......

PİYASALAR

altın fiyatları

Online Ziyaretçi

Günlük: 83
Haftalık: 849
Aylık: 4975
Toplam: 263712
YORUM MANŞET
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ
ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ

ATSO MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİNE HIZ VERDİ04 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM A.Ş., Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz ABİGEM A.Ş. arasında imzalanan Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü ilk meyvelerini verdi.

 ATSO tarafından 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan personellere belgeleri teslim edildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz diyen ATSO yönetimi, yaptığı açıklamada “İmzalanan protokol kapsamında tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları arasında olan metal, asansör, makine, oto alım satım, inşaat sektörlerinde, 4 Eylül’den bu yana gerçekleştirdiğimiz sınavlarda başarılı olan ve mesleki yeterlilik belgesi almayı hak kazanan değerli personellere belgeleri teslim edilmek üzere bugün Antakya Mobilya Ortak Üretim Merkezi binası Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ercan Yıldırım, Ticaret İl Müdürü Sayın Halit İmrek’in yanı sıra bölgenin öncü firmalarının kurucuları ve firma temsilcilerinin de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Odamıza bağlı Öziş Metal Bamak Metal, Savkar Asansör, Dapsan Asansör, Uzman Asansör, Yurtas Asansör firmalarının çalışanları Mesleki Yeterlilik Belgelerini Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ve Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım’ın ellerinden aldılar. Hep birlikte daha iyisini yapmak ve firmalarımızı günümüzün şartlarına uygun hale getirmek için işbirliklerimiz devam edecek olup, Mesleki Yeterlilik Belgesi alan tüm firmalarımıza ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

(Haber Merkezi)

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI
YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCI

YÖNETİCİLER YOLCU, GAZETECİLER HANCISaadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni (HGC) ziyaret etti.

 Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır diyen Çalışkan, gazetecilerin halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumunda olduğunu ifade ederek “Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ile görüşen Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, basın mensuplarının önemli bir mesleği icra ettiğini belirterek, “Bugün maalesef ülkemizde hem basın özgürlüğü hem de gazetecilerin çalışma şartları iyi bir noktada değil” dedi.

Çalışkan, konuşmasının devamında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü, basın özgürlüğü ve bayramı gibi kutlansa da son yıllarda basına uygulanan abluka ile gazetecilerin yıldırılma ve bir tarafa özgü yayın yapma projesiyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz.

Bendeniz de bir basın emekçisi olarak da şunu ifade etmeliyim ki bugün ülkenin kalkınması adına özgür medyaya ihtiyaç var. Basının özgür olmadığı yerde ülkenin özgür olduğunu söylemek mümkün değildir. Basın rahat konuşuyorsa o ülke özgürdür.

Siyasetçiler, yöneticiler iktidarlar geçici ama gazeteciler her dönem ayaktadır. Halkın eli, ayağı, gözü, kulağı konumundadır. Yöneticiler yolcu, gazeteciler hancıdır. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız ve bu günün gerçek manada bir bayram olarak kutlanmasını arzu ediyoruz. Umarız, emeklerinin karşılığını aldığı ve saygınlıklarının tekrar kazanıldığı gün olsun.

Yerel basının da linçe maruz kalarak, basın ilanlarının kısıtlanması, matbaa/baskı anlamında son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılarla, matbaaların büyük mali sıkıntılar yaşadığını kâğıt dahi ithal edildiği için maliyetlerin pahalı durumda olduğunu görüyoruz.

Saadet partisi Hatay teşkilatı olarak geleneksel iftarla basın buluşmaları gibi etkinliklerimiz diğer siyasilere de örnek olduk. Bu tür çalışmaları sürdüreceğiz. Bugün de olacağı gibi bundan sonra da gerek belediye başkanlığı gerek iktidar gibi yönetimde olduğumuzda basına her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyorum.

Bu günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm gazeteci meslektaşlarımızın vefat edenlerini de rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları âli olsun” diye konuştu.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcısı F. Serdar Özal ve Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan eşlik etti.

(Haber Merkezi)

TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ

  TARİHİMİZ IŞIĞINDA KUDÜS DAVAMIZ
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi tarafından “Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız“ konulu konferansı düzenlendi.

 

Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ve TRT’de yayınlanan Payitaht Abdulhamit dizisinde Tahsin Paşa olarak oyunculuk yapan Araştırmacı –Yazar, Hukukçu Bahadır Yenişehirlioğlu katılırken, vatandaşlar programa yoğun katılım gösterdi.

Tarihimiz Işığında Kudüs Davamız Konferansına Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İl Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti Antakya İlçe Başkan Vekili Alper Neşeli, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Memur Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Konferans öncesinde Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar kısa bir konuşma yaparak “Mehmet Akif İNAN tarafından kurulmuş ve yoluna milletiyle barışık bir şekilde devam etmiş bir sendika olarak eğitimcilerin hak mücadelesini yaparken, bir taraftan da kültürel davamız konusunda yol almak istedik. Hem öğretmenlerimize hem velilerimize hem öğrencilerimize yardımcı olmak istedik. Bizim, bugünkü değerlerimizi yarınki kuşaklara anlatacak olan değerlerimizi doğru şekilde aktarmak için kültürel etkinlikler yapıyoruz. Bunların başında BİR BİLENLE BİLGE NESİL kitap dağıtımı ve ödüllendirmesi etkinliği yer almaktadır. Aynı zamanda biz bir iyilik hareketiyiz. Erdemliler hareketiyiz. Arakan’dan Doğu Türkistan’a nerede kanayan bir yara varsa Eğitim Bir Sen –Memur Sen orada olmaya devam etti” dedi.

Konferansa konferansa konuşmacı olarak katılan Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmasından önce özçekim yaparak resmiyeti pek sevmediğini dile getirdi.

(Haber Merkezi)

Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP
Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖP

  Güler; öncelikli bu üç sorunu çözeceğini açıkladı  ÇAMUR – ÇUKUR - ÇÖPAK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni kalabalık bir heyetle ziyaret ederek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HGC Başkanı Ahmet Yetişen, yönetim kurulu üyeleri Sadullah Ergin, Sabriye Sönmez, Cahit Aşkar, Tuncay Damlar ve çok sayıda gazetecinin karşıladığı Güler ve AK Parti heyeti, uzun bir süre samimi sohbet toplantısında bulundu.

Hatay’ın tüm ilçelerinde projeler hazırladıklarını ve bahane üretmeden Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen Güler “Şu anda biz Hatay’ımız için 15 ilçe de projelerimizi hazırlıyoruz.” dedi.

Biz yapabileceklerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız, bunları da 5 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz diyen Güler, “Hatay’da çukur, çamur, çöp kalmayacak. Bizim ilk önceliğimiz budur. Vatandaşlarımız yürüyebilecekleri, araçlarını kullanabilecekleri yol istiyor. Vatandaşlarımız öncelikle bizden görevimizi yapmamızı istiyor. Bunu yaparken, millete ahkam kesip, bir lütuf ihsan ediyormuşuz gibi bir tavra girmemizi istemiyor. Biz vatandaşlarımız, STK’larımız ile birlikte, önce Hatay’ın ihtiyaçlarını belirleyip imar ve inşa edeceğiz. Bahane üretmeyeceğiz, birilerini suçlamayacağız, Hatay hak ettiği yere gelmek istiyor. Bunun yolu da toplumla hareket etmek. Projeler halkın talepleri doğrultusunda şekillenir. Hatay’da projeler yapılıyor, şehir yapılan projeye göre şekillendirilmeye çalışıyor.

5 yıldır Hatay’da Ulaştırma Master planı yapılmamış. Dolmuşçularımızın,  servisçilerimizin yaşadığı sıkıntıların sebebinde Büyükşehir’in Ulaştırma Master planını yapmamış olması yatıyor. Sebze halini görüyoruz, ilk icraatlarımızdan biri sebze halini yapmak. Yer tespiti ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, esnafımızla da istişare edeceğiz. Trafik akışı ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. 45 gün, 60 gün gibi sürelerde Battı-çıktılar yapacağız. Bunları planlayıp trafik akışını rahatlatacağız.

Cumhur İttifakı ne AK Parti’nin ne de MHP’nin daha fazla belediye çıkarmak için yaptığı bir ittifak değil. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi kıyama kalkanların ittifakıdır. Partimiz de İlçe belediye başkan adayları da kısa süre içerisinde açıklanacak. CHP’nin adayı açıklandı, şu an saha da çalışıyor. AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkanı açıklandı, saha da çalışıyoruz. Antakya’da CHP’nin bir adayı çalışıyor, AK Parti’de 17 aday adayı da çalışıyor. Yarın bir aday açıklandıktan sonra da yine diğer aday adaylarımız adaymış gibi çalışacaklardır. Genel merkezimizden adayın açıklanması için bir tarih yok ama ben bu hafta içerisinde açıklanacağını düşünüyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

SAADET’TEN COŞKULU KONGRE
SAADET’TEN COŞKULU KONGRE

SAADET’TEN COŞKULU KONGRESaadet Partisi, Hatay İl Kongresini Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla coşkulu bir ortamda gerçekleştirdi. Güven tazeleyen Mustafa Eğe, yeniden il başkanlığına seçildi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Hatay’da partisinin 6’ncı Olağan Kongresi’ne katılarak Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, Şerafettin Kılıç ve GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan eşlik etti.  

Antakya HATMEK Salonu'nda gerçekleşen kongrede konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu belirterek, “Adalet mülkün temelidir. Herkes bir adalet arayışı içerisinde. Adaletle oynanmaz, şahıstan şahısa değişmez. Adaleti adeta hapsettiler gibi geliyor. Bunu da görüyorlar mı görmüyorlar mı bilmiyorum. Bazılar bir öç alma vasıtası gibi kullanılmasını doğru bulabilir ama eğer adalet yerine gelmezse devlet zedelenir.

Biz geçmişte de ittifaklar yaptık, bu ittifaklardan dolayı da hiç pişmanlık duymadık. Çünkü biz Türkiye'deki kutuplaşmanın o ittifaklarla önünün kesildiğine inanıyoruz. Şimdi mahalli seçimlerinde hükümet yine kamplaştırma yolunda, cumhur ittifakı ‘vatan millet Sakarya’ geriye kalanla hain. İktidarda bulunanlar ve destekçileri kendileri gibi düşünmeyen insanlara hain diye itham ederse bu memlekette huzur olur mu? Allah yardımcımız olsun.

Biz yerel seçimlerde bütün partilerin ayrı ayrı girilmesinin daha doğru olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Burada da adaylarımız olacak. Her yerde en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Yeri geldiğinde dirsek temasında bulunuruz dedik. Bunu söylerken hep mahalli yönetimlere intizar ettirdik yani bu gelişmeleri oraya bıraktık. ” diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM EDİN

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da konuşmasında; “Bugün ülkemizde istikamet, dava, ilke denildiği zaman Saadet Partililer akla gelir diyerek şunları söyledi; Ey Sadet Partililer! Dik durun, dik durmaya devam edin. Çünkü bu millet dik durmayı, omurgalı olmayı ilkeli davranmayı, dünya ve iktidar nimetlerini elinin tersiyle itmeyi sizden öğrendi.

Saadet Partililer dünyanın her hangi bir noktasındaki her hangi bir olaya karşı doğru, ferasetli bakış nedir? Denildiğinde ilk akla gelen topluluktur. FETÖ, Ergenekon, Suriye, Arap baharı denildiğinde nerde durulması gerekiyorsa orada durdunuz. İşte bu ilkeli duruş, merhum Erbakan hocamızla başlayan, bugün Muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ile devam eden çizgidir.

Sayımıza aldırış etmeden herkes, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu konuda Saadet Partililer ne diyor? Saadetliler acaba ne yapacak, hangi olayı nasıl karşılayacak, hep bunun peşinde olacaklar. Ne mutlu sizlere ki bu görüşü bu duruşu sağlıyorsunuz. Bu duruşunuzla önümüzdeki seçimlerde başta Payas’ımız olmak üzere tüm Türkiye’de en hayırlı müjdeli sonuçları alacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından delegelerin oylarıyla mevcut başkan Mustafa Eğe güven tazeleyerek yeniden seçilirken yeni yönetim kadrosu da oluştu.

(Haber Merkezi)

ÖĞRETMENLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Narlıca Atatürk Ortaokulu'nda eğitim gören doğuştan bedensel engelli bir öğrenciye okul öğretmenleri ve idarecileri tarafından tam donanımlı akülü sandalye hediye edildi.

            Sandalye teslim programına katılan Okul Aile Birliği Başkanı Cihangir Karakuş ve Narlıca Mahalle Muhtarı Mustafa Küçük bu önemli ve hayırlı işi gerçekleştiren öğretmen ve idarecilere örnek davranışlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

            Öğretmenlerin bu tür güzel etkinlikler içerisinde yer almalarının önemine de vurgu yapan Okul Aile Birliği Başkanı Cihangir Karakuş, “Bu tür yardım etkinliklerine emeği geçenleri kutladığını ve Öğretmenleri bu tür etkinlikler içinde her zaman görmek istediğini dile getirdi.  Bu tür etkinlikler öğrencilere sorumluluk ve yardımlaşma konusunda yararlı bireyler olma davranışını aşılamaktadır. İnşallah bu kampanya sayesinde küçük Emine bundan sonra daha da rahat edecektir.” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 25.11.2014 10:44:54   

ÇOCUKLAR “YAŞASIN TEMİZLİK” OYUNU İLE EĞLENDİ

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Antakya’nın hemen her mahallesine tiyatro oyununu götürmeye devam ediyor.

            8 Kasım 2014 tarihinde Antakya Kültür Merkezi'nde ilk kez perdelerini açan Yaşasın Temizlik isimli tiyatro oyunu 3. kez perde dedi.

            Geçtiğimiz hafta sonu Serinyol Mahallesi Ahmet Gök Sosyal Tesisleri salonunda gerçekleştirilen oyun mahalle halkının ve özellikle çocukların yoğun ilgisi ile karşılandı. 2 seans olarak sahnelenen oyunun her iki seansında da salon dolup taşarken, oyun sonrası çocuklara balon hediye edildi.

            Yönetmenliğini Hamza Ölmez'in yaptığı Yaşasın Temizlik isimli oyun çocukları eğlendirmenin yanı sıra, çevre temizliği konusunda eğitici bilgiler veriyor.

            Yıl sonuna kadar sahneleme imkanı bulunan ve mahallelerde sahne alacak olan oyun 4. haftasında, Ovakent mahallesi çok amaçlı salonunda sergilenecek. 29 Kasım 2014 Cumartesi Günü sahnelenecek olan oyun yine iki seans olarak 11.00 ve 13.00 saatlerinde çocuklarla buluşacak.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 25.11.2014 10:39:08   

HRT Spor Gecesi bu akşam canlı yayında

GÜNDEM HATAYSPOR

            Hatay Radyo Televizyonunda Salı akşamları canlı olarak yayınlanan Spor Gecesi programı, bu akşam saat: 20.20’de ekranlara gelecek.

            Ömer Cihangir’in hazırlayıp sunduğu programa, konuk olarak Hatayspor Taraftarlar Dernek Başkanı gazeteci Sadullah Ergin, yorumcu olarak ta spor adamı Mehmet Kakil katılacak.

            Hatayspor’un Altay’ı 3-1 yendiği maçın değerlendirmesi yanında Hatayspor ile ilgili her konunun masaya yatırılacağı HRT Spor Gecesi’nin sporseverler tarafından ilgiyle izlenmesi bekleniyor.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 25.11.2014 10:37:42   

ÇANKIRI BELEDİYE GENÇLİK:2-HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR :3

Türkiye Erkekler Voleybol 2. Ligi B Grubu'nda mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 7. hafta mücadelesinde Çankırı deplasmanında 2-3 kazandı. HBB Voleybol takımı 3 haftada 3. Galibiyetini alarak ligdeki çıkışını sürdürdü.

            HBB Voleybol takımı Çankırı H.F. Gökşen Spor Salonu'nda onanan müsabakanın ilk iki setini 19-25 ve 23-25 kazandı.

            Daha sonraki iki seti ise Çankırı Belediye Gençlik'in 23- 25 ve 21-25 üstünlüğüyle tamamlandı. HBB Voleybol takımı son setide 11-15 kazanarak sahadan 2-3 galip ayrıldı.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 25.11.2014 10:36:04   

HBB ÖĞRETMENLERARASI MASA TENİSİ TURNUVASI DÜZENLEDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ve Hatay Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü'nün '24 Kasım Öğretmenler Günü' münasebetiyle Palladium AVM'de düzenlediği masa tenisi turnuvası anlamına yakışır bir şekilde tamamlandı.

            Hatay'ın bütün ilçelerinden kadın ve erkek toplam 106 öğretmenin katıldığı turnuva zevkli ve bir o kadar da çekişmeli maçlara sahne oldu. Kazanılmış üç set üzerinden oynanan müsabakaları kadınlarda Arsuz Beyköy İlkokulu Öğretmeni Sabiha Demireğen, erkeklerde Tavla İlkokulu Müdürü İsmail Çakmak kazandı. Bu özel ve anlamlı turnuvayı kazanan öğretmenler ödüllerini HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın elinden aldı.

            Turnuvanın sonunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ulusal masa tenisi hakemlerinden Prof. Dr. Osman Biçer ile gösteri maçı yaptı.

            Turnuva sonrası duygularını paylaşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş:”Bugün burada bulunan değerli öğretmenlerimize ve spor insanlarına bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim. Bu organizasyonu düzenlememizin sebebi öğretmenlerimizin emeğini ve kıymetini bir nebze olsun hatırlatmak. Bunu da spor ile birleştirmek istedik. Siz değerli öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır. Umarım nice güzel nesiller yetiştirirsiniz.

            Ben de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım. Eğitim ve sporu buluşturmak için yaptığımız spor kompleksi tamamlanmak üzere. Umarım bu kompleksimizde binlerce başarılı sporcular yetiştireceğiz.”dedi.

            Turnuva tamamlandıktan sonra kendisi de öğretmen olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Mursaloğlu tarafından mozaik tablo hediye edildi.

            Turnuvaya katılan tüm öğretmenlere ve hakemlere Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından günün hatırasına kupa bardak hediye edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 25.11.2014 10:35:10   

MESCİD-İ AKSA'NIN İŞGALİ KABUL EDİLEMEZ

AGD öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarından ortak tepki
Antakya Vali Ürgen Alanında buluşan yüzlerce kişi “Katil İsrail Filistinden defol” sloganı ile İsrail'i kınadı.

            Bir süre önce İsrail askerlerinin Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girerek kutsal mekanı kirletmeleri ve Kuran-ı Kerimleri yere atmalarına bir tepkide Antakya'da sivil toplum kuruluşlarından geldi.

            Cumartesi günü Vali Ürgen Alanında Anadolu Gençlik Derneği Antakya Şubesi önderliğinde toplanan yüzlerce kişi sloganlarla İsrail'i kınadılar, Filistin'e destek verdiler.

            Düzenlenen toplantıya katılan kadınlı-erkekli- çocuklu kalabalık “Müslüman uyuma Mescidine sahip çık” sloganı yanında tekbirler getirerek Filistinin yanında olduklarını gösterdiler.

            Anadolu Gençlik Derneği, Saadet Partisi, İlim Yayma Cemiyeti, Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube, Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube, Öğder, Din-Bir-Der, Yardımeli Derneği, Nehir Derneği, Ensar Vakfı'nın destek verdiği basın açıklamasını okuyan AGD Şube Başkanı Mehmet İncecik şu açıklamada bulundu:  “İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor. Maalesef uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte bir terör örgütü gibi davranan İsrail'in silahlı unsurları ayaklarındaki kirli postallarla Mescid-i Aksa'ya girdiler. Aynı kirli postallarla Kıble Camii'nin içinde terör estiren bu silahlı unsurlar camide bulunan Kur'an-ı Kerimleri yerlere attılar, üzerlerinde gezindiler. Cami içindeki Müslümanları tartakladılar.  Dışarıda olayları protesto eden Müslümanların üzerine ses bombası, gaz bombası ve plastik mermi ile saldırdılar. Çıkan çatışmada birçok kardeşimiz yaralandı.

            Terör örgütü İsrail'in yaklaşık bir haftadır Mescid-i Aksa ile ilgili kışkırtmaya yönelik yaklaşımlarının Filistin'de kan dökmeye yönelik bir çaba olduğu aşikârdır. İsrail küstahca tüm kutsal değerlerimize saldırarak Filistinli Müslümanları çileden çıkarmaktadır. Terör örgütü İsrail'in ve aynı örgütün silahlı unsurlarının bu çirkeflileri kabul edilebilir değildir. İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlıktan nasibini almış herkes için bir beladır.

            Siyonist İsrail'in bu küstahca davranışlarının kaynağı Batı'dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail'in her sapkınlığına el altından ya da açıktan deste olmaktadır. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, başta Türkiye olmak üzere İslam Ülkelerindeki hükümetlerin Batı ile olan ilişkileri İsrail'i cesaretlendirmektedir. Şunu tüm dünya bilmeli ki Müslümanların Yahudi düşmanlığı yoktur. Ancak işgalci İsrail'in varlığı ve sapkın Siyonizm düşüncesi kabul edilemez.

            Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir.Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail'dir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali kabul edilemez. İsra ve Mirac'ın şehri Kudüs'ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez.

            Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail'in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması en aşağılık bir davranıştır. Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm'in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzenidir. Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs'ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçmektedir. Hazreti Davut'un Kudüs'e hâkimiyeti insanlığa saadet getirmiştir.

            Hazreti Süleyman'ın Kudüs'e hâkimiyeti insanlığa saadet getirmiştir. Hazreti Ömer Kudüs'ü fethetmiş ve oradaki tüm insanların can ve mal emniyeti sağlamış, bölgeye huzur ve saadet getirmiştir.

            Burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs'ün sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz. Bu açıklama ile tüm dünyaya Filistin halkının sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz. Terör örgütü İsrail'in Kudüs'ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.” dedi.

(Yorum Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 24.11.2014 10:52:03   

Öğretmenlik en onurlu mesleklerin başında

Hatay Valisi Ercan Topaca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

            Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 86. Yıldönümünü ve bu anlamlı günün “Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz diyen Vali Topaca, mesajında şu açıklamalarda bulundu: “Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Kendini geliştiren ve ufku açık öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz, çağdaş medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarak Atatürk'ün belirlediği aydınlık yolda yürümeye devam edecektir.

            Günümüzdeki eğitim ve bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak öğretmenlerin bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecindeki öncü rolü geçmişte olduğu gibi bugün de sürmektedir.

            Değerli Öğretmenlerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdan hür, irfanı hür nesiller ister.” sözü ışığında, genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvene sahip, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen ve girişimci bireyler olarak yetişmelerindeki çabalarınız her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır.

            Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ilimiz genelinde görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum” dedi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 24.11.2014 10:48:23   

YAYLADAĞI KOORDİNASYON MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağı Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirerek halkın hizmetine sundu.

            Türk Bayraklarıyla karşılamaların yapıldığı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisiyle başlayan açılış törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

            Yapılan açılış töreninde konuşma yapan Başkan Savaş, “Bütün renklerimiz burada, sayın kaymakamımıza başkanımıza buradaki tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum, çünkü biz bunu Yayladağı'ndaki tüm hemşehrilerimize hizmet için yapıyoruz. Başkanımızında ifade ettiği gibi bizler birbirimizi tamamlayıcı unsurlarız büyükşehir ve ilçe belediyeler olarak, bugüne kadarda birçok ortak çalışmalarımız oldu.

            Yayladağı'nın çok hizmete ihtiyacı var özellikle altyapı konusunda, inşallah biz beş sene içerisinde Antakya'ya yaptıklarımızı azimle çalışarak Yayladağına'da yapmak istiyoruz. Bugünlerde biraz sıkıntı var birazını biz yüklendik birazını ilçe belediyemiz yüklendi. Aydınlık günler inşallah çok yakında. 40 litrelik güzel bir su bulduk o suyu taşıyıp Yayladağı'ndaki hemşehrilerimizi rahatlatacağız.

            Ama Yayladığı'na biz sadece su, kanalizasyon altyapı, hizmetleri değil, üst yapıdada güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Hizmetlerimizi ilçe belediye başkanımızla birlikte yapmak istiyoruz. 

            Ben başkanımızdan rica ediyorum, bize Yayladağı'nda bir yer verirlerse yada bulurlarsa bir güzel bina yapalım buraya hem hizmet binası olur hem de HATSU'nun binası olur, Büyükşehir buraya geldimi hiç gitmesin biz yerinde hizmet etmek istiyoruz.” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş ve diğer protokol mensupları Yayladağı Koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

            Yapılan açılışın ardından Yayladağı merkezinden Yayladağı semt pazarına kadar yapılan yürüyüşle halk selamlaması gerçekleştirildi. Yürüyüşün son bulduğu Yayladağı semt pazarında ise kuran okundu. 

            Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin hazırlamış olduğu 3000 kişilik etli pilav ve kuru fasülye etkinliğe katılan vatandaşlara ikram edildi.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 24.11.2014 10:47:25   

KİMYECİ: VATANDAŞIMIZIN TALEBİ BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, vatandaşlarla olan birlik ve beraberliğini yaptığı “Halk Günü” ile devam ettiriyor.

            Başkan Kimyeci, her Cuma günü sabah saat 08.00'den öğle saat 12.00'ye kadar olan zaman diliminde halkın istek ve temennilerini dinliyor, talepleri karşılıyor.

            Makam kapısını sonuna kadar açan Başkan Kimyeci, vatandaşlardan gelen taleplere çözüm bulmak üzere anında ilgili Başkan yardımcısı ve müdürleri arayarak sorunların çözümü için talimat veriyor.

            Antakya Belediyesi yetki ve sorumluluğunda olmayan vatandaşlardan gelen istek ve talepleri ise ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirmek suretiyle vatandaşı geri çevirmiyor.

            Vatandaşlar, halkın sorunlarını dinleyen, istek ve taleplerine çözüm üreten, halkla birlikte ve halkın içinde bir yönetim anlayışını benimseyen Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'den ve Antakya Belediyesi'nin 'Halk Günü' uygulamasından duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar.

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 24.11.2014 10:46:04   

AK PARTİ DÖRTYOL'DA HASAN ÖZEL'LE DEVAM DEDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi 5. Olağan Dörtyol İlçe Kongresi, Cumartesi günü Atatürk Parkı Salonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Adem Yeşildal, İl Başkanı Murat Genco ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkan ve Üyeleri, İl Kadın Kolları, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, delegeler ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

            Ak Parti İlçe Başkanı Cüneyt Yavuz'un istifası ile boşalan ilçe başkanlığına 20 Temmuz 2014 tarihinde Genel Merkez atamasıyla gelen Hasan Özel, kongrede delegelerin onayını alarak, AK Partiyi 2015 genel seçimlerine taşımada önemli bir görev üstlenmiş oldu.

            Divan kurulunun oluşturulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.  Kongrenin açılış konuşmasını yapan Hasan Özel, göreve başladığı andan itibaren birlik ve beraberliği sağlamak adına çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, şu anki yönetimiyle göreve devam edeceğini söyledi.

            Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Ak Parti'nin gelmesiyle ülkemizde her alanda hizmetlerin arttığını, bunda birlik ve beraberliğin öneminin büyük olduğunu ifade etti. Ak Parti'nin istişareye büyük önem verdiğini ifade eden Erdem, girdikleri her seçimden başarı ile çıktıklarını belirtti.

            Tek Liste ile girilen seçimlerde AK Parti İlçe Başkanlığına Hasan Özel getirilirken,  Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Abdullah Doğan, Adem Şakır, Ali Akkoyun, Ali Günay, Celal Kaplankıran, Doğan Özcan, Emrah Kuş, Fatma Tosun, Hacı Ali Ünlü, Hüseyin Özen, Hüseyin Türkoğlu, İsmail Çetin Baytar, İlhami Taşar, İsmail Tekin, Kadir Gök, Mehmet Ertunç, Mehdi Aksoy, Muharrem Babür, Mustafa Atım, Mustafa Girgin, Mustafa İncesu, Necati Aydoğduoğlu, Tuğba Ünal, Şeref Yılmaz, Ökkeş Açıcı, Ömer Seçer, Ömer Faruk Kara, Süleyman Göksu, Zerrin Perçin

(Haber Merkezi)


4 yıl, 6 ay önce / 24.11.2014 10:45:02