların katılması da bizi mutlu etmiştir.

5 gün süren etkinliğe emeği geçen tüm Hataylı hemşehrilerimize ve tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.” dedi.

(Haber: S. Ergin)

İSTANBUL'DA
İSTANBUL'DA

İSTANBUL'DA Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) organizesinde, Hatay Valiliği himayelerinde İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri, görkemli bir şekilde başladı.

 30 Eylül’e kadar devam edecek olan fuarın açılışında, tanıtım amaçlı Kadıköy meydanında künefe şovu yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye dağıtılan künefeyi almak için birbiri ile yarışan vatandaşlar, Şenköyü Halk Oyunları ekibi ile bol bol eğlendi.

İstanbul’da Hatay Günleri’nin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) Başkanı İbrahim Güder, İlçe Belediye Başkanları, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninin ardından katılımcılar stantları gezerek Hatay’ın güzelliklerini ayrı ayrı inceleme fırsatı buldu.

İstanbul’da Hatay Günleri programı şöyle:

28 EYLÜL 2018 CUMA

11:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

12:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

15:00 Ney Yapımı Gösterisi

16:00 Sine vizyon Gösteri- Hatay Tanıtımı

19:00 Konser- Grup Spontane (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Medeniyetler Korosu Konseri- Cemal Reşit Rey Konser Salonu

29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

12:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:30  Ney Yapımı Gösterisi

15:00 Mozaik Yapımı Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

17:00 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19:00 Konser- Türküleri Hatay Han Müzik Topluluğu (Maltepe Etkinlik Alanı)

20:30 Konser- Ahmet Selçuk İlkan (Maltepe Etkinlik Alanı)

30 EYLÜL 2018 PAZAR

13:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkartma Gösterisi

14:00 Yakma Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

16:00 Kına Gecesi ve Gelin Çıkarma Gösterisi

17:00 Sinevizyon Gösterisi

18:30 Konser- Hatay Ezgileri Grubu (Maltepe Etkinlik Alanı)

19.30: Konser- Türkülerle Hatay

22.00: Kapanış

(Haber: S.Ergin)

Gençleri uyuşturucuya düşürenlere savaş açıldı

Osmanlı Ocakları ilçe teşkilatının haftalık toplantısı kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

            Toplantıda konuşan Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanı Alaaddin Dolmacı, okul çevrelerinde örgütlenerek gençleri uyuşturucu tuzağına düşürmek isteyen kişilere savaş açtıklarını belirtti.

            Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanı Alaaddin Dolmacı, yürütme başkanları mahalle ve okul temsilcilerini belirledi,

            Özellikle okul temsilcilerine büyük sorumluluklar yüklenen toplantıda okullarda, okul önlerinde içinde dışında örgütlenerek çocukları gençleri uyuşturucu tuzağına düşüren kişilere karşı savaş başlatıldı.

            Osmanlı Ocakları Antakya İlçe Başkanı Alaaddin Dolmacı yaptığı konuşmada “Ailelerimizin de destekleriyle çocuklarımıza musallat olan bu illeti el birliğiyle yok edeceğiz, korkun bizden kan emiciler. Artık çocuklarımıza yaklaşamayacaksınız biz Osmanlı Ocakları olarak sizlere savaş açıyoruz. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan dindar bir nesil yetiştirmek en büyük hedefimiz.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 30.09.2014 10:41:44   

Yetmez'den teşekkür

Gazeteci Hasan Yetmez, annesinin vefatı nedeniyle taziye mesajı gönderen veya bizzat cenazeye katılan herkese teşekkür etti.

           Yetmez Ailesi adına bir teşekkür mesajı yayınlayan Yetmez, acılarını paylaşan herkese şükran borçlu olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: Annemizin vefatı dolayısıyla gerek medyadan yayınladıkları taziye mesajlarıyla, gerek sosyal medyadan, gerek telefonla aile fertlerimize ulaşarak, gerek bizzat evimize gelerek taziyede bulunan başta eski Adalet Bakanımız ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin'e, AK Parti Hatay Milletvekili  Adem Yeşildal'a, HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz'e Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye, Reyhanlı Beleidye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye, Hatay Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Vahit Harputluoğlu'na, Hatay Dernekler Federasyon Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu'na HGC Başkanı Ahmet Yetişen'e, AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu'na, Hatay Gençlik Spor Hizmetleri Şube Müdürü Murat Yiğit'e, Hatayspor Kulüp Başkanı Jan Baram ve yönetim Kuruluna, Hatayspor Teknik Direktörü Ahmet Taşyürek ve teknik heyete, Hatayspor'un tüm futbolcularına,  Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin ve yönetim kurulu üyelerine, Hatay Expres Gazetesi çalışanlarına ve imtiyaz sahibi Bostan Yılmaz'a, Antakya Gazetesi çalışanlarına ve genel yayın yönetmeni Cemil Yıldız'a, Özyurt Gazetesi çalışanlarına ve genel yayın yönetmeni Metin Dingil'e, Yorum Gazetesi çalışanlarına, Atayurt Gazetesi çalışanlarına, Söz Gazetesi çalışanlarına ve muhabir İzzet Nazlı'ya, 23 Temmuz Gazetesi imtiyaz sahibi Erhan Yılmaz'a, Şaşmaz Ailesi adına Timur Şaşmaz'a, Hatay Köprü Gazetesi çalışanlarına, Asi Gazetesi çalışanlarına, Hatay Gazetesi çalışanlarına, İrade Gazetesi çalışanlarından Talip Köloğlu'na, AA Hatay Temsilcisi İsmihan Özgüven'e İHA Hatay Temsilcisi Adem Karagöz'e, Sabah Gazetesi Hatay Temsilcisi Yaser Çaparoğlu'na, Zila Rent a Car Turizm Şirketi adına Kazım Çaylı'ya, Reyhanlı Rehber Gazetesi sahibi Abit Kızılca'ya, DHA Reyhanlı Temsilcisi Ferhat Dervişoğlu'na, yakın dostlarım Cemil İshakoğlu'na,Hasan Uylaş'a,  Hayrettin Akyürek'e, Mehmet Deviren'e, Hasan Hamşo'ya, Aşkın Savaşırkılınç'a Songül Taşdelen'e, Hasan Ömeroğlu'na, Abbas Tümürlenk'e  Kületepe Köyü Muhtarı Hasan Taşlar'a yakın dost akraba, Kületepe Köy Halkına ve aklıma gelmeyip sehven unuttuğum tüm dostlara bu acılı günde bizleri yalnız bırakmayan ve acılarımızı paylaşan herkese şükran ve minnet borçluyuz” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 30.09.2014 10:39:35   

Diline sağlık Cihangir!

Hatay Gençlik ve Spor Müdürlüğü personeli Ömer Cihangir, Hatayspor maçlarında seslendirme görevini yaparken sporseverlerin takdirini kazanıyor.

            Güçlü ve tok sesi ile maç öncesi hakem ve takım kadrolarını okuyan, gol atıldığı zaman seyirciyi coşturan Cihangir'in eline mikrofonun yakıştığını belirten Bordo-Beyazlı taraftarlar, “Ömer Cihangir'in eline diline sağlık, çok güzel anons yapıyor” dediler.

(Haber & Fotoğraf: Sadullah Ergin


4 yıl, 4 ay önce / 30.09.2014 10:38:56   

YAZIKTIR, GÜNAHTIR

Aylardır susuzluktan kıvranılan Antakya’da boşa akan su, adeta yürekleri dağlıyor.

            Esentepe yokuşu Adnan Menderes Caddesi ile Süleyman Şah Caddesi’ni birleştiren bölgede borunun patlaması nedeniyle boşa akan çağıl çağıl su ile ilgili şikayetlerini HATSU’ya bildiren Esenlik Mahallesi sakinleri bu konuda ilgisizlikten dolayı şikayetçi.

            Çevre sakinleri, boşa akan suyun mahallenin birkaç günlük su ihtiyacını karşılayacağına dikkat çekerek sorunun çözülmesini ve evlere su verilmesini bekliyor.

 (Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:42:19   

Yeni Valimiz HOŞGELDİNİZ

Valiler Kararnamesi ile

            Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'in Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanmasının ardından Kocaeli Valiliği'nden Hatay Valiliği'ne atanan Ercan Topaca, 26 Eylül Cuma günü geç saatte Hatay Valiliği görevine resmen başladı.

            Vali Topaca, Hatay Havaalanı'nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,  Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Salih Güder, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutan Vekili Alb. Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve diğer protokol tarafından karşılandı.

            Buradan Hatay Valiliği'ne geçen Topaca, Valilik bahçesinde kendisini karşılamaya gelen Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Müdürleri ve basın mensuplarının tek tek elini sıkarak kısa bir süre sohbet etti.

            Daha sonra Makam odasına geçen Vali Topaca ardından Valilik toplantı salonunda ilgililerle bir toplantı yaptı.

            Yorum Gazetesi Yayın Ailesi olarak Hatay Valisi Ercan Topaca'ya hoşgeldiniz derken, hayırlı hizmetler temenni ediyoruz.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:41:01   

SGK ÇALIŞMALARIYLA GÖZ DOLDURUYOR

Bir süre önce Hatay Sosyal Güvenlik Müdürü görevine atanan Hamit Bal yönetimindeki SGK personeli, çalışma temposunu arttırarak göz dolduruyor.

          Antakyalı olan Hamit Bal, meslek hayatındaki 19 yıllık tecrübe ve birikimini Hataylı hemşehrilerinin hizmetine sunuyor.

            Bu arada Yorum Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Ergin ve Muhabiri Hasan Kaya, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bal, ziyaretleri nedeniyle Yorum Gazetesi ailesine basın hayatında başarılar diledi.

            Sosyal Güvenlik Kurumunun büyük bir aile olduğunu belirten Bal, “Devletimizin bizlere verdiği görevi en iyi şekilde ifa etmek amacıyla birlik ve beraberlik içinde kurum olarak çalış-maktayız. Sigortalı ve sosyal güvenceli vatandaşlarımıza her konuda hizmete hazırız” dedi.

            Bal, kurum olarak üzerlerine düşen görev ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını, bu görev ve sorumlulukları layık ile yerine getirmek amacıyla çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:39:33   

Evimiz kadar temiz bir Antakya için el ele

Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri “Evimiz Kadar Temiz Bir Antakya İçin El Ele” kampanyası dahilinde yürüttükleri hizmetlerini hız kesmeden sürdürüyor.

            Vatandaşların duyarlılığı ve Antakya Belediyesi'nin gayretli çalışmaları ile yürütülen kampanya hakkında bir açıklama yapan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Antakya'mızın daha temiz, daha güzel bir kent olabilmesi ve bu temizliğini koruyabilmesi amacıyla Belediye olarak başlattığımız ve vatandaşlarımızın da duyarlılık göstererek dahil olduğu “Evimiz Kadar Temiz bir Antakya İçin El Ele” kampanyamız, Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Ekiplerimizin gayretli çalışmaları ile sürüyor.

            Vatandaşlarımızın da çöp çıkarma saatlerine (20.00-22.00) uyum sağlayarak, çöplerinin suyunu süzerek, ağzını bağlayarak çöp konteynerlerinin içine bırakarak riayet ettiği kampanyamızın sonuçları günden güne daha olumlu sonuçlar doğuruyor. Antakya Belediyesi Temizlik Ekipleri kentimizin her köşesinde eş zamanlı olarak temizlik çalışmalarını yürütüyor. Vatandaşlarımıza da ekiplerimizin gayretle hizmet verdiği kentimizin temizliğini korumak adına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

            Antakya Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri son iki günde şu çalışmaları gerçekleştirdi;   Antakya İskenderun yolu üzerinde bulunan su tahliye kanallarında temizlik işlemleri gerçekleştirildi. Kavaslı, Ekinci, Kanatlı, Akevler, Esenlik, Emek, Gülderen, Karaali, Kışlasaray, Ürgenpaşa, Cebrail, Odabaşı, Mahallelerinde kapsamlı temizlik çalışmaları yapıldı.

            Meydan Çarşısı'nda yağmur suyu sebebiyle tıkanan mazgalların temizliği yapıldı. Yeni Sanayi sitesinde ihtiyaç görülen alanlara konteyner ve fıçı takviyesi yapıldı. Odabaşı Mahallesinde gıda ürünleri satan yerlerde temizlik denetimleri gerçekleştirildi. İhtiyacı olan okullara çöp konteyneri ve fıçı takviyesi yapıldı. İhtiyaç görülen mahallelerimizde yağmur suları nedeniyle biriken toprak ve çakıl taşlarının temizlik çalışmaları yapıldı.  Cebrail Mahallesinde bulunan metruk evin temizlik çalışması yapıldı. İhtiyaç görülen mahallelerimizde konteyner yenileme çalışmaları sürüyor.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:37:40   

Esnaf, toplumun temel taşıdır

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, esnaf ve sanatkârların bu toplumun temel taşı olduğunu belirtti.

            Antakya Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhammet Sabit Teksöz ve yönetim kurulu üyeleri; Elektronikçiler odası Başkanı Adnan Taşçıoğlu, Elektrikçiler odası Başkanı Vahip Sultanoğlu, Ayakkabıcılar Çarşısı yaşatma ve güzelleştirme Derneği Başkanı Ömer Gürbüz Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman'ı ziyaret etti. 

            Antakya Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhammet Sabit Teksöz “ Sayın başkanımızın kısa sürede çok önemli ve yararlı işler yapacağını biliyoruz. Sayın Dr. İbrahim Yaman toplumumuzda çalışkanlığı ve kişiliği ile takdir kazanmıştır. Defne Belediyesine ve Defne ilçesine yararlı ve olumlu işler yaparak büyük hizmetlerde bulacağına güvenimiz tamdır. Esnaf teşkilatı olarak bizlerde Sayın Yaman'ın ihtiyacı olduğunda bize düşen bir görev olursa katkı ve destek vermeye hazırız. Kent sınırları değişmiş olsa bile biz büyük bir aileyiz” dedi.

            Antakya Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifinin ziyaretinden dolayı memnuniyetini bildiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman  “Esnaf ve sanatkârlar bu toplumun temel taşıdır. Kendi istihdamını kendi yaratan, hatta ek istihdam sağlayan esnaflarımızın desteklenmesi için belediye olarak elimizden geleni yapmaya ve esnaf teşkilatlarıyla esnafımız ve halkımızın yararına işbirliklerini geliştirmeye her zaman hazırız” dedi.

(Haber merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:36:38   

Elektrik kesintileri vatandaş ve esnafı isyan ettirdi

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz, Hatay'da gün içinde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı ayrı esnafı ayrı isyan ettirdiğini belirtti.

            TEDAŞ dönem dönem kamuoyuna bilgi vererek sözde  'bakım çalışması' yapılacağı anlamında bilgilendirme yaptığını ifade eden Teksöz, şu açıklamalarda bulundu: “Elektrik özelleştikten sonra Hatay'ın genelinde sık sık yaşanan kesintiler özellikle esnafı zor durumda bırakıyor. Gün içinde işlerin en yoğun olduğu zamanlarda yapılan elektrik kesintileri esnafın işlerine darbe vuruyor. Antakya'nın en önemli çarşılarından uzun çarşıda bir grup esnaf ile görüşen Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Kadir Teksöz yaşanan elektrik kesintilerinden esnafın bıktığına dikkat çekerek, bu kadar kesinti olur mu? Arıza olsa şimdiye kadar çoktan tamir olurdu. Elektrik kesintileri işlerin en sık olduğu zamanlarda oluyor. Jenaratörü olanlar fazla etkilenmiyor ama olmayanlar zor durumda kalıyor. Buna bir son verilmesi lazım.

            Yapılan bakım çalışmasına bağlı veya bağsız olarak hat arızası şeklindeki elektrik kesintileri olağan durumların dışına çıkmış olup, olmaz saatler de kesintiler devam etmektedir Elektrik borcunu zamanında ödeyen halkımızın bu çileden kurtulması için yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:35:36   

HİÇ BİR ŞEY GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DEĞİL

Saadet Partisi Kırıkhan İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresini Kırıkhan Öğretmenevinde gerçekleştirdi.

            Mevcut İlçe Başkanı Atilla Erol'un tek aday olarak girdiği olağan kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Genel İdare Kurulu Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

            Saadet Partisi Hatay İl Başkanı ve GİK Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan “Dünyanın, Ortadoğu'nun, ülkemizin, bölgemizin ateş çemberinde olduğu bu dönemde büyük sorunlarla karşı karşıyayız. Fakat memlekette, dünyada, Ortadoğu'da ve komşularımızla ilişkilerimiz güllük gülistanlık, algısı oluşturuluyor” dedi.

            Çalışkan, “Bugüne kadar Kırıkhan'da görev yapan kardeşlerime teşekkür ediyor yeni görev alacak arkadaşlara da başarılar, hayırlı muvaffakiyetler diliyorum. Saadet Partisi olarak bundan sonraki süreçte çok daha iyi sonuçları eski ve yeni yönetimle alacağız inşallah” diye konuştu.

            Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan'da ülkenin genel gündemine ilişkin konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

            Doğan, “siyasette asla tesadüf diye bir şey yoktur. Hiçbir şey görüldüğü gibi değil algılarla yönetiliyoruz. Gerçekle ilgisi olmayan ya da suni gündemlerle algılarla yönetiliyoruz. Televizyona baktığımızda gazeteleri okuduğumuzda ve insanlarla birebir muhabbet ettiğimiz maalesef görüyoruz ki Türkiye'de gerçekte olan sıkıntı ve sorunlarla alakası olmayan bir psikoloji oluşturuluyor. Bu var olan sıkıntılar öyle bir dönemde ortaya çıkacak ki telafisi mümkün olmayacak diye endişe ediyorum.

            Yine büyük sorunlarımızdan biri kutuplaşma sorundur. Türkiye'de şuan ciddi manda büyük bir kutuplaşma ortamı oluşmuştur. Bir devlet ve millet içine en değerli şey birlikteliktir. Bir birimizle uğraşıyor, bölünmüşüz, şucu bucu diye ayrıştırılmış durumdayız. Bundan 10-20 önce hep şöyle ifade kullanılırdı. Allah göstermesin, bu ülke bir gün bir savaş olduğunda biz inanıyoruz ki 5 vakit camide namaz kılanla meyhanede kafayı çeken genç omuz omuza savaşacaktır. Kimsenin bu ortak paydaya zarar vermeye hakkı yoktur. Bu ortak paydayı öldürdüğümüz takdirde konuştuklarımızın ve diğer sorunların bir anlamı kalmayacaktır. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız başta olmak üzere herkes bu konuya çok dikkat etmesi lazımdır. 

            Yer altı kaynakları, coğrafi özellikleri, tarihi geçmişi, genç nüfusu bakımdan dünyanın en muhteşem özelliklerine sahip Türkiye'de bugün bir başka sıkıntılarımız işsizlik, geçim derdi ve borçlar ise, o ülkede ekonomi bitmiş demektir. Yine örf adet ve inançları bakımından muhteşem bir sosyal altyapıya sahip yüzde 99'u Müslüman bir ülkede affınıza sığınarak söylüyorum öz kızına tecavüz eden babaların, evladı tarafından öldürülen annelerin, öğrencisi tarafından bıçaklanan öğretmenleri, boşanmaları uyuşturucuları vs konuşuyorsak o ülkede sosyal hayatta çöktü demektir.

            Bin yıl boyunca dünyaya liderlik yapmış, dünyanın lokomotifli, tabiri caizse orkestra şefliği yapmış bir medeniyetin varisi olan Türkiye bugün Ortadoğu'da, ABD, İsrail ve Avrupa'nın şamar oğlanı haline gelmişse o ülkenin dış politikası da çöktü demektir. Yeni Türkiye imajına şuan ki yaşanalar, konsolosluğu basılan, çocukları dağa kaçı-rılan bayrağı indirilen Suriye'de, Irak'ta Mı-sır'da sözü geçemeyen ülke fotoğrafı bize yakışmıyor.  

            En büyük sıkıntımız sorunların gündem olamama sorunudur. Her şeyin tozpembe gösterildiği bu ülkede insanlar telafisi olmayan bir dönemde gerçeklerle yüzleşmeden önce mutlaka bu sorunları giderecek adımları atmalıdırlar. Bu da ancak Saadet Partisi ile mümkün olur” şeklinde konuştu.

            Daha sonra yapılan oylamanın sonucunda Atilla Erol  yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 4 ay önce / 29.09.2014 10:34:53